UA73330C2 - A method for biological purification of effluent - Google Patents

A method for biological purification of effluent Download PDF

Info

Publication number
UA73330C2
UA73330C2 UA2002064590A UA2002064590A UA73330C2 UA 73330 C2 UA73330 C2 UA 73330C2 UA 2002064590 A UA2002064590 A UA 2002064590A UA 2002064590 A UA2002064590 A UA 2002064590A UA 73330 C2 UA73330 C2 UA 73330C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
phase
reservoir
activated sludge
reservoirs
sludge
Prior art date
Application number
UA2002064590A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of UA73330C2 publication Critical patent/UA73330C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1205Particular type of activated sludge processes
    • C02F3/121Multistep treatment
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1236Particular type of activated sludge installations
    • C02F3/1263Sequencing batch reactors [SBR]
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Activated Sludge Processes (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)
  • Aeration Devices For Treatment Of Activated Polluted Sludge (AREA)
  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується способу біологічного очищення муніципальних або інших стічних вод за допомогою 2 активованого мулу, при якому стічна вода спочатку вводиться у резервуар аерованого активованого мулу (В-резервуар), а тоді по черзі в один з декількох осаджувальних і рециркуляційних резервуарів (5О-резервуари), які постійно сполучені із зазначеним В-резервуаром та у яких декілька разів на день проходить операційний цикл, що включає фазу змішування (К-фазу), фазу попереднього осідання (М-фазу) та фазу випускання (А-фазу), при яких, в свою Чергу, в К-фазі активований мул перемішується з водою, у М-фазі 70 активований мул осаджується, а в А-фазі виділяється чиста вода, і при яких цикли в ЗО-резервуарах є пофазно протилежними по відношенню один до одного, а А-фази є суміжними, причому лише в А-фазах 5!-резервуари є наскрізними для потоків, а рівень води є приблизно постійним, в результаті чого забезпечується відтік із очищувального заводу відповідно до його припливу (принцип суцільного потоку).
Відомий з європейської заявки на винахід ЕР 968965 спосіб біологічного очищення стічної води за допомогою 72 активованого мулу, при якому стічна вода вводиться спочатку до аерованого активаційного резервуару, а потім до резервуару осідання, в якому здійснюється відділення активованого мулу і чистої води, а після відділення активований мул повертається до активаційного резервуару, а чиста вода випускається. Декілька разів на день виконується операційний цикл, який включає фазу змішування, вторинну фазу осідання і фазу випускання, при якому у фазі змішування активований мул змішується із водою, у вторинній фазі осідання активований мул осаджується вниз, і у фазі випускання виділяється чиста вода. Відповідно до вищезазначеного способу, відомого з рівня технікию, очищення виконується у біологічній дворезервуарній системі - активаційні і осадочні резервувари із тривалим припливом і переривчастим відтоком. В інтервалах без відтоку рівень води піднімається відповідно до припливу (по принципу греблі). Відповідно до формули винаходу цей спосіб полягає у тому, що після фази попереднього осадження і перед фазою змішування осаджений активований мул повертається у с активаційний резервуар "дворезервуарної системи із застосуванням греблі". Те, що цей спосіб стосується Ге) застосування греблі, можна побачити із опису документу (сторінки 14 та 15) де зазначено: "ця вода вводиться постійно у першу область і звідти виливається у другу область. Випускання очищеної дренованої води виконується тут тільки протягом третього етапу способу. Протягом інших етапів дренована вода акумулюється в обох областях або - у випадку присутності анаеробної попередньої обробки - також у цій області". Також з о пункту 13 формули очевидно, що він стосується "дворезервуарних систем із застосуванням греблі" які со "паралельно сполучені і застосуються із запізненням". Цей спосіб, відомий із рівня техніки, вельми придатний для невеликих очищувальних заводів. Для середніх і великих очищувальних заводів, однак, набагато краще о використувати принцип суцільних потоків. Тоді відтік із очищувального заводу відповідає припливу. со
Подібний спосіб відомий з міжнародного патенту УУО 97/08104, де на початку кожного циклу в активаційних і осадочних резервуарах вирівнюється однакова концентрація, а повторне введення неосадженого активованого - мулу проходить протягом фази змішування. Повторне введення осадженого і збагаченого активованого мулу до фази змішування не забезпечується.
Крім того, подібний спосіб відомий з європейського патенту ЕР 0670817 В1 від 29.12.1999, при якому стічна « вода обробляється у двох ячейках, причому стічна вода аерується і змішується у ячейці обробки і випускання, а З 50 повторне введення мулу з ячейки обробки і випускання у першу ячейку обробки здійснюється протягом періоду с змішування (В та К фази). Суттєвим у цьому способі є те, що аерація і змішування виконується у ячейці обробки з» і випускання, а осаджений і збагачений активований мул не доводиться до повторного введення, через що для повторного введення потрібно більше часу, а у ячейці першої обробки отримується менша кількість сухої субстанції, що призводить до втрат часу на інших фазах (див. пункт формули 1 патенту).
Подібний метод відомий з європейської заявки ЕР 1110916 від 17.01.2000. На очищувальному заводі, на 7 якому застосовується принцип суцільних потоків і використовується однорезервуарна технологія, осаджений і оз збагачений активований мул повертається після М фаз і перед К-фазами до резервуару первинної обробки.
Повторне введення мулу виконується протягом відносно короткого часу, що робить необхідним великий обсяг о повертання. со 20 Винахід відноситься до проблеми вдосконалення вищеописаних способів для біологічного очищення стічної води таким чином, щоб дозволити застосування на середніх та великих очищувальних заводах принципу с суцільних потоків і, одночасно, досягти вищої концентрації мулу в активаційному резервуарі протягом меншого часу через повторне введення осадженого та збагаченого мулу. Ця проблема вирішується ознаками пункту 1 формули, відповідно до якого після М-фаз і перед К-фазами осаджений і збагачений активований мул повторно 29 вводиться у В-резервуар із ЗО-резервуарів (5-фаза).
ГФ) Винахід відрізняється тим, що, для досягнення принципу суцільних потоків, активаційний резервуар (В-резервуар) постійно гідравлічно з'єднаний із декількома осаджувальними і рециркуляційними резервуарами о (5О-резервуари), причому в ЗО-резервуарах декілька разів на день проходить операційний цикл, який включає фазу змішування (К-фазу), фазу попереднього осідання (М-фазу) та фазу випускання (А-фазу). В К-фазі 60 активований мул перемішується з водою, у М-фазі активований мул осаджується і у А-фазі виділяється чиста вода. Цикли в ЗО-резервуарах є протилежними пофазно таким чином, що А-фази є суміжними по відношенню одна до одної, у зв'язку з чим спричиняється відтік із очищувального заводу відповідно до його припливу (принцип суцільного потоку). У цьому контексті суттєво, що перед К-фазою осаджений і збагачений активований мул повторно вводиться у В-резервуар (5-фаза). Переважним чином, висока концентрація мулу в В-резервуарі і бо Швидкий час повертання досягаються в разі, коли повторне введення виконується лише після припинення фази виділення чистої води (А-фаза).
Активований мул, який повторно вводиться, придатний для забору з дна З|)-резервуара, оскільки там виникає найвища концентрація мулу.
Шляхом повторного введення осадженого мулу вода переміщується у В-резервуар. Ця вода повертається до
ЗМ -резервуара через отвір біля поверхні і ця вода також містить активований мул, однак, у меншій концентрації порівняно із поверненим осадженим мулом. Для мінімізації протитоку цього мулу, відповідно до цього винаходу прийнято перервати або дроселювати аерацію у активаційному резервуарі до початку повторного введення активованого мулу. За допомогою цього заходу активований мул крутиться аераційними раковинами до рівня, /0 нижчого за приповерхневий отвір, і зменшується концентрація мулу у переміщеній воді.
Приповерхневі отвори обладнані відкидними стулками, які відкриваються автоматично та закриваються на У- та А-фазах.
Повторне введення осадженого мулу може бути здійснено із електричними пристроями (насоси, змішувальні пристрої) або за допомогою ерліфту.
Змішування у ЗО-резервуарах (К-фаза) може бути здійснено також декількома способами. Можуть бути використані впорскуюючі електроприводні змішувальні апарати або ерліфти.
Для повторного введення мулу та змішування у ЗО-резервуарах може бути використаний комбінований ерліфти відповідно до Фіг.2 (подвійний сифон). У випадку присутності дрібно-бульбашкової аерації у
В-резервуарі ця аерація може бути перервана, а стиснене повітря, отримане таким чином, може Використовуватися для дії подвійного сифону. У такому випадку важливо, що для змішування генерується такий сильний струмінь води, що він крутить активований мул, осаджений на дні, гомогенізує вміст 5ЗО-резервуара і переносить плаваючий мул, що може перероблятися, у В-резервуар, де він може бути переоброблений у активований мул.
В-резервуар може, наприклад, бути гідравлічно з'єднаний із двома 5И-резервуарами, тривалість циклів сч ов складає близько 140 хвилин: 5-фаза - приблизно 5 хвилин, К-фаза - приблизно 5 хвилин, М-фаза - приблизно 60 хвилин, А-фаза - приблизно 70 хвилин, АЗК. (8)
З наявністю трьох ЗО-резервуарами досягається цикл приблизно у 105 хвилин: 5-фаза - приблизно 5 хвилин,
К-фаза - приблизно 5 хвилин, М-фаза - приблизно 60 хвилин, А-фаза - приблизно 35 хвилин, А-ЗАКМ:2.
Міцно змонтований пневматичний затвор довів свою придатність для випуску чистої води (Фіг.4). Для випуску о зо зайвого і плаваючого мулу також може використовуватися автоматично працюючий ерліфт.
Крім зазначених способів гідравлічного з'єднання В-резервуара з З|-резервуарами є спосіб, в якому о
В-резервуар постійно гідравлічно з'єднаний із ЗО-резервуарами через один або більше отворів в середній с області (приблизно половина рівня води), в 5-фазі збагачений мул підіймається з дня 5ЗО-резервуара у вищу область (біля поверхні) В-резервуара, а вміст В-резервуара, переміщений таким чином, повертається Через ме) зв отвори У середній області резервуарів, в К-фазі вміст ЗО-резервуара крутиться і гомогенізується без генерації ї- циркулюючого потоку над В-резервуаром, та в А-фазі поток із В-резервуара в 5)-резервуари виникає через отвори в середній області.
Подальші деталі винаходу можуть бути взяті із наступного опису, із посиланням на креслення. На фігурах показано. «
Фіг.1 - схематичне зображення окремих фаз протягом циклу; з с Фіг.2 - схематичне зображення подвійного сифону для транспортування рідин в обох напрямках; . Фіг.3 - схематичне зображення окремих фаз протягом циклу із використанням подвійного сифону, і и?» Фіг.4 - схематичне зображення випуску чистої води (пневматичний затвір під тиском).
Фігури тТа-14 надають схематичне зображення фаз 5, К, М та А. Вертикальна секція разом із напрямком потоку простягається через резервуар В та один з щонайменш двох ЗО-резервуарів. Тривалий приплив є -І протилежним відтоку лише на А-фазі. 5- та К- фази здійснюються змішувальними пристроями, наведеними на цьому зображенні. Приповерхневі отвори зачинені на М- та А-фазах. Активаційний резервуар позначений В, а о осаджувальні та рециркуляційні резервуари - 5). 5-фаза ілюстрована схематично на Фіг.1а. Збагачений мул О5 оо транспортується із ЗО-резервуара у В-резервуар за допомогою, у цьому випадку, змішувального апарату, через постійно відкритий отвір, розташований біля дна, а така ж кількість 5 тече назад через приповерхневий отвір о із В-резервуара в 5!)-резервуар. Замість змішувального апарату може також використовуватися, наприклад, о ерліфт. На Фіг1р зображена фаза змішування. У цьому випадку за допомогою змішувального апарату генерується сильний потік рідини Ор, який крутить та гомогенізує вміст 5ЗО-резервуара. Потік такого ж розміру приходить у В-резервуар із ЗО-резервуара через приповерхневі отвори. На Фіг.1с можна побачити М-фазу. Поки дв В ЗО-резервуарі мул осаджується та формує певний рівень мулу зі, у В-резервуарі здійснюється аерація, у цьому випадку, за допомогою дрібно-бульбашкового стисненого повітря. Також закриті приповерхневі отвори.
Ф) Нарешті, на фіг. Ії наведена А-фаза, у якій має місце відток рідини Оар, що відповідає припливу С2и. ка Приповерхневі отвори закриті. Кількість рідини, яка відповідає припливу С2и і складається з води та мулу, тече в ЗО-резервуар через постійно відкрите гідравлічне сполучення на дні резервуара. 60 На Фіг.2 схематично зображений подвійний сифон. На Фіг.2а зображена операція в 5-фазі, а Фіг2о - в К фазі. На Фіг.2а показано, як певна кількість рідкого 5 транспортується із БО-резервуара в В-резервуар шляхом введення стисненого повітря С), (показані повітряні бульбашки). На Фіг.205 зображено формування протилежного потоку рідини із В-резервуара в ЗМО-резервуар, в якому Ов більший, ніж 05. Також суттєвим є те, що поток рідини Ов входить в ЗО-резервуар із такою високою швидкістю потоку (М-2,Ом/с), що осадок мулу на дні 65 крутиться, і гомогенізується вміст ЗО-резервуара.
Фіг.За-3і надають схематичне зображення фаз 5, К, М та А, із використанням подвійного сифону,
зображеного на Фіг.2. Тут можна побачити відповідне розташування отворів із відкидними стулками, розміщених біля поверхні. Для фігур За-3а по суті прийнятний опис фігур Та-14.
Нарешті, на Фіг.А4 зображений можливий випускний отвір для чистої води із пневматичним затвором. На відстані приблизно в їм виконуються дренажні гнізда, орієнтовані вертикально вниз, разом із горизонтально змонтованою трубою. На Фіг.4а зображений закритий пневматичний затвор, на якому маленька кількість О, стисненого повітря, впорскувана протягом тривалого часу, видаляється через маленьку трубку для підтримання постійної різниці рівня води АН. Максимальний рівень води в З|И-резервуарі помічений "тахмі!", а рівень води у випускному каналі - "мІ-ос". У пневматичному затворі тиск повітря відповідає різниці АН. На Фіг.46 зображений 70 Відкритий пневматичний затвор. Кількість відтоку - С. Випускний канал "ос" є, у такому випадку, відкритим дренажем; він також може бути трубкою під тиском. Зовні та всередині пневматичного затвору наявний такий же повітряний тиск.
Фіг. 1
І -ен ве . ре я М їх ста -
І й а , н і пшшошетстноння ТА, й 1 Фіг за - тло деа М т ий плете А мя НЕ в 5 З мин и ее
Я пен в нн, ант Б я их я й в | Одуех Ов с . й | (ем «є а В о пф 2: еневет ЗЛУДИлне пока шо | Бо косий зов" Ки Фіг. 15 о оо е ЙО Ан з «Во. з "з ши в в о ва в. рон Мом ояя Гео) бів за Пре р тт у о ап | (зе) і - «фр І І І ше си » ще Ки ши; Фіг ле « -Ї у он «од», з ек нео и чи .
В о 5 ен М З о : а рда ні в с " бо вало ве
А кршю я С вет п й . й -і г. фо Е с, г) б ши пф» о с а ов о" 3 А сь Фіг, ла о о ВЕК ян ПЕ Я е ІД з ее жан й са 70 В, 80 р А е о,» о ШЕ сне у . 9 9 ого 0 : ги а іме) 60 б5
Фіг. 2 а. ; ро й ЩІ їй о ї Щ то шщ М. : ЩО во : Ов пос"
ЩІ ре й в (ку йсть в ЗУ : Шо зо й ї же ве" о" В . .
МІТКИ ПЕ о Фіг га ді. : | с ' ' ; ве (о) й. і
БИ. В о ко р і 30 . . Що ба: . Ге) г Її: в г ї Ж ву со з5 : Ж сор 20 тв - шк
Фіг 25 « в т с ! з -І (95) (95) сю 70 62 (Ф) ко 60 65
Фі З ; | М. де ту: і 5 авта . ши Й Од Зв . - - Од с ок оо акрьех и мли ника т шин т ин ми ин БО Фіг. зб аз водо в » ІЙ ст ЩЕ Н Що ох -
ШНМ ШО с» ОЖИНИ "реак кла вн БТ . сч » - Е ор а й є! о и Й й - ПЕ -
Ел, РИ; ЩЕ Фіг. Зе а порвав Б. со | -і : Що - ил, "ана М о Фіб За ев шле | 7: ШИ зол. МЕМ ЇЇ в ВО СА «
І НАНІНс ЩЕ Огиз вв, з ;» -І (95) (95) с 50 (42)
Ф) іме) бо б5
Фіг. 4 а !
Ге Гі с ТИ я : й щ Е - й я :, нини не не
Ан ТУ | - то 5 ШО, 15 и шщ- шо 20 . Ії ! зе, й. й сч
Фів ТАМ НИ М шссос о о Щ я о ще лі со т | ! й т ву я ит

Claims (10)

  1. « Формула винаходу шщ с "» 1. Спосіб біологічного очищення стічної води за допомогою активованого мулу, при якому стічну воду " вводять спочатку у резервуар аерованого активованого мулу (В-резервуар), а тоді по черзі в один з декількох осаджувальних і рециркуляційних резервуарів (ЗИ-резервуари), які постійно сполучені із зазначеним В-резервуаром та у яких декілька разів на день проходить операційний цикл, що включає фазу змішування - (к-фазу), фазу попереднього осідання (М-фазу) та фазу випускання (А-фазу), при яких, в свою чергу, в К-фазі с активований мул перемішують з водою, у М-фазі активований мул осаджують, а у А-фазі виділяють чисту воду, причому цикли в З!И-резервуарах є пофазно протилежними по відношенню один до одного, а А-фази є о суміжними, причому лише в А-фазах 5!И-резервуари є наскрізними для потоків, а рівень води є приблизно с 20 постійним, що забезпечує відтік води з очищувальної установки відповідно до її припливу, що відповідає принципу суцільного потоку, який відрізняється тим, що після М-фаз та до К-фаз осаджений та збагачений м) активований мул повторно вводять із ЗО-резервуара в В-резервуар (5-фаза).
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що повторне введення осадженого активованого мулу здійснюють протягом або, бажано, після А-фази. оо З.
  3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що кількість мулу, переміщеного у В-резервуар протягом З-фази, що о містить менше сухої субстанції, ніж введений осаджений активований мул, повертають через приповерхневі отвори в З|И-резервуари, і приповерхневі отвори дозволяють проходження суцільного потоку лише в 5- та ю К-фазах і закриті у М- та А-фазах.
  4. 4. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-3, який відрізняється тим, що змішування в З|)-резервуарах (К-фаза) 60 здійснюють шляхом впорскування повітря за допомогою електропривідних змішувальних апаратів або за допомогою ерліфтів.
  5. 5. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-4, який відрізняється тим, що для повторного введення осадженого активованого мулу та для змішування в ЗО-резервуарах (5- та К-фази) використовують ерліфт, який дозволяє транспортування рідини в обох напрямках і забезпечує постійне гідравлічне з'єднання між В-резервуаром і 65 ЗМО-резервуарами у МУ- та А-фазах, причому ефект змішування в 5О-резервуарах досягають генерацією сильного струменя води, який крутить активований мул, осаджений на дні, генерує обертання води із гомогенізуючим ефектом та транспортує спливаючий мул через приповерхневі отвори у В-резервуар.
  6. 6. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-5, який відрізняється тим, що аерація В-резервуара є переривчастою в К-фазах, 5-фазах або в обох фазах.
  7. 7. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-6, який відрізняється тим, що В-резервуар гідравлічно з'єднаний із двома ЗМ -резервуарами, а тривалість циклу вибирають на основі приблизно 140 хвилин, а саме 5-фаза - приблизно 5 хвилин, К-фаза - приблизно 5 хвилин, М-фаза - приблизно 60 хвилин, А-фаза - приблизно 70 хвилин, А-(ЗАКМ), або із трьома З!-резервуарами, і тривалість циклу вибирають на основі приблизно 105 хвилин, а саме 5-фаза - приблизно 5 хвилин, К-фаза - приблизно 5 хвилин, М-фаза - приблизно 60 хвилин, А-фаза - приблизно 35 7/0 хвилин, АХ(ЗАКМ) 2.
  8. 8. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-7, який відрізняється тим, що випускний отвір виконаний у вигляді пневматичного затвора із горизонтальною трубою і щонайменше одним дренажним гніздом, орієнтованим вниз, причому стиснуте повітря може впорскуватися у горизонтальну трубу.
  9. 9. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-8, який відрізняється тим, що в кінці М-фази концентрацію мулу вимірюють /5 на попередньо визначеній глибині приблизно 1,0-1,5 м нижче рівня води, а в кінці А-фази збагачений зайвий мул вилучають на короткий час, а саме на декілька хвилин, якщо вимірюванням концентрації мулу визначають, що рівень мулу лежить нижче вимірювальної позиції.
  10. 10. Спосіб за будь-яким з пунктів 1-9, який відрізняється тим, що В-резервуар постійно гідравлічно з'єднаний із ЗО-резервуарами через один або більше отворів в середній області, приблизно половина рівня води, в 5-фазі збагачений мул підіймають з дна З М-резервуара у вищу область біля поверхні В-резервуара, а вміст В-резервуара, переміщений таким чином, повертають через отвори у середній області резервуарів, в К-фазі вміст ЗО-резервуара обертають і гомогенізують без генерації циркулюючого потоку над В-резервуаром, та в А-фазі потік із В-резервуара в ЗО-резервуари проходить через отвори в середній області. 0 І І І 0. с Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 7, 15.07.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і і) науки України. «в) (зе) (зе) (зе) - -
    с . и? -І (95) (95) о) 70 (42) іме) 60 б5
UA2002064590A 1999-12-21 2000-11-30 A method for biological purification of effluent UA73330C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP19990890398 EP1110916A1 (de) 1999-12-21 1999-12-21 Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung
PCT/AT2000/000322 WO2001046075A2 (de) 1999-12-21 2000-11-30 Verfahren zur biologischen abwasserreinigung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA73330C2 true UA73330C2 (en) 2005-07-15

Family

ID=8244036

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002064590A UA73330C2 (en) 1999-12-21 2000-11-30 A method for biological purification of effluent

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6802975B2 (uk)
EP (2) EP1110916A1 (uk)
CN (1) CN1277763C (uk)
AT (1) ATE244205T1 (uk)
AU (1) AU2125201A (uk)
BG (1) BG65888B1 (uk)
CA (1) CA2393636C (uk)
CZ (1) CZ301190B6 (uk)
DE (1) DE50002780D1 (uk)
EA (1) EA003629B1 (uk)
EE (1) EE200200340A (uk)
HR (1) HRP20020469B1 (uk)
HU (1) HU227187B1 (uk)
PL (1) PL364733A1 (uk)
RO (1) RO120840B1 (uk)
RS (1) RS49788B (uk)
SI (1) SI20872A (uk)
SK (1) SK287560B6 (uk)
UA (1) UA73330C2 (uk)
WO (1) WO2001046075A2 (uk)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1110916A1 (de) * 1999-12-21 2001-06-27 Kurt Dipl.-Ing. Ingerle Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung
US7300585B1 (en) 2004-07-15 2007-11-27 Mays Chemical Company, Inc. Method of treatment of effluent stream
US7604734B2 (en) * 2007-06-20 2009-10-20 Chris Hammond Water filtration system
AT509427B1 (de) * 2010-01-28 2016-10-15 Ingerle Kurt Verfahren und einrichtung zur biologischen abwasserreinigung
US10182688B2 (en) 2013-05-28 2019-01-22 Falcon Waterfree Technologies, Llc Splash-reducing and velocity-increasing cartridge exit
GB2526848B (en) * 2014-06-05 2021-01-20 Plantwork Systems Ltd Siphon decanter for a sequencing batch reactor
WO2016033625A1 (en) 2014-09-03 2016-03-10 Kurt Ingerle Method and device for biological wastewater purification
JP6807862B2 (ja) * 2015-04-02 2021-01-06 インゲルレ、クルトINGERLE, Kurt リン除去を伴う生物学的廃水の浄化のための方法
RU2751402C2 (ru) * 2015-04-27 2021-07-13 Курт ИНГЕРЛЕ Способ биологической очистки сточных вод
RU2627382C2 (ru) * 2016-01-22 2017-08-08 Акционерное общество "Институт МосводоканалНИИпроект" Способ биологической очистки сточных вод
EP3222589B1 (en) 2016-03-23 2020-02-19 Oü Klaasplast Multi-chamber biological treatment plant
US20200325050A1 (en) 2017-12-06 2020-10-15 Kurt Ingerle Method and Device for Biological Waste Water Purification
CN108689559A (zh) * 2018-08-22 2018-10-23 湖州裕帛纺织有限公司 印染污水的处理方法
DE102021115739A1 (de) 2021-06-17 2022-12-22 Kurt Ingerle Verfahren zur reinigung von abwasser mittels belebtschlamm
DE102022130904A1 (de) 2022-11-22 2024-05-23 Nwt Og Wasserbehandlungsvorrichtung und Verfahren

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0339013A3 (de) * 1986-12-22 1990-01-31 STOISER & WOLSCHNER Alleininhaber Dipl.-Ing. Heinz Wolschner SW-span-Kläranlagen-Umwelttechnik Vorrichtung zum Aufbereiten von Abwasser
US4836293A (en) * 1988-11-21 1989-06-06 Eastman Kodak Company Shielding method for use with electromagnetic balance
US5228996A (en) * 1991-02-15 1993-07-20 Mark Lansdell Method for treating waste water
US5902484A (en) * 1993-09-30 1999-05-11 Timpany; Peter L. Method and system for treatment of water and wastewater
PL186772B1 (pl) * 1995-08-28 2004-02-27 Kurt Ingerle Sposób i urządzenie do oczyszczania ścieków
DE59801857D1 (de) * 1997-02-18 2001-11-29 Kurt Ingerle Einrichtung zur durchführung eines verfahrens zur reinigung von abwasser
EP0968965A1 (de) * 1998-06-29 2000-01-05 Zapf Gmbh + Co. Vorrichtung und diskontinuierliches Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung
EP1110916A1 (de) * 1999-12-21 2001-06-27 Kurt Dipl.-Ing. Ingerle Verfahren zur biologischen Abwasserreinigung

Also Published As

Publication number Publication date
SK287560B6 (sk) 2011-02-04
WO2001046075A2 (de) 2001-06-28
ATE244205T1 (de) 2003-07-15
CZ20022162A3 (cs) 2002-09-11
HU227187B1 (en) 2010-10-28
DE50002780D1 (de) 2003-08-07
SK9192002A3 (en) 2002-11-06
HRP20020469B1 (en) 2005-06-30
EP1244604A2 (de) 2002-10-02
CN1277763C (zh) 2006-10-04
HUP0204007A2 (hu) 2003-03-28
EP1110916A1 (de) 2001-06-27
CA2393636A1 (en) 2001-06-28
RO120840B1 (ro) 2006-08-30
HRP20020469A2 (en) 2004-04-30
US20030164331A1 (en) 2003-09-04
PL364733A1 (en) 2004-12-13
HUP0204007A3 (en) 2005-07-28
BG106858A (bg) 2003-04-30
EE200200340A (et) 2003-10-15
CN1413173A (zh) 2003-04-23
CA2393636C (en) 2013-04-16
EA200200553A1 (ru) 2002-12-26
EA003629B1 (ru) 2003-08-28
AU2125201A (en) 2001-07-03
YU46402A (sh) 2005-03-15
CZ301190B6 (cs) 2009-12-02
US6802975B2 (en) 2004-10-12
SI20872A (sl) 2002-10-31
BG65888B1 (bg) 2010-04-30
RS49788B (sr) 2008-06-05
EP1244604B1 (de) 2003-07-02
WO2001046075A3 (de) 2002-01-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA73330C2 (en) A method for biological purification of effluent
US9908067B2 (en) Floatables and scum removal apparatus for a waste water treatment system
US1139024A (en) Process of purifying sewage or other wastes and apparatus therefor.
KR101288298B1 (ko) 잉여슬러지를 이용한 초기우수 및 월류수 처리장치
KR930021554A (ko) 오수정화방법 및 오수정화장치
Wakode et al. Performance evaluation of 25MLD sewage treatment plant (STP) at Kalyan
CN104003503A (zh) 一种芬顿化学氧化反应的一体化泥水分离装置和方法
PL186772B1 (pl) Sposób i urządzenie do oczyszczania ścieków
JP2722108B2 (ja) 中空糸膜束による汚水処理装置
CN209853875U (zh) 一体化净水装置
KR20140093378A (ko) 화력발전소 회사장 폐수처리장치
KR101991867B1 (ko) 미생물 및 자성체를 이용한 하수처리장치 및 처리방법
KR101068031B1 (ko) 선박용 오수처리장치 및 그 제어방법
CN2200670Y (zh) 一种一体化氧化沟中的装配式固液分离器
JP2905072B2 (ja) 汚水処理システム
JP2753853B2 (ja) 中空糸膜による汚水処理方法および装置
CN205999246U (zh) 一种污水生物处理系统
JP2761766B2 (ja) 中空糸膜モジュールを用いた汚水処理装置
KR200298665Y1 (ko) 오폐수 및 하수의 처리된 처리수 방류장치
SU1139710A1 (ru) Отстойник-осветлитель
SU1736953A2 (ru) Сооружение дл очистки сточных вод
KR20150063831A (ko) 소형 유류 제거장치 및 이를 이용한 유류 제거방법
JPH0947770A (ja) 河川の浄化方法及び浄化装置
JPS6221354Y2 (uk)
KR20210010738A (ko) 교반효율이 개선된 준 회분식 폐수처리 장치