PL188416B1 - Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego - Google Patents

Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego

Info

Publication number
PL188416B1
PL188416B1 PL97333751A PL33375197A PL188416B1 PL 188416 B1 PL188416 B1 PL 188416B1 PL 97333751 A PL97333751 A PL 97333751A PL 33375197 A PL33375197 A PL 33375197A PL 188416 B1 PL188416 B1 PL 188416B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chamber
cover
shrink
air
shrink chamber
Prior art date
Application number
PL97333751A
Other languages
English (en)
Inventor
Francesco Torre
Original Assignee
Minipack Torre Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Minipack Torre Spa filed Critical Minipack Torre Spa
Publication of PL188416B1 publication Critical patent/PL188416B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B53/00Shrinking wrappers, containers, or container covers during or after packaging
    • B65B53/02Shrinking wrappers, containers, or container covers during or after packaging by heat
    • B65B53/06Shrinking wrappers, containers, or container covers during or after packaging by heat supplied by gases, e.g. hot-air jets

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Containers And Plastic Fillers For Packaging (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Package Closures (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Control Of Vending Devices And Auxiliary Devices For Vending Devices (AREA)
  • Vacuum Packaging (AREA)
  • Wrappers (AREA)
  • Packaging Of Special Articles (AREA)

Abstract

1 . U rzadzenie do pakow ania w yrobów w folie z m ate- rialu term okurczliw ego, zaw ierajace korpus i pokryw e osadzona na zaw iasach na korpusie w taki sposób, ze okre- sla pom iedzy nimi kom ore do obkurczania, w której to kom orze znajduje sie owiniety w folie w yrób przeznaczony do zapakow ania, przy czym kom ora je s t w y posazona w elem ent podpierajacy na owiniety w folie wyrób, który okresla czesc do ln a i czesc górna kom ory do obkurczania, zas pom iedzy gó rn a i dolna czescia kom ory do obkurczania znajduje sie, co najm niej jeden kanal powietrzny, a urza- dzenie pakujace zaw iera ponadto zespól grzejny i zespól wentylacyjny, um ieszczone w kom orze do obkurczania z zadaniem w ytw arzania cyrkulacji pow ietrza otaczajacego pakowany wyrób, ze sciezkami przeplywu pow ietrza la- czacymi górna czesc kom ory do obkurczania z jej czescia dolna w zdluz kanalów powietrznych, znamienne tym, ze zespól wentylacyjny (26. 27. 126. 127) jest usytuow any w górnej czesci (17. 117) kom ory do obkurczam a i pow yz e j zespolu grzejnego (22. 122) zas zespól grzejny (22, 122) jest um ieszczony p o m iedzy zespolem w entylacyjnym (26 27 126 127) a dnem kom ory do obkurczan ia, w e- wnatrz tylnej kom ory grzejnej tworzacej kanal pow ietrzny (23 123) przy czym tylna kom ora grzejna tw orzaca kanal po w ie trz n y (23 123) jest oddzielona od obudowy z pakow a n y m w y robem (11) za pom oca scianki (24. 124) Fig. 1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego.
Według tej techniki, przeznaczony do pakowania wyrób owija się w folię z materiału termokurczliwego i umieszcza w urządzeniu pakującym, gdzie folię się zgrzewa i obkurcza termicznie zamykając wyrób. Ciepło potrzebne do termicznej obróbki folii wytwarza się za pomocą elektrycznych zespołów grzejnych umieszczonych w odpowiednim położeniu wewnątrz komory, w której znajduje się wyrób.
Przykład takich maszyn pakujących zawiera francuski opis patentowy FR-A-2 397 329, który ujawnia urządzenie do pakowania, w którym przeznaczony do zapakowania wyrób lezy na dnie komory do pakowania. Przepływ powietrza wytwarzany przez wentylator ł9 w przykładzie wykonania z fig. 7 nie dociera do dolnej powierzchni folii. Zasadniczo, żadna cyrkulacja powietrza nie jest zapewniona wokół wyrobu.
Francuski opis patentowy nr 2 342 894 ujawnia urządzenie do pakowania, które posiada podporę na wyrób oraz tylny kanał umożliwiający wymianę powietrza pomiędzy górną i dolną częścią komory do pakowania. Jednakże, poważnym problemem w tym urządzeniu jest zasadniczo nierówna temperatura wokół wyrobu W szczególności, ponieważ ciepło wytwarzane przez elementy grzejne przemieszcza się ku górze dzięki konwekcji oraz zespół wentylacyjny umieszczony w dolnej części komory również pozwala na przepływ powietrza ku górze, dolna część owiniętego w folię wyrobu pozostaje zimniejsza niz jego górna część.
Pomimo prób poprawy cyrkulacji gorącego powietrza w komorze, usytuowanie wentylatorów zgodnie ze znaną techniką nie umożliwia równomiernego przepływu powietrza na całej powierzchni folii owiniętej wokół wyrobu. W szczególności dolna cześć komory wykazuje skłonność do pozostawania zimniejszą niz cześć górna, ze względu na skłonność ciepła wytworzonego przez grzałkę do unoszenia się do góry w wyniku konwekcji. Rezultatem tego jest niezadowalająca jakość opakowania. Nierównomierne rozprowadzenie ciepła oznacza również, ze warunkiem uzyskania w dolnej części komory, co najmniej minimalnej temperatury potrzebnej do obkurczenia folii, jest znacznie wyższa temperatura w górnej części komory, co wiąże się z wyraźnymi stratami energii.
Kolejną wadą znanych urządzeń tego typu jest silne uderzenie w operatora dużej ilości gorącego powietrza uciekającego z komory po otwarciu przez niego pokrywy w celu wyjęcia zapakowanego wyrobu. Ponadto, ponieważ wentylator znajduje się w dolnej części komory, gdzie łatwo gromadzą się kurz i inne cząstki stałe brudu, wiec po otwarciu komory przez operatora strumień tych cząstek uderza w niego wraz ze strumieniem powietrza. Części pakowanego wyrobu mogą również spaść na dno komory i mogą zostać rozdrobnione przez wirujący wentylator, stanowiąc później poważne zagrożenie dla operatora.
Celem wynalazku jest eliminacja wspomnianych powyżej problemów za pomocą urządzenia do pakowania, w którym owinięta wokół pakowanego wyrobu folia termokurczliwa jest równomiernie ogrzewana za pomocą gorącego powietrza cyrkulującego wewnątrz komory, co oszczędza znaczne ilości energii, jak również zapewnienie urządzenia, w którym nie ma znacznych emisji gorącego powietrza po otwarciu komory.
Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego, zawierające korpus i pokrywę osadzoną na zawiasach na korpusie w taki sposób, ze określa pomiędzy nimi komorę do obkurczania, w której to komorze znajduje się owinięty w folię wyrób przeznaczony do zapakowania, przy czym komora jest wyposażona w element podpierający na owinięty w folię wyrób, który określa część dolną i cześć górną komory do obkurczania, zaś pomiędzy górną i dolną częścią komory do obkurczania znajduje się, co najmniej jeden kanał powietrzny, a urządzenie pakujące zawiera ponadto zespół grzejny i zespół wentylacyjny, umieszczone w komorze do obkurczania z zadaniem wytwarzania cyrkulacji powietrza otaczającego pakowany wyrób, ze ścieżkami przepływu powietrza łączącymi górną cześć komory do obkurczania z jej częścią dolną wzdłuz kanałów powietrznych, według wynalazku charakteryzuje się tym, ze zespół wentylacyjny jest usytuowany w górnej części komory do obkurczania i powyżej zespołu grzejnego, zaś zespól
188 416 grzejny jest umieszczony pomiędzy zespołem wentylacyjnym a dnem komory do obkurczania, wewnątrz tylnej komory grzejnej tworzącej kanał powietrzny, przy czym tylna komora grzejna tworząca kanał powietrzny jest oddzielona od obudowy z pakowanym wyrobem za pomocą ścianki.
Korzystnie tylna komora grzejna tworząca kanał powietrzny jest połączona od dołu z dolną częścią komory do obkurczania oraz od góry, przez otwór zamykany za pomocą drzwiczek, z górną częścią komory do obkurczania.
Korzystnie w skład zespołu wentylacyjnego wchodzi, co najmniej jeden wentylator napędzany za pomocą odpowiedniego silnika i zaopatrzony w łopatki zdolne do wytwarzania w komorze do obkurczania, po zamknięciu pokrywy, cyrkulacji powietrza złozonego z w przybliżeniu osiowego strumienia ssania i w przybliżeniu promieniowych strumieni skierowanych odpowiednio ku górnej części komory do obkurczania i ku dolnej części tej komory, przechodzących przez tylną komorę grzejną tworzącą kanał powietrzny.
Korzystnie praca zespołu wentylacyjnego jest sterowana za pomocą zamkniętego położenia pokrywy.
Korzystnie otwieranie drzwiczek odbywa się poprzez zamykanie pokrywy, a ich zamykanie poprzez otwieranie pokrywy.
Korzystnie zespół grzejny jest złozony z grzałek elektrycznych sterowanych za pomocą termostatu.
Korzystnie zespół wentylacyjny jest integralny z pokrywą i jest osadzony odpowiednio względem tylnej ścianki pokrywy.
Korzystnie zespół wentylacyjny jest integralny z korpusem urządzenia, a pokrywa jest otwierana odpowiednio ze swoją tylną ścianką dla jej swobodnego ruchu względem zespołu wentylacyjnego.
Korzystnie w dolnej części komory do obkurczania znajduje się perforowany element podpierający do podpierania przeznaczonego do pakowania wyrobu, umożliwiający przepływ powietrza ku powierzchni folii pokrywającej wyrób odpowiednio względem elementu podpierającego.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania uwidoczniono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie pakujące według wynalazku, w widoku z boku z wycięciem, fig. 2 - urządzenie w widoku podobnym do widoku z fig. 1, ale w warunkach roboczych z zamkniętą pokrywą fig. 3 - inny przykład wykonania urządzenia według wynalazku w widoku podobnym do tego z fig. 1.
Na fig. 1 przedstawiono urządzenie 10 do pakowania wyrobów 11 w folię 12 wykonaną z materiału termokurczliwego.
W skład tego urządzenia wchodzi korpus 13 zawierający dolną część 14 komory do obkurczania, w której znajduje się włożony pomiędzy dwie warstwy folii 12 wyrób 11 do zapakowania w postaci pakunku. W tej czyści komory znajduje się perforowany element podpierający 15, korzystnie ruszt do podtrzymywania wyrobu 11, równocześnie umożliwiający powietrzu przepływ ku powierzchni folii pokrywającej dolną powierzchnię wyrobu 11.
W korpusie 13 jest osadzona na zawiasach pokrywa 16, która wyznacza górną część 17 komory do obkurczania. Pokrywa 16 jest zaopatrzona w uchwyt 18 umożliwiający jej otwieranie i zamykanie przez operatora.
Korpus 13 i pokrywa 16 są również zaopatrzone w odpowiednie przeciwległe elementy uszczelniające (na przykład listwa 19 i odpowiedni element komplementarny 20), które są doprowadzane do styku ze sobą po zamknięciu pokrywy 16, w wyniku czego powstaje uszczelnienie termiczne 21 dwóch warstw folii 12, co wyraźnie widać na fig. 2.
W dolnej części 14 komory 'do obkurczania, korzystnie w odpowiednim położeniu względem jej części tylnej, znajduje się zespół grzejny 22 złożony z grzałek elektrycznych sterowanych za pomocą termostatu.
188 416
Jak mozna zauwazyć na fig. 1 i 2, grzałki znajdują się w tylnej komorze grzejnej tworzącej kanał powietrzny 23, oddzielonej za pomocą przegrodowej ścianki 24 od pozostałej części 14 obudowy, w której znajduje się pakowany wyrób 11 tak, ze komunikacja z nim jest tylko od dołu.
Tylna komora grzejna tworząca kanał powietrzny 23 jest również oddzielona od górnej części 17 komory do obkurczania za pomocą otwieranych drzwiczek 25 osadzonych zawiasowo w korpusie urządzenia. Na pokrywie 16 znajduje się odpowiedni zespół sterowany krzywką, nie pokazany na figurze ze względu na to, że jest dobrze znany specjalistom z tej dziedziny, przeznaczony do sterowania zamykaniem i otwieraniem drzwiczek 25 po, odpowiednio, podniesieniu i opuszczeniu pokrywy 16. Oba te położenia pokazano, odpowiednio, na fig. 1 i 2.
Według innowacyjnych zasad wynalazku, wentylator 26 napędzany silnikiem 27 jest umieszczony nad zespołem grzejnym 22, wytwarzając cyrkulację powietrza wewnątrz komory do obkurczania. Zespół wentylacyjny 26, 27 jest sterowany w znany sposób za pomocą mikroprzełącznika, który automatycznie go włącza po zamknięciu pokrywy 16 i wyłącza po jej otwarciu.
Poniżej przedstawiono zwięzły opis działania urządzenia do pakowania według wynalazku. Po umieszczeniu przeznaczonego do pakowania wyrobu 11 owiniętego w folię 12 na elemencie podpierającym 15 w komorze do obkurczania 14, 17, opuszcza się pokrywę 16, w wyniku czego zaczynają działać elementy uszczelniające 19, 20, uruchamia się automatyczne sterowanie otwieraniem drzwiczek 25 i włącza się wentylator 26. Wentylator 26 ma tak ukształtowane łopatki 28, że wytwarza osiowy strumień powietrza zasysanego z wnętrza komory do obkurczania, pokazanego schematycznie na fig. 2 za pomocą strzałek 29. Powietrze, zassane osiowo przez wentylator 26, jest przenoszone w wyniku działania sił odśrodkowych ku górnej części 17 komory do obkurczania (strzałki 30) i ku tylnej komorze grzejnej tworzącej kanał powietrzny 23, w której znajduje się zespół grzejny 22 (strzałki 31).
Strumień powietrza 31 jest ogrzewany wskutek przepływu przez zespół grzejny 22, co umożliwia gorącemu powietrzu dopłyniecie również do dolnej części 14 komory do obkurczania. W urządzeniu pakującym według wynalazku, gorące powietrze jest w rezultacie rozprowadzane w równomierny sposób na całej powierzchni folii 12, w wyniku czego uzyskuje się optymalne pakowanie i oszczędza się znaczne ilości energii, zarówno na etapie wytwarzania ciepła, jak i generowania strumienia powietrza..
Większa skuteczność tego urządzenia w porównaniu ze znanymi dotychczas urządzeniami umożliwia również zmniejszenie albo eliminację izolacji termicznej na dolnej części komory do obkurczania. W szczególności, tę ostatnią można wytwarzać z doskonale gładkim dnem, które dzięki temu można łatwo czyścić z wszelkich odpadów z pakowanych wyrobów
Po zapakowaniu wyrobu 11 podnosi się pokrywę 16, co powoduje zatrzymanie wentylatora 26 i zamkniecie drzwiczek 25 komory grzejnej tworzącej kanał powietrzny 23.
Należy zauwazyć, ze po zamknięciu drzwiczki 25 uniemożliwiają przepływ ciepła wytworzonego przez grzałki do górnej części 17 komory, w której znajduje się pakunek, a stamtąd ucieczkę na zewnątrz, tam gdzie pracuje operator. Ponadto resztkowy obrót bezwładnościowy wentylatora 26 wytwarza przez chwilę po otwarciu pokrywy 16 lekkie zasysanie gorącego powietrza w górnej części 17 komory, co pomaga w uniemożliwianiu mu ucieczki na zewnątrz.
Usytuowanie wentylatora 26 względem górnej części 17 komory do obkurczania umożliwia uzyskanie znacznego uproszczenia strukturalnego korpusu urządzenia.
Ponadto położenie wentylatora 26 zapobiega porywaniu cząstek brudu osadzonych na dnie komory do obkurczania, co zapobiega uderzaniu przez nie w operatora po otwarciu
188 416 pokrywy 16. W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1 i 2 zespół silnik-wentylator 26, 27 jest osadzony na pokrywie 16, odpowiednio na jej tylnej ścianie. W rezultacie cały zespół przemieszcza się wraz z pokrywą 16.
Wentylator i silnik mogą być również integralne z korpusem maszyny, jak widać na innym przykładzie wykonania pokazanym na fig. 3, gdzie dla wygody odpowiadające sobie lub podobne elementy do tych z poprzedniego przykładu wykonania oznaczono tymi samymi numerami zwiększonymi o 100. W tym przypadku, odpowiednio do tylnej części, pokrywa 116 może być albo całkowicie albo częściowo otwarta tak, aby uniknąć kolizji z silnikiem 127 i wentylatorem 126. Rozumie się samo przez się, ze w zależności od wybranych odmian konstrukcyjnych, urządzenie musi być zaopatrzone w najbardziej stosowne elementy strukturalne, co jest oczywiste dla specjalistów z tej dziedziny, zapewniające prawidłowe podparcie zespołu silnik-wentylator.
Rozumie się samo przez się, że powyższy opis dotyczy tylko przykładów wykonania ilustrujących innowacyjne zasady wynalazku i nie należy go dlatego traktować w sensie ograniczającym zakres zastrzeżonego tu wynalazku. Na przykład, zespół wentylacyjny 26, 27; 126, 127 moze składać się z kilku wentylatorów 26, 126, każdy napędzany za pomocą odpowiedniego silnika 27, 127.
Ponadto wentylatory mogą być zaopatrzone w łopatki o różnych konfiguracjach, pod warunkiem, że są w stanie wytwarzać wewnątrz komory do obkurczania cyrkulację powietrza podobną jakościowo do tej pokazanej na fig. 2. Na przykład, można zastosować wentylatory promieniowe albo wentylatory odśrodkowe z łopatkami pochylonymi do przodu, itp.
188 416
Fig. 3
188 416
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 50 egz
Cena 2,00 zł

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego, zawierające korpus i pokrywę osadzoną na zawiasach na korpusie w taki sposób, ze określa pomiędzy nimi komorę do obkurczania, w której to komorze znajduje się owinięty w folie wyrób przeznaczony do zapakowania, przy czym komora jest wyposażona w element podpierający na owinięty w folię wyrób, który określa część dolną i część górną komory do obkurczania, zaś pomiędzy górną i dolną częścią komory do obkurczania znajduje się, co najmniej jeden kanał powietrzny, a urządzenie pakujące zawiera ponadto zespół grzejny i zespół wentylacyjny, umieszczone w komorze do obkurczania z zadaniem wytwarzania cyrkulacji powietrza otaczającego pakowany wyrób, ze ścieżkami przepływu powietrza łączącymi górną część komory do obkurczania z jej częścią dolną wzdłuż kanałów powietrznych, znamienne tym, ze zespół wentylacyjny (26, 27; 126, 127) jest usytuowany w górnej części (17, 117) komory do obkurczania i powyżej zespołu grzejnego (22, 122), zaś zespół grzejny (22, 122) jest umieszczony pomiędzy zespołem wentylacyjnym (26, 27; 126,127) a dnem komory do obkurczania, wewnątrz tylnej komory grzejnej tworzącej kanał powietrzny (23, 123), przy czym tylna komora grzejna tworząca kanał powietrzny (23, 123) jest oddzielona od obudowy z pakowanym wyrobem (11) za pomocą ścianki (24,124).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, ze tylna komora grzejna tworząca kanał powietrzny (23, 123) jest połączona od dołu z dolną częścią (14, 114) komory do obkurczania oraz od góry, przez otwór zamykany za pomocą drzwiczek (25, 125), z górną częścią (17, 117) komory do obkurczania.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, ze w skład zespołu wentylacyjnego (26, 27; 126, 127) wchodzi co najmniej jeden wentylator (26, 126) napędzany za pomocą odpowiedniego silnika (27, 127) i zaopatrzony w łopatki (28, 128) zdolne do wytwarzania w komorze do obkurczania, po zamknięciu pokrywy (16, 116), cyrkulacji powietrza złozonego z w przybliżeniu osiowego strumienia ssania (29) i w przybliżeniu promieniowych strumieni (30, 31) skierowanych odpowiednio ku górnej części (17, 117) komory do obkurczania i ku dolnej części (14, 114) tej komory, przechodzących przez tylną komorę grzejną tworzącą kanał powietrzny (23, 123).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, ze praca zespołu wentylacyjnego (26, 27; 126, 127) jest sterowana za pomocą zamkniętego położenia pokrywy (16, 116).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, ze otwieranie drzwiczek (25, 125) odbywa się poprzez zamykanie pokrywy (16, 116), a ich zamykanie poprzez otwieranie pokrywy (16,116).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zespół grzejny (22, 122) jest zlozony z grzałek elektrycznych sterowanych za pomocą termostatu.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, ze zespół wentylacyjny (26, 27) jest integralny z pokrywą (16) i jest osadzony odpowiednio względem tylnej ścianki pokrywy (16).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, ze zespół wentylacyjny (126, 127) jest integralny z korpusem (113) urządzenia, a pokrywa (116) jest otwierana odpowiednio ze swoją tylną ścianką dla jej swobodnego ruchu względem zespołu wentylacyjnego (126, 127).
  9. 9 Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, ze w dolnej części (14, 114) komory do obkurczania znajduje się perforowany element podpierający (15, 115) do podpierania przeznaczonego do pakowania wyrobu (11), umożliwiający przepływ powietrza ku powierzchni folii (12) pokrywającej wyrób odpowiednio względem elementu podpierającego (15, 115).
    * * *
    188 416
PL97333751A 1996-12-03 1997-11-28 Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego PL188416B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1996MI000787U IT241040Y1 (it) 1996-12-03 1996-12-03 Macchina confezionatrice a film termoretraibile
PCT/EP1997/006946 WO1998024693A1 (en) 1996-12-03 1997-11-28 Machine for packaging articles with heat-shrinkable film

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL188416B1 true PL188416B1 (pl) 2005-01-31

Family

ID=11374072

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97333751A PL188416B1 (pl) 1996-12-03 1997-11-28 Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6151871A (pl)
EP (1) EP0954473B1 (pl)
JP (1) JP2001505169A (pl)
KR (1) KR20000069218A (pl)
AR (1) AR010669A1 (pl)
AT (1) ATE225283T1 (pl)
AU (1) AU732753B2 (pl)
CZ (1) CZ297576B6 (pl)
DE (1) DE69716127T2 (pl)
ES (1) ES2184147T3 (pl)
IL (1) IL130172A (pl)
IT (1) IT241040Y1 (pl)
PL (1) PL188416B1 (pl)
RU (1) RU2179945C2 (pl)
TR (1) TR199901234T2 (pl)
WO (1) WO1998024693A1 (pl)
ZA (1) ZA9710432B (pl)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT246650Y1 (it) * 1999-04-15 2002-04-09 Minipack Torre Spa Macchina confezionatrice a tunnel per l'impaccamento con film termoretraibile
ITMI991602A1 (it) * 1999-07-21 2001-01-21 Interdibipack Spa Procedimento e macchina per il confezionamento di prodotti con film termoretraibile monopiega
FR2859704A1 (fr) * 2003-09-11 2005-03-18 Cetec Ind Conditionnement Four de retractation destine plus particulierement a une fardeleuse
US20050252174A1 (en) * 2004-05-12 2005-11-17 Tamko Roofing Products, Inc. System for sealing a packaging wrapper
US9027313B2 (en) * 2012-04-30 2015-05-12 Reelex Packaging Solutions, Inc. Apparatus for dividing heat-shrinkable plastic film into different temperature regions
CN102717931B (zh) * 2012-05-31 2014-06-18 是春国 一种高温热风循环装置
KR101469947B1 (ko) * 2013-06-27 2014-12-08 (주) 율원엔지니어링 냉장고 열수축 필름 포장 장치용 필름랩핑기
KR102485955B1 (ko) 2021-02-10 2023-01-09 (주)율원엔지니어링 신축필름 포장장치용 필름 랩핑기

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3357153A (en) * 1965-07-23 1967-12-12 Grace W R & Co Process and apparatus for heat shrinking film
US3807126A (en) * 1970-06-10 1974-04-30 Schwartz F Gmbh Ind Und Maschi Wrapping and securing loads on pallets
IT1024614B (it) * 1976-03-03 1978-07-20 Torre F Macchina confezionatrice per il confezionamento di prodotti vari in una pellicola di materiale ternoretraibile
BR7604648A (pt) * 1976-07-16 1978-01-31 G Bartolomei Aperfeicoamentos em maquinas de embalagem em filme plastico termo-retratil
FR2397329A1 (fr) * 1977-07-12 1979-02-09 Socemim Sa Machine d'emballage de produits dans une gaine de matiere plastique
DE3117273A1 (de) * 1981-04-30 1982-11-18 Deutsche Bp Ag, 2000 Hamburg Verfahren und vorrichtung zum schrumpfen einer einen oder mehrere gegenstaende umhuellenden folienhuelle
FR2573031B1 (fr) * 1984-11-15 1987-07-03 Raffault Gerard Machine pour l'emballage de produits divers, sous film thermoretractable

Also Published As

Publication number Publication date
US6151871A (en) 2000-11-28
CZ195399A3 (cs) 2000-05-17
ATE225283T1 (de) 2002-10-15
DE69716127T2 (de) 2003-06-12
TR199901234T2 (xx) 1999-11-22
JP2001505169A (ja) 2001-04-17
ITMI960787V0 (it) 1996-12-03
RU2179945C2 (ru) 2002-02-27
ITMI960787U1 (it) 1998-06-03
IT241040Y1 (it) 2001-04-20
AR010669A1 (es) 2000-06-28
IL130172A0 (en) 2000-06-01
CZ297576B6 (cs) 2007-02-07
DE69716127D1 (de) 2002-11-07
AU5661898A (en) 1998-06-29
ZA9710432B (en) 1998-06-10
KR20000069218A (ko) 2000-11-25
WO1998024693A1 (en) 1998-06-11
ES2184147T3 (es) 2003-04-01
EP0954473B1 (en) 2002-10-02
EP0954473A1 (en) 1999-11-10
AU732753B2 (en) 2001-04-26
IL130172A (en) 2002-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6005227A (en) Towel warmer console cabinet
PL188416B1 (pl) Urządzenie do pakowania wyrobów w folię z materiału termokurczliwego
US3777446A (en) Method and apparatus for wrapping a load with heat-shrinkable film
GB2177187A (en) Infra-red web drier
GB1574172A (en) Apparatus for packaging articles
EP1044883A2 (en) Packaging machine of the tunnel type for carrying out packaging with a heat-shrinkable film
RU99114768A (ru) Устройство для упаковки предметов пленкой, стягивающейся под воздействием тепла
EP1686880A1 (en) Device for heating foodstuff with hot air
MXPA01006756A (es) Parrilla.
CN220518753U (zh) 一种热收缩包装机
CN214549002U (zh) 空气烤箱
JP3570131B2 (ja) 加熱調理装置
JP3383729B2 (ja) 温蔵庫
JP2004081920A (ja) 厨芥処理機
RU97108231A (ru) Комбинированный упаковочный аппарат
JP2022056123A (ja) 加熱調理器
JP3878087B2 (ja) 厨芥処理機
JP3473487B2 (ja) 炊飯器
JPS626404Y2 (pl)
JP3116935B2 (ja) 炊飯器
FI72091B (fi) Foerpackningsfoerfarande och -anordning
JPS59147937A (ja) 調理用オ−ブン
JP3878088B2 (ja) 厨芥処理機
JP2009000660A (ja) 厨芥処理装置
JP2000217702A (ja) 炊飯器