PL198820B1 - Stojak do instrumentów muzycznych - Google Patents

Stojak do instrumentów muzycznych

Info

Publication number
PL198820B1
PL198820B1 PL349383A PL34938301A PL198820B1 PL 198820 B1 PL198820 B1 PL 198820B1 PL 349383 A PL349383 A PL 349383A PL 34938301 A PL34938301 A PL 34938301A PL 198820 B1 PL198820 B1 PL 198820B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
support
stand
length
elements
rack
Prior art date
Application number
PL349383A
Other languages
English (en)
Other versions
PL349383A1 (en
Inventor
Hans-Peter Wilfer
Original Assignee
Wilfer Hans Peter
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8169699&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL198820(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Wilfer Hans Peter filed Critical Wilfer Hans Peter
Publication of PL349383A1 publication Critical patent/PL349383A1/xx
Publication of PL198820B1 publication Critical patent/PL198820B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G10MUSICAL INSTRUMENTS; ACOUSTICS
    • G10GREPRESENTATION OF MUSIC; RECORDING MUSIC IN NOTATION FORM; ACCESSORIES FOR MUSIC OR MUSICAL INSTRUMENTS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, e.g. SUPPORTS
    • G10G5/00Supports for musical instruments

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Acoustics & Sound (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Auxiliary Devices For Music (AREA)
  • Stringed Musical Instruments (AREA)
  • Electrophonic Musical Instruments (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)

Abstract

1. Stojak do instrumentów muzycznych, posiada- j acych korpus i szyjk e, szczególnie do gitar albo gitar basowych, przy czym stojak posiada ramowy korpus i dwa umieszczone na nim wzd lu z d lugo sci stojaka elementy podpieraj ace, które s a równoleg le do siebie i s luza jako podparcie dla korpusu instrumentu mu- zycznego, przy czym na ramowym korpusie jest umieszczony równie z element oporowy z powierzch- ni a s lu zac a do oparcia szyjki instrumentu muzyczne- go, znamienny tym, ze element oporowy (18) jest usytuowany w zasadzie równolegle do dwóch elemen- tów podpieraj acych (14, 15) i tym, ze usytuowane wzd lu z jego d lugo sci elementy podpieraj ace (14, 15) sa zwymiarowane w taki sposób, ze wi eksza liczba instrumentów muzycznych jest ustawiona g lówn a p laszczyzn a zarówno prostopadle do elementów podpieraj acych (14, 15), jak równie z prostopadle do przewidzianej powierzchni podporowej elementu opo- rowego (18) z zachowaniem odst epów mi edzy nimi wzd lu z d lugo sci elementów podpieraj acych (14, 15). PL PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest stojak do instrumentów muzycznych posiadających korpus oraz szyjkę, szczególnie do gitar albo gitar basowych.
Stojaki do instrumentów muzycznych, szczególnie gitar albo gitar basowych, są już dostępne na rynku. W znanych stojakach równoległe elementy podpierające dla korpusu instrumentu są przeważnie prostopadłe do czynnej powierzchni elementu oporowego dla szyjki instrumentu. Taki stojak do gitar jest w wielu przypadkach niepraktyczny. Stojaki tego rodzaju przeznaczone dla kilku gitar są rozbudowane konstrukcyjnie i zajmują dużo miejsca. Poza tym przy odkładaniu instrumentu na stojak wymagana jest przy tradycyjnych modelach dokładność jego ułożenia, co w gorączkowej atmosferze występów estradowych nie zawsze jest możliwe.
Przedmiotem wynalazku jest stojak do instrumentów muzycznych posiadających korpus i szyjkę, szczególnie do gitar albo gitar basowych, przy czym stojak posiada ramowy korpus i dwa umieszczone na nim wzdłuż długości stojaka elementy podpierające, które są równoległe do siebie i służą jako podparcie dla korpusu instrumentu muzycznego, przy czym na ramowym korpusie jest umieszczony również element oporowy z powierzchnią służącą do oparcia szyjki instrumentu muzycznego. Istota niniejszego wynalazku polega na tym, że element oporowy dla szyjki instrumentu muzycznego ze swoją czynną powierzchnią styku jest usytuowany w zasadzie równolegle do dwóch biegnących w kierunku dł ugoś ci stojaka elementów podpierają cych dla korpusu instrumentu. Gitara albo gitara basowa jest przy tym w taki sposób pozycjonowana na umieszczonych w pewnej odległości od siebie elementach podpierających, że jej główna płaszczyzna jest usytuowana prostopadle zarówno do elementów podpierających korpus jak również do powierzchni oporowej elementu oporowego dla szyjki instrumentu. Przy stojaku według wynalazku gitara jest wkładana względnie wyjmowana ruchem odbywającym się w zasadzie w głównej płaszczyźnie gitary. Przy tym ma miejsce również ruch obrotowy wokół osi prostopadłej do głównej płaszczyzny gitary.
Korzystną formą wykonania wynalazku jest stojak dla kilku instrumentów. Biegnące w kierunku długości stojaka elementy podpierające są zwymiarowane w taki sposób, że kilka instrumentów z zachowaniem odstępów między nimi może być wstawionych wzdłuż biegnących w kierunku długości stojaka elementów podpierających. Gitary są ustawione jedna za drugą, co jest rozwiązaniem zajmującym mało miejsca i równocześnie estetycznym. Biegnące w kierunku długości stojaka elementy podpierające są wykonane jako elementy ciągłe, tak że jeden element podpierający podpiera - przynajmniej częściowo - kilka gitar. Elementy podpierające mogą być również podzielone na kilka odcinków częściowych w zależności od ilości ustawionych na nich instrumentów.
W szczególnie korzystnej formie wykonania wynalazku powierzchnia styku albo linia styku elementu oporowego dla szyjki instrumentu w rzucie na płaszczyznę elementów podpierających korpus instrumentu leży na zewnątrz obydwu elementów podpierających. Jeśli stojak jest tak ustawiony, że płaszczyzna elementów podpierających w zasadzie jest usytuowana poziomo, to instrumenty muzyczne opierają się szyjką na elemencie oporowym przy określonym odchyleniu od pionu, co wskutek działania siły ciężkości gwarantuje stabilne położenie instrumentu na stojaku i estetyczny wygląd stojaka z gitarami.
W dalszej korzystnej formie wykonania, biegnące w kierunku długości stojaka elementy podpierające są od strony końców połączone ze sobą za pomocą odcinków bocznych. Osiąga się przez to zamkniętą formę dla biegnących równolegle do siebie elementów podpierających. Boczne odcinki zapewniają boczną osłonę stojaka i chronią składowane w nim instrumenty. Elementy podpierające są usytuowane w takiej odległości jeden od drugiego, że instrumenty muzyczne nie tylko od góry do nich przylegają ale również „zanurzają” się w obszarze między nimi, co również stabilizuje położenie instrumentów. Odległość między wzdłużnymi elementami podpierającymi wynosi w przypadku gitar albo gitar basowych od 8 do 40 cm, a przeważnie mieści się w przedziale między 20 a 30 cm.
W dalszej korzystnej formie wykonania na ramowym korpusie albo w obszarze wzdłużnych elementów podpierających są umieszczone urządzenia zawiasowe, które pozwalają na odchylenie względem elementu oporowego dla szyjki instrumentu przynajmniej zewnętrznego elementu podpierającego korpus instrumentu, przy czym obrót następuje wokół osi równoległej w zasadzie do elementów podpierających. Dzięki temu można stojak złożyć, tak że zajmuje mniej miejsca w transporcie i składowaniu, co obniż a koszty eksploatacji.
W pewnej konkretnej formie wykonania na elemencie oporowym dla szyjki instrumentu są umieszczone urządzenia rozdzielające, które biegnący w kierunku długości stojaka element oporowy,
PL 198 820 B1 rozdzielają na kilka pododcinków odpowiadających ilości składowanych instrumentów ułatwiając użytkownikowi zachowanie odstępów między instrumentami.
W pewnej konkretnej formie wykonania ramowy korpus posiada ramę podpierającą odchyloną w pozycji uż ytkowej od pionu. Do tej ramy z jednej strony są przymocowane elementy oporowe dla szyjki instrumentu a z drugiej strony elementy podstawy albo urządzenia mocujące do ściany. Stojak do instrumentów muzycznych jest w zasadzie pomyślany jako urządzenie stawiane na powierzchni podłogi. Po modyfikacji jest również odpowiedni do mocowania na ścianie, przy czym w przypadku zastosowania do gitar należy zadbać o zachowanie odpowiedniego odstępu od ściany.
W szczególnie celowej, stabilnej a mimo to ł atwej do produkcji formie wykonania ramowy korpus i/albo biegnące wzdłuż stojaka elementy podpierające i/albo element oporowy są wykonane z rur o koł owym przekroju poprzecznym.
W celu ochrony instrumentów i/albo w celu lepszego ich zabezpieczenia przed poślizgami bocznymi, wzdłużnie elementy podpierające i/albo element oporowy są wyposażone przynajmniej częściowo w powłoki ze spienionego tworzywa sztucznego o stosunkowo wysokim współczynniku tarcia. Boczne poślizgi mogą być ograniczone względnie wyeliminowane przez odpowiednio ukształtowane urządzenia rozdzielające.
W stojaku według wynalazku dwa elementy podpieraj ące spełniają podwójną funkcję . Po pierwsze służą jako podparcie dla korpusu instrumentu muzycznego a po drugie stanowią usztywnienie ramowego korpusu stojaka.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia formę wykonania stojaka do instrumentów muzycznych, z umieszczoną w nim gitarą basową, w widoku bocznym, fig. 2 - stojak według fig. 1 w widoku z góry, bez gitary, fig. 3 - przekrój stojaka według fig. 1 wzdłuż linii III-III, fig. 4 - widok czołowy stojaka według fig. 1, fig. 5 - stojak według fig. 1 w pozycji złożonej, fig. 6 - pierwszą alternatywną formę wykonania stojaka według fig. 1, fig. 7 drugą alternatywną formę wykonania stojaka według fig. 1, fig. 8 - trzecią alternatywną formę wykonania stojaka według fig. 1.
Na fig. 1 jest przedstawiona forma wykonania stojaka do instrumentów muzycznych w widoku bocznym, przy czym w stojaku znajduje się gitara basowa. Stojak 1 posiada ramowy korpus 13 z elementami podstawy 29, 30 oraz ramą podpierającą wykonaną tu w zasadzie w formie litery U. Rama podpierająca 28 w kształcie U jest za pomocą urządzeń zawiasowych 21, 22 połączona z elementami podstawy 29, 30.
Dwa równoległe biegnące wzdłuż stojaka elementy podpierające 14r 15 są połączone za pomocą odcinków bocznych 19, 20 tworząc czterokątny pierścień 36 z zaokrąglonymi narożami. Pierścień 36 w obszarze swoich bocznych odcinków 19, 20, przeważ nie za pomocą połączeń ś rubowych, jest zamocowany na elementach podstawy 29, 30, tak że stabilność ramowego korpusu 13 jest podwyższona przez wdłużne elementy podpierające 14, 15. Z wynalazku wynika podwójna funkcja wzdłużnych elementów podpierających a mianowicie podpieranie umieszczonych w stojaku instrumentów oraz usztywnienie ramowego korpusu 13.
W celu ochrony znajdują cych się w stojaku instrumentów oraz w celu zabezpieczenia ich przed ześlizgiwaniem się na boki, pierścień 36 jest obłożony spienionym tworzywem sztucznym „superlon”.
Jak pokazano na fig. 1 jedną lub kilka gitar basowych składających się z korpusu 11 i szyjki 12 można osadzić na pierścieniu 36 w taki sposób, że gitary swoją główną płaszczyzną są ustawione prostopadle do biegnących w kierunku długości stojaka elementów podpierających 14, 15. Korpus 11 gitary albo gitary basowej w mniejszej formie wykonania zostaje osadzony na swobodnie wybranych miejscach podparcia 16, 17 na wzdłużnych elementach podpierających 14, 15. Wkładanie i wyjmowanie gitary następuje w zasadzie w kierunku leżącym w głównej płaszczyźnie gitary, ewentualnie przy równoczesnym jej odchyleniu wokół osi obrotu prostopadłej do głównej płaszczyzny gitary.
W omawianej formie wykonania, w obszarze ramy podpierającej leżącym dalej od elementów podstawy 29, 30 na środkowym ramieniu ramy w kształcie U jest również wykonany biegnący wzdłuż długości stojaka element oporowy 18 usytuowany równolegle do wzdłużnych elementów podpierających 14, 15. Element oporowy 18 stanowi górną powierzchnię lub linię podparcia dla instrumentu ustawione na stojaku. O element oporowy 18 opiera się szyjka instrumentu.
Na wzdłużnym elemencie oporowym 18 mogą być umieszczone urządzenia rozdzielające 23, 24, 25, które biegną w zasadzie prostopadle do elementu oporowego 18 i które w przypadku stojaka dla kilku instrumentów wyznaczają „gniazda” dla poszczególnych instrumentów. Równocześnie urządzenia rozdzielające mogą służyć do bocznej stabilizacji stanowiąc dodatkowe oparcie dla gitary.
PL 198 820 B1
Na fig. 2 stojak według fig. 1 jest przedstawiony w widoku z góry. Dobrze widać bardzo charakterystyczny pierścień 36, składający się z biegnących w kierunku długości stojaka elementów podpierających 14, 15 oraz z odcinków bocznych 19, 20, stanowiący razem podparcie dla kilku instrumentów. Równocześnie pierścień 36 służy jako element usztywniający dla ramowego korpusu 13. Również opisane już wykonanie wzdłużnego elementu oporowego 18 z urządzeniami rozdzielającymi 23, 24, 25 dla kilku gitar staje się za pomocą fig. 2 lepiej zrozumiałe. Między urządzeniami rozdzielającymi 23, 24, 25 są utworzone pododcinki 26, 27, które są przewidziane do wstawiania instrumentów. W zależności od ukształtowania instrumentu do jednego pododcinka 26, 27 można ewentualnie włożyć kilka instrumentów. Wtedy jednak zwiększa się niebezpieczeństwo wzajemnych uszkodzeń przy wkładaniu i wyjmowaniu instrumentów ze stojaka.
Element oporowy 18 wraz z usytuowanymi prostopadle względem niego urządzeniami rozdzielającymi 23, 24, 25 tworzy dla każdego pododcinka 26, 27 boczne ograniczenia i zapobiega przewróceniu się gitary w stojaku w kierunku równoległym do elementów podpierających 14, 15. Urządzenia rozdzielające 23, 24, 25 w celu podwyższenia siły przyczepności oraz ochrony instrumentów przed uszkodzeniem są wyposażone w powłoki z tworzywa sztucznego 34.
Na fig. 3 stojak według fig. 1 jest przedstawiony w przekroju, przy czym pierścień 36 jak również ramowy korpus są wykonane z rur, przeważnie rur metalowych. Na metalowe rury pierścienia 36 są nałożone - jak już wspomniano - powłoki z tworzywa sztucznego 33. Środkowe ramię ramy podpierającej 28 stanowiące element oporowy 18 jest również osłonięte powłoką z tworzywa sztucznego 34.
Do odchylania ramy podpierającej 28 względem elementów podstawy 29, 30 z przymocowanym do nich pierścieniem 36 są przewidziane - jak już wspomniano - urządzenia zawiasowe 21, 22. Urządzenia zawiasowe obejmują kołnierz z otworem umieszczony na elementach podstawy 29, 30. Drugi kołnierz z odpowiednim otworem jest umieszczony na końcach ramion ramy podpierającej w kształcie U 28. Otwory tych czterech koł nierzy leżą na jednej osi i są parami połączone za pomocą sworzni z gwintem. Leżące w jednej linii otwory względnie sworznie z gwintem tworzą oś obrotu A, wokół której może wychylać się rama podpierające 28 względem elementów podstawy 29, 30.
Na fig. 4 stojak według fig. 1 - dla lepszego wyjaśnienia - jest przedstawiony w widoku czołowym, z którego wynika jasno ukształtowanie ramy podpierającej 28 w kształcie litery U.
Na fig. 5 jest przedstawiony stojak w pozycji złożonej, w której pierścień 36 służy jako oparcie dla ramy podpierającej 28. W pozycji rozłożonej końce ramion ramy podpierającej U 28 tworzą zderzaki opierające się na elementach podstawy 29, 30. Przy tym geometria końców ramy podpierającej 28 i elementów podstawy 29, 30 jest zwymiarowane w taki sposób, że zewnętrzne ramiona ramy podpierającej 28 w rozłożonej pozycji stojaka tworzą z płaszczyzną pierścienia 36 kąt większy od 90°, przeważnie kąt od 91 do 96°.
Na fig. 6 jest przedstawiona alternatywna forma wykonania stojaka mocowanego do ściany. Do ramy podpierającej 28 są przymocowane elementy mocujące do ściany 31, 32, które umożliwiają zamocowanie stojaka na ścianie. Przy tym musi być zachowany wystarczający odstęp od ściany. Przeważnie stojak za pomocą pokazanych tu urządzeń mocujących do ściany 31, 32 jest przytwierdzany do powierzchni czołowej regału albo tym podobnych konstrukcji.
Na fig. 7 jest przedstawiona druga alternatywna forma wykonania. Jak już wyjaśniono poprzednio, w istocie wynalazku mieści się również rozwiązanie, w którym biegnące w kierunku długości stojaka elementy podpierające 14, 15 są lekko odchylone od siebie na przykład posiadają skierowane na zewnątrz zagłębienia 35.
Za pomocą tych skierowanych na zewnątrz zagłębień 35 w pierścieniu 36 gitary albo gitary basowej jeszcze lepiej ustalone są w założonej pozycji, przez co unika się niezamierzonych zmian pozycji gitar umieszczonych w stojaku.
Jak widać to z fig. 8, nie jest założeniem wynalazku, że elementy podpierające 14, 15 muszą biec równolegle do siebie po linii prostej. Idea wynalazku jest również zachowana, gdy elementy podpierające biegną po dopasowanych do siebie krzywiznach, na przykład po łuku koła. Przedstawiony na fig. 8 stojak dzięki ukształtowaniu w formie ćwiartki koła nadaje się do umieszczenia w narożniku pomieszczenia. Dalszą formą wykonania zbliżoną do przedstawionej na fig. 8 może być stojak w kształ cie peł nego koł a, przy czym moż e się on skł adać z kilku umieszczonych jeden za drugim pierścień 36 albo może stanowić całkowicie zamkniętą strukturę, w której elementy podpierające 14, 15 tworzą zamknięte koło bez odcinków bocznych 19, 20.

Claims (11)

1. Stojak do instrumentów muzycznych, posiadają cych korpus i szyjkę , szczególnie do gitar albo gitar basowych, przy czym stojak posiada ramowy korpus i dwa umieszczone na nim wzdłuż długości stojaka elementy podpierające, które są równoległe do siebie i służą jako podparcie dla korpusu instrumentu muzycznego, przy czym na ramowym korpusie jest umieszczony również element oporowy z powierzchnią służącą do oparcia szyjki instrumentu muzycznego, znamienny tym, że element oporowy (18) jest usytuowany w zasadzie równolegle do dwóch elementów podpierających (14, 15) i tym, ż e usytuowane wzd ł u ż jego dł ugoś ci elementy podpieraj ą ce (14, 15) są zwymiarowane w taki sposób, że większa liczba instrumentów muzycznych jest ustawiona główną płaszczyzną zarówno prostopadle do elementów podpierających (14, 15), jak również prostopadle do przewidzianej powierzchni podporowej elementu oporowego (18) z zachowaniem odstępów między nimi wzdłuż długości elementów podpierających (14, 15).
2. Stojak wedł ug zastrz. 1, znamienny tym, ż e dwa elementy podpierają ce (14, 15) stanowią usztywnienie ramowego korpusu (13).
3. Stojak według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że usytuowane wzdłuż jego długości elementy podpierające obejmują usytuowany bliżej elementu oporowego (18), wewnętrzny element podpierający (14) oraz usytuowany dalej od elementu oporowego (18) zewnętrzny element podpierający (15), przy czym element oporowy (18) w rzucie na płaszczyznę elementów podpierających (14, 15) leży na zewnątrz obydwu elementów podpierających (14, 15).
4. Stojak według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że usytuowane w kierunku długości stojaka elementy podpierające (14, 15) są połączone ze sobą od strony końców za pomocą odcinków bocznych (19, 20).
5. Stojak wedł ug zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, ż e jeden lub kilka przebiegają cych wzdł u ż długości stojaka elementów oporowych (18) jest usytuowanych równolegle do usytuowanych wzdłuż długości stojaka elementów podpierających (14, 15), tworząc oparcie dla szyjki instrumentu.
6. Stojak według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że biegnące wzdłuż długości stojaka elementy podpierające (14, 15) są rozstawione w odległości od 8 do 40 cm od siebie, przeważnie od 20 do 30 cm.
7. Stojak według zastrz. 1, znamienny tym, że na ramowym korpusie (13) albo w obszarze biegnących wzdłuż długości stojaka elementów podpierających (14, 15) są umieszczone urządzenia zawiasowe (21, 22), które pozwalają na odchylanie przynajmniej zewnętrznego elementu podpierającego (15) względem elementu oporowego (18) wokół osi obrotu (A) równoległej do elementów podpierających.
8. Stojak według zastrz. 1, znamienny tym, że na biegnącym wzdłuż długości stojaka elemencie oporowym (18) są umieszczone urządzenia rozdzielające (23, 24, 25), które rozdzielają na kilka pododcinków (26, 27) element oporowy (18) przewidziany dla kilku instrumentów muzycznych.
9. Stojak według zastrz. 1 albo 7, znamienny tym, że ramowy korpus (13) posiada w pozycji pracy odchyloną od pionu ramę podpierającą (28), do której z jednej strony jest przymocowany jeden lub kilka elementów oporowych (18) biegnących wzdłuż długości stojaka a z drugiej strony są przymocowane elementy podstawy (29, 30) lub urządzenia mocujące do ściany.
10. Stojak według zastrz. 1 albo 7, znamienny tym, że ramowy korpus (13) i biegnące wzdłuż długości stojaka elementy podpierające (14, 15) i biegnący wzdłuż długości stojaka element oporowy (18) są wykonane z rur o kołowym przekroju poprzecznym.
11. Stojak według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że biegnące wzdłuż długości stojaka elementy podpierające (14, 15) i biegnący wzdłuż długości stojaka element oporowy (18) przynajmniej częściowo są wyposażone w powłoki z piankowego tworzywa sztucznego (34) o stosunkowo wysokim współczynniku tarcia statycznego.
PL349383A 2000-08-30 2001-08-29 Stojak do instrumentów muzycznych PL198820B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00118805A EP1187093B1 (de) 2000-08-30 2000-08-30 Musikinstrumentenständer

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL349383A1 PL349383A1 (en) 2002-03-11
PL198820B1 true PL198820B1 (pl) 2008-07-31

Family

ID=8169699

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL349383A PL198820B1 (pl) 2000-08-30 2001-08-29 Stojak do instrumentów muzycznych

Country Status (18)

Country Link
US (2) US6540182B1 (pl)
EP (1) EP1187093B1 (pl)
JP (1) JP3795760B2 (pl)
KR (1) KR100413070B1 (pl)
CN (1) CN1185618C (pl)
AT (1) ATE231641T1 (pl)
AU (1) AU777464B2 (pl)
BR (1) BR0100593A (pl)
CA (1) CA2349632C (pl)
CZ (1) CZ294287B6 (pl)
DE (2) DE50001142D1 (pl)
DK (1) DK1187093T3 (pl)
ES (1) ES2187416T3 (pl)
NZ (1) NZ512642A (pl)
PL (1) PL198820B1 (pl)
PT (1) PT1187093E (pl)
RU (1) RU2213378C2 (pl)
SI (1) SI1187093T1 (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6945597B1 (en) 2004-10-07 2005-09-20 Timothy Allan Brown Combination instrument stand and chair
US7375269B2 (en) * 2005-01-18 2008-05-20 Perkins Michael T Bass guitar stand up adapter
US7717377B1 (en) 2006-09-18 2010-05-18 Christopher Louis Corrado Collapsible instrument stand
US7900881B2 (en) * 2007-05-21 2011-03-08 Campagna Anthony J Musical instrument support stand
CA2650360A1 (en) * 2008-01-18 2009-07-18 Wenger Corporation Convertible instrument rack
US8084675B1 (en) * 2009-03-13 2011-12-27 John Covert Multifunction guitar stand
US8403276B2 (en) * 2010-08-05 2013-03-26 Thomas David Michael Lewis Vertical support system for musical instruments
DE102010052584B3 (de) * 2010-11-25 2012-04-05 König & Meyer GmbH & Co KG Musikinstrumentenständer
US8845017B1 (en) * 2010-11-30 2014-09-30 Paul Peter Lach Instrument stand with seat
KR101255985B1 (ko) * 2011-02-09 2013-04-17 강명재 기타 거치대
US8770535B1 (en) * 2013-02-07 2014-07-08 Tsung-Yao Yu Musical instrument stand
USD758769S1 (en) 2013-07-19 2016-06-14 Kim Maria Terpening Combined instrument and music stand
GB2542195A (en) * 2015-09-14 2017-03-15 Hepburn Andrew Musical instrument display stand
DE202016002708U1 (de) 2016-04-26 2016-05-18 Adam Hall Gmbh Musikinstrumentenständer
CN106935234A (zh) * 2017-03-24 2017-07-07 天津潜宇塑胶制品有限公司 用于支撑竖管萨克斯的支架装置
EP3511929B1 (de) * 2018-01-16 2020-11-04 Wilfer, Hans-Peter Musikinstrumentenständer, insbesondere mehrfach-gitarrenständer, mit stützteilen
CN109300455A (zh) * 2018-09-10 2019-02-01 广州市和必括乐器制造有限公司 一种便携式乐器支撑架
US10900606B2 (en) 2019-05-24 2021-01-26 JDL Gear LLC Mobile foldable instrument stand

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1774096A (en) * 1927-04-25 1930-08-26 Gerald J Hasterok Musical-instrument holder
US2591805A (en) * 1950-06-23 1952-04-08 Homer E Gossett Holder for implements
US2869201A (en) * 1954-05-24 1959-01-20 Harry O Wolff Attaching device
JPS5589369U (pl) * 1978-12-15 1980-06-20
JPS58168796U (ja) * 1982-05-07 1983-11-10 ロツコ−マン株式会社 楽器スタンド
DE9005937U1 (pl) * 1990-05-25 1990-09-13 Muehlbauer, Alex, 3000 Hannover, De
US5271192A (en) * 1992-05-06 1993-12-21 Nothum Sr Alfred Gutter hanger and screen assembly
US5279452A (en) * 1992-05-21 1994-01-18 Nichol Huynh Drink holder
DE29504830U1 (de) * 1995-03-22 1995-09-07 Moisevici Sorin Dan Gitarrenhalterung
US5664756A (en) * 1996-09-26 1997-09-09 Liao; Yuan-Chi Article stand
US5852250A (en) * 1997-05-16 1998-12-22 Cha; Jennifer Portable instrument stand
US5897086A (en) * 1997-08-15 1999-04-27 Quick Strap, Inc. System and method for restraining water heaters from tipping over due to earthquake or severe winds
US6036159A (en) * 1997-10-24 2000-03-14 Yu; Ming-Ti Musical instrument stand
JP2000009943A (ja) * 1998-06-17 2000-01-14 Fujitsu Ltd 光伝送装置
US5959225A (en) * 1998-07-08 1999-09-28 Hsu; Hsin-Hsuan Guitar rack structure
US6202969B1 (en) * 1998-11-03 2001-03-20 Patrick C. Orr Duct hanger device
US6179135B1 (en) * 1999-10-22 2001-01-30 Anthony A. Casillas Support assembly for a stringed musical instrument

Also Published As

Publication number Publication date
EP1187093A1 (de) 2002-03-13
DE20019004U1 (de) 2001-05-10
CN1340800A (zh) 2002-03-20
US6540182B1 (en) 2003-04-01
DE50001142D1 (de) 2003-02-27
CA2349632A1 (en) 2002-02-28
CA2349632C (en) 2003-04-15
KR100413070B1 (ko) 2003-12-31
EP1187093B1 (de) 2003-01-22
PT1187093E (pt) 2003-06-30
RU2213378C2 (ru) 2003-09-27
JP3795760B2 (ja) 2006-07-12
BR0100593A (pt) 2002-08-06
NZ512642A (en) 2002-02-01
AU777464B2 (en) 2004-10-21
DK1187093T3 (da) 2003-02-24
US6588715B2 (en) 2003-07-08
CZ20013118A3 (cs) 2002-04-17
AU5768801A (en) 2002-03-07
CZ294287B6 (cs) 2004-11-10
ATE231641T1 (de) 2003-02-15
ES2187416T3 (es) 2003-06-16
PL349383A1 (en) 2002-03-11
CN1185618C (zh) 2005-01-19
JP2002091432A (ja) 2002-03-27
SI1187093T1 (en) 2003-04-30
KR20020017900A (ko) 2002-03-07
US20020134897A1 (en) 2002-09-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL198820B1 (pl) Stojak do instrumentów muzycznych
US20090090549A1 (en) Under-Floor Cable Support System
US8231015B2 (en) Wine rack
US5620105A (en) Storage caddy
US20050072746A1 (en) Display rack and hook combination
US20100012793A1 (en) Hanger unit and collecting box with it
EP2078783A1 (en) Connecting member for a clothes airer
US5727764A (en) Self-locking quick release bracket
US20090173704A1 (en) Cantilevered towel rack
US6431627B1 (en) Carrier for hockey sticks
US20070138113A1 (en) Angled rack for supporting footwear
US5553722A (en) Towel rack
GB2478730A (en) Adjustable amplifier or loud-speaker stand
JP2020081737A (ja) 物品掛け具
JP3867133B2 (ja) スタンド形成部材
JP3732968B2 (ja) ボトルラック及びボトル収納棚
KR200253481Y1 (ko) 옷걸이용 고정지주 길이조절구의 푸쉬버튼 해제장치
KR200224367Y1 (ko) 더블 카고 네트
KR20090004674U (ko) 케이크 홀더
JP5914711B1 (ja) 陳列什器
AU2003100459A4 (en) A Towel Support Rail Assembly
CN114468819A (zh) 一种浴缸架
JPS5829973Y2 (ja) 収納物滑出し防止装置を備えた収納装置
AU2011326351B2 (en) Sock hanger
JP2024009399A (ja) 収納具

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120829