SK131398A3 - Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji - Google Patents
Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji Download PDFInfo
- Publication number
- SK131398A3 SK131398A3 SK131398A SK131398A SK131398A3 SK 131398 A3 SK131398 A3 SK 131398A3 SK 131398 A SK131398 A SK 131398A SK 131398 A SK131398 A SK 131398A SK 131398 A3 SK131398 A3 SK 131398A3
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- yarn
- spinning
- electromagnet
- spool
- winding
- Prior art date
Links
Landscapes
- Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
Abstract
Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom
dopriadacom stroji obsahuje spriadaciu
jednotku (2) s podávacím ústrojenstvom (25) prameňa
(1) vlákien, ktoré obsahuje podávací valček (251) spojený
s pohonom pomocou elektromagnetickej spojky
(252). Pracovné miesto ďalej obsahuje odťahovacie
ústrojenstvo (10) priadze, navíjacie ústrojenstvo (11)
priadze na cievku (12), ktorej je priradené zaisťovacie
zariadenie (14) na stabilizáciu cievky (12) v odklopenej
polohe a uvoľňovacie zariadenie (17) priadze (16) z
prípravnej polohy priadze najej nasatie do spriadacieho
rotora (21). Elektromagnetická spojka (252) podávacieho
ústrojenstvo (25) prameňa (1) vlákien je cez spínacie
zariadenie spojená so synchronizačným zariadením
(J,, J2, J],... J„), ktoré je prepojené s druhým elektromagnetom
(172) spriahnutým s príchytkou (171) uvoľňovacieho
zariadenia (17) priadze (16). Synchronizač-né
zariadenie (J), J2, J3,... J„) je pritom prepojené s
prvým elektromagnetom (144) zaisťovacieho zariadenia
(14), slúžiaceho na stabilizáciu cievky (12) mimo
kontaktu s hnacím valcom (111) navíjacieho ústrojenstva
(1 I).
Description
Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroj i, ktorého každé pracovné miesto obsahuje spriadaciu jednotku s podávacím ústrojenstvom prameňa vlákien obsahujúcim podávací valček spriahnutý s pohonom pomocou elektromagnetickej spojky, odťahové ústrojenstvo priadze, navíjacie ústrojenstvo priadze na cievku, ku ktorej je priradené zaisťovacie zariadenie na cievky v odklopenej polohe a uvolňovacie zariadenie priadze z prípravnej polohy priadze na jej nasatie do spriadacieho rotora.
Doterajší stav techniky
Bezvretenové dopriadacie zariadenia sa vyrábajú v dvoch koncepciách, ktoré sa od seba odlišujú spôsobom obsluhy. Automatizované stroje sú vybavené pojazdným obsluhovacím zariadením, ktoré automaticky obnovuje spriadací proces na spriadacích miestach, kde došlo k jeho prerušeniu. Tieto stroje mávajú vysoké výkonové parametre a ďalšie technické zariadenia na obsluhu a kontrolu spriadacieho procesu. Tieto stroje sú výrobne nákladné a ich cena je relatívne vysoká.
Neautomatizované stroje mávajú na každom spriadacom mieste jednoduché zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu pri jeho prerušení. Toto je obsluhované ručne a to tak, že sa zdvihne cievka s priadzou tak, aby bola mimo kontaktu s navíjacím valcom, obsluha vyhľadá koniec priadze, odmerá jeho dĺžku a priadzu uchytí v prípravnej polohe, potom jej koniec zavedie do rúrky odťahu priadze, kde sa nasaje účinkom podtlaku v spriadacom rotore.
Tieto zariadenia bývajú usporiadané tak, že sú funkčne spojené so zariadením na stabilizáciu cievky v zdvihnutej polohe nad navíjacím valcom. To znamená, že súčasne alebo v konštantnej nadväznosti mechanických úkonov týchto zariadení sú uskutočňované úkony uvolnenia priadze z prípravnej polohy a spustenie cievky na otáčajúci sa navíjací valec, čím sa zaháji navíjanie priadze.
j ednoduchšie automatickým uplatňuj ú u
Stroje s týmto zariadením na ručnú obsluhu spriadacieho miesta na obnovenie spriadacieho procesu sú konštrukčne a ich cena je značne nižšia ako cena strojov s obsluhovacím zariadením. Z toho dôvodu sa úspešne početných užívateľov. Je však známa podstatná nevýhoda, ktorá spočíva v nižšej kvalite uskutočneného spoja priadze, ktorý sa prejavuje zosilneným miestom a zníženou pevnosťou. Príčinou je nepresná synchronizácia jednotlivých operácií pri ručnom obnovovaní spriadacieho procesu bez možnosti regulácie časových intervalov na nadväzujúce úkony. Následnosť intervalov uskutočňuje obsluha stroja tým, že jednou rukou zapojí obvod elektromagnetickej spojky, čím uvedie do činnosti podávací valček a do spriadacieho rotora sa začnú dodávať vlákna a druhou rukou s určitým časovým oneskorením, napríklad 0,2 sekundy, uvoľní priadzu z prípravnej polohy a tá sa nasaje do spriadacieho rotoru. Tam koniec priadze dosadne na zberný obvod a rotáciou spriadacieho rotoru sa naň začnú napájať privádzané rozvolnené vlákna. Vznikajúca priadza sa začne zo spriadacieho rotora odťahovať. Odťahovaná priadza sa následne začne navíjať na cievku tým, že cievka klesne na navíjací valec a začne sa otáčať. Tento postup sa uskutočňuje s využitím vynálezu podľa CZ 162 892, ktorý je v praxi najviac rozšírený. Zariadenie pracuje poloautomaticky, avšak sled dvoch hlavných funkcií je zabezpečovaný subjektívne obsluhou stroja. Pri nedodržaní správnej synchronizácie všetkých úkonov vznikajú závady, ktoré sa prejavujú jednak zníženou kvalitou vyhotoveného spoja priadze a prípadne pretrhnutím pri predčasnom navíjaní priadze, alebo naopak uvoľnením pri oneskorenom navij ani.
Na zabezpečenie dobrej kvality spoja priadze a na bezporuchové navíjanie priadze je potrebné zaistiť synchronizáciu jednotlivých úkonov rádovo v stotinách sekundy. Na meniace sa prevádzkové podmienky, napr. jemnosť priadze, otáčky spriadacích rotorov, navíjaciu rýchlosť, je nutné synchronizáciu prispôsobiť. Schopnosti obsluhy stroja sú v tomto smere obmedzené a naviac sa nepriaznivo prejavuje tendencia obsluhy predlžovať časový interval na uvoľnenie priadze z prípravnej polohy, lebo sa tým dosahuje zvýšenie percenta úspešnosti uskutočňovanej operácie, pričom sa však zväčšuje zosilnenie priadze v mieste uskutočneného spoja, čo je kvalitatívna chyba.
Potrebu citlivejšej synchronizácie úkonov dokumentuje rad vynálezov, ktorých cielom je túto úlohu riešiť. Napríklad v patentovom spise CZ 200 711 riešenie spočíva v tom, že spätný pohyb priadze do spriadacieho rotora začína súčasne s prívodom vlákien, t. j. s nulovým časovým posunom. Potrebný posun sa technologicky dosahuje tým, že je rozdielna rýchlosť spätného pohybu priadze proti odvádzacej rýchlosti priadze v závislosti na jej jemnosti. Zahájenie odťahu priadze môže byť dané časovacím prostriedkom. Toto riešenie prenáša technickú úlohu na nutnosť vyriešenia regulácie rýchlosti spätného pohybu priadze a naviac kladie zvýšené požiadavky na určenie vzdialenosti konca priadze v prípravnej polohe od zberného obvodu spriadacieho rotora. Vynález rieši odlišný spôsob hromadného zapriadania všetkých spriadacích miest a preto sa odťah aj spätné vracanie priadze uskutočňuje reverzáciou pohybu odťahových a navíjacích valcov a nie je určený na obnovenie spriadacieho procesu na jednotlivých spriadacích miestach.
Ďalšie riešenia spôsobu opätovného zapriadania priadze, najmä pri pretrhnutí, sú uvedené v patentovom spise CZ 207 316. Vynález rieši spôsob spätnej dodávky konca priadze do spriadacej jednotky, pričom sa pred spätnou dodávkou koniec priadze odstrihne. Riešenie sa vyznačuje tým, že začínajú počítať impulzy v okamihu, cez indikačné miesto. Konštrukčné vyhotovenie je založené na tom, že vracanie priadze sa uskutočňuje zastavením a spätným otáčaním odťahových valcov pri automatizovanej činnosti celého zariadenia.
Tak isto je známe zariadenie na zapriadanie priadze podlá patentového spisu CZ 162 876, pri ktorom na dopravu konca priadze pri zapriadaní slúži vratne pohyblivý zvierací prostriedok, dráhy je v podstate zhodná s dĺžkou priadze, zapriadanie v spriadacej upevnený na nosnom ramene, a je opatrený prostriedkom na uvolnenie priadze.
mechanické vedenie konca priadze a nerieši synchronizáciu súvisiacich úkonov v zapriadacom procese.
Podľa vynálezu CZ 187 301 je uskutočňované zapriadanie priadze samočinným spätným navádzaním konca spriadacieho rotora tým, že odťahovaná priadza je pri spätnej dodávke sa keď koniec priadze prej de ktorého dĺžka potrebnou na prostriedok je krajných polôh Vynález rieši komore. Zvierací výkyvnom do dvoch priadze do v normálnej prevádzke vedená cez kolík a vytvára slučku, tvoriacu rezervu priadze, ktorá sa pri poklese napätia, spôsobenom pretrhnutím priadze uvolní a samočinne sa spätne nasaje do spriadacieho rotora na obnovenie spriadacieho procesu. Proces prebieha bez zásahu obsluhy.
Vynález podľa CZ 195 851 rieši zjednotenie časových konštánt mechanizmov na podávanie materiálu alebo na vracanie a na odťah a navíjanie priadze pre také vyhotovenie stroja, na ktorom sú nestacionárne procesy riadené programom spoločným pre celý stroj. Zjednotenie časových konštánt sa dosahuje tým, že do okruhu každého spriadacieho miesta je zaradený nastaviteľný prvok pred najmenej jeden výkonný orgán na nastavenie rýchlosti jeho zmeny z pokojového stavu do stavu pracovného a naopak.
Toto usporiadanie slúži na systém činnosti stroja, v ktorom pri pretrhnutí priadze snímač vyšle impulz do riadiaceho prvku a ten prostredníctvom hradia otvorí v určitom časovom intervale cestu signálu od centrálneho vysielača programu do príslušného výkonného orgánu. Je to systém s centrálnym riadením procesu zapriadania na každom spriadacom mieste, pri ktorom spriadacia jednotka musí komunikovať s centrálnou riadiacou jednotkou. Zjednotenie časových konštánt znamená jednotné vyladenie funkcií výkonných orgánov na spriadacích miestach, pričom sled funkcií pri obnovovaní spriadacieho procesu je riadený centrálnou riadiacou jednotkou.
Ďalej sú známe početné patenty, ktoré riešia usporiadanie mechanických prvkov a mechanizmov v zapriadacích automatoch, ako aj spôsoby riadenia ich funkcie. Tieto zariadenia sú usporiadané ako pojazdné pozdĺž stroja, takže na spriadacích miestach je uskutočnené len konštrukčné prispôsobenie na činnosť zapriadacích automatov, ktoré komplexne uskutočňujú všetky potrebné úkony na obnovenie spriadacieho procesu.
Ďalšia skupina patentov rieši spôsoby a zariadenia na hromadné obnovenie spriadacieho procesu na stroj i súčasným zapradením všetkých spriadacích miest. Táto operácia sa uskutočňuje na niektorých strojoch pri ich spúšťaní. Synchronizácia úkonov pritom vykazuje niektoré odlišnosti a mechanizmy na ich realizáciu sú úplne odlišné od systému zapriadania jednotlivých spriadacích miest.
Podstata vynálezu
Vyššie uvedené nevýhody stavu techniky sú znížené alebo úplne odstránené zariadením na obnovenie spiadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji podľa tohto vynálezu, ktorého podstata spočíva v tom, že elektromagnetická spojka podávacieho ústrojenstva prameňa vlákien je cez spínacie zariadenie spojená so synchronizačným zariadením, ktoré je prepojené s druhým elektromagnetom ovládajúcim úchyt uvoľňovacieho zariadenia priadze, pričom synchronizačné zariadenie je na spriadacom mieste prepojené s prvým elektromagnetom zaisťovacieho zariadenia, slúžiaceho na stabilizáciu cievky mimo kontaktu s hnacím valcom navíjacieho ústrojenstva.
Synchronizačné zariadenia spriadacích miest sú s výhodou napojené elektronickými prvkami na centrálnu riadiacu jednotku na možnosť nastavenia časových intervalov medzi zopnutím elektromagnetickej spojky podávacieho valčeka a uvoľnením konca priadze z prípravnej polohy a spustením mechanizmu na riadenie začiatku navíjania priadze na cievku. Časové intervaly môžu byť na sebe závislé, alebo nezávislé, nastaviteľné.
V konkrétnom výhodnom vyhotovení obsahuje zaisťovacie zariadenie cievky podperu uloženú na kĺbovom mechanizme, obsahujúcom dvojramennú páku, ktorej voľné rameno je spriahnuté s prvým elektromagnetom.
Podľa požadovanej rýchlosti uvoľnenia priadze z prípravnej polohy sú rôznym spôsobom vytvorené vyhotovenia uvoľňovacieho zariadenia priadze. Na rýchle vyšmyknutie priadze z úchytu je výhodné, ak je úchyt uvoľňovacieho zariadenia uložený na druhom elektromagnete otočné.
Na možnosť podávania konca priadze do spriadacieho rotora riadenou rýchlosťou je úchyt uvoľňovacieho zariadenia uložený na druhom elektromagnete prestaviteľné v priamom smere.
Časové závislosti jednotlivých úkonov môžu byť nastaviteľné jednotlivo na spriadacích miestach alebo skupinovým zariadením alebo s výhodou centrálnym riadiacim systémom pre jednu alebo obidve strany stroja.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Príklad vyhotovenia zariadenia znázornený na obr. 1, na ktorom j e pracovné miesto dopriadacieho synchronizačných zariadení na väčší podľa vynálezu je schématicky v reze schématicky znázornené stroja a riadiaca skupina počet pracovných miest.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Prameň 1 vlákien vstupuje do spriadacej jednotky 2, ktorej súčasťou je spriadací rotor 21 upevnený na hriadeli 22, ktorý je uložený vo valivom ložisku 23 alebo iným známym spôsobom. Hriadeľ 22 spriadacieho rotora 21 je v trecom styku s tangenciálnym remeňom 3. Proti spriadaciemu rotoru 21 je uložená odvádzacia rúrka 24 priadze. Spriadacia jednotka 2 ďalej obsahuje podávacie ústrojenstvo 25 prameňa 1 vlákien, ktoré obsahuje podávací válček 251 prameňa, ktorý je pomocou elektromagnetickej spojky 252 podávacieho ústrojenstva prameňa a závitovkového prevodu 253 spojený s priebežným hnacím hriadeľom 4 podávania prameňa vlákien. Elektromagnetická spojka 252 podávacieho ústrojenstva prameňa je pomocou vodičov 5., 6. prepojená so spínačom 7, pričom vodič 5 je prerušený tlačidlom 8. Spínač 7 je prepojený vodičom 9 so synchronizačným zariadením J, ktoré je uložené na rovnakom pracovnom mieste ako ostatné opisované súčasti pracovného miesta, v opisovanom príklade vyhotovenia prvého pracovného miesta. Každé pracovné miesto stroja je opatrené všetkými vyššie aj nižšie opisovanými súčasťami pracovného miesta. Každé pracovné miesto je opatrené vlastným synchronizačným zariadením J. , J_2’ Í3» · in. ktoré je prepojené s centrálnou riadiacou jednotkou C stroja. Spínač 7 vytvára spolu s tlačidlom 8 spínacie zariadenie synchronizačného zariadenia J p J^» J.3» ··· Ση·
Pracovné miesto je ďalej opatrené odťahovým ústrojenstvom 10. priadze, ktoré obsahuje odťahový valec 101 a prítlačný valček 102. Pracovné miesto ďalej obsahuje navíjacie ústrojenstvo 11 priadze, ktoré obsahuje hnací valec 111. na ktorý dosadá cievka 12. ktorá je otočné uložená v cievkovom držiaku 112. ktorý je odklopné usporiadaný na ráme 13 stroja.
K navíjaciemu ústrojenstvu 11 je priradené zaisťovacie zariadenie 14 na stabilizáciu cievky 12 mimo kontaktu s hnacím valcom 111. ktoré obsahuje podporu 141 uloženú na kĺbovom mechanizme tvorenom jednoramennou pákou 142 a dvojramennou pákou 143. ktorej volné rameno 143A je spriahnuté s prvým elektromagnetom 144 pracovného miesta, ktorý je vedením 15 prepojený so synchronizačným zariadením J.^.
Medzi odťahovým ústrojentvom a navíjacím ústrojenstvom je cez dráhu priadze 16A na pracovnom mieste prestaviteľné uložené uvoľňovacie zariadenie 17 priadze, obsahujúce úchyt 171 priadze, ktorý je spriahnutý s druhým elektromagnetom 172. ktorý je prepojovacím vedením 18 pripojený na synchronizačné zariadenie Ii·
V priebehu spriadacieho procesu vystupuje priadza 16A zo spriadacieho rotora 21 cez odťahovú rúrku 24 a je odťahovaná odťahovým ústrojenstvom 10 a v navíjacom ústrojenstve 11 je navíjaná na cievku 12.
Pri prerušení spriadacieho procesu, napríklad z dôvodu pretrhnutia priadze sa cievka 12 oddiali od hnacieho valca 111 a v tejto polohe sa cievka stabilizuje zaisťovacím zariadením 14.
Stabilizácia cievky 12 v polohe oddialenej od hnacieho valca 111 navíjacieho ústrojenstva sa dosiahne premiestnením podpery 141 zaisťovacieho zariadenia 14 na obvod cievky 12 a zaistením voľného ramena 143A dvojramennej páky 143 v zdvihnutej polohe pomocou prvého elektromagnetu 144. Tak isto úchyt 171 uvoľňovacieho zariadenia 17 priadze sa, napríklad pomocou druhého elektromagnetu 172. premiestni do svojej pracovnej polohy, v ktorej je znázornený na obr. 1.
Na obnovenie spriadacieho procesu na pracovnom mieste bezvretenového dopriadacieho stroja obsluha najskôr ručne vyčistí spriadací rotor 21. potom na cievke 12 vyhľadá koniec priadze 16 a odvinie potrebnú dĺžku priadze, navlečie priadzu do úchytu 171 uvoľňovacieho zariadenia 17 a odmeria dĺžku priadze 16 potrebnú na zapradenie, skráti priadzu 16 na túto dĺžku a koniec priadze 16 zasunie do odvádzacej rúrky 24 priadze, do ktorej sa priadza 16 nasaje pôsobením podtlaku otáčajúceho sa spriadacieho rotora 21 alebo dôsledkom podtlaku v podtlakovej komore spriadacieho rotora.
Príkladné uskutočnenie spriadacieho procesu podľa vynálezu sa uskutoční stlačením tlačidla 8, čím sa spojí elektrický okruh vodičov 5, 6 a zopne sa elektromagnetická spojka 252 podávacieho valec 24 odistením 143 zaisťovacieho
105 min_\ intervaly potrebné, ústrojenstva, čím sa uvedie do chodu podávací valček 251 a začne podávať prameň i vlákien na rozvoľnenie, potom rozvoľnené vlákna začnú prúdiť do spriadacieho rotora 21, kde sa ukladajú na jeho zberný povrch. Vodičom 9 sa zapojí do činnosti synchronizačné zariadenie J.^» ktoré riadi časový postup ďalších úkonov. Po dodaní stanoveného množstva vlákien do spriadacieho rotora 21 sa uvolní priadza 16 z prípravnej polohy a nasaje sa do spriadacieho rotora 21., ktorého rotáciou sa na koniec priadze začnú známym spôsobom napájať vlákna, ktroé se v spriadacom rotore 21 už uložili a tak isto vlákna, ktoré tam vstupujú. Vznikajúca priadza 16A sa začne odťahovať zo spriadacieho rotora 21 tým, že sa priadza po nasatí do spriadacieho rotora 21 zasunie z boku pod prítlačný valček 102 odťahového ústrojenstva 10 priadze. Cievka 12 v stanovenom okamihu klesne na navíjací volného ramena 143A dvojramennej páky zariadenia 14 prvým elektromagnetom 144 a priadza 16A sa začne navíjať na cievku. Tým je spriadací proces obnovený.
Ten prebieha napríklad pri týchto parametroch: otáčky rotorov rýchlosť navíjania priadze 150 m.min“. Časové medzi jednotlivými úkonmi sú velmi malé, pričom je aby boli konštantné pre príslušné podmienky spriadacieho procesu, s toleranciou rádovo v stotinách sekundy. Pri využití bežných technických prostriedkov je s použitím zariadenia podľa vynálezu dosiahnuteľná vysoká spoľahlivosť pri obnovovaní spriadacieho procesu a vyhovujúca kvalita spoja priadze, ktorá je porovnateľná so spojmi uskutočnenými obsluhovacími zariadeniami na automatizovaných bezvretenových dopriadacích strojoch. Proti ním má však výhodu v tom, že pri obnovení spriadacieho procesu podľa vynálezu môže obsluha stroja uskutočniť dôslednejšie odstránenie nečistôt zo spiadacích rotorov, čo sa následne priaznivo premietne do stability spriadacieho procesu aj kvality vyrábanej priadze.
Kvalitu spoja priadze je možné ovplyvniť rýchlosťou vstupu konca priadze 16 z prípravnej polohy do spriadacieho rotora 21. čo je ovplyvniteľné spôsobom podania konca priadze 16 do spriadacieho rotora 21. To sa uskutočňuje buď osovým natočením úchytu 171 uvoľňovacieho zariadenia 17 priadze podľa šípky A, čo spôsobí vyšmyknutie priadze 16, alebo posunom úchytu 171 v smere šípky B. Rýchlosť tohto posunu môže byť voliteľne nastaviteľná na optimalizáciu podmienok zahajovaného spriadacieho procesu.
Časové konštanty na jednotlivé úkony pri obnovovaní spriadacieho procesu môžu byť nastaviteľné na každom synchronizačnom zariadení J , i2’ J- 3» ··· in sPr;*-adacích miest, alebo môže byť toto nastavenie uskutočňované skupinovým alebo centrálnym zariadením C, ktoré je na synchronizačné zariadenie spriadacích miest činne napojené, napríkld vodičom, alebo prostredníctvom elektromagnetických vín.
Claims (4)
- PATENTOVÉ NÁROKYZariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadaccom stroji, ktorého každé pracovné miesto obsahuje spriadaciu jednotku s podávacím ústrojenstvom prameňa vlákien obsahujúcim podávací valček spriahnutý s pohonom pomocou elektromagnetickej spojky, odťahové ústrojenstvo priadze, navíjacie ústrojenstvo priadze na cievku, ku ktorej je zariadenie na stabilizáciu cievky a uvoľňovacie zariadenie priadze z prípravnej polohy priadze na jej nasatie do spriadacieho rotora, vyznačujúce sa tým, že elektromagnetická spojka (252) podávacieho ústrojenstva (25) prameňa (1) vlákien je cez spínacie zariadenie spojená so synchronizačným priradené zaisťovacie v odklopenej polohe zariadením (J^, J2,Jn), ktoré je prepojené s druhým elektromagnetom (172), ovládajúcim úchyt (171) uvoľňovacieho zariadenia (17) priadze (16), pričom synchronizačné zariadenie (1χ, J2, J 3 , · elektromagnetom (144) zaisťovacieho zariadenia (14), slúžiaceho na stabilizáciu cievky (12) mimo kontaktu s hnacím valcom navíjacieho ústrojenstva.Jn) je na spriadacom mieste prepojené s prvým
- 2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že zaisťovacie zariadenie (14) cievky (12) obsahuje podperu (141) , uloženú na kĺbovom mechanizme, obsahujúcom dvojramennú páku (143), ktorej voľné rameno (143A) je spriahnuté s prvým elektromagnetom (144).
- 3. Zariadenie podľa niektorého z nárokov 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že úchyt (171) uvoľňovacieho zariadenia (17) je na druhom elektromagnete (172) uložený otočné.
- 4. Zariadenie podľa niektorého z nárokov 1 až 3, vyznačujúce sa tým, že úchyt (171) uvoľňovacieho zariadenia (17) je na druhom elektromagnete (172) uložený prestaviteľné v priamom smere.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK131398A SK131398A3 (sk) | 1998-09-23 | 1998-09-23 | Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK131398A SK131398A3 (sk) | 1998-09-23 | 1998-09-23 | Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK131398A3 true SK131398A3 (sk) | 2000-05-16 |
Family
ID=20434447
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK131398A SK131398A3 (sk) | 1998-09-23 | 1998-09-23 | Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
SK (1) | SK131398A3 (sk) |
-
1998
- 1998-09-23 SK SK131398A patent/SK131398A3/sk unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ146091A3 (en) | Process and apparatus for automatic feeding a fiber strand to a textile machine | |
CS277393B6 (en) | Method of yarn spinning and apparatus for making the same | |
CZ304396B6 (cs) | Způsob a zařízení k individuálnímu zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje | |
CZ675988A3 (en) | Process and apparatus for open spinning of yarn | |
US4501116A (en) | Process for winding a newly joined thread onto a tube newly inserted in a spooling device | |
US3640059A (en) | Method of spinning-in yarn upon interruption of the spinning process in spindleless spinning machines and device for performing said method | |
CS203112B2 (en) | Automated full bobbin exchange in spinning frames | |
JPH026641A (ja) | 紡績運転再開のための方法 | |
DE19641060A1 (de) | Verfahren und Vorrichtung zum Garnanspinnen an einer Offenend-Spinnmaschine | |
US4541235A (en) | Method and device for starting the operation of a friction-spinning unit | |
US4223517A (en) | Method and mechanism for elimination of an irregularity in a yarn | |
CS9000652A2 (en) | Method and device for spinning mechanism spinning-in for break spinning | |
JPS581213B2 (ja) | オ−プンエンドセイボウキノ クチツケホウホウオヨビソウチ | |
CS207316B2 (en) | Method of and apparatus for yarn spinning in,especially on thread breakage in open-end spinning machines | |
JPH03167325A (ja) | 糸を繊維機械の巻成部へ引渡すための方法と装置 | |
JP4478344B2 (ja) | チーズを製作する紡織機の作業箇所の運転を開始する装置 | |
JP3283578B2 (ja) | 操作オートマトンとエアージェット紡績機の紡績ステーションとの間の動作シーケンスの制御方法および制御装置 | |
US4379386A (en) | Apparatus for interrupting the sliver supply in open-end spinning apparatus | |
CZ284729B6 (cs) | Zařízení pro obnovení spřádacího procesu na bezvřetenovém dopřádacím stroji | |
SK131398A3 (sk) | Zariadenie na obnovenie spriadacieho procesu na bezvretenovom dopriadacom stroji | |
JP3426232B2 (ja) | 新規に紡糸すべき糸を既存の糸端に自動継ぎするための方法及び装置 | |
US5564473A (en) | Apparatus and method for correcting irregularities in a series shed weaving machine | |
US4922704A (en) | Method and apparatus for introducing a roving into a textile machine drafting frame | |
EP0197564B1 (en) | Open-end yarn piecer | |
US4633660A (en) | Process and apparatus for rejoining a thread on an open-end friction-spinning device |