SI20330A - Kisle soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra - Google Patents

Kisle soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra Download PDF

Info

Publication number
SI20330A
SI20330A SI9820062A SI9820062A SI20330A SI 20330 A SI20330 A SI 20330A SI 9820062 A SI9820062 A SI 9820062A SI 9820062 A SI9820062 A SI 9820062A SI 20330 A SI20330 A SI 20330A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
phenylalanine
aspartyl
dimethylbutyl
methyl ester
sol
Prior art date
Application number
SI9820062A
Other languages
English (en)
Inventor
Indra Prakash
Kurt Wachholder
Original Assignee
The Nutrasweet Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by The Nutrasweet Company filed Critical The Nutrasweet Company
Publication of SI20330A publication Critical patent/SI20330A/sl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07KPEPTIDES
    • C07K5/00Peptides containing up to four amino acids in a fully defined sequence; Derivatives thereof
    • C07K5/04Peptides containing up to four amino acids in a fully defined sequence; Derivatives thereof containing only normal peptide links
    • C07K5/06Dipeptides
    • C07K5/06104Dipeptides with the first amino acid being acidic
    • C07K5/06113Asp- or Asn-amino acid
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23LFOODS, FOODSTUFFS, OR NON-ALCOHOLIC BEVERAGES, NOT COVERED BY SUBCLASSES A21D OR A23B-A23J; THEIR PREPARATION OR TREATMENT, e.g. COOKING, MODIFICATION OF NUTRITIVE QUALITIES, PHYSICAL TREATMENT; PRESERVATION OF FOODS OR FOODSTUFFS, IN GENERAL
    • A23L27/00Spices; Flavouring agents or condiments; Artificial sweetening agents; Table salts; Dietetic salt substitutes; Preparation or treatment thereof
    • A23L27/30Artificial sweetening agents
    • A23L27/31Artificial sweetening agents containing amino acids, nucleotides, peptides or derivatives
    • A23L27/32Artificial sweetening agents containing amino acids, nucleotides, peptides or derivatives containing dipeptides or derivatives

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Nutrition Science (AREA)
  • Seasonings (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)

Abstract

Razkrita so dipeptidna sladila, ki so soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra, ki imajo formulo (I), kjer je X- izbran iz skupine, ko jo sestavljajo Cl-, HSO4-, H2PO3-, citrat, HCO3-, furmarat, malat, meleat, tartarat, acetat, benzoat in glukonat. Prav tako je razkrito tudi tekoče nizkokalorično sladilo, ki take soli vsebuje.ŕ

Description

KISLE SOLI N-[N-(3,3-DIMETILBUTIL)-L-a-ASPARTIL]-LFENILALANIN 1-METIL ESTRA
OZADJE IZUMA
Področje izuma
Predmetni izum se nanaša na novejša sladila. Še posebej se izum nanaša na kisle soli N-alkiliranega derivata aspartama, N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil ester, to je neotam. Ta izum se prav tako nanaša na tekoča, nizkokalorična sladila, ki vsebujejo takšne soli.
Ozadje sorodnih odkritij
Znano je, da so različni N-substituirani derivati aspartama, kot so odkriti v ZDA Patentu št. 5,480,668, uporabni kot sladila. Še posebej je, kot izredno učinkovito sladilo, poznan N-alkiliran derivat aspartama, N-[N-(3,3dimetilbutil)-L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil ester, katerega sladilna učinkovitost je, glede na maso, vsaj 50krat večja kot pri aspartamu in okrog 10,000-krat večja kot pri saharozi.
Ker se sladila velikokrat vključujejo v vodne raztopine in napitke, je zato, da so komercialno uporabna pomembno, da imajo sprejemljivo topilno razmerje in učinkovit nivo topnosti. ZDA patenta št. 4.029,701 in 4,031,258 opisujeta anorganske soli dipeptidov, ki zagotavljajo izboljšano topnost v vodnih raztopinah, ob tem pa zadržijo sladek okus dipeptidov. ZDA patent št. 4,448,716 opisuje določene dipeptidne sladilne-kovinske komplekse z izboljšano stopnjo raztapljanja in topljivosti. ZDA patent št. 4,153,737 opisuje koncentrirane raztopine dipeptidnih soli v brez vodnem sistemu (koncentrirano tekoče nizkokalorično sladilo). N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil ester, ni razkrit niti predlagan.
Strukturno pa se N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil ester in aspartam ločita v tem, da je pri N-[N-(3, 3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1metil estru na aminskem dušiku prisoten velik neoheksilni substituent.
Aspartam Neotam
Ta strukturna razlika povzroča velike razlike v fizikalnih in kemijskih lastnostih teh spojin. Na primer, temperatura tališča N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra je 80°C, aspartama pa 248°C. Poleg tega ima N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil ester mnogo višjo topnost v organskih topilih in mnogo nižjo topnost v vodi kot aspartam. Prav tako je znano, da je N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil ester pod določenimi pH pogoji mnogo bolj stabilen, kar je opisano v ZDA Patent No. 5,480,688. Jasna razlika v sladkosti med obema spojinama, je nadaljni dokaz njune kemijske neenakosti.
Prav tako je znano, da imajo primarne amino skupine, kot je aspartamska (pKa 7.7) običajno pKa drugačen od sekundarnih amino skupin, kot je v N-[N-(3,3-dimetil-butil) L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil estru (pKa 8.1). Znano je tudi, da imajo pKa-ji amino kislin močan vpliv na uporabo hrane (Labuza, T.P. in Basisier, M.W., 1992, Physical Chemistry of Foods, H.G. Schwartzber in R.W.Hartel (Eds.), Marcel Dekker, Inc., New York). Prav tako je dobro znano, da sekundarne amino skupine s karbonilnimi spojinami ne morejo tvoriti spojin tipa Schiffovih baz, medtem ko primarne amino skupine lahko. Še več, N-[N-(3, 3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1metil ester kaže fiziološko drugačno vedenje kot aspartam, česar primer je ogromna razlika v sladkosti. Te razlike jasno kažejo, da značilnosti in lastnosti ene, ne morejo kazati tudi na lastnosti druge.
Medtem ko je N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil ester zelo učinkovito sladilo, je zelo slabo topen v vodi in lahko povzroči pojav trdnih delcev. Zato so potrebni derivati N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-aaspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra, ki imajo izboljšan okus, dobre lastnosti raztapljanja in topnosti v vodnih sistemih in v izogib problemu pojavljanja prahu, na katerega velikokrat naletimo pri finih praških. S tvorbo soli s kislinskimi sladili se takšne lastnosti lahko dosežej o.
POVZETEK IZUMA
Predmetni izum se nanaša na dipeptidna sladila, ki so soli N-[N-(3, 3-dimetilbutil)-L-<x-aspartil]-L-fenilalanin 1metil estra, ki imajo dobre lastnosti raztapljanja in topnosti v vodnih sistemih. Še posebej so soli N-[N-(3,3dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra po tem izumu, predstavljene s formulo
OCH kjer je X’ izbran iz skupine, ki jo sestavljajo CI, HSO4 H2PO3, citrat, HCO3-, furmarat, malat, meleat, tartarat, acetat, benzoat in glukonat. Izum se prav tako nanaša na tekoča, nizkokalorična sladila, ki vsebujejo soli tega izuma.
KRATEK OPIS SLIKE
Na sliki 1 je prikazan graf, ki primerja vodno raztopino N-[N- (3,3-dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra pri ciljni koncentraciji 0.05% glede na težo, z ekvivalentnimi koncentracijami neotama; to pomeni, da je koncentracija dostavljenega neotama v vsakem primeru enaka; fosfatnih in citratnih soli N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-aaspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra.
PODROBEN OPIS IZUMA
Ta izum se nanaša na soli N-[N- (3,3-dimetilbutil) -L-aaspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra, to je na soli neotama. ZDA Patent št. 5,480,668, ZDA Patent št. 5,510,508 in ZDA Patent št. 5,728,862, ki opisujejo pripravo N-[N(3,3-dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra, so tu vključeni z referenco, kot je navedeno. Tako lahko začetne snovi hitro pripravimo po enem izmed običajnih postopkov v stroki, brez nepotrebnega eksperimentiranj a.
Kisle soli tega izuma lahko pripravimo tako da zmešamo v blato N-[N-(3, 3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-L-fenilalanin 15 metil ester in topilo ali topila. Primerna topila vključujejo vodo, metanol, aceton, tetrahidrofran in druga podobna topila. Blato mešamo in počasi dodamo ekvimolarno količino željene kisline, da raztopimo N-[N-(3,3dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil ester in da nastane sol, ki je predmet tega izuma. Sol, kot produkt, lahko dobimo z evaporacijo topila, z zmrzovalnim sušenjem ali razprševalnim sušenjem dobljene raztopine. Ugotovili smo da vrstni red dodajanja sladila v kislino nima nobenih posledic in ga v stroki izkušeni lahko določijo sami. Kisle soli N-[N-(3, 3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1metil estra, pripravljene pod temi pogoji, ne kažejo nikakršne racemizacije. Presežek dodane kisline (več kot 1 ekvivalent) ne povzroča hidrolize metil estra.
Kisline uporabljene za pripravo soli tega izuma, so običajno izbrana iz skupine sladil, katerih pKa je nižji od pKa sekundarnega aminsa N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-aaspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra, da se lahko tvori željena sol. Takšne spojine vključujejo na primer hidroklorovo kislino, žveplovo kislino, fosforjevo kislino, citronsko kislino, fumarno kislino, jabolčno kislino, maleinsko kislino, tartarno kislino, ocetno kislino, benzojevo kislino, glukonsko kislino in ogljikovo kislino. Kot takšen je X' fiziološko sprejemljiv anion, izbran iz skupine, ki vključuje Cl’, HSO4’, H2PO3', citrat, HCO3 , furmarat, malat, maleat, tartarat, acetat, benzoat ali glukonat.
Še posebej prednostne soli tega izuma vključujejo hidrokloridne, hidrobromidne in ogljikove soli, ki se tvorijo z N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil)-Lfenilalanin 1-metil estrom.
Verjetno je, da kisle soli tega izuma zagotavljajo številne izboljšane lastnosti, kot jih ima N-[N-(3,36 dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil ester. Še posebej se poveča topnost v vodi, razmerje raztapljanja zmesi pa se zelo izboljša. Te kisle soli neotama imajo sladek okus in prav tako je verjetno, da imajo soli tega izuma izboljšan okus. Tako bodo soli N-[N-(3,3dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra še posebej uporabne v pijačah, posebno odkar uporaba dodatnih metod ali mehanske priprave upada ali ni potrebno zagotoviti hitrega raztapljanja, kot je željeno pri namiznem sladilu. Soli tega izuma lahko primešamo k znanim sredstvom za pripravo tablet, uprašenih ali granuliranih sladil, z uporabo metod, ki so v stroki dobro poznane.
Te soli so prav tako primerne za pripravo tekočega, nizkokaloričnega sladila, z raztapljanjem visokih koncentracij soli tega izuma v vodnem ali alkoholnem sistemu, na primer v vodi, etanolu, v zmesi vode in etanola propilen glikolu ali v zmesi vode in propilen glikola. Takšna tekoča, nizkokalorična sladila so lahko uporabna v takšnih prehrambenih artiklih, kot so želatinski deserti, napitki z aromo sadja, žitarice, zmesi za torte, sadni sokovi, sirupi, prelivi za solate, hrana za živali, gazirane pijače, namizna sladila in podobno. Takšna uporaba nima omejitev, ostale uporabe pa lahko vključujejo zdravila proti kašlju, tonike in podobno. Ena izmed vključitev tega izuma, ki je še posebej zanimiva, pa predlaga tekoče namizno sladilo, kot nadomestilo za saharozo in ostala znana sladila. Tekoče nizkokalorično sladilo bo običajno vsebovalo do 40%, glede na težo, soli N-[N-(3,3dimetilbutil) -L-a-aspartilj-L-fenilalanin 1-metil estra, katerega koncentracija je seveda odvisna od željene končne uporabe.
Primeri, ki sledijo so namenjeni le prikazu določenih prednostnih vključitev tega izuma in ne omejevanju predmetnega izuma.
Primer 1
Hidrokloridna sol N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra
N-[N- (3,3-dimetil butil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1metil ester (25.00 g) smo zmešali v blato v (150 mL) vode. Med mešanjem smo v blato dodali koncentrirani hidroklorovo kislino (5,5 ml, 0.0661 mola). Po pribižno 10 minutah se je vsa trdna snov raztopila. Bistro raztopino smo nato osušili z zmrzevanjem. Dobljeni produkt je imel bistveno povečano topljivost v vodi v primerjavi z začetnim materialom.
Donos: 27.34 g bele trdne snovi (99,7%). Hidrokloridna sol
(1 g) se je raztopila v vodi (100 ml) v 70 sekundah.
ΧΗ NMR (CD3CN) : δ 0. 89 (s, 9H) , 1.64 (m, 2H), 3.01 (m,
6H), 3.68 (s, 3H), 4. 16 (t, IH), 4.67 (m, IH), 7.26 (m,
5H), 8.27 (d, IH).
Analiza izračunano za: ; C20H31CIN2O5 · H2O: C , 55.48; H, 7
N, 6.47; Cl, 8.18.
Najdeno: C, 55.95; H, 7.59; N, 6.55; Cl, 8.35.
Primer 2
Fosfatna sol N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra
N-[N- (3,3-dimetil-butil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1metil ester (10.0 g) smo zmešali v blato v 100 ml vode. Dodali smo ekvimolarno količino 85% raztopino fosforjeve kisline. Dobljeni produkt je imel bistveno povečano topljivost v vodi v primerjavi z začetnim materialom. Donos: 12.33 g bele trdne snovi (98,0%). Fosfatna sol (0.1 g) se je raztopila v vodi (100 ml) v manj kot 30 sekundah (vizualno opazovanje) in v okoli 90 sekundah po spektrofotometrični analizi.
XH NMR (CD3C N) : δ 0.89 (s, 9H) , 1.55 (m, 2H), 2.84 (m,
5H) , 3.19 (m, IH), 3.67 (s, 3H) , 4.06 (t, IH), 4.70 (m,
IH) , 7.27 (m, 5H), 8.03 (d, IH) .
Analiza izračunano za: C20H33N2O9P·H20: C, 48.58; H, 7.15;
N, 5.67; P, 6.26.
Najdeno: C, 48.15; H, 7.08; N, 5.60; P, 6.57.
Primer 3
Sulfatna sol N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra
N-[N- (3,3-dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil ester (10.0 g) smo zmešali v blato v 100 ml vode kamor smo počasi dodali koncentrirano žveplovo kislino (3.67 ml). Po mnogih minutah mešanja je nekaj materiala ostalo neraztopljenega. Zato smo dodali 75 ml acetona. Dobljeno bistro raztopino smo mešali 30 minut in nato pri zmanjšanem tlaku na rotacijskem evaporatorju odstranili aceton. V posodi je ostala bistra raztopina. Nato smo raztopino osušili z zmrzovanjem in dobili belo trdno snov, ki je imela bistveno povečano topljivost v vodi v primerjavi z začetnim materialom. Donos: 30.04 g (95,0%). Sulfatna sol (0.1 g) se je raztopila v vodi (100 ml) v manj kot 20 sekundah (vizualno opazovanje).
XH NMR (CD3CN) : δ 0.89 (s, 9H) , 1.57 (m, 2H), 2.91 (m,
5H), 3.20 (m, IH), 3.68 (s, 3H), 4.15 (t, IH), 4.72 (m,
IH), 7.27 (m, 5H), 7.68 (d, IH) .
Analiza izračunano za: C20H32N2O9S·H20: C, 48.56; H, 6.94;
N, 5.66; S, 6.48.
Najdeno: C, 48.93; H, 7.02 ; N, 5.78; S, 6.50.
Primer 4
Citratna sol N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra
N-[N- (3,3-dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil ester (5.00 g) smo raztipili v 75 ml acetona. Citronsko kislino (2.53 g) smo raztopili v 50 ml vode in dodali acetonovo raztopino. Dobljeno bistro brezbarvno raztopino smo mešali eno uro. Aceton smo pri zmanjšanem tlaku evaporirali. Dobljeno blato smo zmrzovalno osušili, da smo dobili 7.5 g bele trdne snovi. Citratna sol (0.1 g) se je raztopila v vodi (100 ml) v 90 sekundah (vizualno opazovanje).
XH NMR (CD3CN) : δ 0.89 (s, 9H) , 1.53 (m, 2H), 2.83 (m,
10H), 3.20 (m, IH), 3.67 (s, 3H), 4.04 (t, IH), 4.21 (m,
IH), 7.27 (m, 5H) , 7 .79 (d, IH).
Analiza izračunano za: C26H38N2O12 · H2O: c, 53.05; H, 6.86;
N, 4.76.
Najdeno: C, 53.10; H, 6.88; N, 4.41.
Primerjalni primer 1
Raztapljanje N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra v vodi
N-[N- (3,3-dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1metil ester (0.05-0.1 g) raztopimo v vodi (100 mL). Spojino popolnoma raztopimo v 5 do 7 minutah (vizualno opazovanje). Raztapljanje 1.0 g N-[N-(3,3-dimetilbutil)-L-a-aspartil]-Lfenilalanin 1-metil estra v 100 mL vode zahteva približno 45 minut.
Druge variacije in modifikacije predmetnega izuma so v tej stroki izkušenim očitne. Predmetni izum nima nikakršnih omejitev, razen kot je opisano v priloženih patentnih zahtevkih.

Claims (1)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    Sol N-[N- (3,3-dimetilbutil) -L-a-aspartil]-L-fenilalanin 1-metil estra, značilna po tem, da ima formulo:
    kjer je X izbran iz skupine, ki jo sestavljajo Cl, HSO4, H2PO3-, citrat, HCO3', furmarat, malat, meleat, tartarat, acetat, benzoat in glukonat.
    Sol PO zahtevku 1, značilna PO tem, da je X Cl. Sol PO zahtevku 1, značilna PO tem, da je X HSO4. Sol PO zahtevku 1, značilna po tem, da je X H2PO3-. Sol po zahtevku 1, značilna PO tem, da je X’ citrat. Sol po zahtevku 1, značilna Po tem, da je X HCO3-. Sol PO zahtevku 1, značilna Po tem, da je X furmarat. Sol PO zahtevku 1, značilna PO tem, da je X malat. Sol po zahtevku 1, značilna po tem, da je X maleat. Sol po zahtevku 1, značilna po tem, da je X' tartarat.
    Sol po zahtevku 1, značilna po tem, da je X acetat.
    12.501 po zahtevku 1, značilna po tem, da je X' benzoat.
    13.501 po zahtevku 1, značilna po tem, da je X glukonat.
    14.Tekoči nizkokalorični sladilni sestavek, značilen po tem, da vsebuje sol dipeptidnega sladila, ki ima formulo:
    kjer je X izbran iz skupine, ki jo sestavljajo Cl”, HSO4”, H2PO3”, citrat, HCO3”, furmarat, malat, meleat, tartarat, acetat, benzoat in glukonat, raztopljen v užitnem topilu ali topilih v koncentraciji do približno 40 utežnih odstotkov sestavka, za pridobitev visoko koncentriranega tekočega nizkokaloričnega sladila.
    15.Tekoče nizkokalorično sladilo po zahtevku 14, značilno po tem, da je omenjeno topilo etanol, voda, propilen glikol ali njihova mešanica.
SI9820062A 1997-09-11 1998-09-11 Kisle soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra SI20330A (sl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US5850597P 1997-09-11 1997-09-11
PCT/US1998/018902 WO1999012956A1 (en) 1997-09-11 1998-09-11 ACID SALTS OF N-[N-(3,3-DIMETHYLBUTYL)-L-α-ASPARTYL]-L-PHENYLALANINE 1-METHYL ESTER

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI20330A true SI20330A (sl) 2001-02-28

Family

ID=22017224

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9820062A SI20330A (sl) 1997-09-11 1998-09-11 Kisle soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra

Country Status (18)

Country Link
US (1) US6180156B1 (sl)
EP (1) EP1012168A1 (sl)
CN (1) CN1278827A (sl)
AU (1) AU753013B2 (sl)
BG (1) BG104323A (sl)
BR (1) BR9812635A (sl)
CA (1) CA2303436A1 (sl)
EE (1) EE200000119A (sl)
HU (1) HUP0003573A3 (sl)
ID (1) ID27534A (sl)
IL (1) IL134914A0 (sl)
LT (1) LT4759B (sl)
NO (1) NO20001270L (sl)
PL (1) PL339207A1 (sl)
SI (1) SI20330A (sl)
SK (1) SK3272000A3 (sl)
TR (1) TR200000730T2 (sl)
WO (1) WO1999012956A1 (sl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6692778B2 (en) 1998-06-05 2004-02-17 Wm. Wrigley Jr. Company Method of controlling release of N-substituted derivatives of aspartame in chewing gum
AU3914200A (en) * 1999-03-25 2000-10-09 Nutrasweet Company, The Edible gels sweetened with n-(n-(3,3-dimethylbutyl)-l-alpha-aspartyl)-l-phenylalanine 1-methyl ester
EP1164872A1 (en) 1999-03-26 2002-01-02 The NutraSweet Company PARTICLES OF N- N-(3,3-DIMETHYLBUTYL)-L-$g(a)-ASPARTYL]-L-PHENYLALANINE 1-METHYL ESTER
WO2000069283A1 (en) * 1999-05-13 2000-11-23 The Nutrasweet Company USE OF ADDITIVES TO MODIFY THE TASTE CHARACTERISTICS OF N-NEOHEXYL-α-ASPARTYL-L-PHENYLALANINE METHYL ESTER
AU4994700A (en) * 1999-05-13 2000-12-05 Nutrasweet Company, The Modification of the taste and physicochemical properties of neotame using hydrophobic acid additives
US7326430B2 (en) * 2000-07-18 2008-02-05 The Nutrasweet Company Method of preparing liquid compositions for delivery of N-[N- (3,3-dimethylbutyl-L-α-aspartyl]-L-phenylalanine 1-methyl ester in food and beverage systems
US20110097449A1 (en) * 2006-06-30 2011-04-28 Conagra Foods Rdm, Inc. Seasoning and method for seasoning a food product while reducing dietary sodium intake
US7923047B2 (en) * 2006-06-30 2011-04-12 Conagra Foods Rdm, Inc. Seasoning and method for seasoning a food product while reducing dietary sodium intake
US20080038411A1 (en) * 2006-06-30 2008-02-14 Michael Jensen Seasoning and method for enhancing and potentiating food flavor
US20080008790A1 (en) * 2006-06-30 2008-01-10 Michael Jensen Seasoned food, seasoning, and method for seasoning a food product
EP2081447B1 (en) * 2006-09-27 2019-01-02 Givaudan SA Seasoning and method for enhancing and potentiating food flavor utilizing microencapsulation while reducing dietary sodium intake
CN109180914B (zh) * 2018-04-05 2021-02-02 河南金丹乳酸科技股份有限公司 利用l-乳酸经寡聚、熔融缩聚和固相缩聚生产聚l-乳酸的方法
CN112321676B (zh) * 2020-12-12 2022-06-14 山东诚汇双达药业有限公司 一种纽甜的成盐方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4029701A (en) 1972-03-30 1977-06-14 General Foods Corporation Sweetening with hydrohalide salts of dipeptide sweeteners
US4031258A (en) 1972-03-30 1977-06-21 General Foods Corporation Inorganic salts of dipeptide sweeteners
GB1431057A (en) * 1972-03-30 1976-04-07 Gen Foods Corp Sweetining compositions
CA1028197A (en) 1973-04-02 1978-03-21 Jeffrey H. Berg Concentrated liquid low calorie sweetener
US4448716A (en) 1982-03-04 1984-05-15 G. D. Searle & Co. Dipeptide sweetener-metal complexes
FR2697844B1 (fr) 1992-11-12 1995-01-27 Claude Nofre Nouveaux composés dérivés de dipeptides ou d'analogues dipeptidiques utiles comme agents édulcorants, leur procédé de préparation.
FR2719590B1 (fr) 1994-05-09 1996-07-26 Claude Nofre Procédé perfectionné de préparation d'un composé dérivé de l'aspartame utile comme agent édulcorant.
CA2194065A1 (en) 1994-06-28 1996-01-11 Filippo Mileto A communication system for supplying information on objects on display by means of hand-held devices
US5728862A (en) 1997-01-29 1998-03-17 The Nutrasweet Company Method for preparing and purifying an N-alkylated aspartame derivative

Also Published As

Publication number Publication date
WO1999012956A1 (en) 1999-03-18
EE200000119A (et) 2000-12-15
NO20001270L (no) 2000-05-10
NO20001270D0 (no) 2000-03-10
IL134914A0 (en) 2001-05-20
TR200000730T2 (tr) 2001-06-21
HUP0003573A3 (en) 2001-08-28
CN1278827A (zh) 2001-01-03
EP1012168A1 (en) 2000-06-28
AU753013B2 (en) 2002-10-03
BG104323A (en) 2001-02-28
ID27534A (id) 2001-04-12
LT2000026A (en) 2000-09-25
SK3272000A3 (en) 2000-10-09
US6180156B1 (en) 2001-01-30
HUP0003573A2 (hu) 2001-05-28
AU9384498A (en) 1999-03-29
PL339207A1 (en) 2000-12-04
BR9812635A (pt) 2000-08-22
CA2303436A1 (en) 1999-03-18
LT4759B (lt) 2001-02-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI20331A (sl) Bazične soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra
SI20330A (sl) Kisle soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra
US4448716A (en) Dipeptide sweetener-metal complexes
SI20328A (sl) Sladilne soli N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra
SI20329A (sl) Kovinski kompleksi N-/N-(3,3-dimetilbutil)-L-alfa-aspartil/-L-fenilalanin 1-metil estra
CZ2000815A3 (cs) Kyselé soli 1-metylesteru N-[N-(3,3- dimetylbutyl)-L-alfa-aspartyl]-L-fenylalaninu
MXPA00002539A (en) BASIC SALTS OF N-[N-(3,3-DIMETHYLBUTYL)-L-&amp;agr;-ASPARTYL]-L-PHENYLALANINE 1-METHYL ESTER
MXPA00002540A (en) ACID SALTS OF N-[N-(3,3-DIMETHYLBUTYL)-L-&amp;agr;-ASPARTYL]-L-PHENYLALANINE 1-METHYL ESTER
CZ2000814A3 (cs) Zásadité soli 1-metylesteru N-[N-(3,3- dimetylbutyl)-L-alfa-aspartyl]-L-fenylalaninu
MXPA00002552A (en) METAL COMPLEXES OF N-[N-(3,3-DIMETHYLBUTYL) -L-&amp;agr;-ASPARTYL]-L-PHENYLALANINE 1-METHYL ESTER
MXPA00002557A (en) SWEETENER SALTS OF N-[N-(3,3-DIMETHYLBUTYL) -L-&amp;agr;-ASPARTYL]-L-PHENYLALANINE 1-METHYL ESTER
CZ2000818A3 (cs) Komplexy 1-metylesteru N-[N-(3,3-dimetylbutyl)- L-alfa-aspartyl]-L-fenylalaninu s kovy
CZ2000819A3 (cs) Soli sladidla 1-metylesteru N-[N-(3,3- dimetylbutyl)-L-alfa-aspartyl]-L-fenylalaninu