CS209500B2 - Screening machine - Google Patents
Screening machine Download PDFInfo
- Publication number
- CS209500B2 CS209500B2 CS781408A CS140878A CS209500B2 CS 209500 B2 CS209500 B2 CS 209500B2 CS 781408 A CS781408 A CS 781408A CS 140878 A CS140878 A CS 140878A CS 209500 B2 CS209500 B2 CS 209500B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- articulated
- springs
- machine according
- spring
- tube
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B07—SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
- B07B—SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
- B07B1/00—Sieving, screening, sifting, or sorting solid materials using networks, gratings, grids, or the like
- B07B1/46—Constructional details of screens in general; Cleaning or heating of screens
- B07B1/50—Cleaning
- B07B1/54—Cleaning with beating devices
Landscapes
- Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
- Vibration Prevention Devices (AREA)
- Apparatuses For Generation Of Mechanical Vibrations (AREA)
- Investigating Strength Of Materials By Application Of Mechanical Stress (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
Description
(54) - Prosévací stroj
Vynález -se - - - týká - - -.prósévahího - - - -stroje s otřásácími - i - prvky ; - dotýkajícími - se - ? .spodní strany síta, - - které: sítu- - pomocí - - -trubice- - probíhající -podélně- - -pod - - sítem - a - spojené - s - pohonem - -udělují - -kmitavý - pohyb.
Ve - známých - provedeních - - jsou - obě - - kon- cové části - - otřásacích - - - prvků uloženy - - prostředmctvirn - pryžových vložek v - prosévacím rámu. - Jiné: provedení; - - popsané - v .-popisu vynálezu - NSR patentu č. 7 - 206 -763. - představuje - určité - zlepšení v - důsledku -použití výkyvného ložiska. Vlastnosti - - obou -známých л projedení - 'vsak - nejsou uspokojivé. - - Velmi •j jemnými - prosévacím· - - sítům· - - -musí· - -být- v záj- mlu;- dosažení - třídicího- - účinku: - udělován - kmitavý - pohyb - o - - vysokém· - - - kmitočtu. - . Protože ; kmitání - -celým - prosévacím - rámem- - - vyžaduje .při vysokém- - - kmitočtu - - vysoký -výkon - - pohonu, - - přešlo - - - - se - '-na - uspořádání, - - ve - kterémprosévací - - rám - - zůstává - v - klidu · - a - 'kmitavý pohyb je prostřednictvím - с^^астЬ· prvků udělován přímo - -prosévacímu - - pletivu. Tyto otřásací -prvky jsou - - popsány - - například v - - popisu - vynálezu - k - - rakouskému - patentu č. -322- 477. - Jiné - provedení - otřásacích . - prvků je- i popsáno) v - .popisu - vynálezu· - k - - rakouské- mu- patentu č. - 301 471. Obě -varianty provedení- mají - jednu - - společnou - nevýhodu. Otřásaní prvky totiž vykonávají - - kruhový i pohyb a v-místech· dotyku - - odírají: -síto, - - což - - se- ne- '2
-příznivě projevu je-zejména u <sít s - -malými rozměry - ok. <
Další - - nevýhoda--známých - - provedení- -spočívá - v - použití - pryžové - ' vložky’ v-bodě - - otáčení - kmitající - -trubice. - Tato· - pryžová- vložka se po- krátké době - - v - - důsledku -. - opotřebern stává dále - nepoužitelnou.
Uvedené - -nedostatky - - jsou odstraněny u prosévacího- - -stroje - - podle - - - vynálezu, - - 'jehož podstata- ··- spočívá - - v - - tom, - že - trubice- je- - s - rámem - - - - síta - -spojena - zkříženými . - - kloubovými pružinami/jejichž- body - -zkřížení- - leží - v rovině - ·. síta.
Uvedené - - - kloubové pružiny - jsou tvořeny navzájem, - zkříženými - - -listovými - - pružinami nebo- - pružnými - - tyčemi . a - jsou uspořádány v - rovinách- - rovnoběžných - s -osou -trubice.
Výhodné- - .- je -. - provedení,- ve -kterém - - druhá kloubová - - pružina - . má ' - zúženou - střednic část, kterou s - vůlí - prochází - podélným - -výřezém- v první kloubové- pružině.
Jiné výhodné -provedení- - -spočívá - - v--tom, že - první - - kloubová - pružina - sestává - - - ze- dvou rovnoběžně - - - uspořádaných - - - úzkých - 'pružin, mezi - - kterými - - s '-vůlí- prochází - - druhá . - -kloubová :pružina - tvořená - - - úzkou - - - pružinou.
Kloubové - - pružiny - --jsou - prostřednictvím horních - . - bloků - - a - - - svorníků - - - připevněny na horní- - straně - stroje - . -a- - -spodní - konce - kloubových - pružin . dosedají· - na ' - spodní -- bloky- - spo209500 jené s trubicí opatřenou rameny s otřásacími členy. Kloubové pružiny jsou přitom pomocí příložek a svorníků připevněny na šikmých stěnách bloků.
Úhel křížení kloubových pružin je v rozsahu 30° až 90°, s výhodou je tento úhel 90°. Otřásací členy jsou přitom tvořeny lištami uspořádanými na výšku, které jsou s trubicí spéijeny rameny, kterými tato trubice kolmo prochází.
Nový a vyšší účinek vynálezu spočívá v tom, že v důsledku přeložení bodu otáčení pohybovaných částí do roviny síta dochází к pohybu oitřásačích prvků pouze ve svislém směru a místa dotyku na sítu nejsou odírána, neboť nedochází к žádnému smýkavému pohybu. Kromě toho se po celou dobu provozu stroje zabrání vzniku jakékoliv vůle.
Použitím první pružiny, která s vůlí prochází druhou pružinou tak, že zúžená střední část první pružiny prochází podélnou štěrbinou v druhé pružině, se dosáhne stabilní konstrukce pohyblivých částí a pohybu’ pružin bez vůle a s malým třením.
Připevnění kloubových pružin na blocích umožňuje, že takovým křížovým kloubiem je možno přenášet síly o hodnotě několika tisíc N. Křížové klouby známé v jemné me- chanice naproti tomu přenášejí síly nejvý- Ί še řádu 0,01 N. Podstata vynálezu bude v dalším objas-i něna na příkladu jeho provedení, který je popsán pomocí výkresů, které znázorňují^3 na obr. 1 známé uspořádání otřásacích prvků v pohledu z čelní strany, na obr. 2 perspektivní pohled na uspořádání otřásacích prvků podle vynálezu, na obr. 3 uspořádání těchto otřásacích prvků v pohledu z čel. ní strany, na obr. 4 dvě varianty provedení kloubových pružin, na obr. 5 a 6 detaily . křížových kloubů, ze kterých jsou patrné délkové a.úhlové údaje.
Ve známém provedení (obr. 1) se otřásačí členy 7 dotýkají síta S v bodě A a jsou rameny 6 spojeny s trubicí 5, která může vykonávat kmitavý otočný pohyb kolem osy D označený šipkou. Bod A se pohybuje po normálu ke spojnici AD a jeho pohyb může být rozložen ve složku VH v rovině síta S a ve složku Vv kolmou na tuto rovinu. Ke kmitavému pohybu síta S se využívá jen kolmé složky Vv a složka VH v rovině síta S vyvolává jen odírání otřásacích členů 7 o toto síťoi S. Je nutno dodat, že tato složka VH v závislosti na charakteru vzájemného; pohybu mezi otřásacími členy 7 a sítem S toto síto S velmi rychle zničí, zejména při malých rozměrech ok síta S.
Trubice 5 může být v konstrukci umístěna těsně u síta S, což je však omezeno poloměrem. trubice 5, takže mezi osou D a bodem A bude vždy vzdálenost, ze které vyplývá složka VH pohybu v rovině síta S.
Další nevýhoda známého uložení trubice 5 v bodě D pří použití pryžových vložek spočívá v tom, že tyto nemohou být v radiál ním směru provedeny tak tuhé, aby zabránily přídavnému odírání ve směru vložky VH. Známá naklápěcí ložiska mají podle údajů výrobce po asi šesti měsících provozu v důsledku opotřebení takovou vůli, která je řádově srovnatelná s amplitudou kmitů bodu A ve směru kolmé vložky Vv, takže mezi otřásacím členem 7 a sítem S dochází ke zvýšenému otěru.
К uložení otřásacích členů 7 podle vynálezu jsou naproti tomu použity křížové klouby tvořené kloubovými pružinami, které se v přesné mechanice používají pro uložení přístrojových částí nebo kyvadel s malou úhlovou výchylkou. Tato, uložení jsou bez vůle a nekladou pohybu prakticky žádný odpor. Kinematika kloubu a výchylka bodu otáčení jsou známy z výpočtů a mikroskopických pozorování.
Provedení podle vynálezu znázorněné na obr. 2 sestává z otřásacích členů 7, z nichž jsou znázorněny pouze části, ramen 6, z nichž je znázorněno jen jedno, trubice 5 a spodních bloků 4, 4’ pevně spojených s trubicí 5 a kloubovými pružinami 2, 2’, 3, 3’ s horními bloky 1, 1’ upevněnými na rámu 9 síta S. Spojení bloků 4, 4’, 1, 1’ s kloubovými pružinami 2, 2’, 3, 3’ je rozebíratelné a je provedeno příložkami 8 a svorníky 12, které jsou jen naznačeny.
V čelním pohledu na obr. 3 je znázorněno spojení s rámem 9 síta S pomocí svorníků 11, přičemž spojnice osy D otáčení s bodem A otřásacího členu 7 leží přesně v rovině znázorněného síta S. Tímto způsobem se dosáhne takové konstrukce kloubu, že směr V pohybu bodu A (víz. též obr. 1) je přesně kolmý na rovinu síta S. Z obr. 3 je také patrné, že střed RM trubice 5, který ve známém uspořádání souhlasí s osou D otáčení, se nyní nachází hluboko pod osou D otáčení, a směr V pohybu bodu A je přesto kolmý na rovinu síta S. Je-li pak spodnímu bloku 4 blíže neznázorněným pohonem udělován kmitavý pohyb ve směru šipky X, jehož amplituda je s výhodou několik milimetrů, bude bod A, protože se všechny body otočné soustavy otáčejí přesně kolem osy D, vykonávat pohyb, který je vnucen sítu S, v obou svislých směrech.
Dvojice kloubových pružin 2, 3 patrná z oblr. 3, je znázorněna na obr. 4. Střední část druhé kloubové pružiny 3 zapadá s vůlí do výřezu v první kloubové pružině 2, což umožňuje kompenzovat nepřesnost sestavení, takže mezi kloubovými pružinami 2, 3 při malých vzájemných pohybech nedochází к odírání.
Jiné provedení kloubových pružin 2, 3 může být tvořeno úzkými pružinami 2a, 3a o kruhovém, čtvercovém nebo obdélníkovém průřezu, přičemž moduly průřezu vnějších úzkých pružin 2a jsou pokud možno rovny polovině modulu průřezu vnitřní úzké pružiny 3a. Je-li tato podmínka splněna, je kloub symetrický.
Některé hlavní rozměry kloubu jsou zhá209500 zorněny na obr. 5. Uhel 2a rozevření nebo zkřížení může být teoreticky v rozsahu 0° až 180°, přičelmž prakticky , použitelný je úhel v rozmezí mezi 30° až 150° a z konstrukčního a výrobního hlediska je zvláště výhodný úhel kolem 90°. Poměr délek %/ /L2 se· při praktickém provedení bude pohybovat mezi 0,15 až 1. Matematicky lze dokázat, že optimum·' z hlediska i tak ex trémně malých pohybů . bodu otáčení v bodě křížení kloubových pružin 2, 3 je při poměru L1/L2 = 0,25.
Na obr. 6 je schematicky znázorněno prohnutí obou kloubových pružin při vykývnutí spodního bloku · 4 a úhel β, při nehybném horním bloku 1. Úhel β je v· praktickém provedení kolem 2° · nebo· méně.
Claims (9)
1. Prosévací stroj s otřásacími členy do-#» sedajícími na spodní stranu síta, které sítu! pomocí připojené trubice, probíhající podél--| ně pod sítem a spojené s ‘pohonem, udělují? kmitavý pohyb, vyznačující se tím, že tru-L biče (5) je s· rámém (9j síta· (S) spojenaar zkříženými kloubovými pružinami (2, 3, 2’,| 3’), jejichž body zkřížení leží v rovině sítal (S). I
2. Prosévací stroj podle bodu 1, vyzna-3 čující se tím, že kloubové pružiny (2, 3, 2’T 3’) jsou tvořeny navzájem zkříženým! lis-| tovými pružinami nebo· pružnými tyčemi. |
3. Prosévací stroj podle bodů 1 a 2, vy-| značující se tím, že kloubové pružiny (2,® 3, 2’, 3’) jsou uspořádány · v rovinách r-ov-í neběžných s· osou trubice (5). |
4. Prosévací stroj podle bodů 1 až 3, vy-| značující se· tím, že druhá kloubová pruži-1 na (3) má zúženou · střední část, kterou s> vůlí prochází podélným· výřezem, v první] kloubové pružině (2). |
5. Prosévací stroj podle bodů 1 až 3, vy-| značující se tím, že první kloubová pru--t žina (2) sestává ze dvou rovnoběžně uspořádaných úzkých pružin (2a), mezi který imi s vůlí prochází druhá kloubová pružina |(3) tvořená úzkou pružinou (3a).
| 6. Prosévací stroj podle bodů 1 až 6, vyjznačující se· tím, že 'kloubové pružiny (2, p, 2’, 3’) jsou prostřednictvím horních· blosků (1, 1’) a svorníků (11) připevněny na llfto-r-ní straně stroje a spodní konce klouboí.vých pružin (2, 3, 2’, 3’) dosedají na spod|ní . bloky (4, 4’) spojené s trubicí · (5) opattřenou rameny (6) s otřásacími· členy (7).
В
7. Prosévací stroj podle bodu 6, vyznačující se tím, že kloubové pružiny (2, · 3, 2’, 13’) jsou pomocí příložek (8) a svorníků (12) Ipřipevněny na šikmých stěnách bloků (4, k).
I
8. Prosévací stroj podle bodů 1 až 7, vyznačující · se· tím, · že úhel křížení 'kloubových· pružin (2, 3, 2’,. 3’) je· v rozsahu 30° laž 90°, s výhodou je tentoi úhel 90°.
I
9. Prosévací stroj podle bodu 7, vyznaíčující se tím, že· otřásaní členy (7) jsou Stvořeny lištami uspořádanými · na výšku, Ikteré jsou s trubicí (5) spojeny rameny J(6), kterými tato trubice (5) kolmo prochází.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT203477A AT345645B (de) | 1977-03-23 | 1977-03-23 | Siebmaschine |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS209500B2 true CS209500B2 (en) | 1981-12-31 |
Family
ID=3526378
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS781408A CS209500B2 (en) | 1977-03-23 | 1978-03-06 | Screening machine |
Country Status (20)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4169788A (cs) |
JP (1) | JPS53117857A (cs) |
AT (1) | AT345645B (cs) |
BR (1) | BR7801822A (cs) |
CA (1) | CA1090297A (cs) |
CH (1) | CH631641A5 (cs) |
CS (1) | CS209500B2 (cs) |
DD (1) | DD135039A5 (cs) |
DE (1) | DE2805089C2 (cs) |
ES (1) | ES467998A1 (cs) |
FI (1) | FI59936C (cs) |
FR (1) | FR2384556A1 (cs) |
GB (1) | GB1593706A (cs) |
HU (1) | HU179423B (cs) |
IT (1) | IT1102621B (cs) |
PL (1) | PL110621B1 (cs) |
RO (1) | RO76717A (cs) |
SE (1) | SE432208B (cs) |
YU (1) | YU39414B (cs) |
ZA (1) | ZA78944B (cs) |
Families Citing this family (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4288320A (en) * | 1980-05-05 | 1981-09-08 | Litton Systems, Inc. | Vibrating screen with screen deck unclogging mechanism |
AT379969B (de) * | 1983-05-04 | 1986-03-25 | Rheinische Werkzeug & Maschf | Siebmaschine |
FR2585419B1 (fr) * | 1985-07-26 | 1989-06-30 | Bertin & Cie | Dispositif de support et de guidage d'un element mobile a rotation autour d'un axe |
AT386767B (de) * | 1986-10-24 | 1988-10-10 | Voest Alpine Ag | Ballistischer sichter |
AT386766B (de) * | 1986-10-30 | 1988-10-10 | Ife Gmbh | Einrichtung fuer muellsortieranlagen |
GB2198664B (en) * | 1986-12-10 | 1990-10-24 | Vni Pi Mekh Obrabotki | Vibratory screening machine |
US5397002A (en) * | 1993-05-14 | 1995-03-14 | Lambert; Gene F. | Variable control screen apparatus |
CN110281466A (zh) * | 2019-07-03 | 2019-09-27 | 三威塑胶电子(珠海)有限公司 | 一种水口分离设备及其控制方法 |
CN116871160B (zh) * | 2023-09-05 | 2023-11-28 | 山西中农化生物技术股份有限公司 | 一种土壤调理剂分级筛分装置 |
Family Cites Families (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR15873E (fr) * | 1911-03-31 | 1912-10-10 | Societe Daverio Henrici & Cie S A | Batteur pour tamis à secousses |
US1904032A (en) * | 1931-01-16 | 1933-04-18 | Benjamin F Roberts | Apparatus for screening materials |
DE605300C (de) * | 1932-01-23 | 1934-11-08 | Carl Schenck Eisengiesserei | Schwingsieb, bei welchem eine Selbstreinigung durch Schwingungen eines oder mehrererSiebgewebe stattfindet |
US2236341A (en) * | 1937-01-29 | 1941-03-25 | George E Markley | Vibratory material handling screen mechanism |
US2920498A (en) * | 1954-03-17 | 1960-01-12 | Schenck Gmbh Carl | Linking device for movable parts |
GB771128A (en) * | 1954-09-07 | 1957-03-27 | Lucas Industries Ltd | Means for pivotally supporting an angularly movable member |
US3483974A (en) * | 1968-02-09 | 1969-12-16 | Universal Oil Prod Co | Bar type screening unit with resilient edge sealing means |
DE7006692U (de) * | 1970-02-24 | 1970-05-27 | Rheinische Werkzeug & Maschf | Siebmaschine. |
DE2135323A1 (de) * | 1971-07-15 | 1973-01-25 | Kloeckner Humboldt Deutz Ag | Schwingsieb, insbesondere schwingsieb fuer die feinabsiebung |
US3932442A (en) * | 1973-08-27 | 1976-01-13 | Lundy Electronics & Systems, Inc. | Process for screening materials with vibrating screens |
AT322477B (de) * | 1973-10-24 | 1975-05-26 | Binder Co Ag | Siebmaschine |
-
1977
- 1977-03-23 AT AT203477A patent/AT345645B/de not_active IP Right Cessation
-
1978
- 1978-02-07 DE DE2805089A patent/DE2805089C2/de not_active Expired
- 1978-02-08 CH CH138578A patent/CH631641A5/de not_active IP Right Cessation
- 1978-02-17 ZA ZA00780944A patent/ZA78944B/xx unknown
- 1978-02-17 GB GB6413/78A patent/GB1593706A/en not_active Expired
- 1978-02-23 HU HU78BI563A patent/HU179423B/hu unknown
- 1978-02-27 SE SE7802203A patent/SE432208B/sv unknown
- 1978-02-28 IT IT48221/78A patent/IT1102621B/it active
- 1978-03-02 RO RO7893375A patent/RO76717A/ro unknown
- 1978-03-02 FI FI780708A patent/FI59936C/fi not_active IP Right Cessation
- 1978-03-02 US US05/882,822 patent/US4169788A/en not_active Expired - Lifetime
- 1978-03-06 CS CS781408A patent/CS209500B2/cs unknown
- 1978-03-11 PL PL1978205253A patent/PL110621B1/pl unknown
- 1978-03-15 JP JP2881078A patent/JPS53117857A/ja active Granted
- 1978-03-17 ES ES467998A patent/ES467998A1/es not_active Expired
- 1978-03-17 CA CA299,225A patent/CA1090297A/en not_active Expired
- 1978-03-17 FR FR7807865A patent/FR2384556A1/fr active Granted
- 1978-03-21 DD DD78204309A patent/DD135039A5/xx unknown
- 1978-03-22 BR BR7801822A patent/BR7801822A/pt unknown
- 1978-03-22 YU YU679/78A patent/YU39414B/xx unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
BR7801822A (pt) | 1978-10-17 |
SE432208B (sv) | 1984-03-26 |
FI59936C (fi) | 1981-11-10 |
JPS5525909B2 (cs) | 1980-07-09 |
JPS53117857A (en) | 1978-10-14 |
US4169788A (en) | 1979-10-02 |
DE2805089A1 (de) | 1978-10-05 |
FI780708A (fi) | 1978-09-24 |
YU67978A (en) | 1982-10-31 |
FR2384556A1 (fr) | 1978-10-20 |
FI59936B (fi) | 1981-07-31 |
RO76717A (ro) | 1981-05-30 |
PL205253A1 (pl) | 1978-12-04 |
ZA78944B (en) | 1979-01-31 |
YU39414B (en) | 1984-12-31 |
SE7802203L (sv) | 1978-09-24 |
FR2384556B1 (cs) | 1984-04-20 |
ATA203477A (de) | 1978-01-15 |
CA1090297A (en) | 1980-11-25 |
CH631641A5 (de) | 1982-08-31 |
IT7848221A0 (it) | 1978-02-28 |
ES467998A1 (es) | 1978-11-16 |
IT1102621B (it) | 1985-10-07 |
GB1593706A (en) | 1981-07-22 |
HU179423B (en) | 1982-10-28 |
PL110621B1 (en) | 1980-07-31 |
AT345645B (de) | 1978-09-25 |
DE2805089C2 (de) | 1982-03-18 |
DD135039A5 (de) | 1979-04-11 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CS209500B2 (en) | Screening machine | |
DE3930297C2 (de) | Abtastvorrichtung mit Torsionsstab und Dämpfung | |
US6193226B1 (en) | Positioning mechanism | |
EP1302342B1 (de) | Federungssystem für eine pendelnd gelagerte Achse | |
US3674285A (en) | Vehicle suspension | |
US4235470A (en) | Utility vehicle with a self-contained driver compartment | |
US6220587B1 (en) | Vibration dampening assembly | |
CZ348387A3 (en) | Mass balancing for vibration drives | |
JPS59201785A (ja) | 関節機構 | |
DE3512215A1 (de) | Siebmaschine mit einem flexiblen siebbelag | |
US3030098A (en) | Resilient mount assembly | |
US2751262A (en) | Resilient bearing support for balancing machines | |
CN112955373B (zh) | 摩托车的翻转解耦的转向装置以及摩托车 | |
DE1430001A1 (de) | Schwingachsenaufhaengung fuer die angetriebenen Raeder eines Kraftfahrzeugs | |
US5191941A (en) | Suspension device for a plow | |
JPH0440075B2 (cs) | ||
JPH0354777B2 (cs) | ||
EP0383278B1 (de) | Schlepper mit kippbarer Kabine für den landwirtschaftlichen Einsatz | |
US4744122A (en) | Scrubbing apparatus for vehicles | |
US2176376A (en) | Inclined vibrating screen | |
DE2716589A1 (de) | Federaufhaengung gleitbackenloser achsbuchsen von eisenbahnfahrzeugen | |
DE1012948B (de) | Anordnung zur Abfederung einer Kabine auf einem Schienenfahrzeug, insbesondere auf einem Lokomotivtender | |
DE3006762A1 (de) | Aufhaengung fuer ein hubschrauber- rotorgetriebe | |
DE4009519A1 (de) | Elastische lagerung eines fuer die fahrtrichtungsaenderung dienenden lenkers eines motorrades | |
SU979176A1 (ru) | Подвеска моста транспортного средства |