UA89332U - Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове" - Google Patents

Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове" Download PDF

Info

Publication number
UA89332U
UA89332U UAU201315182U UAU201315182U UA89332U UA 89332 U UA89332 U UA 89332U UA U201315182 U UAU201315182 U UA U201315182U UA U201315182 U UAU201315182 U UA U201315182U UA 89332 U UA89332 U UA 89332U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wine
production
unfortified
liqueur
fruit
Prior art date
Application number
UAU201315182U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Анастасія Юхимівна Токар
Мар'яна Анатоліївна Щербак
Original Assignee
Анастасія Юхимівна Токар
Мар'яна Анатоліївна Щербак
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Анастасія Юхимівна Токар, Мар'яна Анатоліївна Щербак filed Critical Анастасія Юхимівна Токар
Priority to UAU201315182U priority Critical patent/UA89332U/uk
Publication of UA89332U publication Critical patent/UA89332U/uk

Links

Landscapes

  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина полягає в тому, що зброджування пастеризованих сусел проводять при температурі 18- з додаванням 5 % розводки чистої культури рекомендованої раси дріжджів.

Description

Корисна модель належить до галузі сільського господарства та харчової промисловості і може бути застосована при переробці плодів для розширення асортименту плодово-ягідних вин з горобини звичайної чи сортової.
Відомий спосіб виробництва плодово-ягідного кріпленого вина "Янтарь Полесья" (ТИ 10.18
УССР 3707-91 Технологическая инструкция по производству вина плодово-ягодного "Янтарь
Полесья", утв. 19.07.91), який передбачає виготовлення міцного сортового плодово-ягідного вина шляхом купажування зброджено-спиртованих, спиртованих соків яблук, горобини звичайної та спирту етилового ректифікованого, цукру, при потребі додають лимонну кислоту для доведення до кондицій.
Для виготовлення плодово-ягідних виноматеріалів та зброджено-спиртованих соків застосовуються плоди яблуні, які миють у протічній воді, сортують, подрібнюють до шматочків розміром 2-5 мм плоди у технічному ступені стиглості, 6-10 мм - перезрілі плоди. М'язгу пресують чи попередньо піддають технологічній обробці, яка сприяє кращому витяганню соку.
Використовують ягоди горобини технічного ступеня стиглості. Ягоди миють, сортують, подрібнюють. М'язгу ягід настоюють з підброджуванням чи обробляють теплом з додаванням води в кількості 10-15 95, а також суміщають ці прийоми з обробкою пектолітичним ферментним препаратом.
Теплової обробки зазнають цілі плоди перед подрібненням. Обробку ферментним препаратом здійснюють у відповідності з діючими інструкціями. Одержані після пресування соки сульфітують до вмісту сірчистої кислоти 75-100 мг/дмУу, відстоюють або сепарують і фільтрують.
Перед бродінням соки сульфітують до вмісту сірчистої кислоти 775-100 мг/дму, підсолоджують з таким розрахунком, щоб забезпечити накопичення спирту вище нижньої межі для кожної марки вина не менше як на 1,595 об. Потім вносять азотисте живлення, 2-4 95 розводки чистої культури дріжджів і зброджують до залишкового вмісту цукру не більше 0,3 гГЛ100 см3. Якщо у виноматеріалі накопичилася достатня кількість спирту, то дозволяється його використання в технологічному процесі за наявності цукру більше 0,5 г/100 см3.
Зброджування проводять періодичним чи безперервним методом при температурі 18-25 76.
Для попередження кислотозниження рекомендується підсолоджений сік до введення чистої культури дріжджів пастеризувати при температурі 80-85 70.
Зброджені виноматеріали відстоюють 10-15 днів і знімають з осаду. Через 25-30 днів виноматеріал вдруге знімають з осаду, обробляють для освітлення і зберігають до використання в купажах вин. При купажуванні виноматеріал сульфітують до вмісту вільної сірчистої кислоти 20 мг/дм3 і додають в нього цукор, зброджено-спиртовані та спиртовані соки, а також спирт етиловий ректифікований до кондицій готового вина. З метою покращення органолептичних показників рекомендують додавати в купаж соки спиртовані відповідних ягід у кількості до 2595 за об'ємом. Готовий купаж обробляють для надання розливостійкості і витримують до розливу.
На купаж направляють сировину в наступних співвідношеннях: яблучні зброджено-спиртовані 80 9 соки червоногоробинові зброджено- 20 975 спиртовані соки
Спиртовані соки дозволяється додавати в купаж не більше 25 95 від загального об'єму.
Недоліками даного способу є: застосування етилового спирту-ректифікату, діоксиду сірки та його похідних, використання додаткової плодово-ягідної сировини як основи вина.
Також відомий спосіб виготовлення настоянки "Рябиновая на вьмороженньіїх ягодах настойка" (Рецептурьі ликеров, наливок, настоек и инструкция по приготовлению полуфабрикатов к ним / Министерство пищевой промьішленности СССР. /под. ред. Л.В.
Кошевой. - М.: Пищепромиздат, 1951 г). Використовують горобиновий морс першого та другого зливу, цукровий сироп 65,8 95, етиловий спирт ректифікований і воду з розрахунку на міцність купажу 22 95, лимонну кислоту до 0,4 г/100 мл для доведення до кондицій. В купаж додається також кошеніль як барвник.
Морс першого зливу: ягоди свіжі після подрібнення заливають водно-спиртовим розчином і настоюють при періодичному перемішуванні впродовж 14 діб, після чого зливають.
Морс другого зливу: повторно ту ж сировину заливають водно-спиртовим розчином і настоюють при періодичному перемішуванні впродовж 14 діб, після чого знову зливають.
Використану сировину віджимають на пресах, після чого додають до злитого морсу. Для виготовлення 1000 дал настоянки беруть 87Окг горобини, 757 кг цукру, 21 кг лимонної кислоти, та 7,5 кг кошенілю.
Недоліками цього способу виробництва є використання етилового спирту ректифікату та барвника.
Задачею корисної моделі є розширення асортименту некріплених лікерних сортових вин із горобини з відміною застосування спирту етилового ректифікованого та діоксиду сірки чи його похідних, якості, нешкідливості та поширення застосування.
Поставлена задача вирішується тим, що при виготовленні вина горобинового використовуються лише некріплені виноматеріали, виготовлені без використання етилового спирту-ректифікату та діоксиду сірки чи його похідних.
Суть способу включає виготовлення плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "Горобинове" шляхом доведенням до кондицій некріплених виноматеріалів цукром-піском, відмову від застосування діоксиду сірки та будь-яких барвників. При виготовленні виноматеріалів: внесення азотного живлення, пастеризацію сусел при температурі 80-857С впродовж 3-5 хвилин, охолодження до температури 20 "С, внесення розводки чистої культури рекомендованих рас дріжджів в кількості 5 95, зброджування періодичним чи безперервним способом до накопичення достатньої об'ємної концентрації етилового спирту.
Ягоди горобини звичайної чи культурних сортів збирають у технічному ступені стиглості.
Зберігають до переробки не довше 48 годин.
При переробці ягоди горобини миють, сортують, інспектують, видаляють плодоніжку. Після нагрівання з додаванням рецептурної кількості води ягоди пресують без попереднього подрібнення та охолодження, отриманий сік проціджують. Цукор-пісок додають в кількості, яка забезпечує об'ємну концентрацію етилового спирту у некріпленому виноматеріалі не менше 16,0 95, початкова масова концентрація цукрів у суслі повинна бути 27,5 г/100 см3. Вносять азотне живлення і сусло обов'язково пастеризують і після охолодження до сусла вносять розводку чистої культури дріжджів в кількості 5 95. Рекомендовані раси Чорносмородинова 19,
Вишнева 33, ЕС-1118. Бродіння проводять при температурі 18-25 "С періодичним способом до масової концентрації залишкового цукру не більше 0,3 г/см3. Тривалість бродіння 40-75 днів.
Виноматеріал повторно знімають з осаду через 30-40 днів. Витримують виноматеріал у повній тарі при температурі 8-16 "С не менше трьох місяців. За необхідності обробляють для забезпечення стійкості до помутніть.
Зо Купаж вина (доведення до кондицій цукром піском) проводять не пізніше як за місяць до розливу. Купаж за необхідності може оброблятися для забезпечення розливостійкості. Після контрольної фільтрації вино розливають у пляшки.
У таблицях 1 та 2 наведені порівняльні характеристики якості вин відомого і запропонованого.
При виробництві вина за запропонованим способом, отримано натуральний продукт, що за фізико-хімічними показниками не поступається відомому вину.
Таблиця 1
Спосіб виробництва вина та настоянки (з Об'ємна частка цукрів, у слот у й плодів яблуні та етилового перерахунку на перерахунку на Залишкового спирту, 95 |. - екстракту, г/дм3 горобини) інвертний, г/100 сму| яблучну кислоту, г/дмУ ва НЕННЯ ПОНИНІ ННЯ ПОЛОН ННЯ
Полісся)
Відомий (горобинова на виморожених 22,0 4,0 ягодах настоянка)
Виробництво вина за запропонованим методом суттєво покращує органолептичні показники - забарвлення, аромат, смак, що пов'язано із застосуванням некріплених виноматеріалів і виготовленням їх без застосування кріплення спиртом та додавання діоксиду сірки та її похідних.
Таблиця 2
Спосіб виробництва вина відомий
Назва показників . . : (горобинова на . відомий (Янтар Полісся) запропонований виморожених ягодах настоянка)
Від світло-янтарного до Жовтувато- Від янтарного до темно-
Забарвлення д р д ува! д р д темно-янтарного червоний янтарного
Кисло-солодкий з
Чистий з ароматом плодів та | гіркуватим Солодко-кислий з
Смак та аромат ягід без сторонніх смаків, присмаком і вираженим смаком та відповідний типу вина. ароматом свіжої |ароматом горобини горобини
Використання способу виробництва плодово-ягідного вина з горобини без застосування діоксиду сірки, кріплення спиртом збагатить асортимент плодово-ягідних вин натуральним, високоякісним та корисним алкогольним напоєм.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина, який відрізняється тим, що зброджування пастеризованих сусел проводять при температурі 18- 2570 з додаванням 5 905 розводки чистої культури рекомендованої раси дріжджів, рецептура має такий склад за об'ємом, 95 част. суничний виноматеріал з об'ємною часткою етилового 85,3 спирту 16 95 цукор-пісок 14,7.
UAU201315182U 2013-12-25 2013-12-25 Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове" UA89332U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201315182U UA89332U (uk) 2013-12-25 2013-12-25 Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201315182U UA89332U (uk) 2013-12-25 2013-12-25 Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA89332U true UA89332U (uk) 2014-04-10

Family

ID=56267492

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201315182U UA89332U (uk) 2013-12-25 2013-12-25 Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA89332U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101128869B1 (ko) 스위트 아이스 과실주 제조방법
CN102559470B (zh) 一种山葡萄发酵醋及其生产方法
CN105039044B (zh) 一种浓甜红鲜葡萄酒酿造工艺
EP2128240B1 (en) Tomato juice-containing alcoholic beverage and method for producing the same
KR20080103258A (ko) 연와인 및 그의 제조방법
Joshi et al. Wines: White, red, sparkling, fortified, and cider
CN107304395A (zh) 一种蓝莓果酒的二次发酵工艺
KR102612518B1 (ko) 샤인머스캣 와인의 제조방법
EP2474604A1 (en) Method for making wine must and uses thereof
KR100991738B1 (ko) 복분자와 농축과즙을 이용한 과실주의 제조방법
RU2341156C2 (ru) Способ получения сиропа для приготовления напитков и соответственно приготовляемого из него прохладительного напитка
Roger et al. Artisanal Production of “kuri” an honey made alcoholic beverage from Adamaoua Cameroon
UA89332U (uk) Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого лікерного сортового вина "горобинове"
KR20120041931A (ko) 오미자?배 혼합발효주 및 그 제조방법
RU2412987C1 (ru) Способ производства вина игристого яблочного
UA138258U (uk) Спосіб виробництва плодово-ягідного вина "вишневе десертне некріплене"
RU2496861C1 (ru) Способ производства яблочных вин
UA89334U (uk) Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого десертного сортового вина "суничне"
JPS6317684A (ja) 梅ワインの製造法
UA138257U (uk) Спосіб виробництва плодово-ягідного вина "аґрусове міцне некріплене"
UA89333U (uk) Спосіб виробництва плодово-ягідного некріпленого десертного вина "софіївські зорі"
BR102023000061A2 (pt) Bebida alcoólica mista clarificada e gaseificada 100% maçã
KR20220080878A (ko) 아로니아가 함유된 레드와인의 제조방법
BG2815U1 (bg) Състав на медовина
UA21715U (en) Method for producing of fruit wine "muskatnyi aromat"