CS220796B2 - Method of preparation of substituted 2-mercapto-4,6-dichlor-s-triazine - Google Patents

Method of preparation of substituted 2-mercapto-4,6-dichlor-s-triazine Download PDF

Info

Publication number
CS220796B2
CS220796B2 CS797564A CS756479A CS220796B2 CS 220796 B2 CS220796 B2 CS 220796B2 CS 797564 A CS797564 A CS 797564A CS 756479 A CS756479 A CS 756479A CS 220796 B2 CS220796 B2 CS 220796B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
cyanuric chloride
mercapto
reactant
dichloro
triazines
Prior art date
Application number
CS797564A
Other languages
English (en)
Inventor
Klaus Hentschel
Friedrich Bittner
Original Assignee
Degussa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Degussa filed Critical Degussa
Publication of CS220796B2 publication Critical patent/CS220796B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D251/00Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings
    • C07D251/02Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings
    • C07D251/12Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D251/26Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hetero atoms directly attached to ring carbon atoms
    • C07D251/38Sulfur atoms
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J10/00Chemical processes in general for reacting liquid with gaseous media other than in the presence of solid particles, or apparatus specially adapted therefor
    • B01J10/02Chemical processes in general for reacting liquid with gaseous media other than in the presence of solid particles, or apparatus specially adapted therefor of the thin-film type
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J19/00Chemical, physical or physico-chemical processes in general; Their relevant apparatus
    • B01J19/26Nozzle-type reactors, i.e. the distribution of the initial reactants within the reactor is effected by their introduction or injection through nozzles

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Description

Vynález se týká substituovaných 2-merkapto-4,6-dichlor-s-triazinů, které představují známé meziprodukty při přípravě herbicidů.
Při jejich přípravě se vychází z kyanurchloridu, který se nechá reagovat s merkaptany za přítomnosti organických bází, nebo sloučenin alkalického kovu, jako louhu sodného, uhličitanu sodného nebo kyselého uhhčitanu sodného, nebo příslušných stáučenin kovu alkalických zemin, jako akceptoru chlorovodíku [W. F. Beech, J. Chem. Soc., Londýn, 1967 (C), str. 470].
Podle dalšího způsobu podle DE—PS 16 70 585 byly uvedené merkaptotriaziny získány velice čisté a ve vysokém výtěžku tak, že se reakce prováděla v heterogenním systému, který sestával z vody a alespoň jednoho organického rozpouštědla inertního vůči tyanurchlortáu a nemísitelnéh° s vodou. Přitom použitá teplota byla pod - teplotou varu organického rozpouštědla.
Bylo by žádoucí zajistit způsob, podle kterého by se připravily substituované 2-merkapto-4,6-dichlor-s-triaziny nepřetržitým způsobem v reaktoru.
Velice krátkou dobou prodlení reakčních složek v reaktoru se značně sníží tvorba vedlejšího produktu a zvýší se výtěžek a čistota.
Nyní bylo zjištěno, že se mohou substituované 2-merkapto-4,6-dichlor-s--riazmy pnpravit nepřetržtiým způsobem reakcí kyanurchloridu s merkaptany nebo merkaptidy za přítomnosti činidla vázajícího kyselinu.
Způsob přípravy substituovaných 2-merkapto-^íj-dicMor-s-triazinti obecného vzorce v
I
Cl kde R znamená alkylový zbytek s 1 až 16 atomy uhlíku, allylový zbytek, aralkylový zbytek se 7 atomy uhlíku a cykloalkylový zbytek se 6 atomy uhlíku, reakcí kyanurchloridu s merkaptany obecného· vzorce HSR, kde R má výše uvedený význam, nebo merkaptidy obecného vzorce MSR, kde R má výše uvedený význam a M zamená atom alkalického kovu nebo ekvivalent olova, za přítomnosti -činidla vázajícího kyselinu a v rozpouštědle, se vyznačuje tím, že se kapalný kyanurchlorid, který je s výhodou zbaven chloru a chlorkyanu, přivádí při teplotě v rozmezí jeho oblasti tání protiproudně k druhé reakční složce směšovací rychlostí vznikající při vyvolaném turbulentním proutóní, pnčemž kapalný k^nurchtártá vstupuje do vrstvy druhé reakčm složky.
která se rozprostírá od vstupního místá rozstrikované druhé reakcní složky až ke vstupnímu místu rozstřikovaného kyanurchloridu a její největší Uouštka je na vstupním místě rozstřikované druhé reakční složky.
Kyanurchlorid se přivádí s výhodou za přítomnosti inertního plynu.
Způsob se provádí ta^ že se kapalný kyanurchlorid rozstříká rozprašovací tryskou, ktárá se nachází na vrcholku - trubkovitá mdrže, do této nádrže, přičemž tato trubkovitá nádrž je nahoře uzavřená nebo uzavritetáá a zaoMeně se zužuje dolů k výtokovému -otvoru, a ve ktetá další reakční složka vystupuje jednou netio s výhotou více tryskami, s výhodou tryskami z hladké oceli, které se nacházejí nad zúžením a sestávají z jednoho nebo více rozstřikovacích útvarů uspádaných tangenciálně v jedné nebo- více řadách, které jsou mírně řízeny ' nahoru ve směru horního uzávěru nebo trysky nacházející se v horní části, a tvoří vrstvu kapaliny podél celých stěn komory až k trysce pro kyanurchlorid, přičemž tloušťka této vrstvy je větší na zaobleném zúžení než na ostatních stěnách komory.
Kapalný kyanurchlorid se přivádí do trysky s výhodou vytápěným potrubím.
Použitím popsaného zařízení je možné rozdělit merkaptany nebo merkaptidy, rozpouštědlo a akceptor kyseliny na stěnách komory tak, aby byla vrstva kapaliny na zaobleném zúžern sHn6jší než na ostatních stánách.
.'Výrazem „zaoblené ziižení“ používaným v technice skla se rozumí zúžení, které neprobíhá příkře, nýbrž ' v ploché - S-křivce, vycházeje ze stěny trubkovité nádrže k výtokovému otvoru. Příslušná zúžení se také vyskytují u lahví červeného - vína jako přechod z vlastní láhve na hrdlo.
Zúžení může výhodně u trubkovité nádrže začínat vždy tám, kde asi 50 % roz-stříkaných částeček naráží na vrstvu kapaliny vytvořenou na stěně. S výhodou se tato nachází ve spodm třetině trubkovité · nádrže.
Velikost průměru výtokového otvoru není rozhoducí. pnrc)zeně závteí na viskozhě vytékajícího prostředí a musí mít takovou nejmenší velikost, aby mohl proudit vzduch.
Výtokový otvor s výhodou přechází ve výtokovou trubici, která má libovolný průmě^ s výhodou vsak stejný nebo větší . průměr než má výtokový otvor.
Tryska nebo trysky pro merkaptany nebo merkaptidy, rozpouštědlo. a akceptor kyseliny-. - mohou být uspořádány sice na libovolném místě trubkovité . nádrže nad zúžením, s výhodou se však natázají v oblasti piimo nad zaobleným zúžením.
Pro tangenciálně uspořádané rozstilkovací orgány přicházejí - v úvahu trubičky nebo trysky a za přítomnosti přívodního kroužku ve stěnách komory ta otvory v tóchto stěnách. Výhodně se použijí trubičky.
Popsaná trubkovitá nádrž má velkou vý220796 hodu, že může být v chodu nejen při atmosférickém tlaku, nýbrž také za podtlaku.
Může se tak bez dalšího nastavit podtlak až 0,001 MPa vycházeje z atmosférického tlaku.
Při podtlaku se odpaří část rozpouštědla, čímž následuje ochlazení vzniklého roztoku nebo suspenze. Teplota směsi a reakční teplota se může tímto způsobem snadno udržovat na nízké hladině, což je -velice podstatné pro nepřetržité provádění.
Jako merkaptany a merkaptidy, které se mohou nechat reajgovat způsobem podle vynálezu s kyanurchloridem, přicházejí v úvahu všechny merkaptany a merkaptidy uvedené v DE—PS 16 70 585.
Jako činidla vázající kyselinu se rovněž použijí činidla známá podle stavu techniky, jako například uvedená v DE—PS 16 70 585 a DE—PS 19 64 619. Také organické zásady, jako kolidin a pyridin, mohou sloužit jako akceptory kyseliny.
Zatímco není potřebné podle způsobu podle vynálezu pro kyanurchlorid žádné rozpouštědlo, protože se nachází v kapalné formě, je příznivé přivádět merkaptan nebo .především merkaptid >do trysek v rozpuště. né formě. Jako rozpouštědla přicházejí především v úvahu rozpouštědla uvedená v DE—PS 1670 585. Také se mohou použít směsi těchto látek. Také zde platí teploty a hodnoty pH uvedené v DE—PS 16 70 585.
Zařízení vhodné к získání uvedených 2-merkapto-4,6-dichlor-s-triazinů pracuje následujícím způsobem.
Kapalný kyanurchlorid — viz obr. 1 — se přivádí přívodním potrubím 1 přes koaxiální vytápění 2 jednosložkovou nebo dvojsložkovou tryskou 3 do mísící komory 5, tj. do trubkovité nádrže.
Složky, které se mají přivést do styku s rozstřikovaným kyanurchloridem, proudí oddělenými přívody 7 do rozdělovacího kroužku s různými komorovými segmenty 9, viz také obr. 2.
Z těchto komorových segmentů se kapaliny tangenciálně rozstřikují přes rozstřikovací útvary 8 řízené mírně nahoru do mísící komory 5.
Při použití jen jednoho přívodu 7 a jen jednoho například otvoru jako> rozstřikovacího útvaru 8 v mísící komoře 5 přechází přívod 7 přímo do· útvaru 8 a komorové segmenty 9 odpadají.
Proud kapaliny má vedle složek v obvodovém směru jednu rychlostní složku v osovém směru. Kapalina se tím dostane na stěnu mísící komory 5. Zde vytvoří kapalinovou vrstvu 4.
Když se přivádějí složky přívody 7, rozstřikovacími útvary 8 a komorovými segmenty 9 do mísící komory 5, nastává zde intenzívní promíchání těchto přivedených kapalin, jeho intenzita se může ještě zvýšit uvedením plynu nebo rozpouštědlových brýd přes rozstrikovací útvar 8.
Do kapalinové vrstvy 4 se rozprašuje kyanurchlorid vystupující z trysky 3. Úhel rozstřiku pro kyanurchlorid rozprášený z trysky 3 může být v rozmezí 15 až 150°, s výhodou v rozmezí 15 až 120°.
Forma rozstriku se mění od vnitřního kužele přes plný kužel až к neuspořádané mlze, podle typu trysky.
Při dopadnutí rozstříkaných částeček reaguje rozstříkaný kyanurchlorid v kapalinové vrstvě 4. Přivedená energie se odevzdá do kapalinové vrstvy, nezávisle na tlaku v trubkovité nádrži.
Odtékající směs, která opouští mísící komoru 5 výto-kovým otvorem 12, se vede do^ nádrže 14, která může být buď přímo, nebo také výtokovým potrubím 13 připojena — event. uvolnitelně — na výtokový otvor 12 mísící komory 5.
Tímto způsobem je možné nastavit v mísící komoře 5 a nádrži 14 známým zařízením, které je spojeno potrubím 16 s nádrží 14, libovolný tlak, tj. libovolný podtlak nebo přetlak, viz obr. 3. (Známá zařízení к nastavení tlaku nejsou však na obr. 3 znázorněna.)
Směs se odebírá na výtoku 15. Nádrž 14 může však také případně sloužit jako reakční nádrž pro další zpracování nebo reakci.
Je však také možné nastavit podtlak nebopřetlak známým zařízením přímo ve výtokovém potrubí 13 a odtékající směs z výtokoivého potrubí 13 odvádět známým způsobem, přičemž se nepoužije nádrže 14.
Mísící komora 5 a nádrž 14 znázorněné na obr. 1 a 3 případně také výtokové potrubí 13, se mohou známým způsobem podle potřeby vytápět nebo chladit, viz např. Ullman: Enzyklopadie der technischen Chemie, sv. 1, 3. vydání, 1951, str. 743 ff a 769 ff.
Rovněž přicházejí jako konstrukční materiály v úvahu známé látky, viz cit. lit.
Objem mísící komory 5 se stanoví vlastnostmi použitých kapalin, přičemž dráha rozstřikovaných částic až к dopadnutí na kapalinovou vrstvu 4 se má udržovat co nejkratší.
Tím je možné prosadit ve velmi malé mísící komoře poměrně velké výkony, například je objem v příkladu 1 cca 0,5 1.
Nastavením určitého tlaku, jako například podtlaku v mísící komoře 5, se může tepelná energie rozstřikovaného- kýanurchloridu a reakční teplo odvést stykem s kapalinovou vrstvou 4.
Vyrobený produkt opouští mísící komoru výtokovým otvorem 12.
Pro lepší vytvoření kapalinové vrstvy jsou rozstřikovací tvary tangenciálně mírně nařízené nahoru ke stěně mísící komory.
Přesný úhel ohybu se stanoví v závislosti na složkách tak, že kapalinová vrstva dosáhne přímo trysky, ale nedotkne se jí.
Zaobleným zúžením a tím docílenou vrstvou kapaliny na tomto místě stěny se do sáhne, že se přes výtokový otvor ostatní stěny komory ' pokryjí vždy stejnoměrnou, tj. nepřeženou vrstvou kapalin. Tun se zaručí vysoká rychlost míšení.
Rozprašovací kužel kapalného kyanurchloridu je označen číslem 6.
(Po-iftet přívodů 7 závisí na prováděném pnpadě.
Tak při uvádění jen jediné látky může postačovat jeden přívod; k lepšímu rozdělení této látky může však býthodné použít také více přívodů, např. obr. 2, dokonce při -použití vme složek které mohou být priváděny ta současně jako směs, je vhodný například rozdělovači · kroužek popsaný na obr. 2, případne se může zajpojh další reakční úsek.
Kapalný kyanurchlorid se získá známým způsobem, například podle DE—PS 2 332 636.
S výhodou se použije podle způsobu podle vynálezu kapalný kyanurchlorid, jehož teplota je 170 °C, a který je zbavený chloru a chlorkyanu. K odstranění chloru a dhlorkyanu jsou vhodné známé způsoby, jako například deflegmatizace.
Způsobem podle vynálezu je možné připravit substituované merkapto-s-triaziny nepřetržitým způsobem a s větší čistotou než u vsázkové přípravy.
Příklad 1
Vytápěným přívodním potrubím 1 se uvádí kapalný kyanurchlorid o teplotě cca 170 stupňů Celsia do jednosložkové trysky 3. Tryska má otvor 0,8 mm a úhel rozstřiku cca 70°. Předtlak talveniny je 0,4 MPa. Tryskou 3 se rozstříká do mísící komory 5 45/kg/h ^anurchtoridu. Msití komora 5 má průměr 80 mm a atmosférický tlak.
Dvěma protilehlými přívody 7 se vede · do m^m komory 5 čtyřmi trubkami jako rozstřikovacím útvarem 8 methylenchlorid v množsM 585 1/h oběma datéími ívody 7 60 1/h vodného roztoku methylmerkaptidu sodného, který obsahuje 16,8 kg methylmerkaptidu sodného. Vytékající reakční směs má teplotu cca 20 °C, 2-methylmerkapto-4,6-dichlor-s-triazin se může izolovat z organické ze s cca 98% · výtěžkem. °bsah 2,4-dimethylmerkapto-6-chlor-s-triazinu byl asi 5 %.
Příklad 2
Ve srovnávacím pokusu bylo rozpuštěno ve dvoulitrové vícehrdlé baňce 184,4 g kyanurchloridu v 760 g toluenu a během 1 hodiny se přlkapalo při teplotě cca 40—50 °C 252 m1 vodného roztoku methylmerkaptidu sodného, který obsahuje 70,1 g methylmerkaptidu sodného. Z organické fáze se motto izolovat cca 90 % · 2-methylmerkapto-4,6-dichlor-s-triazinu. Obsah 2,4-dimethylmerkapto-6-chlor-s-tnazmu byl asi 10 %.
Příklad 3
Provedení pokusu je oproti příkladu 1 pozměněno tak že místo methylenchlorMu se použije toluen. Odtékajím reakrní směs má teploto cca 23 °C. Výsledky jsou stejné jako v příkladu 1.
Příklad 4
Opakuje se příklad 2, pouze se přivádí místo vodného roztoku methylmerkaptidu sodného 53 g methylmerkaptanu v toluenovém roztoku. Jako· akceptor kyseliny se použije 5 N vodný roztok louhu sodného.
2-methylmerkapto-4,6-dichlortriazin se získá ve stejně vysokém výtěžku jako· v příkladu 2.
Příklad 5
Opakuje se příklad 4, pouze místo methylmerkaptanu •se použije 65 g ethylmerkaptanu. Jako akceptor kyseliny se pouftje 5 N vodný roztok louhu draselného.
Také při opakování příklad 4 s ·258 g · cetylmerkaptanu se získá v dobrém výtěžku příslušný merkaptotriazin.
P ř í k 1 a d 6
Množství kyanurchloridu uvedené v příkladu 2 se nechá reagovat se 77 g allylmerkaptanu v dlctoorbenzenu jako reaním prostředí, přičemž se získá 2-allylmerkapto-4,6-dichlor-s-triazin v dobrém výtěžku.
P ř í k 1 a d 7
Také se 130 g benzylmerkaptanu se zíspříslušný merkaptochlortriazin. Jako rozpouštědlo se použije dibutyléter. Dále se postupovalo· jako v příkladu 4.
Příklad 8
Příklad 4 se opakuje se 121 g cyklohexylmerkaptanu a jako rozpouštědlo se použije chlorid uhličitý. Rovněž se získá příslušný rtriazin v dobrém výtěžku.

Claims (3)

1. Způsob přípravy substituovaných 2-merkapto-4,6-dichlor-s-triazmů obecného vzorce ci ~c^cs -R
I Cl kde R znamená alkylový zbytek s 1 až 16 atomy uhlíku, allylový zbytek, aralkylový zbytek se 7 atomy uhlíku a cykloalkylový zbytek se 6 atomy uhlíku, reakcí kyanurchlQridu s merkaptany obecného vzorce HSR, kde R má výše uvedený význam, nebo merkaptidy obecného vzorce MSR, kde R má výše uvedený význam a M znamená atom alkalického kovu nebo ekvivalent olova, za přítomnosti činidla vázajícího kyselinu a v rozpouštědle, vyznačený tím, že se kapalný kyanurchlorid, který je s výhodou zbavený čhloru a chlorkyanu, přivádí při teplotě v rozmezí jeho oblasti tání protiproudně к druhé reakční složce směšovací rychlostí vznikající při vyvolaném turbulentním proudění, přičemž kapalný kyanurchlorid vstupuje do vrstvy druhé reakční složky, která se rozprostírá od vstupního místa rozstřikované druhé reakční složky až ke vstupnímu místu rozstřikovaného kyanurchloridu a její největší tloušťka je na vstupním místě rozstřikované druhé reakční složky.
2. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že se kyanurchlorid přivádí za přítomnosti inertního plynu.
3. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že poklesem atmosférického tlaku na 0,001 MPa se sníží teplota směsi a nastaví se podle volby.
CS797564A 1978-11-20 1979-11-06 Method of preparation of substituted 2-mercapto-4,6-dichlor-s-triazine CS220796B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2850332A DE2850332C2 (de) 1978-11-20 1978-11-20 Verfahren zur Herstellung von substituierten 2-Mercapto-4,6-di-chlor-striazinen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS220796B2 true CS220796B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=6055170

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS797564A CS220796B2 (en) 1978-11-20 1979-11-06 Method of preparation of substituted 2-mercapto-4,6-dichlor-s-triazine

Country Status (22)

Country Link
US (1) US4259487A (cs)
JP (1) JPS5573669A (cs)
AT (1) AT367047B (cs)
BE (1) BE880140A (cs)
BR (1) BR7907282A (cs)
CA (1) CA1101423A (cs)
CH (1) CH642643A5 (cs)
CS (1) CS220796B2 (cs)
DD (1) DD147102A5 (cs)
DE (1) DE2850332C2 (cs)
ES (1) ES483874A1 (cs)
FR (1) FR2441623A1 (cs)
GB (1) GB2036734B (cs)
HU (1) HU184069B (cs)
IL (1) IL58605A (cs)
IN (1) IN152119B (cs)
IT (1) IT1119139B (cs)
NL (1) NL7908436A (cs)
RO (1) RO79416A (cs)
SE (1) SE446731B (cs)
YU (1) YU172079A (cs)
ZA (1) ZA796280B (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN106157770B (zh) * 2016-09-22 2022-03-04 陕西师范大学 甲烷和氯气取代反应装置及方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL208063A (cs) * 1956-06-15
BE570522A (cs) * 1957-08-21
DE1670568A1 (de) * 1967-07-07 1972-02-24 Degussa Verfahren zur Herstellung von substituierten 2-Mercapto-4,6-dichlor-s-triazinen
CH501649A (de) * 1968-02-17 1971-01-15 Degussa Verfahren zum Substituieren von Alkylmercaptogruppen durch Chloratome in Alkylmercapto-s-triazinen
CH546247A (de) * 1968-12-27 1974-02-28 Agripat Sa Adiabatisches verfahren zur herstellung von n-monosubstituierten 2,4-dichlor-6-amino-s-triazinen.
DD111378A5 (cs) * 1973-06-27 1975-02-12

Also Published As

Publication number Publication date
RO79416A (ro) 1982-06-25
AT367047B (de) 1982-05-25
IT7968646A0 (it) 1979-08-09
IT1119139B (it) 1986-03-03
NL7908436A (nl) 1980-05-22
ATA735179A (de) 1981-10-15
US4259487A (en) 1981-03-31
FR2441623A1 (fr) 1980-06-13
IL58605A0 (en) 1980-02-29
YU172079A (en) 1983-12-31
GB2036734A (en) 1980-07-02
JPS5573669A (en) 1980-06-03
CA1101423A (en) 1981-05-19
GB2036734B (en) 1983-03-09
BR7907282A (pt) 1980-07-15
DD147102A5 (de) 1981-03-18
HU184069B (en) 1984-06-28
BE880140A (fr) 1980-05-19
IL58605A (en) 1984-03-30
IN152119B (cs) 1983-10-22
ZA796280B (en) 1980-11-26
FR2441623B1 (cs) 1983-06-10
CH642643A5 (de) 1984-04-30
SE446731B (sv) 1986-10-06
ES483874A1 (es) 1980-04-16
DE2850332B1 (de) 1980-06-12
SE7909568L (sv) 1980-05-21
DE2850332C2 (de) 1981-02-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4413021A (en) Process for bringing liquids into contact
SE451033B (sv) Sett och anordning for omvandling av avfallsmaterial med plasmagenerator
CS220796B2 (en) Method of preparation of substituted 2-mercapto-4,6-dichlor-s-triazine
CN108794522A (zh) 一种磷酸三(1-氯-2-丙基)酯的全连续流生产工艺
US5683669A (en) Metal chloride generator and improved process for the production of metal chlorides used in the manufacture of titanium dioxide by the chloride process
GB1526443A (en) Titanium zirconium or hafnium boride powder and method for preparing same
CS221531B2 (en) Method of preparation of substituted 2-,amino-4,6-dichlor-striazine
JPH0432807B2 (cs)
Horsewood et al. Formation and thermal cleavage reactions of the cycloadduct of 9, 10-dimethylanthracene and nitrosyl cyanide
US4271298A (en) Process for the production of suspensions or solutions of cyanuric chloride in water
CS253554B2 (en) Method of 2-alkoxy-4,6-dichloro-s-triazines preparation
CA1131634A (en) Process for introducing three substituents into cyanuric chloride
CS219911B2 (en) Method of preparation of the suspension or solution of the cyanurchloride in the organic solvent
Carpenter Oxidation of acetaldehyde to acetic anhydride
GB1083907A (en) Process for the manufacture of phosphorous acid
SU739045A1 (ru) Способ получени этил- или изопропил- бензола
GB1478483A (en) Process for the production of petroleum sulphonate
GB2036730A (en) Process for the production of suspensions of solutions of cyanuric chloride in organic solvents
CH623057A5 (en) Continuous process for producing cyclohexylmagnesium halide
SU323145A1 (ru) РЕАКТОР ДЛЯ ГАЗОЖИДКОСТНЫХ СИСТЕМ СО ВЗВЕШЕННЫМИ ТВЕРДЫМИ ЧАСТИЦАМИг^СЕСОЮЗНАЯiiiiBiTKO-HXHIfiEeHAP
EP0669284A1 (en) Precipitation process for potassium sulphate
FI964492A (fi) Menetelmä ja laite hienojakoisen metellisaostuman valmistamiseksi reaktorissa
JPH06184092A (ja) アルキルイソチオシアン酸エステルの製造方法