CZ293608B6 - Spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně a vypínač FI/LS - Google Patents

Spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně a vypínač FI/LS Download PDF

Info

Publication number
CZ293608B6
CZ293608B6 CZ19971373A CZ137397A CZ293608B6 CZ 293608 B6 CZ293608 B6 CZ 293608B6 CZ 19971373 A CZ19971373 A CZ 19971373A CZ 137397 A CZ137397 A CZ 137397A CZ 293608 B6 CZ293608 B6 CZ 293608B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
switchgear
switching device
switch
carrier
circuit breaker
Prior art date
Application number
CZ19971373A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ137397A3 (cs
Inventor
Gerhard Ing. Schuh
Original Assignee
Felten Guilleaume Austria Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Felten Guilleaume Austria Ag filed Critical Felten Guilleaume Austria Ag
Publication of CZ137397A3 publication Critical patent/CZ137397A3/cs
Publication of CZ293608B6 publication Critical patent/CZ293608B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/08Terminals; Connections
    • H01H71/082Connections between juxtaposed circuit breakers

Landscapes

  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Breakers (AREA)
  • Cable Accessories (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Trip Switchboards (AREA)
  • Mechanical Light Control Or Optical Switches (AREA)
  • Use Of Switch Circuits For Exchanges And Methods Of Control Of Multiplex Exchanges (AREA)
  • Structure Of Telephone Exchanges (AREA)

Abstract

Spínací přístroj (1) pro vestavění do spínací skříně má vedení (2) k vytvoření elektrických spojení k připojovacím svorkám (3) dalšího bezprostředně vedle uspořádaného spínacího přístroje (4). Vedení (2) jsou uspořádána na společném nosiči (6), který je posuvný rovnoběžně s bočními stěnami (10, 11) spínacího přístroje (1) mezi zasunutou a vysunutou polohou. Každé vedení (2) je samo o sobě pohyblivé a nosič (6) je uložen posuvně ve spínacím přístroji (1). Vypínač FI/LS obsahuje spínací přístroj (1), který je tvořen modulem chybného proudu, obsahujícím zámek vypínače, součtový měřicí transformátor (17) proudu a zapojení součtového měřicího transformátoru (17) proudu, ovládající zámek vypínače. Sousední spínací přístroj (4) je tvořen ochranným vypínačem vedení a zámek vypínače modulu chybného proudu je opatřen spouštěcím prstem (15), procházejícím bočními stěnami (11, 40) modulu chybného proudu a ochranným vypínačem vedení a ovládajícím zámek vypínače sousedního ochranného vypínače vedení.ŕ

Description

Vynález se týká spínacího přístroje pro vestavění do spínací skříně, který má vedení k vytvoření elektrických spojení k připojovacím svorkám dalšího bezprostředně vedle uspořádaného spínacího přístroje, přičemž vedení jsou uspořádána na společném nosiči, který je posuvný rovnoběžně s bočními stěnami spínacího přístroje mezi zasunutou a vysunutou polohou. Vynález se dále týká vypínače FI/LS, obsahujícího tento spínací přístroj.
Dosavadní stav techniky
Spínací skříň zpravidla obsahuje několik ve vzájemném odstupu uspořádaných lišt, na které se upevní různé spínací přístroje, které se potom navzájem elektricky spojí.
Existují spínací přístroje, které jsou uspořádány v každé spínací skříni a vždy musí být zapojeny elektricky v sérii. Nejlepším příkladem toho jsou jističe vedení a jističe reagující na chybný proud. Kvůli přehlednosti se tyto součásti uspořádají obvykle na jedné a téže liště přímo vedle sebe navzájem. Protože, jak již bylo výše zmíněno, se musí neustále zapojovat do série, vyrábějí se oba spínače jako jeden kus, aby se snížila náročnost jejich vzájemného spojení.
Ze spisu EP-A1-649 158 je známý modul chybného proudu, kteiý obsahuje vodorovně uspořádaný - ve vztahu k montážní poloze ve spínací skříni - tuhý třmen, v němž jsou vedena vedení potřebná pro vytvoření elektrických spojení s vedle uspořádaným spínačem LS. Konce vedení vyčnívají z třmenu, a sice tím způsobem, že, když jsou na jedné montážní liště uspořádány vedle sebe spínač LS a modul FI, zasahují tyto konce do připojovacích svorek spínače LS.
U takového zapojení modulu FI a spínače LS je zapotřebí oba přístroje spojit navzájem nerozebíratelně, aby se zabránilo neodborné výměně jednotlivé komponenty. Jsou-li však další vedle sebe uspořádané přístroje - například spínač LS s impulzovým spínačem navzájem spolu spojeny výše popsaným způsobem, je možné každý z těchto obou přístrojů vyměnit jednotlivě. Nevýhodou provedení podle spisu EP-A1-649 158 je, že v případě poruchy - i když je vadný pouze jeden díl spínacího bloku - je nutno vyměnit celý spínací blok nebo tento spínací blok musí být pro opravu vymontován jako celek.
Při výměně jednoho z obou modulů vznikne ovšem potíž v tom, že tyto moduly jsou jednak spojeny montážní lištou a jednak jsou spolu navzájem spojeny tuhým třmenem. Aby toto spojení mohlo být rozpojeno, musí se oba moduly společně vymontovat, aby se oba dále vedoucí kabely mohly oddělit a z lišty sejmout.
Spis DE-U-78 13 854 popisuje rovněž ochranný spínač FI, který je připojitelný k ochrannému spínači vedení uspořádanému vedle něho. Elektrická spojovací vedení (zde pojmenována jako příčná vedení) potřebná mezi oběma těmito ochrannými spínači jsou umístěna v kontaktní liště provedené odděleně od obou spínačů. Tato kontaktní lišta má jednak jazýčky připojitelné ke svorkám spínače LS a jednak měřicí lišty, které jsou zastrčitelné do příslušných zdířek ochranného spínače FI.
-1CZ 293608 B6
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je vytvořit spínací přístroj uvedeného druhu, u něhož nebude existovat žádné omezení volnosti pohybu vedle uspořádaného spínacího přístroje elektrickými spojovacími vedeními.
Tento úkol splňuje spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně, který má vedení k vytvoření elektrických spojení k připojovacím svorkám dalšího bezprostředně vedle uspořádaného spínacího přístroje, přičemž vedení jsou uspořádána na společném nosiči, který je posuvný rovnoběžně s bočními stěnami spínacího přístroje mezi zasunutou a vysunutou polohou, podle vynálezu, jehož podstatou je, že každé vedení je samo o sobě pohyblivé a nosič je uložen posuvně ve spínacím přístroji.
Tímto způsobem je zaručeno, že vedení jsou pohyblivá nejen společně, nýbrž i jednotlivě, čímž se dosáhne vyšší flexibility. Vedení je možno z obou připojovacích svorek sousedního spínacího přístroje odstranit a tím rozpojit mechanické spojení obou spínacích přístrojů bez pohybu spínacího přístroje opatřeného vedeními. Protože obvyklé připojovací svorky jsou provedeny tak, že vedení, která mají být do nich vložena, se zavádějí ve směru rovnoběžném s bočními stěnami, může být podle dalšího výhodného provedení připojen každý normovaný sousední spínací přístroj.
Podle dalšího výhodného provedení má nosič první část, která je přímá a je uspořádána rovnoběžně s bočními stěnami spínacího přístroje, přičemž tato první část je uspořádána uvnitř spínacího přístroje a svým jedním koncem prochází příčnou stěnou spínacího přístroje.
Tím je dosaženo kompaktní konstrukce a uspořádáním nosiče uvnitř spínacího přístroje slouží jeho stěny současně k izolaci vedení.
Podle dalšího výhodného provedení má nosič druhou část, upevněnou na konci první části, procházející příčnou stěnou spínacího přístroje, v podstatě kolmo kní a uspořádanou zcela vně spínacího přístroje, přičemž tato druhá část nese konce vedení, určené ke spojení s připojovacími svorkami sousedního spínacího přístroje.
Tímto způsobem jsou vedení zvlášť dobře mechanicky navzájem spojená a jejich umístění do připojovacích svorek sousedního spínacího přístroje se tím zjednoduší.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu má část nosiče, uspořádaná rovnoběžně s bočními stěnami spínacího přístroje, na svém konci procházejícím příčnou stěnou spínacího přístroje pružně upevněný nástavec, který ve vysunuté poloze nosiče dosedá na okraj příčné stěny spínacího přístroje.
Tím je umožněno rozebíratelné připevnění nosiče v jeho vysunuté poloze, takže sousední spínací přístroj může být umístěn do své polohy zvlášť jednoduše.
Podle dalšího výhodného provedení je nosič tvořen rovnou deskou, na jejíchž površích jsou upevněna vedení, protože toto provedení může být vyrobeno zvlášť jednoduše.
V této souvislosti může být výhodné, když deska na každém povrchu osazeném vedeními má stěny uspořádané v podstatě kolmo k těmto povrchům.
Tyto stěny slouží k vzájemné elektrické izolaci jednotlivých vedení.
-2CZ 293608 B6
Zvlášť výhodným může být, když jsou veškerá vedení upevněna na jednom a tomtéž povrchu desky, protože tím mohou být vedení vytvořena podobně a jejich montáž, tedy jejich umístění na desce, se tím zvlášť zjednoduší.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu je druhá část nosiče, uspořádaná vně spínacího přístroje, opatřena nástavci ve formě lišt, uspořádanými s výhodou v podstatě po celé délce druhé části nosiče, na nichž může být s tvarovým přizpůsobením upevněno víko zakrývající vedení.
Takto mohou být vedení zakryta ze všech stran a elektricky izolována vůči okolnímu prostředí.
V této souvislosti může být výhodné, když na vnitřní straně víka jsou uspořádány výstupky vystupující ve směru k desce.
Pomocí těchto výstupků mohou být vedení sevřena mezi deskou a víkem a upevněna v nosiči, čímž odpadnou další opatření pro upevnění, například lepení, šroubování nebo podobně.
V této souvislosti je možno dalšího zlepšení dosáhnout tím, že víko je v oblasti svého okraje, sousedícího se spínacím přístrojem, opatřeno výčnělkem, který ve vysunuté poloze nosiče zasahuje do příslušného vybrání v příčné stěně spínacího přístroje.
Víko je tím ve vysunuté poloze nosiče zajištěno i proti vodorovnému posunutí, takže se již nemůže od desky uvolnit. Opatření k trvalému uzavření víka, například lepení, není tudíž zapotřebí.
Dále může být výhodné, když na boční stěně, na kterou dosedá další spínací přístroj, jsou vytvořeny nástavce ve formě čepů, které zasahují do otvorů, zapuštěných zrcadlovitě do boční stěny přilehlého dalšího sousedního spínacího přístroje, protože tím může být sousední spínací přístroj přiložen k boční stěně spínacího přístroje v přesném uspořádání.
Dalším úkolem vynálezu je vytvořit ochranný vypínač, který obsahuje výše popsaný spínací přístroj, plní jak funkci Fl, tak funkci LS, má kompaktní provedení a je připojitelný jednoduše.
Tento úkol splňuje vypínač FI/LS, obsahující výše popsaný spínací přístroj, podle vynálezu, jehož podstatou je, že spínací přístroj je tvořen modulem chybného proudu, obsahujícím zámek vypínače, součtový měřicí transformátor proudu a zapojení součtového měřicího transformátoru proudu, ovládající zámek vypínače, přičemž sousední spínací přístroj je tvořen ochranným vypínačem vedení a zámek vypínače modulu chybného proudu je opatřen spouštěcím prstem, procházejícím bočními stěnami modulu chybného proudu a ochranným vypínačem vedení a ovládajícím zámek vypínače sousedního ochranného vypínače vedení.
Tímto provedením jsou použity spínací kontakty ochranného vypínače vedení i pro vypnutí v případě spuštění modulu FL Není tedy nutno upravit oddělené v sérii zapojené kontakty dílu Fl, čímž dojde ke zmenšení celkového uspořádání.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení vynálezu podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje v nárysu spínací přístroj podle vynálezu a další spínací přístroj, uspořádaný vedle něj, obr. 2 v nárysu zvlášť výhodné provedení vynálezu s otevřeným tělesem,
-3CZ 293608 B6 obr. 3 v axonometrickém pohledu nosič vedení podle vynálezu, obr. 4 v axonometrickém pohledu spínací přístroj podle vynálezu z obr. 2 se zavřeným tělesem, obr. 5a v axonometrickém pohledu víko pro nosič z obr. 4, obr. 5b toto víko v řezu, obr. 6 v bokorysu spínací přístroj podle vynálezu z obr. 2, obr. 7 v pohledu zdola spínací přístroj podle vynálezu z obr. 2, obr. 8 v nárysu spínací přístroj podle vynálezu z obr. 2 s ochranným vypínačem vedení, který má být uspořádán vedle něj, obr. 9 uspořádání z obr. 8, přičemž modul FI a vypínač LS jsou ksobě navzájem přisunuty a nosič vedení se nachází ve své vysunuté poloze, a obr. 10 uspořádání z obr. 9, přičemž nosič vedení se nachází ve své zasunuté poloze.
Příklady provedení vynálezu
Jak již bylo uvedeno, je obvyklé opatřit spínací přístroj 1 pro spínací skříně, který má být elektricky spojen s dalším bezprostředně vedle něj uspořádaným spínacím přístrojem 4, příslušnými vedeními 2, aby se zamezilo jejich ručnímu instalování.
Toto opatření existuje iu spínacího přístroje 1 podle vynálezu, jak je nejlépe patrné z obr. 1. Problémem, který u takového uspořádání existuje, je, jak už bylo uvedeno, že současně s elektrickým spojením vedeními 2 se vytvoří i mechanické spojem obou spínacích přístrojů 1.4.
Aby bylo možno spojení vytvořené vedeními 2 rozpojit, popřípadě zapojit, bez pohybu obou spínacích přístrojů L 4, přičemž se jedná o situaci, která nutně při instalování obou spínacích přístrojů 1, 4 ve spínací skříni nastane, provede se podle vynálezu to, že vedení 2 se upevní na spínacím přístroji 1 pohyblivě relativně vůči tomuto spínacímu přístroji 1 podél předem stanovené dráhy.
Tato možnost pohybu může být například uskutečněna tím, že vedení 2 jsou uspořádána otočně kolem os 5. S výhodou jsou však vedení 2 posuvná translačně, zejména jsou posuvně uložena rovnoběžně s bočními stěnami 10,11 spínacího přístroje L
Principiálně by mohla být vedení 2 pohyblivá sama o sobě jednotlivě, tedy by mohla být na spínacím přístroji 1 upevněna otočně nebo výkyvné, avšak z důvodu jednodušší manipulace je výhodné, když se vedení 2 upevní na spínacím přístroji 1 pohyblivě. S výhodou se vedení 2 navzájem spojí mechanicky, čímž je automaticky dána společná možnost pohybu. V případě otočného uložení vedení 2, znázorněného na obr. 1, by potom osy 5 byly sdruženy do společné osy neboli všechny osy 5 by byly uspořádány souose.
Pro další objasnění nyní bude popsáno velmi speciální příkladné provedení vynálezu, znázorněné na obr. 2 až 10.
Spínací přístroj 1 je přitom vytvořen jako modul chybného proudu, který sám nemá žádné spínací kontakty a obsahuje pouze zapojení pro rozpoznání chybného proudu s příslušným zámkem vypínače. Zapojení pro rozpoznání chybného proudu sestává ze zámku vypínače, ze součtového měřicího transformátoru 17 proudu a ze zapojení součtového měřicího transformátoru 17 proudu,
-4CZ 293608 B6 které ovládá zámek vypínače. Kvůli přehlednosti je na obr. 2 znázorněn pouze součtový měřicí transformátor 17 proudu. Sousedním spínacím přístrojem 4 je ochranný vypínač vedení.
Zámek vypínače modulu chybného proudu obsahuje spouštěcí prst 15, který prochází boční stěnou 11 modulu chybného proudu a boční stěnou 40 ochranného vypínače vedení a ovládá zámek ochranného vypínače vedení, viz obr. 8. Tím se využijí spínací kontakty vypínače LS jak k vypnutí v případě přetížení vedení, tak i při výskytu chybného proudu.
Vynález v žádném případě není omezen na tuto variantu provedení a může být přenesen na každý druh přístroje určeného k vestavění do spínací skříně. Příklady tohoto přenesení jsou: vypínač LS s vedle uspořádaným vypínačem FI, vypínač LS s vedle uspořádaným impulzovým spínačem, schodišťovým automatem atd.
Jak nejlépe vyplývá z obr. 2, obsahuje spínací přístroj 1 nosič 6, na němž jsou uspořádána vedení
2. Nosič 6 je uložen ve spínacím přístroji 1 rovnoběžně s bočními stěnami 10, 11 spínacího přístroje 1 posuvně mezi zasunutou a vysunutou polohou.
Podstatnou součástí tohoto nosiče 6 je jeho první část 60 uspořádaná rovnoběžně s bočními stěnami 10, j_l. Tato první část 60 je uložena uvnitř spínacího přístroje 1 posuvně podobně jako zásuvka a svým jedním koncem 61 prochází jednou z příčných stěn 12, 13 spínacího přístroje L U příkladného provedení, znázorněného na obrázcích, byla za tím účelem zvolena dolní příčná stěna 12, avšak zcela rovnocenně by mohla první část 60 nosiče 6 procházet horní příčnou stěnou 13.
Na konci 61 první části 60, který prochází dolní příčnou stěnou 12 spínacího přístroje 1, je v podstatě kolmo k této první části 60 upevněna druhá část 62. Tato druhá část 62 je uspořádána zcela vně spínacího přístroje 1 a nese vodicí konce 20. Tyto vodicí konce 20 jsou rozmístěny na druhé části 62 nosiče 6 tak, že při pohybu nosiče 6 ve směru šipky 8 zasahují do připojovacích svorek 3 přímo sousedního dalšího spínacího přístroje 4, dosedajícího tedy na boční stěnu 11 spínacího přístroje L
Nyní bude podle obr. 3 blíže objasněna konstrukce nosiče 6. První část 60 nosiče 6 obsahuje dále na svém konci 61, procházejícím dolní příčnou stěnou 12. pružně upevněný nástavec 63. Tento nástavec 63 se v zasunuté poloze nosiče 6 nachází uvnitř spínacího přístroje 1 a ve vysunuté poloze nosiče 6 zasahuje za dolní příčnou stěnu 12 a může být proto nasazen na okraj 64 dolní příčné stěny 12, viz rovněž obr. 4. Nosič 6 je ve své vysunuté poloze aretovatelný.
Nosič 6 je tvořen rovnou deskou 65, na jejíchž površích jsou upevněna vedení 2. (Pro zachování přehlednosti je na obr. 3 znázorněno jen jedno vedení 2.) Stejně jako u příkladného provedení, znázorněného na obrázcích, jsou na jednom a témže povrchu desky 65, to jest na povrchu desky 65, odvráceném od dalšího spínacího přístroje 4, upevněna veškerá vedení 2. Ve smyslu vynálezu je však možné rozmístit vedení 2 na obou površích desky 65, aby bylo například možno při stejných rozměrech desky 65 rozmístit vedení 2 většího průřezu nebo uspořádat vedení 2 na povrchu desky 65 odvráceném od dalšího spínací přístroje 4.
Ve všech případech je však důležité, aby vedení 2 byla vůči sobě dostatečně izolována. To by bylo možné provést například tím, že vedení 2 jsou zalita izolačním materiálem, například plastem.
Další možnost spočívá vtom, že deska 65 bude na každém povrchu osazeném vedeními 2 opatřena stěnami 66, uspořádanými v podstatě kolmo k těmto povrchům. Tím vzniknou jednotlivé komory, v nichž mohou být uložena vedení 2 navzájem od sebe izolovaně.
-5CZ 293608 B6
U tohoto způsobu izolace není zapotřebí izolovat každé vedení 2 jako takové, nýbrž se použijí holé kovové pásy, například měděné pásy. Aby tyto měděné pásy nebyly ve spínací skříni volně přístupné, je zde upraveno víko 7, které zakrývá vedení 2 v oblasti druhé části 62 nosiče 6.
Pro upevnění s tvarovým přizpůsobením jsou na druhé části 62 uspořádány nástavce 67 tvaru lišt a nástavce 75 ve tvaru lišt rovněž ve víku 7 samotném, viz obr. 5a, 5b.
Na své čelní straně 72, přivrácené ke spínacímu přístroji 1, je víko 7 otevřené a na čelní straně, odvrácené od spínacího přístroje X je víko 7 uzavřeno čelní stěnou 71- Tím je možno víko 7 nasunovat na druhou část 62 nosiče 6 ve směru šipky 9 na obr. 2.
Na vnitřní straně víka 7 jsou uspořádány výstupky 73, vystupující ve směru k desce 65 nosiče 6. Jak je možno seznat z obr. 6, mají tyto výstupky 73 takovou výšku, že se opírají o vedení 2 a tato vedení 2 tak svírají mezi deskou 65 a víkem 7.
V oblasti svého bočního okraje 72, sousedícího se spínacím přístrojem 1, je víko 7 opatřeno výčnělkem 74, který v zasunuté poloze nosiče 6 zasahuje do příslušného vybrání v dolní příčné stěně 12 spínacího přístroje L viz obr. 7.
Tím je zamezeno posouvání víka 7 v zasunuté poloze nosiče 6, tedy po skončené montáži, a zaručena spolehlivá izolace vedení 2.
U příkladného provedení vynálezu, znázorněného na obrázcích, se, jak již bylo výše objasněno, pohyb zámku vypínače spínacího přístroje 1 přenáší spouštěcím prstem 15, procházejícím boční stěnou 11, na zámek těsně vedle uspořádaného vypínače LS. Aby mohl být tento spouštěcí prst 15 při vzájemném spojení obou spínacích přístrojů 1, 4 zaveden přesně do příslušné zdířky zámku vypínače LS, je výhodné, když je boční stěna 11. na kterou má dosednout další spínací přístroj 4, opatřena nástavci 16 ve tvaru čepu. Když se oba spínací přístroje 1, 4 zcela k sobě přisunou, zasáhnou nástavce 16 tvaru čepu do otvorů zapuštěných zrcadlově symetricky do boční stěny sousedního spínacího přístroje 4 a tím zajišťují přesné vzájemné uspořádání obou spínacích přístrojů 1, 4.
Nyní bude podle obr. 8 až 10 popsán způsob montáže modulu FI/LS podle vynálezu. Spínací přístroj 1 ve formě modulu chybného proudu se upevní na liště spínací skříně zaskočením a nosič 6 se uvede do své vysunuté polohy. Další spínací přístroj 4 ve formě ochranného vypínače vedení se rovněž uspořádá na této liště, a to v malém vodorovném odstupu od spínacího přístroje 1 ve formě modulu chybného proudu, viz obr. 8. Oba spínací přístroje 1, 4 se nyní přisunou k sobě, až nástavce 16 tvaru čepu zasáhnou do odpovídajících otvorů a spouštěcí prst 15 do odpovídající zdířky a spínací přístroje 1, 4 na sebe dosednou svými bočními stěnami 11, 40, viz obr. 9.
Potom se nosič 6 uvede do své zasunuté polohy, vodicí konce 20 se tím zasunou do připojovacích svorek 3 spínacího přístroje 4 ve formě ochranného vypínače vedení a dotažením připojovacích svorek 3 se vytvoří elektrická spojení, viz obr. 10.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně, který má vedení (2) k vytvoření elektrických spojení k připojovacím svorkám (3) dalšího bezprostředně vedle uspořádaného spínacího přístroje (4), přičemž vedení (2) jsou uspořádána na společném nosiči (6), který je posuvný rovnoběžně s bočními stěnami (10, 11) spínacího přístroje (1) mezi zasunutou a vysunutou polohou, vyznačující se tím, že každé vedení (2) je samo o sobě pohyblivé a nosič (6) je uložen posuvně ve spínacím přístroji (1).
  2. 2. Spínací přístroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že nosič (6) má první část (60), uspořádanou rovnoběžně s bočními stěnami (10, 11) spínacího přístroje (1), která je uspořádána uvnitř spínacího přístroje (1) a svým koncem (61) prochází příčnou stěnou (12, 13) spínacího přístroje (1).
  3. 3. Spínací přístroj podle nároku 2, vyznačující se tím, že nosič (6) má druhou část (62), uspořádanou zcela vně spínacího přístroje (1), upevněnou na konci (61) první části (60), procházejícím příčnou stěnou (12) spínacího přístroje (1), v podstatě kolmo ktéto první části (60), přičemž druhá část (62) nese vodicí konce (20) spojitelné s připojovacími svorkami (3) sousedního spínacího přístroje (4).
  4. 4. Spínací přístroj podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že první část (60) nosiče (6), uspořádaná rovnoběžně s bočními stěnami (10, 11) spínacího přístroje (1), má na svém konci (61), procházejícím příčnou stěnou (12) spínacího přístroje (1), pružně upevněný nástavec (63), který je ve vysunuté poloze nosiče (6) nasazen na okraj (64) příčné stěny (12) spínacího přístroje (1).
  5. 5. Spínací přístroj podle jednoho z nároků I až 4, vyznačující se tím, že nosič (6) je tvořen rovnou deskou (65), na jejíchž površích jsou upevněna vedení (2).
  6. 6. Spínací přístroj podle nároku 5, vyznačující se tím, že deska (65) je na každém povrchu osazeném vedeními (2) opatřena stěnami (66), uspořádanými v podstatě kolmo k jejím povrchům.
  7. 7. Spínací přístroj podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že veškerá vedení (2) jsou upevněna na jednom a tomtéž povrchu desky (65).
  8. 8. Spínací přístroj podle jednoho z nároků 5, 6 nebo 7, vyznačující se tím, že druhá část (62) nosiče (6), uspořádaná vně spínacího přístroje (1), je opatřena nástavci (67) ve tvaru lišt, uspořádanými v podstatě po celé délce druhé části (62) nosiče (6), na nichž je s tvarovým přizpůsobením upevnitelné víko (7) zakrývající vedení (2).
  9. 9. Spínací přístroj podle nároku 8, vyznačující se tím, že na vnitřní straně víka (7) jsou uspořádány výstupky (73), vystupující směrem k desce (65) nosiče (6).
  10. 10. Spínací přístroj podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že víko (7) je v oblasti svého bočního okraje (72), sousedícího se spínacím přístrojem (1), opatřeno výčnělkem (74), který v zasunuté poloze nosiče (6) zasahuje do odpovídajícího vybrání v příčné stěně (12) spínacího přístroje (1).
    -7CZ 293608 B6
  11. 11. Spínací přístroj podle jednoho z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že na čelní stěně (11), na kterou dosedne další spínací přístroj (4), jsou vytvořeny nástavce (16) ve tvaru čepu, které v přisunutém stavu zasahují do otvorů zapuštěných zrcadlově symetricky do boční
    5 stěny (40) sousedního dalšího spínacího přístroje (4).
  12. 12. Vypínač FI/LS, obsahující spínací přístroj (1) podle jednoho z nároků 1 až 11, vyznačuj í c í se tím, že spínací přístroj (1) je tvořen modulem chybného proudu, obsahujícím zámek vypínače, součtový měřicí transformátor (17) proudu a zapojení součtového měřicího
    10 transformátoru (17) proudu, ovládající zámek vypínače, přičemž sousední spínací přístroj (4) je tvořen ochranným vypínačem vedení a zámek vypínače modulu chybného proudu je opatřen spouštěcím prstem (15), procházejícím bočními stěnami (11, 40) modulu chybného proudu a ochranným vypínačem vedení a ovládajícím zámek vypínače sousedního ochranného vypínače vedení.
CZ19971373A 1996-05-07 1997-05-06 Spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně a vypínač FI/LS CZ293608B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0081396A AT411115B (de) 1996-05-07 1996-05-07 Schaltgerät mit bewegbaren verbindungs-leitungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ137397A3 CZ137397A3 (cs) 1998-12-16
CZ293608B6 true CZ293608B6 (cs) 2004-06-16

Family

ID=3500323

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19971373A CZ293608B6 (cs) 1996-05-07 1997-05-06 Spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně a vypínač FI/LS

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0806784B1 (cs)
AT (2) AT411115B (cs)
AU (1) AU715916B2 (cs)
CZ (1) CZ293608B6 (cs)
DE (1) DE59710978D1 (cs)
ES (1) ES2109913T3 (cs)
GR (1) GR970300052T1 (cs)
HU (1) HU221670B1 (cs)
PL (1) PL182547B1 (cs)
SK (1) SK283786B6 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2772979B1 (fr) * 1997-12-18 2002-09-20 Schneider Electric Sa Dispositif de raccordement electrique d'un bloc differentiel sur un disjoncteur ou analogue et bloc differentiel equipe d'un tel dispositif
EP1000430B1 (fr) * 1998-05-29 2006-09-27 Hager Electro S.A. Dispositif de couplage de deux elements electriques modulaires accoles
ES2155024B1 (es) * 1999-05-14 2001-11-01 Power Controls Iberica Sl Carcasa para aparatos electricos.
FR2801165B1 (fr) * 1999-11-12 2001-12-21 Schneider Electric Ind Sa Dispositif de precablage pour contacteurs
FR2827702B1 (fr) * 2001-07-18 2003-09-26 Schneider Electric Ind Sa Dispositif de raccordement electrique de deux appareils electriques montes cote a cote sur un meme support de montage
ES2307135T3 (es) * 2005-09-29 2008-11-16 Hager-Electro Sas Bloque diferencial con cajon deslizante segun una trayectoria inclinada.
DE102005050318B3 (de) * 2005-10-20 2007-03-15 Siemens Ag Wandlereinheit und Vorrichtung zur allstromsensitiven Erfassung eines elektrischen Differenzstromes
ES2347089T3 (es) * 2007-07-26 2010-10-25 Bticino S.P.A. Dispositivo de corriente residual para un disyuntor electrico.
DE202007011974U1 (de) * 2007-08-27 2007-11-29 Phoenix Contact Gmbh & Co. Kg Baueinheit bestehend aus einem Fehlerstromschutzschalter und einem Überspannungsschutzgerät
FR2992783B1 (fr) * 2012-06-28 2015-05-22 Schneider Electric Ind Sas Dispositif de verrouillage d'au moins un appareil electrique modulaire sur un rail de montage, et appareil de coupure electrique fixe sur le rail au moyen d'un tel dispositif
CN103510768A (zh) * 2013-09-29 2014-01-15 安徽鑫龙电器股份有限公司 一种用于高压开关柜的断路器门锁机构及其安装方法
US9842715B2 (en) 2015-12-04 2017-12-12 Eaton Corporation Electrical switching apparatus and strain relief assembly therefor
DE202020101558U1 (de) * 2020-02-19 2020-04-22 Dehn Se + Co Kg Überspannungsschutzgerät zur Installation an einem Sammelschienensystem

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1145248B (de) * 1959-12-01 1963-03-14 Stotz Kontakt Gmbh Klemmenanordnung, insbesondere fuer Installationsselbstschalter
DE2654373A1 (de) * 1976-12-01 1978-06-08 Licentia Gmbh Mit einem mehrpoligen leitungsschutzschalter kombinierter fehlerstromschutzschalter
DE7813854U1 (de) * 1978-05-08 1979-10-11 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Mit einem mehrpoligen Leitungsschutzschalter kombinierter Fehlerstromschutzschalter
DE8804649U1 (de) * 1988-04-08 1988-06-16 Murrelektronik GmbH, 7155 Oppenweiler Elektrisches Gerät, z.B. Schaltgerät, Einschaltverzögerer od. dgl.
FR2640422B1 (fr) * 1988-12-14 1996-04-05 Merlin Gerin Dispositif d'assemblage modulaire d'un disjoncteur differentiel multipolaire
FR2711449B1 (fr) * 1993-10-18 1995-12-22 Merlin Gerin Bloc de protection différentielle avec passage des câbles.

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9700820A2 (hu) 1998-01-28
GR970300052T1 (en) 1997-12-31
PL319846A1 (en) 1997-11-10
HU221670B1 (hu) 2002-12-28
HU9700820D0 (en) 1997-06-30
CZ137397A3 (cs) 1998-12-16
EP0806784A2 (de) 1997-11-12
SK283786B6 (sk) 2004-01-08
ATE254335T1 (de) 2003-11-15
PL182547B1 (pl) 2002-01-31
ES2109913T1 (es) 1998-02-01
ES2109913T3 (es) 2004-07-01
ATA81396A (de) 2003-02-15
AT411115B (de) 2003-09-25
DE59710978D1 (de) 2003-12-18
EP0806784A3 (de) 1998-05-20
EP0806784B1 (de) 2003-11-12
AU715916B2 (en) 2000-02-10
SK58097A3 (en) 1998-07-08
AU2009597A (en) 1997-11-13
HUP9700820A3 (en) 1999-11-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7606014B2 (en) Apparatus and method for scalable power distribution
CA2568170C (en) Modular current distributor for high currents
US9755384B2 (en) Bridging module having a housing with a latching device for latching to a mounting rail
US7940504B2 (en) Apparatus and method for scalable power distribution
US7561018B2 (en) Fuse strip with lateral outgoing contacts and a lateral adapter module
CZ293608B6 (cs) Spínací přístroj pro vestavění do spínací skříně a vypínač FI/LS
KR100757625B1 (ko) 인출형 차단기의 제어 회로 접속 장치
CA2863251C (en) Electric coupling element
KR101964915B1 (ko) 스위칭 디바이스 및 스위칭 디바이스 어레인지먼트
JPH0724173B2 (ja) 開閉器用補助導線連結装置
US7446635B2 (en) Combination of two electromagnetic switching devices
US5857870A (en) Electrical connector with switch subassembly
JPH0345512B2 (cs)
PL179204B1 (pl) Urzadzenie do przylaczania elektrycznych urzadzen instalacyjnych PL
US11538649B2 (en) Circuit breaker housing
NO319544B1 (no) Modulaert elektrisk apparat som plugges inn i en isolert distribusjonsblokk
US20060186494A1 (en) Semiconductor relay
WO2001071749A2 (en) Interface for auxiliaries used with plug-in base
WO1997023928A1 (en) Electrical connector with switch subassembly
AU2016245920A1 (en) Power converter system and load interrupter comprising such a power converter system
ITMI930787A1 (it) Interruttore scatolato di bassa tensione dotato di accessori elettrici con cablaggio incorporato nella scatola dell'interruttore
KR20090091048A (ko) 분전반

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20170506