CS212236B2 - Device against the density differences of the fabric by the start in the loom - Google Patents

Device against the density differences of the fabric by the start in the loom Download PDF

Info

Publication number
CS212236B2
CS212236B2 CS794968A CS496879A CS212236B2 CS 212236 B2 CS212236 B2 CS 212236B2 CS 794968 A CS794968 A CS 794968A CS 496879 A CS496879 A CS 496879A CS 212236 B2 CS212236 B2 CS 212236B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
lever
shaft
hook
arm
loom
Prior art date
Application number
CS794968A
Other languages
English (en)
Inventor
Albert H Deborde
Original Assignee
Saurer Diederichs Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Saurer Diederichs Sa filed Critical Saurer Diederichs Sa
Publication of CS212236B2 publication Critical patent/CS212236B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D49/00Details or constructional features not specially adapted for looms of a particular type
    • D03D49/04Control of the tension in warp or cloth
    • D03D49/12Controlling warp tension by means other than let-off mechanisms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení proti rozdílím v hustotě tkaniny při rozběhu ve tkacím stavu, zejména vybaveném řídicí soustavou pohybu osnovní svůrky, zatamnjící v sobě alespoň na jedné straně stavu otáčivou vačku pro pohon kyvné páky spojené s řemenem z jednoho kusu s hřídelem osnovní svůrky, přičemž hřídel spočívá prostřednictvím nástavců v kyvných ložiscích nesených pákami kloubově upevněnými kolem - pevného čepu a spojenými táhlem s druhou pákou zaklíněnou na hřídeli předpjatém alespoň jednou pružinou.
Tato soustava dovoluje, když je tkací stav poháněn v plynulém chodu, kmtání osy osnovní svůrky tak, aby tlumila střídavý jev přepětí nebo snížení napětí osnovních nití, vyvolávaný pohybem otvírání nebo zavírání obou pásem nití v postupu tkann, což věe zajišťuje napětí díky zmíněné pružině.
Tato soustava vSak nedovoluje při opětném rozběhu stavu po jeho předchozím zastavení zabraňovat rozdílta v hustotě tkaniny, tj. v počtu útkových nití na délkovou jednotku, jež tvoří ve tkanině chyby dobře známé odborníkovi a označované jako řídké prouhy nebo značkování. V přítomné době se nevyskytuje platné zařízení k zabraňování těmto chybám na tkacích stavech preclících s velkou rychhootí.
Úkolem vynálezu je vytvořit zařízení úvodem popsaného druhu, jež zaplňuje tuto mezeru.
Úcol se řeší zařízením proti rozdíůto v hustotě tkaniny při rozběhu ve tkacím stavu, zejména vybaveném řídicí soustavou pohybu osnovní svůrky, zahrnujcí v sobě alespoň na jedné straně tkalcovského stavu otáčivou vačku pro pohyb kyvné páky spojené s ramenem z jednoho kusu.s hřídelem osnovní svůrky, přičemž hřídel je usazen prostřednictvím nástavců v kyvných ložiscích nesených pákami kloubově upevněnými ' kolem pevného čepu a spojenými táhlem s druhou
212236 2 pákou zatlataěnou na №ídali ovládaném alespoň jednou pružinou, podle vynálezu tjta, že na taídeU, na kterém je pevně uložena první vačka, je upevněna druhá vaěka pro pohon kyvné zalomené páky spojené s kloubovým ústrojm složeným z táhla, třmenu a výkyvného ramena, zatítaco doplnovací páka je z^Qíréna na přepjatém alespon jedou pružino^ závěsné prostředky složené z pevného háku a potybUvého háku a ovládané elektomagnet^ pro souěasné utažení dp^owcí páky spolu s výkyvný! ramenem při rozběhu stavu a prostřednictvm táhel pro úpravu polohy kyvných ložisek hřídele osnovní svůrky ve směru Šipky, odppoíddjící přidanému napptí osnoiniích nití.
Zařízení podle vynálezu se tedy připojí na kyvnou soustavu osnovvní svůrky a ve chv^i rozběhu řídí přídavný pohyb hřídele osnovní svůrky, jež siltajem napínáním osnovních nití zabraňuje rozdHd v tastota tkaniny.
Podle jednoho přednostního provedení vynálezu kloubové ústrojí v sobě zahrnuje táhlo spojené kloubově z jedné strany s kyvnou zalomenou pákou poháněnou prostřednictvím druhé otáčivé vačky a z druhé strany s koncem výkyvného ramena, jehož druhý konec je ’ volně otočný kolem h^dele, na němž je záklítana dop^ovací páka, přičemž kloutavé ^Ι^^ί v so zahrnuje pevný hák z jednota kusu s výkyvný! ramenem a potybHvý tak urnístdý otočně na dplnovací páce, jež nese také elektoomapnet.
Podle toho, zda je elektromagnet napájen či Hk^oiiv, dráha jednoho z háků se setkává či nikoliv s druhým hákem, což dovoluje přiměřeným řízením napájení elektoomagnetu získávat při roztahu zavážení pro uvátaní v ottaení doplňovací kf» ifi«mí toto zavtaení může půsoUt od zastavení tkacího stavu.
Výkyvta rameno může být doorté přiČimž doplňovací páka nese ^tybHvý tak: uspádaný ve středovém vybrání dvojného výkyvného ramena.
Je výhodné, když je výkyvné rameno kloubově spojeno se ttmenem umístěným přssuvně na táhle a normálně přes na sebe položené pružné podložky ve styku s přes tavitelnou zarážkou nesenou táhlem·
Na sebe položené pružné podložky mohou být přioom uspořádány kolem táhla mezi přesteviteUnou zarážkou a objímkou spojenou se třmenem·
Objímka může být opa třena - vnějším závUm a zešroubovatelná do třmenu.
, Konečta u zdttzení podle vynálezu ta^el, na tamž je záklínda dojtfňovací páka, proctazí celým stavem pro přesun hřídele osnovrní svůrky oběma koncd, anebo je upraveno z obou stran stavu.
Zřízení podle vynálezu je příkladě znázorněno na výkresech, na nichž představní: obr. 1 celou soustavu na tkací! stavu při pohledu zezadu, obr. 2 pohled ve zvětšeném měěítku na část soustavy umístěné z jedné strany stavu, obr. 3 podobný pohled jako na obr. 2 na část soustavy umístěné z druhé strany stavu v obr. 4 oddělená ústrooí tvořící zejména předmět vynálezu.
Je znázorněn velmi sctarnaaicky rám 1 tkacího stavu jakož i osnowní vratidlo 2, z něhož se odd^ej osnovaní niti J, v osnovvní svůrku £, na níž osnovní niti J procháázeí před tvořením pásma v podstatě vodorovného, rozdělujícího so potom ve dvě pásma 3V. 3b. Osnovaní vratidlo 2 v osnovní svůrka ± se otáčej jedn olivě kolen vodorovných v rovnoběžných os £, 6 protahejících v zadí čáási tkacíta stavu.
Soustava uvažovaná v celku se skládá ze dvou ússrooí umístěných jednoiita z obou stran tkací ho stavu v Hízkossi konců osnovního vratidla 2 v osnovaní svůrky 4· Tato - dvě ústroj X, 8, jež maaí podobné souučátt, avšak nejsou totožná, jsou znázorněna jednoolivě na obr. 2 v 3. ‘
X, znázorněné na obr. 2, zahrnuje v sobě skříň 2 2 jednoho kusu s ránem £ tkacího stavu, v jejíž vnitřku jsou zamontovány.dvě otáčivé vačky 12» 11 zaklíněné na tomže hřídeli 12 rovnoběžném s osami £, 6»
První otáčivá vačka dovoluje při plynulém chodu ovládání kmitání osnovní svůrky £, a to prostřednictví kyvné páky 13» Tato kyvná páka 13 je kloubově spojena se skříní 2 kolem pevného prostředního čepu 14» Kladka 15 volně otočná kolem čepu 16 umístěného na jednom konci kyvné páky 13 se valí do prooilu první otáčivé vačky 12» Pružina 17. napnutá mezi bodem 18 kyvné páky 13 a na obr» 2 neviditeliým pevným bodem, předpíná trvaLe kladku 15 vůči ; první otáčivé vačce £0» Kyvná páka 13 vykazuje na svém konci protilehlém vůči kladce 15 rovinnou plochu 19 obrácenou směrem vzhůru, na Už dosedá a může se po ní přesunovat blok 20 z mateeiálu vykazujícího nízký součinntel' tření»
Blok 20 je spojen s hřídelem 21 osnovní svůrky £ prostřednictví remena 22 pře a né délky, utvořeného ze dvou částí» První část 2£ představuje přímočarou plochou ocel, na jejíž jednom konci je otočně upevněn blok 20 a přidržován prostřednictví Šroubů 24 s maticemi» Teto příočará plochá ocel první 23 vykazuje po celé své délce otvory 25 s vnitřní závitem, vyvrtané v pravidelných vzdálenostech» Druhá část 26 ramena 23 má zalomený tvar» Jedna z jejich větví je provrtána podélnými otvory 2!» Šrouby 28 bez ' mále, procházející těmito podélnými otvory 2!» jsou zašroubovány do otvorů 25 s vnitřní závitem v části 23 a zajišťují její pevné spojení. s částí 26, přičemž dovolují la8tavitelno8e délky; část 23 a příslušná větev části 26 jsou takto spojeny ve vzájiirném prodloužení» Druhá větev části 26 pod jejím zalomení je obrácena vzhůru a na svém horním konci vybavena upnutí na hřídeli 21 osnovní svůrky £ s pomocí Šroubu 31 tak, aby se zabraňovalo jakémukoliv - - otáčen:! hřídele 21 . oproti části 26·
Na hřídeli 2£ v určité vzdálenosti od části 26 je připevněn nástavec 32» jenž je sám o sobě nepohyblivý v otáčení oproti hřídeli 21 prostřednictví . upínacího šroubu 33» Ve své dolní části nástavec 32 nese mOLý čep 35 krnitavý v ložisku - £6, jež je neseno pákou 37 v podstatě zakřiveného tvaru»
Tato páka 37 je svým horní koncem kloubově spojena kolem čepu 38 na podpěře 39 z jednoho kusu s rámem £ tkacího stavu» Ve své dolní polovině má páka 37 větší počet otvorů £0» z nichž jedni prochází čep £1» kolem něhož je kloubově spojen konec táhla £2» Druhý konec táhla 42 je kloubově spojen kolem čepu . £3 s další pákou ££* zaklíněnou na hřídeli £5» jenž je umístěn otočně v podpěře 39 a prochází - celým tkací stavem»
Hřídel - 45 nese v blízkosti páky 44 další páku £6, jejíž konec je kloubově spojen kolem čepu 47 se závitovým dříkem 48» jenž je podroben tlaku pružiny 49» jež dosedá na část 50 tvořící výstupek podpěry 39»
Část orgánů právě popsaných se nachází i v.ústrojí 8 umístěném na druhé střané tkacího stavu a vidi^e^ém na obr» 3· Podpěra 39*» podobná podpěře 39» dovoluje kloubová spojení páky 37* souměrné s pákou 37 kolem čepu 38*» Páka 37* nese ložisko £6*, na němž se může kývat čep 35* nesený nástavcem £2*» Tento nástavec 32* je spojen otočně s hřídelem 21 . osnovní svůrky £, steni^m způsobem jako nástavec 32 umístěný na druhé straně, prostřednictvím upínacího šroubu 33*» Je také opatřen táhlem' 42*» jehož jeden konec je kloubově spojen s pákou 37* kolem čepu 41 * odpooidatícího otvoru 40* páky 37*» a jehož druhý konec je kloubově spojen s druhou pákou 44* kolem čepu ££*» Tak jako páka 44 je i páka 44* zaklíněna na hřídeli 45» jenž prochází tkací stavem a je umístěn otočně v podpěře £2*» Konečně poslední páka 46*» rovněž zaklíněná na hřídeli 45» je kloubově spojena kolem čepu 47* se závitovým dříkem 48* podrobeným tlaku pružiny 49*» jež dosedá na výstupek £0* podpěry £2*· Nappoti tomu ne·} jsou na této uvažované straně tkacího stavu upraveny žádné otáčivé vačky ani ústrojí odpovldající kyvné páce 13 a ramenu 22 z druhé strany stavu» ’
Zřízení podle zvláštního provedení vynálezu je spojeno s jedirýí ústrojí X umístěiýí z jedná strany tkacího stavu a znázorněné na obr. 2. Toto zařízení, rovněž znázorněná odděleně na obr. 4, zahrnuje v sobě zalomenou páku £1, kloubově spojenou se skříní £ kolem pevného čepu 22 umístěného v oblasti jejího zalomení, Kladka H je uspořádána volně otočně na konci jednoho ze dvou ramen zalomené páky 51 a valí se po profilu druhé otáčivé kladky 41· Pružina ·£4, napnutá mezi pevným bodem ££ na boku skříně 2» a spojka 26 spojená otočně se zalomenou pákou £1· přitlačují trvale kladku £3 oproti otáčivé vačce 11·
Konec druhého ramena zalomené páky £1 jm kloubově spojen' kolem čepu £7 s dolním koncem . v podstatě svislého táhla 23· jež nese třmen £2· Ten - je uspořádán přesuvně na táhle 23» avšak normálně v dosedu se zarážkou 60 upnutou v přestavitelné poloze na táhle 58 s pomocí šroubu 21» na sebe položené pružné podložky 62 jsou uspořádány kolem táhla 58 mezi zarážkou ' ££ a objímkou áJ, připojenou ke konci třmenu £2 přesně tak, aby druhý konec třmenu 22 dosedal vůči zarážce £0V horní části 2 třmenu - £2 je kloubově spojen kolem čepu 64 jeden konec dvojitého výkyvného ramena 22» jehož druhý konec se otáčí volně kolem hřídele 42· Dvojité výkyvné rameno §2 tratí takto jakýsi druh táhla v podstatě vodorovného a vé svém středu . vybraného, přičemž ob4 ukazuje toto táhlo s jeto pfrá^ částí jakoby odňatou, aby byly zřejmé prvky uspořádané mezi částí vpředu a zadní části ve středovém vybrání·
Tyto vnitřní prvky zahrnují v sobě z jedné strany pevný hák 66 pevně spojený s pomocí dvou šroubů s dvojitým výkyvným řemenem 6£ v blízkosti kloubového čepu 24 ve třmenu 22 a z druhé atrany páku 67 zaklíněnou na hřídeli 4£· Na volném konci páky 67 v sousedství pevného háku 66 je umístěn pohyblivý hák 68 otočný kolem čepu 69 vůči konci páky 22· Pohyblivý hák £8 nese řídicí kolík 23 a uvádí se v činnost prostřednictvím elektromagnetu 71 připevněného prostřednictvím podpěry 22 ve tvaru U na hřbetě páky £7· Je-li buzen elektromagnet 21 > jeho pohyblivé jádro 73 je ^itamváno a zatahuje se, což umožňuje otáčerá pohy^^too háku £3 ve směru hodinových ruček, podle obr· 2 nebo 4, působením řídicí pružiny 74 napnuté mezi řídicím kolíkem 23 a bodem 21 na straně páky 22· Není-li elektromagnet 71 buzen, jeho pohyblivé jádro 73 vystupuje pod tlakem pružiny 76 a tlačí řídicí kolík 70 pohyblivého háku 2S tak, aby jím mohl otáčet v protisměru hodinových ruček oproti dráze vykonávané pružinou 21· Jde tedy o účinek pružiny 76 -k jeho převádění pod vliv pružiny 21·
Při plynulém chodu otáčení první otáčivé vačky Ю, vyvolává výkyv páky 13 kolem svého pevného prostředního čepu ^£· Tento kyvný pohyb způsobuje střídavý pohyb ramena 22» přičemž ss - blokpřesunuje na zsob srnykadla na rovinnou plochá 19 kyvné páky £3· Z toho vzniká kyvný pohyb na toHscí^ J^ 36* tuhého tatoojí sestaveném z ramena 22· hřídele 21 osnovni svůrky £ a dvou nástavci! JJ 32*· Osa kývání tohoto ústrojí je při ^yndípm chodu pevná· Elsktromagnet 21 zůsvá tedy . netazen, takže es trvalé kývání dvojiťeho výtyvntao ramena 6£ ovládaného druhou otáčivou vačkou 11 pohyblivý hák 68 nespolupracuje s pevným hákem 66· přičemž dráha pohyblivého háku 68 se nesetkává s pevným hákem 26· Páka 67 zachovává tedy polohu nezávislou na poloze dvojitého výkyvného ramena 22· Tuhé ústrojí tvořené touto pákou SL, hřídelem ££· oběma pákami 46· 46* a oběma pákami H· ££* zastává tudíž polohu stanovenou jednotně ťLakem obou pružin £2, 42*· Náslettem spojení provedeného s támto ústrojím ^oattednictvím táhel £2, 42* zi!stávají obě páky 37· 37*· nesoucí. příslušná toriaka 36· 36f nepohyblivé a vymezují pevnou kyvnou osu pro hřídel 2£ osnovní svůrky £·
AčkoMv při plynulérn chodu strojí ovládaňé druúioií otáčivou vačkou JJ· nezasahuje, třeba ^chopi^ že toto druhá otáčivá vačka П vyvolává trvalá kývfe^ dvojitáho výkyvn^o ramena 22· Proto ve chvíli., kdy vysoká cá/tydrUiy otáčivé vačky xL sj^^racuje s kladkou £3· zalomená páka £1 se otáčí ve sitáru naznactihám šipkou 77 a mnáVcesto stárem do na táhle £8 podle šipky 78 na obr· 4· Táhlo £8 unáší s sebou dolů třmek £2 jakož i a ním kloubově spojený konec dvojitého výkyvného ramena 65· Dvojité výkyvné rameno 2£ se tedy otáčí kolem hřídele £2 ve srněru klesé^· I
Ve chvíli, kdy se - uvede tkací stav do klidu prostřednictvím brzdicí soustavy, budí se současně elektromagnet 71 tak, aby se poltyblivý hák 68 přemístil do polohy, v níž se s ním setkává dráha ' pevného háku 66. Následkem toho během svého posledního pohybu sestupu před zastavení tkacího stavu pevný hák 66 spolupracuje s pohyblivým hákem 68. Páka 6£ bude tedy nucena sledovat otáčeni dvojitého výkyvného ramena 65 tak, aby celek, tvořený v tuhém spojení touto pákou 67. hřídelem 45 a pákami 44. 44*» 46. 46* jevil sklon k otáčení ve směru naznačeném šipkou 80.
Ve chvííi, kdy se tkací stav uvede zase do chodu, elektromagnet 71 se odbudí, avšak pevný hák 66 a pothrblivý hák 68 zůstávají do sebe zavěšeny, takže působení na hřídel 45. předtím vyvolené a výše popsané, se udržuje. Přemístění obou pák 44» 44* vyvolává tedy posun obou táhel 42. 42*» jež jsou s nimi kloubově spojena, jednnolivě podle šipek 81, 81', jak vidno z obr. 2 a 4. Obě páky 31. 37*. nesoucí ložiska 36. 36*, otáčejí se tedy jednotlivě podle šipek 82, 82* kolem čepů 38. 38*. tak jako osnovní svůrka £ je tlačena podle šipky 83 a vyvolává zkušební účinek, a to dosažení dodátečného napětí osnovních nití 3, čsmž se zabraňuje rozdílům v hustotě tkaniny při rozběhu tkacího stavu.
Při pokračování prvního pracovního cyklu pevný hák 66 se v dané chrti! dostává do vyšší polohy než polhrblivý hák 68. takže poýblivý hák 68 se samočinně uvolňuje a vrací do půvo&rt polohy pod tlakem pružiny 76 prostřednictvímpohyblivého jádra 73 elektr©magnetu 71. Tím nachází celé zařízení opět svoji funkci plynulého chodu, jak již zde bylo popsáno.
Třeba zaznamenat, že zvláštní konstrukce táhla 58 a třmenu 59 dovoluje dvojitou regulaci a zajišťuje tlimení a bezpečnost pro spolehlivou funkci zařízení podle vynálezu. Přemisťováním přestavitelné zarážky 60 podél táhla 58 nastavuje se střední poloha dvojitého výkyvného ramena 65. Zašroubováním objímky 63 opatřené vnějším závitem více nebo méně do třmenu 59 reguluje se stlačení na sebe položených pružných podložek 62. Tyto podložky 62 zajišťují svým stlačováním útlum a bezpečnost, jestliže se třmen 59 setkává s určitým odporem, jenž mu zabraňuje sledovat integrálně přerníítění táhla 58.
Zřízení podle vynálezu je použžtelné u tkacích stavů všech druhů, jak klasických, tak i bezčlxmkovtcV»
Je samozřejmé, že vynález se neomezuje na jediný způsob provedení tohoto zařízení, jež zde bylo popsáno toliko příkladně; naopak zahrnuje v sobě veškeré varianty závislé na tomže principu, bez vybočení z rámce vynálezu detailntai úpravami v různých částech zařízení.

Claims (6)

1. Zařřzení proti rozdílům v hustotě tkaniny při rozběhu ve tkácim stavu, zejména vybaveném řídicí soustavou pohybu osnovní svůrky, zahmjící v sobě alespoň na jedné straně tkalcovského stavu otáčivou vačku pro pohyb kyvné páky spojené s ramenem z jednoho kusu s hřídelem osnovní svůrky, přičemž hřídel je usazen prostřednictvím nástavců v kyvných ložiscích nesených pákami kloubově upevněnými kalem pevného čepu a spojenými táhlem s druhou pákou zaklíněnou na hřídeli ovládaném alespoň jednou pružinou, vyznačené tím, že na hřídeli (12), na kterém je pevně uložena první vačka (10), je upevněna druhá vačka (11) pro pohon kyvné zalomené páky (51) kloubově spojené s jedním koncem táhla (58) kloubově spojeného ťjetniíta koncem kyvného ramena (65), jehož druhý konec je volně otáčivý kolem hřídele (45), na němž je zaklíněna páka (67) ovládaná alespoň jednou pružinou (49, 49*), přičemž kyvné rameno (65) nese pevný hák (66), zatímco doj^lňo-^i^c^zí páka (67) nese elektromagnet (71) pro ovládání pohyblivého háku (68) upevněného otáčivě na doplňovací páce (67) ve spolupráci s pevným hákem (66) pro současné unášení doplňovací páky (67) spolu s kyvným rsmenem (65) při rozběhu tkalcovského stavu a pro změnu polohy kyvných ložisek (36, 36') hřídele (21) osnovní svůrky (4) prostřednictvím táhel (42, 42*) k přídavnému napětí osnovních nití (3).
2. Zrfízení podle bodu 1, vyznačené tím, že kyvné rameno (65) je dvojité a pohyblivý hék (68) je uspořádán v jeho středovém vybriáií.
3. Zedízení podle bodů 1 a 2, vyznačené tta, že kyvné rameno (65) je spojeno kloubové se třmenem (59) přeswnýta na táhle (58) a je přes pružné podložky (72) položené na sebe, ve styku s přestavitelnou zarážkou (60) nesenou táhlem (58).
4. Zařízení podle bodu 3, vyznačené tím, že na sebe položené pružné podložky (72) jsou uspořádány kolem táhla (58) mezi přestavitelnou zarážkou (60) a objímkou (63) spojenou se třmenem (59).
5. Zřízení podle bodu 4, vyznačené tím, že objtoka (63) je opatřena vnějáta závitm a zaěroubovatelná podle potřeby do třmenu (59).
6. Ztfízení podle bodů 1 až 5, vyznačené tím, že hřídel (45), na němž je zakLíněna doplňovací páka (67), prochází celým tkalcovská stavem pro přesun hřídele (12) osnovní svůrky (4) oběma konci.
CS794968A 1978-07-24 1979-07-16 Device against the density differences of the fabric by the start in the loom CS212236B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7822882A FR2432059A1 (fr) 1978-07-24 1978-07-24 Dispositif evitant les differences de duitage au demarrage dans une machine a tisser

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS212236B2 true CS212236B2 (en) 1982-03-26

Family

ID=9211508

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS794968A CS212236B2 (en) 1978-07-24 1979-07-16 Device against the density differences of the fabric by the start in the loom

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4256147A (cs)
JP (1) JPS5517000A (cs)
BE (1) BE877830A (cs)
CH (1) CH632022A5 (cs)
CS (1) CS212236B2 (cs)
DE (1) DE2927533C2 (cs)
FR (1) FR2432059A1 (cs)
GB (1) GB2028386B (cs)
IT (1) IT1122073B (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2505887A1 (fr) * 1981-05-12 1982-11-19 Alsacienne Constr Meca Machine a tisser a poitriniere commandee
CH664389A5 (de) * 1984-10-16 1988-02-29 Saurer Ag Adolph Einrichtung zur steuerung der kettfadenspannung durch lageverschiebung eines streichbaumes an einer webmaschine.
CH667294A5 (de) * 1985-02-14 1988-09-30 Saurer Diederichs Sa Streichbaumanordnung an einer webmaschine.
JPH052635Y2 (cs) * 1986-09-30 1993-01-22
IT1232389B (it) * 1989-03-21 1992-02-17 Ergotron Dondi Benelli Dore Procedimento e dispositivo per impedire la formazione di barrature di trama nel tessuto alla ripresa di un funzionamento di un telaio dopo una interruzione
JPH031776U (cs) * 1989-05-29 1991-01-09
BE1004382A3 (nl) * 1989-07-17 1992-11-10 Picanol Nv Inrichting voor het verplaatsen van de sleep bij weefmachines.
DE4427126C2 (de) * 1994-07-30 1998-09-17 Dornier Gmbh Lindauer Spanneinheit für die Webkette in einer Webmaschine
DE4427129C2 (de) * 1994-07-30 1998-07-30 Dornier Gmbh Lindauer Spanneinheit für die Webkette einer Webmaschine
CN102242451B (zh) * 2011-06-30 2013-04-10 常州市第八纺织机械有限公司 布面恒张力张紧装置
CN115161856B (zh) * 2022-08-05 2024-03-19 河北英凯模金属网有限公司 打纬机构及丝网编织设备

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2665715A (en) * 1949-03-04 1954-01-12 West Point Mfg Co Set mark eliminator
US2651930A (en) * 1949-04-02 1953-09-15 Blue Ridge Textile Company Inc Warp knitting machine tensioning device
US2551920A (en) * 1949-07-18 1951-05-08 Thomas J Wills Tension apparatus for loom warp yarns
US2661774A (en) * 1951-05-03 1953-12-08 George W Kretzschmar Device for maintaining the tension in the warp threads of a loom uniform
US2715421A (en) * 1953-12-21 1955-08-16 Crompton & Knowles Loom Works Control for loom letoff
JPS44772Y1 (cs) * 1964-12-25 1969-01-13
GB1212835A (en) * 1966-10-27 1970-11-18 Enshu Seisaku Kk A loom having apparatus for controlling warp tension
JPS4823108B1 (cs) * 1970-06-25 1973-07-11
BE795452A (fr) * 1972-02-15 1973-05-29 Nissan Motor Mecanisme de commande de la tension de fils de chaine
JPS4936073A (cs) * 1972-08-07 1974-04-03
JPS5024394A (cs) * 1973-06-25 1975-03-15
DE2710903C2 (de) * 1977-03-12 1982-12-23 Gebrüder Sulzer AG, 8401 Winterthur Webmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
GB2028386B (en) 1982-07-28
BE877830A (fr) 1979-11-16
IT1122073B (it) 1986-04-23
DE2927533C2 (de) 1983-11-03
US4256147A (en) 1981-03-17
FR2432059B1 (cs) 1981-12-04
IT7924199A0 (it) 1979-07-09
JPS5734380B2 (cs) 1982-07-22
DE2927533A1 (de) 1980-02-07
FR2432059A1 (fr) 1980-02-22
JPS5517000A (en) 1980-02-06
CH632022A5 (fr) 1982-09-15
GB2028386A (en) 1980-03-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS212236B2 (en) Device against the density differences of the fabric by the start in the loom
JP2000000005U (ja) 織機用のたて糸テンション装置
US5562128A (en) Adjustable warp tension roll support in a weaving loom
US807721A (en) Let-off mechanism for looms.
SU1025334A3 (ru) Батаннай механизм ткацкого станка дл выработки махровых тканей
US5082029A (en) Loom arrangement for fabrics sensitive to weaving stop marks
CS244426B2 (en) Striping device for circular knitting frames
CZ76594A3 (en) Mechanism for transmission of selection commands for throw of reed positioning
US2625023A (en) Warp guide bar operating mechanism
US4630651A (en) Apparatus for the constrained actuation of the clamping system of filling-yarn insertion devices in shuttleless weaving machines
JP2986738B2 (ja) 織機でタオル織地を製造するためのパイルたて糸の制御装置
US4834147A (en) Weft thread cutting mechanism for shuttleless looms
US3567354A (en) Apparatus for controlling the warp tension in a weaving machine
US4781222A (en) Fabric winding device for weaving looms
US2064710A (en) Fabric take-up device for flat warp knitting-machines
US2240646A (en) Whip roll counterbalance
JP2000220062A (ja) 織機の経糸張力調整装置
US4614212A (en) Shedding mechanism for weaving looms
JP2682965B2 (ja) 織機におけるグリッパの糸クランプの作動装置
US2228519A (en) Electric guider for traveling stock
KR800000471Y1 (ko) 타올직기의 파일경사 송출장치
CS197284B2 (cs) Zařízení k dopravě vlasových osnovních nití u tkacích strojů pro vlasovou tkaninu
US2083291A (en) Mechanism for the working and regulation of the healds course
CS202059B2 (en) Apparatus for controlled retaining and releasing of weft yarns to be withdrawn into shed of weaving loom
US2207104A (en) Letoff for multibeam looms