UA72562C2 - Спосіб виробництва столового сухого червоного вина - Google Patents

Спосіб виробництва столового сухого червоного вина Download PDF

Info

Publication number
UA72562C2
UA72562C2 UA2002064639A UA200264639A UA72562C2 UA 72562 C2 UA72562 C2 UA 72562C2 UA 2002064639 A UA2002064639 A UA 2002064639A UA 200264639 A UA200264639 A UA 200264639A UA 72562 C2 UA72562 C2 UA 72562C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pulp
wine
fermentation
separation
dry red
Prior art date
Application number
UA2002064639A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Костянтинович Бойко
Николай Константинович Бойко
Любов Георгіївна Тарчинська
Любовь Георгиевна Тарчинская
Original Assignee
Губанов Володимир Дмитрович
Губанов Владимир Дмитриевич
Макагонов Юрій Федорович
Макагонов Юрий Федорович
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Губанов Володимир Дмитрович, Губанов Владимир Дмитриевич, Макагонов Юрій Федорович, Макагонов Юрий Федорович filed Critical Губанов Володимир Дмитрович
Priority to UA2002064639A priority Critical patent/UA72562C2/uk
Publication of UA72562C2 publication Critical patent/UA72562C2/uk

Links

Landscapes

  • Distillation Of Fermentation Liquor, Processing Of Alcohols, Vinegar And Beer (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва столового сухого червоного вина, що передбачає переробку винограду, що включає його дроблення, відділення від гребенів, одержання мезги, її сульфітацію, настоювання, шумування сусла на меззі, відділення сусла від мезги, доброджування, пресування, формування виноматеріалів, причому при формуванні виноматеріалів використовують виноград сорту Каберне-Совіньйон у кількості 70 - 80 %, Цимлянський чорний і Красностоп золотовський у кількості 20 - 30 % і здійснюють сульфітацію мезги, настоювання, бродіння сусла на меззі, відділення сусла від мезги, доброджування і пресування.

Description

Винахід відноситься до виноробної промисловості, а саме до виробництва марочного столового сухого червоного вина.
Відомі ординарні червоні столові сухі вина, що виготовляють з червоних сортів винограду: Каберне
Совіньйон, Мерло, Матраца, Сапераві та ін. Колір вина рубіновий, темно-рубіновий чи гранатовий, букет - відповідний сортам, з яких вироблене вино, смак - відповідний сортам винограду з приємною терпкістю, гармонічний, (див. Збірник технологічних інструкцій, правил і нормативних матеріалів по виноробній промисловості. - М.,1978, с.15-17).
Технологія готування таких вин практично однакова. Виноград збирають при цукристості не нижче 17г/100см3 при титруємості кислотності 6-9г/дм3. Виноград переробляють з відділенням гребенів. Мезгу сульфітують з розрахунку 50-200мг/дм3 сірчистої кислоти на їкг винограду. Мезгу сброживають при температурі 28-32"С. У ході бродіння мезгу перемішують 3-4 рази на добу. Час відділення сусла від мезги визначають по фарбуванню, терпкості і повноті смаку. При одержанні необхідних результатів сусло відокремлюють від мезги. Після закінчення бродіння (залишкові цукри не повинні перевищувати 0,зг/100смУ) виноматеріали знімають із дріжджових опадів, егалізують і відправляють на збереження й обробку. Зберігають виноматеріали при температурі 12-157С і через місяць роблять друге переливання з егалізацією.
Недоліком зазначеного способу є недостатньо високі органолептичні властивості вин, що виготовляються даним способом.
В основу винаходу поставлена задача створення способу виробництва столового сухого червоного вина, що володіє високими органолептичними властивостями шляхом використання при його виробництві винограду сортів Каберне - Совіньйон, Цимлянський чорний і Красностоп золотовський і проведення визначеної послідовності дій.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виробництва столового сухого червоного вина, що передбачає переробку винограду, що включає його дроблення, відділення від гребенів, одержання мезги, її сульфітацію, настоювання, бродіння сусла на меззі, відділення сусла від мезги, доброожування, пресування, формування виноматеріалів, відповідно до винаходу, формування виноматеріалів здійснюють використовуючи виноград сорту Каберне - Совіньйон у кількості 70-8095, Цимлянським чорний і/чи
Красностоп золотовський у кількості 20-3095 і роблять сульфітацію мезги, настоювання, бродіння сусла на меззі, відділення сусла від мезги, доброжування і пресування. Мезгу сульфітують з розрахунку 75- 100мг/дм3. Бродіння сусла на меззі проводять на чистій культурі дріжджів при температурі 25-2826.
Пресуванню піддають мезгу з залишковим змістом цукру 8-10г/100см3. Після формування виноматеріалів вино піддають витримці в дубових бочках при температурі не перевищуючої 14" протягом 2 років.
Таким чином, пропонований спосіб виробництва столового сухого червоного вина відрізняється від відомих технологій використанням 70-8095 винограду сорту Каберне - Совіньйон і 20-3095 винограду сортів
Цимлянський чорний і Красностоп золотовський. Спосіб виробництва столового сухого червоного вина, що заявляється, допускає наготовлювати виноматеріали з окремих сортів винограду, зазначених вище, з наступним купажуванням. Застосування 70-8095 винограду сорту Каберне-Совіньйон і 20-3095 винограду сортів Цимлянський чорний і/чи Красностоп золотовський дозволяє одержати столове сухе червоне вино, що володіє високими органолептичними показниками, що приведені в таблиці 1. Бродіння сусла на меззі проводять на чистій культурі дріжджів при температурі 25-28"С, що в сполученні з іншими технологічними операціями дозволяє одержати столове сухе червоне вино, що володіє високими органолептичними показниками, приведеними в таблиці 1, і фізико-хімічними показниками, приведеними в таблиці 2.
Пресуванню піддають мезгу з залишковим змістом цукру 8-10г/100см3, що в сполученні з іншими технологічними операціями дозволяє одержати столове сухе червоне вино, що володіє високими органолептичними показниками. Мезгу сульфітують з розрахунку 75-100мг/дм3, що технологічно дозволяє забезпечити високі органолептичні властивості столових сухих червоних вин, що виготовляються способом, що заявляється. Після формування виноматеріалів вино піддають витримці в дубових бочках при температурі не перевищуючої 14"С протягом 2 років, що також дозволяє досягти високих органолептичних показників. Спосіб виробництва столового сухого червоного вина, що заявляється, дозволяє отримувати нове столове сухе червоне вино у вітчизняному виноробстві, що має всі його зовнішні ознаки, але відрізняється наявністю складного, з легкими тонами сап'яну і фіалки букета. Розширено асортимент червоних столових вин, що є особливо коштовним в умовах нездорової екологічної обстановки.
Спосіб, що заявляється, здійснюється в наступним чином:
Для готування столового сухого червоного вина використовують виноград сортів Каберне - Совіньйон,
Цимлянський чорний, Красностоп золотовський, що дробляться з відділенням гребенів. Мезгу сульфітують з розрахунку одержання масової концентрації сірчистої кислоти 75-100мг/дм3. Шумування сусла на меззі проводять із зануреною "шапкою" на чистій культурі дріжджів при температурі 25-28"С з перемішуванням 3- 4 рази в добу. При залишковому змісті цукру 8-10г/100см3 мезгу піддають пресуванню. Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" відбирають сусло самоплив і сусло першої пресової фракції не більш бОодал з однієї тонни винограду. Отримане сусло направляють на доброжування. Протягом доброжування і після його закінчення роблять регулярні доливання і створюють умови для протікання яблучно-молочного бродіння. Виноматеріали, що збродили і прояснені виноматеріали знімають із дріжджового осаду, піддають егалізації і направляють на витримку. Витримку здійснюють у дубових бочках при температурі що не перевищує 14"С протягом 2 років. На першому році витримки роблять обклеювання, два відкриті переливання. На другому році витримки роблять одне закрите переливання.
Спосіб, що заявляється, дозволяє одержувати марочне столове сухе червоне вино, що володіє складним, з легкими тонами сап'яну і фіалки букетом і повним, екстрактивним, гармонічним смаком.
Приведені дані показують, що пропонований спосіб одержання червоних ординарних вин значно ефективніше відомої технології.
Приклад 1.
Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" використовують виноград сортів
Каберне - Совіньйон, Цимлянський чорний, Красностоп золотовський, що дробляться з відділенням гребенів. Мезгу сульфітують з розрахунку одержання масової концентрації сірчистої кислоти 75мг/дм3.
Бродіння сусла на меззі проводять із зануреною "шапкою" на чистій культурі дріжджів при температурі 2570 з перемішуванням З рази в добу. При залишковому змісті цукру 8г/100см3 мезгу піддають пресуванню. Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" відбирають сусло самоплив і сусло першої пресової фракції не більш бодал з однієї тонни винограду. Отримане сусло направляють на доброжування.
Протягом доброжування і після його закінчення роблять регулярні доливання і створюють умови для протікання яблучно-молочного бродіння. Виноматеріали, що збродили і прояснені виноматеріали знімають із дріжджового осаду, піддають егалізації і направляють на витримку. Витримку здійснюють у дубових бочках при температурі, що не перевищує 13"С протягом 2 років. На першому році витримки роблять обклеювання, два відкриті переливання. На другому році витримки роблять одне закрите переливання.
Приклад 2.
Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" використовують виноград сортів
Каберне - Совіньйон, Цимлянський чорний, Красностоп золотовський, що дробляться з відділенням гребенів. Мезгу сульфітують з розрахунку одержання масової концентрації сірчистої кислоти 87мг/дм3.
Бродіння сусла на меззі проводять із зануреною "шапкою" на чистій культурі дріжджів при температурі 26,50 з перемішуванням 4 рази на добу. При залишковому змісті цукру 9г/100см3 мезгу піддають пресуванню. Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" відбирають сусло самоплив і сусло першої пресової фракції не більш бОодал з однієї тонни винограду. Отримане сусло направляють на доброжування. Протягом доброжування і після його закінчення роблять регулярні доливання і створюють умови для протікання яблучно-молочного бродіння. Виноматеріали, що збродили і прояснені виноматеріали знімають із дріжджового осаду, піддають егалізації і направляють на витримку. Витримку здійснюють у дубових бочках при температурі, що не перевищує 147"С протягом 2 років. На першому році витримки роблять обклеювання, два відкриті переливання. На другому році витримки роблять одне закрите переливання.
Приклад 3.
Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" використовують виноград сортів
Каберне - Совіньйон, Цимлянський чорний, Красностоп золотовський, що дробляться з відділенням гребенів. Мезгу сульфітують з розрахунку одержання масової концентрації сірчистої кислоти 100мг/дм3.
Бродіння сусла на меззі проводять із зануреною "шапкою" на чистій культурі дріжджів при температурі 2870 з перемішуванням 4 рази на добу. При залишковому змісті цукру 10г/100см3 мезгу піддають пресуванню.
Для готування столового сухого червоного вина "Каберне Алушта" відбирають сусло самоплив і сусло першої пресової фракції не більш бОдал з однієї тонни винограду. Отримане сусло направляють на доброжування. Протягом доброжування і після його закінчення роблять регулярні доливання і створюють умови для протікання яблучно-молочного бродіння. Виноматеріали, що збродили і прояснені виноматеріали знімають із дріжджового осаду, піддають егалізації і направляють на витримку. Витримку здійснюють у дубових бочках при температурі, що не перевищує 14"С протягом 2 років. На першому році витримки роблять обклеювання, два відкриті переливання. На другому році витримки роблять одне закрите переливання. При завданні інших параметрів способу виробництва провина не досягається одержання більш високоякісної продукції, чим у прикладах 1-3.
Результати досліджень приведені в таблиці.
Використання даного способу виробництва вина і запропонований склад червоного столового сухого вина забезпечує по органолептичних властивостях показники, приведені в таблиці 1.
Таблиця 1
Колір Від рубінового до темно-рубінового
Букет Складний, легенями тонами сап'яну і фіалки
Смак Повний, екстрактивний, гармонічний
Використання даного способу виробництва вина і запропонований склад столового сухого червоного вина забезпечує фізико-хімічні показники, приведені в таблиці 2.
Таблиця 2
Найменування показників - показателей
Масова концентрація титрованих кислот (у перерахунку на винну кислоту)
Таким чином, що заявляється спосіб забезпечує можливість виготовлення столового сухого червоного вина, зокрема, марочне столове сухе червоне вино "КАБЕРНЕ АЛУШТА", що володіє високими органолептичними показниками, а також, дозволяє розширити асортимент столових червоних вин.

Claims (5)

1. Спосіб виробництва столового сухого червоного вина, що передбачає переробку винограду, що включає його дроблення, відділення від гребенів, одержання мезги, її сульфітацію, настоювання, шумування сусла на меззі, відділення сусла від мезги, доброджування, пресування, формування виноматеріалів, який відрізняється тим, що при формуванні виноматеріалів використовують виноград сорту Каберне-Совіньйон у кількості 70 - 80 Ор, Цимлянський чорний і Красностоп золотовський у кількості 20 - 30 9о і здійснюють сульфітацію мезги, настоювання, бродіння сусла на меззі, відділення сусла від мезги, доброджування і пресування.
2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що мезгу сульфітують з розрахунку 75 - 100 мг/дм3.
3. Спосіб за будь-яким з пп.1, 2, який відрізняється тим, що бродіння сусла на меззі проводять на чистій культурі дріжджів при температурі 25 - 28 76.
4. Спосіб за будь-яким з пп.1-3, який відрізняється тим, що пресуванню піддають мезгу з залишковим вмістом цукру 8 - 10 г/100 см3.
5. Спосіб за будь-яким з пп.1-4, який відрізняється тим, що після формування виноматеріалів вино витримують в дубових бочках при температурі, що не перевищує 14 "С, протягом 2 років.
UA2002064639A 2002-06-06 2002-06-06 Спосіб виробництва столового сухого червоного вина UA72562C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002064639A UA72562C2 (uk) 2002-06-06 2002-06-06 Спосіб виробництва столового сухого червоного вина

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002064639A UA72562C2 (uk) 2002-06-06 2002-06-06 Спосіб виробництва столового сухого червоного вина

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA72562C2 true UA72562C2 (uk) 2005-03-15

Family

ID=74557372

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002064639A UA72562C2 (uk) 2002-06-06 2002-06-06 Спосіб виробництва столового сухого червоного вина

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA72562C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9879209B2 (en) Vertical palate wine making process
CN106987490B (zh) 一种新鲜型玫瑰香桃红葡萄酒的酿造方法及用途
CN101024805A (zh) 一种干化型干红葡萄酒及其酿造工艺
JPH01502474A (ja) 植物のジュースからアルコール性飲料を得るための、改良された方法
UA72562C2 (uk) Спосіб виробництва столового сухого червоного вина
RU2254368C1 (ru) Способ производства специального вина
EP1236795B1 (en) Improved vinification process
CN108949401A (zh) 一种葡萄酒的制备方法
JPS6043376A (ja) 新味香果実酒の醸造法
SU1028715A1 (ru) Способ производства плодово- годных вин
CN106967550B (zh) 一种寒香蜜干白葡萄酒的酿造方法及用途
SU1227660A1 (ru) Способ производства ординарного десертного вина Кагор
RU2063427C1 (ru) Способ производства выдержанных красных столовых вин
RU145637U1 (ru) Способ производства ординарного выдержанного белого столового сухого вина
JPS637773A (ja) 果実酒の製造法
RU2252952C1 (ru) Способ производства игристого вина
RU2061029C1 (ru) Способ производства белых выдержанных столовых вин
CN114437890A (zh) 葡萄酒自然酿造工艺
RU2265045C2 (ru) Способ производства крепких виноградных вин
SU379620A1 (ru) Способ получения газированного алкогольного напитка из виноградных выжимок
RU2143475C1 (ru) Способ производства белых столовых вин кахетинского типа
JP2001245650A (ja) 酒類の製造方法
RU2264446C1 (ru) Резервуарный способ производства выдержанного шампанского
JPH09234057A (ja) 麦芽発泡酒醸造用酵母及びその取得方法並びに麦芽発泡酒の製造方法
SU1035057A1 (ru) Способ приготовлени блочных виноматериалов дл производства сухих и шипучих вин