SK286649B6 - Disperzia vysušiteľná rozstrekovaním, spôsob jej výroby a jej použitie - Google Patents

Disperzia vysušiteľná rozstrekovaním, spôsob jej výroby a jej použitie Download PDF

Info

Publication number
SK286649B6
SK286649B6 SK369-99A SK36999A SK286649B6 SK 286649 B6 SK286649 B6 SK 286649B6 SK 36999 A SK36999 A SK 36999A SK 286649 B6 SK286649 B6 SK 286649B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
dispersions
polymer
spray
dried
transition temperature
Prior art date
Application number
SK369-99A
Other languages
English (en)
Other versions
SK36999A3 (en
Inventor
Martin Haupt
Heinz Axmann
Original Assignee
Basf Se
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Se filed Critical Basf Se
Publication of SK36999A3 publication Critical patent/SK36999A3/sk
Publication of SK286649B6 publication Critical patent/SK286649B6/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08JWORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
    • C08J3/00Processes of treating or compounding macromolecular substances
    • C08J3/12Powdering or granulating
    • C08J3/122Pulverisation by spraying

Abstract

Redispergovateľné disperzie polymérov na báze vinylacetátu, styrénu, akrylátu a ich kopolymérov, sušené rozstrekovaním ("suché disperzie"), obsahujúce micely emulzného polyméru, ktoré majú povlak z amfotérneho polyméru, s výnimkou polyméru na základe kazeínu, pričom celkový stav náboja micel je nezmenený. Spôsob výroby týchto disperzií spočíva v tom, že sa disperzia polymérov majúca teplotu skleného prechodu od -5°C do -70°C, získaná emulznou polymerizáciou spracuje s roztokom amfotérneho polyméru s vysokou teplotou skleného prechodu ležiacou aspoň nad teplotou miestnosti a suší rozstrekovaním v prúde horúceho vzduchu na voľne tečúci prášok s nízkym obsahom prachu. Tieto disperzie nachádzajú použitie na výrobu suchých zmesí pre náterové a povlakové hmoty, a v kombinácii s hydraulicky tuhnúcimi hmotami, na výrobu vysoko ohybných rozťahujúcich sa povlakov prekonávajúcich trhliny.

Description

Oblasť techniky
Tento vynález sa týka redispergovateľných disperzií polymérov na báze vinylacetátu, styrénu, akrylátu a ich kopolymérov sušených rozstrekovaním, spôsobu ich výroby a použitia týchto redispergovateľných disperzií na výrobu suchých zmesí pre náterové hmoty a povlakové hmoty a v kombinácii s hydraulicky tuhnúcimi hmotami, na výrobu vysoko ohybných, rozťažných povlakov prekonávajúcich trhliny.
Doterajší stav techniky
Redispergovateľné disperzie sušené rozstrekovaním sú rovnako príležitostne označované ako suché disperzie. Týmto sa rozumejú spojivové látky vo forme prášku, látky, schopné redisperzie, ktoré jednoduchým zmiešaním s vodou sa dajú previesť na použiteľnú formu.
Podľa EP-A1-0 654 454, EP-A1-0 629 650, EP-A1-0 671 435, DE-A1-40 21 216 a DE-A1-41 18 007 je známe, že suché disperzie s nižšou teplotou skleného prechodu možno principiálne vyrábať dvojakým spôsobom.
Prvý spôsob je tzv. „core-shell“ (jadro - obal) metóda. Táto spočíva v tom, že sa na mäkké polymerizačné jadro napolymerizuje v rámci polymerizácie tvrdý, vo vode rozpustný polymerizačný plášť.
Druhý spôsob predpokladá, že po výrobe polymerizačnej disperzie s nižšou teplotou skleného prechodu sa používa vo vode rozpustná povlaková látka alebo látka uľahčujúca rozstrekovanie, ktorá má pri sušení rozstrekovaním znížiť, resp. zabrániť lepivosti polymerizačných čiastočiek.
Oba spôsoby výroby vedú k viac či menej dobrej možnosti redisperzie suchej disperzie, pričom schopnosť redisperzie sa niekedy zhoršuje nutným nasadením vysokého množstva povlakových látok. Ďalej musí byť použitý pomerne vysoký podiel povlakovej látky, ktorý' môže dosahovať 20 až 25 %, aby bol pri sušení rozstrekovaním zachovaný nezhlukujúci sa, nelepiaci sa prášok. Vysoký podiel povlakovej látky môže byť nevýhodou, pretože použitá povlaková látka má väčšinou vedľajšie účinky. Ak neberieme do úvahy žiaduce vedľajšie účinky, napríklad skvapalnenie, objavujú sa predovšetkým nežiaduce vedľajšie účinky, ako napríklad rozpraskanie, keď sa suchá suspenzia použije v kombinácii s cementom. Je len veľmi ťažké dosiahnuť vysoko pružné, v ťahu a proti popraskaniu odolné krycie vrstvy s polymerizačným práškom, ktorý má obsah povlakovej látky.
Tento vynález vznikol na základe požiadavky pripraviť novú, rozstrekovaním sušenú disperziu a nájsť spôsob jej výroby.
Podstata vynálezu
Predmetom vynálezu sú redispergovateľné disperzie polymérov na báze vinylacetátu, styrénu, akrylátu a ich kopolymérov sušené rozstrekovaním, ktorých podstata spočíva v tom, že micely emulzného polyméru vytvárajúce častice polyméru majú povlak z amfotémeho polyméru s výnimkou polyméru na báze kazeínu, pričom celkový stav náboja micel je nezmenený.
Výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené disperzie, ktorých podstata spočíva v tom, že rozstrekovaním sušené emulzné polyméry majú teplotu skleného prechodu od -5 °C do -70 °C.
Výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené disperzie, ktorých podstata spočíva v tom, že emulzné polyméry obsahujú aniónové skupiny. Účelne sú v týchto disperziách aniónovými skupinami skupiny vzorca -COOH.
Iným výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené disperzie, ktorých podstata spočíva v tom, že amfotémy polymér má teplotu skleného prechodu, ktorá je aspoň nad teplotou miestnosti. Účelne má v takýchto disperziách amfotérny polymér teplotu skleného prechodu, ktorá je v rozsahu od 50 °C do viac ako 130 °C.
Ešte iným výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené disperzie, ktorých podstata spočíva v tom, že povlaková látka je vytvorená z polysacharidov. Účelne je v takejto disperzii povlaková látka vytvorená z amfotérnych škrobov.
Iným výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené, disperzie ktorých podstata spočíva v tom, že povlaková látka je vytvorená z prírodných proteínov. Účelne je v takýchto disperziách povlaková látka vytvorená zo želatíny, pšeničného proteínu, zemiakového proteínu, hrachového proteínu alebo kukuričného proteínu.
Ešte iným výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené disperzie, ktorých podstata spočíva v tom, že povlaková látka je vytvorená na báze syntetických polymérov. Účelne je v takýchto disperziách povlaková látka vytvorená z kopolymérov akrylátov a nenasýtených karboxylových kyselín, ktoré obsahujú v bočnom reťazci terciáme aminové alebo kvartéme amóniové skupiny.
Iným výhodným uskutočnením vynálezu sú uvedené disperzie, ktorých podstata spočíva v tom, že povlaková látka pripravená z amfotémeho polyméru je prítomná v množstve od 2 do 10 % hmotnostných, vzťahujúc na pevné častice použitého emulzného polyméru.
Predmetom tohto vynálezu je tiež spôsob výroby redispergovateľných, rozstrekovaním sušených disperzií definovaných skôr, ktorého podstata spočíva v tom, že sa disperzie polymérov majúce teplotu skleného prechodu od -5 °C do -70 °C, získané emulznou polymerizáciou, spracujú s roztokom amfotémeho polyméru s vysokou teplotou skleného prechodu ležiacou aspoň nad teplotou miestnosti a sušia rozstrekovaním v prúde horúceho vzduchu na voľne tečúci prášok s nízkym obsahom prachu.
Predmetom vynálezu je rovnako použitie redispergovateľných, rozstrekovaním sušených disperzií definovaných skôr, na výrobu suchých zmesí pre náterové a povlakové hmoty, a v kombinácii s hydraulicky tuhnúcimi hmotami, na výrobu vysoko ohybných, rozťahujúcich sa povlakov, prekonávajúcich trhliny.
Ďalej sa uvádzajú podrobnejšie údaje na bližšie objasnenie podstaty vynálezu a údaje ilustrujúce vynález.
Opísaná úloha je vyriešená v súlade s nájdením redisperzie schopných, rozstrekovaním sušených disperzií, ktoré obsahujú rozstrekovaním sušené emulzné polyméry (ďalej označované aj ako „polymeráty“) na báze vinylacetátu, styrénu, esteru kyseliny akrylovej a ich kopolymérov s povlakom z amfotémeho polyméru.
Predmet vynálezu rieši problémy, ktoré sa objavujú v rámci doterajšieho stavu techniky, použitím amfotémeho polyméru ako povlakovej látky. Táto amfotéma povlaková látka, ktorá sa odlišuje od aniónových povlakových látok opísaných v doterajšom stave techniky, sa zhromažďuje na negatívne nabitej polymerizačnej micele, pričom sa celkový náboj micely nemení a takáto micela zostáva stabilná. Ak sú oproti tomu použité, doterajšiemu stavu techniky zodpovedajúce, aniónovo nabité povlakové látky a aniónové nabité alebo i neutrálne polyméry, dochádza k odpudzovaniu negatívnych nábojov a proces povliekania môže prebiehať až pri vyšších koncentráciách. Tento prebieha až vtedy, ak dôjde k nazhromaždeniu viacerých micel už do väčších agregátov. Rozumie sa, že je na to potrebné väčšie množstvo povlakovej látky. Takéto agregáty sú potom horšie redisperzie schopné, na čo sa už poukázalo.
Podľa vynálezu sú na použitú ochrannú látku vhodné ako amfotéme polyméry hlavne také, ktoré majú vysokú teplotu skleného prechodu, ktorá leží minimálne nad izbovou teplotou a prednostne v oblasti od 50 °C do viac ako 130 °C. Pre toto prichádzajú do úvahy tak prírodné, ako i syntetické polyméry, napríklad polysacharidy, prírodné proteíny a kopolyméry esterov akrylovej kyseliny, nenasýtených karboxylových kyselín a im zodpovedajúcich terciámych alebo kvartémych amóniových skupín v bočnom reťazci. Medzi polysacharidmi sú uprednostňované škroby. Ako prírodné proteíny prichádzajú do úvahy predovšetkým kazeín, želatína, pšeničný proteín, zemiakový proteín, hrachový proteín a kukuričný proteín.
Účelne podľa vynálezu sa môžu použité, vo vode rozpustné, amfotéme polyméry vyskytovať napríklad vo forme sodnej soli, čím sa pri použití suchej disperzie podľa vynálezu v kombinácii s cementovou zmesou môže vyvolať ešte prídavný účinok, ako zhustenie, zriedenie, spomalenie, zrýchlenie a im podobné.
Podľa vynálezu sa používa amfotémy polymér, ktorého obsah sa pohybuje v rozsahu od 2 do 10 %, vzťahujúc na pevné častice použitého polyméru s nižšou teplotou skleného prechodu.
Na výrobu redispergovateľnej suchej disperzie podľa tohto vynálezu sa zmieša disperzia získaná emulznou polymerizáciou polyméru s nižšou teplotou skleného prechodu, s roztokom amfotémeho polyméru a suší rozstrekovaním bežným spôsobom v rozprašovacej veži za získania čo najjemnejšie deleného prášku.
Je prekvapujúce, že podľa vynálezu sa môžu dosiahnuť uspokojivé výsledky pri rozstrekovaní sušených polymerizačných disperzií už pridaním tak malého množstva, ako sú 2 % amfotémeho polyméru; v porovnaní s doterajším stavom techniky, kedy pri vykonávaní tejto metódy je to 20 % alebo väčšie množstvo. Pridanie 10 % amfotémeho polyméru každopádne zaistí získanie celkom nelepivej, rozstrekovaním ľahko sušenej disperzie.
Podľa vynálezu nie je možným použitím nižších koncentrácií amfotémej povlakovej látky podstatne ovplyvnená tvorba výsledného produktu. Tak je možné napríklad vyrábať vysoko pružné, pri nízkych teplotách systémy odolné proti popraskaniu, ktoré mohli byť doteraz získané iba s použitím kvapalných disperzií. Ďalšia výhoda suchých disperzií podľa vynálezu spočíva v použití proteínov ako amfotémych polymérov, ktoré v konečnej fáze prípravy, napríklad pri zmiešavaní s cementom, vytvárajú ťažko rozpustné vápenaté zlúčeniny, ktoré sú samotné vode odolné, a dokonca si ešte ponechávajú istú pružnosť. Takéto substancie majú navyše ešte silne skvapalňujúci účinok.
Nasledujúce príklady majú vysvetliť predmet vynálezu bez toho, aby ho však obmedzovali.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1 - porovnávací príklad
Emulznou polymerizáciou sa vyrobí aniónová stabilizovaná disperzia kopolyméru styrénu a esteru kyseliny akrylovej, obsahujúca skupiny kyseliny akrylovej (teplota skleného prechodu -15 °C) a za miešania sa pomaly nakvapká do 10 % roztoku sodnej soli kazeínu. Na nastavenie viskozity sa k roztoku sodnej soli ka3 zeínu pridáva 4 % močovina. Disperzia sa zriedi vodou a suší rozstrekovaním pri vstupnej teplote 135 °Ca výstupnej teplote 95 °C za vzniku nelepivého, na jemné častice rozdeleného prášku.
Príklad 2
Opakuje sa postup z príkladu 1, s tým rozdielom, že sa namiesto sodnej soli kazeínu použije ako amfotérny polymér rozdrvený pšeničný proteín.
Príklad 3
Opakuje sa postup z príkladu 1, s tým rozdielom, že sa namiesto roztoku sodnej soli kazeínu ako amfotéma látka na povlečenie použije amfotémy škrob.
Príklad 4
K disperzii kopolyméru styrénu a esteru kyseliny akrylovej uvedenej v príklade 1 sa pridá 10 % vodný roztok syntetického amfotérneho polyméru, ktorý sa vyrobí reakciou kopolyméru anhydridu kyseliny maleínovej, napríklad anhydridu kyseliny maleínovej a styrénu, s diamínom, napríklad 3-dimetylamino-l-propylamínom.
Príklad 5
Rozstrekovaním sušený prášok z príkladu 1 sa používa pri výrobe pružných cementových zmesí podľa nasledujúcej receptúry.
Rozstrekovaním sušený povlečený prášok polyméru
Cement PZ 45 F
Kremenný piesok (0,1 až 03 mm)
Močovina
Tannoí NHC 9301 (naftalénformaldehydsulfonát) Na - glukonát
Tylóza P 6000 Z2 (éter celulózy) dielov dielov dielov
0,4 dielu
0,2 dielu
0,6 dielu
0,15 dielu
Voda dielov
Príklad 6
Podobným spôsobom ako v príklade 5 sú vybavené povlakom prášky polyméru vyrobené v príklade 2 až 4 za vzniku pružných zmesí s cementom.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Redispergovateľné disperzie polymérov na báze vinylacetátu, styrénu, akrylátu a ich kopolymérov sušené rozstrekovaním, vyznačujúce sa tým, že micely emulzného polyméru vytvárajúce častice polyméru majú povlak z amfotérneho polyméru s výnimkou polyméru na báze kazeínu, pričom celkový stav náboja miccl je nezmenený.
  2. 2. Disperzie podľa nároku 1,vyznačujúce sa tým, že rozstrekovaním sušené emulzné polyméry majú teplotu skleného prechodu od -5 °C do -70 °C.
  3. 3. Disperzie podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že emulzné polyméry obsahujú aniónové skupiny.
  4. 4. Disperzie podľa nároku 3, vyznačujúce sa tým, že aniónovými skupinami sú skupiny vzorca -COOH.
  5. 5. Disperzie podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúce sa tým, že amfotémy polymér má teplotu skleného prechodu, ktorá je aspoň nad teplotou miestnosti.
  6. 6. Disperzie podľa nároku 5, vyznačujúce sa tým, že teplota skleného prechodu je v rozmedzí od 50 °C do viac ako 130 °C.
  7. 7. Disperzie podľa niektorého z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa tým, že povlaková látka je vytvorená z polysacharidov.
  8. 8. Disperzie podľa nároku 7, vyznačujúce sa tým, že povlaková látka je z amfotémych škrobov.
  9. 9. Disperzie podľa jedného z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa tým, že povlaková látka je vytvorená z prírodných proteínov.
  10. 10. Disperzie podľa nároku 9, vyznačujúce sa tým, že povlaková látka je vytvorená zo želatíny, pšeničného proteínu, zemiakového proteínu, hrachového proteínu alebo kukuričného proteínu.
  11. 11. Disperzie podľa jedného z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa t ý m, že povlaková látka je vytvorená na báze syntetických polymérov.
  12. 12. Disperzie podľa nároku 11, vyznačujúce sa tým, že povlaková látka je vytvorená z kopolymérov akrylátov a nenasýtených karboxylových kyselín, ktoré obsahujú v bočnom reťazci terciáme amínové alebo kvartéme amóniové skupiny.
  13. 13. Disperzie podľa niektorého z nárokov 1 až 12, vyznačujúce sa tým, že povlaková látka pripravená z amfotémeho polyméru je prítomná v množstve od 2 do 10 % hmotnostných, vzťahujúc na pevné častice použitého emulzného polyméru.
  14. 14. Spôsob výroby redispergovateľných, rozstrekovaním sušených disperzii podľa niektorého z nárokov 1 až 13, vyznačujúci sa tým, že disperzie polymérov majúce teplotu skleného prechodu od -5 °C do -70 °C, získané emulznou polymerizáciou sa spracujú s roztokom amfotémeho polyméru s vysokou teplotou skleného prechodu ležiacou aspoň nad teplotou miestnosti a sušia rozstrekovaním v prúde horúceho vzduchu na voľne tečúci prášok s nízkym obsahom prachu.
  15. 15. Použitie redispergovateľných rozstrekovaním sušených disperzií podľa niektorého z nárokov 1 až 13, na výrobu suchých zmesí pre náterové a povlakové hmoty, a v kombinácii s hydraulicky tuhnúcimi hmotami, na výrobu vysoko ohybných, rozťahujúcich sa povlakov, prekonávajúcich trhliny.
SK369-99A 1996-09-24 1997-09-23 Disperzia vysušiteľná rozstrekovaním, spôsob jej výroby a jej použitie SK286649B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0169196A AT403914B (de) 1996-09-24 1996-09-24 Sprühgetrocknete dispersionen, verfahren zu ihrer herstellung und deren anwendung
PCT/AT1997/000206 WO1998013411A1 (de) 1996-09-24 1997-09-23 Sprühgetrocknete dispersionen, verfahren zu ihrer herstellung und deren anwendung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK36999A3 SK36999A3 (en) 2000-02-14
SK286649B6 true SK286649B6 (sk) 2009-03-05

Family

ID=3518917

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK369-99A SK286649B6 (sk) 1996-09-24 1997-09-23 Disperzia vysušiteľná rozstrekovaním, spôsob jej výroby a jej použitie

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0928308B1 (sk)
AT (1) AT403914B (sk)
AU (1) AU4444197A (sk)
CZ (1) CZ300278B6 (sk)
DE (1) DE59713021D1 (sk)
HU (1) HU229650B1 (sk)
PL (1) PL196217B1 (sk)
SK (1) SK286649B6 (sk)
WO (1) WO1998013411A1 (sk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19756474A1 (de) * 1997-12-18 1999-06-24 Buna Sow Leuna Olefinverb Gmbh Redispergierbare Polymerisatpulver
AT410669B (de) * 2001-10-11 2003-06-25 Bcd Rohstoffe F Bauchemie Hand Sprühgetrocknete dispersionen, verfahren zu ihrer herstellung und deren anwendung
AT5279U1 (de) 2001-10-25 2002-05-27 Bcd Rohstoffe F Bauchemie Hand Zementreduzierte beschichtungen
DE10322788A1 (de) * 2003-05-19 2004-12-09 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Polymerpulvern
DE102006007282A1 (de) 2006-02-16 2007-08-23 Wacker Polymer Systems Gmbh & Co. Kg Verfahren zur Herstellung von kationisch stabilisierten und in Wasser redispergierbaren Polymerpulverzusammensetzungen
DE102013223305A1 (de) 2013-11-15 2015-05-21 Wacker Chemie Ag Verfahren zur Herstellung von in Wasser redispergierbaren Polymerpulver-Zusammensetzungen mit kationischer Funktionalität
CN107868262A (zh) * 2017-12-06 2018-04-03 马鞍山拓锐金属表面技术有限公司 一种聚合物‑SiO2核壳复合型乳胶粉的制备方法

Family Cites Families (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IL42783A (en) * 1973-07-18 1976-09-30 Ici Australia Ltd Process of manufacture of an amphoteric polymer composition
JPS5240356B2 (sk) * 1973-09-18 1977-10-12
AU502873B2 (en) * 1975-07-01 1979-08-09 Ici Australia Limited Thermally regenerate amphoteric ion exchange resins
US4054717A (en) * 1975-11-19 1977-10-18 Rohm And Haas Company Mineral paper coating compositions containing latex and amphoteric polymer
DE2614261C3 (de) * 1976-04-02 1984-08-23 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur Herstellung dispergierbarer Dispersionspulver
FR2486394A1 (fr) * 1979-11-28 1982-01-15 Oreal Composition destinee au traitement des fibres keratiniques a base de polymeres amphoteres et de polymeres anioniques
JPS5874724A (ja) * 1981-10-29 1983-05-06 Sumitomo Chem Co Ltd 再分散性粉末組成物
JPS58104999A (ja) * 1981-12-18 1983-06-22 Kao Corp 水分散型金属圧延油組成物
JPS5920396A (ja) * 1982-07-27 1984-02-02 花王株式会社 液体洗浄剤組成物
JPS5988999A (ja) * 1982-11-05 1984-05-23 三菱化成ポリテック株式会社 結露防止性壁紙の製造方法
LU84708A1 (fr) * 1983-03-23 1984-11-14 Oreal Composition epaissie ou gelifiee de conditionnement des cheveux contenant au moins un polymere cationique,au moins un polymere anionique et au moins une gomme de xanthane
US4487867A (en) * 1983-06-22 1984-12-11 Halliburton Company Water soluble anionic polymer composition and method for stimulating a subterranean formation
DE3323804A1 (de) * 1983-07-01 1985-01-03 Wacker-Chemie GmbH, 8000 München Verfahren zur herstellung waessriger polymerdispersionen und ihre verwendung
US4500597A (en) * 1983-07-26 1985-02-19 Mitsubishi Petrochemical Co., Ltd. Composite heat-insulating material and process for the production thereof
LU85067A1 (fr) * 1983-10-28 1985-06-19 Oreal Composition et procede de traitement des matieres keratiniques avec au moins un polymere anionique et au moins une proteine quaternisee
EP0199306B1 (en) * 1985-04-22 1992-03-11 E.I. Du Pont De Nemours And Company Wash-off film containing synthetic amphoteric polymers
EP0217274A3 (en) * 1985-09-30 1988-06-29 Kao Corporation Hair cosmetic composition
JP2523114B2 (ja) * 1986-12-29 1996-08-07 日本パ−カライジング株式会社 アルミニウムの親水性処理方法
DE4021216A1 (de) 1990-07-03 1992-01-09 Basf Ag Waessrige polymerisat-dispersionen und hieraus durch spruehtrocknung hergestellte polymerisat-pulver
JPH05132528A (ja) * 1990-10-01 1993-05-28 Phillips Petroleum Co 電解質水溶液吸収性重合体
DE4118007A1 (de) 1991-06-01 1992-12-03 Basf Ag Kondensationsprodukte aus sulfonierten phenolen, harnstoff, weiteren organischen stickstoff-basen und formaldehyd und ihre verwendung als gerbstoffe und als spruehhilfsmittel fuer redispergierbare polymerpulver
JP3118055B2 (ja) * 1992-01-30 2000-12-18 日清製粉株式会社 微粒子コーティング方法および装置ならびに噴霧用ノズル
DE4220782A1 (de) * 1992-06-25 1994-01-05 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von festen pharmazeutischen Retardformen
DE4221914A1 (de) * 1992-07-03 1994-01-05 Henkel Kgaa Haarkosmetische Zubereitungen
DE4320220A1 (de) 1993-06-18 1994-12-22 Basf Ag Verwendung von Polymerisaten I, die spezielle monoethylenisch ungesättigte Sulfonsäuren einpolymerisiert enthalten, als Hilfsmittel bei der Sprühtrocknung wäßriger Dispersionen von Polymerisaten II
EP0654454A1 (en) 1993-11-22 1995-05-24 Rohm And Haas Company A core-shell polymer powder
DE4407841A1 (de) * 1994-03-09 1995-09-14 Huels Chemische Werke Ag Pulverförmige, redispergierbare Bindemittel
DE4424466A1 (de) * 1994-07-12 1996-01-18 Hoechst Ag Copolymeres vom Typ Tetrafluorethylen-Ethylen mit einer Kern-Hülle-Teilchenstruktur
DE19506634A1 (de) * 1995-02-25 1996-08-29 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von feinteiligen Mischungen aus amphiphilen Polymeren und Polycarboxylaten und ihre Verwendung
DE19710380A1 (de) 1996-04-03 1998-09-17 Buna Sow Leuna Olefinverb Gmbh Redispergierbare Pulver auf Basis von carboxylierten butadienhaltigen Copolymeren

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0001646A3 (en) 2003-04-28
SK36999A3 (en) 2000-02-14
ATA169196A (de) 1997-11-15
AT403914B (de) 1998-06-25
WO1998013411A1 (de) 1998-04-02
AU4444197A (en) 1998-04-17
DE59713021D1 (de) 2010-01-21
EP0928308A1 (de) 1999-07-14
PL196217B1 (pl) 2007-12-31
HU229650B1 (en) 2014-03-28
PL332251A1 (en) 1999-08-30
HUP0001646A2 (hu) 2000-09-28
CZ102999A3 (cs) 2000-06-14
CZ300278B6 (cs) 2009-04-08
EP0928308B1 (de) 2009-12-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5462978A (en) Use of unsaturated sulfonic acid polymers as spray drying assistants
CN100432027C (zh) 具有固化促进作用的再分散粉末组合物的用途
JPH0356536A (ja) 水中で再分散可能なポリマー粉末およびこれからなる水硬性結合剤用添加剤
US5225478A (en) Polymer powders which are redispersible in water and can be prepared by atomizing aqueous polymer dispersions, and their use as additives in hydraulic binders
NZ243439A (en) Two stage emulsion polymerisation process for preparing core/shell polymer particles, optionally in the form of a redispersible powder
EP0671435A1 (de) Durch Sprühtröcknung enthaltene redispergierbare Bindemittelpulver
KR19990067055A (ko) 수-재분산성 미분 막-생성 중합체 조성물
EP1134255B1 (de) Polymerzusammensetzung zur Flexibilisierung von Baustoffmassen
SK286649B6 (sk) Disperzia vysušiteľná rozstrekovaním, spôsob jej výroby a jej použitie
CN1074432C (zh) 成膜聚合物的水再分散性粉末组合物
CN102898706B (zh) 来自聚烯烃分散体的可再分散性聚合物粉末及其在建筑应用中的用途
SK282686B6 (sk) Práškové zmesi redispergovateľné vo vode, spôsob ich prípravy a ich použitie
EP0812872B1 (de) Verfahren zur Herstellung von Polymerisatpulver
DE19543304A1 (de) Zusatzmittel für wasserhaltige Baustoffmischungen
EP2739673B1 (de) Verfahren zur herstellung von dispersionspulvern
EP1448678B1 (de) Sprühgetrocknete dispersionen, verfahren zu ihrer herstellung und deren anwendung
WO1997024400A1 (de) Redispergierbare dispersionspulver-zusammensetzung
US6348532B1 (en) Process for the preparation of vinylaromatic copolymer redispersion powders redispersible in water
CA2053914A1 (en) Free-flowing, quick-dissolving dry adhesive powders, a process for their production and use
US20030119947A1 (en) Modified polymeric composition
JPS5867765A (ja) 水系塗料組成物

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20140923