UA52604C2 - Спосіб одержання оцтової кислоти карбонілюванням з іридієвим каталізатором - Google Patents

Спосіб одержання оцтової кислоти карбонілюванням з іридієвим каталізатором Download PDF

Info

Publication number
UA52604C2
UA52604C2 UA97126169A UA97126169A UA52604C2 UA 52604 C2 UA52604 C2 UA 52604C2 UA 97126169 A UA97126169 A UA 97126169A UA 97126169 A UA97126169 A UA 97126169A UA 52604 C2 UA52604 C2 UA 52604C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
propionic acid
carbonylation
zone
acetic acid
water
Prior art date
Application number
UA97126169A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Брюс Лео Вілліамс
Original Assignee
Бп Кемікелз Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Бп Кемікелз Лімітед filed Critical Бп Кемікелз Лімітед
Publication of UA52604C2 publication Critical patent/UA52604C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C53/00Saturated compounds having only one carboxyl group bound to an acyclic carbon atom or hydrogen
    • C07C53/08Acetic acid
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/10Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by reaction with carbon monoxide
    • C07C51/12Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by reaction with carbon monoxide on an oxygen-containing group in organic compounds, e.g. alcohols

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Abstract

В заявці описаний спосіб одержання технологічного потоку оцтової кислоти, що містить менше 400 част./млн. пропіонової кислоти і менше 1500 част./млн. води, при здійсненні якого передбачені наступні стадії: (а) подача метанолу і/або його реакційноздатного похідного і монооксиду вуглецю в реактор для карбонілювання, в якому в ході проведення процесу підтримують певний склад рідкої реакційної суміші, що містить: (І) іридієвий каталізатор карбонілювання, (II) метилйодидний співкаталізатор, (III) один або декілька необов'язкових промоторів, відібраних з групи, що містить рутеній, осмій, реній, кадмій, ртуть, цинк, галій, індій і вольфрам, (IV) обмежену кількість води при концентрації менше приблизно 8 мас. %, (V) метилацетат, (VI) оцтову кислоту і (VII) пропіонову кислоту як побічний продукт і її попередники, (б) відведення рідкої реакційної суміші з реактора для карбонілювання і введення щонайменше частини рідкої реакційної суміші, що відводять, з доданням, при необхідності, тепла в зону однократного рівноважного випаровування з одержанням парової фракції, що містить воду, одержувану оцтову кислоту, пропіонову кислоту як побічний продукт, метилацетат, метилйодид і попередники пропіонової кислоти і рідкої фракції, яка містить нелеткий іридієвий каталізатор, нелеткий необов'язковий промотор або промотори, оцтову кислоту і воду, (в) повернення цієї рідкої фракції з зони однократного рівноважного випаровування в реактор для карбонілювання, (г) введення парової фракції з зони однократного рівноважного випаровування в першу зону дистиляції, (д) вилучення з першої зони дистиляції в точці, що знаходиться над точкою введення парової фракції в зону однократного рівноважного випаровування, рециркуляційного потоку легких фракцій, який містить воду, метилацетат, метилйодид, оцтову кислоту і попередники пропіонової кислоти, з наступним поверненням всього цього потоку або його частини в реактор для карбонілювання і (е) вилучення з першої зони дистиляції в точці, що знаходиться під точкою введення парової фракції в зону однократного рівноважного випаровування, технологічного потоку, який містить одержувану оцтову кислоту, пропіонову кислоту як побічний продукт і менше 1500 част./млн. води, а також (ж) якщо технологічний потік, що вилучають на стадії (е), містить понад 400 част./млн. пропіонової кислоти, введення цього потоку в другу дистиляційну колону з відведенням пропіонової кислоти як побічного продукту в точці, що знаходиться під точкою введення потоку зі стадії (е), та технологічного потоку оцтової кислоти, що містить менше 400 част./млн. пропіонової кислоти і менше 1500 част./млн. води, в точці, що знаходиться над точкою введення цього потоку зі стадії (е).

Description

Даний винахід відноситься до способу одержання оцтової кислоти, зокрема до способу одержання оцтової кислоти карбонілюванням метанолу і/або його реакційноздатного похідного в присутності іридієвого каталізатора.
Оцтова кислота є добре відомим хімічним продуктом, що знаходить застосування в багатьох галузях промислового виробництва.
Способи одержання оцтової кислоти за допомогою рідкофазових реакцій карбонілювання, каталізованих іридієм, відомі і описані, наприклад, в європейських заявках А-0616997, А-0618184, А- 0643034, в патенті США 3772380, патентах Великобританії 1234641 і 1234642.
В галузях, пов'язаних з конструюванням установок для одержання оцтової кислоти карбонілюванням і з розробкою відповідних технологій одержання, існує жорстка конкуренція, тому з економічної точки зору очевидна привабливість будь-якої економії капітальних витрат і експлуатаційних видатків за рахунок усунення будь-яких вузлів установки. Технічне завдання, що покладено в основу за даним винаходом, складається із створення способу, який дозволяє знизити капітальні витрати і/або експлуатаційні видатки, пов'язані з установкою для одержання оцтової кислоти рідкофазовим карбонілюванням метанолу і/або його реакційноздатного похідного із застосуванням іридієвого каталізатора. Згідно з винаходом було встановлене, що проведення процесу в певній рідкій реакційній суміші дозволяє одержувати оцтову кислоту, якість якої з точки зору вмісту води і пропіонової кислоти є задовільним для її кінцевого промислового застосування, за допомогою єдиної дистиляційної колони для виділення з одержуваної оцтової кислоти і повернення в процес легких фракцій.
Таким чином, відповідно до даного винаходу пропонується спосіб одержання технологічного потоку оцтової кислоти, що містить менше 40б0част./млн. пропіонової кислоти і менше 1500част./млн. води, при здійсненні якого передбачені наступні стадії: (а) подача метанолу і/або його реакційноздатного похідного і монооксиду вуглецю в реактор для карбонілювання, в якому в ході проведення процесу підтримують певний склад рідкої реакційної суміші, що має: (І) іридієвий каталізатор карбонілювання; (ІЇ) метилиодидний співкаталізатор; (І) один або декілька необов'язкових промоторів, відібраних з групи, що містить рутеній, осмій, реній, кадмій, ртуть, цинк, галій, індій і вольфрам; (ІМ) обмежена кількість води при концентрації менше приблизно Змас.9о; (М) метилацетат; (МІ) оцтову кислоту; і (МІ) пропіонову кислоту як побічний продукт та її попередники; (б) відведення рідкої реакційної суміші з реактора для карбонілювання і введення щонайменше частини рідкої реакційної суміші, що відводиться, з доданням або без додання тепла в зону однократного рівноважного випаровування з одержанням парової фракції, що містить воду, одержувану оцтову кислоту, пропіонову кислоту як побічний продукт, метилацетат, метилиодид і попередники пропіонової кислоти, і рідкої фракції, що містить нелетучий іридієвий каталізатор, нелетучий необов'язковий промотор або промотори, оцтову кислоту і воду; (в) повернення цієї рідкої фракції з зони однократного рівноважного випаровування в реактор для карбонілювання; (у) введення парової фракції з зони однократного рівноважного випаровування в першу зону дистиляції; (д) вилучення з першої зони дистиляції в точці, що розміщується над точкою введення парової фракції в зону однократного рівноважного випаровування, рециркуляційного потоку легких фракцій, який містить воду, метилацетат, метилиодид, оцтову кислоту і попередники пропіонової кислоти, з наступним поверненням всього цього потоку або його частини в реактор для карбонілювання; і (е) вилучення з першої зони дистиляції в точці, що розміщується під точкою введення парової фракції в зону однократного рівноважного випаровування, технологічного потоку, який містить одержувану оцтову кислоту, пропіонову кислоту як побічний продукт і менше 1500част./млн. води; а також (ж) якщо технологічний потік, що вилучається на стадії (е), містить понад 40Очаст./млн. пропіонової кислоти, введення цього потоку в другу дистиляційну колону з відведенням пропіонової кислоти як побічного продукту в точці, що розміщується під точкою введення потоку зі стадії (е), і технологічного потоку оцтової кислоти, що містить менше 40Очаст./млн. пропіонової кислоти і менше 1500част./млн. води, в точці, що розміщується над точкою введення цього потоку зі стадії (е).
Перевага способу за даним винаходом полягає в тому, що він дозволяє одержувати оцтову кислоту, що містить менше 40Очаст./млн., наприклад, менше ЗбОчаст./млн., пропіонової кислоти і менше 1500част./млн. води, наприклад, менше 100О0част./млн., із застосуванням двох або меншого числа зон дистиляції для основної очистки, а не трьох, які звичайно застосовують в системах очистки продукту карбонілювання.
Парціальний тиск водню, що міститься в реакторі для карбонілювання, присутність якого зумовлена наприклад, реакцією конверсії водяного газу і необов'язково надходженням у вигляді компонента газової сировини, доцільно підтримувати на мінімально можливому рівні, причому, як правило, парціальний тиск складає менше 0,5 бар, переважно менше 0,3 бар. Підтримання мінімально можливого парціального тиску водню в реакторі для карбонілювання дозволяє зменшити кількість побічних продуктів гідрогенізації (метану і пропіонової кислоти). В більш прийнятному варіанті концентрацію водню у вихідному газоподібному монооксиді вуглецю підтримують на рівні менше 0.5мол.до, більш переважно менше 0,Змол.до і найбільш переважно менше 0,1мол.9о.
Концентрацію метилиодидного співкаталізатора в рідкій реакційній суміші доцільно підтримувати на рівні більше 4мас.9о, як правило, 4 - 20мас.9о, переважно 4 - 1бмас.9о. З підвищенням концентрації метилиодиду в рідкій реакційній суміші вміст пропіонової кислоти як побічного продукту зменшується.
Прийнятне молярне співвідношення метилйиодид: іридій в рідкій реакційній суміші складає |від більше 201: 1, переважно |до 4001: 1, більш переважно (20 - 200): 1. Із збільшенням молярного співвідношення метилиодид: іридієвий каталізатор в рідкій реакційній суміші кількість утвореної як побічний продукт пропіонової кислоти зменшується.
Переважний надлишковий тиск, що підтримується в зоні однократного рівноважного випаровування, нижче, ніж в реакторі, і звичайно складає 0 - 10 бар. Більш переважна температура, що підтримується в зоні однократного рівноважного випаровування, дорівнює 100 - 16070.
Парову фракцію з зони однократного рівноважного випаровування можна вводити в першу зону дистиляції в формі пари або ж конденсовані компоненти, що містяться в ній, можна частково або повністю конденсувати і цю парову фракцію можна вводити у вигляді суміші пари/рідини або у вигляді рідини з неконденсованими компонентами.
У переважному варіанті перша зона дистиляції має до 40 теоретичних ступенів. Оскільки зони дистиляції можуть характеризуватися різноманітною ефективністю, ця зона може бути еквівалентною 57 фактичним ступеням з ефективністю приблизно 0,7 або 80 фактичним ступеням з ефективністю приблизно 0,5.
В переважному варіанті потік одержуваної кислоти можна відводити з нижньої частини першої зони дистиляції або в точці, що на одну або декілька ступенів вище нижньої частини зони дистиляції.
Технологічний потік, що містить оцтову кислоту, можна відводити у вигляді рідини або у вигляді пари. Коли технологічний потік відводять у вигляді пари, з нижньої частини дистиляційної зони в більш прийнятному варіанті відбирають також невелику кількість рідких конденсатних фракцій.
Коли потік пари, що відводиться з головки першої зони дистиляції, охолоджується, він часто виявляється двофазовим. Якщо цей головний погон є двофазовим, матеріал для зрошення цієї дистиляційної зони більш прийнятно одержувати розподілом фаз із застосуванням тільки легкої, водної фази, а важку, багату на метилиодид фазу повертають в реактор для карбонілювання. В реактор для карбонілювання можна повертати щонайменше частину водної фази.
Придатні для використання у способі за даним винаходом реакційноздатні похідні метанолу містять метилацетат, диметиловий ефір і метилиодид. Як реагенти у способі за даним винаходом може бути використана суміш метанолу з його реакційноздатними похідними. В переважному варіанті як реагенти застосовують метанол і/або метилацетат. У випадку застосування метилацетату або диметилового ефіру для одержання оцтової кислоти як співреагента потрібна також вода. Внаслідок взаємодії з одержуваною оцтовою кислотою або розчинником щонайменше деяка кількість метанолу і/або його реакційноздатного похідного звичайно перетворюється в метилацетат, який, таким чином, міститься в рідкій реакційній суміші.
Прийнятна концентрація метилацетату в рідкій реакційній суміші складає 1 - 7Омас.9о, переважно 2 - 5омас.оо і більш переважно 5 - 40мас.Ою.
Монооксид вуглецю, що подається в реактор для карбонілювання, може бути практично чистим або може містити інертні домішки, такі, як діоксид вуглецю, метан, азот, благородні гази, вода і С1-Са парафінові вуглеводні. Прийнятний парціальний тиск монооксиду вуглецю в реакторі для карбонілювання складає 1 - 70 бар, переважно 1 - 35 бар, більш переважно 1 - 20 бар.
Прийнятний надлишковий тиск, що підтримується в реакторі для карбонілювання, складає 10 - 200 бар, переважно 15 - 100 бар, більш переважно 15 - 50 бар.
Прийнятна температура, що підтримується в реакторі для карбонілювання, складає 100 - 300"С, переважно 150 - 22070.
В переважному варіанті спосіб за даним винаходом здійснюють проведенням безперервного процесу, але його можна також здійснювати проведенням періодичного процесу.
Іридієвий каталізатор в рідкій реакційній суміші може містити будь-яку іридійвмісну сполуку, яка є розчинною в цій рідкій реакційній суміші. Іридієвий каталізатор можна вводити в рідку реакційну суміш для реакції карбонілювання в будь-якій прийнятній формі, в якій він розчиняється в рідкій реакційній суміші або здатний переходити в розчинну форму. Приклади відповідних іридійвмісних сполук, які можна уводити в рідку реакційну суміш, містять ІгСі», Ігіз, ІгВгз, Пг(СО)2Це, Пг(СО)2СЦ», Пг(Со)2Впл2, Пг(Со)212Г НУ, ПСО)2ВгТ НУ,
Пе(СО)гіТ На, ПИСНз)Із(СО)2| НУ, Іга(СО) 2, ІгСіІз ЗНО, ІгВгз - ЗНО, Іга(СО) 2, іридій металевий, Іг2Оз, ІгО»,
ІКасас)(СО)», Іг(асас)з, ацетат іридію, (ІгзО(ОАс)в(НгО)з|(ОАсі і гексахлоріридієву кислоту (НегіїгСів|, комплекси іридію, що переважно не містять хлоридів, такі, як ацетати, оксалати і ацетоацетати, що є розчинними в одному або декількох компонентах реакції карбонілювання, таких, як вода, спирт і/або карбонова кислота.
Особливо більш прийнятний зелений ацетат іридію, який можна застосовувати в оцтовій кислоті або водному розчині оцтової кислоти. Прийнятна концентрація іридію складає менше 250Очаст./млн., переважно 400 - 2000част./млн.
У способі за даним винаходом реакційна суміш може містити один або декілька необов'язкових промоторів. В переважному варіанті прийнятні промотори відбирають з групи, що містить рутеній, осмій, реній, кадмій, ртуть, цинк, галій, індій і вольфрам, більш переважні рутеній і осмій і найбільш переважний рутеній. В переважному варіанті промотор міститься в ефективній кількості, аж до межі його розчинності в рідкій реакційній суміші і/або будь-яких технологічних потоках рідини, які повертають в реактор для карбонілювання зі стадії виділення оцтової кислоти. Доцільно, щоб вміст промотору в рідкій реакційній суміші відповідав молярному співвідношенню промотор: іридій (0,5 - 15): 1.
Промотор може являти собою будь-яку прийнятну промоторну металовмісну сполуку, яка є розчинною в рідкій реакційній суміші. Промотор можна додавати в рідку реакційну суміш для реакції карбонілювання в будь-якій прийнятній формі, в якій він є розчинним в цій рідкій реакційній суміші або здатним переходити в розчинну форму. Приклади відповідних рутенійвмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, містять в собі хлорид рутенію (Ії), тригідрат хлориду рутенію (ІІІ), хлорид рутенію (ІМ), бромід рутенію (І), рутеній металевий, оксиди рутенію, форміат рутенію (І), (Ещ(СО)зізН--, ІНщСО)»іг|п,
ІАЩСО) аІ2І, (КСО) зіг|», тетра(ацето)хлоррутеній (І, 1), ацетат рутенію (ІІ), пропіонат рутенію (Ії), бутират рутенію (ІІ), пентакарбоніл рутенію, трирутенійдодекакарбоніл і змішані рутенійгалоїдкарбоніли, такі, як димер дихлортрикарбонілу рутенію (Ії), димер дибромтрикарбонілу рутенію (І) і інші рутенійорганічні комплекси, такі, як тетрахлорбіс(4-цимен)дирутеній (ІІ), тетрахлорбіс(бензол)дирутеній (ІІ), полімер дихлор(циклоокта-1,5-дієн)рутенію (ІІ) і трис(ацетилацетонат)рутеній (111).
Приклади прийнятних осмійвмісних сполук, які можуть бути використані як джерела промотору, містять в собі гідрат хлориду осмію (ПП) і його безводний хлорид, осмій металевий, тетраоксид осмію, триосмійдодекакарбоніл, (О5С0О)а4іІ2), (О5(СО)зігІг, (О5(СО)зізН" і змішані осмійгалоїдкарбоніли, такі, як димер трикарбонілдихлоросмію (ІІ) та інші осмійорганічні комплекси.
До прикладів придатних ренійвмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, відносяться Кег(СО) о, Ве(СО)5СІ, Ве(СО)5Вг, Не(СО)5І, Кесіз - хНгО, ІНе(СО)аІе, (Не(СО)42| Н" та Кесів унго.
Приклади придатних для використання кадмійвмісних сполук мають СЯ(ОАс)»2, Са», СавВіг, Сабсі»,
Са(ОН): і ацетилацетонат кадмію.
Прикладами прийнятних ртутьвмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, є
На(ОАс)», Наї!г2, НоВі», Насі», Ногі2 та НогсСі».
Приклади прийнятних цинковмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, мають 7п(ОАс)», 2п(ОН)», 2пі», 2пВі», 7пСі» і ацетилацетонат цинку.
Приклади прийнятних галійвмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, мають ацетилацетонат галію, ацетат галію, сасіз, СавВіз, Саїз, (3а2Сім та заксон)з.
Приклади прийнятних індійвмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, мають ацетилацетонат індію, ацетат індію, ІпСіз, ІпВгз, Іпіз, Іпі та Іп(ОН)»з.
Приклади прийнятних вольфрамвмісних сполук, що можуть бути використані як джерела промотору, мають УМСО)6, М/С, М/Сів М Ві», УМ» або СеНігУу (СО) з.
Переважні іридій - і промоторвмісні сполуки вільні від домішок, що забезпечують утворення або виділення іп 5йи іоногенних йодидів, які можуть інгібувати реакцію, наприклад, солі лужних або лужноземельних металів або інші металовмісні солі.
У рідкій реакційній суміші слід підтримувати мінімальну концентрацію іоногенних домішок, наприклад, таких, як (а) кородуючі метали, зокрема нікель, залізо і хром, та (б) фосфіни, азотвмісні сполуки або ліганди, що здатні до кватернізації іп 5йш, оскільки вони можуть чинити небажаний вплив на проходження реакції із-за утворення в рідкій реакційній суміші іонів Г, які здатні знижувати швидкість реакції. Деякі домішки від корозії металів, наприклад, таких, як молібден, виявляються, як було встановлено, менш чутливими до виділення іонів ГГ. Вміст кородуючих металів, які чинять зворотний вплив на швидкість проходження реакції, можна звести до мінімального шляхом застосування прийнятних стійких до корозії конструкційних матеріалів. Аналогічним чином можна підтримувати мінімальну концентрацію таких домішок, як йодиди лужних металів, наприклад, йодиду літію. Концентрацію кородуючих металів і інших іоногенних домішок можна зменшувати з використанням шару іонообмінних смол, придатних для обробки реакційної суміші, або переважно потоку, що повертається в процес, з каталізатором. Такий спосіб описаний в патенті
США 4007130. Вміст іоногенних домішок можна підтримувати на рівні нижче концентрації, що зумовлює можливість виділення в рідкій реакційній суміші менше 500част./млн. І", переважно менше 250част./млн. Г.
Вода може утворюватися в рідкій реакційній суміші іп 5йш, наприклад, внаслідок реакції етерифікації між метанольним реагентом і одержуваною оцтовою кислотою. Воду можна вводити в реактор для карбонілювання спільно з іншими компонентами рідкої реакційної суміші або окремо від них. Воду можна відділяти від інших компонентів реакційної суміші, що відводиться з реактора для карбонілювання, і можна повертати до процесу в кількості, регульованій для підтримання необхідної концентрації води в цій рідкій реакційній суміші. Прийнятна концентрація води в рідкій реакційній суміші складає 0,5 - вмас.об.
За іншим варіантом рідку реакційну суміш можна відводити з реактора для карбонілювання і вводити з доданням або без додання тепла в зону попереднього однократного рівноважного випаровування. В цій зоні попереднього однократного рівноважного випаровування фракцію парів введеної рідкої реакційної суміші після такого випаровування, що містить деяку кількість метилацетату, метилиодиду, оцтової кислоти, води, метанолу і попередників пропіонової кислоти, відділяють від фракції рідини, що утворюється в результаті попереднього однократного рівноважного випаровування і містить інші компоненти. Цю фракцію парів після попереднього однократного рівноважного випаровування повертають до реактора для карбонілювання. Фракцію рідини після попереднього однократного рівноважного випаровування вводять в зону однократного рівноважного випаровування за даним винаходом з доданням або без додання тепла аналогічно тому, як якщо б зону попереднього однократного рівноважного випаровування не застосовували. В цьому варіанті процес в зоні попереднього однократного рівноважного випаровування переважно проводять під абсолютним тиском, який нижче, ніж в реакторі, як правило, під тиском З - 9 бар, а операцію в зоні однократного рівноважного випаровування проводять під абсолютним тиском, який нижче, ніж в зоні попереднього однократного рівноважного випаровування, як правило, під тиском 1 - 4 бар. В переважному варіанті в зоні попереднього однократного рівноважного випаровування підтримують температуру 120 - 160"С, а в зоні однократного рівноважного випаровування підтримують температуру 100 - 14026.
Для стабілізації іридієвого каталізатора важливо, щоб будь-який технологічний потік, що містить іридієвий каталізатор карбонілювання, який повертають до реактора для карбонілювання, містив воду в концентрації щонайменше 0,5мас.9о.
В переважному варіанті виконання даного винаходу реакційні умови обирають таким чином, щоб одержати технологічний потік оцтової кислоти, що відводиться зі стадії (е) та який містить менше 400част./млн. пропіонової кислоти і менше 1500част./млн. води.
Нижче винахід проілюстрований з посиланням на приклади і креслення, на яких показано: на фіг.1 - схематичне зображення установки для здійснення переважного варіанта способу за даним винаходом, в якій передбачено єдину зону однократного рівноважного випаровування; на фіг2 - схематичне зображення установки для здійснення іншого більш переважного варіанта способу за даним винаходом, в якій передбачено зону попереднього однократного рівноважного випаровування, і на фіг.3 представлено схематичну ілюстрацію ще одного варіанта виконання даного винаходу, в якому проводять подальшу очистку від пропіонової кислоти.
На фіг.1 і 2 представлено реактор (1) для карбонілювання, обладнаний мішалкою (2), впускним пристосуванням (3) для монооксиду вуглецю і впускним пристосуванням (4) для метанолу і/або його реакційноздатного похідного. Реактор також обладнаний випускним пристосуванням (5) для відведення з реактора рідкої реакційної суміші ії випускним пристосуванням (6) для відведення газу з верхньої частини цього реактора. Згідно з фіг1 випускне пристосування (5) по лінії (7) через клапан (8) однократного рівноважного випаровування сполучається безпосередньо з зоною (9) однократного рівноважного випаровування.
Відповідно до фіг.2 випускне пристосування (5) по лінії (7) через клапан (27) однократного рівноважного випаровування сполучається з зоною (28) попереднього однократного рівноважного випаровування. Як показано на фіг.2, зона (28) попереднього однократного рівноважного випаровування обладнана випускним пристосуванням (29) для пари, який дозволяє повертати до реактора парову фракцію із зони попереднього однократного рівноважного випаровування, яка містить деяку кількість метилацетату, оцтової кислоти, метилиодиду, води, метанолу і попередників пропіонової кислоти, рідкої реакційної суміші, введеної в зону попереднього однократного рівноважного випаровування, її конденсують і закачують назад або за допомогою насоса (31) повертають до реактора (1). Як показано на фіг.2, зона попереднього однократного рівноважного випаровування обладнана випускним пристосуванням (30) для пропускання рідкої фракції із зони попереднього однократного рівноважного випаровування, яка містить інші компоненти введеної рідкої реакційної суміші, в зону (9) однократного рівноважного випаровування.
Відповідно до фіг.1 і 2 зона однократного рівноважного випаровування (9) являє собою адіабатичну зону однократного рівноважного випаровування з підведенням тепла, обладнану випускним пристосуванням (10) для парової фракції і випускним пристосуванням (11) для рідкої фракції, одержуваної при проведенні в ній процесу. В іншому варіанті з метою змінити співвідношення між паровою і рідкою фракціями в зону (9) однократного рівноважного випаровування можна підводити тепло. Зона однократного рівноважного випаровування обладнана також скруберною секцією (12) і необов'язковою лінією (13) для промивального матеріалу. Випускне пристосування (11) для рідини з зони однократного рівноважного випаровування сполучається з рециркуляційним насосом (14) для повернення рідкої фракції в реактор.
Щонайменше частину рідкої фракції із зони однократного рівноважного випаровування можна пропускати через шар (15) іонообмінної смоли для вилучення кородуючих металів і підтримання концентрації кородуючих металів в рідкій реакційній суміші на більш низькому рівні, ніж той, при якому виділялося б менше 50бчаст./млн. Г. Випускне пристосування (10) для пари із зони однократного рівноважного випаровування сполучається з першою зоною (16) дистиляції, обладнаної холодильником (17) для головних фракцій і відстійником (18). В ході проведення процесу пару із зони дистиляції конденсують у відстійнику з одержанням двох фаз: багатої на метилиодид фази і водної фази. Важку фазу, багату на метилиодид, повертають до реактора для карбонілювання, а більш легку, водну фазу поділяють, причому частину використовують для зрошення, подаючи в зону дистиляції, а частину повертають до реактора для карбонілювання. В цю зону дистиляції подають необов'язкову метанольну сировину (19) для конверсії йодиду водню в метилиодид, який із зони дистиляції у вигляді рециркуляційних потоків головних фракцій повертають до реактора для карбонілювання. В нижній частині зони дистиляції передбачено пристосування (20) для відбору рідини, що забезпечує можливість відведення технологічного потоку, який має оцтову кислоту, що містить менше 1500част./млн. води і менше 400част./млн. пропіонової кислоти. За іншим варіантом у зони (16) дистиляції, наведеної на фіг.1 і 2, нижче точки введення сировини може бути передбачене пристосування для відведення потоку пари, який має одержувану оцтову кислоту, що містить менше 1500част./млн. води і менше 40О0част./млн. пропіонової кислоти, а в нижній частині передбачене пристосування для відведення рідини, придатної для повернення в реактор.
Перевага застосування зони попереднього однократного рівноважного випаровування, що представлена на фіг.2, полягає в тому, що в ній можна не використовувати відстійник (18), оскільки головна фракція, яка відводиться із зони дистиляції (16), звичайно є однофазовою. Це не тільки забезпечує економію капітальних витрат, але також забезпечує досягнення ряду технологічних переваг, а саме, дозволяє уникнути всіх проблем, пов'язаних з постійним одержанням і збереженням двох фаз.
На фіг.3 позиції (1) - (19) ідентичні наведеним на фіг.1. Далі зона (16) дистиляції обладнана необов'язковим випускним пристосуванням (21) відбору з нижньої частини рідкої, конденсатної фракції для вилучення і повернення нелеткого іридію і інших висококиплячих домішок, якщо вони містяться, до реактора (1) для карбонілювання. Нижче точки введення сировини зона (16) дистиляції обладнана також засобом (22) відведення технологічного потоку парів, який містить одержувану оцтову кислоту і пропіонову кислоту як побічний продукт. Із засобу (22) відбору технологічного потоку парів пару спрямовують у проміжну точку другої дистиляційної колони (23), у якої є засіб (24) відбору легких фракцій для відведення оцтової кислоти, що містить менше 1500част./млн. води і менше 40Очаст./млн. пропіонової кислоти. За іншим варіантом цю оцтову кислоту, що містить менше 1500част./млн. води і менше 40Очаст./млн. пропіонової кислоти, можна відводити з другої дистиляційної колони (23) у вигляді бічної фракції над точкою введення парів з поверненням щонайменше частини головних фракцій, що відводяться, після їх конденсації або до реактора (1), і/або до першої дистиляційної колони (16). Цей варіант на фіг.3 не показано.
Друга дистиляційна колона (23) обладнана випускним засобом (25), що розміщується у нижній частині для вилучення пропіонової кислоти як побічного продукту.
В реакторі (1) для карбонілювання, як правило, можна створювати наступні технологічні умови: температура: 181 - 19570 загальний надлишковий тиск: 22 - 32 бар парціальний тиск монооксиду вуглецю: 8 - 10 бар парціальний тиск водню: 0,05 - 0,3 бар і підтримувати наступний вміст компонентів в рідкій реакційній суміші: іридій 700 - 1500част./млн. рутеній 1500 - 2500част./млн. метилацетат 10 - 25мас.9о метил йодид б - 12мас.Ою вода З - вмас.9о
В установці, що представлена на фіг.ї7, зона однократного рівноважного випаровування і зона дистиляції можуть працювати під надлишковим тиском 1 - З бар. В установці, показаній на фіг.2, зона (28) попереднього однократного рівноважного випаровування працює під більш високим надлишковим тиском
(наприклад, 2 - 8 бар), ніж зона (9) однократного рівноважного випаровування і перша зона дистиляції, яка може працювати під надлишковим тиском 0 - З бар.
Приклади 1 - 5
Установку, наведену на фіг.1, застосовували для одержання оцтової кислоти зі створенням умов, вказаних в наступній таблиці.
Таблиця
ОВ РИ - .-.. Петре теее т пеню льних
Стніекнітесотвю р р оленів р р ря р
Рідка реакційна суміш
ПОН ВИН МАЛИН СНИ СН СОСНИ СН
1 Ігічаст/мли) ЩІ ГЕхлШ швидкість карбонілювання |17.5 17.3 20,3...198 1955 (моль/л/г) витрата СО» (« від 0.88 0.95 055 (доз 0.67 швидкості карбопілювання) "витрата СНібевід 0001102 085 089 б. швидкості карбонілювання)
Технолагічний потік зі стадії (є)
Е воза я тохислогинаву КТ БО ЦЕ Зм У і пе СВ Н і
Ол вролонскекиокчає ОО
Іеехноястічному поті С ї і І 7 - і потоки, що вертаються до реактора
СоОо--- (о
І у 1 4 ре - 377 20 меон Й /є необов'язковий промивочний матеріал 5
Фіг. 1 й де їй чо я ов со й х-О т- ран, р»- потоки, що вертаються - г 77 до реактора
Я Я и-гя (о
ЇЇ НІ нй в 22 2-7 р 4 І 2-14 ш- 47 бу меон й зо | 20 шк / лох необов'язковий промивочний матеріал
М ван
Їх
Фіг.2 ди" 7 ши -- Є 6 т потоки, що вертаються й Р- до реактора со-- м (о НТ
Е ї Ге
Я А ста 1 Й д--19 2 1 С З р 5-5 їх 27. ді т ш 37 2. 24 меон ! /к А необов'язковий промивочний матеріал ля
І
Фіг. З

Claims (18)

1. Спосіб одержання технологічного потоку оцтової кислоти, що містить менше 400 част./млн. пропіонової кислоти і менше 1500 част./млн. води, який відрізняється тим, що у ньому передбачені наступні стадії:
(а) подача метанолу і/або його реакційноздатного похідного 1 монооксиду вуглецю в реактор для карбонілювання, в якому в ході проведення процесу підтримують певний склад рідкої реакційної суміші, що має:
(І) іридієвий каталізатор карбонілювання,
(ІІ) метилиодидний співкаталізатор,
(ШІ) один або декілька необов'язкових промоторів, відібраних з групи, що містить рутеній, осмій, реній, кадмій, ртуть, цинк, галій, індій 1 вольфрам,
(ІУ) обмежена кількість води при концентрації менше приблизно 8 мас. 90,
(У) метилацетат,
(МІ) оцтову кислоту 1
(МІ) пропіонову кислоту як побічний продукт 1 її попередники,
(0) відведення рідкої реакційної суміші з реактора для карбонілювання і введення щонайменше частини рідкої реакційної суміші, що відводять, з доданням, при необхідності, тепла в зону однократного рівноважного випаровування з одержанням парової фракції що містить воду, одержувану оцтову кислоту, пропіонову кислоту як побічний продукт, метилацетат, метилиодид і попередники пропіонової кислоти, та рідкої фракції, що містить нелеткий 1ридієвий каталізатор, нелеткий необов'язковий промотор або промотори, оцтову кислоту 1 воду,
(в) повернення цієї рідкої фракції з зони однократного рівноважного випаровування в реактор для карбонілювання,
(г) введення парової фракції з зони однократного рівноважного випаровування в першу зону дистиляції,
(д) вилучення з першої зони дистиляції в точці, що знаходиться над точкою введення парової фракції із зони однократного рівноважного випаровування, рециркуляційного потоку легких фракцій, який містить воду, метилацетат, метилиодид, оцтову кислоту і попередники пропіонової кислоти, з наступним поверненням всього цього потоку або його частини в реактор для карбонілювання і1
(е) вилучення з першої зони дистиляції в точці, що знаходиться під точкою введення парової фракції із зони однократного рівноважного випаровування, технологічного потоку, який містить одержувану оцтову кислоту, пропіонову кислоту як побічний продукт 1 менше 1500 част./млн. води, а також
(ж) якщо технологічний потік, що вилучають на стадії (ге), містить понад 400 част./млн. пропіонової кислоти, введення цього потоку в другу дистиляційну колону з відведенням пропіонової кислоти як побічного продукту в точці, що знаходиться під точкою введення потоку зі стадії (е), та технологічного потоку оцтової кислоти, що містить менше 400 част./млн. пропіонової кислоти і менше 1500 част./млн. води, в точці, що знаходиться над точкою введення цього потоку зі стадії (е).
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що метанол 1/аб0 метилацетат подають в реактор для карбонілювання.
3. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що концентрація метилиодидного співкаталізатора в рідкій реакційній суміші складає 4-16 мас. 90.
4. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що концентрація метилацетату в рідкій реакційній суміші складає 5-40 мас. 90.
5. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що концентрація води в рідкій реакційній суміші складає 0,5-8 мас. 90.
б. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що концентрація 1іридієвого каталізатора в рідкій реакційній суміші складає 400-2000 част./млн.
7. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, де молярне співвідношення метилиодид' ридій в рідкій реакційній суміші складає (20-200):1.
8. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що парціальний тиск водню, що знаходиться в реакторі для карбонілювання, підтримують на рівні менше 0,3 бар.
9. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що вміст водню у вихідному газоподібному монооксиді вуглецю підтримують на рівні менше 0,3 мол. 90.
10. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що в реакційній суміші міститься один або декілька промоторів, відібраних з групи, що містить рутеній, осмій, реній, кадмій, ртуть, цинк, галій, індій 1 вольфрам.
11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що промотор являє собою рутеній.
12. Спосіб за п. 10 або 11, де промотор міститься в рідкій реакційній суміші при молярному співвідношенні промоторпридій (0,5-15):1.
13. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що температура при карбонілюванні складає 150-220 "С, а надлишковий тиск при карбонілюванні складає 15-50 бар.
14. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що в рідкій реакційній суміші метилацетат міститься в кількості 10-25 мас. бо, метилиодид міститься в кількості 6-12 мас. 90, вода міститься в кількості 3-8 мас. Фо, іридій міститься в кількості 700-1500 част./млн., рутеній міститься в кількості 1500-2500 част./млн., парціальний тиск монооксиду вуглецю складає 8-10 бар, парціальний тиск водню дорівнює 0,05-0,3 бар, температура карбонілювання дорівнює 181-195 "С, а загальний надлишковий тиск карбонілювання складає 22-32 бар.
15. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перша зона дистиляції має до 40 теоретичних ступенів.
16. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що рідку реакційну суміш відводять з реактора для карбонілювання 1 вводять з доданням, при необхідності, тепла в зону попереднього однократного рівноважного випаровування, в якій парову фракцію уведеної рідкої реакційної суміші після такого випаровування, що містить деяку кількість метилацетату, метилиодиду, оцтової кислоти, води, метанолу і попередників пропіонової кислоти, відділяють від фракції рідини після попереднього однократного рівноважного випаровування, яка містить інші компоненти, 1 цю парову фракцію після попереднього однократного рівноважного випаровування повертають до реактора для карбонілювання, а фракцію рідини після попереднього однократного рівноважного випаровування вводять у зону однократного рівноважного випаровування на стадії (0).
17. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, де технологічний потік, який вилучають на стадії є) способу, вилучають у газоподібному стані.
18. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, де технологічний потік, який вилучають на стадії е) способу, вилучають у рідкому стані.
UA97126169A 1996-12-19 1997-12-19 Спосіб одержання оцтової кислоти карбонілюванням з іридієвим каталізатором UA52604C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9626324.9A GB9626324D0 (en) 1996-12-19 1996-12-19 Process

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA52604C2 true UA52604C2 (uk) 2003-01-15

Family

ID=10804662

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97126169A UA52604C2 (uk) 1996-12-19 1997-12-19 Спосіб одержання оцтової кислоти карбонілюванням з іридієвим каталізатором

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6140535A (uk)
EP (1) EP0849250B1 (uk)
JP (1) JP4017724B2 (uk)
KR (1) KR100540020B1 (uk)
CN (1) CN1073980C (uk)
BR (1) BR9706417A (uk)
CA (1) CA2225868C (uk)
DE (1) DE69717062T2 (uk)
GB (1) GB9626324D0 (uk)
ID (1) ID19691A (uk)
MY (1) MY117534A (uk)
NO (1) NO975916L (uk)
NZ (1) NZ329436A (uk)
RU (1) RU2183618C2 (uk)
SA (1) SA98190163B1 (uk)
SG (1) SG55437A1 (uk)
TW (1) TW448152B (uk)
UA (1) UA52604C2 (uk)
ZA (1) ZA9711267B (uk)

Families Citing this family (62)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9819606D0 (en) * 1998-09-08 1998-11-04 Bp Chem Int Ltd Carbonylation process
GB9825424D0 (en) * 1998-11-19 1999-01-13 Bp Chem Int Ltd Process
GB0211560D0 (en) 2002-05-20 2002-06-26 Bp Chem Int Ltd Process
GB0213485D0 (en) * 2002-06-12 2002-07-24 Bp Chem Int Ltd Process
JP2004131389A (ja) * 2002-10-08 2004-04-30 Daicel Chem Ind Ltd カルボン酸の製造方法及び製造システム
GB0316756D0 (en) 2003-07-17 2003-08-20 Bp Chem Int Ltd Process
US7361710B2 (en) * 2004-03-12 2008-04-22 Southern Diversified Products, Llc Functionalized vegetable oil derivatives, latex compositions and coatings
US20060236467A1 (en) * 2004-03-12 2006-10-26 Thames Shelby F Functionalized vegetable oil derivatives, latex compositions and textile finishes
US7999030B2 (en) * 2004-03-12 2011-08-16 Southern Diversified Products, Llc Latex compositions comprising functionalized vegetable oil derivatives
US7053241B1 (en) 2005-02-24 2006-05-30 Celanese International Corporation Acetic acid production methods incorporating at least one metal salt as a catalyst stabilizer
DE102005024116A1 (de) * 2005-05-25 2006-11-30 Umicore Ag & Co. Kg Verfahren zur Herstellung von Iridiumacetat
GB0601865D0 (en) * 2006-01-30 2006-03-08 Bp Chem Int Ltd Process
TWI465424B (zh) * 2006-03-21 2014-12-21 Bp Chem Int Ltd 製造醋酸的方法
US7989659B2 (en) * 2007-05-17 2011-08-02 Celanese International Corporation Method and apparatus for making acetic acid with improved light ends column productivity
US7619113B2 (en) * 2007-09-27 2009-11-17 Celanese International Corporation Method and apparatus for making acetic acid with improved purification
US7902397B2 (en) * 2007-10-11 2011-03-08 Celanese International Corporation Method and apparatus for making acetic acid with improved productivity
US7820855B2 (en) 2008-04-29 2010-10-26 Celanese International Corporation Method and apparatus for carbonylating methanol with acetic acid enriched flash stream
US8168822B2 (en) * 2009-07-07 2012-05-01 Celanese International Corporation Acetic acid production by way of carbonylation with enhanced reaction and flashing
WO2012039840A2 (en) 2010-02-02 2012-03-29 Celanese International Corporation Processes for producing alcohols from a mixed acid feed
US8460405B2 (en) 2010-02-02 2013-06-11 Celanese International Corporation Ethanol compositions
US8575403B2 (en) 2010-05-07 2013-11-05 Celanese International Corporation Hydrolysis of ethyl acetate in ethanol separation process
US8858659B2 (en) 2010-02-02 2014-10-14 Celanese International Corporation Processes for producing denatured ethanol
US8668750B2 (en) 2010-02-02 2014-03-11 Celanese International Corporation Denatured fuel ethanol compositions for blending with gasoline or diesel fuel for use as motor fuels
US8728179B2 (en) 2010-02-02 2014-05-20 Celanese International Corporation Ethanol compositions
US8541633B2 (en) 2010-02-02 2013-09-24 Celanese International Corporation Processes for producing anhydrous ethanol compositions
US8932372B2 (en) 2010-02-02 2015-01-13 Celanese International Corporation Integrated process for producing alcohols from a mixed acid feed
US8747492B2 (en) 2010-02-02 2014-06-10 Celanese International Corporation Ethanol/fuel blends for use as motor fuels
WO2012039841A1 (en) 2010-02-02 2012-03-29 Celanese International Corporation Integrated process for producing alcohols from a mixed acid feed
WO2012148509A1 (en) 2011-04-26 2012-11-01 Celanese International Corporation Process for producing ethanol using a stacked bed reactor
US8664454B2 (en) 2010-07-09 2014-03-04 Celanese International Corporation Process for production of ethanol using a mixed feed using copper containing catalyst
US8710279B2 (en) 2010-07-09 2014-04-29 Celanese International Corporation Hydrogenolysis of ethyl acetate in alcohol separation processes
US9024083B2 (en) 2010-07-09 2015-05-05 Celanese International Corporation Process for the production of ethanol from an acetic acid feed and a recycled ethyl acetate feed
US9272970B2 (en) 2010-07-09 2016-03-01 Celanese International Corporation Hydrogenolysis of ethyl acetate in alcohol separation processes
US8394988B2 (en) 2010-09-28 2013-03-12 Celanese International Corporation Production of acetic acid with high conversion rate
US8877963B2 (en) 2010-09-28 2014-11-04 Celanese International Corporation Production of acetic acid with high conversion rate
US8461379B2 (en) * 2010-10-12 2013-06-11 Celanese International Corporation Production of acetic acid comprising feeding at least one reactant to a recycle stream
SG190940A1 (en) 2010-12-15 2013-07-31 Daicel Corp Process for producing acetic acid
US8592635B2 (en) 2011-04-26 2013-11-26 Celanese International Corporation Integrated ethanol production by extracting halides from acetic acid
US9073816B2 (en) 2011-04-26 2015-07-07 Celanese International Corporation Reducing ethyl acetate concentration in recycle streams for ethanol production processes
US8754268B2 (en) 2011-04-26 2014-06-17 Celanese International Corporation Process for removing water from alcohol mixtures
US8895786B2 (en) 2011-08-03 2014-11-25 Celanese International Corporation Processes for increasing alcohol production
US9663437B2 (en) 2011-09-13 2017-05-30 Celanese International Corporation Production of acetic acid with high conversion rate
US8614359B2 (en) 2011-11-09 2013-12-24 Celanese International Corporation Integrated acid and alcohol production process
US8686201B2 (en) 2011-11-09 2014-04-01 Celanese International Corporation Integrated acid and alcohol production process having flashing to recover acid production catalyst
US9133079B2 (en) 2012-01-13 2015-09-15 Siluria Technologies, Inc. Process for separating hydrocarbon compounds
US9969660B2 (en) 2012-07-09 2018-05-15 Siluria Technologies, Inc. Natural gas processing and systems
US9598328B2 (en) 2012-12-07 2017-03-21 Siluria Technologies, Inc. Integrated processes and systems for conversion of methane to multiple higher hydrocarbon products
EP3074119B1 (en) 2013-11-27 2019-01-09 Siluria Technologies, Inc. Reactors and systems for oxidative coupling of methane
CA3123783A1 (en) 2014-01-08 2015-07-16 Lummus Technology Llc Ethylene-to-liquids systems and methods
US10377682B2 (en) 2014-01-09 2019-08-13 Siluria Technologies, Inc. Reactors and systems for oxidative coupling of methane
EP3097068A4 (en) 2014-01-09 2017-08-16 Siluria Technologies, Inc. Oxidative coupling of methane implementations for olefin production
RU2702738C2 (ru) * 2014-08-05 2019-10-10 Бп Кемикэлз Лимитед Способ
KR101821535B1 (ko) * 2015-01-30 2018-01-23 라이온델바젤 아세틸, 엘엘씨 아세트산의 회수
US10793490B2 (en) 2015-03-17 2020-10-06 Lummus Technology Llc Oxidative coupling of methane methods and systems
US9334204B1 (en) 2015-03-17 2016-05-10 Siluria Technologies, Inc. Efficient oxidative coupling of methane processes and systems
US20160289143A1 (en) 2015-04-01 2016-10-06 Siluria Technologies, Inc. Advanced oxidative coupling of methane
US9328297B1 (en) * 2015-06-16 2016-05-03 Siluria Technologies, Inc. Ethylene-to-liquids systems and methods
US20170107162A1 (en) 2015-10-16 2017-04-20 Siluria Technologies, Inc. Separation methods and systems for oxidative coupling of methane
CA3019396A1 (en) 2016-04-13 2017-10-19 Siluria Technologies, Inc. Oxidative coupling of methane for olefin production
WO2018118105A1 (en) 2016-12-19 2018-06-28 Siluria Technologies, Inc. Methods and systems for performing chemical separations
ES2960342T3 (es) 2017-05-23 2024-03-04 Lummus Technology Inc Integración de procedimientos de acoplamiento oxidativo del metano
WO2019010498A1 (en) 2017-07-07 2019-01-10 Siluria Technologies, Inc. SYSTEMS AND METHODS FOR OXIDIZING METHANE COUPLING

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3769329A (en) * 1970-03-12 1973-10-30 Monsanto Co Production of carboxylic acids and esters
BE766099A (fr) * 1970-04-23 1971-10-22 Monsanto Co Purification de courants d'acides carboxyliques
US3627967A (en) * 1970-06-15 1971-12-14 Amsted Ind Inc Power switch short circuit detector for edm
US3791935A (en) * 1971-11-10 1974-02-12 Monsanto Co Purification of carboxylic acids
US3769177A (en) * 1971-11-10 1973-10-30 Monsanto Co Purification of carboxylic acids by plural stage distillation with side stream draw-offs
BE791577A (fr) * 1971-11-19 1973-05-17 Monsanto Co Purification de courants d'acide carboxylique
US4029553A (en) * 1975-07-28 1977-06-14 Monsanto Company Purification of acetic acid streams by distillation
US4039395A (en) * 1975-08-11 1977-08-02 Monsanto Company Purification of acetic acid
US4008131A (en) * 1975-12-11 1977-02-15 Monsanto Company Purification of acetic acid
GB9211671D0 (en) * 1992-06-02 1992-07-15 Bp Chem Int Ltd Process
US5672743A (en) * 1993-09-10 1997-09-30 Bp Chemicals Limited Process for the production of acetic acid
GB9306409D0 (en) * 1993-03-26 1993-05-19 Bp Chem Int Ltd Process
RU2118310C1 (ru) * 1993-03-31 1998-08-27 Асетекс Шими Способ получения карбоновых кислот или соответствующих сложных эфиров
JP3927237B2 (ja) * 1995-04-27 2007-06-06 ダイセル化学工業株式会社 酢酸の製造法
US5696284A (en) * 1995-06-21 1997-12-09 Bp Chemicals Limited Process for the carbonylation of alkyl alcohols and/or reactive derivatives thereof
GB9626429D0 (en) * 1996-12-19 1997-02-05 Bp Chem Int Ltd Process

Also Published As

Publication number Publication date
JP4017724B2 (ja) 2007-12-05
JPH10273470A (ja) 1998-10-13
SA98190163B1 (ar) 2006-10-11
CN1073980C (zh) 2001-10-31
ID19691A (id) 1998-07-30
BR9706417A (pt) 1999-11-23
KR19980064380A (ko) 1998-10-07
DE69717062D1 (de) 2002-12-19
EP0849250B1 (en) 2002-11-13
GB9626324D0 (en) 1997-02-05
TW448152B (en) 2001-08-01
CA2225868C (en) 2007-02-13
CA2225868A1 (en) 1998-06-19
MX9710425A (es) 1998-09-30
NZ329436A (en) 1998-11-25
ZA9711267B (en) 1999-06-15
NO975916D0 (no) 1997-12-16
SG55437A1 (en) 1998-12-21
RU2183618C2 (ru) 2002-06-20
EP0849250A1 (en) 1998-06-24
MY117534A (en) 2004-07-31
US6140535A (en) 2000-10-31
NO975916L (no) 1998-06-22
DE69717062T2 (de) 2003-07-17
KR100540020B1 (ko) 2006-02-28
CN1192432A (zh) 1998-09-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA52604C2 (uk) Спосіб одержання оцтової кислоти карбонілюванням з іридієвим каталізатором
RU2160248C2 (ru) Способ получения уксусной кислоты путем карбонилирования
US5932764A (en) Iridium-catalyzed carbonylation process for the production of a carboxylic acid
EP0768295B1 (en) Process for producing acetic acid
KR100386736B1 (ko) 카르복실산정제방법
CA2281379C (en) Carbonylation process
TWI481593B (zh) 藉由增強型羰化反應和閃蒸以生產醋酸之製程
UA51653C2 (uk) Спосіб одержання оцтової кислоти карбонілюванням з іридієвим каталізатором
JPH07165664A (ja) 酢酸の製造方法
RU2320638C2 (ru) Способ получения уксусной кислоты
KR100687510B1 (ko) 이리듐 및 플래티늄의 존재 하의 아세트산 및/또는 메틸아세테이트의 제조 방법
GB2334955A (en) Carbonylation process for the production of acetic acid
EP0999198B1 (en) Process for the production of acetic acid
MXPA97010425A (en) Catalytic process of catalyzed with iridio for the production of acid acet
MXPA97009588A (en) Carbonilation process catalyzed with iridio for the production of a carboxil acid
SA96170151B1 (ar) طريقة لإنتاج حمض الأسيتيك بواسطة إضافة الكربونيل