PL196257B1 - Zbrojenie dla stropów płaskich - Google Patents

Zbrojenie dla stropów płaskich

Info

Publication number
PL196257B1
PL196257B1 PL341207A PL34120798A PL196257B1 PL 196257 B1 PL196257 B1 PL 196257B1 PL 341207 A PL341207 A PL 341207A PL 34120798 A PL34120798 A PL 34120798A PL 196257 B1 PL196257 B1 PL 196257B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pins
support
zone
reinforcement
rail
Prior art date
Application number
PL341207A
Other languages
English (en)
Other versions
PL341207A1 (en
Inventor
Peter Ernst
Gerhard Schrader
Original Assignee
Deha Ankersysteme
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7852410&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL196257(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Deha Ankersysteme filed Critical Deha Ankersysteme
Publication of PL341207A1 publication Critical patent/PL341207A1/xx
Publication of PL196257B1 publication Critical patent/PL196257B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C5/00Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
    • E04C5/01Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings
    • E04C5/06Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of high bending resistance, i.e. of essentially three-dimensional extent, e.g. lattice girders
    • E04C5/0645Shear reinforcements, e.g. shearheads for floor slabs
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B5/00Floors; Floor construction with regard to insulation; Connections specially adapted therefor
    • E04B5/43Floor structures of extraordinary design; Features relating to the elastic stability; Floor structures specially designed for resting on columns only, e.g. mushroom floors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Reinforcement Elements For Buildings (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Moulding By Coating Moulds (AREA)
  • Manufacturing Of Tubular Articles Or Embedded Moulded Articles (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)
  • Working Measures On Existing Buildindgs (AREA)

Abstract

1. Zbrojenie dla stropów plaskich z szere- giem umieszczonych w zasadzie promieniowo na podporze listew dla kolków, skladajacych sie z szyny i szeregu prostopadlych kolków, umieszczonych równolegle i w odstepie od sie- bie, które posiadaja podluzny trzpien i co najmniej na jednym koncu rozszerzony leb, znamienne tym, ze w strefie (13) sasiadujacej z podpora (2) srednica trzpienia (9) kolków (8) jest wieksza od srednicy trzpienia (9') kolków (8'), usytuowanych w wiekszym odstepie od podpory (2). PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zbrojenie dla stropów płaskich.
Znane jest zbrojenie dla stropów płaskich, zawierające szereg listew dla kołków, umieszczonych w zasadzie promieniowo do podpory. W listwie jest umieszczonych szereg prostopadle osadzonych kołków, osadzonych w odstępie od siebie. Kołki posiadają trzpień, zakończony co najmniej z jednej strony rozszerzonym łbem. Tego rodzaju zbrojenia służą do wprowadzania, występujących w obszarze podpory, sił pionowych w płaskie stropy z żelbetu i podobnie obciążone płyty betonowe (opis DE 2 727 159 C3). Kołki, usytuowane prostopadle do płaszczyzny stropu, przejmują siły ścinające, występujące w obszarze podpory, dlatego też trzpienie kołków podlegają oddziaływaniu naprężenia rozciągającego.
Poza szczególnie korzystnym, z punktu widzenia techniki wytwarzania, usytuowaniem kołków w równomiernych odstępach wzdłuż listwy, jest także znane usytuowanie kołków w różnych odstępach od siebie na listwie. Można było wybrać mniejszy odstęp kołków w bardziej obciążonym obszarze, w bezpośredniej bliskości podpory, a w mniej obciążonym obszarze, oddalonym od podpory dobrać większe odstępy między kołkami, jednakże niedopuszczalne było przekroczenie zadanego odstępu między kołkami, ponieważ w przeciwnym razie powstałoby nierównomierne rozłożenie sił ścinających.
W praktyce prowadziło to do tego, że zbrojenie było co prawda zwymiarowane odpowiednio do obciążenia, ale do obciążenia występującego tylko w bezpośredniej bliskości podpory, natomiast w obszarze bardziej oddalonym od podpory było ono przewymiarowane.
Zadaniem wynalazku jest takie ukształtowanie zbrojenia dla płaskich stropów, aby można było uzyskać lepsze dopasowanie wymiarowe do każdorazowo występującego obciążenia w strefach podpór.
Zadanie to według wynalazku zostało rozwiązane dzięki temu, że w strefie sąsiadującej z podporą, średnica trzpienia jednych kołków jest większa od średnicy trzpienia drugich kołków, usytuowanych w większym odstępie od podpory.
Korzystnie w strefie w pobliżu podpory są umieszczone kołki o średnicy, która jest większa od średnicy kołków, umieszczonych w oddalonej od podpory strefie z tym, że te strefy są graniczącymi ze sobą strefami, w zasadzie w postaci pierścieni kołowych, współosiowych do podpory.
Według wynalazku średnica strefy oddalonej od podpory jest co najmniej dwa razy większa od średnicy strefy w pobliżu podpory.
Korzystnie w obu tych strefach są umieszczone oddzielnie wewnętrzne lub zewnętrzne listwy z tym, że do wewnętrznej listwy w strefie w pobliżu podpory jest przyporządkowana, umieszczona z nią w jednej płaszczyźnie, zewnętrzna listwa, usytuowana w strefie oddalonej od pory.
Według wynalazku w wewnętrznej listwie kołki jednym końcem swojego trzpienia są zespawane z wewnętrzną szyną, a na swoim drugim końcu posiadają łeb i, że kołki zewnętrznej listwy, wykonane jako kołki o dwóch łbach, są umieszczone na zewnętrznej szynie.
Korzystnie wewnętrzne listwy są zaopatrzone w leżącą u dołu szynę, a zewnętrzne listwy w leżącą u góry szynę.
Średnica trzpieni, sąsiadujących z podporą kołków jest większa od średnicy trzpieni kołków, bardziej oddalonych od podpory.
Zbrojenie według wynalazku spełnia wymóg, wynikający ze względów statycznych, to znaczy wymóg przyjmowania takiego samego pionowego obciążenia w obszarze sąsiadującym z podporą, jak i w znacznie większym obszarze, oddalonym od podpory, bez występowania w nim przewymiarowania zbrojenia, a zwłaszcza bez przekroczenia największego odstępu kołków, wstępnie zadanego ze względów statycznych.
Zastosowanie mniejszej średnicy trzpienia kołków, usytuowanych w większym odstępie od podpory umożliwia bardziej równomierne obciążenie kołków, odpowiednio do rzeczywistego rozłożenia obciążenia. Z punktu widzenia nośności, korzystniejsze jest umieszczenie większej ilości kołków o mniejszej średnicy trzpieni, niż mniejszej ilości kołków o większej średnicy trzpieni.
Ponieważ kołki co najmniej na jednym końcu, a korzystnie na obu końcach, posiadają miejscowo spęczany na gorąco łeb, którego średnica jest w przybliżeniu 3-krotnie większa od średnicy trzpienia, dlatego też konieczne do wytworzenia nakłady na energię przy spęczaniu łbów kołków w przypadku mniejszej średnicy trzpienia są znacznie mniejsze. Dzięki temu produkcja jest wydajniejsza i bardziej przyjazna dla środowiska.
Dzięki zastosowaniu kołków o mniejszej średnicy trzpienia znacznie redukuje się nakłady materiałowe na listwę dla kołków, a więc zmniejsza się i jej ciężar co ułatwia i upraszcza transport oraz montaż na miejscu budowy. Ponieważ listwy dla kołków są układane razem z zazwyczaj bardzo ściśle
PL 196 257 B1 przylegającym górnym i dolnym zbrojeniem stropowym, to mniejsza średnica łba kołków znacznie ułatwia układanie i osadzanie zbrojenia według wynalazku.
Ponieważ istnieją tylko dwie różne średnice trzpieni, dlatego nakłady na wytwarzanie, w porównaniu do wykonania trzpieni z jednakową średnicą, wzrosły jedynie nieznacznie, a jednocześnie uzyskano bardzo korzystne dopasowanie do występujących obciążeń.
Wymagające większych nakładów spawanie kołków do szyny stosuje się tylko przy wewnętrznych listwach, co ze względów statycznych jest korzystne, a nawet w wielu przypadkach jest konieczne ich wykorzystanie do przenoszenia sił na otaczający beton. W strefie oddalonej od podpory, w której nie występuje to wymaganie, stosuje się szyny, które służą jedynie do zabezpieczenia położenia kołków, dzięki temu może być tutaj dobrany prostszy, z punktu widzenia techniki wytwarzania, rodzaj połączenia. Unika się przy tym obciążających środowisko naturalne nakładczych prac spawalniczych, a tym samym zewnętrzne listwy mogą być wytwarzane o mniejszym ciężarze, dzięki czemu uzyskuje się korzystne warunki produkcyjne i montażowe.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na schematycznym rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w rzucie pionowym płaski strop w obszarze podpory z umieszczonym wnim zbrojeniem, przy czym ze względu na przejrzystość pominięto zbrojenie stropowe, fig. 2 -powiększony przekrój wzdłuż linii II-II na fig. 1z uwidocznionym zbrojeniem stropowym, fig. 3 - widok zboku listwy dla kołków, zastosowanej do zbrojenia według fig. 1i 2, fig. 4 -w widoku zgodnym z fig.1 zmienioną postać wykonania z oddzielnymi listwami dla kołków w obszarze w pobliżu podpory i w obszarze oddalonym od podpory, a fig. 5 - przekrój wzdłuż linii V-V na fig. 4.
Na fig. 1jest przedstawiony w rzucie poziomym wycinek wykonanego z żelbetu płaskiego stropu 1, w obszarze podpory 2. Na powierzchni płaskiego stropu 1 jest umieszczone zbrojenie 3, służące do wprowadzania sił podpierających w płaski strop 1.
Jak przedstawiono na fig. 2, płaski strop 1 posiada tradycyjne zbrojenie stropowe, które składa się z górnej warstwy zbrojenia stropowego 4 i dolnej warstwy zbrojenia stropowego 5. Zbrojenie 3 jest utworzone z wielu listew dla kołków 6, zwanych dalej listwami, które są umieszczone w zasadzie promieniowo do osi podpory 2. Każda listwa 6 składa się z szyny 7, na której jest umieszczonych wodstępie od siebie szereg pionowych kołków 8,8'.
Każdy kołek 8lub 8' posiada, korzystnie cylindryczny trzpień 9 lub 9', który na obu końcach jest miejscowo spęczony, do postaci rozszerzonego łba 10 lub 10'. Jak jest przedstawione na fig. 2, listwy 6są tak osadzone w zbrojeniu stropowym 4, 5,że szyny 7, leżą nad górną warstwą zbrojenia stropowego 4 a kołki 8, 8' wystają do dołu aż do dolnej warstwy zbrojenia stropowego 5.
Jak jest pokazane na fig. 3, w każdej listwie 6 na szynie 7 są umieszczone dwie grupy 11 lub 12 kołków 8lub 8'. W pierwszej grupie 11 kołków 8 ich trzpień 9 ma większą średnicę od trzpienia 9' kołków 8'.
Listwy 6 są tak umieszczone, że należące do pierwszej grupy 11 kołki 8 z trzpieniem 9 o większej średnicy znajdują się w strefie 13 w pobliżu podpory 2, natomiast należące do drugiej grupy 12 kołki 8' z trzpieniem 9' o mniejszej średnicy znajdują się w oddalonej od podpory 2 strefie 14. Strefa 13 w pobliżu podpory 2 i oddalona od podpory 2 strefa 14 są strefami w zasadzie w postaci pierścieni kołowych, które są umieszczone współosiowo do podpory 2.W przedstawionym przykładzie wykonania, średnica oddalonej od podpory 2 strefy 14 jest ponad dwukrotnie większa od średnicy strefy 13 w pobliżu podpory 2.
Przedstawiony na fig. 4 i5 przykład wykonania odróżnia się od przykładu według fig. 1i 2 tym, że w strefie 13 w pobliżu podpory 2 i w oddalonej od podpory 2 strefie 14 są umieszczone oddzielne wewnętrzne listwy 6'' lub zewnętrzne listwy 6', które są umieszczone w jednej linii i w odstępie od siebie. Podczas gdy zewnętrzne listy 6' są tak samo wykonane jak w przykładzie według fig. 1, to kołki 8', są wykonane jako kołki o dwóch łbach, które dodatkowo są połączone z leżącą u góry szyną 7', przykładowo przez złącze nitowe lub śrubowe, które służy przy tym tylko do zabezpieczenia ich położenia na listwie 6. Natomiast kołki 8'' wewnętrznej listwy 6 są zespawane jednym końcem swojego trzpienia 9 z wewnętrzną, leżącą u dołu szyną 7, której wewnętrzny koniec sięga aż do podpory 2. Przy tym wewnętrzna szyna 7 służy nie tylko do zabezpieczenia położenia kołków 8, ale także do odprowadzania siły z otaczającego betonu do kołków 8.
Podobnie jak w przykładzie wykonania według fig. 1, również tutaj średnica trzpienia 9 kołków 8 wewnętrznych listew 6 jest większa od średnicy trzpienia 9' kołków 9 zewnętrznych listew 6' w oddalonej od podpory 2 strefie 14.

Claims (8)

1. Zbrojenie dla stropów płaskich z szeregiem umieszczonych w zasadzie promieniowo na podporze listew dla kołków, składających się z szyny i szeregu prostopadłych kołków, umieszczonych równolegle i w odstępie od siebie, które posiadają podłużny trzpień i co najmniej na jednym końcu rozszerzony łeb, znamienne tym, że w strefie (13) sąsiadującej z podporą (2) średnica trzpienia (9) kołków (8) jest większa od średnicy trzpienia (9') kołków (8'), usytuowanych w większym odstępie od podpory (2).
2. Zbrojenie według zastrz. 1, znamienne tym, że w strefie (13) są umieszczone kołki (8, 8'') o średnicy, która jest większa od średnicy kołków (8'), umieszczonych w strefie (14) oddalonej od podpory (2).
3. Zbrojenie według zastrz. 2, znamienne tym, że strefa (13) i strefa (14) są strefami graniczącymi ze sobą, w zasadzie w postaci pierścieni kołowych, współosiowych do podpory (2).
4. Zbrojenie według zastrz. 3, znamienne tym, że średnica strefy (14) jest co najmniej dwa razy większa od średnicy strefy (13).
5. Zbrojenie według zastrz. 2, znamienne tym, że w strefie (13) i w strefie (14) są umieszczone oddzielnie listwy (6'', 6').
6. Zbrojenie według zastrz. 5, znamienne tym, że do wewnętrznej listwy (6) w strefie (13) jest przyporządkowana, umieszczona z nią w jednej płaszczyźnie, zewnętrzna listwa (6') w strefie (14).
7. Zbrojenie według zastrz. 5 lub 6, znamienne tym, że w wewnętrznej listwie (6'') kołki (8) jednym końcem swojego trzpienia (9) są zespawane z wewnętrzną szyną (7), a na swoim drugim końcu posiadają łeb (10) i że kołki (8') zewnętrznej listwy (6'), wykonane jako kołki o dwóch łbach (10), są umieszczone na zewnętrznej szynie (7').
8. Zbrojenie według zastrz. 7, znamienne tym, że wewnętrzne listwy (6) są zaopatrzone w leżącą u dołu szynę (7), a zewnętrzne listwy (6') w leżącą u góry szynę (7').
PL341207A 1997-12-18 1998-12-10 Zbrojenie dla stropów płaskich PL196257B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19756358A DE19756358A1 (de) 1997-12-18 1997-12-18 Schubbewehrung für Flachdecken und Dübelleiste hierfür
PCT/EP1998/008031 WO1999032737A1 (de) 1997-12-18 1998-12-10 Schubbewehrung für flachdecken und dübelleiste hierfür

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL341207A1 PL341207A1 (en) 2001-03-26
PL196257B1 true PL196257B1 (pl) 2007-12-31

Family

ID=7852410

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL341207A PL196257B1 (pl) 1997-12-18 1998-12-10 Zbrojenie dla stropów płaskich

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6327832B1 (pl)
EP (1) EP1040238B1 (pl)
JP (1) JP4101461B2 (pl)
AT (1) ATE235620T1 (pl)
CA (1) CA2313518C (pl)
CZ (1) CZ297223B6 (pl)
DE (2) DE19756358A1 (pl)
DK (1) DK1040238T3 (pl)
ES (1) ES2191370T3 (pl)
HK (1) HK1031752A1 (pl)
NO (1) NO20003153D0 (pl)
PL (1) PL196257B1 (pl)
WO (1) WO1999032737A1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1223259B1 (de) * 2001-01-12 2008-10-01 Ancotech Ag Bewhrung für auf Stützen aufgelagerte Flachdecken sowie ein Verfahren zur Herstellung einer Bewehrung
DE102004040584A1 (de) * 2004-08-21 2006-02-23 Schöck Bauteile GmbH Bauelement zur Schubbewehrung
DE202007011508U1 (de) * 2007-08-16 2008-12-24 Ancotech Ag Anordnung zum Sanieren von durchstanzgefährdeten Zonen von Betonbauwerken sowie Zugankerelement hierfür
KR100947339B1 (ko) * 2008-01-04 2010-03-15 주식회사 힐 엔지니어링 기둥-슬래브 접합부의 수직걸림형 전단보강체
DE202008012547U1 (de) 2008-09-23 2010-02-11 Ancotech Ag Anordnung zum Bewehren eines Betonbauwerkes gegen Durchstanzen im Bereich der Auflage eines Deckenelementes auf einer Stütze sowie Durchstanzbewehrungselement hierfür
DE202009018538U1 (de) * 2009-07-31 2011-12-16 Technische Hochschule Mittelhessen Stahlbetonbauteil mit Bewehrung aus L-förmigen Blechteilen
CH701682A1 (de) 2009-08-21 2011-02-28 Sybaco Ag Durchstanzbewehrung.
US8549813B2 (en) * 2010-12-03 2013-10-08 Richard P. Martter Reinforcing assembly and reinforced structure using a reinforcing assembly
US8220219B2 (en) 2010-12-03 2012-07-17 Martter Richard P Reinforcing assembly, and reinforced concrete structures using such assembly
KR101596259B1 (ko) * 2014-10-30 2016-03-07 경희대학교 산학협력단 철근콘크리트 슬래브의 보강 시스템과 이를 갖는 철근콘크리트 슬래브와 철근콘크리트 슬래브의 전단보강 유닛 및 플랫 플레이트 시공방법
DE102016106525A1 (de) * 2016-04-08 2017-10-12 Wobben Properties Gmbh Verbindungskörper, Windenergieanlagen-Turmringsegment und Verfahren zum Verbinden von zwei Windenergieanlagen-Turmringsegmenten
US10119276B2 (en) 2016-07-15 2018-11-06 Richard P. Martter Reinforcing assemblies having downwardly-extending working members on structurally reinforcing bars for concrete slabs or other structures
US11220822B2 (en) 2016-07-15 2022-01-11 Conbar Systems Llc Reinforcing assemblies having downwardly-extending working members on structurally reinforcing bars for concrete slabs or other structures
US11959270B1 (en) * 2021-04-16 2024-04-16 Morse Distribution, Inc. Stud rail systems and methods for use in reinforced concrete structures
EP4112833A1 (de) * 2021-06-28 2023-01-04 AVI Alpenländische Veredelungs-Industrie Gesellschaft m.b.H. Bewehrungsanordnung zur erhöhung eines durchstanzwiderstandes sowie verfahren hierzu
DE202023101939U1 (de) 2023-04-17 2023-06-30 Reinhold Elsässer Vorrichtung zum Einsetzen in plattenförmige Elemente

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT331469B (de) * 1974-06-26 1976-08-25 Hofstadter Dipl Ing Erich Bewehrung
DE2727159C3 (de) 1977-06-16 1980-05-08 7000 Stuttgart Schubbewehrung für auf Betonstützen aufgelagerte Flachdecken aus Stahl- oder Spannbeton
CA1085642A (en) * 1978-02-28 1980-09-16 Amin Ghali Shear reinforcement for concrete flat slabs
DE3417330C1 (de) * 1984-05-10 1985-09-19 Andrä, Wolfhart, Dr.-Ing., 7000 Stuttgart Anschluss einer Ortbetonplatte an eine vorgefertigte Stuetze
DE4129903A1 (de) * 1991-09-09 1993-03-11 Deha Ankersysteme Duebelleiste
CA2165848C (en) * 1995-12-21 1999-03-30 Amin Ghali Stud-trough reinforcing system for structural concrete
WO1997023695A1 (de) * 1995-12-21 1997-07-03 Deha Ankersysteme Gmbh & Co. Kg Dübelleiste für schubbewehrungen und verfahren zu ihrer herstellung
DE29612053U1 (de) * 1996-07-11 1996-10-31 Eisenhofer, André, Dipl.-Ing., 86150 Augsburg Bewehrungsvorrichtung
US5992123A (en) * 1996-07-19 1999-11-30 Erico International Corporation Shear stud assembly and method for reinforcement of column or beam connections
DE29614209U1 (de) 1996-08-16 1997-12-11 Dausend, Hans-Werner, 42289 Wuppertal Dübelleiste

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20002216A3 (cs) 2001-01-17
US6327832B1 (en) 2001-12-11
CA2313518C (en) 2006-02-07
NO20003153L (no) 2000-06-16
HK1031752A1 (en) 2001-06-22
PL341207A1 (en) 2001-03-26
NO20003153D0 (no) 2000-06-16
EP1040238B1 (de) 2003-03-26
DE19756358A1 (de) 1999-07-01
DE59807680D1 (de) 2003-04-30
DK1040238T3 (da) 2003-06-10
CA2313518A1 (en) 1999-07-01
JP2001527177A (ja) 2001-12-25
EP1040238A1 (de) 2000-10-04
CZ297223B6 (cs) 2006-10-11
ATE235620T1 (de) 2003-04-15
JP4101461B2 (ja) 2008-06-18
WO1999032737A1 (de) 1999-07-01
ES2191370T3 (es) 2003-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL196257B1 (pl) Zbrojenie dla stropów płaskich
CN107542190B (zh) 复合结构壁及其构造方法
CN1447870A (zh) 用于构筑物构造中的构件
US7669379B2 (en) Metal truss system
US20060179750A1 (en) Composite beam
CN102444204A (zh) 可延长跨度距离及降低顶棚高度的支撑梁结构体及其安装方法
US10745901B2 (en) System and method of constructing a multi-story building utilizing modular components
CN106245780B (zh) 有限位移缓冲滑动支座结构及组装方法
CN111794443A (zh) 一种通过上弦顶伸装置抗下挠的钢筋桁架结构及其应用
US9103109B2 (en) Modular support systems
EP0487518A1 (en) Anchorages in composite steel and concrete structural members
US5503082A (en) Load-bearing rail and floor system having slotted rails embedded in concrete for the reception of machine mounts or railcar wheels
DE2546769A1 (de) Rippendeckenelement
CN114508196A (zh) 一种组合式叠合楼板
EP0393091B1 (en) A load-bearing horizontal structural system for a building
KR20170112648A (ko) 벽체 구조물 및 이의 시공방법
EP1964995A2 (en) Wall reinforcing strip
CN101454519A (zh) 面状的混凝土支承结构和用于制造该混凝土支承结构的方法
SK157097A3 (en) Joint of concrete building elements
CA2436767A1 (en) Carrier beam system for manufactured houses
EP3480376B1 (en) Flooring system
WO2000037748A1 (en) Structural trusses
WO2023223042A1 (en) A structural slab and method of manufacture
FI89959C (fi) Lastbaerande, horisontellt konstruktionssystem foer en byggnad
CN115324234A (zh) 一种装配式钢结构建筑钢管束组合墙