CS241006B2 - Automatic tube welding apparatus - Google Patents

Automatic tube welding apparatus Download PDF

Info

Publication number
CS241006B2
CS241006B2 CS762545A CS254576A CS241006B2 CS 241006 B2 CS241006 B2 CS 241006B2 CS 762545 A CS762545 A CS 762545A CS 254576 A CS254576 A CS 254576A CS 241006 B2 CS241006 B2 CS 241006B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
welding
guide
plate
guide strip
welded
Prior art date
Application number
CS762545A
Other languages
English (en)
Other versions
CS254576A2 (en
Inventor
Bove
Cannata
Original Assignee
Saipem Spa
Acros Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Saipem Spa, Acros Spa filed Critical Saipem Spa
Publication of CS254576A2 publication Critical patent/CS254576A2/cs
Publication of CS241006B2 publication Critical patent/CS241006B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23KSOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
    • B23K37/00Auxiliary devices or processes, not specially adapted to a procedure covered by only one of the preceding main groups
    • B23K37/02Carriages for supporting the welding or cutting element
    • B23K37/0211Carriages for supporting the welding or cutting element travelling on a guide member, e.g. rail, track
    • B23K37/0217Carriages for supporting the welding or cutting element travelling on a guide member, e.g. rail, track the guide member being fixed to the workpiece
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23KSOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
    • B23K9/00Arc welding or cutting
    • B23K9/02Seam welding; Backing means; Inserts
    • B23K9/028Seam welding; Backing means; Inserts for curved planar seams
    • B23K9/0282Seam welding; Backing means; Inserts for curved planar seams for welding tube sections
    • B23K9/0286Seam welding; Backing means; Inserts for curved planar seams for welding tube sections with an electrode moving around the fixed tube during the welding operation

Description

Vynález se týká přístroje pro automatické· svařováni trubek s pohybem po; dráze okolo trubky, sestávajícího ž pevné části nebo vodícího· pásu, který je umístěn, a upnut okolo trubky v předem dané poloze· к její hraně, a z pohyblivé Části,, která je. spojena s hranami vodicího pásu pomocí čtyř drážkových' kol a posunované po dráze vodicího pásu hnacím pastorkem zabírajícím s jednou nebo více hranami vodicího pásu a nese svařovací objímku příčně výkyvnou ke svařované hraně trubky, mechanismus к tažení svářecí elektrody a· mechanismus к nastavení polohy svařovací objímky na pohyblivé části v poměru ke svařované hraně trubky; přičemž přístroj dále obsahuje mechanismus pro rychlé připojení pohyblivé části k. vodícímu pásu a mechanismus pro pružné přitlačení hnacího pastorku proti hraně vodicího pásu a pro docílení výkyvného pohybu svařovací, ob- . jímky je opatřen dvojčinným pneumatickým válcem, jehož píst je spojen se svařovací objímkou a ovládán dvoupolohovým vicěcestným ventilem.
Přístroj je vhodný zejména pro automatické svařování trubek ai kromě toho, že jé jednoduchý, lehký, snadno a rychle sestiavitelný, rozebíratelný a ovladatelný, umožňuje navíc'provádění celé řady postupů při jednoduchém nastavení a přesných výsledcích, aniž by bylo zapotřebí zastavovat pohyb po dráze okolo trubky a nebo v-yměňor vat různé jeho díly.
Přístroj podle vynálezu tedy sestává zejména z nového druhu vodicího pásu s rychlouzávěrem, z mechanismu pro rychlé a spolehlivé připojení pohyblivé části к vodícímu pásu, z mechanismu pro pružné přitlačování hnacího pastorku к jedné straně vodícího: pásu bez prokluzování, z mechanismu pro tažení svářecí elektrody, sestávajícího z několika hnacích kol a. nastavitelných vyrovnávacích prostředků, z asynchronních elektromotorů: pro pohon hiíacího pastorku a mechanismu pro tažení svářecí elektrody, zejména však z pneumomechanického systému ovládajícího kývavý pohyb svařovací objímky. Tento systém umožuňje nastavovat i při vykyvování objímky jak amplitudu, tak frekvenci výkyvu a dosahovat vysoké frekvence kývání,, jakož i objímku na určitou dobu zastavit na jednom nebo druhém· kanci nebo na obou koncích její výkyvné dráhy. Vynález tedy nově řeší, urychluje, usnadňuje, zlepšuje a zlevňuje vzestupné i sestupné automatické sválení trubek i o větším průměru,, neboť umožňuje a usnadňuje postup svařování, bez nutnosti zastavit pohyb po-dráze okolo trubky nebo přemísťovat či vyměňovat pohyblivou část nebo některé její součásti.
Požadavky na. pokládku potrubí pro dopravu kapalin, nebo plynů: vzrůstají, a je tedy nutné urychlit svářecí proces, aby se zmenšily jeho náklady na přijatelnou cenu, a tím také čas nutný pro pokládku, což je zejména důležité· při pokládkách potrubí na volném prostranství, kde si změny počasí vynucují co nejrychlejší provedení prací.. Tyto· okolnosti vedly к rychlému rozvoji přístrojů pro automatické svařování trubek. ................'
Dosud známé přístroje pro automatické svařování trubek vykazují řadu nevýhod provozních,, pracovních i ekonomických. Hlavní nevýhoda tkví v tom, že dosud! známé přístroje nelze přizpůsobit množství požadavků na ně kladených, což je dáno skutečností; že známé přístroje jsou konstruovány vždy pouze pro jeden druh provozního postupu.
Svařování trubky, znamená provádět řaďu dílčích operací; z nichž každá vyžaduje zvednutí svařovací objímky a- zvýšenv jtejí kyvné amplitudy. Kývání objímky se totiž u známých přístrojů vyvolává jednoduše ......pomocí, vačky ovládané elektromotorem·.
Je tedy zřejmé, že u těchto mechanických systémů je amplituda kývání svařovací·’ objímky neměnná a lze ji změnit pouze- tak*, že se zastaví její pohyb po dráze okolo trubky a vymění se některé součásti pohyblivé části přístroje. TO- vede· ke značným-- zťrátáíft času·
Mechanický, systém ovládání svařovací objímky nemůže také pracovat s vysokou frekvencí kývání, což znemožňuje vytvořit svar podle všech pravidel svařování při úzké amplitudě,., a, je tedy nemožné provést první svar, který se vždy musí provádět jinými svařovacími prostředky.
Omezená frekvence kývání si dále vynucuje přizpůsobit rychlost pohybu pohyblivé části, aby se předešlo odtékání, roztaveného materiálů a zajistilo správné, kladení svárů. Z těchto: důvodů je nutný stálý. ’ a. pečlivý, dohleď obsluhujícího personálů.
, U známých přístrojů také 'nejsou, zajisté/ ňy prodlevy na koncích zdvihů, při kývávém· pohybu svařovací objímky pro zajištění lepších vlastností svaru.
Pevná část nebo vodicí pás známých, pří? strojů je tvořena řetězcem. neb.o jédnadii? chým pásovým železem o takové tloušťce;; která unese váhu pohyblivé části, což. vede, к poměrně tlustým a málo pružným pásům..
Tato řešení pak způsobují, že se. pevná část přesně nepřizpůsobí geometrickémui tvaru libovolného potrubí a vzniká nutnost stálého přizpůsobování polohy svařovací objímky při svařování. I tato okolnost vyžaduje stálou a pečlivou přítomnost obsluhy.
Vodicí pásy jsou navíc u známých přístrojů sevřeny okolo trubky pomocí systémů, které jsou složité a pomalé při uzavíz rání. Konce vodicích pásů musí být umístěny na sobě, takže dochází ke zdvojení tloušťky vodicích pásů v místě spojení a vodicí kola pohyblivé části přístroje musí být tedy opatřena dvěma drážkami, což vede ke ztrátám času a konstrukčním komplikacím. Je také nutno seřizovat polohu svařovací ob-
2410 jímky v oblasti, kde se konce vodicích pásů přesahují.
Připojení pohyblivé části známých přístrojů к vodícímu pásu se provádí v několika za sebou následujících krocích. Je třeba nejprve pružně zatlačit jedno vodicí kolo ke straně vodícího pásu a potom teprve ostatní vodicí kola, čímž vznikají značné ztráty času a montážní komplikace.
Drážkovaný pastorek, ovládaný elektromotorem a přenášející kruhový pohyb na pohyblivou část známých přístrojů, je nesen přímo podložkou pohyblivé části, takže adhese mezi pastorkem a příslušnou stranou vodícího pásu, к níž je pastorek přetlačován, není konstantní a kruhový pohyb pohybové části okolo svařované trubky není tudíž pokud jde o rychlost konstantní.
Konečně u známých přístrojů je svařovací elektroda odtahována mechanismem složeným z tažných kol, což nezajišťuje účinnou adhezi mezi těmito koly a odtahovanou elektrodou, takže při napětí může docházet к prokluzům, které mohou ohrozit úspěch Svařování.
' Úkolem vynálezu je odstranit uvedené nevýhody a vytvořit přístroj pro automatické svařování trubek, které by bylo možno snadno a rychle sestavit, který by spolehlivě pracoval a umožňoval provádění všech svařovacích kroků včetně prvního, pouhým nastavením ovládacích prostředků umístěných na podložce pohyblivé částí bez změny rychlosti pohybu nebo bez zastavení pohybu pohyblivé části po dráze okolo trubky.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že na pohyblivé části připojené к pevné části nebo к vodícímu pásu je upraven dvojčinný pneumatický válec ovládaný vícecestným ventilem pro postupné propojování protilehlých komor dvojčinného pneumatického válce se zdrojem stlačeného vzduchu a s vedením, jež je spojeno s okolní atmosférou přes výpustný regulátor к umožnění změny frekvence kývavého pohybu, přičemž к určení amplitudy kývavého pohybu je na pístu připevněna svislá deska a že svařovací objímka je uspořádána mezi dvěma ' protilehlými malými válci ve tvaru dorazových ramen pohyblivých směrem к sobě nebo od sebe ručně pomocí nastavovacího šroubu, přičemž každý malý válec obsahuje píst opatřený axiálními otvory a uzavírající za pomoci pružiny vstupní otvor spojený se zdrojem stlačeného vzduchu, a dále opatřený kolíkem, který přesahuje přes malé válce ve směru svislé desky a výstupní otvory malých válců jsou spojeny přes časovače se dvěma přepínacími komorami vícecestného ventilu pro obrácení pohybu svařovací objímky vždy při nárazu svislé desky na kolík jednoho z obou malých válců a pro vyvolání pohybu pístu proti tlaku pružiny.
Časovače mohou být výhodně tvořeny nastavitelnou škrticí klapkou, která je spojena případně s expanzní komorou.
6
Výhoda tohoto uspořádání je zřejmá. Lze dosáhnout vysokou frekvencí kývání a prodlev vev hodných okamžicích, takže Je možné provádět přístrojem podle vynálezu jak první svařovací krok, tak i všechny další svařovací kroky, aniž by bylo třeba měnit rychlost pohybu na dráze okolo trubky nebo zastavovat pohyb pohyblivé části.
Výhodné provedení vynálezu se dále vyznačuje tím, že pevná část nebo vodicí pás je tvořen dvěma protilehlými kovovými hranoly, opatřenými drážkovými vnějšími stranami, přičemž hranoly mají průřez ve tvaru písmene C a jsou spolu spojeny tenkým kovovým pásem, jehož boční konce jsou přivařeny do vybrání hranolu a že na spodní f ploše kovového pásu jsou po celé jeho dél- -| ce navařeny ve stejných vzdálenostech dvojice rozpěrek.
Výhodou této konstrukce je pevný, záro- , veň však i pružný vodicí pás, který lze velmi dobře přizpůsobit každému geometrickému tvaru svařované trubky, takže odpadá nutnost stálého nastavování polohy svařovací objímky v průběhu svařování.
Další výhodné provedení vynálezu spočívá v tom, že čelní konce vodícího pásu, umístěné nad sebou, mají tloušťku sníženou na polovinu a jsou к sobě sevřeny rychlouzávěrem.
TO je výhodné pro rychlou a snadnou montáž a demontáž vodícího pásu na trubku, přičemž rovnoměrná tloušťka čelních konců vodícího pásu umožňuje použití vodicích kol s jedinou drážkou.
Ještě jiné výhodné provedení vynálezu spočívá v tom, že pohyblivá část je pro rychlé připojení к vodícímu pásu opatřena tyčí o profilu T, pohyblivou ve vedení směrem к jedné straně vodícího pásu, přičemž vedení je neseno pohyblivou částí a tyč je na jedné straně opatřena rukojetí výstupu- | jící přes pohyblivou část a na koncích dru- I hé strany nese na třmenech dvě ze čtyř drážkami opatřených kol, jejichž drážky zapadají do jedné drážkové strany vodicího Ί pásu pod tlakem nastavitelných pružin, které doléhají na konce jedné strany tyče, přičemž druhá dvě drážkami opatřená kola jsou uložena otočně na dvou pevných třmenech, přivařených na pohyblivé části a jsou ve styku s druhou drážkovou stranou vodicího pásu. Tímto uspořádáním se dosahuje výhody snadného a rychlého spojení pohyblivé části s vodicím pásem a také jejího odpojení. Spojení a odpojení se provádí ručně pomocí držadla tak, že' se od jedné strany vodicího pásu odsunou dvě drážkovaná * kola uložená na tyči. Protože pak čepy drážkovaných kol jsou uloženy na třmenech tak, že drážková kola mohou zaujmout různou polohu a přizpůsobit se různému zakřivení trubek rozdílných průměrů, je možno přístroj použít pro větší počet úkonů a automaticky jím svařovat různé typy trubek. i
Další výhodné provedení vynálezu se vy2410. 0 6 * značuje tím, že pohyblivá čás-t je k tažení svářecí elektrody opatřena souborem souosých · hnacích kol, umístěnýc-h proti odpovídajícímu souboru přítlačných kol, jež jsou upravena na vyrovnávacích prostředcích a přes pružinu přítlačně spojena · s hnacími koly, přičemž pružina je opatřena· ustavovacím šroubem s maticí.
Tímto způsobem se· tlak nutný pro tažení neustále přenáší na několik bodů- svařovací elektrody, takže je vyloučena · možnost prokluzování, která· by mohla ohrozit výsledky sváření. Navíc je · dána· možnost nastavit · adhezi pomocí ustavovacího šroubu, který umožňuje i použití svařovacích elektrod o různých průměrech.
Hnací kola a hnací pastorek pro · tažení svářecí elektrody jsou s výhodou poháněny vysokofrekvenčním asynchronním elektromotorem. *
Toto uspořádání přináší výhodu v tom, že je zajištěna· konstantní rychlost jak pohybu pohyblivé části· po dráze okolo trubky, tak i odtahovací rychlost svařovací elektrody. To zajišťuje dokonalé svary, · protože asynchronní elektromotory· mají ve srovnání s dosud · používanými stejnosměrnými motory stejné otáčky v zatíženém ·· i nezatíženém stavu, a jsou necitlivé ke změnám napětí, protože jejich otáčky závisejí jenom na frekvenci přiváděného proudu.
Ještě další výhodné provedení vynálezu spočívá v tom, že pro · nastavení polohy svařovací · objímky · ke svařované hraně trubky je · na pohyblivé' části upevněn blok ve · směru kolmém ke svářené · hraně, který zasahuje do rybinové drážky,, v · níž je · umístěn jezdec ovladatelný vodorovně probíhajícím průchozím · · šroubem, opírajícím se o blok, přičemž · jezdec dále zasahuje do· svislé rybinové · drážky rámu ' ve tvaru písmene · G, který····nese ·' dvojčinný pneumatický válec, · malé' · válce, příslušné · ustavovací šrouby ' a desku, stejně jako svařovací objímku, · a že ráni je· vertikálně posuvný svislým průchozím · šroubem opřeným o · rám · , a- zabírajícím s · jezdcem. .
Toto · provedení · lže · ještě s výhodou · vytvořit tak, · že svařovací · objímka jé spojena s; deskou · otočným,' čepem upraveným na ramenu, jež je upevnitelné· v kterémkoliv bodě horizontálního rybinového vedení · tvořeného· svislou deskou.
Výhodou tohoto provedení je možnost rychlého· nastavení · polohy svařovací objímky · ke · svařované hraně trubky.
K · výhodiiým znakům vynálezu patří konečně i provedení rychlouzávěru k sevření dvou čelních konců vodícího pásu, které spočívá v tom, · že rychlouzávěr je tvořen zástrčkou · upevněnou kloubově na nosném bloku, · který · je přivařen ke kovovému pášu · v blízkosti čelních konců vodícího pásu a že zástrčka je opatřena křídlovou maticí zasahující· a upevněnou ve vybírání· upínacího háku, který je upevněn· na druhém nosném bloku · přivařéném na kovovém pá su v blízkosti druhého· čelního konce · vodícího pásu.
Toto uspořádání rychlouzávěru· umo-žňujé obzvláště· snadné a spolehlivé · upevnění- vodícího pásu okolo trubky.
Další · příklady provedení vynálezu budou objasněny · v souvislosti· s· přiloženými- výkresy, kde znázorňuje:
obr. 1 čelní pohled na přístroj · pro automatické svařování trubek podle vynálezu v částečném řezu, obr. 2· přístroj podle· vynálezu v. nadhledu · a v jiném měřítku než na· obr. 1, obr. 3· přístroj podle vynálezu· v podhledu a v jiném měřítku než· na· obr. 1>· a · v částečném· řezu, • obr. 4 boční pohled na přístroj podle · vynálezu · v částečném řezu a v jiném měřítku podle roviny IV — IV na. obr. 2, obr. 5 perspektivní pohled· na pevnou·- část nebo vodicí pás přístroje podle vynálezu- a obr. 6· schematické uspořádání· pneunoimechanického systému přístroje podle · vynálezu.
Okolo svařované hrany 1 · trubky 2 je· sevřen vodicí pás · 3 přístroje pro · · automatické svařování trubek.
Uvedený vodící pás 3' se skládá ze dvou protilehlých kovových · hranolů · 4, 5,. jejichž profil · má tvar písmene „G“ [viz obr. 5-J.- se . dvěma drážkovými vnějšími stranami. · 4* a.5£
Tenký kovový · pás 6- spojuje protilehlé kovové hranoly 4$ 5 k sobě navzájem · tím, žezapadá· do · jejich drážek· profilu. „C“ a- je tam upevněn· pomocí svaru.
Na· spodní · straně kovového pásu · &. jsou přivařeny ve · stejných vzdálenostech · dvojíce rozpěrek 7 ve tvaru kolíků, které· slouží k udržení · předem dané vzdálenosti vodícího pásu 3 od trubky 2.
Celní konce 8-9 vodícího . pásu 3- (vi-z·.· obr·» 1] jsou umístěny na sobě a · mohou se po-sobě posouvat, ale jelikož jejich· tloušťka- je snížena na polovinu, nemění se · tloušťka· vodícího · pásu · 3. Celní · konce 8,· 9- jsou sevřeny k · sobě, aby se dosáhlo tuhosti· upevnění · vodícího · pásu 3 · okolo trubky 2, pomocí rychlouzávěru.
Na obr. 1 je znázorněno zařízení· pro · rychlouzavírání,. které je v podstatě · tvořeno · zástrčkou 10, kloubově upevněné v místě 11 ' na nosném kloubu · 12, . přivařené· ke· kovovému pásu 6 · v blízkostí čelního · konce 8 vodícího pásu 3, · kde uvedená- zástrčka· je· zašroubována pomocí křídlové matice- 13,. kterou prochází, do drážky v upínacím háku 14, který je nesen druhým· nosným· blokem 15· přivařeným · ke kovovému· pásu- 6·v blízkosti· čelního konce · 9 vodícího · pásu. 3.
Toto zařízení umožňuje rychlé· uvolnění vodícího · pásu · 3- jednoduchým otočením · uvedené zástrčky ' · a · dále také přizpůsobení vodícího pásu 3. trubkám 2, · které · mají' různé průměry tím, že se · uvedená křídlová matice 13 zástrčky více · nebo·· méně-dotáhne.
Pohyblivá · část 16> přístroje · se skládá- za
10 základové desky 17, která má v podstatě tvar čtyřúhelníku, k ' jehož dvěma stranám jsou přivařeny dvě rukojeti 18 a 19 pro snadné připojení a odpojení vodícího pásu 3 od pohyblivé části 16.
Základová deska 17 je spojena s vodicím pásem 3 pomocí dvou kol 21 a druhých dvou kol 20, do jejichž drážek 22 zapadají drážkové vnější strany 4‘ a 5* vodícího pásu 3.
Druhá dvě kola 20, spolupůsobící s drážkovou vňější. stranou 4* vodícího pásu 3, jsou otočně iiložena na pevných třmenech 23 (viz obr. 1), které jsou přímo přivařeny na základové desce 17, zatímco dvě kola 21 spolupůsobí s drážkovou vnější stranou 5* vodícího pásu 3 a jsou otočně uložena na dvou třmenech 24 (obr. 3), které jsou' přivařeny ke koncům tyče -25 o profilu T.
Uvedená tyč 25 o profilu T má rukojeť vystupující ze základové desky 17 a je tlačena směrem k drážkové vnější straně 5* vodícího pásu 3 pomocí dvou tlačných nastavitelných pružin - 27 a 28 působících na koncích tyče 25 o profilu T na té straně tyče 25, která je na opačné straně než dvě kola 21, přičemž tyč 25 je vedena během posouvání vedením 29 přivařeným na spodní straně základové desky 17.
Tímto způsobem je pohyblivá část 16 nejen bezpečně spojena ' s vodicím pásem 3, což je dáno tím, ' že všechna drážková kluzná kola jsou stále přitlačována na strany vodícího pásu 3 nastavitelnými pružinami 27 á 28, ale také demontáž může být provedena rychle a jednoduchým způsobem pomocí rukojeti 26 umožňující pohyb dvou kol 21 od drážkové vnější strany 5‘ vodícího pásu 3.
Každé z uvedených drážkových kluzných kol je otočně uloženo pomocí otočného čepu 30 kloubově v místě 31 na nosném třmenu.
Tak se mohou uvedená drážková kluzná kola vykyvovat v rovině kolmé k trubce 2 á přizpůsobovat se průměru této trubky.
Pohyb pohyblivé části 16 podél vodícího pásu 3 se ovládá pomocí ' hnacího pastorku 32, spolupůsobícího s drážkovou vnější stranou 5* vodícího pásu 3.
Aby se hnací pastorek 32 udržoval stále Ve styku s drážkovou vnější stranou 5‘ bez prokluzování, není hnací hřídel 33 hnacího pastorku 32 nesen základovou deskou 17, ale prochází směrem k svislé desce - 34 otvorem v základové desce 17, uložené kloubově na jedné straně pomocí kolíku 35 a na základové desce 17, ' přičemž svislá deska 34 je tlačena směrem k drážkové vnější straně 5‘ vodícího pásu 3 pomocí nastavitelné pružiny 36, uložené v místě 37 na základové desce 17 a v místě 38 . na druhém ' okraji svislé desky 34.
Rotační pohyb se převádí na hnací hřídel a dále na hnací pastorek 32 z vysokofrekvenčního asynchronního elektromotoru
39, neseného svislou deskou 34 přes převodovku 40, nesenou také svislou deskou 34 na hřídel 41 ozubeného kola 42, které' zabírá s druhým ozubeným kolem 43, ' které je naklínováno na hnacím hřídeli 33.
Vačka 44, uložená kloubově na základové desce 17 a . ručně otočná pomocí páky 45 a upevněná na ní, umožňuje dále otáčení svislé desky 34 proti působení nastavitelné pružiny 36 a ruční oddálení hnacího pastorku 32 od drážkové vnější strany 5‘ vodicího pásu 3 za účelem snazšího připojení a odpojení - pohyblivé části 16 od vodicího pásu 3.
Na základové desce 17 je blízko jejího okraje přivařen kolmo ke svařované hraně 1 blok 46 š rybinovou drážkou 47 ve vodorovném směru, v níž klouže jezdec 48, nesený tak, že se pohybuje pomocí vodorovného průchozího šroubu 49, . který se otáčí pomocí otočného knoflíku 50.
Jezdec 48 prochází rybinovou drážkou 47 a částí . 48* .jezdce a vniká do . svislé rybinové drážky 51, která je tvořena v podstatě rámem 52 ve tvaru C, který se může pohybovat ve svislém směru pomocí svislého průchozího šroubu 53, který je nesen rámem, otáčí se pomocí - knoflíku 54 a spolupůsobí s částí 48* jezdce 48.
Rám 52 ve tvaru C se může pohybovat také vodorovně, a to pomocí otočného knoflíku 50, který je spojen s . jezdcem 48 pro vodorovný posuv.
Příruby 55 a 56 uvedeného rámu 52 ve tvaru C nesou vodorovný hřídel 57, působící jako vodítko pro svislou desku 58, která má na spodní straně saně 59, které jsou vedeny druhým vodorovným hřídelem 60,neseným přírubami 55 a 56.
Saně 59 vystupují ven a mají vodorovnou desku 61 s horizontálním rybinovým vedením 62 (viz obr. 2), v němž je zasunuto rameno 63, nesoucí na svém vyčnívajícím konci svařovací objímku 64, uloženou pomocí otočného čepu 65 opatřeného knoflíkem 66.
Rameno 63 může být upevněno v . kterémkoliv. bodě horizontálního rybinového vedení 62, pomocí svěracího systému, neznázorněného na obrázcích. .
Svařovací objímka 64, nesená na rámu 52 ve - tvaru C, je . snadno a rychle přemístitelná ke hraně, která má být svařena, a to nejenom během kývavého pohybu pouhým. otáčením otočného knoflíku 50 a knoflíku 54, ale v případě že je to nutné i posouváním ramene 63 podél horizontálního rybinového vedení 62; mimo to však může zaujmout i jakýkoliv sklon k uvedené hraně otáčením knoflíku 66.
Kývavý pohyb svařovací objímky 64 se provádí pomocí dvojčinného pneumatického válce 67, .jehož píst 68 je spojen se svis- . lou deskou 58 pomocí vodorovného průchozího hřídele 69.
Dvojčinný pneumatický válec 67 je nesen přírubou 55 rámu 52 ve tvaru C a jeho' dvě
12 protilehlé komory 70 a 71 jsou spojeny pomocí vedení 72 a 73 s dvoupolohovým vícecestným ventilem 74 (viz obr. 6), jehož měnič 75 umožňuje střídavě a postupně připojovat komory к dalšímu vedení 76, ke zdroji stlačeného vzduchu, tvořenému kompresorem 77, vzduchovou jímkou 78 a redukčním ventilem 79 а к spojovacímu vedení 80, spojenému s atmosférou pomocí výpustného regulátoru 81, přičemž měnič 75 je ovládán stlačeným vzduchem, vypouštěným střídavě do jedné nebo druhé přepínací komory 82, 83 vícecestného ventilu 74.
Amplituda kývavého pohybu svařovací objímky 64 je ručně nastavitelná pomocí ustavovacího šroubu, tvořeného šroubem 84 s dvěma opačnými závity, který je otočně uložen v přírubách 55 a 56 rámu 52 ve tvaru C a otáčí se pomocí knoflíku 85, který umožňuje měnit podle potřeby přibližování nebo oddalování protilehlých malých válců 86 a 87, umístěných proti sobě a působících jako dorazová ramena pro dovolený zdvih svislé desky 58, a tím i svařovací objímky 64.
Protilehlé malé válce 86 a 87 jsou drženy na pohyblivých nosných blocích 88, které spolupůsobí s protilehlými závity šroubu 34 a jsou vedeny na své spodní části vodorovným hřídelem 57.
Protilehlé malé válce 86 nebo 87 obsahu„ jí (viz obr. 6) píst 89, který je opatřen axiálními otvory 90 a je ovládán pružinou 91 tak, že se udržuje uzavřený vstupní otvor, který'je spojen se zdrojem stlačeného vzduchu potrubím 92 nebo 924.
Vstupní otvory protilehlých malých válců 36 a 87 jsou spojeny s přepínacími komorami 32 a 83 vícecestného ventilu 74 dalším potrubím 93 a 94 a s časovači 95 a 96.
Písty 89, které vystupují z protilehlých válců 86, 87 a kolíky 97 a 98, které jsou s písty 89 pevně spojeny, tlačí na svislou desku 58 na konci každého zdvihu při pohybu tam i zpět.
Práce pneumaticko-mechanického systému, který uděluje kývavý pohyb svářecí objímce 64 a umožňuje jeho nastavení podle potřeby během pohybu pohyblivé části 16 a také během kývavého pohybu svařovací objímky 64, a to jak pokud jde o amplitudu a frekvenci kývavého pohybu, tak o různé časové úseky prodlevy svařovací objímky 64 na koncích kyvu, bude dále objasněna pomocí schematického uspořádání, znázorněného na obr. 6.
Po ručním nastavení vzdálenosti mezi protilehlými malými válci 86 a 87 pomocí . knoflíku 85, čímž se omezí zdvih svislé desky 58 a svařovací objímky 64, která je s ní spojena, a tím i amplitudy kývavého pohybu svařovací objímky 64, je energie zdroje . stlačeného vzduchu vedena dalším vedením 76, vícecestným ventilem 74 a vedením 73 do protilehlé komory 71 dvojčinného pneumatického válce 67, který se pohybuje směrem к levé svislé desce 58 a s nimi svařo vací objímka 64 rychlostí, která závisí na rychlosti vzduchu, který je obsažen v protilehlé komoře 70 dvojčinného pneumatického válce 67, a který může být vypuštěn do atmosféry vedením 72 a spojovacím vedením 80, pomocí výpustného regulátoru,81.
Je tedy možno měnit rychlost svařovací objímky 64, a tím i frekvenci kývavého pohybu svařovací objímky 64 ovládáním výpustného regulátoru 81.
Protože kývavý pohyb svařovací objímky 64 se provádí pneumatickou cestou, je možno dosahovat vysokých frekvencí kývavého pohybu.
Když svislá deska 58 při svém posunu směrem vlevo narazí na vystupující kolík 97 protilehlého malého válce 86, pohne pístem 89 v opačném směru a proti působení pružiny 91, a tak otevře vstupní otvor 90.
Stlačený vzduch z potrubí 92 pak prochází axiálními otvory 90 do dalšího potrubí 93 a po dané době prodlevy, předem určené časovačem 95, i do přepínací komory 82 vícecestného ventilu 74.
Měnič 75 vícecestného ventilu 74 se potom pohybuje směrem vpravo, do polohy značené na obr. 6 přerušovanou čarou, až po určité době, dané hodnotou prodlevy, kterou lze nastavit od nuly až na hodnotu předem danou časovačem 95.
Je-li měnič 75 v této nové poloze, pak se vzduch stlačený v dalším vedení 78 přivádí vedením 72 do protilehlé komory 70 dvojčinného pneumatického válce 67 a svislá deska 58 a s ní i svařovací objímka 64 se ’ pohybují vpravo, dokud svislá deska 58 nenarazí na kolík 98 protilehlého malého válce 87.
V tomto okamžiku se stlačený vzduch přivádí do přepínací komory 83 vícecestného ventilu 74 druhým časovačem 96 a násled? kem toho i měnič 75 se znovu pohybuje vlevo po předem dané době prodlevy.
Vícecestný ventil 74, časovače 95 a 96 a výpustný regulátor 81 jsou umístěny v ovlá·; dací skříni 100 základové desky 17, která je umístěna naproti nosnému mechanismu svařovací objímky 64.
V ovládací skříni 100 jsou soustředěny všechny ovladače pohyblivé části 16, tj. regulátory orbitální rychlosti pohyblivé části a tažné rychlosti svářecí elektrody a spínače 101 pro ovládání asynchronních motorů a vícecestného ventilu 74.
Jednotka 102 umožňuje dopravit do pohyblivé části 16 přístroje' hnací médium, např. stlačený vzduch, pro ovládání pneumaticko-mechanického systému, plyny nutné pro svařování a elektrický proud pro svařování a pro pohon motorů.
Na boční stěnu ovládací skříně 1Q0 je přivařen zahnutý element 103, nesoucí otočný čep 104 pro cívku 105 s navinutou svářecí elektrodou 106. Tento zahnutý element 103 má vystupující rameno 107, na němž je upevněn asynchronní vysokofrek-
venční elektromotor 108, převodovka 109 a ' mechanismus 110 pro tažení svářecí elektrody.
Mechanismus 110 pro tažení svářecí elektrody se skládá ze dvou drážkových hnacích kol 111 a 112, otočně uložených na nosném členu 113, upevněném ke .skříni převodovky 199, a tato hnací kola 111 a 112 jsou v záběru s ozubeným kolem 114, poháněným převodovkou 109, která je ovládána asynchronním vysokofrekvenčním elektromotorem 108.
Svářecí elektroda 106 je tlačena ' do drá. žek hnacích kol 111 a 112 dvěma protilehPREDMÉ.T
1. Přístroj pro automatické svařování trubek s pohybem po dráze okolo trubky, sestávající z pevné části nebo vodícího pásu umístěného a upnutého okolo trubky v předem dané poloze k hraně svařované trubky a z pohyblivé části, která je spojena ' s hranami vodícího pásu pomocí 4 drážkových kol a posunovaná po dráze vodícího · pásu hnacím pastorkem zabírajícím s jednou nebo více hranami vodícího pásu a nese svařovací objímku příčně výkyvnou ke svařované hraně trubky, . mechanismus k tažení svářecí elektrody a mechanismus k nastavení polohy svařovací objímky na pohyblivé části v poměru ke svařované hraně trubky, a který dále obsahuje mechanismus pro rychlé připojení pohyblivé části k vodícímu pásu a mechanismus pro pružné přitlačení hnacího pastorku proti hraně vodícího pásu, přičemž pro docílení výkyvného pohybu svařovací objímky je opatřen dvojčinným pneumatickým válcem, jehož píst je spojen se svařovací objímkou a ovládán dvoupolohovým vícecestným ventilem, . vyznačující se tím, že na pohyblivé části (16), připojené k pevné části . nebo · vodícímu pásu (3), upravený dvojčinný pneumatický válec (67) je ovládán vícecestným ventilem (74) pro postupné propojování protilehlých komor (70, 71) dvojčinného pneumatického válce (67) se · zdrojem stlačeného vzduchu a s vedením (80), jež je spojeno s okolní atmosférou přes výpustný regulátor (81) k umožnění změny frekvence kývavého pohybu, přičemž k určení amplitudy kývavého pohybu je na pístu (68) připevněna svislá · deska (58) a že svařovací objímka (64) je uspořádána mezi dvěma protilehlými malými válci (86, 87) ve tvaru dorazových ramen pohyblivých směrem k sobě nebo od sebe ručně pomocí nastavovacího šroubu, přičemž každý malý válec (86, 87) obsahuje píst (89) opatřený axiálními otvory (90) a uzavírající za pomoci pružiny (91) vstupní otvor (99) spojený se zdrojem stlačeného vzduchu, a dále opatřený kolíkem (97, 98), který přesahuje přes malé válce (86, 87) ve směru svislé desky (58) a výstupní otvory malých válců (86, 87) jsou spojeny přes časovače (95, 96) se dvěma přepínacími ko lýml přítlačnými koly 115 a 116, která jsou také drážková a jsou otočně uložena na vyrovnávacích prostředcích 117, kloubově uložených v místě 118 · páky 119, která · je . . otočně uložena v· místě 129 nosného členu 113 a tlačena směrem k hnacím kolům 111 a 112 pružinou 121, zatěžovanou ustavovacím šroubem 123 · s drážkovou maticí 122, která spolupůsobí s ustavovacím šroubem 123, nesený nosným členem 113 a prochází pákou 119, přičemž na ustavovacím šroubu 123 je pružina, která je stlačována mezi drážkovou maticí 122 a pákou 119.

Claims (11)

  1. VYNALEZU morami (82, 83) vícecestného ventilu · (74) · pro obrácení pohybu svařovací objímky (64) vždy při nárazu svislé desky (58) na kolík (97, 98) jednoho z obou malých válců (86, 87) a pro vyvolání pohybu pístu (89) · proti tlaku pružiny (91).
  2. 2. Přístroj podle · bodu 1 vyznačující se tím, že časovače (95, 96) jsou tvořeny nastavitelnou škrticí klapkou.
  3. 3. Přístroj podle bodů 1 a 2 vyznačující se tím, že pevná škrticí klapka je spojena s expanzní komorou.
  4. 4. Přístroj podle bodu 1 vyznačující se tím, že pevná část nebo vodicí pás (3) je tvořen dvěma protilehlými kovovými hranoly (4, 5), opatřenými drážkovými vnějšími stranami (4‘, 5‘), přičemž hranoly (4, 5) mají průřez ve tvaru písmene C a jsou spolu spojeny tenkým kovovým pásem (6), jehož boční konce jsou přivařeny do vybrání hranolu (4, 5), a že na spodní ploše kovového pásu (6) jsou po celé jeho délce navařeny ve stejných vzdálenostech dvojice rozpěrek (7).
  5. 5. Přístroj podle · bodů 1 a 4 vyznačující se tím, že čelní konce (8, 9) vodícího pásu (3), které jsou umístěny nad sebou, mají tloušťku sníženou na polovinu a jsou k sobě sevřeny rychlouzávěrem.
  6. 6. Přístroj podle bodu 1 vyznačující se tím, že pohyblivá část (16) je pro rychlé připojení k vodicímu pásu (3) opatřena tyčí (25) o profilu T, pohyblivou ve vedení (29) směrem k jedné straně vodícího pásu (3), přičemž vedení (29) · je neseno · pohyblivou částí (16) a tyč (25) je na jedné straně opatřena rukojetí (26), vystupující přes pohyblivou · část (16) a · na koncích druhé strany nese na třmenech (24) . dvě ze čtyř drážkami (22) opatřených kol (21), jejichž drážky (22) zapadají do jedné drážkové strany (5‘) vodícího pásu (3) pod tlakem . nastavitelných pružin (27, 28), které doléhají na konce jedné · strany tyče (25), přičemž druhá dvě drážkami (22) opatřená kola (20) jsou uložena · otočně na dvou pevných třmenech (23), přivařených na pohyblivé části (16) a jsou ve styku s druhou
  7. 7. Přístroj podle bodu 1 vyznačující se .2 41,0 0,6 drážkovou stranou (4‘) vodicího pásu (3). tím, že pohyblivá část (16) je ,k tažení svářecí elektrody (106) opatřena souborem souosých .hnacích kol (111, 112), umístěných proti odpovídajícímu souboru přítlačných kol (115, 116), jež jsou upravena ла vyrovnávacích prostředcích (117) .a přes pružinu (121) přítlačně spojena s hnacími koly (111, 112), přičemž pružina (121) je opatřena ustavovacím šroubem (123) sjnaticí (122).
  8. 8. Přístroj podle bodů 1 a 7 vyznačující se tím, že hnací kola (111, 112) a hnací pastorek (32) pro tažení svářecí elektrody (106) jsou poháněny vysokofrekvenčním asynchronním elektromotorem ‘(108, 39).
  9. 9. Přístroj podle bodu 1 vyznačující se, tím, že pro nastavení polohy svařovací objímky (64) ke svařované hraně (1) trubky (2) je na pohyblivé části (16) upevněn blok (46) ve směru kolmém ke svářené hraně (1), který zasahuje do rybinové drážky (47) , v níž je umístěn jezdec (48) ovladatelný vodorovně probíhajícím průchozím šroubem (49), opírajícím se o blok (46), přičemž jezdec (48) dále zasahuje do svislé rybinové drážky (51) rámu (52) ve tva ru písmene ,C, který nese dvojčinný pneumatický válec (67), malé válqe. (,86Í 87), příslušné ustavovací šrouby a desku ,(.3,4) stejně jako svařovací objímku (64), a že rám (52) je vertikálně posuvný svislým průchozím šroubem (53) opřeným o rám (52) a zabírajícím s jezdcem (48).
  10. 10. Přístroj podle bodů 1 a 9 vyznačující se tím, že svařovací objímka (64) je spojena s deskou (34) otočným čepem upraveným na ramenu (63), jež je upevnitelné v kterémkoliv bodě horizontálního rybinového vedení (62), tvořeného svislou -deskou .(34).'
  11. 11. Přístroj podle bodu 5 vyznačující se tím, že rychlouzávěr je tvořen zástrčkou (10), upevněnou kloubově na nosném bloku (12), který je přivařen ke kovovému pásu (6) v blízkosti čelních konců (8) vodícího pásu (3), a že zástrčka (10) je opatřena křídlovou maticí (13), zasahující a upevněnou ve vybrání upínacího háku (14), který je upevněn na druhém nosném bloku (15) přivařeném na kovovém pásu (6) v blízkosti druhého čelního konce (9) vodícího pásu (3).
    listů výkresů
CS762545A 1975-04-17 1976-04-16 Automatic tube welding apparatus CS241006B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT22433/75A IT1037330B (it) 1975-04-17 1975-04-17 Apparecchiatura a movimento orbitale per la saldatura automatica di tubazioni

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS254576A2 CS254576A2 (en) 1985-06-13
CS241006B2 true CS241006B2 (en) 1986-03-13

Family

ID=11196240

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS762545A CS241006B2 (en) 1975-04-17 1976-04-16 Automatic tube welding apparatus

Country Status (27)

Country Link
US (1) US4132338A (cs)
JP (2) JPS51135846A (cs)
AR (1) AR210348A1 (cs)
BE (1) BE840683A (cs)
BG (1) BG39632A3 (cs)
BR (1) BR7602403A (cs)
CA (1) CA1046802A (cs)
CS (1) CS241006B2 (cs)
DD (1) DD123576A5 (cs)
DE (1) DE2616931C2 (cs)
DK (1) DK153127C (cs)
EG (1) EG12720A (cs)
ES (1) ES447385A1 (cs)
FI (1) FI62779C (cs)
FR (1) FR2307613A1 (cs)
GB (1) GB1534773A (cs)
HU (1) HU172189B (cs)
IE (1) IE43366B1 (cs)
IT (1) IT1037330B (cs)
LU (1) LU74775A1 (cs)
NL (1) NL166419C (cs)
NO (2) NO142609C (cs)
PL (1) PL119315B1 (cs)
PT (1) PT65021B (cs)
RO (1) RO65891A (cs)
SE (4) SE432213B (cs)
YU (1) YU42272B (cs)

Families Citing this family (44)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4260869A (en) * 1978-05-30 1981-04-07 Midcon Pipeline Equipment Co. Traveling welding carriage
US4250813A (en) * 1978-05-30 1981-02-17 Midcon Pipeline Equipment Co. Track apparatus
US4223202A (en) * 1978-12-14 1980-09-16 United Technologies Corporation Apparatus and method for welding boat subassemblies utilizing laser radiation
US4336436A (en) * 1979-01-29 1982-06-22 Dubovetsky Vasily Y Method for welding girth joints in pipe lines
US4521669A (en) * 1983-03-09 1985-06-04 Porter Michael R Tube-welding auxiliary
IT1176263B (it) * 1984-06-05 1987-08-18 Saipem Spa Apparecchiatura perfezionata per la saldatura automatica di tubazioni
US4703698A (en) * 1985-11-08 1987-11-03 Gasparas Kazlauskas Track mounted welding head base having cam pivoted drive assembly
US4841123A (en) * 1987-06-17 1989-06-20 Welding Services, Inc. Automatic welding device
WO1990014922A1 (en) * 1989-05-30 1990-12-13 Institut Elektrosvarki Imeni E.O.Patona Akademii Nauk Ukrainskoi Ssr Installation for arc welding
IT1266840B1 (it) * 1994-05-26 1997-01-21 P W T S P A Sistema di controllo automatico delle modalita' di deposito e di apporto del materiale di saldatura nei processi di saldatura orbitale
NL1003998C2 (nl) * 1996-09-10 1998-03-20 Allseas Group Sa Inrichting voor het bewerken van gewelfde oppervlakken.
US5710403A (en) * 1996-10-15 1998-01-20 Jusionis; Vytautas John Orbital weldhead with integral cooling
IT1301867B1 (it) * 1998-07-24 2000-07-07 P S I Pipeline Service Sa Dispositivo mobile per la saldatura automatica di condutture
IT1301868B1 (it) * 1998-07-24 2000-07-07 P S I Pipeline Service Sa Carrello per un dispositivo atto ad operare con precisione su un pezzoda lavorare, in particolare per un dispositivo di saldatura di
CN100398243C (zh) * 2005-01-14 2008-07-02 刘连增 管道接口角度切割装置
KR100889585B1 (ko) * 2007-08-10 2009-03-23 웰텍 주식회사 강관 연결용 티그(tig) 자동용접장치
GB0802617D0 (en) * 2008-02-13 2008-03-19 Pipeline Tech Ltd Welding apparatus
GB0806049D0 (en) * 2008-04-03 2008-05-14 Ipwl Ltd Welding apparatus
US20100051586A1 (en) * 2008-05-06 2010-03-04 Apparent Technologies, Inc. Orbital welding system and methods of operations
WO2011028333A1 (en) * 2009-09-03 2011-03-10 Thermal Structures, Inc. Planetary resistance welding device and methods therefor
CN102416538A (zh) * 2010-11-26 2012-04-18 昆山市瑞捷精密模具有限公司 齿轮式断续焊治具
US9180542B2 (en) * 2011-11-18 2015-11-10 Lincoln Global, Inc. Tractor unit drive gear engagement device
CN102922181B (zh) * 2012-10-24 2015-09-02 东莞市俊知自动机械有限公司 焊接机取料机构
US9527153B2 (en) 2013-03-14 2016-12-27 Lincoln Global, Inc. Camera and wire feed solution for orbital welder system
DE102013015225B4 (de) * 2013-09-13 2015-04-16 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co. Kg Orbitalschweißvorrichtung mit konfigurierbarer Antriebseinrichtung und Verfahren zum Verbinden von Rohren
DE102013015369B4 (de) * 2013-09-13 2015-06-18 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co. Kg Orbitalschweißvorrichtung mit vereinfachtem Spulenkopplungssystem
US9770775B2 (en) 2013-11-11 2017-09-26 Lincoln Global, Inc. Orbital welding torch systems and methods with lead/lag angle stop
US9731385B2 (en) 2013-11-12 2017-08-15 Lincoln Global, Inc. Orbital welder with wire height adjustment assembly
US9636785B2 (en) 2013-11-12 2017-05-02 Lincoln Global, Inc. Positive locking handle and self centering mechanism for track engagement
US9517524B2 (en) 2013-11-12 2016-12-13 Lincoln Global, Inc. Welding wire spool support
JP6312804B2 (ja) * 2014-03-14 2018-04-18 川崎重工業株式会社 溶接システム
US9266198B1 (en) * 2014-09-05 2016-02-23 Lincoln Global, Inc. Cart for welding operation
CN105773010A (zh) * 2014-12-22 2016-07-20 上海宝冶集团有限公司 特大型高炉炉壳在线曲面坡口自动化加工装置
ES2703701T3 (es) 2015-03-11 2019-03-12 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co Kg Dispositivo de soldadura orbital con tren de rodadura ajustable
DE102015003084A1 (de) 2015-03-11 2016-09-15 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co. Kg Schweißvorrichtung mit vorteilhaftem Fahrwerk
DE102015003083B4 (de) 2015-03-11 2024-02-29 Alexander Binzel Schweisstechnik Gmbh & Co. Kg Schweißvorrichtung mit neuartiger Drahtvorschubvorrichtung
DE102015003088A1 (de) 2015-03-11 2016-09-15 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co. Kg Schweißvorrichtung mit einem Mechanismus zum An- und Abkoppeln an ein Führungsband
DE102015003089A1 (de) 2015-03-11 2016-09-15 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co. Kg Schweißvorrichtung mit verbesserter Schweißdrahtführung
DE102015003091A1 (de) 2015-03-11 2016-09-15 Spa Pipe Welding Solutions Gmbh & Co. Kg Schweißvorrichtung mit Motorentkoppelungseinrichtung
CN105292962B (zh) * 2015-10-12 2018-01-16 江苏金风科技有限公司 叶片表面轨道及叶片表面移动作业平台
CN106112194A (zh) * 2016-07-08 2016-11-16 彭东林 一种新型环式管道焊接机
CN112388244A (zh) * 2020-11-25 2021-02-23 瑞昌市森奥达科技有限公司 一种管道自动对齐焊接装置
CN113909763B (zh) * 2021-10-12 2023-12-12 佛山市华燃能建设有限公司 一种输气管自动焊接轨道及自移动装置
CN114367771B (zh) * 2022-01-17 2023-06-20 无锡市幸昌热能设备有限公司 一种钢管焊接用辅助装置

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3331545A (en) * 1964-11-10 1967-07-18 Union Carbide Corp Wire feed assembly
US3541080A (en) * 1966-07-28 1970-11-17 Toray Industries Process for preparing lactam hydrochloride and a free base thereof
US3604612A (en) * 1968-10-01 1971-09-14 Crc Crose Int Inc Orbital track-traveling carriage mechanism for performing welding and other physical operations
CA882337A (en) * 1969-09-05 1971-09-28 Dominion Bridge Company Limited Automated weld weaver
US3806694A (en) * 1972-05-17 1974-04-23 Crc Crose Int Inc Apparatus and method for welding joints between metal shapes
FR2211320B1 (cs) * 1972-12-21 1979-06-15 Babcock Atlantique Sa
JPS5131027B2 (cs) * 1973-03-29 1976-09-04
US3852562A (en) * 1973-05-22 1974-12-03 Kelso Marine Inc Welding crater fill mechanism
US3844468A (en) * 1973-06-27 1974-10-29 Crc Crose Int Inc Universal carriage apparatus for operating on pipes and analogous workpieces of various diameters

Also Published As

Publication number Publication date
SE8302477D0 (sv) 1983-05-02
NL166419B (nl) 1981-03-16
NO154159C (no) 1986-07-30
US4132338A (en) 1979-01-02
HU172189B (hu) 1978-06-28
SE8302476D0 (sv) 1983-05-02
SE8302478D0 (sv) 1983-05-02
AU1286876A (en) 1977-10-13
PL119315B1 (en) 1981-12-31
IT1037330B (it) 1979-11-10
YU42272B (en) 1988-08-31
SE7604486L (sv) 1976-10-18
BE840683A (fr) 1976-10-13
FR2307613B1 (cs) 1980-10-31
SE455581B (sv) 1988-07-25
FI62779B (fi) 1982-11-30
JPS61117394U (cs) 1986-07-24
SE432213B (sv) 1984-03-26
AR210348A1 (es) 1977-07-29
FI761045A (cs) 1976-10-18
ES447385A1 (es) 1977-07-01
FR2307613A1 (fr) 1976-11-12
SE8302477L (sv) 1983-05-02
NO800504L (no) 1976-10-19
GB1534773A (en) 1978-12-06
NO142609C (no) 1980-09-17
DE2616931A1 (de) 1976-10-21
NO154159B (no) 1986-04-21
IE43366L (en) 1976-10-17
CS254576A2 (en) 1985-06-13
YU97576A (en) 1982-05-31
SE8302476L (sv) 1983-05-02
DD123576A5 (cs) 1977-01-05
SE455580B (sv) 1988-07-25
NO761290L (cs) 1976-10-19
BG39632A3 (en) 1986-07-15
RO65891A (ro) 1980-07-15
PT65021B (fr) 1979-01-16
SE8302478L (sv) 1983-05-02
PT65021A (fr) 1976-05-01
EG12720A (en) 1979-09-30
FI62779C (fi) 1983-03-10
BR7602403A (pt) 1976-10-12
JPS51135846A (en) 1976-11-25
DK169376A (da) 1976-10-18
NO142609B (no) 1980-06-09
NL7604184A (nl) 1976-10-19
CA1046802A (en) 1979-01-23
IE43366B1 (en) 1981-02-11
DK153127C (da) 1988-11-07
LU74775A1 (cs) 1976-11-11
DK153127B (da) 1988-06-20
DE2616931C2 (de) 1985-01-10
NL166419C (nl) 1981-08-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS241006B2 (en) Automatic tube welding apparatus
US7118629B2 (en) Apparatus for applying a coating to a roof or other substrate
US9511409B2 (en) Apparatus for closing Pittsburgh seams associated with duct assemblies and other box-shaped members
US3985161A (en) Spray machine
JP2004203041A (ja) タイヤの準備プライの製造装置および製造方法
RU2457057C2 (ru) Устройство и способ гибки труб
FI75214C (fi) Pneumatiskt styrd tryckomvandlare foer drift av ett hydrauliskt arbetsorgan.
US5634574A (en) Bakery mix dispenser
US6993950B2 (en) Rebar cutter and bender
CN112173693A (zh) 一种u型弯管生产设备
JP2619718B2 (ja) 自走式昇降装置
KR100971329B1 (ko) 서브머지드 아크 용접 장치
US4295922A (en) Tube side seam heat sealer
KR19990054797A (ko) 맞대기 조인트 용접용 캐리지
FI127230B (fi) Polttimen kuljetin
CN116372453B (zh) 应用于具多处待焊接部位管道的自动化焊接设备及方法
CN115958368B (zh) 拼焊夹具
CN220910522U (zh) 一种液控蝶阀控制装置
CN216760838U (zh) 管道连接辅助装置
US3425608A (en) Web guiding roller and support
NL8100024A (nl) Inrichting voor het rondom lassen van een buis.
RU1773656C (ru) Установка дл обработки цилиндрических изделий
CN206010016U (zh) 一种行星切割机的夹紧送料机构
WO2001019562A1 (en) Method and apparatus for circumferential application of materials to an interior surface of a curved pipe
SU1303338A1 (ru) Центратор дл сборки под сварку трубчатых изделий