SK179997A3 - Device for handling of transport units - Google Patents

Device for handling of transport units Download PDF

Info

Publication number
SK179997A3
SK179997A3 SK1799-97A SK179997A SK179997A3 SK 179997 A3 SK179997 A3 SK 179997A3 SK 179997 A SK179997 A SK 179997A SK 179997 A3 SK179997 A3 SK 179997A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
base frame
locking elements
tube
crossbeam
additional locking
Prior art date
Application number
SK1799-97A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans N Wiedeck
Original Assignee
Krupp Foerdertechnik Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Krupp Foerdertechnik Gmbh filed Critical Krupp Foerdertechnik Gmbh
Publication of SK179997A3 publication Critical patent/SK179997A3/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C1/00Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles
    • B66C1/10Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means
    • B66C1/62Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means comprising article-engaging members of a shape complementary to that of the articles to be handled
    • B66C1/66Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means comprising article-engaging members of a shape complementary to that of the articles to be handled for engaging holes, recesses, or abutments on articles specially provided for facilitating handling thereof
    • B66C1/663Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means comprising article-engaging members of a shape complementary to that of the articles to be handled for engaging holes, recesses, or abutments on articles specially provided for facilitating handling thereof for containers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C1/00Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles
    • B66C1/10Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means
    • B66C1/101Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means for containers
    • B66C1/102Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means for containers for two or more containers end to end

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Ship Loading And Unloading (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Description

Prípravok na manipuláciu s prepravnými jednotkami
Oblasť techniky
Vynález sa týka prípravku na manipuláciu s prepravnými jednotkami, ktorý má základný rám a v ňom vedené dve teleskopický vysúvateľné ramená. Na ramená sú upevnené krajné nosníky so zaisťovacími prvkami. K tomu je na základnom ráme umies- * tnený aspoň jeden priečny nosník s prídavnými zaisťovacími prv- » kami.
M
Doterajší stav techniky
Prípravky toho druhu slúžia ako zariadenia na uchopenie bremien a na presun kontajnerov, sedlových návesov alebo iných prepravných jednotiek. Pomocou nich môžu byť prepravné jednotky uchopené, ďalej prenesené a usadené. Zaisťovacie prvky pozostávajú spravidla z otočné uložených zaisťovacích čapov. Tie môžu byť napr. zavedené do rohového kovania kontajnerov a po zodpovedajú* com pootočení vytvoria tvarový styk, ktorý umožní bezpečnú mani- *
puláciu s kontajnerom.
Kvôli prispôsobeniu na obvyklé veľkosti kontajnerov, sú teleskopické ramená vedené v základnom ráme posuvne, takže je možná najmä manipulácia so 6 m kontajnermi a 12 m kontajnermi. Zásadne je možná aj manipulácia s kontajnermi veľkosti medzi týmito rozmermi ako aj s kontajnermi nadmerných veľkostí, takže typický pracovný rozsah zahŕňa kontajnery veľkosti od 6 do 13,5 m.
Nosnosť základného rámu a teleskopických ramien je stanovená na celkovú hmotnosť najväčšieho manipulovateľného kontajnera. To vedie k tomu, že pri narábaní s malými kontajnermi nastáva nepriaznivý pomer medzi hmotnosťou prípravku a užitočnou záťažou. Je preto tiež známa manipulácia s dvoma malými kontaj2 nermi jedným manipulačným zariadením s pomocou prídavných zaisťovacích prvkov. Prídavné zaisťovacie prvky sú namontované na priečnom nosníku, umiestnenom v strede základného rámu, takže môžu byť uchopené dva za sebou uložené kontajnery.
Nevýhoda týchto prípravkov pri manipulácii s dvoma menšími kontajnermi je v tom, že vzájomný rozstup kontajnerov je vopred pevne určený konštrukciou priečneho nosníka. Pri aplikáciách v oblasti lodnej techniky nie je toto spravidla nevýhodné, lebo tu pre všetky prípady použitia existujú pevne definované vzdialenosti. Pri univerzálnom využití, ktoré zahŕňa aj prekládku kontajnerov v cestnej doprave alebo v preprave po železnici, nemôžu známe prípravky vyhovieť všetkým požiadavkám.
Úlohou predloženého vynálezu je vyriešiť prípravok vyššie uvedeného druhu, ktorý zvýši flexibilitu využiteľnosti.
Podstata vynálezu
Táto úloha je vyriešená usporiadaním dvoch priečnych nosníkov v podstate navzájom rovnobežných a vysúvateľných v pozdĺžnom smere základného rámu, pričom je vždy jeden z priečnych nosníkov spojený s jedným krajným nosníkom.
Na základe navzájom nezávislej pohyblivosti priečnych nosníkov je možné v kombinácii s krajnými nosníkmi uskutočniť posúvate ľ né polohovanie kontajnerov alebo iných prepravných jednotiek pozdĺž základného rámu. Spriahnutím priečnych nosníkov s krajným nosníkom je zaručené, že napriek posúvateľnosti pred spojením s kontajnermi určenými na uchopenie je predpísaná vzdialenosť medzi zaisťovacími prvkami krajného nosníka a prídavnými zaisťovacími prvkami priečneho nosníka dodržaná takým spôsobom, že zachytenie do rohových kovaní obsluhovaného kontajnera je možné bez potreby ďalšieho presného nastavovania.
Po uchopení napr. kontajnerov manipulačným prípravkom je možné zmeniť ich rozstup. Týmto možno dosiahnuť prispôsobenie na rôzne úložné body pre kontajnery na vagónoch pri železničnej preprave. Potrebné prispôsobenie sa môže urobiť aj pri prekládke v cestnej preprave.
Priečne nosníky sú vybavené koľaj nicovým vedením s vodiacimi profilmi a vodiacimi koľajnicami, čím je umožnené funkčné pohyblivé vedenie priečnych nosníkov aj pri náročných podmienkach použitia.
Na umožnenie kombinácie variabilného zadávania rozstupu kontajnerov a jednoduchého spájania s kontajnermi je spriahadlo medzi priečnym nosníkom a krajným nosníkom navrhnuté s istým voľnobehom.
Prispôsobenie vzdialenosti zaisťovacích prvkov na predurčené rozmery kontajnerov je uľahčené podopretím priečneho nosníka o doraz cez pružinu, pričom je účelné ak je táto pružina tlačná.
Výhodným vyriešením spriahadla je jeho teleskopické vyhotovenie z jednej dištančnej a jednej ťažnej rúrky. Na manipuláciu s prepravnými jednotkami, ktoré majú oproti štandardným vyhotoveniam zväčšené rozmery je navrhnutá ťažná rúrka s premenlivou dĺžkou.
Na zachovanie predurčenej vzdialenosti medzi zaisťovacími prvkami po dosiahnutí základnej polohy je v okruhu dištančnej rúrky umiestnený koncový doraz a v okruhu ťažnej rúrky je umiestnený koncový kotúč, ktoré určujú pracovnú vzdialenosť medzi prídavnými zaisťovacími prvkami a zaisťovacími prvkami.
Praktická realizácia prídavných zaisťovacích prvkov spočíva v tom, že tieto sú vytvorené ako bremenové háky na priečnych nosníkoch. Na jednoduchom prípravku sú tieto háky voči priečnemu nosníku relatívne otočné. Vyhotovenie prídavných zaisťovacích prvkov vo forme otočných zámkov zvýhodní použitie normalizovaných konštrukčných prvkov.
Otočné zámky, vyriešené ako výškovo prestaviteľné, majú za cieľ vylúčiť chyby pri polohovaní jednotlivých konštrukčných prvkov.
Na zlepšenie automatického ovládania zaisťovania je v oblasti priečneho nosníka namontovaný aspoň jeden nastavovací prvok na polohovanie prídavných zaisťovacích prvkov. Tento nastavovací prvok, vytvorený vo forme valca s piestom, poskytuje pri prekladaní ovládacích zariadení vysokú pružnosť.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Výkresy schematicky znázorňujú príklady uskutočnenia vynálezu:
obr. 1: predstavuje zjednodušené znázornenie prípravku s odobratými priečnymi nosníkmi, obr. 2: znázorňuje bočný pohľad na prípravok s dvoma uchopenými kontajnermi, obr. 3: predstavuje pôdorys v smere pohľadu III z obr. 2.
obr. 4: zobrazuje nárys v smere pohľadu IV z obr. 2, obr. 5 znázorňuje zväčšené vyobrazenie spriahadla medzi priečnym nosníkom a krajným nosníkom, obr. 6: ukazuje detail vyobrazenia rezu na znázornenie polohovateľnosti prídavných zaisťovacích prvkov hákového typu vo fáze zasunutia do rohového kovania kontajnera a obr. 7: znázorňuje nárys podľa obr. 6.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Kontajner X je uchytený v manipulačnom prípravku, zostavenom zo základného rámu 2. roztiahnutého v smere pozdĺžnej osi 3_. V základnom ráme 2 sú umiestnené teleskopické ramená 4. vyčnievajúce z koncov 5. 6 základného rámu 2.. Konce 5. 6 sú zosilnené obrubami Na strane odvrátenej od základného rámu 2. sú na ramená £ nasadené krajné nosníky 8. s namontovanými zaisťovacími prvkami 9.. Zaisťovacie prvky 9 sú vyhotovené ako otočné zámky, ktoré môžu byť zavedené do rohových kovaní 10 kontajnera X. Zaistenie nastane pootočením otočných zámkov.
V priestore základného rámu 2 sú nainštalované dva priečne nosníky 11. s posuvným vedením v smere pozdĺžnej osi 3.. Medzi každým z priečnych nosníkov 11a príslušným krajným nosníkom 8. je prichytený jeden kontajner χ. V zásade je dobre realizovateľné prichytenie nosiča väčších rozmerov priamo medzi krajné nosníky 8, ako je čiarkované naznačené na obr. 2. Každý z priečnych nosníkov 11. je vybavený prídavnými zaisťovacími prvkami 12, zasunuteľnými do rohových kovaní 10 kontajnerov X.
Na umožnenie manipulácie so zariadením má základný rám 2, vo svojej - vzhľadom na zvislý smer - hornej časti nosné prvky 13, určené na spojenie s plošinovým vozidlom, prekladacím mostom alebo prekladacími žeriavmi.
Krajné nosníky 8 prečnievajú z teleskopických ramien 4 do strán tak ďaleko, že pre zaisťovacie prvky 9 je vytvorená dostatočná šírka na ich zavedenie do rohových kovaní 10 kontajnera X.
Takým vyriešením priečnych nosníkov 11 je vytvorený aj zodpovedajúci bočný odstup od základného rámu 2. a aj prídavné zaisťovacie prvky 12 majú navzájom potrebnú vzdialenosť.
S teleskopickými ramenami 4. sú rovnobežne osadené rozťahovacie vodiace prvky 14, určené na zvýšenie presnosti vystredenia vysunutých ramien 4_.
Spriahadlo 15 medzi priečnym nosníkom 11 a krajným nosníkom 8_je zrejmé z obr. 5. Na ňom je tiež vidieť, že vodiaci profil 16 priečneho nosníka 11 je nasunutý do vodiacej koľajnice 17. Rozsah pohybu vodiaceho profilu 16 vo vodiacej koľajnici 17 je ohraničený dorazom 18. Na obr. 5 je čiarkované naznačená poloha priečneho nosníka 11 v blízkosti dorazu 18.
Prídavným zaisťovacím prvkom 12 je bremenový hák, upevnený na priečnom nosníku 11 otočné okolo čapu 19. Spriahadlo 15 je vyrobené ako dištančná rúrka 20, v ktorej je teleskopický vedená ťažná rúrka 21. Dištančná rúrka 20 je z priečneho nosníka 11 vedená cez vybranie 22 vo vodiacom plechu 23, o ktorý je priečny nosník 11 relatívne podoprený pružinou 24. Pružina 24 je účelne zhotovená ako tlačná.
V mieste konca dištančnej rúrky 20 privráteného ku krajnému nosníku 8. je urobený koncový doraz 25. ktorý ohraničuje úsek pohybu ťažnej rúrky 21. opatrenej na opačnom konci kotúčom 26.
Pri vysúvaní ramena 4. sa najprv ťažná rúrka 21 kĺže vnútri dištančnej rúrky 20. Priečny nosník 11 ostáva pri tomto pohybe v dôsledku uvoľnenej pružiny 24 spočiatku vo svojej východiskovej polohe. Po náraze kotúča 26 na koncový doraz 25 vyťahuje ťažná rúrka 21 dištančnú rúrku 20 z vybrania 22 a pružina 24 sa stláča. Dimenzie ťažnej rúrky 21 a dištančnej rúrky 20 sú zvolené tak, že zaisťovacie prvky 9. a prídavné zaisťovacie prvky 12 dosiahnu rozstup zodpovedajúci manipulovanému kontajneru.
Iný variant vynálezu spočíva v tom, že ťažná rúrka 21 má meniteľnú dĺžku. Zmenu dĺžky možno dosiahnuť napríklad jej teleskopickým vyhotovením alebo vretenovým prestavením. Touto formou uskutočnenia je možné manipulovať s prepravnými jednotkami dlhšími ako 6 m.
Ďalší príklad uskutočnenia spočíva v tom, že prídavné zaisťovacie prvky 12 sú vytvorené v podobe otočných zámkov. Pritom je položený dôraz na ich výškovú prestaviteľnosť za účelom zabránenia porúch pri náhodnom rozídení sa zariadenia.
Prídavný zaisťovací prvok 12 ie v priestore priečneho nosníka 11 zhotovený v podobe háku. Svojím jedným koncom 27 zasahuje do bočného vybrania 28 rohového kovania 10. Na ovládanie polohy prídavného zaisťovacieho prvku 12 je určený prestavovací člen 29, ktorý môže byť umiestnený v dutine priečneho nosníka 11. Prestavovací člen 29 môže byť vytvorený z valca s piestom a spojený pomocou otočného kĺbu 30 s prídavným zaisťovacím prvkom 12 a pomocou základného otočného kĺbu 31 s priečnym nosníkom 11. Pri vysunutí piesta je koniec 27 háku zavedený do bočného vybrania 28 a po zasunutí piesta je rohové kovanie 10 uvoľnené. Zaisťovací hák sa pritom otáča okolo čapu 19.
Na obr. 7 je v čiastočnom reze ešte raz znázornené v podstate koncentrické usporiadanie dištančnej rúrky 20 a ťažnej rúrky 21. ako aj korešpondujúce umiestnenie pružiny 24. Ako je ďalej vidieť, môže byť vodiaci profil 16 vytvorený napríklad v tvare písmena T a cez štrbinu zavedený do vodiacej koľajnice 17 skrinkového tvaru.
Pri zmene rozstupu pre manipulované kontajnery 1. je podstatné, že kontajnery 1 majú priamu účasť na tuhom spojení priečnych nosníkov 11 a koncových krížnych nosníkov 8..
Priemyselná využiteľnosť
Okrem prepravných jednotiek, vyhotovených ako kontajnery, ktoré boli použité pri vysvetlení vynálezu ako demonštrácia typického použitia, je možné takto manipulovať s ľubovoľnými inými vhodnými prepravnými jednotkami, napr. so sedlovými návesmi, vybavenými vhodnými úchytnými bodmi.

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Prípravok na manipuláciu s prepravnými jednotkami, pozostávajúci z jedného základného rámu, dvoch teleskopických ramien vedených v základnom ráme, krajných nosníkov upevnených na ramenách a najmenej jedného priečneho nosníka s prídavnými zaisťovacími prvkami, umiestneného na základnom ráme, vyznačujúci sa tým, že dva priečne nosníky (11) sú umiestnené v podstate navzájom rovnobežne a posuvne v smere pozdĺžnej osi (3) základného rámu (2), pričom vždy jeden priečny nosník (11) je spriahnutý s jedným krajným nosníkom (8).
  2. 2. Prípravok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že priečne nosníky (11) sú vedené prostredníctvom vodiacich profilov (16) vo vodiacich koľajniciach (17).
  3. 3. Prípravok podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že spriahadlo (15) priečneho nosníka (11) s krajným nosníkom (8) je vyrobené s voľnobehom.
  4. 4. Prípravok podľa jedného z nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že priečny nosník (11) je na doraze (18) podoprený pružinou (24).
  5. 5. Prípravok podľa nároku 4, vyznačujúci sa tým, že pružina (24) je vyrobená ako tlačná.
  6. 6. Prípravok podľa jedného z nárokov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že spriahadlo (15) je teleskopické a je zostavené z dištančnej rúrky (20) a z ťažnej rúrky (21).
  7. 7. Prípravok podľa nároku 6, vyznačujúci sa tým, že ťažná rúrka (21) je dĺžkovo premenlivá.
  8. 8. Prípravok podľa jedného z nárokov 1 až 7, vyznačujúci sa tým, že v okruhu dištančnej rúrky (20) je vytvorený koncový doraz (25) a v okruhu ťažnej rúrky (21) je umiestnený kotúč (26), čím je určená pracovná vzdialenosť medzi prídavnými zaisťovacími prvkami (12) a zaisťovacími prvkami (9).
  9. 9. Prípravok podľa jedného z nárokov 1 až 8, vyznačujúci sa tým, že prídavné zaisťovacie prvky (12) sú vytvorené na priečnych nosníkoch (11) ako bremenové háky.
  10. 10. Prípravok podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že bremenové háky sú namontované otočné voči priečnemu nosníku (11).
  11. 11. Prípravok podľa jedného z nárokov 1 až 8, vyznačujúci sa tým, že prídavné zaisťovacie prvky (12) sú vytvorené ako otočné zámky.
  12. 12. Prípravok podľa nároku 11, vyznačujúci sa tým, že otočné zámky sú výškovo polohovateľné.
  13. 13. Prípravok podľa jedného z nárokov 1 až 12, vyznačujúci sa tým, že na polohovanie prídavných zaisťovacích prvkov (12) je v priestore priečneho nosníka (11) namontovaný aspoň jeden prestavovací člen (29).
  14. 14. Prípravok podľa nároku 13, vyznačujúci sa tým, že prestavovací člen (29) je typu piest - valec.
SK1799-97A 1996-05-04 1997-04-10 Device for handling of transport units SK179997A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19618038A DE19618038A1 (de) 1996-05-04 1996-05-04 Vorrichtung zur Handhabung von Transporteinheiten
PCT/EP1997/001771 WO1997042120A1 (de) 1996-05-04 1997-04-10 Vorrichtung zur handhabung von transporteinheiten

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK179997A3 true SK179997A3 (en) 1998-05-06

Family

ID=7793407

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1799-97A SK179997A3 (en) 1996-05-04 1997-04-10 Device for handling of transport units

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0836580A1 (sk)
JP (1) JPH11509507A (sk)
AU (1) AU2569397A (sk)
CA (1) CA2218099A1 (sk)
CZ (1) CZ415097A3 (sk)
DE (1) DE19618038A1 (sk)
NO (1) NO975823L (sk)
PL (1) PL324405A1 (sk)
SK (1) SK179997A3 (sk)
WO (1) WO1997042120A1 (sk)
ZA (1) ZA973795B (sk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE527325C2 (sv) * 2004-07-05 2006-02-14 Elmhults Konstruktions Ab Containerok
DE202005007347U1 (de) * 2005-05-04 2005-07-28 Abb Patent Gmbh Roboterwerkzeug zum Aufnehmen und Transportieren eines Behälters

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1531172A1 (de) * 1967-08-16 1969-12-11 Demag Ag Doppel-Hubtraverse fuer den wahlweisen Umschlag von zwei 20-Fuss-Grossbehaeltern oder eines einzigen 40-Fuss-Grossbehaelters
FR1562203A (sk) * 1968-02-20 1969-04-04
DE1951531A1 (de) * 1969-10-13 1971-05-06 Juenkerather Maschbau Gmbh Hubmittel (Spreader) fuer Transportbehaelter
GB1379969A (en) * 1972-08-16 1975-01-08 British Railways Board Lifting frames
US3874719A (en) * 1972-11-20 1975-04-01 Clark Equipment Co Extensible load lifting frame
AT348198B (de) * 1977-08-02 1979-02-12 Wiener Brueckenbau Lastaufnahmemittel fuer ein hebezeug, insbesondere fuer einen containerkran
DE7935243U1 (de) * 1979-12-14 1981-08-27 Holstein Und Kappert Gmbh, 4600 Dortmund Vorrichtung zum umsetzen von mit ausnmehmungen ausgestatteten stueckguetern
US5280980A (en) * 1992-12-24 1994-01-25 Earl's Industries Ltd. Self-aligning twin container spreader
DE4418184C2 (de) * 1994-05-26 1996-10-24 Noell Gmbh Vorrichtung zur Betätigung einer Abstützung von Containern in Führungsprofilen

Also Published As

Publication number Publication date
NO975823D0 (no) 1997-12-11
CZ415097A3 (cs) 1998-07-15
WO1997042120A1 (de) 1997-11-13
PL324405A1 (en) 1998-05-25
CA2218099A1 (en) 1997-11-04
NO975823L (no) 1998-01-05
AU2569397A (en) 1997-11-26
ZA973795B (en) 1998-11-02
JPH11509507A (ja) 1999-08-24
DE19618038A1 (de) 1997-11-06
EP0836580A1 (de) 1998-04-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0726866B1 (de) Grossraumtransportbehälter
US4779474A (en) Power unit
EP0904248B1 (en) Hoisting frame and method for its use
SK53195A3 (en) Transfer device for large containers
FI60827C (fi) Anordning foer oeverfoering av lastbaerare fraon en jaernvaegsvagn till en lastbil och vice versa
US7648324B1 (en) Loading platform system with slide unit
SK179997A3 (en) Device for handling of transport units
US8480349B2 (en) Device for longitudinal adjustment of a spreader
SK5360Y1 (en) Transport means superstructure for transporting flat large-size objects
EP0701964B1 (en) A side-lift yoke for handling containers
SK86495A3 (en) Handling tools for various types of transport unit
DE10355946B4 (de) Spreader an einem Portalhubwagen zum Erfassen und Transportieren von Containern
CZ2001496A3 (cs) Vozidlo
FI129539B (fi) Tilapäinen vaihde
US10696501B2 (en) Aligning ramp for aligning a shipping container loaded on a vehicle, and combination of a shipping container loaded on a vehicle and the aligning ramp
DE19619052C1 (de) Lastaufnahmemittel für normierte Ladungseinheiten, insbesondere Container und Wechselbehälter
IT201900009891A1 (it) Piattaforma di supporto regolabile.
CA2391107C (en) Railroad well car
CZ292106B6 (cs) Železniční dopravní jednotka pro smíšenou přepravu kontejnerů a výměnných přepravních skříní
SK72396A3 (en) Rail vehicle
FI85453C (fi) Laosningsanordning.
EP1034105B1 (en) Rail transport unit for transporting palletised or high volume loads
EP0924130A2 (de) Transportwagen für den Schienenweg
PL233088B1 (pl) Czteroosiowa przyczepa kontenerowa, zwłaszcza do transportu kontenerów serii ISO po drogach kołowych
DE202004011266U1 (de) Transportmittel mit einem Laderaum mit Ladungssicherungselement