PL188247B1 - Urządzenie do nitowania - Google Patents

Urządzenie do nitowania

Info

Publication number
PL188247B1
PL188247B1 PL99333224A PL33322499A PL188247B1 PL 188247 B1 PL188247 B1 PL 188247B1 PL 99333224 A PL99333224 A PL 99333224A PL 33322499 A PL33322499 A PL 33322499A PL 188247 B1 PL188247 B1 PL 188247B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
axis
shaft
punch
drive
yoke
Prior art date
Application number
PL99333224A
Other languages
English (en)
Other versions
PL333224A1 (en
Inventor
Rolf Kamps
Original Assignee
Ykk Europ Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ykk Europ Ltd filed Critical Ykk Europ Ltd
Publication of PL333224A1 publication Critical patent/PL333224A1/xx
Publication of PL188247B1 publication Critical patent/PL188247B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41HAPPLIANCES OR METHODS FOR MAKING CLOTHES, e.g. FOR DRESS-MAKING OR FOR TAILORING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • A41H37/00Machines, appliances or methods for setting fastener-elements on garments
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B30PRESSES
    • B30BPRESSES IN GENERAL
    • B30B1/00Presses, using a press ram, characterised by the features of the drive therefor, pressure being transmitted directly, or through simple thrust or tension members only, to the press ram or platen
    • B30B1/10Presses, using a press ram, characterised by the features of the drive therefor, pressure being transmitted directly, or through simple thrust or tension members only, to the press ram or platen by toggle mechanism
    • B30B1/14Presses, using a press ram, characterised by the features of the drive therefor, pressure being transmitted directly, or through simple thrust or tension members only, to the press ram or platen by toggle mechanism operated by cams, eccentrics, or cranks

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Press Drives And Press Lines (AREA)
  • Perforating, Stamping-Out Or Severing By Means Other Than Cutting (AREA)
  • Auxiliary Devices For Machine Tools (AREA)
  • Automatic Assembly (AREA)
  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do nitowania wyp o sazone w korpus, w osadzony na tym kor- pusie zespól nitujacy, w wykonujacy ruch posuwisto zwrotny podajnik nitowanych elementów napedzany za pomoca walka glównego wykonujacego ruch obrotowy wokól nieruchomej wzgledem korpusu osi, znamienny tym, ze podajnik (30) jest zaopatrzony w osadzone obrotowo na korpusie (10) jarzmo (32) i w element sprzegajacy, którego jeden koniec jest polaczony przegubowo z jarzmem (32) i którego drugi koniec jest polaczony za pomoca przegubu obrotowego (35) z walkiem napedowym (20) i ze przegub obrotowy (35) oraz walek (20) sa osadzone obrotowo wzgledem nieruchomej osi (22) i os przegubu (35) jest przesunieta równole- gle wzgledem osi (22). FIG. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do nitowania wyposażone w korpus, w osadzony na tym korpusie zespół nitujący, w wykonujący ruch posuwisto zwrotny podajnik nitowanych elementów, napędzany za pomocą wałka głównego wykonującego ruch obrotowy wokół nieruchomej względem korpusu osi.
Znane ze stanu techniki urządzenia tego rodzaju są stosowane do nitowania na częściach odzieży guzików, nitów i nap, które składają się zazwyczaj z dwóch elementów. Nitowane elementy są ustawiane za pomocą podajnika wyposażonego w kanały doprowadzające w po188 247 łożeniu montażowym i następnie łączone kształtowo za pomocą zespołu nitującego. Podczas nitowania materiał jest zaciskany przez obie połówki nita.
Z patentu DE 44 08 649 Cl jest znane urządzenie do montowania na materiale tekstylnym elementów, przykładowo guzików. W tym znanym rozwiązaniu urządzenie jest wyposażone w wykonany w kształcie suwaka podajnik zaopatrzony w krzyżowy mechanizm przegubowo ślizgowy. Podajnik ten wykonuje ruch posuwisto zwrotny, którego kierunek jest równoległy do osi kanałów doprowadzających podajnika. Suwak podajnika jest wyposażony w umieszczoną poprzecznie do kierunku ruchu szczelinę prowadzącą, w której jest osadzona rolka umocowana na mechanizmie przegubowo ślizgowym. Podczas ruchu obrotowego tego mechanizmu rolka przesuwa się wzdłuż jego osi i wymusza ruch posuwisto zwrotny. Przez odpowiedni dobór kształtu szczeliny uzyskuje się przy określonym zakresie kąta ustawienia rolki względem mechanizmu, że nie następuje przenoszenie sił między rolką i suwakiem i suwak pozostaje w spoczynku. Czas zatrzymania suwaka może być wykorzystany do wprowadzenia elementów łączonego nitu do kanałów doprowadzających.
W rozwiązaniu przedstawionym w patencie DE 195 81 758T1 ruch posuwisto zwrotny podajnika jest uzyskiwany za pomocą krzywki i odpowiednio dobranego elementu łączącego.
Wadą tych znanych rozwiązań jest szybkie zużywanie się współpracujących elementów powodujące powstawanie drgań i głośną pracę urządzenia.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji, która zapewni długotrwałe działanie urządzenia do nitowania i usunie niedogodności dotychczas stosowanych rozwiązań, zwłaszcza ograniczy drgania i hałaśliwość pracy.
Cel ten zrealizowano według wynalazku przez opracowanie konstrukcji urządzenia, w którym podajnik jest zaopatrzony w osadzone obrotowo na korpusie jarzmo i w element sprzęgający, którego jeden koniec jest połączony przegubowo z jarzmem. Drugi koniec tego elementu jest połączony za pomocą przegubu obrotowego z wałkiem napędowym. Przegub obrotowy oraz wałek są osadzone obrotowo względem nieruchomej osi i oś przegubu obrotowego jest przesunięta równolegle względem osi wałka.
Element sprzęgający jest korzystnie połączony z jarzmem podajnika za pomocą ramienia, którego jedna strona jest osadzona obrotowo na jarzmie i druga strona jest połączona obrotowo ze skierowanym do jarzma końcem elementu sprzęgającego. Skierowany w stronę przeciwną do ramienia łączącego koniec przegubu obrotowego jest połączony z wahaczem prowadzącym osadzonym na korpusie urządzenia obrotowo względem sztywnej osi.
Korzystnym rozwiązaniem według wynalazku jest wyposażenie zespołu nitującego w połączony z wałkiem napędowym górny stempel. Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest połączenie górnego stempla z wałkiem napędowym za pomocą napędu korbowego.
Napęd górnego stempla jest korzystnie wyposażony w połączony przegubowo ze stemplem za pomocą dźwigni kolanowej korbowód, w umocowany na tym korbowodzie pierścień mocujący i w osadzoną w pierścieniu i umieszczoną mimośrodowo względem osi wałka tarczę kołową
Również korzystnym rozwiązaniem według wynalazku jest wyposażenie zespołu nitującego w połączony z wałkiem napędowym i poruszający się przeciwbieżnie względem stempla górnego stempel dolny połączony z wałkiem napędowym za pomocą mechanizmu dźwigniowego.
Szczególnie korzystnym rozwiązaniem według wynalazku jest, że napęd dolnego stempla jest wyposażony w korbowód, którego jeden koniec jest połączony przegubowo ze stemplem i którego drugi koniec jest zaopatrzony w pierścień mocujący. Napęd stempla jest korzystnie wyposażony w osadzoną obrotowo w pierścieniu mocującym tarczę kołową, której oś jest umieszczona mimośrodowo wzgiędem osi wałka. Tarcze kołowe są umieszczone równolegle do siebie i umocowane na wałku napędowym.
Przegub obrotowy jest korzystnie osadzony na tarczy kołowej.
Dzięki rozwiązaniu według wynalazku uzyskuje się urządzenie trwałe, o niskim poziomie drgań i hałasu podczas pracy. Połączenie kinetyczne między napędem stempli nitujących i podajnikiem umożliwia zmniejszenie ilości części i uproszczenie konstrukcji maszyny oraz zmniejszenie kosztów jej wykonania.
188 247
Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu elementów i podzespołów uzyskuje się lepsze wykorzystanie przestrzeni i zmniejszenie wymiarów urządzenia.
Wynalazek został przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia urządzenie według wynalazku w widoku z boku; fig. 2 - urządzenie według fig. 1 w przekroju wzdłuż płaszczyzny A-A; fig. 3a, fig. 3b, fig. 3c, fig. 3d - w sposób schematyczny kolejne fazy działania urządzenia podczas nitowania; fig. 4 - wykres ruchu podajnika w funkcji czasu.
Urządzenie nitujące przedstawione na fig. 1 i fig. 2 jest wyposażone w schematycznie pokazany korpus 10, główny wałek napędowy 20, w połączony z tym wałkiem podajnik 30 i zespół nitujący 50.
Wałek główny 20 jest osadzony obrotowo względem osi 22 w umocowanym w korpusie 10 łożysku tocznym 26 (fig. 2). Kierunek obrotów wałka 20 jest oznaczony strzałką 24.
Podajnik 30 jest wyposażony w osadzone obrotowo na nieruchomej względem korpusu 10 osi 33 jarzmo 32, w ramię łączące 36, element sprzęgający 34 i wahacz prowadzący 38. Element sprzęgający 34 jest umocowany na wałku 20 za pomocą osadzonego obrotowo na wałku 20 przegubu 35, którego oś jest przesunięta równolegle względem osi 22. Jedna strona elementu sprzęgającego 34 jest połączona za pomocą pręta 36 z jarzmem podajnika 32, druga strona elementu 34 jest połączona przegubowo z wahaczem prowadzącym 38 wykonującym ruch obrotowy względem osi 39. Podajnik 30 jest wyposażony również w osadzone przegubowo na jarzmie 32 górny popychacz podajnika 40 i w dolny popychacz 42. Za pomocą popychaczy 40, 42 elementy nitów 100, 110 umieszczone w nie przedstawionych na rysunku kanałach są dostarczane do zespołu nitującego 50.
Zespół nitujący 50 jest wyposażony w osadzony suwliwie w prowadnicy 54 górny stempel 52 i osadzony suwliwie w prowadnicy 73 dolny stempel 72. Górny stempel 52 jest połączony przegubowo za pomocą pręta łączącego 56 z ramieniem dźwigni kolanowej 58. Drugie ramię osadzonej obrotowo na nieruchomej względem korpusu 10 osi 59 jest połączone przegubowo z korbowodem 60, którego drugi koniec jest zaopatrzony w pierścień mocujący 62, na którym jest osadzona obrotowo tarcza kołowa 64.
Dolny koniec stempla 72 jest zaopatrzony w płytę naciskową 74, do której przylega od dołu rolka popychająca 78 osadzona obrotowo na końcu dźwigni 76. Dźwignia 76 jest również obrotowo osadzona na nieruchomej względem korpusu 10 osi 77. Drugi koniec dźwigni 76 jest połączony przegubowo z korbowodem 80, na którym jest umocowany pierścień mocujący 82. Na pierścieniu 82 jest osadzona obrotowo za pomocą łożyska tocznego 83 umieszczona mimośrodowo względem osi wałka 20 i sztywno połączona z tym wałkiem za pomocą śruby 65 tarcza kołowa 84.
Również osadzona mimośrodowo na wałku 20 tarcza kołowa 64 jest za pomocą śruby połączona obrotowo sztywno z tarczą 84 oraz z wałkiem 20.
Tarcza 64 może być obrócona względem tarczy 64 o kąt od 0° do około 30°. W tym celu tarcza 84 jest wyposażona w podłużny otwór, w którym jest umieszczona śruba mocująca, przykładowo wykonana jako śruba dwustronna.
Przegub obrotowy 35 składa się z trzpienia 90 umieszczonego na skierowanej w stronę tarczy 84 powierzchni tarczy 64 i osadzonego na umocowanym na tym trzpieniu łożysku kulkowym 91 pierścienia mocującego 93.
Obrót wałka głównego 20 wokół osi 22 powoduje ruch posuwisto zwrotny stempla górnego 52 i dolnego 72 oraz ruch górnego popychacza podajnika 40 i dolnego popychacza 42 w kierunku pokazanym strzałką podwójną 44.
Ruch elementów urządzenia do nitowania jest pokazany na fig. 3a, 3b, 3c, 3d. W położeniu wałka 20 przedstawionym na fig. 3a przegub obrotowy 35 znajduje się no stronie wałka 20 skierowanej do jarzma 32. Popychacze podajnika 40 i 42 są skrajnie wysunięte do przodu, w kierunku stempli 52, 72. Górny stempel 52 znajduje się w przybliżeniu w górnym skrajnym położeniu, dolny stempel 72 zajmuje skrajne dolne położenie. Nitowane elementy 100 i 110 są umieszczone na stanowisku montażowym.
Figura 3b przedstawia wałek 20 obrócony o 90° w kierunku pokazanym za pomocą strzałki 24. W tym położeniu przegub obrotowy 35 jest umieszczony poniżej wałka 20. Popychacze podajnika 40, 42 są cofnięte do tyłu i znajdują się w drugim skrajnym położeniu. Stempel 52 przesuwa się do dołu, stempel 72 przesuwa się do góry.
188 247
Figura 3c przedstawia urządzenie według wynalazku w położeniu, w którym wałek 20 jest obrócony o następne 90° względem położenia według fig. 3b. Górny stempel 52 jest ustawiony w skrajnym dolnym położeniu, dolny stempel 72 wysuwa się skrajnie do góry. Popychacze podajnika 40, 42 pozostają w położeniu według fig. 3b. Nitowane elementy zostają umocowane na wsporniku umieszczonym między stemplem górnym 52 i dolnym 72.
Obrót wałka 20 o dalsze 90°, do położenia pokazanego na fig. 3d, powoduje, że przegub obrotowy 35 znajduje się nad wałkiem 20. W tym położeniu stempel górny 52 jest nieco cofnięty od swojego skrajnego dolnego położenia w kierunku do góry, stempel dolny 72 wykonuje ruch powrotny do dołu. Popychacze podajnika 40, 42 pozostają nadal cofnięte do tyłu, w swoim skrajnym położeniu.
Z przedstawionego opisu ruchu popychaczy 40, 42 wynika, że na skutek połączenia jarzma podajnika 32 z wałkiem głównym 20 za pomocą ramienia łączącego 36, elementu sprzęgającego 34 i wahacza prowadzącego 38 popychacze podajnika 40, 42 pozostają w skrajnie do tyłu wysuniętym położeniu A, gdy wałek 20 wykonuje obrót o około 150°. Zakres kąta obrotu wałka 20 odpowiadający skrajnemu wysunięciu popychaczy 40,42 do przodu (położenie B) jest stosunkowo niewielki. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się bezawaryjną pracę podajnika.
188 247
FIG.2
188 247
Ο
188 247
188 247
Ο
188 247
188 247
188 247
FIGI
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do nitowania wyposażone w korpus, w osadzony na tym korpusie zespół nitujący, w wykonujący ruch posuwisto zwrotny podajnik nitowanych elementów napędzany za pomocą wałka głównego wykonującego ruch obrotowy wokół nieruchomej względem korpusu osi, znamienny tym, że podajnik (30) jest zaopatrzony w osadzone obrotowo na korpusie (10) jarzmo (32) i w element sprzęgający, którego jeden koniec jest połączony przegubowo z jarzmem (32) i którego drugi koniec jest połączony za pomocą przegubu obrotowego (35) z wałkiem napędowym (20) i że przegub obrotowy (35) oraz wałek (20) są osadzone obrotowo względem nieruchomej osi (22) i oś przegubu (35) jest przesunięta równolegle względem osi (22).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element sprzęgający (34) jest połączony z jarzmem podajnika (32) za pomocą ramienia (36), którego jedna strona jest osadzona obrotowo na jarzmie (32) i druga strona jest połączona obrotowo ze skierowanym do jarzma (32) końcem elementu sprzęgającego (34) i że skierowany w stronę przeciwną do ramienia łączącego (36) koniec przegubu obrotowego (35) jest połączony z wahaczem prowadzącym (38) osadzonym na korpusie (10) obrotowo względem sztywnej osi (39).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że zespół nitujący (50) jest wyposażony w połączony z wałkiem (20) górny stempel (52).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że górny stempel (52) jest połączony z wałkiem napędowym (20) za pomocą napędu korbowego.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że napęd górnego stempla (52) jest wyposażony w połączony przegubowo ze stemplem (52) za pomocą dźwigni kolanowej (58) korbowód (60), umocowany na tym korbowodzie pierścień mocujący (62) i w osadzoną w pierścieniu (62) i umieszczoną mimośrodowo względem osi wałka (20) tarczę kołową (64).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 3 albo 4, albo 5, znamienne tym, że zespół nitujący (50) jest wyposażony w połączony z wałkiem napędowym (20) i poruszający się przeciwbieżnie względem stempla górnego (52) stempel dolny (72).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że dolny stempel (72) jest połączony z wałkiem napędowym (20) za pomocą mechanizmu dźwigniowego.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że napęd dolnego stempla (72) jest wyposażony w korbowód (80), którego jeden koniec jest połączony przegubowo ze stemplem (72), którego drugi koniec jest zaopatrzony w pierścień mocujący (82) oraz że napęd stempla (72) jest wyposażony w osadzoną obrotowo w pierścieniu mocującym (82) tarczę kołową (84), której oś jest umieszczona mimośrodowo względem osi wałka (20).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że tarcze kołowe (64, 84) są umieszczone równolegle do siebie i umocowane na wałku napędowym (20).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 5 albo 8, albo 9, znamienne tym, że przegub obrotowy (35) jest osadzony na tarczy kołowej (64).
PL99333224A 1998-05-20 1999-05-19 Urządzenie do nitowania PL188247B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19822779A DE19822779C1 (de) 1998-05-20 1998-05-20 Ansetzmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL333224A1 PL333224A1 (en) 1999-11-22
PL188247B1 true PL188247B1 (pl) 2005-01-31

Family

ID=7868501

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99333224A PL188247B1 (pl) 1998-05-20 1999-05-19 Urządzenie do nitowania

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6196438B1 (pl)
EP (1) EP0958751B1 (pl)
CN (1) CN1161049C (pl)
BR (1) BR9903173A (pl)
CZ (1) CZ171599A3 (pl)
DE (2) DE19822779C1 (pl)
ES (1) ES2194401T3 (pl)
ID (1) ID22600A (pl)
PL (1) PL188247B1 (pl)
PT (1) PT958751E (pl)
TR (1) TR199901114A2 (pl)
WO (1) WO1999059439A1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10249109A1 (de) * 2002-10-21 2004-05-06 Eckold Gmbh & Co Kg Werkzeug zum mechanischen Bearbeiten von Werkstücken
JP4323224B2 (ja) * 2003-06-06 2009-09-02 Ykk株式会社 ボタン取付装置
CN104786032A (zh) * 2015-05-04 2015-07-22 秦爱云 一种自动化设备用上料装置

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2735567A (en) * 1956-02-21 carpinella
US1615276A (en) * 1919-06-30 1927-01-25 United Shoe Machinery Corp Method and machine for inserting fasteners
GB368581A (en) * 1930-05-03 1932-03-10 Gaston Ernest Gobin Daude Improvements in machines for securing two-part rivets in pieces of leather or like material
US3069688A (en) * 1961-07-27 1962-12-25 North & Judd Mfg Co Fastener setting machine
US3084344A (en) * 1961-08-23 1963-04-09 Universal Button Company Stapling machine with reinforcing tape dispensing means
DE2757908A1 (de) * 1977-12-24 1979-06-28 Giovanni Pintore Maschine zum setzen von doppel- (hohl-) nieten in unvorgelochtes, vorzugsweise flexibles material
US4923099A (en) * 1988-07-29 1990-05-08 Scovill Japan Kabushiki Kaisha Fastener attaching apparatus
GB2253178B (en) * 1988-07-29 1992-11-25 Scovill Japan Fastener attaching apparatus
JPH02206401A (ja) * 1989-02-03 1990-08-16 Yoshida Kogyo Kk <Ykk> 投光器の衝突防止方法及びその装置
US5339984A (en) * 1993-09-29 1994-08-23 Volker Schmidt Fastener attaching apparatus having multiple sources of fastener hardware
DE4408694C1 (de) * 1994-03-15 1995-10-26 Stocko Metallwarenfab Henkels Vorrichtung für die Zuführung von Befestigungselementen
DE4408691C1 (de) * 1994-03-15 1995-08-17 Stocko Metallwarenfab Henkels Maschine zum Ansetzen von Nieten, Druckknöpfen und dergleichen
US5463807A (en) * 1994-09-08 1995-11-07 Scovill Fasteners Inc. Attaching machine for attaching fasteners
US5781989A (en) * 1996-11-27 1998-07-21 Eastlex Machine Corporation Fastener attaching apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
PT958751E (pt) 2003-07-31
WO1999059439A1 (en) 1999-11-25
EP0958751A1 (en) 1999-11-24
CZ171599A3 (cs) 1999-12-15
BR9903173A (pt) 2000-03-21
ID22600A (id) 1999-11-25
EP0958751B1 (en) 2003-03-19
CN1242177A (zh) 2000-01-26
DE19822779C1 (de) 1999-11-11
DE69905969T2 (de) 2003-11-27
PL333224A1 (en) 1999-11-22
CN1161049C (zh) 2004-08-11
US6196438B1 (en) 2001-03-06
DE69905969D1 (de) 2003-04-24
ES2194401T3 (es) 2003-11-16
TR199901114A2 (xx) 2000-04-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK277728B6 (en) Beating press for beating of wire pieces into spherical and similar bodies
CN201325040Y (zh) 一种驱动工具
JP2003526530A (ja) 部品移動用マニピュレータ装置
NL8302950A (nl) Indrijfapparaat voor spijkers en dergelijke bevestigingselementen.
CN106948103B (zh) 一种缝纫机剪线装置及缝纫机
CN102211323B (zh) 打入工具
CN102345212B (zh) 气动式自动裤袢机
EP0908270A3 (en) Drill-tip sharpening apparatus
JPH08500798A (ja) クリップ装着装置
PL188247B1 (pl) Urządzenie do nitowania
CN109371577A (zh) 送布牙架调节机构及使用该机构的包缝机
CN113277271B (zh) 一种dts带式输送机
CN108246910B (zh) 一种可进行自动送料的冲床
US4430882A (en) Multi-stage metal-working machine
CA1201021A (en) Fabric feeder mechanism for sewing machine
CN206666806U (zh) 一种自动剪线机构及缝纫机
CN210796878U (zh) 一种新型剪线装置及剪线抬压脚一体装置
CN208035637U (zh) 全自动智能丝网印刷机
CN206666807U (zh) 一种动力传动机构、自动剪线机构及缝纫机
KR101019669B1 (ko) 제동 편의성 및 정밀성 개선구조를 갖는 회전 지그 장치
CN219967553U (zh) 送料装置及装配有该送料装置的超精机
US4069698A (en) Arrangement for forming form pieces by point rolling
JP2729411B2 (ja) プレス機の送り調整装置
CN216601796U (zh) 一种铆合机的新型送料装置
CZ300966B6 (cs) Zarízení na prosekávání materiálu pro šicí stroj