CS209859B2 - Způsob výroby nových derivátů aminokyselin - Google Patents

Způsob výroby nových derivátů aminokyselin Download PDF

Info

Publication number
CS209859B2
CS209859B2 CS613178A CS613178A CS209859B2 CS 209859 B2 CS209859 B2 CS 209859B2 CS 613178 A CS613178 A CS 613178A CS 613178 A CS613178 A CS 613178A CS 209859 B2 CS209859 B2 CS 209859B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
formula
compounds
compound
group
effect
Prior art date
Application number
CS613178A
Other languages
English (en)
Inventor
Laszlo Feuer
Arpad Furka
Ferenc Sebestyen
Jolan Hercsel
Erzsebet Bendefy
Original Assignee
Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet filed Critical Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet
Publication of CS209859B2 publication Critical patent/CS209859B2/cs

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Description

Předmětem vynálezu je způsob výroby nových. derivátů aminokyselin, z nichž část se vyznačuje cennými farmakologickými vlastnostmi, jiné pak jsou meziprodukty pro výrobu látek s cennými biologickými, popřípadě farmakologickými účinky. Všechny sloučeniny získané způsobem podle vynálezu jsou nové.
Sloučeniny, které lze připravit způsobem podle vynálezu, je možno znázornit obecným vzorcem I
R1—NH—CH—COOH (CH2)n
CO—NH—(CH)m— (CHzJt-B1
Ř2 (I) kde znamená
B1 skupinu vzorce —SO2OH, —OSO2OH, nebo —OPO(OH)2 nebo —S—S—R3, kde R3 znamená zbytek získaný odštěpením skupiny B1 od sloučeniny obecného vzorce I,
R1 vodík, alkoxykarbonylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, aralkoxykarbonylovou skupinu se 7 až 9 atomy uhlíku, fenoxykarbonylovou skupinu, popřípadě substituova2 nou halogenem, álkoxyskupinou s 1 až 4 átomy uhlíku nebo nitroskupinou, alkanoylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku nebo benzoylovou skupinu,
R2 vodík, alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku nebo karboxylovou skupinu, alkoxykarbonylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku v alkoxylové části nebo fenoxykarbortylovou skupinu nebo karboxamidoskupinú, n číslo 1, 2, 3 nebo 4, m číslo 1, 2 netto 3 a t číslo 1, 2 nebo 3.
Vynález zahrnuje též způsob výroby farmaceuticky nezávadných solí nebo opticky aktivních antipodů uvedených sloučenin.
Ze sloučenin připravených způsobem podle vynálezu je vzhledem k jeho biologie· kým účinkům nutno uvést zejména χ-L-glu· tamyltaurin vzorce XXIV,
H2N—CH—COOH
CH2
CH2
CO-NH—CH2—CH2-SO2OH (XXIV) který se vyznačuje širokým spektrem tera209859 ipeutické a preventivní účinnosti vůči patologickým změnám, majícím přímou nebo nepřímou příčinu v poškození aerobiosférického genetického: adaptačního systému (AGAS). '
K objasnění pojmu AGAS jsou níže uvedeny nejdůležitější tkáně a orgány tvořící tento systém:
aj Všechny biologické hraniční plochy, které jsou ve styku s vnějším vzduchem jako biosférou (pokožka a pokožkové útvary, rohovka a spojivka, ústí a jícnová dutina, dýchací cesty a plíce),
b) kostra a končetiny (duté trubkové kosti a houbovité kosti, kulové klouby, výstelka kloubní dutiny, skeletonové svalstvo],
c) orgány účastnící se regulace iontového hospodářství (transepitelový dopravní systém: střevní klky, ledvinové kanálky),
- dj chrup, potřebný pro rozmělnění potravy a upevněný kořeny«v zubních lůžcích,
e) sluchové, čichové a hlasové orgány.
Sloučeniny připravené způsobem podle vynálezu mají tedy na výše uvedené orgány, popřípadě tkáně systému AGAS příznivý biologický, popřípadě terapeutický účinek.
Sloučeniny připravené způsobem podle vynálezu působí dále na níže uvedené funkce, které souvisí se systémem AGAS: ochranný účinek proti záření, účinek podporující hojení ran a obecně aktivující roesenchym, ochrana proti stále vzrůstajícímu nebezpečí infekce a znečištění pokožky a sliznic (tvorba lysozymu vlhkých sliznic, aktivace řasinkových výstelek v dýchacích cestách atd.), zvýšená ochrana proti infekčním chorobám vyvolaným viry a houbami.
Sloučeniny získané způsobem podle vynálezu jsou účinné proti stále a ve značné míře se zvyšujícím stresovým účinkům (například meteorologické vlivy, značné rozdíly: mezi denní a noční teplotou, zvýšené nebezpečí zranění] života na pevnině tím, že stabilizují přizpůsobovací syndrom a současně odvracejí poškození periferních tkání glukokortikoidy (například poškození spojovacích tkání, poškození základní kostní hmoty atd.). Vznik imunohomoeostázy (vystupňovaná schopnost poznání těla, které buňky přináleží k tělu, a které nikoliv).
Uvedené sloučeniny působí zčásti bezprostředně, zčásti řízením metabolismu vitaminu A, vytvářením metabolitů vitaminu A silněji polárního· charakteru. Tento účinek je srovnatelný s účinkem parathormonu na 25-hydroxych'olekalciferol-l-a-hydroxylázový enzym ledvinových kanálků. Tímto· vysvětlením se stává srozumitelným široké farmakologické, biochemické a terapeutické působení sloučenin připravených způsobem podle vynálezu. Oblasti působení těchto sloučenin jsou tyto:
A. Účinky s charakterem vitaminu A
a) Farmakologické a biochemické účinky
Radioaktivním prvkem značené sulfáty se ve zvýšené míře vpraví do kostní chrupavky krysy, popřípadě do oční čočky, jaterní a plicní tkáně kuřecího zárodku; radioaktivně značený fosfor se ve zvýšené míře vpraví do kostní chrupavky krysy; účinek zvyšující syntézu chondroitinsulfátu; příznivý účinek na hojení ran, popřípadě na hojení ran, experimentálně zhoršené podáváním kortizonu u krys a psů; účinek potencující působení vitaminu A u experimentálně na krysách a kuřatech vyvolaných hypovitaminóz, popřípadě hypervitaminóz; uklidňující působení na stresové účinky podmíněné vředy u krys; příznivý účinek na degranulaci mastocytů; účinek zvyšující produkci lysosymu; působení na hospodaření se stopovými prvky (křemík, zinek, měď, mangan, fluor); příznivý účinek na tvorbu epitelu; stupňující účinek na alkalickou aktivitu fosfatázy; působení na tvorbu granulomového váčku, vyvolanou lokálním účinkem vitaminu A; velmi plochý průběh křivky dávka/ /účinek, popřípadě změna znaménka účinku při velkých dávkách; aktivující účinek na Golgiho ústrojí; příznivý účinek na tvorbu kalichových buněk; účinek zvyšující koncentraci vitaminu A.
I s · ,
b) Klinicky terapeutické účinky
Keratoconjunctivitis sicca; Sjorgrenův syndrom; rhinolaryngopharyngitis sicca; ozaena; chronická bronchitida; sinobronchitida; mukoviscidóza; konstitucionální onemocnění plic u malých dětí; paradentóza; náchylnost kůže a sliznice k nákaze viry a houbami; antagonistické působení vůči kortizonu; příznivý účinek na hojení ran kůže a sliznice při operacích; erosio colli; svědění vyvolané snížením čichového a chuťového smyslu.
B. Účinky bez charakteru vitaminu A
a] Farmakologické a biochemické účinky
Působení na hladinu cukru v krví ve smyslu přechodného snížení; stupňující účinek na fosfaturii; snižující účinek na hladinu fosforu v séru; radioochranný účinek; účinek snižující dobu potřebnou k dosažení cíle při pokusech s labyrintem inaktivních zvířat; tlumicí účinek na experimentálně vyvolanou fluorovou a kadmiovou toxikózu; stupňující účinek na cyklické vyprazdňování ledviny, vyvolané adenosinmonofosfátem; zmírňující účinek na symptomy experimentálně vyvolaného lathyrismu; snížení citlivosti na histamin; stupňující účinek na aktivitu jaterního enzymu tyrosinaminotransferázy.
bj Terapeutické účinky
Slabá poškození zářením; místní nedostatek barviva v kůži; svalová hypotonie; psychopnergetizující účinek; příznivý účinek na involuční a gerontologické stavy, jakož i na. mnesťcké funkce; sklon k tvorbě jizvových fibromů; spondylosis ankylopoetica; onemocnění pohybových orgánů vyvolaná opotřebením; sklerotický fundus; amyloldóza; morphea; fibrocystická mastopathie.
Při podávání sloučenin podle vynálezu je doba léčení velmi různá. U mnohých nemocí (například u rhinolaryngopharyngitšs siccaj se při orálním podávání 5 pg třikrát denně nevyskytují symptomy již po dvou týdnech, k symptomatickému uzdravení jiných, nemocí (například paradentózy Sjorgrenova syndromu) je třeba jednoho, až dvou měsíců, u dalších nemocí (například u spondylosřs ankylopoetica) musí léčba probíhat čtvrt až půl roku.
Ze sloučenin připravených způsobem podle vynálezu je možno jednoduchým způsobem vyrobit libovolné farmaceutické, preventivní, kosmetické, popřípadě veterinárně léčebné preparáty. Tyto· preparáty mohou obsahovat jedinou účinnou látku nebo· kombinaci účinných látek. Dávka čisté účinné látky činí 50 až 500 μξ denně, vztaženo na 1 kg tělesné hmotnosti, podává se rozdělena ve tři jednotlivé dávky.
Jedna tableta obsahuje 2 až 20 ,«g, s výhodou 10 /zg účinné látky, kromě toho· biologicky inertní nosiče, například mléčný cukr, škrob, jakož i obvyklé pomocné tabletovací látky (granulační a kluzné látky, například polyvlnylpyrrolidon, želatinu, mastek, stearát horečnatý, aerosil atd. J.
Vzhledem k mimořádně malým dávkám je účelné přidat účinnou látku ke hmotě, z níž se pak vylisují tablety, ještě před granutací, a to v podobě roztoku. Tímto způsobem se dosáhne rovnoměrného' rozptýlení účinné látky. Malý obsah účinné látky ostatně umožňuje vyrábět účinnou látku, i při výrobě mnoha miliónů tablet ročně, pouze v laboratorním měřítku, a to za cenu, která je dostupná každému nemocnému. Účinné látky jsou stabilní, proto· se mohou tablety dodávat do obchodu bez uvedení lhůty pro spotřebování. Obsah účinné látky u. tablet s retardačním účinkem, popřípadě u spansulárních tobolek může být v rozmezí 10 až 20 /tg. U injekčních preparátů činí účinná dávka v jedné ampulce 5 až 10 ,«g, a preparát se popřípadě může připravit ve formě práškové ampulky, v níž je účinná látka smíšena s netečným vodorozpustným plnivem. Parenterální aplikace se může provádět intramuskulárně, subkutánně nebo intravenosně. V uvedené koncentraci nemají účinné látky škodlivý účinek ani na tkáně ani na steny cév. Účinné látky se mohou podávat i jako infúze. Cípky obsahují 2 až 20, s výhodou asi 10 ,«g účinné látky a vyrábějí se z kakového másla nebo ze syntetických vosků nebo tuků, vhodných pro tento účel. Obsah účinné látky v kosmetických mastích nebo v mastích, určených pro hojení kůže činí 0,1 až 1 pg/g. Základní hmota pro mast může být hydrofilní nebo hydrofobní a obsahuje obvyklé složky, například cholesterol, parafin, glycerin, lanolin, kakaové máso, lněný olej atd. Účinné látky mohou být rovněž formulovány jako aerosolové preparáty, přičemž obsah účinných látek je rovněž v rozmezí 0,1 až 1 μ^^. Ve formě perlinguální tablety obsahuje tableta 10 μg účinné látky, doba rozpadu je 0,5 až 1 hodina. Polymery k prodlouženému uvolňování účinné látky se mohou, připravit například jako suspenze a obsahují 1 až 5 ,ug účinné látky na 1 g polymeru. Injekční preparáty se zpožděným účnkem se mohou formulovat buď za použití vysokomolekutárních polymerů, nebo ze solí sloučenin podle vynálezu, vzniklých s vysokomolárními organickými zásadami [například histon, protamin), přičemž 1 ampulka obsahuje 10 až 20 μg účinné látky. Pudry pro kosmetické použití nebo pro· použití k léčení pokožky se připravují s obvyklými nosiči, například s mastkem, a obsahují 0,1 až 1 μg účinné látky v 1 g pudru. Pro· oční lékařství se sloučeniny podle vynálezu formulují jako kapky, popřípadě jako masti mísitelné se slzami, popřípadě nemísitelné se slzami; obsah účinné látky v těchto preparátech činí 0,1 až 1 μglg. Dětem mají být. sloučeniny podle vynálezu podávány v dávce přibližně 0,3 μg na 1 kg tělesné hmotnosti.
Sterilní preparáty se účelně vyrábějí sterilizační filtrací.
Požadovaný preventivní farmakologický, popřípadě kosmetický účinek výše popsaných preparátů je možno zvýšit a doplnit četnými kombinacemi. Jako v úvahu přicházející biologicky aktivní přísady je v první řadě možno uvést tyto· látky a chránit jejich použití: !
Vitaminy A, C, E a K, stopové prvky, kortizon a jeho· deriváty, progesteron, hormony štítné žlázy, radiomimeticky a imunosupresivně účinné látky, psychofarmaka, především látky s uklidňujícím účinkem, timoleptika, organické sloučeniny křemíku, gerontologické přípravky, látky snižující hladinu cholesterolu v krvi, orální antidiabetika, prot;zánětlivé látky, antihistaminy atd. Dávkování těchto· aktivních přísad je zpravidla stejné jako obvyklá terapeutická dávka při použití těchto· látek samotných.
Sloučeniny vyrobené způsobem podle vynálezu se mohou používat i jako přísada do nutrivních, popřípadě léčivých směsí. Vyvolávají jednak přírůstek na hmotnosti, jednak snižují potřebu vitaminu A, popřípadě zlepšují jeho· metabolismus. Dále se sloučeninami podle vynálezu zvyšuje resorpce stopových prvků a jejich hladina v krvi. Při po1
209839 užití sloučenin podle vynálezu jako přísad do krmiv činí orální dávka účelně 200 ,ug/kg denně. Při smísení s krmivém odpovídá tato dávka přibližně koncentraci 1 až 2 /ig/kg, popřípadě 1 až 2 mg/t krmivá, tj. koncentraci 0,001 až 0,00,2 ppm. Vzhledem k těmto velmi nízkým koncentracím je použití sloučenin podle vynálezu jako přísady do krmivá mimořádně hospodárné. Výhodně se tyto sloučeniny přidávají k vitaminovým předsměsím nebo· se používají v mikrotobolkách, obsahujících sloučeninu podle vynálezu spolu s jinými potřebnými přísadami do krmiv. Sloučenin podle vynálezu je rovněž možno používat v pitné vodě k napájení dobytka, v soli k olizování nebo popřípadě i v podobě spraye.
Ve veterinárním lékařství mají sloučeniny podle vynálezu podobné oblasti použití jako v humánním lékařství, tj. například při onemocnění pokožky, pro hojení ran, při zlomeninách kostí atd.
Je 'společným znakem struktury všech sloučenin obecného vzorce I, že obsahují dikarboxylovou kyselinu, substituovanou v poloze ·«, nebo její derivát substituovaný ještě i v jiných polohách, vázaný přes svou ω-karboxylovou skupinu vazbou amidu kyseliny na primární nebo sekundární alkylamin, který kromě různých substltuentů na svém alkylovém postranním řetězci obsahuje v ω-poloze skupinu silně kyselého charakteru.
Způsob podle vynálezu k výrobě sloučenin obecného vzorce I, jejich solí a jejich optických isomerů se provádí tak, že se sloučenina obecného vzorce II,
Rl_N— CH—COOH
O = C-(CH2jn (Π) kde
R1 a n mají výše uvedený význam, nechá reagovat se sloučeninou obecného· vzorce III
HzN- (CH)m— (CH2)t-B2 R2 (III) nebo s její solí, kde
R2, tam mají výše uvedený význam a
B2 znamená skupinu vzorce —SO2OH, —OSOaOH, —OPO(OH)2 nebo — S—S—R4, kde
R4 znamená zbytek získaný odštěpením skupiny
B2 od sloučeniny obecného vzorce III, a kterákoliv z takto získaných sloučenin se popřípadě přemění ve svou sůl nebo se uvolní ze své soli a/nebo se kterákoliv ze získaných sloučenin připraví v opticky aktivní formě použitím opticky aktivních reakčních složek nebo rozštěpením získaného racemického produktu.
Způsob podle vynálezu spočívá na reakci kyseliny pyrrolíd-l-on-S-karboxylúvé („kyseliny pyroglutamové“) nebo· kyseliny piperid-l-on-6-karboxylové například s taurinem, homotaurinem, N-methyltaurinem atd., nebo s jinými aminy obsahujícími silni kyselou funkční skupinu, nebo s jejích alkalickými solemi nebo se solemi vytvořenými s terciární zásadou, při kteréžto reakci se otevřením laktamového kruhu tvoří ω-amidy.
K přípravě solí sloučenin podle vynálezu se sloučenina obecného vzorce I nechá reagovat s hydroxidem nebo uhličitanem alkalického kovu nebo kovu alkalických zemin nebo s organickou zásadou.
Způsob podle vynálezu je blíže objasněn dále uvedeným příkladem provedení:
4,43 g (10 mmolů) dicyklohexylaminové soli kyseliny karbObenzyloxy-L-pyroiglutainiové (Liebigs Annalen 840, str. 145, 1961), 1,25 gramu (10 mmolů) taurinu a 0,84 g (10 mmolů) hydrogenuhličitanu sodného se rozpustí v 50 ml vody. Získaný roztok se zahřívá po 4 hodiny (nebo se ponechá stát 24 hodiny při teplotě místnosti), načež se odpaří za sníženého tlaku. Zbytek se rozpustí ve vodě a vzniklý roztok se vnese na sloupec iontoměniče (Dowexu 50), který se pak eluuje vodou. Získaný eluát se odpaří. Zbývající látka se katalyticky hydrogenuje za třepání v přítomnosti 0,5 g aktivního uhlí obsahujícího 10 % paládia jakožto katalyzátoru. Katalyzátor se výhodně přidá ve 2 podílech po 0,26 g. Když ustane pohlcování vodíku, roztok se zfiltruje a pak se zahustí při teplotě 30 °C za sníženého tlaku. Olejový zbytek se vysuší v exsikátoru kysličníkem fosforečným, čímž se získá produkt, který je velmi dobře rozpustný ve vodě, nerozpustný v ethanolu. Přidáním malého množství vody a ethanolu v malých podílech je produkt možno překrystalovat. Po překrystalování ze směsi ethanolu a vody se získá 2,03 g ý-L-glutamyltaurinu. Krystalický surový produkt taje při teplotě 202 až 204 °C.

Claims (2)

  1. PŘEDMĚT VYNALEZU 1. Způsob výroby nových derivátů amino- Rl—N— CH—COOH kyselin obecného vzorce I, O = C—(CH2)n Rl—NH—CH—COOH
    (CH2)„
    CO—NH— (CH),n— (CH2)t—B1 R2 (I) kde znamená
    Ri vodík, alkoxykarbonylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku v alkoxylové části, aralkoxykarbonylovou skupinu se 7 až 9 atomy uhlíku v aralkoxylové části, fenyloxykarhonylovou 'skupinu, popřípadě substituovanou halogenem, alkoxyskupinou s 1 až 4 atomy uhlíku nebo nitroskupinou na fenylovém jádru, alkanoylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku nebo benzoylovou skupinu,
    R2 vodík, alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, karboxyskupinu, alkoxykarbonylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku v alkoxylové části, fenoxykarbonylovou skupinu nebo karbo-xamidoskupinu,
    B1 skupinu vzorce —SOžOH, —OSOzOH, —OPOjOHjž nebo —S—S—R3, kde
    R3 znamená zbytek získaný odštěpením skupiny B1 od sloučeniny obecného vzorce I, n číslo 1, 2, 3 nebo 4, m číslo 1, 2 nebe· 3, a t číslo 1, 2 nebo 3, nebo jejich farmaceuticky nezávadných solí nebo jejich opticky aktivních antipodů, vyznačující se tím, že se sloučenina obecného vzorce II, (II) kde
    R1 a n mají výše uvedený význam, nechá reagovat se sloučeninou obecného« vzorce IIII
    H2N— (CH)m-(CH2)t—B2 R2 (ΠΙ) nebo s její solí, kde
    R2, tam mají výše uvedený význam a
    B2 znamená skupinu vzorce —SO2OH, —OSO2OH, —0P0(0H)2 nebo — S— S—R4, kde
    R4 znamená zbytek získaný odštěpením skupiny B2 od sloučeniny obecného vzorce ΠΙ, a kterákoliv z takto získaných sloučenin se popřípadě přemění ve svou sůl nebo se uvolní ze své soli a/nebo se kterákoliv ze získaných sloučenin připraví v opticky aktivní formě použitím opticky aktivních reakčních složek nebo rozštěpením získaného racemického produktu.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se sloučenina obecného vzorce II, kde R1 a n mají význam uvedený v bodě 1, s výhodou kyselina pyroglutamová, nechá reagovat s taurinem nebo homotaurínem.
CS613178A 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin CS209859B2 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU74CI1558A HU174114B (hu) 1975-03-26 1975-03-26 Sposob poluchenija novykh proizvodnykh aminokislot

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS209859B2 true CS209859B2 (cs) 1981-12-31

Family

ID=10994560

Family Applications (5)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS613178A CS209859B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin
CS613578A CS209863B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin
CS613378A CS209861B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin
CS613478A CS209862B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby -L-glutamyltaurinu
CS613278A CS209860B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin

Family Applications After (4)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS613578A CS209863B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin
CS613378A CS209861B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin
CS613478A CS209862B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby -L-glutamyltaurinu
CS613278A CS209860B2 (cs) 1975-03-26 1978-09-22 Způsob výroby nových derivátů aminokyselin

Country Status (4)

Country Link
AT (5) AT357999B (cs)
CS (5) CS209859B2 (cs)
HU (1) HU174114B (cs)
PL (4) PL106523B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
ATA625177A (de) 1979-05-15
ATA625477A (de) 1980-01-15
AT358550B (de) 1980-09-10
CS209862B2 (cs) 1981-12-31
PL108619B1 (en) 1980-04-30
ATA625277A (de) 1980-02-15
PL106656B1 (pl) 1980-01-31
PL102866B1 (pl) 1979-04-30
AT357999B (de) 1980-08-11
AT358549B (de) 1980-09-10
ATA534178A (de) 1980-02-15
CS209860B2 (cs) 1981-12-31
PL106523B1 (pl) 1979-12-31
AT353768B (de) 1979-12-10
HU174114B (hu) 1979-11-28
CS209861B2 (cs) 1981-12-31
ATA625077A (de) 1980-01-15
CS209863B2 (cs) 1981-12-31
AT358000B (de) 1980-08-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS6152147B2 (cs)
CS209858B2 (en) Method of making the new derivatives of the aminoacids
JPS6011024B2 (ja) 新規アミノ酸誘導体の製法
EP0561597B1 (en) New derivatives of physostigmine, their use and pharmaceutical formulations containing them
US3985878A (en) Anti-inflammatory and antirheumatic compounds and preparation
CS209859B2 (cs) Způsob výroby nových derivátů aminokyselin
JPH03193730A (ja) 治療剤
CA2019749C (en) [.alpha.-(tert.butyl aminomethyl)-3,4-dichlorobenzyl] thioacetamide, a procedure for its preparation and its uses
US4419367A (en) Stimulant
JPH10218767A (ja) 骨疾患治療剤
JPS63295579A (ja) 骨粗鬆症治療剤
SE440908B (sv) 2-(o-karboxifenylamino)-6h-pyrimido(2,1-b)kinazol-6-on och derivat derav och kompositioner derav
JP2006213611A (ja) 1‐アミノシクロプロパンカルボン酸等を主成分とする脳卒中又は脳卒中後遺症の予防用又は治療用薬剤