CS221258B2 - Sleepers packing machine - Google Patents

Sleepers packing machine Download PDF

Info

Publication number
CS221258B2
CS221258B2 CS76359A CS35976A CS221258B2 CS 221258 B2 CS221258 B2 CS 221258B2 CS 76359 A CS76359 A CS 76359A CS 35976 A CS35976 A CS 35976A CS 221258 B2 CS221258 B2 CS 221258B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
tamping
tools
tamping tools
sleepers
pairs
Prior art date
Application number
CS76359A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS221258B2 publication Critical patent/CS221258B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • E01B2203/127Tamping devices vibrating the track surface

Description

Vynález se týká podbíječky pražců pro v podstatě současné podbíjení, případně zhutňování štěrku pod několika za sebou uspořádanými příčnými pražci koleje, která má pro zasouvání do bezprostředně za sebou následujících mezer mezi pražci podbíjecí nástroje a k nim přiřazené vibrační pohony, přísuvné pohony a pohony pro výškové přestavování, přičemž vždy dva v podélném směru stroje za sebou uspořádané do jednoho mezipražcového prostoru zasouvatelné a v podélném směru koleje proti sobě posuvné podbíjecí nástroje vytvářejí dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů.
Koleje, a to zejména kolejové lože, jsou vzhledem ke vzrůstajícím rychlostem vlaků a vzhledem ke zvětšujícímu se zatížení náprav stále více namáhány. Z ' toho vodu je třeba stále větší rozsah udržovacích prací, přičemž čas, který je pro tyto práce k dispozici, se vzhledem k neustále rostoucí hustotě provozu naopak zkracuje. Aby se odstranily tyto potíže, je známa již celá řada návrhů, které se zabývají takzvanými vícenásobnými podbíječkami. Byly již činěny pokusy řešit tuto problematiku nasazením podbíječek s větším krokem, to znamená například takových podbíječek, které pracují současně na dvou nebo více příčných pražcích. Uvedené potíže spočívají zejména v tom, že vzdálenost mezi jednotlivými příčnými pražci značně kolísají, takže je třeba buď zdlouhavé přestavování nebo konstrukčně náročných ústrojí pro přestavování podbíjecích nástrojů, které je třeba uskutečňovat téměř po každém pohybu podbíječky vpřed.
Známá podbíječka pro současné podbíjení tří navzájem bezprostředně sousedících pražců podle zveřejněné přihlášky vynálezu NSR č. 2 426 841 má dvě navzájem nezávisle výškově přestavitelná podbíjecí ústrojí, jejichž podbíjecí nástroje jsou zasunutelné po obou stranách vždy jednoho pražce do vždy jednoho mezipražcového prostoru a vytvářejí vždy jeden dvojitý otevírací nástroj, jakož i jednoduché uzavírací nástroje, které jsou zařazeny před a za. Při současném spouštění obou podbíjecích ústrojí, při němž se mají všechny nástroje, spustit do čtyř za sebou následujících mezipražcových prostorů, nelze zabránit tomu, aby vzhledem k různé rozteči pražců docházelo k jejich poškozování, protože přesná kontrola spouštění do čtyř mezipražcových polí není prakticky možná. Pokud by se provedlo oddělené spouštění obou podbíjecích ústrojí, dochází k podstatnému zpoždění ' pracovního kroku a tím i ke snížení výkonu stroje.
Jsou rovněž známy podbíječky s takzvanými dvojčáty, to znamená se zdvojenými podbíjecími agregáty, které jsou popsány například v rakouských patentech č. 313 957 a č. 294 895. Tyto podbíječky mají pro· odbíjení dvou navzájem bezprostředně sousedících pražců dvě dvojice podbíjecích nástrojů, které jsou v podélném směru koleje uspořádány navzájem ve stanovené vzdálenosti, přičemž každá dvojice podbíjecích nástrojů je tvořena dvěma prott sobě prestavitelnými a obkročmo nad každým pražcem uspořádanými, do šterkového lože zasouvatelnými podbíjecími nástroji. Obě dvojice podbíjecích nástrojů jsou uloženy bezprostředně vedle sebe tak, že vnitřní podbíjecí nástroje se mohou zasouvat v témže mezipražcovém prostoru mezi dvěma sousedními pražci do štěrkového .lože a jsou spojeny společným pohonem pro výškové přestavování a, případně nebo vibrace a, případně nebo společným pohonem pro vzájemné přestavování podbíjecích nástrojů do jedné mechanici jednotky. Tyto .stroje se v .praxi výborně osvědčily při dosahování vysokého pracovního výkonu a kvaltty; protože u tohoto zdvojeného uspořádání podbíjecích nástrojů je zajištěno zejména přesné zasouvání a vystřeďování prostřednictvím středních podbíjecích nástrojů do toliko jednoho mezipražcovéh-o pole.
Vynález si klade za úkol vytvořit podbíječku koleje uvedeného typu, která umožní současné podbíjení více než dvou za sebou uspořádaných pražců a která zajistí přesné vystředění podbíjecích nástrojů v prostorech mezi pražci, které bude moci pohodlně kontrolovat jednomužná obsluha.
Tento úkol se podle vynálezu řeší tak, že jako podbíjecí nástroje. jsou upraveny výlučně tři dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů, že tyto jsou společně uloženy na pohonem s pracovním válcem pro výškové přestavování zdvíhatelném a spustitelném rámu podbíjecích nástrojů, který unáší centrálně uspořádaný společný vteračiú pohon pro všechny dvojice rozpěrných . a podbíjecích . nástrojů, že střední z těchto dvojic rozpěrný.ch a podbíjemcli nástrojů je usporátóna centrálně pod vibračním pohonem a oba podbíjecí nástroje této střední dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů jsou . svými přísuvnými hydraulickými pohony přikloubeny přímo k vteračrnmu pohonu . a že obě ostatní dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů jsou uloženy vždy na. jednom vloženém unášeči, který je výkyvný kolem osy pnčk podélnému směru stroje a, přídně nebo ^stavitelný. v . podélném - smĚru stroje a který je pohybově spojen prostfe^ nictvím přikloubeného hy^auhctóho pohonu . s vtoračním pohonem. Taldo vytvořená podbíječka pro současné podbíjení více pražců tvoří nejen konstrukční, ale i funkční jednoty .která spojuje výhody výtočné úpravy tří dvojic rozpěrných a podlbíjerích nástroj s výhotemi jednoduchého a snadno kontrolovatelného vystřeďování podbíjecích nástrojů ke střem prostorů mezi pžci. Obslitoa stroje může při dopředném ^hyb^ případně při spouštěpodbíjecích nástrojů pro jejíLcb zasouvám do štěrku provádět celkovou kontrolu jen na základě kontroly polohy střední . dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů, protože při vystreděné poloze této dvojme rozrných a podbíjecích nútroju mezi oběma, teto dvojmi nástrojů přtíeMými pražcJ je zajmteno také správné zasouvám o№ma sousedním mezipražcovým polím přiřazených dvojic rozpěrných a podbíjecích nástrojů bez poškození pražců. Protože oWast, ve které jsou podbíjecí nástroje do štěrku zasouvány, zahrnuje jen tři za sebou následující mezipražcová pole, jako je to i u v současné době používaných podbíječek pro dva pražce, nedochází z hlediska práce obsluhy k žádné podstatné změně.
podbíječkou podle vynálezu se úsahuje kvantitativně i kvalitativně hodnotného a v celém traťovém úseku rovnoměrného podbíjení, a to jednak tím, že se zabrání opětovnému zasouvání podbíjecích nástrojů do jednoho a téhož prostoru mezi pražci, a jednak spotečným vtoracmm pohonem všech tn dvojic rozpěrných a podbíjecích nástrojů, čímž je štěrk · v oblasti podbíjených pražců vystaven kmitům o· stejné frekvenci a amplitudě a lze tak zamezit vzniku resonancí ve ^rku případně na rámu spodku stroje.
Podle dalšího výhodného· vytvoření vynálezu jsou přední a zadní krajní dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů spojeny přes oba podbíjecí nástroje, uložené jako· úhlové pá^ prostrádrnctvím vždy jednoú pohonu s pracovním válcem s vloženým unášečem. Toto uspořádání umožňuje ještě dále rozšířit možnosti využití, protože nezávislé přisouvání · obou krajních dvojic rozpěrných a podbíjecích nástrojů k různým konstrukcím koleje, jako· jsou dvojité pražce, kolejové styky apod., bere zřetel na tyto okolnosti, takže napnkted v některých pnpaúch lze stroj využít pouze pro podibíjení dvou navzájem bezprostředně sousedících pražců, přičemž ty dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů, které nejsou nasazeny, v žádném případě nepřekážejí práci.
Dále se ukázalo, že pro· přizpůsobení podbíječky různým roztečím pražců, jako například u tratí pro expresní vlaky, u hlavních tratí a nebo vedlejších tratí, jakož i pro zvýšení stupně využití stroje je velmi výhodné, _ pokud je podle dalšího vytvoření vynálezu přední a příp. nebo zadní krajní dvojice rozpěrných a podMjecmh nástrojů vzhledem ke střední dvojici rozpěrných a podbíjecích nástrojů uložena v podélném směru koleje posuvně a případně nebo· výkyvné, například nastavitelně, a to například prostrádnmtvm vodirn Wstí, uložené na Mmu podbíjecích nástrojů.
U zvláštěhodné varianty provedem vynálezu se předpokládá, že ke každé dvojici rozpěrných a podbíjecích nástrojů jsou pro zasouvání v oblasti před čelem pražců přiřazeny další, například napříč k podélnému směru koleje přísuvné, zejména vibrační podbíjecí nástroje. Tyto pod čela pražců zasouvané podbíjecí nástroje umožňují ještě dále zvěteovat stupeň zhutúm šterku pod podbíjenými pražci, případně používat podbíječku podle vynálezu _ i pro práce na kotejmh s nepatrným základrnm zdvihem, případně s nulovým zdvihem, čímž se dále zvýší celková kvalita podbíjení a rozšíří se různorodost nasazení stroje.
Aby se zabránilo bočnímu unikání štěrku, zejména při konečném podbíjení pražců, například u jednokolených tratí, je zvláště výhodné, pokud se podle dalšího vytvoření vynálezu uspořádají před čely pražců zasouvatelné podbíjecí nástroje, zejména v oblasti obou konců pražce a za ^slušnou dvojůí rozrných a ^úíjecteh nútrojů.
Konečně je podle vynálezu také účelné uspořádat za zadní krajní dvojicí rozpěrných a podbíjecích nástrojů ve směru práce stroje, zejména za všemi v příčném směru koleje uspořádanými zadními krajními dvojicem rozrných a ^dWjecteh nástrojů, mezipražcová zhutňovací ústrojí. Tím se dále zvýší trvanlivost dohotovených podbíjecích prací a odpor koleje proti příčnému posunutí. Podbíječkou podle vynálezu upravená kolej je tedy připravena po ukončení podbíjecích prací bez dalších úprav pro provoz značně vyššími rychlostmi, než byly rychlosti až dosud pro danou trať předepsány.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na dvou příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn podélný pohled na podbíječku podle vynálezu.
Na obr. 2 je znázorněn půdorys podbízených příčných pražců koleje v oblasti jedné kolejnice, přičemž podbíjecí nástroje, nástroje pro zdvihání koleje a nástroje pro rovnání koleje jsou znázorněny toliko· schematicky.
Na obr. 3 je znázorněn bokorys dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů nad jednou kolejnicí podle čáry III—III z obr. 1.
Na obr. 4 je znázorněna další varianta provedení vynálezu v podélném pohledu a toliko schematickém zobrazení.
Na obr. 1 je znázorněn rám 1 spodku podbíječky, který se o kolej, vytvořenou z kolejnic a ^ažc^ orá ^ostrádrnctvím dvou podvozků 2. Na rámu 1 spodku je prostřednictvím pohonu 3 s pracovním válcem uspořádán výškově přestavitelný rám 4 podbíjecích nástrojů. Na něm jsou při pohledu v podélném směru koleje uloženy za sebou tři. dvojice 5, 6, 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů. Krajní dvojice 5, 7 rozpěrných a poďbíjecteh nútrojů jsou tvořeny ·· vřenými unášeči 8, 9, výkyvnými kolem osy příčné k podélnému směru koleje, na kterých jsou otočně uloženy podbíjecí nástroje 10, 11, případně 12, . 13, vytvořené · jako úhlové páky. Od sebe · Odvrácené konce v podélném směru koleje uspořádaných · horních pákových ramen podbíjecích nástrojů 10, 11, případně 12, 13, jsou kloubově · spojeny přes pohony 14, případně 15 s pracovními válci s vloženými . unášeči 8, 9 pro· přisouvání těchto podbíjecích nástrojů 10, 11, 12, 13 ve směru к podbíjeným pražcům.
Pro vytváření vibračního pohybu na podbíjecích nástrojích 10, 11, 12, 13 a na podbíjecích nástrojích 18, · 17, vytvářejících střední dvojici 6 rozpěrných a podlnjern^ nástroj^ je na rámu 4 po^íjecteh nástrojů upraven vibrační pohon 18 s výstředným hřídelem, se kterým jsou spojeny od koleje odvrácené konce vtežených unášů 8, 9 a podbíjecích nástrojů 17, 18, a to kloubově prostřednteMm hydraulíckých pohonů I9, s pracovním válcem.
K rámu 4 podbíjecích .nástrojů jsou dále přikloubeny podbíjecí nástroje 21, které jsou uspořádány za dvojicemi 5, 6, 7 rozpěrných a · podbíjecích nástrojů a které se zasouvají před čela · pražců. Tyto podbíjecí nástroje šlouží k přestavování napříč k podélnému smrá koleje a jsou svými horrnmi konci spojeny · prostřednictvím hydraulických pohonů 22 s pracovnta válcem a s rámem 4 podbíjecích rástrojů případně s dalším vibračním pohonem.
Pro nadzdvihování koleje v oblasti dvojic 5 8, 7 rozpérnýcrá a podbíjecích nást.rojů slouží kombinované ústrojí 23 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, které je hydraulickým válcem přestavitelné jak výškově, tak i stranově. Pro kontrolu vyrovnávacích pohybů koleje jak do ' strany, tak i do výšky, případně pro ovládání ustrojí 23 ’ pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje jsou mezi dvojicemi 6, 7 rozpěrných a podbíjecnch nástrojů případně v pracovním směru za krajní dvojicí 5 rozpěrných a podbíjecích nástrojů uspořádána snímací ústrojí, která snímají polohu vztažné pnmky 24, tvoránte například napnutým rátem.
Jak je to nejlépe patrno z obr. 2, jsou při pohledu napříč k podélnému směru koleje ke každé kolejnici přiřazeny čtyři za sebou uspořádané dvojice 5 6, 7 rozpěrných a pod jecích nástrojů. Je však možné pnřadit ke každé kolejnici toliko dvě takové dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů, takže při pohledu napříč k podélnému směru koleje lze uspořádat buď osm, nebo čtyři dvojice 5, 6, 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů pro jeden pražec.
Jak na obr. 1, tak i na obr. 2 · je znázorněno tenkými čarami, že na rámu 1 spodku je v pracovním směru za poslední krajní, dvojicí 5 rozpěrných a podbíjecích nástrojů uspořádáno mezipražcové zhutňovací ústrojí 25, tae naposledy podbíjené pražce jsou obklopeny jak na obou podélných stranách, tak i na čelních stranách vibrujícími nástroji, čímž se jednak dosáhne velkého zhutnění štěrku pod pražci a jednak se ještě dále zvýší odpor koleje proti příčnému posunutí.
Mimoto lze, jak je to patrno z obr. 3, uspořádat v oblasti čel pražců také vibrující zhutňovací ústrojí 2B okraje kolejového· lože, což umožní zhutňovat současně jak štěrk pod pražci tak i před čely pražců.
Další varianta provedení vynálezu je · patrna z obr.· 4. Pro jednoduchost jsou znázorněny toliko · dvojme · 6 7 rozpěrných podbl· jecmh nástrojů které jsou stejně tak jako u provedení podle obr. 1 spojeny přes hydraulické pohony 19, 20 s pracovním válcem s ústrádrnm vtbraránn pohonem 18 s výstředným hřídelem. Aby bylo možné používat · podbíječk'u podte vynálezu jak na hlav ních tratích tak i na vedlejších tratích ne bo ve stanicích, kde jsou rozrárá pražců velmi různé je vložený unášeč 27 krajdvojice 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů spojen s vodmí částí 28, která je utečena posuvně v podélném směru koleje na rámn 4 podbíjecích nástrojů · Na vráenm unášeči 27 je · mimo to otočně uloženo ozubené kolo 29, poháněné například hydraulickým motorem, která zabírá s ozubenou tyčí 30, uspořádanou na rámu 4 podbíjecích stro
V dalším je popsáno podbíjení tří, případně čtyř navzájem bezprostředně sousedících pražců, případně posouvání krajní dvojme 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů v podélném směru koleje.
Na · pracovišti se pohonem 3 s pracovním válcem sníží rám 4 podbíjecích nástrojů, takže podbíjecí nástroje 10, 11, 12, 13, případně 17, 18 se zasunou v oblasti tří navzájem bezprostředně za sebou následujících mezipražcových polí a podbíjecí nástroje 21 před čela tří za sebou bezprostředně následujteí^ pražců do štěrkového lože. potom se vibračním pohonem 18 s výstředným hřídelem uvedou podbíjecí nástroje 10, 11, 12, 13, případně 17, 18, 21 do vibračního pohypohony · 15 s pracovními válci a hydraulickými pohony 20 s pracovními válci. pn pohledu v podélném směru koleje od sebe oddálí. Přitom se současným účinkem tlaku . a vibrací zhutňuje pod příčnými pražci koleje, nadzdviženými kombinovaným ústrojím 23 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje.
Jednotlivé · přisouvací pohony 14, 15 s pracovními válci, případně hydraulický pohon 20 s pracovním válcem jsou spojeny přes neznázorněné škrtím ventity se zdrojem tlakovéh-o prostáe^, napřftlad s hydraulickým čerpadlem nebo akumulátorem tlakového prostrád^ přičemž pasouvací pohyb se ukončídy pn dosažení předem nastaveného maximálního tlaku zhutnění. Samostatné ovtódá.ní pohonů 14, 15 s pracovrnm válcem a hydrauhc^ho pohonu 19 s pracovním válcem mimo to umožňuje neprovést přisouvací pohyb podbíjecích nástrojů 10 nebo 13 v podélném směru koleje v těch případech, když je v oblasti při pohledu v pracovním směru posledního pražce kabelová šachta nebo kolejový kontakt. Přitom je v takových oblasi:ech státe ještě možné bez omezení zhutňovat štěrk ostatními podibíjecími nástroji alespoň pod dvěma pražci.
Pokud je krajní dvojice 7, případně 5 roz221258 pěrných a podbíjecích nástrojů vytvořena podle obr. 4, lze pri rnzné rozteči pražců měnit i rozteč potojerí^ nástrojů · 10, 11, 12, 13, M, 17 dvojic 5, 6, 7 rozpěrných podbíjecích nástrojů pootáčením ozubeného kola 29, čímž se posouvá i ozubená tyč 30 v podélném směru. Při tomto pohybu se prostřednictvím vodicí části 28 přesouvá krajní dvojice 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů v podélném směru koleje relativně vzhledem k rámu 4 potojecmbi nástrojů a vzhledem ke střední dvojici 6 rozpěrných a podbíjecích nástrojů. S ozubenou tyčí 30 zabírající ozubené 'kolo 29 je přitom vytvořeno tak, že současně zajišťuje krajní dvojici 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů v okamžité poloze. Pro podporu přisouvacíhO pohybu a pro rychlé vyrovnávání malých rozdíte v rozteči pražců jsou mrno te vtežené unášeče 8, 9, 27 výkyvné v podélném směru koleje přes kloub, uspořádaný v oblasti rámu 4 podbíjecích nástrojů hydraulickým pohonem 19 s pracovním válcem. Mimo to lze tento hydraulický pohon 19 s pracovrnm válcem využít pro podporu přesouvacího pohybu krajní dvojice 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů vzhledem ke střední dvojici 6 rozpěrných a podbíjecích nástrojů.
U znázorněných příkladů provedení byl jako centrální a společný vibrační pohon 18 popsán výstředný hřídel, poháněný hydraulickým motorem. ' Je samozřejmě v rámci vynálezu možné nahradit toto uspořádání s výstředným hřídelem jakýmkoliv jiným hydraulickým pohonem. Tak např. lze působit na hydraulické pohony 19, 20 s pracovním válcem vibrujícím tlakovým prostředím, aniž by bylo třeba vytvářet výstředný hřídel, kterým by se uváděly podbíjecí nástroje 11, 12, 10, 13, případně 17, 18 nebo 21 do vibračního pohybu.
Využitím hydraulických pohonů s pracovními válci pro přisouvací pohyb jednotlivých podbíjecích nástrojů a nezávislé ovládání těchto pohonů umožňuje asynchronní podbíjení s konstantním tlakem, to znamená rovnoměrné zhutňování štěrku pod pražci, které je ukončeno vždy teprve při dosažení předem nastaveného stupně zhutnění. Toto asynchronní podbíjení s konstantním tlakem přináší značné výhody zejména · při použití tří v podélném směru koleje za sebou uspořádaných 'dvojic rozpěrných a podbíjecích nástrojů, protože tak lze dosáhnout rovnoměrného stupně zhutnění štěrku všemi současně podbíjenými pražci.
Konečně je tfetía poukázat ješte na tu skutečnost, že i pohon pro posouvání krajní dvojice 5, případně 7 rozpěrných a podbíjecích nástrojů lze libovolně měnit. Tak lze například místo ozubeného kola 29 a ozubené tyče 30 upravit uspořádání s hydraulickým pracovním válcem, s pohyblivou maticí a vřetenem se závitem nebo například spojení se zásuvnými ' čepy nebo· řadou přestavitelných úložných míst.

Claims (6)

  1. PŘEDMĚT
    1. Podbíječka pražců pro v podstatě současné podbíjení, popřípadě zhutóování štěrku pod několika za sebou uspořádanými pričným-i pražci koleje, která má pro zasouvání do bezprostředně za sebou následujících mezer mezi pražci podbíjecí nástroje a k nim přiřazené vibrační pohony, přísuvné pohony a pohony pro výškové přestavování, přičemž vždy dva v podélném směru stroje za sebou uspořádané, a v podélném směru kolej*e proti sobě posuvné podbíjecí nástroje vytvářejí dvojice rozpěrných a podbíjecích nástrojů, vyznačená tím, že jako· podbíjecí nástroje jsou upraveny výlučně tři dvojice (5, 6, 7} rozpěrných a podbíjecích nástrojů, že tyto jsou společně uloženy na pohonem (3) s · pracovním válcem pro výškové přestavování zdvíhatelném a spustitelném rámu (4) ' podbíjecích ntetroj^ který unáší centrálně uspoMdaný společný vibrační pohon (18) pro všechny dvojice (5, 6, 7) rozpěrných a podbíjecích nástroji že stfe-dní z těchto dvojic (6) rozpěrných a podbíjecích nástrojů je uspořádána centrálně pod vibračním pohonem (18) a oba podbíjecí nástroje (16, 17) této střední dvojice (6) rozrných a podtajecteh nástrojů jsou svými přísuvnými hydraulickými pohony (20) přlkloubeny přímo k vibračnímu pohonu (18), a že · obě ostatní dvo.jtee (5, 7) rozpě?-
    VYNÁLEZU ných a podbíjecích nástrojů jsou uloženy vždy na jednom vložném unášeči (8, 9^ ' který je výkyvný kolem osy příčné k podélnému směru stroje a popřípadě nebo přestavitelný v podélném směru strojte, a který je pohybově spojen prostřednictvím přikJoubeného hydraulického pohonu (19) s vibračním pohonem (18).
  2. 2. Podbíječka podle bodu 1, vyznačená tím, že přední a zadní dvojice (5, 7) rozpěrných a podbíjecích nástrojů jsou svými oběma jako úhlová páka uloženými podbíjecími nástroji (10, 11; 12, 13) spojeny vždy přes jeden pohon (14, 15) s pracovním válcem s vloženým unášečem (8, 9).
  3. 3. Podbíječka podle bodu 1 nebo 2, vyznačená tím, ' že vložený unášeč (8, 9) přední a popřípadě nebo zadní dvojice (5, popřípadě 7) rozpěrných a podbíjecích nástrojů je uložen v podélném s^ěru posuvně a popřípadě nebo vykývnutelně na vodicí části (28), uspořádané na _ rámu (4) podbíjecích nástrojů, a s výhodou je na ní zajlstit^el^r^ý.
  4. 4. Podbíječka podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačená tím, že každé dvojici (5, 6, 7) rozporných a podbíjecích nástrojů jsou pro zasouvání v oblasti před čelem pražců přiřazeny další, například napříč k podélnému směru koleje přísuvné, zejména vibrační podbíjecí nástroje (21).
  5. 5. Podbíječka. . podle bodu 4, vyznačená tím, že před čely pražců zasouvatelné podbíjecí nástroje (21), zejména v oblasti obou konců pražce, jsou uspořádány za příslušnou dvojicí (5, 6, 7) rozpěrných a podbíjecmh nástrojů..
  6. 6. Podbíječka podle jednoho z bodů 1 až
    5, vyznačená . tím, že za .. zadní . krajní .dvojici (5) rozpěrných a podbíjecích .. . nástrojů ' ve směru práce stroje, zejména za visemi v ' pněném směru . koleje uspořádanými ' zadními krajními dvojicemi rozpěrných . a - podbíjecích nástrojů, jsou uspořádána mezipražcová zhutňovací ústrojí (25).
CS76359A 1975-02-27 1976-01-20 Sleepers packing machine CS221258B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT153775A AT345324B (de) 1975-02-27 1975-02-27 Gleisstopfmaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS221258B2 true CS221258B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=3515606

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS76359A CS221258B2 (en) 1975-02-27 1976-01-20 Sleepers packing machine

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4090451A (cs)
JP (1) JPS5929724B2 (cs)
AT (1) AT345324B (cs)
AU (1) AU499437B2 (cs)
BR (1) BR7601199A (cs)
CA (1) CA1043629A (cs)
CH (1) CH601565A5 (cs)
CS (1) CS221258B2 (cs)
DD (1) DD123004A5 (cs)
DE (1) DE2602161A1 (cs)
FR (1) FR2302383A1 (cs)
GB (1) GB1491827A (cs)
HU (1) HU173911B (cs)
IT (1) IT1054869B (cs)
PL (1) PL106454B1 (cs)
RO (1) RO67965A (cs)
SE (1) SE411676B (cs)
SU (1) SU703034A3 (cs)
YU (1) YU39080B (cs)
ZA (1) ZA76916B (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT369067B (de) * 1981-01-22 1982-12-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Zwillingsstopfaggregat fuer gleisstopfmaschinen
US4535700A (en) * 1981-02-17 1985-08-20 Canron Inc. Device for tamping railroad track adjacent the tie ends thereof
IT1219091B (it) * 1988-03-09 1990-04-24 So Re Ma Operatrici Ferroviari Macchina rincalzatrice perfezionata particolarmente per la rigenerazione di massicciate ferroviarie
AT403934B (de) * 1990-04-20 1998-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat für gleisstopfmaschinen zum unterstopfen von drei schwellen
EP0518845B1 (de) * 1991-06-12 1995-04-12 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Verfahren und Stopfmaschine zum Verdichten des Schotters eines Gleises
ATE188755T1 (de) * 1995-03-07 2000-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine, maschineanordnung und verfahren zum unterstopfen eines gleises
EP0731217B1 (de) * 1995-03-07 2000-01-12 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Stopfmaschine, Maschineanordnung und Verfahren zum Unterstopfen eines Gleises
IT1284339B1 (it) * 1996-01-25 1998-05-18 Ferrovie Dello Stato Societa D Macchina semovente per la stabilizzazione, mediante martellinatura e compattazione, di binari posati su massicciata.
DK1070787T3 (da) * 1999-07-23 2004-12-13 Plasser Bahnbaumasch Franz Understopningsaggregat til understopning af sveller i et spor
AT5839U3 (de) * 2002-09-25 2003-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine und verfahren zum unterstopfen von schwellen eines gleises
EA014605B1 (ru) * 2006-12-11 2010-12-30 Франц Плассер Банбаумашинен-Индустригезельшафт Мбх Шпалоподбивочный агрегат для подбивки шпал рельсового пути
CN105421169B (zh) * 2015-04-21 2018-01-09 肖玉清 符合以轨枕铺设间距标准为限界的双枕捣固装置

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2497682A (en) * 1950-02-14 Railroad ballast tamper and equalizer
DE1054104B (de) * 1956-10-24 1959-04-02 Ing Josef Theurer Fahrbare Gleisstopfmaschine
AT294168B (de) * 1964-11-30 1971-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopfmaschine und Verfahren zum Unterstopfen der Querschwellen eines Gleises
DE1534078B2 (de) * 1964-12-31 1975-11-27 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft Mbh, Wien Fahrbare Gleisstopf-, Nivellier- und Richtmaschine
AT314581B (de) * 1969-07-24 1974-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Bettungsverdichtmaschine
DE2024168A1 (de) * 1970-05-16 1971-12-02 H Sieke Auf Eisenbahnschienen verfahrbare Gleisstopfmaschine
DE2305421A1 (de) * 1973-02-03 1974-08-08 Sieke Helmut Verfahren und vorrichtung zum unterstopfen von gleisschwellen
AT336066B (de) * 1973-04-26 1977-04-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare nivellier-gleisstopfmaschine und verfahren zum stopfen und nivellieren eines gleises
AT335502B (de) * 1973-05-25 1977-03-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine und verfahren zum stopfen und nivellieren eines gleises
CH569837A5 (cs) * 1973-12-21 1975-11-28 Matisa Materiel Ind Sa
AT339359B (de) * 1975-02-27 1977-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit vorkopfverdichter

Also Published As

Publication number Publication date
YU3576A (en) 1982-02-28
IT1054869B (it) 1981-11-30
SE411676B (sv) 1980-01-28
CH601565A5 (cs) 1978-07-14
BR7601199A (pt) 1976-09-14
SU703034A3 (ru) 1979-12-05
DD123004A5 (de) 1976-11-12
AT345324B (de) 1978-09-11
HU173911B (en) 1979-09-28
PL106454B1 (pl) 1979-12-31
GB1491827A (en) 1977-11-16
AU499437B2 (en) 1979-04-12
JPS5929724B2 (ja) 1984-07-23
ATA153775A (de) 1978-01-15
FR2302383A1 (fr) 1976-09-24
US4090451A (en) 1978-05-23
JPS51104706A (cs) 1976-09-16
DE2602161A1 (de) 1976-09-09
CA1043629A (en) 1978-12-05
FR2302383B1 (cs) 1980-06-06
ZA76916B (en) 1977-01-26
YU39080B (en) 1984-04-30
SE7600625L (sv) 1976-08-28
AU1147876A (en) 1977-09-01
RO67965A (ro) 1981-07-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS221258B2 (en) Sleepers packing machine
EP3204557B2 (de) Gleisstopfmaschine zum verdichten der schotterbettung eines gleises
EP0564433B1 (de) Stopfmaschine mit einem Zweischwellen-Stopfaggregat
AU643894B2 (en) Method and tamping machine for consolidating the ballast of a track
CS218560B2 (en) Packing machine
US3380395A (en) Apparatus for tamping ballast
CH681994A5 (cs)
DE3819717C2 (de) Kontinuierlich verfahrbare Gleisbaumaschine
DD283435A5 (de) Fahrbare gleisstopf-, hebe- und richtmaschine
DE4001488C2 (cs)
US4152990A (en) Mobile track tie transport apparatus
CA2190909C (en) A tamping unit
DE2718859A1 (de) Fahrbare gleisnivellier- und schotterverdichtmaschine
CZ278660B6 (en) Track packing machine tamping device
US5862759A (en) Self-propelled machine for stabilizing, by hammering and compacting, tracks laid on ballast
DE3838109A1 (de) Verfahren und gleisfahrbare weichen-nivellier-, stopf- und richt-maschinenanordnung zur durcharbeitung in weichenbereichen
JPS5918482B2 (ja) タイタンパ−
AT524193B1 (de) Gleisstopfmaschine zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises
US7661369B2 (en) Method for replacing old ties of a railroad track with new ties
US4063516A (en) Track surfacing
AT391335B (de) Gleisstopfmaschine
DE3738751A1 (de) Fahrbare gleisstopf-, hebe- und richtmaschine fuer den weichen- und kreuzungsbereich
DE4001487C2 (de) Fahrbare Gleisstopfmaschine mit höhenverstellbaren Stopfaggregaten
DE3814733C2 (de) Gleisstopfmaschine
EP1403433A2 (de) Maschine und Verfahren zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises