PL192475B1 - Łącznik z mechanizmem zabezpieczającym - Google Patents

Łącznik z mechanizmem zabezpieczającym

Info

Publication number
PL192475B1
PL192475B1 PL354603A PL35460300A PL192475B1 PL 192475 B1 PL192475 B1 PL 192475B1 PL 354603 A PL354603 A PL 354603A PL 35460300 A PL35460300 A PL 35460300A PL 192475 B1 PL192475 B1 PL 192475B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
holder
lever
locking
safety mechanism
Prior art date
Application number
PL354603A
Other languages
English (en)
Other versions
PL354603A1 (pl
Inventor
Anton Semrov
Miran Dolinsek
Original Assignee
Eti Elektroelement Dd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8080998&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL192475(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Eti Elektroelement Dd filed Critical Eti Elektroelement Dd
Publication of PL354603A1 publication Critical patent/PL354603A1/pl
Publication of PL192475B1 publication Critical patent/PL192475B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/10Adaptation for built-in fuses
    • H01H9/104Adaptation for built-in fuses with interlocking mechanism between switch and fuse
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H1/00Contacts
    • H01H1/12Contacts characterised by the manner in which co-operating contacts engage
    • H01H1/14Contacts characterised by the manner in which co-operating contacts engage by abutting
    • H01H1/20Bridging contacts

Landscapes

  • Fuses (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)
  • Cookers (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Control Of Transmission Device (AREA)

Abstract

1. Lacznik z mechanizmem zabezpieczajacym majacy obudowe, z dzwignia lacznika ulozyskowana przy obudowie i wychylna obrotowo pomiedzy polo- zeniem wlaczajacym i polozeniem wylaczajacym oraz z mechanizmem zabezpieczajacym osadzal- nym rozlacznie w obudowie, majacym obsade obej- mujaca wlasciwy wklad bezpiecznikowy, osadzalna ruchem przechylnym w obudowie i mocowalna no- skiem ryglujacym o zebro obudowy oraz z mechani- zmem blokujacym, sprawdzajacym pozycje mecha- nizmu zabezpieczajacego i zapobiegajacym obroto- wemu przesunieciu dzwigni lacznika w polozenie wlaczajace, gdy mechanizm zabezpieczajacy nie znaj- duje sie we wlasciwej pozycji, znamienny tym, ze mechanizm blokujacy utworzony jest przez wystep (58), usytuowany sztywno na dzwigni lacznika (18), wcho- dzacy w wybranie (60) obsady tylko przy prawidlowo zaczepionej obsadzie (42), a w przeciwnym razie uderzajacy o nosek ryglujacy (52) sasiadujacego konca obsady. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest łącznik z mechanizmem zabezpieczającym mający obudowę, z dźwignią łącznika ułożyskowaną przy obudowie i wychylną obrotowo pomiędzy położeniem włączającym i położeniem wyłączającym oraz z mechanizmem zabezpieczającym osadzalnym rozłącznie w obudowie mającym obsadę obejmującą właściwy wkład bezpiecznikowy, osadzalną ruchem przechylnym w obudowie i mocowalną noskiem ryglującym o żebro obudowy oraz z mechanizmem blokującym, sprawdzającym pozycję mechanizmu zabezpieczającego i zapobiegającym obrotowemu przesunięciu dźwigni łącznika w położenie włączające, gdy mechanizm zabezpieczający nie znajduje się we właściwej pozycji.
Mechanizm zabezpieczający takiego łącznika utworzony jest na przykład przez bezpiecznik topikowy i służy do tego, aby zamknięty za pomocą łącznika obwód prądowy przerwać, gdy natężenie prądu przekroczy dopuszczalną wartość. W znanych łącznikach tego rodzaju, mechanizm zabezpieczający składa się z wkładu bezpiecznikowego wykonanego jako wkładka bezpiecznikowa z elektrycznymi stykami na jej przeciwległych końcach, oraz z odpowiedniej obsady. Przy wymianie bezpiecznika nowy wkład bezpiecznikowy wkłada się w obsadę, a następnie za pomocą obsady osadza się go tak w obudowie łącznika, że elektryczne styki wkładu utrzymywane są zaciskowo pomiędzy stykami obudowy łącznika. Może dochodzić przy tym do wadliwego działania, gdy mechanizm zabezpieczający nie zostanie osadzony prawidłowo w obudowie.
W opisie międzynarodowego zgłoszenia patentowego WO-A 99 18589 przedstawiony jest podobny łącznik, w którym mechanizm blokujący służy tylko do tego, aby zapobiegać niezamierzonemu usunięciu jednostki zabezpieczającej. W tym celu, na obsadzie wykonany jest sprężynujący języczek, zazębiający się na występie dźwigni łącznika, a przed usunięciem jednostki zabezpieczającej musi być dociśnięty śrubokrętem. Porównywalny mechanizm blokujący przestawia również opis WO-A-99 28 936.
Natomiast polski opis PL 183078 różni się od łącznika według wynalazku tym, że jednostka zabezpieczająca, nie jest zahaczana ruchem przechylnym w obudowie, lecz jest osadzana prostoliniowo od góry. Zabezpieczenie mocuje się wówczas przez przyśrubowanie główki bezpiecznikowej. Przy wkręceniu główki bezpiecznikowej, przesuwa się obrotowo dźwignię blokującą. Gdy wykręci się główkę bezpiecznikową, pod działaniem sprężynowym dźwignia blokująca odchyla się z powrotem obrotowo tak, że wchodzi w wręb na dźwigni łącznika i blokuje zamknięcie dźwigni łącznika. Ten mechanizm blokujący ma wprawdzie ten sam cel, jak mechanizm blokujący według wynalazku, ma jednak odmienną konstrukcję. Mechanizm blokujący z opisu PL 183078 wymaga dużych nakładów konstrukcyjnych, ponieważ wymagany jest ułożyskowany wychylnie obrotowo element konstrukcyjny w postaci dźwigni blokującej.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie tego rodzaju łącznika o większej sprawności działania i uproszczonej konstrukcji mechanizmu blokującego.
Łącznik według wynalazku charakteryzuje się tym, że mechanizm blokujący utworzony jest przez występ, usytuowany sztywno na dźwigni łącznika, wchodzący w wybranie obsady tylko przy prawidłowo zaczepionym występie ryglującym, a w przeciwnym razie uderzający o nosek ryglujący sąsiadującego końca obsady.
Mechanizm zabezpieczający zamocowany jest zaciskowo w obudowie i na jednym końcu poddany jest pośredniemu lub bezpośredniemu działaniu sprężyny, a mechanizm blokujący obejmujący występ i wybranie umieszczony jest na końcu mechanizmu zabezpieczającego przeciwległym do sprężyny.
Mechanizm zabezpieczający utrzymywany jest w obudowie w położeniu prostopadłym względem osi odchylania obrotowego dźwigni łącznika, przy czym dźwignia łącznika w położeniu włączającym znajduje się w pozycji usytuowanej ponad jednym z końców mechanizmu zabezpieczającego, a występ mechanizmu blokującego usytuowany jest na kułaku połączonym sztywno z dźwignią łącznika.
Wkład bezpiecznikowy występu ryglującego zaopatrzony jest w elektrody na swych przeciwległych końcach i utrzymywany zaciskowo pomiędzy blachami stykowymi.
Zadanie według wynalazku zostało rozwiązane za pomocą łącznika, w którym zastosowano mechanizm blokujący, który sprawdza pozycję mechanizmu zabezpieczającego i zapobiega obrotowemu przesunięciu dźwigni łącznika w położenie załączające, jeżeli mechanizm zabezpieczający nie znajduje się we właściwej pozycji.
PL 192 475B1
Jeżeli mechanizm zabezpieczający nie jest osadzony prawidłowo w obudowie to znaczy, że nie znajduje się w przewidzianym położeniu końcowym pomiędzy stykami obudowy łącznika, to mechanizm blokujący uniemożliwia obrotowe przestawienie dźwigni łącznika w położenie włączające. W ten sposób błąd zostaje natychmiast zauważony przez użytkownika tak, że może on poprawić pozycję mechanizmu zabezpieczającego.
Łącznik można więc załączyć tylko wtedy, gdy mechanizm zabezpieczający osadzony jest poprawnie i swymi elektrycznymi stykami przylega poprawnie do odpowiednich przeciwstyków obudowy łącznika. W ten sposób można niezawodnie zapobiec temu, aby ze względu na błędne położenie mechanizmu zabezpieczającego pozostawała jeszcze szczelina iskrowa pomiędzy stykami mechanizmu zabezpieczającego i przeciwstykami, wskutek czego przy zamykaniu łącznika mogłoby dochodzić do tworzenia się iskry. Poza tym zapewnione jest to, że mechanizm zabezpieczający znajduje się w swym prawidłowym położeniu, gdy łącznik zostanie zamknięty, a tym samym po uruchomieniu danego urządzenia elektrycznego nie występują żadne przerwy w dopływie prądu spowodowane błędnym zestykiem mechanizmu zabezpieczającego.
Korzystnie, gdy mechanizm blokujący utworzony jest przez występ umieszczony na dźwigni łącznika, przy czym gdy mechanizm zabezpieczający znajduje się w prawidłowym położeniu, to występ wchodzi w przewidziane w tym celu wybranie w obsadzie mechanizmu zabezpieczającego w przypadku, gdy dźwignia łącznika zostanie przestawiona obrotowo w położenie załączające, natomiast występ ten uderzy o obsadę i uniemożliwi obrotowe przestawienie dźwigni łącznika, gdy mechanizm zabezpieczający osadzony jest wadliwie.
Zamocowanie mechanizmu zabezpieczającego w obudowie łącznika następuje korzystnie za pomocą sprężyny, która napina wstępnie względem elektrody wkładu bezpiecznikowego styk zamocowany ruchomo w obudowie łącznika, a tym samym zapewnia jednocześnie konieczny docisk styków. Wybranie na występ dźwigni łącznika znajduje się wtedy korzystnie na tym końcu mechanizmu zabezpieczającego, który jest przeciwległy względem końca poddanego działania sprężyny tak, że mechanizm zabezpieczający nie może ulec wyboczeniu i po zamknięciu łącznika ponownie powrócić w błędne położenie. Ewentualnie układ może być tak wykonany, że mechanizm zabezpieczający za pomocą występu dźwigni łącznika zostaje przesunięty w prawidłowe położenie.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok łącznika przy otwartej obudowie w stanie otwartym łącznika i z poprawnie osadzonym mechanizmem zabezpieczającym, fig. 2 - łącznik z fig. 1 w stanie zamkniętym, a fig. 3 przedstawia łącznik z fig. 1z błędnie osadzonym mechanizmem zabezpieczającym.
Łącznik posiada obudowę 10 z tworzywa sztucznego elektrycznie izolującego, wykonaną w znany sposób jako obudowa zaciskana na szynie, przy czym w tym celu przy swym brzegu przedstawionym na rysunku jako dolny, ma mechanizm zatrzaskowy 12, do zamocowania na nieuwidocznionej szynie zaciskowej skrzynki bezpiecznikowo-rozdzielczej lub tym podobne. Zaciski kablowe 14 i 16 usytuowane na przeciwległych końcach obudowy 10, służą do zaciskowego mocowania nieuwidocznionych kabli przyłączeniowych, pomiędzy którymi, za pomocą łącznika, można utworzyć elektryczny kontakt lub ten kontakt przerwać.
Dźwignia łącznika 18 jest ułożyskowana obracalnie wokół osi 20 w obudowie 10 i za pomocą kułaka włączającego 22 i przegubowego członu pośredniego 24 działa na mostek stykowy 26, który prowadzony jest przesuwnie pomiędzy żebrami ukształtowanymi w obudowie 10. Zacisk kablowy 14 połączony jest elektrycznie z blachą stykową 28, która tworzy elektryczny styk 30 położony naprzeciwlegle względem mostka stykowego 26. Pośrednia blacha stykowa 32 jest tak utrzymywana w obudowie 10, że jej jeden koniec znajduje się na jednej linii z blachą stykową 28, jednak umieszczony jest w wyraźnym od niej odstępie i usytuowany jest swym elektrycznym stykiem 34 naprzeciw mostka stykowego 26. Mostek stykowy 26, za pomocą sprężyny naciskowej 36, naciskany jest wstępnie w kierunku styków 30 i 34, jednakże w stanie przedstawionym na fig. 1 utrzymywany jest przez człon pośredni 24w pewnym odstępie od styków 30 i 34 tak, że łącznik nie jest jeszcze zamknięty.
Z drugim zaciskiem kablowym 16 połączona jest druga blacha stykowa 38, która razem z pośrednią blachą stykową 32 tworzy osadzenie wciskowe dla mechanizmu 40 zabezpieczającego. Mechanizm 40 zabezpieczający ma obsadę 42 zasadniczo w kształcie litery U, w którą wkład bezpiecznikowy 44 wkładany jest tak, że elektrody 45 i 48 na przeciwległych końcach wkładu bezpiecznikowego są swobodnie dostępne.
Pośrednia blacha stykowa 32 tworzy osadzenie dla obsady 42 oraz przeciwstyk dla elektrody 46 wkładu bezpiecznikowego. Swobodny koniec pośredniej blachy stykowej 32, poprzez sprężynę naci4
PL192 475B1 skową 50, wspiera się o obudowę 10 tak, że pośrednia blacha stykowa dociskana jest mocno do elektrody 46 i dlatego dociska mocno do blachy stykowej 38 elektrodę 48 osadzoną na przeciwległym końcu wkładu bezpiecznikowego 44. Obsada 42, za pomocą lekkiego ruchu przechylnego zostaje osadzona w obudowie 10, a pobliżu styku 48 ma nosek ryglujący 52, który chwyta za żebro 54 obudowy i ustala obsadę 42 w jej położeniu w obudowie 10. Górny koniec obsady 42 tworzy oporę 56 dla swobodnego końca dźwigni łącznika 18.
Przy kułaku włączającym 22, który połączony jest trwale z dźwignią łącznika 18, po stronie zwróconej do mechanizmu 40 zabezpieczającego uformowany jest występ 58. Występowi 58 przyporządkowane jest wybranie 60 umieszczone w przeciwległej mu ścianie zewnętrznej obsady 42. Kułak włączający 22 razem ze sprężyną dociskową 36 tworzą mechanizm z położeniem martwym dla dźwigni łącznika 18. W stanie przedstawionym na fig. 1 dźwignia łącznika 18 została wychylona obrotowo tak daleko na prawo, w kierunku swego położenia zamkniętego, że kułak włączający przekroczył już swój punkt martwy i za pomocą członu pośredniego 24 poddanego działaniu sprężyny naciskowej 36, obracany jest dalej w kierunku położenia zamkniętego.
Na fig. 2 przedstawiony jest stan, w którym dźwignia łącznika 18 została obrócona całkowicie w swoje położenie zamknięte i spoczywa na oporze 56. W tym położeniu mostek stykowy 26 za pomocą sprężyny dociskowej 36 utrzymywany jest w zestyku ze stykami 30 i 34 tak, że zaciski kablowe 14 i 16 połączone są ze sobą elektrycznie za pośrednictwem blach stykowych 28, 32 i 38 oraz wkładu bezpiecznikowego 44. Ponadto z fig. 1 jest widoczne, że związany sztywno z dźwignią łącznika 18 występ 58 spoczywa w wybraniu 60 obsady 42, mechanizmu zabezpieczającego.
Gdy dźwignia łącznika 18 odchylona jest całkowicie w lewo, w położenie otwarte, to przy zmianie bezpiecznika wkład bezpiecznikowy 44 można usunąć z obudowy 10 za pomocą obsady. Po włożeniu do obsady 42 nowego wkładu bezpiecznikowego, osadza się ponownie obsadę, odciągając pośrednią blachę stykową 32 i zaczepiając tę obsadę jej noskiem ryglującym 52za żebro 54 obudowy.
Na fig. 3 łącznik przedstawiony jest w położeniu, w którym obsada 42 została osadzona wadliwie. W tym przypadku występ ryglujący 52 nie zahaczył za żebro 54, lecz wspiera się niestabilnie o koniec żebra 54. Elektroda 48 wkładu bezpiecznikowego 44 tworzy więc szczelinę iskrową z blachą stykową 38. Ponieważ jednak w tym stanie obsada 42 przyjmuje trochę nachylone położenie, więc jej górna krawędź, lewa na fig. 3, znajduje się na drodze ruchu występu 58 dźwigni łącznika 18. Gdy próbuje się obrócić dźwignię łącznika 18 w położenie zamknięte, to występ 58 uderza powyżej wybrania 60 o górny brzeg obsady 42 tak, że dźwigni łącznika 18 nie można dalej obracać a tym samym nie można poruszać mostka stykowego 26 w położenie zamknięte. Dopiero, gdy osadzenie obsady 42 zostanie skorygowane, występ 58 może ponownie wejść do wybrania 60 tak, że łącznik może zostać zamknięty.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Łącznik z mechanizmem zabezpieczającym mający obudowę, z dźwignią łącznika ułożyskowaną przy obudowie i wychylną obrotowo pomiędzy położeniem włączającym i położeniem wyłączającym oraz z mechanizmem zabezpieczającym osadzalnym rozłącznie w obudowie, mającym obsadę obejmującą właściwy wkład bezpiecznikowy, osadzalną ruchem przechylnym w obudowie i mocowalną noskiem ryglującym o żebro obudowy oraz z mechanizmem blokującym, sprawdzającym pozycję mechanizmu zabezpieczającego i zapobiegającym obrotowemu przesunięciu dźwigni łącznika w położenie włączające, gdy mechanizm zabezpieczający nie znajduje się we właściwej pozycji, znamienny tym, że mechanizm blokujący utworzony jest przez występ (58), usytuowany sztywno na dźwigni łącznika (18), wchodzący w wybranie (60) obsady tylko przy prawidłowo zaczepionej obsadzie (42), a w przeciwnym razie uderzający o nosek ryglujący (52) sąsiadującego końca obsady.
  2. 2. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że mechanizm (40) zabezpieczający zamocowany jest zaciskowo w obudowie (10) i na jednym końcu poddany jest pośredniemu lub bezpośredniemu działaniu sprężyny (50), a mechanizm blokujący obejmujący występ (58) i wybranie (60) umieszczony jest na końcu mechanizmu (40) zabezpieczającego przeciwległym do sprężyny (50).
  3. 3. Łącznik według zastrz. 2, znamienny tym, że mechanizm (40) zabezpieczający utrzymywany jest w obudowie (10) w położeniu prostopadłym względem osi odchylania obrotowego dźwigni łącznika (18), przy czym dźwignia łącznika (18) w położeniu włączającym znajduje się w pozycji usyPL 192 475B1 tuowanej ponad jednym z końców mechanizmu (40) zabezpieczającego, a występ (58) mechanizmu blokującego usytuowany jest na kułaku (22) połączonym sztywno z dźwignią łącznika (18).
  4. 4. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkład bezpiecznikowy (44) obsady (42) zaopatrzony jest w elektrody (46, 48) na swych przeciwległych końcach i utrzymywany zaciskowo pomiędzy blachami stykowymi (32, 38).
PL354603A 1999-10-30 2000-10-30 Łącznik z mechanizmem zabezpieczającym PL192475B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29919140U DE29919140U1 (de) 1999-10-30 1999-10-30 Schalter mit Sicherungseinheit
PCT/IB2000/001793 WO2001033592A1 (de) 1999-10-30 2000-10-30 Schalter mit sicherungseinheit

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL354603A1 PL354603A1 (pl) 2004-01-26
PL192475B1 true PL192475B1 (pl) 2006-10-31

Family

ID=8080998

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL354603A PL192475B1 (pl) 1999-10-30 2000-10-30 Łącznik z mechanizmem zabezpieczającym

Country Status (15)

Country Link
EP (1) EP1224677B1 (pl)
CN (1) CN1216389C (pl)
AT (1) ATE257273T1 (pl)
AU (1) AU1543601A (pl)
CZ (1) CZ20021398A3 (pl)
DE (2) DE29919140U1 (pl)
DK (1) DK1224677T3 (pl)
ES (1) ES2211645T3 (pl)
HR (1) HRP20020374A2 (pl)
HU (1) HUP0203858A2 (pl)
IL (2) IL149239A0 (pl)
PL (1) PL192475B1 (pl)
SK (1) SK287388B6 (pl)
WO (1) WO2001033592A1 (pl)
YU (1) YU31802A (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20013044U1 (de) * 2000-07-28 2001-11-29 Eti Elektroelement Dd Sicherungslasttrennschalter
DE10054169B4 (de) * 2000-11-02 2005-04-21 Wöhner GmbH & Co. KG Elektrotechnische Systeme Nockenverbindung für Sicherungsleisten
DE10054170C2 (de) * 2000-11-02 2003-04-17 Woehner Gmbh & Co Kg Sicherungsleiste
DE10247095B4 (de) * 2002-10-09 2004-08-19 Klaus Bruchmann Schaltersicherungsanordnung
US7474194B2 (en) * 2004-09-13 2009-01-06 Cooper Technologies Company Fusible switching disconnect modules and devices
DE102007008051B3 (de) * 2007-02-15 2008-06-19 Geyer Ag Elektrisches Schaltgerät mit einem auswechselbaren Sicherungselement
SI22960A (sl) 2009-01-13 2010-07-30 Eti Elektroelement D.D. Varnostno električno stikalo s talilnim vložkom

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK152157C (da) * 1976-12-10 1988-06-20 Knudsen Nordisk Elect Gruppeafbryder
DE2722279C3 (de) * 1977-05-17 1981-07-23 Christian Geyer GmbH & Co, 8500 Nürnberg Sicherungsschalter
DE2946874A1 (de) * 1979-11-21 1981-05-27 Christian Geyer GmbH & Co, 8500 Nürnberg Schaltersicherung
SI9700256A (sl) * 1997-10-02 1999-06-30 Eti Elektroelement D.D. Električno stikalo za naprave
PL183078B1 (pl) * 1997-12-04 2002-05-31 Legrand Fael Sp Z Oo Rozłącznik bezpiecznikowy
DE29912859U1 (de) * 1999-07-22 1999-10-14 Bruchmann Klaus Schaltsystem mit kombinierter Schalt- und Blockiervorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
PL354603A1 (pl) 2004-01-26
SK5592002A3 (en) 2002-10-08
HRP20020374A2 (en) 2004-02-29
IL149239A0 (en) 2002-11-10
ATE257273T1 (de) 2004-01-15
AU1543601A (en) 2001-05-14
DE50004945D1 (de) 2004-02-05
CN1216389C (zh) 2005-08-24
IL149239A (en) 2006-12-10
HUP0203858A2 (en) 2003-03-28
CN1384969A (zh) 2002-12-11
CZ20021398A3 (cs) 2002-08-14
EP1224677A1 (de) 2002-07-24
DE29919140U1 (de) 1999-12-30
YU31802A (sh) 2004-05-12
EP1224677B1 (de) 2004-01-02
ES2211645T3 (es) 2004-07-16
WO2001033592A1 (de) 2001-05-10
SK287388B6 (sk) 2010-08-09
DK1224677T3 (da) 2004-02-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8389880B2 (en) Keylock device for circuit breaker
US5113043A (en) Circuit breaker safety interlock unit
US5817998A (en) Circuit breaker with handle locking device
CA2222171A1 (en) Snap-on circuit breaker mounting system
KR101078181B1 (ko) 누전차단기
US6998549B1 (en) Interlock assembly and safety switch employing the same
PL192475B1 (pl) Łącznik z mechanizmem zabezpieczającym
JP4057010B2 (ja) 差込型回路遮断器
CA2502808C (en) Terminal support for a circuit breaker trip unit
KR200452188Y1 (ko) 배선용 차단기의 핸들 록 장치
EP1148530A1 (en) Plug-in circuit breaker
CN213124949U (zh) 接线端子连接器
JPH0997555A (ja) 端子台、回路遮断器および電気装置
CN215731522U (zh) 断路器面罩及断路器
CN213124888U (zh) 压线机构及接线端子连接器
CN216528696U (zh) 一种小型断路器的操作机构
JP5580362B2 (ja) 配電機器
JP3761144B2 (ja) バッテリーターミナルの接続構造
EP0036725A1 (en) Improved electrical switch construction
CN217114283U (zh) 断路器电动操作机构的锁定总成
KR100390798B1 (ko) 회로차단기의 투입 잠금 안전장치
US20230245839A1 (en) Disconnect device with interlock mechanism
JPH09204856A (ja) 開閉装置
KR20030046992A (ko) 배선용 차단기 단자와 압착단자의 접속구조
JP3387375B2 (ja) 回路遮断器

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20071030