CS218683A2 - Extraktor chirurgickych svorek - Google Patents

Extraktor chirurgickych svorek Download PDF

Info

Publication number
CS218683A2
CS218683A2 CS832186A CS218683A CS218683A2 CS 218683 A2 CS218683 A2 CS 218683A2 CS 832186 A CS832186 A CS 832186A CS 218683 A CS218683 A CS 218683A CS 218683 A2 CS218683 A2 CS 218683A2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
handle
metal
extractor
lower handle
anvil
Prior art date
Application number
CS832186A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert C Rothfuss
David K Kuhl
Original Assignee
Senco Products
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Senco Products filed Critical Senco Products
Publication of CS218683A2 publication Critical patent/CS218683A2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61BDIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
    • A61B17/00Surgical instruments, devices or methods, e.g. tourniquets
    • A61B17/076Surgical instruments, devices or methods, e.g. tourniquets for removing surgical staples or wound clamps

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Surgery (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Medical Informatics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)

Description

Ί
.“V
Vynález se týká extraktoru chirurgických svorek, zejmé-na ručně ovládaného extraktoru schopného odstraňovat chi-rurgické svorky snadněji a bez obtěžování pacienta.
Chirurgové v poslední době stále více používají chirur-gických svorek než způsobu obvyklého žití vlákny, pro uza-vření rány nebo řezů v kůži nebo fascii pacienta· částečnětoipn tak je, poněvadž svorkování v mnoha ohledech jedno-dušším postupem. Důležitější je však skutečnost, že svor-kování je podstatně rychlejší než obvyklé šití vlákny.Zejména v těch případech, kdy je požadováno .šití většíhorozsahu, lze délku doby šití i délku doby, po kterou jenezbytné udržovat pacienta v anestezi, použitím chirur-gických svorek značně zkrátit.
Patentové spisy USA č. 3 643 851, 3 717 294 a 3 837 555znázorňují typické chirurgické svorky. Svorka typu uve-deného v těchto patentech má původně podlouhlou korunkukončící částí s raménky směřujícími dolů. Volné koncečástí s raménky jsou opatřeny doů a ven sešikmenými řezy,které vytváří hroty. Během tvarování a zavádění takovésvorky do kůže nebo fascie pacienta chirurgickýcm svorko-vacím zařízením se koncové části podlouhlé korunky ohý-bají směrem dolů. Tak vznikne svorka s užší korunkou araménky tvaru písmene L, jejíž zahrocené konce jsouprotilehlé a raménka tvaru písmene L jsou usazeny v kůžinebo fascii pacienta.
Další typ chirurgické svorky je uváděn v patentovémspisu USA č. 4 014 492. Tato svorka původně sestávala ze střední korunkové částí, zakončené na obou koncíchčástmi vyčnívajícími šikmo směrem nahoru a ven, tyto na-horu a ven vyčnívající Části opět končí šikmými částmi,vyčnívajícími dolů a vwn. Posledně uvedené části jsouopatřeny seříznutými plochami, které tvoří hroty* Seříznu-té plochy jsou zpočátku v poloze v podstatě kolmé ke ko-runce svorlcy a spojované koži nebo fascii pacienta. Běhemtvarování a zavádění tohoto typu svorky se šikmé částisvorky vyčnívající nahoru a ven ohýbají na spoji s ko-runkou směrem doů za vzniku svorky, která má korunku araménka tvaru písmene L, jejichž hroty směřují proti sobě.
Kterýkoliv typ chirurgické svorky popsané vpředu lzeodstranit z kůže nebo fascie pacienta ohnutím korunkyvorky do tvaru písmene U. To vede k tomu, že raménkatvaru písmene I» se posunou směrem nahoru a ven, takže
V svorka může být vyjmuta z kůže nebo fascie pacienta.
Podle dosavadního stavu techniky byly vyvinuty ručníextraktory k ohýbání korunky chirurgických svorek a vyjí-mání svorek z kůže pacienta. Ve své typické formě sestá-vají extraktory podle dosavadního stavu techniky z nástro-je tvaru kleští s první a druhou rukojetí, otáčivě spoje-nými, které jsou tvarovány z plechu. Prvá rukojet končídvojicí souběžných kovaadlinek. Kovadlinky jsou opatřenyna zadních koncích drážkami, takže když jsou zasunutypod korunku chirurgické svorky, korunka se zachytí v dráž-kách.
Druhá rukojet extraktoru je opatřena poměrně sil-ným dvoulistovým nožovým předním koncem o délce rovnénebo větší než je ěiřka kovadlinek. Jsou-li rukojetieytraktoru rozevřeny, leží tento nožový konec nad kovad-linkama a jejich drážkami. Při sevření, rukojetí projdenožový konec mezi kovadlinkami a drážkami a provedeshora popsané zahnutí korunky svorky, le^íoí v drážkách,do tvaru U. V případě použití extraktoru tohoto typu odírajíkovadlinky při přesouvání v blízkosti korunky svorekporaněnou oblast pokožky a působí pacientovi bolest.Poněvadž nožová část extraktoru je stejně dlouhá nebodelěí než kovadlinky, zakrývá je částečně a znesnadňujejejich nálžité zasunuté pod korunku svorky a umístěníkorubky svorky v drážkách kovadlinky. Dále, když ko-vadlinky extraktoru jsou vzájemně rovnoběžně podélně,může pracovník přehlédnutím zasunout pouze jednu ko-vadlinku pod korunku svorky, určené k vyjmutí. Za těch-to (kolností se svorka nepřetváří tak, jak je zapotřebía když pracovník extraktor vyjímá i se svorkou, můžepacient trpět značnou bolestí. Při uvedení extraktoru podle stávajícího stavu tech-niyk do činnosti, pro přehnutí korunky chirurgické svor-ky» je vůle mezi nožem a kovadlinkami taková, že korunkase snaží vychýlit kovadlinku stranou, čímž dále dráždítraumatizovanou pokožku. Dalším důsledkem je, že raménka korunky chirurgické s vorky přetvořené -do tvaru pís-mene U, nejsou obvykle rovnoběžná, v důsledku čehož popřetvoření nejsou zcela otevřená. Kronig toho extraktorytohoto druhu jsou obvykle konstruovány tak, že prvá ru*
vůči druhé rukojeti, čímž se pokud se rukojet nevrátído správné polohy, stává extraktor nepoužitelným. Někdyjsou takové extraktory opatřeny prostředky, které vracejírukojeti do rozevřené polohy. T^o prostředky se všakmohou vysmeknout ze své polohy a extraktor zablokovat.
Patentový spis USA 4 026 520 popisuje ručně ovládanýchirurgický extraktor svorek tvaru kleští s první adruhou rukojetí otáčivě spojenými u předních konců.
Tyto rukojeti jsou ručně stavitelné mezi otevřenou azavřenou polohou a mohou být nuceně navraceny do ro-zevřené polohy. Příslušné zařízení je uspořádáno tak, Že se nemůže -vysmeknout a extraktor zablokovat. Ruko-jeti mají dále prostředky, které brání jedné rukojetive změně polohy vůči druhé rukojeti. v
Prvá rukojet extraktoru podle patentového spisuUSA 4 027 520 je na předním konci rozvětvena, přičemžrozvětvení končí dvojicí podlouhlých kovadlihek, jejichžkonce jsou uspořádány rovnoběžně v takovém úhlu, žejejich přední hroty se dotýkají nebo skoro dotýkají.
Na zadních koncích jsou kovadlinky opatřeny přímýmidrážkami pro korunku svorky. Rozvětvení prvé rukojeti -í- má povrch sešikmený příkře vzhůru a vzad přiléhajícíke každé drážce kovadMnky pro usnadnění a zajištěnípolohy korunky chirurgické svorky v drážkách.
Mezi rozvětvením prvé rukojeti je umístěn tenkýnůž pohyblivě spojený s předním koncem druhé rukojeti.Nůž má nosní část, která je kratší než kovadlinky anižší konec je upraven tak, že tvoři pohyb tvarupísmene U na korunce svorky umístěné v drážkách ko-vadlinky· Nosní část nože je posunovatelná druhou ruko-jetí mezi prvou polohou, v níž jsou rukojeti v rozevře-né poloze a kdy nižší hrana nosu leží nad kovadlinkamia drážkami a druhou polohou, v níž jsou rukojeti v sevřené poloze a nos je mezi kovadlinkami s nižší hranounalézající se pod kovadli&kami. Kovadlinky jsou takvzájemně uspořádány a nos nože je dostatečně tenký provznik mezery mezi nosem, a každou kovadlinkou v podstatěrovné průměru korunky kovadlinky chirurgické svorkyurčené k vyjmutí. V důsledku toho kovadlinky nemajísnahu se vychylovat během vyjímání chirurgické svorlsytak , že její raménka jsou zcela otevřena.
Patentový spis USA 4 026 520 popisuje dvě provoděníextraktoru. V jednom provedení je nůž celistvou nedílnousoučástí druhé rukojeti. Podle jiného provedení je nůžodděleným prvkem umístěným otáčivě mezi rozvětvenímprvé rukojeti a je funkčně spojen s předním koncemdruhé rukojeti. - $ - Ačkoliv extraktor podle patentového spisu USA4 026 520 představuje podstatný pokrok v oboru, íňá ješšněkteré nedostatky. Především díly kovadlinky jsoupříliš tlusté, což působí teauma, když se zasouvajípod korunku chirurgické svorky, zejména když je svorkado kůže zaříznuta. Skutečnost je dále i to, že extraktorpodle tohottí provedení má snahu přetvářet chirurgickousvorku při vyjímání ve více rovinách, což znpvu zvyšujepacientovu obtíž. Úkolem vynálezu je tedy návrh extraktoru, kterýby odstranil všechny známé problémy extraktorů zná-mého stavu techniky a v dosáhl zlepšení. Jeho konstrukceby měka být jednoduchá a levná, aby jej bylo lze vy-
V rábět bud jako opakovatelně použitelný a stertlizo-vatelnýz nástroj, nebo jako nástroj pro jednorázovépoužití. Úkol byl podle vynálezu vyřešen pro extraktorchirurgických svorek, s vyčnívající korunkou svorkya protilehlými raménky tvaru L v kůži pacienta sestá-vající z horní a dolní rukojeti otočně spojených napředních koncích tak, že horní rukojet nese na před-ním konci dvojici bočně se rozšiřujících zarážek, oddě-lených mezerou·, ležících v první rovině a opatřenýchčelními částmi ležícími v druhé rovině svírajícís první rovinou případně rovinou horní rukojeti úheltupý, například 120°, g kovadlinku tvaru V pro styk -ϊ- s korunkou chirurgické svorky, tvořenou zahrocenouzákladní částí ležící v druhé rovině čelních částía dvěma ze zahrocené základní části s vybíhajícími rovno-běžnými raménky spojenými po obou stranách mezery s pří-slušnými čelními částmi bočně se rozšiřujících zařážek v a dolní rukojet nese na předním konci nos, mezi jehož bočními plochami a k nim přivrácenými bočnímiplochami rovnoběžných ramének kovadlinky je vůle v alespoň rovná největšímu rozměru průřezu korunky chirur-gické svorky.
Μ M Dále podle vynálezu horní rukojet a dolní rukojetjsou ukončeny na zadních koncích oky.
Rovněž podle vynálezu horní rukojet má, dolní ruko-jeti vyčnívající, narážku s dosedací plochou a dolnírukojet má, odpovídající protilehlou k horní rukojetivyčnívající, narážku s dosedací plochou.
Podle dalšího význaku vynálezu je horní rukojettvořena kovovým prvním dílem a druhým díle z umělé hmo-ty, přičemž kovový první díl má na volném konci prodlou-žení a druhý díl z umělé hmoty má podlouhlý dřík s po-délnou dutinou, do níž je zasunuto prodloužení kovovéhoprvního dílu horní rukojeti a dolní rukojeS je tvořenakovovým prvním dílem a druhým dílem z umělé hmoty,přičemž kovový první díl.má na volném konci prodlouženía druhý díl z umělé hmoty má podlouhlý dřík. s podélnoudutinou, do níž je zasunuto prodloužení kovového prvníhodílu dolní rukojeti. - 2 -
Ještě podle dalšího význaku vynálezu je kovový prvnídíl horní rukojeti tvořen nosníkem tvaru U otevřenéhok dolní rukojeti se základnou a dvojicí ramen, s nížtvoří celek bočně se rozšiřující zarážky s čelnímičástmi a kovadlinka, přičemž prodloužení jednoho z ramenkovového prvního dílu horní rukojeti je opatřeno zahro-ceným výčnělkem a kovový první díl dolní rukojeti jetvořen nosníkem tvaru U otevřeného stranou se základnoua dvojicí ramen, s níž tvoří celek nos, přičemž prodlou-žení základny kovového prvního dílu dolní rukojeti jeopatřeno zahroceným výčnělkem a kovový první díl dolnírukojeti s vložkou uloženou mezi jeho rameny, je zasunutmezi rameny kovového prvního dílu horní rukojeti u její-ho předního konce a nos, vložka a ramena kovového první-ho dílu dolní rukojeti jsou opatřena souosými otvory,jimiž prochází spojovací čep, například nýt otočnéhospojení horní rukojeti a dolní rukojeti.
Salším význakem vynálezu je, že narážka horní ruko-jeti vyčnívající k dolní rukojeti je umístěna u spojejejího podlouhlého dříku a oka a narážka dolní ruko-jeti vyčínající k horní rukojeti je umístěna u spojejejího podlouhlého dříku a oka.
Ještě dalším význakem vynálezu je, že horní konecmezery je v krajní otevřené poloze reman extraktoruopřen o horní hranu nosu. Dále podle vynálezu zahrocená základní část kovadlinky má tvar písmene V. Bóvněž podle vynálezu v obou rovnoběžných raméhkáchzahrócené základní části kovadlinky jsou upraveny u je-jich přechodu do čelních částí bočně se rozšiřujícíchzarážek souosé drážky uložení korunky chirurgické svorky.
Konečně podle vynálezu protilehlé k sobě přivrácenéhorní vnitřní hrany ramének zahrócené základní částikovadlinky jsou zaobleny u čelních částí bočně se roz-šiřujících zarážek kovového prvního dílu horní rukojeti. Výhodou vyřešení extraktoru chirurgickýchsvotekpodle vynálezu je minimální tlouštka zahrócené kovadlinky,což snižuje obtěžování pacienta při zavádění kovadlinkypod korunku chirurgické svorky. Kovadlibka je opatřenaprostředky k nucenému a přesnému umístění korunkychirurgické svorky, což zabrání jejímu klouzání připřetváření a vyjímání. Tvarování chirurgické svorky se Λ. provádí v jedné robině a tvar kovadlinky spolu s tenkýmnosem umožňuje dosažení rovnoběžných ramének chirurgickýchsvorek při tvarování, a usnadňuje vyjmutí ramének z kůženebo fascie pacienta bez obtíží.
Další výhodou vyřešení extraktoru podle vynáůezu je,že jeho rukojeti mají tvar ramen nůžek s oky ovládanými
V prsty chirurga, která zajištují při používání stabilituextraktoru. Bukojeti jsou opatřeny narážkami poskytu-jícími chirurgovi kladný zpětnbvazstoní hmatový vjem v O správném vytvarování svorky a zajištujícími stejnévytvarování všech ostatních vyjímaných chirurgickýchsvorek. - 13 - Výhodou je rovněž nový způsob připojení rukojetíz umělé hmoty s oky ke kovovým činným dílům nástroje apoužití pružinového zařízení k udržení rukojetí v ro-zevřené poloze» Pružina je tak upevněna, že jí nelzepřemístit v důsledku čehož nemůže extraktor zablokovat.Průchod nosu dolní rukojeti drážkou opatřeným předním v koncem horní rukojeti zabraňuje překlopení jedné ru-kojeti vůči druhé. Vložka z umělé hmoty vymezuje vůlimezi rukojetmi v místě vzájemného otáčení, přičemžpropůjčuje zařízení účinnou přetvářecí schopnost.
Konečně je výhodou možnost výroby extraktoru z mate-riálů, které lze opakovaně používat a sterilizovat,který však může být stejně dobře vyráběn jako nástrojpro jediné použití. Nástroj dovoluje vhodné sterilizo-vané balení. V dalším bude popsán příklad, provedení extraktoruchirurgických svorek podle vynálezu, ve vztahu k při-pojeným výkresům, na nichž značí í
Obr. 1 bokorysný pohled na extraktor podle vynálezu,
Obr. 2 nárys extraktoru z Obr. 1, Obr. 3 dílčí nárysextrakzoru s částečným podélným řezem jeho rukojetími,Obr. 4 dílčí zvětšený nárysný pohled (zčásti v řezu)na přední konec zařízení, Obr. 5 příčný řez kovadlinkourovinou 5 - 5 z Obr. 4, Obr. β příčný řez, podobnýřezu z Obr. 5, avšak znázorňující kovadlinku bez sou-osých drážek, Obr. 7 dílčí perspektivní pohled na η - 1£ - přední konec extraktoru, Obr. 8 dílčí pohled znázorňu-jící chirurgickou svorku zavedenou do kůže pacienta a svírající ránu, Obr. 9 dílčí pohled, podobný pohleduz Obr. 8, znázorňující přetvořenou vytaženou chirurgie·!·kou svorku, Obr. 10 perspektivní pohled na vytaženouchirurgickou svorku, která byla přetvořena ve více nežjedné rovině, Obr. 1.1 perspektivní pohled podobný po-hledu z Obr. 10, znázorňující chirurgickou svorku pře-tvořenou v jedné rovině.
Extraktor 1 podle vynálezu má horní rukojet 8, a dolnírukojet 3,. Eukojeíi £ a 3 jsou spolu otočně spojenyblízko předních konců čepem £.
Horní rukojet 2 má kovový první díl £ a druhý díl 6z umělé hmoty» Kovový první díl horní rukojeti 2 jetvořen nosníkem tvaru U otevřeného k dolní rukojeti J,se základnou 2. a dvojicí ramen 8, £ (Obr. 1, 2, 3 a 7). U předního konce kovového prvního dílu 2 horní rukojeti 2je v ramenech 8, £ vytvořena dvojici souosých otvorů 10.Otvor 10 v rameni 9, je znázorněn na Obr. 7· ^yto otvory 4. ÍO jsou určeny pro uložení čepu 4·
Zadní konec, například ramene 8 kovového prvníhodílu £ je opatřen prodloužením 11 (Obr. 3)· Jak patrnoz tohoto vyobrazení, je prodloužené 11 v místě 12 ramene8 zalomeno do roviny rovnoběžné, ležící mezi rovinamiramen 8., <?. Ucel prodloužení 11 bude popsán dále.
Druhý díl 6 z umělé hmoty horní rukojeti 2 je tvořen podlouhlá dříkem 13 jako pokračování kovového prvníhodílu 3 horní rukojeti 2. Dřík 13 končí okem 14. P°“dobně jako u nůžek, ovladatelný palcem obsluhy. Na pře-chodu podlouhlého dříku 13 a oka 14 má druhý díl 6z umělé hmoty horní rukojeti 2 směřem k dolní ruko-jeti vyčnívající narážku 15 opatřenou dosedacíplochou 15a. Účelem narážky 15 i její dosedací plochy15a je opatření, které bude zřejmé z dalšího popisuvynálezu. V dříku 13 podlouhlého tvaru druhého dílu 6z umělé hmoty horní rukojeti 2 je vytvořena podélnádutina 16 (Obr. 3)» Podélná dutina 16 a prodloužení11 kovového prvního dílu 3 horní rukojeti 2 majítakovou velikost a tvar, Že prodloužení 11 zapadátěsně do podélné dutiny 16 za překonání tření. Z Obr. 3 ja patrno, že jak prodloužení 11, tak i po-délná dutina 16 se podélně zúžují. Aby prodloužení11 vězelo pevně v podélné dutině 16; může být opatře-no malým zahroceným výčnělkem 17. vytvořeným a mírněpřečnívajícím líc prodloužení ll.Zahrocený výčnělek 17přiléhá k vnitřnímu povrchu podélné dutiny 16 dříku 13a brání odpojení druhého dílu 6 z umělé hmoty hornírukojeti 2 od jejího kovového prvního dílu 2· Z Obr. 1 až 7 je patrno, že čelní konec kovovéhoprvního dílu 2 horní rukojeti 2 končí dvojicí bočněse rozšiřující zarážek 18. 19. vzájemně oddělených -il- mezerou 20. Bočně se rozšiřující zarážky 18, 19 jsoucelistvou částí kovového prvního dílu % horní rukojeti2 a vybíhají ze základny 2 jeho nosníku tvaru U.
Bočně se rozšiřující zarážky 18, 19 mají čelníčásti 18a, 19a ležící v jedné rovině svírající úhels rovinou bočně se rozšiřujících zarážek 18, 19.
Bočně se rozšiřující zarážky 18, 19 leží spolu v druhárovině svírající úhel s první rovinou bočně se rozši-řujících zarážek 18, 19. Bečně se rozšiřující zarážky18, 19 leží spolu i se základnou 2 nosníku kovovéhoprvního dílu £ horní rukojeti 2 ve zníněné' první ro-vině. Úhel sevřený mezi rovinami zarážek 18. 19 . t.i.první rovinou a druhou rovinou, v níž leží jejichčelní části 18 a, 19a, je tupý. I když tento úhel můžebýt různý, byl shledán například úhel 120° jako vhodnýpro praktické užívání extraktoru.
Kovadlinka 21 tvaru písmene U vyčnívá dopředuz čelních částí 18a, 19a bočně sě rozšiřujících za-rážek 18, 19 a tvoří s nimi. souvislý celek. Kovad-linka 21 má poněkud zahrocenou základní část 21a araménka 22, 23.
Dolní rukojet J extraktoru 1 sestává z kovovéhoprvního dílu 24 a druhého dílu 25 z umělé hmoty.
Kovový první díl 24 dolní rukojeti 2 je tvořen nosní-kem tvaru U, stranou otevřeného, sestávajícího ze zá-kladny 26 a bočně vyčnívajících ramen 27, 28 (Obr. 4)· - ity - Přední konec kovového prvního dílu 24 dolní ruko-jeti i je upraven pro vložení mezi ramena 8, £ kovo=vého prvního dílu % horní rukojeti 2, přičemž základna26 nosníku tvaru £ kovového prvního dílu 24 dolní ru-kojeti 2 leží těsně a rovnoběžně s ramenem 8 kovovéhoprvního dílu £ horní rukojeti 2. Přední konec základny 26 kovového prvního dílu 24dolní rukojeti J končí nosem 29. Nos 29 je nedílnoučástí základny 26. Jak patrno z Obr. 1 a 4, je nos ££v místě 30 základny 26 vyhnut tak, že leží v roviněr'rovnoběžně s rovinou základny 26 kovového prvního dí-lu 24 dolní rukojeti 2.. V důsledku toho je nos 29vysťředěn v mezeře 20 mezi bočně se rozšiřujícími za-rážkami 18. 19 (Obr. ?). Nes 29 má horní hranu 29aa dolní hranu 29b. U přechodu do základny 26 nosníku kovového prvníhodílu 24 dolní rukojeti 2 1108 29 otvor (neznázorněno) pro průchod čepu £. Tím způsobem jsou spolu otočně spo-jeny horní rukojet 2 a dolní rukojet J extraktoru 1.
Na zadním konci končí základna 26 kovového první-ho dílu 24 dolní rukojeti 2 prodloužením 31 podobnýmprodloužení 11 kovového prvního dílu £ horní rukojeti 2.Prodloužení Ji je nedílnou částí základny 26 a .ie z nív místě 32 vyhnuto tak, že leží v rovině rovnoběžnés rovinou základny 26. Prodlouženi 31 může mít zahrocenývýčnělek 33. - if-
Druhý díl 25 z umělé hmoty dolní rukojeti J jepodobný druhému dílu 6, z umělé hmoty horní rukojeti£ a je tvořen podlouhlým dříkem 34 jako pokračovánímkovového první ho dílu 24 dolní rukojeti J. Podlouhlýdřík 34 končí na zadním konci okem 35 podobně jakotogiu bylo u horní rukojeti 2 ovladatelným jednímz prstů obsluhy. Na přechodu podlouhlého dříku 34a oka 35 je vytvořena narážka 36. vyčnívající k hor-ní rukojeti 2 opatřená dosedací plochou 36a pro styks dosedací plochou 15a druhého dílu 6 z umělé hmotyhorní rukojeti 2. Jak vidno narážky 15 a 36 vymezípři styku dosedacích ploch 15a., 36a sevřenou polohuhorní rukojeti 2 a dolní rukojeti extraktoru 1.,
Na Obr. 1, 2, 3 a 4 jsou horní rukojet g a dolnírukojeí 3 extraktoru 1 znázorněny v rozevřenýchpolohách. Jak patrno z Obr. 4, rozevřená poloha ru -kojetí 2, 3, extraktoru 1 je určena dosednutím horníhrany 29a nosu 29 na konec 20a mezery 20.
Pro připojení druhého dílu 25 z umělé hmoty dolnírukojeti 3 ke kovovému prvnímu dílu 24 rukojeti 3 sevloží prodloužení 31 do podélné dutiny 37 vytvořenév podlouhlém dříku 34 druhého dílu 2.5 z umělé hmotydolní rukojeti 3.· Podélná dutina 37 má polohu i tvarpro snadný průchod prodloužení 31 za překonání tření.Odpojení druhého dílu 25. z umělé hmoty od prodloužení31 vylučuje zahrocený výčnělek 33,. Je zřejmé, že při-pojení druhých dílů 6,, 25 z umělé hmoty k příslušným - ié - prodloužením 11, 31 kovových první dílů 24 můžebýt provedeno jakýmkoliv vhodným způsobem, napříkladstříkacím lisováním.
Pro vymezení vůle mezi horní rukojeti 2 a dolnírukojetí J v místě jejich otáčivého spojení se po-užije vložky 38 (Obr. 3> 4)· Vložka 18 je tvořenapodlouhlým dílem'zapadajícím přesně mezi ramena 22. 28 nosníku kovového prvního dílu 24 dolní rukojeti 2· y z y y
Vložka 38 je na zadním konci opatřena krátkým výčněl-kem 39 zasahujícím do podélné dutiny 3,7 druhého dílu25 z umělé hmoty dolní rukojeti Vložka 38 na před-ním zaobleném konci 40 upraven otvor 41. Otvorem 41prochází čep 4 otáčivého spojení rukojetí 2,, J apřední zaoblený konec 40 vložky 38 slouží jako pod-ložka čepu 4.· Vložka 38 je vytvořena z téže uměléhmoty, jako druhé díly £, 25 z umělé hmoty rukojetí2, 1 extraktoru 1. $ep může být vytvořen napříkladnýtem (Obr. 1). I když to není podmínkou, je vhodně použít zvlášt-ního prostředku k nucenému rozvírání rukojetí 2, Jdo otevřené polohy. Takový prostředek lze napříkladvytvořit použitím listové pružiny 42 (Obr. 3). Listovápružina 42 má tvar písmene V a její prvé rameno 42aumístěné mezi rameny 8, 2 nosníku kovového prvníhodílu 2 horní rukojeti 2 dosedá na vnitřní plochu zá-kladny 2 nosníku kovového prvního dílu 2 horní rukojeti 2
Listová pružina 42 je druhým ramenem 42b opřena ovnější stranu ramene 27 kovového prvního dílu 2,4dolní r ukojeti 3.· Volný konec tohoto druhého ramenelistové pružiny 42, tj. konec 42 b je zahnut směremdolů ve výčnělek 42c zasunutý mezi kovový první díl24 dolní rukojeti 3 a ůruhý díl 25 z umělé hmotydolní rukojeti 3· Dále je vhodné, aby kovadlinka 21 byla opatřenadvojací souosých drážek 43, 44 (Obr. 7) vytvořenýchv raménkách 22, 23 kovadlinky 21 u jejich připojeník čelním částem 18a, 19a bočně se rozšiřující zará-žek 18, 19. Souosé drážky 43, 44 ramének 22, 23kovadlinky 21 jsou upraveny k uložení korunky 50zavedené chirurgické svorky 49. Horní vnitřní hrany45. 46 jsou zaobleny (Obr. 5) z důvodů, které budouobjasněny dále. v
Obr. 6 je shodný s Obr. 5, avšak znázorňuje ko-vadlinku 21b se zahrocehou základní částí 21c a ra-ménky 22a, 23a. Kovadlinka 21b se liší od kovadlinky21 (Obr. 5) tím, že její raménka 22a, 23a nejsouopatřena souosými drážkami 43, 44. I v tomto případěhorní vnitřní hrany 45a, 46a, ramének 22a, 23a jsourovněž zaobleny z důvodů, které budou objasněny dále.
Kovové díly extraktoru 1 jsou zhotoveny z vhodnéhokovu, například nerezové oceli, který nekoroduje akterý lze sterilizovat alespoň jedním ze standarních - ig - způsobů. Obdobně se díly z umělé hmoty lisují z neto
M xické umělé hmoty, rovněž sterilizovatelné alespoňjedním ze standardních způsobů sterilizace. V dalším bude popsána funkce extraktoru 1 podlevynálezu. Na Obr. 8 je znázorněna kůže 47 pacientas ranou 48. Kána 48 se udržuje v uzavřeném stavuúplně vytvarovanou a zavedenou chirurgickou svorkou 49.Chirurgické svorky 49 spolu s chirurgickými svorkovarčími nástroji, jimiž byly vytvořeny a v kůži 47paceinta uloženy, jsou všeobecně známy. Vytvarovanáa uložená chirurgická svorka 49 je tvořena vodorovnoukorunkou 50« přicházející do protilehlých ramének 51« 52 tvaru písmene L, jejichž konce jsou zahroceny.
Jak je odborníkům známo, svislé části ramének 51« 52chirurgických svorek 49 tvořily původně prodlouženíjejich korunek 50 (Obr. 8). K odstranění chirurgické svorky 49 z kůže 47 pa-cienta je pouze zapotřebí přetvařovat část korunky 50do tvaru písmene U s raménky 50 a (Obr. 9). Tím sestanou svislé části ramének 51« 52 (Obr. 8) vodorovný- v, ·.,* \ mi, jak patrno z Obr. 9· Tím se dále přemění vodorovnéčásti ramének 51« 52 (Obr. 9) na části svislé (Obr. 9). .. '.. I, v ,· \
Je-li chirurgická svorka 49 během vyjímání patřičněpřetvařována, měly by být svislé části ramének 51« 52rovnoběžné, takže je lze vyjmout z kůže 47 pacientas minimálními obtížemi. ιβ 20- Při používání se extraktor 1 podle vynálezu přiblížívytvarované, zavedené a uložené chirurgické svorce 49 v ·,<· .. s rozevřenými rukojetmi 2, 2 (Obr, 1 až Obr. 4). Chirurgs palcem zasunutým v oku 14 horní rukojeti 2 a jinýmprstem (například prostředníkem) zasunutým v oku 35dolnírukojeti 2 jednoduše udržuje horní rukojet 2 adolní rukojet 2 rozevřené. Je-li použito upravenýchrozpěrných prostředků, například listové pružiny 42lze je využít k udržení nebo usnadnění udržení rukoje-tí 2, v rozevřené poloze. Při rozevřených rukojetí 2, 2 leží dolní hrana29b nosu 29, nad kovadlinkou 2.1 s bočně se rozšiřujícímizarážkami 18, 19 a jejich čelními částmi 18a, 19a.
To dovoluje zavedení kovadlinky 21 pod korunku 50tvarované a uložené chirurgické svorky 49 (Obr. 8),zatímco svislé části ramének 51. »5,2, jsou ve stykus čelními hranami čelních částí 18a. 19a bočně serozšiřujících zarážek 18, 19. Přitom korunka 50chirurgické svorky 49 zapadne do souosých drážek 43, 44 kovadlinky 21, pokud jsou vytvořeny.
Zahromaá základní část 21a kovadlinky 21 a .ie.iímalá tlouštka, rovná tlouštce materiálu, ze které-ho je vytvořen kovový první díl 5, horní rukojeti 2,velmi usnadní zavedení kovadlinky 21 pod korunku 50chirurgické svorky 49 s minimálním nepohodlím pro pa-cienta, zejména je-li korubka 50 zaříznuta do kůže 4Z* - 20 - Čelní části 18a. lffa bočně se rozšiřující zarážke18, 1£ zamezí zasunutí kovadlinky 21 příliš dalekopod korunku 50 chirurgické svorky 49. Jsou-li v ka-ménkách 22, 23 kovadlinky 21 upraveny souosé drážky43.» 44, jsou zcela mělké, avšak přitom udrží korunku50 chirurgické svorky 49 v přesné poloze a brání vy-klouznutí kovadlinky 21 z prostoru pod korunkou 50chirurgické svorky 49 při jejím přetváření.
Tak jsou horní a dolní rukojeti 2, 2 extraktoru1 sevřeny, tak, že dolní rukojet 2 se přiblížilak horní rukojeti 2 až dosedací plocha 36a její na-rážky 36 dosedla na dosedací plochu 15a narážky 15horní rukojeti 2. Jsou-li rukojeti 2, 2 v sevřenépoloze, nos 29 projde mezerou 20 a Icovadlinkou 21 !···’ , sz do polohy 29c znázorněné čárkovaně na Ob®. 3· >Čitom v» je korunka 50 tvarované a uložené chirurgické svorky 49 přetvořena do tvaru písmene U s raménky 50a (Obr.9).Skutečnost, že horní vnitřní hrány £2, 46 souosýchdrážek 43, 44 ramének 22. 23 kovadlinky 21 (Obr. 5)nebo horní vnitřní hrany 45a, 46a ramének 22a.( 23akovadlinky 21b (Obr. 6) jsou zaobleny, způsobí usnad-nění začátku přetváření korunky £0 chirurgické svorky 49Malá tlouštka nosu 29 umožňuje ostřejši zahnutí korunky 50 chirurgické svorky 49« takže lze dosáhnout rovno-běžnosti koncových částí ramének 51. 52 (Obr. 9),dokonce i u chirurgických svorek 49 s nejdelšími ko-runkami 50. Jak patrno z Obr. 1, jsou mezi boky nosu 29
a přivrácenými raménky 22. 23 kovadlinky 21. je vůle.Tato vůle je alsepon rovná nebo větší největšímu prů-měru příčného řezu korunkou 50 chirurgické svorky 49»Tato úprava dovoluje po.každé zcela přesné přetvořeníchirurgické svorky 49.
Μ V
Jsou-li horní rukojet 2 a dolní rukojet J extraktoru1 sevřeny má přetvořená chirurgická svorka 49 tvarznázorněný na Obr. 9· Při přetváření chirurgické svor-ky 49 se její raménka 51. 52 tvaru písmene L začnouohýbat a vystupovat z kůže 47. Když volné konce ra-mének 51. 52 jsou rovnoběžné, lze je zcel^t vytáhnoutz kůže 47 s minimálním obtěžováním pacienta.
Chirurgická svorka z Obr. 9 je znázorněna pers-pektivně na Obr. 10, 11 a stejné části jsou označenystejnými vztahovými značkani. Obr. lo se liší od Obr. 11pouze v tom, že během přetváření se chirurgická svor-ka ohýbá ve více než v jedné rovině, takže vodorovnéčásti ramének 51. 52 (Obr. 10) nejsou souosé. NaObr. 11 se však přetvářená chirurgická svorka 49přetváří pouze v jedné rovině a vodorovné části Kamé-nek ^1, 52 (Obr. ll) jsou souosé. Je-li chirurgickásvorka přetvářená v jedné rovině(obr. 11), obtěžu- n * v je při vyjímání pacienta méně. Celní části 19a bočně se rozšiřující zarážek 18, 19 pomáhají připřetváření raménka 50 chirurgické svorky 49. v jedné rovině.
Po vyjmutí chirurgické svorky 49 z kůže 47 pa-cienta, lze ji jednoduše oč&amp;ranit z kovadlinky 21a nosu 29 navrácením horní rukojeti £ a dolní ruko-jti J extraktoru 1 do rozevřené polohy· Tím se pře-tvořená a vyjmutá chirurgická svorka 49 uvolni.
Vytvoření ok 14. 35 na horní rukojeti 2 a dolní v rukojeti 2 dodává extraktoru 1 stabilitu a usnanujemanipulaci s ním. Narážky 15. 36 poskytují chirurgovipositivní hmatový vjem o správném přetvrření chirurgieké svorky 49» Tyto narážky 15« 36 rovněž zajištujístejné přetvoření každé vyjímané chirurgické svorky 49
Extraktor 1 podle vynálezu lze levně vyrábět do-konce i jako zařízení pro jedno použití.
Odborníkům je zřejmé, že předchozím popisu-arboderh definice předmětu vynálezu- použitý názvy -^h orní•^clolní·’^ ^vislý·^, ^Ýodorovný^/pbuze k úče- lům objasnění popisu extraktoru podle vynálezu ve vztahu k připojeným výkresům, avšak při vyjímání chi- rurgických svorek 49 z kůže pacienta lze extraktor 1podle vynálezu držet v libovolné poloze. Případné další obměny vytvoření popsaného extraktoru 1 podle vynálezu leží v duchu jeho vytvoření.

Claims (10)

ADVOKAKH řutAJMZ1BřiiMA t. 2 i T4íl li “O TV- □ R Z U
1. Extraktor chirurgických svorek, s vačnívající korunkousvorky a protilehlými raménky tvaru L, sestávající 2 hor-ní a dolní rukojeti na předních koncích otočně spojených,vyznačený tím, že horní ruko jet (2) nese na předním kon-ci dvojici bočně se rozšiřujících zarážek (18, 19), oddě-lených mezerou (20), ležících v první rovině a opatřenýchčelními částmi (18a, 19a), ležícími v druhé rovině svíra- jící s první rovinou, případně rovinou horní rukojeti (2)úhel tupý, například úhel 120°, a kovadlinku (21, 21b)tvaru U Úro styk s korunkou (50) chirurgické svorky (49),tvořenou zahrocenou základní části (21a, 21c) ležícív druhé rovině čelních částí (18a, 18b) a dvěma rovno-běžnými raménky (22, 23, 22a, 23a) vybíhajícími ze zahro-cené základní částo (21a, 21c), spojenými po obou stranáchmezery (20) s příslušnými čelními částmi (18a, 18b), bočněse rozšiřujících zarážek (18, 19) a dolní rukojet (3)nese na předním konci nos (29), mezi jehož bočními plo-chami a k nim přivrácenými bočními plochami rovnoběžnýchramének (22, 23, 22a, 23a) kovadlinky (21) je vůle rovnáalespoň největšímu rozměru průřezu korunky (50) chirur-gické svorky (49)· v
2. Extraktor podle bodu 1, vyznačený tím, že horní rukojet (2) a dolní rukojet (3) jsou ukončeny na zadních koncích oky U4, 35).· - 24
- 3· Extraktor podle bodu 1, vyznačený tím, že horní ruko-jet (2) má, k dolní rukojeti (3) vyčnívající,narážku(15) s dosedací plochou (15a) a dolní rukojet (3) máodpovídající protilehlou směrem k horní rukojeti (2) s vgrmívající narážku (36) s dosedací plochou (36a)·
4· Extraktor podle bodu 1, vyznačený tím, že horní rukoje (2) je tvořena kovovým prvním dílem (5) a druhým dílem (6) z umělé hmoty, přičemž kovový první díl (5) má navolném konci prodloužení (11) a druhý díl (6) z uměléhmoty má podlouhlý dřík CI3) s podélnou dutinou (16),do níž je zasunuto prodloužení (11) kovového prvníhodílu (5) horní rukojeti (2) a dolní rukojet (3) jetvořena kovovým prvním dílem (24) a druhým dílem (25) z umělé hmoty, přičemž kovový první díl (24) má na vol-ném konci prodloužení Í3l) a druhý díl (25) z umělé hmotymá podlouhlý dřík (34) s podélnou dutinou (37) > do nížje zasunuto prodloužení (31) kovového prvního dílu (24)dolní rukojeti (3)·
5. Extraktor podle bodů 1 a 4, vyznačený tím, že kovovýprvní díl (5) horní rukojeti (2) je tvořen nosníkemtvaru U otevřeného k dolní rukojeti (3) ss základnou (7) a dvojicí ramen (8, 9) s níž tvoří celek bočně se rozšiřující zarážky (18, 19) s čelními částmi (18a, 19a) \ *1.. a kovadlinka (21, 21b), přičemž prodloužení (11) jednohoz ramen (8, 9) kovového prvního dílu (5) horní rukojeti (2) je opatřeno zahroceným výčnělkem (17) a kovový c+< první díl (24) dolní rukojeti (3) je tvořen nosníkemtvaru U otevřeného stranou, se základnou (26) a dvojicíramen (27, 28), s niž nos (29) tvoří celek, přičemžprodloužení (31) základny (26) kovového prvního dílu(24) dolní rukojeti (3) je opatřeno zahroceným výčnělkem(33) a kovový první díl (24) dolní rukojeti (3) s vložkou(38) uloženou mezi jeho rameny (27, 28) je zasunut mezirameny (8, 9) kovového prvního dílu (5) horní rukojeti (2) u jejího předního konce a nos (29), vložka (38) aramena (8, 9) kovového prvního dílu (24) dolní rukojeti (3) jsou opatřena souosými otvory (10, 41), jimiž jeprostrčen spojovací čep (4), například nýt otočného spo-jení horní rukojeti (2) a. dolní rukojeti (3).
6. Extraktor podle bodu 3, vyznačený tím, že narážka (15) horní rukojeti (2) vyčnívající k dolní rukojeti (3)je umístěna u spoje jejího podlouhlého dříku (13) aoka (14) a narážka (36) dolní rukojeti (š) vyčnívajícík horní rukojeti (2) je umístěna u spoje jejího podlouhlé-ho dříku (34) a oka (35)·
7· Extraktor podle bodu 1, vyznačený tím, že horní konec(20a) mezery (20) je v krajní otevřené poloze ramen(2, 3) extraktoru (l) opřen o horní hranu (29a) nosu (29)·
8. Extraktor podle bodu 1, vyznačený tím, že zahrocenázákladní část (21a, 21c) kovadlinky (21; 21b) má tvarpísmene V. * < - 26
9· Extraktor podle bodu 1, vyznačený tím, že v obourovnoběžných raménkách (22, 23) zahrocené základníčásti (21a, 21c) kovadlinky (21. 21b) jsou upravenyu jejich přechodu do čelních částí (18a, 19a) bočněse rozšiřujících zarážek (18, 19) souosé drážky(43, 44)1 uložení korunky (50) chirurgické svorky (49).
10. Extraktor podle bohu 1, vyznačený tím, že protilehlé .... - , k sobě přivrácené horní vnitřní hrany (45, 46» 45a, 46a)ramének (22, 23, 22a, 23a) zahrocené základní části(21a, 21c) kovadlinky (21, 21b) jsou zaobleny u čelníchčástí (18a, 19a) bočně se rozšiřujících zarážek (18, 19) kovového prvního dílu (5) horní rukójeti (2).
7
CS832186A 1982-04-14 1983-03-29 Extraktor chirurgickych svorek CS218683A2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/368,100 US4487394A (en) 1982-04-14 1982-04-14 Extractor for surgical staples

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS218683A2 true CS218683A2 (en) 1988-01-15

Family

ID=23449848

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS832186A CS218683A2 (en) 1982-04-14 1983-03-29 Extraktor chirurgickych svorek

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4487394A (cs)
JP (1) JPS58183155A (cs)
AU (1) AU563191B2 (cs)
BE (1) BE896358A (cs)
BR (1) BR8301476A (cs)
CH (1) CH660297A5 (cs)
CS (1) CS218683A2 (cs)
DD (1) DD209570A5 (cs)
DE (1) DE3311347C2 (cs)
ES (1) ES279787Y (cs)
FR (1) FR2525100B1 (cs)
GB (1) GB2119698B (cs)
IT (1) IT1158940B (cs)
MX (1) MX162593A (cs)
NL (1) NL8300324A (cs)
SE (1) SE445883B (cs)
SU (1) SU1389666A3 (cs)
YU (1) YU73383A (cs)
ZA (1) ZA83534B (cs)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3238898C1 (de) * 1982-10-21 1983-12-29 Aesculap-Werke Ag Vormals Jetter & Scheerer, 7200 Tuttlingen Entklammerungszange
US4589631A (en) * 1984-09-28 1986-05-20 United States Surgical Corporation Surgical staple remover
US4662372A (en) * 1985-08-12 1987-05-05 Acme United Corporation Disposable surgical instrument and method of forming
US4784370A (en) * 1987-08-04 1988-11-15 Strickland Larry D Staple removing device and associated method
US4903945A (en) * 1988-03-25 1990-02-27 Wang Yun L Staple remover
US5282812A (en) * 1991-07-10 1994-02-01 Suarez Jr Luis Clamp for use in vascular surgery
US5236435A (en) * 1991-07-22 1993-08-17 Sewell Jr Frank Laparoscopic surgical staple system
US5380339A (en) * 1992-03-20 1995-01-10 Webster; Robert M. Parasite remover
US5334196A (en) * 1992-10-05 1994-08-02 United States Surgical Corporation Endoscopic fastener remover
KR20010054820A (ko) * 1999-12-08 2001-07-02 김상일 외과용 스테이플 발취기
JP4894402B2 (ja) * 2006-08-09 2012-03-14 マックス株式会社 外科用ステープルリムーバ
WO2008018378A1 (fr) * 2006-08-09 2008-02-14 Max Co., Ltd. Ôte agrafe chirurgical
US8177793B2 (en) * 2010-03-10 2012-05-15 Sinn Rx, LLC Surgical staple remover
RU2489104C2 (ru) * 2011-06-06 2013-08-10 Государственное учреждение здравоохранения "Кемеровская областная клиническая больница" Устройство для удаления двухстержневого фиксатора из кости
US8617182B1 (en) 2013-02-18 2013-12-31 Sinn Rx, LLC Surgical staple remover
US8579917B1 (en) 2013-02-18 2013-11-12 Sinn Rx, LLC Surgical staple remover with removable front end
US8690896B1 (en) 2013-03-25 2014-04-08 Sinn Rx, LLC Surgical staple remover with spring loaded movement
US8591524B1 (en) 2013-03-25 2013-11-26 Sinn Rx, LLC Surgical staple remover with channel guided movement
CN104057421B (zh) * 2014-06-20 2016-08-31 博天环境集团股份有限公司 一种起钉器
US10349941B2 (en) * 2015-05-27 2019-07-16 Covidien Lp Multi-fire lead screw stapling device
US11925347B2 (en) 2019-12-13 2024-03-12 Dinesh Vyas Stapler apparatus and methods for use
US20230056943A1 (en) * 2019-12-13 2023-02-23 Dinesh Vyas Stapler apparatus and methods for use
DE102021110531B4 (de) 2020-04-30 2024-02-08 Jamil Sailov Oralchirurgischer Knochenblockhalter

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2202984A (en) * 1939-03-17 1940-06-04 Lou Obstfeld Staple remover
US2481647A (en) * 1945-01-29 1949-09-13 Generes William E De Staple remover
US2470726A (en) * 1945-11-19 1949-05-17 Internat Staple And Machine Co Staple remover
FR1033630A (fr) * 1952-07-10 1953-07-13 Koch Eng Co Inc Perfectionnements à un procédé de mise en contact de gaz et de liquides et à un dispositif de mise en oeuvre de ce procédé
US4026520A (en) * 1976-03-05 1977-05-31 Senco Products, Inc. Surgical staple extractor
US4073179A (en) * 1976-06-01 1978-02-14 Codman & Shurtleff, Inc. Clip removing device
ZA815028B (en) * 1981-03-09 1982-07-28 American Cyanamid Co Staple extracting instrument
US4685460A (en) * 1981-08-10 1987-08-11 Edward Weck & Company, Inc. Skin clip remover

Also Published As

Publication number Publication date
AU563191B2 (en) 1987-07-02
DE3311347A1 (de) 1983-10-27
ES279787Y (es) 1985-07-01
ZA83534B (en) 1983-11-30
NL8300324A (nl) 1983-11-01
JPS6134814B2 (cs) 1986-08-09
ES279787U (es) 1985-01-01
FR2525100A1 (fr) 1983-10-21
SE8302023D0 (sv) 1983-04-12
DE3311347C2 (de) 1986-03-20
GB2119698A (en) 1983-11-23
IT8367387A0 (it) 1983-04-08
AU1059483A (en) 1983-10-20
SE445883B (sv) 1986-07-28
SE8302023L (sv) 1983-10-15
IT1158940B (it) 1987-02-25
GB8302174D0 (en) 1983-03-02
BE896358A (fr) 1983-08-01
US4487394A (en) 1984-12-11
FR2525100B1 (fr) 1989-02-10
DD209570A5 (de) 1984-05-16
YU73383A (en) 1986-06-30
GB2119698B (en) 1986-01-08
SU1389666A3 (ru) 1988-04-15
CH660297A5 (de) 1987-04-15
MX162593A (es) 1991-05-27
BR8301476A (pt) 1983-12-06
JPS58183155A (ja) 1983-10-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS218683A2 (en) Extraktor chirurgickych svorek
CA2107635C (en) Surgical clip applier
US11134956B2 (en) Surgical clip applier with integrated cutter
US20020077649A1 (en) Manually adjustable scissors or forceps
US5312420A (en) Surgical apparatus for removing fasteners
US4802478A (en) Medical staple and removal method
AU716289B2 (en) Ligating clip having ramp-shaped vessel-clamping members and tool for applying same
US4669470A (en) Surgical forceps/scissors
EP0462999B1 (en) System of applying a plastic surgical clip
JPH10512465A (ja) 可鍛性組織貫通部材を備えた外科用クリップ
EP0380025A2 (en) Surgical stapling instrument
JPH08502671A (ja) 外科において使用されるクリップ及びクリップアップリケータ
US5141514A (en) Ear tag applicator
CH641034A5 (de) Medizinische drahtklammer zur nahtweisen verklammerung von gewebeteilen.
US4395824A (en) Wire cutting tool particularly for orthodontists
US5354301A (en) Hammer toe operation tool system and method
FR2628312A1 (fr) Agrafe chirurgicale, et outil impacteur servant a son implantation
US4565199A (en) Ligator
KR100553021B1 (ko) 손톱깎기
US2434831A (en) Umbilical clip and holder for same
WO1999021414B1 (en) Apparatuses for and methods of installation of ear tags
KR102608073B1 (ko) 횡방향 연결 영역에 의해 연결된 두 개의 가동 아암을 가지는 수술용 스테이플
JPS59137042A (ja) 外科用ステ−プル抜取器
AU2363392A (en) Ear tag applicator
US5421120A (en) Fish hook remover