UA74177C2 - Спосіб одержання кристалічної каротиноїдної сполуки - Google Patents

Спосіб одержання кристалічної каротиноїдної сполуки Download PDF

Info

Publication number
UA74177C2
UA74177C2 UA2002087001A UA200287001A UA74177C2 UA 74177 C2 UA74177 C2 UA 74177C2 UA 2002087001 A UA2002087001 A UA 2002087001A UA 200287001 A UA200287001 A UA 200287001A UA 74177 C2 UA74177 C2 UA 74177C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
carotenoid
stage
suspension
washing
crystals
Prior art date
Application number
UA2002087001A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Міке Сібейн
Йоханнес Хендрік Вольф
Альберт Схап
Original Assignee
Дсм Іп Ассетс Б.В.
Дсм Ип Ассетс Б.В
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дсм Іп Ассетс Б.В., Дсм Ип Ассетс Б.В filed Critical Дсм Іп Ассетс Б.В.
Publication of UA74177C2 publication Critical patent/UA74177C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C403/00Derivatives of cyclohexane or of a cyclohexene or of cyclohexadiene, having a side-chain containing an acyclic unsaturated part of at least four carbon atoms, this part being directly attached to the cyclohexane or cyclohexene or cyclohexadiene rings, e.g. vitamin A, beta-carotene, beta-ionone
    • C07C403/24Derivatives of cyclohexane or of a cyclohexene or of cyclohexadiene, having a side-chain containing an acyclic unsaturated part of at least four carbon atoms, this part being directly attached to the cyclohexane or cyclohexene or cyclohexadiene rings, e.g. vitamin A, beta-carotene, beta-ionone having side-chains substituted by six-membered non-aromatic rings, e.g. beta-carotene
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F2/00Processes of polymerisation
    • C08F2/32Polymerisation in water-in-oil emulsions

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Винахід стосується способу одержання кристалічних каротиноїдних сполук, таких як -каротин та астаксантин високої чистоти, з мікробної біомаси без використання способу екстракції розчинником і/або кристалізації з антирозчинника.

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується кристалічної каротиноїдної сполуки з чистотою 29595 без якої-небудь значної 2 кількості органічного розчинника всередині просторової решітки кристалічного каротиноїду, і способу одержання вказаної сполуки.
Обгрунтування винаходу
Каротиноїди є найбільш численною і широко поширеною групою пігментів, знайдених в природі. Деякими окремими прикладами каротиноїдних сполук є: В-каротин, В-апо-4-каротинал, В-апо-8'-каротинал, 70 В-апо-12і--каротинал, В-апо-8-каротинова кислота, астаксантин, кантаксантин, зеаксантин, криптоксантин, цитранаксантин, лютеїн, лікопен, торулародин-альдегід, торулародин-етиловий ефір, нейроспораксантин-етиловий ефір, зета-каротин і дегідроплектаниаксантин. Крім того, каротиноїд відомий як один з пігментів, які широко використовуються для фарбування харчових продуктів, косметики, ліків тощо.
Каротиноїдні кристали звичайно одержують загальноприйнятим хімічним способом. Однак на сьогоднішній 19 день існує значна потреба в продуктах, одержаних з натуральних джерел. При одержанні з натуральних джерел каротиноїд переважно знаходиться в формі масляного екстракту (пальмове масло, масло водоростей). Хоча можливе також одержання кристалічного каротиноїду, наприклад, В-каротину, з природних джерел, таких як овочі (наприклад, морква), або мікроорганізми (наприклад, водорості (ЮОипаїіейа) або гриби (ВіакКкезієа)), існуючі в цей час способи одержання відносно чистих кристалів з вказаних природних джерел мають істотні недоліки.
Виділення кристалічного каротиноїду, такого як В-каротин, з природних джерел включає, наприклад, екстракцію В-каротину з вказаного джерела, як описано в міжнародній патентній заявці УУО 9803480, і стадії додаткового очищення. Екстракцію виконують за допомогою різних органічних розчинників, таких як ацетон, етилацетат, бутилацетат, гексан, дихлорметан або гексан, рослинні олії або надкритичні рідини, такі як с 29 пропан, етилен або двоокис вуглецю. Для одержання відносно чистого препарату В-каротину необхідне Го) додаткове очищення екстракту. Описано декілька способів очищення, серед яких хроматографія, способи адсорбції/десорбції і кристалізація або осадження.
Каротиноїдні кристали, які кристалізують з екстракту, одержаного екстракцією розчинником з відповідного природного джерела, наприклад, шляхом упарювання розчинника, мають властивий початковому матеріалу - запах і звичайно містять деякі домішки, наприклад, сам розчинник і домішки, що виникають на стадії - екстракції. У таких випадках потрібна перекристалізація, наприклад, як описано в патентах Сполучених Штатів
США 3.268.606 і США 4.439.629. Основний недолік перекристалізації полягає в тому, що для розчинення -- каротину потрібна велика кількість розчинника. Додатково, щоб перекристалізувати каротин з досить високим /«ф виходом, необхідна також велика кількість антирозчинника (осаджуючого розчинника). Таким чином, недолік вказаних способів полягає в тому, що вони вимагають великих кількостей розчинників і при цьому цілком - можлива значна втрата каротину. Крім того, розчинник включається до просторової решітки кристалічного каротиноїду.
У міжнародній патентній заявці ХО 9850574 описаний спосіб виділення каротиноїдної сполуки з мікробної « біомаси, який включає стадії руйнування оболонок мікробних клітин і відділення продуктів розпаду клітин від З 50 залишку, який містить каротиноїд, що включає промивання мікробної біомаси. Зруйновану клітинну масу або с залишок, що містить каротиноїд, обробляють відповідним розчинником для видалення ліпіду і суспендують
Із» одержані каротиноїдні кристали у воді, щоб вони спливали. Після чого кристалічний продукт відділяють і, необов'язково, додатково очищають. У міжнародних патентних заявках УМО 9843620, УМО 9723436 і УМО 9731894 описаний спосіб одержання каротиноїдної сполуки з екстракційного ефірного масла, де спосіб включає обробку лужним реагентом в органічному середовищі, з подальшим додаванням антирозчинника для одержання і кристалічної каротиноїдної сполуки. Основний недолік як розчинення зруйнованої клітинної маси в розчиннику, «їз» так і додавання антирозчинника полягає у включенні розчинника в каротиноїдні кристали.
Несподівано заявниками було знайдено, що дуже чисті каротиноїдні кристали, які по суті не містять - розчинник в кристалічній решітці, можуть бути ефективно виділені з кристалічної суспензії мікробного джерела -І 20 без використання способу екстракція/антирозчинник, що дає каротиноїдні кристали з чистотою, щонайменше, -ч 9590.
Докладний опис винаходу
Даний винахід описує кристалічний каротиноїд з чистотою х»9595, переважно х9695, більш бажано, 29795, ще більш бажано, »9895, найбільш переважно, »9995, який по суті не містить розчинник в кристалічній решітці. "Який по суті не містить розчинник" означає, що кількість розчинника нижче за 0,595(м/м), переважно, нижче за
ГФ) 0,2905(м/м), більш бажано, нижче за 0,195(м/м), найбільш переважно, нижче за 0,0595(м/м). 7 Крім того, описаний ефективний і надійний спосіб виділення вказаної каротиноїдної сполуки, переважно з мікробних клітин. Згідно зі способом за даним винаходом, каротиноїдні кристали очищають від мікробних клітин, во видаляючи всі домішки, присутні в суспензії кристалічного каротиноїду, що не приводить до включення розчинника в кристалічну решітку.
Спосіб за винаходом включає такі стадії; (а) руйнування каротиноїд-вмісних клітин, переважно з мікробного джерела, і відділення масляної суспензії кристалічного каротиноїду, (Б) обробку масляної суспензії кристалічного каротиноїду лугом при рНО-12 і температурі 10-95 ес, б5 переважно, при 30-852С, найбільш переважно при 50-752С, і, необов'язково, в присутності нижчого спирту,
(с) необов'язкове додавання солі до обробленої лугом масляної суспензії кристалічного каротиноїду, (4) необов'язкове відділення суспензії кристалічного каротиноїду від рідкої фази, (є) необов'язкове промивання суспензії кристалічного каротиноїду водним розчином, який містить сіль, (0 промивання суспензії кристалічного каротиноїду на початковій стадії промивання нижчим спиртом, де порядок виконання стадій (Б)-(е) і (Ї) довільний, (94) промивання сирих каротиноїдних кристалів, що утворюються на стадіях обробки (а)-(), водою або сумішшю нижчого спирту і води під час повторної промиваючої обробки, (п) промивання кристалів свіжим розчинником і 70 (І) сушіння кристалів.
Каротиноїд-вмісні мікробні клітини (клітини мікроорганізмів) можуть бути одержані за рахунок будь-якого відповідного ферментаційного способу з вибраним каротиноїд-продукуючим мікроорганізмом.
Каротиноїд-вмісним мікроорганізмом може бути бактерія, гриб, водорість або дріжджі. Переважно це гриб ряду
МисогаІез, краще ВіаКезієа ігізрога, водорість роду Юипаїїейа або дріжджі роду РНайіа, переважно, РНайіа 7/5 ТПодогута.
Весь виникаючий внаслідок ферментації продукт, що включає як мікробні клітини, так і ферментативну рідину, може бути безпосередньо використаний для виділення кристалів каротиноїду. Альтернативно, перед здійсненням способу за винаходом мікробні клітини можуть бути відділені від ферментативної рідини будь-яким відповідним способом, таким як фільтрація або центрифугування.
Каротиноїд-вмісні мікробні клітини розкривають шляхом руйнування оболонок клітин за допомогою механічної, хімічної і/або ферментної обробки. Наприклад, клітини можуть бути піддані гомогенізації, впливу ультразвука, автолізу, осмолізу і/або плазмолізу, необов'язково, з додаванням відповідних агентів, таких як детергенти, кислоти, основи, ферменти, речовини, що спричинюють до автолізу, осмолізуючі агенти, такі як солі, або плазмолізуючі агенти. При такому способі з клітин виділяють масляну суспензію кристалічного сч г Ккаротиноїду, після чого масляну суспензію кристалічного каротиноїду відділяють від продуктів розпаду клітини, переважно центрифугуванням. і)
Одержану таким чином масляну суспензію кристалічного каротиноїду потім додатково очищають. Перед проведенням наступної стадії очищення масляна суспензія кристалічного каротиноїду може бути промита один або більше разів водою. ї- зо Наступна стадія очищення полягає в обробці масляної суспензії кристалічного каротиноїду лугом. Лужна обробка включає додавання лужного водного розчину з рН між 9 і 12 до масляної суспензії каротиноїду і - подальшої інкубації бажано при перемішуванні, протягом відповідного періоду часу при температурі між «- 10-95, переважно між 30-852С, більш переважно між 50-752С. Співвідношення лужного розчину і масляної суспензії каротиноїду звичайно може варіюватися приблизно від 5:11 до 1:1(м/м). Тривалість лужної обробки З залежатиме від рН і температури, що використовуються, в значенні, що чим нижчі рН і 5 температура, які ч- використовуються під час обробки, тим більшим повинен бути час. Наприклад, лужну обробку можна здійснювати протягом 2 годин при рН 12 і температурі 752С, або протягом 8 годин при рН10 і температурі 5026.
Необов'язково, лужну обробку можна проводити в присутності нижчого спирту. «
Після лужної обробки до обробленої лугом суспензії кристалічного каротиноїду, необов'язково, може бути 70 додана водорозчинна сіль, така як хлорид натрію. Суспензії кристалічного каротиноїду може бути потім - с відділена від рідкої фази і, необов'язково, може бути промита водним розчином, що містить сіль. Відділення ц суспензії кристалічного каротиноїду може бути виконане у будь-який відомий у даній області спосіб, такий як "» фільтрація, центрифугування або охолоджування.
Суспензію кристалічного каротиноїду піддають потім первинному промиванню, що включає промивання суспензії нижчим спиртом, що приводить до утворення сирих кристалів каротиноїду. Первинне промивання може -і бути повторене один або більше разів. їз Звичайно стадія промивання, що здійснюється за даним винаходом, включає перемішування (масляної) суспензії кристалічного каротиноїду або (сирих) кристалів каротиноїду з промиваючою рідиною і подальше - відділення (масляної) суспензії кристалічного каротиноїду або кристалів від рідкої фази. -1 50 За одним з переважних варіантів виконання винаходу сирі кристали каротиноїду одержують з іншим порядком попередніх стадій. що Масляну суспензію кристалічного каротиноїду, одержану після відділення кристалів від зруйнованих клітин, спочатку промивають один або більше разів нижчим спиртом, після чого виконують лужну обробку як описано вище. Лужну обробку, необов'язково, проводять в присутності нижчого спирту. Альтернативно, спочатку виконують промивку (промивки) нижчим спиртом і потім промивку суспензії кристалічного каротиноїду один або більше разів лужною водою з рН між 9 і 12, необов'язково, в присутності нижчого спирту і, необов'язково, при о підвищеній температурі. іме) Після чого суспензію кристалічного каротиноїду відділяють від рідкої фази, одержуючи сирі кристали каротиноїду. 60 Переважно стадії способу (а)-(Ї), описані вище, виконують в порядку (а), (Б), (с), (9), (е), (.
За даним винаходом нижчий спирт визначається як (С 4.6)-спирт, наприклад, метанол, етанол, 1-пропанол, 2-пропанол і 1-бутанол. Нижчий спирт, стосовно до даного винаходу, може означати самостійний спирт або суміш двох або більше спиртів. Переважно, нижчим спиртом є етанол, 1-бутанол або суміш 1-бутанолу і етанолу.
Сирі кристали каротиноїду додатково очищають, використовуючи повторне промивання, що включає 65 промивання кристалів один або більше разів водою або сумішшю нижчого спирту і води. Величина рн промивного розчину переважно має значення між 1 і 5, більш переважно, між 2 і 4. Вода може бути підкислена будь-якою відповідною кислотою, такою як сірчана кислота або соляна кислота, або кислотним буферним розчином, таким як буфер борат/сірчана кислота або цитрат/соляна кислота. Співвідношення нижчого спирту з водою в суміші нижчий спирт/вода переважно становить між 5:1 і 1:5, більш переважно, між 1:1 і 1:2.
Потім кристали відділяють від рідкої фази будь-яким відповідним способом, таким як фільтрація або центрифугування.
Далі кристали промивають один або більше разів свіжим розчинником. Свіжим розчинником є нижчий спирт, переважно етанол, або оцтовокислотний ефір нижчого спирту, переважно, етилацетат. Більш переважно, свіжий розчинник означає розчинник харчового класу. 70 У переважному варіанті виконання винаходу нижчий спирт, що використовується в перших двох промивках суспензії кристалічного каротиноїду, і свіжий розчинник, що використовується на кінцевій стадії промивання кристалів, є одним і тим самим розчинником.
На кінцевій стадії способу за винаходом кристали сушать.
Спосіб за даним винаходом приводить до кристалів з чистотою не менш як 9595 згідно з аналітичним способом, описаним на стор. 90 в Роод СПпетіса! Содех (ЕСС), Едійоп ІМ (1996), Майопа! Асадету Ргезв,
УУазпіпдіюп ОС.
Важлива перевага даного винаходу порівняно із загальноприйнятим способом екстракції/кристалізації для виділення кристалічного каротиноїду полягає в тому, що винахід дає змогу уникнути використання органічного розчинника для екстракції каротиноїду. Як наслідок, розчинник по суті не включається до кристалічної решітки Ккаротиноїдної сполуки, що утворюється.
Згідно з іншим аспектом винаходу спосіб за даним винаходом використовується для підвищення вмісту каротиноїду в будь-якому неочищенному складі на основі кристалічного каротиноїду, переважно, будь-якої неочищеної суспензії кристалічного каротиноїду.
В-Каротин і астаксантин є переважними каротиноїдними сполуками даного винаходу. сч
Приклад 1
Одержання кристалів В-каротину з суспензії кристалічного В-каротину, одержаної з гомогенізованого і) ферментаційного бульйону ВіакКезієа ігізрога (І). Ферментаційний бульйон ВіаКезієа (гізрога, що містить 0,9г/л В-каротину, гомогенізують одноразово з допомогою гомогенізатора (АРМ Саціїп) при 600 бар. Після чого гомогенізований бульйон центрифугують за М
Зо допомогою дискової центрифуги. Верхній шар, що містить кристали В-каротину, видаляють з центрифуги. Цей верхній шар використовують як початковий матеріал для різних прикладів. - (І). З00О0мл води додають до 2200г вказаного верхнього шару, що містить В-каротин, і потім суміш "же інкубують протягом 2 годин при рНІ12 (рН доводять до необхідного значення вн Маон) при 75 С. Реакційну суміш охолоджують до кімнатної температури і додають З50г хлориду натрію. Одержану суміш центрифугують в
Зз5 протягом п'яти хвилин при 5000об/хв. Одержану таким чином суспензію кристалічного В-каротину одноразово ї- промивають буфером з рН7, до якого додано 50г/л хлориду натрію.
Після центрифугування суспензію В-каротину промивають чотири рази 2,5 об'ємами (порядку 500Омл) свіжого 1-бутанолу. Кристали, що утворюються, виділені після центрифугування, тричі промивають сумішшю 1-бутанолу і буферного розчину рН2 (цитрат/соляна кислота) при співвідношенні буфера до бутанолу як 2 до 1. «
Нарешті, збагачений В-каротином суміжний шар двічі промивають 2500мл 9695 етанолу. Вологі кристали, Щ- с одержані після центрифугування, сушать протягом ночі у вакуумі при 4296. ц Одержані кристали аналізують за ЕСС способом, як описано в Род Спетіса! Содех, Едйіоп ІМ (1996), "» Майопаї! Асадету Ргезв, УУазпіпдіоп ОС, що приводить до таких результатів: вимоги ЕСС виділені кристали -І Аналіз: 29695, 10190 97,390
Показник А 1,14-1,18 1,16 ве Показник В 215 17,4 ша Зольний вміст «0,290 0,07295 - 20 Приклад 2 "м Одержання кристалів В-каротину з верхнього шару, що містить кристали В-каротину промиванням кристалічного продукту сумішшю 1-бутанолу, етанолу і води. 1000мл води додають до 250г суспензії В-каротину, виділеної за прикладом 1(1) і інкубують протягом двох вв Годин при рНІ2 при 7520. Після охолоджування до кімнатної температури до реакційної суміші додають 50г хлориду натрію і одержану суміш центрифугують протягом п'яти хвилин при 5000об/хв.
Ф) Одержану таким чином суспензію В-каротину промивають буфером з рН7, до якого додано 50г/л хлориду ка натрію. Після центрифугування суспензію промивають 2,5 об'ємами (-500мл) свіжого 1-бутанолу. Вказану стадію повторюють тричі. во Після промивання 1-бутанолом осад після центрифугування промивають тричі 250мл суміші 1-бутанолу, етанолу і води в співвідношенні 2:3:1. Нарешті, збагачений В-каротином осад двічі промивають 5Омл 9695 етанолу. Одержаний після центрифугування осад сушать протягом ночі у вакуумі при 402. Чистота одержаних кристалів В-каротину, визначена способом за ЕСС, становить 98595 і кількість розчинника в кристалах дорівнює 870 частин на мільйон. 65 Приклад З
Одержання кристалів В-каротину з суспензії кристалічного В-каротину первинним промиванням суспензії
1-бутанолом з подальшим промиванням 1-бутанолом і буферним розчином з рН10. 250г верхнього шару, виділеного за прикладом 1(1) промивають 2,5 об'ємами (-500Омл) свіжого 1-бутанолу.
Вказану стадію повторюють тричі.
Після промивання 1-бутанолом суспензію кристалічного В-каротину суспендують в 250мл суміші 1-бутанолу і буферного розчину з рН10 при кімнатній температурі. Після центрифугування суспензію В-каротину промивають двічі сумішшю 1-бутанолу і буферного розчину з рНІтО0. Нарешті, збагачену В-каротином суспензію двічі промивають 5О0мл 9695 етанолу при температурі 502 протягом 30 хвилин. Одержані після центрифугування кристали сушать протягом ночі у вакуумі при 402С. Чистота кристалів В-каротину, визначена способом за СС, 70 становить 96905.
Приклад 4
Одержання кристалів В-каротину з суспензії, що містить кристали В-каротину, виконанням повторного промивання 1-бутанолом і водою.
П'ять різних ферментаційних бульйонів Віакезієа ігізрога з середнім вмістом В-каротину 1г/л гомогенізують 75 одноразово при 900 бар. Гомогенізовану суміш різних бульйонів центрифугують, одержуючи близько бООмл верхнього шару, що містить кристали В-каротину. Верхній шар тричі промивають приблизно бООмл демінералізованої води.
Після чого ЗУ0О0мл води додають до 50г виділеної суспензії В-каротину. Величину рН доводять до 12 за допомогою 8 н гідроксиду натрію. Після 2 годин інкубації при вказаному рнН і 752С, реакційну суміш охолоджують до кімнатної температури.
До 50Омл реакційної суміші додають 250мл 1-бутанолу. Після перемішування протягом 5 хвилин шар 1-бутанолу декантують і додають 250мл свіжого 1-бутанолу. Після додаткового перемішування протягом 5 хвилин суміш центрифугують. Суміжний шар, що містить кристали В-каротину, відділяють і суспендують в суміші 20мл води і 15мл 1-бутанолу, перемішують 5 хвилин і суміжний шар, що містить кристали В-каротину, відділяють й СУ центрифугуванням. Вказану стадію повторюють 5 разів. Потім кристали В-каротину промивають 40мл етанолу о (96905) і сушать протягом 16 годин при 352С у вакуумі. Чистота одержаних кристалів дорівнює 9795 за способом згідно ЕСС і концентрація розчинника становить 340 частин на мільйон. ча

Claims (15)

Формула винаходу ча
1. Спосіб одержання кристалічної каротиноїдної сполуки, що включає наступні стадії: - (а) руйнування каротиноїдовмісних клітин, переважно з мікробного джерела, де мікробним джерелом є бактерія, гриб, водорость або дріжджі, і відділення масляної суспензії кристалічного каротиноїду, З (Б) обробку масляної суспензії кристалічного каротиноїду лугом при рН 9-12 і температурі 10-95 2С, їч- переважно, при 30-852С, найбільш переважно, при 50-752С і, необов'язково, в присутності нижчого спирту, () промивання суспензії кристалічного каротиноїду на першій стадії промивання нижчим спиртом, після виконання стадії (а) або стадії (Б), « (94) промивання сирих каротиноїдних кристалів, що утворюються на стадіях обробки (а)-(ї), на другій стадії промивання водою або сумішшю нижчого спирту і води, ші с (п) промивання кристалів свіжим розчинником і м (І) сушіння кристалів. ,»
2. Спосіб за п.1, що включає стадію (с) додавання солі до обробленої лугом масляної суспензії кристалічного каротиноїду.
3. Спосіб за п. 1 або 2, що включає стадію - (а) відділення суспензії кристалічного каротиноїду від рідкої фази. їз
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, що включає стадію (е) промивання суспензії кристалічного каротиноїду водним розчином, що містить сіль. -й
5. Спосіб за пп. 1-4, де стадії (а)-() виконують в порядку (а), (Б), (с), (49), (е), (0. -1 50
6. Спосіб за пп. 1-4, де стадії (а)-() виконують в порядку (а), (Ю), (Б), (с), (а), (е).
7. Спосіб за будь-яким з пп. 1-6, де стадію (9) виконують при рН між 1 і 5. "ч
8. Спосіб за будь-яким з пп. 1-7, де нижчий спирт вибирають з групи, що включає (С..6)-спирти, переважно, з групи, що включає етанол і 1-бутанол.
9. Спосіб за будь-яким з пп. 1-8, де свіжим розчинником, що використовується для промивання кристалів на стадії (п), є етанол або етилацетат. о
10. Спосіб за будь-яким з пп. 1-9, де нижчий спирт, що використовується на стадіях (а)-(д), і свіжий розчинник, що використовується на стадії (Й), є однаковими розчинниками. їмо)
11. Спосіб за пп. 1-10, де гриб належить до ряду Мисогаїев.
12. Спосіб за пп. 1-10, де гриб являє собою Віакезієа ігізрога. 6о0
13. Спосіб за пп. 1-10, де дріжджі належать до роду РПаїа і, переважно, до виду РНпайіа гподогута.
14. Спосіб за будь-яким з пп. 1-13, де каротиноїдною сполукою є в-каротин.
15. Спосіб за будь-яким з пп. 1-13, де каротиноїдною сполукою є астаксантин. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних бо мікросхем", 2005, М 11, 15.11.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
UA2002087001A 2000-01-27 2001-01-29 Спосіб одержання кристалічної каротиноїдної сполуки UA74177C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00200308 2000-01-27
PCT/EP2001/000975 WO2001055100A1 (en) 2000-01-27 2001-01-29 Isolation of carotenoid crystals

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74177C2 true UA74177C2 (uk) 2005-11-15

Family

ID=8170955

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002087001A UA74177C2 (uk) 2000-01-27 2001-01-29 Спосіб одержання кристалічної каротиноїдної сполуки

Country Status (10)

Country Link
US (1) US7015014B2 (uk)
EP (1) EP1250322A1 (uk)
JP (1) JP5220255B2 (uk)
CN (1) CN1243732C (uk)
AU (1) AU780916B2 (uk)
CA (1) CA2396167C (uk)
NZ (1) NZ520048A (uk)
RU (1) RU2256651C2 (uk)
UA (1) UA74177C2 (uk)
WO (1) WO2001055100A1 (uk)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1371641A1 (en) * 2002-06-10 2003-12-17 Adisseo France S.A.S. Process for the formation and isolation of carotenoid crystals
WO2006102342A2 (en) 2005-03-18 2006-09-28 Microbia, Inc. Production of carotenoids in oleaginous yeast and fungi
JP5116982B2 (ja) * 2006-03-28 2013-01-09 Jx日鉱日石エネルギー株式会社 カロテノイドの製造方法
EP2078092A2 (en) 2006-09-28 2009-07-15 Microbia, Inc. Production of carotenoids in oleaginous yeast and fungi
US8211309B2 (en) 2010-04-06 2012-07-03 Heliae Development, Llc Extraction of proteins by a two solvent method
US8313648B2 (en) 2010-04-06 2012-11-20 Heliae Development, Llc Methods of and systems for producing biofuels from algal oil
US8475660B2 (en) 2010-04-06 2013-07-02 Heliae Development, Llc Extraction of polar lipids by a two solvent method
EP2556138B1 (en) 2010-04-06 2014-06-11 Heliae Development LLC Methods of and systems for producing biofuels
US8308951B1 (en) 2010-04-06 2012-11-13 Heliae Development, Llc Extraction of proteins by a two solvent method
US8273248B1 (en) 2010-04-06 2012-09-25 Heliae Development, Llc Extraction of neutral lipids by a two solvent method
US8115022B2 (en) 2010-04-06 2012-02-14 Heliae Development, Llc Methods of producing biofuels, chlorophylls and carotenoids
US8211308B2 (en) 2010-04-06 2012-07-03 Heliae Development, Llc Extraction of polar lipids by a two solvent method
US8202425B2 (en) 2010-04-06 2012-06-19 Heliae Development, Llc Extraction of neutral lipids by a two solvent method
US9682932B2 (en) 2010-05-17 2017-06-20 Dynadis Biotech India Private Limited Process for production of high purity beta-carotene and lycopene crystals from fungal biomass
CN103025881B (zh) * 2010-07-22 2016-03-30 株式会社钟化 脂溶性生理活性物质的制备方法
CN103649328B (zh) * 2011-06-30 2016-08-17 株式会社钟化 类胡萝卜素组合物的制造方法
WO2013075116A2 (en) 2011-11-17 2013-05-23 Heliae Development, Llc Omega 7 rich compositions and methods of isolating omega 7 fatty acids
CN102732049B (zh) * 2012-06-04 2014-03-12 华中科技大学 一种从微生物菌体中提取制备类胡萝卜素的方法
CN103012229B (zh) * 2012-12-21 2014-08-13 宁波红龙生物科技有限公司 制备高纯度虾青素提取物的方法
CN103073470A (zh) * 2013-01-22 2013-05-01 西安岳达植物科技有限公司 一种游离态叶黄素晶体的制备方法
CN104447464B (zh) * 2013-09-24 2016-11-23 浙江医药股份有限公司新昌制药厂 一种植物来源含天然虾青素的类胡萝卜素化合物及其制备方法和组合物
EA031085B1 (ru) * 2014-03-28 2018-11-30 ДСМ АйПи АССЕТС Б.В. Способ выделения ацетилированного астаксантина из yarrowia lipolytica
CN106278976A (zh) * 2016-08-09 2017-01-04 嘉必优生物技术(武汉)股份有限公司 制备β‑胡萝卜素晶体的方法
CN106278978A (zh) * 2016-08-09 2017-01-04 嘉必优生物技术(武汉)股份有限公司 制备β‑胡萝卜素晶体的方法
CN106278975A (zh) * 2016-08-09 2017-01-04 嘉必优生物技术(武汉)股份有限公司 制备β‑胡萝卜素晶体的方法
CN106278977A (zh) * 2016-08-09 2017-01-04 嘉必优生物技术(武汉)股份有限公司 制备β‑胡萝卜素晶体的方法
CN106554984A (zh) * 2016-10-13 2017-04-05 嘉必优生物技术(武汉)股份有限公司 提取β‑胡萝卜素的方法
CN107827798B (zh) * 2017-11-21 2020-05-08 嘉必优生物技术(武汉)股份有限公司 一种β-胡萝卜素及其制备方法、应用

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3268606A (en) 1963-09-27 1966-08-23 Upjohn Co Beta-carotene process
EP0052777A1 (de) 1980-11-20 1982-06-02 F. HOFFMANN-LA ROCHE & CO. Aktiengesellschaft Verfahren zur Extraktion von beta-Carotin aus Algen
JP2561198B2 (ja) * 1992-03-02 1996-12-04 ケイ・アイ化成株式会社 家禽類用飼料
JP2593765B2 (ja) * 1992-04-22 1997-03-26 ケイ・アイ化成株式会社 養殖魚介類用餌料
US5310554A (en) * 1992-10-27 1994-05-10 Natural Carotene Corporation High purity beta-carotene
JPH08214870A (ja) * 1995-02-17 1996-08-27 Kanegafuchi Chem Ind Co Ltd ファフィア・ロドチーマ酵母の細胞壁処理方法
US5648564A (en) * 1995-12-21 1997-07-15 Kemin Industries, Inc. Process for the formation, isolation and purification of comestible xanthophyll crystals from plants
ES2107391B1 (es) 1996-02-27 1998-06-16 Invest Quimicas Y Farmaceutica Procedimiento para la preparacion de carotenoides y pigmentos que los contienen.
AU3696197A (en) 1996-07-19 1998-02-10 Gist-Brocades B.V. Process for the recovery of crystalline beta-carotene from natural source
US5858700A (en) 1997-04-03 1999-01-12 Kemin Foods, Lc Process for the isolation and purification of lycopene crystals
AU7530598A (en) * 1997-05-02 1998-11-27 Dsm N.V. Isolation of carotenoid crystals from microbial biomass
AU1271999A (en) 1997-10-21 1999-05-10 Office Of Technology Liaison Process for extraction and purification of lutein, zeaxanthin and rare carotenoids from marigold flowers and plants
CN1242417A (zh) 1998-07-21 2000-01-26 云南省烟草工业研究所 从提取的天然类胡萝卜素制备烟用香料的方法
US6262284B1 (en) * 1998-10-21 2001-07-17 University Of Maryland Process for extraction and purification of lutein, zeaxanthin and rare carotenoids from marigold flowers and plants

Also Published As

Publication number Publication date
CN1243732C (zh) 2006-03-01
AU3021501A (en) 2001-08-07
CA2396167C (en) 2010-01-26
US20030139480A1 (en) 2003-07-24
US7015014B2 (en) 2006-03-21
RU2002122981A (ru) 2004-01-10
EP1250322A1 (en) 2002-10-23
RU2256651C2 (ru) 2005-07-20
NZ520048A (en) 2004-03-26
CN1396911A (zh) 2003-02-12
JP2003520847A (ja) 2003-07-08
JP5220255B2 (ja) 2013-06-26
AU780916B2 (en) 2005-04-28
CA2396167A1 (en) 2001-08-02
WO2001055100A1 (en) 2001-08-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA74177C2 (uk) Спосіб одержання кристалічної каротиноїдної сполуки
RU2235783C2 (ru) Выделение кристаллов каротиноида из микробной биомассы
WO2001046133A1 (en) Processes for extracting carotenoids and for preparing feed materials
US8425948B2 (en) Process for isolation of lutein and zeaxanthin crystals from plant sources
US11920175B2 (en) Method for extracting and isolating lutein crystal from vegetable oil resin containing lutein diester
US9109120B2 (en) Process for isolation and purification of carotenoids
US8481769B2 (en) Isolation and purification of cartenoids from marigold flowers
US6818798B1 (en) Process for making a (3R,3′R)-zeaxanthin precursor
JPH07304978A (ja) カロテノイド色素の製法
BR102018015147A2 (pt) processo de produção de carotenoides utilizando leveduras do gênero rhodotorula e o hidrolisado do sisal como substrato
JPH0622788A (ja) カロチン類の抽出方法
MXPA96003458A (en) Process for carotene colorings extraction from natural substances