PL201786B1 - Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej - Google Patents

Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej

Info

Publication number
PL201786B1
PL201786B1 PL358775A PL35877503A PL201786B1 PL 201786 B1 PL201786 B1 PL 201786B1 PL 358775 A PL358775 A PL 358775A PL 35877503 A PL35877503 A PL 35877503A PL 201786 B1 PL201786 B1 PL 201786B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover
front side
window
sector
housing
Prior art date
Application number
PL358775A
Other languages
English (en)
Other versions
PL358775A1 (pl
Inventor
Oliver Riccardi
Original Assignee
Rutenbeck Wilhelm Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rutenbeck Wilhelm Gmbh & Co filed Critical Rutenbeck Wilhelm Gmbh & Co
Publication of PL358775A1 publication Critical patent/PL358775A1/pl
Publication of PL201786B1 publication Critical patent/PL201786B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B1/00Frameworks, boards, panels, desks, casings; Details of substations or switching arrangements
    • H02B1/015Boards, panels, desks; Parts thereof or accessories therefor
    • H02B1/04Mounting thereon of switches or of other devices in general, the switch or device having, or being without, casing
    • H02B1/052Mounting on rails

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Connections Arranged To Contact A Plurality Of Conductors (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Distribution Board (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)

Abstract

Wynalazek dotyczy osprz etu elektrotechnicznego do zamontowania w ma lej rozdzielnicy instalacyjnej, w szcze- gólno sci przyrz adu teletechnicznego (15), przy czym ma la rozdzielnica instalacyjna ma szyny standardowe do zamo- cowania montowanego osprz etu a tak ze czo low a pokryw e z okienkowymi wyci eciami. Osprz et ten mo ze by c latwo zainstalowany w tradycyjnej rozdzielnicy elektrycznej, w szczególno sci tak ze wspólnie z osprz etem 230 V. Przy- rz ad (15) jest ca lkowicie os loni ety tworzywem sztucznym i umieszczony w tworz acej os lon e obudowie z tworzywa sztucznego, przy czym na stronie czo lowej os lony pozosta- wione s a wolne miejsca tylko na instalacyjne, przy laczowe lub wtykowe otwory (3), za którymi s a umieszczone ele- menty przy laczowe, przy czym na os lonie s a umieszczone klapki lub zasuwki (4), którymi s a zamykane lub zas laniane otwory (3), a sektor (6) czo lowej strony os lony maj acy otwory (3) oraz zasuwki (4) lub klapki jest uformowany i zwymiarowany tak, ze wype lnia on ca lkowicie okienko czo lowej pokrywy ma lej rozdzielnicy instalacyjnej. Wynala- zek charakteryzuje si e tym, ze os lona jest utworzona z dolnej cz esci (2) obudowy i górnej cz esci (1) obudowy, przy czym te czesci (1, 2) obudowy w miejscu rozdzielenia (7) maj a zachodz ace na siebie elementy sciankowe tworz ace struktur e labiryntopodobn a. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej, w szczególności przyrząd teletechniczny stosowany w teletransmisji danych, telekomunikacji, urządzeniach alarmowych i sygnalizacyjnych, korzystnie w postaci tablicy połączeń, przy czym taka rozdzielnica instalacyjna ma szyny standardowe, w szczególności szyny kołpakowe, do zamocowania montowanego osprzętu a także czołową pokrywę z okienkowymi wycięciami przy czym przyrząd ten jest całkowicie osłonięty tworzywem sztucznym, w szczególności jest umieszczony w obudowie z tworzywa sztucznego stanowiącej osłonę, przy czym na stronie czołowej tej osłony znajdują się wolne miejsca tylko na instalacyjne, przyłączowe lub wtykowe otwory, za którymi są umieszczone elementy przyłączowe, na przykład zaciski lub korzystnie gniazdka wtykowe, przy czym na osłonie są usytuowane klapki lub zasuwki, którymi są zamykane lub zasłaniane otwory, a sektor czołowej strony osłony mający otwory oraz zasuwki lub klapki jest uformowany i zwymiarowany tak, że wypełnia on całkowicie okienko czołowej pokrywy małej rozdzielnicy instalacyjnej.
W sieciach telekomunikacyjnych znanych jest wiele aktywnych i biernych komponentów, które zwykle są instalowane w specjalnie do tego przeznaczonych teletransmisyjnych szafkach rozdzielczych. Takie szafki teletransmisyjne montuje się jako uzupełnienie istniejącej rozdzielnicy elektrycznej, czasem w pomieszczeniach do tego specjalnie przeznaczonych. Dostęp do tych szafek do teletransmisji danych nie jest ograniczony z punktu widzenia techniki bezpieczeństwa pracy. Gdy rozpoczęto użytkowanie tych sieci także w przypadku małych i średnich zastosowań okazało się, że te szafki są często zbyt duże dla danego zastosowania, a konieczne nakłady nie odpowiadają uzyskiwanym korzyściom. Występuje więc potrzeba upakowania niezbędnych komponentów w istniejącej w danych warunkach przestrzeni montażowej, jak na przykład w rozdzielnicy elektrycznej (znormalizowane określenie: mała rozdzielnica instalacyjna dla przyrządów do 63 A według DIN 43871).
W związku z tym zaproponowano już rozwiązania, które jednak mogą być zastosowane w rozdzielnicy tylko wówczas, gdy nie instaluje się w niej innych przyrządów rozdzielczych na 230 V, jak na przykład instalacyjny wyłącznik zabezpieczający, prądowy wyłącznik ochronny lub tym podobne. Wynika to z braku izolacji ochronnej na przyrządach, która jest konieczna zgodnie z przepisami VDE 0100 w przypadku wykorzystywania przyrządów do transmisji danych i przyrządów na niskie napięcie bezpieczne oraz komponentów na 230 V. Z reguły chodzi przy tym o modyfikację przyrządów, które są przystosowywane za pomocą adapterów do takich warunków montażowych. Przy tym często nie jest zachowany znormalizowany odstęp istniejących w rozdzielnicy szyn standardowych (zwanych także szynami kołpakowymi), tak że potrzebne są dodatkowe nakłady instalacyjne, żeby można było upakować więcej przyrządów w rozdzielnicy. Wtedy nie pasują już do tego osprzętu tradycyjne osłony, co wymaga dalszych nakładów na stworzenie i utrzymanie odpowiednich osłon. Ponadto przyrządy aktywne często nie mają zespolonych z nimi zasilaczy i pracują z wtyczkami lub sieciowymi gniazdkami natynkowymi o różnej postaci. Następny problem stanowi niezbędne połączenie między zasilaczami i przyrządami aktywnymi w pożądanym układzie kombinowanym z przyrządami 230 V, gdyż przewody te nie mogą krzyżować się ani leżeć zbyt blisko przewodów 230 V, co w praktyce jest trudne do wykonania. Dlatego też z reguły instaluje się dziś drugą rozdzielnicę wyłącznie dla komponentów sieci telekomunikacyjnych, co nie jest korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia nakładów i kosztów użytkowania.
Z publikacji zgłoszenia międzynarodowego nr WO-A-0223676 jest znany przyrzą d do zamontowania w instalacyjnej rozdzielnicy elektrycznej z modułami dla techniki przetwarzania danych. Rozdzielnica elektryczna jest zaopatrzona w szyny standardowe. Rozdzielnica ta jest całkowicie osłonięta, przy czym na stronie czołowej osłony ma wykonane jedynie okienka instalacyjne, przyłączowe i wtykowe. Na osłonie znajdują się klapki, którymi okienka w rozdzielnicy instalacyjnej są całkowicie pokryte.
Celem wynalazku było zatem stworzenie tego rodzaju przyrządu, który może być instalowany bez problemu w tradycyjnej rozdzielnicy elektrycznej i w szczególności wspólnie z przyrządami pracującymi przy napięciu 230 V.
W związku z tym opracowano przyrząd według wynalazku, który charakteryzuje się tym, że jego osłona jest utworzona z dolnej części obudowy i górnej części obudowy, przy czym te części obudowy w miejscu rozdzielenia mają zachodzą ce na siebie elementy ś ciankowe tworzą ce strukturę labiryntopodobną.
Dzięki takiemu rozwiązaniu między dwiema częściami obudowy jest zapewnione dostateczne uszczelnienie labiryntowe, które odpowiada warunkom elektrycznym. Z zasady tradycyjne przyrządy są wyposażone w metalową obudowę, przy czym również gniazdka wtykowe lub tym podobne są wypoPL 201 786 B1 sażone w metalowe elementy osłonowe, żeby uzyskać odpowiednie ekranowanie. Wszystkie te elementy są osłonięte zgodnie z wynalazkiem osłoną albo obudową z tworzywa sztucznego tak, że uzyskuje się zabezpieczenie według klasy ochrony II. Wszystkie szczeliny, rowki, układy mocujące i tym podobne są umieszczone każdorazowo tak, że istnieje odstęp co najmniej 5 mm od metalowych powierzchni usytuowanej wewnątrz osłony obudowy z metalu, dzięki czemu spełnione są przepisy techniki bezpieczeństwa pracy. Jednocześnie przyrząd jest całkowicie osłonięty tworzywem sztucznym, w szczególnoś ci jest umieszczony w tworzącej osłonę obudowie z tworzywa sztucznego, przy czym na stronie czołowej osłony pozostawione są wolne miejsca tylko na otwory instalacyjne, przyłączowe lub wtykowe, za którymi są umieszczone elementy przyłączowe, na przykład zaciski lub korzystnie gniazdka wtykowe, przy czym na osłonie są umieszczone klapki lub zasuwki, którymi są zamykane lub zasłaniane otwory, a sektor czołowej strony osłony mający otwory oraz zasuwki lub klapki jest uformowany i zwymiarowany tak, że wypełnia on całkowicie okienko czołowej pokrywy małej rozdzielnicy instalacyjnej.
W takim ukształtowaniu przyrząd jest osłonięty tworzywem sztucznym w taki sposób, że uzyskana jest klasa ochrony II i zachowany jest tradycyjny kontur osprzętu instalacyjno-montażowego według DIN 43880. Tak więc osprzęt ten może być łatwo montowany w rozdzielnicy, przy czym możliwe i dopuszczalne jest też mieszane wyposażenie z przyrządami na 230 V. Mocowanie odbywa się na zwykłych szynach kołpakowych, przy czym zapewnione jest wykorzystanie tradycyjnych pokryw i przez te pokrywy są dostępne tylko strefy przyrządu widoczne przez okienko pokrywy.
Z przyrządami aktywnymi może być zespolone zasilanie napięciem 230 V, przy czym również w tym przypadku są spełnione przepisy bezpieczeństwa, gdyż nie ma tu dodatkowo układanych przewodów, które muszą spełniać wymagania instalacyjne charakterystyczne dla bezpiecznego napięcia niskiego.
Klapki lub zasuwki mogą zamykać się samoczynnie tak, że otwierają się one tylko przy wprowadzaniu elementów wtykowych lub tym podobnych i po wyciągnięciu elementów wtykowych lub tym podobnych przechodzą samoczynnie w położenie zamknięcia. Korzystnie przewidziano elementy przyłączowe w postaci zwykłych gniazdek wtykowych.
Przy tym szczególnie korzystnie jest, gdy strona czołowa osłony ma pierwszy sektor, który jest przykryty pokrywą małej rozdzielnicy instalacyjnej, oraz drugi sektor, który wystaje schodkowo z pierwszego sektora i wchodzi w okienko pokrywy a także ewentualnie wystaje z tego okienka.
Ponadto można przewidzieć, że przyrząd ten jest wyposażony w zasilacz elektryczny.
W szczególności przewidziano też, że części obudowy są zamocowane ze sobą śrubami lub podobnymi złączkami, przy czym wnęki na śruby są ukształtowane na obu częściach obudowy i są uformowane przez tulejkowe elementy tych części wchodzące w siebie labiryntowo w zadanym położeniu montażowym.
Ponadto przewidziano, że na spodzie obudowy są ukształtowane stałe zaczepy hakowe i co najmniej jeden przesuwny zaczep hakowy chwytający za szynę kołpakową, przy czym przesuwny zaczep hakowy jest poruszany od strony czołowej przyrządu.
Dzięki takiemu ukształtowaniu możliwy jest prosty montaż i dokładne ustawienie na tradycyjnych szynach kołpakowych. Korzystne rozwinięcie polega na tym, że obok otworów osłony są umieszczone elementy światłowodowe, które są widoczne od strony czołowej i są połączone czynnie z umieszczonymi po stronie przyrządu źródłami światła, w szczególności diodami świecącymi (LED). Ułatwia to użytkownikowi dostrzeżenie sygnałów optycznych, przy czym nie są przez to ograniczone warunki techniczne z zakresu bezpieczeństwa pracy.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia zgodny z wynalazkiem przyrząd elektrotechniczny w widoku perspektywicznym od przodu, fig. 2 - przyrząd jak wyżej z otwartymi wejściami dla wtyków lub tym podobnych, fig. 3 - przyrząd jak na fig. 2 w widoku perspektywicznym od przodu, fig. 4 - przyrząd jak wyżej w widoku z dołu, fig. 5 szczegół pokazany w przekroju, fig. 6 - inny szczegół pokazany w przekroju, fig. 7 - następny szczegół pokazany w przekroju, fig. 8 - kolejny szczegół pokazany w przekroju.
Przedstawiono tu przyrząd elektrotechniczny, który służy do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej. Chodzi tu o przyrząd 15 teletechniczny mający wewnątrz osłonę metalową z gniazdkami wtykowymi wyposażonymi także w ekranowanie metalowe. Przyrząd 15 jest przeznaczony do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej, która ma standardowe szyny służące do zamocowania montowanego osprzętu oraz czołową pokrywę z okienkowymi wycięciami.
Przyrząd 15 pokazany przykładowo na fig. 1 jest osłonięty całkowicie tworzywem sztucznym, w szczególności jest umieszczony w obudowie z tworzywa sztucznego stanowiącej osłonę, przy czym
PL 201 786 B1 na stronie czołowej osłony zostawiono wolne miejsce tylko na otwory wtykowe 3, za którymi są umieszczone elementy przyłączowe, na przykład ekranowane gniazdka wtykowe. Ponadto na osłonie są umocowane klapki lub zasuwki 4, którymi mogą być zamykane te otwory 3. Strefa czołowa osłony z otworami 3 i zasuwkami 4 jest uformowana i zwymiarowana tak, że wypełnia ona całkowicie okienko czołowej pokrywy małej rozdzielnicy instalacyjnej.
Przy tym czołowa strona osłony ma pierwszy sektor 5, który jest przykryty pokrywą małej rozdzielnicy instalacyjnej, oraz drugi sektor 6, który wystaje schodkowo z pierwszego sektora 5 i wchodzi w okienko osłony a także wystaje swoimi elementami z tego okienka.
Osprzęt umieszczony wewnątrz osłony może być również wyposażony w zasilacz elektryczny. W szczególności osłona ta jest utworzona z dolnej części 2 obudowy i górnej części 1 obudowy, przy czym te części obudowy w miejscu ich rozdzielenia 7 zachodzą na siebie, przy czym jest ukształtowana labiryntowa ścieżka upływowa do wewnątrz położonych powierzchni metalowych.
Części obudowy są złączone ze sobą śrubami 8, przy czym wnęki śrubowe są ukształtowane na obu częściach obudowy i są uformowane przez tulejkowe elementy tych części wchodzące w siebie labiryntowo w zadanym położeniu montażowym, jak to widać w szczególności na fig. 5. Również przez to są zachowane odpowiednie ścieżki upływowe.
Na spodzie obudowy są przewidziane stałe zaczepy hakowe 9 i przesuwny zaczep hakowy 10, które służą do uchwycenia za odpowiednią szynę kołpakową rozdzielnicy. Przy tym przesuwny zaczep hakowy 10 może być obsługiwany od strony czołowej przyrządu za pośrednictwem dźwigni nastawnej 11, która może być uruchomiona na przykład za pomocą ostrza wkrętaka.
Obok otworów 3 osłony są umieszczone elementy światłowodowe 12, które są dobrze widoczne od strony czołowej i są połączone optycznie z umieszczonymi z boku przyrządu źródłami światła 13, na przykład diodami LED, tak że światło wychodzące ze źródeł 13 dochodzi do widocznej powierzchni czołowej obudowy, przy czym nie są potrzebne do tego połączenia elektryczne. Ponadto w strefie każdego otworu 3 przewidziano jeszcze przycisk 14, który umożliwia zwolnienie wetkniętej wtyczki. Usytuowany wewnętrznie osprzęt jest ekranowany osłoną.
Wynalazek udostępnia osprzęt teletechniczny, który nadaje się do zamontowania w tradycyjnych rozdzielnicach i który spełnia przepisy bezpieczeństwa według klasy ochrony II. W opisanej i ukazanej na rysunku odmianie realizacji przyrząd ma pięć otworów 3 zamykanych klapkami 4. Oczywiście można też udostępnić więcej lub mniej odpowiednich wejść. Można też umieścić na szynie kołpakowej obok siebie kilka przyrządów tego rodzaju.
Wynalazek nie ogranicza się do przykładu realizacji, lecz może podlegać wielokrotnym zmianom w ramach ujawnienia. Wszystkie nowe, ujawnione w opisie i/lub na rysunku cechy charakterystyczne traktuje się osobno i w powiązaniu ze sobą jako istotne dla wynalazku.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej, w szczególności przyrząd teletechniczny stosowany w teletransmisji danych, telekomunikacji, urządzeniach alarmowych i sygnalizacyjnych, korzystnie w postaci tablicy połączeń, przy czym mała rozdzielnica instalacyjna ma szyny standardowe, w szczególności szyny kołpakowe, do zamocowania montowanego osprzętu a także czołową pokrywę z okienkowymi wycięciami, przy czym przyrząd ten jest całkowicie osłonięty tworzywem sztucznym, w szczególności jest umieszczony w obudowie z tworzywa sztucznego stanowiącej osłonę, przy czym na stronie czołowej tej osłony znajdują się wolne miejsca tylko na instalacyjne, przyłączowe lub wtykowe otwory, za którymi są umieszczone elementy przyłączowe, na przykład zaciski lub korzystnie gniazdka wtykowe, przy czym na osłonie są usytuowane klapki lub zasuwki, którymi są zamykane lub zasłaniane otwory, a sektor czołowej strony osłony mający otwory oraz zasuwki lub klapki jest uformowany i zwymiarowany tak, że wypełnia on całkowicie okienko czołowej pokrywy małej rozdzielnicy instalacyjnej, znamienny tym, że osłona jest utworzona z dolnej części (2) obudowy i górnej części (1) obudowy, przy czym te części obudowy w miejscu rozdzielenia (7) mają zachodzące na siebie elementy ściankowe tworzące strukturę labiryntopodobną.
  2. 2. Osprzęt elektrotechniczny według zastrz. 1, znamienny tym, że strona czołowa osłony ma pierwszy sektor (5), który jest przykryty pokrywą małej rozdzielnicy instalacyjnej, oraz drugi sektor (6), który wystaje schodkowo z pierwszego sektora (5) i wchodzi w okienko pokrywy a także ewentualnie wystaje z tego okienka.
    PL 201 786 B1
  3. 3. Osprzęt elektrotechniczny według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że przyrząd (15) jest wyposażony w zasilacz elektryczny.
  4. 4. Osprzęt elektrotechniczny według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że części (1, 2) obudowy są zamocowane ze sobą śrubami (8) lub podobnymi złączkami, przy czym wnęki na śruby są ukształtowane na obu częściach (1, 2) obudowy i są uformowane przez tulejkowe elementy części (1, 2) obudowy wchodzące w siebie labiryntowo w zadanym położeniu montażowym.
  5. 5. Osprzęt elektrotechniczny według zastrz. 1 - 4, znamienny tym, że na spodzie obudowy są ukształtowane stałe zaczepy hakowe (9) i co najmniej jeden przesuwny zaczep hakowy (10), chwytające za szynę kołpakową, przy czym przesuwny zaczep hakowy (10) jest poruszany od strony czołowej przyrządu.
  6. 6. Osprzęt elektrotechniczny według zastrz. 1 - 5, znamienny tym, że obok otworów (3) osłony są umieszczone elementy światłowodowe (12), które są widoczne od strony czołowej i są połączone czynnie z umieszczonymi po stronie przyrządu źródłami światła (13), w szczególności z diodami świecącymi (LED).
PL358775A 2002-07-04 2003-02-17 Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej PL201786B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20210333U DE20210333U1 (de) 2002-07-04 2002-07-04 Elektrotechnisches Gerät zum Einbau in Installationskleinverteiler

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL358775A1 PL358775A1 (pl) 2004-01-12
PL201786B1 true PL201786B1 (pl) 2009-05-29

Family

ID=7972829

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL358775A PL201786B1 (pl) 2002-07-04 2003-02-17 Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP1378965B1 (pl)
AT (1) ATE295004T1 (pl)
DE (2) DE20210333U1 (pl)
PL (1) PL201786B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2976741B1 (fr) * 2011-06-15 2015-08-07 Legrand France Appareil electrique a fixer par encliquetage sur un rail de support horizontal

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0499660B1 (de) * 1991-02-18 1995-04-19 Siemens Aktiengesellschaft Einrichtung zum Ankoppeln von elektrotechnischen Endgeräten
DE29704307U1 (de) * 1997-03-10 1998-04-09 Siemens AG, 80333 München Dezentrales Modul zur Zusammenführung und Verteilung von Signalleitungen
WO2002023676A1 (en) * 2000-09-12 2002-03-21 Tyco Electronics Amp Gmbh Modular connection system for ethernet applications in the industrial sector

Also Published As

Publication number Publication date
ATE295004T1 (de) 2005-05-15
EP1378965B1 (de) 2005-05-04
DE50300504D1 (de) 2005-06-09
PL358775A1 (pl) 2004-01-12
DE20210333U1 (de) 2002-08-29
EP1378965A1 (de) 2004-01-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6396990B1 (en) Multi-purpose communications cabinet
US5136463A (en) Universal enclosure with electrical panel
US5067043A (en) Electric power distribution panelboard-switchboard bus bar insulation shield
US4931898A (en) Loadcenter busbar retention
TWI518982B (zh) 天線模組及電子系統
MX2011002854A (es) Desfogue de explosiones para dispositivo electrico.
US4962443A (en) Improved residential loadcenter
JP2020095940A (ja) 配線用遮断器
PL83637B1 (pl)
KR101360239B1 (ko) 모듈구조 외함과 안전커버로 구성된 일체형 서지보호기
SK283786B6 (sk) Spínací prístroj na vstavanie do spínacej skrine a ochranný vypínač FI pri chybnom prúde/ochranný vypínač LS vedenia
CA2935842C (en) Doorless modular panelboard
US4931903A (en) Loadcenter mounting rail adapter
PL201786B1 (pl) Osprzęt elektrotechniczny do zamontowania w małej rozdzielnicy instalacyjnej
US7442094B2 (en) Telecommunications module
US4931902A (en) Bushbar barrier protective members
GB2311421A (en) Telecommunications connection apparatus
ATE497274T1 (de) Installationsverteiler
KR100448749B1 (ko) 배전반 및 프레임 부재
PL179204B1 (pl) Urzadzenie do przylaczania elektrycznych urzadzen instalacyjnych PL
RU206729U1 (ru) Корпус щитка электрического встраиваемого
RU2797993C1 (ru) Четырехполюсный выходной штепсельный узел
KR101629739B1 (ko) 배전반 분진 유입 방지유닛
KR20210002256U (ko) 분전반
KR200284459Y1 (ko) 통합 분전함

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140217