PL196282B1 - Stanowisko do umieszczania pacjenta - Google Patents
Stanowisko do umieszczania pacjentaInfo
- Publication number
- PL196282B1 PL196282B1 PL350771A PL35077100A PL196282B1 PL 196282 B1 PL196282 B1 PL 196282B1 PL 350771 A PL350771 A PL 350771A PL 35077100 A PL35077100 A PL 35077100A PL 196282 B1 PL196282 B1 PL 196282B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- air
- station
- station according
- devices
- directed
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61G—TRANSPORT, PERSONAL CONVEYANCES, OR ACCOMMODATION SPECIALLY ADAPTED FOR PATIENTS OR DISABLED PERSONS; OPERATING TABLES OR CHAIRS; CHAIRS FOR DENTISTRY; FUNERAL DEVICES
- A61G13/00—Operating tables; Auxiliary appliances therefor
- A61G13/10—Parts, details or accessories
- A61G13/108—Means providing sterile air at a surgical operation table or area
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B90/00—Instruments, implements or accessories specially adapted for surgery or diagnosis and not covered by any of the groups A61B1/00 - A61B50/00, e.g. for luxation treatment or for protecting wound edges
- A61B90/40—Apparatus fixed or close to patients specially adapted for providing an aseptic surgical environment
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B2218/00—Details of surgical instruments, devices or methods for transferring non-mechanical forms of energy to or from the body
- A61B2218/001—Details of surgical instruments, devices or methods for transferring non-mechanical forms of energy to or from the body having means for irrigation and/or aspiration of substances to and/or from the surgical site
- A61B2218/007—Aspiration
- A61B2218/008—Aspiration for smoke evacuation
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Surgery (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Public Health (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Medical Informatics (AREA)
- Heart & Thoracic Surgery (AREA)
- Pathology (AREA)
- Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Ventilation (AREA)
- External Artificial Organs (AREA)
- Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)
- Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)
- Prostheses (AREA)
- Percussion Or Vibration Massage (AREA)
Abstract
1. Stanowisko do umieszczania pacjenta, majace postac stolu operacyjnego, fotela dentystycznego, lózka lub stolu roboczego, znamienne tym, ze po- siada urzadzenie (9) kierujace na stanowisko lami- narny strumien (11) powietrza, wydostajacy sie z co najmniej jednego wentylatora skierowanego na okre- slona czesc stanowiska (1), na kilka czesci stanowi- ska (1) lub na cale stanowisko (1), przy czym stru- mien powietrza jest zasysany prózniowo przez dysze odbiorcza, co zapewnia laminarny charakter stru- mienia powietrza, zadne czastki lub gazy nie wydo- staja sie z przestrzeni otaczajacej wspomniany stru- mien powietrza, zas próznia jest wytworzona przez co najmniej jeden wentylator prózniowy, korzystnie umieszczony w urzadzeniu ssacym (4), a wentylato- ry emitujacy i pochlaniajacy pracuja w dobrej korela- cji z dystansem pomiedzy wentylatorami emitujacymi i pochlaniajacymi, tak, ze laminarny strumien powie- trza zawsze dociera do prózniowej dyszy odbiorczej bez zaburzenia laminarnego charakteru strumienia, przy czym dysza odbiorcza opcjonalnie jest wyposa- zona w filtr lub element oczyszczajacy, zas strumien powietrza jest kierowany ze szczytu lub od spodu stanowiska. PL PL PL PL
Description
Wynalazek dotyczy stanowiska do umieszczania pacjenta, które ma postać stołu operacyjnego, fotela dentystycznego, łóżka lub stołu roboczego. Takie stanowiska mają specjalne zastosowanie w dziedzinie opieki zdrowotnej, lekarskiej, jak również w praktyce dentystycznej. W leczeniu zębów stosuje się znaczną liczbę produktów chemicznych o właściwościach alergennych lub toksycznych. Takim sytuacjom, stwarzającym zagrożenie dla zdrowia, można przeciwdziałać jedynie za pomocą wykorzystywania tradycyjnych technik wentylacyjnych i pewnych form wentylacji procesowej. Istniejące instalacje służące do tego celu stanowią zwykle przeszkodę dla personelu opieki dentystycznej w ciasnych przestrzeniach roboczych i kolejne źródło wysokiego poziomu hałasu.
W opisie DE 3644417 A1 ujawniono rozwiązanie dotyczące łóżka szpitalnego, wyposażonego w układ, posiadający dyszę wydmuchującą oczyszczone powietrze, umieszczoną przy głowie pacjenta i skierowaną na jego nos i usta. Powietrze jest następnie zasysane i poddawane oczyszczaniu w filtrze, po czym przez rurę kierowane jest z powrotem do dyszy wydmuchującej. Celem tego rozwiązania jest zapewnienie pacjentowi czystego powietrza do oddychania, a tym samym zabezpieczenie przed długotrwałym kontaktem z drobnoustrojami i innymi zanieczyszczeniami mogącymi stanowić alergeny.
Z kolei w opisie US 4,422,369 ujawniono sposób zabezpieczania strefy (takiej, jak miejsce prowadzenia operacji) przed otoczeniem, w którym to sposobie stosuje się układ obejmujący element wydmuchujący i element pochłaniający sterylny gaz powierzchnię ekranującą osłaniającą przestrzeń pomiędzy ww. elementami co najmniej z jednej strony oraz dyszę wydmuchującą gaz równolegle do powierzchni ekranującej, co pozwala na uzyskanie lokalnego przepływu o charakterze laminarnym. Celem tego rozwiązania jest zabezpieczenie określonej strefy przed dostępem zanieczyszczeń ze środowiska przy jednoczesnym założeniu, że strefa ta jest przynajmniej częściowo otwarta tzn. nie ma żadnej materialnej przegrody oddzielającej ją całkowicie od otaczającego środowiska.
W znanych rozwiązaniach przepływ powietrza w zasadniczej części ma jednak charakter burzliwy, który charakteryzuje się znacznie bardziej nieuporządkowanym ruchem cząstek gazu niż przepływ laminarny, co sprawia, że łatwiej zachodzi mieszanie się powietrza oczyszczonego i powietrza zanieczyszczonego na granicy strefy zabezpieczanej. Tym samym, zabezpieczenie strefy (np. takiej, jak miejsce prowadzenia operacji) jest znacznie mniej skuteczne.
Z tego względu pożądane było opracowanie rozwiązania pozwalającego na uzyskanie laminarnego charakteru strumienia powietrza przechodzącego przez całą wyznaczoną strefę bez jednoczesnego ograniczania dostępu do tej strefy przez dodatkową skomplikowaną aparaturę.
Przedmiotem wynalazku jest zatem stanowisko do umieszczenia pacjenta, mające postać stołu operacyjnego, fotela dentystycznego, łóżka lub stołu roboczego, posiadające urządzenie kierujące na stanowisko laminarny strumień powietrza, wydostający się z co najmniej jednego wentylatora skierowanego na określoną część stanowiska, na kilka części stanowiska lub na całe stanowisko, przy czym strumień powietrza jest zasysany próżniowo przez dyszę odbiorczą, co zapewnia laminarny charakter strumienia powietrza, żadne cząstki lub gazy nie wydostają się z przestrzeni otaczającej wspomniany strumień powietrza, zaś próżnia jest wytworzona przez co najmniej jeden wentylator próżniowy, korzystnie umieszczony w urządzeniu ssącym, a wentylatory emitujący i pochłaniający pracują w dobrej korelacji z dystansem pomiędzy wentylatorami emitującymi i pochłaniającymi, tak, że laminarny strumień powietrza zawsze dociera do próżniowej dyszy odbiorczej bez zaburzenia laminarnego charakteru strumienia, przy czym dysza odbiorcza opcjonalnie jest wyposażona w filtr lub element oczyszczający, zaś strumień powietrza jest kierowany ze szczytu lub od spodu stanowiska. W jednym z korzystnych wariantów realizacji stanowisko według wynalazku zawiera szereg urządzeń tworzących zamknięty obieg powietrza, przy czym część tego powietrza jest kierowana jako strumień powietrza. W szczególnie korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku jedno z urządzeń rozdziela ukierunkowany strumień powietrza na korzystnie oddzielne strumienie laminarne. W innym szczególnie korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku co najmniej jedno z urządzeń zawiera urządzenia absorbujące takie, jak filtry zanieczyszczeń. W kolejnym szczególnie korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku co najmniej jedno z urządzeń zawiera elementy wymuszające ruch powietrza takie, jak wentylatory. W następnym szczególnie korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku co najmniej jedno z urządzeń zawiera elementy do regulacji temperatury.
PL 196 282 B1
W innym korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku kierowany strumień powietrza jest strumieniem impulsowym.
W jeszcze innym korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku urządzenie emitujące, element odbiorczy i urządzenie ssące są połączone rurami. W szczególnie korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku urządzenie emitujące i element odbiorczy są ruchome.
W kolejnym korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku element odbiorczy jest wyposażony w ssanie krawędziowe wzdłuż wszystkich krawędzi.
W następnym korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku element odbiorczy jest wyposażony w powierzchnię roboczą zawierającą kratkę ssącą.
W dalszym korzystnym wariancie realizacji stanowiska według wynalazku urządzenie emitujące jest wyposażone w łopatki do wywoływania laminarnego przepływu powietrza oraz w filtr cząstek.
Rozwiązanie według wynalazku można też stosować w innych miejscach roboczych, gdzie dokonuje się spawania lub lutowania lub gdzie stosuje się inne substancje wydzielające gazy i zanieczyszczenia i gdzie należy przeciwdziałać zagrożeniom zdrowia.
Zanieczyszczenia powietrza spotyka się częściowo w postaci gazów i częściowo w postaci cząstek. Wśród substancji gazowych spotykanych w powietrzu wewnątrz pomieszczeń, poza dwutlenkiem węgla i niektórymi gazami spalinowymi można wymienić substancje lotne o średnim stężeniu do 16 mg/m3, związki organiczne o stężeniach do 9 mg/m3, opary monomerów, akrylany, toluen, izopropanol, etanol, izobutanol, formaldehyd, chloroform, rtęć, opary rtęci, tlenek azotu (III) i podobne. Wśród zanieczyszczeń w postaci cząstek można wymienić cząstki amalgamatu, mikroskopijne krople rtęci, cząstki kompozytów, pyłki kwiatowe, zarodniki pleśni, bakterie, wirusy, drobnoustroje, pył nieorganiczny, cząstki brudu i podobne. Spotyka się również cytotoksyny, toksyczne gazy, chemikalia i różne inne zanieczyszczenia.
Przedmiotowy wynalazek spełnia zadanie kierowania strumienia powietrza na stanowisko obsługi, a w szczególności na jedną lub kilka części tego stanowiska lub na całe stanowisko. Stanowisko posiada otwory odbiorcze, które prowadzą skierowany strumień powietrza do aparatu wylotowossącego, usuwającego zanieczyszczenia i kierującego oczyszczone powietrze na zewnątrz, do urządzenia wytwarzającego wymieniony kierowany strumień powietrza. Po drodze do urządzenia wytwarzającego kierowany strumień powietrza, oczyszczone powietrze może przejść przez jedno lub kilka urządzeń do dalszego oczyszczania powietrza. Te urządzenia mogą też działać jako oczyszczalniki powietrza znajdującego się w przestrzeni roboczej, w której znajduje się stanowisko obsługi. Urządzenia wytwarzające kierowany strumień powietrza może być tak zaprojektowane, aby wypływające powietrze miało przepływ laminarny, a urządzenie może być także tak zaprojektowane, aby wypływające powietrze miało przepływ pulsacyjny. Urządzenie może też regulować temperaturę kierowanego powietrza. Dodatkowo, przedmiotowy wynalazek można stosować jako urządzenie ruchome w dziedzinie ochrony zdrowia, jak również w innych dziedzinach pracy, tam, gdzie ma się do czynienia z substancjami wydzielającymi gazy i z innymi substancjami toksycznymi.
Przykład realizacji stanowiska do umieszczenia pacjenta, według wynalazku, przedstawiono na rysunku, na którym:
Figura 1 przedstawia wariant realizacji wynalazku zastosowany w fotelu dentystycznym.
Figury 2, 3 i 4 przedstawiają ruchomy wariant realizacji wynalazku.
Figura 5 przedstawia wariant realizacji na stole roboczym.
Figura 6 przedstawia przenoszone stanowisko ruchome.
Liczba 1 oznacza regulowany fotel dentystyczny z górną częścią 2 dla oparcia głowy. Górna część obejmuje dysze odbiorcze połączone z rurą 3, która łączy się z urządzeniem ssącym 4 obejmującym układy do usuwania cząstek i niepożądanych gazów. Urządzenie ssące może oczywiście obejmować wentylator, jeśli jest to potrzebne. Strumienie powietrza 5 z urządzenia ssącego są kierowane automatycznie do dwóch oczyszczalników cząstek i gazów w 6 i 7. Te oczyszczalniki gazów mogą podobnie obejmować wentylatory i te oczyszczalniki gazów przymocowane są do sufitu pomieszczenia roboczego. Urządzenie wytwarzające kierowany strumień powietrza 11 oznaczono liczbą 9 i nazwano generatorem lub przekaźnikiem. Urządzenie 9 umieszczono na stojaku 10, który w ten lub inny sposób umieszczono obok stanowiska pracy lub na podłodze pomieszczenia roboczego. Urządzenie 9 można skierować w dowolny sposób, a w stosunku do fotela dentystycznego, pożądane jest skierowanie urządzenia 9, tak, jak wskazano na rysunku, to jest tak, aby strumień powietrza 11 skierowany był na głowę pacjenta i na powierzchnię, na której pracuje dentysta, tak, aby zarówno pacjent, jak i dentysta stykali się z minimalną ilością zanieczyszczeń. Urządzenie 9 obejmuje składniki niezbędne
PL 196 282 B1 do wytwarzania przepływu laminarnego. Ponadto, urządzenie można wyposażyć w składniki regulujące prędkość kierowanego strumienia powietrza. Inne urządzenia, które mogą wchodzić w skład urządzenia 9 to składniki pulsacyjne do wytwarzania pulsującego kierowanego strumienia powietrza 11 i składniki grzejne do regulacji temperatury kierowanego strumienia powietrza 11.
Jak przedstawiono na fig 1, urządzenie 9 wytwarza laminarny strumień powietrza 11, który jest kierowany na pacjenta i pracującego dentystę. Strumień powietrza 11 przepuszcza się następnie przez urządzenie ssące 4, a powietrze oczyszczone w urządzeniu ssącym kieruje się do urządzeń 6 i 7 dla dalszego oczyszczenia. Następnie powietrze kieruje się do urządzenia 9 dla wytworzenia laminarnego strumienia powietrza. Tak więc, powietrze używane w obszarze roboczym znajduje się w obiegu zamkniętym. Urządzenia 6 i 7 umożliwiają ponadto przechodzenie przez nie powietrza z obszaru roboczego i oczyszczanie tego powietrza. Tak więc, zespoły 6 i 7 wykonują dwie funkcje, a mianowicie oczyszczają powietrze robocze, jak również powietrze w obszarze roboczym. Fig. 2 ukazuje zespół filtra 4, który wytwarza powietrze kierowane do urządzenia wytwarzającego 9, które wytwarza laminarny strumień powietrza 11, skierowany do urządzeń odbiorczych 13, obejmujących powierzchnię roboczą 12 wyposażoną w kratkę ssącą. Zanieczyszczenia zostają wciągnięte do zespołu filtra 4 przez rurę 3. Fig. 3 ukazuje jak obiekt podlegający obróbce można umieścić na powierzchni roboczej 12. Dopasowanie urządzeń wytwarzających 9 i urządzeń odbiorczych 13 przedstawiono na fig. 4.
Jak przedstawiono na fig. 5, urządzenie można stosować na większym stole roboczym, gdzie zespół wytwarzający 9 wytwarza laminarny strumień powietrza 11 ku dołowi, w kierunku urządzeń odbiorczych 13, złożonych z powierzchni roboczej 12, obejmującej powierzchnię roboczą 12 wyposażoną w kratkę ssącą. Ponadto, urządzenie odbiorcze 13 wyposażone jest na swych wszystkich krawędziach w ssawki krawędziowe 15 i 16, połączone z urządzeniem odbiorczym 13, które z kolei łączy się z rurą ssącą 3, znajdującą się pomiędzy urządzeniem odbiorczym 13 i zespołem ssącym 3, wyposażonym w filtr gazów i cząstek. Jak przedstawiono na fig. 6, urządzenie wytwarzające 9, urządzenie odbiorcze 13, zespół filtra 4 i rury 3 i 14 można połączyć tworząc ruchomy zespół. Ważne jest zapewnienie zgodności pomiędzy prędkością wytwarzania laminarnego strumienia powietrza i prędkością odbierania powietrza, tak, aby uzyskać optymalny stosunek prędkości wytwarzania do odbierania.
Dla uzyskania najlepszego wyniku, strumień powietrza powinien mieć pełną moc przewyższającą moc urządzenia odbiorczego w przybliżeniu o wartość do 55 mm, gdyż wówczas następuje pochwycenie strumienia powietrza. Docelowo wartość prędkości powietrza wytwarzanego i odbieranego są takie same.
Urządzenia typu wskazanego przez liczbę 9 można stosować do uzyskiwania strumienia powietrza kierowanego na stół operacyjny, na jego części lub na cały stół operacyjny lub roboczy.
Claims (12)
1. Stanowisko do umieszczania pacjenta, mające postać stołu operacyjnego, fotela dentystycznego, łóżka lub stołu roboczego, znamienne tym, że posiada urządzenie (9) kierujące na stanowisko laminarny strumień (11) powietrza, wydostający się z co najmniej jednego wentylatora skierowanego na określoną część stanowiska (1), na kilka części stanowiska (1) lub na całe stanowisko (1), przy czym strumień powietrza jest zasysany próżniowo przez dyszę odbiorczą, co zapewnia laminarny charakter strumienia powietrza, żadne cząstki lub gazy nie wydostają się z przestrzeni otaczającej wspomniany strumień powietrza, zaś próżnia jest wytworzona przez co najmniej jeden wentylator próżniowy, korzystnie umieszczony w urządzeniu ssącym (4), a wentylatory emitujący i pochłaniający pracują w dobrej korelacji z dystansem pomiędzy wentylatorami emitującymi i pochłaniającymi, tak, że laminarny strumień powietrza zawsze dociera do próżniowej dyszy odbiorczej bez zaburzenia laminarnego charakteru strumienia, przy czym dysza odbiorcza opcjonalnie jest wyposażona w filtr lub element oczyszczający, zaś strumień powietrza jest kierowany ze szczytu lub od spodu stanowiska.
2. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera szereg urządzeń (3, 4, 6 i 9) tworzących zamknięty obieg powietrza (5), przy czym część tego powietrza jest kierowana jako strumień powietrza (11).
3. Stanowisko według zastrz. 2, znamienne tym, że jedno z urządzeń (9) rozdziela ukierunkowany strumień powietrza (11) na korzystnie oddzielne strumienie laminarne.
PL 196 282 B1
4. Stanowisko według zastrz. 2, znamienne tym, że co najmniej jedno z urządzeń (2, 4 i 6) zawiera urządzenia absorbujące takie, jak filtry zanieczyszczeń.
5. Stanowisko według zastrz. 2, znamienne tym, że co najmniej jedno z urządzeń (4, 6, 7 i 9) zawiera elementy wymuszające ruch powietrza takie, jak wentylatory.
6. Stanowisko według zastrz. 2, znamienne tym, że co najmniej jedno z urządzeń (4, 6, 7 i 9) zawiera elementy do regulacji temperatury.
7. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że kierowany strumień powietrza (11) jest strumieniem impulsowym.
8. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie emitujące (9), element odbiorczy (13) i urządzenie ssące (4) są połączone rurami (3 i 14).
9. Stanowisko według zastrz. 8, znamienne tym, że urządzenie emitujące (9) i element odbiorczy (13) są ruchome.
10. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że element odbiorczy (13) jest wyposażony w ssanie krawędziowe wzdłuż wszystkich krawędzi.
11. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że element odbiorczy (13) jest wyposażony w powierzchnię roboczą zawierającą kratkę ssącą.
12. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie emitujące (9) jest wyposażone w łopatki do wywoływania laminarnego przepływu powietrza oraz w filtr cząstek (17).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SE9900868A SE9900868D0 (sv) | 1999-03-09 | 1999-03-09 | Placeringsenhet för människa |
PCT/SE2000/000435 WO2000053143A1 (en) | 1999-03-09 | 2000-03-06 | Placing unit for a human being |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL350771A1 PL350771A1 (en) | 2003-02-10 |
PL196282B1 true PL196282B1 (pl) | 2007-12-31 |
Family
ID=20414797
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL350771A PL196282B1 (pl) | 1999-03-09 | 2000-03-06 | Stanowisko do umieszczania pacjenta |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6884158B1 (pl) |
EP (1) | EP1158948B1 (pl) |
JP (1) | JP2002537948A (pl) |
AT (1) | ATE489932T1 (pl) |
AU (1) | AU3850100A (pl) |
CZ (1) | CZ20013213A3 (pl) |
DE (1) | DE60045305D1 (pl) |
DK (1) | DK1158948T3 (pl) |
PL (1) | PL196282B1 (pl) |
SE (1) | SE9900868D0 (pl) |
WO (1) | WO2000053143A1 (pl) |
Families Citing this family (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB2395110B (en) * | 2002-10-02 | 2005-08-10 | Silsoe Res Inst | Sterile air trolley |
JP5082278B2 (ja) * | 2005-05-16 | 2012-11-28 | ソニー株式会社 | 発光ダイオードの製造方法、集積型発光ダイオードの製造方法および窒化物系iii−v族化合物半導体の成長方法 |
US7543887B2 (en) | 2006-09-01 | 2009-06-09 | Tatlock Noele R | Safety dental chair |
JP5476550B2 (ja) * | 2009-09-15 | 2014-04-23 | 学校法人福岡大学 | 病理解剖標本所見台設備 |
US9351896B2 (en) * | 2012-11-05 | 2016-05-31 | Joseph John Urban | Portable aseptic unit and process for the aseptic preparation and aseptic delivery of drugs, devices and cosmetics to humans or animals in an aseptic environment |
US9050382B2 (en) | 2013-03-12 | 2015-06-09 | Peter Carr | Close proximity airborne influenza/pathogen mitigator |
KR102139249B1 (ko) * | 2018-04-03 | 2020-07-29 | 우범제 | 이에프이엠 |
Family Cites Families (17)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB904052A (en) * | 1959-05-26 | 1962-08-22 | Carrier Engineering Co Ltd | Improvements relating to methods and apparatus for maintaining an atmosphere having predetermined characteristics in an open-fronted chamber |
US3273323A (en) * | 1963-12-24 | 1966-09-20 | Willis J Whitfield | Laminar flow air hood apparatus |
US3505989A (en) * | 1967-05-29 | 1970-04-14 | Johnson & Johnson | Controlled environmental apparatus |
US3923482A (en) * | 1972-04-12 | 1975-12-02 | James V Knab | Clean air directing apparatus |
US4252054A (en) * | 1978-08-30 | 1981-02-24 | Marinus Bakels | Dental clean air device |
LU81292A1 (fr) * | 1979-05-18 | 1980-12-16 | Eni Elect Nijverheidsinstall | Procede et dispositif de sterilisation d'un gaz et de protection d'une zone d'un espace contre la penetration d'agents contaminants |
DE3203674A1 (de) | 1982-02-04 | 1983-08-11 | Minikay AG, 6300 Zug | Vorrichtung zur eindaemmung oder beseitigung von geruechen bei bettlaegerigen patienten |
JPS6233231A (ja) * | 1985-08-07 | 1987-02-13 | Shimizu Constr Co Ltd | 清浄装置 |
JPS62294831A (ja) * | 1986-06-13 | 1987-12-22 | Matsushita Seiko Co Ltd | 空気清浄装置 |
DE3644417A1 (de) | 1986-12-24 | 1988-07-14 | Hoelter Heinz | Krankenhausbett mit kopf- und/oder fussseitig integriertem chemisorptionsfilter |
US4898089A (en) | 1988-04-28 | 1990-02-06 | Roos George B | Laminar flow work table with controllable ventilation of a work surface |
WO1989011929A1 (en) * | 1988-06-10 | 1989-12-14 | Halton Oy | Focussed ventilation procedure for a work spot and apparatus used in the procedure |
US4909815A (en) * | 1988-10-24 | 1990-03-20 | International Air Filter, Inc. | Mobile air cleaning apparatus |
US5711705A (en) * | 1995-05-25 | 1998-01-27 | Flanders Filters, Inc. | Isolation work station |
US5700190A (en) * | 1996-08-28 | 1997-12-23 | Seh America, Inc. | Flowhood work station |
FR2757933B1 (fr) * | 1996-12-27 | 1999-01-22 | Commissariat Energie Atomique | Dispositif de separation dynamique de deux zones par au moins une zone tampon et deux rideaux d'air propre |
US6099607A (en) * | 1998-07-22 | 2000-08-08 | Haslebacher; William J. | Rollably positioned, adjustably directable clean air delivery supply assembly, for use in weather protected environments to provide localized clean air, where activities require clean air quality per strict specifications |
-
1999
- 1999-03-09 SE SE9900868A patent/SE9900868D0/xx unknown
-
2000
- 2000-03-06 JP JP2000603632A patent/JP2002537948A/ja active Pending
- 2000-03-06 AT AT00917545T patent/ATE489932T1/de not_active IP Right Cessation
- 2000-03-06 AU AU38501/00A patent/AU3850100A/en not_active Abandoned
- 2000-03-06 US US09/926,128 patent/US6884158B1/en not_active Expired - Fee Related
- 2000-03-06 DK DK00917545.6T patent/DK1158948T3/da active
- 2000-03-06 DE DE60045305T patent/DE60045305D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-03-06 PL PL350771A patent/PL196282B1/pl not_active IP Right Cessation
- 2000-03-06 EP EP00917545A patent/EP1158948B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2000-03-06 CZ CZ20013213A patent/CZ20013213A3/cs unknown
- 2000-03-06 WO PCT/SE2000/000435 patent/WO2000053143A1/en not_active Application Discontinuation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP1158948B1 (en) | 2010-12-01 |
JP2002537948A (ja) | 2002-11-12 |
SE9900868D0 (sv) | 1999-03-09 |
EP1158948A1 (en) | 2001-12-05 |
PL350771A1 (en) | 2003-02-10 |
CZ20013213A3 (cs) | 2002-01-16 |
US6884158B1 (en) | 2005-04-26 |
WO2000053143A1 (en) | 2000-09-14 |
DE60045305D1 (de) | 2011-01-13 |
DK1158948T3 (da) | 2011-03-14 |
ATE489932T1 (de) | 2010-12-15 |
AU3850100A (en) | 2000-09-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN1317040C (zh) | 空气净化装置 | |
US3757495A (en) | Portable air purifier | |
US5616172A (en) | Air treatment system | |
US20040047776A1 (en) | Mobile air decontamination method and device | |
JP4259874B2 (ja) | センシティブな環境向けの空気清浄装置 | |
US5728041A (en) | Isolator for use in surgery or as a clean room and method of using the same | |
WO2004035100A2 (en) | Cleaning of air | |
US7934981B2 (en) | Patient isolation module and use thereof | |
KR100268044B1 (ko) | 인공회오리발생기구와 그이용장치 | |
CA2556140C (en) | Patient isolation module and use thereof | |
PL196282B1 (pl) | Stanowisko do umieszczania pacjenta | |
KR100812265B1 (ko) | 광촉매 플라즈마 램프를 사용한 공기정화장치 | |
DE202020004562U1 (de) | Luftreiniger mit Sterilisationsunterstützung | |
US20020159215A1 (en) | Protecting transmissive surfaces | |
KR102575939B1 (ko) | 살균혼합공기 확산공급장치 | |
KR102462476B1 (ko) | 실내 유해균, 악취 및 바이러스 제거 장치 | |
US12016802B2 (en) | Air treatment system for operating or patient rooms | |
JP2006141848A (ja) | 解剖台ユニット | |
JPH07174401A (ja) | 空調ダクト内殺菌処理方法 | |
US20220333797A1 (en) | System for creating a microenvironment within an ambient environment | |
CN113899050B (zh) | 一种基于气流动力学模型的气幕空间屏障装置及系统 | |
KR102291209B1 (ko) | 공기 배관설비 | |
KR200409636Y1 (ko) | 펜던트형 복합 공기청정장치 | |
JP2000107536A (ja) | 空気清浄装置 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20130306 |