PL200917B1 - Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika i sposób wytwarzania takiej peruki - Google Patents

Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika i sposób wytwarzania takiej peruki

Info

Publication number
PL200917B1
PL200917B1 PL343309A PL34330900A PL200917B1 PL 200917 B1 PL200917 B1 PL 200917B1 PL 343309 A PL343309 A PL 343309A PL 34330900 A PL34330900 A PL 34330900A PL 200917 B1 PL200917 B1 PL 200917B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
hair
ribs
wig
wearer
false
Prior art date
Application number
PL343309A
Other languages
English (en)
Other versions
PL343309A1 (en
Inventor
Toshio Yaguchi
Yoshihiko Isobedate
Katsuo Sugai
Sakiko Imai
Ryuji Yamakawa
Shinkichi Kojima
Original Assignee
Aderans Holdings Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from JP2000117867A external-priority patent/JP4753400B2/ja
Application filed by Aderans Holdings Co filed Critical Aderans Holdings Co
Publication of PL343309A1 publication Critical patent/PL343309A1/
Publication of PL200917B1 publication Critical patent/PL200917B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41GARTIFICIAL FLOWERS; WIGS; MASKS; FEATHERS
    • A41G3/00Wigs
    • A41G3/0041Bases for wigs
    • A41G3/0058Bases for wigs made of a frame structure
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41GARTIFICIAL FLOWERS; WIGS; MASKS; FEATHERS
    • A41G3/00Wigs
    • A41G3/0008Fastening thereof
    • A41G3/0033Fastening thereof by mechanical fasteners, e.g. clasps or combs

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Eyeglasses (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Artificial Filaments (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)
  • Prostheses (AREA)
  • Adornments (AREA)
  • Control Of Combustion (AREA)
  • Golf Clubs (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Manufacture Of Macromolecular Shaped Articles (AREA)
  • Cosmetics (AREA)
  • Helmets And Other Head Coverings (AREA)

Abstract

Peruka wykorzystuj aca w lasne w losy u zyt- kownika, w której dla przy laczenia, w lasne w losy u zytkownika s a wyci agane w gór e przez prze- strze n w peruce i mieszane z fa lszywymi w losa- mi przy laczonymi do tej peruki, wed lug wynalaz- ku charakteryzuje si e tym, ze zawiera przytwier- dzan a do w losów ramk e (10) nie maj ac a obrze- za, na któr a sk lada si e szkieleto-podobne obra- mowanie i przytwierdzone do niego liczne fa l- szywe w losy (15), przy czym to szkieleto-po- dobne obramowanie zawiera przynajmniej jed- no zakrzywione lub wygi ete zebro (13) nie two- rz ace zarysu peruki, za s dla przy laczenia w la- sne w losy (H) u zytkownika s a wyci agane w gór e przez przestrze n ramki (10) i mieszane z fa lszy- wymi w losami (15) przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki (10). PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w której włosy rosnące na głowie użytkownika są przyciągane przez perukę i mieszane ze sztucznymi włosami przyłączonymi do peruki, a w szczególności peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w której liczne własne włosy użytkownika mogą być wyciągnięte równomiernie i z łatwością.
Konwencjonalne peruki są ogólnie wytwarzane przez przyłączanie wielu sztucznych włosów do podstawy peruki, która wyznacza ogólną konfigurację, to jest zarys peruki. Spośród nich, tak zwane peruki wykorzystujące własne włosy użytkownika są to takie peruki, których w podstawie peruki są wytworzone liczne otworki lub oczka sieci i własne włosy użytkownika są wyciągnięte w górę i na zewnątrz poprzez te otworki lub oczka i zmieszane ze sztucznymi włosami peruki. Typowy przykład konwencjonalnej peruki tego rodzaju jest pokazany na fig. 35.
Peruka 70 wykorzystujące własne włosy użytkownika, pokazana na fig. 35 posiada siatkową podstawę 71 wykonaną z grubej sieci. Peruka 70 ma kształt siatkowy oczek poprzecznych w kształcie rombu, kształcie prostokątnym i podobnym. Tego rodzaju pionowo i poziomo, krzyżowo rozmieszczona podstawa siatki 71 posiada liczne fałszywe włosy 72 (na fig. 35 pokazano tylko część tych sztucznych włosów) przyłączone wstępnie do niej. Jako materiał sztucznych włosów, ogólnie stosuje się włosy ludzkie lub włosy sztuczne wykonane z włókna syntetycznego. W tym opisie, materiały na włosy w postaci włosów ludzkich lub włókien syntetycznych przyłączonych do peruki będą określane jako „włosy fałszywe.
W przypadku gdy peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika jest nałożona na głowę, wówczas własne włosy H użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń siatkowej podstawy 71 z zastosowaniem szczotki do czesania włosów, a następnie własne włosy H użytkownika pociągnięte w górę i na zewnątrz zostają zmieszane z fałszywymi włosami 72. W ten sposób, peruka może być nałożona na głowę użytkownika z wykorzystaniem jego własnych włosów.
Jednakże, gdy powyższa peruka 70 wykorzystujące własne włosy użytkownika, ma być nałożona na głowę, wówczas większość włosów użytkownika jest ściśnięta przez podstawę siatkową od strony spodniej pionowej i poziomej podstawy siatkowej 71, i z tego względu większość włosów użytkownika H jest przyciśnięta w dół i przytwierdzona przez siatkową podstawę 71. Nawet jeżeli próbuje się wyciągnąć włosy H na zewnątrz z zastosowaniem szczotki do czesania, to jednak nie są one łatwo wyciągane na zewnątrz oczek siatki co powoduje że większość własnych włosów użytkownika pozostaje niewykorzystana. Ponadto, gdy wierzchołki zębów grzebienia wejdą w siatkę, mogą one być łatwo przechwycone przez siatkę. W rezultacie, siatkowa podstawa 71 zostaje rozerwana lub przerwana poprzez niepożądaną siłę potrzebną do wyciągnięcia szczotki.
Ponadto, w przypadku konwencjonalnej podstawy peruki z fig. 35, siatka musi być rozmieszczona pionowo i poziomo dla utrzymania stanu zakrzywionego. Tak więc, wymaga się aby konwencjonalna podstawa peruki była wyposażona w obwodowy człon krawędziowy 73. Tak więc obwodowa krawędź podstawy peruki musi być wzmocniona przez obwodowe obramowanie krawędziowe 73, które wyznacza konfigurację i wielkość peruki. Ten obwodowy człon krawędziowy 73 jest zwykle trymowany dla ochrony kształtu przed zdeformowaniem, tak że jego krawędź obwodowa jest stosunkowo gruba i sztywna, za pomocą szerokiej taśmy materiałowej, powłoki z żywicy poliuretanowej lub podobnie. W rezultacie tego, peruka 70 jest nakładana na głowę użytkownika tak, że jego własne włosy H są ściśnięte członem siatkowym i obwodowym członem krawędziowym 73. Obwodowy człon krawędziowy 73 bardzo ujemnie wpływa na wyciąganie w górę włosów które zostały przyciśnięte w dół. Ponadto, ponieważ głowa użytkownika jest cokolwiek ciasno ściśnięta przez obwodowy człon krawędziowy, zatem utrudnione jest oddychanie skóry głowy.
Bardziej znaczącą niedogodnością obwodowego członu krawędziowego, stanowiącego zasadniczą część składową konwencjonalnej peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika jest to, że osoba z zewnątrz z łatwością stwierdza obecność obwodowego członu krawędziowego. W przypadku gdy peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika ma stanowić perukę częściową lub tupecik z fig. 35, wówczas taka częściowa peruka posiada konfigurację płytki i miseczki. Z tego względu, gdy tego rodzaju częściowa peruka jest nałożona na głowę użytkownika, wówczas obwodowy człon krawędziowy 73 jest umieszczony bocznie, w szczególności przy części czołowej głowy użytkownika, wzdłuż linii włosów. Ponieważ obwodowy człon krawędziowy 73 jest umieszczony w przechodzącym bocznie kierunku przy części czołowej głowy użytkownika, ogólnie przez połowę długości całego obwodu głowy, zatem jest on bardzo łatwy do zauważenia. Ponadto, ponieważ własne włosy użytkowniPL 200 917 B1 ka rosnące w obszarze czołowym są ściśnięte przez stronę spodnią obwodowego członu krawędziowego 73, zatem linia włosów nie wymiesza się równomiernie z peruką 70, przez co przednia krawędź peruki 70 jest pofalowana, dając nienaturalny wygląd. Powoduje to dodatkową łatwość zauważenia obwodowej krawędzi peruki. Ponadto, ponieważ fałszywe włosy 72 przyłączone do obwodowego członu krawędziowego 73 mają znacznie odmienny kierunek układania włosów od kierunku własnych włosów H w zależności od rodzaju włosów, zatem jest trudno zmieszać fałszywe włosy 72 z własnymi włosami H użytkownika. W rezultacie tego, fałszywe włosy 72 i własne włosy H użytkownika muszą być zmieszane poprzez ułożenie ich w loki z zastosowaniem przyrządu takiego jak lokówka, suszarka lub podobnego. Tak więc, dla otrzymania pożądanego wyglądu włosów potrzebny jest duży wkład czasu i pracy.
Obecność obwodowego członu krawędziowego może również powodować problemy z tylną częścią głowy użytkownika. Ponieważ włosy użytkownika w obszarze tyłu głowy są przyciśnięte obwodowym członem krawędziowym 73, zatem obwodowa krawędź 74 peruki 70 jest pofalowana. Powoduje to wytwarzanie uskoku pomiędzy fałszywymi włosami 72 peruki i własnymi włosami H użytkownika, i daje się zauważyć granica jako pasek podobny do uskoku wzdłuż obwodowej krawędzi 74. Tym samym łatwo zauważyć fakt noszenia peruki.
Celem wynalazku jest zatem opracowanie peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której większość własnych włosów użytkownika może być łatwo wyciągnięta w górę i na zewnątrz, a masa włosów może być zwiększona jako całość przez zmieszanie własnych włosów użytkownika z włosami fałszywymi peruki i równomierne skuteczne wykorzystanie własnych włosów użytkownika.
Drugim celem wynalazku jest opracowanie peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której obwodowa krawędź peruki nie daje się łatwo zauważyć przez wyeliminowanie obwodowego członu krawędziowego i miseczkowej lub kołpakowej podstawy peruki, takiej jak siatka lub sztuczna skóra.
Celem wynalazku jest również opracowanie sposobu wytwarzania wspomnianej peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika.
Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy, przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera przynajmniej jedno zakrzywione lub wygięte żebro nie tworzące zarysu peruki, zaś dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki i mieszane fałszywymi włosami przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki.
Druga postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane górę przez przestrzeń peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy, przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra połączone razem nie tworząc zarysu peruki, zaś dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki i mieszane z fałszywymi włosami przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki.
Trzecia postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy, przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera kombinację licznych żeber rozciągających się do przodu i/lub do tyłu odpowiednie do przynajmniej części czołowej i/lub części tylnej głowy użytkownika, zaś dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki i mieszane z fałszywymi włosami przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki.
Czwarta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy, przy czym to szkieleto-podobne obra4
PL 200 917 B1 mowanie zawiera liczne żebra rozciągające się do przodu i/lub do tyłu i przynajmniej jedno żebro łączące, przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber w przynajmniej jednym punkcie, zaś dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki i mieszane z fałszywymi włosami przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki.
Szkieleto-podobne obramowanie korzystnie zawiera liczne żebra rozmieszczone równolegle względem siebie i pierścieniowe żebro łączące, przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber w dwóch miejscach tak, że części końcowe tych żeber wystają na zewnątrz, przy czym fałszywe włosy są przyłączone do zarówno tych licznych żeber jak i do pierścieniowego żebra łączącego.
Każde z żeber posiada część spęcznioną na ich swobodnych końcach.
Każde z żeber jest zbudowane z elastycznego materiału rdzeniowego, który jest wykonany z materiału sztywnego, i z kurczliwej cieplnie rurki pokrywającej materiał rdzeniowy.
Każde z żeber zawiera pętlę przyłączającą fałszywe włosy przy ich swobodnym końcu.
Liczne żebra są połączone blisko siebie, ze zredukowanym odstępem pomiędzy sąsiednimi żebrami, w tym obszarze szkieleto-podobnego obramowania w którym głównie jest wymagane zwiększenie gęstości włosów, względnie liczne żebra są połączone dla przyłączenia ze sobą tak, aby dostosować się do stylu układania włosów użytkownika.
Sąsiednie żebra spośród tych licznych żeber rozmieszczonych równolegle do siebie są połączone w większym odstępie w danym obszarze obwodowym części przedzielającej włosy niż wstępnie określone odstępy pomiędzy sąsiednimi pozostałymi żebrami.
Liczne żebra biegną ogólnie równolegle do siebie, zaś każde z tych żeber jest wygięte na zewnątrz w podłużnej części środkowej i zakrzywione od tej części wygiętej w stronę odległego końca wzdłuż zarysu głowy użytkownika tak, że ich odległy koniec kontaktuje się ze skórą głowy użytkownika.
Pomiędzy sąsiednimi żebrami rozciąga się sekcja implantowania włosów, wykonana z członu siatkowego lub sztucznej skóry, przy czym do sekcji implantowania włosów są przyłączone fałszywe włosy.
Sekcja implantowania włosów wykonana z członu siatkowego lub sztucznej skóry, jest rozciągnięta pomiędzy sąsiednimi żebrami, zaś fałszywe włosy są przyłączone do sekcji implantowania włosów dla utworzenia części rozdzielającej włosy.
Piąta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów jednostkę ramową, mającą kształt U lub V i nie posiadającą obrzeża, przy czym ta przytwierdzana do włosów ramka w kształcie U lub V zawiera szkieleto-podobne obramowanie i liczne fałszywe włosy przyłączone do tego obramowania, zaś to szkieleto-podobne obramowanie zawiera żebro wygięte w kształcie U lub V w taki sposób, aby nie utworzyć zarysu peruki, zaś dla przyłączenia, przytwierdzana do włosów jednostka ramowa w kształcie U lub V jest wkładana w kierunku części głowy użytkownika najpierw od strony jej swobodnego końca, zaś własne włosy użytkownika są mieszane z włosami fałszywymi.
Szósta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę zawierającą liczne przytwierdzane do włosów jednostki ramowe w kształcie U lub V, nie mające obrzeża i rozmieszczone równolegle względem siebie tak, że tego rodzaju przytwierdzana do włosów ramka ma konfigurację grzebienio-podobną jako całość, przy czym każda z tych przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych w kształcie U lub V zawiera szkieletopodobne obramowanie i liczne fałszywe włosy przyłączone do tego szkieleto-podobnego obramowania, przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera żebro wygięte w kształt U lub V, zaś dla przyłączenia, ta grzebienio-podobna przytwierdzana do włosów ramka jest wkładana w stronę części głowy użytkownika najpierw od strony jej swobodnego końca a własne włosy użytkownika są mieszane z fałszywymi włosami.
Liczne przytwierdzane do włosów jednostki ramowe w kształcie U lub V są połączone razem w swych częściach podstawowych, tworząc w ten sposób jako całość grzebienio-podobną, przytwierdzaną do włosów ramkę, która jest poszerzona w kształt wachlarza, zaś dla przyłączenia ta grzebienio-podobna przytwierdzana do włosów ramka, rozszerzona do kształtu wachlarza jest wkładana
PL 200 917 B1 w kierunku głowy użytkownika najpierw od strony swobodnych końców i własne włosy użytkownika są mieszane z fałszywymi włosami.
Przytwierdzana do włosów ramka jest rozszerzalna i kurczliwa w kierunku szerokości.
Każde z żeber jest zbudowane z elastycznego materiału rdzeniowego, wytworzonego z materiału sztywnego i kurczliwej cieplnie rurki pokrywającej materiał rdzeniowy.
Szkieleto-podobne obramowanie jest zakrzywione w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika.
Siódma postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera pierścieniową, przytwierdzaną do włosów jednostkę ramową która zawiera pierścieniowe obramowanie i liczne fałszywe włosy przyłączone do tego pierścieniowego obramowania, zaś dla przyłączenia ta pierścieniowa przytwierdzana do włosów jednostka ramowa jest umieszczana na głowie użytkownika, i własne włosy użytkownika są wyciągane przez jej otwór i mieszane z fałszywymi włosami.
Ósma postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę, która zawiera przynajmniej dwie przytwierdzane do włosów pierścieniowe jednostki ramowe, połączone razem równolegle siebie, przy czym każda z tych przytwierdzanych do włosów pierścieniowych jednostek ramowych zawiera pierścieniowe obramowanie i przyłączone do niego fałszywe włosy, zaś dla przyłączenia, ta przytwierdzana do włosów ramka jest umieszczana na głowie użytkownika i własne włosy użytkownika są wyciągane w górę i na zewnątrz otworu każdej z tych przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych i mieszane z fałszywymi włosami.
Każde obramowanie jest uformowane przez wygięcie żebra w kształt pierścieniowy, połączenie jego przeciwległych zakończeń i zakrzywienie tego żebra w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika, względnie każde obramowanie jest uformowane przez wygięcie dwóch żeber, połączenie przeciwległych ich końców dla utworzenia tym samym kształtu pierścieniowego i następnie zakrzywienie tych żeber w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika.
Przytwierdzona do włosów ramka ma elastyczność taką, że kurczy się w kierunku podłużnym gdy jest rozszerzona w kierunku szerokości, zaś obydwa obramowania, umieszczone na przeciwległych końcach bocznych, spośród całości obramowania tworzącego przytwierdzaną do włosów ramkę, są wyposażone w stoper dla przytwierdzania tej przytwierdzanej do włosów ramki do własnych włosów użytkownika, dla nałożenia na głowę użytkownika, przy czym te stopery są przytwierdzane do własnych włosów użytkownika w stanie, w którym przytwierdzana do włosów ramka jest rozciągnięta w kierunku szerokości tak, aby była wydłużona w kierunku szerokości.
Żebro zawiera materiał rdzeniowy, wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę, powleczoną na powierzchni obwodowej tego materiału rdzeniowego.
Żebro korzystnie zawiera materiał rdzeniowy, wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwej cieplnie rurki, powleczonej na obwodowej powierzchni tego materiału rdzeniowego, przy czym ta rurka wystaje z przeciwległych zakończeń żebra i wystające części rurki są połączone razem, tworząc tym samym przytwierdzaną do włosów ramkę.
Dziewiąta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera pierścieniowy, obwodowy, krawędziowy człon ramowy i liczne żebra, przy czym każde z tych żeber zawiera materiał rdzeniowy, który jest wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwej cieplnie rurki pokrywającej ten materiał rdzeniowy, zaś obwodowy krawędziowy człon ramowy posiada liczne otwory podporowe, utworzone w wewnętrznej krawędzi obwodowej odpowiadającej części czołowej lub części tylnej głowy użytkownika, przy czym te otwory podporowe są przystosowane do podpierania tych żeber, zaś przeciwległe części końcowe tych żeber są włożone do tych otworów podporowych i podparte przez ten obwodowy krawędziowy człon ramowy, który to obwodowy człon ramowy i żebra zawierają przyłączone fałszywe włosy, zaś dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń pomiędzy żebrami i mieszane z fałszywymi włosami.
PL 200 917 B1
Dziesiąta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera pierścieniowy obwodowy, krawędziowy człon ramowy i liczne żebra, przy czym każde z tych żeber zawiera materiał rdzeniowy wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę pokrywającą ten materiał rdzeniowy, a ponadto te żebra są przyłączone do obwodowego krawędziowego członu ramowego tak, że żebra te wystają do przodu i do tyłu w obszarze otoczonym wewnętrzną krawędzią obwodową tego obwodowego krawędziowego członu ramowego, zaś przy każdym przeciwległym boku tego obwodowego krawędziowego członu ramowego jest umieszczony cienki drucik prowadzący, wzdłuż którego jest umieszczone ślizgowo żebro ślizgowe, przy czym ten obwodowy krawędziowy człon ramowy żebra i żebro ślizgowe mają przyłączone fałszywe włosy, zaś dla nałożenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń pomiędzy tymi żebrami i mieszane z fałszywymi włosami.
Jedenasta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera pierścieniowy obwodowy krawędziowy człon ramowy i liczne żebra, przy czym każde z tych żeber zawiera materiał rdzeniowy wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę pokrywającą ten materiał rdzeniowy, a ponadto te żebra są rozmieszczone w relacji wzajemnie przecinającej się w obrębie obszaru otoczonego wewnętrzną obwodową krawędzią tego obwodowego krawędziowego członu ramowego, przy czym te żebra są przyłączone do obwodowego krawędziowego członu ramowego bez przyłączania w miejscach przecinania, tak że żebra te mogą swobodnie wykazywać elastyczność bez zakłócenia wzajemnym oddziaływaniem, zaś część obwodowej krawędziowej ramki i żebra mają przyłączone fałszywe włosy, a dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń pomiędzy żebrami i mieszane z fałszywymi włosami.
Dwunasta postać wykonania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera człon siatkowy lub podstawę peruki wykonaną ze sztucznej skóry oraz liczne fałszywe włosy przyłączone do tej podstawy peruki, przy czym w części tej podstawy peruki jest uformowana sekcja wycięta, nad którą jest umieszczone żebro, które zawiera materiał rdzeniowy wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę pokrywającą ten materiał rdzeniowy, przy czym to żebro ma przyłączone fałszywe włosy, zaś dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez tę sekcję wyciętą i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tego żebra i tej podstawy peruki.
Sposób wytwarzania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, według wynalazku charakteryzuje się tym, że obejmuje etapy formowania płaskiego, szkieleto-podobnego obramowania nie mającego zarysu zewnętrznego przez łączenie razem licznych żeber i przynajmniej jednego żebra łączącego za pomocą właściwych środków takich jak klejenie, wiązanie, zgrzewanie i tym podobne według wstępnie określonego wzoru obramowania, umieszczanie tego szkieletopodobnego obramowania na formie głowy mającej wstępnie określoną konfigurację i utrzymywanie zakrzywienia wzdłuż konfiguracji tej formy głowy, formowania zakrzywionego obramowania, które jest zakrzywione wzdłuż konfiguracji tej formy głowy, poprzez ogrzewanie żeber przez wstępnie określony okres czasu w temperaturze powodującej termiczną zmianę materiału tworzącego te żebra, i formowania przytwierdzanej do włosów ramki przez przyłączanie licznych fałszywych włosów do tego zakrzywionego obramowania.
Na formie głowy wzdłuż wstępnie określonego wzoru obramowania jest formowany rowek, w którym to rowku jest przytrzymywane to płaskie szkieleto-podobne obramowanie.
Materiał tworzący żebra stanowi włókno nylonowe, które to włókno nylonowe jest ogrzewane w temperaturze ogrzewania 150°C do 170°C przez okres czasu od 30 minut do 4 godzin.
Druga postać wykonania sposobu wytwarzania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera etapy formowania rowka na formie głowy mającej wstępnie określoną konfigurację wzdłuż wstępnie określonego wzoru obramowania, zalewania płynnego materiału tworzącego żebro do tego rowka i utwardzania go, tym samym tworząc zakrzywione obramowanie wzdłuż tej formy głowy, i formowania przytwierdzanej do włosów ramki przez przyłączanie licznych fałszywych włosów do tego zakrzywionego obramowania.
PL 200 917 B1
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia perspektywiczny widok pokazujący perukę wykorzystującą własne włosy użytkownika według pierwszego rozwiązania wynalazku, w której dla przejrzystości prawie całkowicie pominięto włosy fałszywe, jakkolwiek liczne fałszywe włosy są w rzeczywistości gęsto przyłączone do obramowania, fig. 2 - widok z góry peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika pokazanej na fig. 1, w której podobnie pominięto prawie całkowicie włosy fałszywe, fig. 3 - perspektywiczny widok pokazujący stan, w którym peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika z fig. 1 jest nałożona na głowę użytkownika (należy zauważyć, że w rzeczywistości liczne fałszywe włosy przyłączone do obramowania są zmieszane z własnymi włosami użytkownika), fig. 4 - schematyczny widok z góry przedstawiający pierwszą modyfikację pierwszego rozwiązania peruki według wynalazku, fig. 5 - schematyczny widok pokazujący stan nałożenia peruki z fig. 4 na głowę użytkownika, fig. 6 - schematyczny widok pokazujący przykład sposobu wytwarzania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika według wynalazku, jak również sposób formowania obramowania, fig. 7 - widok przekrojowy przedstawiający stan w którym materiał żebra jest ustalony na gipsowej formie głowy na fig. 6, fig. 8 - perspektywiczny widok przedstawiający perukę wykorzystującą własne włosy użytkownika według drugiej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 8A - perspektywiczny widok a fig. 8B widok z boku żebra stosowanego w peruce z fig. 8A, fig. 9 - widok z góry przedstawiający rozwiązanie szkieleto-podobnego obramowania według następnej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 10 - widok z góry rozwiązania szkieleto-podobnego obramowania według następnej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 11 - widok z góry przedstawiające rozwiązanie szkieleto-podobnego obramowania według następnej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 12 - widok z góry rozwiązania szkieleto-podobnego obramowania według następnej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 13 - widok z góry rozwiązania szkieleto-podobnego obramowania według dodatkowej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 14 - następnej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 13 - widok z góry rozwiązania szkieleto-podobnego obramowania według dodatkowej modyfikacji następnego rozwiązania wynalazku, fig. 15 - widok z góry rozwiązania szkieleto-podobnego obramowania według następnej modyfikacji pierwszego rozwiązania wynalazku, fig. 16 A-B przedstawiają jeden przykład żebra stosowanego w wynalazku i stanowią częściowo powiększone perspektywiczne widoki przedstawiające stany w których fałszywe włosy są przyłączone, do pętli utworzonej na odległym końcu żebra, fig. 17A-C przedstawiają przykład żebra stosowanego w wynalazku, fig. 17A częściowy powiększony widok z boku żebra utworzonego przez powleczenie materiału rdzeniowego kurczliwą cieplnie rurą, fig. 17B - przekrój wzdłuż linii A-A z fig. 17A, zaś fig. 17C - przekrój wzdłuż linii B-B z fig. 17A, fig. 18 A-C - perspektywiczne widoki przedstawiające sposób wytwarzania żebra z fig. 17, fig. 19 - perspektywiczny widok przedstawiający grzebienio-podobną ramę przytwierdzoną do włosów peruki, wykorzystującej własne włosy użytkownika według drugiego rozwiązania wynalazku, fig. 20 - widok z góry przedstawiający ramę w kształcie U stosowaną do przytwierdzanej do włosów ramki według drugiego rozwiązania, fig. 21 - perspektywiczny widok przedstawiający stan w którym peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika według drugiego rozwiązania jest nałożona na głowę użytkownika, fig. 22 - perspektywiczny widok przedstawiający następny przykład utworzenia przytwierdzonego obramowania według drugiego rozwiązania, fig. 22 - perspektywiczny widok peruki wykorzystującej własne użytkownika według trzeciego rozwiązania, wynalazku, fig. 24A - widok z góry peruki wykorzystującej własne użytkownika według trzeciego rozwiązania wynalazku, a fig. 24B - widok z góry w którym peruka jest rozszerzona ze stanu pokazanego na fig. 24A, fig. 25 - widok z góry przedstawiający pierścieniowe obramowanie stosowane w peruce wykorzystującej własne włosy użytkownika według trzeciego rozwiązania, fig. 26 - perspektywiczny widok przedstawiający utworzenie dwóch żeber pierścieniowego obramowania, z fig. 25, połączonych odległymi końcami, fig. 27 widok z góry przedstawiający połączenie sąsiednich pierścieniowych obramowań peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika według trzeciego rozwiązania wynalazku, fig. 28 - perspektywiczny widok po nałożeniu na głowę użytkownika peruki według trzeciego rozwiązania wynalazku, fig. 29 - schematyczny widok z góry następnego rozwiązania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika według wynalazku, w którym pominięto fałszywe włosy, fig. 30 - perspektywiczny widok wyjaśniający przyłączanie żebra do obwodowego członu ramowego w rozwiązaniu pokazanym na fig. 29, fig. 31A - perspektywiczny widok przedstawiający przykład utworzenia obwodowego członu ramowego peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika według dalszego rozwiązania wynalazku, fig. 31B - częściowo powiększony perspektywiczny widok przedstawiający otwór wlotowy do przyłączania żebra do wewnętrznej krawędzi końcowej obwodowego członu ramowego z fig. 31, fig. 32 - perspektywiczny wi8
PL 200 917 B1 dok podstawy peruki wyposażonej w człon pomocniczy w peruce wykorzystującej własne włosy użytkownika z fig. 31, fig. 33 - schematyczny widok perspektywiczny przedstawiający przykład w którym żebro według wynalazku jest nałożone na pełną perukę, fig. 34 - perspektywiczny widok przedstawiający stan w którym pełna peruka z fig. 33 jest nałożona na głowę użytkownika, a fig. 35 - perspektywiczny widok przedstawiający stan, w którym na głowę użytkownika jest nałożona konwencjonalna peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika.
Na fig. 1 do 3 przedstawiono perspektywiczny widok i widok z góry peruki 1 wykorzystującej własne włosy użytkownika według pierwszego rozwiązania wynalazku i perspektywiczny widok peruki 1 nałożonej na głowę użytkownika. Dla przyłączenia, ta peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika (poniżej określana krótko jako „peruka) jest umieszczana w pożądanym położeniu na głowie użytkownika, a fałszywe włosy 15 przyłączone do przytwierdzanego do włosów obramowania 10 są mieszane z rosnącymi włosami H użytkownika. Przez tego rodzaju układ, własne włosy H użytkownika mogą być łatwo wyciągnięte przez przestrzeń obramowania 10 przytwierdzonego do włosów i wystarczająco zmieszane z fałszywymi włosami 15 w czasie nakładania.
Na fig. 1 i 2 pokazano tylko kilka fałszywych włosów 15 przytwierdzonych do przytwierdzanego do włosów obramowania 10, przy czym większość fałszywych włosów 15 pominięto dla przejrzystości budowy przytwierdzanego do włosów obramowania 10, jednakże w rzeczywistości liczne fałszywe włosy 15 są gęsto przyłączone do obramowania na całym jego obszarze w taki sposób aby wystawały w górę z całą objętością włosów. Dla przyłączania, peruka 1 jest umieszczana na głowie użytkownika tak, że górny bok z fig. 2 jest umieszczany na części czołowej głowy użytkownika a dolna część na tylnej części głowy (patrz fig. 3). Peruka 1 jest zaprojektowana i zwymiarowana w taki sposób, że cała peruka 1 pokrywa przykładowo tę część głowy użytkownika na której znajduje się zredukowana ilość włosów. Jak pokazano na fig. 1, przytwierdzone do włosów obramowanie 10 jest rozciągnięte w dół przy jego części górnej tak, aby umożliwić włosom zakrzywienie wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika. Fig. 3 pokazuje stan w którym peruka 1 jest umieszczona w najpowszechniej stosowanym położeniu na głowie użytkownika. Należy zauważyć, iż aczkolwiek tylko kilka własnych włosów użytkownika H wystaje tutaj z przytwierdzonego do włosów obramowania 10, to jednak w rzeczywistości większość własnych włosów użytkownika H może być równomiernie wyciągnięta przez perukę 1 przyłączoną do głowy użytkownika.
Jak pokazano na fig. 1 do 3, peruka 1 wykorzystująca własne włosy użytkownika według wynalazku zawiera tylko obramowanie 10 przytwierdzone do włosów, które jest utworzone głównie przez przyłączenie licznych fałszywych włosów 15 do licznych żeber 13. Kombinacja licznych żeber 13 tworzy szkieleto-podobne obramowanie, podobnie dc żeber klatki piersiowej człowieka, układu szkieletu ryby, lub układu żyłek w liściu. To obramowanie jest utworzone przez połączenie cienkich żebro-podobnych przedłużeń. W pokazanym przykładzie, sześć żeber 13a do 13f umieszczono równolegle w kierunku z przodu do tyłu na głowie użytkownika. Te żebra 13a do 13f są tak zwymiarowane, że mają rozmaitą długość, tak że odległe końce odpowiednich żeber są nieregularne przy tych obszarach w sąsiedztwie części czołowej i części tylnej głowy, a szczególnie w sąsiedztwie czoła, przy czym wewnętrzne dwa żebra 13c, 13d są najdłuższe a długość żeber jest stopniowo redukowana w stronę zewnętrznych żeber 13a, 13f.
W przypadku gdy żebra centralne 13c, 13d są zaprojektowane tak, że wystają najwięcej przy swych odległych końcach a te żebra 13a, 13b, 13e, 13f które są umieszczone po lewej i prawej stronie żeber 13c, 13d są stopniowo redukowana pod względem długości jak opisano powyżej, to odległe końce żeber 13a do 13f są umieszczone wzdłuż ogólnej linii włosów L (fig. 3). Liczba żeber 13 może właściwie wzrastać lub maleć w zależności od tego jak grube lub cienkie są własne włosy H użytkownika. Tak samo, żebra mogą przyjmować dużą rozmaitość wzorów, jak będzie opisane poniżej szczegółowo.
Aby nie pozwolić żebrom 13a do 13f na rozluźnienie lub rozproszenie, w rozwiązaniu tym zastosowano żebro łączące 14. Jak pokazano przykładowo na fig. 1 i 2, żebro łączące 14 jest utworzone według konfiguracji ogólnie liniowej z tego samego materiału. Żebro łączące 14 jest umieszczone bocznie poprzez podłużny środek żeber 13a do 13f, które są rozmieszczone wzajemnie równolegle do siebie i przytwierdzonego do niego trwale. W ten sposób, powstaje szkielet przytwierdzonego do włosów obramowania 10 przez właściwe połączenie żeber 13a do 13f z łączącym żebrem 14 we wstępnie określony kształt i przyłączenie ich przecinających się punktów przez sklejenie, zszycie, związanie, zgrzanie lub tym podobne.
PL 200 917 B1
Wzór szkieleto-podobnego obramowania tworzącego przytwierdzoną do włosów ramkę 10 według pierwszego rozwiązania wygląda podobnie do układu żyłek odgałęziających się w liściu. Te żyłko-podobne żebra 13a do 13f są przyłączone do rdzenio-podobnego żebra łączącego 14 z przerwą około 1 do 2 cm pomiędzy sąsiednimi żebrami. Jak wynika z fig. 2, przerwy pomiędzy sąsiednimi żebrami 13 mają szerokości stopniowo wzrastające w stronę odległych końców żeber 13. Ciężar szkieleto-podobnego obramowania tworzącego przytwierdzoną do włosów ramkę 10 jest w zakresie od 1 do 5 g co najwyżej, w zależności od tego z jakiego materiału jest wykonana ramka. W przypadku w którym ramka jest wykonana z cienkiego sznurka z nylonu mającego średnicę około 1 mm podobnego do naciągu w rakiecie tenisowej, przykładowo, ciężar obramowania jest w zakresie od 1 do 3 g. Nawet w stanie w którym obramowanie posiada fałszywe włosy przyłączone gęsto, całkowity ciężar obramowania jest niewielki i mieści się w zakresie od 5 do 10 g.
Szkieleto-podobne obramowanie jest zaprojektowane w taki sposób, że nie ma linii wyznaczającej zarys peruki, tak jak w podstawie peruki która stanowi zasadniczą część składową peruki konwencjonalnej. Obramowanie według wynalazku nie zawiera obwodowego obramowania krawędziowego lub obrzeża którego zarys zewnętrzny wyznacza zewnętrzną konfigurację peruki. Tylko odległe końce żeber są umieszczone w obszarze w sąsiedztwie odległych końców. Przytwierdzona do włosów ramka 10 jest utworzona przez przyłączenie fałszywych włosów 15 do takiego obramowania i nie zawiera obwodowego obramowania krawędziowego 73 konwencjonalnej peruki 70.
Materiał żeber 13a do 13f i żebra łączącego 14 jest wybrane spośród materiałów które nie stwarzają niebezpieczeństwa zranienia skóry głowy użytkownika lub które podlegają ujemnemu oddziaływaniu suszarki do włosów lub tym podobne. Zalecane przykłady materiału mogą zawierać nylon (włókna syntetyczne na bazie poliamidu) i materiał żywicy syntetycznej taki jak poliester. Ponadto, można w tym celu stosować inne materiały, takie jak metal, twardy papier, twarda guma, drewno, bambus, włókna szklane, włókna węglowe i tym podobne, które wszystkie mają odpowiednią elastyczność i sztywność. Przykładowo w przypadku gdy żebra i żebro łączące są zbudowane ze skręconego pasma drucianego włókien nylonowych mających średnicę około 0,1 do 3,0 mm, można otrzymać żebra mające pożądaną sztywność i elastyczność. Ponieważ do takich żeber 13 są przyłączone liczne fałszywe włosy 15, zatem wymaga się aby materiał miał wystarczającą sztywność i elastyczność dla utrzymania zakrzywionego stanu wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika niezależnie od całkowitego ciężaru własnego. Zaleca się aby żebra były wytworzone przykładowo z żywicy zapamiętującej kształt, która może być zakrzywiona wzdłuż konfiguracji skóry głowy użytkownika i ma znakomitą zdolność odzyskiwania kształtu.
Jak pokazano na fig. 2, żebra 13, 14 mają odległe końce korzystnie utworzone jako większa/grubsza napęczniona część 13g. Przez utworzenie napęcznionej części 13g według konfiguracji kulo-podobnej, fałszywe włosy 15 przyłączone do żeber 12 mogą być zabezpieczone przez wypadaniem a same żebra mogą miękko kontaktować się ze skórą głowy użytkownika tak, aby jej nie podrażniać.
Fałszywe włosy przytwierdzone do żeber 13, 14 zawierają albo włosy ludzkie lub też włosy sztuczne mające średnicę około 0,05 do 0,2 mm, wykonane przykładowo z nylonu, poliestru lub tym podobnych. Liczne tego rodzaju sztuczne włosy są przyłączone do żeber przez związanie, przyszycie lub zawinięcie w taki sposób, że fałszywe włosy wystają we wstępnie określonym kierunku. Fałszywe włosy 15 mogą mieć ten sam kolor co własne włosy H użytkownika. Jeżeli jest potrzebny bardziej urozmaicony wygląd, wówczas można zastosować dla fałszywych włosów 15 kolor odmienny od koloru własnych włosów H użytkownika. W ten sposób peruka może być stosowana jako peruka balejażowa.
Ponieważ peruka 1 wykorzystująca własne włosy użytkownika według wynalazku jest utworzona w sposób jak opisano powyżej, dla jej nałożenia, jak pokazano na fig. 3, peruka 1 jest najpierw nakładana na głowę użytkownika i prawidłowo umiejscowiona. Peruka 1 jest nakładana na głowę użytkownika w taki sposób, że odległe końce żeber są odsunięte kilka centymetrów w stronę górnego boku peruki 1 dalej od linii włosów L. Następnie, własne włosy użytkownika H są wyciągane w górę i na zewnątrz. W czasie mieszania włosów, włosy peruki są szczotkowane w kierunku podłużnym żeber 13 z zastosowaniem szczotki lub grzebienia, jednocześnie naciskając perukę 1 od góry głowy użytkownika jedną ręką. Przez szczotkowanie włosów z przedniej strony do przodu i z tylnej strony do tyłu w stosunku do żebra łączącego 14, użytkownik może wyciągać w górę jego lub jej własne włosy H, przyciskane peruką 1, przez przestrzenie pomiędzy żebrami 13. Ponieważ żebra 13 biegną równolegle do kierunku szczotkowania, zatem szczotka lub grzebień nigdy nie jest przechwytywany przez żebra 13 podczas szczotkowania, a własne włosy użytkownika H nigdy nie są splątane z żebrami 13. Z tego względu, prawie 100% własnych włosów H użytkownika może być łatwo przeciągnięte w górę przez przestrzeń pomiędzy że10
PL 200 917 B1 brami 13. Ponadto, przez szczotkowanie włosów w stronę odległych końców żeber 13, żebra 13 kontaktują się ściskowo ze skórą głowy użytkownika. Zapobiega to zsunięciu się żeber 13 w górę. Jednakże w przypadku gdy żebra 13 zsuną się w górę przez przypadkowe szczotkowanie włosów w stronę podstawowych zakończeń od odległych końców, wówczas żebra 13 mogą łatwo odzyskać swój kształt podstawowy wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika, ponieważ żebra 13 mają znakomitą elastyczność i zdolność do odzyskiwania kształtu.
Następnie, własne włosy H użytkownika, jak wspomniano uprzednio, są pociągane w górę i na zewnętrzną powierzchnię przytwierdzonej do włosów ramki 10 peruki 1 i są lekko szczotkowane szczotką do układania włosów lub podobną, tym samym układając włosy do pożądanego układu przy jednoczesnym zmieszaniu własnych włosów H użytkownika z fałszywymi włosami 15. Przez tego rodzaju oddziaływanie zostaje zakończone przyłączanie peruki do głowy użytkownika. Dla przytwierdzenia peruki do głowy użytkownika, można zastosować znany stoper peruki. W tym przypadku, stoper jest przytwierdzany przede wszystkim z tylnej strony peruki. Ze względu na zastosowanie stopera peruki, własne włosy H użytkownika mogą łatwo być przytwierdzone i przytrzymywane przez stoper.
Ponieważ peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika według wynalazku zawiera tylko żebra 13 biegnące równolegle do siebie w kierunku dc przodu i do tyłu głowy użytkownika w wystarczających odstępach i z zastosowaniem żebra łączącego 14 dla łączenia żeber 13, zatem nie ma żadnej linii bocznej, jaka jest stosowana przy konwencjonalnej peruce zawierającej krawędź obwodową, utworzoną wzdłuż obrzeża ramki przy linii włosów lub tylnej części głowy użytkownika po nałożeniu peruki. Tak więc, nie stwierdza się faktu zużycia peruki. Ponadto, nie występuje podział pomiędzy własnymi włosami H użytkownika i fałszywymi włosami 72, w szczególności obszarze linii włosów.
Ponadto, ponieważ peruka 1 wykorzystująca własne włosy użytkownika według pierwszego rozwiązania nie zawiera obwodowego członu krawędziowego który wyznacza zewnętrzną konfigurację konwencjonalnej podstawy peruki, zatem własne włosy H użytkownika mogą całkowicie być pociągnięte w górę przez przestrzeń peruki. Własne włosy H użytkownika i fałszywe włosy 15 przedostają się korzystnie blisko siebie przez dobre zmieszanie. W ten sposób, przytwierdzona do włosów ramka 10 jest chroniona przez zsuniecie się w górę z głowy użytkownika w szczególności przy części czołowej lub tylnej części głowy. Ponieważ żebra 13 są bezpośrednio zwrócone szczególnie w stronę części czołowej głowy użytkownika a długości żeber 13 są w rzeczywistości nieregularne w tym obszarze, zatem krawędź zrostu lub linia włosów głowy użytkownika wygląda całkowicie naturalnie.
Jak wspomniano powyżej, ponieważ własne włosy H użytkownika mogą być łatwo wyciągane w górę w peruce 1 według pierwszego rozwiązania wynalazku, zatem można całkowicie wykorzystać własne włosy H użytkownika i mogą one być łatwo zmieszane w pożądanych ilościach z fałszywymi włosami 15. Ponieważ w obszarze w sąsiedztwie obwodowej krawędzi powstaje naturalny wygląd bez jakiegokolwiek poczucia zakłócenia tego wyglądu, zatem w znacznie mniejszym stopniu może nastąpić zużycie peruki. Ponadto, ponieważ szkielet przytwierdzonej do włosów ramki 10 jest w postaci tylko obramowania które jest zbudowane z kombinacji żeber 13, 14, zatem peruka zapewnia skórze korzystną zdolność oddychania i może mieć bardzo niewielki ciężar.
Powyższa peruka 1. może być stosowana przez zarówno mężczyzn jak i kobiety. Ponadto, może ona być stosowana jako przyjemna peruka balejażowa. W każdym przypadku, ponieważ własne włosy użytkownika mogą być z łatwością przyciągane w górę i na zewnątrz, zatem można całkowicie wykorzystać własne włosy użytkownika. Zgodnie z tym, można otrzymać naturalny układ włosów, w którym włosy fałszywe można łatwo zmieszać z własnymi wł^r^^^i^i użytkownika bez powodowania zakłócenia krawędzi wzrostu lub linii włosów wzdłuż krawędzi obwodowej peruki.
Na fig. 4 i 5 przedstawiono perukę 2 wykorzystującą własne włosy użytkownika według pierwszego zmodyfikowanego rozwiązania wynalazku.
Przytwierdzana do włosów ramka 11 z fig. 4 zawiera liczne żebra 13 (w przedstawionej modyfikacji pokazano 7 żeber) przechodzące ogólnie równolegle względem siebie w odstępach w kierunku górnym i dolnym na fig. 4, to jest w kierunku do przodu i do tyłu głowy użytkownika, oraz pierścieniowe żebro łączące 14, przecinające każde z żeber 13 w dwóch punktach umieszczonych wewnętrznie w względem przeciwległych końców żeber 13. Ze względu na to, że każde żebro 13 jest połączone w dwóch miejscach poprzez pierścieniowe żebro łączące 14, ramka może bardziej mocno zachowywać swój kształt.
Ramka taka zawiera ponadto dwa pomocnicze żebra łączące 16, o przebiegu zewnętrznie kolistym. Przy tego rodzaju układzie, kształt ramki jest utrzymywany bardziej stabilnie i ramka jest ciaśniej kontaktowana z w szczególności przeciwległym prawym i lewym bokiem głowy użytkownika. Ponadto,
PL 200 917 B1 jak wskazano liniami przerywanymi na fig. 4, zastosowano stopery 17 dla przytwierdzania i utrzymywania peruki 2 na głowie użytkownika, przyłączone do peruki 2 z zastosowaniem dwóch pomocniczych żeber łączących 16. Żebra 13, pierścieniowe żebro łączące 14 i pomocnicze żebra łączące 16 są wszystkie wykonane z tego samego cienkiego pręta drucianego i mają znakomitą sztywność i elastyczność.
Ponieważ peruka 2 wykorzystująca własne włosy użytkownika jest utworzona w sposób jak wspomniano powyżej, zatem dla jej nałożenia, jak pokazano na fig. 5, peruka 2 jest najpierw umieszczana na głowie użytkownika w prawidłowym położeniu, po czym własne włosy H użytkownika są wyciągane w górę i na zewnątrz przez szczotkowanie. Następnie, peruka 2 jest przytrzymywana względem własnych włosów użytkownika za pomocą stoperów 17 zamontowanych w sąsiedztwie obwodowej krawędzi przytwierdzonej do włosów ramki 11 Na stopery 17 można przykładowo zastosować zespoły zatrzaskowe, zawierające odwracalną ku tyłowi podstawę i liczne grzebieniowe zęby, jak ujawniono w publikacji japońskiego opisu patentowego nr S54-16785 (odpowiadającego USPI, 536, 63C). Alternatywnie, peruka 2 może być przytwierdzona do głowy użytkownika z zastosowaniem dwustronnej taśmy klejącej, płynnego medycznego natychmiastowego środka klejącego lub tym podobnych.
Sposób wytwarzania peruki 1 wykorzystującej własne włosy użytkownika opisano poniżej z zastosowaniem peruki 2 z fig. 4 jako przykładu.
Po pierwsze, jak wskazano oznacznikiem 19 z fig. 6, wykonuje się formę gipsową głowy kopiując konfigurację głowy tak, aby była ona korzystnie dostosowana możliwie dokładnie do konfiguracji głowy użytkownika. Następnie na tej gipsowej formie 19 głowy jest nanoszony pożądany wzór ramki. Żebra 13 i pierścieniowe żebro łączące 14 są cięte na wstępnie określoną długość i rozmieszczane wzdłuż tego wzoru. Następnie, zaznacza się odpowiednie punkty przecięcia.
Następnie łączy się razem żebra 13 i żebro łączące 14 w zaznaczonych punktach przecięcia za pomocą zgrzewarki ultradźwiękowej. W ten sposób uzyskuje się płaską ramkę.
Tego rodzaju otrzymana płaska ramka zostaje zakrzywiona tak, aby była dostosowana do wzoru narysowanego na gipsowej formie 19 głowy i utwierdzona. Następnie przez ogrzanie ramki we wstępnie określonej temperaturze i przez wstępnie określony okres czasu ramka zostaje zakrzywiona według konfiguracji głowy użytkownika.
Na koniec, do zakrzywionej szkieleto-podobnej ramki przyłącza się fałszywe włosy 15. W ten sposób otrzymuje się przytwierdzaną do włosów ramkę 11, a mianowicie perukę wykorzystującą własne włosy użytkownika według wynalazku.
W przypadku gdy jako żebra 13, 14 jest wykorzystany cienki druciany pręt z żywicy poliamidowej, wówczas żebra 13, 14 są ogrzewane w temperaturze około 150°C do 170°C w przeciągu 30 minut do 4 godzin. W ten sposób zostaje ustabilizowany zakrzywiony kształt żeber. Żebra 13, 14 są korzystnie przezroczyste lub przejrzyste i zabarwione w tonacji skóry lub też mają ten sam kolor co fałszywe włosy 15. Ponadto, żebra są korzystnie poddane powierzchniowej obróbce nadającej szorstkowatość, z zastosowaniem papieru ściernego lub podobnych środków. W ten sposób, można zlikwidować połysk powierzchniowy i uchronić fałszywe włosy 15 przed wydobywaniem się z ramki.
W przypadku gdy na każdym przeciwległym odległym zakończeniu żeber 13, 14 jest utworzone przypominające kroplę deszczu kuliste zgrubienie (spęczniona część 13g), wówczas odległe końce żeber zostają zanurzone, przykładowo w ciekłej żywicy, ochłodzone i utwardzone. Akceptuje się również, aby w trakcie ustalania płaskiej ramki na gipsowej formie 19 głowy, na powierzchni formy gipsowej 19 był formowany rowek 19a wzdłuż wzoru zakrzywienia podobnego do szkieletu, a żebra 13, 14 są przytwierdzone i dokładnie osadzone i utrzymane przez rowki 19a. Gdy żebra 13, 14 przytrzymywane w rowku 19a są poddane obróbce cieplnej, wówczas można otrzymać ramkę która nie ulega deformacji w trakcie ogrzewania i która ma stabilną wstępnie określona konfigurację.
W przypadku gdy przytwierdzona do włosów ramka 11 jest formowana i wytwarzana w ten sposób, można łatwo otrzymać przytwierdzaną do włosów ramkę 11, prawidłowo dopasowaną do konfiguracji głowy użytkownika i nie ulegającą łatwo zdjęciu w górę.
Jako następny sposób wytwarzania, zakrzywiona szkieleto-podobna ramka może być formowana integralnie przez zalewanie, przykładowo materiału płynnej żywicy syntetycznej do rowka 19a gipsowej formy 19 głowy, po czym następuje chłodzenie i utwardzanie jednocześnie. W ten sposób nie ma potrzeby stosowania prac łączących w punktach przecięcia.
Na fig. 8 przedstawiono drugie zmodyfikowane rozwiązanie peruki według wynalazku. Peruka pokazana na fig. 8 posiada ramkę, która jest utworzona, podobnie jak peruka 1 wykorzystująca wła12
PL 200 917 B1 sne włosy użytkownika z fig. 1 do 3, przez połączenie licznych żeber 13 i żeber łączących 14. Żebra 13, które są rozmieszczone pionowo równolegle do siebie, są wygięte na zewnątrz i odchylone w górę jak pokazano na fig. 8(B), w ich podłużnych częściach środkowych 13h. Żebra 13 są zakrzywione w stronę odległych zakończeń od wygiętych części 13h wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika tak, że odległe końce mogą kontaktować się ze skórą głowy użytkownika. Jak wynika z rysunku, żebra 13 są częściowo odgięte w górę i oddzielone od skóry głowy użytkownika.
W przypadku gdy tego rodzaju peruka 3 wykorzystująca własne włosy użytkownika jest przyłączona do głowy użytkownika, można otrzymać korzystny efekt objętościowy, ponieważ żebra 13 są częściowo odchylone w górę. Przykładowo, fałszywe włosy 15 przyłączone do wygiętych części 13h są, jak pokazano na fig. 8(B) wysunięte w górę i następnie układają się ku tyłowi w częściach środkowych. Powoduje to podniesienie włosów, zapewniając tym samym efekt zwiększający ich objętość. Tego rodzaju peruka 3 jest najbardziej korzystna wówczas gdy użytkownik wybiera uczesanie typu wszystkie włosy do tyłu.
Na fig. 8 oznaczono część czołową F i część tylną R, odpowiednio. Na fig. 8 pokazano dwa żebra łączące 14, umieszczone na części czołowej i człon siatkowy rozciągnięty pomiędzy nimi dla uzyskania obszaru N implantowania włosów. Ze względu na zastosowanie obszaru implantowania włosów N, w obszarze tym może być gęsto umieszczona większa ilość fałszywych włosów 15.
Ramka, poza propozycjami pokazanymi na fig. 1, 4 i 8, może być utworzona według rozmaitych wzorów jak pokazano na fig. 9 do 15. Przykładowo, ramka stosowana w obecnym wynalazku może być wytwarzana w szerokiej rozmaitości postaci odpowiednio do gustu użytkownika, tak jak według typu rozdzielania włosów, który może być dostosowany do dowolnego stylu przedziałka we włosach, typu zwiększania objętości zaprojektowanego do zwiększania objętości włosów, typu spływania włosów dostosowanego do uzyskiwania dużej rozmaitości układania włosów, typu mieszanego dla wszystkich lub niektórych z powyższych rodzajów i tym podobne. Ma fig. 9 do 15 pokazano widoki z góry przedstawiające stan, w którym odpowiednie peruki są przyłączone do włosów użytkownika. Na tych figurach, fałszywe włosy 15 peruk i własne włosy H użytkownika są przedstawione w uproszczeniu.
Peruka pokazana na fig. 9 jest w rodzaju w którym własne włosy użytkownika rosnące w sekcji rozdziału włosów utworzonej w ogólnie centralnym obszarze głowy użytkownika mogą być wykorzystane zaś włosy w tylnej części głowy użytkownika mają ulec zwiększeniu. W tym celu, jak pokazano na fig. 9, dwa żebra 13C, 13D otaczające rozdzielającą włosy część P (wskazaną przerywaną linią na fig. 9) użytkownika są umieszczone w większym odstępie niż pozostałe żebra dla ułatwienia łatwego wyciągnięcia lub użycia własnych włosów użytkownika, rosnących przy części rozdzielającej włosy P.
Żebra 13 są umieszczone ogólnie równolegle do siebie w kierunku do przodu i do tyłu. Peruka jest dostosowana do stylu układania włosów, w którym włosy spływają w lewą i prawą kaskadę z części rozdzielającej włosy. Ponadto, przy tego rodzaju ramce, zastosowane są dwa żebra łączące 14 umieszczone równolegle względem siebie w tylnej części głowy, przy czym w obszarze tym jest rozciągnięty człon siatkowy dla otrzymania obszaru implantowania włosów N dla możliwości gęstego przyłączenia do niego fałszywych włosów.
Ramka pokazana na fig. 10 posiada rozdzielającą włosy część P, która jest zbudowana z własnych włosów użytkownika i która jest utworzona w sekcji centralnej głowy użytkownika jak na fig. 9. Układ jest dostosowany do stylu układania włosów takiego w którym wszystkie włosy głowy użytkownika spływają ku tyłowi. W tym celu, ramka zawiera, jak pokazano na fig. 10, żebro 13-1 w kształcie U, które ma szerokość wystarczającą do otoczenia rozdzielającej włosy części, oraz liczne żebra 13-2. odgałęzione od żebra 13-1 w kształcie U zakrzywione ku przodowi w lewo i w prawo.
Ramka pokazana na fig. 11 jest dostosowana do stylu układania włosów, w którym własne włosy użytkownika są zbyt cienkie w części rozdzielającej włosy P użytkownika i ma zostać zwiększona ich ilość, przy czym rozdzielająca włosy część P jest umieszczona z lewej strony głowy użytkownika, odmiennie od układu pokazanego na fig. 9 i 10. Tego rodzaju ramka zawiera żebro 13-1 w kształcie U, które ma szerokość wystarczającą do otoczenia rozdzielającej włosy części, oraz posiada liczne żebra 13-2 odgałęzione od żebra 13-1 w kształcie U. Wzdłuż rozdzielającej włosy części P jest rozciągnięty człon siatkowy dla uzyskania obszaru implantowania włosów N. Fałszywe włosy 15 są przytwierdzone do obszaru implantowania włosów N tak aby utworzyć część rozdzielającą włosy P.
Na fig. 12 do 15 pokazano peruki typu zwiększania objętości włosów. Peruka pokazana na fig. 12 jest utworzona przez połączenie licznych żeber 13, które zostały wygięte w kształt V. Ponieważ odstęp pomiędzy sąsiednimi żebrami jest zredukowany, zatem fałszywe włosy 15 mogą być przyłąPL 200 917 B1 czone w sposób gęsty. W ramce pokazanej na fig. 12, ponieważ żebra 13 są rozmieszczone ponad całą głową użytkownika, ramka taka jest dostosowana do stylu układania włosów, w którym włosy na głowie użytkownika są bardzo pocienione, przez co uzyskuje się wrażenie większej ich ilości.
Peruka pokazana na fig. 13 jest przeznaczona do zwiększania objętości włosów w części czołowej. Tego rodzaju ramka jest utworzona przez połączenie żeber 13, 14 tak, że w części czołowej jest zredukowany odstęp pomiędzy sąsiednimi żebrami 13. Ramka taka jest dostosowana do wszystkich rodzajów fryzur, w których włosy spływają ku tyłowi.
Peruka pokazana na fig. 14 jest zaprojektowana tak, że żebra 13 umieszczone na szczycie są gęsto rozmieszczone tak, aby zwiększyć efekt zwiększania ilości włosów. Ramka taka zawiera pierścieniowe żebro łączące 14 otaczające pierścień włosów na głowie użytkownika, półpierścieniowe żebro łączące 14-1 umieszczone na zewnątrz pierścieniowego żebra łączącego 14 i liczne żebra 13 odchodzące promieniowo od pierścieniowego żebra łączącego 14. Zawiera on ponadto człon siatkowy rozciągnięty w obrębie pierścieniowego żebra łączącego 14 tak aby otrzymać obszar implantowania R. Do tego obszaru implantowania włosów N są przyłączone fałszywe włosy 15 w taki sposób aby utworzyć wirowy pęczek. Peruka pokazana na fig. 14 jest dostosowana do osoby której pozostały włosy rzadsze na szczycie głowy, w szczególności w obszarze pęczka wirowego i której włosy są przerzedzone w obszarze dookoła wirowego pęczka.
Peruka pokazana na fig. 15 jest dostosowana do stylu układania włosów, w którym włosy pozostające na szczycie głowy użytkownika są rzadsze a fryzura spływa z boku ku tyłowi. Przy tego rodzaju ramce, do żebra łączącego 14 jest przyłączona duża ilość żeber 13 wygiętych w kierunku spływu włosów, zaś bliska odległość pomiędzy żebrami 13 i żebrem łączącym 14 jest zredukowana przy tylnej części głowy tak, aby w tej tylnej części głowy zwiększyć gęstość włosów.
Jak wspomniano powyżej, zakrzywiona szkieleto-podobna ramka może być rozmieszczona według rozmaitych wzorów. W każdym z nich własne włosy użytkownika mogą być łatwo wyciągnięte, w górę i na zewnątrz przez szczotkowanie włosów w kierunku spływania włosów i szczotka lub grzebień nie będą przechwytywane przez żebra 13, 14 w czasie szczotkowania. Obszar implantowania włosów N może zawierać zamiast członu siatkowego sztuczną skórę.
Ramka może być zaprojektowana według szerokiej rozmaitości wzorów innych niż wspomniane powyżej. Ponadto ramka może być utworzona przez wyginanie długiego żebra do pożądanej konfiguracji bez posiadania obwodowej ramki krawędziowej lub obrzeża peruki.
Na fig. 16 do 18 przedstawiono kilka przykładów konstrukcji żeber tworzących człon ramowy.
Przykłady pokazane na fig. 16A i 16B pokazano bez uwidocznienia odległego końca żebra 13. Na figurach tych pokazano częściowo powiększone widoki perspektywiczne przedstawiające stan w którym do pętli 13i są przyłączone fałszywe włosy 15. Pętla 13i jest utworzona przez przyłączenie jednego końca drucianego pręta do odległego końca żebra 13, wystającego w sekcji pośredniej drucianego pręta dla utworzenia pierścienia i następnie, drugi koniec jest owinięty dookoła odległego końca żebra 13 i przytwierdzony do niego za pomocą środka klejącego.
Pętla 13i może być przykładowo wykonana z tego samego materiału co żebro 13. Materiał pętli 13i może stanowić przykładowo żywicę syntetyczną taką jak nylon i poliester, która posiada zarówno elastyczność jak i sztywność i która nie podlega oddziaływaniu ujemnego w wyniku używania suszarki, itd. pręt z drutu metalowego i włókna węglowego które posiadają zarówno elastyczność jak i sztywność. Korzystnie, średnica drucianego pręta zawierającego pętlę 13i jest mniejsza niż żebra 13.
Opisana powyżej pętla 13i jest umieszczona w pozycji poziomej w stosunku do skóry głowy użytkownika jak pokazano na fig. 16(A), lub może być umieszczona w pozycji pionowej w stosunku do skóry jak pokazano na fig. 16(B). Przez przyłączenie fałszywych włosów 15 do pętli 13i w sposób jak opisano powyżej, można ukryć odległy koniec żebra 13.
Na fig. 17 jest pokazane zalecane żebro, w którym fałszywe włosy 15 mogą być przyłączone do jego odległego końca bez potrzeby stosowania pętli. To żebro 18 jest zbudowane z materiału rdzeniowego 18a i kurczliwej cieplnie rury 18b. Żebro 18 jest utworzone przez użycie powyższego żebra 13 (14, 15) jako materiału rdzeniowego 18a i pokrycie jego całego obrzeża kurczliwą cieplnie rurą 18b. Fig. 17A stanowi częściowy powiększony widok z boku przedstawiający rozwiązanie żebra 18 pokrytego kurczliwą cieplnie rurą 18b, fig. 17B stanowi przekrój wzdłuż linii A-A z fig. 17(A), zaś fig. 17(C) stanowi przekrój wzdłuż linii B-B z fig. 17(A).
Żebro 18 pokryte kurczliwą cieplnie rurą 18b (poniżej określaną w uproszczeniu jako „rurką) całkowicie pokrywa odległy koniec materiału rdzeniowego 18a, zaś pozostała część żebra 18 służy jako występ 18c. W tym stanie, fałszywe włosy 15 są implantowane na całej kurczliwej cieplnie rurce 18b
PL 200 917 B1 zawierającej występ 18c. W ten sposób, ponieważ odległy koniec żebra 18 jest pokryty fałszywymi włosami 15, zatem żebro 18 jest trudniejsze do zauważenia wzrokowo. Kurczliwa cieplnie rurka 18b ma korzystnie barwę mleczno-białą lub barwę podobną do skóry lub włosów użytkownika. Tym samym, żebro 18, które jest ukryte przez własne włosy H użytkownika i fałszywe włosy, jest trudniejsze do zauważenia wzrokowego.
Tego rodzaju kurczliwa cieplnie rurka 18b jest korzystnie wytworzona z poliolefiny, polietylenu lub gumy etylenowo-propylenowej (EPR). Ponadto, rurka 18b korzystnie ma zdolność kurczenia cieplnego wynoszącą przynajmniej 40% w kierunku promieniowym i 15% najwyżej w kierunku osiowym przy 100°C do 105°C. Materiał rdzeniowy 18a korzystnie ma wyższą temperaturę odkształcania niż kurczliwa cieplnie rurka 18b. W przypadku gdy kurczliwa cieplnie rurka 18c jest stosowana jako zewnętrzna osłona żebra 18, można łatwiej i pewniej przyłączyć fałszywe włosy 15. Przykładowo, w trakcie przyłączania fałszywych włosów 15 do kurczliwej cieplnie rurki 18b, fałszywe włosy 15 mogą być łatwo przyszyte z zastosowaniem igły implantującej włosy. Nawet w przypadku gdy fałszywe włosy 15 są przyłączone do kurczliwej cieplnie rurki 18b przez owinięcie dookoła niej, to mogą one być przyłączone do rurki 18b niezawodnie i bez wyślizgiwania z tego względu, że rurka 18b ma dużą elastyczność.
Na fig. 18 (A) - (C) przedstawiono widoki z boku dla wyjaśnienia przykładu wytwarzania żebra 18 pokrytego kurczliwą cieplnie rurką 18b.
Jak pokazano na fig. 18(A), kurczliwa cieplnie rurka 18b ma większą średnicę wewnętrzną niż zewnętrzna średnica materiału rdzeniowego 18a. Przez włożenie materiału rdzeniowego 18a do rurki 18b przed jej skurczeniem cieplnym i ogrzaniem do temperatur w zakresie 100°C do 105°C przez około 10 minut (przykładowo 5 minut do 30 minut) rurka 18b ulega skurczeniu cieplnemu i mocno kontaktuje się z materiałem rdzeniowym 18a. W tym czasie, ponieważ rurka 18b jest dłuższa niż cała długość materiału rdzeniowego 18a, pozostałe części rurki (występy) 18c wystają na zewnątrz w ich stanach o zredukowanej średnicy z przeciwległych końców materiału rdzeniowego 18a. Rurka 18b jest korzystnie dłuższa niż materiał rdzeniowy 18a, tak jak wspomniano powyżej. Powierzchnia żebra 18 po poddaniu obróbce cieplnej jest połyskliwa jakkolwiek posiada ona własność elastycznej gumy. Z tego względu, dla zmatowienia powierzchni żebra 18, poddaje się ją korzystnie gumowaniu do stanu zmatowienia z fig. 18(C) z zastosowaniem pilnika lub podobnego środka. W ten sposób można otrzymać efekt kamuflażowy. Połyskliwa powierzchnia żebra 18 może być zmatowiona również poprzez obróbkę chemiczną.
Zamiast stosowania powyższego żebra 18 o konstrukcji podwójnej, akceptuje się również aby materiał siatkowy taki jak na przykład taśma sznurowa lub podobny był owinięty dookoła powierzchni żebra 13 a fałszywe włosy 15 były podwiązane do materiału siatkowego lub podobnego. W rozwiązaniu alternatywnym, zamiast materiału siatkowego akceptuje się również aby inny rodzaj taśmy w postaci folii lub cienkiego arkusza wykonanego z uretanu lub podobnego był owinięty dookoła i przyłączony klejowo do żebra 13, a następnie fałszywe włosy 15 są podwiązane lub implantowane do taśmy.
Poniżej zostaną przedstawione inne przykłady peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika z zastosowaniem żebra 18 mającego podwójną konstrukcję pokazana na fig. 17.
Fig. 19 stanowi perspektywiczny widok peruki według drugiego rozwiązania wynalazku. Jakkolwiek pominięto na niej fałszywe włosy dla wyraźniejszego przedstawienia przytwierdzanej do włosów ramki 20, to fałszywe włosy są w rzeczywistości gęsto przytwierdzone do ramki 20 na całym jej obszarze tak, że te fałszywe włosy wystają na zewnątrz z jednego boku ramki 20.
Peruka pokazana na fig. 19 może być włożona we własne włosy użytkownika na podobieństwo grzebienia w trakcie przyłączania. Przykładowo, peruka taka jest utworzona jako grzebienio-podobna, przytwierdzana do włosów ramka 20 przez przyłączenie sześciu przytwierdzanych do włosów jednostek ramkowych 21 równolegle względem siebie. Przytwierdzana do włosów jednostka ramowa 21 zawiera ramkę 22 w kształcie U i gęsto do niej przyłączone fałszywe włosy 15 na całej jej powierzchni z jednej strony w taki sposób, że wystają na zewnątrz. Ramka 22 z każdego przeciwległego końca posiada stoper 17 dla przytwierdzania peruki do własnych włosów użytkownika.
Jak pokazano na fig. 20, ramka 22 zastosowana w przytwierdzanej do włosów ramie 20 zawiera żebro 18 wygięte do kształtu U. Ta wygięta kształcie U ramka 22 składa się z żebra 18 tak wygiętego, że odpowiednio odległe końce żebra 18 są umieszczone równolegle. Taka ramka, odmiennie pierwszego rozwiązania itd. zawiera ramkę wykonaną z żebra. Tego rodzaju ramka 22 w kształcie U jest również zakrzywiona w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika.
PL 200 917 B1
Powracając do fig. 19, przytwierdzana do włosów, przypominająca zęby grzebienia ramka 20 jest utworzona przez połączenie przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych 21 równolegle względem siebie. Dla przyłączenia ramek 22 w kształcie U, jak pokazano na fig. 19, umieszczono dwie ramki 22 w kształcie U jednakowo w kierunku podłużnym i wzajemnie kontaktujące się dwa żebra 18 pokryto rurką łączącą 24. Przez tego rodzaju układ, sąsiednie dwie ramki są połączone razem. Przez powtarzanie tej samej procedury w stosunku do pożądanego zestawu ramek 22 i przyłączanie do nich fałszywych włosów, można otrzymać przytwierdzaną do włosów ramkę 20 mającą pożądany przez użytkownika układ. Ta rurka łącząca 24 może stanowić kurczliwą cieplnie rurę mającą długość odpowiadającą długości jej części łączącej. Fałszywe włosy 15 są również przyłączone do rurki łączącej 24.
Dla nałożenia tego rodzaju peruki 4 wykorzystującej własne włosy użytkownika, nie ma potrzeby umieszczania przypominającej grzebień, przytwierdzonej do włosów ramki 20 na szczycie głowy użytkownika. Może ona być po prostu włożona we włosy w taki sposób aby grzebieniowo zachodzić we włosy wzdłuż skóry głowy i po prostu mieszać się z własnymi włosami H użytkownika. W ten sposób, można wyciągnąć wystarczającą ilość własnych włosów użytkownika poprzez oddziaływanie grzebienia. Z tego względu użytkownik łatwe może nałożyć perukę 4- Ponadto, własne włosy użytkownika są całkowicie zmieszane z włosami fałszywymi, tym samym umożliwiając swobodny wygląd fryzury.
Ponieważ tego rodzaju peruka 4 wykorzystująca własne włosy użytkownika jest utworzona jedynie przez żebro 8 jako szkielet w peruce 1 pokazanej na fig. 1, zatem nie zakłóca się oddychania i wzrostu włosów ze skóry użytkownika, oraz następuje znakomita przepuszczalność powietrza. Ponieważ żebro 18 może być swobodnie uformowane w kształcie zakrzywionym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika, zatem jest ono w sposób właściwy dopasowane do docelowej części głowy użytkownika. Z tego względu, peruka 4 może być stosowana bez jakiegokolwiek odczucia dyskomfortu. W przypadku gdy łącząca część ramki 22 jest pokryta gumową rurką 24, można otrzymać komfortowe odczucie noszenia peruki bez podrażniania skóry głowy.
Akceptuje się również, aby zamiast łączenia odpowiednich ramek 22 w kształcie U przytwierdzanej do włosów ramki 20 poprzez rurę łączącą 24, żebra 18 jak pokazano na fig. 22 były wiązane razem przynajmniej w punkcie kontaktu 22b i przytwierdzane do siebie przez zszywanie lub podobnie. Jak pokazano na fig. 22, ponieważ przytwierdzana do włosów ramka 20 jest uformowana przez łączenie żeber 18 w jednym punkcie kontaktowym 22b na ich stronie podstawowej, zatem może ona być rozszerzona lub otworzona do kształtu wachlarza. Przez regulowania kąta rozwarcia przytwierdzanej do włosów ramki 20, można swobodnie zmieniać konfigurację ramki 20 odpowiednio do pozostałych włosów użytkownika. Poza powyższym, można formować podobną do zębów grzebienia, przytwierdzaną dc włosów ramkę 20 mającą rozmaite odmienne wzory przez właściwą zmianę części, w której są łączone ze sobą żebra 18.
W powyższym opisie, jak pokazano na fig. 19 i 21, peruka 4 wykorzystująca własne włosy użytkownika jest przyłączana do głowy użytkownika tak, że otwarty koniec 23 przytwierdzanej do włosów ramki jest umieszczony na tylnej części głowy. Jednakże akceptuje się, aby otwarty koniec 23 był umieszczony przykładowo w części czołowej lub w części bocznej w zależności od stylu układania włosów. Akceptuje się również, aby wygięta część 22a ramki 22 była wygięta w kształcie V zamiast kształtu U.
Na fig. 23 i 24 pokazano odpowiednio widok perspektywiczny i widok z góry peruki 5 wykorzystującej własne włosy użytkownika według trzeciego rozwiązania wynalazku. Dla nałożenia, peruka 5, podobnie jak peruka 1 pokazana na fig. 1, jest umieszczana na pożądanej części głowy użytkownika a fałszywe włosy 15 przytwierdzonej do włosów ramki 30 są zmieszane z własnymi włosami H użytkownika. W trakcie nakładania, przytwierdzona do włosów ramka 30 zostaje rozszerzona szerokościowo dla powiększenia pierścieniowych przestrzeni S. Tak więc, własne włosy H użytkownika mogą być łatwo przeciągnięte w górę przez tę powiększoną przestrzeń S i całkowicie zmieszane z fałszywymi włosami 15.
Ponieważ człony składowe lub części oznaczone identycznymi oznacznikami stosowane w powyższym opisie oznaczają identyczne lub podobne człony składowe lub części, zatem jest pominięty ich dodatkowy opis.
Ma fig. 23 pokazano perukę 5 utworzoną jako przytwierdzona do włosów ramka 30 mająca wzór z dużymi pierścieniowymi oczkami rozmieszczonymi bocznie przez przyłączenie, przykładowo, sześciu pierścieniowych przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych 31 równolegle względem siebie. Do zewnętrznego boku przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych 31, 31, umieszczonych
PL 200 917 B1 po przeciwległych bokach jest przyłączona para stoperów 17, tak że własne włosy H są przytrzaśnięte przez stopery 17.
Przytwierdzana do włosów jednostka ramowa 31 zawiera pierścieniową ramkę 32 i fałszywe włosy 15 gęsto do niej przyłączone na jej całej powierzchni, tak że fałszywe włosy 15 wystają zewnętrznie z jednego boku ramki 32. W takim rozwiązaniu, pierścieniowa ramka 32 jest utworzona przez przyłączenie przeciwległych końców dwóch zakrzywionych żeber 18 przez człon łączący 35 zbudowany z elastycznej rurki lub nakładki lub podobnie, dla utworzenia wzoru w kształcie pierścieniowym, mającego w przedstawionym przykładzie układ dużych oczek w kształcie liścia, rozmieszczonych bocznie równolegle względem siebie. Jak przedstawiono, ma on zarys kajako-podobny i kształt zakrzywiony i jest utworzony kształcie eliptycznym mającym zaostrzone końce przednie i tylne.
Pierścieniowa ramka 32 jest utworzona przez połączenie dwóch zakrzywionych żeber 18 w taki sposób, aby uzyskać kształt pierścieniowy (patrz fig. 25) przy czym dwa żebra 18, 18 mające zarys w kształcie delikatnie zakrzywionym w jednym kierunku wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika. Przez tego rodzaju rozwiązanie, uzyskuje się stosunkowo duży otwór S (w przedstawionym przykładzie, jest to przestrzeń mająca zarys liścia) umożliwiający przełożenie własnych włosów H użytkownika pomiędzy żebrami 18, 18.
Punkt przecięcia 37 cienkich prętów drucianych tworzących pierścieniową ramkę 32 jest utworzony przez skrzyżowanie i połączenie odległych końców drucianych prętów jak pokazano na fig. 26. Przez tego rodzaju układ, własne włosy użytkownika mogą wchodzić pomiędzy dwoma żebrami 18, 18 które są odgałęzione na zewnątrz od punktu przecięcia 37, i tym samym można znacząco zwiększyć ilość fałszywych włosów, wplątanych we własne włosy użytkownika. Utrudnia to także zauważenie przytwierdzanej do włosów ramki 30.
W przypadku gdy przytwierdzane do włosów ramki 31 są łączone razem równolegle, jak pokazano na fig. 23, dwa żebra 18 kontaktujące się ze sobą, są kolejno wkładane do łączących rur 24. Akceptuje się również, aby zamiast rury łączącej 24, żebra 18 były łączone przykładowo w dwóch punktach kontaktowych pomiędzy pierścieniowymi ramkami 32, 32 jak pokazano na fig. 27, przez ciasne związanie żeber 18 nylonowym sznurkiem lub podobnie. W rozwiązaniu alternatywnym, żebra 18 mogą być zespajane ze sobą w dowolnych innych odpowiednich punktach. W przypadku gdy żebra 18 są kolejno łączone razem w jednym punkcie podstawowych części końcowych pierścieniowej ramki 32 za pomocą klejenia, zszywania lub podobnie, można otrzymać przytwierdzaną do włosów ramkę mającą układ który jest rozwarty w kształt wachlarza.
Obecnie zostanie opisane oddziaływanie tak zbudowanej peruki 5 wykorzystującej włosy użytkownika.
Ponieważ każda ramka 32 jest zbudowana z żeber 18 mających sztywność i elastyczność, zatem ramka 32 jest rozszerzona w kierunku szerokości. Jednocześnie, ramka 32 ulega skurczeniu w kierunku długości. Tak więc, gdy pierścieniowa ramka 32 jest pociągnięta w kierunku szerokości, wówczas cała peruka 5 wykorzystująca włosy jest rozszerzona w tym kierunku jak wskazano strzałką A z fig. 24(A) i szerokość pomiędzy dwoma żebrami 18 każdej pierścieniowej ramki 32 jest zwiększona, tym samym zwiększając otwór S jak pokazano na fig. 24 (B).
Obecnie zostaną przedstawione kolejne etapy nakładania peruki 5 wykorzystującej własne włosy użytkownika posiadającej przytwierdzaną do włosów ramkę 30. Po pierwsze, jak pokazano na fig. 28, użytkownik nakłada perukę 5 na głowę w miejscu przesuniętym przykładowo kilka centymetrów względem linii włosów w części czołowej w stronę części tylnej głowy i prawidłowo ją umiejscawia. Następnie przytwierdzana dc włosów ramka 30 jest pociągana w kierunku szerokości jak wskazano strzałką A na fig. 24 (A) aż otwory S osiągną swą wstępnie określoną wielkość. Później użytkownik łączy stoper 17 z jego lub jej własnymi włosami H. Następnie peruka 5 zostaje przytwierdzona do głowy w stanie, w którym otwory S pierścieniowej ramki 32 tworzące przytwierdzaną do włosów ramkę 30 są dalej rozszerzone (fig. 24 (B)).
Ponieważ własne włosy H użytkownika są stale przyciśnięte przez stronę spodnią przytwierdzanej do włosów ramki 30, zatem użytkownik wkłada wierzchołek grzebienia lub szczotki do otworu S w stronę skóry głowy i następnie pociąga w górę i na zewnątrz swoje własne włosy H przez otwór S poprzez przechwycenie włosów H grzebieniem lub szczotką. Następnie, większość własnych włosów S użytkownika z wyjątkiem tych przyciśniętych przez ramkę 30 zostaje wyciągnięta. Własne włosy H użytkownika są również wyciągnięte w górę przez ząbkowane przestrzenie przy przednich i tylnych końcach przytwierdzanej do włosów ramki 30. Duża ilość wyciągniętych własnych włosów użytkownika zostaje zmieszana z fałszywymi włosami 15 przytwierdzanej do włosów ramki przez szczotPL 200 917 B1 kowanie dla uzyskania pożądanego wyglądu. Przez tego rodzaju postępowanie zostaje zakończona operacja przyłączania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika.
Gdy peruka taka jest przyłączona w sposób jak wspomniano powyżej, to własne włosy H użytkownika wyciągnięte przez wgłębione części mające konfigurację ząbkowaną przytwierdzanej dc włosów ramki 30 powodują ukrycie samej ramki 30, zaś fałszywe włosy 15 przyłączone do wystającego odległego końca pierścieniowej ramki 32 są zmieszane z własnymi włosami użytkownika dla przykrycia odległego końca. Tak więc, nie stwierdza się faktu noszenia peruki.
W konsekwencji, w peruce 5 według tego rozwiązania, ze względu na to że duża ilość własnych włosów użytkownika jest wyciągnięta przez otwór S pierścieniowej ramki 32 i równomiernie zmieszana z fałszywymi włosami 15, można ograniczyć oddzielanie własnych włosów użytkownika od włosów co występuje w przypadku stosowania konwencjonalnej peruki. Tak więc fakt noszenia peruki jest trudny do stwierdzenia wizualnego. Ponadto można utrzymać pożądany układ włosów przez długi okres czasu.
Ponadto, ponieważ przytwierdzana do włosów ramka 30 jest wrębiona pod kątami ostrymi względem wystającej sekcji końcowej części czołowej w stronę części cofniętej w szczególności na przedniej stronie końcowej, zatem krawędź obwodowa ramki 30 nie wygląda jak linia w kierunku poprzecznym i dlatego nie ma niebezpieczeństwa wizualnego zauważenia obecności peruki.
W konwencjonalnej peruce podstawa peruki jest przytwierdzona tak, aby miała wstępnie określoną postać, a stoper jest przytwierdzony w oznaczonym miejscu które nie może być ruchome. W przeciwieństwie do tego, przy tego rodzaju peruce przytwierdzana do włosów ramka 30 ma możliwość rozszerzania w pewnym stopniu i z tego względu położenie połączenia pomiędzy stoperem a własnymi włosami użytkownika może być z łatwością regulowane. Służy to do redukowania ciężaru odbieranego przez skórę głowy i własne włosy użytkownika.
Żebro 18 może również być zastosowane w peruce posiadającej obwodową ramkę krawędziową. Kilka tego rodzaju peruk będzie opisane poniżej.
Na fig. 29 przedstawiono schematyczny widok z góry peruki 6 wykorzystującej własne włosy użytkownika według następnego rozwiązania wynalazku, w której pominięto implantowane włosy. Na fig. 29, górna strona peruki 6 odpowiada części czołowej, a dolna strona odpowiada części tylnej głowy. Peruka 6 jest zaprojektowana jako peruka częściowa, uformowana w takiej konfiguracji i wielkości że może jako całość pokrywać przerzedzoną część głowy użytkownika. Ta peruka 6 zawiera podstawę uformowaną przez liczne żebra 18, w kierunku pionowym (kierunek do przodu i do tyłu na głowie użytkownika) w obrębie obwodowego członu krawędziowego 51. Jak pokazano na fig. 29, pierwsze żebro 18 jest przecięte w swej części tylnej drugim żebrem 18 w obrębie wewnętrznego obszaru obwodowego krawędziowego członu ramowego 51 i przyłączone do obwodowego członu krawędziowego członu ramowego 51. W miejscu przecięcia żebra 18 mogą swobodnie poruszać się niezależnie od przeciwstawnego żebra 18 bez wzajemnego połączenia za sobą.
Jak pokazano na fig. 30, żebro 18 jest ujęte pomiędzy dwoma członami siatkowymi 51a, 51b stanowiącymi obwodowy krawędziowy człon ramowy. Przez przyłączenie fałszywych włosów 15 do górnego i do dolnego członu siatkowego 51a, 51 b z żebrem 18 umieszczonym pomiędzy nimi, żebro 18 jest mocno przytwierdzone do tego członu 51. Liczba żeber 18 przyłączonych do obwodowego krawędziowego członu ramowego 51 może być zwiększana lub zmniejszana w zależności od gęstości własnych włosów użytkownika.
W peruce 6, nawet w przypadku jeżeli żebra 18 są przeciągnięte w czasie wyciągana w górę własnych włosów użytkownika pomiędzy żebrami 18, można z łatwością regulować układ fryzury bez podrażniania własnych włosów użytkownika i skóry głowy, ponieważ żebra 18 są tak zaprojektowane że powracają do swego kształtu oryginalnego w wyniku własnej sztywności i elastyczności. Również peruka posiada znakomitą odtwarzalność kształtu, ponieważ żebra 18 są przytwierdzone do obwodowego krawędziowego członu ramowego 51. Ponadto, własne włosy użytkownika wyciągane w górę i na zewnątrz pomiędzy żebrami 18 są łatwo utrzymywane w stanie wyciągniętym, ponieważ żebra 18 przecinają się ze sobą i własne włosy są właściwie zaciśnięte w punktach przecięcia.
Na fig. 30 pokazano konstrukcję peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, w której żebro 18 może być odłączane od obwodowego członu krawędziowego 52. Ten obwodowy człon krawędziowy 52 jak pokazano na fig. 31(A) posiada otwory 52c do wkładania żebra 18, przy czym otwory 52c są uformowane przykładowo przy wewnętrznej obwodowej krawędzi, odpowiadającej części czołowej lub części tylnej głowy. Jak pokazano na fig. 31(B), przeciwległe końce żebra 18 są włożone i przytwierdzone w otworach 52c. Zastosowanie tego rodzaju obwodowego członu krawędzio18
PL 200 917 B1 wego 52 umożliwia przyłączenie żebra 18 do obwodowego członu ramowego 52 swobodnie według kierunku zasięgu włosów własnych użytkownika i są umieszczane dokładnie tam, gdzie ma być zwiększana liczba włosów. Tak więc, włosy mogą być zwiększone co do swej ilości dokładnie w taki sposób aby zrównoważyć nierównomiernie rozprowadzony stan przerzedzenia włosów użytkownika.
Na fig. 32 pokazano następne rozwiązanie peruki według wynalazku. Peruka taka zawiera żebra 18 które mogą być odłączane od obwodowego członu krawędziowego 52 jak opisano w odniesieniu do fig. 31. Peruka zawiera ponadto żebra ślizgowe 54 jako człony pomocnicze, które przecinają się pod kątami prostymi z żebrami 18. Podobne części składowe powyższych rozwiązań są oznaczone podobnymi odnośnikami i pominięto ich opis. Pominięto fałszywe włosy przyłączone do peruki 6A dla przejrzystości ilustracji.
Para żeber prowadzących 55 jest umieszczona w tym samym kierunku, to jest z przodu do tyłu na peruce, jak również żebra 18 są ustawione równolegle do siebie jednakowej odległości wzdłuż obwodowego członu krawędziowego 52 na jej wewnętrznej powierzchni która kontaktuje się ze skórą głowy. Para żeber prowadzących 55 jest przyłączone do obwodowego członu krawędziowego 53 przy jego przeciwległych końcach. Pętle 54a, 54b uformowane przy przeciwległych końcach żebra ślizgowego 54 są przepuszczone przez żebra prowadzące 55 tak, że żebro ślizgowe 54 może w rzeczywistości ślizgać się do tyłu i do przodu wzdłuż żeber prowadzących 55. Żebro ślizgowe 54 i żebra prowadzące 55 które podpierają żebro ślizgowe mogą być uformowana w postaci konstrukcji podwójnej z tego samego materiału co żebra 18.
Przez dodatkowe zastosowanie członów pomocniczych stanowiących żebro ślizgowe i żebra prowadzące 55, żebro ślizgowe 54 może być przesuwane do położenia w którym ma być wzmożony efekt zwiększenia ilości włosów. Następnie, przez dodanie własnych włosów użytkownika wyciągniętych w górę i na zewnątrz pomiędzy żebrami 13 na ślizgowym żebrze 54, uprzednio ściśnięte własne włosy użytkownika mogą być ponownie wyciągnięte i można utrzymać zewnętrznie powiększony stan własnych włosów użytkownika. W tym samym można uzyskać wizualne zwiększenie ilości włosów.
Dwa żebra ślizgowe 54 mogą być umieszczone w kierunku poprzecznym. Ponadto, żebro 18 może samo być zastosowane jako żebro prowadzące 55. Przykładowo, można również przyjąć, że żebra 18 umieszczone przy przeciwległych lewych i prawych końcach są stosowane jako człony prowadzące a żebro ślizgowe 54 jest umieszczone w poprzek członów prowadzących.
Jakkolwiek w powyższych rozwiązaniach opisano perukę częściową, to żebra 18 mogą być podobnie zastosowane dla peruki pełnej. Określenie „peruka pełna dotyczy peruki która jest utworzona w kształcie kołpaka od części czołowej do części tylnej głowy zasadniczo wzdłuż całej linii włosów.
Na fig. 33 pokazano schematyczny widok perspektywiczny przedstawiający podstawę 61 pełnej peruki 60. Podstawa 61 peruki zawiera sekcję wyciętą 62 która jest utworzona przez częściowe wycięcie sieci (lub sztucznej skóry) w miejscu odpowiadającym lewej stronie głowy. Żebra 18 są umieszczone w odstępach w tej wyciętej sekcji 62. Położenie, wielkość, kształt, liczba lub tym podobne wyciętej sekcji 62 mogą być zmieniane w rozmaity sposób w zależności od gęstości własnych włosów użytkownika, współczynnika oddychania lub tym podobnych. Właściwa liczba żeber 18 jest umieszczona wzdłuż kierunku spływania włosów użytkownika i przyłączona do wyciętej sekcji 62 wzdłuż zakrzywionej konfiguracji głowy.
Na fig. 34 pokazano perspektywiczny widok przedstawiający stan, w którym pełna peruka 60 jest nałożona na głowę użytkownika. Ta pełna peruka 60 jest zaprojektowana w taki sposób, że własne włosy użytkownika są wyciągnięte przez sekcję wyciętą 62 utworzoną przy szczycie i przy lewych sekcjach głowy. Na fig. 34 pokazano fałszywe włosy 15 przyłączone do podstawy 61 sposób schematyczny a własne włosy użytkownika wyciągnięte przez wyciętą sekcję 62 są pominięte. Przy tego rodzaju pełnej peruce 60, własne włosy użytkownika mogą być łatwo wyciągnięte przez sekcję wyciętą i zmieszane z fałszywymi włosami na peruce. Ponadto, ponieważ żebra 18 są wykonane z materiału sztywnego i mają elastyczność, zatem żebra 18 mogą natychmiast powracać do swego kształtu oryginalnego, nawet jeżeli same żebra 18 ulegną odkształceniu gdy własne włosy użytkownika i fałszywe włosy 15 są pociągane w trakcie czesania włosów grzebieniem. W ten sposób można łatwo przywrócić wygląd przywrócić wygląd fryzury.
Należy zauważyć, że wynalazek nie jest ograniczony do powyższych rozwiązań, i można w jego obrębie dokonywać wielu zmian i modyfikacji bez wykraczania poza istotę wynalazku, przy czym te zmiany i modyfikacje nie są wykluczone z zakresu wynalazku.
Według wynalazku, otrzymuje się perukę wykorzystującą własne włosy użytkownika, w której te własne włosy mogą być łatwo wyciągnięte w górę i na zewnątrz peruki, zaś ilość włosów jako całość
PL 200 917 B1 może być obfita wskutek równomiernego i skutecznego wykorzystywania również własnych włosów użytkownika. Ponadto, w przypadku w którym ramka jest utworzona w kształcie szkieletu z zastosowaniem żeber mających sztywność i elastyczność, nie ma potrzeby stosowania obwodowego członu krawędziowego peruki. Tak więc, można otrzymać perukę wykorzystującą własne włosy użytkownika, w której nie łatwo zauważa się obrzeże peruki.

Claims (57)

1. Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę (10) nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy (15), przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera przynajmniej jedno zakrzywione lub wygięte żebro (13) nie tworzące zarysu peruki, zaś dla przyłączenia własne włosy (H) użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki (10) i mieszane z fałszywymi włosami (15) przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki (10).
2. Peruka według zastrz. 1, znamienna tym, że szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra (13) rozmieszczone równolegle względem siebie i pierścieniowo żebro łączące (14), przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber (13) w dwóch miejscach tak, że części końcowe tych żeber (13) wystają na zewnątrz, przy czym fałszywe włosy (15) są przyłączone do zarówno tych licznych żeber (13) jak i do pierścieniowego żebra łączącego (14).
3. Peruka weeług zastrz. 1, znamiennn tym, że każżd z żeber ((3) posiaad część spęcznioną ((33) na ich swobodnych końcach.
4. Peruka według zassc^. 1, znamienna tym, że każde z zebee ((3) ( ess zbudowane z elassycznego materiału rdzeniowego (18a), który jest wykonany z materiału sztywnego, i z kurczliwej cieplnie rurki (18b) pokrywającej materiał rdzeniowy.
5. Peruka według 1, tym, że każde z żeber (13) zawiera pętlę (13i) przyłączającą fałszywe włosy przy ich swobodnym końcu.
6. Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w kt^<^i^^j dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę (10) nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy (15), przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra (13) połączone razem nie tworząc zarysu peruki, zaś dla przyłączenia własne włosy (H) użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki (10) i mieszane z fałszywymi włosami (15) przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki (10).
7. Peruka według zastrz. 6, znamienna tym, że szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra (13) rozmieszczone równolegle względem siebie i pierścieniowe żebro łączące (14), przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber (13) w dwóch miejscach tak, że części końcowe tych żeber (13) wystają na zewnątrz, przy czym fałszywe włosy (15) są przyłączone do zarówno tych licznych żeber (13) jak i do pierścieniowego żebra łączącego.
8. Peruka według zastrz. 6, znamienna tym, że każde z żeber (13) posiada część spęcznioną (13g) na ich swobodnych końcach.
9. Peruka według zastrz. 6, znamienna tym, że każde z żeber (13) jest zbudowane z elastycznego materiału rdzeniowego (18a), który jest wykonany z materiału sztywnego, i z kurczliwej cieplnie rurki (18b) pokrywającej materiał rdzeniowy.
10. Peruka według zas^z. 6, tym, że każde z żebee 1(3) zawiera p^śI^I'^3^i) przyłączającą fałszywe włosy przy ich swobodnym końcu.
11. Peruka według zas^z. 6, znamienna tym, że Ilczne żebra (13) są połączone bllsko siebie, ze zredukowanym odstępem pomiędzy sąsiednimi żebrami, w tym obszarze szkieleto-podobnego obramowania w którym głównie jest wymagane zwiększenie gęstości włosów.
12. Peruka wedługzasSrz. 6, znam lenna tym, że I lczne żebra 1(3) są połączone dla ρίτ^^οζθnia ze sobą tak, aby dostosować się do stylu układania włosów użytkownika.
13. Peruka według zasSrz. 6, znamienna t^r^, że sąsiednie żebra (13c, 13d) spośród (ych Ilcznych żeber rozmieszczonych równolegle do siebie są połączone w większym odstępie w danym ob20
PL 200 917 B1 szarze obwodowym części (P) przedzielającej włosy niż wstępnie określone odstępy pomiędzy sąsiednimi pozostałymi żebrami.
14. Peruka według zastrz. 6, znamienna tym, że liczne żebra (13) biegną ogólnie równolegle do siebie, zaś każde z tych żeber (13) jest wygięte na zewnątrz w podłużnej części środkowej (13h) i zakrzywione od tej części wygiętej w stronę odległego końca wzdłuż zarysu głowy uż^kownika tak, że ich odległy koniec kontaktuje się ze skórą głowy użytkownika.
15. Peruka według zastrz. 6, znamienna tym, że pomiędzy sąsiednimi żebrami rozciąga się sekcja (N) implantowania włosów, wykonana z członu siatkowego lub sztucznej skóry, przy czym do sekcji (N) implantowania włosów są przyłączone fałszywe włosy (15).
16. Peruka według zastrz. 6, znamienna tym, że sekcja implantowania włosów, wykonana z członu siatkowego (N) lub sztucznej skóry jest rozciągnięta pomiędzy sąsiednimi żebrami (13), zaś fałszywe włosy (15) są przyłączone do sekcji (N) implantowania włosów dla utworzenia części rozdzielającej włosy.
17. Peruka własne włosy użytkownika, w której dla własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę (10) nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy (15), przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera kombinację licznych żeber (13) rozciągających się do przodu i/lub do tyłu odpowiednio do przynajmniej części czołowej i/lub części tylnej głowy użytkownika, zaś dla przyłączenia własne włosy (H) użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki (10) i mieszane z fałszywymi włosami (15) przytwierdzonymi do tego szkieletopodobnego obramowania ramki (10).
18. Peruka według zastrz. 17, znamienna tym, że szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra (13) rozmieszczone równolegle względem siebie i pierścieniowe żebro łączące (14), przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber (13) w dwóch miejscach tak, że części końcowe tych żeber (13) wystają na zewnątrz, przy czym fałszywe włosy (15) są przyłączone do zarówno tych licznych żeber (13) jak i do pierścieniowego żebra łączącego (14).
19. Penjka wedługzastrz. 17, znamienna tym, że każde z żebee ((3) posśada spęcznioną (13g) na ich swobodnych końcach.
20. Peruka według zas-trz. 17, znamienna tym, że każde z żeber (13) (esł zbudowane z elastycznego materiału rdzeniowego (18a), który jest wykonany z materiału sztywnego, i z kurczliwej cieplnie rurki (18b) pokrywającej materiał rdzeniowy.
21. Peruka według 17, znamienna tym, że każde z żeber (13) zawiera pęttę (13i) przyłączającą fałszywe włosy przy ich swobodnym końcu.
22. Peruka wedługzastrz. VI, znamiennatym, że l lczne żebra (13) są połączone bllsko siebie, ze zredukowanym odstępem pomiędzy sąsiednimi żebrami, w tym obszarze szkieleto-podobnego obramowania w którym głównie jest wymagane zwiększenie gęstości włosów.
23. Peruka według zasSrz. 17, znamienna tym, że Ilczne żebra (13) są połączone dla przyłączenia ze sobą tak, aby dostosować się do stylu układania włosów użytkownika.
24. Peruka według zas^z. VI, znamienna tym, że s^^S^c^ni^ żebra spośródlychllcznych żeber rozmieszczonych równolegle do siebie są połączone w większym odstępie w danym obszarze obwodowym części (P) przedzielającej włosy niż wstępnie określone odstępy pomiędzy sąsiednimi pozostałymi żebrami.
25. Peruka według zassrz. 17, znamienna tym. że Ilczne żebra (13) biegną ogólnie równolegle do siebie, zaś każde z tych żeber (13) jest wygięte na zewnątrz w podłużnej części środkowej (13h) i zakrzywione od tej części wygiętej w stronę odległego końca wzdłuż zarysu uż^kownika tak, że ich odległy koniec kontaktuje się ze skórą głowy użytkownika.
26. Peruka według zasSrz. 17, znamienna tym, że pomiędzy s^^i^<^i^ii^i żebrami rozciąga się sekcja (N) implantowania włosów, wykonana z członu siatkowego lub sztucznej skóry, przy czym do sekcji implantowania włosów są przyłączone fałszywe włosy (15).
2,. Peruka według zastrz. Π, znamienna tym, że sekcja implantowania włosów, wykonana z członu siatkowego (N) lub sztucznej skóry, jest rozciągnięta pomiędzy sąsiednimi żebrami (13), zaś fałszywe włosy (15) są przyłączone do sekcji (N) implantowania włosów dla utworzenia części (P) rozdzielającej włosy.
28. Peruka wykorzyssująca własne włosy , w której dla własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłąPL 200 917 B1 czonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę (10) nie mającą obrzeża, na którą składa się szkieleto-podobne obramowanie i przytwierdzone do niego liczne fałszywe włosy (15), przy czym to szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra (13) rozciągające się do przodu i/lub do tyłu i przynajmniej jedno żebro łączące (14), przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber w przynajmniej jednym punkcie, zaś dla przyłączenia własne włosy (H) użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń ramki (10) i mieszane z fałszywymi włosami (15) przytwierdzonymi do tego szkieleto-podobnego obramowania ramki (10).
29. Peruka według zastrz. 28, znamienna tym, że szkieleto-podobne obramowanie zawiera liczne żebra (13) rozmieszczone równolegle względem siebie i pierścieniowe żebro łączące (14), przecinające się dla połączenia z każdym z tych licznych żeber (13) w dwóch miejscach tak, że części końcowe tych żeber (13) wystają na zewnątrz, przy czym fałszywe włosy (15) są przyłączone do zarówno tych licznych żeber (13) jak i do pierścieniowego żebra łączącego (14).
30. Peruka wedługzastrz. 28, znamienna tym, że każde z zebee ((3) posiada spęcznioną (13g) na ich swobodnych końcach.
31. Peruka według zas-trz. 28, tym, że każde z żeber (13) (esł zbudowane z elastycznego materiału rdzeniowego (18a), który jest wykonany z materiału sztywnego, i z kurczliwej cieplnie rurki (18b) pokrywającej materiał rdzeniowy.
32. Peruka według zassrz. 28, znamienna tym, że każde z żeber (13) zawiera pętlę (13i) przyłączającą fałszywe włosy przy ich swobodnym końcu.
33. PerιJkawedługzastrz. 28, znamiennn tym, że I lczne żebra(D są połączone bllskosiebie, ze zredukowanym odstępem pomiędzy sąsiednimi żebrami, w tym obszarze szkieleto-podobnego obramowania w którym głównie jest wymagane zwiększenie gęstości włosów.
34. Peruka według zasSrz. 28, tym, że Ilczne żebra (13) są połączone dla przyłączenia ze sobą tak, aby dostosować się do stylu układania włosów użytkownika.
35. Peruka według zas^z. 28, znamienna tym, że sąsśednie zebra ((3c, (3d) spośród (ychIlcznych żeber rozmieszczonych równolegle do siebie są połączone w większym odstępie w danym obszarze obwodowym części (P) przedzielającej włosy niż wstępnie określone odstępy pomiędzy sąsiednimi pozostałymi żebrami.
36. Peruka według zasSrz. 213, znamienna tym. że Ilczne żebra (13) biegną ogólnie równolegle do siebie, zaś każde z tych żeber (13) jest wygięte na zewnątrz w podłużnej części środkowej (13h) i zakrzywione od tej części wygiętej w stronę odległego końca wzdłuż zarysu głowy uż^kownika tak, że ich odległy koniec kontaktuje się ze skórą głowy użytkownika.
37. Peruka według 28, znamienna tym, że pc^rm^c^^^- (ymi sąsiednimi żebrami rozciąga się sekcja (N) implantowania włosów, wykonana z członu siatkowego lub sztucznej skóry, przy czym do sekcji implantowania włosów są przyłączone fałszywe włosy (15).
3,. Peruka według zastrz. 2,, znamienna tym, że sekcja implantowania włosów wykonana z członu siatkowego (N) lub sztucznej skóry, jest rozciągnięta pomiędzy sąsiednimi żebrami (13), zaś fałszywe włosy są przyłączone do sekcji (N) implantowania włosów dla utworzenia części (P) rozdzielającej włosy.
39. Peruka wykorzys-tująca własne włosy uż^ykownika, w której dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów jednostkę ramową (21), mającą kształt U lub V i nie posiadającą obrzeża, przy czym ta przytwierdzana do włosów ramka w kształcie U lub V zawiera szkieleto-podobne obramowanie i liczne fałszywe włosy przyłączone do tego obramowania, zaś to szkieleto-podobne obramowanie zawiera żebro (W) wygięte w kształcie U lub V w taki sposób, aby nie utworzyć zarysu peruki, zaś dla przyłączenia, przytwierdzana do włosów jednostka ramowa w kształcie U lub V jest wkładana w kierunku części głowy użytkownika najpierw od strony jej swobodnego końca, zaś własne włosy użytkownika są mieszane z włosami fałszywymi.
40. Peruka wykorzystująca własne włosy uż^ykownika, w której dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę (20) zawierającą liczne przytwierdzane do włosów jednostki ramowe (21) w kształcie U lub V, nie mające obrzeża i rozmieszczone równolegle względem siebie tak, że tego rodzaju przytwierdzana do włosów ramka ma konfigurację grzebienio-podobną jako całość, przy czym każda z tych przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych (21) w kształcie U lub V zawiera szkieleto-podobne obramowanie i liczne fałszywe włosy przyłączone do tego szkieleto-podobnego obramowania, przy czym to szkieleto-podobne obramowa22
PL 200 917 B1 nie zawiera żebro (18) wygięte w kształt U lub V, zaś dla przyłączenia, ta grzebienio-podobna przytwierdzana do włosów ramka (20) jest wkładana w stronę części głowy użytkownika najpierw od strony jej swobodnego końca a własne włosy użytkownika są mieszane z fałszywymi włosami.
41. Peruka według zastrz. 40, znamienna tym, że liczne przytwierdzane do włosów jednostki ramowe w kształcie U lub V są połączone razem w swych częściach podstawowych, tworząc w ten sposób jako całość grzebienio-podobną, przytwierdzaną do włosów ramkę, która jest poszerzona w kształt wachlarza, zaś dla przyłączenia ta grzebienio-podobna przytwierdzana do włosów ramka (20), rozszerzona do kształtu wachlarza jest wkładana w kierunku głowy użytkownika najpierw od strony swobodnych końców i własne włosy użytkownika są mieszane z fałszywymi włosami.
42. Peruka według zastrz. 41, znamienna tym, że przytwierdzana do włosów ramka jest rozszerzalna i kurczliwa w kierunku szerokości.
43. Perukawedług zasttz. 39 albo 40, znamienna tym, że każdez żeberjest zbudowanez elastycznego materiału rdzeniowego (18a), wytworzonego z materiału sztywnego i kurczliwej cieplnie rurki (18b) pokrywającej materiał rdzeniowy.
44. Perukawedług zas^z. 39 albo 40, znamienna tym, że szkieleto-podobne obramowanie j ess zakrzywione w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika.
45. Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera pierścieniową, przytwierdzaną do włosów jednostkę ramową która zawiera pierścieniowe obramowanie i liczne fałszywe włosy przyłączone do tego pierścieniowego obramowania, zaś dla przyłączenia ta pierścieniowa przytwierdzana do włosów jednostka ramowa jest umieszczana na głowie użytkownika, i własne włosy użytkownika są wyciągane przez jej otwór i mieszane z fałszywymi włosami.
46. Peruka wykorzyst^ąca własne włosy użytkownika, w której dla własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera przytwierdzaną do włosów ramkę (30), która zawiera przynajmniej dwie przytwierdzane do włosów pierścieniowe jednostki ramowe (31), połączone razem równolegle do siebie, przy czym każda z tych przytwierdzanych do włosów pierścieniowych jednostek ramowych (31) zawiera pierścieniowe obramowanie (32) i przyłączone do niego fałszywe włosy (15), zaś dla przyłączenia, ta przytwierdzana do włosów ramka (30) jest umieszczana na głowie użytkownika i własne włosy (H) użytkownika są wyciągane w górę i na zewnątrz otworu każdej z tych przytwierdzanych do włosów jednostek ramowych i mieszane z fałszywymi włosami.
47. Peruka według zastrz. 45 albo 46, znamienna tym, że każde obramowanie ((32) jess u^<or^ mowane przez wygięcie żebra (18) w kształt pierścieniowy, połączenie jego przeciwległych zakończeń i zakrzywienie tego żebra (18) w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika.
48. Peruka według zast:rz. 45 albo 46, znamienna tym, że każde obramowanie ((32) jess u^<or^ mowane przez wygięcie dwóch żeber (18), połączenie przeciwległych ich końców dla utworzenia tym samym kształtu pierścieniowego i następnie zakrzywienie tych żeber (18) w kierunku podłużnym wzdłuż konfiguracji głowy użytkownika.
49. Peruka według zastrz. 46, znamienna tym, że przytwierdzona do włosów ramka (30) ma elastyczność taką, że kurczy się w kierunku podłużnym gdy jest rozszerzona w kierunku szerokości, zaś obydwa obramowania (32), umieszczone na przeciwległych końcach bocznych, spośród całości obramowania (32) tworzącego przytwierdzaną do włosów ramkę, są wyposażone w stoper (17) dla przytwierdzania tej przytwierdzanej do włosów ramki (30) do własnych włosów (H) użytkownika, dla nałożenia na głowę użytkownika, przy czym te stopery (17) są przytwierdzane do własnych włosów (H) użytkownika w stanie, w którym przytwierdzana do włosów ramka (30) jest rozciągnięta w kierunku szerokości tak, aby była wydłużona w kierunku szerokości.
50. Peruka wedługzassirz. 45 albo 46, znamienna t^r^, że żebro (18) z£^\w^r^am£^ti^r^i£^ł rdzeniowy (18a), wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę (18b), powleczoną na powierzchni obwodowej tego materiału rdzeniowego.
51. Peruka według zastrz. 46, znamienna tym, że żebro zawiera materiał rdzeniowy (18a), wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwej cieplnie rurki (18b), powleczonej na obwodowej powierzchni tego materiału rdzeniowego, przy czym ta rurka wystaje z przeciwległych zakończeń żebra i wystające części rurki są połączone razem, tworząc tym samym przytwierdzaną do włosów ramkę.
PL 200 917 B1
52. Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika, w której dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera pierścieniowy, obwodowy, krawędziowy człon ramowy (52) i liczne żebra (18), przy czym każde z tych żeber (18) zawiera materiał rdzeniowy (18a), który jest wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwej cieplnie rurki (18b) pokrywającej ten materiał rdzeniowy, zaś obwodowy krawędziowy człon ramowy (52) posiada liczne otwory podporowe (52c), utworzone w wewnętrznej krawędzi obwodowej odpowiadającej części czołowej lub części tylnej głowy użytkownika, przy czym te otwory podporowe (52c) są przystosowane do podpierania tych żeber (18), zaś przeciwległe części końcowe tych żeber są włożone do tych otworów podporowych (52c) i podparte przez ten obwodowy krawędziowy człon ramowy, który to obwodowy człon ramowy (52) i żebra (18) zawierają przyłączone fałszywe włosy, zaś dla przyłączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń pomiędzy żebrami (18) i mieszane z fałszywymi włosami.
53. Peruka wy^^es^ąca własne włosy w której dla przyyączenia, własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera pierścieniowy obwodowy, krawędziowy człon ramowy (53) i liczne żebra (18), przy czym każde z tych żeber (18) zawiera materiał rdzeniowy (18a) wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę (18b) pokrywającą ten materiał rdzeniowy, a ponadto te żebra (18) są przyłączone do obwodowego krawędziowego członu ramowego (53) tak, że żebra te wystają do przodu i do tyłu w obszarze otoczonym wewnętrzną krawędzią obwodową tego obwodowego krawędziowego członu ramowego, zaś przy każdym przeciwległym boku tego obwodowego krawędziowego członu ramowego jest umieszczony cienki drucik prowadzący (55), wzdłuż którego jest umieszczone ślizgowo żebro ślizgowe (54), przy czym ten obwodowy krawędziowy człon ramowy (53) żebra (18) i żebro ślizgowe (54) mają przyłączone fałszywe włosy, zaś dla nałożenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń pomiędzy tymi żebrami i mieszane z fałszywymi włosami.
54. Peruka wy^zys^ąca własne włosy w której dla własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera pierścieniowy obwodowy krawędziowy człon ramowy (51) i liczne żebra (18), przy czym każde z tych żeber (18) zawiera materiał rdzeniowy (18a) wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę (18b) pokrywającą ten materiał rdzeniowy, a ponadto te żebra (18) są rozmieszczone w relacji wzajemnie przecinającej się w obrębie obszaru otoczonego wewnętrzną obwodową krawędzią tego obwodowego krawędziowego członu ramowego (51), przy czym te żebra są przyłączone do obwodowego krawędziowego członu ramowego bez przyłączania w miejscach przecinania, tak że żebra te mogą swobodnie wykazywać elastyczność bez zakłócenia wzajemnym oddziaływaniem, zaś część obwodowej krawędziowej ramki i żebra mają przyłączone fałszywe włosy, a dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez przestrzeń pomiędzy żebrami i mieszane z fałszywymi włosami.
55. Peruka wy^zys^ąca własne włosy w której dla własne włosy użytkownika są wyciągane w górę przez przestrzeń w peruce i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tej peruki, znamienna tym, że zawiera człon siatkowy lub podstawę peruki (61) wykonaną ze sztucznej skóry oraz liczne fałszywe włosy przyłączone do tej podstawy peruki (61), przy czym w części tej podstawy peruki (61) jest uformowana sekcja wycięta (62), nad którą jest umieszczone żebro (18), które zawiera materiał rdzeniowy (18a) wytworzony z elastycznego materiału sztywnego i kurczliwą cieplnie rurkę (18b) pokrywającą ten materiał rdzeniowy, przy czym to żebro (18) ma przyłączone fałszywe włosy, zaś dla przyłączenia własne włosy użytkownika są wyciągane przez tę sekcję wyciętą (62) i mieszane z fałszywymi włosami przyłączonymi do tego żebra i tej podstawy peruki.
56. Sposób wytwarzania peruki wykorzystującej własne włosy użytkownika, znamienny tym, że obejmuje etapy formowania płaskiego, szkieleto-podobnego obramowania nie mającego zarysu zewnętrznego przez łączenie razem licznych żeber i przynajmniej jednego żebra łączącego za pomocą właściwych środków takich jak klejenie, wiązanie, zgrzewanie i tym podobne według wstępnie określonego wzoru obramowania, umieszczanie tego szkieleto-podobnego obramowania na formie głowy (19) mającej wstępnie określoną konfigurację i utrzymywanie zakrzywienia wzdłuż konfiguracji tej formy głowy, formowania zakrzywionego obramowania, które jest zakrzywione wzdłuż konfiguracji tej formy głowy, poprzez ogrzewanie żeber przez wstępnie określony okres czasu w temperaturze powodującej termiczną zmianę materiału tworzącego te żebra, i formowania przytwierdzanej do włosów ramki przez przyłączanie licznych fałszywych włosów do tego zakrzywionego obramowania.
PL 200 917 B1
57. Sposób według zastrz. 56, znamienny tym, że na formie głowy (19) wzdłuż wstępnieokreślonego wzsru sbramswania jest fsrmswany rswek 119a), w którym ts rswku jest przytrzymywane ts płaskie szkielets-psdsbne sbramswanie.
58. Sposób według zastrz. 56, znamienny tym, że materiał (wolący fe ssan owi włókno nytonswe, które ts włókns nylrnswe jest sgrzewane w temperaturze sgrzewania 150°C ds 170°C przez skres czasu sd 30 minut ds 4 gsdzin.
59. Sposób w^t^'^^r^^ni^ peruki wykorzystującej własne wtosy u^^i^(^\^i^ii^^, znamienny tym, że zawiera etapy formowania rowka 119a) na formie gtowy 119) mającej wstępnie skreślmą ksnfigurację wzdłuż wstępnie skreślsnegs wzsru sbramswania, zalewania płynnegs materiału twsrzącegs żebro ds tegs rowka i utwardzania gs, tym samym twsrząc zakrzywfone sbramswanie wzdłuż tej formy gtowy, i formswania przytwierdzanej ds wtosów ramki przez przyłączanie licznych fałszywych wtosów ds tegs zakrzywtonegs sbramswania.
PL343309A 2000-04-19 2000-10-19 Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika i sposób wytwarzania takiej peruki PL200917B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2000117867A JP4753400B2 (ja) 1999-04-19 2000-04-19 自毛活用型かつら及びその製造方法
JP2000232093A JP4650650B2 (ja) 2000-07-31 2000-07-31 自毛活用型かつら

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL343309A1 PL343309A1 (en) 2001-10-22
PL200917B1 true PL200917B1 (pl) 2009-02-27

Family

ID=18724827

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL343309A PL200917B1 (pl) 2000-04-19 2000-10-19 Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika i sposób wytwarzania takiej peruki

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6691714B1 (pl)
EP (4) EP1972219B1 (pl)
JP (1) JP4650650B2 (pl)
KR (1) KR100598708B1 (pl)
CN (4) CN100364467C (pl)
AT (4) ATE500757T1 (pl)
AU (1) AU783482B2 (pl)
CA (2) CA2625278A1 (pl)
DE (3) DE60045724D1 (pl)
DK (3) DK1972218T3 (pl)
ES (1) ES2312317T3 (pl)
HK (2) HK1039731B (pl)
ID (1) ID29905A (pl)
MY (1) MY125205A (pl)
PL (1) PL200917B1 (pl)
SG (2) SG128459A1 (pl)
TW (1) TW508223B (pl)

Families Citing this family (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6875353B2 (en) * 2002-10-22 2005-04-05 Wabtec Holding Corp. Synthetic material filter
JP3928101B2 (ja) * 2002-11-29 2007-06-13 株式会社ダダ 毛髪用繊維の取付け方法
JP4134334B2 (ja) * 2004-08-06 2008-08-20 有限会社リジェール 人毛髪束または人工毛髪束等の取付具およびその取付方法
ATE465455T1 (de) * 2004-10-22 2010-05-15 Philip L Gildenberg System und verfahren zur robotergestützen perückenherstellung
US7131449B2 (en) * 2005-01-27 2006-11-07 Aderans Co., Ltd. Wig
US7980254B2 (en) * 2005-04-06 2011-07-19 Deirdrejulia, Inc. Thin hair holder and enhancer and method therefor
JP4883554B2 (ja) * 2005-09-27 2012-02-22 株式会社アデランス 増毛具及びその製造方法
US20070131236A1 (en) * 2005-12-09 2007-06-14 Rene Of Paris Hairpiece
US20070157941A1 (en) * 2005-12-09 2007-07-12 Rene Of Paris Detachable hair bang
JP2007247078A (ja) * 2006-03-14 2007-09-27 Aderans Co Ltd かつら用ネットと該かつら用ネットを用いたかつら
JP5080821B2 (ja) * 2007-01-30 2012-11-21 株式会社アートネイチャー かつらベース及びかつら
US8042553B2 (en) * 2008-02-07 2011-10-25 Joseph Paris Medical hair prosthesis system
US8567413B2 (en) * 2009-06-10 2013-10-29 Celebrity Signature International, Inc. Hair addition for providing bump up effect
US20150040733A1 (en) * 2013-08-12 2015-02-12 Equip Beauty, Inc. Patterns to guide haircutting
MA44250A (fr) 2016-02-05 2018-12-26 Shake N Go Fashion Inc Appareil à mèche de cheveux et son procédé de fabrication
KR102347236B1 (ko) 2016-07-28 2022-01-04 래쉬파이 인코포레이티드 인공 속눈썹 연장물
KR101852872B1 (ko) 2016-08-16 2018-04-27 (주)하이모 가발 및 그 제작방법
KR101715868B1 (ko) * 2016-09-21 2017-03-13 성상규 탈모 부위의 모발 보충이 가능한 가발 보조구
CA3208675A1 (en) 2016-12-20 2018-06-28 Lashify, Inc. Applicators and cases for artificial lash extensions
KR101828920B1 (ko) 2017-03-14 2018-02-13 (주)엠프파트너스 형상기억소재를 이용한 가발
KR200485789Y1 (ko) * 2017-04-21 2018-02-22 (주)제이엔케이아이엔씨 항암 환자용 가발
CN110604355B (zh) * 2018-06-14 2022-07-22 广州碧绿丝生物科技有限公司 一种利用使用者自身头发的假发套及其制作方法
USD863679S1 (en) 2018-10-19 2019-10-15 Lashify, Inc. False eyelash applicator
JP1687380S (pl) 2018-10-19 2021-06-07
WO2020082056A1 (en) 2018-10-19 2020-04-23 Lashify, Inc. Applicators for applying eyelash extensions and methods for use and manufacture thereof
KR20180003352U (ko) 2018-11-12 2018-11-30 황태영 증모 클립
SG11202106861UA (en) 2019-01-14 2021-07-29 Lashify Inc Lash extensions and methods of manufacture and use thereof
US11470902B2 (en) * 2019-02-19 2022-10-18 The Hair Shop, Inc. Hair extension anchor fastening device
CN111557515A (zh) 2019-10-03 2020-08-21 莱施菲公司 人造睫毛装置、睫毛延长方法及睫毛延长装置
CN112226972B (zh) * 2020-10-09 2022-09-30 青岛天元工艺发制品有限公司 一种假发洗水机及洗水工艺

Family Cites Families (35)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US670857A (en) * 1899-10-30 1901-03-26 Hildebert Dorenwend Hair structure.
FR439647A (fr) * 1911-04-13 1912-06-19 Henri Bodecher Perfectionnements à la fabrication des postiches
US1040425A (en) * 1911-11-17 1912-10-08 Leopold S Samuel Toupee.
US1536630A (en) 1923-04-20 1925-05-05 Hoffman Heater Company Gas-valve structure
FR991626A (fr) * 1944-04-19 1951-10-08 Postiche
US3273570A (en) * 1965-05-28 1966-09-20 Allison Ethel Annular wig suitable for attachment to the natural hair
DE1460168A1 (de) * 1965-07-12 1969-01-02 Antonio Magagnini Peruecke
US3435832A (en) * 1966-11-23 1969-04-01 Yonezo Ito & Komachiya Honten Wig framework
US3645279A (en) * 1970-05-19 1972-02-29 Imrelon Inc Wig construction employing a base of elastic and inelastic strips
US3868959A (en) * 1971-10-02 1975-03-04 Hyung Chan Koh Hair supporting element for a weftless or regular wig
US3812867A (en) * 1971-10-29 1974-05-28 R Wanderman Capless wig
JPS5222576B2 (pl) * 1973-07-27 1977-06-18
US3896821A (en) * 1974-03-08 1975-07-29 June G Clark Reproduction of the original hair
US3905378A (en) * 1974-03-29 1975-09-16 Esthetic Hair Inc Hairpiece with molecularly bonded foundation and method for making same
JPS5416785A (en) 1977-07-07 1979-02-07 Nippon Shinyaku Co Ltd Multiiunit type gas purifier
US4171001A (en) * 1977-11-21 1979-10-16 Monsanto Company Method for making a weft and a wig made from the same
US4254783A (en) * 1978-03-30 1981-03-10 Kim Sang J Hair piece having a comb-shaped attaching member
US4600029A (en) * 1981-10-16 1986-07-15 Maria Ueberschaar Hairpieces
NL8300086A (nl) * 1983-01-11 1984-08-01 Gimelda Co Ltd Werkwijze voor het aanbrengen van een haaraanvulstuk en haaraanvulstuk geschikt voor het uitvoeren van deze werkwijze.
CN85108225A (zh) * 1985-11-09 1987-05-13 西海岸毛发制品公司 假发套结构
EP0400215B1 (de) * 1989-05-30 1993-03-10 Heinz Merges Haarteil
DE8906608U1 (de) * 1989-05-30 1989-07-06 Merges, Heinz, 5000 Koeln Haarteil
JPH0433621U (pl) * 1990-07-12 1992-03-19
US5406971A (en) * 1993-06-11 1995-04-18 Taylor Topper, Inc. Hair replacement device and method of construction
US5551452A (en) * 1995-05-26 1996-09-03 Barlow; Eslie O. Hairpiece with adjustable support loop
JPH0913218A (ja) * 1995-06-28 1997-01-14 Art Neichiyaa:Kk 頭飾毛
JPH09324317A (ja) * 1996-06-05 1997-12-16 Art Neichiyaa:Kk 増毛かつら及びその植毛部材
US5873373A (en) * 1996-12-13 1999-02-23 Sc Direct, Inc. Integrated wig having a wefting construction
JP2588305Y2 (ja) * 1997-03-13 1999-01-06 株式会社アデランス かつらベース
JPH10317221A (ja) * 1997-05-12 1998-12-02 Yasuo Nakajima かつら
JPH1181022A (ja) * 1997-09-02 1999-03-26 Kiyoshi Matsuda フレームを利用したかつら
JPH11107024A (ja) * 1997-09-29 1999-04-20 Aderans Co Ltd 自毛活用型かつら
JPH11117114A (ja) * 1997-10-14 1999-04-27 Art Nature:Kk 薄地かつら
JPH11247017A (ja) * 1998-02-26 1999-09-14 Kiyoshi Matsuda 金属フレイムを利用し、キャップ型にした、かつら。
JP3264886B2 (ja) 1998-07-17 2002-03-11 株式会社アートネイチャー おしゃれ増毛装具

Also Published As

Publication number Publication date
SG128459A1 (en) 2007-01-30
EP1147720A3 (en) 2004-02-04
JP2002038323A (ja) 2002-02-06
KR20010098362A (ko) 2001-11-08
ATE500757T1 (de) 2011-03-15
ID29905A (id) 2001-10-25
HK1071278A1 (en) 2005-07-15
CN100518560C (zh) 2009-07-29
EP1665946B1 (en) 2011-08-17
TW508223B (en) 2002-11-01
CA2323403A1 (en) 2001-10-19
ATE500758T1 (de) 2011-03-15
EP1972218B1 (en) 2011-03-09
SG105470A1 (en) 2004-08-27
US6691714B1 (en) 2004-02-17
ATE520324T1 (de) 2011-09-15
DK1972219T3 (da) 2011-06-27
ES2312317T3 (es) 2009-03-01
EP1147720A2 (en) 2001-10-24
EP1972218A3 (en) 2008-10-08
CA2625278A1 (en) 2001-10-19
EP1972218A2 (en) 2008-09-24
AU6657000A (en) 2001-10-25
EP1665946A1 (en) 2006-06-07
CN1833562A (zh) 2006-09-20
EP1972219A2 (en) 2008-09-24
DE60045724D1 (de) 2011-04-21
CN1318332A (zh) 2001-10-24
HK1039731B (zh) 2006-01-13
KR100598708B1 (ko) 2006-07-10
EP1972219A3 (en) 2008-10-08
DE60045723D1 (de) 2011-04-21
CN100364467C (zh) 2008-01-30
CN1202764C (zh) 2005-05-25
JP4650650B2 (ja) 2011-03-16
CN100484423C (zh) 2009-05-06
MY125205A (en) 2006-07-31
AU783482B2 (en) 2005-11-03
DK1147720T3 (da) 2008-12-08
EP1972219B1 (en) 2011-03-09
ATE405184T1 (de) 2008-09-15
CN1547979A (zh) 2004-11-24
DE60039967D1 (de) 2008-10-02
CA2323403C (en) 2009-07-14
EP1147720B1 (en) 2008-08-20
PL343309A1 (en) 2001-10-22
DK1972218T3 (da) 2011-06-27
HK1039731A1 (en) 2002-05-10
CN1833561A (zh) 2006-09-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL200917B1 (pl) Peruka wykorzystująca własne włosy użytkownika i sposób wytwarzania takiej peruki
US20070221240A1 (en) Multi-user adjustable hair extension apparatus and methods
WO2006002246A1 (en) Removable and reusable hair extension
US6105584A (en) Size adjustable hair-enhancing cap
JP4665238B2 (ja) 自毛活用型かつらのかつらベース及び自毛活用型かつら
KR101533909B1 (ko) 붙임머리와 붙임머리 제조 및 시술 방법
US5853009A (en) Hair piece and method of making same
JP4883584B2 (ja) 自毛活用型かつら
JP2005325508A (ja) 自毛活用型かつら
JP2019044295A (ja) かつら
KR100778925B1 (ko) 부분 가발
JP4753400B2 (ja) 自毛活用型かつら及びその製造方法
KR101838864B1 (ko) 자연감을 향상시킨 가발
JPH02234903A (ja) 補毛具
JP2018003213A (ja) 部分ウィッグ及びその使用方法
JP2002115115A (ja) 自毛活用型かつら及び自毛活用型かつらの製造方法
AU2005201029B2 (en) Wearer&#39;s own hair utilizing type wig and method for manufacturing the same
JP4369910B2 (ja) ウィッグ
US20200352268A1 (en) Full Mesh Wig Cap
JP2007247078A (ja) かつら用ネットと該かつら用ネットを用いたかつら
JPH0310795Y2 (pl)
JP2004019026A (ja) 毛髪装具
TH47194A (th) วิกแบบใช้เส้นผมของผู้สวมใส่และวิธีการผลิต
TH22342B (th) วิกแบบใช้เส้นผมของผู้สวมใส่และวิธีการผลิต
AU2004205309A1 (en) An improved hair piece and a method of attaching a hair piece to the head of a person

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091019