CS196309B2 - Method of reactivation of the spent silver catalysts on the carrier - Google Patents

Method of reactivation of the spent silver catalysts on the carrier Download PDF

Info

Publication number
CS196309B2
CS196309B2 CS762838A CS283876A CS196309B2 CS 196309 B2 CS196309 B2 CS 196309B2 CS 762838 A CS762838 A CS 762838A CS 283876 A CS283876 A CS 283876A CS 196309 B2 CS196309 B2 CS 196309B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
cesium
catalyst
ppm
rubidium
water
Prior art date
Application number
CS762838A
Other languages
English (en)
Inventor
Siegfried Rebsdat
Sigmund Mayer
Josef Alfranseder
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19752519599 external-priority patent/DE2519599C2/de
Priority claimed from DE2611856A external-priority patent/DE2611856C2/de
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of CS196309B2 publication Critical patent/CS196309B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J38/00Regeneration or reactivation of catalysts, in general
    • B01J38/48Liquid treating or treating in liquid phase, e.g. dissolved or suspended
    • B01J38/485Impregnating or reimpregnating with, or deposition of metal compounds or catalytically active elements
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J23/00Catalysts comprising metals or metal oxides or hydroxides, not provided for in group B01J21/00
    • B01J23/90Regeneration or reactivation
    • B01J23/96Regeneration or reactivation of catalysts comprising metals, oxides or hydroxides of the noble metals
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D301/00Preparation of oxiranes
    • C07D301/02Synthesis of the oxirane ring
    • C07D301/03Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds
    • C07D301/04Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds with air or molecular oxygen
    • C07D301/08Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds with air or molecular oxygen in the gaseous phase
    • C07D301/10Synthesis of the oxirane ring by oxidation of unsaturated compounds, or of mixtures of unsaturated and saturated compounds with air or molecular oxygen in the gaseous phase with catalysts containing silver or gold
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/584Recycling of catalysts

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

Pro výrobu ethylenoxidu oxidací ethylenu kyslíkem nebo vzduchem se používá stříbrných katalyzátorů, jejichž výroba je již dlouho známa a je popsána v četných patentových ' spisech. Celá řada velkých provozních jednotek pro výrobu ethylenoxidu pracuje se stříbrným katalyzátorem. Přitom se převádí reagující ethylen na nosiči impregnovaném stříbrem pomocí kyslíku v převážné míře na ethylenoxid, závažný podíl se spaluje v rámci vedlejší reakce na kysličník uhličitý a vodu.
V průběhu doby byly vyvinuty různé stříbrné katalyzátory, a to vždy s cílem zvýšit selektivitu se zřetelem na žádané vytváření ethylenoxidu a potlačit vytváření kysličníku uhličitého a vody.
Při stoupajících cenách surovin a při stoupajícím nedostatku surovin vzrůstá obzvláště hospodářský význam zvýšení selektivity katalyzátoru. Tak se v posledních letech podařilo vyvinout stříbrné katalyzátory, jejichž selektivita je až 75 % ethylenoxidu oproti starším typům, jejichž selektivita byla jen 65 až 70 %. Takové katalyzátory jsou popsány například ve spise DOS
300 512 a získají se tak, že se na inertní nosič, jako je například kysličník hlinitý, nanáší z vodného roztoku současně se stříbrem 0,00035 až 0,0030 gramekvivalen2 tů draselných, rubidiových a/nebo cesiových ionů na kg katalyzátoru.
Na druhé straně je také známo, že stříbrné katalyzátory ztrácejí během doby selektivitu a po . několikaletém použití se musejí nahradit novým katalyzátorem. Výměna upotřebeného („unaveného“) katalyzátoru katalyzátorem novým ve velkých provozních jednotkách je nehledě na materiálové - náklady mimořádně časově náročná a pracná, způsobuje kromě toho výpad výroby a je drahá. Proto . vyvstává -úkol, zdali je možno zlepšit opět selektivitu upotřebeného katalyzátoru jednoduchou úpravou, která by nahradila výměnu novým katalyzátorem, popřípadě ji co možná odsunula. Takový způsob dosud není znám.
Všechny dosud popsané způsoby včetně způsobu popsaného ve spise DOS 2 300 512, se totiž týkají způsobu výroby nového, zlepšeného katalyzátoru.
Od dosud známých způsobů se způsob . podle vynálezu podstatně liší. Netýká se totiž způsobu výroby nových katalyzátorů, nýbrž se týká způsobu zvýšení aktivity hotových již použitých a tudíž alespoň částečně desaktivovaných katalyzátorů, a to nezávisle na způsobu jejich výroby. Obzvláště se způsob týká reaktivace zestárlých . katalyzátorů, které jsou ve velkoprovozním použití.
198309
Nyní bylo zjištěno, že je možno opět zlepšit selektivitu upotřebených katalyzátorů rozhodujícím způsobem tím, že se zpracují roztokem sloučenin cesia a/nebo rubidia v alifatickém alkoholu s 1 až 6 atomy uhlíku a popřípadě vody, přičemž obsah vody v impregnačním roztoku nesmí překročit určitou hodnotu. Jejich selektivita se zřetelem na přednostní vytváření ethylenoxidu se tím zvýší tak, že je blízká selektivitě již uvedených vysoce výkonných čerstvých katalyzátorů.
Způsob podle vynálezu reaktivace použitých stříbrných katalyzátorů na nosiči se sníženou aktivitou pro výrobu ethylenoxidu reakcí ethylenu s molekulárním kyslíkem nebo se vzduchem je vyznačen tím, že se napouští použitý katalyzátor až do koncentrace 1 až 1000 ppm cesia a/nebo rubidia impregnačním roztokem, sestávajícím ze solí nebo hydroxidu cesia a/nebo rubidia,z alifatického alkoholu s 1 až 6 фту uhlíku a nejvýše z 10 % hmotnostních vody a alkohol a popřípadě voda se odpaří.
Údaj koncentrace cesia nebo rubidia na katalyzátoru se vztahuje toliko na cesiový nebo rubidiový kationt, aniont použité sloučeniny se při tomto údaji nevěnuje pozornost.
Jakožto sloučeniny cesia, popřípadě rubidia, přicházejí například v úvahu dusičnany, uhličitany, hydroxidy, octany, chloridy, bromidy, mravenčany, propionany a šťavelany. S výhodou se používá dusičnanů. Anion tedy nemá rozhodující význam, reaktivace se ovlivňuje cesiovým nebo rubidiovým kationtem. Jakožto sloučenin se obecně používá hydroxidů nebo solí.
Sloučeniny cesia, popřípadě rubidia se obecně nejdříve rozpustí ve vodě a získaný vodný roztok se vnese do alifatického alkoholu s 1 až 6 atomy uhlíku, přičemž vznikne čirý roztok. S výhodou se používá methanolu, ethanolu, propanolu nebo isopropanolu; obzvláště je výhodný methanol pro svoji inízkou teplotu varu a pro svou nízkou cenu. Rozhodující je podíl vody v hotovém impregnačním roztoku. Nemá přestoupit 10 proč, celkového roztoku. Jestliže se však použitá sloučenina cesia nebo rubidia rozpouští ve zvoleném alkoholu již bez přísady vody, může vqda zcela odpadnout. Často je však použití vody, která má při přípravě impregnačního roztoku toliko úlohu zprostředkovače rozpouštění, nutná. V tomto případě se účelně rozpouští sloučenina cesia nebo rubidia v množství vody minimálně potřebném к dokonalému rozpuštění a pak se zředí takovým množstvím alkoholu, aby byla koncentrace vody v hotovém impregnačním roztoku maximálně 10 % hmotnostních. Výhodná je koncentrace vody 0,2 až 5 % hmotnostní, zvláště v případech, kdy se používá dusičnanu cesia nebo rubidia. Koncentrace sloučeniny cesia, popřípadě rubidia v impregnačním roztoku je omezena rozpustností sloučeniny a není roz hodujícího významu. Obecně je však užitečná koncentrace minimálně 0,01 % hmotnostních. Jakožto obzvláště účelná se osvědčila koncentrace 0,05 až 0,4 % hmotnostních, vztaženo na roztok jako celek. Při nastavování koncentrace impregnačního roztoku je však třeba řídit se vždy požadovanou koncentrací rubidia nebo cesia na katalyzátoru.
Takový způsob dosud znám nebyl, nejvíce se mu však blíží způsob podle spisu DOS : 2-300 512. Způsob podle spisu DOS 2 300 512 se týká způsobu výroby čerstvého katalyzátoru a také se výlučně pro výrobu čerstvého katalyzátoru hodí. Nadto se ve spise DOS 2 300 512 vysloveně zdůrazňuje, že se stříbro a promotor musejí nanášet na nosič současně. К tomu přistupuje, že se podle stavu techniky představovanému spisem DOS č.
300 512 používá vody, jakožto rozpouštědla, zatímco se při způsobu podle tohoto vynálezu používá alifatického alkoholu, v případě nutnosti, nebo je-li to žádoucí za přísady jen velmi omezeného množství vody. To je pro způsob podle vynálezu rozhodující. Reakce ethylenu na ethylenoxid klesá při použití čistě vodných roztoků na 10 až 3Ú θ/ο hodnoty dosažené před úpravou.
Zpracování použitého katalyzátoru impregnačním roztokem způsobem podle vynálezu se může nejjednodušším způsobem provádět napuštěním upotřebeného katalyzátoru a vylitím nadbytečného roztoku. Ve velkých provozních jednotkách se zpracování provádí zaplavením reaktoru, naplněného katalyzátorem, roztokem sloučeniny cesia nebo rubidia. Po oddělení nadbytečného roztoku se na katalyzátoru zbylý alkohol a popřípadě voda odstraní odpařením, popřípadě za přídavného profukování dusíkem. Teplota odpaření nemá rozhodující význam, obecně se však volí teplota né příliš nad teplotou varu použitého alkoholu. Jestliže se pracuje s podtlakem, může se odpaření v závislosti na alkoholu provádět také při teplotě místnosti nebo například při teplotě 50 °C. Účelnější je však často volit vyšší teploty, asi 50 až 180 °C. Při použití methanolu, ethanolu, propanolu nebo isopropanolu je výhodná oblast teploty 70 až 120 aC, obzvláště výhodná je teplota 90 až 110 °C. Také při těchto zvýšených teplotách se může ještě přídavně pracovat za podtlaku. Bez významu zůstává skutečnost, zdali se při odpařování alkoholu zároveň odpaří, popřípadě v impregnačním roztoku obsažená voda.
Při obzvláště výhodném způsobu provedení tohoto vynálezu se napouští použitý katalyzátor impregnačním roztokem, sestávajícím z 0,2 až 5 % hmotnostních vody, 0,05 až 0,4 % hmotnostních dusičnanu cesia nebo rubidia a z alifatického alkoholu s 1 až atomy uhlíku, a pak se alkohol odpaří při teplotě 70 až 120 °C, s výhodou při teplotě 90 až 110 °C, popřípadě za současného profukování dusíkem. Přitom se účelně dusič196309 nan cesia, popřípadě rubidia, rozpouští v minimálním množství vody potřebném pro rozpuštění a pak se zředí takovým množstvím methanolu, ethanolu, propanolu nebo isopropanolu, s výhodou methanolu, aby byla koncentrace vody v hotovém impregnačním roztoku 0,2 až 5 °/o hmotnostních. Koncentrace dusičnanu rubidia, popřípadě cesia je 0,05 až 0,4 % hmotnostních, vztaženo na roztok jako celek. Jak uvedeno, je také zde požadovaná koncentrace rubidia nebo ce sia na katalyzátoru 1 až 1000 ppm, s výhodou 3 až 500 ppm, zvláště 10 až 300 ppm, a lze ji nastavit odpovídající koncentrací impregnačního roztoku.
Jak je zřejmé z uvedené tabulky, může se způsobem podle vynálezu podstatně zvýšit selektivita použitého katalyzátoru se sníženou aktivitou. Nadto se konverze zdvojnásobí až ztrojnásobí, popřípadě se při stejné konverzi může reakční teplota snížit o 20 až 30 °C.
Konverze
Selektivita při teplotě 230 °C při 245 °C při 220 °C před zpracováním 68 až po zpracování ’ 73 až . ..Možnost snížení reakční teploty je další předností způsobu podle vynálezu, jelikož vytváření nežádoucích vedlejších produktů, jako je například kysličník uhličitý, formaldehyd a acetaldehyd, klesá s teplotou. Získá se čistší ethylenoxid; kromě toho se snižuje nebezpečí koroze.
Způsob podle vynálezu má význam jen pro upotřebené, katalyzátory, jejichž aktivita poklesla při provozu.
Další předností způsobu podle vynálezu je skutečnost, že se může přizpůsobit požadavkům jakéhokoliv provozu. V rimoha případech je výměna katalyzátoru a s tím spojené zvýšení výtěžku a zreagování možné jen za současných velkých investic, jelikož jsou aparáty к odvádění tepla a ke zpracování nyní podstatně ethylenoxidem bohatší reakční směsi příliš malé. Při způsobu podle vynálezu se může přesným dávkováním nanášeného cesia, popřípadě rubidia nastavit právě ještě možné, popřípadě žádané zvýšení konverze.
Následující příklady· způsob podle vynálezu objasňují. Doba průběhu pokusu se volí tak, že nejsou již rozeznatelné žádné změny výsledků pokusu. Výsledky bylo možno reprodukovat v připojeném dlouhodobém pokusu· trvajícím 200 hodin. Produkty se analyzují plynovou chromatografií. Údaje o konverzí a selektivitě představují vždy střední hodnotu řady několika měření.
Pokusný reaktor sestává, jak je ukázáno na pbr., z reakčiní trubky 1 z chromvanadiové oceli světlosti 30 mm a dlouhé 800 milimetrů. Reakční trubka 1 se zahřívá pláštěm 2, kterým proudí olej, přičemž zahřátý olej vstupuje do pláště v místě 3 a v místě 4 ho opět opouští. Zóna 5 reakční trubky 1 (délka 500 mm) je naplněna «-kysličníkem hlinitým a slouží к předehřátí vstupujícího plynu. Zóna 6 (délka 200 mm) reakční trubky 1 obsahuje katalyzátor. Používaný plyn se zavádí potrubím 7 do reakční trubky 1 a opouští ji potrubím 8. Jakožto inhibitor se do vstupního plynu přimíchává 1 až 3 ppm vinylchloridu.
% 4 až 5 θ/ο — % 10 až 12 '% 4 až 5 %
Používaná směs plynu má toto složení: ethylen (C2H1) 25 % methan (CHi) 50 % kyslík (O2) 8 % inertní plyn — dusík (N2) 17 %
Srovnávací příklad 1 · g obchodního katalyzátoru stříbrného (nosič «-kysličník hlinitý, obsah stříbra 11,3 proč.), který byl již 7 let v provozu velkoprovozní jednotky, se naplní do popsané aparatury a zkouší se za těchto podmínek: rychlost na jednotku prostoru a času 250/h
-(= obj. díly plynu/obj. díly katalyzátoru, h) tlak 0,1 MPa
Za těchto podmínek bylo zapotřebí teploty 240 CC, aby se dosáhlo konverze 5 %. Selektivita byla 70,5 %. .
Příklad 1
0,2 g dusičnanu cesia (nejčistšího) se rozpustí v 0,5 g destilované vody. Zamícháním získaného roztoku do 109 ml methanolu technického se připraví impregnační roztok.
g katalyzátoru (jako ve srovnávacím příkladu 1) se naplní do svislé trubky o světlosti 20 mm a přelije se impregnačním roztokem. Na spodním konci trubky vytékající nadbytečný roztok se zachytí a znovu se nanáší horem. Tímto způsobem se katalyzátor zpracuje oelkem pětkrát, přičemž na katalyzátoru zůstane 10 ml impregnačního roztoku. Napuštěný katalyzátor se suší po dobu jedné hodiny při teplotě 110 až 130 °C v sušičce. Z naneseného množství impregnačního roztoku se vypočte obsah cesia a tím zpracovaného katalyzátoru jako 200 ppm.
Tímto způsobem zpracovaný katalyzátor se uvádí do styku v popsané pokusné aparatuře za stejných podmínek jako podle srovnávacího příkladu 1 s nasazeným plynem.
rychlost na jednotku prostoru a času 250/h tlak 0,1 MPa teplota 240 °C
Při konverzi 7 % je selektivita 75 %. Jestliže se teplota sníží na 230 °C, je selektivita 77 % při konverzi 5 %.
Srovnávací příklad 2
Opakuje se pokus podle příkladu 2 s tím rozdílem, že v methanolu není rozpuštěno žádné cesium.
rychlost na jednotku prostoru a času 250/h tlak 0,1 MPa teplota 240 °C
Selektivita je 71 % a konverze 5 %.
Příklad 2 ' až 16
Všechny příklady se provádějí podle pří kladu 1. Reakční podmínky se volí, jak uvedeno v tabulce.
Příklad 17
Opakuje se pokus podle příkladu 1 s tím rozdílem, že se místo methanolu používá ethanol. Kromě toho je reakční teplota 240° Celsia a koncentrace cesia 80 ppm.
rychlost na jednotku prostoru a času 250/h tlak 0,1 MPa teplota 240 °C
Při konverzi 5 °/o je selektivita 76 °/o.
Srovnávací příklad 3
Opakuje se pokus podle příkladu 1 s tím rozdílem, že se místo methanolu použije vody.
Tímto roztokem zpracovaný katalyzátor (jako v porovnávacím příkladu 1) ' vykazuje při teplotě 240 °C konverzi jen . 0,8 %. Je tedy ve srovnání s nezpracovaným katalyzátorem silně poškozen a již nevhodný pro výrobu ethylenoxidu.
Tabulka 1
Příklad Rychlost na Teplota
jednotku pro- (°C)
Obsah alkalického storu a času Selektivita CzH^konverze
kovu v katalyzátoru· (h-i) (%) (%)
Srovnávací 0 (nezpracován) 250 240 70—70,5 5
příklad 1
1 200 ppm Cs 250 240 75 7
Srovnávací 0 (zpracován
příklad 2 jen methanolem) 250 240 71 5
2 200 ppm Cs 250 230 77 5
3 120 ppm Cs 250 230 76 8
4 120 ppm Cs 250 220 76,5 5
5 80 ppm Cs 720 250 73,5 6
6 80 ppm Cs 250 240 74 12
7 80 ppm Cs 250 230 77 7
8 80 ppm Cs 200 220 78 5
9 45 ppm Cs 1800 260 73 6
10 45 ppm Cs 500 250 75 6
11 45 ppm Cs 250 240 77 7
12 45 ppm Cs 230 230 77,5 5
13 45 ppm Cs 140 220 78 4,5
14 30 ppm Cs 250 230 76 5
15 15 ppm Cs 250 240 74 5
16 50 ppm Rb 250 240 74,5 5
17 80 ppm Cc 250 240 76 5
Srovnávací 200 ppm Cs 250 240 0,8
příklad 3 (z vody)
g
Příklad 18
0,061 g hydroxidu česného (СэОН.НгО) se rozpustí v 0,5 g destilované vody a vmícháním získaného roztoku do 100 ml technického methanolu se připraví impregnační roztok. 70 g katalyzátoru (jako ve srovnávacím příkladu 1) se vnese do svislé trubky o světlosti 20 mm a přelije se impregnačním roztokem. Ze spodního konce trubky vytékající nadbytečný roztok se zachycuje a opět se nahoře nalévá. Tímto způsobem se katalyzátor celkem pětkrát zpracuje, přičemž na katalyzátoru zbude 10 ml Impregnačního roztoku. Impregnovaný katalyzátor se suší po dobu jedné hodiny při teplotě 110 až 130 °C v sušičce. Z naneseného množství impregnačního roztoku se vypočte obsah cesia zpracovaného katalyzátoru jakožto 110 ppm.
Tímto způsobem impregnovaný katalyzátor se naplní do již popsané pokusné aparatury a při teplotě 230 °C a za tlaku 0,1 MPa a za rychlosti na jednotku prostorů a času 250/h (= objemové díly plynu na objemový díl katalyzátoru mol.h) se uvádí do styku se zaváděnou směsí.
1Q
Dosahuje se konverze 5 % a selektivity 76 0/0.
Příklad 19
Z 0,0604 g uhličitanu česného a 100 ml methanolu se připraví impregnační roztok.
Jinak se postupuje způsobem podle příkladu 18. Obsah cesia v impregnovaném katalyzátoru je 100 ppm.
S tímto katalyzátorem se obdobně jako podle příkladu 18 při teplotě 230 °C dosahuje konverze 5,5 % a selektivity 76 %.
Příklad 20
Postupuje se způsobem popsaným v příkladu 18, použije se však impregnačního roztoku, který sestává z 0,0324 g octanu česného, z 0,5 g destilované vody a ze 100 ml methanolu. Impregnovaný katalyzátor obsahuje 80 ppm cesia.
Při teplotě 230 °C se dosahuje konverze 6 % a selektivity 75,5 %.

Claims (6)

1. Způsob reaktivace použitých stříbrných katalyzátorů na nosiči se sníženou aktivitou pro výrobu ethylenoxidu reakcí ethylenu s molekulárním kyslíkem nebo se vzduchem, vyznačený tím, že se napouští použitý katalyzátor až do koncentrace 1 až 1000 ppm cesia a/nebo rubidia impregnačním roztokem, sestávajícím ze solí nebo hydroxidu cesia a/nebo rubidia, z alifatického alkoholu s 1 až 6 atomy uhlíku a nejvýše z 10 °/o hmotnostních vody a alkohol a popřípadě voda se odpaří.
2. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se použitý katalyzátor napouští impregnačním roztokem obsahujícím 0,2 až 5 % hmot nostních vody, 0,05 až 0,4 % hmotnostních dusičnanu cesia nebo rubidia a alifatický alkohol s 1 až 3 atomy uhlíku, a pak se alkohol při teplotě 70 až 120 °C, popřípadě za současného profukování dusíkem, odpaří.
3. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se jakožto alkoholu používá methanolu.
4. Způsób podle bodu 2 vyznačený tím, že se jakožto alkoholu používá methanolu.
5. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se na katalyzátor nanáší 3 až 500 ppm, zvláště 10 až 300 ppm cesia a/nebo rubidia.
6. Způsob podle bodu 2 vyznačený tím, že se na katalyzátor nanáší 3 až 500 ppm, zvláště 10 až 300 ppm cesia a/nebo rubidia.
CS762838A 1975-05-02 1976-04-29 Method of reactivation of the spent silver catalysts on the carrier CS196309B2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19752519599 DE2519599C2 (de) 1975-05-02 1975-05-02 Verfahren zum reaktivieren von gebrauchten silber-traegerkatalysatoren
DE2611856A DE2611856C2 (de) 1976-03-20 1976-03-20 Verfahren zur Reaktivierung von gebrauchten Silberkatalysatoren zur Herstellung von Äthylenoxid nach dem Direktoxidationsverfahren

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS196309B2 true CS196309B2 (en) 1980-03-31

Family

ID=25768838

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS762838A CS196309B2 (en) 1975-05-02 1976-04-29 Method of reactivation of the spent silver catalysts on the carrier

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4051068A (cs)
JP (1) JPS5235193A (cs)
AR (1) AR209650A1 (cs)
BG (1) BG28244A3 (cs)
BR (1) BR7602685A (cs)
CA (1) CA1076546A (cs)
CS (1) CS196309B2 (cs)
DD (1) DD127022A5 (cs)
DK (1) DK194376A (cs)
ES (1) ES447348A1 (cs)
FR (1) FR2309278A1 (cs)
GB (1) GB1545840A (cs)
IT (1) IT1059250B (cs)
LU (1) LU74871A1 (cs)
NL (1) NL179553C (cs)
NO (1) NO761498L (cs)
PL (1) PL103021B1 (cs)
PT (1) PT65063B (cs)
RO (1) RO68994A (cs)
SE (1) SE415530B (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2636680C3 (de) * 1976-08-14 1979-04-05 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Verbesserung der Wirksamkeit von Silber-Trägerkatalysatoren
DE2649359C3 (de) * 1976-10-29 1979-07-26 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Verbesserung der Wirksamkeit von gebrauchten Silber-Trägerkatalysatoren
DE2740480B2 (de) * 1977-09-08 1979-07-05 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Verbesserung der Wirksamkeit von Silber-Trägerkatalysatoren
DE3229541A1 (de) * 1982-08-07 1984-02-09 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur verbesserung der wirksamkeit von gebrauchten silber-traegerkatalysatoren
JPS6110570A (ja) * 1984-06-25 1986-01-18 Mitsui Toatsu Chem Inc エチレンオキシドの製造方法
AU586048B2 (en) * 1985-11-12 1989-06-29 Nippon Shokubai Kagaku Kogyo Co. Ltd. Silver catalyst for production of ethylene oxide and method for manufacture thereof
JPH064400U (ja) * 1991-09-04 1994-01-21 株式会社鶴見製作所 真空吸引装置の吸揚管路
US8871959B2 (en) * 2008-10-08 2014-10-28 Basf Se Method for producing an alkylene oxide

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2615899A (en) * 1949-06-23 1952-10-28 Du Pont Catalyst and process for ethylene oxide manufacture
US2687380A (en) * 1950-05-01 1954-08-24 Chempatents Inc Regeneration of a silver catalyst useful in the preparation of ethylene oxide
BE779699R (nl) * 1971-03-01 1972-08-23 Shell Int Research Werkwijze voor het activeren van
US3962136A (en) * 1972-01-07 1976-06-08 Shell Oil Company Catalyst for production of ethylene oxide
US3899445A (en) * 1972-06-01 1975-08-12 Toray Industries Catalyst for oxidation of ethylene to ethylene oxide

Also Published As

Publication number Publication date
PT65063A (de) 1976-05-01
SE415530B (sv) 1980-10-13
NL7604472A (nl) 1976-11-04
BG28244A3 (en) 1980-03-25
FR2309278A1 (fr) 1976-11-26
BR7602685A (pt) 1976-11-09
US4051068A (en) 1977-09-27
DK194376A (da) 1976-11-03
ES447348A1 (es) 1977-07-01
NO761498L (cs) 1976-11-03
NL179553B (nl) 1986-05-01
FR2309278B1 (cs) 1979-07-13
PT65063B (de) 1978-01-03
GB1545840A (en) 1979-05-16
CA1076546A (en) 1980-04-29
IT1059250B (it) 1982-05-31
RO68994A (ro) 1982-05-10
JPS5235193A (en) 1977-03-17
LU74871A1 (cs) 1977-02-08
AR209650A1 (es) 1977-05-13
NL179553C (nl) 1986-10-01
JPS5647817B2 (cs) 1981-11-12
DD127022A5 (cs) 1977-08-31
AU1351876A (en) 1977-11-03
SE7604950L (sv) 1976-11-03
PL103021B1 (pl) 1979-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5486299B2 (ja) 標的ストリーム中のアルデヒド濃度の低減法
CA2783604C (en) Process for epoxidation start-up
US4186106A (en) Process for improving the activity of used supported silver catalysts
US7553980B2 (en) Process for initiating a highly selective ethylene oxide catalyst
US4471071A (en) Silver catalysts, and a process for their preparation
TWI471317B (zh) 用於環氧化方法啟動之方法,製備氧化乙烯、1,2-二醇、1,2-二醇醚、1,2-碳酸酯或烷醇胺之方法
JP5374509B2 (ja) エチレン酸化制御方法
JPS5926338B2 (ja) 使用済み銀担持触媒の活性の改善方法
TWI525083B (zh) 改良環氧乙烷(eo)催化劑選擇性之方法
RU2538969C2 (ru) Способ инициирования высокоселективного катализатора получения этиленоксида
US20150057150A1 (en) Method for making a highly selective ethylene oxide catalyst
CS196309B2 (en) Method of reactivation of the spent silver catalysts on the carrier
US4177169A (en) Process for improving the activity of used supported silver catalysts
JPS6022972B2 (ja) 銀一担持触媒の活性の改善方法
TWI516482B (zh) 改良環氧乙烷(eo)催化劑選擇性之方法
US9067902B2 (en) Epoxidation process with post-conditioning step
US9975865B2 (en) Epoxidation process
JPS6049612B2 (ja) 酸素含有炭化水素化合物の製造方法
CS230865B1 (en) Method of reactivation of catalyst of oxidation of ethylene into ethylene oxide
JPS5944899B2 (ja) 酸化エチレンを直接気相接触酸化法により製造するために使用された銀触媒の再活性化方法