UA55417C2 - Зубна щітка із змінною чистильною частиною - Google Patents

Зубна щітка із змінною чистильною частиною Download PDF

Info

Publication number
UA55417C2
UA55417C2 UA99010373A UA99010373A UA55417C2 UA 55417 C2 UA55417 C2 UA 55417C2 UA 99010373 A UA99010373 A UA 99010373A UA 99010373 A UA99010373 A UA 99010373A UA 55417 C2 UA55417 C2 UA 55417C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
carrier
toothbrush according
head
wall
fact
Prior art date
Application number
UA99010373A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Георг Вайграух
Original Assignee
Коронет-Верке Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Коронет-Верке Гмбх filed Critical Коронет-Верке Гмбх
Publication of UA55417C2 publication Critical patent/UA55417C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B7/00Bristle carriers arranged in the brush body
    • A46B7/04Bristle carriers arranged in the brush body interchangeably removable bristle carriers
    • A46B7/042Clip or snap connection for bristle carriers
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B7/00Bristle carriers arranged in the brush body
    • A46B7/04Bristle carriers arranged in the brush body interchangeably removable bristle carriers

Landscapes

  • Brushes (AREA)
  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)

Abstract

Зубна щітка складається з ручки, головки, виконаної у вигляді відкритого принаймні з одного боку корпуса, чистильну частину, виконану з можливістю вставляння з боку відкритої частини головки з носієм і щетинною вставкою. А щітка має фіксуючі засоби у вигляді зчіпних один з одним виступів і поглиблень усередині корпуса і на носії для закріплення частини, що чистить, причому корпус має стінку, у яку упирається носій по усій своїй периферії. Додатково передбачений засіб на головці для видавлювання чистильної частини без використання інструмента. Для поділу функцій "ущільнення" і "фіксації" внутрішній бік стінки корпуса і периферія носія виконані як цілком гладкі ущільнювальні поверхні, а фіксуючі засоби мають поза ущільнювальними поверхнями, зміщені усередину пружні фіксуючі виступи.  

Description

Винахід стосується зубної щітки, що містить ручку, виконану як відкритий, щонайменше, з однієї сторони корпус голівку, виконану з можливістю вставляння у відкриту частину голівки чистильну частину з носієм і щетинною вставкою, і фіксуючі засоби усередині корпуса і на носії для кріплення частини, що чистить, причому корпус має стінку, на яку спирається носій в області її периферії, і, крім того, на голівці передбачені засоби для видавлювання без використання інструментів частини, що чистить, з тильної сторони голівки.
Відомі щітки (05 403 350, 05 І 148 566, 5 І 711 621, 05 2 326 632), у яких щетинну вставку, що має, що чистить частину вставляють згодом у власне корпус щітки. Це відбувається часто з технологічних причин, зокрема, коли неможливо робити безпосереднє з'єднання пучків щетини з корпусом щітки, наприклад, термічним способом, таким як зварювання, чи заливання т.п. При цьому відомі також варіанти виконання, у яких частину, що чистить, можна відокремити від корпуса щітки і замінити іншої (58 1932/1910). Відомі варіанти виконання чи зовсім у недостатньому ступені придатні для зубних щіток.
Зубні щітки потрібно здобувати частіше всіх інших видів щіток. Причиною цьому є часте використання (до трьох разів щодня) при правильному догляді за зубами і викликаний цим швидкий знос. До цього додається ще те, що зубні щітки вже навіть при незначному зносі, що був би припустимий для інших щіток, повинні замінятися для забезпечення оптимальної ефективності.
На підставі широкого використання зубних щіток - у Німеччині близько 150 мільйонів у рік - усе більш важливим стає питання про переробку відходів і про збереження ресурсів, тому що непридатна частка маси, що залишається за рахунок зносу, є дуже незначною в порівнянні з загальною масою і сама підлягаюча переробці маса навіть при стовідсотковому повторному використанні не може бути перероблена в той же виріб, оскільки отриманий повторно матеріал не відповідає високим вимогам до якості, яким повинний обов'язково відповідати, наприклад, щетинний матеріал зубної щітки. Хоча відомі щітки зі змінною частиною, що чистить, у принципі дозволяють проводити зміну частини, що чистить, після її зносу, усе-таки ця технічна проблема захисту навколишнього середовища, з одного боку, не знаходилася на передньому плані, з іншого боку, у звичайних щітках, як, наприклад, щітках для чищення, щітках для догляду за тілом і т.д. це грає порівняно незначну роль, тому що час користування незрівнянно довше і співвідношення мас не придатного і ще придатного матеріалу не знаходиться в такій диспропорції, як у зубних щітках.
Нарешті, для зубних щіток необхідно враховувати і та обставина, що вони повинні бути придатними для використання по призначенню людьми усіх вікових груп і будь-якого ступеня освіченості, так що заміна частини, що чистить, повинна бути можливої самим найпростішим образом і з малим що прикладається зусиллям при одночасному забезпеченні надійного з'єднання частин.
В даний час на ринку присутні, в основному, дві системи. У так званих щітках зі змінною голівкою (ЕР ПРО 199 849 ВІ, СЕ 94 20 405 1) уся голівка з щетиною знімно закріплена на ручці, відповідно, на рукоятці.
Фіксуючі засоби кріплення розташовані в основному на ручці і на основі голівки поперек подовжньої осі і вводяться в зачеплення за допомогою з'єднання голівки і ручки в подовжньому напрямку. І навпаки, обидві частини можна роз'єднати розтягуванням обох частин у подовжньому напрямку. Такі щітки зі змінними голівками є задовільними з погляду техніки використання і гігієни. Однак частка пластмаси в голівці, що перетворюється у відходи після зносу щетини, є ще значною. До цього додається той недолік, що засоби кріплення знаходяться в області переходу від голівки до рукоятки, тобто в зоні, у якій при використанні діють найбільші зусилля вигину. Однак, саме в цій зоні зубна щітка послабляється за рахунок конструктивних заходів, необхідних для кріпильних засобів. Це стає особливо помітним унаслідок того, що з причин зручності користування між ручкою і голівкою бажано мати струнку і при необхідності пружну шийку, що практично не вдається реалізувати для таких щіток зі змінною голівкою. Тому вже запропоновані щітки зі змінними голівками, у яких голівка зі стрункою шийкою зчіплюється з більш товстою ручкою. Тим самим зберігається значною мірою перевага з погляду техніки використання, однак, це досягається за рахунок ще більшої маси пластмаси, що йде у відходи. До цього додається для всіх щіток зі змінною голівкою небезпека того, що при неправильному зчепленні чи при виході з ладу зчеплення під час користування щіткою можуть відбутися значні ушкодження в порожнині рота.
В іншій відомій системі, щетина закріплена на носії, має форму тонкої пластини, і ця частина щітки може фіксуватися в голівці, виконаної у виді чи рамки корпуса (ОЕ 30 38 895, 37 24 640). Носій по периферійній поверхні має планкоподібні фіксатори, а корпус відповідно жолобовидні поглиблення. Крім того, носій на своїй тильній стороні має цапфу, що входить в отвір на дні корпуса й утворює на тильній стороні голівки вільну натискну поверхню. Носій фіксується в голівці і може бути виштовхнутий за допомогою натискання на цапфу.
Підлягаюча заміні при зносі щетини маса пластмаси зменшується до мінімуму і змінні частини щітки можна економко виготовляти внаслідок зменшеного використання матеріалу. Однак у порівнянні з щітками зі змінними голівками виникають гігієнічні і конструктивні проблеми. У зазорі, що неминуче утворюється між носієм і стінкою корпуса і який погано просихає, відкладається, з одного боку, бруд і, з іншого боку, поселяються бактерії. Це відноситься в більшому чи меншому ступені до всього зазору між голівкою І носієм.
Ще більш складним є виконання (ОЕ 296 00 398 Ш1), у якому на всіх поверхнях ущільнення між носієм і корпусом вкладені еластичні плоскі ущільнення, що за рахунок відповідної високої попередньої напруги одночасно утримують чистильну частину. Попередня напруга повинна цілком сприйматися стінками корпуса, що після нетривалого часу неминуче розширюються і більше не забезпечують надійне кріплення чистильної частини.
Інші пропозиції (ОЕ 91 09 625 1, ОЕ 44 34 617 АїЇ), що передбачають фіксуючі планки тільки на частині периметра носія, впливають на герметичність зазору, тому що фіксуючі планки і поглиблення знаходяться на поверхнях ущільнення і повинні витримуватися дуже малі допуски, для того щоб забезпечити, з одного боку, щільне прилягання поверхонь ущільнення, і з іншого боку, надійну фіксацію. Такі допуски ледь можна реалізувати для виготовляються литтям під тиском частин з винятково застосовуваних для голівки і ручки недорогих пластмас. Крім того, стінки корпуса знаходяться постійно під пружним напруженням зусиль фіксації.
Тому що пластмаси під напругою не мають стійкості до повзучості (холодної плинності), пружність стінок корпуса дуже швидко зменшується, так що зазор між стінкою і носієм збільшується, і створюються умови для відкладення бруду і поселення бактерій. Тому що користувач не може відстежувати утому пластмаси і зв'язане з цим збільшення допусків, то він помічає вихід з ладу фіксуючих засобів іноді тільки при чищенні зубів. Якщо чистильна частина звільняється при чищенні зубів, то це може приводити до небажаних ушкоджень у порожнині рота і ясен.
Дуже стабільне і довгострокове з'єднання частини, що чистить, і голівки забезпечується у відомій зубній щітці (ОЕ 41 04 314 АТ) за рахунок того, що на тильній стороні опори приформовані дві М-образно розташовані по відношенню друг до друга планки, що проходять по всій довжині опори. Вони входять у відповідну М- образно розкривається проріз на голівці, що також проходить по всій довжині голівки в напрямку подовжньої осі. При вставлянні необхідно так деформувати пластинки усередину і назустріч один одному, щоб вони могли пройти самий вузький поперечний переріз М-образного прорізу, щоб потім розійтися в прорізі. Таким чином, частини фіксуючих з'єднань, що можуть пружно деформуватись, знаходяться на змінній частиш, для якої утома пластмаси має менше значення. Однак зусилля деформації, необхідні для створення фіксуючого з'єднання і для його роз'єднання, є настільки великими, що частину, що чистить, можна видавити, відповідно, витягти тільки за допомогою спеціально виготовлених інструментів. Необхідність у таких особливих інструментах приводить не тільки до відповідного високої вартості системи для користувача, але і створює нездоланні перешкоди для практичного проникнення системи на ринок. Це зрозуміло ще і тому, що не виконується принципова вимога для запобігання ушкоджень, а саме у відношенні гладкого виконання тильної сторони щітки. Нарешті, така щітка є цілком непридатною і з погляду гігієни, тому що проріз і планки утворюють безліч щілин, у яких відкладаються бруд і залишки засобів для чищення зубів і поселяються бактерії.
Зазначений останнім недолік трохи зм'якшується в іншім відомому виконанні (05 4 543 679) тим, що замість планок передбачена цапфа, що розширюється, що входить у отвір, що конічно розширюється, у дні корпуса.
Відома зубна щітка зі змінною чистильною частиною, що містить ручку, голівку, виконану у виді, щонайменше, з однієї сторони відкритого корпуса, чистильну частину, виконану з можливістю вставляння з боку відкритої частини голівки з носієм і щетинною вставкою, і фіксуючі засоби усередині корпуса і на носії для закріплення чистильної частини, причому корпус має стінку, у яку упирається носій в області його периферії, і додатково передбачені засоби для видавлювання чистильної частини без використання інструмента з тильної сторони голівки (Заявка ОЕ 37 24 640, прототип).
Однак, це вимагає відповідних стискальних зусиль, що втягують носія в корпус, і тим самим відповідно високих зусиль фіксації. Вони у свою чергу утрудняють вставляння і виштовхування чистильної частини. Тому що фіксація здійснюється за рахунок геометричного замикання, то засобу фіксації повинні мати відповідно великий розмір, що вимагає великої товщини стінки голівки.
В основі винаходу лежить задача створити зубну щітку зі змінною чистильною частиною так, щоб були виконані особливі гігієнічні вимоги і поліпшені споживчі якості.
Ця задача вирішується тим, що в зубній щітці зі змінною чистильною частиною, що містить ручку, голівку, виконану у виді, щонайменше, з однієї сторони відкритого корпуса, чистильну частину, виконану з можливістю вставляння з боку відкритої частини голівки з носієм і щетинною вставкою, і фіксуючі засоби усередині корпуса і на носії для закріплення чистильної частини, причому корпус має стінку, у яку упирається носій в області його периферії і додатково передбачені засоби для видавлювання чистильної частини без використання інструмента з тильної сторони голівки, відповідно до винаходу прилягаючі друг до друга поверхні стінки корпуса і периферії носія виконані як цілком гладкі поверхні, що ущільнюють, і фіксуючі засоби мають зміщені усередину відносно поверхонь, що ущільнюють, пружні фіксуючі виступи, що розташовані в просторі між дном корпуса і зверненої до нього тильною стороною носія.
Істотна перевага винаходу складається, насамперед, у тім, що функції "Ущільнення" і "фіксування" конструктивно розділені. Гладка периферія носія і також гладкі прилягаючі поверхні стінки утворять передумову для бездоганно герметичного прилягання цих поверхонь друг до друга. Цьому може сприяти ще злегка конічне виконання цих поверхонь. За рахунок виконання фіксуючих засобів у виді пружних фіксуючих виступів поза поверхнями, що ущільнюють, на стінку корпуса не впливає напруга фіксуючих і утримуючих сил, тому там не може виникати холодна текучість, так що вона протягом тривалого часу може виконувати свою ущільнюючу дію. За рахунок цього запобігається утворення порожнин, зазорів і т.п. у такій мері, що зубна щітка після використання, як і бажано, швидко висихає і за рахунок цього утрудняється поселення бактерій, а також відкладення залишків засобу для догляду за зубами і т.д. Пружні фіксуючі виступи забезпечують, з одного боку, надійну фіксацію і, з іншого боку, більш легку заміну.
Тому що фіксуючі засоби знаходяться винятково усередині корпуса між його дном і тильною стороною носія, можна, з одного боку, оптимально погодити зовнішній контур зубної щітки в області голівки з метою застосування, тобто забезпечити, наприклад, закруглені, гладкі поверхні для запобігання ушкоджень у порожнині рота під час догляду за зубами, і з іншого боку, пружні фіксуючі виступи розташовані в області, у якій вибір їхніх розмірів не обмежується іншими конструктивними особливостями, їх можна виконати так, що надійність їхньої дії зберігається протягом довгого часу служби. Крім того, на всю тонку стінку корпуса не впливають напруження. Розташування фіксуючих засобів, з одного боку, і розташування передбаченої для розмикання натискної поверхні, з іншого боку, забезпечують те, що чистильна частина не відокремлюється передчасно, тому що діючий на щетину при використанні тиск не може приводити до розмикання фіксації, для цього необхідно цілеспрямований, хоча і невеликий тиск на тильну сторону голівки. Можливість легкої заміни сприяє застосуванню такої системи споживачами, тим більше є можливість використовувати чистильні частини із щетиною різної твердості і з різним розташуванням.
У кращому варіанті виконання пружні фіксуючі виступи приформовані до дна корпуса виступаючими усередину і взаємодіють з поглибленнями, що виконані на тильній стороні носія.
Кращий варіант виконання відрізняється тим, що корпус на своєму дні, що утворює тильну сторону голівки, що чистить, має наскрізний отвір, стінка якого, щонайменше, частково продовжена усередину до пружних фіксуючих виступів, і що носій має вхідну в наскрізний отвір цапфу, торцева сторона якої утворює вільно розташовану натискну поверхню для видавлювання чистильної частини, чи взаємодіє з натискною поверхнею на корпусі.
У цьому варіанті виконання наскрізний отвір з його гільзовидною стінкою виконує кілька функцій. З одного боку, він центрує розташовану на носії цапфу, з іншого боку, щонайменше, частина його стінки служить для утворення пружних фіксуючих виступів, тобто для позиціювання і фіксування опори. Нарешті, наскрізний отвір надає можливість виконати на тильній стороні голівки натискну поверхню. Вона утворюється чи безпосередньо минаючою через наскрізний отвір цапфою, а саме її вільною торцевою поверхнею, чи ж закриваючою наскрізний отвір на тильній стороні голівки частиною корпуса, і прикладений до натискної поверхні тиск діє через корпус на цапфу.
Якщо цапфа центрується стінкою наскрізного отвору, то вона має на своїй окружності поглиблення, у які ззовні пружинно входять фіксуючі виступи на корпусбі.
Якщо цапфа своєю вільною торцевою стороною утворить натискну поверхню, то вона, переважно, злегка піднімається над контуром корпуса на тильній стороні голівки, за рахунок чого сигналізується її функція, і без проблем на неї може бути зроблений тиск для відмикання фіксації.
Зазначений вище варіант виконання має поряд зі споживчими перевагами також ту перевагу, що зубна щітка складається тільки з двох деталей, а саме з ручки з утворюючою корпус голівкою і чистильною частиною з носієм і щетиною. Тим самим зубна щітка проста й економічна у виготовленні.
Трохи більш складне з погляду техніки виготовлення, однак, в однаковій мірі краще зі споживчої точки зору виконання відрізняється тим, що цапфа в наскрізному отворі розташована на відстані від його стінки і носій має поглиблення, що зовні охоплюють пружні фіксуючі виступи.
Наскрізний отвір на тильній стороні голівки переважно закритий утворюючою натискну поверхню натискною пластиною, до якої з внутрішньої сторони прилягає торцева поверхня цапфи.
Це виконання має ту перевагу, що голівка зубної щітки на тильній стороні цілком закрита. Таким чином, там не можуть виникати проблеми герметичності з усіма їхніми можливими недоліками.
У цьому варіанті виконання утворююча натискну поверхню натискна пластина може складатися з матеріалу з гумоподібною еластичністю, наприклад, з еластоміра, і може бути вставлена згодом по крайці наскрізного отвору і закріплена за рахунок фіксування в стінці отвору чи запресована в отворі шляхом вставляння в прес-форму. Натискна пластина виконана з можливістю пружної деформації щонайменше настільки, що при дії тиску до натискної пластини вона проходить шлях, необхідний для звільнення носія. Тиск із натискної пластини передається на цапфу, так що носій зміщається в напрямку тиску, і при цьому звільняються фіксуючі виступи.
Замість цього натискна пластина може бути виконана як єдине ціле з голівкою і бути пружинно з'єднаною з іншим корпусом за допомогою відповідно більш тонкої стінки чи голівки за допомогою пружного відрізка стінки.
Якщо натискна пластина виконана як єдине ціле з голівкою, однак, як її пружинна частина, то може бути додатково передбачено, що фіксуючі виступи приформовані на дні корпуса по сторонах натискної пластини і виконані з можливістю розсовування під дією тиску на натискну пластину з фіксуючого положення утримання між ними носія зі звільненням носія.
Пружинної властивості фіксуючих виступів можна досягти практично для будь-якої пластмаси за рахунок визначеної довжини фіксуючих виступів, на противагу чому корпус може зберігати стабільну форму. Пружинні властивості можна забезпечити також на тильній стороні голівки за допомогою більш тонких ділянок стінки для того, щоб зробити рухливою з обмеженим ходом натискну пластину, що утворює частину корпуса. Крім того, такі пружні ділянки стінки можна виконати в області кріплення пружинних виступів на корпусі, так що при натисканні на натискну пластину її переміщення одночасно призводить до розсовування фіксуючих виступів і тим самим носій звільняється з фіксації і може випадати вниз.
Стінка охоплює зовні носія цілюом чи частково, причому повне охоплення при з'єднанні урівень зовнішніх поверхонь опори і стінки є кращим для запобігання утворення кутів, ніш чи т.п.
Замість цього носій може також прилягати до торцевої сторони стінки і розташовуватися урівень з її зовнішньою стороною. За рахунок цього утворюється додаткова поверхня, що ущільнює. Цей варіант виконання також не має ніш чи сходинок, які б сприяли відкладенню бруду.
В іншому варіанті виконання передбачено, що носій на протилежній від щетинної вставки стороні має периферійну крайку, якою він охоплює зовні стінку.
Цей варіант виконання має ту перевагу, що носій утворює суцільну поверхню не тільки в області щетинної вставки, але також і по сторонах голівки.
Саме ці області при використанні зубної щітки приходять у зіткнення з яснами, так що за рахунок гладкої поверхні в цій області запобігається небезпека ушкоджень. До цього додається те, що області поблизу щетинної вставки особливо схильні до нагромадження бруду через нанесений там засіб для чищення зубів, а також сприяють поселенню бактерій. Унаслідок гладкого виконання носія без зазорів і ніш і його охоплюючої стінку крайки усуваються ці недоліки.
Обидва зазначені вище варіанти виконання мають ту перевагу, що при заданій конфігурації голівки можна розмістити на носії можливо більшу кількість щетини.
Крім того, виконання корпуса відповідно до винаходу надає можливість того, що носій складається з еластоміра і герметично прилягає до стінки. Це можна підсилити ще за допомогою фасок, що ущільнюють.
Виконання корпуса відповідно до винаходу забезпечує те, що стінка як рамкою охоплює носія з еластоміра і стискає його. В області ущільнювальних поверхонь виникають додатково збільшені сили тертя. За рахунок цього надійно запобігається утворення зазорів. Крім того, щетина її кінцями, що знаходяться у носії, також установлена пружно.
Нарешті, натискна поверхня може бути оптично виділена на іншому корпусі за рахунок виконання її поверхні, для того, щоб у такий спосіб позначити функцію натискної поверхні. Це оптичне виділення можна реалізувати за допомогою відповідного профілювання, іншого матеріалу, фарбування чи т.п.
Корпус із зовнішньої сторони може мати, щонайменше, в області стінки м'яке еластичне покриття як захист слизової оболонки. Він може додатково покривати торцеву сторону стінки і своєю внутрішньою крайкою герметично прилягати до периферійної поверхні носія.
Тому що при виконанні відповідно до винаходу фіксуючі засоби не розташовані більше на стінці корпуса, а вона виконує тільки направляючу і ущільнюючу функцію, то вона може бути більш тонкою в порівнянні з відомими варіантами виконання. І, навпаки, за рахунок цього можна збільшити поверхню носія і тим самим кількість щетинок, відповідно, пучків щетини.
Винахід пояснюється нижче за допомогою декількох прикладів виконання, зображених на кресленнях: фіг.1 - частина зубної щітки у виді зверху на тильну сторону; фіг.2 - розріз по лінії 1І-ІЇ на фіг.3; фіг.З - вид зверху на щетинну вставку; фіг.4 - розріз по лінії ІМ-ІМ на фіг.2; фіг.5 - поздовжній розріз голівки зубної щітки в іншому варіанті виконання без щетинної вставки; фіг.6 - вид на нижню сторону голівки; фіг.7 - відповідний фіг.5 розріз іншого варіанта виконання; фіг.8 - вид на нижню сторону щетинної голівки згідно фіг.7; фіг.9 - поздовжній розріз голівки зубної щітки в іншому варіанті виконання; фіг. 10 - вид на нижню сторону голівки згідно фіг.9; фіг. 11 - поздовжній розріз голівки зубної щітки в іншому варіанті виконання; фіг. 12 - вид на нижню сторону голівки згідно фіг.Н; фіг. 13 - поздовжній розріз голівки зубної щітки в модифікованому варіанті виконання; фіг. 14 - вид на нижню сторону голівки згідно фіг. 13; фіг.15-22 - поперечні розрізи щетинних голівок згідно фіг.4 при різних виконаннях корпуса й опори частини, що чистить.
Показана на фіг.1-3 зубна щітка складається з показаної частково довгастої ручки 1, голівки 2 і змінної чистильної частини 3, що має носій 4 із щетинною вставкою 5 з окремих пучків 6 щетини.
Голівка 2 зубної щітки виконана як корпус 7, у який уставлена з можливістю заміни частина, що чистить, З з її носієм 4.
В усіх варіантах виконання корпус 7 як бічне обмеження має периферійну стінку 8, що з боку ручки 1 замкнута стінкою 9 (фіг.2 і 4). Периферійна стінка 8 утворює зі стінкою 9 свого роду тверду за формою рамку, що разом з тильною стороною 10 утворює відкриту вниз порожнину для розміщення носія 4.
У прикладі виконання згідно фіг.1-4 корпус має крім того наскрізний отвір 11, стінка якого, щонайменше частково утворена виступаючими в порожнину, що пружинять фіксуючими виступами 12. Плоский з боку щетинної вставки 5 16 носій 4 складається з пластинчастої частини 13, конфігурація якої відповідає конфігурації, утвореної внутрішньої стінки 8 і стінки 9, а також цапфи 14, що проходить через наскрізний отвір 11 ї одночасно центрується в ній. Цапфа 14 має небагато виступаючу за тильну сторону 10 корпуса 7 вільну торцеву поверхню, що утворює натискну поверхню 15, Як показано на фіг.1, ця натискна поверхня може бути виділена оптично, при необхідності, може бути профільована по поверхні.
Пружним фіксуючим виступам 12 в області наскрізного отвору відповідають фіксуючі поглиблення 16 відповідної форми на носії 4, що у показаному прикладі виконання розташовані по окружності цапфи 14 в області переходу до пластинчастої частини 13 і зміщені стосовно неї усередину.
З показаного на фіг.2 і 4 робочого положення чистильну частину З можна простим образом витягти і замінити новою чистильною частиною тим, що пальцем натискають на натискну поверхню 15, що діє в напрямку щетинної вставки, під дією якого пружні фіксуючі виступи 12 відхиляються назовні, так що частина, що чистить, З випадає вниз.
Щетина 6 частини, що чистить, З може бути закріплена на носії 4 різним образом, наприклад, у виконаних попередньо отворах за допомогою анкерів чи клею, однак вони можуть бути також зварені з носієм чи можуть бути забезпечені стовщеннями 17 і заформовані ними в носій.
У показаному на фіг.5 і 6 прикладі виконання наскрізний отвір 11 має асиметричну овальну форму і його стінки продовжені в порожнину корпуса 7 у виді пружних фіксуючих виступів 12, що утворюють замкнуте кільце. Приклад виконання згідно фіг.7 і 8 відрізняється від приклада виконання по фіг.5 і б тільки тим, що наскрізний отвір 11 і пружний фіксуючий виступ 12 виконані круглими.
У прикладах виконання згідно фіг.9-14 стінка наскрізного отвору 11 входить тільки частково в порожнину для утворення пружного фіксуючого виступу 12. Так на фіг.9 і 10 показаний фіксуючий виступ 12, що має в основному О-образну форму, у той час як у прикладі виконання згідно фіг.11 і 12 наскрізний отвір 11 на протилежних вузьких сторонах утворює два пружних фіксуючих виступи 12 у формі дуги, і на фіг.13 і 14 стінка наскрізного отвору продовжена на подовжніх сторонах для утворення протилежних фіксуючих виступів 12.
На фіг.15-22 показані різні варіанти виконання корпуса і носія, а також фіксуючих засобів. У варіанті виконання згідно фіг. 15 опора 4 має знову пластинчасту частину 13 і виступ 14 і виконана так як і утворюючий голівку корпус, аналогічно варіанту виконання згідно фіг.4. Однак як модифікацію цього варіанта виконання пластинчаста частина 13 носія 4 утворює нижнє закінчення голівки, і стінка 8 утворює своєю торцевою стороною 18 упор для верхньої сторони пластинчастої частини 13 носія 4. В іншому носій 4 закінчується по периферії врівень з зовнішньою стороною стінки 8.
У прикладі виконання згідно фіг.1б6 пластинчаста частина 13 носія 4 на своїй верхній стороні звужена сходинкою 18 усередину і прилягає сходинкою до торцевої сторони 18 стінки 8. Одночасно пластинчаста частина 13 її звуженою частиною центрується на внутрішній стороні стінки 8. У цьому прикладі виконання на зовнішній стороні стінки відформоване покриття 28 з еластоміра, що служить як захист слизової оболонки.
Покриття 28 може виступати за торцеву сторону стінки 8 і герметично прилягати до периферії пластинчастої частини 13.
Як модифікацію фіг.1б на фіг.17 показано носій 4 із пластинчастою частиною 13, що спирається на сходинку 19 на внутрішній стороні стінки 2 голівки і центрується нею.
У прикладі виконання по фіг.18 носій 4 на його пластинчастій частині 13 має витягнуту вгору крайку 20, у яку входить із внутрішньої сторони стінка 8 її відповідною сходинкою. Інший варіант виконання показаний на фіг.19, у якому стінка 8 без сходинки входить за витягнуту нагору крайку 20 носія 4.
У прикладі виконання згідно фіг.20 пружні фіксуючі виступи 12 спрямовані назовні, і носій 4 забезпечений виступаючими нагору виступами 21, що утворюють фіксуючі поглиблення 16, що зовні охоплюють фіксуючі виступи 12. У цьому прикладі виконання цапфа 14 проходить через наскрізний отвір 11 з великою відстанню до стінки. Наскрізний отвір 11 зверху закритий утворюючою натискну поверхню 15 натискною пластиною 22, що у місці 23 закріплена чи заформована на стінці наскрізного отвору 11. Натискна пластина 22 виконана пружно-пружинною. Нижня сторона натискної пластини 22 прилягає до торцевої сторони цапфи 14. При тиску на натискну поверхню 22 цапфа 14 зрушується вниз. При цьому тверді виступи 21 на носії зрушують пружні фіксуючі виступи 12 усередину, так що носій 4 із щетинними пучками 6 звільняється.
У прикладі виконання згідно фіг.21 носій 4 має пластинчасту частину 13 і більш коротку в порівнянні з попередніми варіантами виконання цапфу 24, що по її периферії утворює фіксуючі поглиблення 16 для пружних фіксуючих виступів 12. Корпус 7 має в середині натискну пластину 25, що з'єднана з корпусом тонкостінними пружними ділянками 26 стінки. Безпосередньо за ділянками 26 стінки приформовані пружні фіксуючі виступи, що з'єднані зі стінкою 8 корпуса 7 через ці пружні ділянки 27 стінки. При тиску на натискну пластину 25 фіксуючі виступи 12 унаслідок наявності пружних ділянок 26 і 27 стінки розсовуються назовні (фіг.22), так що опора 4 із щетинними пучками 6 звільняється і випадає вниз.
Як випливає з креслень, у всіх прикладах виконання прилягаючі друг до друга внутрішня сторона стінки 8 і периферійна поверхня 13 виконані гладкими і злегка конічно звуженими усередину, у той час як фіксуючі засоби 12, 16 розташовані зверху зі зрушенням усередину.
М
Є їх : І. ре ? оф тау 1 З | ; ї ї | "
ОО я КК КЕ
МК й й ОО СИ
Олю 5 8
Шк, 2 1 5 | пк я
Фіг.1 Фіг.2 6 2 З / ! З вросОо во зоообови95 16 16 в) 0008) -- А й обо оо Ти Уві оодо я на ї с-Фф Кк щі
Й є рела 71 Б 12
КІ;
Фіг.З Фіг.4 ' 9 в / 1 8 ю 2 | | Й " бро
Фіг.5 Фіг.6
9 2 " - до | щщ, лиш
Фіг.7 Фіг.8 є ло 1 9 12 1 8
Ії ! ї
Фіг.9 Фіг.10 1 ги 12 Е я о ' дДфк--я-
Я
Фіг.11 Фіг.12 9 12 і | » 7 в
І и і І тих
Фіг.13 Фіг.14 їй
І 15 в й о й кХ чи » 1 іх се й
А - ца : у; 5 Ку і 1 ЗХ ХМ 5 в ЖАХ хм
В їй
В
16 й й
Фіг.15 Фіг.16 т й 5 5 ний
КК и КК
Б Ле ДЕКО
Б. Ще «Ще ОЗ М с
КАМИ ХАКМККМКК - й (Й Я у,
ЩІ | щі 6
Фіг.17 Фіг.18 її 5 Тв
КИ | А, дл я ЖИ»
Я ія
Й З
Фіг.19 Фіг.20 пов Б, й / пово ви й с- КК "КК і 5 шк ї БТ й / х. й В | й уя и
З
Фіг.21 Фіг.22

Claims (21)

1. Зубна щітка зі змінною чистильною частиною, що містить ручку, головку, виконану у вигляді, щонайменше з одного боку відкритого корпуса, чистильну частину, виконану з можливістю вставляння з боку відкритої частини головки з носієм і щетинною вставкою, 1 фіксуючі засоби усередині корпуса і на носії для закріплення чистильної частини, причому корпус має стінку, у яку упирається носій в області його периферії, і додатково передбачені засоби для видавлювання чистильної частини без використання інструмента з тильного боку головки, яка відрізняється тим, що прилеглі одна до одної поверхні стінки (8) корпуса (7) 1 периферії носія (4) виконані як цілком гладкі ущільнювальні поверхні, фіксуючі засоби (12, 16) мають зміщені усередину відносно ущільнювальних поверхонь, пружні фіксуючі виступи, що розташовані в просторі між дном корпуса (7) і зверненого до нього тильним боком носія (4).
2. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що пружні фіксуючі виступи (12) приформовані виступаними усередину на дні корпуса (7) 1 взаємодіють з поглибленнями, виконаними на тильному боці опори (4).
3. Зубна щітка за пп. 1 чи 2, яка відрізняється тим, що дно корпуса (7) має наскрізний отвір (11), стінка якого щонайменше частково продовжена усередину у вигляді пружних фіксуючих виступів (12), 1 що носій (4) має вхідну в наскрізний отвір (11) цапфу (14), торцевий бік якого для видавлювання чистильної частини (3) утворює вільну натискну поверхню (15) чи взаємодіє з натискною поверхнею (22, 25) на корпусі.
4. Зубна щітка за п. 3, яка відрізняється тим, що цапфа (14) центрується стінкою наскрізного отвору (11) 1 на своїй периферії має поглиблення (12).
5. Зубна щітка за пп. 1 чи 3, яка відрізняється тим що цапфа (14) своїм вільним торцевим боком виступає за контур корпуса (7) на тильному боці (10) головки (2).
б. Зубна щітка за п. 3, яка відрізняється тим, що цапфа (14) розташована в наскрізному отворі на відстані від стінки, і носій (4) має пружні фіксуючі виступи (12), що входять зовні в поглиблення (156).
7. Зубна щітка за пп. 3 чи 4, яка відрізняється тим, що наскрізний отвір (11) на тильному боці (10) головки (2) закрито утворюючою натискну поверхню натискною пластиною (22, 25), що внутрішньою стороною прилягає до торцевого боку цапфи (14).
8. Зубна щітка за п. 7, яка відрізняється тим, що натискна пластина (25) з'єднана з рештою корпуса (7) пружною ділянкою (26) стінки.
9. Зубна щітка за пп. 7 чи 8, яка відрізняється тим, що натискна пластина (25) виконана гнучко пружною.
10. Зубна щітка за пп. 7 чи 8, яка відрізняється тим, що натискна пластина (25) виконана як єдине ціле з головкою.
11. Зубна щітка за пп. 7 чи 9, яка відрізняється тим, що натискна пластина (22) складається з еластичного матеріалу, переважно з еластоміра.
12. Зубна щітка за п. 11, яка відрізняється тим, що натискна пластина (22) відлита під тиском разом з головкою за допомогою способу лиття з вставлянням у прес-форму.
13. Зубна щітка за п. 7, яка відрізняється тим, що натискна пластина (22) відлита під тиском як окрема деталь і закріплена на головці (2).
14. Зубна щітка за п. 7, яка відрізняється тим, що фіксуючі виступи (12) приформовані на корпусі (7) збоку поруч з натискною пластиною (22, 25) 1 виконані з можливістю розсовування з положення фіксування, у якому вони утримують між собою носій (4), за допомогою натискання на натискну пластину (25) зі звільненням носія (4).
15. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що стінка (8) корпуса (7) цілком чи частково охоплює носій (4) із зовнішнього боку.
16. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що носій (4) своїм тильним боком прилягає до торцевого боку (18) стінки (8) 1 закінчується урівень з її зовнішнім боком (23).
17. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що носій (4) на своьму тильному боці має периферійну крайку (20), якою він охоплює стінку (8) із ЗОвнішньоОгоО боку.
18. Зубна щітка за п. І, яка відрізняється тим, що носій (4) виконаний з еластоміра, що герметично прилягає до стінки (8).
19. Зубна щітка за пп. 1 чи 3, яка відрізняється тим, що натискна поверхня (15) оптично виділена щодо головки (2) за допомогою структури поверхні.
20. Зубна щітка за п. І, яка відрізняється тим, що корпус (7) має з зовнішнього боку, щонайменше в області стінки (8) м'якоеластичне покриття як захист для слизової оболонки.
21. Зубна щітка за пп. 1 1 20, яка відрізняється тим, що покриття покриває торцевий бік стінки (8) і там герметично прилягає до носія (4).
UA99010373A 1996-06-22 1997-06-19 Зубна щітка із змінною чистильною частиною UA55417C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19624962A DE19624962A1 (de) 1996-06-22 1996-06-22 Zahnbürste mit auswechselbarem Bürstenteil
PCT/EP1997/003207 WO1997049314A1 (de) 1996-06-22 1997-06-19 Zahnbürste mit auswechselbarem bürstenteil

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA55417C2 true UA55417C2 (uk) 2003-04-15

Family

ID=7797676

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99010373A UA55417C2 (uk) 1996-06-22 1997-06-19 Зубна щітка із змінною чистильною частиною
UA99010374A UA55418C2 (uk) 1996-06-22 1997-06-19 Пристрій для догляду за зубами із змінною чистильною частиною

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99010374A UA55418C2 (uk) 1996-06-22 1997-06-19 Пристрій для догляду за зубами із змінною чистильною частиною

Country Status (25)

Country Link
US (2) US6138316A (uk)
EP (2) EP0942668B1 (uk)
JP (2) JP3821853B2 (uk)
CN (2) CN1105529C (uk)
AR (2) AR007435A1 (uk)
AT (1) ATE191832T1 (uk)
AU (2) AU717623B2 (uk)
BR (2) BR9709936A (uk)
CA (1) CA2258096A1 (uk)
CZ (2) CZ289271B6 (uk)
DE (3) DE19624962A1 (uk)
ES (2) ES2152101T3 (uk)
HU (2) HU220332B (uk)
ID (2) ID19309A (uk)
IN (2) IN191386B (uk)
NO (1) NO985853D0 (uk)
PL (2) PL186489B1 (uk)
RO (1) RO115775B1 (uk)
RU (2) RU2171085C2 (uk)
SK (1) SK281757B6 (uk)
TR (1) TR199802645T2 (uk)
TW (2) TW392456U (uk)
UA (2) UA55417C2 (uk)
WO (2) WO1997049314A1 (uk)
ZA (2) ZA975498B (uk)

Families Citing this family (38)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT237420Y1 (it) * 1997-04-11 2000-09-13 Ponzini Spa Spazzolino a testa intercambiabile migliorato
DE19827009A1 (de) 1998-06-17 1999-12-23 Coronet Werke Gmbh Zahnbürste mit einem auswechselbaren Bürstenteil
KR20000047379A (ko) * 1998-12-31 2000-07-25 박경식 칫솔
US7287295B2 (en) 1999-09-01 2007-10-30 Hagleitner Hygiene International Gmbh Handle having disposable cleaning head
AT408829B (de) 1999-09-01 2002-03-25 Trenz Diethard Bürste
US7424764B2 (en) 1999-09-01 2008-09-16 Hagleitner Hygiene International Gmbh Brush with locking and detaching structure for disposable head
DE10164336A1 (de) 2001-12-28 2003-07-17 Trisa Holding Ag Triengen Zahnbürste und Verfahren zur Herstellung einer solchen Zahnbürste
US6775875B2 (en) * 2002-07-02 2004-08-17 Paul A. Sava Dental care instrument with pivoting track for detachable bristle bed
US6931688B2 (en) 2002-08-09 2005-08-23 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
US6669390B1 (en) 2002-11-22 2003-12-30 John J. Porter Breath freshener with mouthwash atomizer
DE10259723A1 (de) * 2002-12-19 2004-07-01 Trisa Holding Ag Zahnbürste und Verfahren zu deren Herstellung
US7934284B2 (en) 2003-02-11 2011-05-03 Braun Gmbh Toothbrushes
RU2314775C2 (ru) 2003-04-23 2008-01-20 Дзе Проктер Энд Гэмбл Компани Электрическая зубная щетка
US20060096052A1 (en) * 2004-11-09 2006-05-11 Michel Parisi Toothbrush with gum protector
US11013311B2 (en) 2006-11-27 2021-05-25 Loops, Llc Composite toothbrush having safety features and methods of making same
US20140217807A1 (en) * 2006-11-27 2014-08-07 Loops, Llc Methods for Making Safety Toothbrushes
US10334940B2 (en) 2006-11-27 2019-07-02 Loops Llc Composite head toothbrush having safety features
US20080301892A1 (en) * 2007-06-07 2008-12-11 Matthew Sean Blair Replacement toothbrush system
US8448287B2 (en) 2010-10-22 2013-05-28 Mcneil-Ppc, Inc. Replaceable toothbrush head
WO2013009360A1 (en) 2011-07-12 2013-01-17 Colgate-Palmolive Company Vibratory and oscillatory toothbrush and refill head for the same
US8561249B1 (en) 2011-11-22 2013-10-22 Alevtina Malakova Multi-head toothbrush assembly
KR101129018B1 (ko) * 2012-01-05 2012-03-27 이희돈 칫솔
US8881333B1 (en) 2013-09-20 2014-11-11 Alevtina Malakova Replaceable bristle toothbrush device
RU2016121454A (ru) 2013-11-05 2017-12-11 Колгейт-Палмолив Компани Приспособление для ухода за полостью рта
USD749855S1 (en) 2013-11-05 2016-02-23 Colgate-Palmolive Company Oral care implement
US10039370B2 (en) 2013-11-05 2018-08-07 Colgate-Palmolive Company Oral care implement
WO2015069219A1 (en) 2013-11-05 2015-05-14 Colgate-Palmolive Company Oral care implement
USD764804S1 (en) 2013-11-05 2016-08-30 Colgate-Palmolive Company Oral care implement
USD751295S1 (en) 2013-11-05 2016-03-15 Colgate-Palmolive Company Oral care implement
KR101475903B1 (ko) * 2014-03-31 2014-12-23 (주)하배런메디엔뷰티 세안용 전동 브러쉬 장치
CN107949296A (zh) * 2015-09-08 2018-04-20 高露洁-棕榄公司 口腔护理器具
US9980554B2 (en) * 2016-01-27 2018-05-29 Subayu Industrial Co., Ltd. Locking structure and brush head thereof for replaceable toothbrush
CA3021605A1 (en) 2016-04-20 2017-10-26 Trisa Holding Ag Brush product and method for the production thereof
US9820560B1 (en) 2016-10-19 2017-11-21 The Brushies Llc Animal character toothbrush
BR112021024075A2 (pt) * 2019-06-14 2022-01-11 Procter & Gamble Kit para aplicação de composições de emulsão
RU195189U1 (ru) * 2019-07-25 2020-01-17 Мария Валерьевна Веселова Сменное основание с щетиной для щетки
CA3136731A1 (en) * 2019-07-30 2021-02-04 World Wide Daily Holdings Company Limited Toothbrush and device for mounting and/or demounting a toothbrush head
WO2021026718A1 (zh) * 2019-08-12 2021-02-18 龙昌日用品工业(南宁)有限公司 可更换式刷头及具有可更换式刷头的牙刷

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1396630A (en) * 1920-04-12 1921-11-08 Higbee Le Grand Toothbrush-head
US1518341A (en) * 1921-07-14 1924-12-09 F R A G Corp Fountain toothbrush
US1717125A (en) * 1928-05-08 1929-06-11 Spitz Samuel Toilet article
US1908510A (en) * 1931-05-06 1933-05-09 Lyko Medicine Company Toothbrush
US3008165A (en) * 1959-05-01 1961-11-14 Leidy G Scholl Removable brush shank
US3134121A (en) * 1961-08-11 1964-05-26 Celluloid S A Soc Brush
US3167799A (en) * 1963-05-03 1965-02-02 Ruth R Mckinley Interchangeable brush
GB992302A (en) * 1963-06-26 1965-05-19 Mendel Liebner Toothbrush
DE2402785C3 (de) * 1974-01-22 1979-11-08 Willi 5421 Fachbach Lohmann Zahnbürste
DE3038895A1 (de) * 1980-10-15 1982-08-19 Wilhelm 3300 Braunschweig Sander Zahnbehandlungsgeraet
US4543679A (en) * 1982-10-08 1985-10-01 Oral Ease Inc. Toothbrush assembly combining a handle with a replaceable brush assembly and a replaceable oral hygiene device
DE3628722C5 (de) * 1986-08-23 2005-04-14 Coronet-Werke Gmbh Zahnreinigungsgerät
DE3724640A1 (de) * 1987-07-25 1989-02-02 Nitzsche International Gmbh Zahnbuerste
US5396679A (en) * 1994-02-07 1995-03-14 Steven R. Brown Toothbrush with replaceable brush insert
DE9408268U1 (de) * 1994-05-19 1994-07-14 Seever, Wieland, 29229 Celle Zahnbürstenkopf
DE4434617A1 (de) * 1994-09-28 1996-04-04 Fuchs Gmbh Zahnbürste
DE29600398U1 (de) * 1996-01-11 1996-02-29 Rueb, Fritz Alfons, 79677 Schönau Zahnbürste mit einem auswechselbarem Borstenfeld
US5864915A (en) * 1996-10-09 1999-02-02 Ra; Dojin Toothbrush

Also Published As

Publication number Publication date
RU2171085C2 (ru) 2001-07-27
AR007434A1 (es) 1999-10-27
RU2171084C2 (ru) 2001-07-27
TW392457U (en) 2000-06-01
PL186489B1 (pl) 2004-01-30
AU3261697A (en) 1998-01-14
BR9709935A (pt) 1999-08-10
CN1222837A (zh) 1999-07-14
DE59701476D1 (de) 2000-05-25
EP0910259A1 (de) 1999-04-28
US6145153A (en) 2000-11-14
ID19309A (id) 1998-07-02
HUP9902958A2 (hu) 1999-12-28
TR199802645T2 (xx) 1999-03-22
EP0910259B1 (de) 2000-04-19
CA2258096A1 (en) 1997-12-31
CZ421698A3 (cs) 1999-04-14
JP3821853B2 (ja) 2006-09-13
HUP9902958A3 (en) 2000-07-28
AU3435197A (en) 1998-01-14
ZA975497B (en) 1998-01-30
ES2152101T3 (es) 2001-01-16
HU220332B (hu) 2001-12-28
AR007435A1 (es) 1999-10-27
CN1105529C (zh) 2003-04-16
DE59702578D1 (de) 2000-12-07
IN192227B (uk) 2004-03-20
RO115775B1 (ro) 2000-06-30
UA55418C2 (uk) 2003-04-15
PL183466B1 (pl) 2002-06-28
SK175598A3 (en) 1999-07-12
US6138316A (en) 2000-10-31
CZ421598A3 (cs) 1999-04-14
WO1997049314A1 (de) 1997-12-31
HU222070B1 (hu) 2003-04-28
SK281757B6 (sk) 2001-07-10
CN1222836A (zh) 1999-07-14
EP0942668B1 (de) 2000-11-02
EP0942668A1 (de) 1999-09-22
IN191386B (uk) 2003-11-29
JP2000512522A (ja) 2000-09-26
ID17155A (id) 1997-12-04
ES2145612T3 (es) 2000-07-01
ZA975498B (en) 1998-01-30
CN1109522C (zh) 2003-05-28
CZ289680B6 (cs) 2002-03-13
TW392456U (en) 2000-06-01
HUP9903352A2 (hu) 2000-02-28
WO1997049315A1 (de) 1997-12-31
NO985853L (no) 1998-12-14
ATE191832T1 (de) 2000-05-15
BR9709936A (pt) 1999-08-10
CZ289271B6 (cs) 2001-12-12
AU717524B2 (en) 2000-03-30
PL330526A1 (en) 1999-05-24
HUP9903352A3 (en) 2000-06-28
JP2000513957A (ja) 2000-10-24
AU717623B2 (en) 2000-03-30
DE19624962A1 (de) 1998-01-02
NO985853D0 (no) 1998-12-14
PL330722A1 (en) 1999-05-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA55417C2 (uk) Зубна щітка із змінною чистильною частиною
RU2210967C2 (ru) Зубная щетка
EP1229811B1 (en) Toothbrush
EP0769920B1 (en) Resiliently flexible bristle bearing head toothbrush
US6807703B2 (en) Toothbrush
RU2145180C1 (ru) Зубная щетка (варианты)
KR100551626B1 (ko) 교체가능한브러시부분을가진칫솔
KR100496068B1 (ko) 교체가능한세정부분을가진치아세정장치
CA2257502C (en) Dental hygiene device with replaceable cleaning part
KR101697244B1 (ko) 칫솔
KR200171064Y1 (ko) 착탈식헤드부를구비한칫솔
MXPA98010579A (es) Cepillo para los dientes con una parte de cepillo reemplazable
MXPA00012240A (en) Toothbrush with an exchangeable part
KR20110006326A (ko) 교환 가능부를 포함하는 칫솔
KR20160125325A (ko) 칫솔