UA73524C2 - A polymer composition and a method for the preparation thereof - Google Patents

A polymer composition and a method for the preparation thereof Download PDF

Info

Publication number
UA73524C2
UA73524C2 UA2002032399A UA2002032399A UA73524C2 UA 73524 C2 UA73524 C2 UA 73524C2 UA 2002032399 A UA2002032399 A UA 2002032399A UA 2002032399 A UA2002032399 A UA 2002032399A UA 73524 C2 UA73524 C2 UA 73524C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
polymerization
monomer
polymer compositions
solution
differ
Prior art date
Application number
UA2002032399A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Stockhausen Chem Fab Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stockhausen Chem Fab Gmbh filed Critical Stockhausen Chem Fab Gmbh
Publication of UA73524C2 publication Critical patent/UA73524C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F2/00Processes of polymerisation

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується водорозчинного, переважно порошкового, полімерного складу, який одержується 2 шляхом безперервної полімеризації принаймні одного ненасиченого мономеру, і його застосування. Винахід стосується також способу одержання таких полімерних складів.
Полімери з неіоногенних, аніонних, а також катіонних вінілових мономерів знаходять застосування як флокулянти при очищенні стічних вод, при збагаченні руди та вугілля, а також у виробництві паперу.
Флокулянти застосовують, наприклад, для прискорення процесу зневоднення суспензій або шламів, що 70 містять тверді речовини, наприклад осаду стічних вод. При цьому як устаткування для зневоднення використовують камерні фільтр-преси, центрифуги, стрічкові фільтр-преси або аналогічне устаткування.
Для досягнення високої продуктивності подібного устаткування при оптимальних зневодненні та прозорості фільтрату (відповідно відділеної центрифугуванням рідини) необхідно ретельно узгоджувати тип та кількість флокулянта з конкретним шламом, оскільки шлами, які піддаються зневодненню, залежно від їх походження, наприклад з гаваней, відстійників або міських каналізаційних очисних споруд, мають різний склад.
Однак навіть у шламів якого-небудь певного типу його дегідратаційні властивості внаслідок непостійності компонентів, які входять до його складу, можуть змінюватися, що при постійному витрачанні флокулянта може призвести до недостатнього зневоднення шламу або до збільшення каламутності фільтрату. Найбільш яскраво подібні зміни проявляються при очищенні стічних вод, які представляють собою суміш побутових та промислових стічних вод. Однак просте підвищення кількості флокулянта при зміні складу шламу часто також виявляється недостатнім для підтримання якості зневоднення, відповідно фільтрату на необхідному рівні. У цих випадках потрібно застосовувати інший флокулянт із більш високим або більш низьким зарядом або більш високою або більш низькою молярною масою.
Так, наприклад, у заявці УМО 95/33697 був запропонований спосіб зневоднення суспензій, який передбачає с 29 послідовне подавання в дозованих кількостях двох різних зневоднювальних засобів. Призначення Ге) використовуваного при цьому низькомолекулярного полімерного іономеру полягає в коагулюванні завислих речовин, а високомолекулярного полімеру - у забезпеченні флокуляції, причому кількість низькомолекулярного полімерного іономеру, що додають, безперервно коректують залежно від складу шламу, тобто від одержуваних при зневодненні результатів. Однак Молярну масу та заряд високомолекулярного полімеру, що забезпечує М флокуляцію, також необхідно узгоджувати із складом шламу. Для цієї мети відповідно до вищевказаної заявки с пропонується використовувати співполімер, змінюючи кількісне співвідношення між катіонним мономером, вміст якого може змінюватися від 2,5 до б5мол.9о, і акриламідом, вміст якого може змінюватися від 97,5 до ЗбБмол.Оо, о які входять до його складу. со
Виходячи з вищевикладеного в основу даного винаходу було поставлено задачу запропонувати флокулянт, за допомогою якого забезпечувалося би більш швидке та з більш високим ступенем відділення видалення із - суспензій широкого спектру різних твердих речовин і який був би менш чутливий до зміни складу суспензії.
Вказана задача вирішується відповідно до винаходу за допомогою водорозчинного, переважно порошкового, полімерного складу, який одержується шляхом безперервної полімеризації принаймні одного ненасиченого « мономеру, при якій змінюють згідно із повторюваною схемою принаймні один параметр, який впливає на З 50 полімеризацію. с Безперервну полімеризацію проводять будь-яким відомим фахівцю в даній галузі методом. При цьому
Із» переважним методом полімеризації є полімеризація в розчині. Безперервну полімеризацію переважно проводити на рухомому носії або рухомій підкладці, як це пропонується, наприклад, у заявках ЕР 0296331 В1 або ЕР 0228638 В1, які включені в даний опис як посилання. У цих заявках ЕР 0296331 ВІ і ЕР 0228638 В1 рухомим носієм служить конвеєрна стрічка, на яку в дозованих кількостях подають водний розчин мономеру, з це. якого видалений кисень і який після додавання каталізаторів полімеризується при виділенні теплоти оз полімеризації з утворенням твердого гелю. В кінці конвеєрної стрічки твердий гель знімають з неї і переважно за відомими методами безперервно піддають дробленню, сушінню, подрібненню та просіванню. і-й Застосовувані мономери можуть бути неіоногенними, аніонними або катіонними. Переважними мономерами є ка 20 (мет)акрилова кислота та її солі, ефіри (мет)акрилової кислоти, аміди (мет)акрилової кислоти, 2-акриламідо-2-метилпропанова кислота та її солі, алілсульфонова кислота та її солі, а також хлориди т» діалілдіалкіламонію. Найбільш переважними мономерами є акриламід, акрилова кислота та її солі, діалкіламіноалкіл(мет)акрилати і діалкіламіноалкіл(мет)акриламіди у вигляді солі або в кватернізованій формі.
Полімеризації в розчині можна піддавати мономери одного типу або - для одержання спів- або терполімерних 29 складів - суміші різнотипових мономерів. Для фахівця в даній галузі очевидно, що полімеризації між собою
ГФ) можна піддавати й більше трьох мономерів.
Полімеризацію можна ініціювати хімічним шляхом за допомогою каталізу і/або енергетично за допомогою о випромінювання/світла (наприклад ультрафіолетового випромінювання). Переважними каталізаторами є органічні і неорганічні персполуки, такі як оперсульфати й алкіл(гідро)пероксиди, у сполученні з 60 відновлювальними сполуками, такими як сульфіти лужних металів, необов'язково з додаванням солей залізакїЇ).
Переважними фотоініціаторами є 2,2-азобіс(2-амідинопропан)гідрохлорид і/або похідні бензоїну.
Відповідно до винаходу необхідно змінювати згідно із повторюваною схемою принаймні один параметр, який впливає на полімеризацію.
У контексті даного винаходу вираз "згідно із повторюваною схемою" означає, що параметри, які впливають на бо полімеризацію, змінюють, переважно безперервно, довільним, але разом з тим регулярно повторюваним через визначені проміжки часу чином у межах відомого для фахівців оптимального діапазону.
Переважно як вказану повторювану схему використовувати коливання відносно деякого середнього значення, яке довільно вибирають. Таке коливання переважно є гармонічним або негармонічним і переважно Ннезгасаючим.
Змінювати вищевказані параметри переважно до початку процесу полімеризації, наприклад у підвідній лінії для подавання переважно водного розчину мономерів на рухомий носій, при цьому змінюють переважно такі параметри: а) склад розчину мономерів при одержанні спів- і терполімерів шляхом зміни кількості принаймні одного 7/0 Мономеру згідно із повторюваною схемою, б) концентрацію розчину мономерів шляхом зміни дозованої кількості мономеру з більш високою і/або більш низькою концентрацією згідно із повторюваною схемою, в) кількість каталізатора шляхом підвищення і подальшого зниження концентрації каталізатора або каталітичної системи згідно із повторюваною схемою, г) кількість регулятора молярної маси шляхом підвищення і наступного зниження кількості розчину такого регулятора молярної маси згідно із повторюваною схемою, д) значення рН розчину мономерів шляхом підвищення і наступного зниження кількості дозованої кислоти або лугу згідно із повторюваною схемою.
Серед таких параметрів один або декілька з них можна змінювати одночасно або послідовно в часі.
Переважною повторюваною схемою зміни параметрів є коливання відносно середнього значення, яке довільно вибирають. Амплітуду та частоту такого коливання можна задавати довільно. Якщо частота коливань, тобто інтервал часу, протягом якого параметр полімеризації змінюється згідно із заданою схемою однократно, визначається розмірами компонентів установки, то амплітуда коливань, тобто рівень безперервно здійснюваної зміни, є вирішальною для технічних властивостей полімерного складу, що визначаються кінцевою метою його с ов Застосування.
Для фахівця в даній галузі очевидно, що зміна одного параметра може приводити до зміни інших параметрів і) полімеризації. Так, наприклад, при зміні вмісту каталізатора, що вводиться в дозованих кількостях у потік, який подається у реактор, безперервно змінюється і концентрація радикалів у розчині мономерів, а тим самим і швидкість полімеризації на використовуваній для цієї мети стрічці, що проявляється в коливаннях температури. «г зо Запропонований у винаході полімерний склад найбільш переважно використовувати для флокуляції переважно присутніх у воді компонентів і/або для зневоднення суспензій. Тому таке застосування також є с об'єктом даного винаходу. ю
Ще одним об'єктом даного винаходу є спосіб безперервного одержання полімерних складів шляхом полімеризації принаймні одного ненасиченого мономеру, який полягає в тому, що змінюють згідно із ме) з5 повторюваною схемою принаймні один параметр, який впливає на полімеризацію. ча
Безперервну полімеризацію проводять будь-яким відомим фахівцю в даній галузі методом. При цьому переважним методом полімеризації є полімеризація в розчині. Безперервну полімеризацію переважно проводити на рухомому носії або рухомій підкладці, як це пропонується, наприклад, у заявках ЕР 0296331 В1 або ЕР 0228638 В1, що включені в даний опис як посилання. У цих заявках ЕР 0296331 В1 і ЕР 0228638 В1 « рухомим носієм служить конвеєрна стрічка, на яку в дозованих кількостях подають водний розчин мономеру, з 7-3) с якого вилучений кисень і який після додавання каталізаторів полімеризується при виділенні теплоти полімеризації з утворенням твердого гелю. В кінці конвеєрної стрічки твердий гель знімають з неї і переважно ;» за відомими методами безперервно піддають дробленню, сушінню, подрібненню та просіванню.
Як мономери можна використовувати будь-які, переважно ненасичені, мономери. Переважними мономерами 6 (мет)акрилова кислота та її солі, ефіри (мет)акрилової кислоти, аміди (мет)акрилової кислоти, -І 2-акриламідо-2-метилпропанова кислота та її солі, алілсульфонова кислота та її солі, а також хлориди діалілдіалкіламонію. Найбільш переважними мономерами є акриламід, акрилова кислота і її солі, о діалкіламіноалкіл(мет)акрилати і діалкіламіноалкіл(мет)акриламіди у вигляді солі або в кватернізованій формі. с Полімеризації в розчині можна піддавати мономери одного типу або для одержання спів- або терполімерних 5о кладів - суміші різнотипових мономерів. Для фахівця в даній галузі очевидно, що полімеризації між собою де можна піддавати і більше трьох мономерів. ї» Полімеризацію можна ініціювати хімічним шляхом за допомогою каталізу і/або енергетично за допомогою випромінювання/світла (наприклад ультрафіолетового випромінювання). Переважними каталізаторами є органічні і неорганічні персполуки, такі як персульфати й алкіл(гідродупероксиди, у сполученні із в Відновлювальними сполуками, такими як сульфіти лужних металів, необов'язково з додаванням солей залізакїЇ).
Переважними фотоініціаторами є 2,2-азобіс(2-амідинопропан)гідрохлорид і/або похідні бензоїну. (Ф) Відповідно до винаходу згідно із повторюваною схемою змінюють принаймні один параметр, який впливає на ка полімеризацію.
У контексті даного винаходу вираз "згідно із повторюваною схемою" означає, що параметри, які впливають на бор полімеризацію, змінюють, переважно безперервно, довільним, але разом з тим регулярно повторюваним через визначені проміжки часу чином у межах відомого для фахівців оптимального діапазону.
Переважно як вказану повторювану схему використовувати коливання відносно деякого середнього значення, яке довільно вибирають. Таке коливання переважно є гармонічним або негармонічним і переважно незгасаючим. 65 Змінювати вищевказані параметри переважно до початку процесу полімеризації, наприклад у підвідній лінії для подачі переважно водного розчину мономерів на рухомий носій, при цьому змінюють переважно наступні параметри: а) склад розчину мономерів при одержанні спів- і терполімерів шляхом зміни кількості принаймні одного мономеру згідно із повторюваною схемою, б) концентрацію розчину мономерів шляхом зміни дозованої кількості мономеру з більш високою і/або більш низькою концентрацією згідно із повторюваною схемою, в) кількість каталізатора шляхом підвищення і наступного зниження концентрації каталізатора або каталітичної системи згідно із повторюваною схемою, г) кількість регулятора молярної маси шляхом підвищення і наступного зниження кількості розчину такого /о регулятора молярної маси згідно із повторюваною схемою, д) значення рН розчину мономерів шляхом підвищення і наступного зниження кількості дозованої кислоти або лугу згідно із повторюваною схемою.
Серед таких параметрів один або декілька з них можна змінювати одночасно або послідовно в часі.
Переважною повторюваною схемою зміни параметрів є коливання відносно середнього значення, яке 7/5 довільно вибирають. Амплітуду і частоту такого коливання можна задавати довільно. Якщо частота коливань, тобто інтервал часу, протягом якого параметр полімеризації змінюється згідно із заданою схемою однократно, визначається розмірами компонентів установки, то амплітуда коливань, тобто рівень безперервно здійснюваної зміни, є вирішальним для технічних властивостей полімерного складу, що визначаються кінцевою метою його застосування.
Для фахівця в даній галузі очевидно, що зміна одного параметра може приводити до зміни інших параметрів полімеризації. Так, наприклад, при зміні вмісту каталізатора, який вводиться в дозованих кількостях у потік, який подається у реактор, безперервно змінюється і концентрація радикалів у розчині мономерів, а тим самим і швидкість полімеризації на використовуваній для цієї мети стрічці, що проявляється в коливаннях температури.
Для здійснення цього варіанта способу трохи модифікують технологію безперервної полімеризації, описану в сч ов ЕР 0296331, приклад 4 і Фіг.2, для чого за допомогою регулятора в повторюваному режимі змінюють згідно із о попередньо заданою схемою через регулярні проміжки часу масову витрату розчинів каталізатора, які подаються через клапани-дозатори 28 і 30.
Відповідно до одного з переважних варіантів здійснення запропонованого у винаході способу у потік, який підводиться з постійною витратою, продутого азотом розчину акриламіду або розчину мономерів, що містить «Е зо акриламід і катіонний мономер, додають постійну кількість розчину каталізатора. З іншої видаткової ємності подають розчин катіонного мономеру в кількості, що безперервно змінюється за законом, який відповідає с синусоїдальному коливанню. Змінювана концентрація мономеру приводить у результаті екзотермічної реакції до му безперервної зміни температури полімеру на використовуваній для полімеризації стрічці. Проби, які відбираються на виході сушарки з 5-хвилинними інтервалами, чітко вказують на змінювану катіонність, яка ме) з5 Коливається відносно деякого середнього значення. ча
В іншому переважному варіанті здійснення запропонованого у винаході способу в розчин катіонного мономеру в дозованих кількостях додають регулятор молярної маси, такий як мурашина кислота, оцтова кислота або ізопропанол, змінюючи при цьому його кількість згідно із повторюваною схемою. Цей варіант способу дозволяє одержувати полімерний склад, молекулярно-масовий розподіл якого змінюється від « низькомолекулярних висококатіонних до високомолекулярних низькатіонних полімерних фракцій. в с Згідно із ще одним переважним варіантом здійснення запропонованого у винаході способу в розчин . мономерів, який подається з постійною витратою на використовувану для полімеризації стрічку і який містить а неіоногений мономер і катіонний мономер, а також каталізатор та регулятор молярної маси, додатково додають у періодично змінюваній кількості неоногенний мономер. Тим самим в одержаному співполімері змінюється
Згідно із повторюваною схемою не лише його склад, відповідно густина його заряду, але і його молярна маса, -І відповідно в'язкість у розчині.
Відповідно до ще одного переважного варіанту здійснення запропонованого у винаході способу передбачене о одержання терполімерних складів. У цьому випадку, наприклад, у розчин мономерів, який подається з постійною с витратою на використовувану для полімеризації стрічку і який містить акриламід, кватернізований диметиламінопропілакриламід, принаймні один каталізатор і регулятор молярної маси, додають у змінюваній ю згідно із повторюваною схемою кількості розчин кватернізованого диметиламіноетилакрилату. У цьому варіанті ї» здійснення способу неминуче змінюється концентрація регулятора молярної маси і каталізатора. Щоб уникнути цього ефекту до складу розчину кватернізованого диметиламіноетилакрилату також повинні входити регулятор молярної маси і/або каталізатор.
Відповідно до іншого переважного варіанту полімеризацію проводять на двох працюючих паралельно установках для полімеризації. У цьому випадку зміна параметрів, які впливають на полімеризацію, на стрічках
Ф) для полімеризації відбувається зі зміщенням по фазі, тобто якщо, наприклад, кількість мономеру на одній ка установці для полімеризації змінюється в бік максимуму, то на іншій установці для полімеризації вона змінюється в бік мінімуму. Після виходу з установок для полімеризації обидва полімерних продукти, які бо Відводяться безперервно, переважно полімерні гелі, надходять лише в одну сушарку.
Подібний підхід дозволяє підтримувати кількість полімеру, яка подається в сушарку, практично на постійному рівні Її виключити пересушування або недосушування полімеру в сушарці. Крім цього вдається уникнути виникнення проблем при обробленні в наступних млинах, пов'язаних з різним вмістом у полімері води, а тим самим і з коливанням пружності його зерен. 65 Перевага запропонованого у винаході полімерного складу полягає у простій технології його одержання й у наявності в нього широкого інтервалу, наприклад, значень молекулярної маси і/або іоногенності.
Запропонований у винаході полімерний склад найбільш придатний для застосування як флокулянт і/або для зневоднення суспензій, при цьому такий полімерний склад дозволяє значно швидше і з більш високим ступенем відділення видаляти із суспензій широкий спектр різних твердих речовин і менш чутливий до зміни складу і
Тустини суспензії в порівнянні з відомими з рівня техніки полімерами. Таким чином, із застосуванням надзвичайно малих кількостей полімерних складів вдається вирішити численні проблеми, які притаманні процесу флокуляції або зневоднення.
Запропонований у винаході спосіб дозволяє одержувати полімерні склади із широким набором властивостей.
Існуючі виробництва досить просто перевести на одержання полімерного складу запропонованим у винаході 70 способом. При цьому відпадає також необхідність у використанні складної техніки регулювання, яка потрібна для підтримання певних параметрів на постійному рівні.
Нижче винахід проілюстрований на прикладах його здійснення, які, однак, не обмежують його обсяг. Наведені в цих прикладах показники в'язкості і густини заряду визначали за описаними нижче методами.
Визначення в'язкості
У 400-мілілітрову хімічну склянку поміщають 3,4 -0,01г продукту. Потім додають 302,6-0,1г демінералізованої води (22-32) таким чином, щоб продукт розподілився у воді без грудкування. Після цей розчин необхідно відразу ж перемішати пальцевою мішалкою. Час розчинення при 200-10об/хв становить бОхв
Потім додають 34-0,1г Масі, розподіляють протягом приблизно їхв при 300-500об/хв і розчиняють протягом 14хв шляхом подальшого перемішування при 200 4-10об/хв Після доведення температури розчину до рівня 20-19С в нього повільно, уникаючи збовтування, занурюють шпиндель Мої і за допомогою віскозиметра
Брукфілда визначають в'язкість при 10об/хв
Визначення густини заряду
Густину заряду визначають за допомогою детектора заряду частинок типу РСО 02 фірми М шек, Герршинг,
Німеччина. При титруванні поліелектроліту (титратор типу 0. 21 фірми Мейег) титрування проводять поліонами ЄМ 259 протилежного заряду (поліетиленсульфонат натрію, хлорид полідіалілдиметиламонію) до ізоелектричної точки Ге) або точки перегину. Титратор видає інформацію про густину заряду в мілімолях поліїона на грам полімеру. Після перерахунку на молярну масу застосовуваного мономеру одержують значення іоногенності в масових відсотках.
Здатність шламу до зневоднення визначають за описаним нижче методом.
Визначення ступеня зневоднення на високопродуктивних центрифугах « 5ООмл 0,195-ного полімерного розчину піддають впливу зсувного зусилля протягом 60 секунд у пристрої Ша с
Титах Т 25 М з диспергатором типу 5 25 М-180 (фірма дапке 8: Кипкеі/0-79217), що обертається зі швидкістю 24000боб/хв 5Х00мл шламу протягом 10 секунд змішують в апараті з З-пальцевою мішалкою, яка обертається з Щео, частотою 1000об/хв, з розчином полімеру і потім суміш зливають на сито діаметром 15Омм із розміром комірок со
О,2мм. При цьому вимірюють час проходження 200мл фільтрату через сито і за допомогою очисного клину
Зо визначають прозорість фільтрату. Прозорість 0 означає відсутність очищення, а прозорість 46 відповідає в. найкращому очищенню.
Випробуванню за цим методом піддають принаймні три порції полімеру, що додається, у кількості, наприклад, 120, 140 і 160г полімеру на м? шламу. Залежно від результату досліду вказаний кількісний ряд « розширюють, додаючи полімер меншими або більшими порціями. 50 Використовувані в наступних прикладах скорочення мають такі значення. З с Скорочення . -» АКА акриламід
АБАГ 2,2--азобіс(2-амідинопропан)гідрохлорид
ДИМАПА-кват. диметиламінопропілакриламід, кватернізований метилхлоридом і ДИМАЕА:-кват. диметиламіноетилакрилат, кватернізований метилхлоридом оз Уво продукт Мегзепех 80 (фірма ООМ/У Спет. Согр.) о Приклад 1 7 50 Запропонований у винаході полімерний склад одержують з АКА і ДИМАПА-кват. шляхом безперервної фотополімеризації. Освітленість становить близько 2000мкВт/см? при довжині хвилі Зб5нм. їз» Вихідна суміш: о е бо
Розчин мономерів, продутий азотом (вміст кисню 0,бчаст./млн), з температурою 02С безперервно подають з витратою 320кг/год на стрічку для полімеризації. До цього вхідного потоку 1 за допомогою статичного змішувача домішують такі вхідні потоки: б5 вхідний 295-ний розчин АБАТ з витратою 7л/год, потік 2: вхідний 195-на мурашина кислота з витратою 7,У9л/год, потік З: вхідний 6095-ний розчин ДИМАПА-кват., швидкість дозованої подачі якого змінюють протягом бОхв, рівномірно збільшуючи з 11,5кг/год до потік 4: УБкг/год і потім знову рівномірно знижуючи до 11,5кг/год; подібна схема зміни кількості зберігається протягом усього досліду.
Після 40-хвилинного знаходження на стрічці для полімеризації твердий полімерний гель подрібнюють у м'ясорубці і сушать на стрічковій сушарці в зонах 1 і 2 з температурою припливного повітря 120 2С, у зоні З з 70 температурою припливного повітря 1152 і в зонах 4 і 5 з температурою припливного повітря 9590.
Проби, які відбираються на виході сушарки з 5-хвилинними інтервалами, мають такі характеристики: 1. Відбір проб через одну годину після початку досліду
Час) (о 5/0 15/20 25/30 з5 4045 50/55 во і Вязкть(ипас 00 505 10625 820 ото 500 565520 ото ово 00 (во 2. Відбір проб через шість годин після початку досліду
Час) о 5/0 15|20|25 зо|з5 ло 45 во 55 во
Вязасть(ипас Ро оо он 550 50 505 005 510 055 650 50 520650,
В'язкість подрібненої та просіяної через сито з розміром комірок 150-100О0мкм і взятої з бункера проби сч (змішаний зразок) становить 63ОмпПа.с, а її іоногенність становить 40,9965.
Приклад 2 (8)
Запропонований у винаході полімерний склад одержують з АКА і ДИМАПА-кват. шляхом безперервної фотополімеризації. При цьому освітленість становить близько 2000мкВт/см? при довжині хвилі З3б5нм.
Вихідна суміш «І й сч ю о зв т
Розчин мономерів, продутий азотом (вміст кисню 0,8част./млн.), з температурою 32 безперервно подають з « витратою З20кг/год на стрічку для полімеризації. До цього вхідного потоку 1 за допомогою статичного змішувача у с домішують такі вхідні потоки: :з» вхідний 1,595-ний розчин АБАГ з витратою 7, 8л/год, потік 2: вхідний 1,095-на мурашина кислота з витратою 10,9л/год, потік 3: - вхідний 6095-ний розчин ДИМАПА-кват., швидкість дозованої подачі якого змінюють протягом бОохв, рівномірно збільшуючи з 12,8кг/год до с потік 4: УБкг/год і потім знову рівномірно знижуючи до 12,8кг/год; подібна схема зміни кількості зберігається протягом усього досліду. с Після 45-хвилинного знаходження на стрічці для полімеризації твердий полімерний гель подрібнюють у 5р м'ясорубці і сушать на стрічковій сушарці в зонах 1 і 2 з температурою 1152С, у зоні З з температурою 1102С ів о зонах 4 і 5 з температурою 9596.
ЧТ» Проби, які відбираються на виході сушарки з 5-хвилинними інтервалами, мають такі характеристики:
Часів) (0/5 10/15 20 25/30 35 40/45 во 55 во з о ка В'язкість подрібненої і просіяної через сито з розміром комірок 150-1000мкм і взятої з бункера проби (змішаний зразок) становить 47ОмПа.с, а її іоногенність становить 5395. Вміст води в пробі складає 10,595. во Приклад З
Запропонований відповідно до винаходу полімерний склад одержують з АКА і ДИМАПА-кват. шляхом безперервної фотополімеризації. Освітленість становить близько 2000мкВт/см? при довжині хвилі 3б5нм.
Вихідна суміш во
ДИМАПА-кват., 6055-ний З09Окг
Цей розчин мономерів з витратою ЗБ5Окг/год охолоджують у теплообміннику до 22С і видаляють з нього розчинений у ньому кисень до залишкового вмісту 0,Участ./млн. у стрипер-колоні, яка продувається потоком 70 азоту з витратою ЗмЗ/год. До цього вхідного потоку 1 перед його подаванням на стрічку для полімеризації домішують розчинники в таких кількостях: вхідний 9,бл/год 1,595-го розчину АБАТ, потік 2: вхідний 10,9л/год 1,095-ної мурашиної кислоти, потік З: вхідний 5095-ний розчин АКА, який містить 250част./млн М 80 і швидкість дозованої подачі якого змінюють протягом бохв, рівномірно потік4: збільшуючи з 17кг/год до 12Окг/год і потім знову рівномірно знижуючи до 17кг/год; подібна схема зміни кількості зберігається протягом усього досліду.
Одержаний через 40хв полімерний гель подрібнюють і сушать аналогічно до прикладу 2.
Проби, які відбираються на виході сушарки, мають такі характеристики: часов 191510 520) зв | зо | зв | 2 | 45 во | вв | во. в о
В'язкість взятої з бункера проби (змішаний зразок) цільового продукту становить З5О0мПа -с, а її іоногенність становить 53,0905.
Приклад 4 «
Запропонований у винаході полімерний склад одержують з АКА, ДИМАПА-кват. і ДИМАЕА-кват. шляхом безперервної фотополімеризації. При цьому освітленість становить близько 2000мкВт/см? при довжині хвилі ЄМ
Збонм. ю
Вихідна суміш со з щ « ю но с :з» Цей розчин мономерів утворює вхідний потік 1, який подається з витратою З320кг/год. Цей потік охолоджують і продувають азотом аналогічно до прикладу 3. Перед подаванням на стрічку для полімеризації до цього вхідного 15 потоку домішують такі вхідні потоки: - вхідний 1,595-ний розчин АБАГ з витратою 7,8л/год, с потік 2: вхідний 1,095-ная мурашина кислота з витратою 10,9л/год, 1 потік З: вхідний 8095-ний розчин ДИМАЕА-кват., швидкість дозованої подачі якого змінюють протягом 45хв, рівномірно збільшуючи з 15кг/год до їмо) потік 4: УБкг/год і потім знову рівномірно знижуючи до 15кг/год; подібна схема зміни кількості зберігається протягом усього досліду,
Т» що триває близько 18 годин.
Гель, знятий зі стрічки для полімеризації через 45хв, подрібнюють і сушать аналогічно до прикладу 2. дв Проби, які відбираються на виході сушарки через певні інтервали часу, мають такі характеристики: о чаєх 1915 (ов (20/ зв | зо | зв | зо | ав) й 60 Після сушарки полімер подрібнюють, просіюють через сито з розміром комірок 150-1000мкм і подають у змішувач типу МАШТА. В'язкість взятої з цього змішувача проби становить 540мПа .с, а її іоногенність становить 5590.
Дослідження експлуатаційних властивостей (у лабораторному масштабі)
У цьому прикладі порівнюють здатність до зневоднення збродженого осаду з очисної установки, змішаного з бо полімерним складом за винаходом та з відомими полімерами. рН осаду становить 7,1 при вмісті сухого залишку З,5мас.9о.
додається 7), г/мЗ вс) в'язкість: 365мПа-с іоногенність: в'язкість: З70мПа.с іоногенність: 3990 200мл фільтрату (с) очисним клином 200мл фільтрату (с) очисним клином 200мл фільтрату (с) очисним клином 0-46 0-46 0-46 11611 аю в то юю 11 аю юю 111 пише з и НЯ ПО ЗО ПО У ПОЛ ПО пол ИН ПОН ПОН ПОЛЯ ПО я НО ННЯ вою 0111
З наведених у таблиці даних виходить, що при застосуванні полімерного складу за винаходом відділення твердих речовин відбувається при практично незмінній прозорості фільтрату і порівнянній швидкості, але при меншій витраті полімеру.
Дослідження експлуатаційних властивостей (на очисній установці) се
У цьому прикладі зброджений осад з очисної установки, змішаний з полімерним складом за винаходом і з о відомими полімерами, зневоднюють на центрифузі.
Центрифуга: тип Уу/езігаійа СА 505 частота обертання 3520хв"
Зброджений осад: витрата 29м/год
Сухий залишок: 2,795 - сч
Полімер згущений шлам 32), 26 ства), ою с щі М « о з - хз» 4) ств пе де мирі яка пет за Шк формулою:
Ствіб1- на викоді на вході -- Зв центриф ма ті х 100
Са вході С Зна виході -С3 ецентрифуга ті!
З наведених у таблиці даних виходить, що застосування полімерного складу за винаходом забезпечує більш (95) ефективне ущільнення осаду при тих же значеннях ступеня відділення і витрати полімеру, який додається.

Claims (1)

  1. 7 50 Формула винаходу Т» 1. Водорозчинні, переважно порошкові, полімерні склади, одержані шляхом безперервної полімеризації принаймні одного ненасиченого мономера, при якій змінюють згідно із повторюваною схемою принаймні один параметр, який впливає на полімеризацію. 29 2. Полімерні склади за п. 1, які відрізняються тим, що вказаною схемою є коливання відносно деякого ГФ) середнього значення, яке довільно вибирають.
    З. Полімерні склади за п. 2, які відрізняються тим, що коливання є гармонічним або негармонічним і о переважно незгасаючим.
    4. Полімерні склади за будь-яким з пп. 1-3, які відрізняються тим, що змінюють принаймні один з наступних 60 параметрів: - концентрацію мономера(-ів), - кількість каталізатора, - кількість регулятора молекулярної маси, - значення рН розчину мономера(-ів) і/або бо - склад розчину мономера(-ів).
    5. Полімерні склади за будь-яким з пп. 1-4, які відрізняються тим, що полімеризацію проводять на рухомому носії.
    6. Полімерні склади за будь-яким з пп. 1-5, які відрізняються тим, що вони являють собою спів- або терполімерні склади.
    7. Полімерні склади за будь-яким з пп. 1-6, які відрізняються тим, що вони являють собою неїіоногенні, аніонні або катіонні полімерні склади.
    8. Спосіб безперервного одержання водорозчинних полімерних складів шляхом полімеризації принаймні одного ненасиченого мономера, який відрізняється тим, що змінюють згідно із повторюваною схемою принаймні 7/0 один параметр, який впливає на полімеризацію.
    9. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що вказана схема являє собою коливання відносно деякого середнього значення, яке довільно вибирають.
    10. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що коливання є гармонічним або негармонічним і переважно незгасаючим.
    11. Спосіб за будь-яким з пп. 8-10, який відрізняється тим, що змінюють принаймні один з наступних параметрів: - концентрацію мономера(-ів), - кількість каталізатора, - кількість регулятора молекулярної маси, - значення рН розчину мономера(-ів) і/або - склад розчину мономера(-ів).
    12. Спосіб за будь-яким з пп. 8-11, який відрізняється тим, що полімеризацію проводять на рухомому носії.
    13. Спосіб за будь-яким з пп. 8-12, який відрізняється тим, що полімерний склад після полімеризації подрібнюють у порошок. с
    0. й й й 0. о Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 8, 15.08.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « с ІФ) (зе) і -
    - . и? -і (95) 1 іме) с» іме) 60 б5
UA2002032399A 1999-08-30 2000-02-08 A polymer composition and a method for the preparation thereof UA73524C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19941072A DE19941072A1 (de) 1999-08-30 1999-08-30 Polymerisatzusammensetzung und ein Verfahren zu dessen Herstellung
PCT/EP2000/007480 WO2001016185A1 (de) 1999-08-30 2000-08-02 Polymerisatzusammensetzung und ein verfahren zu dessen herstellung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA73524C2 true UA73524C2 (en) 2005-08-15

Family

ID=7920061

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002032399A UA73524C2 (en) 1999-08-30 2000-02-08 A polymer composition and a method for the preparation thereof

Country Status (16)

Country Link
US (1) US7335709B1 (uk)
EP (1) EP1228100B1 (uk)
JP (1) JP2003508556A (uk)
CN (1) CN1238384C (uk)
AT (1) ATE299894T1 (uk)
AU (1) AU6991100A (uk)
BR (1) BR0013578A (uk)
CA (1) CA2382851A1 (uk)
CZ (1) CZ2002713A3 (uk)
DE (2) DE19941072A1 (uk)
ES (1) ES2245646T3 (uk)
RU (1) RU2245349C2 (uk)
TR (1) TR200200512T2 (uk)
UA (1) UA73524C2 (uk)
WO (1) WO2001016185A1 (uk)
ZA (1) ZA200200890B (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TWI378955B (en) 2002-10-25 2012-12-11 Evonik Stockhausen Gmbh Absorbent polymer structure with improved retention capacity and permeabilty
DE10249822A1 (de) * 2002-10-25 2004-05-13 Stockhausen Gmbh & Co. Kg Zweistufiges Mischverfahren zur Herstellung eines absorbierenden Polymers
RU2514781C2 (ru) * 2009-03-17 2014-05-10 С.А. Луаст Решерш Э Девелопмен Композиции для доведения до кондиции грязевых отходов
EP2813524A1 (de) * 2013-06-10 2014-12-17 Basf Se Phosphorylierte Polymere
PL3186199T5 (pl) 2014-08-29 2023-05-15 Solenis Technologies, L.P. Proszkowa, rozpuszczalna w wodzie kompozycja kationowego polimeru
FI20165978L (fi) * 2016-12-16 2018-06-17 Kemira Oyj Menetelmä veden poistamiseksi lietteestä

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3246905A1 (de) * 1982-12-18 1984-06-20 Röhm GmbH, 6100 Darmstadt Verfahren zur herstellung von polymethacrylamid und copolymerisaten desselben
US4654378A (en) * 1984-05-02 1987-03-31 Calgon Corporation Process for the manufacture of high solids, free-flowing, granular poly(dimethyldiallyl ammonium chloride)
CA1268732A (en) * 1984-12-27 1990-05-08 Akira Yada Radiation-polymerizing water-soluble cast vinyl monomer layer and forming particles
DE3544770A1 (de) 1985-12-18 1987-06-19 Stockhausen Chem Fab Gmbh Verfahren und vorrichtung zum kontinuierlichen herstellen von polymerisaten und copolymerisaten der acrylsaeure und/oder methacrylsaeure
JPS62235305A (ja) * 1986-04-04 1987-10-15 Dai Ichi Kogyo Seiyaku Co Ltd 高分子量アクリル系重合体の製法
GB2206121B (en) * 1987-06-26 1990-12-12 American Cyanamid Co High solids process for the production of water soluble polymers by exothermic polymerization
US5004761A (en) * 1987-07-28 1991-04-02 Dai-Ichi Kogyo Seiyaku Co., Ltd. Process for continuously preparing acrylic polymer gel
US5272207A (en) * 1992-01-31 1993-12-21 Bridgestone Corporation Process for continuously producing cyclicly tapered SBR-type copolymers
DE69413883T2 (de) 1993-06-04 1999-07-01 Nalco Chemical Co Dispersionspolymerisationsverfahren
GB9411444D0 (en) 1994-06-08 1994-07-27 Cdm Ab Dewatering of suspensions
DE19618678A1 (de) * 1996-05-09 1997-11-13 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Polystyrol durch kontinuierliche anionische Polymerisation
DE19748153A1 (de) * 1997-10-31 1999-05-06 Stockhausen Chem Fab Gmbh Verfahren zur Herstellung kationischer Polyelektrolyte
TW473485B (en) * 1997-12-10 2002-01-21 Nippon Catalytic Chem Ind The production process of a water-absorbent resin
US6103839A (en) * 1998-05-11 2000-08-15 Nalco Chemical Company Horizontally flowing continuous free radical polymerization process for manufacturing water-soluble polymers from monomers in aqueous solution
US6306546B1 (en) * 1998-10-30 2001-10-23 Rohm And Haas Company Electrolyte cosolvents including acrylate and methacrylate oligomers

Also Published As

Publication number Publication date
ES2245646T3 (es) 2006-01-16
BR0013578A (pt) 2002-04-30
DE50010775D1 (de) 2005-08-25
ZA200200890B (en) 2003-03-26
DE19941072A1 (de) 2001-03-01
AU6991100A (en) 2001-03-26
TR200200512T2 (tr) 2002-06-21
CN1371392A (zh) 2002-09-25
CA2382851A1 (en) 2001-03-08
US7335709B1 (en) 2008-02-26
JP2003508556A (ja) 2003-03-04
EP1228100A1 (de) 2002-08-07
RU2245349C2 (ru) 2005-01-27
EP1228100B1 (de) 2005-07-20
ATE299894T1 (de) 2005-08-15
CZ2002713A3 (cs) 2002-05-15
WO2001016185A1 (de) 2001-03-08
CN1238384C (zh) 2006-01-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4138539A (en) Process for water-soluble synthetic polymer in powder form
CA2313544C (en) Anionic polymer products and processes
US6307012B1 (en) Processes for spray drying of polymer-containing dispersions water-in-oil emulsions and water-in-oil microemulsions
AU728983B2 (en) Spray-dried polymer compositions and methods
US5185135A (en) Method of dewatering a wet process phosphoric acid slurry
JP2003514961A (ja) 架橋した微細粒のゲル状ポリマーの連続的製造方法
RU2183646C2 (ru) Водные дисперсии
AU2017253352A1 (en) Amphoteric polymer, process for production thereof, and use thereof, to treat aqueous dispersions
UA73524C2 (en) A polymer composition and a method for the preparation thereof
CN102372411A (zh) 有机污泥的脱水方法及脱水装置
UA81350C2 (en) Powdery, water-soluble cationic polymer composition, method for the production and use thereof
CA2532953A1 (en) Powdery, water-soluble cationic polymer compositions, method for the production and use thereof
RU2180905C2 (ru) Способ регенерации масла из распылительной сушки
CA2857352A1 (en) Method for dewatering suspensions of solid particles in water
JPH03115308A (ja) 粉末状の親水性重合体を製造する際に粒度を制御する方法
JP2022020525A (ja) 高分子凝集剤組成物及びそれを用いる汚泥処理方法
GB2098194A (en) Method for dewatering mineral suspensions
JP2002097236A (ja) ブロック共重合体の製造方法、当該共重合体を含む高分子凝集剤及び汚泥の脱水方法
JP2006096920A (ja) カチオン性高分子重合体及びカチオン性高分子凝集剤
JP2020081930A (ja) スラッジ調整のための組成物
JP2001329003A (ja) 増強された凝集効果を有するカチオン性高分子複合体
JPS6031804A (ja) 微細鉱物粒子を含む廃水処理用アニオン性凝集剤
MXPA00005749A (en) Anionic polymer products and processes
PL102705B1 (pl) Sposob wytwarzania flokulantow akrylowych metoda ciagla