PL194823B1 - Ciągła taśma do formowania kołnierza przeciwogniwego - Google Patents

Ciągła taśma do formowania kołnierza przeciwogniwego

Info

Publication number
PL194823B1
PL194823B1 PL351689A PL35168900A PL194823B1 PL 194823 B1 PL194823 B1 PL 194823B1 PL 351689 A PL351689 A PL 351689A PL 35168900 A PL35168900 A PL 35168900A PL 194823 B1 PL194823 B1 PL 194823B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
continuous strip
fire
strip
collar
continuous
Prior art date
Application number
PL351689A
Other languages
English (en)
Other versions
PL351689A1 (en
Inventor
Raymond Porter
Original Assignee
Promat Fyreguard Pty Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=3814447&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL194823(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Promat Fyreguard Pty Ltd filed Critical Promat Fyreguard Pty Ltd
Publication of PL351689A1 publication Critical patent/PL351689A1/xx
Publication of PL194823B1 publication Critical patent/PL194823B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C2/00Fire prevention or containment
    • A62C2/04Removing or cutting-off the supply of inflammable material
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C2/00Fire prevention or containment
    • A62C2/06Physical fire-barriers
    • A62C2/065Physical fire-barriers having as the main closure device materials, whose characteristics undergo an irreversible change under high temperatures, e.g. intumescent
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L5/00Devices for use where pipes, cables or protective tubing pass through walls or partitions
    • F16L5/02Sealing
    • F16L5/04Sealing to form a firebreak device
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G3/00Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
    • H02G3/02Details
    • H02G3/04Protective tubing or conduits, e.g. cable ladders or cable troughs
    • H02G3/0406Details thereof
    • H02G3/0412Heat or fire protective means

Abstract

1. Ciagla tasma do formowania kolnierza przeciwogniowego zaopatrzona w elastyczna oslone mieszczaca elastyczny, przeciwogniowy material peczniejacy pod wplywem wysokiej temperatury, przy czym ta elastyczna oslona ma odchodzace od jej powierzchni brzegowych elementy do zamocowania materialu przeciwo- gniowego i jest podzielona wzdluznie na wy- brane odcinki zaleznie od grubosci owijanego dookola rurociagu lub kabla tak, ze te wybrane odcinki sa przystosowane do wykonania kol- nierza przeciwogniowego wokól okreslonego przewodu, znamienna tym, ze oslona (20) mate- rialu przeciwogniowego (28) ma ksztalt ciaglej tasmy, na której sa wyznaczone w ustalonych odstepach linie poprzecznego oslabienia (25), przy czym linie poprzecznego oslabienia (25) maja ksztalt linii perforacyjnych wykonanych poprzecznie w stosunku do dlugosci tasmy. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy ciągłej taśmy do formowania kołnierza przeciwogniowego montowanego na doprowadzeniach mediów w budynkach.
Urządzenia odcinające lub kołnierze przeciwogniowe umieszcza się wokół linii doprowadzających, takich jak rury z tworzyw sztucznych lub korytka kablowe, tam gdzie przechodzą one przez ścianę lub strop, tak, że w wypadku pożaru pęczniejący materiał wewnątrz takich urządzeń odcinających lub kołnierzy przeciwogniowych rozszerza się i zamyka otwór w ścianie lub stropie, by uniemożliwić przechodzenie ognia z jednej części budynku do drugiej.
Przeciwogniowe urządzenie odcinające zostało opisane w patencie US 1 103 609. Ma ono kształt pierścienia składającego się z dwóch połączonych ze sobą półpierścieni mających zewnętrzną osłonę i wewnętrzną wkładkę z materiału przeciwogniowego. Na końcach obu półpierścieni są umieszczone elementy do wzajemnego połączenia wokół rurociągu, a na zewnętrznej stronie osłony są rozmieszczone wsporniki do zamocowania do ściany lub stropu. Pierścienie są każdorazowo dostosowane do rozmiaru i kształtu rury lub korytka kablowego.
W patencie GB 2 281 859 opisano podobne urządzenie, które ma metalową zewnętrzną osłonę z wkładką materiału przeciwogniowego i dodatkowo powłokę z termokurczliwej folii. Składa się ono również z dwóch połówek, których kształt musi być fabrycznie dostosowany do kształtu rury lub korytka kablowego.
W patencie polskim 192 279 opisano pęczniejące urządzenie przeciwpożarowe posiadające giętki płaszcz z umieszczoną na jego wewnętrznej powierzchni wkładką przeciwogniową. Płaszcz ma poprzeczną perforacje, która umożliwia osiowe wygięcie urządzenia wokół rury. Na jednym końcu płaszcza są umieszczone dwa odchodzące języki, a na przeciwległym końcu dwie komplementarne szczeliny do zamocowania w nich języków po owinięciu płaszcza wokół rury. Na zewnętrznej powierzchni płaszcza są umieszczone wsporniki do zamocowania urządzenia do ściany lub stropu. Urządzenie to jest wytwarzane o różnych długościach zależnie od średnicy rur lub korytek kablowych, wokół których ma być zamocowane.
Opisane urządzenia odcinające lub kołnierze przeciwogniowe muszą być każdorazowo wykonane dla jednego rozmiaru rury lub korytka kablowego albo innej linii doprowadzającej i dlatego przy większym montażu, gdzie może być wiele różnych rozmiarów i kształtów rur z tworzywa sztucznego, korytek kablowych lub innych linii zasilających, konieczny jest duży asortyment urządzeń odcinających lub kołnierzy przeciwogniowych.
Celem wynalazku jest opracowanie ciągłej taśmy do formowania kołnierza przeciwogniowego, która jest uniwersalna i nie potrzeba wykonywać dużego asortymentu urządzeń o różnych rozmiarach i kształtach.
Ciągła taśma do formowania kołnierza przeciwogniowego zaopatrzona w elastyczną osłonę mieszczącą elastyczny, przeciwogniowy materiał pęczniejący pod wpływem wysokiej temperatury, przy czym ta elastyczna osłona ma odchodzące od jej powierzchni brzegowych elementy do zamocowania materiału przeciwogniowego i jest podzielona wzdłużnie na wybrane odcinki zależnie od grubości owijanego dookoła rurociągu lub kabla tak, że te wybrane odcinki są przystosowane do wykonania kołnierza przeciwogniowego wokół określonego kształtu przewodu, charakteryzuje się tym, że osłona materiału przeciwogniowego ma kształt ciągłej taśmy, na której są wyznaczone w ustalonych odstępach linie poprzecznego osłabienia w kształcie linii perforacyjnych wykonanych poprzecznie w stosunku do długości taśmy.
Materiał przeciwogniowy korzystnie ma poprzeczne nacięcia i/lub perforacje wyznaczone w odstępach zależnie od wymaganej długości taśmy kołnierza przeciwogniowego.
Materiał przeciwogniowy korzystnie jest przyklejony do osłony i/lub zamocowany w osłonie za pomocą łapek wykonanych w osłonie i/lub odgiętych od osłony pionowo do góry, a następnie poziomo w kierunku zakładkę do wewnątrz.
Od powierzchni osłony korzystnie odchodzą dwie przeciwległe krawędzie boczne, odgięte w kształcie litery U w kierunku do góry, a następnie poziomo w kierunku podparcia materiału przeciwogniowego do osłony.
Osłona korzystnie jest wykonana z perforowanej taśmy metalowej i najkorzystniej ma podkład dla materiału przeciwogniowego, i/lub podkład i jedną krawędź.
Osłona ma ścianę przednią i korzystnie odchodzące od niej dwie krawędzie boczne wykonane z wielu płytek, które po wygięciu ciągłej taśmy do wybranego kształtu, takiego jak kształt kołowy zachodzą
PL 194 823 B1 nad i/lub pod sąsiednie płytki tak, że wewnętrzna strona taśmy ma mniejszy promień niż jej zewnętrzna strona.
Osłona korzystnie ma dwa rzędy gięcia rozstawione, pomiędzy ścianą przednią i każdą z krawędzi bocznych w odległości zasadniczo równej grubości materiału osłony, przy czym co druga płytka jest zagięta w jednym rzędzie gięcia, a pozostałe płytki są zagięte w drugim rzędzie gięcia.
Rząd gięcia każdej płytki korzystnie jest usytuowany pod kątem do kierunku długości taśmy tak, że po owinięciu przewodu taśmą, płytka jest przesunięta pod sąsiednią płytkę po jednej stronie i nad sąsiednią płytkę po drugiej stronie.
Co najmniej jedna krawędź boczna korzystnie ma odchodzące języki, które są zagięte na materiał przeciwogniowy tak, że są one zasadniczo równoległe do powierzchni czołowej osłony, przy czym od każdej płytki po każdej stronie odchodzi jeden język.
Osłona uformowana w kształcie kołnierza przeciwogniowego korzystnie jest zamocowana do ściany lub stropu za pomocą wsporników, które najkorzystniej mają odgięte kołki do zamocowania w osłonie.
Mieszczące kołki wsporników, szczeliny korzystnie są rozmieszczone wzdłuż osłony ciągłej taśmy, przy czym układ łączenia najkorzystniej ma wiele szczelin wykonanych w osłonie i/lub we wspornikach oraz wiele kołków umieszczonych na wspornikach i/lub na osłonie.
Uformowana w kształcie kołnierza przeciwogniowego osłona korzystnie jest zamocowana za pomocą wspornika mającego kołki rozstawione komplementarnie do rozmieszczenia szczelin w osłonie.
Uformowana w kształcie kołnierza przeciwogniowego osłona korzystnie jest dookoła zamocowana za pomocą drutu i/lub materiału wstęgowego przystosowanego do owinięcia wokół osłony wybranego kształtu kołnierza przeciwogniowego.
Wspornik do zamocowania ciągłej taśmy korzystnie ma elementy łączące rozmieszczone komplementarnie z elementami łączącymi na obu końcach taśmy owiniętej w wybranym kształcie tak, że wspornik ten pełni funkcję zarówno jako wspornik montażowy jak i jako element utrzymujący wybrany kształt.
Przedmiotem wynalazku jest również zastosowanie urządzenia odcinającego jako kołnierza przeciwogniowego wykonanego z ciągłej taśmy zawierającej osłonę materiału przeciwogniowego jak to zostało opisane powyżej oraz zastosowanie urządzenia odcinającego zawierającego stos dwóch lub więcej kołnierzy przeciwogniowych wykonanych z ciągłej taśmy zawierającej osłonę materiału przeciwogniowego jak to zostało opisane powyżej.
Dzięki temu, że korpus z pęczniejącego materiału jest ciągły i może być poprzecznie nacinany lub perforowany w odstępach, w których może zostać odcięty, wybraną długość taśmy urządzenia odcinającego lub kołnierza przeciwogniowego można owinąć wokół korytka kablowego, przewodu doprowadzającego lub rury, albo uformować w wybrany kształt do umieszczenia wokół korytka kablowego, przewodu doprowadzającego lub rury i zamocować w tym kształcie.
Korzystnie osłona może być wykonana z metalu, na przykład z blachy z aluminium, stali nierdzewnej lub stali i może być anodyzowana lub cynkowana, aby zabezpieczyć ją przed korozją przy montażu. Osłonę może tworzyć perforowany płaszcz metalowy, który jest wystarczająco giętki, by nadawać mu żądany kształt.
Alternatywnie osłona może być wykonana ze złożonego materiału, takiego jak materiał wzmacniany szkłem itp.
Giętkość osłony może być zapewniana przez wiele poprzecznych linii osłabienia w osłonie, a materiał pęczniejący jest wystarczająco giętki by można go było umieszczać wokół przewodu doprowadzającego lub rury, albo zawiera obszary osłabienia, by można go było zginać do wybranego kształtu, takiego jak kształt kołowy.
Jak opisano powyżej jako elementy do utrzymywania kołnierza w wybranym kształcie, takim jak kształt kołowy można stosować drut lub taśmę, którą można owinąć wokół kołnierza, kiedy jest on utworzony w wybranym kształcie. Alternatywnie można zastosować elementy mocujące, takie jak śruby lub jednostronne nity, by utrzymywać wybrany kształt urządzenia.
W jednym z przykładów wykonania urządzenia odcinającego lub kołnierza przeciwogniowego mogą one być utworzone wokół przewodu doprowadzającego wewnątrz ściany lub stropu, albo alternatywnie urządzenie odcinające lub kołnierz przeciwogniowy może być zamocowany przy ścianie lub suficie.
Współpracujący element łączący pomiędzy osłoną a wspornikiem może również być łącznikiem pomiędzy końcami osłony złożonego korpusu, by utrzymywać osłonę w wybranym kształcie i służyć
PL 194 823 B1 jako wspornik. Dzięki temu wspornik zarówno utrzymuje wybrany kształt kołnierza przeciwogniowego, jak i działa jako wspornik montażowy.
Elementem związanym z osłoną i przeznaczonym do przytrzymywania pęczniejącego materiału wewnątrz osłony może być klej. Alternatywnie można w tym celu zastosować wiele klapek połączonych z osłoną, które odchodzą na zewnątrz i wchodzą w materiał pęczniejący.
Elementy do utrzymywania wybranego kształtu kołnierza mogą obejmować łącznik posiadający wiele kołków przeznaczonych do współdziałania z otworami na osłonie po obu stronach złącza w osłonie, przez co utrzymywany jest wybrany kształt kołnierza.
Urządzenie odcinające może zawierać wiele współpracujących elementów łączących na wsporniku i osłonie, tak, że wspornik jest przytrzymywany na osłonie.
Urządzenie odcinające może być utworzone przez stos złożony z więcej niż jednego urządzenia odcinającego przedstawionego powyżej.
Ciągła taśma zawierająca osłonę i zamocowany do niej ciągły giętki materiał pęczniejący ma na całej swej długości rozmieszczone w odstępach punkty do jej rozdzielania tak, że taśmę można ciąć na wybraną długość i odciętą część owijać wokół przewodu doprowadzającego, takiego jak rura lub korytko kablowe, by utworzyć kołnierz przeciwogniowy. Osłona może być wystarczająco giętka, by możliwe było nadawanie jej wybranego kształtu, albo też osłona może mieć poprzeczne linie osłabienia w odstępach na swej długości, tak, że może być zwijana w wybrany kształt kołnierza przeciwogniowego.
Poprzeczne punkty osłabienia można utworzyć przez wiele perforacji poprzecznych względem długości taśmy, albo alternatywnie można utworzyć przez zmniejszenie grubości materiału w poprzecznych liniach.
Takie poprzeczne linie osłabienia mogą również tworzyć obszary, w których taśmę materiału można odciąć, by utworzyć oddzielne odcinki na kołnierz przeciwogniowy z możliwością zginania tej taśmy lub owijania w celu utworzenia wybranego kształtu kołnierza przeciwogniowego.
W jednym korzystnym przykładzie wykonania osłona może być złożona z sekcji przedniej i dwóch sekcji bocznych, które mają utworzyć korpus zasadniczo w kształcie litery U. Płytki odginane od osłony mogą być usytuowane na sekcji czołowej osłony lub na jednej z sekcji bocznych.
Alternatywnie osłona może tylko zapewniać podparcie dla materiału pęczniejącego lub może tworzyć podłoże i jedną krawędź.
Opisane powyżej języki mogą pomagać w utrzymywaniu pęczniejącego materiału wewnątrz osłony i pomagają w zgniataniu rury, kiedy materiał pęczniejący rozszerza się, albo w przenoszeniu ciepła do rury, co wspomaga zmiękczaniu rury.
W przykładzie realizacji mogą być przewidziane wsporniki do mocowania kołnierza przeciwogniowego do ściany lub stropu.
Wsporniki mogą być przeznaczone do zaciskowego zamocowania na osłonie, tak, że są z nią złączone.
W innym korzystnym przykładzie realizacji wynalazku może być przewidziane wiele współdziałających części łączących na wspornikach i kołnierzu, tak, że wspornik może być przytrzymywany na kołnierzu. W jednej postaci wykonania takie współpracujące połączenie może być utworzone przez wiele szczelin utworzonych w osłonie i wiele kołków na wspornikach. Alternatywnie kołki mogą być utworzone na osłonie, a szczeliny na wspornikach.
Ponadto mogą być przewidziane elementy do utrzymywania wybranego kształtu, takiego jak kształt kołowy, ciągłej taśmy materiału. Elementy takie mogą być utworzone z drutu lub innego materiału wstęgowego przeznaczonego do owinięcia wokół osłony i połączenia razem, by utworzyć wybrany kształt kołnierza przeciwogniowego.
Alternatywnie łączenie ciągłej taśmy w wybrany kształt można realizować za pomocą wsporników montowanych przez współpracujące części łączące na obu końcach taśmy zwiniętej w wybranym kształcie, tak, że wspornik taki działa zarówno jako wspornik montażowy jak i jako element utrzymujący wybrany kształt. W takim przykładzie realizacji wspornik może zawierać, co najmniej dwie pary współpracujących łączących elementów chwytających, tak, że osłona może być uchwycona po obu stronach złącza.
Według wynalazku, mając ciągłą taśmę materiału przeznaczonego na kołnierz przeciwogniowy, można oderwać lub oddzielić wybraną jej długość i następnie owinąć wokół przewodu doprowadzającego, takiego jak korytko kablowe lub rura. Trzeba zatem dostarczyć tylko pewną długość materiału na miejsce i odciąć potrzebny kawałek materiału.
PL 194 823 B1
Ciągłą taśmę według wynalazku można transportować w specjalnym opakowaniu, które ma prostopadłościenną skrzynkę mieszczącą zwój materiału taśmowego. Skrzynka ta ma dwie przeciwległe strony i dwie pary przeciwległych krawędzi. W pierwszej krawędzi tej prostopadłościennej skrzynki jest wykonana szczelina, poprzez którą można wyciągać materiał, a na opakowaniu lub przy pierwszej krawędzi usytuowane są znaki umożliwiające odmierzenie wybranej długości.
Dzięki zastosowaniu takiego opakowania ciągłą taśmę, taką jak ciągła taśma materiału przeznaczonego na kołnierz przeciwogniowy, można przechowywać w opakowaniu i wyciągać tylko potrzebną długość, a następnie oderwać ją lub oddzielić innymi środkami, by otrzymać taśmę z materiału, z której można uformować w kołnierz przeciwogniowy.
Opakowanie takie może również zawierać szufladę lub inny pojemnik, służący do przechowywania wsporników lub innych elementów do utrzymywania kołnierza przeciwogniowego w kształcie kołowym.
Opakowanie może również mieć w środku oś tak, że zwój materiału taśmowego jest wsparty podczas rozwijania, albo alternatywnie kształt wnętrza opakowania może pomagać w utrzymywaniu materiału taśmowego zasadniczo w postaci zwiniętej.
W jednej z powierzchni czołowych może być wykonana szczelina, tak, że użytkownik widzi taśmę wewnątrz osłony i orientuje się, jaka długość taśmy jeszcze pozostała.
W dalszej postaci przedmiotem wynalazku jest materiał pęczniejący do urządzenia odcinającego, zawierający wiele pustych przestrzeni, tak, że taśmie materiału można nadać zasadniczo kołowy kształt ze ściskaniem tego materiału, które jest umożliwiane przez te puste przestrzenie, aby jego obwód wewnętrzny był mniejszy niż obwód zewnętrzny.
Korzystnie materiał pęczniejący ma materiał podłoża, którym jest włóknina przedzielona poprzecznie w odstępach, by utworzyć linie osłabienia do cięcia taśmy na żądaną długość.
Ponadto przedmiotem wynalazku jest również urządzenie odcinające, zawierające stos złożony z dwóch lub więcej kołnierzy przeciwogniowych. Dzięki takiej konstrukcji można uzyskać szybsze odcięcie lub silniejsze odcięcie przewodu doprowadzającego, takiego jak rura.
Korzystny przykład realizacji wynalazku został pokazany na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia opakowanie ciągłej taśmy materiału na kołnierz przeciwogniowy; fig. 2 przedstawia kołnierz przeciwogniowy wykonany w kształcie kołowym przy użyciu ciągłej taśmy według przedmiotowego wynalazku; fig. 3 przedstawia korzystny przykład wykonania taśmy materiału osłony według jednego przykładu realizacji wynalazku; fig. 4 przedstawia część ciągłej taśmy materiału na kołnierz przeciwogniowy; fig. 5 przedstawia inną stronę ciągłej taśmy pokazanej na fig. 4; fig. 6 przedstawia jeden widok wspornika kołnierza według wynalazku; fig. 7 przedstawia dalszy widok wspornika pokazanego na fig. 6; fig. 8 przedstawia przykład kołnierza przeciwogniowego według wynalazku z zastosowaniem dwóch kołnierzy przeciwogniowych do rur o większej średnicy; fig. 9 przedstawia przykład realizacji podobny do pokazanego na fig. 8 z zastosowaniem dwóch kołnierzy przeciwogniowych do rur o większej średnicy, ale z innymi elementami do przytrzymywania kołnierzy; fig. 10 przedstawia przykład realizacji podobny do pokazanego na fig. 8 z zastosowaniem dwóch kołnierzy przeciwogniowych do rur o większej średnicy, ale z innymi elementami do przytrzymywania kołnierzy; fig. 11 przedstawia dalszy przykład realizacji urządzenia odcinającego, nadającego się do korytek kablowych; fig. 12 przedstawia jeszcze inny przykład wykonania urządzenia odcinającego do korytek kablowych; fig. 13 przedstawia dalszy przykład wykonania ciągłej taśmy przeznaczonej do tworzenia urządzenia odcinającego, takiego jak kołnierze przeciwogniowe do rur o mniejszych średnicach; fig. 14 przedstawia urządzenie odcinające, takie jak kołnierz przeciwogniowy do rur o mniejszych średnicach wykonany z taśmy z fig. 13; fig. 15 przedstawia stos złożony z dwóch urządzeń odcinających z fig. 14; fig. 16 przedstawia alternatywny przykład realizacji urządzenia odcinającego według przedmiotowego wynalazku; fig. 17 przedstawia alternatywny przykład urządzenia odcinającego według przedmiotowego wynalazku; fig. 18 przedstawia alternatywny przykład wykonania wspornika do stosowania z kołnierzem przeciwogniowym z fig. 16; fig. 19 przedstawia alternatywny przykład wykonania kołnierza przeciwogniowego według przedmiotowego wynalazku; fig. 20 przedstawia wspornik nadający się do zamocowania kołnierza przeciwogniowego z fig. 19; fig. 21 przedstawia alternatywny widok wspornika z fig. 20; fig. 22 przedstawia część ciągłej taśmy materiału na kołnierz przeciwogniowy z fig. 16, a fig. 23 przedstawia alternatywny przykład wykonania materiału taśmowego dla urządzenia odcinającego, nadającego się do wykonania kołnierza przeciwogniowego z fig. 19.
Urządzenie odcinające zawiera wybrany odcinek złożonego korpusu nadającego się do nadawania mu kształtu pasującego wokół przewodu, przy czym ten złożony korpus ma giętką osłonę i ciągły
PL 194 823 B1 korpus z pęczniejącego materiału umieszczonego w tej osłonie, a ponadto złożony korpus zawiera związane z osłoną elementy do zamocowania pęczniejącego materiału wewnątrz osłony i elementy do utrzymywania kołnierza w wybranym kształcie wokół przewodu.
Urządzenie odcinające zawiera wybrany odcinek złożonego korpusu nadającego się do nadawania mu kształtu pasującego wokół przewodu, przy czym ten złożony korpus ma giętką osłonę i ciągły korpus z pęczniejącego materiału umieszczonego w tej osłonie, a ponadto złożony korpus zawiera związane z osłoną elementy do zamykania pęczniejącego materiału wewnątrz osłony i elementy do utrzymywania kołnierza w wybranym kształcie wokół przewodu.
Urządzenie odcinające zawiera wybrany odcinek złożonego korpusu nadającego się do nadawania mu kształtu pasującego wokół przewodu, który ma być zabezpieczany, przy czym ten złożony korpus ma giętką osłonę i ciągły korpus z pęczniejącego materiału umieszczonego w tej osłonie, a ponadto złożony korpus zawiera połączone z osłoną elementy do zamykania pęczniejącego materiału wewnątrz osłony i elementy do utrzymywania kołnierza w wybranym kształcie wokół przewodu.
Na fig. 1 pokazano, że opakowanie ciągłej taśmy materiału kołnierza przeciwogniowego ma zasadniczo prostopadłościenną skrzynkę, która korzystnie jest wykonana z tektury i ma przednią ścianę 1 oraz krawędzie 2, 3, 4 i 5. W skrzynce tej umieszczony jest spiralny zwój pęczniejącego materiału kołnierza przeciwogniowego, którego koniec 6 wychodzi ze szczeliny 7 w ścianie 5. Znaki 8 na przedniej ścianie 1 przy krawędzi 5 pokazują długość materiału wyciągniętego ze szczeliny, tak, że znany jest punkt odcięcia.
Szczelina 10 w przedniej ścianie 1 umożliwia użytkownikowi widzenie taśmowego materiału w skrzynce, tak, że można kontrolować pozostającą jeszcze ilość materiału.
W ściance 2 przewidziana jest szuflada 11. Szuflada ta może zawierać wsporniki oraz gwoździe, wkręty i śruby do montowania pierścienia przeciwogniowego. Szuflada ta może być usytuowana swym otworem do góry lub z boku, zależnie od zamierzonego ustawienia opakowania w trakcie używania.
Figury 2-5 przedstawiają przykład wykonania ciągłej taśmy materiału i pierścienia przeciwogniowego wykonanego z taśmy według wynalazku.
Kołnierz przeciwogniowy w zastosowaniu zawiera zasadniczo podłużną taśmę materiału, której nadano kształt kołowy i której kształt jest utrzymywany.
Kołnierz przeciwogniowy ma osłonę 20, która w swym nieuformowanym kształcie jest pokazana na fig. 3. Jak pokazano zwłaszcza na fig. 4 i 5, osłona ta ma zasadniczo kształt litery U posiadającej przednią ściankę 21 i dwie krawędzie 22 i 24. Krawędzie te są nacięte w odstępach, jak to pokazano najlepiej na fig. 3, tak, że kołnierz można zwijać do kształtu kołowego. Od każdej części segmentowanych krawędzi odchodzą klapki 26, które są zaginane na pęczniejący materiał przeciwogniowy 28 wewnątrz osłony 20.
W segmentowanej krawędzi 22 utworzone są na co drugich segmentach otwory 30 i pary łapek 32 w kształcie litery U.
Te łapki 32 w kształcie litery U są zagięte do wewnątrz do wcięcia w pęczniejącym materiale, by przytrzymywać go na miejscu w osłonie.
Krawędź 22 jest mocowana do ściany lub gniazda, a otwory 30 i otwory utworzone przez zagięte do wewnątrz łapki 32, umożliwiają przepływ pewnej ilości pęczniejącego materiału do ściany lub gniazda, by zapewnić szczelność przy podstawie kołnierza.
Na zewnętrznej stronie osłony 20 usytuowane są dwie linie szczelin 34, które współdziałają z kołkami na wspornikach, by osłaniać i łączyć taśmę materiału kołnierza w kołowy kształt.
Jak to najlepiej widać w wykroju taśmy pokazanym na fig. 3, są dwa rzędy linii zagięć po każdej stronie taśmy. Pierwszy rząd linii zagięć 31 jest utworzony dla płytek 33, a drugi rząd linii 29 jest wykorzystywany do zagięcia płytek 35. Dzięki takiemu rozmieszczeniu ciągłej taśmy, później podczas zginania taśmy w kształt kołowy o dowolnej średnicy końce płytek 35 z szerszą częścią oddaloną od powierzchni 21 będą umieszczone niżej niż płytki 33 i będą przechodziły pod płytkami 33.
Wsporniki pokazano bardziej szczegółowo na fig. 6 i 7.
Każdy wspornik ma część poziomą 40 zawierającą otwór 42, tak, że wspornik jest montowany do ściany lub gniazda, oraz pionową korpusową część 44 i górny język 46. Kołki 48 są odgięte od pionowej części 44 i zagięte do wewnątrz oraz umieszczone podczas zamocowania w szczelinach 34 wykonanych w osłonie, by montować wspornik do osłony.
Jak omówiono wcześniej, kołki 48 mogą również służyć do przytrzymywania kołnierza w kształcie kołowym przez umieszczenie ich w szczelinach 34 na dowolnej stronie połączenia.
PL 194 823 B1
Pary szczelin mogą być przewidziane na każdym segmencie osłony, tak, że mogą być kompensowane różnice wymaganej średnicy.
Linie poprzecznego osłabienia 25 mogą być przewidziane w odstępach wzdłuż długości osłony tak, że osłona może być cięta lub inaczej oddzielana, na przykład przez łamanie w wybranych miejscach.
Linie osłabienia 27 mogą być również przewidziane w materiale pęczniejącym, by umożliwić odrywanie go na wybranej długości.
Figura 8 przedstawia przykład realizacji kołnierza przeciwogniowego według wynalazku, który wykorzystuje dwie ciągłe taśmy według wynalazku, ukształtowane w części kołowe, by przebiegały wokół rur o większej średnicy. Rura 50 może mieć średnicę większą niż 100 mm i ma pierwszą taśmę 52 oraz drugą taśmę 54 owinięte wokół niej i ułożone w stos jedna nad drugą. Podwójnej długości wsporniki 56 z ustalającymi kołkami 58. które wchodzą we wgłębienia 60 w obu kołnierzach, mogą być przewidziane w celu zapewnienia, że kołnierz przeciwogniowy jest utrzymywany na miejscu. Alternatywnie kołki 58 mogą być umieszczone tylko w górnej części wspornika, która wchodzi w górny kołnierz 54, tak, że tylko górny kołnierz jest zasadniczo przytrzymywany.
Figura 9 przedstawia przykład realizacji podobny do pokazanego na fig. 8, ale w tym przypadku montaż drugiego kołnierza jest inny. W tym przykładzie wykonania pierwszy kołnierz 54 ma nadany wybrany kształt i posiada wsporniki 56 do utrzymywania kołnierza w tym kształcie. Drugi kołnierz 61 jest następnie formowany i utrzymywany w swym kształcie przez wsporniki 62, które mają ustalające kołki 64 podobnie jak wspornik 56. Wspornik 62 ma przedłużenie 66, które przebiega nad wspornikiem 56 i jest mocowane do wspornika 56 za pomocą elementu mocującego, takiego jak jednostronnie zaciskany nit 68.
Figura 10 przedstawia przykład wykonania podobny do pokazanego na fig. 8, ale w tym przypadku mocowanie drugiego kołnierza jest znów inne. W tym przykładzie wykonania pierwszy kołnierz 54 jest uformowany w wybranym kształcie i ma wsporniki 56 do trzymania kołnierza w tym kształcie. Następnie drugi kołnierz 61 jest formowany i utrzymywany w swym kształcie w podobny sposób jak wspornik 56, przez wsporniki 70, które mają ustalające kołki 72. Wspornik 70 ma przedłużenie 74, które ma również ustalające kołki 76, przy czym przedłużenie 74 wspornika 70 przechodzi nad pierwszym kołnierzem 54 nie w obszarze wspornika 56, tak, że kołki 76 mogą być umieszczone we wgłębieniach 70, by przytrzymywać oba te kołnierze razem.
Można zauważyć, że wynalazek nie ogranicza się do zastosowania jednego kołnierza przeciwogniowego lub dwóch ułożonych razem w stos, ale obejmuje również stosowanie wielokrotnego stosu urządzeń odcinających według wynalazku.
Figura 10 pokazuje kablowe korytko 80 przechodzące przez ścianę 81. Powyżej i poniżej korytka kablowego umieszczone są przeciwogniowe urządzenia odcinające 82 i 84 według wynalazku, trzymane razem przez wsporniki 86 przy każdym końcu.
Figura 12 pokazuje korytko kablowe 90 przechodzące przez ścianę 91. W tym przykładzie wykonania urządzenie odcinające 92 według wynalazku ma nadany podłużny kształt z zaokrąglonymi końcami wokół kablowego korytka 90. Wsporniki 93 służą do przytrzymywania urządzenia odcinającego 92 przy ścianie 91.
Figura 13 przedstawia dalszy przykład realizacji ciągłej taśmy przeznaczonej do tworzenia urządzenia odcinającego, takiego jak kołnierz przeciwogniowy, w przypadku rur o mniejszej średnicy.
Ciągła taśma 100 jest utworzona z perforowanej taśmy metalowej 101 i taśmy 102 pęczniejącego materiału przymocowanej po jednej stronie klejem. Taśma 101 ma odstające w odstępach w bok klapki 103. Taśmę tę można ciąć na wybraną długość, przy czym pęczniejący materiał 102 tnie się krócej, aby taśma metalowa mogła być łączona na zakładkę, tak, że można ją mocować w wybranym kształcie, np. kołowym, jak pokazano na fig. 14, przy użyciu elementów mocujących 105, takich jak jednostronne nity lub śruby.
Po nadaniu urządzeniu odcinającemu wybranego kształtu klapki 103 można zagiąć, by utworzyć wsporniki 104 umożliwiające zamocowanie takiego urządzenia odcinającego wokół rury i do podporowej powierzchni.
Jeżeli potrzebne jest przeciwogniowe, szybsze odcięcie lub silniejsze odcięcie przewodu doprowadzającego, to można ułożyć w stos razem dwa lub więcej urządzeń odcinających, jak pokazano na fig. 4 i na fig. 15. W tym przykładzie wykonania klapki 103 górnego urządzenia odcinającego 107 zostały zagięte do dołu, by umożliwić przymocowanie górnego urządzenia odcinającego 107 do dolnego urządzenia odcinającego 108 przez zastosowanie elementów mocujących 109, takich jak jednostronne nity lub śruby. Klapki 103 na dolnym urządzeniu odcinającym 108 zostały odgięte w celu
PL 194 823 B1 utworzenia wsporników 104, by umożliwić przymocowanie stosu urządzeń odcinających do powierzchni podporowej.
Figury 16, 17, 19 i 22 przedstawiają alternatywny przykład wykonania przeciwogniowego urządzenia odcinającego według wynalazku w postaci ciągłej taśmy, które to urządzenie wykorzystuje ciągłą taśmę i wspornik odpowiedni do przytrzymywania tego urządzenia odcinającego. Ciągła taśma zawiera pęczniejący materiał 120 przymocowany do metalowego podłoża 121 za pomocą kleju. Podłoże 121 ma poprzeczne linie 122 perforacji w regularnych odstępach. Ciągła taśma materiału urządzenia odcinającego może być odcinana na wybraną długość przez cięcie poprzez materiał pęczniejący przy poprzecznej linii 122 osłabienia, a następnie zaginanie podłoża 121 wzdłuż poprzecznej linii osłabienia, by oddzielić żądany odcinek. Z wybranego odcinka materiału można następnie utworzyć kształt kołowy, jak pokazano na fig. 16.
Podłoże 121 ma pomiędzy każdą linią osłabienia 122 parę wzniesionych części 123 tworzących pod spodem szczelinę 124. Alternatywne części pomiędzy poprzecznymi liniami osłabienia mają boczne płaty 125, które przebiegają przynajmniej częściowo po bokach pęczniejącego materiału 120.
Pierścień z pęczniejącego materiału, ukształtowany jak pokazano na fig. 12, można połączyć w złączu 127 za pomocą wspornika pokazanego na fig. 17. Wspornik 130 mocuje się do pierścienia z taśmy tak, że kołki 131 wchodzą w odpowiednie szczeliny 124 po obu stronach złącza, by wspornik montażowy przytrzymywał taśmę na miejscu. Wspornik 130 zawiera stopkę 133 z otworem 134, tak, że ukształtowany pierścień przeciwogniowy można przymocować do powierzchni podporowej.
Tam, gdzie połączenie materiału w pierścieniu przeciwogniowym nie jest konieczne, można stosować wspornik pokazany na fig. 18. Ten wspornik 140 ma dwa kołki 141 usytuowane w odstępie od siebie i przeznaczone do wprowadzenia w odpowiednie szczeliny 124 w materiale taśmy.
Należy zauważyć, że materiał taśmowy z fig. 22 można stosować dowolną stroną zwrócony do góry, ponieważ szczeliny są ciągłe pod wzniesionymi częściami 123.
Figury 19, 20, 21 i 23 przedstawiają jeszcze inny przykład realizacji kołnierza przeciwogniowego wykonanego z ciągłej taśmy oraz wsporników do mocowania pierścienia przeciwogniowego.
Ciągła taśma pokazana na fig. 23 zawiera pęczniejący materiał 150 z metalowym podłożem 151, które ma poprzeczne linie perforacji 152, rozmieszczone w regularnych odstępach na swej długości. Ta ciągła taśma może być zginana w celu utworzenia żądanego kształtu wokół przewodu doprowadzającego, przy czym zginanie przeprowadza się wzdłuż poprzecznych linii perforacji 152, a ponadto te poprzeczne linie perforacji tworzą obszar, w którym materiał taśmy można ciąć na żądaną długość.
Ciągła taśma materiału ma jeden rząd wzniesionych części 154, pod którymi utworzone są szczeliny 155. Jedna wzniesiona część jest przewidziana na każdym segmencie pomiędzy poprzecznymi liniami 152 perforacji.
Jak pokazano na fig. 19, wybrana długość ciągłego materiału została odcięta tak, by pasowała wokół cylindrycznej rury i została połączona przez zamocowanie wspornika 160 po obu stronach złącza 161. Każdy wspornik 160 ma pionową część 162, odchodzącą od tej pionowej części stopkę 163 z otworem 164, jak również górną półkę 165. Na pionowej części 162 usytuowana jest para kołków 166. Kołki te mają takie wymiary i są usytuowane tak, by pasowały do wnętrza sąsiednich szczelin 155. Te sąsiednie szczeliny 155 mogą być usytuowane po obu stronach złącza, takiego jak złącze 161, albo też sąsiednie szczeliny są usytuowane w innych częściach wokół obwodu utworzonego kołnierza przeciwogniowego, pokazanego na fig. 19.
Można zastosować dowolną żądaną liczbę wsporników 160 zależnie od wielkości kołnierza.
Materiał pęczniejący, użyty w różnych przykładach wykonania urządzenia odcinającego według przedmiotowego wynalazku, może mieć dowolny odpowiedni skład zapewniający wystarczającą giętkość materiału, by można go owinąć wokół okręgu według potrzeb. Należy zauważyć, że materiał pęczniejący w płaskiej taśmie ma taką samą długość jak osłona, ale kiedy z taśmy tej kształtuje się pierścieniowe urządzenie odcinające, wówczas musi być on krótszy, zwłaszcza po stronie wewnętrznej.
W jednej postaci pęczniejący materiał przeciwogniowy 28, jak pokazano na fig. 4, może mieć wiele pustych przestrzeni, by materiał ten był nieco gąbczasty, tak, że można go łatwo giąć i łatwo zmniejszać jego długość w celu uzyskania mniejszej średnicy wewnętrznej przy nadawaniu mu kształtu pierścienia. Materiał pęczniejący może mieć podłoże z włókniny do zamocowania na powierzchni taśmy, przy czym ta włóknina ma w pewnych odstępach osłabienia ułatwiające cięcie takiej nowej taśmy złożonej z osłony i materiału pęczniejącego na żądaną długość.

Claims (20)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Ciągła taśma do formowania kołnierza przeeciA/ogniowego zaopatrzona w elastyczną osłonę mieszczącą elastyczny, przeciwogniowy materiał pęczniejący pod wpływem wysokiej temperatury, przy czym ta elastyczna osłona ma odchodzące od jej powierzchni brzegowych elementy do zamocowania materiału przeciwogniowego i jest podzielona wzdłużnie na wybrane odcinki zależnie od grubości owijanego dookoła rurociągu lub kabla tak, że te wybrane odcinki są przystosowane do wykonania kołnierza przeciwogniowego wokół określonego przewodu, znamienna tym, że osłona (20) materiału przeciwogniowego (28) ma kształt ciągłej taśmy, na której są wyznaczone w ustalonych odstępach linie poprzecznego osłabienia (25), przy czym linie poprzecznego osłabienia (25) mają kształt linii perforacyjnych wykonanych poprzecznie w stosunku do długości taśmy.
  2. 2. Ciągła taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że materiał przeciwogniowy (28) ma poprzeczne nacięcia i/lub perforacje (27) wyznaczone w odstępach zależnie od wymaganej długości taśmy kołnierza przeciwogniowego.
  3. 3. Ciągła taśma według 1, znamienna t^r^, że materiał przeciwogniowy (28) iess przyklejony do osłony (20).
  4. 4. Ciągła taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że materiał przecćwogniowy (128) jest zamocowany w osłonie (20) za pomocą łapek (32) wykonanych w osłonie i/lub odgiętych od osłony pionowo do góry, a następnie poziomo w kierunku do wewnątrz.
  5. 5. Ciągła taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że od powierzchni osłony (120) odchodzą dwie przeciwległe krawędzie boczne (22), (24), odgięte w kształcie litery U w kierunku do góry, a następnie poziomo w kierunku podparcia materiału przeciwogniowego (28) do osłony (20).
  6. 6. Ciągła taśma według zasfoz. 1, tym. że ostona (20) iess wykonana z perforowanej taśmy metalowej (101).
  7. 7. Ciągła taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że osłona (120) ma podkład dla materiału przeciwogniowego, i/lub podkład i jedną krawędź (22), (24).
  8. 8. Ciągła taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że osłona (20) ma ścianę przednią (21) i dwie krawędzie boczne (22), (24) wykonane z wielu płytek, które po wygięciu ciągłej taśmy do wybranego kształtu, takiego jak kształt kołowy zachodzą nad i/lub pod sąsiednie płytki tak, że wewnętrzna strona taśmy ma mniejszy promień niż jej zewnętrzna strona.
  9. 9. Ciągła taśma według zassrz. 8, znamienna tym, że ostona (20) ma dwa rrzędy gięcća ((^S^), (311 pomiędzy ścianą przednią (21) i każdą z krawędzi bocznych (22), (24), rozstawione w odległości zasadniczo równej grubości materiału osłony, przy czym co druga płytka (33) jest zagięta w jednym rzędzie gięcia, a pozostałe płytki (35) są zagięte w drugim rzędzie gięcia.
  10. 10. Οϊ^(31£- taśma według zassic 9, znamienna tym, że irząd gięcća t29)) t311 każdej pyki t33), (35) jest usytuowany pod kątem do kierunku długości taśmy tak, że po owinięciu przewodu taśmą, płytka jest przesunięta pod sąsiednią płytkę po jednej stronie i nad sąsiednią płytkę po drugiej stronie.
  11. 11. Ciągła taśma koonierzowa według z^^si^^. 8, ζι^^ι^ϊ^ι^ι^^ tym. że co najmniej tedna krawędź boczna (22), (24) ma odchodzące języki (26), które są zagięte na materiał przeciwogniowy (28) tak, że są one zasadniczo równoległe do powierzchni czołowej osłony (20), przy czym od każdej płytki (33), (35) po każdej stronie odchodzi jeden język (26).
  12. 12. Ciągła taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że osłona (20), uformowana w kształcie kołnierza przeciwogniowego jest zamocowana do ściany i/lub stropu za pomocą wsporników (40).
  13. 13. Ciągłataśmakołnieczowa według zas^z. 12, znamiennatym, że w^i^c^r^rn^i t40) mająodgięte kołki (48) do zamocowania w osłonie (20).
  14. 14. Ciągła taśma według zastrz. 12, znamienna tym, że wzdłuż osłony (120) ciągłeC taśmy są rozmieszczone szczeliny (34) mieszczące kołki (48) wsporników (40).
  15. 15. Ciągła taśma według 14, znamienna tym, że układ łączenia ma wiele szczelln (34) wykonanych w osłonie (20) i/lub we wspornikach (40) oraz wiele kołków (48) umieszczonych na wspornikach (40) i/lub na osłonie (20).
  16. 16. Ciągła taśma według zastrz. 12, znamienna tym, że uformowana w kształcie kołnierza przeciwogniowego osłona (20) jest zamocowana za pomocą wspornika (70) mającego kołki (48) rozstawione komplementarnie do rozmieszczenia szczelin (34) w osłonie (20).
    PL 194 823 B1
  17. 17. Ciągła taśma kc^łni(^r^^c^\^£3 według zastrz. 16, zi^i^r^i^nnća tym, że ufc^r^rm^\^^n^ w kształcie kołnierza przeciwogniowego osłona (20), jest dookoła zamocowana za pomocą drutu i/lub materiału wstęgowego przystosowanego do owinięcia wokół wybranego kształtu kołnierza przeciwogniowego osłony (20).
  18. 18. Ciągłataśma kołnieezowa wedłuf zas^z. 16, znamienna tym, wspornik (70), (40) do zamocowania ciągłej taśmy ma elementy łączące rozmieszczone komplementarnie z elementami łączącymi na obu końcach taśmy owiniętej w wybranym kształcie tak, że wspornik ten pełni funkcję zarówno jako wspornik montażowy jak i jako element utrzymujący wybrany kształt.
  19. 19. Zastosowanie uuząddenia odcinającceo jako kołnieera przeciwogniowego tw/konanego z cć^c^ł^j taśmy zawierającej osłonę materiału przeciwogniowego jak to zostało opisane w zastrz. 1-18.
  20. 20. Zastosowanie urządzenia odcinającego zawierającego stos dwóch lub więcej kołnierzy przeciwogniowych wykonanych z ciągłej taśmy zawierającej osłonę materiału przeciwogniowego jak to zostało opisane w zastrz. 1-18.
PL351689A 1999-05-07 2000-05-05 Ciągła taśma do formowania kołnierza przeciwogniwego PL194823B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AUPQ0240A AUPQ024099A0 (en) 1999-05-07 1999-05-07 Service shut off device
PCT/AU2000/000407 WO2000068608A1 (en) 1999-05-07 2000-05-05 Service shut off device

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL351689A1 PL351689A1 (en) 2003-06-02
PL194823B1 true PL194823B1 (pl) 2007-07-31

Family

ID=3814447

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL351689A PL194823B1 (pl) 1999-05-07 2000-05-05 Ciągła taśma do formowania kołnierza przeciwogniwego

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6725615B1 (pl)
EP (1) EP1181481B9 (pl)
JP (1) JP2002544749A (pl)
KR (1) KR20020010643A (pl)
CN (1) CN1349600A (pl)
AT (1) ATE421064T1 (pl)
AU (1) AUPQ024099A0 (pl)
CA (1) CA2372925C (pl)
CY (1) CY1109027T1 (pl)
CZ (1) CZ20014019A3 (pl)
DE (1) DE60041398D1 (pl)
DK (1) DK1181481T4 (pl)
ES (1) ES2319852T5 (pl)
HK (1) HK1045359B (pl)
HU (1) HUP0201040A2 (pl)
MY (1) MY126719A (pl)
NO (1) NO20015426L (pl)
NZ (1) NZ515264A (pl)
PL (1) PL194823B1 (pl)
PT (1) PT1181481E (pl)
SK (1) SK16142001A3 (pl)
WO (1) WO2000068608A1 (pl)
ZA (1) ZA200109108B (pl)

Families Citing this family (68)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AUPQ024099A0 (en) 1999-05-07 1999-06-03 Promat Fyreguard Pty Ltd Service shut off device
CA2319876A1 (en) * 2000-09-19 2002-03-19 Michael P. Sakno Block for fire and smoke along a barrier penetrating member
WO2002044603A1 (de) * 2000-11-25 2002-06-06 Pipeline Seal And Insulator, Inc. Vorrichtung zum abdichten eines von einem inneren und einem aüsseren körper begrenzten ringraumes
DE20110973U1 (de) * 2001-07-03 2001-08-23 Zuell Armin Brandschutzmanschette
DE10217174A1 (de) * 2002-04-18 2003-10-30 Hilti Ag Brandschutzmanschette
DE10254086A1 (de) * 2002-11-20 2004-06-03 Hilti Ag Abdichtsystem
US20050150677A1 (en) * 2003-12-06 2005-07-14 Hochstim Adolf R. Fire protection of openings in fire rated barriers around metallic penetrants and cables using only external rigid seals
US20060096207A1 (en) 2004-10-15 2006-05-11 George Spais Collar for increasing T-ratings and performance of firestop systems
NL1028270C2 (nl) * 2005-02-14 2006-08-15 Walraven Holding Bv J Van Brandwerend samenstel voor een leidingdoorvoer.
DE202005018356U1 (de) 2005-11-24 2006-02-09 Promat Gmbh Wand- oder Deckendurchführung
US7596914B2 (en) * 2005-12-15 2009-10-06 Specified Technologies, Inc. Universal firestopping collar assembly
US8191323B2 (en) * 2006-03-16 2012-06-05 Turner Bruce H Cable protection sleeve for building framing
US20070245683A1 (en) * 2006-04-19 2007-10-25 Barry John W Multipurpose apparatus for mounting objects and repairing drywall
US20070256384A1 (en) * 2006-04-19 2007-11-08 Barry John W Multipurpose apparatus for mounting objects and repairing drywall
US8029345B2 (en) * 2006-09-29 2011-10-04 Unico, Inc. Fire stop outlet for small duct, high velocity air distribution systems
DE102009001961A1 (de) * 2009-03-30 2010-10-14 Hilti Aktiengesellschaft Verfahren zur Befestigung eines bandförmigen Abdichtmittels an einem Bauteil
NL2004318C2 (en) 2010-03-01 2011-09-05 Walraven Holding Bv J Van FIRESTOP COLLAR.
US8769882B2 (en) * 2010-06-07 2014-07-08 Hardwire, Llc Protection system for structural members such as cables
US8230659B2 (en) * 2010-06-25 2012-07-31 Lanotek Products Inc. Intumescent fire door edge system
CN102182873B (zh) * 2011-03-22 2013-01-16 广东联塑科技实业有限公司 一种新型阻火圈芯体填充方法和装置
DE102011006211A1 (de) 2011-03-28 2012-10-04 Hilti Aktiengesellschaft Brandschutzmanschette
DE102011006201A1 (de) * 2011-03-28 2012-10-04 Hilti Aktiengesellschaft Halter für eine Brandschutzmanschette
CA2786194C (en) 2011-09-16 2019-01-15 Hilti Aktiengesellschaft Fire-prevention sleeve, use of the fire-prevention sleeve, method for installing a fire-prevention sleeve, and ceiling passage
CA2786202C (en) 2011-09-20 2019-06-11 Hilti Aktiengesellschaft Firestop collar
DE102011084057A1 (de) * 2011-10-05 2013-04-11 Hilti Aktiengesellschaft Halter für eine Brandschutzmanschette und Verwendung dieses Halters
DE102011085351A1 (de) 2011-10-27 2013-05-02 Hilti Aktiengesellschaft Brandschutzmanschette
DE102011089531A1 (de) * 2011-12-22 2013-06-27 Hilti Aktiengesellschaft Brandschutzmanschette
DE102012216562C5 (de) * 2012-03-30 2018-12-06 Doyma Gmbh & Co. Brandschutzsystem bei Übergang auf Kunststoffrohr, und Verwendung einer Brandschutzvorrichtung
CA2820277C (en) 2012-07-03 2020-06-09 Hilti Aktiengesellschaft Fire protection sleeve
US8952274B2 (en) 2012-07-10 2015-02-10 Thomas & Betts International, Inc. Sleeve for protecting wire or cable
DE102012218540A1 (de) * 2012-10-11 2014-06-12 Hilti Aktiengesellschaft Brandschutzmanschette
US9482399B2 (en) * 2013-03-15 2016-11-01 Vkr Holding A/S Light tube kit for skylight
CN103515862A (zh) * 2013-09-30 2014-01-15 无锡市神力通信工程有限公司 线缆的辅助布置架
EP2881638A1 (de) 2013-12-09 2015-06-10 HILTI Aktiengesellschaft Vorrichtung zur Durchführung von Rohren oder Kabeln durch eine Gebäudeföffnung
US9853267B2 (en) 2014-02-03 2017-12-26 Ursatech Ltd. Intumescent battery housing
US9089726B1 (en) * 2014-05-16 2015-07-28 Pyrophobic Systems, Ltd. Passthrough firestops
NL2013206B1 (en) * 2014-07-17 2016-05-19 Walraven Holding Bv J Van Fire stop sleeve.
US9803845B2 (en) 2014-11-26 2017-10-31 Ursatech Ltd. Downlight firestop
US9797563B2 (en) 2014-11-26 2017-10-24 Ursatech Ltd. Downlight firestop
US10704751B2 (en) 2014-11-26 2020-07-07 Ursatech Ltd. Downlight firestop
EP3088783A1 (de) 2015-04-27 2016-11-02 Hilti Aktiengesellschaft Brandschutzmanschette
EP3088784A1 (de) * 2015-04-27 2016-11-02 Hilti Aktiengesellschaft Brandschutzmanschette
US10323856B2 (en) 2015-05-22 2019-06-18 Superposed Associates Llc Passive ductwork intumescent fire damper
DK3660374T3 (da) * 2015-06-19 2022-10-03 Rockwool As Intumescerende brandmanchet, rulle med adskillige intumescerende brandmanchetter og fremgangsmåde til montering af en intumescerende brandmanchet
EP3232105A1 (de) * 2016-04-12 2017-10-18 HILTI Aktiengesellschaft Verfahren zum herstellen einer baugruppe für eine leitungsdurchführung, baugruppe sowie verfahren zur herstellung einer leitungsdurchführung
KR101668347B1 (ko) * 2016-05-31 2016-10-21 주식회사 광운기술 케이블 트레이의 화재 보호용 돌기형 내화구조체
KR101668351B1 (ko) * 2016-05-31 2016-10-21 주식회사 광운기술 전선 배관 및 케이블의 화재 보호용 돌기형 내화구조체
US10363443B2 (en) 2016-06-30 2019-07-30 Superposed Associates Llc Passive ductwork intumescent fire damper
CN107816599A (zh) * 2016-09-14 2018-03-20 徐浩然 一种住宅建筑阻燃防火型排水管道连接件
DE102016119555A1 (de) * 2016-10-13 2018-04-19 Kolektor Missel Insulations Gmbh Brandschutz-Manschette
AU2018246335B2 (en) * 2017-03-31 2023-11-02 Etex Building Performance Gmbh Fire-protection collar
AU2018246334B2 (en) * 2017-03-31 2023-10-19 Etex Building Performance Gmbh Fire-protection collar
AT519564B1 (de) * 2017-08-23 2018-08-15 Ing Mag Uta Kamleithner Brandschutzeinrichtung
SE540912E (en) * 2017-09-12 2020-11-05 Roxtec Ab Extension frame
JP6853775B2 (ja) 2017-12-21 2021-03-31 住友林業株式会社 貫通部用耐火被覆材
JP6853776B2 (ja) * 2017-12-21 2021-03-31 住友林業株式会社 貫通部の耐火被覆構造
ES2836445T3 (es) * 2018-05-15 2021-06-25 Oy Fcr Finland Ltd Dispositivo de penetración
IT201800006728A1 (it) * 2018-06-27 2019-12-27 Collare per tubi a doppia parete e procedimento di realizzazione di detto collare per tubi a doppia parete
US11524194B2 (en) * 2018-11-20 2022-12-13 Alvin Crosson Method and apparatus for fire prevention in openings in demising wall
NL2022587B1 (en) 2019-02-15 2020-08-28 Walraven Holding Bv J Van Firestop device including an expandable fold-out collar
JP7284048B2 (ja) * 2019-09-13 2023-05-30 未来工業株式会社 閉塞部材及び貫通孔の閉塞構造
US11794043B2 (en) 2019-12-10 2023-10-24 Ursatech Ltd. Ceiling fixture firestop
CA3164652A1 (en) * 2020-01-23 2021-07-29 Reliance Worldwide Corporation Drop in fire stop assembly
US20230104114A1 (en) * 2020-03-26 2023-04-06 Reliance Worldwide Corporation Fire stop assembly for concrete structures
US11661735B2 (en) * 2020-05-08 2023-05-30 Reliance Worldwide Corporation Fire stop for a passageway
DE102021204139A1 (de) 2021-04-26 2022-10-27 James Hardie Europe Gmbh Rohrmanschette, Brandschutzmanschette mit derartiger Rohrmanschette, Deckendurchführung, Decke mit derartiger Deckendurchführung und Verfahren zur Montage einer Deckendurchführung
WO2023154682A1 (en) * 2022-02-14 2023-08-17 Reliance Worldwide Corporation Drop-in and under-deck firestop devices
EP4293264A1 (de) * 2022-06-14 2023-12-20 Hilti Aktiengesellschaft Endlosmanschette für ein rohr

Family Cites Families (35)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1734554A (en) 1928-01-28 1929-11-05 American Safety Razor Corp Method of making narrow-gauge razor blades
GB1523168A (en) 1975-09-10 1978-08-31 Plas Plugs Ltd Hand grip for a hand knife
FR2435573A1 (fr) 1978-09-08 1980-04-04 Svensson Lennart Linteau destine a supporter la premiere assise du muraillement, d'arcs ou d'arceaux
US4249353A (en) * 1979-02-27 1981-02-10 Crouse-Hinds Company Fire barrier assembly for electrical cable
DE2942333A1 (de) 1979-10-19 1981-04-23 Arno 4450 Lingen Domnick Brandschutzmanschette
US4467577A (en) 1980-05-29 1984-08-28 Minnesota Mining And Manufacturing Company Intumescent fire barrier material laminated with restraining layer
GB2111624A (en) * 1981-12-14 1983-07-06 Mann Mcgowan Fabrications Limi Fire-resistant sleeve
BE898845A (fr) 1984-02-06 1984-08-06 Drim Ltd Element en une composition refractaire intumescente et procede particulier de preparation de cette composition
US4748787A (en) * 1986-07-02 1988-06-07 Harbeke Gerold J Pipe flange fire-proofing kit and process
US4888925A (en) 1987-11-03 1989-12-26 Harbeke Gerold J Fire-retardant fluid coupling assembly and method
GB2216220B (en) 1988-03-03 1992-11-11 Mann Mcgowan Fabrications Ltd Fire damper sleeves
US4894966A (en) * 1988-11-08 1990-01-23 Bailey Paul R Fire stopping apparatus
US4850385A (en) * 1988-11-10 1989-07-25 Harbeke Gerold J Fire stop pipe coupling adaptor
US5005531A (en) * 1989-02-13 1991-04-09 Nelson Thomas E Thermal insulation jacket
GB2233725B (en) * 1989-07-07 1992-11-25 Arthur Peter Hamilton Fire stop collars for combustible pipes
US4951442A (en) * 1989-08-31 1990-08-28 Msp Products, Inc. Method for constructing fire-stop collar assembly
US5174077A (en) 1990-04-24 1992-12-29 The Furukawa Electric Co., Ltd. Fire protecting structure of channel portion of plastic piping in a fire partition
DE9014617U1 (pl) 1990-10-22 1991-11-21 Siemens Ag, 8000 Muenchen, De
US5103609A (en) 1990-11-15 1992-04-14 Minnesota Mining & Manufacturing Company Intumescable fire stop device
US5155957A (en) * 1991-01-14 1992-10-20 National Improvement Company, Inc. Fire safety device
US5498466A (en) * 1993-03-12 1996-03-12 International Protective Coatings Corp. Intumescent composite
DE4325757A1 (de) 1993-07-31 1995-02-02 Gruenau Gmbh Chem Fab Rohrschott mit einem um ein Rohr biegbaren Blechmantel
GB9319137D0 (en) * 1993-09-15 1993-11-03 Dufaylite Dev Ltd Fire seal
GB2281858A (en) 1993-09-21 1995-03-22 Nicholls & Clarke Limited Grab-rail
US5452551A (en) * 1994-01-05 1995-09-26 Minnesota Mining And Manufacturing Company Tiered firestop assembly
DE4411220A1 (de) * 1994-03-31 1995-10-05 Hilti Ag Rohrmanschette
CH689023A5 (de) 1994-08-24 1998-07-31 Geberit Technik Ag Brandmanschette.
GB9515858D0 (en) * 1995-08-02 1995-10-04 Hoffman William H Apparatus for protecting intumescent material in support means for pipes and cables passing through walls,floors or ceilings
AU718072B2 (en) 1995-12-18 2000-04-06 Promat Australia Pty Ltd Improvements in fire collars
US6029412A (en) * 1997-02-12 2000-02-29 Rectorseal Corp. Intumescent interlocking collar
GB9803931D0 (en) * 1998-02-26 1998-04-22 Kovacs Laurence K Intumescent collar
US5887396A (en) * 1998-05-13 1999-03-30 Minnesota Mining And Manufacturing Company Intumescable fire stop device having quick fasteners
EP0982522A3 (de) 1998-08-19 2001-05-16 Friatec Aktiengesellschaft Brandschutzvorrichtung
DE29815912U1 (de) 1998-09-04 1999-01-07 Steffens Sandra Vorrichtung zur Abschottung von Kabeln, Leitungen o.ä.
AUPQ024099A0 (en) 1999-05-07 1999-06-03 Promat Fyreguard Pty Ltd Service shut off device

Also Published As

Publication number Publication date
NO20015426D0 (no) 2001-11-06
DK1181481T3 (da) 2009-02-09
CA2372925C (en) 2008-06-03
EP1181481A1 (en) 2002-02-27
SK16142001A3 (sk) 2002-03-05
CA2372925A1 (en) 2000-11-16
ZA200109108B (en) 2002-08-28
HK1045359A1 (en) 2002-11-22
HUP0201040A2 (en) 2002-07-29
AUPQ024099A0 (en) 1999-06-03
NZ515264A (en) 2002-09-27
EP1181481B2 (en) 2013-02-13
EP1181481B1 (en) 2009-01-14
WO2000068608A1 (en) 2000-11-16
EP1181481A4 (en) 2004-10-06
HK1045359B (zh) 2009-07-17
NO20015426L (no) 2002-01-07
ES2319852T5 (es) 2013-04-10
CY1109027T1 (el) 2014-07-02
ES2319852T3 (es) 2009-05-14
KR20020010643A (ko) 2002-02-04
CN1349600A (zh) 2002-05-15
PT1181481E (pt) 2009-03-06
EP1181481B9 (en) 2013-10-23
JP2002544749A (ja) 2002-12-24
ATE421064T1 (de) 2009-01-15
US6725615B1 (en) 2004-04-27
CZ20014019A3 (cs) 2002-03-13
DE60041398D1 (de) 2009-03-05
PL351689A1 (en) 2003-06-02
DK1181481T4 (da) 2013-05-21
MY126719A (en) 2006-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL194823B1 (pl) Ciągła taśma do formowania kołnierza przeciwogniwego
EP2467914B1 (en) Sleeve system and method of using
EP2397738B1 (en) Firestop collar
US5103609A (en) Intumescable fire stop device
RU2699153C2 (ru) Вспучивающаяся противопожарная муфта, рулон из нескольких вспучивающихся противопожарных муфт и способ установки вспучивающейся противопожарной муфты
PL192279B1 (pl) Pęczniejące urządzenie przeciwpożarowe
GB2233725A (en) Fire stop collar for pipe lead-through
US9833646B2 (en) Fire protection cuff
AU2016238643B2 (en) A cable restraint
AU766350B2 (en) Service shut off device
EP2769751B1 (en) Clamping ring of fire protection collar
JP2010085059A (ja) 空調用ダクトの保温装置及び保温方法
IE65194B1 (en) Fire stop collars for combustible pipes
EP1509723A1 (en) Fitting protector
CN117426034A (zh) 用于引导一根或多根电缆和/或管件穿过隔板中的开口的过渡装置