SK286901B6 - Spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-1-fenylpyridazin-6-ónu - Google Patents

Spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-1-fenylpyridazin-6-ónu Download PDF

Info

Publication number
SK286901B6
SK286901B6 SK1317-2001A SK13172001A SK286901B6 SK 286901 B6 SK286901 B6 SK 286901B6 SK 13172001 A SK13172001 A SK 13172001A SK 286901 B6 SK286901 B6 SK 286901B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
catalyst
phenylpyridazin
chloro
amino
parts
Prior art date
Application number
SK1317-2001A
Other languages
English (en)
Other versions
SK13172001A3 (sk
Inventor
Hans Rupert Merkle
Klaus Herbig
Erich Fretschner
Helmut Fr�Hlich
Original Assignee
Basf Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Aktiengesellschaft filed Critical Basf Aktiengesellschaft
Publication of SK13172001A3 publication Critical patent/SK13172001A3/sk
Publication of SK286901B6 publication Critical patent/SK286901B6/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D237/00Heterocyclic compounds containing 1,2-diazine or hydrogenated 1,2-diazine rings
    • C07D237/02Heterocyclic compounds containing 1,2-diazine or hydrogenated 1,2-diazine rings not condensed with other rings
    • C07D237/06Heterocyclic compounds containing 1,2-diazine or hydrogenated 1,2-diazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D237/10Heterocyclic compounds containing 1,2-diazine or hydrogenated 1,2-diazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms
    • C07D237/22Nitrogen and oxygen atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Pyridine Compounds (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)

Abstract

Opisuje sa spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-1-fenylpyridazin- 6-ónu reakciou 4,5-dichlór-1-fenylpyridazin-6-ónu s vodným amoniakom v prítomnosti katalyzátora. Podľa predloženého vynálezu sa použije katalyzátor, ktorý je rozpustný vo vodnom alkalickom reakčnom médiu, ale ktorý je v podstate nerozpustný v reakčnej zmesi, ktorá sa okyslí po odstránení 4-amino-5-chlór-1- fenylpyridazin-6-ónu. Spôsob podľa vynálezu umožňuje jednoduchou metódou regeneráciu a opätovné použitie katalyzátora.

Description

Oblasť techniky
Predložený vynález sa týka spôsobu prípravy 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu reakciou 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s vodným amoniakom v prítomnosti katalyzátora.
Doterajší stav techniky
4-Amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ón (chloridazón) sa používa ako herbicíd na selektívne ničenie burín v cukrovej repe. Táto zlúčenina sa pripraví spôsobom, ako je opísané v patentovom dokumente GB 871 674, reakciou 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s vodným amoniakom za tlaku a zvýšenej teplote. Takto sa získa izoméma zmes obsahujúca približne 80 % hmotnostných 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu a približne 20 % hmotnostných 5-amino-4-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu. Izolácia chloridazónu z tejto izomémej zmesi pomocou extrakcie nežiaduceho izoméru s nepolymémym rozpúšťadlom je opísaná napríklad v nemeckom patentovom dokumente DE 16 20 186.
Okrem toho sa uskutočnili pokusy uskutočniť reakciu takým spôsobom, aby sa získal čistejší produkt. Nemecký patentový dokument DD 131 172 opisuje uvedenú reakciu v organickom rozpúšťadle, pričom sa získa čistejší produkt. Ale od použitia organických rozpúšťadiel namiesto vody sa upustilo. Európske patentové dokumenty EP 26 847 A a EP 28 359 A opisujú reakciu 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s vodným amoniakom za tlaku v prítomnosti fenolových zlúčenín obsahujúcich substituenty, ktoré robia tieto zlúčeniny rozpustnými vo vodnom reakčnom médiu. Príkladmi takýchto zlúčenín sú kyselina 4-fenolsulfónová, 3-hydroxypyridón a 3-hydroxypyridín. Týmto spôsobom sa získali veľmi dobré výťažky chloridazónu s vysokou čistotou. Použité katalyzátory sa nemôžu opätovne použiť vo forme roztoku v reakčnom médiu, pretože toto by znamenalo recirkuláciu chloridu amónneho, ktorý sa vytvorí pri reakcii. Na druhej strane, regenerácia katalyzátorov z vodného reakčného média je možná len vo veľmi obmedzenej miere, dokonca pomocou extrakcie s organickými rozpúšťadlami, z dôvodu ich vysokej rozpustnosti vo vode.
Predmetom predloženého vynálezu je poskytnúť spôsob prípravy chloridazónu, pri ktorom sa chloridazón získa vo vysokom výťažku a vo vysokej čistote a použitý katalyzátor je možné jednoduchým spôsobom opätovne použiť.
Zistili sme, že tento cieľ sa dá dosiahnuť spôsobom, pri ktorom sa 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ón nechá reagovať s vodným amoniakom v prítomnosti katalyzátora, ktorý je rozpustný v použitom reakčnom médiu, ale je v podstate nerozpustný v reakčnom médiu pri kyslej hodnote pH.
Podstata vynálezu
Predložený vynález sa v súlade s uvedeným týka spôsobu prípravy 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu reakciou 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s vodným amoniakom v prítomnosti katalyzátora, ktorý je rozpustný v použitom vodnom reakčnom médiu (t. j. pri alkalickej hodnote pH), ale je v podstate nerozpustný v reakčnom médiu, ktoré sa okyslilo po odstránení vyzrážaného 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu.
Amoniak sa pri reakcii použije vo veľkom nadbytku. Hodnota pH vodného reakčného média je teda v alkalickej oblasti. Tu použité katalyzátory sú v tomto reakčnom médiu rozpustné.
Ak sa to vyžaduje, nadbytok amoniaku sa po reakcii odstráni, napríklad stripovaním pred alebo počas chladenia reakčnej zmesi.
Získaný chloridazón sa po reakcii vyzráža ako pevná látka, predovšetkým pri chladení reakčnej zmesi. Izoluje sa z reakčného média zvyčajným spôsobom, napríklad pomocou filtrácie. Reakčné médium, ktoré zostane po izolácii chloridazónu (materský lúh), má alkalickú hodnotu pH. Nastavením kyslého pH, napríklad pH < 6, predovšetkým < 4 a predovšetkým výhodne < 2, s použitím anorganickej kyseliny, ako je kyselina chlorovodíková, kyselina sírová alebo kyselina fosforečná, alebo organickej kyseliny, ako je kyselina mravčia alebo kyselina octová, robí tento katalyzátor nerozpustným v reakčnom médiu. Vo všeobecnosti sa tento vyzráža ako amorfná alebo kryštalická pevná látka a môže sa teda izolovať jednoduchým spôsobom, napríklad pomocou filtrácie. Na účely predloženého vynálezu, „nerozpustný v reakčnom médiu“ znamená, že katalyzátor má rozpustnosť v reakčnom médiu nie vyššiu ako 5 g/1, predovšetkým nie vyššiu ako 2 g/1.
Vhodnými katalyzátormi sú predovšetkým fenolové zlúčeniny, ktorých aromatický kruhový systém je substituovaný nielen fenolovou hydroxylovou skupinou, ale tiež najmenej jedným ďalším elektróny priťahujúcim substituentom bez kyslých atómov vodíka. Na účely predloženého vynálezu, fenolovými zlúčeninami sú zlúčeniny, ktoré majú aromatický karbocyklický alebo heterocyklický kruhový systém (predovšetkým fenyl, naftyl, pyridyl, pyrimidyl a podobne), ktorý nesie najmenej jednu hydroxylovú skupinu.
Aromatický kruhový systém vo všeobecnosti nesie jeden alebo dva elektróny priťahujúce substituenty. Týmito sú predovšetkým SO2R', NO2, COR1, CF3, CN a OR1, kde R1 znamená CrC6-alkylovú skupinu alebo fenyl, ktorý môže byť substituovaný 1 alebo 2 hydroxylovými skupinami.
Fenolovými zlúčeninami, ktoré sa môžu použiť, sú napríklad 2-, 3- alebo 4-nitrofenol, 2,4-dinitrofenol, 4-benzoylfenol, 4,4'-dihydroxybenzofenón a predovšetkým bis(hydroxyfenyl)sulfóny, ako je bis(4-hydroxyfenyljsulfón.
Soli fenolových zlúčenín, napríklad soli alkalických kovov alebo kovov alkalických zemín a amónne soli, sú taktiež vhodné.
Fenolové zlúčeniny sú rozpustné vo vode vo fenoxidovej forme, ale sú v podstate nerozpustné vo vode vo forme voľných fenolov. Preto sa môžu regenerovať v podstate kvantitatívne, ale najmenej v rozsahu 80 %, predovšetkým najmenej 90 %, a použiť sa pri ďalších reakciách. Týmto spôsobom sa tiež oddeľujú od chloridu amónneho, vytvoreného pri reakcii. Pridanie zásad, ako je vodný hydroxid sodný, ku reakčnému médiu získanému po regenerácii katalyzátora, umožňuje, aby sa amoniak, ktorý je viazaný vo forme chloridu amónneho, znova uvoľnil a regeneroval.
Reakcia 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s amoniakom sa môže uskutočňovať v jednom alebo vo dvoch stupňoch. V jednostupňovom variante sa reaktanty a katalyzátor zavádzajú súčasne. V dvojstupňovom variante sa roztok katalyzátora, napríklad roztok sodnej alebo amónnej soli katalyzátora, najskôr nechá reagovať so 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónom, tak aby sa nahradil atóm chlóru v polohe 4 zodpovedajúcim fenoxidom, pričom sa získa zodpovedajúci medziprodukt. Napríklad, ak sa ako katalyzátor použije bis(4-hydroxyfenyl)sulfón, získa sa ako medziprodukt 4-(4-hydroxyfenylsulfonyl)fenyloxy-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ón. Príslušný medziprodukt sa následne nechá reagovať s vodným amoniakom za tlaku, pričom sa konvertuje na požadovaný chloridazónový produkt.
Spôsob podľa predloženého vynálezu sa vo všeobecnosti uskutočňuje pri teplotnom rozsahu od 80 do 200 °C, predovšetkým od 100 do 150 °C a výhodne od 100 do 140 °C.
Množstvo použitého katalyzátora môže varírovať v širokom rozsahu. Reakcia sa výhodne uskutočňuje v prítomnosti od 1 do 200 molámych percent, predovšetkým výhodne od 20 do 150 molámych percent, katalyzátora, vztiahnuté na 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ón.
Spôsob sa uskutočňuje pri tlaku, ktorý je vo všeobecnosti v rozsahu od 1 do 50 bar, výhodne od 3 do 20 bar. Spôsob sa predovšetkým výhodne uskutočňuje pri tlaku, ktorý sa vytvorí v uzatvorenej reakčnej nádobe pri zvolenej reakčnej teplote. Ale je taktiež možné tlak v uzatvorenej nádobe počas reakcie zvýšiť vstrekovaním amoniaku. V takomto prípade sa časť vstreknutého amoniaku rozpustí vo vodnom reakčnom médiu.
Nasledujúce príklady ilustrujú predložený vynález, bez toho, aby ho akýmkoľvek spôsobom obmedzova- li.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Príprava 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (chloridazónu) s použitím bis(4-hydroxyfenyl)sulfónu
V 250 ml miešanom autokláve sa pri teplote 130 °C počas 8 hodín miešalo 100 dielov vody, 70 dielov (1,03 mol) 25 %-ného amoniaku, 12 dielov (0,05 mol) 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (čistota: 99,7 %) a
12,5 dielov (0,05 mol) bis(4-hydroxyfenyl)sulfónu. Tlak sa rovnomerne zvýšil na približne 5 bar. Po miešaní cez noc sa tlak v autokláve znížil na atmosférický tlak, pričom nadbytok amoniaku sa odstripoval. Po ochladení na laboratórnu teplotu sa vyzrážaná pevná látka odfiltrovala, premyla sa vodou a vysušila pri teplote 50 °C vo vákuovej sušiarni.
Takto sa získalo 10,1 dielov 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, ktorý mal čistotu 98,8 %; čo zodpovedá výťažku 90 % teórie. Hodnota pH filtrátu sa adjustovala na 1,5 s použitím 60 %-nej kyseliny sírovej a vyzrážaný bis(4-hydroxyfenyl)sulfón sa odfiltroval, premyl sa vodou a vysušil. Takto sa získalo 12,6 dielov bis(4-hydroxyfenyl)-sulfónu, ktorý mal čistotu 99,2 %; čo zodpovedá 100 % množstvu použitého katalyzátora.
Príklad 2
Príprava 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (chloridazónu) s použitím bis(4-hydroxyfenyl)sulfónu ako katalyzátora
V miešanom autokláve s obsahom 1 liter sa pri teplote 130 °C počas 8 hodín miešalo 300 dielov vody, 210 dielov (3,09 mol) 25 %-ného amoniaku, 36 dielov (0,15 mol) 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (čistota: 99,7 %) a 37,5 dielov (0,15 mol) bis(4-hydroxyfenyl)sulfónu. Tlak sa rovnomerne zvýšil na približne 5 bar. Po miešaní cez noc sa tlak v autokláve znížil na atmosférický tlak, pričom nadbytok amoniaku sa odstripoval. Po ochladení na laboratórnu teplotu sa vyzrážaná pevná látka odfiltrovala, premyla sa vodou a vysušila pri teplote 50 °C vo vákuovej sušiarni.
SK 286901 Β6
Takto sa získalo 30,7 dielov 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, ktorý mal čistotu 99,9 %; čo zodpovedá výťažku 92,3 % teórie. Hodnota pH filtrátu sa adjustovala na 1,4 s použitím 60 %-nej kyseliny sírovej a vyzrážaný bis(4-hydroxyfenyl)-sulfón sa odfiltroval a premyl vodou. Takto sa získalo 53,5 dielov bis(4-hydroxyfenylj-sulfónu, ktorý mal obsah vody 30 %. Toto zodpovedá 99,8 % množstvu použitého katalyzá5 tora.
Príklad 3
Príprava 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s použitím recyklovaného bis(4-hydroxyfenyl)sulfónu
Vlhký katalyzátor z príkladu 2 sa miešal pri teplote 130 °C s 300 dielmi vody, 210 dielmi (3,09 mol) 10 25 %-ného amoniaku a 36 dielmi (0,15 mol) 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (čistota: 99,7 %) počas 8 hodín v miešanom autokláve s obsahom 1 liter. Tlak sa ustálil na hodnote 6 bar. Po miešaní cez noc sa tlak v autokláve znížil na atmosférický tlak, pričom nadbytok amoniaku sa odstripoval. Po ochladení na laboratórnu teplotu sa vyzrážaná pevná látka odfiltrovala, premyla sa vodou a vysušila pri teplote 50 0C vo vákuovej sušiarni.
Takto sa získalo 30,5 dielov 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, ktorý mal čistotu 99,5 %; čo zodpovedá výťažku 91,5 % teórie. Hodnota pH filtrátu sa adjustovala ma 1,4 s použitím 60 %-nej kyseliny sírovej a vyzrážaný bis(4-hydroxyfenyl)sulfón sa odfiltroval, premyl sa vodou a vysušil. Takto sa získalo 37,1 dielov bis(4-hydroxyfenyl)sulfónu, ktorý mal čistotu 99,5 %; toto zodpovedá 98,4 % množstvu použitého katalyzátora.
Príklad 4
Príprava 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (chloridazónu) s použitím 4-nitrofenolu ako katalyzátora
V 250 ml miešanom autokláve sa pri teplote 130 °C počas 8 hodín miešalo 100 dielov vody, 70 dielov (1,03 mol) 25 %-ného amoniaku, 12 dielov (0,05 mol) 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (čistota: 99,7 %) a
14,2 dielov (0,1 mol) 98 %-čistého 4-nitrofenolu. Tlak sa zvýšil na približne 4 bar. Po miešaní cez noc sa tlak v autokláve znížil na atmosférický tlak, pričom nadbytok amoniaku sa odstripoval. Po ochladení na laboratórnu teplotu sa vyzrážaná pevná látka odfiltrovala, premyla sa vodou a vysušila pri teplote 50 °C vo vákuovej sušiarni.
Takto sa získalo 10,3 dielov 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, ktorý mal čistotu 99,1 %; čo zod30 povedá výťažku 92,2 % teórie. Hodnota pH filtrátu sa adjustovala na 1,0 s použitím 60 %-nej kyseliny sírovej a vyzrážaný 4-nitrofenol sa odfiltroval, premyl sa vodou a vysušil. Takto sa získalo 14 dielov 4-nitrofenolu, ktorý mal čistotu 98,1 %; čo zodpovedá 98,8 % množstvu použitého katalyzátora.
Príklad 5
Príprava 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (chloridazónu) s použitím 4,4'-dihydroxybenzofenónu ako katalyzátora
V 250 ml miešanom autokláve sa pri teplote 130 °C počas 8 hodín miešalo 100 dielov vody, 70 dielov (1,03 mol) 25 %-ného amoniaku, 12 dielov (0,05 mol) 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (čistota: 99,7 %) a 10,7 dielov (0,05 mol) 4,4'-dihydroxybenzofenónu. Tlak sa rovnomerne zvýšil na približne 4,5 bar. Po mie- šaní cez noc sa tlak v autokláve znížil na atmosférický tlak, pričom nadbytok amoniaku sa odstripoval. Po ochladení na laboratórnu teplotu sa vyzrážaná pevná látka odfiltrovala, premyla sa vodou a vysušila pri teplote 50 °C vo vákuovej sušiarni.
Takto sa získalo 10,2 dielov 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, ktorý mal čistotu 98,9 %; čo zodpovedá výťažku 91,1 % teórie. Hodnota pH filtrátu sa adjustovala na 1,5 s použitím 60 %-nej kyseliny síro45 vej a vyzrážaný 4,4'-dihydroxybenzofenón sa odfiltroval, premyl sa vodou a vysušil. Takto sa získalo 10,9 dielov 4,4'-dihydroxybenzofenónu, ktorý mal čistotu 98,3 %; čo zodpovedá 100 % množstvu použitého katalyzátora.
Príklad 6
Príprava 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazm-6-ónu (chloridazónu) s použitím recyklovaného 4,4'-dihydroxybenzofenónu ako katalyzátora
Katalyzátor z príkladu 5 sa miešal pri teplote 130 °C počas 8 hodín so 100 dielmi vody, 70 dielmi (1,03 mol) 25 %-ného amoniaku a 12 dielmi (0,05 mol) 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu (čistota: 99,7 %) v 250 ml miešanom autokláve. Tlak sa ustálil na hodnote 4,3 bar. Po miešaní cez noc sa tlak v autokláve zní55 žil na atmosférický tlak, pričom nadbytok amoniaku sa odstripoval. Po ochladení na laboratórnu teplotu sa vyzrážaná pevná látka odfiltrovala, premyla sa vodou a vysušila pri teplote 50 °C vo vákuovej sušiarni.
Takto sa získalo 10 dielov 4-ammo-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, ktorý mal čistotu 99,1 %; čo zodpovedá výťažku 89,5 % teórie. Hodnota pH filtrátu sa adjustovala na 1,5 s použitím 60 %-nej kyseliny sírovej a vyzrážaný 4,4'-dihydroxybenzofenón sa odfiltroval, premyl sa vodou a vysušil. Takto sa získalo 10,7 dielov
4,4'-dihydroxybenzofenónu, ktorý mal čistotu 99,2 %; čo zodpovedá 99,2 % množstvu použitého katalyzátora.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu, vyznačujúci sa tým, že zahŕňa
    a) reakciu 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin-6-ónu s vodným amoniakom v prítomnosti katalyzátora, ktorý je rozpustný vo vodnom alkalickom reakčnom médiu, ale stáva sa v podstate nerozpustným v reakčnom médiu, ak sa toto okyslí, pričom použitým katalyzátorom je zlúčenina majúca aromatický karbocyklický alebo heterocyklický kruhový systém, ktorý nesie najmenej jednu hydroxylovú skupinu, kde aromatický kruhový systém je substituovaný nielen hydroxylovou skupinou alebo skupinami, ale tiež najmenej jedným ďalším elektróny priťahujúcim substituentom bez kyslých atómov vodíka, ktorý je zvolený zo skupiny zahŕňajúcej SO2R', NO2, COR1, CF3 alebo CN, kde Rf znamená Ci-C6-alkylovú skupinu alebo fenyl, ktorý môže byť substituovaný 1 alebo 2 hydroxylovými skupinami, alebo jej soľ,
    b) odstránenie vyzrážaného 4-amino-5-chlór-l-fenylpyridazin-6-ónu,
    c) okyslenie reakčného média a
    d) izoláciu vyzrážaného katalyzátora.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že použitým katalyzátorom je bis(4hydroxyfenyljsulfón, 2-, 3- alebo 4-nitrofenol alebo 2,4-dinitrofenol.
  3. 3. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že katalyzátor sa použije v množstve od 1 do 200 moíámych percent, vztiahnuté na 4,5-dichlór-l-fenylpyridazin6-ón.
  4. 4. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že reakcia sa uskutočňuje pri teplote v rozsahu od 80 do 200 °C.
  5. 5. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že reakcia sa uskutočňuje pri tlaku v rozsahu od 1 do 50 bar.
SK1317-2001A 1999-03-31 2000-03-30 Spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-1-fenylpyridazin-6-ónu SK286901B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19914722 1999-03-31
PCT/EP2000/002827 WO2000059891A1 (de) 1999-03-31 2000-03-30 Verfahren zur herstellung von 4-amino-5-chlor-1-phenylpyridazinon-(6)

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK13172001A3 SK13172001A3 (sk) 2002-05-09
SK286901B6 true SK286901B6 (sk) 2009-07-06

Family

ID=7903157

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1317-2001A SK286901B6 (sk) 1999-03-31 2000-03-30 Spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-1-fenylpyridazin-6-ónu

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6538135B1 (sk)
EP (1) EP1165520B1 (sk)
CN (1) CN1146546C (sk)
AT (1) ATE431820T1 (sk)
AU (1) AU771700B2 (sk)
CZ (1) CZ20013470A3 (sk)
DE (1) DE50015648D1 (sk)
DK (1) DK1165520T3 (sk)
ES (1) ES2325473T3 (sk)
HU (1) HUP0200455A3 (sk)
PT (1) PT1165520E (sk)
SK (1) SK286901B6 (sk)
WO (1) WO2000059891A1 (sk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101638390B (zh) * 2008-07-29 2012-12-05 上海合全药业有限公司 6-甲基-3-氨基哒嗪的工业化制备方法
CN103554032A (zh) * 2013-11-12 2014-02-05 江苏正大清江制药有限公司 高光学纯度(-)-6-(4-氨基苯基)-4,5-二氢-5-甲基-3(2h)-哒嗪酮的制备方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL245646A (sk) 1960-03-19
AT260943B (de) 1965-05-26 1968-03-25 Pavel Dipl Ing Rapos Verfahren zur Gewinnung von reinem 5-Amino-4-chlor-2-phenylpyridazin-3-on
DE2937421A1 (de) 1979-09-15 1981-04-09 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur herstellung von 4-amino-5-chlor-1-phenylpyridazon-(6)
WO1981001288A1 (en) * 1979-10-31 1981-05-14 Koege Kemisk Vaerk Method for producing 4-chloro-5-amino-2-phenyl-3(2h)-pyridazinone from 4,5-dichloro-2-phenyl-3(2h)-pyridazinone and ammonia

Also Published As

Publication number Publication date
CN1146546C (zh) 2004-04-21
HUP0200455A3 (en) 2003-01-28
DE50015648D1 (de) 2009-07-02
WO2000059891A1 (de) 2000-10-12
ES2325473T3 (es) 2009-09-07
HUP0200455A2 (hu) 2002-05-29
ATE431820T1 (de) 2009-06-15
AU3433100A (en) 2000-10-23
US6538135B1 (en) 2003-03-25
PT1165520E (pt) 2009-06-02
EP1165520B1 (de) 2009-05-20
CN1348445A (zh) 2002-05-08
DK1165520T3 (da) 2009-08-24
EP1165520A1 (de) 2002-01-02
AU771700B2 (en) 2004-04-01
SK13172001A3 (sk) 2002-05-09
CZ20013470A3 (cs) 2002-03-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11168060B2 (en) Method for producing 2-[4-(4-chlorophenoxy)-2-(trifluoromethyl)phenyl]-1-(1,2,4-triazol-1-yl)propan-2-ol
IL188600A (en) Process for the preparation of azomaprazole
US5783734A (en) Process for preparing N-methyl-N&#39;-nitroguanidine
EP0524634B1 (en) Process for the preparation of 1,2-naphtho-quinonediazido-5-sulfonyl chloride
SK286901B6 (sk) Spôsob prípravy 4-amino-5-chlór-1-fenylpyridazin-6-ónu
KR100822533B1 (ko) 라세미 티옥트산의 제조 방법
US3468926A (en) 3,5-dihalo-4-cyanoalkoxy phenols
EP0583672B1 (de) Verfahren zur Herstellung von 2-Aryl-ethan-sulfonsäuren
US5488170A (en) Process for producing 3-methyl-1-phenylphospholene oxide
US5912354A (en) Process for preparing 4-amino-1,2,4-triazolin-5-ones
Bakke et al. Substitution reactions of 5-nitropyridine-2-sulfonic acid. A new pathway to 2, 5-disubstituted pyridines
US5591859A (en) Process for the production of 2-cyanoiminothiazolidine
US5210287A (en) 2,5-dichlorophenylthioglycolic acid derivative and method for its production
JP3787865B2 (ja) ビスフェノール系ジメチロール化合物の製造方法
US3136800A (en) Method for producing hydroxythiobenzoic acids and esters thereof
EP0552912A2 (en) Method for producing 2,6-dihydroxybenzoic acid
Salway CXXXV.—The synthesis of substances allied to cotarnine
JP2689600B2 (ja) α―イソプロピル―p―クロロフェニル酢酸の光学分割法
JP3787991B2 (ja) 3核体フェノール化合物の製造方法
US4434104A (en) Preparation of high purity di-lower alkyl naphthalenedisulfonates
JPS59225147A (ja) O−置換−ヒドロキシルアミンを製造する方法
JPH04360873A (ja) ジメチロールヒダントイン化合物の製造方法
JPH05178833A (ja) N−シアノアセトアミジン誘導体の製造方法
JPH04266841A (ja) メチロール化物の製造法
NZ278082A (en) Preparation of 6-phenoxymethyl-1-hydroxy-4-methyl-2-pyridone derivatives

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20110330