CS199627B2 - Alloy based on zinc for coat of steel - Google Patents

Alloy based on zinc for coat of steel Download PDF

Info

Publication number
CS199627B2
CS199627B2 CS763752A CS375276A CS199627B2 CS 199627 B2 CS199627 B2 CS 199627B2 CS 763752 A CS763752 A CS 763752A CS 375276 A CS375276 A CS 375276A CS 199627 B2 CS199627 B2 CS 199627B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
alloy
weight
corrosion
coating
aluminum
Prior art date
Application number
CS763752A
Other languages
English (en)
Inventor
Roberto Bruno
Massimo Memmi
Paolo Berardi
Augusto Musso
Original Assignee
Italsider Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Italsider Spa filed Critical Italsider Spa
Publication of CS199627B2 publication Critical patent/CS199627B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22CALLOYS
    • C22C18/00Alloys based on zinc
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C23COATING METALLIC MATERIAL; COATING MATERIAL WITH METALLIC MATERIAL; CHEMICAL SURFACE TREATMENT; DIFFUSION TREATMENT OF METALLIC MATERIAL; COATING BY VACUUM EVAPORATION, BY SPUTTERING, BY ION IMPLANTATION OR BY CHEMICAL VAPOUR DEPOSITION, IN GENERAL; INHIBITING CORROSION OF METALLIC MATERIAL OR INCRUSTATION IN GENERAL
    • C23CCOATING METALLIC MATERIAL; COATING MATERIAL WITH METALLIC MATERIAL; SURFACE TREATMENT OF METALLIC MATERIAL BY DIFFUSION INTO THE SURFACE, BY CHEMICAL CONVERSION OR SUBSTITUTION; COATING BY VACUUM EVAPORATION, BY SPUTTERING, BY ION IMPLANTATION OR BY CHEMICAL VAPOUR DEPOSITION, IN GENERAL
    • C23C2/00Hot-dipping or immersion processes for applying the coating material in the molten state without affecting the shape; Apparatus therefor
    • C23C2/04Hot-dipping or immersion processes for applying the coating material in the molten state without affecting the shape; Apparatus therefor characterised by the coating material
    • C23C2/06Zinc or cadmium or alloys based thereon
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T428/00Stock material or miscellaneous articles
    • Y10T428/12All metal or with adjacent metals
    • Y10T428/12493Composite; i.e., plural, adjacent, spatially distinct metal components [e.g., layers, joint, etc.]
    • Y10T428/12771Transition metal-base component
    • Y10T428/12785Group IIB metal-base component
    • Y10T428/12792Zn-base component
    • Y10T428/12799Next to Fe-base component [e.g., galvanized]

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Coating With Molten Metal (AREA)
  • Chemical Treatment Of Metals (AREA)

Description

Odolnost proti korozi, jakož i mechanické vlastnosti výrobků povlečených zinkem nebo slitinou zinku závisí v podstatě na způsobu, jakým bylo provedeno pozinkování, jakož i - na složení tavné lázně. - Na složení tavné - lázně závisí zvláště narůstání křehkých difúzních fází zinek—železo, vznikajících v mezivrstvě železného substrátu a povlaku, jakož i v podstatě chování pozinkovaného výrobku vůči korozi a stabilita vnější vrstvy zinkové povlakové slitiny o tloušťce několika mikrometrů h—fáze.
Běžně užívané povlakové lázně, sestávající hlavně - ze- zinku, jsou spojeny, ačkoliv jsou nejrozšířenější, s mnoha problémy souvisejícími s křehkostí dosažených povlaků ovlivňující - jejich odolnosti proti koA .
rozi, zvláště v atmosféře, obsahující chloridy, popřípadě kyseliny, - jak je- tomu u výrobků sirných (SOz, HžS a jiné).
Za účelem odstranění shora zmíněných nedostatků byly vyvinuty - četné vysoce - — středně nebo nízkolegované slitiny.
Do skupiny vysocelegovaných slitin patří například slitina s asi 50 hmotnostními procenty - hliníku. Takto dosažený výrobek je vysoce odolný proti korozi. - K středně legovaným - slitinám - patří například - zinková slitina s 3 hmotnostními procenty hořčíku a 1 - hmotnostním procentem hliníku, jež je vhodná pro povlak materiálů obsahujících železo pro svoji odolnost proti místním - korozím a přepólování v teplé- vodě, - zvláště pro povlaky trub. - Jsou konečně známy- slitiny na bázi zinku s nízkým obsahem přísady, mezi -nimiž je třeba se zvláště zmínit o slitině s přísadou 0,04 až -0,35 hmotnostních procent hliníku - a 0,01 až 0,1 hmotnostních procent hořčíku. U dosud známých povlakových linek ploché válcované oceli a drátu se užívá -tak zvané ' . metody Sendzimirovy ze směsi sestávající ve většině případů z 0,15 až 0,30 hmotnostních procent hliníku a asi 0,2 hmotnostních procent olova. Tato metoda spočívá v povlékání ploché- válcované oceli zinkem za tepla, podle něhož pásy vácované oceli procházejí oxi199627 dační pecí při teplotě asi 400 °C, přičemž se ' ' spalují ' případné tukové hmoty vyskytující se na povrchu oceli v podobě skvrn nečistoty. Na výstupu z oxidační pece jsou povrchy ploché oceli povlečeny tenkým okysličeným filmem. - Poté projde plochá válcovaná ocel redukční pecí ve vodíkové a dusíkové atmosféře při teplotě asi 800 až 900 - °C. V této druhé peci se odstraní kyslíkové vrstvy pokrývající povrchy ploché válcované - oceli. Tyto povrchy, podrobené uvedeným procesům, - jsou velmi aktivní a jsou proto ve - zvláště vhodném stavu pro vytváření slitiny s povlekovým litým materiálem. Tato metoda nabyla v posledních letech stále většího významu vzhledem k panující tendenci vyrábět lehké a středně lehké součásti z pozinkovaného plochého válcovaného materiálu, který - se poté ohýbá a zasazuje do skříňových konstrukcí.
V současné době však výrobky vyrobené Sendzímirovou metodou v plné míře neuspokojují, poněvadž nemají postačující odolnost proti leptavému účinku chloridových a sufatických atmosfér nebo proti zastíněné korozi.
Přes četné snahy a výzkumné práce nebylo v tomto oboru dosud, pokud je známo, možno objevit pozinkovávací slitinu, jež by mohla nahradit dosud průmyslově užívanou metodu Sendzimirovu bez podstatných změn zařízení a způsobu povlékání a která by mohla zajistit vyšší odolnost proti korozi a rozšířit pole jejího použití.
Během výzkumných prací, které - vedly k vynálezu, bylo zkoumáno chování četných složek slitiny, přičemž bylo zjištěno, že olovo působí za všech korozních poměrů nanejvýš škodlivě. Hliník je důležitý tím, že brzdí průběh - oxidace tavné lázně, vystavené působení vzduchu a snižuje kinetiku vytváření křehkých fází na mezivrstvě železitý substrát—povlak. Chróm zvyšuje odolnost proti korozi - v kyselém prostředí, zvláště v prostředích s malým obsahem kyseliny, jako jsou prostředí způsobující korozi mezi švy, nýty, hřeby a podobně. Hořčík působí velmi příznivě jako ochrana - proti mezikrystalickým korozím a proti leptavým účinkům způsobovaným chloridy, jakož i schopností galvanické ochrany. Titan - pak má všeobecnou schopnost zvyšování odolnosti proti korozi v rozmanitých leptavých prostředích.
Použití shora - uvedených prvků ve spojení se zinkem za účelem -vytvoření slitiny odpovídající průmyslovým potřebám - však není snadné proto, že mimo- vypočtených výhod mají uvedené prvky i řadu nevýhod.· Hliník podporuje leptání složených jader povlakové vrstvy. - Chróm se v -lázni těžko rozpouští, zvyšuje teplotu tavné směsi - a podporuje vytváření mezikovových fází. Hořčík je možno vzhledem k jeho vysoké oxidaci přidávat do lázně pouze v nepatrné míře a titan- se těžko a jen pomalu rozpouští. Jako zvláště obtížný problém se zjis tila neutralizace - nepříznivého chování hliníku a chrómu.
Úkolem vynálezu je tedy vyplnění popsané mezery zinkovou slitinou, která je, stejně vhodná - jako metoda Sendzimirova při použití metody ponořovací, nevyžaduje však žádných zvláštních změn zařízení a způsobu použití.
Dalším úkolem vynálezu je opatření slitiny pro ponořovací metodu; zvyšující -odolnost pozinkovaného· - výrobku - proti korozi a v umožnění jejího použití i v průmyslových odvětvích, v kterých jí dosud nebylo možno použít podle metody Sendzimirovy, například u výrobků ohýbaných, nýtovaných a podobně, nebo u - výrobků zhotovovaných v prostředí bohatém na chloridy, například v mořském prostředí. Přitom je však vynález zaměřen i na - zajištění lepší elektrochemické ochrany jako zinková anoda v pásmech, která zůstala náhodou bez povlaku a v pásmech s železitým substrátem.
Hlavním cílem vynálezu je nahradit běžnou slitinu, jíž se užívá Sendzimlrovou metodou, zinek 0,2 hmotnostní procenta hliníku, - 0,2 hmotnostního procenta olova, slitinou nevyžadující - žádných podstatných změn zařízení a způsobu pozinkovávání, zvláště pokud jde o čas ponoření v roztavené slitině, zvýšit odolnost povlečeného tovaru proti korozi a rozšířit oblast použití povlečeného tovaru.
Tomuto cíli vyhovuje slitina na bázi zinku pro povlak oceli, zejména pro nepřetržitý povlékací proces plochých válcovaných výrobků a drátů za tepla, podle něhož válcovaná ocel prochází nejprve oxidační pecí při teplotě asi - 400 °C a potom redukční pecí ve vodíkové a dusíkové atmosféře při teplotě asi 800 °C až 900 °C podle vynálezu, jehož podstatou je, že uvedená slitina obsahuje 0,10 až 0,30 hmotnostního procenta hliníku, 0,30 až 0,80 - hmotnostního , procenta hořčíku, 0,05 až - 0,20 hmotnostního procenta chrómu, 0,05 - až - 0,20 hmotnostního procenta titanu a zbytek připadá na zinek a nečistoty, přičemž podíly hořčíku a hliníku jsou ve - vzájemném poměru od 1 do 4 hmotnostních procent, chrómu a hliníku od 0,2 do - 1,5 hmotnostního procenta.
Vynálezem bylá vyvinuta slitina, - u - níž ' podíly hořčíku, chrómu a hliníku spolu s ostatními složkami jsou v - poměru zaručujícím- dosažení všech vytčených cílů vynálezu, totiž zvýšení odolnosti pozinkovaného výrobku proti korozi, v rozšíření použití této - slitiny na další průmyslová odvětví a v korozivním - prostředí, - - zdokonalení elektrochemické ochrany a- zejména jejího použití na dosavadních zařízeních a způsobu pozinkovávání. Jak vyplývá z příkladů uvedených v tabulkách 1, 2, spočívá hlavní výhoda slitiny podle vynálezu ve srovnání se známými slitinami v tom, že je odolnější - v korozivních prostředích, čímž hmot199627 nostní ztráta na jednotku povrchu povlékaného výrobku je značně nižší než hmotnostní ztráta obdobných známých slitin. Mimoto žádný z výrobků povlečených slitinou podle vynálezu, nevykazuje stopy řezu.
Tento a jiné charakteristické znaky vynálezu jsou vysvětleny s odvoláním na výkresy, na nichž obr. IA je zkušební tyč s normálním povlakem provedeným metodou Sendzimirovou; obr. IB je zkušební tyč s povlakem provedeným slitinou podle vynálezu; obr. 2A je zkušební tyč podle obr. IA po 300 hodinách v solné komoře s 5 procenty NaCl; obr. 2B je zkušební tyč podle obr. IB po 1500 hodinách uložení v 5 procentní solné komoře; obr. ЗА je zkušební tyč podle obr. IA po 300 hodinách uložení v 5% solné komoře, a po následujícím odstranění účinků koroze ve 20% kyselině chromové; obr. 3B je zkušební tyč podle obr. IB po 1500 hodinách uložení v 5% solné komoře a po následujícím odstranění účinků koroze ve 20% kyselině chromové; obr. 4A je hluboce ponořená zkušební tyč podle obr. IA po 300 hodinách uložení v 5% solné komoře; obr. 4B je zku šební tyč podle obr. IB po 1500 hodinách uložení v 5% solné komoře; obr. 5A znázorňuje natřenou vrubovanou zkušební tyč podle obr. IA uloženou 300 hodin v 5% solné komoře; obr. 5B je natřená vrubovaná a 1500 hodin v 5% solné komoře uložená zkušební tyč podle obr. IB, kdežto obr. 6A je mikroobraz 250krát zvětšený průřezu zkušební tyče povlečené běžnou Sendzimirovou zinkovací metodou, která byla . vystavena 10 dnů vlivům páry z vody destilované při 100 °C a obr. 6B je mikroobraz 250krát zvětšený průřezu zkušební tyče povlečené slitinou podle vynálezu a vystavené 10 dnů vlivům páry z vody destilované při 100 °C.
V tabulce 1 jsou uvedeny rozmanité zkoumané slitiny; série 1 označuje zkušební tyče povlékané běžným způsobem; série 2 až 5 jsou zkušební tyče povlékané slitinami podle vynálezu, zatímco série 6 až 9 představují slitiny, jejichž složení je velmi blízké složení podle vynálezu, které však jsou již mimo rozmezí potřebné podle vynálezu a dokazují, jak jsou mimořádně úzké meze, nedovolující nijakou odchylku. (Tabulka viz str. 9)
199827 ti Д cd д
<
й
S а СО
Д д г-Ч д о θ'
О сГ
ь. тН
Ό о о со
сч ю оо д Й ш д , Д
Гч Д Ч • гН 4-> сч s 1 +U
СП Сч СП Г~Г Д ш Д СП
•сл ω ω
3 д ti
N N N
Ф Ф ф
S ч5 S
д д а
>>ю >» со řKin
> о. > тН > тН
Ф о ф О о О
Ό TJ ТЗ
О о О
Л л л
>>
д д й
4-» 4-J
Д ш Д о д о
сл сч СЛ сч СЛ г-4
о аГ О θ' о а
4-* 4—· 4-»
>N
о ti ti
О О О
CU л Λ
СЧ СП со TF сч сч со со
ti N Ό й
Ф Ο 4J
Д
'CÚ Й Ν< 'аз
>>Ю д ,
> о~ ° СЧ ω
ф о 3.° '>> 1 й
о N Й Д
dl д
Ο CJ
>> ST
а й
N
4Д сч CO °Ξ °°
сл сч О О о
о сГ 4-* д-о 2 о
сл
ti Q ti О
Λ Д а
ю со
σι
199827
V tabulce 2 jsou uvedeny všechny slitiny podle tabulky 1, jichž bylo použito při výrobě několika zkušebních vzorků. Hodnoty uvedené jako maximum a minimum se týkájí konečných výsledků zaznamena·: ných v každé řadě zkoušek, kdežto výraz médium se vztahuje к průměrným význakům Všech zkoušek téže série. Tabulka 2 obsahuje v posledních dvou sloupcích pol. 2 až 5 hlavní výhody rozmanitých příkladů slitiny podle vynálezu a porovnání se známým stavem techniky (pol. 1 až 9). Sliti8 ny podle vynálezu jsou označeny v obou tabulkách číslicemi 2, 3, 4, 5. Číslicí 1 je označena slitina podle Sendzimirovy metody, ostatní jsou slitiny podle jiných známých metod. Poslední dva sloupce tabulky 2 uvádějí hmotnostní ztráty povlaku po dvou různých procesech v korozivních prostředcích. Nečistoty nejsou zvláště zaznamenávány, poněvadž byly, jak shora uvedeno, spáleny v oxidační peci a nespálený zbytek je zanedbatelný.
СП СП 00 аэ
X xF ΙΩ СП ю* ιη
гЧ
XJ1 СО (ОТ со СО
X (о Ю* х^ со* со
гЧ
со СО со от
X гЧ х^ сч* XF
т-Ч
сч
CD
ОТ со сч со со” со от СП*
CM со
ОТ СП
хл X со
гЧ т-Ч
00 со
о* сч* сч*
т-Ч гЧ т-Ч
со со^ ιη сч^ (От оо τ—1 сч от
X от* ь.* ш* оо* СО* X СО* X о* X О* X со*
гЧ гЧ сч сч гЧ
00 оо о ΙΩ О pQ in СП ш оо
сч ф сч Ó СП о СП о СП СП о о СП о сч
1 *5 1 £ 1 •Р 4-» 1 4-» 4-* 1 * 1 s 1 £ | 4-» 4-* 4-» 1
χϊ< О Щ xti ТЗ ю Ό XJ1 .S СП Ό со Ό оо сч
сч асч сч сч сч 4-J сч сч сч сч
199827
Tenký plech z obyčejné neuklidněné oceli se povleče Sendzimirovou metodou všemi slitinami ' uvedenými ' v tabulce. 1. Podle Sendzimirovy metody dochází před povrchovou oxidací na · vzduchu při 500 °C k redukci kysličníků ve vodíkovém prostředí při 900 °C, k ochlazení na teplotu povlakové lázně a k ponoření do lázně na 3 až 5 sekund za účelem dosažení povlaku, jehož tloušťka je průměrně 25 až 35 mikrometrů.
. Zkušební tyče, které byly . takto získány, byly podrobeny následujícím zkouškám v solné komoře a 5 procenty chloridu sodného v 5% solné komoře s následujícím · odstraněním účinků koroze ve 20% kyselině chromové, v solné komoře po· hlubokém tažení, v 5% solné komoře po· nátěru a provedení vrubů, pokusu se · střídavým ponorem do mořské vody, zkoušce parou z destilované vody při 100 °C.
Zkouška v · solné komoře, · při níž byly zkušební · tyče uloženy v termostatu při 30 °C v mlze obsahující 5 %· chloridu sodného trvala 300 hodin u zkušebních tyčí se zinkovou slitinou · série Γ a 1500 hodin u všech oistatních tyčí. · Další zkoušky, jejichž účelem bylo zjištění hmotnostní ztráty zkušebních tyčí, trvaly rovněž 300 hodin.
Pokusy s ponořením do· umělé mořské vody obsahovaly 300 cyklů, přičemž zkušební tyče, jichž bylo použito, zůstaly ponořeny vždy po dobu 30 minut, načež se· po dobu 120 · minut sušily na vzduchu. Po ukončení 300 ponorných cyklů byla měřena . váhová ztráta.
Při pokusu s párou, při němž se zjišťovala mezizrnečná koroze, byly zkušební tyče uloženy ve· vodní páře o teplotě 95 až 100 °C. Přiložené snímky IA a IB znázorňují zkušební tyč s povlakem 1, to je s běžně používanou slitinou podle Sendzimirovy metody, popřípadě zkušební tyč se slitinou podle· vynálezu (série 3 · · tabulka 1).
Pozoruhodný je rozličný vzhled obou povlaků. Obr. 2A a 2B, 3A a 3B, 4A a 4B, 5A a 5B znázorňují podobné zkušební tyče, jakých bylo užito podle obr. IA a IB v 5% sdlné lázni. Zřetelně jsou viditelné silné účinky koroze zkušebních tyčí (srovnávací slitina série 1 poidle tabulky 1) po pokusu

Claims (1)

  1. Slitina na bázi zinku · pro· povlak oceli, zejména pro nepřetržitý povlékací proces plochých válcovaných výrobků a drátů · za tepla, podle něhož válcovaná ocel prochází nejprve oxidační pecí při teplotě asi 400 °C a potom redukční pecí ve vodíkové a · dusíkové atmosféře při teplotě asi 800 až 900 °C, vyznačující se tím, že obsahuje 0,10 až 0,30 trvajícím sotva 300 hodin, · kdežto zkušební tyče B, povlékané slitinou podle série 3, tabulka 1, jsou · ještě po pokusu trvajícím 1500 hodin ve · výborném stavu. Ňa obr. 3A a 3B jsou znázorněny stejné tyče jako podle obr. 2A a 2B po odstranění účinků . koroze ve 20% kyselině chromové, Z obr. 3 je zřetelně patrno, že zkušební · tyč povlečená srovnávací slitinou ztratila po pokusu trvajícím· pouhých 300 hodin celý povlak, kdežto zkušební tyč se slitinou podle vynálezu série· 3 tabulky 1 byla povlečena po celém povrchu i po pokusu trvajícím 1500 hodin.
    Tabulka 2 uvádí v posledních dvou sloupcích údaje hmotnostních· ztrát po · provedení procesu 300 cyklů střídavého ponořování v umělé mořské vodě a po· pokusu trvajícím 300 hodin v 5% solné komoře · se stejnými povlaky jako v tabulce 1.
    Z obr. 6A a 6B je zřejmé, jak slitina podle vynálezu zlepšuje i mezijaderní korozi. Srovnávací slitina A je silně narušena, kdežto povlak podle vynálezu je prakticky bez koroze.
    Na základě podkladů a uvedených tabulek lze při používání · slitiny podle vynálezu usuzovat nejen na značné zvýšení vlastností odolávajících korozi, nýbrž je z nich zřejmé v jak vysokém stupni je složení kritické a nedovoluje odchylku od uvedených hodnot.
    Ze srovnání výsledků uvedených v tabulkách' 1 a 2 u slitin série 2 až 5 se slitinami série 6 až · 9 je zřejmé, že například u · hliníku postačí v zcela nepatrné míře nedodržení minimálních hodnot, aby se na hladině lázně vytvářela struska a aby povlak nebyl stejnoměrný a · aby tak byl · jeho ochranný · účinek menší.
    Jestliže se nedodrží · ani hodnota 0,30 u hořčíku, dochází k silné mezijaderné korozi spojené se · značnou ztrátou hmotnosti. Třeba· ještě poznamenat, že mimořádně dobré ochranné slitiny lze získat i vyššími přísadami hliníku a hořčíku, · není však možno jich dosáhnout bez nákladných rekonstrukčních prací· na zařízení a beze změny výrobního procesu, poněvadž vyžadují poměrně velikého zvýšení teploty tavné · lázně a podstatných změn doby ponoření u válcovaného plechu nebo; drátu.
    УШши hmotnostního procenta hliníku, 0,30 až 0,80 hmotnostního procenta hořčíku, 0,05 až 0,20 hmotnostního procenta chrómu, 0,05 až 0,20 hmotnostního procenta titanu a zbytek připadá na· zinek a nečistoty, přičemž podíly · hořčíku a hliníku jsou ve vzájemném poměru od 1 do 4 hmotnostních procent, chrómu a hliníku od 0,2 do 1,5 hmotnostních procent.
CS763752A 1975-06-13 1976-06-08 Alloy based on zinc for coat of steel CS199627B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT50042/75A IT1036986B (it) 1975-06-13 1975-06-13 Lega di acciaio e prodotti contale lega rivestiti

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS199627B2 true CS199627B2 (en) 1980-07-31

Family

ID=11272147

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS763752A CS199627B2 (en) 1975-06-13 1976-06-08 Alloy based on zinc for coat of steel

Country Status (8)

Country Link
US (1) US4057424A (cs)
BE (1) BE842506A (cs)
CS (1) CS199627B2 (cs)
DE (1) DE2626282A1 (cs)
FR (1) FR2314259A1 (cs)
GB (1) GB1493224A (cs)
IT (1) IT1036986B (cs)
NL (1) NL7606419A (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2046302A (en) * 1979-03-02 1980-11-12 Mitsui Mining & Smelting Co Zinc alloy powder
IT1170902B (it) * 1981-04-17 1987-06-03 Centro Speriment Metallurg Lega a base di zinco per il rivestimento di tubi per il trasporto di acque potabili
JPH0679449B2 (ja) * 1982-12-24 1994-10-05 住友電気工業株式会社 耐熱亜鉛被覆acsr用鉄合金線
EP0852264A1 (en) * 1997-01-02 1998-07-08 Industrial Galvanizadora S.A. Zinc alloys yielding anticorrosive coatings on ferrous materials
EP1693477A1 (de) * 2005-02-22 2006-08-23 ThyssenKrupp Steel AG Beschichtetes Stahlblech oder -band
PL1857567T3 (pl) * 2006-05-15 2017-09-29 Thyssenkrupp Steel Europe Ag Sposób wytwarzania płaskiego produktu stalowego powleczonego ochronnym systemem przeciwkorozyjnym
EP1857566B1 (de) * 2006-05-15 2017-05-03 ThyssenKrupp Steel Europe AG Mit einem Korrosionsschutzüberzug versehenes Stahlflachprodukt und Verfahren zu seiner Herstellung
JP6696274B2 (ja) * 2016-04-11 2020-05-20 日本製鉄株式会社 合金化溶融亜鉛めっき鋼板の製造方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1815479A (en) * 1930-06-18 1931-07-21 American Brass Co Zinc base alloy
US2195566A (en) * 1938-04-23 1940-04-02 American Zinc Products Company Zinc base alloy
US2180291A (en) * 1938-07-26 1939-11-14 Edes Mfg Company Zinc base alloy
US2222157A (en) * 1939-10-02 1940-11-19 Atlantic Zinc Works Inc Alloy
US2700647A (en) * 1951-02-28 1955-01-25 Butler Engineering Company Inc Alloy
US3245765A (en) * 1962-03-08 1966-04-12 Armco Steel Corp Process of improving general corrosion resistance of zinc coated strip
US3320040A (en) * 1963-08-01 1967-05-16 American Smelting Refining Galvanized ferrous article
GB1057285A (en) * 1963-12-06 1967-02-01 Armco Steel Corp Process of improving general corrosion resistance of zinc coated strip
NL6511999A (cs) * 1964-09-15 1966-03-16
IT984964B (it) * 1973-05-09 1974-11-20 Centro Speriment Metallurg Rivestimento a base di zinco per la protezione dalla corro sione di superfici ferrose e corpo metallico in tal modo ottenuto
US3993482A (en) * 1975-01-08 1976-11-23 Dalmine S.P.A. Anticorrosion zinc based coating material

Also Published As

Publication number Publication date
US4057424A (en) 1977-11-08
IT1036986B (it) 1979-10-30
NL7606419A (nl) 1976-12-15
FR2314259B1 (cs) 1980-02-15
DE2626282A1 (de) 1976-12-30
FR2314259A1 (fr) 1977-01-07
BE842506A (fr) 1976-10-01
GB1493224A (en) 1977-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3343930A (en) Ferrous metal article coated with an aluminum zinc alloy
JP2002332555A (ja) 耐食性に優れた溶融Zn−Al−Mg系合金めっき鋼材
JPH0321627B2 (cs)
AU2014212967B2 (en) Hot-dip Al-Zn alloy coated steel sheet and method for producing same
US5397652A (en) Corrosion resistant, colored stainless steel and method of making same
HUE034193T2 (en) Process for hot-dip galvanizing of iron or steel goods
CA1064786A (en) Low tin terne coating
JP5601771B2 (ja) 複層めっき鋼板およびその製造方法
US2686355A (en) Process for coating metals with aluminum
CS199627B2 (en) Alloy based on zinc for coat of steel
JPH0573824B2 (cs)
US3393089A (en) Method of forming improved zinc-aluminum coating on ferrous surfaces
TWI519675B (zh) 金屬被覆鋼帶
KR920004502B1 (ko) 착색아연 코우팅방법
JP2963091B1 (ja) 溶融亜鉛−アルミニウム合金めっき方法
JPS6052569A (ja) カラー亜鉛鉄板用メッキ鋼板の製造方法
US20230032557A1 (en) Hot dip alloy coated steel material having excellent anti-corrosion properties and method of manufacturing same
JP6468492B2 (ja) 鋼材のめっき前処理用のフラックス及びめっき鋼材の製造方法
US2782493A (en) Aluminum coated ferrous article
JPS6138259B2 (cs)
JP6772724B2 (ja) 耐食性に優れためっき鋼材
JP2510361B2 (ja) 溶融アルミニウム−亜鉛合金めっき用溶融フラックス組成物
JPH07233459A (ja) 溶融亜鉛合金めっき用フラックス
JPH0394050A (ja) 溶融Zn―Al合金めっき用フラックス
WO2021199373A1 (ja) 溶融Al-Zn-Mg-Si系めっき鋼板の製造方法及び塗装鋼板の製造方法