SK78298A3 - Subscriber connection net for the connection of subscriber stations to an exchange using a radio system - Google Patents

Subscriber connection net for the connection of subscriber stations to an exchange using a radio system Download PDF

Info

Publication number
SK78298A3
SK78298A3 SK782-98A SK78298A SK78298A3 SK 78298 A3 SK78298 A3 SK 78298A3 SK 78298 A SK78298 A SK 78298A SK 78298 A3 SK78298 A3 SK 78298A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
subscriber
radio base
units
radio
rbs
Prior art date
Application number
SK782-98A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert Lechner
Volker Rogasch
Original Assignee
Siemens Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Ag filed Critical Siemens Ag
Publication of SK78298A3 publication Critical patent/SK78298A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W84/00Network topologies
    • H04W84/02Hierarchically pre-organised networks, e.g. paging networks, cellular networks, WLAN [Wireless Local Area Network] or WLL [Wireless Local Loop]
    • H04W84/10Small scale networks; Flat hierarchical networks
    • H04W84/14WLL [Wireless Local Loop]; RLL [Radio Local Loop]

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka účastníckej siete na pripojenie účastníckych staníc k telekomunikačnej ústredni, ktorá obsahuje rádiový systém na vytvorenie prípojných spojov, podľa nadradeného pojmu patentového nároku 1.
Predpokladá sa teda rádiový systém, ktorého vzduchové rozhranie existuje medzi nehybnými účastníckymi prípojnými jednotkami pre účastnícke koncové prístroje, prípadne mobilnými účastníckymi koncovými prístrojmi, a rádiovými základnými stanicami, ktoré sú dimenzované vždy na obsluhu viacerých účastníckych koncových prístrojov a sú spojené prenosovou cestou s rádiovými riadiacimi jednotkami v blízkosti ústredne.
Spojenie účastníckeho koncového pristroja s ústredňou sa môže pritom vytvárať voliteľne cez aspoň dve z rádiových základných staníc. Okrem toho je bez prerušenia možný prechod k inej rádiovej základnej stanici počas existujúceho spojenia.
Doterajší stav techniky
Celkom vo všeobecnosti pre komunikačné systémy a v dôsledku toho pre taký účastnícky prípojný systém je potrebné, aby porucha jednej funkčnej jednotky smela len pre určitý počet účastníkov viesť k vynechaniu možnosti komunikácie, prípadne k prerušeniu aktívneho spojenia. V konkrétnom pri2 páde to môže byť napríklad 64 účastníkov. Ďalšia požiadavka spočíva v tom, aby taká porucha jednej funkčnej jednotky smela predstavovať len určitý rozsah prevádzkových strát, ktorý má v istých medziach stanoviť prevádzkovateľ.
Uvedené požiadavky sa majú na druhej strane dosiahnuť pri čo najmenšom vynaložení nákladov na výrobu a vývoj. Koncept s redundančnými funkčnými jednotkami alebo s mnohými malými funkčnými jednotkami, ktoré obsluhujú len malý počet účastníkov, má kvôli výrobným nákladom svoje hranice. Možnosť náhradného zapojenia na udržiavanie existujúcich spojení pri poruche jednej funkčnej jednotky sa dá, pokiaľ by sa to malo týkať väčšieho počtu spojení, dosiahnuť len za vysokých nákladov na vývoj.
Pri známej účastníckej sieti horeuvedeného druhu, pre , ktorú sa používajú aj pojmy RLL’(Rádio Local Loop) alebo RITL (Rádio In The Loop), má každý účastník voľne prístup k ľubovoľným základným staniciam, a preto je možné v priebehu existujúceho spojenia bez prerušenia prechádzať z jednej základnej stanice na druhú, keď sa kvalita rádiového spojenia zníži (Ericsson Review 2, 1994, A DECT Solution For Rádio Acces Application). Pri tejto známej účastníckej sieti existujú medzi centrálnym zariadením rádiového systému a telekomunikačnou ústredňou prenosové cesty pre signály 2 Mbit/s. Porucha jednej z prenosových ciest vedie k celkovej poruche účastníckych staníc dosiahnuteľných prostredníctvom nej.
Úloha vynálezu spočíva vo vytvorení účastníckej siete druhu uvedeného v nadradenom pojme patentového nároku 1 tak, aby sa za horeuvedených aspektov, totiž pri čo najmenších nákladoch na vývoj a výrobu, obmedzili celkové poruchy nanajvýš na vopred zadané počty účastníckych spanie a aby bolo možné v určitom rozsahu aj uchovávanie existujúcich spojení pri poruche funkčných jednotiek.
Podstata vynálezu '
Táto úloha sa rieši pomocou znakov uvedených vo význaku patentového nároku 1.
V dôsledku toho sa ako súčasť rádiových riadiacich jednotiek na strane ústredne plánuje aspoň jedna prepojovacia jednotka, koncipovaná ako poruchová jednotka, na pripojenie spojovacieho vedenia vedúceho k telekomunikačnej ústredni, ktorého báza údajov obsahuje účastnícke údaje. Okrem toho sa plánujú na strane účastníkov aspoň dve prepojovácie jednotky na pripojenie prenosovej cesty,spojenej s rádiovou.základnou stanicou, ktorých báza údajov obsahuje údaje príslušných rádiových základných staníc. Ďalej sa plánuje prepojovacia jednotka na pripojenie systému na úlohy prevádzky a údržby, z ktorého okrem iného nastáva ukladanie účastníckych údajov, prípadne údajov rádiových základných staníc do bázy údajov uvedených prepojovacích jednotiek. Napokon ako ďalšia súčasť rádiových riadiacich jednotiek sa plánuje viacnásobný zbernicový systém na spojenie prepojovacích jednotiek, ku ktorého jednotlivým zbernicovým systémom majú prepojovácie jednotky rozhrania prístup v rozdielnom rozsahu.
Na základe zoskupenia podlá vynálezu môže porucha rozhrania na strane ústredne viesť len k strate spojení ním vedených, čím sa však dodržiavajú požiadavky hornej hranice pri celkovej poruche, pretože tieto prepojovácie jednotky sú koncipované ako poruchová jednotka.
Pri poruche prepojovacej jednotky na strane účastníkov, prípadne prenosovej cesty, ktorá túto spája s rádiovou základnou stanicou, čo je prípad chyby, s ktorým treba počítať podstatne častejšie ako s poruchou prepojovacej jednotky na strane ústredne, existuje stále pre všetkých účastníkov možnosť naviazania spojenia, aj keď pri zníženej kvalite prevádzky. Nie je potrebné pri tom ani plánovať redundanciu, ani nastavovať takzvanú prevádzku „hot standby (zaťažená záloha) na uchovávanie existujúcich spojení, čím je riešenie podlá vynálezu aj náležíte málo nákladné.
V jednom vedlajšom nároku sa uvádza výhodné rozloženie funkcií postupov pri naväzovaní spojenia na základe jedného odchádzajúceho a jedného prichádzajúceho obsadenia, ktoré vedie k relatívne jednoduchej štruktúre prepojovacích jednotiek.
I ' I » ,
Ďalej sa vynález bližšie objasňuje na základe príkladu uskutočnenia s odkazom na výkres.
Prehľad obrázkov na výkrese
Obrázky znázorňujú:
> ' obrázok 1: prehľadnú schému zappjenia účastníckej siete, v ktorej sa vynález realizuje;
obrázok 2: blokovú schému rádiovej riadiacej jednotky takej prípojnej siete, ktorá je zostavená podľa vynále zu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Účastnícka sieť podľa obrázka 1 slúži na pripojenie účastníckych staníc k telekomunikačnej ústredni LE.
I
Pri účastníckych staniciach sa môže jednať o nehybné účastnícke prístroje TLN, ktoré sú v tomto prípade pripojené k účastníckym prípojným jednotkám RNT, alebo o mobilné účastnícke koncové prístroje HDY. Medzi týmito účastníckymi prípojnými jednotkami RNT, prípadne medzi mobilnými účastníckymi koncovými prístrojmi HDY a rádiovými základnými stanicami RBS existuje rádiový systém. Účastnícke prípojné jednotky RNT sú v tejto súvislosti vybavené smerovými anténami. Rádiové základné stanice môžu mať v tejto súvislosti všesmerové antény, ako je to znázornené pri rádiových základných staniciach RBS-ul až RBS-u3, znázornených v dolnej časti,
I ' í obrázka.
Najmä pre oblasti vzdialeností, ktoré sú väčšie ako 1 km, majú rádiové základné stanice taktiež smerové antény ako rádiová základná stanica RBS-ol, znázornená v hornej časti obrázka.
Predovšetkým pri vzdialenostiach, ktoré sú menšie ako 1 km, majú rádiové základné stanice sektorové antény, ktoré zachytávajú len jeden sektor spádovej oblasti, viď jednu z rádiových základných stabíc RBS-o2, znázornených v hornej časti obrázka. Použitie takých sektorových antén namiesto antény zachytávajúcej celkovú spádovú oblasť vedie k tomu, že sa môžu rádiové frekvencie, ktoré sú dovedna k dispozícii, prípadne rádiové kanály pomocou nich vytvorené, viackrát použiť s vysokým percentuálnym podielom, čím sa spek trum rádiových frekvencií, ktoré je k dispozícii, lepšie využíva.
Rádiové základné stanice uzatvárajú rádiovo špecifické ! podprogramy k účastníckym prípojným jednotkám RNT, prípadne k mobilným koncovým prístrojom HDY a tvoria rozhrania U na medených vedeniach, cez ktoré sú pripojené k jednotkám RBC, ktoré slúžia ako multiplexory na informáciu veľkého počtu takých pripojených rádiových riadiacich jednotiek RBS.
Jednotky RBC môžu byť vzdialené od ústredne, to znamená usporiadané vo vzdialenosti až do 4 km od telekomunikačnej ústredne LE, viď hornú časť obrázka 1, alebo sa môžu nachádzať v miestnej oblasti ústredne, viď dolnú časť obrázka 1. Sú spojené prenosovou cestou UT s rádiovými riadiacimi jednotkami RDU, ktoré sú ,v .každom prípade usporiadané v blízkosti ústredne. Pri prenosovej ceste UT, ktorá má v praxi šírku prenosového pásma 2 Mbit/s, sa môže jednať o medené vedenia, svetlovody alebo o trasu smerového spoja.
Rádiové riadiace jednotky RDU slúžia na riadenie potiaľ popísanej prípojnej siete. Sú spojené rozhraniami V5.1 alebo rozhraniami V5.2 a veľkým počtom medených vedení s telekomunikačnou ústredňou LE. V praxi sa môže plánovať väčší počet takých rádiových,riadiacich jednotiek, napríklad 16.
Ako znázorňuje obrázok 2, na strane pri ústredni vykazuje rádiová riadiaca jednotka RDU, vytvorená podľa vynálezu, prepojovácie jednotky LEIM1 až LEIM8, koncipované ako poruchové jednotky, na pripojenie spojovacieho vedenia, vedúceho k ústredni LE. Pri minimálnom vybavení existuje len jedna z takých prepojovacích jednotiek. Báza údajov týchto prepojovacích jednotiek obsahuje v prípade jediného umiestnenia účastnícke údaje súboru účastníkov dosiahnuteľných pomocou účastníckej siete. V tomto prípade existuje medzi prepojovacou jednotkou LEIM a ústredňou LE linkové spojenie, vedúce cez rozhranie V5.2. Pri linkovom spojení vedúcom cez rozhranie V5.1 sú účastnícke údaje rozložené na viacé prepojovácie jednotky LEIM na strane pri ústredni.
Na strane účastníkov má rádiová riadiaca jednotka RDU podlá obrázka 2 aspoň dve prepojovácie jednotky RBIM, ktorá slúži na pripojenie jednej z vyššie uvedených prenosových ciest UT, ktorými sa uskutočňuje spojenie vždy s jednou jednotkou RBC a odtiaľ s rádiovými základnými stanicami RBS, k nej pripojenými. Bázy údajov prepojovacích jednotiek RBIM obsahujú údaje vždy príslušných rádiových základných staníc RBS. ' ’> .
Ak sa prenosové cesty realizujú pomocou medených vedení alebo svetlovodov, nastáva ich pripojenie k rádiovej riadiacej jednotke RDU cez obvody s ukončovacími členmi LT-0, prípadne LT-C.
Ďalšou šúčasťou rádiovej riadiacej jednotky RDU je prepojovacia jednotka QDIM, ktorá slúži na pripojenie systému na prevádzkové úlohy a úlohy údržby. Týmto systémom sa môžu v rámci určitej konfigurácie zavádzať uvedené účastnícke údaje do bázy údajov prepojovacích jednotiek LEIM, prípadne údaje rádiových základných staníc RBS do bázy údajov prepojovacej jednotky RBIM.
Pri prichádzajúcom, to znamená z ústredne LE vychádzajúcom, obsadení účastníka sa z tej prepojovacej jednotky
LEIM na strane ústredne, ktorá obsahuje údaje príslušného účastníka vo svojej báze údajov, prepne účastnícke volanie na všetky prepojovacie jednotky RBIM na strane účastníkov, ktoré sú dosiahnuteľné prepojovacou jednotkou na strane ústredne na základe príslušného zbernicového prepojenia, a odtiaľ cez prenosovú cestu UT sa vedie ďalej na pripojené rádiové základné stanice RBS. Tým môžu účastnícke stanice prijímať volanie od ľubovoľnej z týchto dosiahnuteľných rádiových základných staníc. Potom odovzdávajú potvrdzovací signál cez príslušnú rádiovú základnú stanicu RBS prepojovacej jednotke RBIM na strane účastníka, ktorá je spojená s touto rádiovou základnou stanicou; prepojovacia jednotka RBIM volací signál vypne a účastníckej stanici priradí kanál pre užitočný signál a signalizačný kanál na vytvorenie spojenia.
; 1 ’ l
Ak v priebehu existujúceho spojenia nedosahujú rádiové, podmienky medzi účastníckou sieťou RNT a rádiovou základnou stanicou RBS vopred zadanú hodnotu, potom sa môže z účastníckej stanice žiadať výmena k inému kanálu z množstva kanálov vedených cez tú istú základnú stanicu (Intra-Cell-Transfer) alebo k rádiovému kanálu, ktorý prebieha cez inú základnú stanicu (Inter-Cell-Transfer). V poslednom uvedenom prípade potom nabieha iná prepojovacia jednotka RBIM na strane účastníka ako tá, cez ktorú bolo naviazané spojenie. Prvá menovaná prepojovacia jednotka odosiela príkaz na prepojenie ku všetkým prepojovacím jednotkám LEIM na strane ústredne, ktoré sa môžu z nej dosiahnuť. Reagujú však len tie prepojovacie jednotky LEIM, cez ktoré je spojenie aktívne vedené. V prípade rozhrania V5.2 je to predtým menovaná prepojovacia jednotka LEIM, v ktorej sú uložené údaje žiadajúceho účastníckeho koncového prístroja. Táto prepojovacia jednotka potom vyvolá prepojenie na novú rádiovú základnú stanicu RBS tým, že odošle potvrdzovací signál cez novú spojovaciu cestu k mobilnému účastnickému koncovému prístroju a len čo sa odtiaľ získa potvrdenie o prepojení ,na.nový rádiový kanál, pôvodné spojenie sa cez inú rádiovú základnú odpojí. Spojovacia cesta od prepojovacej jednotky LEIM k ústredni LE pritom zostáva nezmenená.
Pri odchádzajúcom, to znamená z účastníckej stanice vychádzajúcom, obsadení sa z tejto odovzdáva hlásenie o obsadení, ktoré prijíma ľubovoľná z veľkého počtu rádiových základných staníc RBS, prichádzajúcich do úvahy, a príslušnou prenosovou cestou UT sa odosiela k priradenej prepojovacej jednotke RBIM na strane účastníka. Odtiaľ sa dostáva toto hlásenie o obsadení ako vo vyššie popísanom prípade výmeny rádiovej bunky zasa ku všetkým prepojovacim obvodom LÉIM na stráne účastníka, dosiahnuteľným z tejto prepojovacej jednotky, z ktorých však na to reaguje len jedna, ktorá vo svojej báze údajov vykazuje údaje volajúceho účastníka. Toto nastáva vo forme vyslania potvrdzovacieho signálu k volajúcemu účastníkovi a odovzdania hlásenia o obsadení do ústredne LE. V prípade rozhrania V5.1 je to stále tá prepojovacia jednotka LEIM, ku ktorej je volajúci účastník pevne priradený.
k J
Ak pri účastníckej sieti podľa vynálezu vypadne na strane ústredne prepojovacia jednotka LEIM rádiovej riadiacej jednotky RDU, potom tým, že táto prepojovacia jednotka je koncipovaná ako poruchová jednotka, nie je postihnutých viac účastníkov, ako je povolený počet.
Ak dôjde k poruche prepojovacej jednotky RBIM na strane účastníka, potom sa zachováva možnosť na naviazanie spojenia aspoň pre všetky pevne pripojené účastnícke stanice, pretože podía vynálezu sú účastnícke prípojné jednotky inštalované tak, aby mohli dosiahnuť základné rádiové stanice, ktoré sú spojené s rozličnými prepojovacimi jednotkami RBIM na strane účastníkov.
Možné je i to, aby sa mohli z tohto dôvodu existujúce spojenia pri poruche takej prepojovacej jednotky RBIM uchovať. Je totiž stanovené, že potom, keď vypadne prenosová cesta UT, čo bude potom i ten prípad, keď vypadne príslušná prepojovacia jednotka RBIM, jednotka RBC donúti všetky k nej pripojené rádiové základné stanice prerušiť rádiokomunikačnú prevádzku. Účastnícke prípojné jednotky RNT, prípadne mobilné účastnícke koncové prístroje HDY reagujú potom, ako na predchádzajúce spracované zhoršenie rádiových podmienok, to znamená vyžadujú volný rádiový kanál inej rádiovej základnej stanice nimi dosiahnuteľnej, z ktorej sa v úspešnom prípade inicializuje naviazanie novej spojovacej cesty cez inú prenosovú cestu UT a inú prepojováciu jednotku RBIM.

Claims (2)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Účastnícka sieť na pripojenie účastníckych staníc k telekomunikačnej ústredni (LE), ktorá obsahuje rádiový systém na vytvorenie prípojných spojení, ktorého vzduchové rozhranie existuje medzi nehybnými účastníckymi prípojnými jednotkami (RNT) pre účastnícke koncové prístroje (TLN) a/alebo mobilnými účastníckymi koncovými prístrojmi (HDY) a rádiovými základnými stanicami (RBS), ktoré sú dimenzované vždy na obsluhu viacerých účastníckych koncových prístrojov (TLN; HDY) a sú spojené prenosovou cestou (UT) s rádiovými riadiacimi jednotkami (RDU) v blízkosti ústredne, pričom spojenie účastníckeho koncového prístroja (TLN; HDY) s ústredňou (LE) sa môže vytvárať voliteľne cez aspoň dve rádiové základné stanice (RBS) a počas existujúceho spojenia je bez prerušenia možný prechod k inej rádiovej ·základnej stanici (RBS)., vyznačujúca sa tým, že rádiové riadiace jednotky (RDU) obsahujú:
    a) na strane ústredne aspoň jednu prepojovaciu jednotku (LEIM), koncipovanú ako poruchová jednotka, na pripojenie spojovacieho vedenia vedúceho k ústredni (LE), ktorej báza údajov obsahuje účastnícke údaje,
    b) na strane účastníkov aspoň dve prepojovácie jednotky (RBIM) na pripojenie prenosovej cesty (UT) spojenej s aspoň jednou rádiovou základnou stanicou (RBS), ktorých báza údajov obsahuje údaje príslušnej rádiovej základnej stanice,
    c) prepojovaciu jednotku (QDIM) na pripojenie systému na úlohy prevádzky a údržby, a
    d) viacnásobný zbernicový systém (IB) s aspoň dvomi jednotlivými zbernicovými systémami na spojenie prepojovacích jednotiek podľa znakov a) až c), pričom prepojovácie jednotky (RBIM) podľa znaku b) majú prístup aspoň k jednému z týchto jednotlivých zbernicových systémov, prepojovacie. jednotky (LEIM) podľa znaku a) majú prístup aspoň k dvom a prepojovacia jednotka (QDIM) podľa znaku c) má prístup ku všetkým týmto jednotlivým zbernicovým systémom, 1 I pričom na základe priestorového usporiadania rádiových základných staníc (RBS) sú dostupné z jednej účastníckej stanice aspoň dve rádiové základné stanice spojené rozdielnymi prenosovými cestami s rádiovou riadiacou jednotkou.
  2. 2. Účastnícka sieť podľa nároku 1, vyznačujúca sa nasledovnými znakmi: .
    a) pri prichádzajúcom obsadení sa účastnícke volanie z prepojovacej jednotky (LEIM) na strane ústredne odosiela k aspoň jednej skupine prepojovacích jednotiek (RBIM) na strane účastníkov a odtiaľ k tým rádiovým základným staniciam (RBS), ktoré sú týmito riadené, takže účastnícke stanice 'môžu prijímať volanie z ľubovoľnej z týchto príslušných rádiových základných staníc, potom odovzdávajú potvrdzovací signál k príslušnému vysielajúcemu rozhraniu(RBIM), ktoré potom volací signál vypne a účastníckej stanici priradí užitočný kanál a signalizačný kanál,
    b) pri odchádzajúcom obsadení hlásenie o obsadení odosielané účastníckou stanicou prijíma ľubovoľná rádiová základná stanica (RBS) a odosiela k prepojovacej jednotke (RBIM) na )
    strane účastníka, ktorá túto riadi a ktorá posiela hlásenie o obsadení ku všetkým ňou dosiahnuteľným prepojovacím jednotkám (LEIM) na strane ústredne, z ktorých tá, ktorej báza údajov obsahuje účastnícke údaje volajúcich účastníckych staníc, vysiela potvrdzovací signál a odovzdáva hlásenie o spojení do ústredne (LE).
SK782-98A 1995-12-15 1996-12-05 Subscriber connection net for the connection of subscriber stations to an exchange using a radio system SK78298A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19547020A DE19547020C1 (de) 1995-12-15 1995-12-15 Teilnehmeranschlußnetz für den Anschluß von Teilnehmerstationen an eine Fernmeldevermittlungsstelle unter Verwendung eines Funksystems
PCT/DE1996/002326 WO1997023106A2 (de) 1995-12-15 1996-12-05 Teilnehmeranschlussnetz für den anschluss von teilnehmerstationenan eine fernmeldevermittlungsstelle unter verwendung eines funksystems

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK78298A3 true SK78298A3 (en) 1999-04-13

Family

ID=7780308

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK782-98A SK78298A3 (en) 1995-12-15 1996-12-05 Subscriber connection net for the connection of subscriber stations to an exchange using a radio system

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6188893B1 (sk)
EP (1) EP0867098B1 (sk)
AT (1) ATE196399T1 (sk)
DE (2) DE19547020C1 (sk)
ES (1) ES2150707T3 (sk)
HU (1) HU221573B (sk)
PL (1) PL182153B1 (sk)
SK (1) SK78298A3 (sk)
WO (1) WO1997023106A2 (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19710500A1 (de) * 1997-03-13 1998-09-17 Siemens Ag Netzzugangseinrichtung für den Anschluß von Funksystemen an Kommunikationsnetze
DE19834634C2 (de) * 1998-07-31 2002-06-20 Siemens Ag Kommunikationsanordnung mit zumindest einer zentralen Kommunikationseinrichtung, an die drahtlose Netzabschlußeinrichtungen für den Anschluß von Kommunikationsendgeräten anschließbar sind
US20080181238A1 (en) * 2007-01-25 2008-07-31 Raj Raheja Methods, systems, and computer program products for reducing down time while performing network modifications

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5328308A (en) * 1976-08-30 1978-03-16 Nippon Telegr & Teleph Corp <Ntt> Countermeasure system for trouble o f mobile radio
CA1288822C (en) * 1987-05-29 1991-09-10 Yoshitoshi Murata Radio communication network system comprising a connecting equipment unit operable in different modes
US5134645A (en) * 1989-06-30 1992-07-28 Berken James J Automatic and sustained association of users with communications paths
US5084869A (en) * 1990-01-31 1992-01-28 At&T Bell Laboratories Base station for mobile radio telecommunications systems
DK0473355T3 (da) * 1990-08-28 1997-10-20 Ericsson Ge Mobile Communicat Geografisk fordelt koordinationssystem beregnet for trunked radio systemer.
US5276442A (en) * 1991-02-22 1994-01-04 Ericsson Ge Mobile Communications Inc. Dynamic address allocation within RF trunking multisite switch
SE469543B (sv) * 1991-12-12 1993-07-19 Televerket Anordning foer reservvaeg vid mobilt trunkerat telekommunikationssystem
DE4315621A1 (de) * 1993-05-11 1994-11-17 Sel Alcatel Ag Schnittstellenanordnung für den Anschluß von Basisstationen an eine Nebenstellenanlage
US5590176A (en) * 1993-08-30 1996-12-31 Lucent Technologies Inc. Arrangement for local trunk hunting in a distributed switching system
CA2137385C (en) * 1994-01-03 2000-01-25 Gary Len Griffith Switching arrangement for wireless terminals connected to a switch via a digital protocol channel
US5758285A (en) * 1995-11-30 1998-05-26 Lucent Technologies Inc. Increasing the capacity of a personal communication service system by multiple connections to individual telephone links

Also Published As

Publication number Publication date
DE59605894D1 (de) 2000-10-19
PL327277A1 (en) 1998-12-07
US6188893B1 (en) 2001-02-13
WO1997023106A3 (de) 1997-07-31
ES2150707T3 (es) 2000-12-01
DE19547020C1 (de) 1996-12-12
ATE196399T1 (de) 2000-09-15
WO1997023106A2 (de) 1997-06-26
EP0867098A2 (de) 1998-09-30
HUP9902020A2 (hu) 1999-11-29
HU221573B (hu) 2002-11-28
EP0867098B1 (de) 2000-09-13
PL182153B1 (en) 2001-11-30
HUP9902020A3 (en) 1999-12-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0600681B1 (en) Microcell including radio channel units controlled by a remote macrocell radio control complex
KR100257088B1 (ko) 분산 전기통신 스위칭 시스템
US4562572A (en) Cellular mobile radio service telephone system
KR0173794B1 (ko) 독립 순차지정 능력을 가진 가입자 접속 유니트
US5574783A (en) System and method for providing competitive access telephone service for telephones connected to a remote terminal of the monopoly service provider
US5333178A (en) Mobile telephone network structure
JP3007690B2 (ja) 情報を一般の送信回線網で送信するための方法
SK78298A3 (en) Subscriber connection net for the connection of subscriber stations to an exchange using a radio system
US4730303A (en) Digital switching system with host and remote duplicated transmission controllers
US3705269A (en) Multilink wideband intercommunication system
AU739633B2 (en) 3-staged time-division switch control system
KR100279532B1 (ko) 무선통신시스템의 v5.2프로토콜이 탑재된 억세스 네트워크내의데이터 패스층과 물리계층의 분리구조와 그 두요소가 각각 탑재된 보드간의 통신방법
JPH0198359A (ja) 加入者集線通信システム
JPH11355869A (ja) 大容量電子交換装置及び方法
JP2842348B2 (ja) 局間トーキー接続方法
US7061884B2 (en) Methods and systems for communicating data at radio base station nodes that provide efficient allocation of control timeslots
JP3266322B2 (ja) 移動通信システムにおけるサテライトシステム中継方式
JP2606072B2 (ja) 呼制御方法
JP3016457B2 (ja) 通信システム
JP2828353B2 (ja) 交換システム
JP2872698B2 (ja) 分散型交換システム
KR100221841B1 (ko) 위성통신 시스템에서 아날로그가입자 다중접속장치
KR100226324B1 (ko) 전전자교환기에서의 타임스위치 호경로교환방법
JPS587967A (ja) 代替基幹回線の構成方式
WO1995022870A2 (en) Establishment of a prioritized telecommunication connection