UA70325C2 - Силовий селектор - Google Patents

Силовий селектор Download PDF

Info

Publication number
UA70325C2
UA70325C2 UA2000116416A UA00116416A UA70325C2 UA 70325 C2 UA70325 C2 UA 70325C2 UA 2000116416 A UA2000116416 A UA 2000116416A UA 00116416 A UA00116416 A UA 00116416A UA 70325 C2 UA70325 C2 UA 70325C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
contact
contacts
holder
power selector
vacuum switching
Prior art date
Application number
UA2000116416A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Вольфганг Альбрехт
Дітер Дональ
Дитер Дональд
Original Assignee
Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Машиненфабрик Райнхаузен Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх, Машиненфабрик Райнхаузен Гмбх filed Critical Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Publication of UA70325C2 publication Critical patent/UA70325C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0038Tap change devices making use of vacuum switches

Landscapes

  • Contacts (AREA)
  • High-Tension Arc-Extinguishing Switches Without Spraying Means (AREA)
  • Electrophonic Musical Instruments (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Rotary Switch, Piano Key Switch, And Lever Switch (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)
  • Electronic Switches (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)

Abstract

Винахід стосується силового селектора для безрозривного перемикання під навантаженням відводів регулювальних обмоток трансформаторів, причому, нерухомі контакти для відводів обмотки розміщені всередині виконаного із ізоляційного матеріалу циліндричного корпусу у відведеному для кожної фази горизонтальному рівні. Всередині цього циліндричного корпусу встановлено здатний обертатися привідний вал, на якому на шарнірах встановлено призначені для кожної фази тримачі контактів, на яких, у свою чергу, вертикально встановлено по два вакуумних перемикальних елементи.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується силового селектора для трансформаторів зі ступінчастим регулюванням напруги для 2 безрозривного перемикання відводів регулювальної обмотки трансформатора.
Тай силові селектори уже відомі із патенту ФРН 38 33 126 С2.
Силові селектори служать для перемикання під навантаженням відводів регулювальних обмоток трансформаторів з метою компенсації змін напруги.
Завдяки відмові від використовуваних зазвичай окремих селекторів і силових перемикачів, силові селектори 710 менш витратні у виготовленні і простіші у використанні.
Під час процесу перемикання у силових селекторах на різних контактах виникають електричні дуги. Для запобігання цьому у згаданому вище патенті ФРН 38 33 126 С2 передбачено силовий селектор, в котрому у кожній фазі, що підлягає перемиканню, на спільному тримачі контактів встановлено два переміщуваних одночасно рухомих механічних перемикальних контакти, причому, послідовно з кожним з обох рухомих 72 механічних перемикальних контактів ввімкнено по одному вакуумному перемикальному елементу, також встановленому на тримачі контактів. З'єднані з відводами обмотки нерухомі контакти силового селектора, з якими можуть контактувати рухомі механічні перемикальні контакти, розміщені на концентричному кільці в стінці циліндричного корпусу, виготовленого із ізоляційного матеріалу. Вакуумні перемикальні елементи розміщені горизонтально на тримачі контактів і керування ними або приведення їх у дію здійснюється розміщеною на іншому концентричному кільці кулачковою доріжкою, котра у осьовому напрямку розміщена між кільцем нерухомих контактів і додатковим контактним кільцем.
Цей відомий силовий селектор має кілька недоліків.
По-перше, внаслідок горизонтального положення розміщених на спільному тримачі контактів вакуумних перемикальних елементів, корпус і, тим самим, увесь силовий селектор мають небажано великий діаметр. В с залежності від номінальної потужності перемикання, вакуумні перемикальні елементи мають певні мінімальні Ге) розміри, особливо у поздовжньому напрямку. До того ж, у поздовжньому напрямку із вакуумного перемикального елемента виступає привідний штовхач. Тому очевидно, що спільний тримач контактів мусить мати заданий розмірами вакуумного елемента і його привідними засобами розмір у радіальному напрямку силового селектора, що визначає загальний діаметр останнього. о
Виходячи із цієї загальної проблеми розмірів, особливий недолік горизонтального розміщення вакуумних с перемикальних елементів згідно з рівнем техніки полягає в тому, що при заповненні силового селектора маслом у верхніх складках сильфона вакуумного перемикального елемента залишається не повністю витіснене маслом о повітря. В результаті цього при експлуатації вакуумного перемикального елемента відбувається нерівномірне Га») навантаження складок сильфона, внаслідок чого виникає небезпека його руйнування. Надійне вилучення залишків повітря із складок горизонтально розміщеного сильфона можливе лише при заповненні силового - селектора маслом під вакуумом; одначе, таке вакуумне заповнення селектора маслом на місці, наприклад, після проведення профілактичних робіт, неможливе або може бути реалізоване лише з неприйнятно великими труднощами. Крім того, слід зважати на те, що силовий селектор, як правило, витягнутий вздовж осі, тобто, має «ФК велику конструктивну висоту. Нерухомі контакти окремих фаз розміщені по колу один над іншим, розміщені у З 70 верхній частині силового селектора засоби для приведення у дію поворотного привідного вала всередині с силового селектора, на якому встановлено тримачі контактів кожної фази, а також елементи опорного вузла для з» привідного вала в нижній частині силового селектора також вимагають місця, внаслідок чого силовий селектор, як було вище сказано, має значний розмір у осьовому напрямку. Наслідком цього є те, що привідний вал всередині силового селектора також дуже довгий. Такі вали виготовляють зазвичай із армованої скловолокном пластмаси чи іншого ізоляційного матеріалу, хоча уже були запропоновані і металеві привідні вали. У відомих і силових селекторах тримачі контактів закріплені на привідному валу за допомогою кріпильних гвинтів. ав | У патенті ФРН 44 14 951 С1 описано інший варіант кріплення тримача контактів на привідному валу за допомогою затискного фланця. о Внаслідок допусків, різного температурного розширення масляного бака і перемикального пакету, згинальних ка 20 зусиль і т.п. у відомих силових селекторах можуть виникнути проблеми при взаємодії розміщених на окремих тримачах контактних елементів - особливо вакуумних перемикальних елементів - з розміщеними по колу сл привідними засобами, зокрема тому, що привідні штовхачі вакуумних перемикальних елементів зазвичай мають порівняно невеликий лінійний робочий хід.
Задачею винаходу є усунення цих недоліків і розробка силового селектора вказаного роду, в якому 22 забезпечено компактне розміщення вакуумних перемикальних елементів і їх надійне приведення в дію при
ГФ) різних умовах експлуатації.
Ця задача вирішена у силовому селекторі для трансформаторів зі ступінчастим регулюванням напруги для о безрозривного перемикання відводів регулювальної обмотки трансформатора, причому силовий селектор містить циліндричний корпус із ізоляційного матеріалу, з'єднані з відводами регулювальної обмотки нерухомі 60 контакти розміщені всередині по обводу циліндричного корпусу у відведеному для кожної фази горизонтальному рівні, у центрі циліндричного корпусу з можливістю обертання встановлено привідний вал, на якому також з можливістю обертання встановлено відведений для кожного горизонтального рівня нерухомих контактів тримач контактів, кожен із тримачів контактів містить щонайменше два механічні контакти, встановлені з можливістю утворення електричного контакту з нерухомими контактами даного горизонтального рівня, щонайменше один із бо контактів на кожному тримачі контактів безпосередньо електрично з'єднаний з першим вакуумним перемикальним елементом, а щонайменше один інший контакт на кожному тримачі контактів через перемикальний резистор електрично з'єднаний з другим вакуумним перемикальним елементом, а протилежні виводи обох вакуумних перемикальних елементів на тримачі контактів електрично з'єднані з силовим відводом напруги, за рахунок того, що всі тримачі контактів встановлені на привідному валу з можливістю переміщення незалежно один від іншого, а обидва вакуумні перемикальні елементи встановлені на тримачі контактів вертикально таким чином, що їх привідні штовхачі орієнтовані паралельно осі привідного вала.
Крім того - згідно з додатковими пунктами формули винаходу - кожен тримач контактів встановлений на привідному валу з можливістю відхиляння навколо осі обертання, кожен із контактів складається із щонайменше 70 однієї верхньої частини і щонайменше однієї нижньої частини, причому, кожна частина контакту за допомогою щонайменше однієї пружини притискається одна до іншої таким чином, що при розміщенні навпроти нерухомого контакту вони механічно охоплюють його з обох боків, утворюючи електричний контакт, розміщені всередині циліндричного корпусу нерухомі контакти виконані видовженими в горизонтальному напрямку, причому, вони мають не узгоджену з внутрішнім контуром циліндричного корпусу, а пряму форму, причому на внутрішній стінці 7/5 циліндричного корпусу для кожної фази і, тим самим, для кожного горизонтального рівня нерухомих контактів встановлено керуюче кільце, яке має верхній керуючий контур і нижній керуючий контур, на кожному тримачі контактів для обох вакуумних перемикальних елементів на осі обертання встановлено важіль, причому важіль виконано таким чином, що одним своїм кінцем він з'єднаний з привідним штовхачем вакуумного перемикального елемента, а другим кінцем він має можливість переміщатися по одному із керуючих контурів таким чином, що - в 2о залежності від просторової форми даного керуючого контуру - може бути ввімкненим відповідний вакуумний перемикальний елемент, причому кожен силовий відвід складається із встановленого на внутрішній стінці циліндричного корпусу концентричного відвідного контактного кільця, від якого назовні виведено приєднувальний елемент, а на відповідному тримачі контактів з можливістю утворення електричного контакту з відвідним контактним кільцем встановлено відвідний контакт, електрично з'єднаний з вакуумними перемикальними с ге елементами, встановленими на цьому тримачі контактів, причому кожен тримач контактів містить два додаткових ролики, встановлені таким чином, що вони охоплюють з обох боків відвідне контактне кільце, і) здійснюючи примусове напрямляння тримача контактів, причому керуюче кільце і відвідне контактне кільце кожної фази виконані у вигляді єдиного конструктивного елемента.
У силовому селекторі згідно з винаходом вакуумні перемикальні елементи розміщені на тримачах контактів МУ зо Вертикально. Тримачі контактів містять ковзні контакти. Вони точно напрямляються роликами у відвідному кільці. Керування вакуумними перемикальними елементами здійснюється кулачками у цьому відвідному кільці. с
Ножові ковзні контакти, встановлені у тримачі контактів, відводять струм через відвідне кільце. с
Встановлені на тримачі контактів інші ножові ковзні контакти роблять можливим підведення струму.
Згідно з іншою ознакою винаходу тримачі контактів встановлені на привідному валу рухомо. о
Особлива перевага винайденого силового селектора поряд із зменшеними розмірами полягає в тому, що всі М. зусилля при приведенні в дію вакуумних перемикальних елементів, а також контактні зусилля через відвідне кільце і нерухомі контакти радіально передаються на стабільний масляний бак. Завдяки цьому усувається радіальне навантаження перемикального пакету, зокрема, його згинання, і зумовлена цим зміна часу приведення в дію вакуумних перемикальних елементів, а також зменшення контактних зусиль. «
Завдяки встановленому з можливістю обертання або осьового переміщення тримачу контактів, який в с направляється вздовж осі відвідним кільцем, забезпечується нормальний процес перемикання навіть при зміщені по висоті внаслідок допусків і різного температурного розширення масляного бака і перемикального ;» пакету.
Нижче приклади виконання винаходу детальніше пояснюються з використанням фігур. На них зображено:
Фіг.1 Приклад форми виконання винайденого силового селектора у частковому боковому перерізі, -І Фіг.2 Фрагмент тримача контактів цього силового селектора у перерізі зверху,
Фіг.3 Схема, покладена в основу силового селектора згідно з винаходом, о Фіг.А4 Модифікована схема згідно з фіг.3, 2) Фіг.5 Типова послідовність перемикань у силовому селекторі згідно з винаходом.
На фіг.1 зображено першу форму виконання винайденого силового селектора, в якому на привідному валу 2 ю з можливістю обертання встановлено тримач З контактів, на якому вертикально розміщені вакуумні сп перемикальні елементи 27, 28.
Подробиці конструктивного виконання:
Силовий селектор складається із виконаного із ізоляційного матеріалу циліндричного корпусу 1, вздовж осі дв якого встановлено привідний вал 2, виконаний переважно із ізоляційного матеріалу. Привідний вал 2 відомим чином встановлено з можливістю обертання; для цього служать не зображені детальніше мальтійські механізми.
Ф) Детально не зображено також встановлення привідного вала 2 на опору в дні циліндра 1. ка На привідному валу 2 в кожному рівні нерухомих контактів 16 для відводів обмотки, пояснення щодо яких буде наведено нижче, передбачено тримач З контактів, з можливістю обертання встановлений у опорному во кронштейні 4 на привідному валу 2. Опорний кронштейн 4 закріплений на привідному валу 2 гвинтами 4.1, 4.2.
Тримач З контактів складається із опорного елемента 5, несучого корпусу 6 і контактного корпусу 7. Окремі деталі тримача З контактів з'єднані між собою гвинтами 8, 9. У зображеному прикладі виконання контактний корпус 7 у свою Чергу складається із верхньої частини 10 і нижньої частини 11; обидві частини з'єднані між собою гвинтом 12. Контактний корпус 7 може бути виготовлений також у вигляді однієї деталі. Опорний елемент 65 5 має опорний отвір 13, в який вставлено палець 14, що забезпечує приєднання до опорного кронштейна 4 із можливістю обертального руху. Палець 14 застопорений штифтом 15.
Загалом, завдяки такому кріпленню, увесь тримач З контактів як закінчений конструктивний вузол має можливість обертатися навколо пальця 14 і, тим самим, відносно нерухомого привідного вала 2.
У стінці циліндричного корпусу 1 - для кожної фази в окремому рівні - встановлені нерухомі контакти 16, електрично з'єднані з виводами регулювальної обмотки трансформатора зі ступінчастим регулюванням напруги.
З нерухомими контактами 16 можуть утворювати електричне з'єднання контакти 17, 18, що торкаються до них. Ці контакти 17, 18 розміщені у горизонтальному напрямку поряд один з іншим таким чином, що при повертанні привідного вала 2, а разом з ним і тримача З контактів, один із контактів 17, 18 досягає сусіднього нерухомого контакту 16 раніше, ніж інший з цих контактів полишає попередній нерухомий контакт. При цьому 7/0 Контакт 17 діє як перемикальний контакт, а інший контакт 18 діє як допоміжний контакт.
На фіг.2 у виді зверху зображено розміщення обох контактів 17, 18 поруч на тримачі З контактів, а також їх взаємодію з нерухомим контактом 16. У зображеному на фіг.2 прикладі здійснення винаходу перемикальний контакт 17 з метою надання йому якомога більшої навантажувальної здатності виконано у вигляді двох електрично з'єднаних між собою частин 17а, 170. Кожен із контактів 17, 18 складається із верхньої частини 75 17.1, 18.1 ї нижньої частини 17.2, 18.2. Таким чином, У зображеному на фіг.2 спеціальному виконанні перемикального контакту 17 він складається загалом із чотирьох частин, а саме із двох верхніх частин 17.1а, 17.15 і двох нижніх частин 17.2а, 17.20. Таке подвійне виконання діючого як перемикальний контакт контакту 17 є доцільним для багатьох різних застосувань, одначе для даного винаходу не є необхідним.
Як верхні частини 17.1, 18.1, так і нижні частини 17.2, 18.2 кожного з обох контактів 17, 18 встановлені
В корпусі 7 з можливістю обертання навколо окремих осей обертання 19, 20, 21, 22. Пружинами 23, 24, 25, 26 вони притискаються одна до іншої у напрямку розміщеного між ними нерухомого контакту 16.
Іншими словами: верхні частини 17.1, 18.1, а також відповідні частини 17.2 18.2 контактів з обох боків тиснуть на нерухомий контакт 16 з певним контактним зусиллям. Завдяки описаному вище встановленню на поворотні опори навколо осей обертання 19, 20, 21, 22 можливе набігання на нерухомий контакт 16. На фіг1 і 2 сч ов ВИДНО лише розміщені у напрямку зору спереду і зверху частини контактів, осі обертання і пружини.
Крім того, на кожному тримачі З контактів за допомогою затискних скоб 29, 30, 31, 32 закріплені вакуумні і) перемикальні елементи 27, 28 таким чином, що сильфони 33, 34, а також привідні штовхачі 35, 36 вакуумних перемикальних елементів 27, 28 орієнтовані догори. Із описаних тільки-но конструктивних елементів на фіг.1 також видно лише ті, що лежать попереду у напрямку зору. Для приведення в дію привідних штовхачів 35, 36 ю зо вакуумних перемикальних елементів 27, 28 служать два важелі 37, 38, на вільних кінцях кожного з яких встановлено осі 41, 42 керуючих роликів 39, 40. Іншими вільними кінцями важелі 37, 38 діють на привідні с штовхачі 35, 36. Важелі 37, 38 з можливістю обертання встановлені на осях 43, 44; вісь обертання цих важелів с може бути також спільною. Керуючі ролики 39, 40 обох важелів 37, 38 у свою чергу дотикаються до керуючого кільця 45, яке має верхній керуючий контур 46 і нижній керуючий контур 47. Керуюче кільце 45 простягається по о внутрішній стінці циліндричного корпусу 1. Із фіг1 видно, що перший керуючий ролик 39 дотикається до ї- нижнього керуючого контуру 47, тобто, проходить по ньому, і таким же чином другий керуючий ролик 40 проходить по верхньому керуючому контуру 46. Таким чином, обидва керуючі контури 46, 47 служать для приведення в дію вакуумних перемикальних контактів 27, 28, коли при набіганні ролика 39, 40 на кулачок важіль 37, 38 обертається навколо своєї осі 43, 44 і натискає на відповідний привідний штовхач 35, 36 вакуумного « перемикального елемента 27, 28, з с Крім того, на внутрішній поверхні циліндричного корпусу 1 встановлено відвідне контактне кільце 48, яке має виведений назовні приєднувальний елемент 49 і служить для силового відведення напруги. Дуже простим ;» чином керуюче кільце 45 і відвідне контактне кільце 48 можуть бути об'єднані в одну конструктивну деталь, як показано на фіг. 1. В свою чергу відвідне контактне кільце 48 дотикається до механічного відвідного контакту 45. 50, який розміщений на тримачі З контактів і аналогічно описаним вище контактам 17,18 складається із верхньої -І частини 50.1 відвідного контакту і нижньої частини 50.2 відвідного контакту. Ці обидві частини 50.1, 50.2 відвідного контакту з можливістю обертання встановлені на окремих осях 53, 54 і пружинами 51, 52 о притискаються назустріч одна іншій таким чином, що вони з певним контактним зусиллям охоплюють відвідне 2) контактне кільце 48.
Нарешті, тримач З контактів містить ще два ролики 55, 56, що котяться по обидва боки відвідного ю контактного кільця 48 і направляють увесь тримач З контактів. сп Завдяки описаній конструкції, забезпечується компенсація всіляких допусків, а також прогинання довгого привідного валу. Встановлені з можливістю відхиляння відносно привідного вала тримачі З контактів завжди точно направляються відвідним контактним цільцем 48, завдяки чому, незважаючи на описані допуски,
Забезпечується точне керування роликами 39, 40 і, таким чином, приведення в дію вакуумних перемикальних елементів 27,28 - незважаючи на їх дуже малий робочий хід.
Ф) На фіг.3 зображена схема, реалізована силовим селектором згідно з винаходом. Електричні з'єднання між ка контактами 17, 18 і вакуумними перемикальними елементами 27, 28, а від них до відвідного контакту 50, на фіг.1, яка відповідає цій схемі, не зображено. во На фіг.4 зображена схема, на якій, як показано на фіг.2, перемикальний контакт 17 складається із розміщених одна напроти іншої частин контактів 17.1, 17.2. На фіг.2, що відповідає цій схемі, також електричні з'єднання не зображені. Очевидно, що принципи функціонування не відрізняються, тобто, як за схемою згідно з фіг.3, так і за схемою згідно з фіг.4, досягається однакова послідовність перемикань.
Приклад такої послідовності перемикань наведено на фіг.5. 65 При цьому зображено силовий селектор з різними кроками перемикання. Такий силовий селектор з різними кроками перемикання принципово відомий із європейського патенту ЕР 0160 125. В ньому середня відстань між з'єднаним з головною обмоткою нерухомим контактом і обома сусідніми нерухомими контактами для відводів обмотки більша; ніж середня відстань між рештою нерухомих контактів. Це робить можливим застосування силового селектора також для трансформаторів з більшими номінальними значеннями напруги; завдяки цьому
Може бути досягнута стійкість до більших викидів напруги. У цій публікації уже були описані придатні для таких силових селекторів нерухомі контакти, що мають різну конструкцію.
Незалежно від цього, особливо вигідним є виконання нерухомих контактів 16 не вигнутими, тобто, паралельними кривизні циліндричного корпусу 1, а рівними, як показано на фіг.2. Тоді як згідно з рівнем техніки як верхні, так і нижні частини 17.1,18.1; 17. 2,18,2 рухомих контактів завжди ковзають по одній і тій 7/0 же доріжці на вигнутих нерухомих контактах 16, при переміщенні по рівних нерухомих контактах 16 частини рухомих контактів торкаються різних точок поверхні нерухомих контактів, завдяки чому зменшується їх знос. ї6 1. . 45 40 16 ФІГ. 1 -
ЩІ 5 зле 39 СЯ ть 42 ;
Ач (Я и ЖК ам ЗВ 3 А у ом КО г; ж з й Я в
МІ С к-т й
Кер Та й Я вт ДЕКО ся Ледь с-Щ рай й 2931 нт ЕЕ ТИ Сина т (о а, В МИ ле рт сч рука Ше С дає й 8 р 7-. М Я РОБ йете- 1 ЧЕ Ай пор п І т ся) ща Я ск о
ЗЕ и и ЯН НК Е за На. КН Пи я НИ жо х в плва СЯ. о МН се Не: нан -МВ. с шкі. Тісна ре я ' Іо, Зх ее КС ' о о ря Поки ав ПНЯ вва іон ду 5 о
МИ ато ВИЩОЇ Деншвнь да ши о Те р вав ГТ ЕЕ Й капі: сезс: ШИН А ве й Бе со -Ч 3 Це БОНН те й
Й хе вАц Б ТАМИ Й з о боки о шани й : ши соте НТ НА | й Е; ї- 172782 5-х «МИ» ЗИ й 2728
Ї Ко о уоиннинииннн щі. ве шо Шви Х Й. 2022 НВ взвн а
І 2526 й й 3032 « - с . и? -І («в) (95) з 50 сл
Ф) іме) 60 б5
ФІГ. 2 : р тя У й 18.118.2 2 СД г ооо ОВК 5-7 песня Ф ши я их ар НОТИ: Яких НИКИ
Й паданя пла ТБ Че Яни ДУ де мандри пла я ші тик, Й й ії о ее сі й Ф й ях (Й й ю с. | ій со
Й о
За ч- й «
З с
І» - |. "У («в) В о му 7 28 сл
Б) (Ф, - ще й ФІГ. З 60 б5
170 7 .
В й 4 5 й ФІГ. 4 «в сч щі 6)
Діаграма перемикань п-2 п-ї К 1 2 ів) 7 в с шле 2 223,0 ЮА 217. 1,1 5
КЕ --25Т 10025385 о и ШиИр0000101 о і -
ФІГ. 5 - с

Claims (8)

  1. Формула винаходу . «» 1. Силовий селектор для трансформаторів зі ступінчастим регулюванням напруги для безрозривного перемикання відводів регулювальної обмотки трансформатора, причому силовий селектор містить циліндричний Корпус із ізоляційного матеріалу, причому з'єднані з відводами регулювальної обмотки нерухомі контакти -і розміщені всередині по обводу циліндричного корпусу у відведеному для кожної фази горизонтальному рівні, причому у центрі циліндричного корпусу з можливістю обертання встановлено привідний вал, на якому також з о можливістю обертання встановлено відведений для кожного горизонтального рівня нерухомих контактів тримач Ге) контактів, причому кожен із тримачів контактів містить щонайменше два механічні контакти, встановлені з 5р Можливістю утворення електричного контакту з нерухомими контактами даного горизонтального рівня, причому о щонайменше один із контактів на кожному тримачі контактів безпосередньо електрично з'єднаний з першим сл вакуумним перемикальним елементом, а щонайменше один інший контакт на кожному тримачі контактів через перемикальний резистор електрично з'єднаний з другим вакуумним перемикальним елементом, причому протилежні виводи обох вакуумних перемикальних елементів на тримачі контактів електрично з'єднані з силовим Відводом напруги, який відрізняється тим, що всі тримачі (3) контактів встановлені на привідному валу (2) з можливістю переміщення незалежно один від іншого, а також тим, що обидва вакуумні перемикальні елементи іФ) (27, 28) встановлені на тримачі (3) контактів вертикально таким чином, що їх привідні штовхачі (35, Зб) ко орієнтовані паралельно осі привідного вала (2).
  2. 2. Силовий селектор за п. 1, який відрізняється тим, що кожен тримач (3) контактів встановлений на бо привідному валу (2) з можливістю відхиляння навколо осі обертання.
  3. З. Силовий селектор за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що кожен із контактів (17) складається із щонайменше однієї верхньої частини (17.1, 18.1) їі щонайменше однієї нижньої частини (17.2, 18.2), причому кожна частина (17.1, 18.1; 17.2, 18.2) контакту за допомогою щонайменше однієї пружини (23, 24, 25, 26) притискається одна до іншої таким чином, що при розміщенні навпроти нерухомого контакту (16) вони механічно 65 охоплюють його з обох боків, утворюючи електричний контакт.
  4. 4. Силовий селектор за п. 1-3, який відрізняється тим, що розміщені всередині циліндричного корпусу (1)
    нерухомі контакти (16) виконані видовженими в горизонтальному напрямку, причому вони мають не узгоджену з внутрішнім контуром циліндричного корпусу (1), а пряму форму.
  5. 5. Силовий селектор за одним із пп. 1-4, який відрізняється тим, що на внутрішній стінці циліндричного Корпусу (1) для кожної фази і, тим самим, для кожного горизонтального рівня нерухомих контактів (16) встановлено керуюче кільце (45), яке має верхній керуючий контур (46) і нижній керуючий контур (47), а також тим, що на кожному тримачі (3) контактів для обох вакуумних перемикальних елементів (27, 28) на осі (43, 44) обертання встановлено важіль (37, 38), а також тим, що важіль виконано таким чином, що одним своїм кінцем він з'єднаний з привідним штовхачем (35, 36) вакуумного перемикального елемента (27, 28), а другим кінцем він має 7/0 Можливість переміщатися по одному із керуючих контурів (46, 47) таким чином, що - в залежності від просторової форми даного керуючого контуру (46, 47) - може бути ввімкненим відповідний вакуумний перемикальний елемент (27, 28).
  6. 6. Силовий селектор за одним із пп. 1-5, який відрізняється тим, що кожен силовий відвід складається із встановленого на внутрішній стінці циліндричного корпусу (1) концентричного відвідного контактного кільця 7/5 (48), від якого назовні виведено приєднувальний елемент (49), а на відповідному тримачі (3) контактів з можливістю утворення електричного контакту з відвідним контактним кільцем (48) встановлено відвідний контакт (50), електрично з'єднаний з вакуумними перемикальними елементами (27, 28), встановленими на цьому тримачі (3) контактів.
  7. 7. Силовий селектор за одним із пп. 1-6, який відрізняється тим, що кожен тримач (3) контактів містить два 2о додаткових ролики (55, 56), встановлені таким чином, що вони охоплюють з обох боків відвідне контактне кільце (48), здійснюючи примусове напрямляння тримача (3) контактів.
  8. 8. Силовий селектор за одним із пп. 1-7, який відрізняється тим, що керуюче кільце (45) і відвідне контактне кільце (48) кожної фази виконані у вигляді єдиного конструктивного елемента. тріїгя я " : " " : : пов с Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 10, 15.10.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і і) науки України. ІФ) с (зе) «в) і -
    - . и? -і («в) (95) іме) сл іме) 60 б5
UA2000116416A 1998-05-14 1999-03-25 Силовий селектор UA70325C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19821775A DE19821775C1 (de) 1998-05-14 1998-05-14 Lastwähler
PCT/EP1999/002020 WO1999060588A1 (de) 1998-05-14 1999-03-25 Lastwähler

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA70325C2 true UA70325C2 (uk) 2004-10-15

Family

ID=7867841

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000116416A UA70325C2 (uk) 1998-05-14 1999-03-25 Силовий селектор

Country Status (18)

Country Link
EP (1) EP1078380B1 (uk)
JP (1) JP3612278B2 (uk)
KR (1) KR100420630B1 (uk)
CN (1) CN1134035C (uk)
AT (1) ATE216801T1 (uk)
AU (1) AU3417899A (uk)
BG (1) BG63835B1 (uk)
BR (1) BR9907918B1 (uk)
CA (1) CA2311781A1 (uk)
CZ (1) CZ298858B6 (uk)
DE (2) DE19821775C1 (uk)
HK (1) HK1033613A1 (uk)
HU (1) HU223171B1 (uk)
PL (1) PL191216B1 (uk)
RO (1) RO118830B1 (uk)
RU (1) RU2221301C2 (uk)
UA (1) UA70325C2 (uk)
WO (1) WO1999060588A1 (uk)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10011966C1 (de) * 2000-03-11 2001-06-28 Reinhausen Maschf Scheubeck Stufenschalter und Schirmring für einen Stufenschalter
AT410612B (de) * 2001-04-20 2003-06-25 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastwähler
BRPI0512861A (pt) 2004-06-30 2008-04-08 Abb Research Ltd comutador desviador, método para operar tal comutador e uso de tal comutador
DE102004052316B3 (de) * 2004-10-28 2005-12-01 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Verfahren zur Schaltzeitmessung an einem Laststufenschalter und Schaltung zur Schaltzeitmessung
CN101521097B (zh) * 2008-02-25 2012-12-19 沈阳东电科发科技有限公司 一种复合型真空灭弧电力变压器有载调压开关
EP2279548B1 (en) * 2008-04-21 2015-09-16 ABB Research Ltd. Arc detector and associated method for detecting undesired arcs
DE202009018642U1 (de) 2009-04-09 2012-07-03 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit Halbleiter-Schaltelementen
DE102009017196A1 (de) 2009-04-09 2010-10-14 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit Halbleiter-Schaltelementen
EP2244272B1 (en) * 2009-04-20 2012-06-06 ABB Technology Ltd Measuring contact sequence in a tap changer
EP2261935A1 (en) * 2009-06-10 2010-12-15 ABB Research Ltd. Selector switch and method of operating a selector switch
DE102010007535B4 (de) * 2010-02-11 2017-12-21 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit Freilaufelement
WO2012003863A1 (en) 2010-07-06 2012-01-12 Abb Research Ltd Selector switch mechanism with compensation for position of the cam slot
BR112013016129A2 (pt) 2011-01-20 2018-07-10 Reinhausen Maschf Scheubeck comutador de derivação do tipo seletor de carga para comutação ininterrupta entre derivações de bobinagem de um transformador abaixador
DE202011109824U1 (de) 2011-01-20 2012-04-03 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter
DE102011014325B4 (de) 2011-03-18 2014-11-27 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter
DE102011116158A1 (de) 2011-10-14 2013-04-18 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter
DE102011119318B4 (de) 2011-11-23 2014-11-27 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit Vakuumschaltröhren
DE102012101988B4 (de) 2012-03-09 2014-07-17 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Anordnung einer Luft-Drosselspule und eines Umschalters sowie Verfahren zur Herstellung einer solchen Anordnung
DE102012103489B4 (de) * 2012-04-20 2015-11-12 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter und dessen Verwendung zur Spannungsregelung in einem Verteiltransformator
CN102709106B (zh) * 2012-05-17 2015-03-11 上海华明电力设备集团有限公司 真空灭弧转换选择器
DE102012105152B4 (de) * 2012-06-14 2015-11-12 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter zur unterbrechungslosen Umschaltung zwischen verschiedenen Wicklungsanzapfungen eines Stufentransformators
DE102013107545B4 (de) * 2013-07-16 2017-02-16 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastwähler
DE102013107557B4 (de) * 2013-07-16 2017-02-23 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastwähler
DE102013107554B4 (de) * 2013-07-16 2016-05-19 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastwähler
DE102013107550B4 (de) 2013-07-16 2017-05-04 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastwähler
DE102013107552B4 (de) * 2013-07-16 2017-03-16 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter
DE102013110655B4 (de) * 2013-09-26 2016-02-25 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schalter, Stufenschalter für einen Regeltransformator sowie Regeltransformator
DE102014107722B3 (de) * 2014-06-02 2015-09-03 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schalter für eine Schaltvorrichtung, Lastumschalter eines Laststufenschalters sowie Dauerhauptschalter und Trennschalter hierfür
DE102014112763A1 (de) * 2014-09-04 2016-03-10 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schaltanordnung für einen Regeltransformator, insbesondere Vorwähler
DE102014112764A1 (de) * 2014-09-04 2016-03-10 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schaltanordnung für einen Regeltransformator, insbesondere Polungsschalter
DE102015103928B4 (de) * 2015-03-17 2021-11-04 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Energiespeicher für einen Laststufenschalter sowie Laststufenschalter mit Energiespeicher

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1805378A1 (de) * 1968-10-26 1970-05-06 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastumschalter fuer Stufenschalter von vorzugsweise dreiphasigen Regeltransformatoren mit Vakuumschaltelementen
DE3833126C2 (de) * 1988-09-29 1995-11-30 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastwähler für Stufentransformatoren
DE4231353C2 (de) * 1991-09-19 1997-07-24 Toshiba Kawasaki Kk Stufenschalter
DE9405427U1 (de) * 1994-03-30 1995-04-27 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh, 93059 Regensburg Lastwähler mit Überschaltwiderständen
DE19501529C1 (de) * 1995-01-19 1996-06-20 Reinhausen Maschf Scheubeck Umschaltanordnung
DE19510809C1 (de) * 1995-03-24 1996-07-04 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastumschalter eines Stufenschalters

Also Published As

Publication number Publication date
WO1999060588A1 (de) 1999-11-25
BG63835B1 (bg) 2003-02-28
HU223171B1 (hu) 2004-03-29
DE59901305D1 (de) 2002-05-29
JP2002516481A (ja) 2002-06-04
JP3612278B2 (ja) 2005-01-19
HK1033613A1 (en) 2001-09-07
HUP0100062A2 (hu) 2001-05-28
BR9907918B1 (pt) 2013-06-25
BG104589A (en) 2001-01-31
RU2221301C2 (ru) 2004-01-10
HUP0100062A3 (en) 2001-07-30
KR20010040680A (ko) 2001-05-15
EP1078380B1 (de) 2002-04-24
CZ20004212A3 (en) 2001-05-16
PL191216B1 (pl) 2006-03-31
BR9907918A (pt) 2001-09-11
RO118830B1 (ro) 2003-11-28
CA2311781A1 (en) 1999-11-25
AU3417899A (en) 1999-12-06
ATE216801T1 (de) 2002-05-15
DE19821775C1 (de) 1999-10-14
CZ298858B6 (cs) 2008-02-27
KR100420630B1 (ko) 2004-03-02
PL344005A1 (en) 2001-09-10
CN1275241A (zh) 2000-11-29
EP1078380A1 (de) 2001-02-28
CN1134035C (zh) 2004-01-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA70325C2 (uk) Силовий селектор
KR100329114B1 (ko) 부하시 탭체인저의 스텝스위치
CN108431920B (zh) 有载分接开关
KR102038345B1 (ko) 부하시 탭 절환기
US10102990B2 (en) On-load tap changer
UA53800C2 (uk) Ступінчастий перемикач з преселектором
US9640341B2 (en) On-load tap changer
KR20140145616A (ko) 부하시 탭 절환기
US2960580A (en) Rotary switch
RO118829B1 (ro) Dispozitiv de semnalizare a poziţiei
KR20140096052A (ko) 진공 절환 관을 갖는 스텝핑 스위치
EP0147125A1 (en) On-load tap changer
HU182971B (en) Vacuum space ratio switch for tapped transformars
RU2139588C1 (ru) Переключатель нагрузки для переключателя ступеней обмоток трансформатора
US20050205394A1 (en) On-load tap changer for a sequence switch
CN110060891A (zh) 一种小型化有载调压开关
US3415957A (en) Transfer switch for tap-changing regulating transformers having current-carrying contacts and operating means therefor achieving high initial speeds of contact separation
CN105378872B (zh) 负载选择器
KR20230054693A (ko) 스위칭 모듈 및 스위칭 모듈을 포함하는 온-로드 탭 절환기
GB1114868A (en) Improvements in or relating to electrical on-load tap-changers
KR102638367B1 (ko) 전력 다이버터 스위치용 진공 차단기를 제어하기 위한 시스템, 전력 다이버터 스위치 및 온로드 탭 전환기
EP4084033A1 (en) Vacuum interrupter module for a tap changer, power diverter switch, and tap changer
KR20150003844A (ko) 부하시 탭 절환기
AU2020381675A1 (en) Selector for on-load tap changer
US2473992A (en) Electric switch