UA59414C2 - Керуюча насадка вентиля калорифера - Google Patents

Керуюча насадка вентиля калорифера Download PDF

Info

Publication number
UA59414C2
UA59414C2 UA2000042235A UA200042235A UA59414C2 UA 59414 C2 UA59414 C2 UA 59414C2 UA 2000042235 A UA2000042235 A UA 2000042235A UA 200042235 A UA200042235 A UA 200042235A UA 59414 C2 UA59414 C2 UA 59414C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ring
nozzle according
fact
nut
protrusions
Prior art date
Application number
UA2000042235A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Сьорен Г. Петерсен
Куно Нільсен
Куно НИЛЬСЕН
Бент Карстен Расмуссен
Мартін Ірмінг Гансен
Original Assignee
Данфосс А/С
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Данфосс А/С filed Critical Данфосс А/С
Publication of UA59414C2 publication Critical patent/UA59414C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G05CONTROLLING; REGULATING
    • G05DSYSTEMS FOR CONTROLLING OR REGULATING NON-ELECTRIC VARIABLES
    • G05D23/00Control of temperature
    • G05D23/01Control of temperature without auxiliary power
    • G05D23/02Control of temperature without auxiliary power with sensing element expanding and contracting in response to changes of temperature
    • G05D23/021Control of temperature without auxiliary power with sensing element expanding and contracting in response to changes of temperature the sensing element being a non-metallic solid, e.g. elastomer, paste
    • G05D23/023Control of temperature without auxiliary power with sensing element expanding and contracting in response to changes of temperature the sensing element being a non-metallic solid, e.g. elastomer, paste the sensing element being placed outside a regulating fluid flow

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Fluid Mechanics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Valve Housings (AREA)
  • Temperature-Responsive Valves (AREA)
  • Domestic Plumbing Installations (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Nozzles (AREA)
  • Multiple-Way Valves (AREA)
  • Braking Systems And Boosters (AREA)
  • Devices That Are Associated With Refrigeration Equipment (AREA)
  • Mechanically-Actuated Valves (AREA)

Abstract

Керуюча насадка вентиля калорифера з корпусом (2), підпіркою (10), яка має внутрішню систему (11) зчеплення і зовнішню різь (16), з накидною гайкою (17), яка може обертатись на різі (16), і кільцем (19), яке закриває зазор (18) між корпусом (2) і накидною гайкою. Таке закриття зазору не заважає виконувати монтаж. Кільце (19) встановлене на корпусі (2) з можливістю обертання та зачеплення при цьому з накидною гайкою (17).

Description

Опис винаходу
Винахід стосується керуючої насадки для вентиля калорифера з корпусом, підпоркою, яка має внутрішню 2 систему зчеплення і зовнішню різьбу, з накидною гайкою, яка може обертатись на різьбі, і кільцем, що закриває зазор між корпусом і накидною гайкою.
Подібну насадку описано у ОЕ 44 42 402 СТ1. У ній кільце виконано у вигляді гільзи, яка може зміщуватись у осьовому напрямку з монтажного положення, коли накидна гайка є доступною, у робоче положення, коли підпорка насадки з накидною гайкою закриті. Ця гільза поліпшує зовнішній вигляд керуючої насадки з вентилем у 710 робочому положенні, закриваючи зазор між власне вентилем і керуючою насадкою. Однак, при роботі з такою керуючою насадкою виникають ускладнення. У монтажному положенні гільза має мати стрижень, який виступає з корпуса і через який на неї можна діяти. У такому положенні вона становить перешкоду пальцям монтажника або інструменту, яким затягують гайку.
Задачею винаходу є створення елемента для закриття проміжка між накидною гайкою і корпусом без 72 створення перешкод під час складання.
Цю задачу вирішено застосуванням керуючої насадки для вентиля теплової системи, яка має на корпусі здатне повертатись кільце, що знаходиться у різьбовому зчепленні з накидною гайкою.
Завдяки цьому кільце не тільки закриває зазор між накидною гайкою і корпусом, але й є допоміжним засобом під час складання. Коли кільце повертають, повертається також накидна гайка. Цим її можна співосно встановити на зовнішній різьбі і закріпити керуючу насадку у бажаному положенні. Додаткові інструменти для затягування накидної гайки звичайно застосовують наприкінці процеса закріплення. У цьому положенні накидна гайка просунута уперед достатньо, щоб накласти на неї інструмент. У останній фазі процеса закріплення досить до накидної гайки за допомогою кільця прикласти повертаючий момент, щоб завершити нагвинчування.
Бажано, щоб кільце було закріплене на корпусі у осьовому напрямку завдяки чому ця осьова фіксація с розповсюджується на аксіальний радіальний і обертальний рух. Осьове закріплення кільця на корпусі запобігає Ге) подальшому осьовому переміщенню, яке могло б змінити бажане видиме положення керуючої насадки. Цим забезпечується відсутність заважаючої щілини між корпусом і накидною гайкою і захист від недбалого поводження або відмови повертання кільця. Це підвищує безпеку при встановленні.
Бажано, щоб накидну гайку (17) можна було щільно пересувати по зовнішній різьбі у таке положення, щоб З кінцева зовнішня частина підпорки могла деформуватись і висуватись назовні. У багатьох випадках по колу «- підпорки передбачають аксіальне спрямовані шліци, які утворюють між собою пелюстки, які можуть створювати пружне спрямоване назовні зусилля. Ці пелюстки можуть упиратись у виступи вентиля При нагвинчуванні М накидної гайки у напрямку зовнішнього кінця підпорки, ці пелюстки прилягають до відповідних частин вентиля і Ге») притискають їх, забезпечуючи скріплення. Можливість переміщувати накидну гайку по підпорці досить далеко у напрямку від корпуса полегшує монтаж. Гайка настільки плотно сидить на корпусі що пелюстки надійно о створюють пружне зусилля, спрямоване назовні. Змінюючи осьове положення гайки обертанням й за допомогою кільця, можна досягти монтажного кінцевого положення. Цим відвертаються помилкові дії з накидною гайкою, коли, наприклад, зовнішній кінець підпорки займає настільки низьке положення, що це заважає розсуванню «4, пелюсток. З 50 Зручно утримувати кільце на корпусі за допомогою окружної напрямної канавки З одного боку, це полегшує с обертання, а з іншого забезпечує фіксацію у осьовому напрямку.
Із» Бажано, щоб кільце і корпус були зчеплені одне з одним, що полегшує виготовлення. Для складання кільце можна насувати на корпус осьовим зусиллям до взаємного зчеплення відповідних гребінців. Можна виготовити кільце з кількох частин наприклад, двох і тоді зчеплення кільця з корпусом виконують після зчеплення між собою частин кільця. і-й Бажано, щоб кільце могло вільно обертатись відносно накидної гайки у певних кутових межах. Для кільця має (Те) існувати положення, у якому воно передаватиме накидній гайці певний обертальний момент, здатний обертати гайку на зовнішній різьбі. Однак це обертальне зачеплення має здійснюватись не у будь-якому положенні. е Можливість для кільця займати положення, у якому воно може вільно обертатись, може бути використана, - 70 наприклад, для візуального контролю дій або для поліпшення вентиляції керуючої насадки. Останнє дає особливу перевагу, коли таку насадку виконано як термостат.
Т» Здатність до обмеженого відносного обертання може бути реалізована якщо передбачити, щоб накидна гайка мала щонайменше один радіальне спрямований назовні виступ а кільце мало щонайменше один виступ, радіальне спрямований усередину, причому ці виступи щонайменше частково перекривались у окружному 29 напрямку, а проміжок між виступами однієї частини перевищував ширину виступу другої частини. Щоб передати
ГФ) обертальний момент, кільце повертають настільки, щоб його виступи увійшли у контакт з відповідними виступами накидної гайки. Подальшим поворотом кільця її виступи діятимуть на виступи гайки і передавати їй о необхідний повертаючий момент. Зміна напрямку обертання кільця роз'єднує виступи Тепер кільце може обертатись відносно накидної гайки доти, доки на другому кінці проміжка між виступами гайки його виступ не 60 ляже на відповідний виступ гайки, який досі не був навантажений передачею момента. Після цього стає можливим обертання накидної гайки у протилежному напрямку.
Бажано, щоб у насадці було передбачено наявність щонайменше двох пар виступів розташованих обертально-симетрично відносно осі обертання. Це забезпечує симетричну передачу обертального момента як при нагвинчуванні, так і при згвинчуванні і зменшує небезпеку ненавмисного пошкодження. бо Згідно з бажаним втіленням, між накидною гайкою і кільцем утворено паралельний осі кільцевий проміжок,
перерваний елементами обертального зчеплення і відкритий у обох осьових напрямках. Таке рішення є бажаним, коли керуюча насадка має термостабілізуючий елемент і слугує термостабілізатором для вентиля У цьому випадку це дозволяє підтримувати на низькому рівні передачу тепла від корпуса вентиля до корпуса керуючої насадки і отже до термостабілізуючого елемента Наявність такого кільцевого проміжка дозволяє потоком повітря відвести частину тепла, і тоді насадка сприймає головним чином, оточуюче повітря.
У іншому варіанті кільце має щонайменше два отвори розташовані один навпроти одного У цьому випадку через внутрішню частину кільця проходить такий же повітряний потік.
Бажано, щоб кільце на радіально зовнішньому боці мало упорні поверхні для передачі обертального 7/0 момента. Це полегшує передачу цього момента і дозволяє вручну нагвинтити накидну гайку, прикладаючи заздалегідь визначене зусилля, або використати Інструмент який через ці поверхні створить бажаний обертальний момент.
Зокрема, бажано, щоб окружна ширина радіально спрямованих назовні ребер відповідала ширині відповідних ребер на зовнішньому боці накидної гайки. Цим створюються дві переваги. По-перше, це покращує зовнішній /5 Вигляд. Розташування елементів на зовнішньому боці кільця, у основному, відповідає розташуванню елементів на зовнішньому боці накидної гайки. По-друге, це дає змогу обертати разом кільце і накидну гайку використовуючи один інструмент.
Далі наведено детальний опис втілень винаходу з посиланнями на креслення у яких:
Фіг.1 - повздовжній перетин насадки-термостату вентиля калорифера,
Фіг.2 - перетин П-ІЇ фіг.1,
Фіг.3 - зовнішній вигляд насадки,
Фіг.4 - насадка-термостат у складеному стані на вентилі калорифера,
Фіг.5 - інше втілення винаходу.
У даному втіленні керуюча насадка вентиля колорифера виконана у вигляді насадки-термостату 1 з корпусом с ов 2, у якому розміщено термостабілізуючий елемент 3. Осьове положення елемента З можна міняти за допомогою обертальної ручки 4 зчепленої з корпусом різьбовим з'єднанням 5. Термостабілізуючий елемент З Через і) виконавчий орган 6 діє на шток з робочою поверхнею 7 на яку у складеному положенні (фіг.4) спирається шток 8 вентиля 9 калорифера. Чим далі просувається шток 8 тим сильнішим стає дроселювання вентиля 9. Зрозуміло, що вентиль можна також застосувати для керування підігрівачем підлоги. Для закріплення насадки-термостату 1 «г зо на вентилі передбачено підпорку 10 з системою 11 зчеплення, яка, наприклад, може бути спрямованим угору виступом 12 що може входити у контакт з розташованим над ним відповідним противиступом 13 вентиля 9. --
Підпорка 10 має розташовані по колу чотири аксіальне спрямовані шліци 14, між якими утворюються пелюстки «г 15, які завдяки наявності шліців можуть створювати спрямоване назовні пружне зусилля що притискає виступи 12, 13 один до одного. (22)
На зовнішній поверхні підпорки 10 передбачено зовнішню різь 16, на яку нагвинчується накидна гайка 17. ю
Різь 16 простягається до корпуса 2, завдяки чому накидна гайка цілком може бути переміщена у бажане місце
Вона може бути нагвинчена до положення впритул до корпуса 2 і тому при насадженні насадки-термостату на вентиль 9 не порушується пружна дія пелюсток 15.
У встановленому положенні (фіг.4) тобто тоді коли накидна гайка 17 нагвинчена на максимальну відстань від «
Корпуса 2, між корпусом 2 гайкою 17 утворюється зазор або щілина 18. Щілину 18 закриває кільце 19, закріплене ств) с на корпусі 2 зчепленням 20, яке фіксує його у осьовому напрямку, але дозволяє вільно обертатись відносно корпуса. Для цього у корпусі 2 зроблено окружну канавку 21, у яку з зчепленням входить відповідний окружний ;» гребінець 22 кільця 19 З свого боку кільце 19 може мати канавку 23, у яку входить відповідний гребінець 24 корпуса. Для зчеплення його насувають на корпус 2 і після короткочасного розширення відбувається взаємне защіпкування. с Усі напрямки вказуються відносно осі 25 обертання зовнішньої різьби 16.
Накидна гайка 17 (фіг.2) має два спрямовані радіально назовні виступи 26, а кільце 19 має два спрямовані ік радіально усередину виступи 27. Окружний зазор між обома виступами 27 перевищує ширину виступу 26. У їх положенні, показаному на фіг.2, кільце 19, обертаючись за годинниковою стрілкою, може захопити накидну гайку 5р 017 1 передати їй обертальний момент. При обертанні кільця 19 у напрямку проти годинникової стрілки воно - вільно обертається на кут 1807 мінус ширина обох виступів 26, 27 і лише після цього виступ 27 входить з ї» виступом 26 у контакт, який до цього не мав місця. Така конструкція має дві переваги. По-перше цим для кільця 19 після закінчення складання встановлюються відомі кутові межі вільного обертання, що надає приємного вигляду насадці 1. По-друге між кільцем 19 і гайкою 17 залишається кільцевий зазор 28, який переривається дв лише виступами 26 27 а у решті є відкритим з обох кінців. Цим забезпечується вільне проходження повітряного потоку через частину вентиля 9 у напрямку, показаному стрілкою 29 (фіг.4), і відведення певної кількості
Ф) тепла, яке вже не впливатиме на термостабілізуючий елемент 3. Впливаючий на термостабілізуючий елемент З ка потік проходить, у основному, через окружний проміжок і через отвори 30 елемента 3.
Зрозуміло, що можна передбачити більш, ніж дві пари виступів 26, 27. В усіх випадках, однак, необхідно во подбати, щоб пари 26, 27 були розташовані обертально симетрично і тому передача обертального момента від кільця 19 до накидної гайки 17 у окружному напрямку відбувалась рівномірно.
Обертальний момент від кільця 19 до гайки 17 можна передати і у інший спосіб наприклад, через тертя. Для цього на внутрішній бік кільця або зовнішній бік гайки можна нанести шар матеріалу з високим коефіцієнтом тертя, наприклад, гуми. 65 Кільце 19 (фіг.3) на окружній поверхні має ряд по суті радіальне спрямованих ребер 31, через поверхні яких здійснюється зчеплення, що передає обертальний момент. Ребра 31 у окружному напрямку мають, по суті ту ж ширину, що й відповідні ребра 32 поверхні яких приймають обертальний момент для накидної гайки 17. За певних умов обертанням кільця 19 можна увести у контакт між собою ребра 31 32, щоб поліпшити візуальний контроль. Отже, використовуючи один інструмент, можна повертати одночасно кільце 19 і гайку 17, якщо виступи кільця 19 при обертанні висунуться з кільця 19 на достатню відстань.
На фіг.1 можна бачити, що виступи 27 настільки висунуто у осьовому напрямку що накидна гайка 17 за допомогою кільця 19 може обертатись у загальних з ним межах. При цьому виступи 26 залишаються у спільних межах пересування у кільці 19 і не погіршують зовнішнього вигляду.
На фіг.5 наведено злегка змінене втілення Зміна полягає лише в тому, що у кільці 19" зроблено отвори 33, /о0 через які може проходити потік 29' повітря, який, відводячи тепло охолоджує вентиль 9. Повітря проходить також через проміжок 28. Шлях цього повітря не фіг.5 не показаний. Завдяки можливості вільного обертання кільця 19" відносно корпуса 2 і гайки 17 цим отворам можна надати такого положення що вони будуть знаходитись вертикально один над одним. У такому положенні потік буде мінімальним.

Claims (12)

19 Формула винаходу
1. Керуюча насадка вентиля калорифера з корпусом, підпіркою, яка має внутрішню систему зчеплення і зовнішню різь, з накидною гайкою, яка може обертатись на різі, і кільцем для закриття зазору між корпусом і оо накидною гайкою, яка відрізняється тим, що кільце (19) встановлене на корпусі (2) з можливістю обертання та зачеплення при цьому з накидною гайкою (17).
2. Насадка за п. 1, яка відрізняється тим, що кільце (19) зафіксовано на корпусі (2) у осьовому напрямку.
3. Насадка за п. 1 або п. 2, яка відрізняється тим, що накидна гайка (17) має можливість щільно пересуватися по зовнішній різі (16) у таке положення, що кінцева частина підпірки (10) може бути деформована і висуватись сч ов НОаЗОВНІ.
4. Насадка за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що у корпусі виконаний напрямний кільцевий паз (о) (21), в якому розташований кільцевий виступ (22) кільця (19).
5. Насадка за будь-яким з пп. 1-4, яка відрізняється тим, що кільце (19) і корпус (2) зчеплені одне з одним.
6. Насадка за будь-яким з пп. 1-5, яка відрізняється тим, що кільце (19) має можливість вільного обертання «т зо відносно накидної гайки (17) у певних кутових межах.
7. Насадка за п. б, яка відрізняється тим, що накидна гайка (17) має щонайменше один радіально (7 спрямований назовні виступ (26), а кільце (19) має щонайменше один радіально спрямований усередину виступ «т (27), причому ці виступи щонайменше частково перекриваються в окружному напрямку, а проміжок між виступами (26) однієї частини (17) перевищує ширину виступу (27) другої частини (19). (є) 35
8. Насадка за п. 7, яка відрізняється тим, що має щонайменше дві пари виступів (26, 27), розташовані ю обертально-симетрично відносно осі обертання.
9. Насадка за будь-яким з пп. 1-8, яка відрізняється тим, що між накидною гайкою (17) і кільцем (19) утворено паралельний осі кільцевий проміжок (28), перерваний елементами (26, 27) обертального зчеплення і відкритий в обох осьових напрямках. «
10. Насадка за будь-яким з пп. 1-9, яка відрізняється тим, що кільце (19) має щонайменше два отвори (33), з с розташовані один навпроти одного.
11. Насадка за будь-яким з пп. 1-10, яка відрізняється тим, що кільце (19) на радіально зовнішньому боці :з» має упорні поверхні (31) для передачі обертального моменту.
12. Насадка за п. 11, яка відрізняється тим, що окружна ширина радіально спрямованих назовні ребер (31) відповідає ширині відповідних ребер (32) на зовнішньому боці накидної гайки (17). 1 се) щ» - 50 с» Ф) іме) 60 б5
UA2000042235A 1999-04-20 2000-04-18 Керуюча насадка вентиля калорифера UA59414C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19917780A DE19917780C1 (de) 1999-04-20 1999-04-20 Heizkörperventil-Steueraufsatz

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59414C2 true UA59414C2 (uk) 2003-09-15

Family

ID=7905177

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000042235A UA59414C2 (uk) 1999-04-20 2000-04-18 Керуюча насадка вентиля калорифера

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP1046974B1 (uk)
CN (1) CN1143086C (uk)
AT (1) ATE295973T1 (uk)
CZ (1) CZ294403B6 (uk)
DE (1) DE19917780C1 (uk)
ES (1) ES2242577T3 (uk)
PL (1) PL194830B1 (uk)
RU (1) RU2182686C2 (uk)
UA (1) UA59414C2 (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10109644A1 (de) * 2001-02-27 2002-09-26 Behr Thermot Tronik Gmbh Vorrichtung zum Anbringen eines Stellantriebes oder eines Thermostatkopfes an einem Ventil
DE20302855U1 (de) * 2003-02-21 2003-06-12 F.W. Oventrop GmbH & Co. KG, 59939 Olsberg Ventil-Befestigungseinrichtung an Thermostaten und Stellantrieben
DE102004032517B4 (de) * 2004-05-18 2006-09-07 F.W. Oventrop Gmbh & Co. Kg Thermostat
CN100467923C (zh) * 2004-05-18 2009-03-11 F·W·奥文特罗普有限责任两合公司 恒温器
CN101625050B (zh) * 2008-07-10 2011-06-29 天佰立(北京)新技术发展有限公司 可在线清洗阀芯的温控阀
CN104763840A (zh) * 2015-03-17 2015-07-08 刘银明 一种高压水管减压阀旋转器

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1554407A (uk) * 1967-03-23 1969-01-17
DE2737083C2 (de) * 1977-08-17 1985-10-10 Honeywell-Braukmann GmbH, 6950 Mosbach Heizkörperventil
DE2905307A1 (de) * 1979-02-12 1980-08-21 Heimeier Gmbh Metall Theodor Thermostatkopf fuer heizungsventile
DE4442402C2 (de) * 1994-11-30 1998-12-24 Oventrop Sohn Kg F W Thermostatkopf für Heizungsventile
GB2322688C (en) * 1997-02-14 2005-03-16 Pegler Ltd Thermostatic valve control head

Also Published As

Publication number Publication date
CZ294403B6 (cs) 2004-12-15
ES2242577T3 (es) 2005-11-16
EP1046974A2 (de) 2000-10-25
CN1271080A (zh) 2000-10-25
CN1143086C (zh) 2004-03-24
PL194830B1 (pl) 2007-07-31
ATE295973T1 (de) 2005-06-15
EP1046974B1 (de) 2005-05-18
EP1046974A3 (de) 2001-11-28
CZ20001456A3 (en) 2001-05-16
PL339178A1 (en) 2000-10-23
RU2182686C2 (ru) 2002-05-20
DE19917780C1 (de) 2001-01-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5797633A (en) Hose connector, particularly for the connection of hoses, such as garden hoses
US10443667B2 (en) Disk brake for a utility vehicle
US3429408A (en) Actuator sleeves for spring clutch
TWI653071B (zh) 直接連接匹配之灑水器
UA59414C2 (uk) Керуюча насадка вентиля калорифера
US5998743A (en) Locking-type actuator for a rotary switch
KR20110081925A (ko) 결합 요소
US5143286A (en) Thermostatic valve
SK153595A3 (en) Security device for a thermostat
BR112018006805B1 (pt) Embreagem de fricção
US4610339A (en) Adjustable torque limiting assembly
US5152498A (en) Valve handle with overload protection
USRE33514E (en) Adjustable torque limiting assembly
JPH0138992B2 (uk)
JPH086730B2 (ja) 結合装置
EP0876991B1 (en) A device for screwing a cap on the neck of a container
US6715483B2 (en) Telescopic linkage for household appliances
KR940007893B1 (ko) 디스크 브레이크의 슬라이딩부재용 나사풀림방지 안전장치
US20040178379A1 (en) Receiving part of a fluid plug-in coupling
EP2952755B1 (en) Torque limiting connecting component
CA1084859A (en) Helical spring clutch
CN110131328A (zh) 多模离合器
US7191886B2 (en) Actuating drive with a wrap spring arrangement
GB2408310A (en) Radiator valve
US6105605A (en) System for rolling up hoses