SK283786B6 - Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine a ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia - Google Patents

Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine a ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia Download PDF

Info

Publication number
SK283786B6
SK283786B6 SK580-97A SK58097A SK283786B6 SK 283786 B6 SK283786 B6 SK 283786B6 SK 58097 A SK58097 A SK 58097A SK 283786 B6 SK283786 B6 SK 283786B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
switching device
switchgear
circuit breaker
carrier
adjacent
Prior art date
Application number
SK580-97A
Other languages
English (en)
Other versions
SK58097A3 (en
Inventor
Gerhard Schuh
Original Assignee
Felten & Guilleaume Austria Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Felten & Guilleaume Austria Ag filed Critical Felten & Guilleaume Austria Ag
Publication of SK58097A3 publication Critical patent/SK58097A3/sk
Publication of SK283786B6 publication Critical patent/SK283786B6/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/08Terminals; Connections
    • H01H71/082Connections between juxtaposed circuit breakers

Landscapes

  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Use Of Switch Circuits For Exchanges And Methods Of Control Of Multiplex Exchanges (AREA)
  • Structure Of Telephone Exchanges (AREA)
  • Mechanical Light Control Or Optical Switches (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Breakers (AREA)
  • Cable Accessories (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)
  • Trip Switchboards (AREA)

Abstract

Spínací prístroj na vstavania do spínacej skrine má vedenie (2) na vytvorenie elektrických spojení k pripojovacím svorkám (3) ďalšieho bezprostredne vedľa usporiadaného spínacieho prístroja (4). Vedenia (2) sú usporiadané na spoločnom nosiči (6). Každé z vedení (6) je samo osebe pohyblivé a nosič (6) je uložený v spínacom prístroji (1) posuvne medzi zasunutou a vysunutou polohou rovnobežne s bočnými stenami (10, 11) spínacieho prístroja (1). Ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia obsahuje spínací prístroj (1), ktorý je tvorený modulom ohybného prúdu, obsahujúcom zámok vypínača, súčtový merací transformátor (17) prúdu a zapojenie súčtového meracieho transformátora (17) prúdu, ovládací zámok vypínača. Susedný spínací prístroj (4) je tvorený ochranným vypínačom vedenia a zámok vypínača modulu ohybného prúdu je vybavený spúšťacím prstom (15), prechádzajúcim bočnými stenami (11, 40) modulu ohybného prúdu a ochranným vypínačom vedenia a ovládacím zámkom vypínača susedného ochranného vypínača vedenia. ŕ

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka spínacieho prístroja na vstavanie do spínacej skrine, ktorý má vedenie na vytvorenie elektrických spojení na pripojovacie svorky ďalšieho bezprostredne vedľa usporiadaného spínacieho prístroja, pričom vedenia sú usporiadané na spoločnom nosiči. Vynález sa ďalej týka ochranného vypínača FI pri chybnom prúde/ochranného vypínača LS vedenia, obsahujúceho tento spínací prístroj.
Doterajší stav techniky
Spínacia skriňa spravidla obsahuje niekoľko vo vzájomnom odstupe usporiadaných líšt, na ktoré sa pripevnia rôzne spínacie prístroje, ktoré sa potom navzájom elektricky spoja.
Existujú spínacie prístroje, ktoré sú usporiadané v každej spínacej skrini a musia byť zapojené elektricky v sérii. Najlepším príkladom toho sú ističe vedenia a ističe reagujúce na chybný prúd. Kvôli prehľadnosti sa tieto súčasti usporiadajú obvykle na jednej a tej istej lište priamo vedľa seba navzájom. Pretože, ako už bolo uvedené, sa musia neustále zapojovať do série, vyrábajú sa obidva spínače ako jeden kus, aby sa znížila náročnosť ich vzájomného spojenia.
Zo spisu EP-A1 649 158 je známy modul chybného prúdu, ktorý obsahuje vodorovne usporiadaný - vo vzťahu k montážnej polohe v spínacej skrini - tuhý strmeň, v ktorom sú vedené vedenia potrebné na vytvorenie elektrických spojení s vedľa usporiadaným spínačom LS. Konce vedenia vyčnievajú zo strmeňa, a síce tým spôsobom, že, keď sú na jednej montážnej lište usporiadané vedľa seba spínač LS a modul FI, zasahujú tieto konce do pripojovacich svoriek spínača LS.
Pri takomto zapojení modulu FI a spínača LS je potrebné obidva prístroje spojiť navzájom nerozoberateľne, aby sa zabránilo neodbornej výmene jednotlivých komponentov. Ak sú však ďalší vedľa seba usporiadané prístroje - napríklad spínač LS s impulzovým spínačom - navzájom spolu spojené opísaným spôsobom, je možné každý z týchto obidvoch prístrojov vymeniť jednotlivo. Nevýhodou uskutočnenia podľa spisu EP Al 649 158 je, že v prípade poruchy - aj keď je chybný iba jeden diel spínacieho bloku - je nutné vymeniť celý spínací blok alebo tento spínací blok musí byť na opravu vymontovaný ako celok.
Pri výmene jedného z obidvoch vznikne však ťažkosť v tom, že tieto moduly sú jednak spojené montážnou lištou a jednak sú spolu navzájom spojené tuhým strmeňom. Aby toto spojenie mohlo byť rozpojované, musia sa obidva moduly spoločne vymontovať, aby sa obidva ďalej vedúce káble mohli oddeliť a z lišty odobrať.
V spise DE U 78 13 854 je tiež opísaný ochranný vypínač FI pri chybnom prúde, ktorý'je pripoj itel’ný na ochranný vypínač vedenia usporiadaný vedľa neho. Spojovacie vedenia (tu označované ako „priečne vedenia“), ktoré musia byť usporiadané medzi oboma ochrannými vypínačmi, sú umiestnené v kontaktnej lište, vyrobenej oddelenej od ochranných vypínačov. Táto kontaktná lišta má jednak jazýčky pripojiteľné na svorky vypínača a jednak meracie lišty, ktoré sú zasunuteľné do zodpovedajúcich zdierok ochranného vypínača FI.
Podstata vynálezu
Úlohou vynálezu je vytvoriť spínací prístroj uvedeného druhu, pri ktorom nebude existovať žiadne obmedzenie voľnosti pohybu vedľa usporiadaného spínacieho prístroja elektrickými spojovacími vedeniami.
Túto úlohu spĺňa spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine, ktorý má vedenie na vytvorenie elektrických spojení k pripojovacím svorkám ďalšieho bezprostredne vedľa usporiadaného spínacieho prístroja, pričom vedenia sú usporiadané na spoločnom nosiči, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že každé z vedení je samo osebe pohyblivé a nosič je uložený v spínacom prístroji medzi zasunutou a vysunutou polohou rovnobežne s bočnými stenami spínacieho pristroja.
Týmto spôsobom je zaručené, že vedenia sú pohyblivé nie len spoločne, ale aj jednotlivo, čim sa dosiahne vyššia flexibilita. Vedenia je možné z oboch pripojovacich svoriek susedného spínacieho prístroja odstrániť a tým rozpojiť mechanické spojenie oboch spínacích prístrojov bez pohybu spínacieho pristroja vybavého vedeniami. Pretože obvyklé pripojovacie svorky sú vyrobené tak, že vedenia, ktoré majú byť do nich vložené, sa zavádzajú v smere rovnobežnom s bočnými stenami, môže byť podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia pripojený každý normovaný susedný spínací prístroj.
Podľa výhodného uskutočnenia má nosič prvú časť, ktorá je priama a je usporiadaná rovnobežne s bočnými stenami spínacieho prístroja, pričom táto prvá časť je usporiadaná vnútri spínacieho prístroja a svojím jedným koncom prechádza priečnou stenou spínacieho prístroja.
Tým sa dosiahne kompaktná konštrukcia a usporiadaním nosiča vnútri spínacieho prístroja slúžia jeho steny súčasne na izoláciu vedenia.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia má nosič druhú časť, pripevnenú na konci prvej časti, prechádzajúcu priečnou stenou spínacieho prístroja, v podstate kolmo na ňu a usporiadané celkom vonku na spínacom prístroji, pričom táto druhá časť nesie konce vedenia, určené na spojenie s pripojovacími svorkami susedného spínacieho prístroja.
Týmto spôsobom sú vedenia zvlášť dobre mechanicky navzájom spojené a ich umiestnenie do pripojovacich svoriek susedného spínacieho prístroja sa tým zjednoduší.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia vynálezu má časť nosiča, usporiadaná rovnobežne s bočnými stenami spínacieho prístroja, na svojom konci prechádzajúcom priečnou stenou spínacieho prístroja pružne pripevnený nástavec, ktorý vo vysunutej polohe nosiča dosadá na okraj priečnej steny spínacieho prístroja.
Tým je umožnené rozoberateľné pripevnenie nosiča v jeho vysunutej polohe, takže susedný spínací prístroj môže byť umiestnený do svojej polohy zvlášť jednoducho.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia je nosič tvorený rovnou doskou, na ktorej povrchoch sú pripevnené vedenia, pretože toto uskutočnenie môže byť vyrobené zvlášť jednoducho.
V tejto súvislosti môže byť výhodné, keď doska na každom povrchu osadenom vedeniami má steny usporiadané v podstate kolmo na tieto povrchy.
Tieto steny slúžia na vzájomnú elektrickú izoláciu jednotlivých vedení.
Zvlášť výhodné môže byť, keď sú všetky vedenia pripevnené na jednom a tom istom povrchu dosky, pretože tým môžu byť vedenia vytvorené podobne a ich montáž, teda ich umiestnenie na doske, sa tým zvlášť zjednoduší.
Podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia vynálezu je druhá časť nosiča, usporiadaná vonku na spínacom prístroji, vybavená nadstavcami vo forme líšt, usporiadanými výhodne v podstate po celej dĺžke druhej časti nosiča, na ktorých môže byť s tvarovým prispôsobením pripevnený vrchnák zakrývajúci vedenia.
Takto môžu byť vedenia zakryté zo všetkých strán a elektricky izolované proti okolitému prostrediu.
V tejto súvislosti môže byť výhodné, keď na vnútornej strane vrchnáka sú usporiadané výstupky vystupujúce v smere na dosku.
Pomocou týchto výstupkov môžu byť vedenia zovreté medzi doskou a vrchnákom a pripevnené v nosiči, čím odpadnú ďalšie opatrenia na pripevnenie, napríklad lepenie, skrutkovanie alebo podobne.
V tejto súvislosti je možné ďalšie zlepšenie dosiahnuť tým, že vrchnák je v oblasti svojho okraja, susediaceho so spínacím prístrojom, vybavené výčnelkom, ktorý vo vysunutej polohe nosiča zasahuje do príslušného vybrania v priečnej stene spínacieho prístroja.
Vrchnák je tým vo vysunutej polohe nosiča zaistený aj proti vodorovnému posunutiu, takže sa už nemôže od dosky uvoľniť. Vybavenie na trvalé uzatvorenie vrchnáka, napríklad lepenie, nie je teda potrebné.
Ďalej je možné, keď na bočnej stene, na ktorú dosadá ďalší spínací prístroj, sú vytvorené nadstavce vo forme čapov, ktoré zasahujú do otvorov, zapustených zrkadlovito do bočnej steny priľahlého ďalšieho susedného spínacieho prístroja, pretože tým môže byť susedný spínací prístroj priložený na bočnú stenu spínacieho prístroja v presnom usporiadaní.
Ďalšou úlohou vynálezu je vytvoriť ochranný vypínač, ktorý obsahuje opísaný spínací prístroj, plní tak funkciu FI, ako i funkciu LS, má kompaktné uskutočnenie a je jednoducho pripoj iteľný.
Túto úlohu spĺňa ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia, obsahujúci opísaný spínací prístroj, podľa vynálezu ktorého podstatou je, žc spínací prístroj je tvorený modulom chybného prúdu, obsahujúcom zámok vypínača, súčtový merací transformátor prúdu a zapojenie súčtového meracieho transformátora prúdu, ovládajúce zámok vypínače, pričom susedný spínací prístroj je tvorený ochranným vypínačom vedenia a zámok vypínača modulu chybného prúdu je vybavený spúšťacím prstom, prechádzajúcim bočnými stenami modulu chybného prúdu a ochranným vypínačom vedenia a ovládajúcim zámok vypínača susedného ochranného vypínača vedenia.
Týmto uskutočnením sú použité spínacie kontakty ochranného vypínača vedenia aj na vypnutie v prípade spustenia modulu FI. Nie je teda nutné upraviť oddelene v sérii zapojené kontakty dielu FI, čím dôjde na zmenšenie celkového usporiadania.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude bližšie objasnený na príkladnom zhotovení vynálezu podľa priložených výkresov, na ktorých:
obr. 1 znázorňuje v náryse spínací prístroj podľa vynálezu a ďalší spínací prístroj, usporiadaný vedľa neho, obr. 2 v náryse zvlášť výhodné zhotovenie vynálezu s otvoreným telesom, obr. 3 v axonometrickom pohľade nosič vedenia podľa vynálezu, obr. 4 v axonometrickom pohľade spínací prístroj podľa vynálezu z obr. 2 so zavretým telesom, obr. 5a v axonometrickom pohľade veko na nosič z obr. 4, obr. 5b toto veko v reze, obr. 6 v bokoryse spínací prístroj podľa vynálezu z obr. 2, obr. 7 v pohľade zdola spínací prístroj podľa vynálezu z obr. 2, obr. 8 v náryse spínací prístroj podľa vynálezu z obr. 2 s ochranným vypínačom vedenia, ktorý má byť usporiadaný vedľa neho, obr. 9 usporiadanie z obr. 8, pričom modul FI a vypínač LS sú k sebe vzájomne prisunuté a nosič vedenia sa nachádza vo svojej vysunutej polohe a obr. 10 usporiadanie z obr. 9, pričom nosič vedenia sa nachádza vo svojej zasunutej polohe.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Ako sme už uviedli, je samozrejmé vybaviť spínací prístroj 1 na spínacie skrine, ktorý má byť elektricky spojený s ďalším bezprostredne vedľa neho usporiadaným spínacím prístrojom 4, príslušnými vedeniami 2, aby sa zamedzilo ich ručnému inštalovaniu
Toto vybavenie existuje aj pri spínacom prístroji 1 podľa vynálezu, ako je najlepšie vidieť z obr. 1. Problémom, ktorý v takomto usporiadaní existuje je, ako sme už uviedli, že súčasne s elektrickým spojením vedeniami 2 sa vytvorí aj mechanické spojenie oboch spínacích prístrojov 1, 4.
Aby bolo možno spojenie vytvorené vedeniami 2 rozpojiť, prípadne zapojiť bez pohybu oboch spínacích prístrojov 1, 4, pričom ide o situáciu, ktorá nutne pri inštalovaní oboch spínacích prístrojov 1, 4 v spínacej skrini nastane, zrealizuje sa podľa vynálezu to, že vedenie 2 sa upevní na spínacom prístroji 1 pohyblivo relatívne proti tomuto spínaciemu prístroju 1 pozdĺž dopredu stanovenej dráhy.
Táto možnosť pohybu môže byť napríklad uskutočnená tým, žc vedenia 2 sú usporiadané otočné okolo osí 5. Výhodne sú však vedenia 2 posuvné translačne, hlavne sú posuvne uložené rovnobežne s bočnými stenami 10, 11 spínacieho pristroja 1.
Principiálne by mohli byť vedenia 2 pohyblivé jednotlivo, teda by mohli byť na spínacom prístroji 1 upevnené otočné vychyľujúco, ale z dôvodu jednoduchšej manipulácie je výhodné, keď sa vedenia 2 upevnia na spínacom prístroji 1 pohyblivo. Výhodne sa vedenia 2 vzájomne spoja mechanicky, čím je automaticky daná spoločná možnosť pohybu. V prípade otočného uloženia vedenia 2, znázorneného na obr. 1, by potom osi 5 boli združené do spoločnej osi, alebo všetky osi 5 by boli usporiadané súosovo. Na ďalšie vysvetlenie teraz bude opísané veľmi špeciálne príkladné zhotovenie vynálezu, znázornené na obr. 2 až 10.
Spínací prístroj 1 je pritom zhotovený ako modul chybného prúdu, ktorý sám nemá žiadne spínacie kontakty a obsahuje len zapojenie na rozpoznanie chybného prúdu s príslušným zámkom vypínača. Zapojenie na rozpoznanie chybného prúdu sa skladá zo zámku vypínača, zo súčtového meracieho transformátora 17 prúdu a zo zapojenia súčtového meracieho transformátora 17 prúdu, ktoré ovláda zámok vypínača. Na prehľadnosť je na obr. 2 znázornený len súčtový merací transformátor 17 prúdu. Susedným spínacím prístrojom 4 je ochranný vypínač vedenia.
Zámok vypínača modulu chybného prúdu obsahuje spúšťací prst 15, ktorý prechádza bočnou stenou 11 modulu chybného prúdu a bočnou stenou 40 ochranného vypínača vedenia a ovláda zámok ochranného vypínača vedenia, pozri obr. 8. Tým sa využijú spínacie kontakty vypínača LS tak na vypnutie v prípade preťaženia vedenia, ako aj pri vyskytnutí chybného prúdu.
Vynález v žiadnom prípade nie je obmedzený na tento variant realizácie a môže byť prenesený na každý druh prístroja určeného na vstavanie do spínacej skrine. Príklady tohto prenesenia sú vypínač LS s vedľa usporiadaným vypínačom FI, vypínač LS s vedľa usporiadaným impulzovým spínačom, schodišťovým automatom atď.
Ako najlepšie vyplýva z obr. 2, obsahuje spínací prístroj 1 nosič 6, na ktorom sú usporiadané vedenia 2. Nosič 6 je uložený v spínacom prístroji 1 rovnobežne s bočnými stenami 10, 11 spínacieho prístroja 1 posuvne medzi zasunutou a vysunutou polohou.
Podstatnou súčasťou tohto nosiča 6 je jeho prvá časť 60, usporiadaná rovnobežne s bočnými stenami 10, 11. Táto prvá časť 60 je uložená vnútri spínacieho prístroja 1 posuvne podobne ako zásuvka a svojím jedným koncom 61 prechádza jednou z priečnych stien 12, 13 spínacieho prístroja L V príkladnom zhotovení znázornenom na obrázkoch, bola preto zvolená dolná priečna stena 12, ale úplne rovnocenne by mohla prvá časť 60 nosiča 6 prechádzať hornou priečnou stenou 13.
Na konci 61 prvej časti 60, ktorý prechádza dolnou priečnou stenou 12 spínacieho prístroja 1, je v podstate kolmo na túto prvú časť 60 pripevnená druhá časť 62. Táto druhá časť 62 je usporiadaná úplne mimo zo spínacieho pristroja 1 a nesie vodiace konce 20. Tieto vodiace konce 20 sú rozmiestnené na druhej časti 62 nosiča 6 tak, že pri pohybe nosiča 6 v smere šípky 8 zasahujú do pripájacích svoriek 3 priamo susedného ďalšieho spínacieho prístroja 4, dosadajúceho teda na bočnú stenu 11 spínacieho pristroja L
Teraz bude podľa obr. 3 bližšie vysvetlená konštrukcia nosiča 6. Prvá časť 60 nosiča 6 obsahuje ďalej na svojom konci 61, prechádzajúcom dolnou priečnou stenou 12 pružne pripevnený nadstavec 63. Tento nadstavec 63 sa v zasunutej polohe nosiča 6 nachádza vnútri spínacieho prístroja 1 a vo vysunutej polohe nosiča 6 zasahuje za dolnú priečnu stenu 12 a môže byť preto nasadený na okraj 64 dolnej priečnej steny 12, pozri tiež obr. 4. Nosič 6 je vo svojej vysunutej polohe aretovateľný.
Nosič 6 je tvorený rovnou doskou 65, na povrchoch ktorej sú pripevnené vedenia 2. (Na zachovanie prehľadnosti je na obr. 3 znázornené len jedno vedenie 2). Rovnako ako v príkladnom zhotovení, znázornenom na obrázkoch, sú na jednom a tom istom povrchu dosky 65, to znamená na povrchu dosky 65, odvrátenom od ďalšieho spínacieho prístroja 4, upevnené všetky vedenia 2. V zmysle vynálezu je však možno rozmiestniť vedenie 2 na oboch povrchoch dosky
65, aby bolo napríklad možno pri rovnakých rozmeroch dosky 65 rozmiestniť vedenia 2 väčšieho prierezu alebo usporiadať vedenia 2 na povrchu dosky 65 odvrátenom od ďalšieho spínacieho prístroja 4.
Vo všetkých prípadoch je však dôležité, aby vedenia 2 boli od seba dostatočne izolované. To by bolo možno urobiť napríklad tým, žc vedenia 2 sú zaliate izolačným materiálom, napríklad plastom.
Ďalšia možnosť spočíva v tom, že doska 65 bude na každom povrchu osadenom vedeniami 2 vybavená stenami
66, usporiadanými v podstate kolmo na tieto povrchy. Tým vzniknú jednotlivé komory, v ktorých môžu byť uložené vedenia 2 navzájom izolované.
Pri tomto spôsobe izolácie nie je potrebné izolovať každé vedenie 2 samotné, ale sa použijú holé kovové pásy, napríklad medené pásy. Aby tieto medené pásy neboli v spínacej skrini voľne prístupné, je tu upravené veko 7, ktoré zakrýva vedenia 2 v oblasti druhej časti 62 nosiča 6. Na upevnenie s tvarovým prispôsobením sú na druhej časti 62 usporiadané nadstavce 67 v tvare líšt a nadstavce 75 v tvare líšt taktiež vo veku 7 samotnom, pozri obr. 5a, 5b.
Na svojej čelnej strane 72, privrátenej k spínaciemu prístroju 1, je veko 7 otvorené a na čelnej strane, odvrátenej od spínacieho prístroja 1, je veko 7 uzavreté čelnou stenou 71. Tým je možno veko 7 nasúvať na druhú časť 62 nosiča 6 v smere šípky 9 na obr. 2.
Na vnútornej strane veka 7 sú usporiadané výstupky 73, vystupujúce v smere k doske 65 nosiča 6. Ako je možno zistiť z obr. 6, majú tieto výstupky 73 takú výšku, že sa opierajú o vedenia 2 a tieto vedenia 2 tak zvierajú medzi doskou 65 a vekom 7.
V oblasti svojho bočného okraja 72, susediaceho i so spínacím prístrojom 1, je veko 7 vybavené výčnelkom 74, ktorý v zasunutej polohe nosiča 6 zasahuje do príslušného vybrania v dolnej priečnej stene 12 spínacieho prístroja 1, pozri obr. 7.
Tým sa zamedzí posúvaniu veka 7 v zasunutej polohe nosiča 6, teda po skončení montáže a je zaručená spoľahlivá izolácia vedenia 2.
V príkladnom zhotovení vynálezu, ktoré je znázornené na obrázkoch, ako už bolo vysvetlené, sa pohyb zámky vypínača spínacieho prístroja 1 prenáša spúšťacím prstom 15, prechádzajúcim bočnou stenou 11, na zámok tesne vedľa usporiadaného vypínača LS. Aby mohol byť tento spúšťací prst 15 pri vzájomnom spojení oboch spínacích prístrojov 1, 4 zavedený presne do príslušnej zdierky zámku vypínača LS, je výhodné, ak je bočná stena 11, na ktorú má dosadnúť ďalší spínací prístroj 4, vybavená nadstavcom 16 v tvare čapu. Keď sa oba spínacie prístroje 1, 4 úplne k sebe prisunú, zasiahnu nadstavce 16 tvaru čapu do otvorov zapustených zrkadlovito symetricky do bočnej steny susedného spínacieho prístroja 4, a tým sa zaisťujú presné vzájomné usporiadania oboch spínacích prístrojov 1, 4.
Teraz bude podľa obr. 8 až 10 opísaný spôsob montáže modulu FI/LS podľa vynálezu. Spínací prístroj 1 vo forme modulu chybného prúdu sa upevní na lište spínacej skrine zaskočením a nosič 6 sa uvedie do svojej vysunutej polohy. Ďalší spínací prístroj 4 vo forme ochranného vypínača vedenia sa taktiež usporiada na tejto lište, a to v malom vodorovnom odstupe od spínacieho prístroja 1 vo forme modulu chybného prúdu, pozri obr. 8. Oba spínacie prístroje 1, 4 sa teraz prisunú k sebe, až nadstavce 16 tvaru čapu zasiahnu do zodpovedajúcich otvorov a spúšťací prst 15 do zodpovedajúcej zdierky a spínacie prístroje 1, 4 na seba dosadnú svojimi bočnými stenami 11, 40, pozri obr. 9.
Potom sa nosič 6 uvedie do svojej zasunutej polohy, vodiace konce 20 sa tým zasunú do pripájacích svoriek 3 spínacieho prístroja 4 vo forme ochranného vypínača vedení a dotiahnutím pripájacích svoriek 3 vznikne elektrické spojenie, pozri obr. 10.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine, ktorý má vedenie (2) na vytvorenie elektrických spojení na pripojovacie svorky (3) ďalšieho bezprostredne vedľa usporiadaného spínacieho prístroja (4), pričom vedenia (2) sú usporiadané na spoločnom nosiči (6), vyznačuj ú c i sa tým, že každé z vedení (6) je samé osebe pohyblivé a nosič (6) je uložený v spínacom prístroji (1) posuvne medzi zasunutou a vysunutou polohou rovnobežne s bočnými stenami (10, 11) spínacieho prístroja (1).
  2. 2. Spínací prístroj podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že nosič (6) má prvú časť (60),
    SK 283786 Β6 usporiadanú rovnobežne s bočnými sienami (10, 11) spínacieho prístroja (1), ktorá je usporiadaná vnútri spínacieho prístroja (1) a svojím koncom (61) prechádza priečnou stenou (12,13) spínacieho prístroja (1).
  3. 3. Spínací prístroj podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že nosič (6) má druhú časť (62), usporiadanú celkom vonku na spínacom prístroji (1), upevnenú na konci (61) prvej časti (60), prechádzajúcom priečnou stenou (12) spínacieho prístroja (1), v podstate kolmo na túto prvú časť (60), pričom druhá časť (62) nesie vodiace konce (20) spojiteľné s pripojovacími svorkami (3) susedného spínacieho prístroja (4).
  4. 4. Spínací prístroj podľa nároku 2 alebo 3, vyznačujúci sa tým, že prvá časť (60) nosiča (6) , usporiadaná rovnobežne s bočnými stenami (10, 11) spínacieho prístroja (1), má na svojom konci (61), prechádzajúcom priečnou stenou (12) spínacieho prístroja (1), pružne pripevnený nadstavec (63), ktorý je vo vysunutej polohe nosiča (6) nasadený na okraj (64) priečnej steny (12) spínacieho prístroja (1).
  5. 5. Spínací prístroj podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že nosič (6) je tvorený rovnou doskou (65), na ktorej povrchoch sú pripevnené vedenia (2).
  6. 6. Spínací prístroj podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že doska (65) je na každom povrchu osadenom vedeniami (2) vybavená stenami (66), usporiadanými v podstate kolmo na jej povrchy.
  7. 7. Spínací prístroj podľa nároku 5 alebo 6, vyznačujúci sa tým, že všetky vedenia (2) sú pripevnené na jednom a tom istom povrchu dosky (65).
  8. 8. Spínací pristroj podľa jedného z nárokov 5, 6 alebo 7, vyznačujúci sa tým, že druhá časť (62) nosiča (6), usporiadaná vonku na spínacom prístroji (1), je vybavená nadstavcami (67) v tvare líšt, usporiadanými v podstate po celej dĺžke druhej časti (62) nosiča (6), na ktorých je s tvarovým prispôsobením pripevniteľný vrchnák (7) zakrývajúci vedenie (2).
  9. 9. Spínací prístroj podľa nároku 8, vyznačujúci sa tým, že na vnútornej strane vrchnáka (7) sú usporiadané výstupky (73), vystupujúce smerom na dosku (65) nosiča (6).
  10. 10. Spínací pristroj podľa nároku 8 alebo 9, vyznačujúci sa tým, že vrchnák (7) je v oblasti svojho bočného okraja (72), susediaceho so spínacím prístrojom (1), vybavené výčnelkom (74), ktorý v zasunutej polohe nosiča (6) zasahuje do zodpovedajúceho vybrania v priečnej stene (12) spínacieho prístroja (1).
  11. 11. Spínací prístroj podľa jednéhc z nárokov 1 až 10, vyznačujúci sa tým, že na čelnej stene (11), na ktorú dosadne ďalší spínací prístroj (4), sú vytvorené nadstavce (16) v tvare čapu, ktoré v prisunutom stave zasahujú do otvorov zapustených zrkadlovito symetricky do bočnej steny (40) susedného ďalšieho spínacieho prístroja (4).
  12. 12. Ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia, obsahujúci spínací prístroj (1), podľa jedného z nárokov I až 5, vyznačujúci sa tým, že spínací prístroj (1) je tvorený modulom chybného prúdu obsahujúcom zámok vypínača, súčtový merací transformátor (17) prúdu a zapojenie súčtového meracieho transformátora (17) prúdu a ovládací zámok vypínača, pričom susedný spínací prístroj (4) je tvorený ochranným vypínačom vedenia a zámok vypínača modulu chybného prúdu je vybavený spúšťacím prstom (15) prechádzajúcim bočnými stenami (11, 40) modulu chybného prúdu a ochranným vypínačom vedenia a ovládacím zámkom vypínača susedného ochranného vypínača vedenia.
SK580-97A 1996-05-07 1997-05-07 Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine a ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia SK283786B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0081396A AT411115B (de) 1996-05-07 1996-05-07 Schaltgerät mit bewegbaren verbindungs-leitungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK58097A3 SK58097A3 (en) 1998-07-08
SK283786B6 true SK283786B6 (sk) 2004-01-08

Family

ID=3500323

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK580-97A SK283786B6 (sk) 1996-05-07 1997-05-07 Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine a ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0806784B1 (sk)
AT (2) AT411115B (sk)
AU (1) AU715916B2 (sk)
CZ (1) CZ293608B6 (sk)
DE (1) DE59710978D1 (sk)
ES (1) ES2109913T3 (sk)
GR (1) GR970300052T1 (sk)
HU (1) HU221670B1 (sk)
PL (1) PL182547B1 (sk)
SK (1) SK283786B6 (sk)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2772979B1 (fr) * 1997-12-18 2002-09-20 Schneider Electric Sa Dispositif de raccordement electrique d'un bloc differentiel sur un disjoncteur ou analogue et bloc differentiel equipe d'un tel dispositif
AU741444B2 (en) * 1998-05-29 2001-11-29 Hager Electro Device for coupling two attached modular electrical elements
ES2155024B1 (es) * 1999-05-14 2001-11-01 Power Controls Iberica Sl Carcasa para aparatos electricos.
FR2801165B1 (fr) 1999-11-12 2001-12-21 Schneider Electric Ind Sa Dispositif de precablage pour contacteurs
FR2827702B1 (fr) * 2001-07-18 2003-09-26 Schneider Electric Ind Sa Dispositif de raccordement electrique de deux appareils electriques montes cote a cote sur un meme support de montage
EP1770739B1 (fr) * 2005-09-29 2008-05-07 Hager-Electro SAS Bloc différentiel à tiroir coulissant selon une trajectoire inclinée
DE102005050318B3 (de) * 2005-10-20 2007-03-15 Siemens Ag Wandlereinheit und Vorrichtung zur allstromsensitiven Erfassung eines elektrischen Differenzstromes
EP2019407B1 (en) * 2007-07-26 2010-06-02 BTICINO S.p.A. Residual current device for an electric circuit breaker
DE202007011974U1 (de) * 2007-08-27 2007-11-29 Phoenix Contact Gmbh & Co. Kg Baueinheit bestehend aus einem Fehlerstromschutzschalter und einem Überspannungsschutzgerät
FR2992783B1 (fr) * 2012-06-28 2015-05-22 Schneider Electric Ind Sas Dispositif de verrouillage d'au moins un appareil electrique modulaire sur un rail de montage, et appareil de coupure electrique fixe sur le rail au moyen d'un tel dispositif
CN103510768A (zh) * 2013-09-29 2014-01-15 安徽鑫龙电器股份有限公司 一种用于高压开关柜的断路器门锁机构及其安装方法
US9842715B2 (en) 2015-12-04 2017-12-12 Eaton Corporation Electrical switching apparatus and strain relief assembly therefor
DE102020107331B3 (de) * 2020-02-19 2021-07-22 Dehn Se + Co Kg Überspannungsschutzgerät zur Installation an einem Sammelschienensystem sowie Baugruppe

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1145248B (de) * 1959-12-01 1963-03-14 Stotz Kontakt Gmbh Klemmenanordnung, insbesondere fuer Installationsselbstschalter
DE2654373A1 (de) * 1976-12-01 1978-06-08 Licentia Gmbh Mit einem mehrpoligen leitungsschutzschalter kombinierter fehlerstromschutzschalter
DE7813854U1 (de) * 1978-05-08 1979-10-11 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Mit einem mehrpoligen Leitungsschutzschalter kombinierter Fehlerstromschutzschalter
DE8804649U1 (de) * 1988-04-08 1988-06-16 Murrelektronik GmbH, 7155 Oppenweiler Elektrisches Gerät, z.B. Schaltgerät, Einschaltverzögerer od. dgl.
FR2640422B1 (fr) * 1988-12-14 1996-04-05 Merlin Gerin Dispositif d'assemblage modulaire d'un disjoncteur differentiel multipolaire
FR2711449B1 (fr) * 1993-10-18 1995-12-22 Merlin Gerin Bloc de protection différentielle avec passage des câbles.

Also Published As

Publication number Publication date
EP0806784B1 (de) 2003-11-12
PL319846A1 (en) 1997-11-10
EP0806784A2 (de) 1997-11-12
CZ293608B6 (cs) 2004-06-16
PL182547B1 (pl) 2002-01-31
ES2109913T3 (es) 2004-07-01
AU2009597A (en) 1997-11-13
AU715916B2 (en) 2000-02-10
ATA81396A (de) 2003-02-15
EP0806784A3 (de) 1998-05-20
HU221670B1 (hu) 2002-12-28
HUP9700820A2 (hu) 1998-01-28
ES2109913T1 (es) 1998-02-01
HUP9700820A3 (en) 1999-11-29
ATE254335T1 (de) 2003-11-15
GR970300052T1 (en) 1997-12-31
AT411115B (de) 2003-09-25
DE59710978D1 (de) 2003-12-18
SK58097A3 (en) 1998-07-08
CZ137397A3 (cs) 1998-12-16
HU9700820D0 (en) 1997-06-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5304761A (en) Arc-proof molded case circuit breaker
US7606014B2 (en) Apparatus and method for scalable power distribution
RU2560088C2 (ru) Гибкая соединительная клемма с рычагом
CA2568170C (en) Modular current distributor for high currents
SK283786B6 (sk) Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine a ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia
US7084727B2 (en) Switching device comprising a uniform control tile
CA2999089C (en) Switching device
CA2967862C (en) Switching device and switching device arrangement
CA2863251A1 (en) Electric coupling element
JPH0724173B2 (ja) 開閉器用補助導線連結装置
US7446635B2 (en) Combination of two electromagnetic switching devices
US7061348B2 (en) Circuit breaker with a moveable plug contact
US5857870A (en) Electrical connector with switch subassembly
US5557498A (en) Switching apparatus including a displaceable disconnecting device and an auxiliary circuit
GB2310768A (en) Distribution equipment for a wall mountable consumer unit
PL198705B1 (pl) Zespół do elektrycznego łączenia dwóch aparatów elektrycznych, zwłaszcza elektrycznego urządzenia ochronnego sprzężonego z przełącznikiem sterowanym i aparat elektryczny z zaciskiem dla zespołu do elektrycznego łączenia dwóch aparatów elektrycznych
US20100133236A1 (en) Installation switchgear having a device for mounting the same on a bus bar
CA2872199A1 (en) Power distribution system, and switchgear assembly, and mounting member therefor
US11538649B2 (en) Circuit breaker housing
US6437971B1 (en) Interface for auxiliaries used with plug-in base
WO1997023928A1 (en) Electrical connector with switch subassembly
AU2016245920A1 (en) Power converter system and load interrupter comprising such a power converter system
PL201786B1 (pl) Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej
ITMI930787A1 (it) Interruttore scatolato di bassa tensione dotato di accessori elettrici con cablaggio incorporato nella scatola dell'interruttore

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20120507