SK173199A3 - Method for producing substituted pyrazoles - Google Patents

Method for producing substituted pyrazoles Download PDF

Info

Publication number
SK173199A3
SK173199A3 SK1731-99A SK173199A SK173199A3 SK 173199 A3 SK173199 A3 SK 173199A3 SK 173199 A SK173199 A SK 173199A SK 173199 A3 SK173199 A3 SK 173199A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
reaction
compound
hydrogen
hydrazine
process according
Prior art date
Application number
SK1731-99A
Other languages
English (en)
Other versions
SK284454B6 (sk
Inventor
Hans Rupert Merkle
Erich Fretschner
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of SK173199A3 publication Critical patent/SK173199A3/sk
Publication of SK284454B6 publication Critical patent/SK284454B6/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D231/00Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings
    • C07D231/02Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings
    • C07D231/10Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D231/12Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hydrogen atoms, hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals, directly attached to ring carbon atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

Predložený vynález sa týka spôsobu prípravy derivátov pyrazolu.
Doterajší stav techniky
Mnohé spôsoby syntetizovania pyrazolu sú opísané v „The Chemistry of Heterocyclic Compounds“, Volume 22, kapitoly 3 a 5, napríklad kondenzácia α,βdikarbonylových zlúčenín s hydrazínmi, reakcia etinylkarbonylovej zlúčeniny s hydrazínmi a kondenzácia esterov kyseliny hydrazínoctovej s 1,2-diketónmi.
Okrem toho je známa dehydrogenácia 2-pyrazolínu s chlórom, hypochloritmi alkalických kovov alebo kovov alkalických zemín (DE-A 30 35 395), so sírou alebo selénom (DE-A 30 29 160) alebo vodným peroxidom vodíka (DE-A 34 15 385), za vzniku pyrazolu. Známa je tiež termálna dehydrogenácia 2-pyrazolínu v plynnej fáze na paládiovom alebo platinovom katalyzátore (DE-A 32 09 148) a termolýza Nsulfonyl-2-pyrazolínu na pyrazol (DE-A 30 35 394).
Ďalej bola opísaná dehydrogenácia 2-pyrazolínov v kyseline sírovej v prítomnosti zlúčenín jódu. V európskom patente EP 0 474 037 sa pyrazolín generuje in situ z nesubstituovaného alebo substituovaného hydrazínu a 2-butén-1,4diolu, 1-butén-3,4-diolu alebo etinylalkylkarbinolu. Vo WO 95/06036 sa pyrazolín najskôr pripraví z nesubstituovaného alebo substituovaného hydrazínu a α,βnenasýtenej karbonylovej zlúčeniny a potom sa, po zmiešaní s kyselinou sírovou a katalyzátorom jódu, dehydrogenuje. V EP 0 402 722 sa pyrazolín pripraví vopred alebo in situ z nesubstituovaného alebo substituovaného hydrazínu a glycerolu, akroleínu alebo vinyialkylketónu alebo β-hydroxyetylalkylketónu.
Avšak, tieto spôsoby sú priemyselne nepostačujúce, či už preto, že vyžadujú použitie veľmi agresívnych oxidačných činidiel alebo drahých katalyzátorov, sú spojené so vznikom toxických vedľajších produktov, ako je hydrogensiričitan a selenid, použité zlúčeniny sa dajú získať len veľmi obťažne alebo spôsob obsahuje množstvo krokov.
-2Úlohou predloženého vynálezu je poskytnúť spôsob prípravy derivátov pyrazolu, ktorý sa môže uskutočňovať priemyselne oveľa jednoduchšie a ekonomickejšie.
Podstata vynálezu
I i
Zistili sme, že tento cieľ sa dá dosiahnuť spôsobom prípravy derivátov pyrazolu všeobecného vzorca I
I
H v ktorom R1, R2 a R3 znamenajú navzájom nezávisle od seba atóm vodíka alebo nesubstituovanú alebo substituovanú alkylovú, cykloalkylovú, arylovú alebo aralkylovú skupinu, ktorý zahrňuje reakciu karbonylovej zlúčeniny vzorca II H
-C-R2
R1 (II) ch2r3 v ktorom R1, R2 a R3 majú vyššie uvedené významy, s hydrazínom, hydrazínhydrátom alebo ich kyslou adičnou soľou, v prítomnosti kyseliny sírovej a jódu alebo zlúčeniny, ktorá uvoľňuje jód alebo jodovodík.
Karbonylovými zlúčeninami vzorca II, ktoré sú vhodné na tento nový spôsob sú také zlúčeniny, v ktorých R1, R2 a R3 sú, navzájom nezávisle od seba, zvolené zo skupiny zahrňujúcej atóm vodíka, lineárny alebo rozvetvený alkyl, ako je Ci-C8-alkyl, predovšetkým Ci-C4-alkyl, ako je metyl, etyl, propyl, 1-metyletyl, butyl, 1-metylpropyl, 2-metylpropyl a 1,1-dimetyletyl; Ca-Ce-cykloalkyl, ako je predovšetkým cyklopentyl, cyklohexyl a cykloheptyl; C6-Ci4-aryl, ako je predovšetkým fenyl; aralkyl, ako je predovšetkým fenyl-Ci-C4-alkyl, pričom aikylové zvyšky sú definované vyššie, napríklad benzyl a 2-fenyletyl; a zodpovedajúce organické zvyšky substituované jedným alebo viacerými atómami halogénu, ako je F, Cl, Br alebo J, nitroskupina, sulfoskupina alebo sulfonylová skupina, ako je predovšetkým chlórfenyl, nitrofenyl alebo tolyl.
-3Karbonylovými zlúčeninami vzorca II, ktoré sú výhodné v novom spôsobe sú také zlúčeniny, v ktorých R2 neznamená vodík. R2 predstavuje predovšetkým metyl. R3 výhodne znamená vodík. Predovšetkým výhodne R2 predstavuje metyl a R3 znamená vodík. Ďalej je výhodné, ak R1 v zlúčeninách vzorca II znamená vodík, metyl, etyl, n-propyl, terc-butyl, fenyl, o-, m- alebo p-tolyl, o-, m- alebo p-chlórfenyl, o-, m- alebo p-nitrofenyl, o-, m- alebo p-sulfofenyl alebo o-, m- alebo p-sulfonylfenyl.
Predovšetkým vhodnými karbonylovými zlúčeninami sú nasledujúce zlúčeniny: izobutyraldehyd, metylizopropylketón (2-metyl-3-butanón), etylizopropylketón (2metyl-3-pentanón), n-propylizopropylketón (2-metyl-3-hexanón), izopropylterc-butylketón, fenylizopropylketón, tolylizopropylketón, chlórfenylizopropylketón, nitrofenylizopropyl-ketón, sulfonylfenylizopropylketón a sulfofenylizopropylketón.
Hydrazín sa používa ako druhá reakčná zložka. Je možné použiť obidve voľné hydrazínové zásady a ich hydráty alebo adičné soli s minerálnymi kyselinami, napríklad soli hydrazínu s kyselinou sírovou, kyselinou chlorovodíkovou alebo kyselinou fosforečnou. Keďže pri použití solí, ktoré nie sú rozpustné v reakčnom médiu môže dochádzať k poklesu výťažku, je výhodne použiť hydrát alebo voľnú zásadu.
Kyselina sírová sa používa pri novom spôsobe ako riedidlo, kondenzačné činidlo a oxidačné činidlo. Jej koncentrácia je výhodne v rozsahu od 30 do 100 % hmotnostných, predovšetkým v rozsahu od 45 do 90 % hmotnostných.
V prípade potreby sa môžu použiť inertné organické rozpúšťadlá, ako sú chlórované uhľovodíky, napríklad dichlóretán, ako doplnkové riedidlá.
Ako katalyzátor sa okrem elementárneho jódu môžu použiť tiež zlúčeniny jódu, ako je jodovodík, jodidy alkalických kovov a kovov alkalických zemín, ako je jodid lítny, jodid sodný, jodid draselný, jodid cézny, jodid horečnatý a jodid vápenatý a jodidy ďalších kovov. Môžu sa tiež použiť ďalšie anorganické zlúčeniny jódu, ako jódnany, joditany, jodičnany a jodistany alkalických kovov alebo kovov alkalických zemín alebo organické zlúčeniny jódu, ako sú alkyljodidy, napríklad metyljodid. Jód a zlúčeniny jódu sa vo všeobecnosti pri tejto reakcii používajú v množstve od 0,01 do 10 % molárnych, predovšetkým od 0,05 do 5 % molárnych, vztiahnuté na hydrazín.
-4Ak sa použije hydrazínhydrát a metylizopropylketón sjodovodíkom ako katalyzátorom, reakcia sa môže znázorniť pomocou nasledujúcich rovníc:
ch3.
c
CHy<
•c—ch3 + h2n-nh2-h2o C[S:h.
ch3^ h2nx
-CH3+2H2O ,N ch3.
ch3^ h2n —c--ch3 + 2Ij
4HI + 2H2SO4
+ 4HI + 4H2O ch3.
ch3—C—CH3+ Η2Ν-ΝΗ2·Η20 + 2H2SO4
Pri použití izobutyraldehydu ako karbonylovej zlúčeniny, hydrazínhydrátu ajodovodíka ako katalyzátora, sa reakčný proces môže znázorniť pomocou nasledujúcich rovníc:
ch3.
ch3
CHO ch3.
+ Η2Ν-ΝΗ2·Η20 >. CH—CH=N-NH2 + 2H2O ch3^ ch3.
CH3'
-CH=NCH=N-NH2 + 2I2
4HI + 2H2SO4
Reakcia sa vhodne uskutočňuje reagovaním 1 mólu hydrazínovej zlúčeniny s od 0,5 do 2, výhodne 0,8 až 1,5 molmi karbonylovej zlúčeniny vzorca II v kyseline sírovej v prítomnosti katalytických množstiev zlúčeniny jódu, s možnosťou odstraňovania vody, ktorá je prítomná v reakčnej zmesi a dodatočne sa tvorí. Toto
-5odstraňovanie sa výhodne uskutočňuje destiláciou, napríklad pri atmosférickom tlaku. Reakčné teploty sú v rozsahu od 50 do 250 °C, výhodne od 80 do 200 °C a predovšetkým výhodne od 110 do 170 eC. Reakcia sa bežne uskutočňuje pri atmosférickom tlaku. Je tiež možné, aby sa reakcia uskutočňovala pri zvýšenom tlaku alebo pri vhodne zvýšenej teplote, v menej koncentrovanej kyseline sírovej alebo pri zníženom tlaku alebo vo viac koncentrovanej kyseline sírovej.
Reakcia sa môže uskutočňovať tak, že všetky reaktanty sa vložia do reakčnej nádoby a privedú sa na reakčnú teplotu, dávkovaním reaktantov vo forme zmesi alebo oddelene z inej nádoby do reakčnej nádoby pri reakčnej teplote alebo predložením časti reaktantov pri reakčnej teplote a dávkovaním zostávajúceho množstva v priebehu reakcie. Je taktiež možné, aby kyselina sírová samotná alebo zmes hydrazín/kyseiina sírová boli od začiatku prítomné v reakčnej nádobe.
Reakčná teplota sa výhodne dosiahne oddestilovaním vody. Začiatok tvorby pyrazolu je zrejmý z vývoja oxidu siričitého. Absorpcia oxidu siričitého roztokom hydroxidu sodného poskytuje ekvimolárne množstvá roztoku bisulfitu sodného s vysokou čistotou. Voda, ktorá sa oddestilováva obsahuje väčšinu použitého jodidu vo forme jodovodíka, ktorý sa môže recyklovať.
Reakčná zmes sa spracuje za izolovania pyrazolu s použitím konvenčných postupov. Tmavohnedá reakčná zmes sa výhodne spracuje neutralizáciou, napríklad s roztokom hydroxidu sodného, amoniaku alebo iných anorganických zásad. Pre izoláciu pyrazolu sa reakčná zmes neutralizuje, napríklad tak, že sa niekoľkokrát extrahuje s rozpúšťadlom. Príkladmi vhodných rozpúšťadiel sú izobutanol, chlórované uhľovodíky alebo tetrahydrofurán. Vysušenie extrakčného roztoku a odparenie do sucha poskytne zodpovedajúce pyrazoly s čistotou od 80 do 90 %. Tieto surové produkty sa môžu destilovať alebo rekryštalizovať na zlepšenie čistoty. Neutralizovaná reakčná zmes sa môže tiež spracovať destiláciou, pričom v takomto prípade sa voda a čistý pyrazol oddestiluje a síran sodný (alebo síran amónny) znečistený organickými vedľajšími produktmi zostáva ako zvyšok. Pri neutralizácii s amoniakom produkt, ktorý zostáva ako zvyšok z destilácie predstavuje znečistený síran amónny, ktorý sa môže oxidovať na dusík a oxid siríčitý. Posledne menovaný sa môže konvertovať späť, cez SO3, na kyselinu sírovú.
-6Spôsob sa môže uskutočňovať kontinuálne alebo po vsádzkach a pri atmosférickom, zvýšenom alebo mierne zníženom tlaku.
Pyrazolové zlúčeniny vzorca I, ktoré sa môžu pripraviť podľa nového spôsobu sú východiskovými materiálmi pre organické syntézy, napríklad pre farmaceutické prípravky a prostriedky na ochranu poľnohospodárskych plodín. Novým spôsobom sa predovšetkým výhodne pripravia nasledujúce zlúčeniny: 4-metylpyrazol, 3,4dimetylpyrazol, 3-etyl-4-metylpyrazol, 3-n-propyl-4-metylpyrazol, 3-terc-butyl-4-metylpyrazol, 3-fenyl-4-metylpyrazol, 3-tolyl-4-metylpyrazol, 3-chlórfenyl-4-metylpyrazol a 3-nitrofenyl-4-metylpyrazol.
Nasledujúce príklady slúžia na ilustráciu nového spôsobu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Príprava 3,4-dimetylpyrazolu (zlúčenina vzorca I, kde R1 znamená metyl, R2 predstavuje metyl a R3 znamená vodík)
111,8 g (1,3 mol) 3-metyl-2-butanónu sa po kvapkách v priebehu 3 hodín pridalo k suspenzii 560 g (4,0 mol) 70 %-nej kyseliny sírovej, 62,5 g (1,0 mol) 80 % hydrazínhydrátu a 1 g (6,67 mmol) jodidu sodného, pri počiatočnej teplote 120 °C. Teplota počas pridávania poklesla na 110 °C. Po ukončení pridávania sa teplota upravila na 130 °C oddestilovaním 210 ml vody v priebehu 2 hodín a zmes sa miešala pri tejto teplote počas 30 minút. 210 ml oddestilovanej vody sa pridalo pri teplote 100 °C a zmes sa potom ochladila a adjustovala na hodnotu pH 9 pomocou 655 g (4,1 mol) 25 % roztoku hydroxidu sodného. Po extrakcii izobutanolu sa organická fáza zahustila a potom sa destilovala pri zníženom tlaku.
Získalo sa 79,9 g 3,4-dimetylpyrazolu s čistotou 99,2 %. Toto zodpovedá výťažku 82,6'% teórie; teplota varu 90 °C (pri 5 mbar). Identifikácia sa uskutočnila s použitím fyzikálno-chemických dát.
-7Príklad 2
Príprava 3-fenyl-4-metylpyrazolu (zlúčenina vzorca I, kde R1 znamená fenyl, R2 predstavuje metyl a R3 znamená vodík)
74,8 g (0,505 mol) izopropylfenylketónu sa po kvapkách v priebehu 2 hodín pridalo k suspenzii 490 g (3,0 mol) 60 %-nej kyseliny sírovej, 31,25 g (0,5 mol) 80 % hydrazínhydrátu a 0,5 g (3,33 mol) jodidu sodného pri teplote 125 °C. Po miešaní pri teplote 125 °C počas jednej hodiny sa teplota upravila na 140 °C oddestilovaním 155 ml vody. Po ochladení sa zmes adjustovala na hodnotu pH 7,5 s použitím 640 g (4,0 mol) roztoku hydroxidu sodného. Zvyšok sa po filtrácii a vysušení rekryštalizoval z etanolu.
Získalo sa 69,2 g bledohnedých kryštálov s teplotou topenia 115 ’C a s čistotou 97 % (HPLC), čo zodpovedá výťažku 85 % teórie. Identifikácia sa uskutočnila s použitím fýzikálno-chemických dát.
Príklad 3
Príprava 4-metylpyrazolu (zlúčenina vzorca I, kde R1 znamená vodík, R2 predstavuje metyl a R3 znamená vodík)
1,0 g (6,67 mol) jodidu sodného sa pridalo k suspenzii 560 g (4,0 mol) 70 %nej kyseliny sírovej a 62,5 g (1,0 mol) 80 % hydrazínhydrátu a pri teplote 125 °C sa pod povrch suspenzie v priebehu 2 hodín s použitím dávkovacieho čerpadla načerpalo 86,4 g (1,2 mol) izobutyraldehydu. V priebehu pridávania a až do 100 minút po pridaní izobutyraldehydu sa oddestilovalo celkovo 175 g vody, pričom sa teplota reakčnej zmesi ku koncu upravila na 135 °C. Roztok sa ochladil a pH sa adjustovalo na hodnotu 8,6 s použitím 820 g (5,125 mol) 25 % roztoku hydroxidu sodného a extrahoval sa izobutanolom. Spojené extrakty sa zahustili na 82 g v rotačnej odparke a potom sa destilovali.
-8Hlavná frakcia (teplota varu 82 °C pri 7 mbar; 49 g) pozostávala z 82 % 4metylpyrazolu, ktorý sa identifikoval porovnaním s overeným materiálom. Výťažok : 49 % teórie.
Príklad 4
Príprava 3-etyl-4-metylpyrazolu (zlúčenina vzorca I, kde R1 znamená etyl, R2 predstavuje metyl a R3 znamená vodík)
27,5 g (0,275 mol) 2-metyl-3-pentanónu sa po kvapkách pri teplote 125 °C pridalo k suspenzií 280 g (2,0 mol) 70 %-nej kyseliny sírovej, 12,5 g (0,25 mol) 100 % hydrazínhydrátu a 0,5 g (3,33 mol) jodídu sodného. Po ukončení pridávania sa teplota v priebehu jednej hodiny upravila na 110 °C a v miešaní sa pokračovalo pri tejto teplote počas 6 hodín. Reakčná zmes sa ochladila a adjustovala na hodnotu pH 9 s použitím 480 g (3,0 mol) 25 % roztoku hydroxidu sodného. Po extrakcii s izobutanolom sa organická fáza zahustila a potom sa destilovala pri zníženom tlaku.
Získalo sa 18,5 g 3-etyl-4-metylpyrazolu s teplotou varu 90 °C pri tlaku 5 mbar a s čistotou 95 % (HPLC), čo zodpovedá výťažku 63,9 % teórie. Identifikácia sa uskutočnila porovnaním s fyzikálno-chemickými údajmi overenej vzorky.

Claims (7)

1. Spôsob prípravy derivátov pyrazolu všeobecného vzorca v ktorom
R1 a R2 znamenajú navzájom nezávisle od seba nesubstituovanú alebo substituovanú Ci-Ce-aikylovú, C3-C8-cykloalkylovú, C6-C14-arylovú alebo fenyl- Ci-C4-alkylovú skupinu,
R1 môže tiež znamenať vodík, a
R3 predstavuje vodík, vyznačujúci sa tým, že zahrňuje reakciu karbonylovej zlúčeniny vzorca II H \ l c C—R2 (II)
Rl/ | ch2r3 v ktorom R1, R2 a R3 majú vyššie uvedené významy, s hydrazínom, hydrazínhydrátom alebo ich kyslou adičnou soľou, v prítomnosti 30 až 100 % hmotnostných kyseliny sírovej a od 0,05 do 5 % molárnych, vztiahnuté na hydrazínovú zlúčeninu, jódu alebo zlúčeniny, ktorá uvoľňuje jód alebo jodovodík pri teplote od 80 do 200 °C, pričom hydrazínová zlúčenina a karbonylová .zlúčenina sa použijú v molárnom pomere od 1:0,8 do 1 :1,5.
2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že hydrazínová zlúčenina a karbonylová zlúčenina sa použijú v molárnom pomere od 1 : 0,8 do 1 :1,5.
3. Spôsob podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že kyselina sírová sa použije od 45 do 90 % hmotnostných.
4. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že reakcia sa uskutočňuje pri teplote od 110 do 170 °C.
-105. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že reakcia sa uskutočňuje pri atmosférickom tlaku.
6. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že voda, ktorá vzniká pri reakcii, sa odstraňuje z reakčnej zmesi.
7. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 6, vyznačujúci sa tým, že sa použije karbonylová zlúčenina vzorca II, v ktorom R1 má definované významy, R2 znamená metyl a R3 predstavuje atóm vodíka.
8. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 7, vyznačujúci sa tým, že sa získa zlúčenina, kde R1 znamená atóm vodíka, metyl, etyl, n-propyl, terc-butyl, fenyl, tolyl, chlórfenyl, sulfofenyl, sulfonylfenyl alebo nitrofenyl, R2 predstavuje metyl a R3 znamená atóm vodíka.
SK1731-99A 1997-06-23 1998-06-22 Spôsob prípravy derivátov pyrazolu SK284454B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19726573 1997-06-23
PCT/EP1998/003814 WO1998058914A1 (de) 1997-06-23 1998-06-22 Verfahren zur herstellung substituierter pyrazole

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK173199A3 true SK173199A3 (en) 2000-07-11
SK284454B6 SK284454B6 (sk) 2005-04-01

Family

ID=7833358

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1731-99A SK284454B6 (sk) 1997-06-23 1998-06-22 Spôsob prípravy derivátov pyrazolu

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6229022B1 (sk)
EP (1) EP1021416B1 (sk)
JP (1) JP4482162B2 (sk)
KR (1) KR100529681B1 (sk)
CN (1) CN1154637C (sk)
AT (1) ATE267173T1 (sk)
AU (1) AU9141998A (sk)
CA (1) CA2294023C (sk)
CZ (1) CZ297590B6 (sk)
DE (1) DE59811432D1 (sk)
DK (1) DK1021416T3 (sk)
ES (1) ES2219935T3 (sk)
HU (1) HU225018B1 (sk)
IL (1) IL133464A (sk)
RU (1) RU2192418C2 (sk)
SK (1) SK284454B6 (sk)
UA (1) UA59402C2 (sk)
WO (1) WO1998058914A1 (sk)
ZA (1) ZA985405B (sk)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU2006240490A1 (en) 2005-04-21 2006-11-02 Paladin Labs (Barbados) Inc. Process for the preparation of ultrapure 4-methylprazole
US7446167B2 (en) * 2006-04-13 2008-11-04 Fina Technology, Inc. Catalyst deactivation agents and methods for use of same
KR101005834B1 (ko) * 2008-08-04 2011-01-05 이화여자대학교 산학협력단 피라졸의 제조방법
CN102311388B (zh) * 2011-07-07 2013-05-22 林文斌 一种工业化生产3,4-二甲基吡唑及其磷酸盐的方法
CN102911119B (zh) * 2012-09-30 2015-06-17 浙江工业大学 3,4-二甲基吡唑和3,4-二甲基吡唑磷酸盐的制备方法
CN102977026A (zh) * 2012-11-29 2013-03-20 郑州大明药物科技有限公司 4-甲基吡唑的制备方法
BR112019022106A2 (pt) 2017-04-24 2020-05-05 Eurochem Agro Gmbh método e composição para melhorar a aquisição de nutriente de plantas
CN107141258B (zh) * 2017-06-16 2019-12-06 河南师范大学 一种由环酮腙合成侧链官能团化4-酰基吡唑类化合物的方法
CN107089950B (zh) * 2017-06-16 2019-12-24 河南师范大学 一种由非环酮腙合成4-酰基吡唑类化合物的方法
CN109651252A (zh) * 2019-01-11 2019-04-19 中化农业(临沂)研发中心有限公司 制备3,4-二甲基吡唑及其磷酸盐和金属有机配合物的方法
CN114181149B (zh) * 2021-12-30 2024-04-02 浙江本立科技股份有限公司 一种3,4-二甲基吡唑的合成方法
WO2024099948A1 (en) 2022-11-07 2024-05-16 Basf Se Use of dimethylpyrazole phosphate in can type fertilizers

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3029160A1 (de) 1980-08-01 1982-03-04 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur herstellung von pyrazolen
DE3035394A1 (de) 1980-09-19 1982-05-06 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur herstellung von pyrazol
DE3035395A1 (de) 1980-09-19 1982-05-06 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur herstellung von pyrazol
DE3209148A1 (de) 1982-03-13 1983-09-22 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur herstellung von pyrazolen durch katalytische dehydrierung von pyrazolinen
DE3415385A1 (de) 1984-04-25 1985-11-07 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur herstellung von pyrazolen
DE3918979A1 (de) * 1989-06-10 1990-12-13 Basf Ag Verfahren zur herstellung von pyrazol und dessen derivaten
DE4028393A1 (de) * 1990-09-07 1992-03-12 Basf Ag Verfahren zur herstellung von 3-methylpyrazol
DE4328228A1 (de) * 1993-08-23 1995-03-02 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Pyrazol und dessen Derivaten

Also Published As

Publication number Publication date
CA2294023A1 (en) 1998-12-30
AU9141998A (en) 1999-01-04
IL133464A0 (en) 2001-04-30
HUP0002748A2 (hu) 2000-12-28
CZ297590B6 (cs) 2007-02-07
CZ461499A3 (cs) 2000-04-12
ZA985405B (en) 2000-01-10
KR100529681B1 (ko) 2005-11-21
KR20010014084A (ko) 2001-02-26
RU2192418C2 (ru) 2002-11-10
CA2294023C (en) 2007-07-31
DK1021416T3 (da) 2004-09-27
ES2219935T3 (es) 2004-12-01
IL133464A (en) 2004-03-28
JP2002504918A (ja) 2002-02-12
UA59402C2 (uk) 2003-09-15
HU225018B1 (hu) 2006-05-29
EP1021416B1 (de) 2004-05-19
WO1998058914A1 (de) 1998-12-30
EP1021416A1 (de) 2000-07-26
SK284454B6 (sk) 2005-04-01
CN1154637C (zh) 2004-06-23
DE59811432D1 (de) 2004-06-24
HUP0002748A3 (en) 2001-08-28
US6229022B1 (en) 2001-05-08
CN1261351A (zh) 2000-07-26
ATE267173T1 (de) 2004-06-15
JP4482162B2 (ja) 2010-06-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5569769A (en) Preparation of pyrazole and its derivatives
MXPA02006157A (es) Procedimiento para la obtencion de un derivado de triazolintiona.
US4996327A (en) Preparation of pyrazole and its derivatives
SK173199A3 (en) Method for producing substituted pyrazoles
TWI597261B (zh) 含cfo之烯胺酮類及其用於製備含cfo之吡唑類的用途
US5128480A (en) Preparation of 3-methylpyrazole
TWI586654B (zh) 製備含全氟烷基之吡唑羧酸酯類之方法
AU703688B2 (en) Process for producing 3,5-diaryl pyrazolene
US7368464B2 (en) Preparation for the production of 1,2,4-triazolylmethyl-oxiranes
JP2863578B2 (ja) 5―アミノ―1,2,4―トリアゾール―3―スルホンアミド化合物の製造方法
JPS6261589B2 (sk)
JP3186416B2 (ja) 1h−1,2,3−トリアゾ−ルの製法
CA2209486C (en) Preparation of 3,5-diarylpyrazoles
JPH05387B2 (sk)
JPH061774A (ja) 3(2h)−ピリダジノン誘導体の製造方法
HU193042B (en) New process for preparing 1,2,4-triazoline-3/2h/-t-hione derivatives
JPH02152971A (ja) 1,3−ビス(1h‐1,2,4‐トリアゾール‐1‐イル)プロパン誘導体

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20150622