CS202584B2 - Appliance for evacuating the silage - Google Patents

Appliance for evacuating the silage Download PDF

Info

Publication number
CS202584B2
CS202584B2 CS776440A CS644077A CS202584B2 CS 202584 B2 CS202584 B2 CS 202584B2 CS 776440 A CS776440 A CS 776440A CS 644077 A CS644077 A CS 644077A CS 202584 B2 CS202584 B2 CS 202584B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
silage
silo
crank
rods
fan
Prior art date
Application number
CS776440A
Other languages
English (en)
Inventor
Johann Wolf
Original Assignee
Wolf Johann Gmbh Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wolf Johann Gmbh Kg filed Critical Wolf Johann Gmbh Kg
Publication of CS202584B2 publication Critical patent/CS202584B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01FPROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
    • A01F25/00Storing agricultural or horticultural produce; Hanging-up harvested fruit
    • A01F25/16Arrangements in forage silos
    • A01F25/20Unloading arrangements
    • A01F25/2009Top unloading units for tower silos

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Adjustment And Processing Of Grains (AREA)
  • Apparatuses For Bulk Treatment Of Fruits And Vegetables And Apparatuses For Preparing Feeds (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení к vybírání siláže shora ze sila kruhového průřezu, s vynášecím ústrojím, sahajícím od okraje sila až к jeho středu, jež je neseno alespoň jedním výložníkem, opírajícím se o slláž, je otáčivé kolem svislé osy sila a je opatřeno ústrojím к dopravě odebrané siláže ze sila.
Zařízení к vybírání siláže shora mají být pokud možno použitelná pro všechny druhy krmivá, například nařezané kukuřice nebo trávy a krmivá nařezaného na krátké kusy a dopravovaného dopravním vozem, aniž by bylo třeba provádět konstrukční změny na vynášecím zařízením. Hustota materiálu uloženého v silu je podle jeho druhu různá, a souvislost nebo spojení jednotlivých kousků krmivá závisí do značné míry na jejich délce. Zejména tráva a zavadlá siláž, které se přivážejí do sila, neustále častěji používaným nakládacím vozem pro krátké krmivo, jsou vzájemně silně zplstěné, poněvadž při tomto způsobu sklízení se materiál nařezává na nestejnoměrnou délku. Takové nestejně dlouhé kusy krmivá se běžnými zařízeními к vybírání siláže nedají uspokojivě vynášet ze sila. Tato běžná zařízení mají totiž příliš malý vynášecí výkon. К tomu přistupuje ještě okolnost, že uvolňují materiál od spodní hromady v silu pouze nestejnoměrně, takže často dochází к ucpání.
Skupina známých zařízení к vybírání siláže shora má výložník, na kterém je umístěn rotující řetěz osazený frézovacími nástroji. Tento frézovací řetěz obíhá tak, že jeho dolní větev přivrácená к siláži se pohybuje směrem ke středu sila, aby se krmivo uvolnilo z hromady a dopravovalo do středu sila, odkud se dá vyhazovat. Tato zařízení, opatřená obíhajícím frézovacím řetězem., mají tu nevýhodu, že se siláž a zejména siláž nařezná na krátký řez neuvolňuje dostatečně od spodních vrstev. Rovnoměrně obíhající frézovací nástroje vyčesávají totiž krmivo, které je ještě spojeno se spodní hromadou, takovým způsobem, že nemůže být zachyceno následujícími nástroji. Na druhé straně se stává, že se uvolňují deskovité kusy materiálu, které se nedají dobře rozmělnit. takže dochází к ucpání, zejména na vstupu do ventilátoru. Tato známá zařízení mají tedy nepatrný vynášecí výkon a vysokou poruchovost.
Je také známa jiná skupina zařízení к vybírání siláže shora, ve které se к vynášení a dalšímu transportu siláže používá jednoho nebo dvou šneků opatřených na obvodu nástroji. Horní strana těchto šneků je obklopena pláštěm, aby bylo možno vynesené krmivo dál transportovat. Nástroje uvolňují a oddělují materiál z hromady silá že a šnekový list nebo šnekové listy jej dopravují ke středu sila, odkud se vyfukuje nebo odsává.
I tato zařízení mají tu nevýhodu, že se nehodí к vynášení nakrátko řezané píce. Frézovací nástroje pročesávají siláž ve směru oběhu a šnekové listy ji nemohou zachytit a dopravovat dál. Materiál je tedy vynášen pouze v malých dávkách a velice nestejnoměrně, a to podle soudržnosti jednotlivých vrstev. Záběr frézovacích nástrojů při následujícím oběhu frézovacího výložníku se neustále zhoršuje, takže vynášecí výkon postupně klesá.
Účelem vynálezu je zkonstruovat zařízení к vybírání siláže shora, a zejména vynášecí zařízení tak, aby nemělo nedostatky dosavadních zařízení a bylo použitelné pro všechny druhy krmivá, například i pro silně zplstěné druhy krátce řezaného krmivá stejným způsobem a v dostatečné míře.
V zařízení к vybírání siláže shora, na něž se vynález vztahuje, má vynášecí ústrojí alespoň jedno nástrojové táhlo a podstata vynálezu spočívá v tom, že-každé nástrojové táhlo, nesoucí hroty, je uloženo na dvou ve svislé rovině pohyblivých výstřednících či klikových hřídelích na čepech, umístěných na rámu, upraveném mezi ventilátorem a stěnou sila.
Hroty jsou účelně uloženy na příčných nosičích, svírajících s táhlem úhel «ι = 50° až 90°. Každý výstředník může být opatřen několika ložisky pro čepy, umístěnými v různých vzdálenostech od středu výstředníku. Na ventilátoru a na rámu mohou být uloženy stírače. Oba výstředníky, nesoucí nástrojová táhla, jsou připojeny přes převodovky na průběžný hřídel, spojený s motorem. Na vnějším konci průběžného hřídele nebo na klikovém hřídeli může být uloženo frézovací kolo. Vnitřní klikový hřídel, nesoucí nástrojová táhla, je spojen přes předlohu'a převodovku s hřídelem ventilátoru.
Výstředným uložením konců táhel jsou hroty, které jsou na táhlech upevněny a vyčnívají dolů, vedeny po uzavřených drahách. Celé vynášecí zařízení je geometricky dimenzováno tak, že dolní konce hrotů pronikají alespoň v části dolní poloviny pohybové dráhy do siláže. Když hroty přijdou do styku s povrchem-siláže, zasunou se během části svého dalšího pohybu ještě hlouběji do siláže a potom se opět zdvihnou. Vykonávají tedy pohyb, který je podobný pohybu vidlí při ruční práci. Když se opět zdvihají, dopravuje se siláž, která na nich visí, jednak ke středu sila a současně se stláž poněkud nadzdvihává. Tímto způsobem se kusy siláže, které lpí na hrotech, uvolní od hromady siláže ležící v silu.
Výhody dosahované vynálezem spočívají především v tom, že se jednotlivé části siláže pohybují nejen ke středu sila, nýbrž současně se zdvihají a přitom uvolňují. Tímto způsobem se účinně zabrání pročesávání horní vrstvy siláže, ke kterému běžně do chází u známých zařízení. Mimoto má zařízení podle vynálezu tu výhodu, že v důsledku popsaného pohybu hrotů po uzavřených drahách uvolňuje jednotlivé kusy siláže od okolní hmoty i od hrotů, a to v době, kdy se hrot pohybuje nahoru a potom zpátky. Tím se zabrání tomu, aby příliš velké a souvislé kusy siláže přicházely к ventilátoru a ucpaly jej, jak se to časito stává u známých zařízení.
Zařízení podle vynálezu je použitelné nejen к vynášení siláže, ale zcela všeobecně к vynášení uloženého materiálu - v podobě tenkých pruhů nebo pásů, zejména к vynášení stébelnatého materiálu a rovněž kompostu. К tomuto účelu může být zařízení upraveno na jeřábu pojízdném po kolejích, které jsou umístěny po straně hrcrtmady kompostu. Účelně je zařízení na jeřábu výškově nastavovatelné. Zařízení podle vynálezu je vhodné též к vynášení volně loženého sena nebo jiného volného materiálu nebo buničiny nebo materiálu o podobné struktuře, například bavlny při zpracování hadrů apod.
Vynález bude vysvětlen v souvislosti s příklady provedení znázorněnými na výkresech.
Obr. 1 je bokorys jednoho· příkladu provedení se dvěma táhly, přesazenými vzájemně o 180°, <a s polhonem uloženým mezi nimi, obr. 2 je půdorys zařízení z obr. 1, obr. 3 je nárys příkladu provedení se třemi táhly, která jsou poháněna z jedné strany přes rozdělovači převod pohánějící rovněž posuvový váleček, obr. 4 je bokorys jednoho· táhla, na kterém jsou uloženy nástroje, jež se směrem к vnější stěně sila rozšiřují a mají větší počet hrotů, obr. 5a a obr. 5b znázorňují různé kruhové dráhy pohybu к vysvětlení toho, že při změně délky klikového ramene se mění nejen hloubka vniknutí hrotů do siláže, nýbrž i poloměr křivosti pohybové dráhy, a obr. 6 je půdorys dalšího příkladu provedení se čtyřmi táhly, která jsou upevněna na vzájemně rovnoběžných klikových kotoučích, jež jsou vůči táhlům uloženy šikmo. < ’·
Na obr. 1 je znázorněn příklad provedení vynálezu se dvěma táhly 11a, 11b. Tato táhla 11a, 11b jsou na předních koncích přivrácených ke středu sila nakloubena čepy 113 na klikových kotoučích 13a, 13b. Tyto 'klikové kotouče 13a, 13b mají stejný průměr a jsou vzájemně souosé (obr. 2). Nakoncích přivrácených ke stěně 100 sila jsou obě táhla 11a, 11b nakloubena čepy 114 na klikových kotoučích 14a, 14b, které mají rovněž stejný průměr a jsou .souosé. Jak na vnitřních klikových kotoučích 13a, 13b, tak na vnějších klikových kotoučích 14a, 14, jsou konce táhel 11a, 11b přesazeny o 180°.
Mezi vnitřními klikovými kotouči 13a, 13b je uložena převodovka 15, která pohání přes jeden čep 16a klikový kotouč 13a a přes další čep 16b další klikový kotouč 13b.
Mezi vnitřními klikovými kotouči 14a,
14b je uložena převodovka 17, z níž vyční202584 vají čepy 18a, 18b pohánějící klikové kotouče 14a, 14b. Obě převodovky 15, 17 jsou Spolu spojeny průběžným hnacím hřídelem 20. Tento· ' průběžný hnací hřídel 20 je poháněn motorovým hřídelem 22 motoru 24, který rovněž pohání sací nebo odhazový ventilátor 26. Tento ventilátor 26 má ještě kromě motoru 24 sací skříň 126, svislou troubu 28 a zakřivený nátrubek 31, který vede ven ze sila. Ventilátor 26 spočívá na sháži na dosedací desce 32, vůči které je sací skříň 126 a svislá trouba 28 otočná ve svislé ose sila. Ventilátor 26 lze spouštět a zdvihat pomocí kladky 34 a lana 36. Zakřivený · nátrubek 30, který vyčnívá z okénka sila, se samozřejmě nesmí při vybírání siláže otáčet a proto je se svislou troubou 28 spojen otočně. Motor 24 je elektricky spojen se sítí sběrači 38, 39 a kabelem 40.
Vynášecí zařízení, které sestává v podstatě z táhel . 11a, 11b a klikových kotoučů 13a, 13b, 14a, 14b, je neseno rámem 42, který je pevně spojen .s lomenou traversou 44; na jejích koncích jsou otočně uloženy posuvové válečky 46, 48, které spočívají na siláži.
Jeden posuvový váleček 46 je · poháněn motorem 50, zatímco druhý posuvový váleček 48 je volně otočný. Průměr pclsuvových válečků 46, 48 a jejich · uložení na lomené . traverse 44 je zvoleno -tak, aby . klikové kotouče 14a, 14b a táhla 11a, 11b . byla neustále nad siláží, a ito i tehdy, když oba vnější .klikové kotouče 14a, 14b jsotu poháněny od . motoru 24 přes motorový hřídel 22' a hnací hřídel 20.
Když jsou vnější klikové kotouče - 14a, 14b poháněny, pohání .motor 50 posuvové válečky 46, 48, takže toto . vynášecí zařízení vytvořené jako výložník rotuje kolem dosedací desky 32 a svislé trouby 28.
Na táhlech. 11a, 11b jsou upevněny hroty 51 ' vyčnívající . dolů, které . jsou „ma obr. 1 znázorněny pouze schematicky. Na zadním konci táhel . 11a,· 11b jsou upevněny hroty 53, . které jsou ohnuté ke stěně 100 sila.
Jsou-li klikové kotouče 13a, 13b, · .. 14a, 14b poháněny, vykonávají dohní ' . konce hrotů 51, 53 kruhové pohyby. Mají-li obě dvojice klikových kotoučů 13a, 13b, 14a, 14b. stejný průměr a konce táhel 11a, 11b jsou upevněny . ve stejné vzdálenosti . od jejich středů, vykonávají dolní konce hrotů 51, 53 kruhové pohyby se stejným poloměrem křivosti jako klikové ' kotouče 13a, 13b, 14a, 14b.
Hroty . 51, . .53 jsou dimonzovány tak, že se v ’·. .dolní polovině své . kruhové dráhy nebo alespoň v části dolní kruhové . dráhy, při které mají pohybovou složku směřující ’ od stěny sila. k jeho středu, zanořují do. siláže, Přitom vykonávají pohyb, který probíhá podobně, jako když ' se ručně pracuje vidlemi na seno nebo hnůj. Zapadají tedy do· siláže a odlupují její vrstvu směrem nahoru a přibližně v radiálním směru. Poněvadž odlupují každou část siláže a .současně ji dopravují doi středu, nemůže dojít k proče sávání . a . tedy k vyrovnání povrchové vrstvy siláže v jednom směru.
Hroty 51, 53 jsou na obr. 1 znázorněny zcela . schematicky a nemusí být tvořeny jednoduchými svislými čepy nebo ozuby; mohou být vytvořeny jako ozuby, které jsou na dolní straně zahrnuty .dopředu, nebo. jako řezné a trhací nástroje. Kromě toho mohou být tyto· hroty ve tvaru vidlic se dvěma, třemi nebo. větším ..počtem prutů. Hroty 51 mohou mít také různou délku, takže se zanořují nestejně hluboko do- siláže. Tak například mohou hroty 51, které . leží na táhle 11b, jež je ve směru otáčení vzadu, mít úplně jinou délku než hroty 51 na předním táhle 11a. Alternativně mohou být hroty 51 upevněné na táhle 11b, které leží ve směru .otáčení vzadu, přesazeny ve srovnání s hroty 51 na předním táhle 11a, takže zachycují a dále v radiálním směru dopravují kuisy materiálu, které byly nadzdviženy hroty 51 na předním táhle . 11a.
Při provozu tohoto vynášecího zařízení dopravují hroty 51, 53 siláž k .sacímu otvoru 27, kterým· je nasávána do sací skříně 126; odtud prochází svislou troubou 28 a je vyhazována zakřiveným nátrubkem 30 ze sila.
Obr. 3 znázorňuje půdorys dalšího příkladu provedení vynálezu se itřemi táhly 61a, 61b, 61c, která jsou uložena otočně svým-i vnitřními konci na vnitřním klikovém hřídeli 63 a vnějšími konci na vnějším klikovém hřídeli 65. Poháněn je pouze vnitřní klikový hřídel 63, a to přes rozváděči převed 67, který rovněž .pohání .přes hřídel 69 posuvový váleček 71. Jak ventilátor 26,' tak vynášecí zařízení a posuvový váleček 71 jsou poháněny motorem 2-4. Rotační pohyb motorového hřídele 22 motoru 24 se přenáší přes řetězovou předlohu 73 a ozubené kolo 75 na . rozváděči převod 67, který žene . jak vnitřní klikový hřídel 63, tak hřídel '69 posuvového válečku 71.
Na obr. 4 je . schematicky znázorněno. táhlo 81, které nese různé soustavy hrotů, tvořené . příčným nosičem 183 s hroty 83b až 83g. Soustava hrotů ležící ma vnějším konci táhla 81, který je bližší stěně 100 sila, je širší než .soustava hrotů ležící v blízkosti středu sila. Tato úprava je velmi účelná, poněvadž ipři . vzrůstající vzdálenosti od středu ke stěně 100 sila se musí plocha pod pohybujícími se hroty .postupně . zvětšovat, poněvadž .plocha roste se čtvercem. vzdálenosti od středu sila. Jak ukazuje obr. 4, může být soustava hrotů, počínaje soustavou 83b ve střední části sila směrem k vnější soustavě 83f širší a může mít postupně . větší počet prutů nebo ozubů.
Může být rovněž účelné, jak je znázorněno na obr. 4 u soustavy 83f, vytvořit jednotlivé pruty, které .při pohybu zařízení leží . vpředu, postupně větší oproti zadním prutům.
Kromě toho . může být výhodné neuložit jednotlivé příčné nosiče 183, na nichž jsou uloženy hroty 83b—83f, svisle a kolmo k táhlu ' 81, nýbrž ,poid úhlem -a = 50°—90°, takže hroty ležící ve směru pohybu vzadu Imají od středu sila menší . vzdálenost. V závislosti na rychlosti otáčení výložníku může být tato úprava - provedena tak, že zejména u vnějších hrotů zapadá ve směru pohybu zadní hrot na své dolní pohybové dráze, která vynáší siláž, do vrstvy siláže, a zachycuje tu část siláže, která byla - již zachycena při předchozím pohybu předcházejícím hrotem. V závislosti nia -silážovaném materiálu může však být rovněž účelné umístit jednotlivé příčné nosiče 183 s hroty 83e, vůči táhlu 81 pod takovým úhlem, aby hroty 83e probíhaly v -celé radiální oblasti mezi hroty 83f, které leží blíže ke stěně 100 sila.
Jak je -znázorněno schematicky na obr. 4, nemusí být jednotlivé hroty 83 vytvořeny jako hladké a dolů špičatě se zužující -ozuby nebo pruty, nýbrž - mohou tvořit i jiné řezné nebo trhací nástroje.
Na obr. -5a je schematicky znázorněn klikový kotouč 84 s poloměrem Rl. Na vnějším okraji tohoto klikového kotouče 84 je rovněž schematicky -znázorněn hrot 85. Tento hrot 85 má být upevněn na klikovém kotouči 84 tak, aby směřoval, neustále- -svisle dolů. Dolní špička hrotu 85 probíhá tedy po kruhové dráze, která má stejný průměr jako klikový kotouč 84, tedy 2R1. Tato kružnice opisovaná dolním koncem hrotu 85 je však vůči obvodové kružnici klikovérůzné kružnice s poloměrem- R2, R3, R4, R5, ho kotouče 84 - s poloměrem Rl -přesazena směrem: dolů -o délku hrotu 85.
Na klikovém kotouči 84 jsou znázorněny R6.
Na obr. 5b je znázorněna ještě samotná pružnice s poloměrem R5. Kdyby byl hrot 87 upevněn od středu klikového kotouče 84 ve vzdálenosti R5, musel by být- podstatně delší než hrot 85 z obr. 5a, a to o délku R1—R5, kdyby měla jeho dolní špička zasahovat stejně hluboko do -siláže. - Jak je však patrno z obr. 5b, opisuje dolní konec hrotu 87 při- otáčení klikového kotouče 84 kružnici, jejíž poloměr křivosti se rovná R5.
Tento různý pohyb dolních hrotů po různých kruhových drahách s odlišnými poloměry lze realizovat také tím, že -se konce táhel 11 umístí v odlišných radiálních vzdálenostech -od -středu 'kokových kotoučů 84. Čím menší je radiální vzdálenost ke -středu klikového' kotouče 84, tím -delší musí být samozřejmě - ' hroty, mají-li se jejich konce zabodnout do istejné hloubky siláže.
Podle vynálezu jsou k - tomuto účelu na klikových kotoučích 84 v různých radiálních vzdálenostech od - středu vytvořeny otvory nebo- jiná ložiska 184 pro čepy 113, 114 k zachycení konců táh-el 11, 81. Dále jsou úchyty -hrotů na -táhlech 11, 81 - vytvořeny -tak, že obsluhující osoba může hroty lehce sejmout a nahradit je jinými.
Tato konstrukce umožňuje, že například hroty - na - táhle 11, 81, které leží ve směru otáčení - vpředu, mohou být vedeny -po - kružnicích s menšíte poloměrem křivosti, než, hroty umístěné- na táhlech 11, 81 ležících ve směru pohybu vzadu. Tiato změna pohybové dráhy dolních konců hrotů se- tedy liší od změny, které se- dosáhne tím, že -se změní výškové upevnění klikových kotoučů 84 nebo- klikových hřídelů 63, 65.
Na obr. 6 je znázorněno další provedení zařízení podle vynálezu. V tomto provedení jsou alespoň tři táhla 91a, 91b, 91c spojena křížovými klouby 93a, 93b, 93c -s klikovým kotoučem 93 a na druhých koncích křížovými klouby 94a, 94b, 94c s dalším klikovým kotoučem 94. Oba klikové kotouče 93, 94 jsou vzájemně rovnoběžné, vůči táhlům 91a, 91b, 91c jsou však šikmé. -Celé zařízení- k vybírání siláže shora je poháněno motorem 96, Ikterý pohání i ventilátor 26. Rotační pohyb motorového hřídele 97 motoru 96 -se- přenáší přes ozubené kolo 98 na další ozubené kolo 102, které pohání klikový kotouč 93. Poháněný klikový - kotouč 93 je bočně - přesazen vůči -sacímu otvoru 27 ventilátoru 26.
Vnější klikový kotouč 94 ’ je poháněn od vnitřního klikového kotouče 93 přes -táhla 91a, 91b, 91c. Vnější klikový kotouč 94 je s výhodou vytvořen jako frézovací kolo většího- průměru a -s tangentou k plášti sila, která ve směru rotačního pohonu pohybu zařízení -s ním svírá úhel menší než 90°. Vnější klikový kotouč 94 může -vůči vnitřnímu klikovému kotouči 93 zaujímat ve směru rotačního -pohybu polohu vpředu. -Pohon vnitřního klikového kotouče 93 se -odebírá <přee předlohu od .pohonu horizontálního nebo vertikálního ventilátoru 26. Rotační pohyb vnějšího klikového' kotouče 94 se přitom přenáší přes dvě kuželová kola 104, 106, z nichž první kolo 104 je uloženo v rámu 108, na posuvový váleček 110.
Toto zařízení -pracuje podobně jako klikový pohrabovač. Pracovní nástroje či -hroty 95 se pohybují po výslednici, jejíž - jedna složka směřuje- přibližně do středu -siláže - a druhá leží -ve směru rotačního pohybu zařízení. Oddělený silážovaný materiál ise -shromažďuje - v hromadě, která se směrem ke středu -sila neustále zvětšuje a je vnitřním klikovým kotoučem 93 .nucené vedena - k - sacímu -otvoru 27 ventilátoru 26. Ke zlepšení tohoto nuceného' přiváděcího - pohybu jsou na vnitřním klikovém kotouči 93 upevněny pružné ozuby 112, z nichž je na obr. 6 znázorněn schematicky pouze jediný. Toto provedeni zařízení podle vynálezu - se hodí zejména k vynášení tenkých vrstev při rychlém dopředném pohybu vynášecího zařízení, takže jím lze vynášet ze sila i silně zplstěné a zhuštěné krmivo.
Jak na ventilátoru 26, tak na - -rámu 42 - lze uložit -stírače 115, jež jsou pouze - schematicky znázorněny v obr. 1.

Claims (7)

  1. pRedmEt vynálezu
    1. Zařízení k vybírání siláže, shora ze si- la kruhového průřezu, s · vynášecím ústrojím, sahajícím od okraje sila až k jeho· středu, jež je neseno alespoň jedním výložníkem, opírajícím se o siláž, je otáčivé kolem svislé osy sila a je opatřeno ústrojím· k dopravě odebrané siláže ze sila, vyznačující se tím, že každé táhlo· (11, 81 ) nesoucí hroty (51, 5'3, 83) je uloženo na dvou ve svislé radiální rovině pohyblivých výstřednících (13, 14, 84) či klikových hřídelích (63, 65) na čepech (113, 114), umístěných na rámu · (42), uprayeném mezi ventilátorem (2'6·) a sítěnou (100) sila.
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že hroty · (83) jsou uloženy na příčných nosičích (183), svírajících s táhlem (81) úhel a — 50 až 90°.
  3. 3. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že každý výstředník (84) je opatřen ně kolika ložisky · (184) pro čepy (113, 114), umístěnými v různých radiálních vzdálenostech od středu výstředníku (84).
  4. 4. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že na ventilátoru (26) a na rámu (42) jsou uloženy stírače (115).
  5. 5. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že oiba výstředníky (13, 14) nesoucí nástrojová táhla (11) jsou připojeny přes převodovky .(15, 17) na průběžný hřídel (20), spojený s motorem (24).
  6. 6. Zařízení podle bodu 5, vyznačující se tím, že na vnějším ikon-ci průběžného hřídele (20) nebo na klikovém hřídeli (65) je uloženo frézovací kolo (94).
  7. 7. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že vnitřní klikový hřídel (63), nesoucí táhla · (61), je •spojen přes předlohu (73) a převodovku (67) s hřídelem (22) ventilátoru (26).
CS776440A 1977-03-07 1977-10-05 Appliance for evacuating the silage CS202584B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2709850A DE2709850C3 (de) 1977-03-07 1977-03-07 Vorrichtung zur Obenentnahme von Silogut

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS202584B2 true CS202584B2 (en) 1981-01-30

Family

ID=6002974

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS776440A CS202584B2 (en) 1977-03-07 1977-10-05 Appliance for evacuating the silage

Country Status (13)

Country Link
US (1) US4231688A (cs)
AT (1) AT357104B (cs)
BE (1) BE859157A (cs)
CA (1) CA1132936A (cs)
CH (1) CH623284A5 (cs)
CS (1) CS202584B2 (cs)
DD (1) DD132776A5 (cs)
DE (1) DE2709850C3 (cs)
FR (1) FR2383106A1 (cs)
GB (1) GB1560137A (cs)
NL (1) NL7710346A (cs)
PL (1) PL117010B1 (cs)
SE (1) SE411440B (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3024057C2 (de) * 1980-06-26 1982-12-02 Erwin 8922 Peiting Schaumeier Silofräse
US7958651B2 (en) * 2006-05-19 2011-06-14 Maniha Allan M Clothes dryer rake
EP2495190B1 (de) * 2011-03-04 2013-06-05 UHLMANN PAC-SYSTEME GmbH & Co. KG Vorrichtung zum geradlinigen Transport aufrecht stehender Behälter
DE102014204045A1 (de) * 2014-03-05 2015-09-10 Optima consumer GmbH Transportvorrichtung für ein Transportgut

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1532022A (en) * 1924-07-07 1925-03-31 Bamford Joseph Hay-loader
US2756112A (en) * 1952-12-18 1956-07-24 Glenn C Knutson Silo unloader
DE1139438B (de) * 1961-04-22 1962-11-08 Franz Aschenbrenner Sen Im Kreis entlang der kreisfoermigen Silowandung angetriebene Fuehrungsrahmen mit radial bewegten Werkzeugen
US3363785A (en) * 1965-12-02 1968-01-16 Lowell Rudolph L Silo unloading machine
US3462199A (en) * 1967-05-18 1969-08-19 Harris Co Inc Silo unloader

Also Published As

Publication number Publication date
DE2709850B2 (de) 1980-03-13
CA1132936A (en) 1982-10-05
DE2709850C3 (de) 1984-06-14
FR2383106B1 (cs) 1984-05-18
AT357104B (de) 1980-06-10
PL201475A1 (pl) 1978-11-06
SE411440B (sv) 1979-12-27
US4231688A (en) 1980-11-04
SE7712598L (sv) 1978-09-08
DD132776A5 (de) 1978-11-01
ATA203377A (de) 1979-10-15
DE2709850A1 (de) 1978-09-14
FR2383106A1 (fr) 1978-10-06
GB1560137A (en) 1980-01-30
NL7710346A (nl) 1978-09-11
BE859157A (fr) 1978-01-16
CH623284A5 (cs) 1981-05-29
PL117010B1 (en) 1981-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3705483A (en) Multi-row, multi-crop harvester
US6062009A (en) Apparatus and method for harvesting cane in billet form
US3224177A (en) Method of cutting, conditioning and windrowing a crop
US3141281A (en) Machines for harvesting tall row crops
US4037390A (en) Device for side delivery of crop, grass or grain
JP2009050177A (ja) 砂糖きび収穫機
US2953886A (en) Sugar cane harvester with cutting apparatus
JPH0338812B2 (cs)
US2629223A (en) Side delivery rake
CS202584B2 (en) Appliance for evacuating the silage
US3456429A (en) Sugarcane harvesting apparatus
CN116762563A (zh) 一种自走式甘蓝收获机
US2724228A (en) Cane harvesting machine
CN107580851B (zh) 大葱联合收获机
CN211982667U (zh) 一种自走式收获机
US3306017A (en) Apparatus for topping sugar beets and saving the severed tops
US4243346A (en) Unloader for taking feed from a horizontal silo
US2724226A (en) Potato harvesting, devining and separating device
US4287710A (en) Hay machine for working crop lying on the ground
JP2012005450A (ja) 甘藷つる収穫機
JP4789249B2 (ja) 収穫機
US5131217A (en) Mechanical harvester
CN114402798B (zh) 用于农业提取器罩的致动器机构、提取器和农业收割机
JP3822749B2 (ja) 収穫機
CN212851848U (zh) 青贮机割台用塔轮