BG64424B1 - Строителна плоча за укрепване на изкоп - Google Patents

Строителна плоча за укрепване на изкоп Download PDF

Info

Publication number
BG64424B1
BG64424B1 BG108176A BG10817603A BG64424B1 BG 64424 B1 BG64424 B1 BG 64424B1 BG 108176 A BG108176 A BG 108176A BG 10817603 A BG10817603 A BG 10817603A BG 64424 B1 BG64424 B1 BG 64424B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
plate
building
trench
vertical
frame beam
Prior art date
Application number
BG108176A
Other languages
English (en)
Other versions
BG108176A (bg
Inventor
Dirk Richter
Original Assignee
Wolfgang Richter
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wolfgang Richter filed Critical Wolfgang Richter
Publication of BG108176A publication Critical patent/BG108176A/bg
Publication of BG64424B1 publication Critical patent/BG64424B1/bg

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/06Foundation trenches ditches or narrow shafts
    • E02D17/08Bordering or stiffening the sides of ditches trenches or narrow shafts for foundations
    • E02D17/083Shoring struts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Moulds, Cores, Or Mandrels (AREA)
  • Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)

Abstract

Строителната плоча (31) се състои от една по същество правоъгълна рамкова греда (32) от профилна стомана и облицовъчни ламарини (33), двустранно заварени върху гредата (32) за осигуряване на стените на изкопа за тръбопровод, за да може една и съща плоча (31) без изменение да се използва както за укрепване с клетки от плочи, така и за укрепване с направляващи планки. Плочата (31) е снабдена със закрепвания (38) за разпънки, които са монтирани изцяло в нея и могат да се задействат от вертикален ръб (35). Освен това във вертикалните ръбове на плочата (31) са предвидени съединителни шини (34), които се използват при укрепване с направляващи планки, като шините (34) имат изрязвания в местата, съседни на закрепванията (38) за разпънки. а

Description

Област не техниката
Изобретението се отнася до строителна плоча за укрепване на изкоп, за осигуряване стените на изкоп за тръбопровод с по същество правоъгълна рамкова греда от профилна стомана и двустранно монтирани върху оформената от рамковата греда повърхнина на рамката, за предпочитане заварени облицовъчни ламарини, респ. покриващи ламарини.
Предшестващо състояние на техниката
Строителна плоча от този вид се описва в DE-AS 2230395. Тази плоча притежава по същество правоъгълна усилена рамкова греда, която при забиване в почвата и при изтегляне трябва да стабилизира цялата плоча без усукване и да гарантира, че след монтаж може да издържи на земния натиск.
Разположените една срещу друга в изкопа по стените на изкопа строителни плочи се подпират една срещу друга посредством разпъващ държач. При укрепване на изкоп може да се разграничат укрепване с клетки (сравни например DE 198 13282 А1) и укрепване с направляващи планки (сравни например DE-AS 2021928). При укрепването с клетки разпъващите държачи са изпълнени като въртящи се спрямо повърхнината на строителните плочи около по същество хоризонтални оси лагерувани разпънки. При укрепване с направляващи планки като разпъващ държач за предпочитане се предвижда такъв в твърдата рамка, който да се лагерува с възможност да се плъзга изцяло спрямо строителните плочи, така че разположените по стените на изкопа една срещу друга строителни плочи да се спускат и да се повдигат.
При укрепване с направляващи планки в двете стени на изкопа се поставят вертикално стоящи направляващи планки на взаимно разстояние, равно на хоризонтално измерената ширина на плочите. Направляващите планки в надлъжна посока на стената на изкопа (гръб в гръб) имат ориентирани един към друг подвижни профили, къси (например U, респ. С-образни) профили на касетата, в които са оформени съответни съединителни кантове, например с Т-образни шини, които се вмъкват във вертикалните кантове на строителните плочи отгоре надолу. При дълбоки изкопи направляващите планки се оформят с два (или повече) профила на касета по такъв начин, че съответно множество строителни плочи, премествани до известна степен телескопично, да се набиват в изкопа така, че разстоянието на разположените една срещу друга в стените на изкопа плочи се намалява стъпално по дълбочина на изкопа. Строителните плочи за всяка стена на изкопа след това в действителност се разместват телескопично една спрямо друга, но те трябва (във всяка стена) да се разположат колкото е възможно плътно една към друга, така че укрепването на изкопа само по себе си да не заема много пространство, респ. да не изисква голям изкоп. Поради тези причини в укрепването с направляващи планки строителните плочи се предпочитат с двустранно гладки външни повърхнини.
При укрепване с клетки за монтаж на разпънките, с възможност за завъртане, за всяка строителна плоча са необходими повече, например четири закрепвания (за една разпънка). В закрепванията разпънките лагеруват с възможност за завъртане около една хоризонтална, паралелна на равнината на плочата ос, като по този начин двете разположени една срещу друга плочи могат да се набиват надолу, респ. да се изтеглят нагоре.
За монтажа и демонтажа на разпънките при укрепване с касети за предпочитане се предвиждат болтови връзки. В DE 4111266С1 са описани такива закрепвания с разпънки, които са монтирани в рамковата греда, в зоната между облицовъчните ламарини. За манипулиране по принадлежащото болтово съединение в строителната плоча двустранно на гредата са предвидени изрези на облицовъчните ламарини, чрез което може да се осъществи изобщо вкарване и изваждане на болтовете. Чрез монтаж на болтовото съединение в гредата тя се отслабва значително. Едно допълнително отслабване на плочата посредством изрезите в облицовъчната ламарина действа ограничено в гредата. Такива плочи не могат да издържат на силните натоварвания в практиката.
По тези причини в съответствие с ЕР 0 781 369 В1 са разработени строителни плочи за укрепване с касети със закрепвания за разпънки, които са вкарани в участъка, съседен на греда (върху вътрешната страна, т.е. по посока на центъра на плочата). За работа с болтовото съединение в този случай са предвидени издатини (с перфорация за напъхване на съответния болт), които стърчат навън през съседните повърхнини на облицовъчната ламарина.
Предпочитаните плочи за укрепване с касети съгласно посочения по-горе ЕР 0 781 360 В1, заради стърчащите издатини от повърхнината на плочата, се използват само при известни условия при укрепване с направляващи планки с множество телескопично изместващи се строителни плочи. За строителните предприемачи строителните плочи представляват обаче доста голяма част от работното оборудване и има нужда от допълнително използване на наличните работни средства. Поради това е много необходимо да се планира броят на типовете толкова малък, колкото е възможно и възможността за използване на наличните строителни плочи да бъде колкото е възможно многостранна, т.е. да се използват поне както при укрепване с касети, така също и при укрепване с направляващи планки.
Техническа същност на изобретението
Изобретението се основава на задачата да се създаде строителна плоча, която да може да се използва както при укрепване с касети, така също и при укрепване с направляващи планки. При това също така трябва да се запазят предимствата за стабилно, сигурно и лесно за монтаж закрепване на въртящи се разпънки, например съгласно ЕР 0 781 360 В1 при укрепване с касети, както предпочитаното телескопично устройство за улесненото забиване и изваждане на строителните плочи при укрепване с направляващи планки.
Решението съгласно изобретението за посочения началото вид се състои в това, че строителната плоча притежава както закрепвания с разглобяемо болтово съединение за закрепване с възможност за завъртане на разпънките около приблизително хоризонтални оси при закрепване с касети, така също съединителни шини в своите вертикални кантове за съединение на съседните плочи в профилите на направляващите планки при укрепване с направляващи планки. Закрепванията за разпънките са предвидени изцяло между облицовъчните ламарини, монтирани в отделната строителна плоча, съответно в съседство до приблизително вертикална част на рамковата греда, но извън същата. Съединителната шина в областта, съседна на съответното закрепване за разпънка, има по едно монтажно изрязване с място за обслужване на волтовото съединение от вертикалния кант. Някои подобрения и допълни телни изпълнени, на изобретението се дават в зависимите претенции.
Чрез изобретението се създава строителна плоча, която може да се използва каквато е /без изменение/ както при укрепване с касети, така също и при укрепване с направляващи планки. Волтовото съединение, закрепванията за въртящите се разпънки се обслужват от съседен вертикален кант на съответната строителна плоча. Съответните болтове, преминаващи паралелно на или в хоризонталната ос на въртене на разпънката и принадлежащите отвори се намират вътре в оформените пространства между облицовъчните ламарини на съответните строителни плочи. Те граничат непосредствено с рамковата греда, така че закрепванията за разпънките опират в гредите, без гредите сами по себе да се отслабват.
Съответното закрепване за разпънка в рамките на изобретението може да бъде заварено, при което огражданото/поставяното в рамка вътрешно пространство на плочата от рамковата греда граничи с греда или във външния кант на греда, за предпочитане между две повърхнини, стърчащи през гредата навън, респ. крайните участъци на облицовъчните ламарини в първия случай изискваните за съединяване на съответните разпънки болтове се прокарват през отвор на съответната греда в закрепването. По този начин гредата не се отслабва значително, тъй като отворът по отношение на възможните натоварвания на рамката във връзка със стабилността се разполага в неутрална равнина на гредата. В другия случай гредата сама по себе си изобщо не се уврежда, тъй като съответният болт (без да допира гредата) се вкарва директно от вертикалния кант в закрепването.
Строителната плоча за укрепване с направляващи планки обаче се нуждае от вертикални кантове от съединителни шини, например с Тобразна форма, които са напъхани отгоре надолу в направляващите планки. Тези шини са пречка при обслужването на волтовото съединение. В съответствие с изобретението обаче в местата, в които е предвидено болтово съединение, се допуска едно монтажно изрязване. То трябва да бъде толкова голямо, че съединителната шина да не възпрепятства вече обслужването на болтовете на съединението. В практиката са достатъчни празнини от порядъка може би на 50 mm. Изрязванията от този вид при обща дължина на шината повече от 1000 m не представляват проблем нито при монтаж, нито по отношение стабилността на фиксирането на строителната плоча при укрепване с направляващи планки. Пояснения за приложените фигури
С помощта на схематичното представяне на примерно изпълнение се изясняват подробности на изобретението.
Фигура 1 показва вертикален разрез през едно укрепване с касети;
фигура 2 - хоризонтален разрез през едно укрепване с направляващи планки;
фигура 3 - изглед в перспектива на строителна плоча съгласно изобретението; и
Фигура 4 разрез по линия IV-IV от фиг. 3.
Примери за изпълнение на изобретението
Укрепването с касети съгласно фиг. 1 се състои от двойки от разположени срещуположно в изкопа строителни плочи 2, които се закрепват и заклинват на разстояние с помощта на разпънки 3 по тавъв начин, че почвата 4 може да пада в изкопа от двете му страни. На дъното на изкопа 5 строителните плочи 2 могат да имат остриета 6. Разпънките 3, приблизително по средата на тяхната дължина, могат да съдържат затягащо средство 7. Иначе разпънките могат да се изпълнят по произволен конвенционален начин. Те трябва да са лагерувани с възможност за въртене във всяка от строителните плочи 2 в закрепване 8 около приблизително хоризонтални, преминаващи паралелно на равнината на плочите оси 9. Закрепванията 8 с всички принадлежащи към съответната строителна плоча 2 детайли, трябва да са разположени в участъка между двете облицовъчни ламарини на плочата, така че, когато се отстрани съответната разпънка в мястото на закрепването 8, единствено остава един отвор, но без разстояние над ориентираната към изкопа 1 вътрешна облицовъчна ламарина 10.
За свързване на разпънката 3 в едно закрепване 8 може да се използва болт, който се вкарва приблизително хоризонтално от един вертикален кант на плочата (сравни цифра 35 на фиг. 3) в закрепването 8. На фиг. 1 освен това е изобразено как отделната разпънка 3 се завърта около оста 9 в закрепването 8, когато строителните плочи 2 се забиват една след друга 6 почвата. Щрихованите детайли на фиг. 1 показват примерно как една строителна плоча 2 се притиска по отношение на другата строителна плоча 2 надолу. При това разпънките в двете строителни плочи 2 се завъртат около осите 9.
На Фиг. 2 е изобразен хоризонтален разрез през изкоп 1 с укрепване с направляващи планки. В примерното изпълнение на фиг. 2 във всяка стена на изкопа в близост до почвата 4, се поместват две строителни плочи 21, 22, телескопично разместени в положение по височина в планките 23. За тази цел строителните плочи 21, 22 в своите вертикални кантове 24 имат Т-образни съединителни шини 25, които се вкарват във вертикални С-профили 26 отгоре надолу. Профилите 26 се закрепват един до друг в направляващите планки 23 в хоризонтална посока, косо спрямо надлъжното направление на изкопа. Направляващите планки 23 на една стена на изкопа с помощта на дистанционен елемент 27 се опират в еднакво изпълнената направляваща планка на другата стена на изкопа. Дистанционните елементи 27 могат да бъдат изпълнени по подобен начин, както разпънките 3 според фиг. 1. Но съгласно фиг. 2 дистанционните елементи 27 могат да бъдат обединени също така в укрепваща ги правоъгълна рамка, разположена вертикално и да опират в техните вертикални кантове 28 в предвидените в направляващите планки 23 разположени една срещу друга рамкови направляващи планки 29 по такъв начин, че строителните плочи 21,22 на двете стени на изкопа, да се придвижват във вертикална посока едновременно по отношение на рамката от дистанционни елементи и дъното на изкопа. Рамковите направляващи планки 29 за предпочитане са оформени в обърнатите една към друга страни на направляващите планки 23 в изкопа.
Строителните плочи 21,22 според фиг. 2 не трябва да имат в облицовъчните ламарини 10 никакви издатъци, които да възпрепятстват относителното движение на плочите 21 и 22 в направляващите на С-профилите 26.
Фиг. 3 показва едно примерно изпълнение на строителна плоча 31 съгласно изобретението. Тя се състои по същество от рамкова греда 32, която усилва цялата плоча 31 и облицовъчни ламарини 33, заварени върху двете повърхнини на рамковата греда. Във вертикалните странични кантове 35 на строителната плоча 31 се заваряват Т-образни шини 34 с долния край на перпендикулярния Т-образен участък, така че Т-образния напречен участък е почти перпендикулярен на вертикалния кант 35. Шините 34 по принцип трябва да са изпълнени така, както на практика е обичайно при укрепване с направляващи планки. Съгласно изобретението Т-образните шини имат обаче изрязвания 36 в местата, в които болт 37 приблизително в хоризонтална посока, паралелно на облицовъчните ламарини 33, се вкарва от един от вертикалните кантове 35 в закрепване 38 за фиксиране на разпънка (3, за укрепване с касети на фиг. 3).
В примерното изпълнение според фиг. 3, вляво е представено символично как закрепването 38 може да се разположи в участъка извън гредата 32 (между облицовъчните ламарини 33) или като алтернатива в затворения от гредата участък (вътрешен участък) - дясната страна на фиг. 3. В последния случай болтът 37 е вкаран също така от един вертикален кант 35 в закрепването 38. Тъй като обаче между канта 35 и закрепването 38 се разполага една част на гредата 32, в гредата 32 е предвиден съответен отвор 39. Съответният разрез IV-IV от фиг. 3 е представен уголемен на фиг. 4. По гредата 32 от вертикалният кант 35 се води отвор 39 в хоризонтална посока към закрепването 38. Посредством този отвор може да се вкара необходимият болт за фиксиране на разпънка (цифра 3 на фиг. 1) в закрепване 8 (или да стърчи от закрепването).
За предпочитане е, при укрепване с касета, необходимите за действието на закрепването на разпънката 38 средства за свързване и за смяна на посоката на разпънките, както и при временно, нетипично използване на строителните плочи, например при укрепване с направляващи планки, да се оставят спуснати в пространството между облицовъчните ламарини.
Списък на означенията:
= Изкоп = Строителна плоча = Разпънка =Почва = Дъно на изкопа = Острие = Затягащо средство (3) = Закрепване = Ос на въртене = Облицовъчна ламарина
11= Болт
21,22 = Строителна плоча (2) = Направляващи планки = Вертикален кант (21,22) = Т-образна шина = С-образен профил = Дистанционен елемент = Кант (27) = Рамкова направляваща планка
31= Строителна плоча = Рамкова греда = Облицовъчна плоча = Т-образна шина = Вертикален страничен кант = Монтажна празнина = Болт = Закрепване 39= Отвор (32)

Claims (5)

1. Строителна плоча (31) за укрепване на изкоп при изпълнение на стените на изкоп за тръбопровод (1), имаща по същество правоъгълна рамкова греда (32) от профилна стомана и монтирани двустранно върху разгърнатите от рамковата греда(32)повърхнини на рамката облицовъчни ламарини (33), характеризираща се с това, че строителната плоча притежава както закрепване (38) разглобяемо болтово съединение (37), за закрепване с възможност за завъртане на разпънки (3) около приблизително хоризонтални оси при укрепване с касети, така също и съединителни шини (34) по нейните вертикални кантове (35), за свързване на съседните плочи в С-образни профили (26), при укрепване с направляващи планки, при което закрепванията (38) на разпънките (3) са изпълнени изцяло между облицовъчните ламарини (33) в отделната строителна плоча, винаги ограничени в приблизително вертикална част на рамковата греда (32), а съединителните шини (34) в участъка, съседен на съответното закрепване (38) на разпънките (3), имат монтажно изрязване (36) с място за обслужване на болтовото съединение (37) от вертикалния кант (35).
2. Строителна плоча съгласно претенция 1, характеризираща се с това, че за свързване на строителна плоча (31) при укрепване с направляващи планки (23) вертикално между всеки две съседни плочи направляващата планка (23) има ориентиран към всяка съседна плоча профил за придвижване (26), по-специално С-профил, за вертикално вкарване на строителната плоча (31) в направляващата планка (23).
3. Строителна плоча съгласно претенция 1 или 2, характеризираща се с това, че съответните закрепвания (38) за разпънките (3) се поставят в ограниченото от рамковата греда (32) и затвореното от облицовъчните ламарини (33) вътрешно пространство на строителна плоча (31), граничещо директно с гредата (32).
4. Строителна плоча съгласно претенция 1 или 2, характеризираща се с това, че съответното закрепване (38) за разпънка (3) граничи директно с вертикалния външен кант на рамковата греда (32) между два трайни участъка на облицовъчната ламарина, стърчащи над външния кант паралелно на повърхнината на рамката.
5. Строителна плоча съгласно претенция от 1 до 4, характеризираща се с това, че закрепване- то (38) за разпънка (3) за своето функциониране със свързаната разпънка (3) съдържа необходимите при укрепване с касети части за завъртане и свързване също и при временно нетипично из5 ползване, изцяло изпълнени в пространството между облицовъчните ламарини (33).
BG108176A 2001-03-21 2003-09-16 Строителна плоча за укрепване на изкоп BG64424B1 (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10113818A DE10113818A1 (de) 2001-03-21 2001-03-21 Bauplatte für den Grabenverbau

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG108176A BG108176A (bg) 2004-02-27
BG64424B1 true BG64424B1 (bg) 2005-01-31

Family

ID=7678425

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG108176A BG64424B1 (bg) 2001-03-21 2003-09-16 Строителна плоча за укрепване на изкоп

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP1370730A1 (bg)
BG (1) BG64424B1 (bg)
CZ (1) CZ20032544A3 (bg)
DE (1) DE10113818A1 (bg)
HU (1) HUP0303017A3 (bg)
PL (1) PL363868A1 (bg)
WO (1) WO2002077373A1 (bg)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004014599B3 (de) * 2004-03-23 2005-10-20 Sbh Tiefbautechnik Gmbh Verbauplatte
DE102014200685A1 (de) 2014-01-16 2015-07-16 Dywidag-Systems International Gmbh Litzen-Druckrohranker
CN106088191B (zh) * 2016-06-21 2018-09-14 中铁第四勘察设计院集团有限公司 大尺寸圆形竖井快速施工方法
CN107268634A (zh) * 2017-06-27 2017-10-20 湖南省第六工程有限公司 深基坑腰梁施工定型模板体系
CN114718080B (zh) * 2022-03-10 2023-09-29 中建新疆建工(集团)有限公司 一种用于建筑深基坑施工的安全防护装置
CN115949062B (zh) * 2023-03-10 2023-06-02 中铁城建集团第一工程有限公司 一种细砂地质坑槽坡面预制件插入装置及施工方法

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2021928A1 (de) * 1970-05-05 1971-11-18 Josef Krings Bausatz fuer eine Schalungswand
DE2230395A1 (de) * 1972-06-22 1974-01-10 Josef Krings Verbauvorrichtung
DE4111266C1 (bg) * 1991-03-02 1992-09-17 Teska Verbautechnik Gmbh, 4200 Oberhausen, De
EP0781360A2 (de) * 1994-09-12 1997-07-02 Richter, Wolfgang Stützschuhgehäuse einer grabenverbauplatte
EP0781369A2 (en) * 1994-09-23 1997-07-02 The Red Baron (Oil Tools Rental) Limited Apparatus for milling a well casing
DE19813282A1 (de) * 1998-03-26 1999-09-30 Richter Wolfgang Grabenverbauvorrichtung

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4054033A (en) * 1975-03-10 1977-10-18 Pilosio, S.P.A. Retaining panel
DE7920284U1 (de) * 1979-07-16 1979-10-18 Krings, Josef, 5138 Heinsberg Verbauplatte fuer eine kanalverbauvorrichtung
DE2948458C2 (de) * 1979-12-01 1982-01-21 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbauplatte für eine Grabenverbauvorrichtung
DE4139829A1 (de) * 1991-03-02 1992-10-08 Teska Verbautechnik Gmbh Grabenverbauvorrichtung
DE29616986U1 (de) * 1996-09-30 1996-11-28 SBH Tiefbautechnik GmbH, 52525 Heinsberg Führung für Verbauplatten einer Verbauvorrichtung
DE19708055C2 (de) * 1997-02-28 2002-11-14 Kvh Verbautechnik Gmbh Adapter zur Herstellung einer Trenchbox aus Verbauplatten und hieraus hergestellte Trenchbox

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2021928A1 (de) * 1970-05-05 1971-11-18 Josef Krings Bausatz fuer eine Schalungswand
DE2230395A1 (de) * 1972-06-22 1974-01-10 Josef Krings Verbauvorrichtung
DE4111266C1 (bg) * 1991-03-02 1992-09-17 Teska Verbautechnik Gmbh, 4200 Oberhausen, De
EP0781360A2 (de) * 1994-09-12 1997-07-02 Richter, Wolfgang Stützschuhgehäuse einer grabenverbauplatte
EP0781369A2 (en) * 1994-09-23 1997-07-02 The Red Baron (Oil Tools Rental) Limited Apparatus for milling a well casing
DE19813282A1 (de) * 1998-03-26 1999-09-30 Richter Wolfgang Grabenverbauvorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0303017A2 (hu) 2003-12-29
CZ20032544A3 (en) 2004-03-17
BG108176A (bg) 2004-02-27
EP1370730A1 (de) 2003-12-17
PL363868A1 (en) 2004-11-29
WO2002077373A1 (de) 2002-10-03
HUP0303017A3 (en) 2004-08-30
DE10113818A1 (de) 2002-09-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2087648C1 (ru) Щит опалубки
CA2954844C (en) Floor assembly for modular building units
CN111719846B (zh) 用于将物体保持在模板面板上的保持器
KR102204901B1 (ko) 강판 보강 전단벽
JP4028831B2 (ja) 取り外し可能支保工梁
BG64424B1 (bg) Строителна плоча за укрепване на изкоп
KR20180016695A (ko) 연결보유닛의 설치시스템 및, 연결보유닛의 시공방법
US6216405B1 (en) Mounting and draining system for prefabricated building panels
KR102376908B1 (ko) 지수판 고정구조가 일체화된 다이아프램 월의 스탑엔드
KR20190108739A (ko) 보 테이블폼 안전난간대
KR200418842Y1 (ko) 딥 데크의 연결부간 고정구조
CN211776455U (zh) 一种可移动式轨道围挡
JP2017193946A (ja) 重機支持機構
KR101664668B1 (ko) 무띠장 흙막이 벽체 직접 연결 구조
JPH10266788A (ja) トンネルの構造
KR101940861B1 (ko) 데크플레이트 및, 데크플레이트 시스템
KR20130065941A (ko) 아치형 시스템 비계 및 시공방법
KR100402030B1 (ko) 층고저감을위한철골콘크리트조의거푸집장착구조
CN217557419U (zh) 一种纵肋叠合剪力墙转换层u型筋定位模具
CN215485202U (zh) 一种基坑边水沟与防护栏一体化装置
KR101273087B1 (ko) 종벽 록킹구법에 의한 에이엘씨 패널 설치방법
KR102647500B1 (ko) 교체 용이성을 갖는 방음패널 및 이를 구비한 방음벽
KR102405036B1 (ko) 패널지지장치
JP7530270B2 (ja) タワークレーンの設置構造
KR100379574B1 (ko) 강재 거푸집 설치 및 해체 시스템