UA146757U - Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії - Google Patents

Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії Download PDF

Info

Publication number
UA146757U
UA146757U UAU202005016U UAU202005016U UA146757U UA 146757 U UA146757 U UA 146757U UA U202005016 U UAU202005016 U UA U202005016U UA U202005016 U UAU202005016 U UA U202005016U UA 146757 U UA146757 U UA 146757U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
solid dosage
medicinal product
dosage form
packaging unit
primary packaging
Prior art date
Application number
UAU202005016U
Other languages
English (en)
Inventor
Джейн Нітін
Original Assignee
Ван 99 Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ван 99 Лімітед filed Critical Ван 99 Лімітед
Priority to UAU202005016U priority Critical patent/UA146757U/uk
Publication of UA146757U publication Critical patent/UA146757U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та/або лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії, які супроводжуються профілактикою серцево-судинних захворювань, що містить одну вторинну упаковку, принаймні одну першу первинну пакувальну одиницю, яка знаходиться у вторинній упаковці, перший лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у першій первинній пакувальній одиниці та який містить як активний фармацевтичний інгредієнт розувастатин або його фармацевтично прийнятну сіль. Додатково містить принаймні одну другу первинну пакувальну одиницю та принаймні одну третю первинну пакувальну одиницю, які знаходяться у вторинній упаковці, додатково містить другий лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у другій первинній пакувальній одиниці та який містить як активний фармацевтичний інгредієнт кислоту ацетилсаліцилову та магнію гідроксид, додатково містить третій лікарський засіб у твердій дозованій формі, який знаходиться у третій первинній пакувальній одиниці та який містить як активні фармацевтичні інгредієнти олмерсартан медоксоміл та амлодипіл або його фармацевтично прийнятну сіль.

Description

Технічне рішення належить до галузі медицини, зокрема до готових лікарських засобів для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії, що супроводжуються профілактикою серцево-судинних порушень.
За даними ВООЗ серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в усьому світі.
Серцево-судинні захворювання (СС3) - група захворювань серця та судин, в яку входять: 1) гіпертонія (високий кров'яний тиск); 2) ішемічна хвороба серця; 3) порушення мозкового кровообігу; 4) захворювання периферійних судин; 5) серцева недостатність; 6) ревматичні захворювання серця; 7) вроджені пороки серця та 8) кардіоміопатії. Порушення мозкового кровообігу, що можуть призводити до інфарктів та інсультів, розвиваються, головним чином, в результаті закупорювання судин, яке перешкоджає току крові до серця та мозку. Причин закупорювання судин та факторів, які впливають на закупорювання судин, існує чимало: серед причин закупорювання судин дві є особливо поширеними - тромбоз/тромбоемболія та порушення ліпідного обміну, наприклад атеросклероз, як результат дисліпідемії. Серед факторів, які впливають на закупорювання судин можна виділити зміну реологічних властивостей крові та підвищення/зниження артеріального тиску.
Дисліпідемія - розлад, при якому підвищується рівень холестерину, зокрема холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ІХС ЛПИНЩ), та/або тригліцеридів, або знижується рівень холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ІХС ЛІПВЩ) в плазмі крові, що призводить до розвитку атеросклерозу. Дисліпідемія має декілька видів, серед яких 1) чиста або ізольована гіперхолестеринемія (підвищення тільки холестерину); 2) чиста або ізольована гіпертригліцеридемія (підвищення лише тригліцеридів); та 3) комбінована або змішана гіперліпідемія (підвищення холестерину та тригліцеридів). Також дисліпідемія ділиться на первинну, тобто генетичну, та вторинну, викликану стилем життя та іншими факторами.
Більшість випадків дисліпідемії у дорослого населення є вторинним і викликані малорухливим способом життя, надлишковим споживанням насичених жирів, холестерину та транс-ізомерів жирних кислот, і в меншому ступені є результатом наявності інших хвороб, надлишкового вживання алкоголю, паління, вживання лікарських засобів тощо.
Гіперхолестеринемія, як вид дисліпідемії - розлад, при якому суттєво підвищується рівень холестерину у крові людини, особливо підвищується такий тип холестерину, як холестерин
Зо ліпопротеїнів низької щільності (ХО ЛІИНЩ). Підвищений рівень холестерину у крові призводить до прискореного відкладання холестерину на внутрішніх стінках кровоносних судин, що призводить до утворення атеросклеротичних бляшок та розвитку атеросклерозу. При атеросклерозі утворення атеросклеротичних бляшок на внутрішніх стінках кровоносних судин, які постачають кров до серця та мозку, призводить до закупорки цих судин і розвитку ССЗ, в тому числі інфарктів та інсультів, ішемічної хвороби серця та захворювання периферійних судин.
Тромбоз - патологічний стан, викликаний формуванням всередині кровоносних судин та порожнин серця згустків крові (тромбів), які перешкоджають вільному току крові по кровоносній системі. При цьому згустки крові можуть вільно циркулювати в кровоносній системі (емболи), або закріплятися на внутрішніх стінках кровоносних судин (тромби). Однією з причин тромбозу є агрегація тромбоцитів, тобто склеювання тромбоцитів один з одним з утворенням згустків крові (тромбів), або адгезія тромбоцитів, тобто їх прилипання до внутрішніх стінок кровоносних судин.
Тому часто профілактика тромбозів направлена на зниження адгезивності та агрегації тромбоцитів за допомогою антитромбоцитарних готових лікарських засобів. До таких антитромбоцитарних готових лікарських засобів належать: 1) інгібітори тромбоксану Аг, наприклад ацетилсаліцилова кислота; 2) інгібітори фосфодіестерази, наприклад дипіридамол; та 3) інгібітори глікопротеїнових рецепторів (наприклад, абсиксимаб, тирофібан, ламіфібан).
Процеси тромбоутворення особливо активно проявляються при дестабілізації потоку крові у судинах. Наприклад, при атеросклерозі, у звуженій атеросклеротичною бляшкою ділянці судини виникає прискорений турбулентний потік, що зумовлює пошкодження та розвиток дисфункції ендотелію. Тромбоцити контактують із субендотеліальними структурами ушкодженої судинної стінки, що спричинює їхню активацію та призводить до наступної агрегації та адгезії.
На фоні дисліпідемії, зокрема гіперхолестеринемії, та атеросклерозу може розвиватися ряд серцево-судинних захворювань, наприклад, такий вид тромбозу, як артеріальний тромбоз (атеротромбоз), а також тромботичний інсульт.
Основною причиною артеріального тромбозу є ураження стінок артерій шляхом утворення на них атеросклеротичних бляшок. Утворення атеросклеротичних бляшок само по собі призводить до прогресуючого потовщення стінок артерій та звуження просвіту артерій. Головна небезпека артеріального тромбозу криється у надриві атеросклеротичної бляшки, при якому бо відбувається активація тромбоцитів. Тромбоцити у місці надриву утворюють згусток крові
(тромб), що призводить до оклюзії артерії, блокування артерії тромбом, серцевого нападу, інсульту, інфаркту, ампутації кінцівок тощо.
Інсульт - раптове та різке порушення нормального кровопостачання мозку в результаті розриву або закупорювання судин головного мозку. Тромботичний інсульт розвивається внаслідок тромбозу артерій голови та мозкових судин на фоні патологічних змін їх внутрішніх стінок (найчастіше внаслідок утворення атеросклеротичних бляшок) Утворення атеросклеротичних бляшок призводить до стенозу, підвищення в'язкості крові, підвищення вмісту альбумінів та, внаслідок цього, зміни білкового коефіцієнта крові, збільшення коагуляційної активності крові, порушення центральної гемодинаміки, зокрема зниження артеріального тиску, сповільнення артеріального кровотоку. Поступове збільшення тромбу може призвести до повного закриття просвіту судини та оклюзії.
Гіпертензія - хронічне захворювання, при якому спостерігається стійке підвищення гідравлічного тиску у артеріальних судинах великого кола кровообігу, спричинене підвищенням опору кровотоку, тобто загального периферійного опору судин. Гіпертензія є одним із основних факторів ризику інсульту, інфаркту міокарда (серцевих нападів), серцевої недостатності, аневризми артерій (наприклад, аневризми аорти), захворювання периферичних артерій і є частою причиною хронічного захворювання нирок. Первинна (есенційна) артеріальна гіпертензія - це найпоширеніша форма гіпертензії спричинена такими факторами, як неправильне харчування, зокрема споживання великої кількості солі, жирів та алкоголю, відсутність фізичної активності, зайва вага та ожиріння тощо. При цьому сама гіпертензія є фактором ризику для розвитку атеросклерозу, тромбозу, тромбоемболії та ряду інших ССЗ, і навпаки, атеросклероз, тромбоз тощо є факторами ризику для розвитку гіпертензії.
Для профілактики, а також лікування порушень ліпідного обміну, серцево-судинних ускладнень та ССЗ ВООЗ визначило ряд заходів, які діляться на два типи: 1) загальні заходи, наприклад зміна стилю життя, дотримання правильного раціону харчування, зниження споживання жирів, підвищення споживання вуглеводів та клітковини; підвищення фізичної активності; та 2) індивідуальні заходи, серед яких застосування готових лікарських засобів, наприклад готових лікарських засобів, які містять аспірин, бета-блокатори, інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту, та гіполіпідемічних готових лікарських засобів. На
Зо сьогодні для профілактики та лікування порушень ліпідного обміну, серцево-судинних ускладнень та ССЗ загалом застосовують різні підходи: 1) монотерапія гіполіпідемічними готовими лікарськими засобами на основі статинів; 2) профілактика тромбозу та тромбоемболії за рахунок попередження тромбоутворення та зміни реологічних характеристик крові за допомогою, наприклад, антитромбоцитарних, антиагрегантних, антикоагуляційних готових лікарських засобів; 3) нормалізація артеріального тиску до цільових рівнів за допомогою, наприклад, антигіпертензивних готових лікарських засобів.
Дуже великим недоліком сучасного підходу до профілактики та лікування ССЗ загалом, та захворювань, ускладнень і порушень, які спричиняють ССЗ, зокрема, є його однобічність. Для профілактики та лікування порушень ліпідного обміну, як-то дисліпідмемії, гіперхолестеринемії тощо, застосовують гіполіпідемічні готові лікарські засоби. Для лікування гіпертензії застосовують антигіпертензійні готові лікарські засоби, а для лікування тромбозу та тромбоемболії - антитромбоцитарні, антиагрегантні, антикоагуляційні готові лікарські засоби.
При цьому ССЗ може бути спричинене не одним порушенням, а декількома. Тобто пацієнту потрібно застосовувати декілька готових лікарських засобів, що суттєво негативно впливає на його прихильність до лікування.
Крім того, через те, що розвиток ССЗ найчастіше спричиняє сукупність факторів, серед яких небажання людини дотримуватися правильного режиму харчування, наявність підвищеного рівня ХС ЛІИНЩ, наявність атерокслерозу, порушене функціонування тромбоцитів, наявність супутніх захворювань, які впливають на реологічні властивості крові, тощо, однобічний підхід до профілактики та лікування ССЗ є нераціональним та неефективним. Крім того, готові лікарські засоби можуть викликати дозозалежний прояв побічних ефектів і це стримує призначення більш високих доз готового лікарського засобу для отримання терапевтичного ефекту. Тому, доцільним є застосування сукупності готових лікарських засобів, які мають різні механізми дії і по-різному впливають на розвиток ССЗ, що додатково дозволяє застосовувати невеликі дози готових лікарських засобів та по можливості нівелювати розвиток побічних ефектів.
Особлива небезпека ССЗ, що виникають на фоні порушень ліпідного обміну та серцево- судинних ускладнень, полягає в тому, що порушення ліпідного обміну та деякі серцево-судинні ускладнення, пов'язані з артеріальним тиском, часто протікають безсимптомно. При цьому прояв гострої ішемії внаслідок закупорювання судин виникає раптово, викликаючи раптовий бо клінічний прояв ССЗ та наступне можливе настання смерті впродовж декількох годин на фоні попереднього нормального загального стану здоров'я та відсутності скарг на стан здоров'я.
Тому для ССЗ на фоні порушень ліпідного обміну та серцево-судинних ускладнень особливо важливим є не лікування, а профілактика. При цьому як профілактика, так і лікування повинні бути максимально простими у дотриманні пацієнтом.
Відомий гіполіпідемічний готовий лікарський засіб РОЗУВАСТАТИН-ТЕВА (див. веб-сторінку з адресою: ПИПрз//сотрепаіййт.сот.ца/дес/264940/) для лікування гіперхолестеринемії та профілактики серцево-судинних порушень, який містить таку вторинну упаковку, як картонна коробка, яка містить три або дев'ять первинних пакувальних одиниць - блістерів з
ПВХ/ПВА/алюмінієвої фольги. В одній первинній пакувальній одинці міститься один лікарський засіб в твердій дозованій формі, а саме у формі таблетки, вкритої плівковою оболонкою, який містить як активний фармацевтичний інгредієнт розувастатин кальцію в кількості 5,21 мг, 10,42 мг, 20,83 мг або 41,67 мг (що відповідає розувастатину в кількості 5 мг, 10 мг, 20 мг або 40 мг).
При цьому всі первинні пакувальні одиниці у вторинній упаковці містять лише один лікарський засіб.
Відомий гіполіпідемічний готовий лікарський засіб достовірно знижує частоту ССЗ, зокрема інфарктів та інсультів, за рахунок зменшення розмірів атеросклеротичних бляшок. Проте, ефективність відомого гіполіпідемічного готового лікарського засобу може знижуватися в різному ступені залежно від багатьох факторів, а саме толерантності до розувастатину, гендерних особливостей фармкодинаміки розувастатину, ожиріння і надмірної ваги, високого артеріального тиску, рН шлункового соку, моторики шлунково-кишкового тракту, супутніх хвороб та патології (особливо шлунка та кишечнику, які можуть впливати на всмоктування розуватстатину) тощо. В таких випадках необхідний підбір інших гіполіпідемічних готових лікарських засобів на основі статинів або застосування комбінації різних готових лікарських засобів, які пригнічують розвиток ССЗ різними механізмами, наприклад гіполіпідемічних готових лікарських засобів та антитромбоцитариних готових лікарських засобів.
Крім того, відомий гіполіпідемічний готовий лікарський засіб характеризується недостатньою ефективністю. Це є наслідком того, що для профілактики та лікування ССЗ, спричинених різними механізмами, як-то закупорювання судин внаслідок відкладання атеросклеротичних бляшок та закупорювання судин внаслідок утворення тромбів, доцільно застосовувати різні за
Зо механізмами готові лікарські засоби, наприклад гіполіпідемічні готові лікарські засоби (статини) та антитромбоцитарні готові лікарські засоби. В такому випадку збільшується ймовірність успішної профілактики та лікування ССЗ.
Крім того, у випадку незадовільної ефективності окремого застосування відомого готового лікарського засобу, пацієнту необхідно застосовувати декілька готових лікарських засобів, а це суттєво впливає на прихильність пацієнта до лікування та бажання дотримувати встановленого режиму лікування. При цьому прихильність пацієнта до лікування завжди є великою проблемою і сильно залежить від організації самого режиму лікування, тобто необхідності відвідувати лікарню, кількості готових лікарських засобів, які потрібно застосовувати, специфічних вимог до застосування кожного окремого готового лікарського засобу, легкості/складності розрізняти дозовані форми кожного окремого готового лікарського засобу та ймовірності переплутати дозовані форми готового лікарського засобу. Тому у випадку недостатньої ефективності для профілактики ССЗ та необхідності застосування відомого готового лікарського засобу разом з іншими готовими лікарськими засобами, виникне суттєва проблема з прихильністю пацієнтів до лікування.
Таким чином, в області профілактики та лікування хвороб, пов'язаних з порушенням утворення холестерину, та ССЗ існує гостра потреба у нових, ефективних, безпечних та зручних у застосуванні готових лікарських засобах.
Задачею технічного рішення є створення готового лікарського засобу для одночасної профілактики та/або лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії, які супроводжуються профілактикою серцево-судинних захворювань, який характеризується зручним способом застосування сукупності лікарських засобів у певних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах активних фармацевтичних інгредієнтів, підходить для клінічного та позаклінічного лікування, сприяє покращенню якості та рівня життя пацієнтів, що сприяє дотриманню пацієнтом режиму лікування та зменшенню фінансового навантаження на пацієнта, а також розширення арсеналу та асортименту готових лікарських засобів для одночасної профілактики та/або лікування есенціальної гіпертензії та гіперхолестеринемії, які супроводжуються профілактикою серцево-судинних захворювань.
Вирішення задачі досягається шляхом розташування першого лікарського засобу в твердій дозованій формі, другого лікарського засобу в твердій дозованій формі та третього лікарського бо засобу в твердій дозованій формі у певних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах активних фармацевтичних інгредієнтів окремо в першій первинній пакувальній одиниці, в другій первинній пакувальні одиниці та в третій первинній пакувальній одиниці, а три первинні пакувальні одиниці - перша, друга і третя, розташовуються в одній вторинній упаковці окремо, що дозволяє пацієнту контролювати прийом лікарських засобів відповідно до лікарського призначення.
СУТЬ ТЕХНІЧНОГО РІШЕННЯ
Задача вирішується створенням готового лікарського засобу для одночасної профілактики та/або лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії, які супроводжуються профілактикою серцево-судинних захворювань, що містить одну вторинну упаковку, принаймні одну першу первинну пакувальну одиницю, яка знаходиться у вторинній упаковці, перший лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у першій первинній пакувальній одиниці та який містить як активний фармацевтичний інгредієнт розувастатин або його фармацевтично прийнятну сіль, і додатково містить принаймні одну другу первинну пакувальну одиницю та принаймні одну третю первинну пакувальну одиницю, які знаходяться у вторинній упаковці, додатково містить другий лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у другій первинній пакувальній одиниці та який містить як активний фармацевтичний інгредієнт кислоту ацетилсаліцилову та магнію гідроксид, додатково містить третій лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у третій первинній пакувальній одиниці та який містить як активні фармацевтичні інгредієнти олмерсартан медоксоміл та амлодипіл.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, тверда дозована форма першого лікарського засобу являє собою капсулу, таблетку без оболонки або таблетку, вкриту оболонкою.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, тверда дозована форма другого лікарського засобу являє собою капсулу, таблетку без оболонки або таблетку, вкриту оболонкою.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, тверда дозована форма третього лікарського засобу являє собою капсулу, таблетку без оболонки або таблетку, вкриту оболонкою.
Зо Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, перша первинна пакувальна одиниця являє собою блістер, друга первинна пакувальна одиниця являє собою блістер, третя первинна пакувальна одиниця являє собою блістер.
Крім того, згідно одного з варіантів технічного рішенням, перша первинна пакувальна одиниця виконана такою, що містить щонайменше два ряди чарунок, друга первинна пакувальна одиниця виконана такою, що містить щонайменше два ряди чарунок, третя первинна пакувальна одиниця виконана такою, що містить щонайменше два ряди чарунок.
Крім того, згідно одного з варіантів технічного рішенням, кожен ряд чарунок містить щонайменше 5 чарунок.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, в кожній чарунці знаходиться щонайменше одна тверда дозована форма першого лікарського засобу або щонайменше одна тверда дозована форма другого лікарського засобу, або щонайменше одна тверда дозована форма третього лікарського засобу.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, вміст розувастатину або його фармацевтично прийнятної солі в твердій дозованій формі першого лікарського засобу становить 10-50 мг.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, вміст кислоти ацетилсаліцилової у твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 50-200 мг, вміст магнію гідроксиду у твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 10-40 мг.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, вміст олмесартану медоксомілу в твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 5-50 мг, вміст амлодипілу у твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 2-13 мг.
Крім того, згідно з одним з варіантів технічного рішення, вторинна упаковка являє собою картонну коробку.
Лікарський засіб - речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФі та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей. Лікарський засіб може містити щонайменше одну сполуку, а саме фармацевтично активний інгредієнт. Фармацевтично активний інгредієнт першого лікарського засобу являє собою розувастатин або його фармацевтично прийнятну сіль, активний інгредієнт другого лікарського засобу являє собою кислоту ацетилсаліцилову та магнію гідроксид,
активний інгредієнт третього лікарського засобу являє собою олмесартан медоксоміл та амлодипін.
Розувастатин є гіполіпідемічним агентом та селективним і конкурентним інгібітором ферменту ГМГ-КоА-редуктази, який контролює швидкість синтезу холестерину в клітині та синтез ряду інших біологічно активних речовин, які утворюються в клітинах організму з тих же вихідних сполук, що й холестерин. Крім того, розувастатин підвищує кількість печінкових рецепторів ХС ЛІИНЩ на поверхні клітин, збільшуючи захоплення та катаболізм ХС ЛІИНЩ, та пригнічує синтез холестерину ліпопротеїнів дуже низької щільності (ХО ЛОПДНЩ), завдяки чому знижує загальну кількість ХС ЛПДНЩ та ХС ЛІПНЩ. Крім того, розувастатин підвищує ХС ЛІВЩ.
В результаті описаного механізму розувастатин сприяє зменшенню розмірів атеросклеротичних бляшок та збільшенню просвіту судин.
За одним з варіантів технічного рішення перший лікарський засіб може містити фармацевтично прийнятну сіль розувастатину, наприклад розувастатин кальцію, розувастатин магнію, розувастатин цинку, розувастатин меглюміну тощо.
У готовому лікарському засобі за технічним рішенням розувастатин або його фармацевтично прийнятна сіль призначені для лікування гіперхолестеринемії, гіперхолестеринемії з супутньою гіпертригліцеридемією, гіперхолестеринемії з супутнім діабетом.
Ацетилсаліцилова кислота - антитромбоцитарний агент, який незворотно інгібує циклооксигеназу 1 (ЦГО-1), в тому числі у тромбоцитах, і в меншому ступені інгібує циклооксигеназу 2 (ЦОГ-2). При цьому відбувається пригнічення синтезу простагландинів, тромбоксанів, особливо тромбоксану А2, та простациклінів. Оскільки тромбоцити не містять ядра, то відновлення утворення тромбоксанів можливе лише при надходженні у кров нових тромбоцитів. Крім того, ацетилсаліцилова кислота сприяє синтезу ліпоксинів - медіаторів, які мають протизапальну активність. В результаті описаного механізму ацетисаліцилова кислота додатково діє як аналгезуючий та протизапальний агент, причому прояв кожної дії залежить від дози ацетилсаліцилової кислоти.
У готовому лікарському засобі за технічним рішенням кислота ацетилсаліцилова призначена для профілактики тромбозу та тромбоемболії за рахунок зниження агрегації тромбоцитів.
Зо Олмесартан медоксоміл - антигіпертензивний агент, який виконує роль селективного антагоністу рецепторів (тип АТ) ангіотензину ЇЇ, гальмує дію ангіотензину Ії, які опосередковані рецептором АТ1, незалежно від джерела і шляху синтезу ангіотензину ІІ. Селективний антагонізм рецепторів АТ ангіотензину І призводить до збільшення в плазмі реніну та концентрацій ангіотензину І ї ангіотензину ІІ, а також до деякого зменшення концентрації альдостерону в плазмі. За рахунок описаного механізму дії олмесартан медоксоміл викликає дозозалежне, тривале зниження артеріального тиску.
Амлодипін - антигіпертензивний агент, який виконує роль антагоніста іонів кальцію (блокатора повільних кальцієвих каналів) та блокує надходження іонів кальцію крізь мембрани до клітин гладеньких м'язів міокарда та судин. Механізм гіпотензивної дії зумовлений безпосереднім впливом на гладенькі м'язи судин. За рахунок описаного механізму амлодипін розширює периферичні артеріоли і таким чином знижує загальний периферійний опір судин.
Оскільки частота серцевих скорочень практично не змінюється, зниження навантаження на серце призводить до зниження споживання енергії та потреби міокарда в кисні. Амлодипін також сприяє розширенню коронарних артеріол, як у незмінених, так і вишемізованих зонах міокарда, що збільшує надходження кисню до міокарда.
У готовому лікарському засобі за технічним рішенням амлодипін може бути сумішшю двох ізомерних форм: 5 та В. Крім того, у готовому лікарському засобі за технічним рішенням амлодипін може бути окремим ізомером: 5 або В. Крім того, у готовому лікарському засобі за технічним рішенням амлодипін може мати форму фармацевтично прийнятної солі, наприклад гідрохлориду, гідроброміду, сульфату, фосфату, кислого фосфату, ацетату, малеату, фумарату, лактату, тартрату, цитрату, глюконату, безилату, тозилату, мезилату, сукцинату, саліцилату тощо.
У готовому лікарському засобі за технічним рішенням олмесартан медоксоміл та амлодипіл або його фармацевтично прийнятна сіль призначені для зменшення артеріального тиску.
Додатково, лікарський засіб може містити фармацевтично прийнятні допоміжні речовини.
Використання прийнятних допоміжних речовин для виготовлення першого лікарського засобу в твердій дозованій формі та другого лікарського засобу в твердій дозованій формі дозволяє забезпечити одержання лікарських засобів в твердій дозованій формі, що характеризуються прийнятними фізико-хімічними показниками, органолептичними властивостями та гарними бо показниками терміну зберігання.
Як фармацевтично прийнятні допоміжні речовини можна застосовувати будь-які фармацевтично прийнятні речовини, відомі спеціалістам в галузі фармакології, а саме носії, наповнювачі, розчинники, плівкоутворювачі, гелеутворювачі, піноутворювачі, емульгатори, стабілізатори, солюбілізатори, пластифікатори, зв'язувальні речовини, змащувальні речовини, консерванти, коригенти смаку, коригенти запаху, барвники та пігменти. Як наповнювачі можна застосовувати будь-які наповнювачі, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад крохмалі, цукри (сахарозу, лактозу, глюкозу тощо), магнію карбонат, оксид магнію, хлорид натрію, гідрокарбонат натрію, каолін, желатин, целюлозу (целюлозу мікрокристалічну, метилцелюлозу, карбоксиметилцелюлозу тощо), декстрин, амілопектин тощо. Як зв'язувальні речовини можна застосовувати будь-які зв'язувальні речовини, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад целюлозу (карбоксиметилцелюлозу, оксіетилцелюлозу, оксипропілметилцелюлозу тощо), спирти (етиловий, полівиніловий тощо), полівінілпіролідон, альгінову кислоту або альгінати тощо. Як ковзні речовини можна застосовувати будь-які ковзні речовини, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад крохмалі, тальк, поліетиленоксид, аеросил тощо. Як змащувальні речовини можна застосовувати будь-які змащувальні речовини, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад магнію або кальцію стеарат, стеаринову кислоту тощо.
Одним з важливих компонентів готового лікарського засобу за технічним рішенням є гідроксид магнію. Гідроксид магнію - одночасно допоміжна речовина та антацидний агент, який нівелює розвиток побічних ефектів від кислоти ацетилсаліцилової з боку шлунково-кишкового тракту, тобто розвиток ерозійно-виразкових уражень шлунка. Гідроксид магнію має цитопротекторну дію за рахунок підвищення простагландинів у стінці шлунка, що знижує ймовірність утворення виразок, а також посилює секрецію бікарбонатів та підвищує рівень глікопротеїнів шлункового слизу. Крім того, гідроксид магнію - антитромбоцитарний агент, який змінює конформацію мембранних глікопротеїнів тромбоцитів та перешкоджає їх зв'язуванню з фібрином, знижує синтез індуктора агрегації тромбоксану А»: і таким чином інгібує агрегацію тромбоцитів. Крім того, гідроксид магнію може виконувати роль гіполіпідемічного агента за рахунок свого впливу на зменшення рівнів тригліцеридів, ХС ЛОДНЩ та апопротеїну В, а також збільшення рівню ХС ЛПВЩ.
Розувастатин або його фармацевтично прийнятна сіль у готовому лікарському засобі за
Зо технічним рішенням ефективно знижує рівень ХО ЛІНЩ, що сприяє попередженню розвитку гіперхолестеринемії, атеросклерозу та, як результат, закупорки судин атеросклеротичними бляшками.
У готовому лікарському засобі сукупність таких агентів, як кислота ацетилсаліцилова та магнію гідроксид, призначена для первинної профілактики ССЗ, таких як тромбоз та гостра серцева недостатність при наявності факторів ризику (наприклад, цукрового діабету, гіперліпідемії, артеріальної гіпертензії, ожиріння, паління, похилого віку), профілактики повторного інфаркту міокарда та тромбозу кровоносних судин, профілактики тромбоемболії, стенокардії. Крім того, застосування сукупності кислоти ацетилсаліцилової та гідроксиду магнію є найбільш оптимальним варіантом, оскільки гідроксид магнію за рахунок своєї швидкої дії максимально швидко та ефективно нівелює негативний вплив кислоти ацетилсаліцилової на стінки шлунка і при цьому немає негативного впливу на всмоктування кислоти ацетилсаліцилової. Отже, сукупність кислоти ацетилсаліцилової та гідроксиду магнію у готовому лікарському засобі за технічним рішенням дозволяє нівелювати розвиток побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту при застосуванні готового лікарського засобу, наприклад, попереджати розвиток диспепсії та збільшувати прихильність пацієнта до лікування.
Сукупність олмесартану медоксомілу та амлодипіну або його фармацевтично прийнятної солі, забезпечує синергічну антигіпертензивну дію, яка забезпечує зниження артеріального тиску в більшому ступені, ніж застосування кожного з них окремо.
Готовий лікарський засіб являє собою дозовані лікарські засоби у вигляді та стані, в якому їх застосовують, що пройшли всі стадії виробництва (виготовлення), включаючи пакування Тобто готовий лікарський засіб являє собою лікарський засіб у дозованій формі в упаковці, в якій він зберігається та реалізується. При цьому як упаковка може застосовуватися первинна пакувальна одиниця та/або вторинна упаковка.
Як первинна пакувальна одиниця може застосовуватися блістер. Блістер виготовляють з прийнятних у фармацевтичній технології матеріалів, для забезпечення ефективного зберігання лікарського засобу у твердій дозованій формі протягом усього заявленого терміну зберігання.
Для виготовлення блістеру можуть застосовуватися такі прийнятні у фармацевтичній технології матеріали, як алюміній, полімерні матеріали тощо, які є вологонепроникними та повітронепроникними, а сам блістер є герметичним, ізолює лікарський засіб у твердій дозованій формі від контакту із зовнішнім середовищем і забезпечує прийнятний термін зберігання готового лікарського засобу.
За одним із варіантів, розміщення твердих дозованих форм лікарського засобу в блістері може бути здійснене наступним чином. Кожна пакувальна одиниця, а саме блістер, містить два горизонтальні ряди чарунок, кожен ряд містить по п'ять чарунок, в кожній з яких розміщена принаймні одна тверда дозована форма першого лікарського засобу, одна тверда дозована форма другого лікарського засобу або одна тверда дозована форма третього лікарського засобу. Твердою дозованою формою лікарського засобу може бути таблетка без оболонки та/або таблетка, вкрита оболонкою, та/або капсула. Крім того, для збільшення розрізнювальної здатності та спрощення застосування готового лікарського засобу тверда дозована форма першого лікарського засобу, тверда дозована форма другого лікарського засобу та тверда дозована форма третього лікарського засобу можуть бути забарвлені у різні кольори та/або мати різне буквене позначення та/або мати різне числове позначення. Крім того, для збільшення розрізнювальної здатності та спрощення застосування готового лікарського засобу тверді дозовані форми першого лікарського засобу, тверді дозовані форми другого лікарського засобу та тверді дозовані форми третього лікарського засобу знаходяться у різних первинних пакувальних одиницях, тобто в різних блістерах, всередині однієї вторинної упаковки, тобто картонної коробки. При цьому всередині картонної коробки можуть знаходитися три або більше первинних пакувальних одиниць.
За одним із варіантів, готовий лікарський засіб за технічним рішенням містить одну вторинну упаковку - картонну коробку, всередині якої знаходяться три первинні пакувальні одиниці (перша первинна пакувальна одиниця, друга первинна пакувальна одиниця та третя первинна пакувальна одиниця) - блістери, причому кожен блістер містить два горизонтальні ряди чарунок, кожен горизонтальний ряд містить по п'ять чарунок. В кожній чарунці першої первинної пакувальної одиниці знаходиться перший лікарський засіб в твердій дозованій формі, який містить як активний фармацевтичний інгредієнт розувастатин або його фармацевтично прийнятну сіль, в кожній чарунці другої первинної пакувальної одиниці знаходиться другий лікарський засіб в твердій дозованій формі, який містить як активний фармацевтичний інгредієнт кислоту ацетилсаліцилову та гідроксид магнію, а в кожній чарунці третьої первинної
Зо пакувальної одиниці знаходиться третій лікарський засіб в твердій дозованій формі, який містить як активний фармацевтичний інгредієнт олмесартан медоксоміл та амлодипін або його фармацевично прийнятна сіль.
Відомості, які підтверджують можливість здійснення технічного рішення
ПРИКЛАД 1
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 5 мг розувастатину, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 75 мг кислоти ацетилсаліцилової та 15,2 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 20 мг олмесартану медоксомілу та 6,9 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 2
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три бо первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином, картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 10 мг розувастатину, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 75 мг кислоти ацетилсаліцилової та 15,2 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 40 мг олмесартану медоксомілу та 13,8 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД З
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу, або третього лікарського засобу.
Зо Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 20 мг розувастатину, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 100 мг кислоти ацетилсаліцилової та 30,39 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 20 мг олмесартану медоксомілу та 6,9 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 4
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу, або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 40 мг розувастатину, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 100 мг кислоти ацетилсаліцилової та 30,39 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 40 мг олмесартану медоксомілу та 13,8 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 5
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу, або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 5,21 мг розувастатину кальцію, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 75 мг кислоти ацетилсаліцилової та 15,2 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 20 мг олмесартану медоксомілу та 6,9 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 6
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній
Зо одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 10,42 мг розувастатину кальцію, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 75 мг кислоти ацетилсаліцилової та 15,2 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 40 мг олмесартану медоксомілу та 13,8 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 7
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій бо формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 20,83 мг розувастатину кальцію, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 150 мг кислоти ацетилсаліцилової та 30,39 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який містить 20 мг олмесартану медоксомілу та 6,9 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 8
Готовий лікарський засіб за технічним рішенням отримують наступним чином. За допомогою будь-якого прийнятного поліграфічного та пакувального обладнання створюється вторинна упаковка готового лікарського засобу у вигляді картонної коробки, в яку поміщаються три первинні пакувальні одиниці у вигляді блістерів, причому в першій первинній пакувальній одиниці (першому блістері) знаходяться тверді дозовані форми першого лікарського засобу, в другій первинній пакувальній одиниці (другому блістері) знаходяться тверді дозовані форми другого лікарського засобу, в третій первинній пакувальній одиниці (третьому блістері) знаходяться тверді дозовані форми третього лікарського засобу. Чарунки на блістері витискаються у два горизонтальні ряди. Кожен горизонтальний ряд включає 5 чарунок. Чарунки мають такий розмір, що можуть вмістити одну тверду дозовану форму будь-якого з першого лікарського засобу або другого лікарського засобу або третього лікарського засобу.
Сортувальна машина поміщає в кожну чарунку першого блістера по одній твердій дозованій формі першого лікарського засобу, в кожну чарунку другого блістера - по одній твердій дозованій формі другого лікарського засобу, в кожну чарунку третього блістера - по одній твердій дозованій формі третього лікарського засобу. Таким способом виготовляють три блістери. Таким чином картонна коробка готового лікарського засобу містить три блістери, причому перший блістер містить 10 твердих дозованих форм першого лікарського засобу, який містить 41,67 мг розувастатину кальцію, другий блістер містить 10 твердих дозованих форм другого лікарського засобу, який містить 150 мг кислоти ацетилсаліцилової та 30,39 мг магнію гідроксиду, третій блістер містить 10 твердих дозованих форм третього лікарського засобу, який
Зо містить 40 мг олмесартану медоксомілу та 13,8 мг амлодипіну безилату.
ПРИКЛАД 9
Було проведене клінічне дослідження по визначенню впливу першого лікарського засобу, який містив розувастатин, на рівень загального холестерину та ХС ЛІИНЩ. Перший етап дослідження становив б тижнів та включав дієту з низьким споживанням жиру. Другий етап дослідження становив 12 тижнів та являв собою рандомізований етап дослідження, на якому всіх учасників було рандомізовано у 4 групи: 1) 5 мг розувастатину; 2) 10 мг розувастатину; 3) 20 мг розувастатину; 4) плацебо. Третій етап дослідження становив 40 тижнів та являв собою відкритий етап дослідження, на якому всім учасникам підбирали ефективну дозу розувастатину, яку в подальшому застосовували.
На 6 тижнів другого етапу дослідження відсоток ХС ЛІНЩ у першій групі зменшився на 40,1 95, в другій групі - на 45,4 95, в третій групі - на 49,8 95, в четвертій групі - на 0,8 Фо. В кінці 12 тижня другого етапу дослідження середній відсоток ХС ЛІНЩ у першій групі зменшився на 38,3 95, в другій групі - на 44,6 95, в третій групі - на 50,0 Уо, в четвертій групі - на 0,7 95. При цьому в кінці 12 тижні другого етапу середній відсоток ХС ЛПВС у першій групі знизився на 2,7 ую, в другій групі підвищився на 4,395, в третій групі підвищився на 2,090; рівень тригліцеридів у першій групі зменшився на 4,8 95, в другій групі - на 18,7 Фо, у третій групі - на 13,2 Фо. В кінці 52 тижні дослідження у 41 95 осіб середній рівень ХС ЛІИНЩ досяг рівня менше 1,10 мг/мл, і у 53 9» осіб середній рівень ХС ЛІИНЩ досяг рівня менше 1,30 мг/мл.
Отже, проведене клінічне дослідження підтверджує ефективність застосування першого лікарського засобу для зменшення рівня ХС ЛІПНЩ та профілактики порушень ліпідного обміну.
ПРИКЛАД 10
Було проведене дослідження по визначенню ефективності другого лікарського засобу для первинної профілактики серцево-судинних ускладнень.
Всі учасники дослідження були рандомізовані при співвідношенні 1:1 у дві групи: перша група отримувала другий лікарський засіб, який містив 100 мг кислоти ацетилсаліцилової, один раз на добу; друга група отримувала плацебо один раз на добу. Показник ефективності - час до першого летального випадку від серцево-судинного ускладнення, інфаркту міокарду, нестабільної стенокардії, інсульту, транзиторної ішемічної атаки.
Летальні випадки від серцево-судинного ускладнення, інфаркт міокарду, нестабільна бо стенокардія, інсульт, транзиторна ішемічна атака проявилися у 4,29 95 учасників з першої групи та у 4,48 95 учасників з другої групи. Випадки шлунково-кишкової кровотечі спостерігалися у 0,97 У» учасників з першої групи та у 0,46 95 учасників з другої групи. Загальна частота випадків розвитку побічних ефектів була схожою в обох групах: 82,01 95 та 81,72 95, для першої та другої групи відповідно. При цьому загальна частота випадків розвитку серйозних побічних ефектів також була схожою для обох груп: 20,19 Фь та 20,89 95, для першої та другої групи відповідно.
Отже проведене дослідження вказує на те, що застосування лікарського засобу є безпечним та сприяє попередженню агрегації тромбоцитів, про що свідчить частота випадків шлунково- кишкової кровотечі.
ПРИКЛАД 11
Було проведене дослідження по визначенню ефективності впливу третього лікарського засобу на зменшення артеріального тиску.
Учасників дослідження було рандомізовано у чотири групи: 1) 40 мг олмесартану медоксомілу один раз на день; 2) 10 мг амлодипіну один раз на день; 3) третій лікарський засіб, який містив 40 мг олмесартану медоксомілу та 10 мг амлодипіну один раз на день; 4) плацебо.
Показник ефективності - зміна систолічного та діастолічного кров'яного тиску порівняно з вихідним рівнем.
Через 8 тижнів дослідження рівень систолічного кров'яного тиску знизився в середньому на мм рт. ст. у першій групі, на 15 мм рт. ст. - у другій групі; на ЗО мм рт. ст. - у третій групі, та на 5 мм. рт. ст. у четвертій групі. Рівень систолічного кров'яного тиску знизився в середньому на 20 10 мм рт. ст. у першій групі, на 13 мм рт. ст. - у другій групі; на 20 мм рт. ст. - у третій групі, та на 5 мм. рт. ст. у четвертій групі.
Отже, проведене дослідження вказує, що третій лікарський засіб ефективно знижує кров'яний тиск і є більш ефективним, ніж кожен окремий активний фармацевтичний інгредієнт.
Наведені приклади призначені лише для ілюстрації технічного рішення, і ні яким чином не обмежують технічне рішення.
Технічний результат, який досягається технічним рішенням, наступний: - Готовий лікарський засіб за технічним рішенням характеризується зручним способом застосування сукупності лікарських засобів у певних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах активних фармацевтичних інгредієнтів, оскільки перший лікарський засіб, другий
Зо лікарський засіб та третій лікарський засіб знаходяться в різних первинних пакувальних одиницях в одній вторинній упаковці. Розташування першого лікарського засобу, другого лікарського засобу та третього лікарського засобу в картонній коробці є особливо зручним, оскільки у людини не виникають проблеми з дотримання режиму лікування, одночасним або послідовним прийомом першого лікарського засобу, другого лікарського засобу та третього
З5 лікарського засобу; крім того, картонну коробку з першим лікарським засобом, другим лікарським засобом та третім лікарським засобом зручно транспортувати з собою та приймати перший лікарський засіб, другий лікарський засіб та третій лікарський засіб у будь-якому необхідному місці та в необхідний час. Крім того, готовий лікарський засіб за технічним рішенням зручно зберігати: тверді дозовані форми першого лікарського засобу, другого лікарського засобу та третього лікарського засобу знаходяться не лише в окремих чарунках, а й в окремих блістерах, що забезпечує дотримання всіх фармакокопейних вимог до готових лікарських засобів, а саме попередження можливої взаємодії та контамінації компонентів першого лікарського засобу, другого лікарського засобу та третього лікарського засобу. - Готовий лікарський засіб за технічним рішенням сприяє покращенню якості та рівня життя пацієнта, що сприяє дотриманню пацієнтом режиму лікування та зменшенню фінансового навантаження на пацієнта за рахунок розташування першого лікарського засобу в твердій дозованій формі, другого лікарського засобу в твердій дозованій формі та третього лікарського засобу в твердій дозованій формі в одній вторинній упаковці. Крім того, різне забарвлення або різне буквене/числове позначення або різна форма твердих дозованих форм, а також розташування твердих дозованих форм першого лікарського засобу, другого лікарського засобу та третього лікарського засобу в окремих первинних пакувальних одиницях забезпечує розрізнювальну здатність твердих дозованих форм першого лікарського засобу, другого лікарського засобу та третього лікарського засобу, спрощує прийом твердих дозованих форм, спрощує дотримання режиму лікування. Крім того, готовий лікарський засіб за технічним рішенням може застосовуватися для клінічного та позаклінічного лікування, що додатково спрощує режим лікування та збільшує бажання дотримуватися призначеного режиму лікування. - Готовий лікарський засіб за технічним рішенням сприяє зменшенню фінансового навантаження на пацієнта за рахунок придбання одного готового лікарського засобу замість придбання окремо ліполіпідемічного готового лікарського засобу, антитромбоцитарного бо готового лікарського засобу та антигіпертензійного готового лікарського засобу, що додатково сприяє дотриманню режиму лікування.
Крім того, готовий лікарський засіб за технічним рішенням за рахунок сукупності різних лікарських засобів з різним механізмом дії дозволяє застосовувати невеликі дози, що також сприяє зменшенню фінансового навантаження на пацієнта.
- Готовий лікарський засіб дозволяє розширити арсенал та асортимент готових лікарських засобів для одночасної профілактики та/або лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії, які супроводжуються профілактикою серцево-судинних захворювань за рахунок того, що пропонується сукупність першого лікарського засобу в твердій дозованій формі, який має гіполіпідемічну дію, другого лікарського засобу в твердій дозованій формі, який має антитромбоцитарну дію, та третього лікарського засобу в твердій дозованій формі, який має антигіпертензійну дію, в одному готовому лікарському засобі.

Claims (12)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та/або лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії, які супроводжуються профілактикою серцево-судинних захворювань, що містить одну вторинну упаковку, принаймні одну першу первинну пакувальну одиницю, яка знаходиться у вторинній упаковці, перший лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у першій первинній пакувальній одиниці та який містить як активний фармацевтичний інгредієнт розувастатин або його фармацевтично прийнятну сіль, який відрізняється тим, що додатково містить принаймні одну другу первинну пакувальну одиницю та принаймні одну третю первинну пакувальну одиницю, які знаходяться у вторинній упаковці, додатково містить другий лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у другій первинній пакувальній одиниці та який містить як активний фармацевтичний інгредієнт кислоту ацетилсаліцилову та магнію гідроксид, додатково містить третій лікарський засіб в твердій дозованій формі, який знаходиться у третій первинній пакувальній одиниці та який містить як активні фармацевтичні інгредієнти олмерсартан медоксоміл та амлодипіл або його фармацевтично прийнятну сіль.
2. Готовий лікарський засіб за п. 1, який відрізняється тим, що тверда дозована форма Зо першого лікарського засобу являє собою капсулу, таблетку без оболонки або таблетку, вкриту оболонкою.
3. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1, 2, який відрізняється тим, що тверда дозована форма другого лікарського засобу являє собою капсулу, таблетку без оболонки або таблетку, вкриту оболонкою.
4. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що тверда дозована форма третього лікарського засобу являє собою капсулу, таблетку без оболонки або таблетку, вкриту оболонкою.
5. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що перша первинна пакувальна одиниця являє собою блістер, друга первинна пакувальна одиниця являє собою блістер, третя первинна пакувальна одиниця являє собою блістер.
6. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що перша первинна пакувальна одиниця виконана такою, що містить щонайменше два ряди чарунок, друга первинна пакувальна одиниця виконана такою, що містить щонайменше два ряди чарунок, третя первинна пакувальна одиниця виконана такою, що містить щонайменше два ряди чарунок.
7. Готовий лікарський засіб за п. 6, який відрізняється тим, що кожен ряд чарунок містить щонайменше 5 чарунок.
8. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 6-7, який відрізняється тим, що в кожній чарунці знаходиться щонайменше одна тверда дозована форма першого лікарського засобу або щонайменше одна тверда дозована форма другого лікарського засобу, або щонайменше одна тверда дозована форма третього лікарського засобу.
9. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що вміст розувастатину або його фармацевтично прийнятної солі у твердій дозованій формі першого лікарського засобу становить 5-50 мг.
10. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що вміст кислоти ацетилсаліцилової в твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 50-200 мг, вміст магнію гідроксиду у твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 10- 40 мг.
11. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що вміст бо олмесартану медоксомілу у твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 5-
50 мг, вміст амлодипілу у твердій дозованій формі третього лікарського засобу становить 2- 13 мг.
12. Готовий лікарський засіб за будь-яким з пп. 1-11, який відрізняється тим, що вторинна упаковка являє собою картонну коробку.
UAU202005016U 2020-08-03 2020-08-03 Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії UA146757U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005016U UA146757U (uk) 2020-08-03 2020-08-03 Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005016U UA146757U (uk) 2020-08-03 2020-08-03 Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA146757U true UA146757U (uk) 2021-03-17

Family

ID=74918225

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202005016U UA146757U (uk) 2020-08-03 2020-08-03 Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA146757U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DK172236B1 (da) Lægemiddel indeholdende dipyridamol eller mopidamol og o-acetylsalicylsyre eller fysiologisk acceptable salte deraf
JPWO2008088030A1 (ja) 血栓もしくは塞栓に関連する疾患の予防又は治療用組成物
TWI361700B (en) Multilayered tablet containing pravastatin and aspirin
CN107233337A (zh) 含有epa和心血管剂的药物组合物以及使用其的方法
KR20090017423A (ko) HMG­CoA 환원효소 저해제와 아스피린을 포함하는 복합제제 및 그의 제조방법
CN105377240A (zh) 固体药物剂型
JP2003286170A (ja) アムロジピン、アムロジピン塩、もしくはフェロジピンとace阻害薬とを含有する組成物
WO2004004776A1 (en) Phamaceutical combination of a thromboxane a2 receptor antagonist and a cox-2 inhibitor
UA146757U (uk) Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенційної гіпертензії та гіперхолестеринемії
UA146312U (uk) Готовий лікарський засіб для одночасної профілактики та лікування есенціальної гіпертензії та гіперхолестеринемії
UA146760U (uk) Готовий лікарський засіб для лікування есенціальної гіпертензії
UA146309U (uk) Готовий лікарський засіб для профілактики та лікування гіперхолестеринемії і серцево-судинних захворювань
UA146759U (uk) Готовий лікарський засіб для лікування есенціальної гіпертензії
CN106310278A (zh) 一种含叶酸的多联降压药物组合物
UA146874U (uk) Готовий лікарський засіб для профілактики та лікування гіперхолестеринемії і серцево-судинних захворювань
UA146308U (uk) Готовий лікарський засіб для профілактики та лікування гіперхолестеринемії і серцево-судинних захворювань
UA146875U (uk) Готовий лікарський засіб для профілактики та лікування гіперхолестеринемії і серцево-судинних захворювань
RU2750934C2 (ru) ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ КОМПОЗИЦИЯ, СОДЕРЖАЩАЯ ИНГИБИТОР ГМГ-КоА РЕДУКТАЗЫ И ИНГИБИТОР АПФ
UA146755U (uk) Готовий лікарський засіб для профілактики та лікування гіперхолестеринемії і серцево-судинних захворювань
UA146315U (uk) Фармацевтична композиція
CN103861081B (zh) 一种培哚普利氨氯地平片剂及其生产工艺
UA146879U (uk) Фармацевтична композиція
AU5695600A (en) Use of cortisol antagonists in the treatment for heat failure
UA146756U (uk) Готовий лікарський засіб для профілактики та лікування гіперхолестеринемії і серцево-судинних захворювань
UA146877U (uk) Фармацевтична композиція