PL204847B1 - Zamknięcie przeznaczone dla pojemnika - Google Patents

Zamknięcie przeznaczone dla pojemnika

Info

Publication number
PL204847B1
PL204847B1 PL365756A PL36575601A PL204847B1 PL 204847 B1 PL204847 B1 PL 204847B1 PL 365756 A PL365756 A PL 365756A PL 36575601 A PL36575601 A PL 36575601A PL 204847 B1 PL204847 B1 PL 204847B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
press
closure
anchor
container
anchoring
Prior art date
Application number
PL365756A
Other languages
English (en)
Other versions
PL365756A1 (pl
Inventor
Richard A. Gross
Original Assignee
Seaquist Closures Foreign Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Seaquist Closures Foreign Inc filed Critical Seaquist Closures Foreign Inc
Publication of PL365756A1 publication Critical patent/PL365756A1/pl
Publication of PL204847B1 publication Critical patent/PL204847B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D47/00Closures with filling and discharging, or with discharging, devices
    • B65D47/04Closures with discharging devices other than pumps
    • B65D47/06Closures with discharging devices other than pumps with pouring spouts or tubes; with discharge nozzles or passages
    • B65D47/08Closures with discharging devices other than pumps with pouring spouts or tubes; with discharge nozzles or passages having articulated or hinged closures
    • B65D47/0804Closures with discharging devices other than pumps with pouring spouts or tubes; with discharge nozzles or passages having articulated or hinged closures integrally formed with the base element provided with the spout or discharge passage
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D2401/00Tamper-indicating means
    • B65D2401/15Tearable part of the closure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zamknięcie przeznaczone dla pojemnika.
Ze stanu techniki są znane rozmaite zamknięcia pojemników, w których pierwsze otwarcie pokrywy lub struktury dozującej dzioba stwarza widoczny dowód otwarcia, nawet po jego ponownym zamknięciu. Zgłoszenia US 4 487 324 i 4 941 592 ujawniają zamknięcia, które zawierają opaskę lub język blokujący, który jest przymocowany albo do pokrywy albo do korpusu zamknięcia przy zastosowaniu pewnej liczby wyłamywanych żeberek, które utrzymują początkowo zamknięcie pokrywy na korpusie w położeniu zamkniętym. W celu pierwszego otworzenia zamknięcia, użytkownik musi wyłamać żeberka poprzez wepchnięcie lub pociągnięcie języka lub opaski.
Zgłoszenie USA nr 5 201 440 opisuje zamknięcie pojemnika, które zawiera korpus, przeznaczony do zamontowania na pojemniku. Korpus ten tworzy otwór dozujący. Pokrywa znajduje się na korpusie i przechodzi między położeniem otwartym a zamkniętym względem otworu dozującego. Element świadczący o naruszeniu występuje w postaci jednolitego przedłużenia, wystającego z pokrywy. Pierwsze wyłamywane żeberko łączy ten element z pokrywą. Z drugim wyłamywanym żeberkiem połączona jest kotew do innej części elementu, świadczącego o naruszeniu, zaś kotew ta jest ustalana przez korpus zamknięcia. Element świadczący o naruszeniu posiada możliwy do uchwycenia wyciągany język, który może zostać pociągnięty w celu całkowitego oderwania wyłamywanych żeberek, łączących element świadczący o naruszeniu z pokrywą i kotwą. Pozwala to na otwarcie pokrywy przy jednoczesnym uzyskaniu dowodu naruszenia zamknięcia.
Patent USA 5 875 907 ujawnia zamknięcie, przeznaczone dla pojemnika, które posiada korpus i pokrywę. Zamknięcie to zawiera element świadczący o naruszeniu, połączony z korpusem zamknięcia za pośrednictwem elementu kotwiącego, mieszczącego się w otworze przyjmującym element kotwiący, utworzonym w korpusie zamknięcia. Element świadczący o naruszeniu połączony jest także wzdłuż wyłamywanego złącza z pokrywą zamknięcia. Z elementu świadczącego o naruszeniu wychodzi element zatykający, który chowany jest w otworze przyjmującym element zatykający, utworzonym w korpusie. Gdy element świadczący o naruszeniu jest wciskany w celu wepchnię cia elementu zatykającego do otworu mieszczącego element zatykający, wyłamywane złącze ulega złamaniu, zaś element świadczący o naruszeniu pozostaje w położeniu wciśniętym. Stanowi to wskazanie tego, iż zamknięcie mogło już zostać wcześniej otwarte.
O ile omówione wyżej zamknięcia mogą dobrze spełniać zadania, dla jakich zostały zaprojektowane, to jednak pożądane jest opracowanie udoskonalonego, świadczącego o naruszeniu zamknięcia, które mogłoby być łatwo wytwarzane z pewnymi rodzajami pokryw lub elementów kontrolujących strumień i które, przed pierwszym otwarciem, mogłoby poprawiać estetykę zamknięcia. Byłoby również pożądane, aby takie świadczące o naruszeniu zamknięcie było łatwo formowalne w postaci jednego elementu, zawierającego pokrywę, korpus oraz element świadczący o naruszeniu, a także łatwo umieszczane po uformowaniu w położeniu gotowości wskazującym na naruszenie.
Korzystne byłoby ponadto, gdyby pierwsze otwarcie takiego udoskonalonego zamknięcia mogło być dokonane przez użytkownika stosunkowo łatwo. Po pierwszym otwarciu takiego udoskonalonego zamknięcia i jego ponownym zamknięciu, zamknięcie winno dawać bardzo wyraźne świadectwo uprzedniego otwarcia. Pożądane byłoby także, aby udoskonalone, świadczące o naruszeniu zamknięcie zawierało świadczący o naruszeniu element, który po zmianie jaka zaszła przy otwieraniu zamknięcia, nie powodowałby powstania oddzielnego kawałka, który wymaga wyrzucenia.
Zamknięcie przeznaczone dla pojemnika, zawierające korpus posiadający ściany zamykające pojemnik oraz dozujący otwór, przy czym od tych ścian odchodzi pokrywa do zakrywania dozującego otworu w położeniu zamkniętym pokrywy i odkrywania dozującego otworu w położeniu pokrywy oddalonym od położenia zamkniętego, przy czym pokrywa jest wyposażona w podzespół świadczący o naruszeniu, zawierający wciskaną część połączoną za pośrednictwem zawiasy z pokrywą oraz kotwiącą część połączoną z korpusem, według wynalazku charakteryzuje się tym, że wciskana część podzespołu świadczącego o naruszeniu jest połączona z kotwiącą częścią za pośrednictwem łamliwego połączenia, przez co wciskana część ma możliwość poruszania względem kotwiącej części wokół zawiasy w zakresie wystarczającym dla oddzielenia wciskanej części od kotwiącej części, przy czym pokrywa zawiera żeberka usytuowane w sąsiedztwie wciskanej części, które to żeberka są rozmieszczone w odstępach i są ciernie połączone z wciskaną częścią, gdy ta wciskana część zostanie przemieszczona wystarczająco do oddzielenia się od kotwiącej części, przez co żeberka utrzymują wciskaną część w oddaleniu od kotwiącej części.
PL 204 847 B1
Tylna ściana wciskanej części jest swobodnie przechylna od zawiasy aż do poziomu łamliwego połączenia.
Z korpusu wystaje kotwią cy element, na który zachodzi otwór kotwią cej części, przy czym ten kotwiący element jest odpowiednio zwymiarowany i ukształtowany dla dopasowania go do sprężystego umieszczenia w otworze dla przytrzymania kotwiącej części.
Wciskana część jest umieszczona ruchomo względem kotwiącej części poprzez skierowany promieniowo do wewnątrz nacisk, na wciskaną część, dla oddzielenia wciskanej części od kotwiącej części, przy czym wciskana część pozostaje przymocowana do pokrywy, bez tworzenia oddzielnego skrawka.
Wciskana część zostaje oddzielona od kotwiącej części wzdłuż łamliwego połączenia w trakcie przemieszczania wciskanej części w kierunku korpusu, przez co wciskana część tworzy względem korpusu występ, nadający się do zaczepienia palcem.
Korpus zawiera kotwiący element, zaś kotwiąca część zawiera otwór, przeznaczony do umieszczania w nim kotwiącego elementu dla przymocowania podzespołu świadczącego o naruszeniu do korpusu.
Korpus jest uformowany jako jednolita część pojemnika.
Korpus jest uformowany jako odrębny element, mocowany do pojemnika.
Ściana zawiera wgłębienie zwymiarowane odpowiednio do pomieszczenia kotwiącej części, zaś po umieszczeniu kotwiącej części we wgłębieniu, kotwiąca część i przyległe obszary ściany leżą zasadniczo w tej samej płaszczyźnie.
Łamliwe połączenie zawiera szczelinę rozdzielającą wciskaną część i kotwiącą część, a także liczne mostkowe elementy spinające szczelinę i rozciągające się pomiędzy wciskaną częścią a kotwiącą częścią.
Pokrywa zawiera żeberka usytuowane po przeciwnych stronach wgłębienia i posiadające wewnętrzne przedłużenie, przy czym podczas przemieszczania wciskanej części w celu jej oddzielenia od kotwiącej części, żeberka ciernie łączą się z wciskaną częścią, utrzymując ją w położeniu odchylonym.
Według wynalazku opracowano nowe zamknięcie, świadczące o naruszeniu, które dobrze pasuje i/lub zwiększa estetykę wyglądu pojemnika a dodatkowo może być łatwo otwierane przez użytkownika celem dozowania. Zamknięcie według wynalazku daje wyraźne świadectwo pierwszego otwarcia. Zamknięcie takie może być tak skonfigurowane, aby było łatwo formowalne w postaci jednego elementu, który może być montowany na pojemniku w stanie gotowości do wskazywania naruszenia, to jest gotowości do pierwszego otwarcia przez użytkownika.
Właściwości zamknięcia według wynalazku mogą być wykorzystane w rozmaitych konstrukcjach pojemnika dozującego lub zamknięć. Zamknięcie według wynalazku może być formowane w postaci jednolitego, niezależnego zamknięcia, które łączone jest zatrzaskowo w stanie gotowości do świadczenia o naruszeniu. Zamknięcie to może być wytwarzane tanim kosztem i jest łatwo instalowane na pojemniku.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny pierwszego przykładu wykonania zamknięcia według wynalazku, pokazanego w stanie otwartym, w takiej postaci w jakiej zostało uformowane, fig. 2 - widok z boku zamknięcia z fig. 1, fig. 3 - widok z góry zamknięcia z fig. 1, fig. 4 - widok z boku zamknięcia z fig. 1 w stanie cz ęściowo zł o ż onym, z zamknię tą pokrywą , fig. 5 - widok w przekroju poprzecznym zamknię cia z fig. 4, fig. 6 - widok w częściowym przekroju poprzecznym zamknięcia z fig. 5 w stanie całkowicie złożonym lub w konfiguracji zamontowania na szyjce pojemnika, fig. 7 - widok w przekroju poprzecznym zamknięcia z fig. 6 po naruszeniu podzespołu wskazującego na naruszenie w celu umożliwienia otwarcia pokrywy, fig. 8 - widok perspektywiczny zamknięcia w stanie zamkniętym i w końcowej konfiguracji, odpowiadającej konfiguracji, przedstawionej na fig. 6, a fig. 9 - widok perspektywiczny zamknięcia z fig. 8 po wyłamaniu podzespołu świadczącego o naruszeniu.
Na fig. 1-9 zilustrowano dozujące zamknięcie 20 według wynalazku. Zamknięcie 20 dostarczane jest w postaci odrębnie wytwarzanej jednostki, przeznaczonej do zamontowania na wierzchu pojemnika 22, takiego jak szyjka 22a pojemnika (przedstawiona częściowo na fig. 6). Należy zauważyć jednak, że rozważa się, iż w pewnych zastosowaniach może być pożądane uformowanie zamknięcia 20 w postaci jednolitej części lub też przedłużenia pojemnika 22.
PL 204 847 B1
W zilustrowanym przykł adzie wykonania, zamknię cie 20 jest formowane w postaci jednolitej struktury z materiału termoplastycznego, takiego jak polietylen lub polipropylen. Zwykle zamknięcie 20 jest formowane w stanie otwartym, jak zilustrowano na fig. 1 i 2.
Jak pokazano na fig. 1 i 2, zamknięcie 20 zawiera pokrywę 24 oraz korpus 26. Pokrywa 24 połączona jest z korpusem 26 za pośrednictwem zawiasy 30. Korzystnie, zawiasa 30 jest zawiasą typu zatrzaskowego, uformowaną integralnie z pokrywą 24 i korpusem 26 w jednolicie uformowanej strukturze. Zilustrowana zatrzaskowa zawiasa 30 jest zawiasą konwencjonalną, jak opisano w patencie USA nr US 5 642 824. Zawiasa zatrzaskowa z łatwością utrzymuje pokrywę 24 w stanie otwartym podczas dozowania zawartości pojemnika w miejscu zastosowania. Ewentualnie, pokrywa 24 może być całkowicie uwiązana lub usuwana z korpusu 26 zamknięcia 20.
Korpus 26 zamknięcia zawiera ścianę 36, która tworzy dolny otwór 42, przeznaczony do przyjęcia szyjki 22a pojemnika 22 (jak zilustrowano na fig. 6). Ściana 36 przystosowana jest do otoczenia i sprzę gnię cia szyjki 22a pojemnika 22. Fartuch 36 zawierać moż e konwencjonalne nagwintowanie 44, które sprzęga konwencjonalne nagwintowanie 22b na pojemniku w celu przymocowania korpusu 26 zamknięcia do szyjki 22a pojemnika 22.
Wokół otworu 42 uformowana jest konwencjonalna, świadcząca o naruszeniu opaska 43 typu zamknięcie-pojemnik. Na fig. 1, 2, 4 i 5 zilustrowano świadczącą o naruszeniu opaskę 43 w stanie wstępnym, przed prawidłowym uformowaniem w celu połączenia z pojemnikiem. Na fig. 6, 7, 8 i 9 pokazano całkowicie uformowaną opaskę 43 świadczącą o naruszeniu. Na fig. 6, świadcząca o naruszeniu opaska 43 przedstawiona została w stanie całkowicie uformowanym i połączonym z szyjką 22a pojemnika.
Z górnego końca ściany 36 rozciąga się radialnie do wewnątrz ściana 48 (fig. 1) tworząca denko. Denko zawiera rozciągającą się ku górze cylindryczną ścianę 52, tworzącą otwór dozujący 56. Na zewnątrz od ściany 48, górny koniec ściany 36 tworzy boczne ramiona 64, 66.
Pokrywa 24 zawiera spodnie powierzchnie 68, 70, które opierają się na bocznych ramionach 64, 66, gdy pokrywa 24 jest zamknięta na korpusie 26. Pokrywa 24 zawiera także pierścień ustalający 74 ze ściętą krawędzią 76, która jest tak zwymiarowana, aby suwała się w dół wokół cylindrycznej ściany 52 (jak pokazano na fig. 5 i 6). Pierścień ustalający 74 zawiera radialne zgrubienie uszczelniające 74a, które tworzy uszczelnienie względem zewnętrznej powierzchni ściany 52. Pokrywa 24 zawiera ponadto na swej wewnętrznej powierzchni pierścień wspierający 153 (fig. 5 i 6). Pierścień wspierający 153 podtrzymuje pokrywę, tak aby wytrzymywała skierowane w dół siły, wytwarzane przy formowaniu opaski 43 świadczącej o naruszeniu.
Pokrywa 24 posiada zewnętrzną ścianę obwodową 86. Ściana ta zawiera zasadniczo prostokątne wycięcie 87 po jej przedniej stronie („przednia strona”, gdy pokrywa znajduje się w stanie gotowości do wskazywania naruszenia, jak pokazano na fig. 6). Z górnej krawędzi wycięcia 87 rozciąga się podzespół świadczący o naruszeniu 94 („górna krawędź”, gdy pokrywa znajduje się w stanie gotowości do wskazywania naruszenia, jak pokazano na fig. 6). Podzespół świadczący o naruszeniu 94 połączony jest z pokrywą 24 na górnej krawędzi za pośrednictwem zawiasy 110 i zawiera część wciskaną 116 oraz kotwiącą część 120.
Podzespół świadczący o naruszeniu 94 jest korzystnie zakrzywiony w celu pasowania w zewnętrzne kontury korpusu 26 i pokrywy 24 (jak pokazano na fig. 8). Zawiasa 110 jest korzystnie uformowana wraz z zamknięciem 20 w postaci odcinka materiału o zmniejszonej grubości.
Wycięcie 140 rozciąga się do wnętrza ściany 36 po jego przedniej stronie. Wycięcie 140 jest tak zwymiarowane, aby pomieściło kotwiącą część 120 podzespołu świadczącego o naruszeniu 94, gdy kotwiąca część 120 obracana jest do swego położenia gotowości wskazywania naruszenia. Wycięcie to jest korzystnie zwymiarowane i ukształtowane, tak aby mieściło kotwiącą część 120 przy bliskim dopasowaniu lub z ciasnym prześwitem. Pozwala to na to, aby podzespół 94 i ściana 36 leżały zasadniczo w zewnętrznej powierzchni (fig. 6 i 8). Drugie, sąsiednie wycięcie 141 pozwala na uformowanie zamknięcia w formie razem z elementem kotwiącym 130 (opisywanym w niniejszym szczegółowo), bez bocznych części formy. Wokół ściany 36 aż do wycięć 140, 141 rozciąga się podniesiona, karbowana powierzchnia 143, tworząca powierzchnię chwytną.
Jak pokazano na fig. 3, wciskana część 116 oraz kotwiąca część 120 połączone są za pośrednictwem wyłamywanego połączenia 124. Wyłamywane połączenie 124 może być formowane razem z zamknięciem 20 w postaci odcinka materiału o mniejszej grubości, określonego przez wewnętrzny karb lub rowek. Wyłamywane połączenie 124 może być również celowo osłabionym połączeniem, utworzonym przez częściowe nacięcie grubości wyłamywanego połączenia 124 poprzez perforację,
PL 204 847 B1 zarysowanie, nacięcie lub też powstałe w wyniku odpowiedniego doboru materiału, pocienienie lub zastosowanie innych środków w celu utworzenia łatwo wyłamywanego połączenia między wciskaną częścią 116 a kotwiącą częścią 120. Według korzystnego przykładu wykonania, wyłamywane połączenie zawiera zasadniczo liniową szczelinę 125, mostkowaną przez dwa żeberka lub mostki 124a, 124b, jak pokazano na fig. 3. Mostki te są stosunkowo łatwo wyłamywane przez siłę, wywieraną na wyłamywane połączenie.
Ze ściany 36 wystaje element kotwiący 130. Element kotwiący 130 posiada szyjkę 132, która kończy się zaokrągloną cylindryczną głowicą 134 (zilustrowaną najwyraźniej na fig. 1 i 4). Element kotwiący 130 rozciąga się od centralnego obszaru wycięcia 140.
Kotwiąca część 120 świadczącego o naruszeniu podzespołu 94 zawiera otwór 138, przyjmujący element kotwiący. Otwór 138 ma średnicę nieco mniejszą niż średnica głowicy 134.
Podczas składania, pokrywa 24 jest początkowo zamknięta na korpusie 26 poprzez obrócenie jej o 180° do położenia, pokazanego na fig. 4 i 5. W tym położeniu pokrywy 24, podzespół 94 znajduje się w dalszym ciągu w swym początkowym, lub pierwotnym po uformowaniu położeniu, rozciągającym się na zewnątrz od przodu ściany obwodowej 86 pokrywy. Podzespół świadczący o naruszeniu 94 jest następnie obracany wokół zawiasy 110 w dół o około 90° w kierunku A (oznaczonym strzałką na fig. 4 i 5), a następnie połączony zatrzaskowo z elementem kotwiącym 130. Otwór 138 o kotwiącej części 120, chwyta element kotwiący 130, jak pokazano na fig. 6 i 8.
Gdy podzespół świadczący o naruszeniu 94 jest obracany i naciskany do położenia gotowości wskazywania naruszenia, głowica 134 jest zwymiarowana w celu przepchnięcia przez otwór 138, dzięki sprężystemu odkształceniu głowicy i/lub sprężystemu rozciągnięciu kotwiącej części 120 wokół otworu 138. Konturowa powierzchnia głowicy 134 może zatem tymczasowo rozciągać otwór 138 do większej średnicy i/lub głowica ta może być chwilowo odkształcana, tak aby umieścić głowicę. Otwór 138 i/lub głowica 134 powracają do swych początkowych, nie zdeformowanych kształtów, po przejściu głowicy przez kotwiącą część 120 na przednią stronę otworu 138, tak aby ustalić kotwiącą część 120 zatrzaskowo na elemencie kotwiącym 130. Otwór 138 opasuje wtedy szyjkę 132.
Na fig. 6 zilustrowano zamknięcie 20 po obróceniu podzespołu 94 w dół i zakotwieniu go do ściany 36 korpusu. Zamknięcie 20 znajduje się w stanie gotowości wskazywania naruszenia, w którym jest przygotowane do pierwszego otwarcia przez użytkownika. Głowica 134, po umieszczeniu jej zatrzaskowo w otworze 138, została młotkowana lub spłaszczona, tak iż kotwiąca część 120 nie może zostać wyciągnięta na zewnątrz z głowicy 134 bez złamania czy zerwania głowicy 134 lub ściany 36. Element kotwiący 130 mocuje kotwiącą część 120 podzespołu 94 do korpusu 26 w miejscu, które znajduje się poniżej, ale w sąsiedztwie przestrzeni naciskowej 148. Przestrzeń naciskowa 148 znajduje się generalnie wewnątrz pokrywy 24, pomiędzy ścianą 52 a wciskaną częścią 116. Wciskana część 116 podzespołu 94 stanowi nie podtrzymywane przęsło nad przestrzenią naciskową 148, od wyłamywanego połączenia 124 do zawiasy 110.
Jak pokazano na fig. 5 i 6, ściana 52 może dźwigać zespół kontroli strumienia 147, który reguluje strumień, płynący przez otwór 56. Zespół 147 może zawierać elastyczny zawór 148, umocowany między wewnętrznym kołnierzem 149 ściany 52 a zatrzaskowym ustalaczem zaworu 151. Z dolnej powierzchni ściany 48 korpusu zamknięcia wystaje pierścieniowa, elastyczna uszczelka 145 o kształcie „kleszczy kraba”, służąca do uszczelnienia o wierzchnią powierzchnię szyjki 22a pojemnika, tak aby uzyskać nieprzepuszczalne dla cieczy uszczelnienie między korpusem 26 zamknięcia a szyjką 22a pojemnika. Oczywiście, zastosowane mogą zostać inne rodzaje uszczelek korpusu zamknięcia pojemnika.
Nagwintowanie 44 ściany 36 sprzęga się z nagwintowaniem 22b szyjki 22a pojemnika w celu zdejmowanego zamocowania zamknięcia 20 na pojemniku 22. Korpus 26 zamknięcia może być również zdejmowalnie przymocowany do pojemnika 22 przy zastosowaniu zatrzaskowego zgrubienia i rowka lub też przy zastosowaniu innych środków. Ewentualnie, korpus 26 zamknięcia może być przymocowany na stałe do pojemnika za pośrednictwem odpowiedniego pasowania zatrzaskowego lub też przy zastosowaniu roztapiania indukcyjnego, roztapiania ultradźwiękowego, klejenia lub tym podobnie, zależnie od materiałów stosowanych do wykonania pojemnika i zamknięcia. Ponadto, zamknięcie 20 może w pewnych zastosowaniach być wykonane w postaci jednolitego elementu lub przedłużenia pojemnika 22.
Pojemnik 22 (fig. 6) posiada zwykle konwencjonalny wylot lub otwór 22c, który tworzy dostęp do wnętrza pojemnika i zawartego w nim produktu. Produktem tym może być na przykład płynny artykuł spożywczy. Produktem tym może być również dowolna inna stała, ciekła lub gazowa substancja, włą6
PL 204 847 B1 czając w to, ale nie ograniczając, artykuł spożywczy, środek do pielęgnacji ciała, przemysłowy lub domowy środek czyszczący, farba, środek do uzupełniania ścian lub inna kompozycja chemiczna (przeznaczona na przykład do zastosowań, związanych z wytwarzaniem, konserwacją komercyjną lub domową, budownictwem, remontem, a także rolnictwem), i tym podobne.
W zilustrowanym przykładzie wykonania (fig. 6), szyjka 22a pojemnika rozciąga się od wydrążonego korpusu 22d i tworzy wylot pojemnika lub otwór 22c. Szyjka pojemnika 22a może mieć (ale nie musi) kołowy przekrój poprzeczny, zaś korpus 22d pojemnika może mieć inny kształt przekroju poprzecznego, na przykład owalny. Z drugiej strony, pojemnik 22 może mieć zasadniczo jednorodny kształt na całej swej długości lub wysokości, bez jakiejkolwiek części szyjki o mniejszej średnicy czy innym przekroju poprzecznym.
Pojemnik 22 może być pojemnikiem ściskanym o elastycznych ścianach lub też ścianach, które mogą być chwytane przez użytkownika i ściskane w celu zwiększenia ciśnienia wewnątrz pojemnika, tak aby wycisnąć produkt na zewnątrz poprzez zamknięcie 20, gdy zamknięcie 20 jest otwarte. Pojemnik taki będzie miał zwykle wystarczającą swoistą sprężystość, aby po zaprzestaniu działania sił ściskających, ściany pojemnika wróciły do swego normalnego kształtu. Struktura taka jest korzystna w wielu zastosowaniach, ale nie musi być konieczna czy korzystna w innych aplikacjach, które są zasadniczo sztywne. W tego rodzaju sztywnym pojemniku obecny może być tłok, służący do pomocy w dozowaniu produktu, zwłaszcza produktu stosunkowo lepkiego.
Jak zilustrowano na fig. 7, gdy zamknięcie 20 ma zostać otwarte po raz pierwszy, wciskana część 116 jest wciskana na siłę do wewnątrz w kierunku B. Wciskana część 116 zagina się wokół zawiasy 110, a wyłamywane połączenie 124 jest w wyniku tego łamane i rozdzielane na swobodne krawędzie 150a i 150b. Wciskana część odgina się do wnętrza przestrzeni naciskowej 148. Korzystnie, mostki 124a, 124b są wyłamywane przy dolnej krawędzi 150b i unoszone wraz z wciskaną częścią 116 w celu pozostawienia stosunkowo gładkiej powierzchni na krawędzi 150b. Jednym przykładowym zastosowaniem zamknięcia jest użycie go na butelce do picia. Gładka krawędź 150b jest korzystna dla komfortu użytkownika podczas wkładania ściany 52 między wargi użytkownika.
Wciskana część 116 utrzymywana jest w położeniu cofniętym, przedstawionym na fig. 7, przez karby 155a, 155b (przedstawione na fig. 1). Wciskana część 116 wpychana jest ściśle między karby 155a, 155b i utrzymywana między nimi przez siłę tarcia.
Pokrywa 24 może być podważana z korpusu 26 poprzez popchnięcie ku górze przez palec względem odgiętej wciskanej części 116, przy czym palec umieszczany jest w zewnętrznej przestrzeni 157, utworzonej przez ruch wciskanej części 116 do wnętrza przestrzeni naciskowej 148. Zewnętrzna przestrzeń 157 tworzona jest przez wycięcie 87 (fig. 1) w ścianie bocznej 86 oraz wciskaną część 116.
Na fig. 8 zilustrowano zamknięcie 20 w stanie całkowitego złożenia. Kotwiąca część 120 jest zakrzywiona i pasuje z ciasnym prześwitem do wycięcia 140. Głowica 134 elementu kotwiącego 130 uległa spłaszczeniu w wyniku młotkowania, tak iż leży zasadniczo w jednej płaszczyźnie z kotwiącą częścią 120.
Na fig. 9 zilustrowano zamknięcie 20 bezpośrednio po wgięciu wciskanej części 116 do wewnątrz w celu złamania wyłamywanego połączenia 124 (fig. 1). Wycięcie 87 w ścianie bocznej pokrywy 86 (fig. 9) oraz wciskana część 116 tworzą zewnętrzną przestrzeń 157, użyteczną do umieszczenia w niej palca użytkownika w celu podważenia pokrywy 24 z korpusu 26.
Pomimo, iż w przykładach wykonania zaznaczono pojedynczy element kotwiący 130, w zakresie wynalazku leży obecność wielu elementów kotwiących, z których każdy może być, przykładowo, identyczny z elementem kotwiącym 130. Kotwiąca część 120 miałaby wtedy pewną liczbę odpowiednich otworów, służących do umieszczenia elementów kotwiących. Liczne elementy kotwiące mogą dawać pewniejsze mocowanie kotwiącej części 120 do ściany 36.
Ewentualnie, opisane powyżej pojedyncze lub liczne elementy kotwiące 130 mogą zostać zastąpione przez jeden lub większą liczbę biegnących poprzecznie elementów podobnych do ściany, gdzie każdy podobny do ściany element posiada powiększony dalszy koniec w postaci ciągłej głowicy o powię kszonym przekroju poprzecznym. Każ dy z takich elementów podobnych do ś ciany posiada przekrój poprzeczny, odpowiadający przekrojowi poprzecznemu elementowi kotwiącemu 130, jak pokazano na fig. 2, ale każdy z elementów podobnych do ściany winien być poprzecznie wydłużony w kierunku do wnętrza i na zewnątrz płaszczyzny z fig. 2. Kotwią ca część 120 tworzyłaby wówczas wydłużone szczeliny, służące do przyjęcia wydłużonych części czołowych elementów podobnych do ściany, które spełniają zadanie elementów kotwiących.
PL 204 847 B1
Jak można wnioskować z powyższego opisu, wynalazek dostarcza zamknięcie świadczące o naruszeniu, które korzystnie utrzymuje podzespół ś wiadczą cy o naruszeniu 94, w nietypowej konfiguracji, bez tworzenia oddzielnie wyrzucanego kawałka. Korpus 26, pokrywa 24, a także podzespół świadczący o naruszeniu 94, mogą być korzystnie formowane z materiału termoplastycznego w postaci jednolitej struktury. Zawiasa 110, oraz wyłamywane połączenie 124, mogą być wytwarzane w procesie formowania lub też po formowaniu - w innych procesach.
Wynalazek może również wykorzystywać inne formy poruszania się podzespołu świadczącego o naruszeniu 94, w celu złamania wyłamywanego połączenia 124, takie jak poślizg lub obrót.

Claims (11)

1. Zamknię cie przeznaczone dla pojemnika, zawierają ce korpus posiadają cy ś ciany zamykające pojemnik oraz dozujący otwór, przy czym od tych ścian odchodzi pokrywa do zakrywania dozującego otworu w położeniu zamkniętym pokrywy i odkrywania dozującego otworu w położeniu pokrywy oddalonym od położenia zamkniętego, przy czym pokrywa jest wyposażona w podzespół świadczący o naruszeniu, zawierający wciskaną część połączoną za pośrednictwem zawiasy z pokrywą oraz kotwiącą część połączoną z korpusem, znamienne tym, że wciskana część (116) podzespołu świadczącego o naruszeniu jest połączona z kotwiącą częścią (120) za pośrednictwem łamliwego połączenia (124), przez co wciskana część (116) ma możliwość poruszania względem kotwiącej części (120) wokół zawiasy (110) w zakresie wystarczającym dla oddzielenia wciskanej części (116) od kotwiącej części (120), przy czym pokrywa (24) zawiera żeberka (155a, 155b) usytuowane w sąsiedztwie wciskanej części (116), które to żeberka (155a, 155b) są rozmieszczone w odstępach i są ciernie połączone z wciskaną częścią (116), gdy ta wciskana część (116) zostanie przemieszczona wystarczająco do oddzielenia się od kotwiącej części (120), przez co żeberka (155a, 155b) utrzymują wciskaną część (116) w oddaleniu od kotwiącej części (120).
2. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, ż e tylna ściana wciskanej części (116) jest swobodnie przechylna od zawiasy (110) aż do poziomu łamliwego połączenia (124).
3. Zamknięcie wedł ug zastrz. 1, znamienne tym, ż e z korpusu (26) wystaje kotwią cy element (130), na który zachodzi otwór (138) kotwiącej części (120), przy czym ten kotwiący element (130) jest odpowiednio zwymiarowany i ukształtowany dla dopasowania go do sprężystego umieszczenia w otworze (138) dla przytrzymania kotwią cej części (120).
4. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że wciskana część (116) jest umieszczona ruchomo względem kotwiącej części (120) poprzez skierowany promieniowo do wewnątrz nacisk, na wciskaną część (116), dla oddzielenia wciskanej części (116) od kotwiącej części (120), przy czym wciskana część (116) pozostaje przymocowana do pokrywy (24), bez tworzenia oddzielnego skrawka.
5. Zamknięcie według zastrz. 4, znamienne tym, że wciskana część (116) zostaje oddzielona od kotwiącej części (120) wzdłuż łamliwego połączenia (124) w trakcie przemieszczania wciskanej części (116) w kierunku korpusu (26), przez co wciskana część (116) tworzy względem korpusu (26) występ, nadający się do zaczepienia palcem.
6. Zamknię cie wedł ug zastrz. 4, znamienne tym, ż e korpus (26) zawiera kotwią cy element (130), zaś kotwiąca część (120) zawiera otwór (138), przeznaczony do umieszczania w nim kotwiącego elementu (130) dla przymocowania podzespołu świadczącego o naruszeniu (94) do korpusu (26).
7. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że jego korpus (26) jest uformowany jako jednolita część pojemnika (22).
8. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że jego korpus (26) jest uformowany jako odrębny element, mocowany do pojemnika (22).
9. Zamknięcie wedł ug zastrz. 1, znamienne tym, ż e ś ciana (36) zawiera wgłębienie (140) zwymiarowane odpowiednio do pomieszczenia kotwiącej części (120), zaś po umieszczeniu kotwiącej części (120) we wgłębieniu (140), kotwiąca część (120) i przyległe obszary ściany (36) leżą zasadniczo w tej samej płaszczyźnie.
10. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że łamliwe połączenie (124) zawiera szczelinę (125) rozdzielającą wciskaną część (116) i kotwiącą część (120), a także liczne mostkowe elementy (124a, 124b) spinające szczelinę (125) i rozciągające się pomiędzy wciskaną częścią (116) a kotwiącą częścią (120).
PL 204 847 B1
11. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że pokrywa (24) zawiera żeberka (155a, 155b) usytuowane po przeciwnych stronach wgłębienia (87) i posiadające wewnętrzne przedłużenie, przy czym podczas przemieszczania wciskanej części (116) w celu jej oddzielenia od kotwiącej części (120), żeberka (155a, 155b) ciernie łączą się z wciskaną częścią (116), utrzymując ją w położeniu odchylonym.
PL365756A 2000-06-20 2001-06-18 Zamknięcie przeznaczone dla pojemnika PL204847B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/597,427 US6269986B1 (en) 2000-06-20 2000-06-20 Dispensing closure with tamper evident lid panel
PCT/US2001/041025 WO2001098168A1 (en) 2000-06-20 2001-06-18 Dispensing closure with tamper evident lid panel

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL365756A1 PL365756A1 (pl) 2005-01-10
PL204847B1 true PL204847B1 (pl) 2010-02-26

Family

ID=24391457

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL365756A PL204847B1 (pl) 2000-06-20 2001-06-18 Zamknięcie przeznaczone dla pojemnika

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6269986B1 (pl)
EP (3) EP1834892B1 (pl)
JP (1) JP2003535781A (pl)
CN (3) CN1222445C (pl)
AR (1) AR030235A1 (pl)
AU (2) AU2001273593B2 (pl)
BR (1) BR0111527A (pl)
CA (1) CA2405639C (pl)
CZ (1) CZ20024145A3 (pl)
DE (2) DE60139519D1 (pl)
ES (2) ES2288970T3 (pl)
HK (1) HK1056861A1 (pl)
MX (1) MXPA02010416A (pl)
PL (1) PL204847B1 (pl)
RU (1) RU2271324C2 (pl)
WO (1) WO2001098168A1 (pl)

Families Citing this family (90)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6655553B2 (en) 2000-10-25 2003-12-02 Seaquist Closures Foreign, Inc. Dispensing closure with tamper-evident sleeve
US6631820B2 (en) * 2000-12-22 2003-10-14 Seaquist Closures Foreign, Inc. Tamper-evident dispensing closure with partial breakaway cover
US7281638B2 (en) * 2001-07-24 2007-10-16 Obrist Closures Switzerland Gmbh Snap-hinge closure with tamper-evident lid and method of making
DE20115489U1 (de) * 2001-09-20 2001-12-06 Seaquist-Löffler Kunststoffwerk GmbH, 94078 Freyung Abgabeverschluß für fließfähiges Gut enthaltende Behälter
US6739781B2 (en) * 2002-04-22 2004-05-25 Seaquist Closures Foreign, Inc. Scrubbing structure
ES2315533T3 (es) * 2002-07-03 2009-04-01 Obrist Closures Switzerland Gmbh Recipiente hidrosoluble.
FR2848992B1 (fr) * 2002-12-23 2005-08-19 Seaquist General Plastics Dispositif d'obturation pour ouverture de recipient.
US20050061014A1 (en) * 2003-09-22 2005-03-24 George Cannan Extension for top of refrigerant can for dispensing without a valve
MY137973A (en) * 2003-10-31 2009-04-30 Obrist Closures Switzerland A tamper-evident closure
US6948643B1 (en) * 2004-01-22 2005-09-27 Owens-Illinois Closure Inc. Fill-through container and closure package
AU2005256602B2 (en) * 2004-06-23 2010-09-02 Obrist Closures Switzerland Gmbh Wadless closure
EP1786698B1 (en) * 2004-06-30 2008-09-17 Obrist Closures Switzerland GmbH Dispensing closure
MX2007000463A (es) * 2004-07-16 2007-03-29 Obrist Closures Switzerland Valvula.
FR2874351B1 (fr) * 2004-08-20 2008-06-27 Pascal Gons Procede de moulage et assemblage de pieces et tete pour distributeur de produit notamment issue dudit procede
FR2883261B1 (fr) * 2005-03-16 2008-10-10 Qualipac Soc Par Actions Simpl Bouchon a couvercle articule et languette de surete
US20080105644A1 (en) * 2005-04-29 2008-05-08 Douglas Marcus H L Tamper-Evident Closure
DE102005038929A1 (de) * 2005-08-17 2007-02-22 Seaquist-Löffler Kunststoffwerk Gmbh Abgabeverschluß
US7721907B2 (en) * 2005-11-22 2010-05-25 Rexam Closure Systems Inc. Child-resistant flip-top dispensing closure and package
AU2007231559B2 (en) * 2006-03-29 2012-03-22 Cormack Packaging Pty Ltd Closure with elliptical nozzle, overcap and tamper evident means
GB0608433D0 (en) * 2006-04-28 2006-06-07 Obrist Closures Switzerland Closure with RFID device
DE502006009131D1 (de) * 2006-05-19 2011-04-28 Seaquist Loeffler Kunststoffwerk Gmbh Verfahren zur herstellung einer verschlussvorrichtung für einen behälter
GB2442227A (en) 2006-08-22 2008-04-02 Obrist Closures Switzerland A tamper-evident closure
JP4947775B2 (ja) * 2006-08-28 2012-06-06 日本クラウンコルク株式会社 紙パック用キャップ
WO2008060533A2 (en) * 2006-11-14 2008-05-22 Alcoa Closure Systems International, Inc. Tamper-indicating dispensing closure
GB2450940B (en) * 2007-07-13 2011-11-30 Obrist Closures Switzerland Tamper-evident closure
GB2450939B (en) 2007-07-13 2012-02-01 Obrist Closures Switzerland Tamper-Evident closure
US20100219186A1 (en) * 2007-08-09 2010-09-02 Kikkoman Corporation Plastic cap having a pouring protrusion
US20090084814A1 (en) * 2007-10-02 2009-04-02 Seaquist Closures L.L.C.. Closure with liner piercing movable spout
GB0721330D0 (en) 2007-10-31 2007-12-12 Obrist Closures Switzerland Tamper Evident closure
US20100320168A1 (en) * 2008-02-19 2010-12-23 Martin Carey Bull Child-resistant closure
GB0806190D0 (en) * 2008-04-04 2008-05-14 Obrist Closures Switzerland A closure
EP2308765B1 (en) * 2008-07-11 2014-01-29 Hosokawa Yoko Co., Ltd. Pour opening member for packaging bag
GB0816643D0 (en) * 2008-09-11 2008-10-22 Obrist Closures Switzerland A closure
ATE546380T1 (de) 2008-11-04 2012-03-15 Aptargroup Inc Verschluss mit drehbarem ausgiesser zum durchstossen einer membran
US8628056B2 (en) * 2009-02-02 2014-01-14 Aptargroup, Inc. Dual sealing system for use with a probe
JP5268793B2 (ja) * 2009-06-16 2013-08-21 日本クロージャー株式会社 ヒンジキャップ
EP2292518A1 (en) * 2009-09-02 2011-03-09 Nestec S.A. One-piece packaging comprising a container and a closure
USD630093S1 (en) 2010-06-11 2011-01-04 Obrist Closures Switzerland Gmbh Closure
WO2012021084A1 (ru) * 2010-08-12 2012-02-16 Prozumenshikov Andrei Borisovich Укупорочное устройство
CN103402884A (zh) 2011-03-03 2013-11-20 万通集团公司 具有显窃启特征的封闭物
US9546027B2 (en) * 2011-05-10 2017-01-17 The Clorox Company Irremovable closure
FR2976921B1 (fr) * 2011-06-24 2013-07-12 Tetra Laval Holdings & Finance Dispositif de bouchage d'un col de recipient
DE102011112616A1 (de) * 2011-09-08 2013-03-14 Krallmann Kunststoffverarbeitung Gmbh Klappdeckelverschluss
USD720622S1 (en) 2011-11-30 2015-01-06 Tc Heartland Llc Bottle with cap
USD738732S1 (en) 2011-11-30 2015-09-15 Tc Heartland Llc Bottle with cap
JP6032941B2 (ja) * 2012-05-21 2016-11-30 東京ライト工業株式会社 キャップのタンパーエビデンス構造
FR3007299B1 (fr) * 2013-06-24 2015-11-27 Lindal France Diffuseur
JP6569212B2 (ja) * 2013-12-24 2019-09-04 キョーラク株式会社 粘稠物収納容器
WO2015128091A1 (en) * 2014-02-28 2015-09-03 Ferrari, Silvia Reclosable stopper revealing a first opening
US9868570B2 (en) 2014-02-28 2018-01-16 Silvia Ferrari Reclosable stopper revealing a first opening
US10173811B2 (en) * 2014-06-18 2019-01-08 Weatherchem Corporation Dual hinge flip cap closure
UA95597U (uk) * 2014-07-24 2014-12-25 Vitalii Mykolaiovych Borysenko Універсальна система кріплення з зовнішніми пристроями
ES2745450T3 (es) * 2014-08-07 2020-03-02 Aptargroup Inc Cierre para un recipiente y utensilio para ello
US9682804B2 (en) 2015-04-08 2017-06-20 Aptargroup, Inc. Flow control device and process
GB201613920D0 (en) * 2016-08-12 2016-09-28 Obrist Closures Switzerland Tamper Evident Closure
DE102016222682B3 (de) * 2016-11-17 2017-10-05 Aptar Radolfzell Gmbh Austragkopf für einen Flüssigkeitsspender und Flüssigkeitsspender mit einem solchen Austragkopf
EP3323753B1 (de) * 2016-11-17 2019-08-07 Aptar Radolfzell GmbH Austragkopf und flüssigkeitsspender mit einem solchen austragkopf
CN108263743B (zh) * 2017-01-04 2020-03-31 Wm.雷格利 Jr.公司 包括适于盖子的可移除互锁区段的容器
WO2018192797A1 (de) * 2017-04-21 2018-10-25 Capartis Ag Verschluss mit deckelkappe
RU175671U1 (ru) * 2017-04-28 2017-12-13 Открытое Акционерное Общество "Фаберлик" Колпачок с индикатором вскрытия
EP3687917A4 (en) * 2017-09-28 2020-10-14 AptarGroup, Inc. CONTAINER CLOSURE
CN108313499A (zh) * 2018-01-11 2018-07-24 中山市华宝勒生活用品实业有限公司 一种可转动开合的防盗盖
EP3539608A1 (en) 2018-03-12 2019-09-18 Xerediem Medical Devices, Inc. Port closure system
CN208963706U (zh) * 2018-04-26 2019-06-11 上海珂明注塑系统科技有限公司 一种快餐盒
AU2019311219A1 (en) * 2018-07-26 2021-03-18 Creanova Universal Closures Ltd. Closure
US11066215B2 (en) * 2018-12-03 2021-07-20 Ink Projects Llc Tattoo bottle with secure lid
USD949692S1 (en) * 2018-12-03 2022-04-26 Ink Projects Llc Tattoo ink bottle cap
ES1226061Y (es) * 2019-02-18 2019-05-28 Bericap Sa Tapon con sistema de seguridad de apertura
FR3093709B1 (fr) * 2019-03-13 2021-08-27 United Caps France Bouchon pour récipient rigide
IT201900006724A1 (it) * 2019-05-10 2020-11-10 Silvia Ferrari Tappo asettico per contenitori a evidenza di avvenuta prima apertura
US11396408B2 (en) 2019-08-05 2022-07-26 Yeti Coolers, Llc Lid for container
US11214414B2 (en) * 2019-09-18 2022-01-04 Silgan White Cap LLC Tamper evident flip cap
EP4043360A4 (en) * 2019-10-10 2023-11-29 Jin Hee Ahn CONTAINER CAP AND CONTAINER PROVIDED WITH SAID CAP AND COUPLED TO THE LATTER
JP7375470B2 (ja) * 2019-10-30 2023-11-08 セイコーエプソン株式会社 レバー、液体収容装置、および、液体噴射装置
US11059633B2 (en) 2019-10-31 2021-07-13 Cheer Pack North America Flip-top closure for container
ES2907215T3 (es) * 2019-11-07 2022-04-22 Aptar Freyung Gmbh Cierre con tapa abatible inviolable
CN115190857B (zh) * 2019-11-07 2024-05-24 阿帕达弗赖翁有限公司 封闭装置
GB201918317D0 (en) * 2019-12-12 2020-01-29 Obrist Closures Switzerland Closure
FR3107518B1 (fr) 2020-02-21 2022-02-18 Lindal France Diffuseur pour actionner la valve d'un générateur d'aérosol
GB2593765B (en) * 2020-04-02 2023-09-06 Greif Int Holding Bv Insert mouldable and ultrasonically weldable closure assembly for plastic packaging
USD957196S1 (en) 2020-10-27 2022-07-12 Yeti Coolers, Llc Bottle
WO2022184673A1 (de) * 2021-03-01 2022-09-09 Z-Werkzeugbau-Gmbh Verschluss
USD1015804S1 (en) 2021-09-15 2024-02-27 Yeti Coolers, Llc Lid
USD1036936S1 (en) 2021-10-26 2024-07-30 Yeti Coolers, Llc Bottle
FR3128212A1 (fr) * 2021-10-14 2023-04-21 Albea Services Tête pour la fabrication d’un tube souple et tube comprenant une telle tête
WO2023137052A1 (en) * 2022-01-11 2023-07-20 H.J. Heinz Company Brands Llc Container, closure, and methods for manufacture
WO2023211448A1 (en) * 2022-04-28 2023-11-02 Aptargroup, Inc. Dispensing valve
WO2024003063A1 (en) * 2022-06-28 2024-01-04 Weener Plastics Group B.V. Dispensing closure with tamper-evident push-button
GB202218192D0 (en) * 2022-12-02 2023-01-18 Rpc Bramlage Gmbh Closure
WO2024151774A1 (en) * 2023-01-11 2024-07-18 H.J. Heinz Company Brands Llc Container, closure, and methods for manufacture

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4487324A (en) 1984-02-08 1984-12-11 Seaquist Closures Tamper-evident dispensing closure
JPH0426356Y2 (pl) * 1987-03-19 1992-06-24
US4941592A (en) 1989-06-19 1990-07-17 Seaquist Closures Hinged dispensing closure with a tamper-evident seal
JP2528705Y2 (ja) * 1990-04-04 1997-03-12 株式会社吉野工業所 注出キャップ
JP2528200Y2 (ja) * 1990-11-30 1997-03-05 株式会社吉野工業所 容器キャップ
US5123561A (en) * 1991-03-20 1992-06-23 Gross Richard A Closure with tamper-evident tear-off panel
US5201440A (en) 1991-10-11 1993-04-13 Seaquist Closures, A Division Of Pittway Corporation Closure with tamper-evident tear-off panel unitary with a flow control element
US5662245A (en) * 1992-12-18 1997-09-02 Schmalbach-Lubeca Ag Container with integrally molded closure/tamper indicator
DE19531341A1 (de) * 1995-08-25 1997-02-27 Zeller Plastik Koehn Graebner Verschluß
US5642824A (en) 1995-12-07 1997-07-01 Aptargroup, Inc. Closure with multiple axis bistable hinge structure
EP1019298B1 (en) * 1996-11-01 2004-09-15 Tetra Laval Holdings & Finance SA One-piece molded flip cap closure, method for its production and container
CH692290A5 (de) * 1997-06-04 2002-04-30 Createchnic Ag Einteiliger Kunststoffverschluss.
US5875907A (en) * 1997-06-17 1999-03-02 Aptargroup, Inc. Tamper-evident dispensing closure for a container
JP3741880B2 (ja) * 1998-09-30 2006-02-01 株式会社吉野工業所 注出栓

Also Published As

Publication number Publication date
CN1449346A (zh) 2003-10-15
EP1292508B1 (en) 2007-08-15
DE60139519D1 (de) 2009-09-17
RU2271324C2 (ru) 2006-03-10
CN1222445C (zh) 2005-10-12
EP1292508A1 (en) 2003-03-19
MXPA02010416A (es) 2003-04-25
ES2328639T3 (es) 2009-11-16
BR0111527A (pt) 2003-07-22
EP1955963A1 (en) 2008-08-13
CN1651317A (zh) 2005-08-10
DE60129959T2 (de) 2007-12-13
US6269986B1 (en) 2001-08-07
AR030235A1 (es) 2003-08-13
EP1292508A4 (en) 2006-02-01
CN101357702A (zh) 2009-02-04
HK1056861A1 (en) 2004-03-05
EP1834892A3 (en) 2007-10-03
WO2001098168A1 (en) 2001-12-27
AU2001273593B2 (en) 2005-02-24
CN100450883C (zh) 2009-01-14
DE60129959D1 (de) 2007-09-27
EP1834892B1 (en) 2009-08-05
CA2405639C (en) 2008-08-19
ES2288970T3 (es) 2008-02-01
EP1834892A2 (en) 2007-09-19
JP2003535781A (ja) 2003-12-02
PL365756A1 (pl) 2005-01-10
CA2405639A1 (en) 2001-12-27
AU7359301A (en) 2002-01-02
CZ20024145A3 (cs) 2004-04-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL204847B1 (pl) Zamknięcie przeznaczone dla pojemnika
US5875907A (en) Tamper-evident dispensing closure for a container
RU2403191C2 (ru) Легкооткрываемый контейнер и конструкция крышки
RU2274591C2 (ru) Укупорочное средство с индикацией несанкционированного вскрытия
AU2001273593A1 (en) Dispensing closure with tamper evident lid panel
US6405885B1 (en) Locking tamper-evident dispensing closure
US6631820B2 (en) Tamper-evident dispensing closure with partial breakaway cover
CA2411402C (en) Synthetic resin bottle cap unit
RU2309099C2 (ru) Повторно закрываемая крышка, преимущественно к банке для напитков
US4727999A (en) Safety dispensing closure-container package
US20020166873A1 (en) Dispensing closure with tamper-evident sleeve
EP2271559B1 (en) A closure
JPH0825568B2 (ja) ディスペンス可能なクロージュアおよびその容器パッケージ
US20080029527A1 (en) Container-Closure Arrangement
RU2254275C2 (ru) Выливное устройство и укупорочный колпачок со встроенным выливным устройством
US20020104852A1 (en) Dispensing closure with tamper-evident sleeve
JP2001146250A (ja) 打栓取付け式の合成樹脂製キャップ
JP3976538B2 (ja) 部分開封可能な嵌合容器
JPH0424839Y2 (pl)
AU2002246511A1 (en) Tamper-evident dispensing closure with partial breakaway cover
MXPA99010577A (en) Tamper-evident closure

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110618