PL194830B1 - Nasadka regulacyjna zaworu grzejnika - Google Patents
Nasadka regulacyjna zaworu grzejnikaInfo
- Publication number
- PL194830B1 PL194830B1 PL339178A PL33917800A PL194830B1 PL 194830 B1 PL194830 B1 PL 194830B1 PL 339178 A PL339178 A PL 339178A PL 33917800 A PL33917800 A PL 33917800A PL 194830 B1 PL194830 B1 PL 194830B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- ring
- housing
- valve
- cap
- union nut
- Prior art date
Links
Classifications
-
- G—PHYSICS
- G05—CONTROLLING; REGULATING
- G05D—SYSTEMS FOR CONTROLLING OR REGULATING NON-ELECTRIC VARIABLES
- G05D23/00—Control of temperature
- G05D23/01—Control of temperature without auxiliary power
- G05D23/02—Control of temperature without auxiliary power with sensing element expanding and contracting in response to changes of temperature
- G05D23/021—Control of temperature without auxiliary power with sensing element expanding and contracting in response to changes of temperature the sensing element being a non-metallic solid, e.g. elastomer, paste
- G05D23/023—Control of temperature without auxiliary power with sensing element expanding and contracting in response to changes of temperature the sensing element being a non-metallic solid, e.g. elastomer, paste the sensing element being placed outside a regulating fluid flow
Landscapes
- Physics & Mathematics (AREA)
- Fluid Mechanics (AREA)
- General Physics & Mathematics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Automation & Control Theory (AREA)
- Valve Housings (AREA)
- Temperature-Responsive Valves (AREA)
- Multiple-Way Valves (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
- Vehicle Body Suspensions (AREA)
- Devices That Are Associated With Refrigeration Equipment (AREA)
- Mechanically-Actuated Valves (AREA)
- Nozzles (AREA)
- Braking Systems And Boosters (AREA)
- Domestic Plumbing Installations (AREA)
Abstract
1. Nasadka regulacyjna zaworu grzejnika posiadajaca obudowe, króciec nasadowy z za- zebieniem wewnetrznym, gwint zewnetrzny, na- kretke zlaczna obracajaca sie na gwincie ze- wnetrznym oraz pierscien do przykrycia obszaru pomiedzy obudowa a nakretka zlaczna, znamien- na tym, ze pierscien (19) umieszczony jest ru- chomo na obudowie (2) i zazebia sie obrotowo z nakretka zlaczna (17). PL PL PL PL PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest nasadka regulacyjna zaworu grzejnika posiadająca obudowę, króciec nasadowy z zazębieniem wewnętrznym, gwint zewnętrzny, nakrętkę złączną obracającą się na gwincie zewnętrznym oraz pierścień do przykrycia obszaru pomiędzy obudową a nakrętką złączną.
Taki rodzaj nasadek regulacyjnych znany jest z opisu patentowego DE 44 42 402 C1. W rozwiązaniu tym pierścień o kształcie tulejki posiada możliwość przemieszczeń osiowych od położenia montażowego przy nakrętce złącznej do położenia użytkowego, w którym króciec nasadowy zasłonięty jest nakrętką złączną. Tulejka pozwala polepszyć estetykę zamontowanej nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika, ponieważ luka pomiędzy zaworem a obudową nasadki regulacyjnej jest zasłonięta. Jednakże montaż takiej nasadki regulacyjnej nie przebiega bezproblemowo. Tuleja w położeniu montażowym musi wystawać trochę z obudowy, aby mogła zostać uchwycona, co sprawia, że podczas montażu nasadki regulacyjnej na zaworze grzejnika dostęp narzędzi do nakrętki i jej zakręcenie jest utrudnione.
Celem wynalazku jest konstrukcja nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika umożliwiająca zasłonięcie obszaru pomiędzy nakrętką złączną a obudową a jednocześnie nie utrudniająca montażu nasadki regulacyjnej na zaworze grzejnika.
W nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku zadanie to rozwiązano tak, że pierścień umieszczony jest ruchomo na obudowie i zazębia się obrotowo z nakrętką złączną.
Dzięki temu pierścień może służyć nie tylko do zasłonięcia obszaru powstałego pomiędzy nakrętką złączną a obudową lecz również wspomagać montaż nasadki regulacyjnej na zaworze grzejnika. Wraz z pierścieniem obraca się również nakrętka złączna, dlatego może ona przesuwać się osiowo na gwincie zewnętrznym przez co można umocować nasadkę regulacyjną na zaworze grzejnika. Użycie dodatkowego narzędzia do zakręcenia nakrętki złącznej jest ewentualnie konieczne przy zakończeniu montażu. W tym wypadku nakrętka złączna musi wystarczająco wystawać spod pierścienia tak, aby umożliwić dostęp narzędzia. Zwykle do przykręcenia nakrętki złącznej wystarczy moment obrotowy przeniesiony za pomocą pierścienia na nakrętkę złączną.
Korzystne jest, aby w nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku pierścień przymocowany był do obudowy w kierunku osiowym.
Wymieniane niżej następujące dane kierunkowe: osiowo, radialnie, obwodowo odnoszą się do osi gwintu zewnętrznego. Jeżeli pierścień przymocowany jest do obudowy w kierunku osiowym, wtedy nie może dojść do przesunięć osiowych, które mogłyby zmienić ogólne wrażenie estetyczne samej nasadki regulacyjnej. Zapobiega się dzięki temu wystąpieniu szczeliny pomiędzy obudową a nakrętką złączną, która mogłaby powstać na przykład podczas złego użytkowania lub przez zaniechanie przesunięcia pierścienia w dół, do czego mogłoby dojść w znanych nasadkach regulacyjnych. Podwyższa się przez to niezawodność montażu nasadki regulacyjnej na zaworze grzejnika.
Korzystne jest również aby w nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku nakrętka złączna była umieszczona na gwincie zewnętrznym przy obudowie, a zewnętrzne końce króćca nasadowego mogły przemieszczać się sprężyście w kierunku radialnym.
Zwykle króciec nasadowy posiada na swoim obwodzie osiowo przebiegające szczeliny, pomiędzy którymi znajdują się sprężynujące radialnie na zewnątrz nogi. Nogi te mogą dzięki szczelinom oddalać się od powierzchni zaworu grzejnika. Gdy nakrętka złączna zostanie przykręcona w kierunku osiowo zewnętrznego końca króćca nasadowego, wtedy nogi przylgną do odpowiedniej części zaworu grzejnika i zostaną w ten sposób unieruchomione. Jeżeli zapewni się możliwość względnie dalekiego przekręcenia nakrętki złącznej na króćcu nasadowym w kierunku obudowy, ułatwi to montaż nasadki regulacyjnej. W takim przypadku nakrętka złączna będzie przylegać do obudowy tak, że nogi króćca nasadowego będą mogły sprężynować radialnie na zewnątrz bez przeszkód. Końcową pozycję montażową osiąga się dopiero poprzez zmianę osiowego położenia nakrętki wywołaną obrotem za pomocą pierścienia. Zapobiega się przez to przesunięciu nakrętki złącznej w pozycję, w której uniemożliwiałaby ona sprężyste przemieszczenia nóg, do czego mogłoby dojść, kiedy podczas niewłaściwego użycia osiowy koniec króćca nasadowego byłby skierowany w dół.
Zaletą nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku jest fakt, że pierścień jest prowadzony obwodowo w rowku znajdującym się na obudowie.
Ułatwia to z jednej obrót pierścienia, a z drugiej zapewnia jego prawidłowe zamocowanie w kierunku osiowym.
PL 194 830 B1
Zaletą nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku jest również fakt, że pierścień i obudowa są ze sobą połączone.
Ułatwia to produkcję nasadki regulacyjnej. Pierścień można zamontować na obudowie naciskając na niego w kierunku osiowym tak, aby leżące na przeciw siebie występy zazębiły się. Możliwe jest również aby pierścień składał się z kilku, na przykład z dwóch części przy czym w tym wypadku zazębienie pomiędzy obudową a pierścieniem zajdzie wtedy gdy obydwie części pierścienia również połączą się ze sobą.
Korzystne jest, aby w nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku pierścień posiadał możliwość swobodnego obrotu względem nakrętki złącznej o pewien ograniczony kąt.
Pierścień musi przenosić pewien moment obrotowy na nakrętkę złączną aby przekręcić nakrętkę złączną na gwincie zewnętrznym. Przyłożenie momentu obrotowego nie musi jednak występować na całym jego obwodzie. Fakt, że pierścień obraca się swobodnie może wpływać na estetykę wykonania lub też ułatwiać wentylacje nasadki regulacyjnej.
Korzystne jest także, aby w nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku nakrętka złączna posiadała co najmniej jeden wystający radialnie na zewnątrz występ, a pierścień co najmniej jeden wystający radialnie do wewnątrz występ, które przynajmniej częściowo pokrywają się w kierunku obwodowym, przy czym luka pomiędzy występami na jednym elemencie jest większa od szerokości występów na drugim elemencie.
Do przeniesienia momentu obrotowego dochodzi, gdy pierścień obraca się dopóki jego występ, względnie występy nie przylgną do odpowiadających im występów nakrętki złącznej. Dalsze przekręcanie pierścieniem powoduje, że jego występy przesuwają przed sobą występy nakrętki złącznej, a w konsekwencji przenoszą moment obrotowy na nakrętkę złączną. Zmiana kierunku obrotu pierścienia spowoduje odsunięcie się od siebie występów. Pierścień może obracać się w odwrotnym kierunku dopóki jego występy znajdujące się na drugim końcu luki pomiędzy występami na nakrętce złącznej nie przylgną do dotychczas nie zajętych powierzchni przyłożenia momentu obrotowego na odpowiednich występach. Wtedy obrót nakrętki złącznej może nastąpić w odwrotnym kierunku.
Zaletą nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku jest fakt, że co najmniej dwie pary występów ułożone są osiowo-symetrycznie do osi obrotu.
Dzięki temu moment obrotowy podczas przykręcania i odkręcania nakrętki złącznej jest przykładany symetrycznie, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia przypadkowych uszkodzeń.
Szczególnie korzystne jest, aby w nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku pomiędzy nakrętką złączną a pierścieniem znajdowała się równoległa do osi obrotu szczelina pierścieniowa przerwana przez występy i otwarta w obu kierunkach osiowych.
Taka konstrukcja korzystna jest wtedy, gdy nasadka regulacyjna zaopatrzona jest w element termostatyczny regulujący pracę zaworu grzejnika. W tym przypadku korzystne jest podjęcie środków mających na celu zniwelowanie transmisji ciepła z obudowy zaworu na obudowę nasadki regulacyjnej, a w konsekwencji na element termostatyczny. Szczelina pierścieniowa umożliwia wolny przepływ powietrza odprowadzającego część ciepła. Na nasadkę regulacyjną wpływa wtedy głównie powietrze z otoczenia.
W nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku pierścień może również posiadać dodatkowo lub zamiennie co najmniej dwa leżące na przeciw siebie otwory.
W takim przypadku możliwy jest dodatkowy dostęp powietrza do części zakrytej pierścieniem.
Zaletą nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku jest również fakt, że pierścień posiada na swojej radialnie zewnętrznej stronie odpowiedni układ powierzchni.
Taki układ powierzchni ułatwia przyłożenie momentu obrotowego i, do pewnego stopnia, ręczne przykręcenie nakrętki złącznej. Można również użyć odpowiedniego narzędzia, które umożliwiałoby wystarczające przyłożenie momentu obrotowego.
Szczególnie korzystne jest, kiedy w nasadce regulacyjnej zaworu grzejnika według wynalazku układ powierzchni przyłożenia momentu obrotowego posiada wiele wystających radialnie na zewnątrz ramion, których szerokość w kierunku obwodowym odpowiada szerokości odpowiadających im ramion znajdujących się na zewnętrznej stronie nakrętki złącznej.
Taka konstrukcja ma dwie zalety. Z jednej strony wpływa to na estetykę wykonania, ponieważ „wzór” na zewnętrznej stronie pierścienia zgadza się ze „wzorem” na zewnętrznej stronie nakrętki złącznej. Poza tym zarówno do przekręcenia pierścienia jak i nakrętki złącznej można użyć tego samego narzędzia.
PL 194 830 B1
Przedmiot wynalazku został przedstawiony bliżej w korzystnym przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przekrój podłużny nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika, fig. 2 przedstawia przekrój poprzeczny nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika zgodnie z linią II-II przedstawioną na rysunku fig. 1, fig. 3 przedstawia zewnętrzną stronę nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika, fig. 4 przedstawia nasadkę regulacyjną zaworu grzejnika zamontowaną na zaworze grzejnika, a fig. 5 przedstawia zmodyfikowaną formę nasadki regulacyjnej zaworu grzejnika.
W przedstawionym przykładzie wykonania nasadka regulacyjna zaworu grzejnika 1 posiada obudowę 2, z elementem termostatycznym 3. Pozycja osiowa elementu termostatycznego 3 może być zmieniana za pomocą uchwytu obrotowego 4, połączonego z obudową za pomocą gwintu 5. Element termostatyczny 3 działa poprzez człon uruchamiający 6 na powierzchnię styku 7, do której przylega popychacz 8 zaworu grzejnika 9, jak przedstawiono na rysunku fig. 4. Im głębiej wciśnięty popychacz 8, tym bardziej zamknięty jest zawór grzejnika 9.
Zawór grzejnika można także zastosować do regulacji ogrzewania podłogowego.
Do zamocowania nasadki regulacyjnej 1 na zaworze 9 służy króciec nasadowy 10 posiadający zazębienie 11. Zazębienie 11 może na przykład posiadać wystający do wewnątrz występ 12, który można założyć za odpowiadający mu występ 13 stanowiący element zaworu grzejnika 9. Króciec nasadowy 11 posiada na swym obwodzie cztery osiowo przebiegające rowki 14 pomiędzy którymi znajdują się nogi 15, które dzięki rowkom 14 posiadają możliwość sprężystych przemieszczeń radialnych, umożliwiających wsunięcie występu 13.
Na zewnętrznej stronie króćca nasadowego 10 znajduje się gwint zewnętrzny 16, z którym połączona jest nakrętka złączna 17. Gwint zewnętrzny 16 ciągnie się aż do obudowy 2, tak że nakrętka złączna 17 może zostać unieruchomiona w dowolnej pozycji na całej długości króćca nasadowego 10. Nakrętka złączna 17 może na przykład znajdować się przy obudowie 2, tak że przy nakładaniu nasadki regulacyjnej 1 na zawór grzejnika 9 nie blokuje sprężystych przemieszczeń radialnych nóg 15.
W stanie zamontowanym przedstawionym na rysunku fig. 4, to znaczy wtedy, gdy nakrętka złączna 17 znajduje się tak daleko od obudowy 2 jak to tylko możliwe, pomiędzy obudową 2 a nakrętką złączną 17 powstaje szczelina 18, która przykryta jest pierścieniem 19, połączonym z obudową kształtownikiem 20, który powoduje osiowe unieruchomienie pierścienia 19 umożliwiając jednocześnie obrót pierścienia 19 względem obudowy 2. Dlatego obudowa 2 posiada na swym obwodzie rowek 21, w który wchodzi obwodowy wypust 22 pierścienia 19. Pierścień 19 może również posiadać rowek 23, w który wchodzi wypust 24 obudowy 2. Dzięki odpowiednio ściętym powierzchniom pierścienia 19 oraz obudowy 2 pierścień 19 może być utrzymywany na obudowie 2. Dlatego też pierścień 19 nakłada się na obudowę 2 w kierunku osiowym tak, że pierścień 19 na krótko rozszerza się radialnie po czym ponownie zaciska się.
Wszystkie określenia kierunku zostały podane względem osi obrotu 25 gwintu zewnętrznego 16.
Jak widać na rysunku fig. 2 nakrętka złączna 17 posiada dwa wystające radialnie na zewnątrz występy 26, a pierścień 19 posiada dwa wystające do wewnątrz występy 27. Przy tym odstępy pomiędzy występami 27 w kierunku obwodowym są większe od szerokości występów 26 w kierunku obwodowym i odwrotnie. W położeniu przedstawionym na rysunku fig. 2 pierścień 19 może obracając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wywołać obrót nakrętki złącznej 17, poprzez przekazanie na nią momentu obrotowego. Jeżeli natomiast pierścień 19 będzie obracał się w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara, wtedy możliwy jest wolny obrót w obszarze obwodowym 180° pomniejszonym o szerokość obydwu występów 26 i 27, zanim odpowiedni z występów 27 zetknie się z odpowiednim występem 26, w którego kierunku się obracał. Konstrukcja taka ma dwie zalety. Po pierwsze umożliwia ustawienie pozycji kątowej pierścienia 19 w pewnych granicach po zakończonym montażu nasadki regulacyjnej na zaworze grzejnika, co pozwala na uzyskanie dowolnego wyglądu nasadki regulacyjnej 1. Drugą zaletą jest fakt, że pomiędzy pierścieniem 19 a nakrętką złączną 17 znajduje się szczelina pierścieniowa 28, której ciągłość jest przerwana jedynie przez występy 26 i 27, lecz jest otwarta na obydwu końcach osiowych. Jak widać na rysunku fig. 4 umożliwia to owiewanie części zaworu 9, wystającej w kierunku nasadki regulacyjnej 1, strumieniem powietrza zaznaczonym strzałką 29. Dzięki temu pewna część ciepła emitowanego przez zawór grzejnika zostaje odprowadzona i nie wpływa na pracę elementu termostatycznego 3. Na działanie elementu termostatycznego 3 wpływa głównie powietrze otoczenia, względnie powietrze docierające do elementu termostatycznego 3 przez otwory 30.
Możliwe jest także zastosowanie więcej niż dwóch par występów 26 i 27. W każdym jednak razie należy zapewnić osiowo-symetryczne ułożenie par występów 26 i 27, tak że przekazanie momentu obrotowego od pierścienia 19 na nakrętkę złączną 17 przebiega równomiernie w kierunku obwodowym.
PL 194 830 B1
Moment obrotowy można przenieść z pierścienia 19 na nakrętkę złączną 17 także w inny sposób, na przykład poprzez siłę tarcia. Dlatego na wewnętrznej stronie pierścienia 19 lub na zewnętrznej stronie nakrętki złącznej 17 można zastosować zwiększającą współczynnik tarcia gumową powłokę.
Na rysunku fig. 3 widać, że pierścień 19 posiada na swym obwodzie wystające radialnie i przebiegające zasadniczo w kierunku osiowym ramiona 31, służące jako powierzchnie przyłożenia momentu obrotowego. Ramiona 31 mają w kierunku obwodowym taką samą szerokość co odpowiadające im ramiona 32, służące jako powierzchnie przyłożenia momentu obrotowego do nakrętki złącznej 17. W konkretnym zastosowaniu można przez obrót pierścienia 19 ustawić ramiona 31 i 32 odpowiednio wzdłuż siebie, co wpływa korzystnie na estetykę wykonania. Można również przy użyciu jednego tylko narzędzia obrócić zarówno pierścień 19 jak i nakrętkę złączną 17, gdy ta po obrocie pierścienia 19 odstaje wystarczająco daleko od pierścienia 19.
Jak widać na rysunku fig. 1 występy 27 przy pierścieniu są tak rozłożone osiowo, że nakrętka złączną 17 może się obracać za pomocą pierścienia 19 w całym swym osiowym polu manewru. Występy 26 pozostają przy tym w całym osiowym polu manewru w obrębie pierścienia 19, tak że nie wystają one na zewnątrz pierścienia 19, co również wpływa na korzystne wrażenie estetyczne.
Na rysunku fig. 5 przedstawiono nieznacznie zmodyfikowaną konstrukcję nasadki regulacyjnej 1 według wynalazku, w której pierścień 19 posiada otwory 33, przez które przedostaje się strumień powietrza 29 ochładzający zawór 9, względnie odprowadzający od niego ciepło. Powietrze może również wnikać przez szczelinę pierścieniową 28, jednak tej możliwości nie zaznaczono na rysunku. Dzięki temu, że pierścień 19 może się dowolnie obracać względem obudowy 2 oraz nakrętki złącznej 17, otwory 33 mogą być ułożone pionowo jeden nad drugim. W takiej pozycji przepływ powietrza jest najkorzystniejszy.
Claims (12)
- Zastrzeżenia patentowe1. Nasadka regulacyjna z£^\w^i^ug^z^(^jm^;a posiadająca obudowę. króciec z zazębieniem wewnętrznym, gwint zewnętrzny, nakrętkę złączną obracającą się na gwincie zewnętrznym oraz pierścień do przykrycia obszaru pomiędzy obudową a nakrętką złączną, znamienna tym, że pierścień (19) umieszczony jest ruchomo na obudowie (2) i zazębia się obrotowo z nakrętką złączną (17).
- 2. Nasadka regdacyjna zaworu gι^^^-rn^^^ według zastrz. 1, t^r^, że pi^r^^r^i^rń (19) przymocowany jest do obudowy (2) w kierunku osiowym.
- 3. Nasadka regulacyjnazaworu 9^ζ^(^-γή^3 według zaslrz. 1 albo 2, t^r^, że nakrętka złączna (17) umieszczona jest na gwincie zewnętrznym (16) przy obudowie (2), a zewnętrzne końce króćca nasadowego (10) mogą przemieszczać się sprężyście w kierunku radialnym.
- 4. Nasadka regdacyyna zaworu grzejnika według 1 albo 2, albo 3, t^r^, że pierścień (19) jest prowadzony obwodowo w rowku (21) znajdującym się w obudowie (2).
- 5. Nasadka regdacyjna zaworu grze-nika według zas-frz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, tym, że pierścień (19) i obudowa (2) są ze sobą połączone.
- 6. Nasadka regdacyyna zaworu grzejnika według zas-frz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, znamienna tym, że pierścień (19) posiada możliwość swobodnego obrotu względem nakrętki złącznej (17) o pewien ograniczonym kąt.
- 7. Nasadka regulacyjna zaworu grzejnika według zastrz. 6, znamienna tym, że nakrętka złączna (17) posiada co najmniej jeden wystający radialnie na zewnątrz występ (26), a pierścień (19) co najmniej jeden wystający radialnie do wewnątrz występ (27), które przynajmniej częściowo pokrywają się w kierunku obwodowym, przy czym luka pomiędzy występami (26) na jednym elemencie (17) jest większa od szerokości występów (27) na drugim elemencie (19).
- 8. Nasadka regdacyyna zaworu grzeenika według zastrz. 7, znamienna tym, że co najmniej dwie pary występów (26) i (27) są ułożone osiowo-symetrycznie do osi obrotu (25).
- 9. Nasadkaregulacyjna zaworu 9^ζ^(^-γή^3 wedługzast-z. 1 albo2, albo 3, albo 4, albo 5, albo6, albo 7, albo 8, znamienna tym, że pomiędzy nakrętką złączną (17), a pierścieniem (19) znajduje się równoległa do osi obrotu (25) szczelina pierścieniowa (28) przerwana przez występy (26) i (27) do przyłożenia momentu obrotowego i otwarta w obu kierunkach osiowych.
- 10. Nasadkaregulacyjna zaworu 9^2^(^-γή^3 wedługzastnz. 1 albo2, albo3, albo4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, albo 9, znamienna tym, że pierścień (19) posiada co najmniej dwa leżące na przeciw siebie otwory (33).PL 194 830 B1
- 11. Nasadka regu lacyjna zaworu grzejnika wedługzastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo5, albo 6, albo 7, cIoo 8, cIoo 9, cIoo 10, znamienna tym, żd pideśyidń (19) posilkl al awojgj edkislaig agwaęreaagj areoaid gatek powiduayhai puzyłożdate momgatg ooeorowduo (31).
- 12. Nasadka regulacyjna zaworu grzejnika według zastrz:. 11, znamienna tym, że układ powideayhai przyłożdate momgatg ooeorowduo postekl widld wyatejąyyyh raktelaid m agwaąrea ramioa (31), aróeyyh aadeokość w aidegałg oowokowym okpowickc aageoaośyi okpowtekąjąyyyh im ramioa (32) aaąjkgjąyyyh aię m agwaęreaagj areoaid marę^i ałąyaagj (17).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19917780A DE19917780C1 (de) | 1999-04-20 | 1999-04-20 | Heizkörperventil-Steueraufsatz |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL339178A1 PL339178A1 (en) | 2000-10-23 |
PL194830B1 true PL194830B1 (pl) | 2007-07-31 |
Family
ID=7905177
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL339178A PL194830B1 (pl) | 1999-04-20 | 2000-03-21 | Nasadka regulacyjna zaworu grzejnika |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1046974B1 (pl) |
CN (1) | CN1143086C (pl) |
AT (1) | ATE295973T1 (pl) |
CZ (1) | CZ294403B6 (pl) |
DE (1) | DE19917780C1 (pl) |
ES (1) | ES2242577T3 (pl) |
PL (1) | PL194830B1 (pl) |
RU (1) | RU2182686C2 (pl) |
UA (1) | UA59414C2 (pl) |
Families Citing this family (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE10109644A1 (de) * | 2001-02-27 | 2002-09-26 | Behr Thermot Tronik Gmbh | Vorrichtung zum Anbringen eines Stellantriebes oder eines Thermostatkopfes an einem Ventil |
DE20302855U1 (de) * | 2003-02-21 | 2003-06-12 | F.W. Oventrop GmbH & Co. KG, 59939 Olsberg | Ventil-Befestigungseinrichtung an Thermostaten und Stellantrieben |
DE102004032517B4 (de) * | 2004-05-18 | 2006-09-07 | F.W. Oventrop Gmbh & Co. Kg | Thermostat |
CN100467923C (zh) * | 2004-05-18 | 2009-03-11 | F·W·奥文特罗普有限责任两合公司 | 恒温器 |
CN101625050B (zh) * | 2008-07-10 | 2011-06-29 | 天佰立(北京)新技术发展有限公司 | 可在线清洗阀芯的温控阀 |
CN104763840A (zh) * | 2015-03-17 | 2015-07-08 | 刘银明 | 一种高压水管减压阀旋转器 |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR1554407A (pl) * | 1967-03-23 | 1969-01-17 | ||
DE2737083C2 (de) * | 1977-08-17 | 1985-10-10 | Honeywell-Braukmann GmbH, 6950 Mosbach | Heizkörperventil |
DE2905307A1 (de) * | 1979-02-12 | 1980-08-21 | Heimeier Gmbh Metall Theodor | Thermostatkopf fuer heizungsventile |
DE4442402C2 (de) * | 1994-11-30 | 1998-12-24 | Oventrop Sohn Kg F W | Thermostatkopf für Heizungsventile |
GB2322688C (en) * | 1997-02-14 | 2005-03-16 | Pegler Ltd | Thermostatic valve control head |
-
1999
- 1999-04-20 DE DE19917780A patent/DE19917780C1/de not_active Expired - Lifetime
-
2000
- 2000-03-21 EP EP00201025A patent/EP1046974B1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-03-21 AT AT00201025T patent/ATE295973T1/de active
- 2000-03-21 PL PL339178A patent/PL194830B1/pl unknown
- 2000-03-21 ES ES00201025T patent/ES2242577T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2000-04-18 UA UA2000042235A patent/UA59414C2/uk unknown
- 2000-04-19 RU RU2000109488/06A patent/RU2182686C2/ru not_active IP Right Cessation
- 2000-04-19 CN CNB001067915A patent/CN1143086C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2000-04-20 CZ CZ20001456A patent/CZ294403B6/cs not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ20001456A3 (en) | 2001-05-16 |
EP1046974B1 (de) | 2005-05-18 |
CN1143086C (zh) | 2004-03-24 |
CN1271080A (zh) | 2000-10-25 |
CZ294403B6 (cs) | 2004-12-15 |
RU2182686C2 (ru) | 2002-05-20 |
DE19917780C1 (de) | 2001-01-04 |
ATE295973T1 (de) | 2005-06-15 |
EP1046974A2 (de) | 2000-10-25 |
UA59414C2 (uk) | 2003-09-15 |
PL339178A1 (en) | 2000-10-23 |
EP1046974A3 (de) | 2001-11-28 |
ES2242577T3 (es) | 2005-11-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP1846684B1 (en) | Valve assembly | |
US5236006A (en) | Insulated HVAC valve assembly | |
US4201096A (en) | Spring lock knob assembly | |
PL194830B1 (pl) | Nasadka regulacyjna zaworu grzejnika | |
CA2053156C (en) | Thermostatic valve | |
JPS649507B2 (pl) | ||
PL173344B1 (pl) | Urządzenie zabezpieczające zespół termostatu zaworu grzejnikowego | |
GB2225826A (en) | Rotary control assembly for appliances | |
KR20110027663A (ko) | 연결 시스템 | |
JP2627887B2 (ja) | 単一レバーミキサの作動装置 | |
PL347484A1 (en) | Insertion valve | |
GB2133512A (en) | Fluid flow valves | |
EP3404300A1 (en) | Thermostat control mechanism and mixer valve | |
US5152498A (en) | Valve handle with overload protection | |
US7145107B2 (en) | Tamper resistant temperature dial utilizing deflection pins | |
US20020153461A1 (en) | Telescopic linkage for household appliances | |
JP6674998B1 (ja) | コイルばねを利用したロックタイプ双方向クラッチ | |
US4348568A (en) | Switching mechanism | |
CN111757999B (zh) | 用于阀的调节驱动器以及具有这种阀的装置及其安装方法 | |
CZ294543B6 (cs) | Ventil, především termostatický ventil pro topná zařízení | |
US7151240B2 (en) | Bi-directional tamper resistant temperature dial | |
JPH1194099A (ja) | メータガス栓 | |
JPH0718917Y2 (ja) | 自動風向き調整装置 | |
JPH0531358Y2 (pl) | ||
JPS5848449Y2 (ja) | ケ−ス付バルブ装置 |