SK278674B6 - Connection of roof elements - Google Patents

Connection of roof elements Download PDF

Info

Publication number
SK278674B6
SK278674B6 SK3346-91A SK334691A SK278674B6 SK 278674 B6 SK278674 B6 SK 278674B6 SK 334691 A SK334691 A SK 334691A SK 278674 B6 SK278674 B6 SK 278674B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
joint
roof
seal
joint according
roof element
Prior art date
Application number
SK3346-91A
Other languages
English (en)
Other versions
SK334691A3 (en
Inventor
Heinz Westhaus
Original Assignee
Heinz Westhaus
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Heinz Westhaus filed Critical Heinz Westhaus
Publication of SK334691A3 publication Critical patent/SK334691A3/sk
Publication of SK278674B6 publication Critical patent/SK278674B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D3/00Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets
    • E04D3/35Roofing slabs or stiff sheets comprising two or more layers, e.g. for insulation
    • E04D3/351Roofing slabs or stiff sheets comprising two or more layers, e.g. for insulation at least one of the layers being composed of insulating material, e.g. fibre or foam material
    • E04D3/352Roofing slabs or stiff sheets comprising two or more layers, e.g. for insulation at least one of the layers being composed of insulating material, e.g. fibre or foam material at least one insulating layer being located between non-insulating layers, e.g. double skin slabs or sheets
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D3/00Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets
    • E04D3/36Connecting; Fastening
    • E04D3/366Connecting; Fastening by closing the space between the slabs or sheets by gutters, bulges, or bridging elements, e.g. strips
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D3/00Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets
    • E04D3/38Devices for sealing spaces or joints between roof-covering elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Hybrid Cells (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Flanged Joints, Insulating Joints, And Other Joints (AREA)
  • Residential Or Office Buildings (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)

Description

Vynález sa týka spojenia strešných elementov na pozdĺžnom styku, ktoré sú na povrchu vytvarované a to podľa predvýznakovej časti patentového nároku 1.
Doterajší stav techniky
Je už známe upraviť spojenie a tým aj škáru vnútri vyčnievajúceho profilu a vytvoriť hornú kovovú kryciu vrstvu prvého strešného elementu tak, že prekrýva profil druhého strešného elementu, pričom v presahujúcich oblastiach sú obe krycie vrstvy navzájom spojené prostredníctvom prídavných skrutiek a strešné elementy sú spojené prostredníctvom prídavných skrutiek s nosnou konštrukciou. Aby cez škáru, ktorá vzniká medzi prekrývajúcimi sa krycími plechmi nevnikala voda, je prekrývajúci krycí plech tesne pred svojou bočnou hranou ohnutý smerom dole.
Vytvorením tohto ohybu nie je možné strešné elementy počas montáže pri ich ukladaní jednoducho a dostatočne navzájom posúvať vo vodorovnom smere. Musia byť spravidla vedené zhora šikmo. Takýto pohyb je pri zavesení strešného elementu na žeriave, pričom jeho dĺžka býva väčšia než 10 m, uskutočniť len veľmi ťažko a je možné ho uskutočniť len s mnohými pomocníkmi a pomocnými prostriedkami. Pokiaľ by sa na prekrývajúcom krycom plechu šikmo dole smerujúca oblasť ohýbala smerom dole až po montáži, je to na tejto veľkej dĺžke len ťažko uskutočniteľné. Vznikajúce nerovnomemosti sú zrejmé ako optické narušenie a často sa pritom poškodí aj lak. Navyše navzdory šikmo dole smerujúcej oblasti ešte často vzniká dažďová voda do tohto spojenia, pretože kvapky dažďa sú silným vetrom hnané tiež niekedy hore a nalepené prídavné tesnenie niekedy nepôsobí dostatočne účinne, pretože sa tenké plechy strešných elementov pri preprave a pri montáži môžu prehnúť.
Ďalší nedostatok spočíva v tom, že upevňovacie skrutky sú vystavené poveternostným vplyvom, a tak na nich ľahko vznikajú netesnosti.
Z EP 17601 je známy tiež element použiteľný na zakrytie strechy, ktorý je znázornený najmä na obr. 16 a ktorý je možné priviesť do montážnej polohy vzájomným vodorovným posúvaním, čo umožňuje pomerne ľahké uskutočnenie montáže. Na tomto elemente je nevýhodné, že horné obmedzenia kovových povrchových plôch spájaných dosiek sú vytvorené tupé a dosadajú priamo na seba, takže pripúšťajú len nepatrné výrobné tolerancie a pri spojení sa môžu narovnávať. To podstatne zdražuje výrobu. To nie je možné uskutočniť v úzkych toleranciách pri celkom presnom a zhodnom zväčšení objemu pri vytvrdzovaní fúkanej peny. Spojenie nie je možné montovať ani vtedy, keď dôjde pri preprave čo aj len k nepatrnému prehnutiu niektorej z hrán. Ďalšia nevýhoda spočíva v tom, že na dosiahnutie užších tolerancií sú elementy vnútri celej škáry uzavreté pevnými medzerami, ktorých vsadenie je drahé a ktoré pôsobia ako tepelné mostíky, čo má negatívny vplyv a vedie tiež ku kondenzačným javom v dôsledku vlhkosti vzduchu a následne toho aj ku korózii a predčasnému opotrebeniu.
Podstata vynálezu
Vynález si kladie za úlohu odstrániť uvedené nedostatky a vytvoriť so značne veľkými toleranciami 5 zhotoviteľný a ľahko montovateľný spoj, ktorý by bol veľmi tesný, ktorý má hodnotu prechodu tepla v oblasti škáry' nie väčšiu než v zvyšnom elemente a ktorý je tiež veľmi ľahko montovateľný a v ktorom je na vnútornej strane škára len tak slabo zreteľná, že opticky neruší.
Spoj strešných elementov na pozdĺžnom styku, ktoré sú na povrchu vytvarované a ktoré pozostávajú vždy z dvoch kovových krycích vrstiev, udržovaných vo vzájomnom odstupe jadrami z penovej hmoty, pričom škára medzi dvoma strešnými elementárni je vnútri strmého 15 profilu a je utesnená tesnením a pod týmto profilom vytvára na strešnom elemente spodná krycia vrstva krátko pred škárou vnútorné vyklenutie, do ktorého zasahuje spodná krycia vrstva ďalšieho strešného elementu, vytvorená ako jazýčkový výstupok a škára je na väčšej 20 časti hrúbky strešného elementu obmedzená jadrami z penovej hmoty a horné kovové krycie vrstvy sú v oblasti škáry navzájom spojené skrutkovým spojom, ktorý' pozostáva z plechu presahujúceho škáru, ktorý má na pozdĺžnych stranách šikmo dole usporiadané bočné časti a 25 jedna bočná časť prekrýva na jednom strešnom elemente šikmo nahor usporiadanú bočnú časť kovovej krycej vrstvy a druhá bočná časť prekrýva na druhom strešnom elemente šikmo nahor usporiadanú bočnú časť kovovej krycej vrstvy a presahujúci plech je na šikmo nahor 30 usporiadanej bočnej časti strešných elementov pritlačený približne zvisle strešným elementom prechádzajúcou a na nosnú konštrukciu pevne priskrutkovanou skrutkou a pri vytvorení vždy jedného žliabku vedľa od škáry odvrátenej strany šikmo nahor usporiadanej časti kovovej krycej vrstvy je vytvarovaná v kovovej krycej vrstve druhá, taktiež nahor vyčnievajúca časť, v prechodovej časti ktorej k spodnému pásu je vytvorený vrúbok, do ktorého je zahákovaný kryt, prekrývajúci škáru, pričom škára je najmenej do 60 % jej výšky vyplnená v prieč 40 nom reze širokým, z vysoko pružnej penovej hmoty vytvoreným prvým tesnením a toto prvé tesnenie je v priečnom reze ohraničené j azýčkovým výstupkom spodných kovových krycích vrstiev, ktorý je usporiadaný na jednej strane škáry na druhom strešnom elemente, pri45 čom jazýčkový výstupok zasahuje svojou špičkou do zahĺbenia na protiľahlom prvom strešnom elemente a stupeň tohto zasahovania je premenlivý podľa stlačiteľnosti vysoko pružného prvého tesnenia a okrem toho je medzi týmito časťami spojených strešných elementov, ktoré sú 50 pridržiavané presahujúcim plechom, vytvorená vyrovnávajúca medzera.
Výrobné tolerancie strešných elementov sa môžu voliť tým väčšie, čím väčšie a širšie sa zvolí pružné tesnenie medzi elementmi. Veľmi široké, len z pórovitej 55 penovej hmoty vytvárané tesnenie má tú nevýhodu, že vo vzduchu obsiahnutá vodná para ním môže prechádzať a potom, keď sa dostane do chladnejších vonkajších oblastí tesnenia, môže kondenzovať. Chladné oblasti začínajú približne od stredu tesnenia a prechádzajú 60 až k vonkajšiemu obmedzeniu strešného prvku. V zime môže takto vznikajúca kondenzovaná voda spôsobiť, že sa celé tesnenie naplní vodou ako mokrá huba. Aby sa tomu zabránilo, je vstavaný uzáver difúzie pary tak, že škára je na vnútornej strane uzavretá prostredníctvom na 65 seba zapojených jazýčkových výstupkov, ktoré sú samotné potiahnuté kovovou ktyciou vrstvou, ktorá je, ako je známe, nepriestupná pre vodnú paru, Jazýčkové výstupky nerušia pri montáži, pretože sú usporiadané nad sebou len s malým výškovým odstupom. Ich predné obmedzenia po sebe kĺžu do tej miery, pokiaľ strešné elementy navzájom stláčajú tesnenie pri montáži. Výškový rozdiel vytvára medzi jazýčkovými výstupkami normálne štrbinu medzi hornou stranou spodného jazýčkového výstupku a medzi spodnou stranou horného jazýčkového výstupku. Touto štrbinou ešte môže, aj keď vo veľmi malom a pre prax neškodnom množstve, prenikať vodná para v smere k tesneniu. Táto štrbina však normálne celkom zmizne, keď sa dotiahne skrutka na upevnenie strešného elementu, pretože potom pôsobením tohto tlaku, celý strešný element v oblasti škáry z hľadiska svojej hrúbky slabo prepruží.
Tento typ difúzneho uzáveru je účinný aj vtedy, keď je k dispozícii len jeden jazýčkový výstupok, ktorý prekrýva široké tesnenie. Toto prekrytie je potom zvlášť dobré vtedy, keď jazýčkový výstupok zasahuje do vnútorného vyklenutia na druhom strešnom elemente a stupeň tohto zasahovania môže vyrovnávať prepruženie hrubého tesnenia a výrobné nepresnosti.
Vynález je vysvetlený na príklade šikmo hore usporiadanej škáry. Je však možné ho použiť aj pri zvislých škárach. Pri zvislých škárach sa predpokladá, že zvislo vedľa škár a vnútri oblasti pružného tesnenia budú usporiadané jeden alebo dva upevňovacie skrutky, ktoré budú prechádzať strešnými elementmi.
Šikmo usporiadané škáry majú tú výhodu, že otvor pre upevňovaciu skrutku je do značnej miery usporiadaný mimo tesnenie a je ho tak možné ľahšie vyvŕtať než v silne pružiacom tesnení.
Otvor na upevňovaciu skrutku, ktorý je potrebné vyvŕtať na streche staveniska, je možné vyvŕtať zvlášť ľahko, pokiaľ začína hore v štrbine, prechádza zvislo cez ľahko vyvŕtavateľnú penu strešného elementu a dole prechádza medzerou, ktorú vytvára vnútorné vyklenutie prvého strešného elementu s jazýčkovým výstupkom druhého strešného elementu. Na ľahšie dosiahnutie medzery vrtákom, je v plechu nad medzerou vytvarovaný zahĺbený žliabok v tvare vrúbku.
Vysoko elastické tesnenie, ktoré je usporiadané medzi strešnými elementmi, môže byť vytvorené na rozdiel od tesnenia, ktoré je znázornené na obrázkoch, tiež z viacerých, napríklad z dvoch dielov.
V hornej oblasti môže tesnenie celkom chýbať alebo môže byť vytvorené z peny z plastickej hmoty, ktorá nie je vysoko elastická, aleje ľahko stlačiteľná. Takéto materiály tlmiace prestup tepla sú zvlášť cenovo výhodné. Nevýhoda, že sa v takom prípade môže vytvoriť len úzka štrbina vzhľadom na len slabú pružnosť, je s ohľadom na tlmenie prenosu tepla nevýznamná, pretože v úzkej štrbine sa nevytvára žiadna podstatná konvekcia vzduchu. Pokiaľ sa lacná a menej elastická pena z plastickej hmoty utesní, je Škára dostatočne utesnená.
Drážky na zasunutie krytu, ktorý prekrýva oblasť škáry, sú usporiadané o niečo vyššie než rovina hornej kovovej krycej vrstvy, takže sa nezmáčajú už pri slabom daždi, čím sa podstatne predlžuje životnosť strešného elementu.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález je v ďalšom podrobnejšie vysvetlený na príklade uskutočnenia v spojení s výkresovou časťou.
Na obr. 1 až 3 sú znázornené jednotlivé kroky montáže.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Od prvého strešného elementu 1 je znázornená pravá strana, ktorá je na spojení a od druhého strešného elementu 2 je znázornená ľavá strana, ktorá je na spojení. Strešné elementy 1 a 2 sú najskôr uložené na strešných krokvách alebo iných upevňovacích priečnikoch alebo nosníkoch. Pri strešných elementoch dlhších než 10 m sa to robí spravidla prostredníctvom žeriavu. Takto uložené strešné elementy 1 a 2 sú uložené podľa obr. 1 k sebe so vzájomným medziľahlým priestorom. Potom sa, napríklad prostredníctvom pomocnej sily, presunie prvý strešný element 1 k druhému strešnému elementu 2 alebo aj naopak, takže sa oba strešné elementy, ako je znázornené na obr. 2, dotýkajú. Prvé tesnenie 3, ktoré je z veľmi mäkkého, pružného a elastického materiálu, napríklad z penovej hmoty, sa pritom v spodnej oblasti zatlačí podstatne silnejšie než v hornej oblasti. Oba strešné elementy 1 a 2 sa navzájom spoja skrutkovým spojom. Na tento účel sa plech 4 zatlačí skrutkou 5 smerom dolu.
Presahujúci plech 4 má šikmo dolu usporiadanú prvú bočnú časť 6 a druhú bočnú časť 7, ktoré sa pritlačia na prvú a druhú šikmo hore usporiadanú bočnú časť 8 a 9 hornej kovovej krycej vrstvy 10. Šikmé uskutočnenie úložných plôch zaisťuje, že sa strešné elementy 1 a 2 na seba ešte pevnejšie pritlačia a aj prvé tesnenie 3 sa o niečo silnejšie stlačí. Škára a skrutkový spoj sú chránené krytom 11 proti dažďu. Kryt 11 je na svoje upevnenie pružne zahákovaný do prvého vrúbku 12. Pri silnom vetre môžu byť kvapky dažďa tiež zahnané cez škáru 13 k skrutkovému spoju. Preto jc dôležité, že škára 13 je tiež utesnená veľmi elastickým tretím tesnením 26. Toto tretie tesnenie 26 môže byť usporiadané na ľubovoľnom mieste škáry. Je zvlášť výhodné, pokiaľ je tretie tesnenie 26 usporiadané na hornej časti škáry. V príklade uskutočnenia podľa obr. 3 slúži tretie tesnenie 26 súčasne ako tepelná izolácia na kryt 11. Prídavné k šikmo hore usporiadaným bočným častiam 8 a 9 sú v blízkosti okraja strešných elementov 1, 2 vytvarované ešte hore vyčnievajúce časti 15 a 16 do hornej kovovej vrstvy' 10. Je veľmi dôležité, že sa medzi hore vyčnievajúcimi časťami 15, 16 nachádzajú žliabky 17 a 18. V tom prípade, keď sa napríklad pri preprave poškodí tretie tesnenie 26, je vniknutá voda odvádzaná žliabkami 17, 18, ktoré v súlade so sklonom strechy majú po montáži príslušný spád. Je výhodné, keď nahor vyčnievajúce časti 15 a 16 prečnievajú cez šikmo nahor usporiadané bočné časti 8 a 9. Tento presah nie je potrebný, pokiaľ je kryt 11 vytvorený trochu vyklenuto, aby sa dosiahla potrebná výška na hlavu skrutky 5. Otvor na skrutku 5 sa vŕta až vtedy, keď sú strešné elementy 1 a 2 uložené tak, ako je znázornené na obr. 2. Jadro 19 z penovej hmoty je možné ľahko prevŕtať. Je výhodné, keď skrutka 5 prechádza medzerou 21, ktorá je vytvorená jazýčkovým výstupkom 22 a vnútorným vyklenutím 23. Aby sa vrtákom lepšie našlo to miesto, je v spodnej kovovej krycej vrstve 20 vytvorený druhý vrúbok 24. Najväčšia časť škáry 25 je
SK 278674 Β6 priamo vymedzená jadrom 19 z penovej hmoty. Prvé tesnenie 3 je možné na jadre 19 z penovej hmoty ľahšie prilepiť, pokiaľ je škára 25 vytvorená priamočiaro a je rovná. Prvé tesnenie 3 je len málo vhodné na prevrtávanie, a preto je výhodné, keď je škára 25 usporiadaná šikmo nahor. Prvé tesnenie 3 tiež nemusí byť v hornej oblasti škáry 25 vôbec usporiadané, takže nie je potrebné ho prevrtávať. Prvé tesnenie 3 nie je potrebné v hornej oblasti stláčať, pretože slúži len na tepelnú izoláciu a má zabrániť len konvekcii vzduchu, zatiaľ čo v spodnej oblasti má silne stlačené prvé tesnenie 3 aj do značnej miery zabrániť prenikaniu pary.
V spodnej kovovej krycej vrstve 20 sú na vystuženie výhodne vytvarované malé tretie vrúbky 27. Tieto tretie vrúbky 27 sú usporiadané v uhle s hodnotou 90° na spojenie, prípadne k jeho škáre 25. Toto vystuženie zaisťuje, že sily, potrebné na stlačenie prvého tesnenia 3, sa privádzajú do spodnej oblasti prvého tesnenia 3.

Claims (18)

1. Spoj strešných elementov na pozdĺžnom styku, ktoré sú na povrchu vytvarované a ktoré pozostávajú vždy z dvoch kovových krycích vrstiev, udržovaných vo vzájomnom odstupe jadrami z penovej hmoty, pričom škára medzi dvoma strešnými elementárni je vnútri strmého profilu a je utesnená tesnením a pod týmto profilom vytvára na strešnom elemente spodná krycia vrstva krátko pred škárou vnútorné vyklenutie, do ktorého zasahuje spodná krycia vrstva ďalšieho strešného elementu, vytvorená ako jazýčkový výstupok a škára je na väčšej časti hrúbky strešného elementu obmedzená jadrami z penovej hmoty a horné kovové krycie vrstvy sú v oblasti škáry navzájom spojené skrutkovým spojom, ktoiý pozostáva z plechu presahujúceho škáru, ktorý má na pozdĺžnych stranách šikmo dole usporiadané bočné časti a jedna bočná časť prekrýva na jednom strešnom elemente šikmo nahor usporiadanú bočnú časť kovovej krycej vrstvy a druhá bočná časť prekrýva na druhom strešnom elemente šikmo nahor usporiadanú bočnú časť kovovej krycej vrstvy a presahujúci plech je na šikmo nahor usporiadanej bočnej časti strešných elementov pritlačený približne zvisle strešným elementom prechádzajúcou a na nosnú konštrukciu pevne priskrutkovanou skrutkou a pri vytvorení vždy jedného žliabku vedľa od škáry odvrátenej strany šikmo nahor usporiadanej časti kovovej krycej vrstvy je vytvarovaná v kovovej krycej vrstve druhá, taktiež nahor vyčnievajúca časť, v prechodovej časti ktorej k spodnému pásu je vytvorený vrúbok, do ktorého je zahákovaný kryt, prekrývajúci škáru, vyznačujúci sa t ý m , že škára (25) je najmenej do 60 % jej výšky vyplnená v priečnom reze širokým, z vysoko pružnej penovej hmoty vytvoreným prvým tesnením (3) a toto prvé tesnenie (3) je v priečnom reze ohraničené jazýčkovým výstupkom (22) spodných kovových krycích vrstiev (20), ktorý je usporiadaný na jednej strane škáry (25) na druhom strešnom elemente (2), pričom jazýčkový výstupok (22) zasahuje svojou špičkou do zahĺbenia na protiľahlom prvom strešnom elemente (1) a stupeň tohto zasahovania je premenlivý podľa stlačiteľnosti vysoko pružného prvého tesnenia (3) a okrem toho je medzi týmito časťami spojených strešných elementov (1, 2), ktoré sú pridržiavané presahujúcim plechom (4), vytvorená vyrovnávajúca medzera.
2. Spoj podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že vyrovnávacia medzera je vyplnená ľahko stlačiteľným prvým tesnením (3) z penovej hmoty.
3. Spoj podľa nárokov 1 a 2, vyznačujúci sa t ý m , že šírka pružného prvého tesnenia (3) má hodnotu väčšiu než 25 % rozmeru presahujúceho plechu (4) v smere priečne k škáre (25).
4. Spoj podľa nárokov laž 3, vyznačujúci sa t ý m , že na každom zo spájaných strešných elementov (1, 2) je na spodnej kovovej vrstve (20) po oboch stranách škáry (25) v presahujúcej výške vytvorený výstupok (22) a tieto výstupky (22) sú usporiadané s tesným výškovým odstupom k sebe navzájom alebo sa navzájom dotýkajú a sú čiastočne cez seba presahujúce.
5. Spoj podľa nárokov laž 4, vyznačujúci sa t ý m , že prvý strešný element (1) má na strane s vyššie usporiadaným jazýčkovým výstupkom (22) v oblasti škáry (25) vnútorné vyklenutie (23) spodnej kovovej krycej vrstvy (20), do ktorého pri zmontovanom spojení celkom alebo sčasti zasahuje jazýčkový výstupok (22) na škáre (25) protiľahlého druhého strešného elementu (2).
6. Spoj podľa nárokov laž 5, vyznačujúci sa t ý m , že spodná strana jedného jazýčkového výstupku (22) je v rovnakej výške ako spodná strana strešných elementov (1, 2) a s ich plochami vytvára lícujúcu spojnicu.
7. Spoj podľa nárokov laž6, vyznačujúci sa t ý m , že od obmedzenia vyššieho jazýčkového výstupku (22) na strane škáry (25) je usporiadaná škára (25) šikmo nahor, pričom zošikmenie smeruje od prednej strany jazýčkového výstupku (22) do vnútra strešného elementu (1, 2), príslušného k jazýčkovému výstupku (22).
8. Spoj podľa nárokov laž7, vyznačujúci sa t ý m , že prekrývajúcim plechom (4) prechádzajúca skrutka (5) je usporiadaná zvislo a v oblasti hornej kovovej krycej vrstvy (10) je uprostred škáry (25).
9. Spoj podľa nárokov laž 8, vyznačujúci sa t ý m , že medzi koncovou hranou v oblasti škáry (25) končiacou hornou kovovou krycou vrstvou (10) a medzi koncovou hranou spodnej kovovej krycej vrstvy (20) je výškový rozdiel, ktorý zodpovedá najmenej najmenšiemu výškovému rozdielu hornej kovovej krycej vrstvy (10) a spodnej krycej vrstvy (20) v ostatných oblastiach strešného elementu (1,2).
10. Spoj podľa nárokov laž 9, vyznačujúci sa t ý m , že najhlbšie miesta prvého žliabku (17) a druhého žliabku (18) sú usporiadané v porovnaní s plochou, tvorenou väčšinou oblasťou hornej kovovej krycej vrstvy (10), v rovnakej alebo vo väčšej výške.
11. Spoj podľa nárokov 1 až 10, vyznačujúci sa tým, že vysoko elastické prvé tesnenie (3) je pred montážou na jednej strane strešného elementu (1,2) prilepené lepidlom alebo izolačnou penou.
12. Spoj podľa nárokov 1 až 11, vyznačujúci sa tým, že prekrývací kryt (11) je upevnený v prvých vrúbkoch (12), ktoré sú usporiadané vyššie než susediace plochy horných kovových krycích vrstiev (10).
13. Spoj podľa nárokov 1 až 12, vyznačujúci sa tým, že na spodnej strane prekrývacieho krytu (11) je pevne prilepené silno pružne stlačiteľné tretie tesnenie (26), ktoré prekrýva horné časti prvej nahor vyčnievajúcej časti (15) a druhej nahor vyčnievajúcej časti (16).
14. Spoj podľa nárokov laz 13, vyznačujúci sa t ý m , že v spodnej oblasti škáry (25) je medzi strešnými elementmi (1, 2) usporiadané prvé tesnenie (3) prídavné v smere k dole ohraničujúcemu jazýčkovému výstupku (22) vo svojom priereze podstatne stlačené jedným alebo niekoľkými výstupkami.
15. Spoj podľa nárokov 1 až 14, vyznačujúci sa tým, že skrutka (5) na upevnenie strešných elementov (1, 2) je usporiadaná uprostred medzi prvou šikmo nahor usporiadanou bočnou časťou (8) a druhou šikmo nahor usporiadanou bočnou časťou (9).
16. Spoj podľa nárokov laž 15, vyznačujúci sa t ý m , že prvé tesnenie (3) vnútri škáry (25) je rozdelené a najmenej v spodnej polovici škáry (25) je vytvorené z vysoko elastickej, ľahko stlačiteľnej penovej hmoty a nad tým len z ľahko stlačiteľnej penovej hmoty.
17. Spoj podľa nárokov laž 16, vyznačujúci sa t ý m , že vysoko elastická penová hmota prvého tesnenia (3) je z impregnovanej polyuretánovej mäkkej peny alebo z podobného materiálu.
18. Spoj podľa nárokov laž 17, vyznačujúci sa tým, že v oblasti vnútorného vyklenutia (23) je vytvorený tretí vrúbok (24) na vedenie vrtáka.
SK3346-91A 1990-11-05 1991-11-05 Connection of roof elements SK278674B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4035059 1990-11-05

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK334691A3 SK334691A3 (en) 1994-07-06
SK278674B6 true SK278674B6 (en) 1997-12-10

Family

ID=6417623

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK3346-91A SK278674B6 (en) 1990-11-05 1991-11-05 Connection of roof elements

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0515591B1 (sk)
AT (1) ATE122121T1 (sk)
CZ (1) CZ281141B6 (sk)
DE (2) DE59105396D1 (sk)
ES (1) ES2066749T3 (sk)
FI (1) FI95956C (sk)
GE (1) GEP19981366B (sk)
HU (1) HU216184B (sk)
NO (1) NO301897B1 (sk)
PL (1) PL171289B1 (sk)
SK (1) SK278674B6 (sk)
WO (1) WO1992008020A1 (sk)
YU (1) YU174391A (sk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2297824B (en) * 1995-02-13 1998-08-19 Kingspan Res & Dev Ltd A panel
GB2345705B (en) * 1999-01-13 2003-06-18 Talfab Holdings Ltd Improvements in or relating to panels
GB9911704D0 (en) * 1999-05-21 1999-07-21 Gradient Insulations Uk Ltd Constructional element and constructional element systems
DE19947436A1 (de) * 1999-10-02 2001-05-03 Thyssenkrupp Stahl Ag Längsstoßverbindung von auf einer Unterkonstruktion befestigten, als Sandwichelemente ausgebildeten Dachelementen
WO2004009929A1 (en) * 2002-07-19 2004-01-29 Metecno Spa Insulating panel with outer reinforcing sections
ATE426072T1 (de) 2004-07-21 2009-04-15 Fischer Profil Gmbh Dacheindeckungselement
ITMI20120467A1 (it) * 2012-03-26 2013-09-27 Esintec Srl Bandella o guarnizione perfezionata per pannelli e coperture per tetto prefabbricati.

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2600792A1 (de) * 1976-01-10 1977-07-14 Hoesch Werke Ag Aus zwei metallischen deckschichten mit dazwischen angeordnetem kunstharzschaum bestehendes verbundelement
GB1595180A (en) * 1978-05-16 1981-08-12 Cape Universal Claddings Insulating composite roof deck and wall panels
EP0051351B1 (en) * 1980-10-08 1986-01-22 Perfil En Frio S.A. A panel joining system
ATE17601T1 (de) * 1980-10-08 1986-02-15 Perfil En Frio Sa Plattenverbindung.
IT1172845B (it) * 1983-11-04 1987-06-18 Metecno Spa Pannello sandwich a grecatura profonda provvisto di guinto di sormonto con pannelli adiacenti e procedimento per la su fabbricazione
EP0164952A3 (en) * 1984-06-05 1986-09-24 Sealheat Flat Roofing Company Limited Composite panel, manufacture thereof and use thereof in cladding a roof or wall of a building
DE3447330A1 (de) * 1984-12-24 1986-07-10 Hoesch Ag, 4600 Dortmund Wand- oder dachelement aus einem schaumstoffkern und metallischen deckschichten
EP0199858B1 (en) * 1985-04-19 1989-08-30 Perfil En Frio S.A. (Perfrisa) A joint in prefabricated insulated panels
DE3819141A1 (de) * 1988-06-04 1989-12-07 Hoesch Stahl Ag Nut-federverbindung von wand- oder dachelementen
DE8908704U1 (sk) * 1988-12-13 1989-10-12 Klein, Hartmut, 4830 Guetersloh, De

Also Published As

Publication number Publication date
FI922470A (fi) 1992-05-29
HUT61065A (en) 1992-11-30
WO1992008020A1 (de) 1992-05-14
DE4135891C2 (de) 1994-10-27
NO922582L (no) 1992-06-30
HU216184B (hu) 1999-04-28
GEP19981366B (en) 1998-08-25
ES2066749T3 (es) 1995-07-16
CZ334691A3 (en) 1993-05-12
EP0515591A1 (de) 1992-12-02
FI95956C (fi) 1996-04-10
PL171289B1 (pl) 1997-03-28
DE4135891A1 (de) 1992-05-07
NO301897B1 (no) 1997-12-22
YU174391A (sh) 1995-03-27
FI95956B (fi) 1995-12-29
DE59105396D1 (de) 1995-06-08
ATE122121T1 (de) 1995-05-15
PL292171A1 (en) 1992-06-26
SK334691A3 (en) 1994-07-06
CZ281141B6 (cs) 1996-06-12
HU9201916D0 (en) 1992-10-28
ES2066749T1 (es) 1995-03-16
NO922582D0 (no) 1992-06-30
FI922470A0 (fi) 1992-05-29
EP0515591B1 (de) 1995-05-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0481905A1 (en) Double roofing roof structure
US20050229503A1 (en) Rib vent system for roofing panels
US4655009A (en) Weatherproofing strip
SK278674B6 (en) Connection of roof elements
US4550535A (en) Coping system
EP0397278B1 (en) Panel
SK282791B6 (sk) Lemovanie strešných prvkov
FI79380B (fi) Takkonstruktion.
KR101840230B1 (ko) 지붕판넬용 방수마감부재
JP2005133503A (ja) 太陽電池モジュールの設置構造
JPH031942Y2 (sk)
JP7319909B2 (ja) 屋根の換気構造
JPS634143A (ja) エキスパンシヨンジヨイント
JP4367772B2 (ja) 横葺き屋根の改修構造
JP7060223B2 (ja) 屋根構造
PL225268B1 (pl) Kołnierz uszczelniający połączenie pokrycia dachowego z konstrukcją okna dachowego
RU2098573C1 (ru) Соединение элементов крыши
JPH033781B2 (sk)
JP2555923Y2 (ja) 採光用天窓の水切構造
JPS6355580B2 (sk)
WO2023186250A1 (en) A roof window, a kit with a covering assembly, and a method for mounting a roof window
JP3106098U (ja) 換気棟
JPS642022Y2 (sk)
JPS61183553A (ja) 屋根における面戸板
KR19980065008A (ko) 지붕판넬 시공구조