CS235006B2 - Conveying device for feeding of a certain fibre length to textile machine - Google Patents

Conveying device for feeding of a certain fibre length to textile machine Download PDF

Info

Publication number
CS235006B2
CS235006B2 CS816047A CS604781A CS235006B2 CS 235006 B2 CS235006 B2 CS 235006B2 CS 816047 A CS816047 A CS 816047A CS 604781 A CS604781 A CS 604781A CS 235006 B2 CS235006 B2 CS 235006B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
housing
axis
rotatably mounted
slot
cartridge body
Prior art date
Application number
CS816047A
Other languages
English (en)
Inventor
Alberto G Sarfati
Massimiliano Bianchi
Ermete Riva
Original Assignee
Sobrevin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sobrevin filed Critical Sobrevin
Publication of CS235006B2 publication Critical patent/CS235006B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H51/00Forwarding filamentary material
    • B65H51/20Devices for temporarily storing filamentary material during forwarding, e.g. for buffer storage
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D47/00Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms
    • D03D47/34Handling the weft between bulk storage and weft-inserting means
    • D03D47/36Measuring and cutting the weft
    • D03D47/361Drum-type weft feeding devices
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02KDYNAMO-ELECTRIC MACHINES
    • H02K49/00Dynamo-electric clutches; Dynamo-electric brakes
    • H02K49/06Dynamo-electric clutches; Dynamo-electric brakes of the synchronous type
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2555/00Actuating means
    • B65H2555/20Actuating means angular
    • B65H2555/23Actuating means angular magnetic, e.g. rotary solenoids

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Forwarding And Storing Of Filamentary Material (AREA)
  • Dynamo-Electric Clutches, Dynamo-Electric Brakes (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Wire Processing (AREA)

Description

Vynález ' se týká dopravního zařízení pro dodávání určité délky vlákna textilnímu stroji, se zásobníkovým tělesem, obsahujícím několik ovinů vlákna, k · němuž je vlákno přiváděno tangenciálně a odtahováno v osovém směru, a ke kterému je přiřazeno odměřovací ústrojí, které sestává ze snímacího ústrojí počtu ovinů vlákna na zásobníkovém tělesu, z brzdicího ústrojí pro zastavení přívodu vlákna, a ze spojkového ústrojí pro připojení nebo odpojení plynule běžícího pohonu na výstupní osu . nesoucí dílec pro navíjení vlákna, přičemž spojkové ústrojí sestává z prstencového magnetu upraveného nepohyblivě soustředně s osou zásobníkového tělesa, přičemž vinutí tohoto magnetu je snímacím ústrojím řízeně připojeno na zdroj napětí a je obklopeno dvoudílnou skříní, která. upravuje do svazku jeho magnetické siločáry a jejíž jedna část, otočně uložená, tvoří s druhou nepohyblivou částí skříně štěrbinu.
Dopravní zařízení shora uvedeného druhu je již na trnu známo, přičemž výstupní osa je uváděna v otáčení přes spojkový kotouč ovlivňovaný pružinou. V rovnoběžném uspořádání se spojkovým kotoučem probíhá deska, která nese elektromagnety, jež od snímacího členu dostávají impuls, aby vysunuly spojkový kotouč a vyvolaly brzdění. Tato konstrukce nepracuje bez opotřebení, které je vyvoláváno spojkovým kotoučem, který se při provozu stále zasouvá a vysouvá a spolupůsobí s ostatními konstrukčními součástmi. Dále v důsledku ' ' spojkového· kotouče, přestavitelného v osovém směru, musí být dodržovány přesné tolerance, což je obtížné ve · výrobě a zvyšuje výrobní náklady. Výkon průchodu vlákna není proto u takového dopravního zařízení, měřeno v metrech za minutu, vyhovující pro všechny požadavky.
Tak například je v SSSR pat. spisu číslo 737 335 popsán trvale rotující hnací kotouč, který spolupracuje s elektromagneticky řízeným spojkovým kotoučem. Přitom jde o obvyklou elektromagneticky řízenou zasouvací spojku. Nedostává-li elektromagnet proud, pak tlačná pružina, upravená ve štěrbině mezi oběma částmi skříně, zatlačí spojkový kotouč v unášecím směru proti hnacímu kotouči. Má-li být spojkový kotouč a tím i zásobníkové těleso zastaven, dostane vinutí elektromagnetu napětí, načež se spojkový kotouč přitáhne a dostane se mimo· styk vůči hnacímu kotouči. U této konstrukce vznikají závady, pozůstávající v tom, že zařízení nepracuje bez opotřebení .a pří jeho výrobě je nutno dodržovat přesné tolerance.
Podobně tomu je u zařízení· podle francouzského pat. spisu č. 2 404 590, které pra235006 cuje s elektromagneticky řízenou zasouvací a vysouvací spojkou. Spojkový kotouč je řízen elektromagnetem.
Vynález vychází z úlohy vytvořit dopravní zařízení shora uvedeného druhu co do výrobní techniky a montážní techniky účelně tak, aby kromě spojkového zařízení, pracujícího bez opotřebení, se dosáhlo zvýšeného průchozího výkonu vlákna.
Tato úloha je podle vynálezu řešena tím, že otočně uložená část skříně je trvale spojena pohonem a šířka první štěrbiny je v pravidelných intervalech v obvodovém směru rozdílná a zasahuje do ní první kroužek, který sestává z elektricky vodivého materiálu a je neotočně uložen ' na výstupní ose nesoucí niťový vodič nebo zásobníkové těleso.
Výhodné další provedení vynálezu záleží v tom, že dílčí úsek otočně uložené části skříně a . dílčí úsek pevné části skříně jsou upraveny osově . rovnoběžně s osou zásobníkového tělesa.
Podle dalšího provedení vynálezu probíhá proti prvnímu kroužku zasahujícímu rovnoběžně s osou do první štěrbiny druhý kroužek sestávající z elektricky vodivého materiálu a zasahujícího do druhé . štěrbiny, která je tvořena pevnou skříní druhého prstencového magnetu, upraveného soustředně s osou zásobníkového tělesa, a má v obvodovém směru proměnlivou šířku, přičemž vinutí tohoto druhého prstencového magnetu, spojené se snímacím ústrojím, je střídavě s vinutím prvního prstencového magnetu spojkového ústrojí spojeno se zdrojem napětí.
To znamená, že při pracujícím spojkovém ústrojí nedostává vinutí prstencového magnetu brzdicího ústrojí žádné napětí. Jestliže však . naprotitomu dosáhlo těleso . zásobníku příslušného počtu vedle sebe ležících vlákenných 'závitů, vypne snímací člen přívod . napětí . . k . vinutí . spojkového ústrojí a zapojí přívod . napětí . k vinutí brzdicího . ústrojí, takže neprodleně dojde ke zpomalení výstupní osy.
Podle dalšího provedení vynálezu jsou dílčí úsek otočně uložené skříně .a nepohyblivá část skříně opatřeny radiálně ven směřujícími rameny, na jejichž obvodu jsou zuby a . zubové mezery.
Podle dalšího provedení je výstupní ose přiřazen otáčkoměr pro řízení přívodu proudu k prvnímu prstencovému magnetu spojkového ústrojí.
Podle dalšího provedení je první kroužek zasahující do první štěrbiny spojkového ústrojí usazen na hrncovitě . utvořeném nosiči, který sestává z lehkého kovu a je vložen do otočně uložené části skříně, přičemž · oba díly v oblasti jejich hrncového· ' dna mají osové spojení.
Podle jiného provedení vynálezu mají zuby na jejich volném konci ohnutí směřující ve směru vinutí prstencového magnetu.
V důsledku tohoto vytvoření podle vynálezu vzniklo dopravní zařízení se zvýšenou užitnou hodnotou. Spojkové ústrojí pracuje nyní prakticky bez opotřebení. Dostane-li prstencový magnet, upravený nepohyblivě soustředně s osou tělesa zásobníku, pak vede tento magnet přes díl skříně, trvale spojený s pohonem, k unášení kroužku, spojeného pevně s výstupní Osou a vnořeného do štěrbiny. Proměnlivá šířka štěrbiny určuje přitom střídavě pole ve směru obvodu. Není tedy zapotřebí žádných konstrukčních . dílů, přestavovaných v . osovém směru tělesa zásobníku, takže tolerance zabudování leží v radiálním směru. Tyto tolerance mohou být z hlediska výrobní techniky jednodušeji a přesněji dodrženy. Tím se také zjednoduší montáž. Bylo zjištěno, že průchozí výkon vlákna překračuje dosud dosažitelných 1600 metrů za minutu při citlivém· postupu práce, a to dokonce při nejrychlejší změně oběhu výstupní osy. Když se těleso zásobníku naplní, dostane vinutí prstencového magnetu napětí v důsledku řízení snímacím členem. Jestliže na tělesu zásobníku je . předepsaná délka vlákenných závitů, odpojí se přes snímací člen přívod napětí, načež vstoupí v činnost brzdicí zařízení.
Vynálezu bude vysvětlen na dvou příkladech provedení v souvislosti s výkresy.
Obr. 1 znázorňuje částečný podélný řez dopravním . zařízením podle prvního provedení, které má nepohyblivé zásobníkové těleso.
Obr. 2 je řez podle čáry II—II v obr. 1. Obr. 3 je řez podle čáry III—Ш v obr. 1. Obr. 4 je podélný průřez dopravním zařízením podle druhého provedení . s rotujícím zásobníkovým tělesem.
Dopravní zařízení podle prvního provedení vynálezu má válcovou skříň 1, která v odsazeném úseku 2 skříně 1 obsahuje valivá ložiska 3. v těchto ložiskách je uložena hnací osa 5, která je vytvořena dutě a nese hnací kotouč 4.
Vnitřní konec hnací osy 5 je spojen s radiálně směřujícím hrncovým dnem 6 otočně uložené části 7 skříně 1. Tato otočně uložená část 7 .a nepohyblivá část 8 skříně 1, které sestávají z měkkého železa, obklopují nepohyblivé vinutí 9 prvního prstencového 'magnetu 10, upraveného soustředně s hnací osou
5. Nepohyblivá část 9 skříně 1 má v průřezu tvaru U, takže ramena 8‘, 8“ probíhají rovnoběžně s hnací osou 5. Dílčí úsek tvořený ramenem 8“ a rovonběžně s ním probíhající dílčí úsek ' 7‘ otočně uložené části 7 skříně 1 přesahují se ' za ponechání úzké štěrbiny. Rameno 7“ odbočené od dílčího úseku 7‘ a směřující radiálně směrem ven, má odehnutí 7‘“, směřující ve směru vinutí 9.
Mezi nepohyblivou částí 8 skříně 1 a otočně uloženou částí 7 skříně 1 je upravena první štěrbina 11 tak, že změny šířky štěrbiny 11 jsou vytvořeny zuby 12 a zubovými mezerami 13 na obvodovém okraji radiálně ven směřujícího ramena 7“ otočně uložené části 7 skříně 1. Do této první štěrbiny 11 zasahuje první proužek 14, vytvořený z elektricky vodivého materiálu. Pro tento první kroužek 14 se s výhodou použije mědi. Je usazen na hrn covitě vytvořeném nosiči 15, který sestává z lehkého kovu a který je zasazen do otočně uložené části 7 skříně 1, která je v geometrickém ohledu vytvořena podobně. V oblasti jeho hrncového dna 16 je nosič 15 na přírubě 17, vyčnívající radiálně směrem ven, spojen s výstupní osou 18, procházející hnací osou 5.
Na nosiči 15 je proti prvnímu kroužku 14, zasahujícímu osově rovnoběžně do první štěrbiny 11, upraven druhý kroužek 19, sestávající z elektricky vodivého materiálu. Tento druhý kroužek 19 je vnořen do druhé štěrbiny 20, která je tvořena pevnou, z měkkého železa sestávající skříní 21 druhého prstencového magnetu 22 upraveného soustředně s výstupní osou 18. I tato druhá štěrbina 20 má šířku kolísající v obvodovém směru a sestávající ze zubů 23, zubových mezer 24. Pevná skříň 21 je vytvořena rovněž dvoudílně tak, že radiálně ven směřující rameno 25‘ jedné části 25 skříně má ohnutí 25“, směřující do směru vinutí 26 prstencového magnetu
22. Proti zubům 23 a zubovým mezerám 24 leží zuby 23‘ a zubové mezery 24‘ druhé části skříně 21.
Výstupní osa 18 je zase usazena ve valivých ložiskách 46 skříně 1. Na jejím konci odvráceném od pohonu je výstupní osa 18 stupňovitě osazena a uložena tam ve valivých ložiskách 27 zásobníkového tělesa 28. Konstrukce zásobníkového tělesa 28 je stejná, jak je popsáno v DE-PS 2 417 440. Před zásobníkovým tělesem 28 je umístěn nosič 29 niťového vodiče 30, který je naklínován na výstupní ose 18. Na konci přečnívajícím zásobníkové těleso 28 je na nosiči 29 niťový vodič 30. Vlákno nebo příze, nanášená na zásobníkové těleso 28 prochází vývrtem 31 výstupní osy 18 a odtud přichází do radiálního vývrtu 32 nosiče 29 niťového vodiče, který přechází do niťového vodiče 30. Od niťového vodiče 30 nabíhá vlákno na kuželovité rozšíření 33 zásobníkového tělesa 28, kteréžto rozšíření pokračuje válcovou bubnovou stěnou. V zásobníkovém tělesu 28 je podélně posuvně uložen nosič 34. К jeho podélnému přestavování slouží středový šroub 35. V nosiči 34 jsou к osové čáře osy zásobníkového tělesa 28, která je v jedné přímce s hnací osou a výstupní osou, v ostrém úhlu nakloněna vrtání pro uložení oblých stojin 36 v rovnoměrném úhlovém rozložení. Stojiny 36 procházejí příslušnými výřezy 37 zásobníkového tělesa 28 a kříží úhlové hrdlo 38 zásobníkového tělesa 28. Vrstvy F vlákna přicházejí tedy nejdříve na kuželovité rozšíření 33 a pak na stojiny 36 a plášťovou stěnu zásobníkového tělesa 28. Tomuto tělesu 28 je přiřazen brzdný kroužek 39 jej obklopující.
Vlákno F opouští dopravní zařízení vodicím očkem 40 průchodky 41 soustředně obklopující zásobníkové těleso 28.
Na nosiči 29 niťového vodiče 30 je radiálně vyčnívající ostruha 42, které je přiřazen otáčkoměr 43.
Zásobníkové těleso 28 má snímací ústrojí 44, které je naznačeno šipkou, a které je ovlivňováno niťovými závity F naběhnutými na zásobníkové těleso 28. Snímací ústrojí 44 může být například vytvořeno na způsob světelné závory, která řídí spínač 45.
Funkce zařízení podle vynálezu je následující: Pokud niťové závity F uložené na zásobníkovém tělesu 28 neovlivňují snímací ústrojí 44, je spínač 45 v poloze znázorněné plnými čarami na obr. 1. Proto dostává vinutí 9 prvního prstencového magnetu 10 napětí. První kroužek 14, vnořený do první štěrbiny 11 mezi nepohyblivou částí 8 skříně 1 a mezi otočně uloženou částí 7 skříně 1, trvale poháněnou hnací osou 5, je přitom unášen bez mechanického styku, přičemž první kroužek 14 uvádí přes nosič 15 v otáčení výstupní osu 18. Tato osa 18 pohybuje zase niťovým vodičem 30 kolem zásobníkového tělesa 28. Pomocí otáčkoměru 43, řízeného ostruhou 42 nosiče niťového vodiče 30, může být řízen přívod proudu к prvnímu prstencovému magnetu 10 spojkového ústrojí. Jestliže počet niťových závitů dosáhne takové velikosti, že je tím ovlivněno snímací ústrojí 44, řídí toto ústrojí spínač 45 do polohy znázorněné čerchovaně na obr. 1. Vinutí 9 prvního prstencového magnetu 10 pak nedostává žádné napětí. Pak se vybudí vinutí 26 prstencového magnetu 22 brzdicího ústrojí. Přes druhý kroužek 19 vnořený do druhé štěrbiny 20 skříně (části 21 a 25 skříně), nastane pak zpoždění výstupní osy 18. Po zmenšení počtu vlákenných závitů na zásobníkovém tělesu 28 může opět nastat přepojení. To je proveditelné velmi jemně a nastává v rychlém střídání. Šířka štěrbiny určuje přitom střídavé pole ležící v obvodovém směru.
Konstrukce spojkového ústrojí a brzdicího ústrojí druhého provedení, znázorněného na obr. 4, odpovídá prvnímu tvaru provedení. Na rozdíl od tohoto prvního provedení sedí na výstupní ose 18‘ neotáčivě bubnovité zásobníkové těleso 47. Přivádění vlákna nenastává u tohoto příkladu provedení hnací osou 5‘ a výstupní osou 18‘, nýbrž vlákno je neznázorněným přívodem tangenciálně nanášeno na zásobníkové těleso 28 v oblasti jeho kuželovitého rozšíření 48.

Claims (7)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Dopravní zařízení pro- dodávání určité délky vlákna textilnímu stroji, se zásobníkovým tělesem obsahujícím několik ovinů vlákna, k němuž je vlákno přiváděno tangenciálně a odtahováno- v osovém směru a ke kterému je přiřazeno odměřovací ústrojí, které sestává ze snímacího ústrojí počtu ovinů vlákna - na zásobníkovém tělesu, z brzdicího ústrojí pro zastavení přívodu vlákna, a ze spojkového ústrojí, pro připojení nebo odpojení plynule běžícího pohonu na výstupní osu nesoucí dílec pro navíjení - vlákna, přičemž spojkové ústrojí sestává z prstencového magnetu upraveného nepohyblivě soustředně s osou zásobníkového tělesa, přičemž vinutí tohoto magnetu je snímacím ústrojím řízeně připojeno na zdroj napětí a je obklopeno dvoudílnou skříní, která upravuje do svazku jeho magnetické siločáry a jejíž. - jedna - část, otočně uložená, tvoří s druhou nepohyblivou částí skříně štěrbinu, vyznačující se tím, že otočně uložená část [7] skříně (1) je trvale spojena s pohonem a šířka první štěrbiny (11) je v pravidelných intervalech v obvodovém směru rozdílná a zasahuje do ní první kroužek (14), který sestává z elektricky vodivého materiálu -a je neotočně uložen na výstupní ose (18, 18‘) nesoucí niťový vodič (30) nebo zásobníkové těleso (47).
  2. 2. Dopravní zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že dílčí úsek (7‘) otočně uložené části (7) skříně a dílčí úsek (8“) pevné části (8) skříně jsou upraveny osově rovnoběžně s osou zásobníkového tělesa (47).
  3. 3. Dopravní zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že proti prvnímu kroužku (14) zasahujícímu rovnoběžně s osou do první štěrbiny (11) probíhá druhý kroužek (19) sestávající z elektricky vodivého materiálu a zasahující do druhé štěrbiny (20), která je tvořena pevnou skříní (21] druhého prstencového magnetu (22), upraveného soustředně s osou zásobníkového tělesa (28) a má v obvodovém směru proměnlivou šířku, přičemž vinutí (26) tohoto druhého prstencového magnetu (22), spojené se snímacím ústrojím (44), je střídavě s vinutím (9) prvního prstencového magnetu (10) spojkového ústrojí spojeno se zdrojem napětí.
  4. 4. Dopravní zařízení podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že dílčí úsek (7‘), otočně uložené části (7) skříně (1) a nepohyblivá část (8) - skříně (1) jsou opatřeny radiálně ven směřujícími rameny (7“, 25‘), na jejichž obvodu jsou zuby (12, 23) a zubové mezery (13, 24).
  5. 5. Dopravní zařízení podle bodu 1, vyznačující sc tím, že výstupní ose (18) je přirazen otáčkoměr (43) pro řízení přívodu proudu k prvnímu prstencovému magnetu (10) spojkového ústrojí.
  6. 6. Dopravní zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že první kroužek (14) zasahující do- první štěrbiny (11) spojkového ústrojí je usazen na hrncovitě utvořeném nosiči (15), který sestává z lehkého kovu a je vložen do otočně uložené části (7) skříně (1), přičemž oba díly v oblasti jejich hrncového dna (6, 16) mají osové spojení.
  7. 7. Dopravní zařízení podle bodu 4, vyznačující se - tím, že zuby (12, 23) mají na jejich volném konci ohnutí (7“‘, 25“) směřující ve směru vinutí (9, 26) prstencového magnetu.
CS816047A 1980-08-19 1981-08-12 Conveying device for feeding of a certain fibre length to textile machine CS235006B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19803031260 DE3031260A1 (de) 1980-08-19 1980-08-19 Liefervorrichtung fuer laufende faeden

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS235006B2 true CS235006B2 (en) 1985-04-16

Family

ID=6109927

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS816047A CS235006B2 (en) 1980-08-19 1981-08-12 Conveying device for feeding of a certain fibre length to textile machine

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4478375A (cs)
EP (1) EP0046187B1 (cs)
KR (1) KR850000738B1 (cs)
AR (1) AR223946A1 (cs)
AT (1) ATE23511T1 (cs)
BR (1) BR8105285A (cs)
CA (1) CA1157249A (cs)
CS (1) CS235006B2 (cs)
DE (2) DE3031260A1 (cs)
ES (1) ES504756A0 (cs)
GB (1) GB2082212B (cs)
GR (1) GR74623B (cs)
IN (1) IN156394B (cs)
PT (1) PT73521B (cs)
SU (1) SU1149869A3 (cs)
ZA (1) ZA815021B (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5891849A (ja) * 1981-11-25 1983-05-31 株式会社豊田中央研究所 ジエツトル−ム用緯糸貯留装置
FR2523162A1 (fr) * 1982-03-08 1983-09-16 Cheboxarsky Mashstr Zavod Dispositif pour former une reserve de fil lors de son insertion dans la foule d'un metier a tisser
CH662829A5 (de) * 1982-08-02 1987-10-30 V U Koncernova Ucelova Org Zvs Vorrichtung zum abmessen einer vorbestimmten schussfadenlaenge auf einer schuetzenlosen webmaschine.
CS241428B1 (en) * 1983-07-15 1986-03-13 Cyril Muzila Thread feeder for textile machines especially for ring twisters
DE3429219A1 (de) * 1984-08-08 1986-02-20 Sobrevin Société de brevets industriels-Etablissement, Vaduz Fadenspeicher- und liefervorrichtung
DE3601586C1 (de) * 1986-01-21 1987-05-27 Memminger Gmbh Fadenspeicher- und -liefervorrichtung,insbesondere fuer Textilmaschinen
US5343899A (en) * 1990-03-12 1994-09-06 Iro Ab Output yarn brake
GB2249820B (en) * 1990-11-17 1994-01-26 Stc Plc Fibre guided missile
BE1004745A3 (nl) * 1991-04-22 1993-01-19 Picanol Nv Voorafwikkelaar voor weefmachines.
IT1247886B (it) * 1991-05-03 1995-01-05 Candia Ets Fornitore di trama per telai senza navetta
JP4006994B2 (ja) * 2001-12-18 2007-11-14 株式会社リコー 立体構造体の加工方法、立体形状品の製造方法及び立体構造体
TWI382109B (zh) * 2010-01-22 2013-01-11 Tien Yang Knitting Machinery Co Ltd 電磁離合之儲紗器裝置及其紗線偵測方法
DE102012024759A1 (de) 2012-12-18 2014-06-18 Maschinenfabrik Niehoff Gmbh & Co Kg Wickelvorrichtung für strangförmiges Wickelgut

Family Cites Families (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1702755A (en) * 1927-06-09 1929-02-19 Edward E Stout Magnetic clutch
US2119819A (en) * 1935-03-11 1938-06-07 List Heinrich Brake
US2488827A (en) * 1944-07-06 1949-11-22 Sealed Motors Corp Magnetic coupling
FR1008834A (fr) * 1950-01-18 1952-05-22 Embrayage et frein électro-magnétique
US2871383A (en) * 1956-05-14 1959-01-27 Eaton Mfg Co Electric coupling and brake
US2939973A (en) * 1956-10-10 1960-06-07 Bliss E W Co Torque transmitting mechanism
US3002402A (en) * 1958-10-01 1961-10-03 Hughes Aircraft Co Differential torque applying device
US3089971A (en) * 1959-06-25 1963-05-14 Gen Electric Bearing arrangement for eddy current coupling
US3167673A (en) * 1960-03-10 1965-01-26 Miquel Joseph Rotary electro-magnetic machine
DE1243264B (de) * 1961-01-30 1967-06-29 Elie Cohen Aus einem Elektromotor und mit diesem zusammengebauten Wirbelstromkupplungen bestehende Maschine
DE1148644B (de) * 1961-07-04 1963-05-16 Elie Cohen Wirbelstromkupplung
CH394899A (it) * 1961-10-31 1965-06-30 Sobrevin Soc De Brevets Ind Et Apparecchio per la regolazione della tensione all'uscita di un filo nel passaggio dal suo svolgimento al suo avvolgimento
CH439161A (de) * 1965-06-25 1967-06-30 Sulzer Ag Webmaschine mit Schussfadenzwischenspeicher
DE1785508B2 (de) * 1965-11-11 1975-04-30 Fouquet - Werk Frauz & Planck, 7407 Rottenburg Selbstregelnde Fadenliefervorrichtung für jedes einzelne System einer mehrsystemigen Rundstrick- oder Rundwirkmaschine
GB1165137A (en) * 1966-04-25 1969-09-24 Reyrolle A & Co Ltd Improvements relating to Hoists for Control Rods of Nuclear Reactors
US3490710A (en) * 1967-07-31 1970-01-20 Fouquet Werk Frauz & Planck Automatic thread delivery device for textile machines
DE1760658A1 (de) * 1968-06-15 1972-02-10 Fouquet Werk Frauz & Planck Selbstregelnde Fadenliefervorrichtung fuer Rundstrick- oder Rundwirkmaschinen
FR1600409A (cs) * 1968-06-24 1970-07-27
CH535177A (de) * 1971-03-08 1973-03-31 Sulzer Ag Fadenspeichereinrichtung für Textilmaschinen
US3798929A (en) * 1972-11-22 1974-03-26 Stop Motion Devices Corp Control means for filament storage devices
DE2312508C3 (de) * 1973-03-13 1975-10-16 Ab Iro, Ulricehamn (Schweden) Fadenliefervorrichtung für die intermittierende Fadenzufuhr zu Textilmaschinen, insbesondere Webmaschinen
US3796386A (en) * 1973-04-11 1974-03-12 K Tannert Thread feeder for textile machines
CH616902A5 (cs) * 1976-10-28 1980-04-30 Sulzer Ag
DE2842115A1 (de) * 1978-09-27 1980-04-10 Iro Ab Fadenspeicher- und -liefervorrichtung fuer textilmaschinen
CA1124818A (en) * 1978-10-18 1982-06-01 Charles W. Brouwer Loom storage feeder improvement

Also Published As

Publication number Publication date
EP0046187A1 (de) 1982-02-24
GB2082212B (en) 1984-08-22
PT73521B (en) 1982-11-05
DE3175596D1 (en) 1987-01-02
ATE23511T1 (de) 1986-11-15
SU1149869A3 (ru) 1985-04-07
US4478375A (en) 1984-10-23
EP0046187B1 (de) 1986-11-12
BR8105285A (pt) 1982-05-04
KR850000738B1 (ko) 1985-05-24
ZA815021B (en) 1982-07-28
ES8301176A1 (es) 1982-12-01
GB2082212A (en) 1982-03-03
DE3031260A1 (de) 1982-03-25
CA1157249A (en) 1983-11-22
GR74623B (cs) 1984-06-29
IN156394B (cs) 1985-07-13
AR223946A1 (es) 1981-09-30
KR830006494A (ko) 1983-09-24
ES504756A0 (es) 1982-12-01
PT73521A (de) 1981-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS235006B2 (en) Conveying device for feeding of a certain fibre length to textile machine
US4660783A (en) Yarn brake, particularly for textile machines
EP0148356A2 (en) Yarn storing and feeding device
US5423197A (en) Yarn-delivery device for yarn-consuming textile machines
RU2115614C1 (ru) Устройство для электромагнитного торможения и сцепления питающей катушки
EP2780271B1 (en) Yarn feeder of storage type with magnetic brake
US4850400A (en) Weft yarn store with automatic yarn measurement
EP0652312B1 (en) Device for the positive modulated braking of thread for weft feeders
US4327873A (en) Apparatus for regulating the speed of a member delivering or winding a yarn
EP2074247B1 (en) Yarn twisting machine having axial magnetic coupling for bobbin to bobbin direct twisting
US4796675A (en) Yarn storing, feeding and measuring device
TW583357B (en) Texturing machine
EP1072707B2 (en) Weft brake actuation device, particularly for weaving looms and the like
US8191813B2 (en) Laying reel for coiling rolled wire
US2788632A (en) Tension control in twisting machines and the like
US3579973A (en) Stop mechanism for rotary textile spindle
US3315508A (en) Lamp filament winding machine
US2995003A (en) Twisting and winding apparatus
CN111108238B (zh) 纱线加捻机
US20160369428A1 (en) Contactless Adjustable Tensioner for Craft Spinning Apparatus
SU1504191A1 (ru) Устройство дл намотки пр жи
EP0581745B1 (en) Improvement of weft feeders for pneumatic looms
JP2004526885A (ja) ゴデット
SU860156A1 (ru) Станок дл намотки кольцевых сердечников
SU361469A1 (ru) Обмотчик