UA74685C2 - Спосіб одержання 1-ариладамантанів - Google Patents

Спосіб одержання 1-ариладамантанів Download PDF

Info

Publication number
UA74685C2
UA74685C2 UA2004031491A UA2004031491A UA74685C2 UA 74685 C2 UA74685 C2 UA 74685C2 UA 2004031491 A UA2004031491 A UA 2004031491A UA 2004031491 A UA2004031491 A UA 2004031491A UA 74685 C2 UA74685 C2 UA 74685C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oxyadamantane
benzene
reaction
sulfopolymer
adamantyl
Prior art date
Application number
UA2004031491A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Василь Лукич Макітрук
Юрій Олексійович Нужа
Галина Федорівна Солодущенко
Георгій Іванович Даниленко
Світлана Василівна Гужова
Людмила Василівна Безпалько
Євген Олександрович Сова
Анатолій Севастянович Шаламай
Original Assignee
Закрите Акціонерне Товариство Науково-Виробничий Центр "Борщагівський Хіміко-Фармацевтичний Завод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Закрите Акціонерне Товариство Науково-Виробничий Центр "Борщагівський Хіміко-Фармацевтичний Завод" filed Critical Закрите Акціонерне Товариство Науково-Виробничий Центр "Борщагівський Хіміко-Фармацевтичний Завод"
Priority to UA2004031491A priority Critical patent/UA74685C2/uk
Publication of UA74685C2 publication Critical patent/UA74685C2/uk

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб одержання 1-ариладамантанів, який полягає у реакції 1-оксіадамантану з бензолом чи з фенільними похідними за участю каталізаторів – концентрованої сірчаної кислоти або її сульфополімерів з ємністю сульфат-іона 1-5,5 мг-екв. Беруть сульфополімер на основі перфторалканів – нафіон, або на основі сульфополістиролів - КУ-2-8.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до органічної та фармацевтичної хімії і, зокрема, пов'язаний з одержанням 2 1-ариладамантанів, які можуть застосовуватись в якості проміжних сполук в синтезах фармакологічно активних препаратів ряду адамантану.
Відомий, зокрема, лікарський засіб з широким спектром антивірусної, антимікробної та фунгіцидної дії - 1-адамантил-4-(1-амінобутил)-бензолу гідрохлориду. |ІВринчану Н.О. Антивірусна активність нових похідних адамантану та норборнану. /Автореф. канд. дис. - Київ. 2002. 20 сі 70 В основу синтезів 1-ариладамантанів закладено реакції, які протікають з утворенням проміжного 1-карбкатіону внаслідок відщеплення галогену чи гідроксильної групи у відповідних похідних.
Фізико-хімічні характеристики 1-адамантил-карбкатіону (1-Ай"), в порівнянні з 2-адамантил-(2-Аа 7) та трет-алкільним (бутильним) (І-Ви") карб-катіонами, свідчать про його вищу стабільність, насамперед, в сильно /5 Кислих середовищах. Для оцінки енергій напруження та стабілізації в 1-Аа "7, 2-Ай'" та 1-Ви" методом фотоелектронної спектроскопії були визначені стандартні ентальпії їх утворення (АН та енергій споріднення до гідрид-йону |ФД(К7-Н)). сч о
Поскільки третинний 1-Ай" більш стабільний ніж вторинний 2-Айа", то реакції заміщення і, в тому числі арилювання, протікають в більшості випадків тільки по вузловому положенню. У свій час більшості синтезів 1-заміщених адамантанів були розроблені завдяки генеруванню 1-Ай " в присутності сильних кислот.
Високореакційний електрофіл 1-Аа" здатний енергійно взаємодіяти з арильними похідними. Ці реакції юю проходять не тільки з участю сильних кислот, але також з відповідними каталізаторами, які сприяють с відщепленню галогенів, наприклад з солями металів перехідних групи (Бе З) чи каталізаторами
Фріделя-Крафтса. Схематично зазначені механізми реакцій арилювання мають такий вигляд: Реакція ї-о арилювання і утворення 1-заміщених адамантанів (1) «І
Ек
ФІ ї- о - а г Зо х ня ц « коли Х ОН, СІ, Вг К - пара- чи орто-орієнтанти. - с Крім того, адамантил-карбкатіон здатний атакувати продукт реакції, зокрема, 1-феніладамантан і утворювати а симетричну похідну - п-ди(адамантил-1)бензол. "» Утворення п-ди(адамантил-1)бензолу (2): і ДВ ОоОїюЮІ-К СУ сх їх Вперше 1-феніладамантан був одержаний при взаємодії 1-бром-адамантану з бензолом в присутності металічного натрію в автоклаві. (апда 5., Наїа 5. /СоЇЇ. Слеспи. Спет.Сотт. 1959. М.24. Р. 93). Проте, цей
Ме. спосіб одержання не знайшов промислового застосування.
Го! 20 Потім 1-феніладамантан був синтезований при взаємодії 1-бромадамантану з бензолом в присутності хлориду заліза (І). Вихід продукту реакції при малих завантаженнях складає 8095, проте, в масштабованих сл синтезах він суттєво зменшується. ІЗіеЦег Н., Зспмагг М., Ніггсппог А. //Вег. 1959. В. 92. 5. 1629).
Заміщені 1-феніладамантани були одержані з задовільними виходами шляхом нагрівання 1-бромадамантану безпосередньо з відповідними феніл-похідними. |Степанов Ф.Н., Даниленко Г.И., Диколенко Е.И., Новиков М.И. / 29 Синтез некоторьхх арилпроизводньх адамантана. //Вести. Киев. Политех. Инта. 1978. Вьп.6. С.59). Щодо реакцій
ГФ) арилювання трет-алкільних похідних з участю проміжних карбкатіонів було відмічено досить інтересну реакцію 1-метилциклогексену з бензолом та з його алкільними похідними в присутності сірчаної кислоти. |(Пашаеєв Т.А., де Пашаеєева Ф.А., Салимова Б.С. Исследование изомерного состава продуктов метилциклогексилирования ряда ароматических углеводородов. /Азербайджан. Хим. Ж. 1975. Мо3. С. 374 6о Алкілювання 1-метилциклогексеном ароматичних вуглеводів проводилось при їх мольному співвідношенні 1:6 в присутності 9095-ної сірчаної кислоти в кількості 10095 від ваги вихідного ароматичного вуглеводу при температурі 209С протягом 1,5 год. Виходячи з даних щодо ізомерної будови продуктів реакції та максимального виходу саме 1-метил-1-арилізомерів можна стверджувати, що утворюваний проміжний карбкатіон в силу своєї будови є надзвичайно активним синтоном. бо Схема утворення 1-метилциклогексилкарбкатіону та реакцій арилювання з його участю (3)
сн | сн. І сн.
Н.О, -як --к ново;
Швидкість реакції, її низький температурний режим та максимальний вихід саме п-фенілзаміщених похідних 1-метилциклогексану - Це ті важливі результати реакції, які повязані з утворенням високореакційної проміжної сполуки з зр'-електронною конфігурацією при Со-атомі та карбкатіонної структури Сі-атома з трет-алкільним оточенням замісників. 70 Відомий спосіб одержання 1-ариладамантанів при взаємодії 1-оксиадамантану з бензолом чи з фенільними похідними в присутності каталізатора |Довгань Н.Л., Зосим Л.А. Рутковский ЗК. /Синтез
М-адамантилзамеьценньх амидов М-окисей никотиновой и изоникотиновой кислот. /Вестн. Киев. Политех.
Ин-та. 1982. Вьп. 19. С.9). У випадку 1-оксиадамантану каталізатором є реагент дегідратації - фосфорний ангідрид. При взаємодії 1-оксиадамантану з бензолом в присутності дегідратуючого засобу - фосфорного 75 ангідриду, 1-ариладамантан був одержаний з виходом 8595. Поряд з основним продуктом був виділений побічний п-ди (ада-мантил-1) бензол в кількості 15905.
В основу винаходу поставлена задача розробки способу одержання 1-ариладамантанів, в якому шляхом введення нового каталізатора, забезпечився б високий вихід продуктів реакції, при спрощенні стадії їх виділення та очистки.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі одержання 1-ариладамантанів при взаємодії 1-оксиадамантану з бензолом чи з фенільними похідними в присутності каталізатора, згідно з винаходом, як каталізатори використовують концентровану сірчану кислоту або сульфовмістні полімери
Доцільним є застосування полімерних сполук типу сульфоперфторалканів - нафіону або сульфополістиролів на основі катіонітів - КУ-2-8. Га
Крім того, каталізатори сульфополімери після синтезу піддають регенерації з наступним використанням їх в повторних синтезах. і)
При застосуванні в реакціях арилювання 1-оксиадамантану в якості каталізаторів концентрованої сірчаної кислоти та її похідних, а саме сульфополімерів, здатних виконувати функції активуючих агентів, які сприяють відриву оксигрупи в 1-оксиадамантані, що приводить до утворення високореакційного 1-адамантилкарбкатіону і ю тим самим забезпечується високий вихід продуктів реакції, спрощуються стадії їх виділення та очистки.
Сірчана кислота та сульфополімери виконують функції каталізаторів завдяки високій поляризуючій та со дегідратуючій здатності сульфат-йону. Відоме використання сірчаної кислоти як каталізатора при алкілюванні (Те) 1-метилциклогексеном ароматичних вуглеводів, але при реакціях арилювання 1-оксиадамантану її застосування як каталізатора не відоме з патентно-технічної літератури. Не відоме також використання як каталізатора М сульфополімерів. Сульфополімери, як каталізатори реакції арилювання 1-оксиадамантану при гетерогенному - характері каталізу легко вилучаються з реакційної суміші, їх піддають очищенню і повторному використанню в подальших синтезах.
Реакцію арилювання 1-оксиадамантану в присутності концентрованої сірчаної кислоти проводили в « середовищі бензолу при співвідношенні мольних долей 1-оксиадамантану та кислоти 1:0,57 та 1:0,85.
Контроль за складом реакційної суміші протягом всього часу синтезу з будь-яким каталізатором здійснювали ЩО с за допомогою газо-рідинної хроматографії (ГРХ). ц Як каталізатор цієї реакції також використовували перфторалкановий сульфополімер - нафіон, подрібнена "» плівка, який містить мономерний ланцюг з молекулярною масою 1000 слідуючої будови: -СЕАСЕп-СЕ у СЕ-0-СЕ-0-СЕ2-СЕ -803ІН ще - Ємність сульфат-йона в полімері складала мг-екв/г Синтези 1-феніл-адамантану здійснювали при їз співвідношеннях мольних кількостей 1-оксиадамантану і нафіону 1:0,068 та 1:0,078.
В якості каталізаторів також застосовували полістирольні сульфокатіоніти з різним вмістом б» дивінілбензольних зшивок. Так, найбільш ефективним виявився сульфополімер КУ-2-8 з ємністю сульфат-йону о 50 4,0-5,5 мг-екв/л та з розмірами часток в межах 250-1200 мкм. Співвідношення мольних кількостей 1-оксиадамантану та КУ-2-8 в реакціях арилювання складали 1:0,17 та 1:02. сл Менш ефективним каталізатором виявився Юожех 50МУх16 (аналог КУ-2-8) з ємністю сульфат-йону 4,Умг-екв/г та з розмірами часток в межах 250-1200мкм. Співвідношення мольних кількостей 1-оксиадамантану та Юожмех
БОМУХ16 в реакції арилювання складали 1:0,21. 22 За даними ГРХ арилювання 1-оксиадамантану в присутності каталізатора Ооуех 50ОМУХх16 відбувається дуже о повільно, так на протязі 14 год утворюється лише 4,695 1-феніладамантану, в той час, як при застосуванні нафіону або КУ-2-8, за 7-8 год результат сягав 26-4096. де Низька каталітична ефективність Ооулех 50ОМУХх16 пояснюється стеричним екрануванням ЗО зН-груп в цьому полімері внаслідок збільшення в 2 рази числа поперечних дивінілбензольних зшивок порівняно з 60 сульфополімером КУ-2-8.
У випадку реакцій 1-оксиадамантану з тоуолом сульфополімер КУ-2-8 застосовували в значно більшій кількості, тобто мольні співвідношення оксипохідної та каталізатора складали 1:0,7. Швидкість утворення відповідних кінцевих 1-толуіладамантанів чітко залежить від реакційної здатності вихідної заміщеної фенілкомпоненти. Так, час арилювання 1-оксиадамантану толуолом складав З год. Коли взяти до уваги 65 електроннодонорні властивості замісників в толуолі та бензолі, то стає зрозумілим від чого залежать швидкості реакцій та утворення мета- та пара-заміщених похідних 1-толуіладамантанів. Так, метильна група в толуолі за електроннодонорними властивостями перевищує атом водню в бензолі і тому зрозумілим стає короткий час реакції та утворення суміші заміщених 1-толуїіладамантанів з співвідношенням (95) пара- та мета-ізомерів 83,1:16,9. На перший погляд, є незрозумілим утворення саме мета-похідної, позаяк метильна група в таких реакціях ввжається пара- та орто-орієнтантом. Враховуючи стеричні труднощі, які виникають при атаці карбкатіоном адамантану орто-положення толуолу і стає зрозумілим незвичайне утворення мета-ізомера.
Будову синтезованих ізомерів 1-толуїладамантану було підтверджено даними їх Н'-ЯМР-спектрів в СОС» з внутрішнім стандартом ТМС на спектрометрі ХМАК-300 (Магіап, США), 5, м.д, ( У, Гц): пара-ізомер - область 1,759-2,321, 4с, (1АІЗН, протони адамантилу), 7,132 д, (2Н), (Унда-інсп3з-:1), 7,162д, (2Н), (Інспз-ідд-1); мета-ізомер - 70 область 1,763-2,352, (Зс, 1д), (ІЗН, протони адамантилу), 7,01Од, (1Н), 7,112-7,276бм, (2Н), 7,249с, (1Н).
Винахід пояснюється наведеними прикладами.
Приклад 1. В реактор ємністю 0,5л оснащений мішалкою, термометром, зворотнім холодильником завантажують 10г (65,8ммоль) 1-оксиадамантану, 250мл бензолу та Змл (5бммоль) концентрованої сірчаної кислоти. Реакційну суміш при температурі 70-752С інтенсивно перемішують протягом 20год і вже через 1год вона 75 помітно темніє, а в кінці нагрівання забарвлення значно поглиблюється.
Після охолодження верхній бензольний розчин відділяють сифонуванням, по черзі промивають водою, 595 розчином МанНсСоОз і знову водою і розчинник упарюють в вакуумі. Залишок кристалізують з етанолу, нерозчинений залишок з спиртового розчину відфільтровують і до фільтрату додають активоване вугілля, відфільтровують його і фільтрат витримують в холодильнику. Утворений осад відфільтровують і сушать. Вихід 1-феніладамантану складає 7,9г (56,60), т.топл. 79,6-81,896. Раніше одержаний осад є п-ди-(адамантил)бензолом, вага якого 2,7г (19,395), т-'топл. вище 28090.
Приклад 2. Суміш 10г (65,6ммоль) 1-оксиадамантану, 250мл бензолу, 2мл (37,бммоль) концентрованої сірчаної кислоти аналогічно до умов прикладу 1 витримують при температурі 70-759С протягом 20 год.
Вихід 1-феніладамантану складає 8,1г (5895), т.топл. 78-802С. Домішку п-ди(адамантил)бензолу виділено в с 29 кількості 2г (14,3965), т.-топл. вище 28020. Ге)
Приклад 3. В реактор ємністю О,5л оснащений мішалкою, термометром, насадкою Діна-Старка зі зворотнім холодильником поміщають 10г (65,8 ммоль) 1-оксиадамантана, 250мл бензолу, 4,5г (4,5мг-екв. ЗОЗН) подрібненої плівки нафіону. Реакційну суміш при інтенсивному перемішуванні кипятять, періодично Через насадку Діна-Старка відбирають воду та за допомогою ГРХ контролюють повноту перетворення о 1-оксиадамантану. Після З4год бензольний розчин фільтрують від плівки нафіону, уларюють у вакуумі ізалишок. с кристалізують з етанолу. З гарячого етанольного розчину відфільтровують нерозчинений залишок. Після охолодження одержують 9,9 г (7195) 1-феніладамантану з т. топл. 80,5-82,5 С. Виділений залишок ї-оі п-ди(адамантил)бензолу складає 1,1г (7,995), т-'топл. вище 28020. Й
Приклад 4. Суміш 8,77г (57,бммоль) 1-оксиадамантану в 220мл бензолу в присутності 4,5г (4,5мг-екв. ЗОЗН) М подрібненого нафіону, який застосовували в прикладі 3, витримують в умовах аналогічних до прикладу 4. Вихід 1-феніладамантану 8,85г (72,395), т.топл. 80,4-82,52С, п-ди(адамантил)бензолу - 0,9г (7,395) т.топл. вище 28026.
Приклад 5. Аналогічно умов, наведених в прикладі З, проводять реакцію фенілювання 60 г (394,8 ммоль) 1-оксиадамантану в 1,5л бензолу в присутності 16г (8Омг-екв. ЗОзЗН) гранул сульфополімера КУ-2-8. Реакційну « 20 суміш періодично контролюють за допомогою ГРХ і час повного фенілювання 1-оксиадамантану завершується - с за 27год.
Вихід 1-феніладамантану складає 70,1г (84,595), т.топл. 80,2-82,22С; п-ди(адамантил)бензолу виділено 0,35г ;» (0,496), т-топл. вище 2802С.
Приклад 6. З суміші 180г (1184,4ммоль) 1-оксиадамантану в 4л бензолу в присутності 40г (200мг-екв. 5ОЗН) сульфополімера КУ-2-8, аналогічно до умов наведених в прикладі З після 45год було одержано 216г (867905) -і 1-феніладамантану з т.топл. 81,0-82,82С та п-ди(адамантил)бензолу - 1,8г (0,795) з т.топл. вище 28020.
Приклад 7. Аналогічно вище наведеному прикладу 5 проводять арилювання 10г (65,8мМмоль) е 1-оксиадамантану з участю 10г (5Омг-екв 5ОЗН) катіоніту КУ-2-8 в 150мл толуолу. За даними аналізу проб
Ге) реакційної суміші методом ГРХ повне перетворення 1-оксиадамантану завершується Через Згод і в кінці продуктами реакції була суміш пара- та мета-ізомерів 1-толуіладамантанів у співвідношені (90) 83,1:16,9. Потім со катіоніт відфільтровують, фільтрат випаровують у вакуумі і залишок кристалізують з етанолу. Одержують 9,8г сл (6695) йора-ізомеру 1-толуіладамантану з чистотою 9695 (ГРХ) з т.топл. 98.
Приклад 8. Аналогічно вище наведеному прикладу 5 виконують арилювання бО г (394,8 ммоль) 1-оксиадамантану в 1,1л толуолу з участю 16бг (8ВОмг-екв БОЗН) гранул сульфополімера КУ-2-8. Через 6 г за даними ГРХ реакційна суміш містила суміш пара- та мета-ізомерів 1-толуїладамантана у співвідношені (905) 72,3:27,7. Після кристалізації з етанолу виділено 11,6г (7895) пара-ізомеру 1-толуїіладамантана з чистотою 9890 о (ГРХ) з т.топл. 98-99,49Сб,. З маточника виділено 2,2г (13905) мета-ізомеру з чистотою 9295 (ГРХ) з т.топл. іме) 118-12126.
З наведених прикладів видно, що сірчана кислота та її полімерні сульфовмістні похідні чітко виконують бо функції активуючих агентів і приймають участь в каталізі реакції арилювання 1-оксиздамантану. Швидкість реакції та вихід продуктів 1-ариладамантанів в певній закономірності повязані з мольними співвідношеннями 1-оксиадамантану та сірчаної кислоти чи наявної сульфогрупи (-5О0 зН) на полімерній матриці. Ці співвідношення знаходяться в межах 1:0,2 - 1:0,065 і можуть мінятись залежно від реакційної здатності вихідної арильної компоненти. 65 Розроблений спосіб дає можливості одержувати важливі проміжні синтони для синтезу нових біологічно активних препаратів серед похідних адамантану. Одержання 1-феніладамантану цим способом повністю вирішує проблему промислового виробництва нового антимікробного та фунгіцидного препарату 1-адамантил-4-(1-амінобутил)бензолу гідрохлориду.
Простота виконання цих реакцій очевидна і економічно вигідна, позаяк використовуються дешеві та доступні каталізатори - сірчана кислота та сульфовмістні полімерні катіоніти. В кінці синтезу після нескладної регенерації вони можуть знову застосовуватись в наступних синтезах. Переваги полімерних каталізаторів перед сірчаною кислотою полягають в тому, що з участю останньої побічний продукт - п-ди(адамантил)бензол утворюється в значних кількостях, а вихід продукту реакції є відчутно меншим ніж при застосуванні твердофазних каталізаторів. Сульфатні катіоніти між собою також відрізняються своїми каталітичними /о властивостями. Так нафіон є більш активнішим каталізатором внаслідок значно вищого поляризуючого впливу перфторалканової матриці на ЗОзН-групу порівняно з менш електровід'ємним полістирольним ланцюгом. Це видно при співставлені мольних співвідношень 1-оксиадамантану та твердофазних каталізаторів: нафіон - 1:0,068 - 1:0,078 та КУ-2-8 - 1:0,17 - 1:0,2.
Цей порівняльний аналіз свідчить про можливості вибору оптимальних варіантів проведення реакцій /5 арилювання 1-оксиадамантану при врахувані фізико-хімічних властивостей запропонованих каталізаторів та реакційної здатності відповідних арильних похідних.

Claims (4)

Формула винаходу , , Щі , ,
1. Спосіб одержання 1-ариладамантанів при взаємодії 1-оксіадамантану з бензолом чи з фенільними похідними в присутності каталізатора, який відрізняється тим, що як каталізатор використовують концентровану сірчану кислоту або її сульфополімер.
2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що беруть сульфополімер на основі сульфоперфторалканів - нафіон. сч
3. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що сульфополімер беруть на основі сульфополістиролів - КУ-2-8.
4. Спосіб за пп.1-3, який відрізняється тим, що сульфополімер після синтезу піддають регенерації з (о) наступним використанням його в повторному синтезі. ів) (ее) (Се) « і -
- . и? -і щ» (о) (ее) сл іме) 60 б5
UA2004031491A 2004-03-01 2004-03-01 Спосіб одержання 1-ариладамантанів UA74685C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2004031491A UA74685C2 (uk) 2004-03-01 2004-03-01 Спосіб одержання 1-ариладамантанів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2004031491A UA74685C2 (uk) 2004-03-01 2004-03-01 Спосіб одержання 1-ариладамантанів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74685C2 true UA74685C2 (uk) 2006-01-16

Family

ID=63035741

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2004031491A UA74685C2 (uk) 2004-03-01 2004-03-01 Спосіб одержання 1-ариладамантанів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA74685C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2018146153A1 (en) Method for the production of alkane sulfonic acids
KR102329341B1 (ko) 트리아세톤 아민을 제조하는 개선된 방법
US2516625A (en) Derivatives of dihydropyridine
US11542230B2 (en) Catalysts for the synthesis of alkanesulfonic acids
UA74685C2 (uk) Спосіб одержання 1-ариладамантанів
US7485762B2 (en) Method for preparing styrenic olefins
CN112174832B (zh) 一种一步合成5-氯-2-甲基-4-(三氟甲基)苯胺的方法
Whitlock et al. Passage of aryl-tipped alkyl groups through molecular cavities: the role of flexibility
TW202208334A (zh) 製備三丙酮胺之改良方法
SU472497A3 (ru) Способ получени антрацена или его производных
KR101856566B1 (ko) 4'-히드록시-4-비페닐카르복실산의 신규 제조 방법
RU2807280C1 (ru) Ресурсосберегающий способ получения фенилацетилена
JPH085849B2 (ja) 第三級アラルキルモノウレタンの製造方法
CN115784856B (zh) 一种合成4,4′-二卤代二苯酮的方法
ES2968390T3 (es) Método para producir m-dialquilbenzaldehídos
Shaterian et al. One-pot preparation of β–amido ketones and esters in four-component condensation reaction using ferric hydrogensulfate as effective and reusable catalyst
WO1998005630A1 (en) Process for the preparation of organic nitriles
JPS5828874B2 (ja) 2,2′−ビス(4−置換フエノ−ル)スルフイドの製造法
JPH04234358A (ja) 2,6−ジ−t−ブチル−4−メルカプト−フェノールの製造方法
SU183758A1 (ru) Способ получения 2-алкилперимидинов и их солей
CN114591208A (zh) 一种γ-巯基-β-磺酰基丁酸甲酯的合成方法
CN116199651A (zh) 一种2-(1-氰基环丙基)-4,5-二氢呋喃-3-碳腈的制备方法
JPH0572897B2 (uk)
JPS61129147A (ja) マンデル酸およびその誘導体の製造方法
CN111440042A (zh) 一种1-苯基金刚烷的制备方法及得到的1-苯基金刚烷