PL191542B1 - Sposób i urządzenie do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy - Google Patents

Sposób i urządzenie do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy

Info

Publication number
PL191542B1
PL191542B1 PL332887A PL33288799A PL191542B1 PL 191542 B1 PL191542 B1 PL 191542B1 PL 332887 A PL332887 A PL 332887A PL 33288799 A PL33288799 A PL 33288799A PL 191542 B1 PL191542 B1 PL 191542B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
mixing
pasty
pump
zone
delivery
Prior art date
Application number
PL332887A
Other languages
English (en)
Other versions
PL332887A1 (en
Inventor
Hans Richard Weber
Original Assignee
Inotec Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8056667&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL191542(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Inotec Gmbh filed Critical Inotec Gmbh
Publication of PL332887A1 publication Critical patent/PL332887A1/xx
Publication of PL191542B1 publication Critical patent/PL191542B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B28WORKING CEMENT, CLAY, OR STONE
    • B28CPREPARING CLAY; PRODUCING MIXTURES CONTAINING CLAY OR CEMENTITIOUS MATERIAL, e.g. PLASTER
    • B28C5/00Apparatus or methods for producing mixtures of cement with other substances, e.g. slurries, mortars, porous or fibrous compositions
    • B28C5/08Apparatus or methods for producing mixtures of cement with other substances, e.g. slurries, mortars, porous or fibrous compositions using driven mechanical means affecting the mixing
    • B28C5/10Mixing in containers not actuated to effect the mixing
    • B28C5/12Mixing in containers not actuated to effect the mixing with stirrers sweeping through the materials, e.g. with incorporated feeding or discharging means or with oscillating stirrers
    • B28C5/1238Mixing in containers not actuated to effect the mixing with stirrers sweeping through the materials, e.g. with incorporated feeding or discharging means or with oscillating stirrers for materials flowing continuously through the mixing device and with incorporated feeding or discharging devices
    • B28C5/1292Mixing in containers not actuated to effect the mixing with stirrers sweeping through the materials, e.g. with incorporated feeding or discharging means or with oscillating stirrers for materials flowing continuously through the mixing device and with incorporated feeding or discharging devices with rotating stirring and feeding or discharging means fixed on the same axis, e.g. in an inclined container fed at its lower part
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F27/00Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders
    • B01F27/21Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders characterised by their rotating shafts
    • B01F27/2123Shafts with both stirring means and feeding or discharging means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Preparation Of Clay, And Manufacture Of Mixtures Containing Clay Or Cement (AREA)
  • On-Site Construction Work That Accompanies The Preparation And Application Of Concrete (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)

Abstract

1. Sposób przygotowania pastowatych materialów budowlanych, zwlaszcza zaprawy na placach budowy polegajacy na wymieszaniu pastowatej zaprawy z dodatkowa iloscia wody, znamienny tym, ze z magazynowego pojemni- ka (2) pobiera sie pastowaty material budowla- ny o stalej, podstawowej konsystencji i podaje do strefy mieszania (11) pompy (3) do której dodaje sie dodatkowe ilosci wody i calosc mie- sza az do obnizenia lepkosci materialu i otrzy- mania jego zadanej konsystencji, przy czym pobierany, pastowaty material podaje sie wsposób ciagly do mieszajacej pompy (3), w której strefie mieszajacej (11), na pastowaty material rozpyla sie w sposób ciagly zadana ilosc wody pobranej z doprowadzenia (15) i wymieszany material przesyla w sposób ciagly do wyjscia pompy. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy sposobu przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy oraz urządzenia do stosowania tego sposobu.
Fabrycznie prefabrykowane zaprawy (lub inne pastowate substancje) transportuje się z zakładów produkcyjnych za pomocą silosów do zaprawy na plac budowy, gdzie mają być wykorzystane. Ponieważ zakłady produkcyjne mogą jednak wytwarzać zaprawę tylko o jednej standardowej konsystencji, a sposób przetwarzania nie jest znany (na przykład temperatura podłoża, mentalność robotników wykorzystujących zaprawę itd.), na placu budowy trzeba pracować z dostarczoną konsystencją zaprawy. Może powodować to złą jakość tynku. Aby można było wpływać na konsystencję zaprawy, można wprawdzie dodać za pomocą wiadra lub węża dodatkową wodę do pojemnika, ale trzeba potem przeprowadzić męczące mieszanie za pomocą ręcznego mieszalnika. Jeżeli przez nieuwagę doda się zbyt dużo wody, zaprawa nie będzie nadawać się do użytku.
W tym stanie techniki zadaniem wynalazku jest opracowanie sposobu przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zapraw na placu budowy, aby można było polepszyć konsystencję przetwarzanego pastowatego materiału budowlanego, a ponadto należy opracować urządzenie do wykonywania sposobu według wynalazku.
Sposób przygotowania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy według wynalazku polega na wymieszaniu pastowanej zaprawy z dodatkową ilością wody i charakteryzuje się tym, że z magazynowego pojemnika pobiera się pastowaty materiał budowlany o stałej, podstawowej konsystencji i podaje go do strefy mieszania pompy do której dodaje się dodatkowe ilości wody i całość miesza aż do obniżenia lepkości materiału i otrzymania jego zadanej konsystencji, przy czym pobierany, pastowaty materiał podaje się w sposób ciągły do mieszającej pompy mającej strefę mieszającą w której na pastowaty materiał rozpyla się w sposób ciągły zadaną ilość wody pobranej z doprowadzenia wody do tej strefy mieszającej, a następnie wymieszany materiał przesyła w sposób ciągły do wyjścia pompy.
Z wyjścia magazynowego pojemnika korzystnie odprowadza się pastowaty materiał budowlany do strefy tłoczenia z łopatkowymi elementami tłoczącymi zasilającej i mieszającej pompy, a następnie w kolejnej, drugiej strefie mieszającej pompy, za pomocą elementów mieszających, miesza się go zwodą pobieraną z doprowadzenia wody do tej strefy.
Wymieszanie korzystnie przeprowadza się w końcowym odcinku jednej trzeciej całej długości stref tłoczenia i mieszania.
Z drugiej strefy mieszającej, pastowaty materiał korzystnie przesyła się do wyprowadzenia pompy umieszczonego w obudowie cylindra pomiędzy wałem i wewnętrzną powierzchnią rury. Przy zatrzymaniu zasilania i mieszania pompy korzystnie zamyka się dopływ wody do strefy mieszania.
Urządzenie według wynalazku do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy ma zbiornik na pastowaty materiał budowlany o stałej, zadanej konsystencji podstawowej i charakteryzuje się tym, że ma dołączoną do zbiornika tłoczącą imieszającą pompę, która ma doprowadzenie wody dodawanej celem zmniejszenia lepkości pastowatego materiału budowlanego.
Tłocząca i mieszająca pompa korzystnie jest umieszczona pod zbiornikiem i najkorzystniej jest ona wykonana jako rurowa część, która przebiega zasadniczo poziomo.
Tłocząca i mieszająca pompa korzystnie jest usytuowana wewnątrz podstawowych wymiarów zbiornika.
Tłocząca i mieszająca pompa korzystnie ma ułożyskowany w obudowie, napędzany silnikiem wał, na którym umieszczone są tłoczące i mieszające elementy.
Tłocząca i mieszająca pompa w obszarze wyjściowym zbiornika korzystnie ma pierwszą strefę tłoczenia z elementami tłoczącymi oraz dołączoną do niej drugą strefę mieszania z doprowadzeniem wody i elementami mieszającymi.
Strefa mieszania korzystnie jest usytuowana w przybliżeniu w ostatnim jednym trzecim odcinku całej strefy tłoczenia i mieszania.
Elementy mieszające korzystnie są wykonane w kształcie kolców.
Do drugiej strefy mieszania korzystnie dołączona jest trzecia strefa wyprowadzania, w której pastowaty materiał budowlany jest prowadzony w obszarze płaszcza cylindrycznego pomiędzy wałem a wewnętrzną powierzchnią płaszczową rury.
PL 191 542 B1
Doprowadzenie wody do strefy mieszania korzystnie ma urządzenie dozowania wody, zwłaszcza z zaworami iglicowymi.
Urządzenie korzystnie ma układ, który przy zatrzymaniu tłoczącej i mieszającej pompy równocześnie odcina doprowadzanie wody.
Zgodnie ze sposobem według wynalazku, podobnie jak dotychczas pastowate materiały budowlane, zwłaszcza pastowate zaprawy są dostarczane na plac budowy w tej samej postaci, i na miejscu są przerabiane według wynalazku w sposób ciągły na materiały o wymaganej aktualnie konsystencji i lepkości, tak aby można je było natychmiast użyć w miejscu stosowania. Dzięki temu w miejscu stosowania zawsze otrzymuje się zaprawę dobrze wymieszaną o wymaganej lepkości i bez rozwarstwienia z dodana wodą co znacznie poprawia jakość wykonanych prac i zwiększa szybkość wykonania, atym samym obniża koszty wykonania robót. Zgodnie z wynalazkiem na miejscu wykorzystania zaprawy doprowadza się ją do urządzenia mieszającego, w którym przez dodawanie wody w sposób ciągły można regulować konsystencję zaprawy i zapewnić najdokładniejsze dostosowanie jej lepkości do aktualnych potrzeb. W ten sposób zaprawę wytwarzaną ze standardową konsystencją przez późniejsze celowe domieszanie wody można dopasować do konkretnego sposobu wykorzystania, przykładowo do temperatury podłoża zaprawy oraz do mentalności robotników wykorzystujących zaprawę. Za pomocą sposobu i urządzenia według wynalazku na placu budowy, elastycznie i bez dużego nakładu można automatycznie wytwarzać zaprawę o żądanej konsystencji.
Możliwe jest dzięki temu prowadzenie ciągłego procesu przygotowywania pastowatego materiału budowlanego, zwłaszcza zaprawy o żądanej konsystencji.
Zintegrowany zespół pompowania zaprawy ma dodatkowy wtrysk wody z dołączonym dozownikiem wody, aby przez takie późniejsze wprowadzanie wody na placu budowy zapewnić najdokładniejszą logistykę od silosu zaprawy do fasady budynku.
Pastowaty materiał może płynąć do dołu bezpośrednio do pompy tłoczącej i mieszającej, gdzie potem następuje dodatkowe domieszanie wody.
W podłużnej, rurowej części umieszczone są wszystkie agregaty pompy tłocząco-mieszającej. Przy końcu rury przeciwległym względem końca wylotowego znajduje się korzystnie silnik elektryczny.
Dzięki temu, że pompa tłocząco-mieszająca jest usytuowana pod zbiornikiem i nie wychodzi poza jego podstawowe wymiary, unika się przez to uszkodzeń w trakcie transportu oraz zapewnione jest łatwiejsze manipulowanie urządzeniem.
Elementy tłocząco-mieszające można zoptymalizować pod względem zastosowania. W szczególności elementy tłocząco-mieszające mogą mieć wspólny wał, co razem daje prostą konstrukcję.
Strefa mieszania korzystnie jest usytuowana w przybliżeniu w ostatniej jednej trzeciej całkowitej strefy. Elementy mieszające mogą być wykonane w kształcie kolców. Aby można było w ciągłym procesie pompowania doprowadzać niezwykle małe ilości wody, które trzeba domieszać do pastowatej zaprawy wcelu zmienienia jej konsystencji, pompa tłocząco-mieszająca ma przeznaczoną właśnie do tego celu strefę mieszania, do której ze strefy tłoczenia doprowadzana jest zaprawa, której lepkość ma być zmieniona. Kolcowe elementy mieszające zamocowane na wale w ostatniej jednej trzeciej całkowitej strefy złożonej ze strefy tłoczenia i strefy mieszania zapewniają szybkie domieszanie wody do przepływającej zaprawy. Dzięki temu zaprawa o zmienionej konsystencji wypływa z dużą równomiernością z pompy tłocząco-mieszającej i może być później dalej wykorzystywana.
Przez trzeci odcinek strefy wypływu przetłaczana jest zaprawa o zmienionej konsystencji i dzięki temu zwiększa ona swą równomierną konsystencję. Ze strefą wypływu połączony jest następnie wypływ pastowatej zaprawy. Przykładowo może być ona odprowadzana przez wąż.
Zgodnie z wynalazkiem do optymalizowania konsystencji zaprawy umieszczonej w silosie na zaprawę o objętości 1-2 m3 potrzebne są tylko bardzo niewielkie ilości wody około 10-20 l/h. Aby takie niezwykle małe ilości wody można było domieszać w ciągłym procesie pompowania zaprawy, zainstalowane urządzenie dozujące wodę jest wyposażone w bardzo małe zawory iglicowe z przepływomierzami, za pomocą których małe ilości wody można doprowadzać do zaprawy przepływającej przez pompę tłocząco-mieszającą. Woda jest przy tym za pomocą urządzenia dozującego i zespołu przełączającego doprowadzana automatycznie podczas procesu pompowania poprzez wąż, dzięki czemu unika się przedawkowania doprowadzanej wody.
Wynalazek jest dokładniej opisany na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok silosa na zaprawę, fig. 2 - silos w przekroju wzdłuż linii A-A z fig. 1 (jednakże bez zbiornika i klapy), fig. 3 - pompę tłocząco-mieszającą w widoku z góry w powiększeniu w stosunku do fig. 2, fig. 4 - pompę w przekroju
PL 191 542B1 wzdłuż linii A-A z fig. 3, fig. 5 - pompę w widoku z prawej strony na fig. 4, a fig. 6 przedstawia pompę zfig. 4 w widoku z lewej strony.
Silos na zaprawę ma kwadratowy szkielet 1, wewnątrz którego umieszczony jest zbiornik 2 w kształcie leja. Ten zbiornik może być napełniany zaprawą 1od góry. U dołu usytuowany jest okrągły otwór wyjściowy, który jest zamykany klapą.
Przy tym dolnym otworze wyjściowym zbiornika 2 na zaprawę zamocowana jest tłocząca i mieszająca pompa 3. Ta tłocząca i mieszająca pompa 3 ma poniżej obszaru wylotowego zbiornika 2 miskową obudowę 4 o przekroju poprzecznym zasadniczo w kształcie litery V, która w dolnej części odchodząc od skośnie pochylonych ścian bocznych przechodzi stycznie w powierzchnię płaszczową w kształcie części cylindra. Do jednej strony czołowej obudowy 4 dołączona jest rura 5. Do niej dołączona jest kołnierzowo następna rura 6. Przy jej przednim końcu usytuowany jest wyjściowy otwór 7.
Wewnątrz obudowy 4 oraz obu rur 5, 6 usytuowany jest wał 8. Jest on napędzany za pomocą silnika elektrycznego 9, który umieszczony jest po drugiej stronie obudowy 4.
Tłocząca i mieszająca pompa 3 podzielona jest na trzy strefy, mianowicie najpierw pierwszą strefę tłoczenia 10 w obszarze lejowej obudowy 4, strefę mieszania 11 w obszarze rury 5 oraz strefę wyprowadzania 12 w obszarze drugiej rury 6. Wał 8 strefy tłoczenia 10 ma łopatkowe elementy tłoczące 13, które są ustawione ukośnie względem płaszczyzny poprzecznej. Te łopatkowe elementy tłoczące 13 mają stosunkowo dużą szerokość, to znaczy rozciągają się na całej średnicy wału 8, jak pokazano na fig. 3 i 4.
W obszarze strefy mieszania 11wał 8 ma mieszające elementy 14, które są wykonane jako kolcowe łopatki. Te łopatki są węższe niż łopatki elementów tłoczących 13. Szerokość wynosi w przybliżeniu połowę średnicy wału 8. Tu również łopatki elementów mieszających 14 są ustawione skośnie w stosunku do płaszczyzny poprzecznej wału 8. Cechą szczególną jest przy tym, to że dla części elementów mieszających 14 kąt ustawienia jest odwrotny. Na figurze 4 widać to w przypadku tych elementów mieszających 14, które są skierowane od płaszczyzny obserwacji ku obserwatorowi. Widać przy tym, że patrząc w kierunku transportu pierwsze trzy łopatkowe elementy mieszające 14 są ustawione odwrotnie niż elementy tłoczące 13, natomiast pozostałe dwa elementy mieszające 14 mają taki sam kąt ustawienia jak elementy tłoczące 13.
Wreszcie rura 5 strefy mieszania 11po górnej stronie ma jeszcze doprowadzenie 15 wody z dołączonym urządzeniem 16 dozowania wody. Obudowa 4 ma dalszy otwór 17 doprowadzania wody do celów czyszczenia.
Zgodnie z wynalazkiem, wytworzona przez zakład produkcyjny zaprawa transportowana jest ze stałą określoną konsystencją standardową w zbiorniku 2 na miejsce budowy. Zaprawa jest wyprowadzana ze zbiornika 2 za pomocą tłoczącej i mieszającej pompy 3. Aby uzyskać żądaną konsystencję zaprawy, do zaprawy w strefie mieszania 11 doprowadza się bardzo niewielką ilość wody poprzez doprowadzenie 15 wody. Do tego celu służy dołączone urządzenie 16 dozowania wody, które jest wyposażone w bardzo małe zawory iglicowe przy przepływomierzach. Zasada polega na tym, że potrzebna jest bardzo niewielka ilość wody ca 10-20 l/h. Ta niewielka ilość wody jest poprzez doprowadzenie 15 wody wtryskiwana w strefę mieszania 11 i w ten sposób doprowadzana do zaprawy. Przemieszanie następuje za pomocą kolcowych elementów mieszających 14. Jak już wspomniano, część elementów mieszających 14 jest ustawiona odwrotnie w stosunku do łopatkowych elementów tłoczących 13 na wale 8, tak że powodują one nieznacznie przeciwstawne działanie tłoczące, co razem zwiększa stopień mieszania. Po przejściu przez strefę wyprowadzania 12 zaprawa o żądanej konsystencji dostaje się następnie do otworu wyjściowego 7. Stąd zaprawa może być wyprowadzana wężem do żądanego miejsca.
Sposób według wynalazku zapewnia, że w technicznie prosty sposób można zoptymalizować standardową konsystencję dostarczanej zaprawy.

Claims (16)

1. Sposób przygotowania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy polegający na wymieszaniu pastowatej zaprawy z dodatkową ilością wody, znamienny tym, że z magazynowego pojemnika (2) pobiera się pastowaty materiał budowlany o stałej, podstawowej konsystencji i podaje do strefy mieszania (11) pompy (3) do której dodaje się dodatkowe ilości wody i całość miesza aż do obniżenia lepkości materiału i otrzymania jego zadanej konsystencji, przy
PL 191 542 B1 czym pobierany, pastowaty materiał podaje się w sposób ciągły do mieszającej pompy (3), w której strefie mieszającej (11), na pastowaty materiał rozpyla się w sposób ciągły zadaną ilość wody pobranej z doprowadzenia (15) i wymieszany materiał przesyła w sposób ciągły do wyjścia pompy.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że z wyjścia magazynowego pojemnika (2) odprowadza się pastowaty materiał budowlany do strefy tłoczenia (10) z łopatkowymi elementami tłoczącymi zasilającej i mieszającej pompy (3), a następnie w kolejnej, drugiej strefie mieszającej (11), za pomocąelementów mieszających (14), miesza się go z wodą pobieraną z doprowadzenia (15).
3. Sposób według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że wymieszanie przeprowadza się w końcowym odcinku jednej trzeciej całej strefy tłoczenia (10) i mieszania (11).
4. Sposób według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że z drugiej strefy mieszającej (11), pastowaty materiał przesyła się do wyprowadzenia (12) w obudowie cylindra pomiędzy wałem (8) i wewnętrzną powierzchnią rury (6).
5. Sposób według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że przy zatrzymaniu zasilania i mieszania pompy (3) zamyka się dopływ wody.
6. Urządzenie do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy mające zbiornik na pastowaty materiał budowlany o stałej, zadanej konsystencji podstawowej, znamienne tym, że ma dołączoną do zbiornika (2) tłoczącą i mieszającą pompę (3), która ma doprowadzenie wody (15) dodawanej celem zmniejszenia lepkości pastowatego materiału budowlanego.
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że tłocząca i mieszająca pompa (3) jest umieszczona pod zbiornikiem (2).
8. Urządzenie według zastrz. 6 albo 7, znamienne tym, że tłocząca i mieszająca pompa (3) jest wykonana jako rurowa część, która przebiega zasadniczo poziomo.
9. Urządzenie według zastrz. 6, albo 7, znamienne tym, że tłocząca i mieszająca pompa (3) usytuowana jest wewnątrz podstawowych wymiarów zbiornika.
10. Urządzenie według zastrz. 6, albo 7, znamienne tym, że tłocząca i mieszająca pompa (3) ma ułożyskowany w obudowie (4), napędzany silnikiem wał (8), na którym umieszczone są tłoczące i mieszające elementy (13, 14).
11. Urządzenie według zastrz. 6, albo 7, znamienne tym, że tłocząca i mieszająca pompa (3) w obszarze wyjściowym zbiornika (2) ma pierwszą strefę tłoczenia (10) z elementami tłoczącymi (13) oraz dołączoną do niej drugą strefę mieszania (11) z doprowadzeniem wody (15) oraz elementami mieszającymi (14).
12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że strefa mieszania (11) jest usytuowana w przybliżeniu w ostatnim jednym trzecim odcinku całej strefy tłoczenia (10) i mieszania (11).
13. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że elementy mieszające (14) są wykonane w kształcie kolców.
14. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że do drugiej strefy mieszania (11) dołączona jest trzecia strefa (12) wyprowadzania, w której pastowaty materiał budowlany jest prowadzony w obszarze płaszcza cylindrycznego pomiędzy wałem (8) a wewnętrzną powierzchnią płaszczową rury (6).
15. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że doprowadzenie (15) wody ma urządzenie (16) dozowania wody, zwłaszcza z zaworami iglicowymi.
16. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że ma układ, który przy zatrzymaniu tłoczącej i mieszającej pompy (3) równocześnie odcina doprowadzanie wody.
PL332887A 1998-05-05 1999-04-30 Sposób i urządzenie do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy PL191542B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29808023U DE29808023U1 (de) 1998-05-05 1998-05-05 Vorrichtung für die Bereitstellung von in einer fest vorgegebenen Grundkonsistenz angelieferten pastösen Baustoffen, insbesondere Mörtel auf Baustellen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL332887A1 PL332887A1 (en) 1999-11-08
PL191542B1 true PL191542B1 (pl) 2006-06-30

Family

ID=8056667

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL332887A PL191542B1 (pl) 1998-05-05 1999-04-30 Sposób i urządzenie do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6422731B2 (pl)
EP (1) EP0955141B1 (pl)
AT (1) ATE218422T1 (pl)
CZ (1) CZ289117B6 (pl)
DE (2) DE29808023U1 (pl)
DK (1) DK0955141T3 (pl)
ES (1) ES2177166T3 (pl)
HU (1) HU223500B1 (pl)
PL (1) PL191542B1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7645064B2 (en) * 2005-04-18 2010-01-12 Onemanconcrete Llc Continuous mixing and delivery machine for temporarily flowable solid materials
CN105133839B (zh) * 2015-08-19 2017-09-26 武汉理工大学 一种砂浆3d打印设备
NL2032563B1 (en) 2022-07-21 2024-01-29 Cugla B V Mortar mixing system and method for preparing mortar from a mortar base product and a liquid

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2354634A (en) 1942-02-04 1944-07-25 Dow Chemical Co Mixing apparatus
US3230589A (en) * 1963-05-20 1966-01-25 Dietert Co Harry W Base and trim water proportioning system and method
DE2323196A1 (de) 1973-05-08 1974-11-21 Lonza Werke Gmbh Vorrichtung zum lagern, transportieren und kontinuierlichen anmischen und verspritzen von trockenmoertel
AT352986B (de) * 1977-03-09 1979-10-25 Mathis Fertigputz Vorrichtung zur herstellung von angemachtem moertel od.dgl.
DE2947913C2 (de) 1979-11-28 1983-06-30 Josef 6943 Birkenau Compernaß Maschine zum Mischen sowie zum Fördern eines Betongemisches
DE3041107C2 (de) 1980-10-31 1985-01-31 Anton 8973 Hindelang Wachter Vorrichtung zum kontinuierlichen Anmachen von Mörtel
DE3104751C2 (de) * 1981-02-11 1986-10-30 Mathis System-Technik GmbH, 7844 Neuenburg Verfahren zum Anmachen abbindender Baustoffmischungen
JPS5925614Y2 (ja) 1981-04-13 1984-07-27 スギウエエンジニアリング株式会社 現場用レミキシング装置
CA1159087A (en) 1981-09-30 1983-12-20 Yasuro Ito Method of preparing kneaded compositions
US4654802A (en) * 1984-06-07 1987-03-31 Halliburton Company Cement metering system
US4595726A (en) 1984-10-04 1986-06-17 Hercules Incorporated N-alkyl methacrylate modified polypropylene
DE3630301A1 (de) 1986-09-05 1988-03-17 Kilian Gottfried Dipl Wirtsch Verfahren zur herstellung von moertel oder beton durch gezielte veraenderung der kornzusammensetzung des zuschlages und eventuell des bindemittels waehrend des mischvorganges
DE3809661C2 (de) 1988-03-23 1999-02-18 Reburg Patentverwertungs Gmbh Vorrichtung zum kontinuierlichen Mischen eines Baustoffs
DE8810499U1 (de) 1988-08-19 1988-10-13 Maschinen- und Apparatebau August Tepe GmbH, 2848 Vechta Vorrichtung zur Herstellung gebrauchsfertiger Mörtel- oder Estrichmischungen
JPH07115346B2 (ja) 1991-08-02 1995-12-13 株式会社鴻池組 セメントペースト用混合器並びにモルタルおよびコンクリートの製造方法
US5624183A (en) * 1993-03-29 1997-04-29 Schuff; David A. Apparatus for metering and mixing aggregate and cement
DE4335331A1 (de) 1993-10-18 1995-04-20 Putzmeister Maschf Vorrichtung zum Mischen und Fördern von Baustoffen
DE9319066U1 (de) * 1993-12-14 1994-02-24 Müller, Anton, 79774 Albbruck Mörtelmischmaschine
DE4408659A1 (de) 1994-03-15 1995-09-21 Koch Marmorit Gmbh Vorrichtung zum Pumpen von zähflüssigen Materialien, insbesondere angemachten Baumaterialien
US5470147A (en) * 1994-07-01 1995-11-28 Duckworth; Donald L. Portable continual mixer
AUPN296495A0 (en) * 1995-05-15 1995-06-08 Boral Resources (Vic) Pty Limited Concrete mixing
DE19723474A1 (de) 1997-06-04 1998-12-17 Clariant Gmbh Verfahren zum Verarbeiten eines Kunststoff-modifizierten Spritzbetons bzw. Spritzmörtels

Also Published As

Publication number Publication date
DE29808023U1 (de) 1998-07-23
HUP9901512A3 (en) 2001-01-29
CZ9901524A3 (cs) 2000-10-11
HU9901512D0 (en) 1999-07-28
PL332887A1 (en) 1999-11-08
CZ289117B6 (cs) 2001-11-14
US20010048636A1 (en) 2001-12-06
ATE218422T1 (de) 2002-06-15
HU223500B1 (hu) 2004-08-30
US6422731B2 (en) 2002-07-23
HUP9901512A2 (hu) 2000-12-28
EP0955141A3 (de) 2001-01-03
DK0955141T3 (da) 2002-09-30
DE59901592D1 (de) 2002-07-11
EP0955141A2 (de) 1999-11-10
EP0955141B1 (de) 2002-06-05
ES2177166T3 (es) 2002-12-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4223996A (en) Apparatus for mixing solid and liquid constituents of mortar or the like
US5795060A (en) Method and apparatus for continuous production of colloidally-mixed cement slurries and foamed cement grouts
US3917236A (en) Concrete mixing plant
US3417968A (en) Mixing and delivering apparatus
JP2610340B2 (ja) 連続混合装置
US9682494B2 (en) Colloidal mixing method for slurries
FI74651B (fi) Blandnings- och doseringsanordning foer bulkvaror.
PL191542B1 (pl) Sposób i urządzenie do przygotowywania pastowatych materiałów budowlanych, zwłaszcza zaprawy na placach budowy
PL167567B1 (en) Apparatus for preparing pumpable mortar mixs, suitable for use at a building site
GB2459928A (en) Mixing chamber and screw conveyor for preparing mortar
US5470147A (en) Portable continual mixer
RU2292194C1 (ru) Устройство для внесения жидких смесей в сухие корма
GB2090761A (en) Mixing apparatus
CN218290626U (zh) 一种火力电厂冷却水循环加药系统
US3547410A (en) Mixing device
CN208035013U (zh) 自动配比制浆系统
DE2323196A1 (de) Vorrichtung zum lagern, transportieren und kontinuierlichen anmischen und verspritzen von trockenmoertel
CN207307777U (zh) 一种乳化剂配料输送装置
DE7316860U (de) Vorrichtung zum Lagern, Transportieren und kontinuiehchen Anmischen und Ver spritzen von Trockenmortel
JPS6314895Y2 (pl)
BE889539A (nl) Werkwijze en inrichting voor het vervaardigen van een bouwspecie met cellen.
JPH07313860A (ja) グラウト材の攪拌装置およびそれを用いた攪拌方法
CN214871626U (zh) 一种混凝土用絮凝剂添加装置
CN211864922U (zh) 一体式全自动连续加药装置
CN108113030A (zh) 一种饲料加工设备