Patents
Search within the title, abstract, claims, or full patent document: You can restrict your search to a specific field using field names.
Use TI= to search in the title, AB= for the abstract, CL= for the claims, or TAC= for all three. For example, TI=(safety belt).
Search by Cooperative Patent Classifications (CPCs): These are commonly used to represent ideas in place of keywords, and can also be entered in a search term box. If you're searching forseat belts, you could also search for B60R22/00 to retrieve documents that mention safety belts or body harnesses. CPC=B60R22 will match documents with exactly this CPC, CPC=B60R22/low matches documents with this CPC or a child classification of this CPC.
Learn MoreKeywords and boolean syntax (USPTO or EPO format): seat belt searches these two words, or their plurals and close synonyms. "seat belt" searches this exact phrase, in order. -seat -belt searches for documents not containing either word.
For searches using boolean logic, the default operator is AND with left associativity. Note: this means safety OR seat belt is searched as (safety OR seat) AND belt. Each word automatically includes plurals and close synonyms. Adjacent words that are implicitly ANDed together, such as (safety belt), are treated as a phrase when generating synonyms.
Learn MoreChemistry searches match terms (trade names, IUPAC names, etc. extracted from the entire document, and processed from .MOL files.)
Substructure (use SSS=) and similarity (use ~) searches are limited to one per search at the top-level AND condition. Exact searches can be used multiple times throughout the search query.
Searching by SMILES or InChi key requires no special syntax. To search by SMARTS, use SMARTS=.
To search for multiple molecules, select "Batch" in the "Type" menu. Enter multiple molecules separated by whitespace or by comma.
Learn MoreSearch specific patents by importing a CSV or list of patent publication or application numbers.
Heat exchanging cylinder,method of its pruduction and device for performance of this method
CS241491B2
Czechoslovakia
- Other languages
English - Inventor
Sven M Nilsson
Description
translated from
Claims (9)
Hide Dependent
translated from
- PŘEDMĚT VYNALEZU1. Teplosměnný válec, sestávající ze dvou nad sebou ležících pásů materiálu navinutých na nosnou objímku, přičemž první pás je opatřen ekviclistantními příčnými vlnami a druhý pás je opatřen podélnými žebry, vyznačený tím, že příčné vlny (10) prvního pásu (6) jsou opatřeny na vrcholech i ve dnech prohlubněmi (22), jejichž rozteč odpovídá rozteči podélných žeber (27) a v nichž jsou tato žebra (27) uložena pro mechanické spojení obou pásů (6, 7).
- 2. Teplosměnný válec podle bodu 1, vyznačený tím, že prohlubně (22) ve vrcholech příčných vln (10) jsou přesazeny o polovinu rozteče od prohlubní (22) ve dnech příčných vln (10).
- 3. Způsob výroby teplo-směnného válce podle bodu 1 současným navíjením jednoho pásu materiálu opatřeného příčnými vlnami a druhého pásu opatřeného podélnými žebry na nosnou objímku, vyznačený tím, že na příčných vlnách (10) prvního· pásu (6) se vyválcují ve vrcholech a dnech prohlubně (22), do kterých při vedení pásů (6, 7) zapadají podélná žebra (27).
- 4. Způsob podle bodu 3, vyznačený tím, že pás (7) opatřený podélnými žebry (27) se před navíjením zahřívá, přičemž při následujícím ochlazení svinutého válce (12) se pásy smršťují a vzájemně spojují.
- 5. Zařízení к provádění způsobu podle bodu 3, sestávající ze svinovací stanice, do které se přivádějí dva pásy materiálu, z nichž jeden je opatřen příčnými vlnami, vyznačené tím, že obsahuje první ústrojí к vytváření podélných žeber (27) na druhém pásu (7) během jeho přivádění, druhé ústrojí к vytváření prohlubní (22) ve dnech a vrcholech příčných vln (10) během přívodu prvního· pásu (6), třetí ústrojí к regulaci polohy prvního a/nebo druhého· pásu (6, 7) a nosnou objímku (36) pro navíjení obou pásů (6, 7) ve svinutý válec (12).
- 6. Zařízení podle bodu 5, vyznačené tím, že první ústrojí к vytváření podélných že ber (27) ve druhém pásu (7) je tvořeno dvěma žebrovacími válci (26) s vyčnívajícími zesíleními na obvodu, přičemž zesílení jednoho žebrovacího válce (26) zapadá do mezer mezi zesíleními druhého žebrovacího válce (26) a společně tvoří lisovací štěrbinu pro pás (7).
- 7. Zařízení podle bodu 5, vyznačené tím, že druhé ústrojí к vytváření prohlubní (22) ve dnech a vrcholech příčných vln (10) prvního pásu (6) sestává z drážek (20) vytvořených na obvodu povlaků (21) otočně uložených vrubovacích válců (15, 16), a z podpěrných válců (17, 18), které jsou uloženy rovnoběžně s vrubovacími válci (15, 16) a mají obvodová zesílení (19), která zapadají při otáčení do drážek (20) vrubovacích válců (15, 16).
- 8. Zařízení podle bodu 5, vyznačené tím, že nosná objímka (36) je jedním koncem upevněná na hnacím hřídeli (32) uloženém na postranici (30) a její protilehlý konec je nesen čepem (46) na protilehlé postranici (31), přičemž zařízení obsahuje ústrojí к vytváření bočního přítlaku alespoň na jeden z pásů (6, 7) během navíjení.
- 9. Zařízení podle bodu 8, vyznačené tím, že vedle postranice (30) nesoucí hnací hřídel (32) je uloženo vedení (57, 58) pro přítlačné rameno (60) nesoucí snímací válec (62) polohy posledního závitu svinutého válce (12), přičemž přítlačné rameno (60) je pohyblivé vzhledem к nosné objímce (36) po vedení (57, 58) společně s přítlačným členem к vyvozování bočního tlaku na závit ve směru к protilehlé postranici (31), postranice (30) opatřená hnacím hřídelem (32) má kruhový kotouč (47) z pryže nebo podobného pružného· materiálu a přítlačný člen je tvořen přítlačným válečkem (54), který je ulomen proti snímacímu válci (62) na vodicí tyči (56) spojené s přítlačným ramenem (60) pro přitlačování kruhového kotouče (47) postranice (30) do mezery mezi oběma postranicemi (30, 31).