CS209500B2 - Screening machine - Google Patents

Screening machine Download PDF

Info

Publication number
CS209500B2
CS209500B2 CS781408A CS140878A CS209500B2 CS 209500 B2 CS209500 B2 CS 209500B2 CS 781408 A CS781408 A CS 781408A CS 140878 A CS140878 A CS 140878A CS 209500 B2 CS209500 B2 CS 209500B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
articulated
springs
machine according
spring
tube
Prior art date
Application number
CS781408A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter Gruenbaum
Original Assignee
Binder Co Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Binder Co Ag filed Critical Binder Co Ag
Publication of CS209500B2 publication Critical patent/CS209500B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07BSEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
    • B07B1/00Sieving, screening, sifting, or sorting solid materials using networks, gratings, grids, or the like
    • B07B1/46Constructional details of screens in general; Cleaning or heating of screens
    • B07B1/50Cleaning
    • B07B1/54Cleaning with beating devices

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Vibration Prevention Devices (AREA)
  • Apparatuses For Generation Of Mechanical Vibrations (AREA)
  • Investigating Strength Of Materials By Application Of Mechanical Stress (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)

Description

(54) - Prosévací stroj
Vynález -se - - - týká - - -.prósévahího - - - -stroje s otřásácími - i - prvky ; - dotýkajícími - se - ? .spodní strany síta, - - které: sítu- - pomocí - - -trubice- - probíhající -podélně- - -pod - - sítem - a - spojené - s - pohonem - -udělují - -kmitavý - pohyb.
Ve - známých - provedeních - - jsou - obě - - kon- cové části - - otřásacích - - - prvků uloženy - - prostředmctvirn - pryžových vložek v - prosévacím rámu. - Jiné: provedení; - - popsané - v .-popisu vynálezu - NSR patentu č. 7 - 206 -763. - představuje - určité - zlepšení v - důsledku -použití výkyvného ložiska. Vlastnosti - - obou -známých л projedení - 'vsak - nejsou uspokojivé. - - Velmi •j jemnými - prosévacím· - - sítům· - - -musí· - -být- v záj- mlu;- dosažení - třídicího- - účinku: - udělován - kmitavý - pohyb - o - - vysokém· - - - kmitočtu. - . Protože ; kmitání - -celým - prosévacím - rámem- - - vyžaduje .při vysokém- - - kmitočtu - - vysoký -výkon - - pohonu, - - přešlo - - - - se - '-na - uspořádání, - - ve - kterémprosévací - - rám - - zůstává - v - klidu · - a - 'kmitavý pohyb je prostřednictvím - с^^астЬ· prvků udělován přímo - -prosévacímu - - pletivu. Tyto otřásací -prvky jsou - - popsány - - například v - - popisu - vynálezu - k - - rakouskému - patentu č. -322- 477. - Jiné - provedení - otřásacích . - prvků je- i popsáno) v - .popisu - vynálezu· - k - - rakouské- mu- patentu č. - 301 471. Obě -varianty provedení- mají - jednu - - společnou - nevýhodu. Otřásaní prvky totiž vykonávají - - kruhový i pohyb a v-místech· dotyku - - odírají: -síto, - - což - - se- ne- '2
-příznivě projevu je-zejména u <sít s - -malými rozměry - ok. <
Další - - nevýhoda--známých - - provedení- -spočívá - v - použití - pryžové - ' vložky’ v-bodě - - otáčení - kmitající - -trubice. - Tato· - pryžová- vložka se po- krátké době - - v - - důsledku -. - opotřebern stává dále - nepoužitelnou.
Uvedené - -nedostatky - - jsou odstraněny u prosévacího- - -stroje - - podle - - - vynálezu, - - 'jehož podstata- ··- spočívá - - v - - tom, - že - trubice- je- - s - rámem - - - - síta - -spojena - zkříženými . - - kloubovými pružinami/jejichž- body - -zkřížení- - leží - v rovině - ·. síta.
Uvedené - - - kloubové pružiny - jsou tvořeny navzájem, - zkříženými - - -listovými - - pružinami nebo- - pružnými - - tyčemi . a - jsou uspořádány v - rovinách- - rovnoběžných - s -osou -trubice.
Výhodné- - .- je -. - provedení,- ve -kterém - - druhá kloubová - - pružina - . má ' - zúženou - střednic část, kterou s - vůlí - prochází - podélným - -výřezém- v první kloubové- pružině.
Jiné výhodné -provedení- - -spočívá - - v--tom, že - první - - kloubová - pružina - sestává - - - ze- dvou rovnoběžně - - - uspořádaných - - - úzkých - 'pružin, mezi - - kterými - - s '-vůlí- prochází - - druhá . - -kloubová :pružina - tvořená - - - úzkou - - - pružinou.
Kloubové - - pružiny - --jsou - prostřednictvím horních - . - bloků - - a - - - svorníků - - - připevněny na horní- - straně - stroje - . -a- - -spodní - konce - kloubových - pružin . dosedají· - na ' - spodní -- bloky- - spo209500 jené s trubicí opatřenou rameny s otřásacími členy. Kloubové pružiny jsou přitom pomocí příložek a svorníků připevněny na šikmých stěnách bloků.
Úhel křížení kloubových pružin je v rozsahu 30° až 90°, s výhodou je tento úhel 90°. Otřásací členy jsou přitom tvořeny lištami uspořádanými na výšku, které jsou s trubicí spéijeny rameny, kterými tato trubice kolmo prochází.
Nový a vyšší účinek vynálezu spočívá v tom, že v důsledku přeložení bodu otáčení pohybovaných částí do roviny síta dochází к pohybu oitřásačích prvků pouze ve svislém směru a místa dotyku na sítu nejsou odírána, neboť nedochází к žádnému smýkavému pohybu. Kromě toho se po celou dobu provozu stroje zabrání vzniku jakékoliv vůle.
Použitím první pružiny, která s vůlí prochází druhou pružinou tak, že zúžená střední část první pružiny prochází podélnou štěrbinou v druhé pružině, se dosáhne stabilní konstrukce pohyblivých částí a pohybu’ pružin bez vůle a s malým třením.
Připevnění kloubových pružin na blocích umožňuje, že takovým křížovým kloubiem je možno přenášet síly o hodnotě několika tisíc N. Křížové klouby známé v jemné me- chanice naproti tomu přenášejí síly nejvý- Ί še řádu 0,01 N. Podstata vynálezu bude v dalším objas-i něna na příkladu jeho provedení, který je popsán pomocí výkresů, které znázorňují^3 na obr. 1 známé uspořádání otřásacích prvků v pohledu z čelní strany, na obr. 2 perspektivní pohled na uspořádání otřásacích prvků podle vynálezu, na obr. 3 uspořádání těchto otřásacích prvků v pohledu z čel. ní strany, na obr. 4 dvě varianty provedení kloubových pružin, na obr. 5 a 6 detaily . křížových kloubů, ze kterých jsou patrné délkové a.úhlové údaje.
Ve známém provedení (obr. 1) se otřásačí členy 7 dotýkají síta S v bodě A a jsou rameny 6 spojeny s trubicí 5, která může vykonávat kmitavý otočný pohyb kolem osy D označený šipkou. Bod A se pohybuje po normálu ke spojnici AD a jeho pohyb může být rozložen ve složku VH v rovině síta S a ve složku Vv kolmou na tuto rovinu. Ke kmitavému pohybu síta S se využívá jen kolmé složky Vv a složka VH v rovině síta S vyvolává jen odírání otřásacích členů 7 o toto síťoi S. Je nutno dodat, že tato složka VH v závislosti na charakteru vzájemného; pohybu mezi otřásacími členy 7 a sítem S toto síto S velmi rychle zničí, zejména při malých rozměrech ok síta S.
Trubice 5 může být v konstrukci umístěna těsně u síta S, což je však omezeno poloměrem. trubice 5, takže mezi osou D a bodem A bude vždy vzdálenost, ze které vyplývá složka VH pohybu v rovině síta S.
Další nevýhoda známého uložení trubice 5 v bodě D pří použití pryžových vložek spočívá v tom, že tyto nemohou být v radiál ním směru provedeny tak tuhé, aby zabránily přídavnému odírání ve směru vložky VH. Známá naklápěcí ložiska mají podle údajů výrobce po asi šesti měsících provozu v důsledku opotřebení takovou vůli, která je řádově srovnatelná s amplitudou kmitů bodu A ve směru kolmé vložky Vv, takže mezi otřásacím členem 7 a sítem S dochází ke zvýšenému otěru.
К uložení otřásacích členů 7 podle vynálezu jsou naproti tomu použity křížové klouby tvořené kloubovými pružinami, které se v přesné mechanice používají pro uložení přístrojových částí nebo kyvadel s malou úhlovou výchylkou. Tato, uložení jsou bez vůle a nekladou pohybu prakticky žádný odpor. Kinematika kloubu a výchylka bodu otáčení jsou známy z výpočtů a mikroskopických pozorování.
Provedení podle vynálezu znázorněné na obr. 2 sestává z otřásacích členů 7, z nichž jsou znázorněny pouze části, ramen 6, z nichž je znázorněno jen jedno, trubice 5 a spodních bloků 4, 4’ pevně spojených s trubicí 5 a kloubovými pružinami 2, 2’, 3, 3’ s horními bloky 1, 1’ upevněnými na rámu 9 síta S. Spojení bloků 4, 4’, 1, 1’ s kloubovými pružinami 2, 2’, 3, 3’ je rozebíratelné a je provedeno příložkami 8 a svorníky 12, které jsou jen naznačeny.
V čelním pohledu na obr. 3 je znázorněno spojení s rámem 9 síta S pomocí svorníků 11, přičemž spojnice osy D otáčení s bodem A otřásacího členu 7 leží přesně v rovině znázorněného síta S. Tímto způsobem se dosáhne takové konstrukce kloubu, že směr V pohybu bodu A (víz. též obr. 1) je přesně kolmý na rovinu síta S. Z obr. 3 je také patrné, že střed RM trubice 5, který ve známém uspořádání souhlasí s osou D otáčení, se nyní nachází hluboko pod osou D otáčení, a směr V pohybu bodu A je přesto kolmý na rovinu síta S. Je-li pak spodnímu bloku 4 blíže neznázorněným pohonem udělován kmitavý pohyb ve směru šipky X, jehož amplituda je s výhodou několik milimetrů, bude bod A, protože se všechny body otočné soustavy otáčejí přesně kolem osy D, vykonávat pohyb, který je vnucen sítu S, v obou svislých směrech.
Dvojice kloubových pružin 2, 3 patrná z oblr. 3, je znázorněna na obr. 4. Střední část druhé kloubové pružiny 3 zapadá s vůlí do výřezu v první kloubové pružině 2, což umožňuje kompenzovat nepřesnost sestavení, takže mezi kloubovými pružinami 2, 3 při malých vzájemných pohybech nedochází к odírání.
Jiné provedení kloubových pružin 2, 3 může být tvořeno úzkými pružinami 2a, 3a o kruhovém, čtvercovém nebo obdélníkovém průřezu, přičemž moduly průřezu vnějších úzkých pružin 2a jsou pokud možno rovny polovině modulu průřezu vnitřní úzké pružiny 3a. Je-li tato podmínka splněna, je kloub symetrický.
Některé hlavní rozměry kloubu jsou zhá209500 zorněny na obr. 5. Uhel 2a rozevření nebo zkřížení může být teoreticky v rozsahu 0° až 180°, přičelmž prakticky , použitelný je úhel v rozmezí mezi 30° až 150° a z konstrukčního a výrobního hlediska je zvláště výhodný úhel kolem 90°. Poměr délek %/ /L2 se· při praktickém provedení bude pohybovat mezi 0,15 až 1. Matematicky lze dokázat, že optimum·' z hlediska i tak ex trémně malých pohybů . bodu otáčení v bodě křížení kloubových pružin 2, 3 je při poměru L1/L2 = 0,25.
Na obr. 6 je schematicky znázorněno prohnutí obou kloubových pružin při vykývnutí spodního bloku · 4 a úhel β, při nehybném horním bloku 1. Úhel β je v· praktickém provedení kolem 2° · nebo· méně.

Claims (9)

pRedmEt vynalezu
1. Prosévací stroj s otřásacími členy do-#» sedajícími na spodní stranu síta, které sítu! pomocí připojené trubice, probíhající podél--| ně pod sítem a spojené s ‘pohonem, udělují? kmitavý pohyb, vyznačující se tím, že tru-L biče (5) je s· rámém (9j síta· (S) spojenaar zkříženými kloubovými pružinami (2, 3, 2’,| 3’), jejichž body zkřížení leží v rovině sítal (S). I
2. Prosévací stroj podle bodu 1, vyzna-3 čující se tím, že kloubové pružiny (2, 3, 2’T 3’) jsou tvořeny navzájem zkříženým! lis-| tovými pružinami nebo· pružnými tyčemi. |
3. Prosévací stroj podle bodů 1 a 2, vy-| značující se tím, že kloubové pružiny (2,® 3, 2’, 3’) jsou uspořádány · v rovinách r-ov-í neběžných s· osou trubice (5). |
4. Prosévací stroj podle bodů 1 až 3, vy-| značující se· tím, že druhá kloubová pruži-1 na (3) má zúženou · střední část, kterou s> vůlí prochází podélným· výřezem, v první] kloubové pružině (2). |
5. Prosévací stroj podle bodů 1 až 3, vy-| značující se tím, že první kloubová pru--t žina (2) sestává ze dvou rovnoběžně uspořádaných úzkých pružin (2a), mezi který imi s vůlí prochází druhá kloubová pružina |(3) tvořená úzkou pružinou (3a).
| 6. Prosévací stroj podle bodů 1 až 6, vyjznačující se· tím, že 'kloubové pružiny (2, p, 2’, 3’) jsou prostřednictvím horních· blosků (1, 1’) a svorníků (11) připevněny na llfto-r-ní straně stroje a spodní konce klouboí.vých pružin (2, 3, 2’, 3’) dosedají na spod|ní . bloky (4, 4’) spojené s trubicí · (5) opattřenou rameny (6) s otřásacími· členy (7).
В
7. Prosévací stroj podle bodu 6, vyznačující se tím, že kloubové pružiny (2, · 3, 2’, 13’) jsou pomocí příložek (8) a svorníků (12) Ipřipevněny na šikmých stěnách bloků (4, k).
I
8. Prosévací stroj podle bodů 1 až 7, vyznačující · se· tím, · že úhel křížení 'kloubových· pružin (2, 3, 2’,. 3’) je· v rozsahu 30° laž 90°, s výhodou je tentoi úhel 90°.
I
9. Prosévací stroj podle bodu 7, vyznaíčující se tím, že· otřásaní členy (7) jsou Stvořeny lištami uspořádanými · na výšku, Ikteré jsou s trubicí (5) spojeny rameny J(6), kterými tato trubice (5) kolmo prochází.
CS781408A 1977-03-23 1978-03-06 Screening machine CS209500B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT203477A AT345645B (de) 1977-03-23 1977-03-23 Siebmaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS209500B2 true CS209500B2 (en) 1981-12-31

Family

ID=3526378

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS781408A CS209500B2 (en) 1977-03-23 1978-03-06 Screening machine

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4169788A (cs)
JP (1) JPS53117857A (cs)
AT (1) AT345645B (cs)
BR (1) BR7801822A (cs)
CA (1) CA1090297A (cs)
CH (1) CH631641A5 (cs)
CS (1) CS209500B2 (cs)
DD (1) DD135039A5 (cs)
DE (1) DE2805089C2 (cs)
ES (1) ES467998A1 (cs)
FI (1) FI59936C (cs)
FR (1) FR2384556A1 (cs)
GB (1) GB1593706A (cs)
HU (1) HU179423B (cs)
IT (1) IT1102621B (cs)
PL (1) PL110621B1 (cs)
RO (1) RO76717A (cs)
SE (1) SE432208B (cs)
YU (1) YU39414B (cs)
ZA (1) ZA78944B (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4288320A (en) * 1980-05-05 1981-09-08 Litton Systems, Inc. Vibrating screen with screen deck unclogging mechanism
AT379969B (de) * 1983-05-04 1986-03-25 Rheinische Werkzeug & Maschf Siebmaschine
FR2585419B1 (fr) * 1985-07-26 1989-06-30 Bertin & Cie Dispositif de support et de guidage d'un element mobile a rotation autour d'un axe
AT386767B (de) * 1986-10-24 1988-10-10 Voest Alpine Ag Ballistischer sichter
AT386766B (de) * 1986-10-30 1988-10-10 Ife Gmbh Einrichtung fuer muellsortieranlagen
GB2198664B (en) * 1986-12-10 1990-10-24 Vni Pi Mekh Obrabotki Vibratory screening machine
US5397002A (en) * 1993-05-14 1995-03-14 Lambert; Gene F. Variable control screen apparatus
CN110281466A (zh) * 2019-07-03 2019-09-27 三威塑胶电子(珠海)有限公司 一种水口分离设备及其控制方法
CN116871160B (zh) * 2023-09-05 2023-11-28 山西中农化生物技术股份有限公司 一种土壤调理剂分级筛分装置

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR15873E (fr) * 1911-03-31 1912-10-10 Societe Daverio Henrici & Cie S A Batteur pour tamis à secousses
US1904032A (en) * 1931-01-16 1933-04-18 Benjamin F Roberts Apparatus for screening materials
DE605300C (de) * 1932-01-23 1934-11-08 Carl Schenck Eisengiesserei Schwingsieb, bei welchem eine Selbstreinigung durch Schwingungen eines oder mehrererSiebgewebe stattfindet
US2236341A (en) * 1937-01-29 1941-03-25 George E Markley Vibratory material handling screen mechanism
US2920498A (en) * 1954-03-17 1960-01-12 Schenck Gmbh Carl Linking device for movable parts
GB771128A (en) * 1954-09-07 1957-03-27 Lucas Industries Ltd Means for pivotally supporting an angularly movable member
US3483974A (en) * 1968-02-09 1969-12-16 Universal Oil Prod Co Bar type screening unit with resilient edge sealing means
DE7006692U (de) * 1970-02-24 1970-05-27 Rheinische Werkzeug & Maschf Siebmaschine.
DE2135323A1 (de) * 1971-07-15 1973-01-25 Kloeckner Humboldt Deutz Ag Schwingsieb, insbesondere schwingsieb fuer die feinabsiebung
US3932442A (en) * 1973-08-27 1976-01-13 Lundy Electronics & Systems, Inc. Process for screening materials with vibrating screens
AT322477B (de) * 1973-10-24 1975-05-26 Binder Co Ag Siebmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
BR7801822A (pt) 1978-10-17
SE432208B (sv) 1984-03-26
FI59936C (fi) 1981-11-10
JPS5525909B2 (cs) 1980-07-09
JPS53117857A (en) 1978-10-14
US4169788A (en) 1979-10-02
DE2805089A1 (de) 1978-10-05
FI780708A (fi) 1978-09-24
YU67978A (en) 1982-10-31
FR2384556A1 (fr) 1978-10-20
FI59936B (fi) 1981-07-31
RO76717A (ro) 1981-05-30
PL205253A1 (pl) 1978-12-04
ZA78944B (en) 1979-01-31
YU39414B (en) 1984-12-31
SE7802203L (sv) 1978-09-24
FR2384556B1 (cs) 1984-04-20
ATA203477A (de) 1978-01-15
CA1090297A (en) 1980-11-25
CH631641A5 (de) 1982-08-31
IT7848221A0 (it) 1978-02-28
ES467998A1 (es) 1978-11-16
IT1102621B (it) 1985-10-07
GB1593706A (en) 1981-07-22
HU179423B (en) 1982-10-28
PL110621B1 (en) 1980-07-31
AT345645B (de) 1978-09-25
DE2805089C2 (de) 1982-03-18
DD135039A5 (de) 1979-04-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS209500B2 (en) Screening machine
DE3930297C2 (de) Abtastvorrichtung mit Torsionsstab und Dämpfung
US6193226B1 (en) Positioning mechanism
EP1302342B1 (de) Federungssystem für eine pendelnd gelagerte Achse
US3674285A (en) Vehicle suspension
US4235470A (en) Utility vehicle with a self-contained driver compartment
US6220587B1 (en) Vibration dampening assembly
CZ348387A3 (en) Mass balancing for vibration drives
JPS59201785A (ja) 関節機構
DE3512215A1 (de) Siebmaschine mit einem flexiblen siebbelag
US3030098A (en) Resilient mount assembly
US2751262A (en) Resilient bearing support for balancing machines
CN112955373B (zh) 摩托车的翻转解耦的转向装置以及摩托车
DE1430001A1 (de) Schwingachsenaufhaengung fuer die angetriebenen Raeder eines Kraftfahrzeugs
US5191941A (en) Suspension device for a plow
JPH0440075B2 (cs)
JPH0354777B2 (cs)
EP0383278B1 (de) Schlepper mit kippbarer Kabine für den landwirtschaftlichen Einsatz
US4744122A (en) Scrubbing apparatus for vehicles
US2176376A (en) Inclined vibrating screen
DE2716589A1 (de) Federaufhaengung gleitbackenloser achsbuchsen von eisenbahnfahrzeugen
DE1012948B (de) Anordnung zur Abfederung einer Kabine auf einem Schienenfahrzeug, insbesondere auf einem Lokomotivtender
DE3006762A1 (de) Aufhaengung fuer ein hubschrauber- rotorgetriebe
DE4009519A1 (de) Elastische lagerung eines fuer die fahrtrichtungsaenderung dienenden lenkers eines motorrades
SU979176A1 (ru) Подвеска моста транспортного средства