PL190861B1 - Sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu - Google Patents

Sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu

Info

Publication number
PL190861B1
PL190861B1 PL337728A PL33772898A PL190861B1 PL 190861 B1 PL190861 B1 PL 190861B1 PL 337728 A PL337728 A PL 337728A PL 33772898 A PL33772898 A PL 33772898A PL 190861 B1 PL190861 B1 PL 190861B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
formula
compound
amine
tetrahydrofuran
methanol
Prior art date
Application number
PL337728A
Other languages
English (en)
Other versions
PL337728A1 (en
Inventor
Jean-Pierre Lecouve
Claude Fugier
Jean-Claude Souvie
Original Assignee
Adir
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Adir filed Critical Adir
Publication of PL337728A1 publication Critical patent/PL337728A1/xx
Publication of PL190861B1 publication Critical patent/PL190861B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D209/00Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • C07D209/02Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom condensed with one carbocyclic ring
    • C07D209/44Iso-indoles; Hydrogenated iso-indoles
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P3/00Drugs for disorders of the metabolism
    • A61P3/08Drugs for disorders of the metabolism for glucose homeostasis
    • A61P3/10Drugs for disorders of the metabolism for glucose homeostasis for hyperglycaemia, e.g. antidiabetics

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Diabetes (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Emergency Medicine (AREA)
  • Hematology (AREA)
  • Obesity (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Endocrinology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Indole Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Abstract

1. Sposób przemyslowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu o wzorze (I): i jego dopuszczalnych farmaceutycznie soli, znamienny tym, ze bursztynian dimetylu pod- daje sie reakcji z benzaldehydem w srodowisku metanolu i otrzymuje sie dikwas o wzorze (II): który, po ogrzewaniu w rozpuszczalniku aprotonowym, wybranym sposród tetrahydrofuranu lub eteru izopropylowego w obecnosci bezwodnika octowego daje bezwodnik o wzorze (III): który w rozpuszczalniku aprotonowym, wybranym sposród toluenu, acetonitrylu, octanu ety- lu, eteru tert-butylowometylowego lub tetrahydrofuranu, lub mieszaniny tetrahydrofuran/toluen poddaje sie reakcji… PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu o wzorze (I):
i jego dopuszczalnych farmaceutycznie soli.
Związek o wzorze (I) i jego sole addycyjne mają szczególnie cenne właściwości farmakologiczne. Jest on bardzo silnym środkiem powodującym wydzielanie insuliny, co czyni go użytecznym w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny.
Związek o wzorze (I), jego wytwarzanie i jego zastosowanie lecznicze opisano w europejskim opisie patentowym EP nr 0 507 534. Jednak przemysłowe wytwarzanie związku takiego, jak związek o wzorze (I), wymaga szczegółowego zbadania wszystkich etapów reakcji i wyboru materiałów wyjściowych oraz reagentów i rozpuszczalników, które umożliwią otrzymywanie optymalnych wydajności.
Europejski opis patentowy nr EP 0 507 534 ujawnia sposób wytwarzania związku o wzorze (I) w reakcji kwasu (S)-3-benzyloksykarbonylo-4-fenylomasłowego z cis-heksahydroizoindoliną, po czym prowadzi się odbezpieczanie estru benzylowego za pomocą katalizatora uwodornienia 10% Pd/C. Nie podano źródła związku wyjściowego.
EP 0 507 534 również ujawnia wytwarzanie kwasu 2-benzylo-3-(cis-heksahydro-2-izoindolinylo-karbonylo)-propionowego w reakcji bezwodnika (E)-benzylidenobursztynianowego z cis-heksahydroizoindoliną z wytworzeniem kwasu (E)-2-benzylideno-3-(cis-heksahydro-2-izoindolinylo-karbonylo)-propionowego, który następnie poddaje się uwodornieniu w obecności 10% Pd/C, otrzymując tytułowy związek.
Nie opisano tutaj przekształcenia tytułowego związku w związek o wzorze (I).
Sposób wytwarzania związku o wzorze (I) podany w europejskim opisie patentowym EP nr 0 507 534 nie umożliwia otrzymywania związku z optymalną wydajnością. Otrzymywanie interesującego izomeru opisanym sposobem wytwarzania nie pozwala uzyskać pożądanej regioselektywności. Konieczne jest wykonanie szeregu operacji oczyszczania, aby otrzymać izomer o czystości farmaceutycznej.
Z powodu dużej wartości farmaceutycznej tego związku i braku sposobu umożliwiającego otrzymywanie go z dobrą wydajnością, o zadowalającej czystości i jeśli jest to możliwe, z tanich, dostępnych na rynku materiałów wyjściowych wykonano bardziej szczegółowe badania i w wyniku opracowano nowy, szczególnie korzystny sposób wytwarzania.
Przedmiotem wynalazku jest sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu o wzorze (I):
i jego dopuszczalnych farmaceutycznie soli, charakteryzujący się tym, że bursztynian dimetylu poddaje się reakcji z benzaldehydem w środowisku metanolu i otrzymuje się dikwas o wzorze (II):
który, po ogrzewaniu w rozpuszczalniku aprotonowym, wybranym spośród tetrahydrofuranu lub eteru izopropylowego w obecności bezwodnika octowego daje bezwodnik o wzorze (III):
PL 190 861 B1 który w rozpuszczalniku aprotonowym, wybranym spośród toluenu, acetonitrylu, octanu etylu, eteru tert-butylowometylowego lub tetrahydrofuranu, lub mieszaniny tetrahydrofuran/toluen poddaje się reakcji z perhydroizoindolem o wzorze (IV):
Η
A otrzymując związek o wzorze (V):
który poddaje się katalitycznemu uwodornieniu przy użyciu jako katalizatora uwodornienia asymetrycznego kompleksu rod/(2S,4S)-N-butoksykarbonylo-4-difenylofosfino-2-difenylo-fosfinometylopirolidyna (kompleks Rh(S,S)BPPM ) w środowisku metanolu lub chlorku metylenu, z następnym przejściem w sól w obecności aminy A, wybranej spośród (R)-1-fenyloetyloaminy, morfoliny, N-metylomorfoliny lub cykloheksyloaminy, otrzymując związek o wzorze (VI):
który w środowisku zasadowym w obecności soli kwasu mineralnego daje sól addycyjną związku o wzorze (I), która przechodzi, jeśli to jest potrzebne, w odpowiedni kwas, lub w środowisku kwaśnym daje związek o wzorze (I), który przechodzi, jeśli to jest potrzebne, w dopuszczalną farmaceutycznie sól addycyjną.
Korzystnie w sposobie według wynalazku stosowaną aminą A jest (R)-1-fenyloetyloamina.
Korzystnie w sposobie według wynalazku stosowaną aminą A jest morfolina.
Korzystnie w sposobie według wynalazku stosowaną aminą A jest N-metylomorfolina.
Korzystnie w sposobie według wynalazku stosowaną aminą A jest cykloheksyloamina.
Korzystnie w sposobie według wynalazku wytwarza się dihydrat bis-2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizo-indol-2-ilo)maślanu wapnia.
Spośród dopuszczalnych farmaceutycznie soli addycyjnych można wymienić, jako nieograniczający przykład, sól sodową i sól wapniową w postaci uwodnionej lub nieuwodnionej.
Korzystną solą addycyjną jest sól wapniowa.
Sposób jest szczególnie korzystny z następujących powodów:
- otwarcie bezwodnika o wzorze (III) przez perhydroizoindol o wzorze (IV) pozwala na otrzymanie bardzo dużej regioselektywności. Tak więc, związek o wzorze (V) wyodrębnia się z regioselektywnością powyżej 99,5%.
- enancjoselektywna redukcja związku o wzorze (V) przez kompleks Rh(S,S)BPPM daje enancjomeryczny nadmiar powyżej 92%. Stosowany w tym etapie stosunek molowy kompleks/substrat wynosi od 1/2000 do 1/10000, a korzystnie od 1/2000 do 1/4000.
Wiadomo z literatury, że kompleks rodu Rh/(S,S)BPPM jest enancjospecyficznym katalizatorem uwodornienia.
Jednak w metanolu lub chlorku metylenu (rozpuszczalnikach stosowanych podczas reakcji) kwas o wzorze (I/a) ma tendencję do przechodzenia w mieszaninę regioizomerów (la/Ib):
PL 190 861 B1
Badania kinetyczne wykazały, że procentowa zawartość regioizomeru (I/b) szybko wzrasta w funkcji czasu i temperatury. Pokazano, że gdy związek (I) jest w obecności aminy A, to związek o wzorze (I/b) tworzy się znacznie wolniej.
Przykładowo, w temperaturze 65°C po 12 h w roztworze w metanolu procentowa zawartość związku (I/b) wynosi około 9%, gdy związek ma postać wolnego kwasu, natomiast procentowa zawartość związku (I/b) wynosi około 1%, gdy związek ma postać soli aminy A. Jest to znaczną zaletą w przypadku opracowania sposobu przemysłowego.
Także krystalizacja otrzymywanej soli może być stosowana w skali przemysłowej, co umożliwia doskonałe chemiczne i enancjomeryczne oczyszczenie oczekiwanego produktu. Umożliwia też usunięcie wszystkich śladów katalizatora.
Spośród amin A, które można stosować w tym etapie reakcji, można wymienić (R)-1-fenyloetyloaminę, morfolinę, N-metylomorfolinę i cykloheksyloaminę. Korzystnymi aminami są (R)-1-fenyloetyloamina i morfolina.
Następujące przykłady przedstawiają wynalazek, ale go w żadnej mierze nie ograniczają.
P r z y k ł a d I
Dihydrat bis-2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślanu wapnia.
Etap A: Kwas benzylidenobursztynowy.
700 mmoli bursztynianu dimetylu i następnie 20 ml metanolu wprowadzono do 290 mmoli metylanu sodu rozpuszczonego w 80 ml metanolu. Mieszaninę ogrzewano do wrzenia pod chłodnicą zwrotną i wolno wprowadzono 236 mmoli benzaldehydu, a następnie 20 ml metanolu. Mieszaninę ogrzewano do wrzenia pod chłodnicą zwrotną w ciągu 1 h, z jednoczesnym mieszaniem i następnie oddestylowano 100 ml metanolu. Do stężonej mieszaniny reakcyjnej wprowadzono 120 ml wody i 120 ml 10N roztworu wodorotlenku sodu. Nadal oddestylowano metanol. Pozostałość rozcieńczono 150 ml wody. Po wprowadzeniu dichlorometanu wytrącono dikwas przez wolne wprowadzenie 12N kwasu solnego. Dikwas odsączono i przemyto dichlorometanem, a następnie wodą. Po wysuszeniu otrzymano oczekiwany produkt.
Temperatura topnienia: 199°C.
Etap B: Bezwodnik kwasu benzylidenobursztynowego.
291 mmoli związku otrzymanego w poprzednim etapie zawieszono w 180 ml eteru izopropylowego. Wprowadzono 320 mmoli bezwodnika kwasu octowego i zawiesinę ogrzewano do wrzenia pod chłodnicą zwrotną w ciągu 3h i 30 min. Po ochłodzeniu do temperatury 4°C, odsączeniu otrzymanego bezwodnika i przemyciu go eterem izopropylowym otrzymano oczekiwany produkt.
Temperatura topnienia: 168°C.
Etap C: Kwas 2-[(cis-perhydroizoindol-2-ilo)karbonylometylo]-3-fenyloakrylowy.
Roztwór 175 mmol perhydroizoindoliny w 32 ml toluenu wprowadzano bardzo wolno do 167 mmoli bezwodnika otrzymanego w poprzednim etapie i zawieszonego w 250 ml toluenu. Mieszaninę ochłodzono do temperatury -5°C. Otrzymany osad monoamidu odsączono i przemyto toluenem ochłodzonym lodem. Po wysuszeniu otrzymano oczekiwany produkt.
Temperatura topnienia: 162°C.
Etap D: 2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślan 1-(R)-fenyloetyloaminy.
mmoli amidu otrzymanego w poprzednim etapie rozpuszczono w 75 ml metanolu. 40 mikromoli (2S,4S)-N-butoksykarbonylo-4-difenylofosfino-2-difenylo-fosfinometylopirolidyny rozpuszczono w 15 ml metanolu i 20 mikromoli [Rh(COD)Cl]2 rozpuszczono w 15 ml metanolu. Roztwory odgazowano, umieszczono w reaktorze uwodornienia i uwodorniano w temperaturze 20°C pod ciśnieniem 500 kPa. Do metanolowego roztworu z uwodornienia wprowadzono 250 ml toluenu i w temperaturze 5°C, roztwór 82,5 mmoli (R)-1-fenyloetyloaminy w 100 ml toluenu. Metanol odpędzono pod zmniejszonym ciśnieniem w temperaturze pokojowej i wprowadzono 300 ml toluenu. Otrzymany osad odsączono w temperaturze 20°C i przemyto dwukrotnie ilością po 20 ml toluenu. Po wysuszeniu otrzymaną surową sól przekrystalizowano z acetonu, odsączono i wysuszono, otrzymując oczekiwany produkt.
Temperatura topnienia: 144°C.
Etap E: Dihydrat bis-2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślanu wapnia.
ml wodnego roztworu zawierającego 9 mmoli dihydratu chlorku wapnia wprowadzono do 9 mmoli oczyszczonej powyżej soli 1-(R)-fenyloetyloaminy rozpuszczonej w 80 ml wodnego roztworu amoniaku o stężeniu 1,8%. Otrzymany osad odsączono, przemyto wodą i wysuszono, otrzymując oczekiwany produkt.
PL 190 861 B1
Temperatura topnienia: 214°C. [α]365 +32,4 (c = 5%, MeOH).
P r z y k ł a d II
Dihydrat bis-2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślanu wapnia.
Etapy A, B i C: Te etapy są identyczne z etapami A, B i C w przykładzie I.
Etap D: 2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślan morfoliny.
Uwodornienie wykonano, jak powyżej. 69 g morfoliny wprowadzono do ochłodzonego lodem metanolowego roztworu z uwodornienia i zatężano pod zmniejszonym ciśnieniem w temperaturze poniżej 25°C w celu usunięcia metanolu. Nastawiono wagę koncentratu na 115 g przez wprowadzenie morfoliny i następnie wprowadzono 250 ml eteru metylowo-tert-butylowego i całość mieszano w temperaturze pokojowej w ciągu 20 godzin.
Wytrąconą sól aminową odsączono, przemyto mieszaniną eteru metylowo-tert-butylowego z morfoliną i następnie eterem metylowo-tert-butylowym. Po wysuszeniu otrzymano oczekiwany produkt.
Temperatura topnienia: 110°C.
Etap E: Dihydrat bis-2-(S)-benzylo-4-okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślanu wapnia.
ml 1 N roztworu wodorotlenku sodu i następnie 28 ml wodnego roztworu zawierającego
12,5 mmoli dihydratu chlorku wapnia wprowadzono do 25 mmoli oczyszczonej powyżej soli morfoliny rozpuszczonej w 75 ml etanolu i 30 ml wody. Otrzymany osad odsączono, przemyto wodą i wysuszono, otrzymując oczekiwany produkt.
Temperatura to^ente: 214°C. [α]2θ365 +32,4 (c = MeOH).

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposóób rzemysłowegowytwarzaniap odstawionegop erhydroizoindoluowzorze( I (i
    H ,,CH2-<Q> co-ch2-chv _ CO2H (')
    A i jego dopuszczalnych farmaceutycznie soli, znamienny tym, że bursztynian dimetylu poddaje się reakcji z benzaldehydem w środowisku metanolu i otrzymuje się dikwas o wzorze (II):
    który, po ogrzewaniu w rozpuszczalniku aprotonowym, wybranym spośród tetrahydrofuranu lub eteru izopropylowego w obecności bezwodnika octowego daje bezwodnik o wzorze (III):
    który w rozpuszczalniku aprotonowym, wybranym spośród toluenu, acetonitrylu, octanu etylu, eteru tert-butylowometylowego lub tetrahydrofuranu, lub mieszaniny tetrahydrofuran/toluen poddaje się reakcji z perhydroizoindolem o wzorze (IV):
    PL 190 861 B1 otrzymując związek o wzorze (V):
    który poddaje się katalitycznemu uwodornieniu przy użyciu jako katalizatora uwodornienia asymetrycznego kompleksu rod/(2S,4S)-N-butoksykarbonylo-4-difenylofosfino-2-difenylofosfinometylopirolidyna w środowisku metanolu lub chlorku metylenu, z następnym przejściem w sól w obecności aminy A, wybranej spośród (R)-l-fenyloetyloaminy, morfoliny, N-metylomorfoliny lub cykloheksyloaminy, otrzymując związek o wzorze (VI):
    który w środowisku zasadowym w obecności soli kwasu mineralnego daje sól addycyjną związku o wzorze (I), która przechodzi, jeśli to jest potrzebne, w odpowiedni kwas, lub w środowisku kwaśnym daje związek o wzorze (I), który przechodzi, jeśli to jest potrzebne, w dopuszczalną farmaceutycznie sól addycyjną.
  2. 2. Sposóó wytwarzania według zastrz. 1, znamienny tym, że stosowaną aminą A jest ( R)--ifenyloetyloamina.
  3. 3. Sposób wytwarzania według zastrz. 1, naaminaay tym, że stosowaną aminą A jest morfolina.
  4. 4. Sp^c^£^ó^t) w^^^^rr^c^r^^^ wadług zanttz. 1, znamienny tym, że ztosowaną aminą A j N-metylomorfolina.
  5. 5. Sposób watwarzania według zasfrz. 1, znamienny ty^rm, że stosowaną aminą A jees cykloheksyloamina.
  6. 6. Sposób według zas^z. 1, znamienny tym, że wyywarza się dihydrat -okso-4-(cis-perhydroizoindol-2-ilo)maślanu wapnia.
PL337728A 1997-07-03 1998-07-01 Sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu PL190861B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9708431A FR2765578B1 (fr) 1997-07-03 1997-07-03 Procede de preparation d'un perhydroisoindole substitue
PCT/FR1998/001405 WO1999001430A1 (fr) 1997-07-03 1998-07-01 Procede de preparation d'un perhydroisoindole substitue

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL337728A1 PL337728A1 (en) 2000-08-28
PL190861B1 true PL190861B1 (pl) 2006-02-28

Family

ID=9508815

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL337728A PL190861B1 (pl) 1997-07-03 1998-07-01 Sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu

Country Status (22)

Country Link
US (1) US6133454A (pl)
EP (1) EP0994854B1 (pl)
JP (1) JP4056093B2 (pl)
KR (1) KR100421073B1 (pl)
CN (1) CN1108291C (pl)
AT (1) ATE224368T1 (pl)
AU (1) AU734398B2 (pl)
BR (1) BR9810657A (pl)
CA (1) CA2295992C (pl)
DE (1) DE69808092T2 (pl)
DK (1) DK0994854T3 (pl)
EA (1) EA002151B1 (pl)
ES (1) ES2184304T3 (pl)
FR (1) FR2765578B1 (pl)
HK (1) HK1028610A1 (pl)
HU (1) HUP0002778A3 (pl)
NO (1) NO313095B1 (pl)
NZ (1) NZ501835A (pl)
PL (1) PL190861B1 (pl)
PT (1) PT994854E (pl)
WO (1) WO1999001430A1 (pl)
ZA (1) ZA985882B (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2793411B1 (fr) * 1999-05-11 2001-06-29 Synthelabo Utilisation de derives de l'acide succinique pour obtenir un medicament destine au traitement de l'inflammation
FR2834892B1 (fr) * 2002-01-23 2004-02-27 Servier Lab Composition pharmaceutique orodispersible de mitiglinide
US6684422B2 (en) * 2002-02-27 2004-02-03 Ginger Magnolia Toy retention blanket and system
EP1532979A4 (en) * 2002-06-28 2008-01-16 Kissei Pharmaceutical DRUG COMPOSITION FOR REGULATING GLYCEMIA
WO2004002474A1 (ja) * 2002-06-28 2004-01-08 Kissei Pharmaceutical Co., Ltd. 糖尿病性合併症の予防又は進展阻止用医薬組成物
WO2004018495A1 (ja) * 2002-08-23 2004-03-04 Banyu Pharmaceutical Co., Ltd. インドロピロロカルバゾール誘導体の製造法
FR2860231B1 (fr) * 2003-09-25 2005-11-18 Servier Lab Nouveau procede de preparation du cis-octahydro-isoindole
US7230022B2 (en) * 2004-02-19 2007-06-12 Bristol-Myers Squibb Company Substituted fused bicyclic amines as modulators of chemokine receptor activity
CN1634885B (zh) * 2004-11-09 2011-05-04 北京乐力健生物科技有限公司 米格列奈晶型及其制备方法
CN1324010C (zh) * 2005-01-12 2007-07-04 江苏省药物研究所 一种米格列奈的制备方法
JP4918257B2 (ja) 2005-12-27 2012-04-18 キッセイ薬品工業株式会社 不斉還元方法
WO2009047797A2 (en) * 2007-10-08 2009-04-16 Ind-Swift Laboratories Limited Process for the preparation of perhydroisoindole derivative
CN102382033B (zh) * 2010-08-31 2013-04-03 凯瑞斯德生化(苏州)有限公司 一种光学活性米格列奈酯及米格列奈盐的制备方法
JP6143231B2 (ja) 2011-06-10 2017-06-07 ブルーバード バイオ, インコーポレイテッド 副腎脳白質ジストロフィおよび副腎脊髄神経障害のための遺伝子療法ベクター
KR101327866B1 (ko) * 2011-10-27 2013-11-11 주식회사 메디켐코리아 미티글리나이드 칼슘염의 개선된 제조방법
ES2546362B1 (es) 2012-06-22 2016-07-07 Laboratorios Lesvi, S. L. PROCEDIMIENTO DE OBTENCIÓN DEL ÁCIDO (S) -2 BENCIL 4 - ((3aR, 7aS) -HEXAHIDRO-1H-ISOINDOL-2 (3H) IL) -4-OXOBUTANOICO Y SUS SALES
CN103450069B (zh) * 2013-06-24 2015-04-15 山西大同大学 一种米格列奈钙的制备方法
CN103709092B (zh) * 2013-11-04 2016-07-06 河北科技大学 米格列奈钙的制备方法

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU654331B2 (en) * 1991-03-30 1994-11-03 Kissei Pharmaceutical Co. Ltd. Succinic acid compounds

Also Published As

Publication number Publication date
CA2295992C (fr) 2003-09-23
JP4056093B2 (ja) 2008-03-05
FR2765578A1 (fr) 1999-01-08
PT994854E (pt) 2002-12-31
WO1999001430A1 (fr) 1999-01-14
HK1028610A1 (en) 2001-02-23
ES2184304T3 (es) 2003-04-01
US6133454A (en) 2000-10-17
EA200000094A1 (ru) 2000-06-26
AU734398B2 (en) 2001-06-14
PL337728A1 (en) 2000-08-28
AU8445098A (en) 1999-01-25
BR9810657A (pt) 2000-10-03
CA2295992A1 (fr) 1999-01-14
DK0994854T3 (da) 2002-12-30
HUP0002778A3 (en) 2001-12-28
KR19990013522A (ko) 1999-02-25
NO996577L (no) 2000-03-02
NZ501835A (en) 2000-11-24
CN1261879A (zh) 2000-08-02
FR2765578B1 (fr) 1999-09-10
HUP0002778A2 (hu) 2001-01-29
EA002151B1 (ru) 2001-12-24
ZA985882B (en) 1999-01-26
DE69808092D1 (de) 2002-10-24
HU0002778D0 (en) 1998-07-01
DE69808092T2 (de) 2003-04-30
NO313095B1 (no) 2002-08-12
NO996577D0 (no) 1999-12-30
CN1108291C (zh) 2003-05-14
JP2002507222A (ja) 2002-03-05
EP0994854A1 (fr) 2000-04-26
ATE224368T1 (de) 2002-10-15
KR100421073B1 (ko) 2004-06-11
EP0994854B1 (fr) 2002-09-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL190861B1 (pl) Sposób przemysłowego wytwarzania podstawionego perhydroizoindolu
TWI464165B (zh) 用於製備藥劑之方法及中間物
CA2919317A1 (en) Synthesis of biphenylalaninol via novel intermediates
EP1844012A2 (en) Novel process for the preparation of substituted indoles
JPWO2003097632A1 (ja) プロパノールアミン誘導体、及び3−n−メチルアミノ−1−(2−チエニル)−1−プロパノールの製造方法、並びにプロパノールアミン誘導体の製造方法
US5276164A (en) Process for the production of 4-hydroxy-2-oxopyrrolidin-1-yl-acetamide
CN116969831A (zh) 一种莫奈太尔的中间体及其制备方法
US6548665B2 (en) Asymmetric synthesis of a key intermediate for making benazepril and analogues thereof
CN113754632B (zh) 一种癌症治疗药物的制备方法
US6225480B1 (en) Sulphonyl compounds for use as linkers in solid phase and combinatorial synthesis
HU225459B1 (en) Process for preparing substituted imidazopyridine compound
WO2000010979A1 (en) Process for preparing piperazic acid and its conversion to n-acylated bicyclic rings containing n,n-linkages useful as intermediates for caspase inhibitors
BRPI0408092B1 (pt) processo para preparar composto, e, composto
WO2007029267A1 (en) Process for industrially viable preparation of imidapril hydrochloride
JP3511788B2 (ja) 7−アミノ−2,3−ジヒドロ−2−オキソ−ピリド [2,3−d] ピリミジン及びその製造法
WO1998032736A1 (fr) Procede de production de derives d&#39;acide benzylsuccinique
CN116715663A (zh) 一种非奈利酮及其中间体的制备方法
EP2240442B1 (en) Preparation process useful in synthesis of atorvastatin
US5977406A (en) Process for preparing α-amino acid amides, α-amino acids and derivatives thereof
MXPA99011657A (en) Method for preparing a substituted perhydroisoindole
KR20020032589A (ko) 할로겐화 일차 아민의 제조
SK8052000A3 (en) Process for the preparation of isopropyl-methyl-[2-(3-n-propoxyphenoxy)ethyl]amine
RU2108326C1 (ru) Способ получения 2-карбокси-3-[2-(диметиламино)этил]-n-метил-1h-индол-5-метансульфонамида или его сложных эфиров
KR100483317B1 (ko) α-페닐-α-프로폭시벤젠아세트산 1-메틸-4-피페리디닐에스테르 염산염의 제조방법
JPH0899942A (ja) 置換ジアミノジカルボン酸誘導体の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110701