SI20872A - Postopek biološkega čiščenja odpadne vode - Google Patents

Postopek biološkega čiščenja odpadne vode Download PDF

Info

Publication number
SI20872A
SI20872A SI200020056A SI200020056A SI20872A SI 20872 A SI20872 A SI 20872A SI 200020056 A SI200020056 A SI 200020056A SI 200020056 A SI200020056 A SI 200020056A SI 20872 A SI20872 A SI 20872A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
phase
tub
sludge
enriched
tank
Prior art date
Application number
SI200020056A
Other languages
English (en)
Inventor
Kurt Ingerle
Original Assignee
Kurt Ingerle
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kurt Ingerle filed Critical Kurt Ingerle
Publication of SI20872A publication Critical patent/SI20872A/sl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1205Particular type of activated sludge processes
    • C02F3/121Multistep treatment
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1236Particular type of activated sludge installations
    • C02F3/1263Sequencing batch reactors [SBR]
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Activated Sludge Processes (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)
  • Aeration Devices For Treatment Of Activated Polluted Sludge (AREA)
  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)

Abstract

Predloženi izum se nanaša na postopek biološkega čiščenja odpadne vode s pomočjo obogatenega blata, ko se odpadno vodo uvaja sprva v ozračevalno poživitveno kad (B-kad) in zatem izmenično v eno od več s to kadjo hidravlično stalno povezanih sedimentacijskih in prečrpovalnih kadi (SU-kadi), kjer se ločita obogateno blato in bistra voda in se po ločitvi obogateno blato vodi nazaj v B-kad, medtem ko se bistro vodo odtegne, in pri čemer se v SU-kadeh večkrat dnevno izvede obratovalni cikel z mešalno fazo (R-fazo), fazo predsedimentiranja (V-fazo) in odtegovalno fazo (A-fazo). V R-fazi se obogateno blato vnovič zmeša z vodo,v V-fazi obogateno blato sedimentira in v A-fazi se odteguje bistro vodo (tehnologija samcate kadi). Cikli v SU-kadeh so fazno premaknjeni, A-faze pa mejijo druga na drugo, tako da tokovi skozi SU-kadi tečejo samo v A-fazah, pri gladini vode gre za v bistvu konstantno višino in tako se dobi dotoku v čistilno napravo odgovarjajoč odtok iz čistilne naprave (pretočni princip). Sedimentirano, zgoščeno obogateno blato se iz SU-kadi v B-kad vrača še pred R-fazo.ŕ

Description

Postopek biološkega čiščenja odpadne vode
Predloženi izum zadeva postopek biološkega čiščenja komunalne ali podobne odpadne vode s pomočjo obogatenega blata, ko se odpadno vodo uvaja sprva v ozračevalno poživitveno kad (B-kad) in zatem izmenično v eno od več s to kadjo hidravlično stalno povezanih sedimentacij skih in prečrpovalnih kadi (SU-kadi), kjer se večkrat dnevno izvedejo obratovalni cikli z mešalno fazo (R-fazo), fazo predsedimentiranja (V-fazo) in odtegovalno fazo (A-fazo), pri čemer se v, zapovrstjo, R-fazi obogateno blato vnovič zmeša z vodo, V-fazi obogateno blato sedimentira in v A-fazi odteguje bistro vodo in pri čemer so cikli v SU-kadeh fazno premaknjeni, A-faze mejijo druga na drugo, tokovi skozi SU-kadi tečejo samo v A-fazah, pri gladini vode gre za v bistvu konstantno višino in tako se dobi dotoku v čistilno napravo odgovarjajoč odtok iz čistilne naprave (pretočni princip).
Iz evropske patentne prijave št. 98111970.4 je znan postopek biološkega čiščenja odpadne vode s pomočjo obogatenega blata, ko odpadno vodo uvajajo sprva v ozračevalno poživitveno kad in zatem v sedimentacijsko kad, kjer se obogateno blato in bistra voda ločita in se po delitvi obogateno blato vrača v poživitveno kad in se bistro vodo odteguje. Večkrat na dan se v sedimentacij ski kadi izvede obratovalni cikel, ki ima mešalno fazo, predsedimentacijsko fazo in odtegovalno fazo, pri čemer se v mešalni fazi obogateno blato ponovno zmeša z vodo, v predsedimentacijski fazi se sedimentira obogateno blato in v odtegovalni fazi se odvaja bistro vodo. Po zgoraj omenjenem postopku iz stanja tehnike v biološkem dvokadnem sistemu, ki ga tvorita oživitvena in sedimentacijska kad, čiščenje poteka s stalnim dotokom in prekinjevanim odtokom. Ko odtoka ni, se višina gladine vode zaradi dotoka dvigne (princip jeza). Patentno bistvo tega postopka je, da se po predsedimentacijski fazi in pred mešalno fazo sedimentirano obogateno blato vrača v poživitveno kad “dvokadnega sistema z obratovanjem na način jeza”. Da gre pri tem postopku za obratovanje na način jeza, se vidi tudi iz opisnega dela zadevnega spisa (strani 14, 15), kjer je navedeno (tu v prostem slovenskem prevodu), da “se prvemu območju stalno dovaja vodo, ki se od ondod tudi preliva v drugo območje. Za odtok bistre odpadne vode gre tu samo med tretjim korakom postopka. Med ostalimi koraki postopka se odpadna voda zadržuje v obeh območjih ali - ko gre za obstoj anaerobne predobdelave - tudi v tem območju”. Tudi iz patentnega zahtevka 13 se jasno vidi, da gre za “dvokadne sisteme z obratovanjem na način jeza”, ki so “vezani vzporedno in obratujejo s časovnim zamikom”. Ta postopek iz stanja tehnike je zelo primeren za male čistilne naprave. Za srednje in velike čistilne naprave pa je nedvomno bolje uporabiti pretočni princip. Odtok iz čistilne naprave tedaj ustreza dotoku v čistilno napravo.
Iz objave WO 97/08104 je znan podoben postopek, pri katerem gre ob začetku vsakokratnega cikla v obogateni in sedimentacij ski kadi za enako koncentracijo blata, saj se nesedimentirano obogateno blato vrača med mešalno fazo. Vračanje sedimentiranega in dobro zgoščenega obogatenega blata pred mešalno fazo ni predvideno.
Tudi iz patenta EP 0 670 817 BI (29.12.1999) je znan podoben postopek, ko odpadno vodo obdelujejo v dveh celicah, pri čemer odpadno vodo v tretimooddajni celici ozračijo in zmešajo in pri čemer do vračanja blata iz tretimooddajne celice v prvo tretimo celico pride med fazo mešanja (B- in R-fazo). Tu je pomembno to, da se v tretimoodajni celici ozračuje in meša in da se ne vrača nikakršno sedimentirano in zgoščeno obogateno blato, tako da je za povratno vodenje treba več časa, v prvi tretimi celici se doseže zgolj majhno vsebnost suhe snovi in tako za druge faze zmanjka časa (prim. patentni zahtevek 1 EP-spisa).
Iz evropske patentne prijave št. 99890398.3 od 17.01.2000 je znan podoben postopek. V čistilni napravi, ki obratuje na pretočnem principu in pri kateri gre za tehnologijo ene kadi, se sedimentirano in zgoščeno obogateno blato po V-fazah in še pred Rfazami vrača v prvo tretimo kad. Pri vračanju blata gre za sorazmerno kratek čas, zaradi česar je potrebna velika vračajoča se količina.
Patent EP 0 339 013 se nanaša na pripravo za pripravo odpadne vode, v kateri je na preprost način možno pufersko delovati na velike količine odpadne vode (sunke odpadne vode); to se doseže s tem, da ima zaporni organ odtoka poživitvene kadi gibljivo zaporno telo iz elastično deformabilne folije. Tekočino iz poživitvene kadi z natego na tlačni zrak transportirajo v kad za končno bistrenje. Pri dnu obeh kadi je predvidena zapirljiva odprtina, ki služi za prekinjujoč transport posedenega blata iz kadi za končno bistrenje v poživitveno kad in se jo odpre samo za malo časa. Med kadema torej večino časa povezave ni, tako da pride v kadeh do različnih višin vodnih gladin. Pri postopku, ki je osnova tej ureditvi, gre za na principu jezu temelječ postopek poživljanja s prekinjujočim, malo časa trajajočim vračanjem blata od kadi za končno bistrenje v poživitveno kad in s prekinjujočim odtegovanjem iz kadi za končno bistrenje, v nasprotju s pretočnim postopkom, kot je omenjen uvodoma.
Pričujočemu izumu je osnova naloga, uvodoma opisani postopek biološkega čiščenja odpadne vode tako zboljšati, da se z uporabo pretočnega principa omogoči uporabo za srednje in velike čistilne naprave in se obenem z vračanjem sedimentiranega in dobro zgoščenega obogatenega blata doseže višjo koncentracijo blata v poživitveni kadi. Ta naloga je rešena z značilnostmi patentnega zahtevka 1, ko se po V-fazi in še pred Rfazo sedimentirano, zgoščeno obogateno blato vrača iz SU-kadi v B-kad (S-faza).
Za predloženi izum je značilno, da je za potrebe vzpostavitve pretočnega principa poživitvena kad (B-kad) hidravlično stalno povezana z več sedimentacij skimi in prečrpovalnimi kadmi (SU-kadmi), pri čemer v SU-kadeh večkrat dnevno poteče obratovalni cikel, ki ima mešalno fazo (R-fazo), predsedimentacijsko fazo (V-fazo) in odtegovalno fazo (A-fazo). V R-fazi se obogateno blato ponovno zmeša z vodo, v Vfazi se obogateno blato sedimentira in v A-fazi se odteguje bistro vodo. Cikli v SUkadi so tako fazno zamaknjeni, da A-faze mejijo druga na drugo in potemtakem pride do odtoka iz čistilne naprave, ki ustreza dotoku v čistilno napravo (pretočni princip). Bistveno pri tem je, da se sedimentirano, dobro zgoščeno obogateno blato še pred Rfazo vrača v B-kad (S-fazo). Visoko koncentracijo blata v B-kadi in kratek čas vračanja se smotrno doseže tedaj, če do vračalnega transportiranja pride šele, ko je končana faza odtegovanja bistre vode (A-faza).
Odjem obogatenega blata, ki se ga vrača, je predviden smotrno pri dnu SU-kadi, saj gre tam za največjo koncentracijo blata.
Vračajoče se sedimentirano blato v B-kadi spodriva vodo, ki se prek odprtine, ki se nahaja blizu gladine, spet vrača v SU-kad. Tudi ta voda vsebuje obogateno blato, toda blato nižje koncentracije od koncentracije nazaj transportiranega sedimentiranega blata. Da je ta povratni tok blata iz poživitvene kadi v sedimentacij sko kad čimmanj ši, je po tem izumu smotrno, da pred pričetkom povratnega transportiranja obogatenega blata ozračevanje v poživitveni kadi prekinemo ali ga dušimo. Na ta način se zaradi ozračevanja zvrtinčeno obogateno blato spusti vse do pod višino odprtine, ki je blizu gladine, in koncentracija blata v spodrinjeni vodi se zmanjša.
Blizu gladine nahajajoče se odprtine so opremljene z loputami, ki se odpirajo samodejno in so v V- in A-fazi zaprte.
Sedimentirano blato se da vračati z električnimi aparati (črpalkami, mešali) ali z nategami na tlačni zrak.
Mešanje v SU-kadeh (R-faza) tudi lahko izvedemo na razne načine. Lahko vpihavamo zrak, lahko uporabimo električno gnana mešala in lahko uporabimo natege na tlačni zrak.
Za vračanje blata in mešanje v SU-kadi se da uporabiti tudi kombinirano natego na tlačni zrak po SL. 2 (dvojno natego). Če za B-kad obstaja ozračevanje z drobnimi mehurčki, lahko le-to odklopimo in tlačni zrak, ki je tedaj na voljo, uporabimo za pogon dvojne natege. Pomembno pri tem je, da ob mešanju nastopi tako močan vodni curek, da le-ta posedeno obogateno blato zvrtinči, vsebino SU-kadi shomogenizira in v danem primeru nastalo plavajoče blato transportira v B-kad, kjer se vnovič lahko vključi v obogateno blato.
Ena B-kad je hidravlično lahko povezana na primer z dvema SU-kadema in sprejme se dolžino ciklov z okoli 140 min:
S-faza okoli 5 min, R-faza okoli 5 min, V-faza okoli 60 min, A-faza okoli 70 min;
A = S + R + V.
Pri treh SU-kadeh dobimo cikel dolžine okoli 105 min:
S-faza okoli 5 min, R-faza okoli 5 min, V-faza okoli 60 min, A-faza okoli 35 min;
A = (S + R + V): 2.
Za odtegovanje bistre vode se je dobro obneslo nesnemljivo vgrajeno zapiralo na tlačni zrak (SL. 4). Za odtegovanje presežnega in plavajočega blata lahko uporabimo tudi samodejno delujoče natege na tlačni zrak.
Nadaljnje podrobnosti predloženega izuma se dobijo iz sledečega opisa s sklicevanjem na skice, kjer kaže:
SL. 1 (štiri skice) posamične faze med ciklom, v shematski predstavitvi,
SL. 2 (dve skici) dvojno natego za transport tekočine v obeh smereh, v shematični predstavitvi,
SL. 3 (štiri krat po dve skici) posamične faze med ciklom pri uporabi dvojne natege, v shematični predstavitvi, in
SL. 4 (dve skici) napravo za odtegovanje bistre vode (zapiralo na tlačni zrak), v shematični predstavitvi.
Skice SL. 1 (Sl. la do d) kažejo shematično predstavljene faze S, R, V in A. Pokončni rez je vzet v smeri strujanja skozi B-kad in skozi eno od najmanj dveh SU-kadi. Stalnemu dotoku je v A-fazi prirejen en sam odtok. Pri S- in R-fazi gre v tej predstavitvi za vključena mešala. “wl” je oznaka gladine vode, “sl” oznaka gladine blata. Blizu zgornje gladine nahajajoče se odprtine so v V- in A-fazi zaprte. Z B je označena poživitvena kad in z SU sedimentacij ska in prečrpovalna kad. V Sl. la je shematično predstavljena S-faza. Zgoščeno blato Qs se v tem slučaju ob pomoči mešala transportira prek pritalne, stalno odprte odprtine in enaka količina Qs teče nazaj prek prigladinskih odprtin iz B-kadi v SU-kad. Namesto mešala se da uporabiti tudi na primer natego na tlačni zrak. V skici Sl. Ib je predstavljena faza mešanja. S pomočjo mešala se v tem slučaju ustvaija močan tekočinski tok QR, ki zvrtinči vsebino SU-kadi in jo homogenizira. Enako močan tok priteče prek prigladinskih odprtin iz SU-kadi v B-kad. Na skici Sl. le vidimo V-fazo. Medtem ko se v SU-kadi blato sedimentira in tvori sklenjeno gladino blata, se B-kad ozračuje s tlačnim zrakom, v tem slučaju z drobnimi mehurčki. Tudi so zaprte prigladinske odprtine. Slednjič Sl. Id kaže A-fazo, kjer gre za enakost dotoka Qzu in odtoka Qab. Prigladinske odprtine so zaprte. Skozi pritalno, stalno odprto hidravlično zvezo teče v SU-kad dotoku Qzu odgovaijajoča količina tekočine, sestoječe iz blata in vode.
V skici SL. 2 je shematično predstavljena dvojna natega. Sl. 2a kaže obratovanje v Sfazi in Sl. 2b v R-fazi. V Sl. 2a se iz SU-kadi prek vnosa tlačnega zraka QL (predstavljeni so zračni mehurčki) količino Qs tekočine iz SU-kadi transportira v Bkad. V Sl. 2b se ustvaija nasproten tok tekočine iz B-kadi v SU-kad, pri čemer je QR večji od Qs. Pomembno je tudi, da tekočinski tok QR v SU-kad vstopa s tolikšno hitrostjo (v « 2,0 m/s), da se blatno usedlino pri dnu zvrtinči in se vsebina SU-kadi shomogenizira.
Skice Sl. 3a do d kažejo shematične predstavitve faz S, R, V in A pri uporabi v SL. 2 opisane dvojne natege. Ob strani vidimo vsakokratno stanje prigladinskih odprtin z loputami. Za Sl. 3a do d velja v bistvu tudi opis skic Sl. la do d. “wl” oz. “W.Sp.” je oznaka za gladino vode, “sl” oz. “S.Sp.” za gladino blata.
Slednjič skica SL. 4 kaže možno odtegovanje bistre vode z zapiralom na tlačni zrak. Na razmiku okoli 1 m so razporejeni navpik dol usmeijeni sesalni nastavki v vodoravno ležeči cevi. Za vzpostavitev zapirala se v vodoravno cev vtiskava tlačni zrak Ql. Sl. 4a kaže zaprto zapiralo na tlačni zrak, pri čemer majhna količina tlačnega zraka QL, ki se ga stalno vpihava, za potrebe ohranjanja stalne razlike ΔΗ vodnih gladin uhaja prek majhne cevke. Maksimalna vodna gladina v SU-kadi je označena z “max.wl” in vodna gladina v odtočnem kanalu (oc) je označena z “wl-oc”. V zapiralu na tlačni zrak vlada razliki ΔΗ odgovaijajoč zračni tlak. V Sl. 4b je predstavljeno odprto zapiralo na tlačni zrak. Odtočna količina znaša Q. Odvodni kanal je v tem slučaju odprto korito, lahko pa bi šlo tudi za tlačno cev. Znotraj in izven zapirala na tlačni zraka vlada enak zračni tlak.

Claims (10)

1. Postopek biološkega čiščenja odpadne vode s pomočjo obogatenega blata, ko se odpadno vodo uvaja sprva v ozračevalno poživitveno kad (B-kad) in zatem izmenično v eno od več s to kadjo hidravlično stalno povezanih sedimentacijskih in prečrpovalnih kadi (SU-kadi), kjer se večkrat dnevno izvedejo obratovalni cikli z mešalno fazo (R-fazo), fazo predsedimentiranja (V-fazo) in odtegovalno fazo (A-fazo), pri čemer se v, zapovrstjo, R-fazi obogateno blato vnovič zmeša z vodo, V-fazi obogateno blato sedimentira in v A-fazi odteguje bistro vodo in pri čemer so cikli v SU-kadeh fazno premaknjeni, A-faze mejijo druga na drugo, tokovi skozi SU-kadi tečejo samo v A-fazah, pri gladini vode gre za v bistvu konstantno višino in tako se dobi dotoku v čistilno napravo odgovarjajoč odtok iz čistilne naprave (pretočni princip), značilen po tem, da se sedimentirano, zgoščeno obogateno blato iz SU-kadi v B-kad vrača (S-faza) po V-fazah in še pred Rfazami.
2. Postopek po zahtevku 1, značilen po tem, da do vračalnega transportirani a sedimentiranega obogatenega blata pride med A-fazo ali smotrno po njej.
3. Postopek po zahtevku 2, značilen po tem, da se v S-fazi v B-kadi spodrinjeni volumen prek prigladinskih odprtin v SU-kadi vrača z nižjo suho substanco od substance uvajanega sedimentiranega obogatenega blata in da prigladinske odprtine dovoljujejo samo pretok v S- in R-fazi, medtem ko so v V- in A-fazi zaprte.
4. Postopek po enem od zahtevkov 1 do 3, značilen po tem, da se mešanje v SUkadeh (R-faza) izvaja prek vpihavanja zraka, prek električno gnanih mešal ali prek nateg na tlačni zrak.
-1010
5. Postopek po zahtevkih 1 do 4, značilen po tem, da se za povratno vodenje sedimentiranega obogatenega blata in za mešanje v SU-kadi (S- in R-faza) uporabi kombinirano natego (dvojno natego) na tlačni zrak, ki omogoča transport tekočine v obeh smereh in tvori stalno pritalno hidravlično zvezo v V- in A-fazah med B-kadjo in SU-kadema, pri čemer do mešalnega učinka v SU-kadeh pride prek vzpostavljanja močnega vodnega curka, ki zvrtinči pri dnu naloženo obogateno blato, tako da pride do vodnega valja s homogenizirajočim učinkom in se morebiti nastalo plavajoče blato prek prigladinskih odprtin transportira v Bkad.
6. Postopek po zahtevkih 1 do 5, značilen po tem, da je ozračevanje B-kadi v Rfazah, v S-fazah oz. v obeh fazah prekinjeno.
7. Postopek po zahtevkih 1 do 6, značilen po tem, da se eno B-kad hidravlično poveže z dvema SU-kadema in se izbere čase ciklov, odmerjene na okoli 140 min (S-faza okoli 5 min, R-faza okoli 5 min, V-faza okoli 60 min, A-faza okoli 70 min) (A = S + R + V) oz. se jo hidravlično poveže s tremi SU-kadmi in se izbere čase ciklov, odmeijene na okoli 105 min (S-faza okoli 5 min, R-faza okoli 5 min, V-faza okoli 60 min, A-faza okoli 35 min) [A = (S + R + V): 2].
8. Postopek po zahtevkih 1 do 7, značilen po tem, da gre pri napravi za odtegovanje za zapiralo na tlačni zrak z vodoravno ležečo cevjo in vsaj enim dol usmeijenim sesalnim nastavkom, pri čemer se v vodoravno ležečo cev vpihava tlačni zrak.
9. Postopek po zahtevkih 1 do 8, značilen po tem, da se pri koncu V-faze v vnaprej določeni globini okoli 1,0 do 1,5 m pod gladino vode meri koncentracijo blata in se pri koncu A-faze zgoščeno presežno blato za kratek čas (nekaj minut) odteguje, če je meritev koncentracije blata pokazala višino gladine blata nad merilnim mestom.
-1111
10. Postopek po zahtevkih 1 do 9, značilen po tem, daje B-kad z SU-kadema prek ene ali več odprtin v srednjem območju (nekako na polovici globine vode) kadi hidravlično stalno povezana, da se v S-fazi zgoščeno blato s tal SU-kadi vodi v zgornje (blizu površine nahajajoče se) območje B-kadi in na ta način spodrinjeno vsebino B-kadi se vodi nazaj prek odprtin v srednjem območju kadi, da se v Rfazi vsebino SU-kadi zvrtinči in homogenizira, ne da pride do prečrpovalnega strujanja prek B-kadi, in da gre v A-fazi za pretok iz B-kadi v SU-kadi prav tako prek odprtin v srednjem območju.
SI200020056A 1999-12-21 2000-11-30 Postopek biološkega čiščenja odpadne vode SI20872A (sl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP19990890398 EP1110916A1 (de) 1999-12-21 1999-12-21 Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung
PCT/AT2000/000322 WO2001046075A2 (de) 1999-12-21 2000-11-30 Verfahren zur biologischen abwasserreinigung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI20872A true SI20872A (sl) 2002-10-31

Family

ID=8244036

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI200020056A SI20872A (sl) 1999-12-21 2000-11-30 Postopek biološkega čiščenja odpadne vode

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6802975B2 (sl)
EP (2) EP1110916A1 (sl)
CN (1) CN1277763C (sl)
AT (1) ATE244205T1 (sl)
AU (1) AU2125201A (sl)
BG (1) BG65888B1 (sl)
CA (1) CA2393636C (sl)
CZ (1) CZ301190B6 (sl)
DE (1) DE50002780D1 (sl)
EA (1) EA003629B1 (sl)
EE (1) EE200200340A (sl)
HR (1) HRP20020469B1 (sl)
HU (1) HU227187B1 (sl)
PL (1) PL364733A1 (sl)
RO (1) RO120840B1 (sl)
RS (1) RS49788B (sl)
SI (1) SI20872A (sl)
SK (1) SK287560B6 (sl)
UA (1) UA73330C2 (sl)
WO (1) WO2001046075A2 (sl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1110916A1 (de) * 1999-12-21 2001-06-27 Kurt Dipl.-Ing. Ingerle Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung
US7300585B1 (en) 2004-07-15 2007-11-27 Mays Chemical Company, Inc. Method of treatment of effluent stream
US7604734B2 (en) * 2007-06-20 2009-10-20 Chris Hammond Water filtration system
AT509427B1 (de) * 2010-01-28 2016-10-15 Ingerle Kurt Verfahren und einrichtung zur biologischen abwasserreinigung
CN105324542B (zh) 2013-05-28 2019-03-12 发康无水技术公司 减少飞溅并提高速度的筒体出口
GB2526848B (en) * 2014-06-05 2021-01-20 Plantwork Systems Ltd Siphon decanter for a sequencing batch reactor
WO2016033625A1 (en) 2014-09-03 2016-03-10 Kurt Ingerle Method and device for biological wastewater purification
CA2980944C (en) * 2015-04-02 2023-02-28 Kurt Ingerle Method for biological wastewater purification with phosphorous removal
WO2016172749A1 (en) * 2015-04-27 2016-11-03 Kurt Ingerle Method for biological wastewater purification
RU2627382C2 (ru) * 2016-01-22 2017-08-08 Акционерное общество "Институт МосводоканалНИИпроект" Способ биологической очистки сточных вод
EP3222589B1 (en) 2016-03-23 2020-02-19 Oü Klaasplast Multi-chamber biological treatment plant
CN111770897A (zh) * 2017-12-06 2020-10-13 K·英格尔 用于生物废水净化的方法和装置
CN108689559A (zh) * 2018-08-22 2018-10-23 湖州裕帛纺织有限公司 印染污水的处理方法
DE102021115739A1 (de) 2021-06-17 2022-12-22 Kurt Ingerle Verfahren zur reinigung von abwasser mittels belebtschlamm
DE102022130904A1 (de) 2022-11-22 2024-05-23 Nwt Og Wasserbehandlungsvorrichtung und Verfahren

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0339013A3 (de) * 1986-12-22 1990-01-31 STOISER & WOLSCHNER Alleininhaber Dipl.-Ing. Heinz Wolschner SW-span-Kläranlagen-Umwelttechnik Vorrichtung zum Aufbereiten von Abwasser
US4836293A (en) * 1988-11-21 1989-06-06 Eastman Kodak Company Shielding method for use with electromagnetic balance
US5228996A (en) * 1991-02-15 1993-07-20 Mark Lansdell Method for treating waste water
US5902484A (en) * 1993-09-30 1999-05-11 Timpany; Peter L. Method and system for treatment of water and wastewater
CN1193949A (zh) * 1995-08-28 1998-09-23 K·英格尔 废水净化工艺
PT961760E (pt) * 1997-02-18 2002-04-29 Kurt Ingerle Instalacao para a realizacao de um processo de depuracao de aguas servidas
EP0968965A1 (de) * 1998-06-29 2000-01-05 Zapf Gmbh + Co. Vorrichtung und diskontinuierliches Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung
EP1110916A1 (de) * 1999-12-21 2001-06-27 Kurt Dipl.-Ing. Ingerle Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung

Also Published As

Publication number Publication date
HU227187B1 (en) 2010-10-28
SK9192002A3 (en) 2002-11-06
YU46402A (sh) 2005-03-15
EP1244604A2 (de) 2002-10-02
SK287560B6 (sk) 2011-02-04
CN1413173A (zh) 2003-04-23
HUP0204007A2 (hu) 2003-03-28
BG65888B1 (bg) 2010-04-30
EP1110916A1 (de) 2001-06-27
EP1244604B1 (de) 2003-07-02
CN1277763C (zh) 2006-10-04
WO2001046075A3 (de) 2002-01-17
CZ20022162A3 (cs) 2002-09-11
EA003629B1 (ru) 2003-08-28
US6802975B2 (en) 2004-10-12
ATE244205T1 (de) 2003-07-15
DE50002780D1 (de) 2003-08-07
HUP0204007A3 (en) 2005-07-28
RO120840B1 (ro) 2006-08-30
WO2001046075A2 (de) 2001-06-28
AU2125201A (en) 2001-07-03
US20030164331A1 (en) 2003-09-04
CZ301190B6 (cs) 2009-12-02
CA2393636A1 (en) 2001-06-28
BG106858A (bg) 2003-04-30
EE200200340A (et) 2003-10-15
RS49788B (sr) 2008-06-05
HRP20020469A2 (en) 2004-04-30
EA200200553A1 (ru) 2002-12-26
HRP20020469B1 (en) 2005-06-30
CA2393636C (en) 2013-04-16
UA73330C2 (en) 2005-07-15
PL364733A1 (en) 2004-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI20872A (sl) Postopek biološkega čiščenja odpadne vode
CN201729726U (zh) 一种高效溶气气浮系统
US6165359A (en) High strength wastewater treatment system
CN108892320A (zh) 一种工业含油废水处理系统
PL186772B1 (pl) Sposób i urządzenie do oczyszczania ścieków
CN207418353U (zh) 絮凝箱
IL46326A (en) Recycling system for sewage
KR200337130Y1 (ko) 목욕탕 욕조수 정화장치
KR100528809B1 (ko) 목욕탕 욕조수 정화장치
JPS6274489A (ja) 循環ぱつき式汚水処理装置
KR20240037759A (ko) 활성슬러지 농도 조절기능을 구비하는 하수처리장치 및 이를 이용하는 하수처리방법
KR970003585Y1 (ko) 순환식 아스피레이션(aspiration) 폭기장치
JPH078977A (ja) 合併処理浄化槽の逆洗装置
KR200191284Y1 (ko) 침사설비 일체형 하수 및 오폐수 처리장치
JPS6331752Y2 (sl)
JP2000301176A (ja) 濾過装置及びこれを用いた汚水浄化槽
Paredes Supernatant decanting of aerobically digested waste activated sludge
JPS625275Y2 (sl)
RU1789511C (ru) Аэротенк
CN101121553B (zh) 水力渗透中水处理工艺及设备
GB2142008A (en) Treatment of water
JPS60175598A (ja) 汚水処理方法
JPS6365398B2 (sl)
JPS5951880B2 (ja) 浮上分離装置における微細気泡発生装置
JPH03293443A (ja) 排水系の清掃方法及びその装置

Legal Events

Date Code Title Description
IF Valid on the event date
OU01 Decison according to article 73(1) ipa 1992, publication of decision on fulfilment of conditions on patentability

Effective date: 20091222

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20170818