PL202820B1 - Urządzenie walcownicze - Google Patents

Urządzenie walcownicze

Info

Publication number
PL202820B1
PL202820B1 PL368080A PL36808002A PL202820B1 PL 202820 B1 PL202820 B1 PL 202820B1 PL 368080 A PL368080 A PL 368080A PL 36808002 A PL36808002 A PL 36808002A PL 202820 B1 PL202820 B1 PL 202820B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rolling
roll
rolls
work
axial displacement
Prior art date
Application number
PL368080A
Other languages
English (en)
Other versions
PL368080A1 (pl
Inventor
Hermann Thiel
Christian Diehl
Achim Klein
Original Assignee
Sms Demag Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sms Demag Ag filed Critical Sms Demag Ag
Publication of PL368080A1 publication Critical patent/PL368080A1/pl
Publication of PL202820B1 publication Critical patent/PL202820B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B31/00Rolling stand structures; Mounting, adjusting, or interchanging rolls, roll mountings, or stand frames
    • B21B31/16Adjusting or positioning rolls
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B29/00Counter-pressure devices acting on rolls to inhibit deflection of same under load, e.g. backing rolls ; Roll bending devices, e.g. hydraulic actuators acting on roll shaft ends
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B31/00Rolling stand structures; Mounting, adjusting, or interchanging rolls, roll mountings, or stand frames
    • B21B31/16Adjusting or positioning rolls
    • B21B31/18Adjusting or positioning rolls by moving rolls axially
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B31/00Rolling stand structures; Mounting, adjusting, or interchanging rolls, roll mountings, or stand frames
    • B21B31/02Rolling stand frames or housings; Roll mountings ; Roll chocks
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B31/00Rolling stand structures; Mounting, adjusting, or interchanging rolls, roll mountings, or stand frames
    • B21B31/07Adaptation of roll neck bearings

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie walcownicze zaopatrzone w co najmniej dwa walce umieszczone we wspólnej klatce walcowniczej, zamocowane w przesuwnych w kierunku pionowym, łożyskach na bocznych słupach klatki walcowniczej i w co najmniej jedno urządzenie do przesuwu osiowego dla jednego z walców.
Tego rodzaju urządzenia walcownicze, od górnej i dolnej strony kotliny walcowniczej, mogą mieć kilka podpierających się nawzajem walców, na przykład jeden walec roboczy, który ze swej strony styka się bezpośrednio z materiałem walcowanym i przetacza się po większym walcu oporowym lub walcu pośrednim, który z kolei przylega do walca oporowego. Walce robocze i/lub walce oporowe i/lub walce pośrednie mogą być przesuwne względem siebie w kierunku osiowym. Przy formowaniu belek walców, co najmniej dwóch walców, możliwe jest korzystne przechodzenie materiału walcowanego przez kotlinę walcowniczą. Wysokość kotliny walcowniczej powinna być przy tym regulowana, co wymaga zdolności do przesuwania w pionie, na klatce walcowniczej, urządzenia do przesuwu osiowego.
W szczególnoś ci przy przewidzianym dodatkowo, oprócz urzą dzenia do przesuwu osiowego, wykonaniu urządzenia do zginania walców roboczych trudne jest zapewnienie takiej zdolności do regulowania, także przy dużym wejściu walców, a więc przy dużej wysokości kotliny walcowniczej. Wynika to z tego, że w urządzeniu zginającym, za pomocą którego przeciwdziała się rozchylaniu przez materiał walcowany walców ograniczających szczelinę, zintegrowane elementy ryglujące jak również elementy prowadzące dla urządzenia do przesuwu osiowego i ułożyskowania walców muszą być przesuwalne i regulowalne w bocznych słupach klatki walcowniczej. Każdy z tych elementów ma znaczne zapotrzebowanie przestrzeni, tak że wtedy, gdy są realizowane duże kotliny walcownicze, nie jest już możliwe nastawienie małej kotliny walcowniczej.
Celem wynalazku jest opracowanie urządzenia walcowniczego z co najmniej jednym urządzeniem do przesuwu osiowego, na przykład do walcowania wlewków o znacznych przekrojach poprzecznych lub płaskich wlewków, które umożliwi nastawienie dowolnie dużego wejścia walców.
Urządzenie walcownicze zaopatrzone w co najmniej dwa walce umieszczone we wspólnej klatce walcowniczej, zamocowane w przesuwnych w kierunku pionowym łożyskach na bocznych słupach stojaków klatki walcowniczej i w co najmniej jedno urządzenie do przesuwu osiowego dla jednego z walców, charakteryzuje się według wynalazku tym, że urządzenie do przesuwu osiowego jest przyporządkowane do przesuwnych w pionie łożysk i wraz z nimi jest przesuwne w kierunku pionowym.
Urządzenie do przesuwu osiowego ma co najmniej jedną przesuwalną w kierunku poziomym obudowę cylindra, która jest umieszczona od strony zewnętrznej słupa.
Korzystnie, jeżeli urządzenie walcownicze ma co najmniej dwa walce oporowe i dwa walce robocze, przy czym obydwa walce robocze są przesuwne w kierunku osiowym. Walce oporowe są osadzone w poduszkach przesuwnych w kierunku pionowym względem klatki walcowniczej.
Korzystnie, gdy co najmniej walec roboczy ograniczający od górnej strony kotlinę walcowniczą jest zamocowany w poduszce walca roboczego podpartej na poduszce walca oporowego.
Korzystnie, poduszki walców roboczych mają element oporowy dla tłoka urządzenia do przesuwu osiowego, który w co najmniej jednej pionowej prowadnicy jest podparty suwliwie względem klatki walcowniczej na ramieniu mocującym. Podpierający koniec ramienia mocującego jest przesuwny w prowadnicy.
Korzystnie, gdy urządzenie walcownicze według wynalazku posiada urządzenie do zginania oprócz co najmniej jednego z walców przesuwnych osiowo i ograniczających kotlinę walcowniczą.
Korzystnie jest, gdy urządzenie do zginania znajduje się nad kotliną walcowniczą między poduszką dla walca oporowego i poduszką dla walca roboczego.
Urządzenie do zginania na rozciągłości w kierunku osiowym walca roboczego posiada jako elementy naciskowe kilka następujących po sobie tłoków umieszczonych w kierunku pionowym.
Dzięki integracji urządzenia do przesuwu osiowego z elementami konstrukcyjnymi mieszczącymi w sobie ułożyskowania dla walców uzyskuje się znaczne uproszczenie konstrukcji urządzenia według wynalazku, w którym nie jest już niezbędne oddzielne urządzenie do przesuwu osiowego.
Ponadto ułatwiona została wymiana walców, gdy tłok powodujący przesunięcie w kierunku osiowym jest zamocowany na zewnątrz klatki walców roboczych. Proporcje przestrzenne są wtedy szczególnie korzystne.
PL 202 820 B1
Dalsze zalety i cechy wynalazku wynikają z opisanego poniżej i przedstawionego na rysunku przykładu wykonania przedmiotu wynalazku.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przestawia widok perspektywiczny dwóch bocznych słupów urządzenia walcowniczego według wynalazku z parą walców roboczych i parą walców oporowych, fig. 2 - przekrój urządzenia według wynalazku według fig. 1 prawie wzdłuż płaszczyzny II - II na fig. 1 i fig. 3 - częściowo w przekroju rzut poziomy główny stron czołowych walców zastosowanych w urządzeniu według fig. 1.
W przykładzie wykonania przykładowo przedstawione jest urządzenie walcownicze 1, które jest wykonane jako tak zwana czterowalcowa klatka walcownicza i posiada dwa walce robocze 2, 3 oraz dwa walce oporowe 4, 5. Możliwa jest także inna liczba walców, na przykład wykonanie klatki walcowniczej również z sześcioma walcami z dodatkowym walcem pośrednim między walcami roboczymi 2, 3 i walcami oporowymi 4, 5. Między walcami roboczymi 2, 3 jest ukształtowana kotlina walcownicza 6 dla materiału, który ma być walcowany. Wysokość 7 tej kotliny walcowniczej 6, tak zwane wejście walców można regulować.
Walce 2, 3, 4, 5 są zamocowane w klatce walcowniczej 8, z której stojaków pokazane są słupy 9 jednego stojaka ograniczające okno 10, które służy jako prowadnica do regulacji w kierunku pionowym walców 2, 3, 4, 5 i do umożliwienia wymiany walców.
Co najmniej jeden z walców roboczych 2, 3 - zwykle kilka walców - jest przesuwny na jego rozciągłości w kierunku osiowym. Do tego przewidziane jest urządzenie do przesuwu osiowego 11, które posiada środek napędowy, na przykład tłok 12 ustawiony w kierunku osiowym walca 2, 3 umieszczony na przedłużeniu tego walca, które to urządzenie jeszcze dokładniej jest opisane poniżej.
Walce oporowe 4, 5 są zamocowane w obszarach brzegowych okna 10 na słupach 9 za pomocą poduszek walców oporowych 13, 14. W celu zapewnienia przesuwności walców oporowych 4, 5 w pionie - co najmniej górnego walca oporowego 5 - poduszki walców oporowych 13, 14 są przesuwne w rozprzestrzeniających się w kierunku pionowym prowadnicach 29 bocznych urządzeń unieruchamiających 27, 28, które są zamocowane na słupach 9. Prowadnice 29 są wykonane między słupami 9 i występami urządzeń unieruchamiających 27, 28 i mogą być pokryte cienką warstwą odpowiedniego środka zmniejszającego tarcie.
Walce robocze 2, 3 pokazane w przykładzie wykonania są ułożyskowane na łożyskach 26 w poduszkach walców roboczych 18, 19. Poduszki walców roboczych 18, 19, co najmniej w przypadku walca roboczego 3 umieszczonego nad kotliną walcowniczą 6, są podparte w wybraniu 20 w kształcie litery U w górnej poduszce walca oporowego 14 (fig. 2). Takie rozwiązanie może być przewidziane także dla dolnego walca roboczego 2. Dzięki temu co najmniej górny walec roboczy 3 jest przesuwny w pionie wraz z walcem oporowym 5. Regulacja wysokości kotliny walcowniczej 6 jest więc uproszczona. Uproszczona jest również wymiana walców.
Wewnątrz wybrania 20, także w kierunku pionowym umieszczone jest urządzenie zginające 22. Urządzenie zginające 22 alternatywnie może być umieszczone także, jak przedstawiono na fig. 2, we wgłębieniach 31, 32 każdej poduszki walca oporowego 14.
To urządzenie zginające 22 jak i urządzenie zginające 21 dla dolnego walca roboczego 2 ma przyporządkowane końcówkom dla łożysk walców roboczych 2, 3 elementy naciskowe 23, które działają na zewnętrzne obszary walców roboczych 3 w pobliżu ich ułożyskowań 26 i tym samym w celu przeciwdziałania rozchylaniu walców roboczych 2, 3 przez materiał walcowany, w obszarze brzegowym walców 2, 3 wywierają one siłę skierowaną na zewnątrz w kierunku pionowym od kotliny walcowniczej 6 odpowiadającą, sile materiału walcowanego działającej w obszarze środkowym. Urządzenie zginające 22 działa więc między poduszką walca oporowego 14 z jednej strony i poduszką walca roboczego 19 z drugiej strony, tak że zbędne jest osobne podparcie urządzenia zginającego 22 na słupach 9.
Wspomniane wyżej urządzenia do przesuwu osiowego 11 umieszczone są na zewnętrznych obszarach walców roboczych 2, 3. Urządzenia do przesuwu osiowego mogą być przewidziane po jednej stronie lub w przypadku nienapędzanych walców, z obydwóch stron walca 2, 3 w przykładzie wykonania mają poziomy tłok 12 umieszczony na przedłużeniu osi walców i znajdujący się od strony zewnętrznej słupów 9.
Alternatywnie możliwych jest także kilka tłoków umieszczonych poziomo i równolegle do osi walców. Tłok 12 urządzenia do przesuwu osiowego 11 jest umieszczony za pomocą elementu oporowego 25 na ramionach mocujących, które są umieszczone ślizgowo w kierunku poziomym w poduszkach walców roboczych 2, 3. Ramiona mocujące 24 są obejmowane przez boczne urządzenia mocu4
PL 202 820 B1 jące 16, 17, które są zamocowane na słupach 9 i uniemożliwiają poziome przemieszczenie ramion mocujących 24 w kierunku osi walców. Tym samym ustalony jest także w kierunku osiowym tłok 12 urządzenia do przesuwu osiowego 11. Ramiona mocujące 24 są przesuwne w kierunku pionowym w prowadnicach 15 bocznych urządzeń mocujących 16, 17.
Możliwy jest także inny układ urządzenia do przesuwu osiowego 11, w którym obudowa cylindra 30 jest umieszczona za pomocą elementu oporowego 25 na ramionach mocujących 24 i ustalona w kierunku osiowym za pomocą bocznych urządzeń mocujących 16, 17. Urządzenie do przesuwu osiowego 11 i łożysko 26 walca roboczego 2, 3 są więc zintegrowane w poduszkach walców roboczych 18, 19 i wspólnie przesuwne w pionie. Zbędna jest więc możliwość oddzielnej regulacji w kierunku pionowym dla urządzenia do przesuwu osiowego 11.
Przeciwnie do przykładu wykonania, na słupach 9 możliwe jest boczne urządzenie mocujące, które unieruchamia na słupach 9 zarówno poduszki walców oporowych 13, 14, jak i ramiona mocujące 24.
Wynalazek ma zastosowanie w urządzeniach walcowniczych dla najrozmaitszych liczb i układów geometrycznych walców.

Claims (10)

1. Urządzenie walcownicze zaopatrzone w co najmniej dwa walce umieszczone we wspólnej klatce walcowniczej, zamocowane w przesuwnych w kierunku pionowym łożyskach na bocznych słupach stojaków klatki walcowniczej i w co najmniej jedno urządzenie do przesuwu osiowego dla jednego z walców, znamienne tym, że urządzenie do przesuwu osiowego (11) jest przyporządkowane do przesuwnych w pionie łożysk (26) i wraz z nimi jest przesuwne w kierunku pionowym.
2. Urządzenie walcownicze według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie do przesuwu osiowego (11) ma co najmniej jedną przesuwalną w kierunku poziomym obudowę cylindra (30), która jest umieszczona od strony zewnętrznej słupa (9).
3. Urządzenie walcownicze według zastrz. 1, znamienne tym, że ma co najmniej dwa walce oporowe (4; 5) i dwa walce robocze (2; 3) i obydwa walce robocze są przesuwne w kierunku osiowym.
4. Urządzenie walcownicze według zastrz. 3, znamienne tym, że walce oporowe (4; 5) są osadzone w poduszkach (13; 14) przesuwnych w kierunku pionowym względem klatki walcowniczej (8).
5. Urządzenie walcownicze według zastrz. 3, znamienne tym, że co najmniej walec roboczy (3) ograniczający od górnej strony kotlinę walcowniczą (6) jest zamocowany w poduszce walca roboczego (19) podpartej na poduszce (14) walca oporowego (5).
6. Urządzenie walcownicze według zastrz. 5, znamienne tym, że poduszki walców roboczych (18; 19) mają element oporowy (25) dla tłoka (12) urządzenia do przesuwu osiowego (11), który w co najmniej jednej pionowej prowadnicy (15) jest podparty suwliwie względem klatki walcowniczej (8) na ramieniu mocującym (24).
7. Urządzenie walcownicze według zastrz. 6, znamienne tym, że podpierający koniec ramienia mocującego (24) jest przesuwny w prowadnicy (15).
8. Urządzenie walcownicze według zastrz. 1, znamienne tym, że posiada urządzenie do zginania (21; 22) oprócz co najmniej jednego z walców (2; 3) przesuwnych osiowo i ograniczających kotlinę walcowniczą (6).
9. Urządzenie walcownicze według zastrz. 8, znamienne tym, że co najmniej urządzenie do zginania (22) znajduje się nad kotliną walcowniczą (6) między poduszką (14) dla walca oporowego (5) i poduszką (19) dla walca roboczego (3).
10. Urządzenie walcownicze według jednego z zastrz. 1 do 9, znamienne tym, że urządzenie do zginania (21; 22) na rozciągłości w kierunku osiowym walca roboczego (2; 3) posiada jako elementy naciskowe (23) kilka następujących po sobie tłoków umieszczonych w kierunku pionowym.
PL368080A 2001-10-17 2002-10-10 Urządzenie walcownicze PL202820B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10150690A DE10150690A1 (de) 2001-10-17 2001-10-17 Walzvorrichtung
PCT/EP2002/011324 WO2003033183A1 (de) 2001-10-17 2002-10-10 Walzvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL368080A1 PL368080A1 (pl) 2005-03-21
PL202820B1 true PL202820B1 (pl) 2009-07-31

Family

ID=7702468

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL368080A PL202820B1 (pl) 2001-10-17 2002-10-10 Urządzenie walcownicze

Country Status (18)

Country Link
US (1) US7310985B2 (pl)
EP (1) EP1436104B1 (pl)
JP (1) JP4796276B2 (pl)
KR (1) KR100879501B1 (pl)
CN (1) CN1272120C (pl)
AT (1) ATE286438T1 (pl)
AU (1) AU2002350516B8 (pl)
BR (1) BR0212933B1 (pl)
CA (1) CA2463075C (pl)
DE (2) DE10150690A1 (pl)
ES (1) ES2233872T3 (pl)
HU (1) HU228545B1 (pl)
MX (1) MXPA04003494A (pl)
PL (1) PL202820B1 (pl)
RU (1) RU2295406C2 (pl)
UA (1) UA79098C2 (pl)
WO (1) WO2003033183A1 (pl)
ZA (1) ZA200402331B (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10334727A1 (de) * 2003-07-30 2005-02-24 Sms Demag Ag Walzvorrichtung
DE202005006412U1 (de) * 2004-05-27 2005-06-30 Battenfeld Extrusionstechnik Gmbh Kühlvorrichtung
DE102007001322A1 (de) * 2007-01-03 2008-07-10 Sms Demag Ag Führungsvorrichtung für die Einbaustücke von Arbeitswalzen
DE102007058729A1 (de) * 2007-08-07 2009-02-19 Sms Demag Ag Walzvorrichtung mit Verstellvorrichtung
DE102008032522A1 (de) * 2008-07-10 2010-01-14 Sms Siemag Aktiengesellschaft Walzvorrichtung mit Verstellvorrichtung
DE102008035702A1 (de) * 2008-07-30 2010-02-04 Sms Siemag Aktiengesellschaft Walzvorrichtung
DE102008049179A1 (de) * 2008-09-26 2010-04-01 Sms Siemag Aktiengesellschaft Walzvorrichtung
AT509455B1 (de) * 2010-07-27 2011-09-15 Andritz Ag Maschf Walzgerüst mit walzenlagerung
ITMI20101502A1 (it) * 2010-08-05 2012-02-06 Danieli Off Mecc Sistema integrato di bending e shifting sotto carico per gabbie ad elevata apertura tra i rulli di lavoro
CN102764768A (zh) * 2012-07-09 2012-11-07 莱芜钢铁集团有限公司 整体式轧机轴向调整装置
DE102015218360A1 (de) * 2015-09-24 2017-03-30 Sms Group Gmbh Walzgerüst und Verfahren zum Wechseln von Arbeitswalzen
DE102019200005A1 (de) 2019-01-02 2020-07-02 Sms Group Gmbh Walzvorrichtung

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1020064A (en) * 1910-03-03 1912-03-12 Lewis Foundry & Machine Company Roll-adjusting mechanism.
BE635930A (pl) * 1962-08-09
JPS5985306A (ja) * 1982-11-09 1984-05-17 Mitsubishi Heavy Ind Ltd クロスロ−ル圧延機
FR2547216A1 (fr) * 1983-06-10 1984-12-14 Sacilor Dispositif perfectionne de manoeuvre et de reglage axial de cylindres horizontaux de cage de laminoir a profiles
DE3628733A1 (de) * 1986-08-23 1988-02-25 Schloemann Siemag Ag Vorrichtung zum axialen anstellen der walzen von walzgeruesten zur herstellung von profilstahl
DE3638330A1 (de) * 1986-11-10 1988-05-19 Schloemann Siemag Ag Walzgeruest mit einer vorrichtung zum axialen verschieben von anstellbaren walzen
DE4314472A1 (de) * 1993-05-03 1994-11-10 Schloemann Siemag Ag Biegeblock zum Biegen der Walzen von Mehrwalzen-Walzgerüsten
FR2786415B1 (fr) * 1998-11-30 2001-02-09 Kvaerner Metals Clecim Laminoir equipe de moyens de cambrage des cylindres de travail

Also Published As

Publication number Publication date
RU2295406C2 (ru) 2007-03-20
BR0212933A (pt) 2004-10-13
DE50201971D1 (de) 2005-02-10
HUP0401845A2 (en) 2004-12-28
BR0212933B1 (pt) 2010-08-10
ZA200402331B (en) 2004-10-05
CA2463075A1 (en) 2003-04-24
DE10150690A1 (de) 2003-04-30
UA79098C2 (en) 2007-05-25
JP4796276B2 (ja) 2011-10-19
KR20050035162A (ko) 2005-04-15
KR100879501B1 (ko) 2009-01-20
MXPA04003494A (es) 2004-07-30
AU2002350516B2 (en) 2007-12-20
ATE286438T1 (de) 2005-01-15
WO2003033183A1 (de) 2003-04-24
RU2004114851A (ru) 2005-10-10
US7310985B2 (en) 2007-12-25
ES2233872T3 (es) 2005-06-16
EP1436104B1 (de) 2005-01-05
CN1272120C (zh) 2006-08-30
JP2005505424A (ja) 2005-02-24
HU228545B1 (en) 2013-03-28
PL368080A1 (pl) 2005-03-21
AU2002350516B8 (en) 2008-05-29
US20050056069A1 (en) 2005-03-17
CA2463075C (en) 2010-08-17
EP1436104A1 (de) 2004-07-14
CN1571709A (zh) 2005-01-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL202820B1 (pl) Urządzenie walcownicze
US20110132055A1 (en) Rolling device
KR101268322B1 (ko) 압연 장치
SE9403866D0 (sv) Valsverk
US7895871B2 (en) Rolling stand
KR101109451B1 (ko) 압연 장치
RU2417129C2 (ru) Гибочное устройство для двух рабочих валков прокатной клети
KR20020000884A (ko) 열간 롤링 프레임의 가공롤 용 벤딩 장치
US5752404A (en) Roll shifting system for rolling mills
CA2674126C (en) Guide device for the chocks of work rolls
US7104101B1 (en) Roll stand
SU1315055A1 (ru) Прокатна клеть кварто
RU2100116C1 (ru) Машина для правки листового проката
KR20150014601A (ko) 압연장치
RU2201826C2 (ru) Машина для правки листового проката
RU2179901C2 (ru) Машина для правки листового проката
SU1091955A1 (ru) Узел подушек рабочих и опорных валков клетей кварто прокатного стана
RU1787605C (ru) Прокатна клеть кварто
SU1690874A1 (ru) Валковый узел прокатной клети
SU1417946A1 (ru) Четырехвалкова клеть
SU1755975A1 (ru) Четырехвалкова клеть
SU1733138A1 (ru) Устройство дл осевой регулировки положени и фиксации верхнего валка в клети обжимного стана
CA2302424A1 (en) A rolling mill for rolling plates or strips
MXPA01000680A (en) Rolling stand with crossing back-up and/or working rolls
CZ11359U1 (cs) Zařízení pro polohové hydraulické nastavování, vyvažování a předohýbání válců válcovacích stolic

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20141010