SI9600174A - Procedure and device for lifting and deflecting of ski bindings one against the other for snowboards - Google Patents

Procedure and device for lifting and deflecting of ski bindings one against the other for snowboards Download PDF

Info

Publication number
SI9600174A
SI9600174A SI9600174A SI9600174A SI9600174A SI 9600174 A SI9600174 A SI 9600174A SI 9600174 A SI9600174 A SI 9600174A SI 9600174 A SI9600174 A SI 9600174A SI 9600174 A SI9600174 A SI 9600174A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
holes
deflection
pattern
panel
board
Prior art date
Application number
SI9600174A
Other languages
English (en)
Inventor
J David Dodge
Original Assignee
Burton Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Burton Corp filed Critical Burton Corp
Publication of SI9600174A publication Critical patent/SI9600174A/sl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63CSKATES; SKIS; ROLLER SKATES; DESIGN OR LAYOUT OF COURTS, RINKS OR THE LIKE
    • A63C10/00Snowboard bindings
    • A63C10/14Interfaces, e.g. in the shape of a plate
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63CSKATES; SKIS; ROLLER SKATES; DESIGN OR LAYOUT OF COURTS, RINKS OR THE LIKE
    • A63C10/00Snowboard bindings
    • A63C10/16Systems for adjusting the direction or position of the bindings
    • A63C10/18Systems for adjusting the direction or position of the bindings about a vertical rotation axis relative to the board
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63CSKATES; SKIS; ROLLER SKATES; DESIGN OR LAYOUT OF COURTS, RINKS OR THE LIKE
    • A63C10/00Snowboard bindings
    • A63C10/28Snowboard bindings characterised by auxiliary devices or arrangements on the bindings

Landscapes

  • Cleaning Of Streets, Tracks, Or Beaches (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Motorcycle And Bicycle Frame (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)
  • Tires In General (AREA)

Description

THE BURTON CORPORATION
Postopek in naprava za dvig in odklon vezi druge proti drugi pri snežni deski
Izhodišče izuma
1. Področje, kamor sodi izum
Predloženi izum se nanaša na postopek in napravo za dvig in odklon vezi deskarja druge proti drugi na snežni deski glede na ravnino slednje.
2. Opis stanja tehnike
Deskarji na snežni deski običajno postavijo svoje noge približno pravokotno glede na vzdolžno os deske. Vendar pa je vsak deskar drugačen, zato mnogokateri namesti vezi pod kotom glede na smer vožnje. Razvilo se je nastavljive vezi za desko, ki deskarju omogočajo prilagoditev zasučne usmerjenosti vsake vezi relativno glede na desko, da določi najbolj želeni vozni položaj. Tovrstne vezi tipično obsegajo kotne oznake, pogosto zasnovane na kolutu, ki drži vezi na deski, tako da se da natančno določiti kot, pod katerim so deskarjeve noge zamaknjene iz navpične lege glede na vzdolžno os deske.
Vezi deske se da pritrditi plosko na površino deske. Vendar pa so nekateri deskarji ugotovili, daje prednost, če svoje vezi bodisi odklonijo drugo proti drugi (cant) ali dvignejo (lifi) glede na ravnino deske. Odklon obsega razporeditev vezi poševno ali pod kotom drugo proti drugi, s čimer se kolena deskarja postavijo v lego A, ki nekaterim deskarjem predstavlja zlasti učinkovit položaj. Dvig obsega odmik bodisi območja prstov ali pete vezi od površine deske, tako da je prvo območje privzdignjeno glede na drugo. Dvig zadnje petne vezi in/ali prednje prstne vezi tudi olajša postavitev kolen deskarja v lego A.
Da bi se olajšalo odklon in dvig, se je med desko in vezi razporedilo odklonilnik/ vzdigala, da se vezi namesti pod kotom glede na zgornjo površino deske. Na sl. 1 in 2 je prikazan primer znanega odklonilnika/vzdigala 1. Slednje je na deski nameščeno na mestu, predvidenem za vezi, in vključuje kovinsko pesto 3, obsegajoče dva niza vijačnih lukenj 4 in 5. Vijačne luknje 4 so uporabljene za pritrditev odklonilnika/vzdigala na desko preko lukenj v deski, predvidenih za neposredno namestitev vezi, kadar se odklonilnika/vzdigala
...... 2 - ne uporabi. Vez pa je po drugi strani preko vijačnih lukenj 5 pritrjena na odklonilniku/ vzdigalu. Del 6 odklonilnika/vzdigala, ki obdaja pesto 3, je izdelan iz lahke plastike in obsega plosko spodnjo površino 2a in površino 2b, nagnjeno pod kotom A glede na prvo. Najtanjša konica 2 odklonilnika/vzdigala 1 je poravnana z vzdolžno osjo deske, na sl. 2 označene s črta-pikčasto črto, in obrnjena proti drugi vezi. Ko je odklonilnik/vzdigalo pritrjeno pod prednjo vezjo, je torej prednja vez odklonjena pod kotom (canted) proti zadnji vezi in obratno.
Navojne vijačne luknje 5 za sprejem vezi morajo biti zamaknjene od lukenj na deski, ki bi neposredno sprejele vez, če odklonilnik/vzdigalo ni uporabljeno, kajti del pesta 3 odklonilnika/vzdigala, ki prekriva luknje na deski, je uporabljen za luknje 4 za sprejem vijakov, s katerimi se odklonilnik/vzdigalo pritrdi na desko. Posledica tega, ko je običajna vez, obsegajoča držalni kolut s poprej omenjenimi oznakami, namenjenimi za razpoznavanje zasučne usmerjenosti vezi, nameščena na odklonilnik/vzdigalo 1, je, da oznake niso natančne, kajti nanašajo se na luknje v deski. Ko je nameščen na odklonilniku/vzdigalu 1, je razbimik kota na običajni vezi napačen za vrednost, določeno z razdaljo, za katero so vijačne luknje 5 za povezavo z odklonilnikom/vzdigalom 1 zamaknjene glede na luknje 4 za povezavo z desko. Ko je npr. razbirek 0° namenjen za oznako, da je vez pravokotna na vzdolžno os deske, je vez praktično lahko zasukana 30° v smeri vožnje. Posledično je bil za uporabo z znanim odklonilnikom/vzdigalom razvit poseben držalni kolut za kompenzacijo kotnega odstopanja, ki ga le-to povzroči. Čeprav poseben kolut omogoči deskarju natančen razbirek, bi bilo prednostno, da se v povezavi z odklonilnikom/vzdigalom izloči potrebo po uporabi posebnega držalnega koluta.
Odklonilnik/vzdigalo po sl. 1 in 2 lahko zagotovi tudi dvig pete ali prstov, odvisno od usmeritve vezi glede na vzdolžno os deske. Če je npr. vez pritrjena na odklonilnik/vzdigalo tako, da je pravokotna na vzdolžno os deske, je odklon zasnovan brez dviga. Če pa je vez zasukana proti smeri vožnje, se za prednjo vez tvori kombinacijo prstnega dviga in odklona, za zadnjo vez pa kombinacijo petnega dviga in odklona. Z uporabo enega niza štirih veznih lukenj za desko se odklonilnik/vzdigalo 1 lahko pritrdi v štirih različnih usmeritvah, ustrezno sukanju odklonilnika/vzdigala v korakih po 90°. Kot praktično pa se je izkazalo, da je odklonilnik/vzdigalo v splošnem le z najtanjšo konico pritrjeno na središčnici deske, strmina pa je obrnjena proti drugi vezi, kajti ostale tri možnosti bi ustvarile neroden položaj. Edini praktični način za spremembo kotov odklona in dviga z uporabo odklonilnika/vzdigala 1 je zasuk vezi glede na odklonilnik/vzdigalo 1.
' - 3 ' To pa je nezaželeno, če ima deskar raje, da je vez v zasučno togem položaju glede na desko, in če želi tudi spremeniti kombinacijo odklona in dviga, ki je predvidena z odklonilnikom/vzdigalom 1.
Znani odklonilnik/vzdigalo 1 po sl. 1 in 2 ima nespremenljiv naklonski kot A (sl. 1). Da bi spremenil kot odklonilnika/vzdigala mora deskar zamenjati odklonilnik/vzdigalo z drugim, ki ima drugačen naklonski kot. To je časovno potraten postopek, ki pogojuje odvitje vezi od odklonilnika/vzdigala in odklonilnika/vzdigala od deske. Da bi imel možnost spremeniti kot odklonilnika/vzdigala, mora deskar nadalje kupiti več odklonilnikov/vzdigal in jih med deskanjem nositi s seboj.
Glede na predhodnje je naloga preloženega izuma ustvariti izboljšan postopek in napravo za odklonitev/dvig vezi za deskarja na snežni deski.
Kratka predstavitev izuma
Pri pojasnjevalnem izvedbenem primeru izuma je zasnovan odklonilnik/vzdigalo, obsegajoče pesto in komponenti, ki sta tako prilagodljivi, da tvorita množico odklonilnih kotov.
Pri drugem pojasnjevalnem izvedbenem primeru izuma je predviden postopek za spremembo zasučne usmeritve odklonilnika/vzdigala relativno glede na snežno desko, tako da najnižja točka odklonilnika ne poteka vzdolž vzdolžne osi deske.
Kratek opis načrtov
Izum je v nadaljevanju pobliže predstavljen na osnovi izvedbenih primerov in s sklicevanjem na priložene skice, kjer kaže sl. 1 znani odklonilnik/vzdigalo v pogledu s strani; sl. 2 znani odklonilnik/vzdigalo s sl. Iv pogledu od zgoraj;
sl. 3 izvedbeni primer odklonilnika/vzdigala po predloženem izumu v perspektivnem pogledu od zgoraj in s strani;
sl. 4 odklonilnik/vzdigalo s sl. 3 v perspektivnem pogledu od spodaj in s strani;
sl. 5 izvedbeni primer odklonilnika/vzdigala po predloženem izumu, postavljenega pod naklonskim kotom 8°, v pogledu s strani;
sl. 6 izvedbeni primer odklonilnika/vzdigala s sl. 5, postavljenega pod kotom 0°, v perspektivnem pogledu s strani;
sl. 7 odklonilnik/vzdigalo s sl. 3 in 4 v aksonometričnem razstavljenem pogledu od zgoraj;
sl. 8 odklonilnik/vzdigalo s sl. 3 in 4 v aksonometričnem razstavljenem pogledu od spodaj;
sl. 9 izvedbeni primer pesta, uporabljenega pri odklonilniku/vzdigalu po predloženem izumu, v pogledu s strani;
sl. 10 pesto s sl. 9 v pogledu od zgoraj in s strani;
sl. 11 pesto s sl. 9-10, postavljeno pod naklonskim kotom 0°, v pogledu s strani; sl. 12 pesto s sl. 9-10, postavljeno pod naklonskim kotom 8°, v pogledu s strani; sl. 13a in 13b več izmer pesta po sl. 9-10;
sl. 14 snežno desko, obsegajočo vzorec s štirimi luknjami za vstavitev vezi; in sl. 15 snežno desko, obsegajočo vzorec s tremi luknjami za vstavitev vezi.
Detajlen opis
Predloženi izum se nanaša na postopek in napravo za nastavljivo odklonitev/dvig vezi za čevelj na snežnih deskah. Na sl. 3 oz. 4 je prikazan pogled od zgoraj oz. spodaj na izvedbo odklonilnika/vzdigala 7 po izumu. Odklonilnik/vzdigalo obsega spodnji kolut 8, zgornji kolut 9 in pesto 10. Pesto 10 vključuje vrhnjo ploščo 11 in spodnjo ploščo 12, ki sta zasukljivo sestavljeni. Konkavna puša 21 (sl. 7-8), razporejena med vrhnjo ploščo in spodnjo ploščo omogoča slednjima, da se zasučeta za 360° in nagneta druga proti drugi, tako da ni potrebno, da ležita v vzporednih ravninah, kot je detajlneje opisano v nadaljevanju. Vrhnja plošča 11 vključuje luknje 13 in 14 za pritrditev vezi na odklonilnik/vzdigalo, spodnja plošča 12 pa vključuje luknje 15 in 16 za pritrditev odklonilnika/vzdigala na snežno desko.
Spodnji in zgornji kolut 8 in 9 obsegata zobe 19, kot se vidi s sl. 3 in 4, ki so v prijemu, kadar sta koluta postavljena skupaj, da tvorita odklonski/dvižni klin, podobno kot enoviti odklonilnik/vzdigalo 1 po stanju tehnike. Koluta sta lahko obrnjena v več relativnih zasučnih položajih, katerih vsak ustreza drugemu kotu odklona/dviga. Pri izvedbi, prikazani na skicah, se da zgornji in spodnji kolut kombinirati tako, da tvorita kote odklona/dviga v območju od 0° do 8°, v korakih po 1°. Vendar pa se razume, da izum ni omejen na to razporeditev in da se alternativno da predvideti druge kote in korake. Različna nastavitev kotov je izvedljiva s klinastima zasnovama obeh kolutov, ki sta v bistvu identična, razen združljivih oznak, predvidenih na vsakem od njiju, da se olajša razbiranje kota odklona/ dviga, na katerega se mora koluta nastaviti, kot je detajlneje opisano v nadaljevanju. Na sl. 5 in 6 sta prikazana koluta, usmerjena tako, da tvorita odklonski/dvižni kot 8° oz. 0°. Kot je očitno s sl. 5 in 6 tvori prijem najdebelejših delov obeh kolutov odklonski/dvižni kot 8°, medtem ko prijem najdebelejšega dela prvega koluta z najtanjšim delom drugega tvori kot 0°. Vmesne kote se doseže s koračnim sukanjem kolutov drugega proti drugemu.
Pri izvedbi, prikazani na skicah (sl. 7-8), zobje 19 vključujejo izmenične vrhove 19p in doline 19v. Vse območje kotnih nastavitev od 0° do 8° se doseže s sukanjem zgornjega in spodnjega koluta 9 in 8 za zgolj 180°, pri čemer so najvišji in najnižji vrhovi razporejeni na nasprotnih koncih kolutov. Kolut torej vključuje šestnajst vrhov 19p in šestnajst dolin 19v, pri čemer sta koluta zrcalni sliki na nasprotnih straneh središčnice, potegnjene skozi najvišji in najnižji vrh. Vendar pa se razume, da so mogoče tudi druge konfiguracije in da za pokrivanje celotnega območja kotnih nastavitev ni potrebno zasukati koluta za 180°.
Pri izvedbi, prikazani na skicah (sl. 7-8), zgornji in spodnji disk vključujeta različno velike zobe 19, ki so v prijemu, da omogočajo nastavitev odklonskega/dvižnega kota klina in da blokirajo koluta v relativnem zasučnem položaju, ki doseže izbrani naklonski kot. Vzdolž debelejšega odseka kolutov so zasnovane tri vrste zob 19a, 19b in 19c ter so ločene z izrezi za zmanjšanje količine porabljenega materiala pri tvorbi kolutov. Tanjši odseki kolutov obsegajo manj materiala, s čimer se zmanjša potreba po izrezih. Za tanjše odseke koluta je lahko torej predvidenih manj vrst zob, pri čemer se lahko vsaj ena od vrst razteza preko večjega procenta polmera koluta. Kot je prikazano pri 19d je za spodnje kotne nastavitve pravzaprav lahko predviden en sam zob, potekajoč po celotnem polmeru koluta. Razume se, da je mogoča kakršnakoli kombinacija in število vrst zob, izrezov in zob samih, potekajočih po celotnem polmeru koluta. Čeprav ima na skicah prikazana konfiguracija koluta niz prednosti, predloženi izum ni omejen nanjo, kajti tudi drugačne zasnove lahko zagotovijo sposobnost nastavljanja naklonskega kota odklonilnika/vzdigala.
Kot omenjeno poprej, sta koluta 8 in 9 zasnovana z mehanizmom za označevanje števila stopinj odklonskega/dvižnega kota za vsako od nastavljivih nastavitev. Pri izvedbi po skicah (sl. 3) ta mehanizem na zgornjem kolutu vključuje zarezo 20 in devet oznak na spodnjem kolutu, ki vsaka zase ustreza devetim mogočim kotnim nastavitvam odklonilnika/ vzdigala. Razume se, da izum ni omejen na zadevni mehanizem, razkrit na skicah, za označevanje odklonske/dvižne kome nastavitve in da so mogoče tudi drugačne zasnove.
Ko sta spodnji in zgornji kolut 8 in 9 enkrat v prijemu, sta koluta pritrjena na desko kot enovit kos. Najprej se pesto 10 pritrdi na desko z uporabo v spodnji plošči zasnovanih vijačnih lukenj 15 ali 16. Predvidena sta dva niza lukenj, tako da se odklonilnik/vzdigalo da uporabiti pri deski, ki ima bodisi vzorec s štirimi ali tremi luknjami za pritrditev vezi, kot je opisano spodaj. Dostop do vsake od vijačnih lukenj 15 ali 16 se doseže s spodaj opisano značilnostjo pesta. Nizi lukenj 15 ali 16 so poravnani z ustreznimi luknjami v deski, ki bi neposredno sprejele vez, če se odklonilnika/vzdigala ne uporabi.
Ko je pesto 10 pritrjeno na desko, je klin, tvorjen iz kolutov, ki sta v prijemu, postavljen vrh pesta, pri čemer sta štrlini 18 (detajlno opisani spodaj) pesta sprejeti v enega od nizov utorov 17 na spodnji površini spodnjega koluta (sl. 4). Utori 17 omogočijo, da se klin razporedi v vsakega od množice zasučnih položajev relativno glede na vzdolžno os deske. Pri izvedbi, prikazani na skicah, obstaja dvaintrideset utorov, ki omogočajo zasuk odklonilnika/vzdigala v korakih po 11,25°. Razume pa se, da izum ni omejen na zadevno razporeditev in da se alternativno lahko predvidi večje ali manjše kotne nastavitvene korake.
Kadar najnižja točka klina ni poravnana z vzdolžno osjo deske, se predvidi zvezo odklona in dviga. Do dviga pride, ker je bodisi peta ali prsti privzdignjeni glede na drugega. Dvig pete ali prstov je odvisen od tega, v katero smer je zasukan odklonilnik/vzdigalo relativno glede na vzdolžno os. S prilagajanjem zasučnega položaja odklonskega/dvižnega klina glede na vzdolžno os deske je omogočeno več kombinacij odklona/dviga. Nadalje se v nasprotju z znanim odklonilnikom/vzdigalom po sl. 1-2 to prilagodljivost da doseči brez spreminjanja zasučne usmerjenosti vezi, kar omogoča upravljalcu, da neodvisno izbere to nastavitev. Upravljalec ima vsekakor možnost spreminjanja zasučnega položaja vezi na odklonilniku/vzdigalu, kar zagotavlja še celo več možnosti za dosego želene kombinacije odklona in dviga.
Perspektivni pogled od spodaj in s strani na univerzalni odklonilnik/vzdigalo s sl. 3 je prikazan na sl. 4. Kot že poprej omenjeno sta v spodnji plošči 12 predvidena niza lukenj 15 in 16 za pritrditev na prednjo stran deske, kjer bi bile vezi neposredno pritrjene, če se ne uporabi odklonilnika/vzdigala. Podobno je vrhnja plošča 11 zasnovana z nizoma lukenj 13 in 14 za pritrditev vezi na pesto. Obstajajo vezi in deske, ki imajo običajen kvadraten vzorec štirih lukenj za pritrditev mednje, kot tudi vzorec treh lukenj, opisan v splošno navedenem patentu US 5,261,689. Vsakokratna vrhnja plošča 11 in spodnja plošča 12 pesta je zasnovana z nizoma lukenj, ki so združljive z vsakovrstnim vzorcem lukery. Luknje 13 oz. 15 so zasnovane za pritrditev na vezi in desko, ki ima vstavitveni vzorec treh lukenj, luknje 14 in 16 pa so predvidene za pritrditev na vezi in desko, ki ima vstavitveni vzorec štirih lukenj. Odklonilnik/vzdigalo po predloženem izumu tako vključuje eno samo pesto, ki se ga lahko uporabi z vezmi in deskami z obema vzorcema lukenj.
Ko je želeni kot nastavljen, odklonilnik/vzdigalo pa v želeni smeri nameščen preko pesta, se vez pritrdi na vrhnjo ploščo 11 pesta 10 s privitjem držalnega koluta vezi, tako da ' 7 - je v prijemu z vrhnjo ploščo. Vzorca treh lukenj 13 in štirih lukenj 14 sta razporejena neposredno nad ustreznima vzorcema treh in štirih lukenj 15 in 16 v spodnji plošči in tistima v deski. Posledično je vez pritrjena na odklonilnik/vzdigalo v istem zasučnem položaju, kot če bi bila pritrjena neposredno na desko. Kotne oznake običajnega držalnega koluta vezi torej natančno kažejo zasučni položaj vezi na deski, s čimer je uporaba posebnega držalnega koluta pri odklonilniku/vzdigalu po predloženem izumu nepotrebna.
Komponente pesta 10 so v nadaljevanju detajlneje opisane s sklicevanjem na pogleda v razstavljenem stanju, prikazana na sl. 7 in 8. Pesto vključuje konkavno pušo 21 in z njo sodelujočo konveksno pušo 23, ki povezujeta vrhnjo in spodnjo ploščo 11 in 12. Plošči in puši sta držani skupaj s kovico 22, prehajajočo skozi vsakokratno središčno luknjo. Vrhnja plošča obsega krožno ukrivljeno poglobitev 24 za sprejem konveksne puše 23. Ukrivljena poglobitev poteka pod ravnino vrhnje plošče in je vstavljena v sodelujočo poglobitev v konkavni puši 21, kar dovoljuje, da se vrhnja plošča 11 zasuče glede na spodnjo ploščo 12, in omogoča, da se vrhnja plošča nagne v vseh obodnih smereh v ravninah, ki niso vzporedne z ravnino spodnje plošče ali snežne deske. To je prednostno iz razlogov, opisanih v nadaljevanju.
Kot povedano, ko se odklonilnik/vzdigalo po izumu pritrdi na desko, se nanjo najprej privije pesto 10 z uporabo enega od nizov lukenj 15 in 16 v spodnji plošči, ki se ustrezno ujema bodisi z vstavitvenim vzorcem s tremi ali štirimi luknjami na deski. Spodnja plošča 12 obsega štrlini 18, potekajoči z dveh strani. Ko je spodnja plošča 12 poravnana z luknjami deske, potekata štrlini 18 preko deske pravokotno na vzdolžno os in smer gibanja. Pri izvedbi, prikazani na skicah, nosita štrlini 18 napis rob (egde) s puščico, s čimer se uporabniku pokaže, da je pesto pravilno obrnjeno, ko sta štrlini usmerjeni proti robovom deske. Da se olajša privijanje spodnje plošče na desko, so vijačne luknje spodnje plošče prednostno dostopne z zgornje strani pesta. Vendar pa je, kot povedano zgoraj, tudi zaželeno, da se za sprejem vezi razporedi luknje 13 in 14 v vrhnji plošči neposredno nad luknje v deski. V ta namen je v vrhnji plošči 11 predvidena odprtina (npr. kot črka U zasnovana zareza 25), da se zagotovi dostop do vijačnih lukenj 15 in 16 ter ustreznih lukenj v deski. Kot povedano zgoraj je vrhnja plošča zasukljiva glede na spodnjo ploščo. S sukanjem vrhnje plošče 11 se torej da kot črka U zasnovano zarezo 25 uspešno namestiti nad vsakokratno luknjo v spodnji plošči, s čimer se omogoči, da vijak preide skoznjo in v desko.
Vrhnja plošča vključuje jezik 26, spodnja plošča pa para štrlin 27, potekajočih navzgor od tistih dveh robov, ki ne obsegata ene od štrlin 18. Ko je spodnja plošča pritrjena na desko, se vrhnjo ploščo zasuče v položaj, v katerem je jezik 26 ujet med enim od parov štrlin 27, ki kažeta vzdolž središčnice deske. Ko je vrhnja plošča usmerjena na tak način, sta niza lukenj 13 oz. 14 v vrhnji plošči poravnana z nizoma lukenj 15 in 16 v spodnji plošči. Prijem med jezikom 26 in štrlinama 27 preprečuje sukanje vrhnje plošče relativno glede na spodnjo ploščo potem, ko je vez pritrjena, kar utrdi vez in zagotovi, da luknje 13 in 14 za vezi v vrhnji plošči ostanje pravilno poravnane z luknjami za vezi na deski. Da se zagotovi, da jezik ostane v prijemu s štrlinama 27, je držan s štrlinama, ki kažeta vzdolž središčnice deske proti drugi vezi, kar je v smeri spodnje strani odklonskega/dvižnega klina.
Izmere jezika 26 in štrlin 27 so izbrane tako, da je jezik, ko je nameščen na spodnji strani klina, v prijemu s štrlinama 27 po celotnem območju kotov, ki ga pokriva nastavljiv odklonilnik/vzdigalo. Na sl. 11 je prikazan jezik 26, ki je v prijemu, ko naklonski kot znaša 0°, na sl. 12 pa jezik, ki je v prijemu pri naklonskem kotu 8°. Neodvisno torej od naklonskega kota, ki ga izbere upravljalec, je vrhnji plošči preprečeno sukanje relativno glede na spodnjo ploščo, da se vez stabilizira. Vendar pa je tudi zaželeno, kot je opisano zgoraj, da se vrhnji plošči omogoči sukanje relativno glede na spodnjo ploščo, tako da se zarezo 25 lahko uspešno razporedi nad vsako od vijačnih lukenj, ko se odklonilnik/vzdigalo pričvrsti na desko. Kot je prikazano na sl. 9-10 se jezik 26 da torej zlahka odklopiti iz prijema s štrlinama 27, tako da se ga pritisne navzdol na strani 1 la vrhnje plošče nasproti jeziku 26. Ko je jezik 26 popolnoma dvignjen nad štrlinama 27, se vrhnjo ploščo 11 lahko zasuče mimo štrlin 27, kot se vidi s sl. 10, s čimer je zarezi 25 omogočena namestitev nad vsako od vijačnih lukenj 15 in 16. Izmere jezika 26 in štrlin 27, ki naj bi zagotovile dobro delovanje, so opisane s sklicevanjem na sl. 13, čeprav seje potrebno zavedati, da predloženi izum ni omejen na pesto z opisanimi izmerami in da so mogoče tudi drugačne zasnove.
Na sl. 13a in 13b je prikazano več izmer jezika 26 in štrlin 27, ki so primerne za vzdrževanje medsebojnega prijema za naklonski kot v območju od 0°-8°, in ki omogočajo tudi razklop, kadar se želi zasuk zgornje plošče. Kot se vidi s sl. 13a je jezik 26 lahko zasnovan s širino 12,00 mm, štrlini pa sta lahko definirani z razmikom 12,20 mm, tako da je med jezikom in štrlinama predvidena zračnost 0,20 mm. Na sl. 13b je predstavljeno pesto v pogledu s strani z vrhnjo ploščo, nagnjeno 8° relativno glede na spodnjo. Kot se vidi tu, se pri izvedbi po izumu jezik 26 razteza od zgornje površine vrhnje plošče 11 za približno 8,84 mm, štrlini 27 pa od spodnje površine spodnje plošče 12 za približno 11,09 mm, pri čemer sta obe plošči debeli približno 2,5 mm. Ugotovljeno je bilo, da se želene svojske značilnosti za pesto lahko najbolje doseže z nagibanjem jezika relativno glede na vrhnjo ploščo in štrlin 27 relativno glede na spodnjo ploščo za kote v območju 60°-90°. Posebna kombinacija, ki se je izkazala za zlasti ugodno, je prikazana na sl. 13b, kjer je jezik 26 razporejen pod kotom okoli 84° od vrhnje plošče, štrlini pa sta razporejeni pod kotom 83° od spodnje plošče.
Kot je prikazano na sl. 7 in opisano zgoraj obsega spodnja plošča 12 dva para štrlin 27, razporejenih na straneh, ki ne vključujeta štrlin 18. Zasnova dveh sklopov štrlin je prednostna, kadar se uporabi pesto z vzorcem treh lukenj za povezavo, ki vključuje več nizov veznih lukenj, da se omogoči spreminjanje položaja vezi vzdolž vzdolžne osi deske. Na sl. 14 je npr. prikazana deska z dvema nizoma lukenj, razporejenih v vzorcu štirih lukenj, tako da se da vezi ali odklonilnik/vzdigalo pritrditi bodisi na luknje 28-31 ali 30-33. Za prilagoditev vzdolžnega položaja vezi vzdolž deske po sl. 14 se odklonilnik/vzdigalo po predloženem izumu enostavno potisne od prve skupine lukenj k drugi, ne da bi spremenili zasučno usmeritev pesta glede na desko. Z vzorcem treh lukenj, kot je prikazano na sl. 15, pa je prilagoditev od prvega niza lukenj k naslednjemu za spremembo vzdolžnega položaja vezi izvedena z zasukom vezi in pesta za 180° od prvega niza lukenj 34-36 k drugemu nizu lukenj 36-38. Štrlini 27 sta torej zasnovani na nasprotnih straneh spodnje plošče 12, tako da ne glede na to, v kateri zasučni položaj relativno glede na desko je postavljeno pesto, par štrlin 27 kaže proti drugi vezi in spodnjemu robu odklonskega/dvižnega klina, tako da blokimo drži jezik 26. Na vrhnji plošči 11 zadostuje en sam jezik 26, kajti vrhnjo ploščo se da v pravi položaj zasukati glede na spodnjo ploščo.
Potem ko je jezik 26 ujet med parom štrlin 27, je vez nameščena na vrhnji plošči ob uporabi enega niza vijačnih lukenj 13, 14, razporejenih neposredno nad luknjami v deski. Pritegnitev vezi (neprikazano) na vrhnjo ploščo pesta poravna vrhnjo ploščo v bistvu v isti ravnini kot vrhnjo površino zgornjega koluta 9 odklonskega/dvižnega klina, pri čemer s spodnjo stranjo vezi leži na njej. Čim večji je odklonski/dvižni kot, tem dlje jezik 26 sega med štrlinama proti spodnji plošči, kot je prikazano na sl. 12. Kot že omenjeno, celo kadar je odklonski/dvižni kot postavljen na nič stopinj, da zravna vezi upravljalca z desko, je jezik 26 položajno držan s štrlinama 27, da se učvrsti vezi, kot je prikazano na sl. 11.
Kot povedano poprej, se da zasučno usmeritev odklonskega/dvižnega klina spremeniti glede na vzdolžno os deske z uporabo utorov 17 na dnu spodnjega koluta. Spodnja plošča 12 pesta ostane fiksirana na desko, in ko je vez pritegnjena na vrhnjo ploščo 11, se slednja nagne relativno glede na spodnjo ploščo, tako da sedi v isti ravnini kot zgornja površina zgornjega koluta, ne glede na zasučno usmeritev odklonskega/dvižnega klina glede na vzdolžno os deske.
Kot se razume iz poprej povedanega, se zasučno usmeritev odklonskega/dvižnega klina glede na vzdolžno os deske in spremembo odklonskega/dvižnega kota doseže veliko lažje kot pri znanem odklonilniku/vzdigalu, prikazanem na sl. 1-2. Medtem ko stanje tehnike zahteva od uporabnika, da odvije vez in odklonilnik/vzdigalo, da doseže katerokoli nastavitev, se da taiste nastavitve izvesti z odklonilnikom/vzdigalom po izumu z enostavno odstranitvijo vezi. Ko je vez odstranjena z odklonilnika/vzdigala po izumu, se da zgornji in spodnji kolut dvigniti iz pesta, ki ostane pritrjeno na desko, in upravljalec lahko zamenja bodisi odklonski/dvižni kot, usmeritev odklonskega/dvižnega klina glede na desko, ali oboje. Ker pesto ostane fiksirano na desko, se izognemo pomembnemu in časovno potratnemu koraku.
Čeprav sta pesto in odklonilnik/vzdigalo po predloženem izumu zgoraj opisana v povezavi s snežno desko, se razume, da se da izum aplicirati tudi drugje. Odklonilnik/ vzdigalo bi se npr. dalo uporabiti za izravnavo predmetov, ležečih na strmini, tako da se odklonilnik prilagodi pravilnemu kotu in namesti pod predmet.
S tem, ko so opisane določene izvedbe predloženega izuma, so različne spremembe, modifikacije in izboljšave očitne za strokovnjake z zadevnega področja. Takšne spremembe, modifikacije in izboljšave so zajete v smislu in obsegu zaščite izuma. Poprejšnji opis je seveda zgolj primer in ni omejevalen. Izum je omejen zgolj v naslednjih patentnih zahtevkih in njih ekvivalentih.

Claims (43)

  1. Patentni zahtevki
    i.
    10
  2. 2.
    15
  3. 3.
  4. 4.
  5. 5.
  6. 6.
    Naprava za namestitev vezi na snežno desko, obsegajoča:
    prvo ploščo, prilagojeno za namestitev naprave na desko;
    drugo ploščo, prilagojeno za namestitev vezi na napravo, značilna po tem, da obsega spoj, ki je prilagojen za gibljivo namestitev druge plošče relativno na prvo; pri čemer sta prva in druga plošča zasnovani in razporejeni tako, da se ju da sprostljivo povezati, da se prepreči medsebojno vrtenje prve in druge plošče.
    Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da druga plošča vključuje prvi ujemalni odsek, prva plošča pa vključuje drugi ujemalni odsek, pri čemer sta prvi in drugi ujemalni odsek prilagojena za ujem, da sprostljivo povežeta prvo in drugo ploščo v prvi usmeritvi.
    Naprava po zahtevku 2, značilna po tem, da prva plošča vključuje tretji ujemalni odsek, pri čemer sta prvi in tretji ujemalni odsek prilagojena za ujem, da sprostljivo povežeta prvo in drugo ploščo v drugi usmeritvi.
    Naprava po zahtevku 3, značilna po tem, da sta drugi in tretji ujemalni odsek razporejena nasproti drug drugega.
    Naprava po zahtevku 4, značilna po tem, daje prilagojena za uporabo z odklonskim/ dvižnim klinom in da prva plošča obsega vsaj eno štrlino, prilagojeno za prijem v odklonski/dvižni klin in preprečitev sukanja slednjega glede na prvo ploščo.
    Naprava po zahtevku 5, značilna po tem, da prva plošča vključuje vsaj eno vijačno luknjo, prilagojeno za pritrditev naprave na desko, druga plošča pa vključuje odprtino, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da omogoči vijaku prehod skozi odprtino in pritrditev v vsaj eni vijačni luknji.
    Naprava po zahtevku 6, značilna po tem, da:
    prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
  7. 7.
    prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in
    5 druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in
    10 pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
  8. 8. Naprava po zahtevku 7, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da je odklonski/dvižni klin nastavljiv, da tvori množico odklonskih/nagibnih
    15 kotov.
  9. 9. Kombinacija po zahtevku 8, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin vključuje oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
    20 10. Kombinacija po zahtevku 9, značilna po tem, da nastavljivi odklonilnik/nagibalo vključuje množico utorov, vsaj ena štrlina pa je sprejeta v enega od ustreznih utorov, pri čemer se da zasučno usmeritev odklonilnika/nagibala relativno glede na desko prilagoditi s sukanjem odklonskega/dvižnega klina, tako da je vsaj ena štrlina sprejeta v drugega od množice utorov.
    11. Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da je prilagojena za uporabo z odklonskim/ dvižnim klinom in da prva plošča obsega vsaj eno štrlino, prilagojeno za prijem v odklonski/dvižni klin in preprečitev sukanja slednjega glede na prvo ploščo.
    30 12. Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da prva plošča vključuje vsaj eno vijačno luknjo, prilagojeno za pritrditev naprave na desko, druga plošča pa vključuje odprtino, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da omogoči vijaku prehod skozi odprtino in pritrditev v vsaj
    13' eni vijačni luknji.
    13. Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da: prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    5 prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
  10. 10 tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve
    15 plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
  11. 14. Naprava po zahtevku 13, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da je odklonski/dvižni klin nastavljiv, da tvori množico odklonskih/nagibnih kotov.
  12. 15. Kombinacija po zahtevku 14, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin vključuje oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
  13. 16. Kombinacija po zahtevku 11, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna
    25 po tem, da nastavljivi odklonilnik/nagibalo vključuje množico utorov, vsaj ena štrlina pa je sprejeta v enega od ustreznih utorov, pri čemer se da zasučno usmeritev odklonilnika/nagibala relativno glede na desko prilagoditi s sukanjem odklonskega/ dvižnega klina, tako da je vsaj ena štrlina sprejeta v drugega od množice utorov.
    30
  14. 17. Naprava po zahtevku 1, značilna po tem, da druga plošča obsega sredstva za sprostljivo povezavo prve plošče z drugo.
  15. 18. Naprava za namestitev vezi na snežno desko, obsegajoča:
    prvo ploščo, prilagojeno za namestitev naprave na desko; in drugo ploščo, zasukljivo nameščeno na prvi plošči in prilagojeno za namestitev vezi na napravo;
    značilna po tem, da ena od obeh plošč vključuje štrlino, prilagojeno za sprostljivo 5 povezavo druge od obeh plošč, da se prepreči vrtenje prve in druge plošče druge proti drugi.
  16. 19. Naprava po zahtevku 18, značilna po tem, da druga od obeh plošč vključuje prvi ujemalni odsek, prilagojen za ujem s štrlino, da prepreči vrtenje prve in druge plošče
    10 druge proti drugi v prvi usmeritvi.
  17. 20. Naprava po zahtevku 19, značilna po tem, da druga od obeh plošč nadalje vključuje drugi ujemalni odsek, prilagojen za ujem s štrlino, da prepreči vrtenje prve in druge plošče druge proti drugi v drugi usmeritvi.
  18. 21. Naprava po zahtevku 20, značilna po tem, da sta prvi ujemalni odsek in drugi ujemalni odsek razporejena nasproti drug drugemu.
  19. 22. Naprava po zahtevku 21, značilna po tem, da je prilagojena za uporabo z
    20 odklonskim/dvižnim klinom in da prva plošča obsega vsaj eno štrlino, prilagojeno za prijem v odklonski/dvižni klin in preprečitev sukanja slednjega glede na prvo ploščo.
  20. 23. Naprava po zahtevku 22, značilna po tem, da prva plošča vključuje vsaj eno vijačno
  21. 25 luknjo, prilagojeno za pritrditev naprave na desko, druga plošča pa vključuje odprtino, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da omogoči vijaku prehod skozi odprtino in pritrditev v vsaj eni vijačni luknji.
    30 24. Naprava po zahtevku 23, značilna po tem, da:
    prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, 5 obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
    25. Naprava po zahtevku 24, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da je odklonski/dvižni klin nastavljiv, da tvori množico odklonskih/nagibnih kotov.
    15
  22. 26. Kombinacija po zahtevku 25, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin vključuje oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
  23. 27. Kombinacija po zahtevku 26, značilna po tem, da nastavljivi odklonilnik/nagibalo vključuje množico utorov, vsaj ena štrlina pa je sprejeta v enega od ustreznih utorov,
    20 pri čemer se da zasučno usmeritev odklonilnika/nagibala relativno glede na desko prilagoditi s sukanjem odklonskega/dvižnega klina, tako da je vsaj ena štrlina sprejeta v drugega od množice utorov.
  24. 28. Naprava po zahtevku 18, značilna po tem, da je prilagojena za uporabo z
    25 odklonskim/dvižnim klinom in da prva plošča obsega vsaj eno štrlino, prilagojeno za prijem v odklonski/dvižni klin in preprečitev sukanja slednjega glede na prvo ploščo.
  25. 29. Naprava po zahtevku 18, značilna po tem, da prva plošča vključuje vsaj eno vijačno
  26. 30 luknjo, prilagojeno za pritrditev naprave na desko, druga plošča pa vključuje odprtino, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da omogoči vijaku prehod skozi odprtino in pritrditev v vsaj eni vijačni luknji.
    30. Naprava po zahtevku 18, značilna po tem, da:
    prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in
    5 drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in
    10 četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
    15
  27. 31. Naprava po zahtevku 28, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da je odklonski/dvižni klin nastavljiv, da tvori množico odklonskih/nagibnih kotov.
  28. 32. Kombinacija po zahtevku 31, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin vključuje
    20 oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
  29. 33. Kombinacija po zahtevku 28, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da nastavljivi odklonilnik/nagibalo vključuje množico utorov, vsaj ena štrlina pa je sprejeta v enega od ustreznih utorov, pri čemer se da zasučno usmeritev
    25 odklonilnika/nagibala relativno glede na desko prilagoditi s sukanjem odklonskega/ dvižnega klina, tako da je vsaj ena štrlina sprejeta v drugega od množice utorov.
  30. 34. Naprava za namestitev vezi na snežno desko, pri čemer je naprava prilagojena za uporabo z odklonskim/dvižnim klinom in obsega:
    30 prvo ploščo, prilagojeno za namestitev naprave na desko;
    drugo ploščo, prilagojeno za namestitev vezi na napravo;
    značilna po spoju, prilagojenem za gibljivo namestitev druge plošče na prvo, pri čemer prva plošča vključuje vsaj eno štrlino, prilagojeno za povezavo in preprečitev vrtenja odklonskega/dvižnega klina glede na prvo ploščo.
  31. 35. Naprava po zahtevku 34, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da nastavljivi odklonski/dvižni klin vključuje množico utorov, vsaj ena štrlina
    5 pa je sprejeta v enega od ustreznih utorov, pri čemer se da zasučno usmeritev odklonilnika/nagibala relativno glede na desko prilagoditi s sukanjem odklonskega/ dvižnega klina, tako da je vsaj ena štrlina sprejeta v drugega od množice utorov.
  32. 36. Naprava po zahtevku 35, značilna po tem, da prva plošča vključuje vsaj eno vijačno
    10 luknjo, prilagojeno za pritrditev naprave na desko, druga plošča pa vključuje odprtino, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da omogoči vijaku prehod skozi odprtino in pritrditev v vsaj eni vijačni luknji.
    15
  33. 37. Naprava po zahtevku 36, značilna po tem, da:
    prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev
    20 naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi,
    25 obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
  34. 38. Kombinacija po zahtevku 37, značilna po tem, daje odklonski/dvižni klin nastavljiv,
    30 da tvori množico odklonskih/nagibnih kotov.
  35. 39. Kombinacija po zahtevku 38, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin vključuje oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
  36. 40. Naprava po zahtevku 34, značilna po tem, da prva plošča vključuje vsaj eno vijačno luknjo, prilagojeno za pritrditev naprave na desko, druga plošča pa vključuje odprtino, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da omogoči vijaku prehod skozi odprtino in pritrditev v vsaj
    5 eni vijačni luknji.
  37. 41. Naprava po zahtevku 34, značilna po tem, da: prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave 10 na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, 15 obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
  38. 42. Naprava po zahtevku 34, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, značilna po tem, da je odklonski/dvižni klin nastavljiv, da tvori množico odklonskih/nagibnih kotov.
    25
  39. 43. Kombinacija po zahtevku 42, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin vključuje oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
  40. 44. Naprava za namestitev vezi na snežno desko, pri čemer naprava obsega:
    prvo ploščo, obsegajočo vsaj eno vijačno luknjo, prilagojeno za namestitev naprave
    30 na desko;
    drugo ploščo, vrtljivo nameščeno na prvi plošči in prilagojeno za namestitev vezi na napravo, značilna po tem, da druga plošča vključuje odprtino s takšnimi izmerami, da omogoča prehod vijaka, pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da je odprtina poravnana nad vsaj eno vijačno luknjo, da se vijaku omogoči prehod skozi odprtino in namestitev vsaj eni vijačni luknji.
    Naprava po zahtevku 44, značilna po tem, da:
    prva plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj; in drugi niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; in druga plošča vključuje množico lukenj, ki obsegajo:
    tretji niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in četrti niz v drugem vzorcu razporejenih lukenj, prilagojen za pritrditev vezi, obsegajoče v drugem vzorcu razporejen niz lukenj, na napravo; in pri čemer se da drugo ploščo zasukati tako, da se da prvi in drugi niz lukenj prve plošče ustrezno poravnati s tretjim in četrtim nizom lukenj na drugi plošči.
    Naprava po zahtevku 44, v kombinaciji z odklonskim/dvižnim klinom, ki se ga uporabi z napravo, značilna po tem, da odklonski/dvižni klin lahko tvori množico odklonskih/nagibnih kotov in vključuje oznake, ki kažejo odklonski/dvižni kot, ki ga tvori omenjeni klin.
    Postopek namestitve naprave na snežno desko, pri čemer naprava vključuje prvo ploščo za pritrditev na desko in drugo ploščo, gibljivo nameščeno na prvi plošči, na katero naj se pritrdi vezi, pri čemer druga plošča vključuje odprtino, značilen po tem, da obsega:
    (A) pozicioniranje odprtine druge plošče, da omogoči dostop do vsaj ene luknje za sprejem vijaka v prvi plošči; in (B) namestitev vijaka v vsaj eno luknjo, da pričvrsti prvo ploščo na desko.
    Postopek po zahtevku 47, značilen po tem, da vsaj ena luknja v prvi plošči vključuje prvi niz v prvem vzorcu razporejenih lukenj in drugi niz v drugem vzorcu razporeje20 nih lukenj, pri čemer je prvi niz lukenj prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v prvem vzorcu razporejen niz lukenj, drugi niz lukenj pa je prilagojen za pritrditev naprave na desko, obsegajočo v drugem vzorcu razporejen niz lukenj; pri čemer korak (A) vključuje pozicioniranje odprtine druge plošče, da omogoči dostop do vsakokratne luknje v bodisi prvem ali drugem nizu lukenj; in pri čemer korak (B) vključuje namestitev vijaka v omenjeno vsakokratno luknjo.
  41. 49. Postopek namestitve vezi, montažne naprave in nastavljivega odklonskega/dvižnega klina, ki je zmožen tvoriti množico odklonskih/dvižnih kotov, pri čemer postopek obsega korak:
    (A) pričvrstitve montažne naprave na snežno desko;
    značilen po (B) pričvrstitvi odklonskega/dvižnega klina na prvo ploščo montažne naprave, da se prepreči zasučno gibanje odklonskega/dvižnega klina glede na montažno napravo; in (C) pričvrstitvi vezi vrh druge plošče montažne naprave, tako da vez leži vrh odklonskega/dvižnega klina.
  42. 50. Postopek po zahtevku 49, značilen po tem, da korak (C) vključuje fiksno pritrditev držalnega koluta vezi na montažno napravo.
  43. 51. Nastavljiv odklonski/dvižni klin, prilagojen za tvorbo množice odklonskih/dvižnih kotov, obsegajoč:
    prvi klin; in drugi klin, prilagojen za spojitev s prvim klinom, pri čemer prvi in drugi klin tvorita nastavljiv odklonski/dvižni klin, značilen po tem, da vsaj eden od klinov vključuje oznake, ki označujejo kot, ki ga tvori odklonsko/dvižni klin.
SI9600174A 1996-01-08 1996-05-29 Procedure and device for lifting and deflecting of ski bindings one against the other for snowboards SI9600174A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/585,203 US5915718A (en) 1996-01-08 1996-01-08 Method and apparatus for canting and lifting a snowboard binding

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9600174A true SI9600174A (en) 1997-08-31

Family

ID=24340446

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9600174A SI9600174A (en) 1996-01-08 1996-05-29 Procedure and device for lifting and deflecting of ski bindings one against the other for snowboards

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5915718A (sl)
JP (1) JP3030427U (sl)
KR (1) KR970058748A (sl)
AT (1) AT406229B (sl)
CH (1) CH688264A5 (sl)
DE (1) DE19619676A1 (sl)
FR (1) FR2743305B1 (sl)
IT (1) IT1285376B1 (sl)
SI (1) SI9600174A (sl)
SK (1) SK58096A3 (sl)
TW (1) TW335354B (sl)

Families Citing this family (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU8429498A (en) * 1997-08-02 1999-02-22 Roger Marcel Humbel Safety binding for a snowboard
US6467794B1 (en) 1997-11-19 2002-10-22 Emery S.A. Device for fixing a shell for maintaining a boot of a snow surf board
US5967542A (en) * 1997-11-25 1999-10-19 Sims Sports, Inc. Mounting disk and base for snowboard binding
US20030090072A1 (en) * 1998-02-17 2003-05-15 Cole Charles D. Freely rotatable binding for snowboarding and other single-board sports
DE59909054D1 (de) * 1998-12-01 2004-05-06 Dakuga Holding Ltd Abstandhalter
USD431275S (en) * 1999-01-07 2000-09-26 Blankenbaker Jr William R Adjustable boot binding mount
US6390492B1 (en) 2000-02-22 2002-05-21 Sidway Sports, Llc Snowboard binding system with tool-less adjustments
FR2817164B1 (fr) * 2000-11-24 2003-02-21 Salomon Sa Embase de support d'une chaussure sur une planche, l'embase comprenant un dispositif d'orientation angulaire par rapport a la planche
WO2004014711A1 (en) * 2001-07-25 2004-02-19 Michuda Leo S Rotational glide-board binding adaptor
US20050029757A1 (en) * 2002-02-01 2005-02-10 Jon Fiebing Swivelable mount for attaching a binding to a snowboard
US20040100069A1 (en) * 2002-11-22 2004-05-27 Cumby Brian Furneaux Snowboard suspension device
US20040145155A1 (en) * 2003-01-24 2004-07-29 Dakuga Holding Ltd. Spacer for snowboard
US7097195B2 (en) * 2003-06-27 2006-08-29 Orr Keith M Recreational binding with adjustable suspension interface
US7300070B2 (en) 2004-05-10 2007-11-27 Jean-Francois Pelchat Binding mounting system for recreational board
US7703794B2 (en) * 2005-08-03 2010-04-27 O'hara Steve Canting device for a snowboard binding and methods
US7874591B2 (en) * 2005-11-12 2011-01-25 Biostance Llc Apparatus and method for canting a skier
US7384048B2 (en) * 2006-02-28 2008-06-10 Paul Cerrito Rotatable binding apparatus for a snowboard
EP2108412A1 (en) * 2006-07-07 2009-10-14 The Burton Corporation Binding for gliding board
US8419043B2 (en) * 2007-10-22 2013-04-16 William H. Bollman Flexible ergonomic sportsboard wedges
FR2929531B3 (fr) 2008-04-08 2010-08-13 Salomon Sas Ensemble comprenant une planche de glisse et un dispositif de retenue d'un article chaussant.
US20090289439A1 (en) * 2008-05-23 2009-11-26 Quiché John Carpenter Shock absorbing and energy return system for board sports
US8662505B2 (en) * 2008-12-03 2014-03-04 The Burton Corporation Binding components for a gliding board
US8132818B2 (en) * 2008-12-03 2012-03-13 The Burton Corporation Binding components for a gliding board
US8167321B2 (en) * 2008-12-03 2012-05-01 The Burton Corporation Binding components for a gliding board
US9016714B2 (en) 2009-04-30 2015-04-28 Jf Pelchat Inc. Binding system for recreational board
EP2424630A4 (en) 2009-04-30 2014-10-29 Jf Pelchat Inc BINDING SYSTEM FOR A LEISURE BOARD
US20130200594A1 (en) * 2012-01-30 2013-08-08 Ryan Marshall Watson Splitboard Binding Mount for Use on Snowboards
US8979097B2 (en) 2013-03-14 2015-03-17 Charles D. Cole, III Rotatable footplate integrated with a bearing assembly imbedded in a single-board sport board
US20150028566A1 (en) * 2013-07-29 2015-01-29 Robin James Regan Boardsport Foot-binding Mounting Plate

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1215027B (it) * 1986-12-03 1990-01-31 Longoni Andrea Sistema di inclinazione laterale variabile per supporto ed aggancio di scarponi da sci e similari su surf da neve (snow board) ed affini, atto a consentire inclinazioni trasversali del piano di appoggio dello scarpone rispetto al suo senso longitudinale ed alla superficie dell'attrezzo.
JPH01153173A (ja) * 1987-12-11 1989-06-15 Ogasaka Ski Seisakusho:Kk スノーボード用ビンディング
US5188388A (en) * 1989-02-22 1993-02-23 Varpat Patentverwertungs Ag Ski binding with a holding mechanism for the front and heel jaws
JP2801267B2 (ja) * 1989-06-15 1998-09-21 キヤノン株式会社 記録装置
FR2669237B1 (fr) * 1990-11-21 1993-05-07 Finiel Remi Fixations de securite reglables coupees pour surf des neiges.
DE4209112C2 (de) * 1991-03-26 1996-12-05 Karl Matthias Koenke Schneegleiter (Snowboard)
US5261689A (en) * 1992-01-28 1993-11-16 Burton Corporation Usa Snowboard boot binding system
US5188386A (en) * 1992-02-26 1993-02-23 Schweizer Russell J Binding mounting apparatus
US5246238A (en) * 1992-06-30 1993-09-21 Brown Nathaniel R Roller skate wheel
FR2702388B1 (fr) * 1993-03-11 1995-05-05 Robert Michel Fixation de sécurité avec réglages angulaires pour surf des neiges.
FR2704439B1 (fr) * 1993-04-30 1995-07-28 Salomon Sa Element de retenue d'une chaussure sur une planche de glisse.
DE9416208U1 (de) * 1993-10-11 1995-01-26 Ssg Europ Sa Vorrichtung zum Befestigen einer Bindung für einen Sportschuh an einem länglichen Gleitkörper eines Sportgerätes
US5577755A (en) * 1994-07-11 1996-11-26 Kuusport Manufacturing Limited Rotatable binding for snowboard
US5553883A (en) * 1995-04-06 1996-09-10 Erb; George A. Snowboard binding which permits angular reorientation of a user's foot while maintaining that foot attached to the snowboard
US5586779A (en) * 1995-06-06 1996-12-24 Dawes; Paul J. Adjustable snowboard boot binding apparatus
DE29510981U1 (de) * 1995-07-13 1995-10-26 Hlinetzky Jochen Bindung für Snowboards

Also Published As

Publication number Publication date
SK58096A3 (en) 1998-04-08
TW335354B (en) 1998-07-01
ITTO960463A1 (it) 1997-11-28
JP3030427U (ja) 1996-11-01
US5915718A (en) 1999-06-29
FR2743305A1 (fr) 1997-07-11
ITTO960463A0 (it) 1996-05-28
IT1285376B1 (it) 1998-06-03
AT406229B (de) 2000-03-27
ATA86696A (de) 1999-08-15
FR2743305B1 (fr) 1998-12-24
DE19619676A1 (de) 1997-07-10
CH688264A5 (fr) 1997-07-15
KR970058748A (ko) 1997-08-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI9600174A (en) Procedure and device for lifting and deflecting of ski bindings one against the other for snowboards
US8544870B2 (en) Snowboard binding
US5806876A (en) Strapless boot binding for snowboards
US7503579B2 (en) Device for retaining a foot or boot on a sports apparatus
US5765853A (en) Snowboard binding which permits angular reorientation of a user's foot while maintaining that foot attached to the snowboard
US6155578A (en) Binding mount
US7523947B2 (en) Skate chassis with pitch adjustment
US5344179A (en) Adjustable length binding system for snowboards having independently variable heel and toe spans
EP0959963B1 (en) Snowboard binding assembly with adjustable forward lean backplate
US6206402B1 (en) Snowboard binding adjustment mechanism
US5876045A (en) Angularly adjustable snowboard boot binding
JP2001511413A (ja) スノーボード用の安全ビンディング
US6817622B2 (en) Mounting disk for a snowboard binding
US20020185840A1 (en) Binding mounting method and apparatus
US11426647B2 (en) Splitboard binding system with side mounting locking touring bracket
EP1062991A2 (en) Releasable fastenings for attaching boots to snowboards
CZ9601310A3 (cs) Způsob a zařízení pro naklápění a zvedání vázání pro snowboard
US5273305A (en) Ski and ski-binding combination
EP0955073A2 (en) Convertible downhill/cross-country snow ski binding apparatus
AT500078B1 (de) Sportschuh insbesondere schischuh
EP1264619A1 (en) Binding mounting method and apparatus
CA2010544A1 (en) Snow glider
AT525747A4 (de) Bindung
SI9700016A (sl) Smučka oz. smučki podobno drsalno sredstvo